Melyik sportról nézel legszívesebben filmeket? 👁

HejjaX kérdése, 2012. december 8.-2013. január 31.

•   24% (42) Nem szeretem a sportfilmeket
  •   16% (28) Karate, kung fu vagy egyéb harcművészet
  •   15% (27) Boksz
  •   8% (14) Foci (európai)
  •   7% (13) Amerikai foci
  •   7% (12) Autósport
  •   5% (9) Kosárlabda
  •   3% (6) Futás, atlétika
  •   3% (6) Hegymászás
  •   3% (6) Kerékpár
  •   2% (4) Jégkorong
  •   2% (3) Baseball
  •   2% (3) Egyéb sportról (kommentben leírom)
  •   2% (3) Lovassport
  •   1% (1) Birkózás
  •   1% (1) Rögbi

2012-12-25 18:16:18 carmine #20

Véleményem szerint sem a póker, sem a sakk nem sport. Mindkettő játék, amihez leginkább ész kell. Szerintem vannak jó pókerfilmek. Pókerarcok például vagy a Szerencse dolga. Az utóbbi nem kiemelkedő a szó klasszikus értelmében, de a játék hangulatát szerintem jól megfogta. Illetve nekem tetszett a nálunk be nem mutatott The Grand című vígjáték is.

2012-12-20 16:14:20 dézi #19

kutyás sportok ér? kutyakiképzés vagy ügyességi sportok, akármi. + úszás, vízi sportok.

2012-12-14 13:15:08 deviant #18

szerintem a pankrátor jól példázza, hogy olyan sportot is jól meg lehet fogni, amit a közvélemény nem is tart igazából sportnak. és milyen zseniális, hogy a végén kimegy az öreg pankrátor elbukni. mint egy bibliai példázat.

2012-12-13 19:35:20 Prüstü #17

Nem szeretem a sportfilmeket, de pár boksz film lekötött. Dühöngő bika, Rocky, Millió dolláros bébi, valamint Luchino Visconti Rocco fivéreiben is jól be volt építve a cselekménybe, mint kitörési lehetőség. Sakkfilm?? - Hetedik pecsét, teljesen szimbolikus, nem is nagyon vette a kamera, hogy mit lépnek. Nem rég beszélgettem Lékó Péterrel és szóba került a Hetedik pecsét, hogy most akarja nézni, direkt felhívtam a figyelmét, hogy a sakk nem kap akkora szerepet, mint a plakátokon.

2012-12-12 17:54:21 csabaga #16

Egy kicsit mindig ugyanarról szólnak.Van egy vesztes csapat,játékos,sportoló,edző,majd a végén győznek...Persze van kivétel.

2012-12-12 09:41:36 Ágó #15

Nagyon meglep az eredmény. Nekem a kedvenceim között vannak a sportfilmek, tulajdonképpen bármilyen sportágról szívesen nézek filmeket. Egyetemes "nyelvünk" a sport, amelyet mindenki ért és "beszél" ezen a bolygón. Ezért is olyan nagy dolog számomra minden egyes olimpia.
Remekül lehet értékeket közvetíteni a sporton keresztül, amire ma óriási szükség van. Ugyanakkor -mint ahogy azt többen leírtátok- vigyázni kell, nehogy túlzásokba essen a filmalkotó a közhelyek tekintetében.
Hajrá sportfilmek! :)

2012-12-10 21:40:27 HejjaX #14

Sakkról film? Hogyne készült volna: A hetedik pecsét Bergmantól :)
Amúgy érdekes kérdés, hogy a sakk sport-e, ahogy a pókernél is felteszik néha ezt a kérdést. Most így utólag a pókert betehettem volna a válaszlehetőséget közé (bár értelmes pókerfilmet még nem láttam - a Casino Royale-nak is pl. a póker a leggagyibb része).

2012-12-10 11:03:05 BonnyJohnny #13

"Vagy ilyen még a snooker is..."

The Hustler, Color of Money

2012-12-09 17:51:58 Tenebra #12

"zsebhoki"
Azt hiszem, Andy Warhol ezt már elkészítette, és az a címe, hogy "Blowjob". :D

Egyébként érdekelne, hogy vajon sakkról készítettek-e valaha filmet. :D Játszani nagyon szerettem régen, de volt, mikor várakoztam, és néztem, ahogy játszanak. Nos, halálra untam magam. :D Kíváncsi vagyok, hogy ezt hogy tudnák filmszerűvé tenni. Bizonyára lehet, csak rohadtul kicseszik magával az, aki ilyet vállal - irtó nehéz dolga lesz. Vagy ilyen még a snooker is... :D

2012-12-09 12:38:29 ChrisAdam #11

Köszi csabaga! :)

acidphase: :DDD

2012-12-08 23:08:23 deviant #10

szerintem teljesen mindegy. a legtöbb sportfilm közhelygyűjtemény, de nem mindegy hogyan tálalják. felőlem akár készülhet film a pingpongról is, ha jó a megvalósítás.

