A XIX. században is készültek filmek. Szerinted a felsorolt rendezők közül ki alkotta a legmaradandóbbakat? 👁

jesi kérdése, 2012. április 14.-2012. június 13.

•   64% (57) Georges Méliès
  •   Émile Reynaud
  •   Peter Elfelt
  •   William Heise

2012-04-15 12:49:43 BonnyJohnny #6

"Lumiéré-éket meg szerintem nem lehet maradandónak nevezni"

Szerintem meg igen. A filmjeik még mindig közismertek. 117 év után is! Ez kimeríti a maradandó fogalmát, akármit is mondasz.
Az is igaz, amit leírtál, hogy ők még nem használták olyan kreatívan. De ők Méliès-t is megelőzték egy évtizeddel!

Amúgy a szavazatok állását tekintve megváltoztatom a voksom. Méliès, mint a korai mozi mágusa, megérdemelten vezet a mozi megalkotói előtt, de harmadiknak az első filmesnek, Le Prince-nek illik lennie. Megerősítem egy szavazattal. :)

2012-04-15 09:03:49 Tenebra #5

Méliés. Legjobb. Bár a Smith-Williamson pári is csinált jóságokat. Lumiéré-éket meg szerintem nem lehet maradandónak nevezni, hiába, hogy ők tartották az első nyilvános vetítést és ők tudtak olyan kamerát létrehozni, ami képes vetíteni, felvenni, lejátszani. A fentiek közül csakis Méliés volt igazán kreatív kihasználója a mozgóképnek. (Vágást pl. ő alkalmazott először trükként, meg közelképet is.) A többiek többnyire megelégedtek azzal, hogy életképeket rögzítettek.

2012-04-14 13:49:37 jesi #4

Edison forgalmazott, nem nagyon rendezett: emiatt hagytam ki

2012-04-14 11:22:58 critixx #3

Edison kimaradt.

2012-04-14 11:13:57 wayage #2

Akiktől láttam már pár filmet: Louis Lumière, Louis Aimé Augustin Le Prince, George Albert Smith, William K.L. Dickson és William Heise, de a legtöbbet természetesen George Méliéstől. Az ő bűvész, sci-fi, fantasy előfutár stílusa különösen közel áll a szívemhez, így rá szavaztam. Főleg mivel 5 filmjére még zseniálist is nyomtam.

2012-04-14 08:02:45 BonnyJohnny #1

Georges Méliès ismeretségén biztos sokat dob Hugo. :) De attól függetlenül is szinte mindenki ismeri Az utazás a Holdba bizonyos részleteit, kerek száz évvel annak elkészülte után is. Ez szerintem kimeríti a maradandó fogalmát.
Ilyen maradandó státusszal csak a Lumiére fivérek vetekedhetnek. Mivel ők a régebbiek, és hozzájuk fűződik a mozi, inkább rájuk szavazok.