Mit gondolsz a magyar filmtámogatás jelenlegi helyzetéről? 👁

critixx kérdése, 2011. december 25.-2012. március 2.

•   52% (65) Egyik sem megfelelő, egy teljesen új támogatási rendszer kéne
  •   31% (39) Nem érdekel, nekem teljesen mindegy
  •   16% (20) Bízok az Andy Vajna-féle új rendszerben
  •   Vissza kéne állítani a régi MMK-rendszert

2012-03-01 19:56:28 R2d2 #13

Kis ország kis pénz, kis pénz kis foci. Itt soha nem fognak szuperprodukciók születni, maximum jó kis művészfilmek, amit krajcárokból is le lehet forgatni. Ahhoz viszont jól kell tudni kukkorékolni a nagy bojárnál.

2012-02-15 09:53:50 zéel #12

Ön adna több pénzt a mai magyar filmekre?
NEM 75%
Igen 25%
(A Heti Válasz internetes szavazása)

2011-12-30 10:12:44 Tenebra #11

Ezzel egyetértek, amit Tarr mond. De kár, hogy pont az MMK-rendszer termelt ki rengeteg szart (showbizniszes mocskot), illetve olyan alkotást, melyek valamelyest kapcsolódnak a mai mocsok valósághoz, de igazából nem tudnak megszólítani közönséget/nézhetetlen formában teszik ezt (khm-khm Jancsó manapság).
Igaz, pont Tarr volt az, aki kivétel volt és tudott valamelyest kapcsolódó filmeket készíteni, de azért a pályája végén ő is elfordult a magyar valóságtól (A londoni férfi...).

Olyasmi filmek kellenének szerintem, mint a Moszkva-tér, vagy ilyen Pál Adrienn, vagy újból olyanok, mint Tarr első filmjei. Vagy mint a románoknál. (Lazarescu úr halála pl. nagyon durva kritika - nálunk is alantas az egészségügyi rendszer, simán lehetne kritizálni filmben.)

Mondjuk az is igaz, hogy ez az új rendszer még nem kibomlott, és lehet, hogy ugyanaz folytatódik, amit abba sem hagytak, vagy netán még inkább eltávolodnak a filmesek az IGAZ magyar valóságtól (mert hát a Szíven szúrt ország is kapcsolódik, de az nevetséges szerintem, ahogy Fliegauf jövőbeli filmterve is a "szegény cigányokról" - nem azért, mert egy mocsok rasszista vagyok, hanem azért, mert amit látok és amit a filmvásznon látok, az egyszerűen nem passzol, sőt hót ellentettjei egymásnak... Márpedig egy társadalomtudatos filmkészítésben az igazság megmtuatása lenne a fontos, olyan kíméletlenül, ahogy azt mondjuk a románok vagy a '70-es években a magyarok tették. Az ilyen Szíven szúrt ország meg Álom.net, meg Szerelem első vérig csak szocreál. Vagy még rosszabb.)

2011-12-30 00:53:43 zéel #10

"...a film nem a show-biznisz része, a „target” nem a „box office”, hanem a filmeseknek az a feladatuk, hogy a saját életünkről, a saját országunkról és a saját nyelvünkön tisztán és világosan beszéljenek" - mondja Tarr.
Nekem tetszik, amit mond. Kár, hogy köszönő viszonyban sincs a magyar valósággal.
Azt pedig, , hogy a saját életünkről, a saját országunkról és a saját nyelvünkön tisztán és világosan beszéljenek a filmesek, kb. 15-20 éve várom! (Tisztelet az egy-két kivételnek!)

2011-12-29 19:52:30 critixx #9

Érdekes új interjú Tarr Bélával az ügyben: http://nol.hu/kult/20111229-az_amokfutasnak_veget_kell_ernie

2011-12-26 12:00:50 mchn #8

Semmi panik, amig Sas Tomi mukodik, addig a magyar reklamipar -akarommondanifilmipar- el es virul!

2011-12-26 11:21:37 deviant #7

szerintem magával a gyártással lehetnek gondok. vannak tehetséges rendezőink, de látszik, hogy az elmúlt évek tűrhetőbb magyar filmjei is milyen nehezen készültek el. és ez meglátszik a minőségen. a szegényes díszleteken, a rossz színészi játékon stb. az összetevők pedig nem rosszak, de a végeredmény rendre kínos. filmet forgatni állati nagy csapatmunka, de az élére igenis kell egy diktátor, akik megmondja, hogy ez és az szar. csak nem gondolom, hogy erre andy vajna a legalkalmasabb ember, aki megint csak a mi szemszögünkből állatira sikeres, pedig tudatában vagyunk a komoly bukásainak... és ne legyen senkinek illúziója. a magyar film egyelőre téli álmot alszik, vagy talán meghalt. senki ne gondolja, hogy lesz rá pénz, mert még a jogosan elnyert pályázatokat sem fizették ki. addig meg kinek lesz kedve filmezni, amikor tudjuk, hogy ez állati sokba kerül.

2011-12-26 11:17:55 zéel #6

Nem voltam lelkes híve a Jancsó/Grunwalsky pénzosztó haveri társaságnak. Nem örültem Andy Vajnának sem. De most azt mondom, hogy adjuk meg neki az esélyt!

2011-12-26 00:31:58 Danesz99 #5

Az Andy Vajna féle támogatás kb. annyira reális, mint amennyire a Dobó Katával való kapcsolata a szerelemre épült.

2011-12-25 23:09:39 Tenebra #4

Én még bízok Vajnáékban - aztán majd meglátjuk, 2012-től mit alakítanak élesben. A forgatókönyv-centrikusság miatt bizakodó vagyok, mert magam is részt vettem a reménybeli "rezsim" tagjainak egy kurzusán, és elég faszán tanították. Remélhetőleg elkezd kialakulni valami magyar profi közönségfilm, ami nemcsak a bugyuta vígjátékokat jelenti, s nem is feltétlenül a műfajiságot. Hanem egy igényes, gondolkodtatós, de sokak számára emészthető, jó sztorijú filmkorszak kezdődik. (S a kezem bele is ért a bilibe. xd) De nem. Optimista vagyok, és ez lesz.

Egyébként az MMK sem volt a Sátán szüleménye, ha valaki kicsit is utána néz. Nem a rendszer volt szar, hanem az, hogy sok gagyi átmehetett, mert rengeteg volt a személyes részrehajlás is. De azért sok remekmű is született ezidő alatt, ne felejtsük el. Az, hogy nem nézték sokan, nem feltétlenül azt jelenti, nézhetetlenek, hanem ennek oka az is, hogy szar volt a forgalmazásuk.

2011-12-25 21:14:41 JeszKar #3

Az előző rendszerben sem kaptunk támogatást mi amatőr filmesek, és most se fogunk. (Ukrajnába is több támogatást kapnák.
Amúgy Cesare, teljesen nem lehet kizárni, hisz mégis csak az ő pénzükről van szó. Bár minden más országba alapítványokon keresztül vannak az ilyen filmes pénzügyi támogatás intézve, de itt nálunk... hő... "újítanak."

2011-12-25 18:59:16 simijohnny #2

Nem érdekel.

2011-12-25 14:08:14 Cesare Gonzago #1

Az állami mecenatúrát kéne távol tartani, s ezzel együtt a Vajna-féle seggszájakat.