2012-12-08 21:29:19 SoZi #9

Jégkorong!!!!!!

Másodsorban szörf...ne kérdezd :) Valahol a Holtpont környékén kezdődőtt, azóta mindent megnézek, amit lehet.

Amit nem értek ezzel a két sporttal kapcsolatban:
A jégkorong egyre népszerűbb itthon, egyre jobbak az eredmények is, a színvonal emelkedik. Hogy van az, hogy semmi, de semmi nem jelenik meg a témában itthon(DVDn szinte semmi,ami említésre méltó), miközben a mozik amerikai focitól, baseballtól hemzsegnek? Az amerikai focit mostanában megértem, én is szeretem, de a Minden héten háború idejében...?

Egy üdítő friss örömöm van sportfilm terén, ez a Maverics a moziban. Ami előtt azért értetlenül állok, mert miért gondolták úgy, hogy ennek van közönsége itthon? Ráadásul a sztori nem is tűnik túl eredetinek... Hokisnak pedig elkészült a Goon idén, amiben nagyon bíztam, már csak a szereplők miatt is. Reméltem, hogy valamelyik forgalmazó bevállalja.

És itt a következő dolog: Vajon a jégkorongról miért szinte csak vígjáték készül??

2012-12-08 16:50:49 acidphase #8

zsebhoki

2012-12-08 16:16:29 csabaga #7

Birkózás,mivel ezzel foglalkozó filmre nem emlékezem.

ChrisAdam!Kerékpárról javaslom a Start két keréken c. filmet.

2012-12-08 12:18:18 BonnyJohnny #6

Én legszívesebben az autósportról néznék meg egy jó filmet. De valahogy a technikai sportokat nem tuják jól megragadni a filmen, mivel sokszor nem a szereplő a fontosabb, hanem a filmen megmutathatatlan technika. És a szereplők közül is csak a sofőrt emelik ki, a technikai személyzet legtöbbször nem is szerepel. A kedvencem, hogy az autósportos filmekben legtöbbször az nyer, aki jobban nyomja a gázt. :P
A Grand Prix egy jó film, de már több, mint félszáz éves.

2012-12-08 10:57:46 Tenebra #5

Egyértelműen a box. Ezek általában nemcsak a látványról szólnak meg az akcijóról, hanem van bennük valami plusz tartalom is. A kedvenc filmjeim e sportfilmek: Dühöngő bika, Rocky-sorozat, Bunyósok. A Warriort még nem láttam, de biztos az is jó lehet. Meg még az "Ilyen a boksz" is jó volt, bár régen láttam. A Blöff sem rossz.

Szerintem az egyik legdrámaibb sport, mert amellett, hogy szétvereti magát az ember (főleg arcra megy a dolog), az üzlet is a része, így nagyon kemény konfliktusokat lehet kihozni belőle. A Bunyósok pl. erről szól. A tehetség és a lehetőségek nincsenek arányban, a főhős hiába nyer, kap szaros 100 dollárt, és mehet vissza hagymát szedni...

A harcművészeti filmekkel meg az a baj, hogy annyira exploitationné vált a 70-80-as években, hogy ebből a témából talán nehéz igényes művet alkotni. Meg ugye ezt azért sem lehet annyira filmszerűvé tenni, mert itt meg kell mutatni a mozdulatokat, hiszen pont azon van a hangsúly. Pl. Bruce Lee filmjeiben sokszor a verekedéseknél alig van vágás, gyakorlatilag csak lerakják a kamerát és jó hosszú beálításokból láthatjuk a harcot. Ez így meg kevésbé tud izgalmas lenni. Illetve ezek főleg csak a harcról szólnak többségében, ezért engem nem tudtak soha lekötni. A bokszfilmeknél egy erős belső konfliktus a vezérelv - ezért is fogtak meg általában.

2012-12-08 09:41:34 ChrisAdam #4

Bár nem szeretem a sportfilmeket, azért fociról és kerékpárról megnéznék egy filmet.

2012-12-08 08:59:23 yahooboi #3

Amerikai foci, de George Bestről megnéznék egy filmet :D

2012-12-08 08:42:48 wayage #2

Magasan a box, ami szerintem a mozivásznon a legjobban bemutatható sport. Ahány alkotó, annyiféle ábrázolás, körítés.

2012-12-08 08:03:04 chrismaster #1

Pankráció.