Delon vagy Belmondo,a szűkszavú,vagy a szószátyár? 👁

csabaga kérdése, 2012. április 6.-2012. június 13.

•   37% (42) Jean Paul Belmondo
  •   30% (34) Mindkettőt kedvelem.
  •   17% (19) Egyik sem "jön be" nálam.
  •   16% (18) Alain Delon

2012-05-25 16:37:00 csabaga #12

Némi irónia kellene a véleményemhez,sommás ítélet helyett.

2012-05-19 14:38:46 Hannibal Lecter #11

"Ha Belmondo ma lenne fiatal,és Hollywoodban forgatna,ő lenne a Pókember többek között."

Ez egész egyszerűen marhaság.

2012-04-07 16:07:47 csabaga #10

Delon:Klein úr
Ekkor Belmondo már csak kommerszben szerepelt.

2012-04-07 10:27:15 critixx #9

Nem tudom, pedig a közvélemény pont hogy Godard filmjeit szokta a "nézhetetlen művészfilm" kategóriájába sorolni, míg a Rocco és fivérei például egy klasszikus dráma. Legalábbis én lefogadom, hogy 10 emberből 8-nak tetszene a Rocco, de maximum 3 lenne képes végigülni a Bolond Pierrot-t.

Belmondo szerény keretek közt, a mainstream-en kívül kezdte, neki a nagy kiugrási lehetőséget Godard barátja alacsony költségvetésű filmjeiben való szereplés jelentette. Illetve, szerintem egyikőjük sem gondolta, hogy a Kifulladásig ennyire befut és Belmondóból ekkora sztárt csinál. Két évvel később (párhuzamosan a Godard-filmekkel) már a Cartouche-ban kardozgatott. Delon már úgy szerepelt pl. Antonioni filmjében, hogy már ismert fiatal színész volt, akit felkért a Mester a szerepre.

2012-04-07 08:58:42 Tenebra #8

"Belmondo sajnos igen hamar átnyergelt a tömegszórakoztatásra."

Nem vagyok az életmű nagy ismerője, de szerintem Belmondo és Delon sem voltak soha művészfilm-színészek. :D Ok, a Kifulladásig meg a Bolond Pierrot sem mindenkinek való nyilván, de szerintem ezek azért távol állnak az elitista művészettől, abszolút szórakoztató filmek a szó szoros értelmében. Belmondo meglátásom szerint későbbi filmjeiben is ezt a Michel-Bolond Pierrot-karaktert vitte tovább jórészt.
Szóval igen, abban egyetértek, hogy ő lehetne ma ilyen Shia Leböff meg Timoty Olifánt, de csakis azért, mert kezdettől fogva ilyen "vígjátékos arc".

Mindenesetre Delonra még inkább ráfogható, hogy eleinte művészfilmes volt (Napfogyatkozás, Rocco és fivérei), de már neki is voltak egészen a karrierje elején western, gengszterfilm, bűnügyi filmes és vígjátékos szerepei is (hogy csak egyet említsek: A szamuráj Melville-től 1967-ből).

Tehát én azért egyikre sem mondanám, hogy "elkurvultak". Csupán a filmek arculata változott meg évek múlva. Mást jelentett egy '60-as évekbeli szórakoztató film és mást egy '80-as évekbeli. (Azt osztom, hogy '60 környékén nagyon jó szórakoztató filmek készültek, és a maiak a seggükbe sincsenek. Persze a nagy átlagot nézve.)

2012-04-06 23:48:14 budaik #7

Delon. Egyértelmű. S maximálisan csabaga véleményét osztom.... !

2012-04-06 17:30:03 csabaga #6

Delon,mivel jobban ragaszkodott a nívósabb filmekhez,míg Belmondo sajnos igen hamar átnyergelt a tömegszórakoztatásra.

2012-04-06 13:49:45 Hannibal Lecter #5

Csakis Belmondo.

2012-04-06 13:34:54 Tenebra #4

Mindkettő. :>

2012-04-06 12:56:22 critixx #3

Delon-t egy-két film kivételével (Napfogyatkozás, Rocco és fivérei) sohasem kedveltem. Belmondo ellenben az egyik legnagyobb francia színész szvsz. :)

2012-04-06 10:03:46 BonnyJohnny #2

Mindkettőt kedvelem. (Bár Belmondót jobban.) Ha csak a két név és az egyik sem opció szerepelne, akkor Belmondóra szavaznék, de így, hogy ott van a "mindkettőt kedvelem" válaszlehetőség, így arra voksolok.

2012-04-06 09:50:08 Cesare Gonzago #1

Belmondo.