Az 50-es,60-as évek a zenés filmek aranykora volt.Hat alkotás is Oscar díjat nyert.Neked melyik a kedvenced? 👁

csabaga kérdése, 2011. szeptember 24.-2011. november 21.

•   45% (50) My Fair Lady
  •   26% (29) A muzsika hangja
  •   15% (17) West Side Story
  •   11% (12) Egy amerikai Párizsban
  •   2% (2) Oliver
  •   1% (1) Gigi

2011-09-30 10:25:14 fatbastard #24

Egyiket sem kedvelem különösebben.

2011-09-27 08:10:17 limupei #23

critixx: Nem, hanem mert Mayer még élt, és Mayer az Ivanhoe-t nyomta. Meg különben is. Amíg ő élt, ő mondta meg, hogy mennyi az annyi. Ezért nem érdemes azzal az Oscarral foglalkozni.

2011-09-26 22:25:56 critixx #22

És hozzá kell tenni, hogy a sokkalta jobb Ének az esőben állítólag azért nem kapott díjat (még jelölést se nagyon) egy évvel később, mert az Akadémia nem akarta egymás után két évben Gene Kelly egy-egy zenés filmjét díjazni.

2011-09-26 18:03:18 csabaga #21

Számomra már az is meglepő,hogy Kubrick háborús szatírája egyáltalán a jelölésig jutott.A győzelemre aligha volt bármi esélye is.
Én egyébként nem a Gigit,hanem inkább az Egy amerikai Párizsban c. film győzelmét nem értem.Csak a zene miatt tudom megnézni,de az hozott anyag.
A Gigit azzal rontották el,hogy a filmváltozatban beleírtak egy nagybácsit,és ezzel háttérbe szorították a főszereplőt.
Bár sok kritikus az eredeti színdarabot sem tartotta túl jónak a Broadway előadás(1951) után,a főszereplőt(Audrey Hepburn) annál inkább.

2011-09-26 08:51:58 Tenebra #20

critixx: Megkínzom vele magam, ígérem! :D Mostanában valahogy úgy is kíváncsi vagyok a szarfilmekre.

Amúgy szerintem már a Keresztapa 1. részével megindult az "új korszak", hogy én is rálicitáljak. :P Bár az még valamelyest forradalminak tekinthető (pl. világítás, gengszterábrázolás), de tudvalevő, hogy Coppola nem akarta elkészíteni a filmet. Puzo könyvét leponyvázta, és nem volt hajlandó eleinte hozzányúlni sem. Szóval, ha azt vesszük, hogy kb. 1965-69-től elég sok szabad művészi koncepció mehetett keresztül a stúdiókon is, akkor a Coppolára gyakorolt produceri nyomás már ennek a korszaknak a végét jelenti, hiába zseniális a Godfather. (Egyébként szerintem a Cápa, a Rocky és a Star Wars is az a maga nemében. :P Bár ilyen látványfilmeket gyártanának manapság is, nem ilyen Véres Valentin meg Transformers meg hasonló lélektelen szemeteket.)

2011-09-25 21:59:59 remete bácsi #19

Utalom a zenes filmeket.

2011-09-25 18:51:08 manuva #18

Simijohnny: Honnan van az idézet?

2011-09-25 18:45:37 manuva #17

Nemrég láttam Sidney Pollack-kal egy interjút, áradozott az Egy amerikai Párizsban-ról.

2011-09-25 16:40:27 Lucas Simms #16

Nagyon szimpatikus az alternatív Oscar listád csabaga! Egyedül a Zorbával nem értek egyet, én inkább Kubrick mester háborús szatíráját díjaznám. :-)

Szerintem pár évvel előbbre tehető az új korszak kezdete, Spielberg Cápája már 75-ben lecsapott, a következő évben pedig jött Rocky.

2011-09-25 16:12:36 csabaga #15

Szerintem a franciás jellege miatt nyert a Gigi.

Egy javaslat az Oscarra a zenés darabok helyett:

Egy amerikai Párizsban-A vágy villamosa
Gigi-A megbilincseltek
West Side Story-A svindler
My Fair Lady-Zorba,a görög
A muzsaika hangja-Doktor Zsivágó
Oliver-Rómeó és Júlia

A 70-es évek eleje(a 60-as évek vége már) tényleg jó volt,de nem tartott sokáig.Már 77-ben jött a Star Wars...

2011-09-25 12:57:15 critixx #14

Igen, szerintem is a '70-es évek első fele volt Hollywood utolsó nagy korszaka, mikor a rendezők végre valami komolyabbat is le akartak tenni az asztalra a puszta szórakoztatáson kívül. De az biztos, hogy a mai trágyánál klasszisokkal jobb volt a '60-as évek termése is.

Tenebra: Ha utálod a musicaleket és mazochista vagy, ajánlom neked a Gigi-t. Számomra egy Ludovico-terápiával ért fel és máig rejtély, hogy kaphatott kilenc Oscart.

2011-09-25 12:47:18 Tenebra #13

Nem láttam ezek közül csak a My Fair Lady-t. De Hepburn miatt nyomtam egy szavazatot arra. Amúgy utálom a musicaleket, szóval nem véletlen, hogy ismeretlenek számomra ezek.

2011-09-25 10:34:54 Lucas Simms #12

Igen, Hollywoodról, viszont olvasd vissza a kijelentésedet, amblokk a 70es évekről írtál, nem csak az Oscar nyertes filmekről.
De ha ezekre gondoltál, csak rosszul írtad, akkor azt én sem vitatom, tényleg sok cukormázas filmet díjaztak a 60as években.

Egyébként a listán szereplő filmek közül négyet láttam és a My Fair Lady kapta a szavazatomat.

2011-09-25 09:50:30 limupei #11

Lucas Simms: Hollywoodról volt szó és az Oscarról, ami a hetvenes években Keresztapát, Francia kapcsolatot, Annie Hallt és Szarvasvadászt jelent kedves troll úr. Amúgy meg tegnap már kifejtettem, back to pöcsverés!

2011-09-25 09:37:42 Lucas Simms #10

"Egyébként rögtön ott van a hetvenes évek Hollywoodja, ami sokkal jobb volt mint a hatvanas hollywoodi cukor."

Hát én a 70es évek művészieskedő, "hippieness" filmjeit se tartom sokkal jobbnak. Bár az utóbbi évtizednél még mindig magasan jobb volt a 60as és 70es évek hollywoodja.

2011-09-24 22:48:10 limupei #9

G.B. Shaw darabját meg ne tessék egy lapon emlegetni ezzel a dalolászással:) A West Side Story meg nem csak a "maga idejében" volt a R&J feldolgozása. Ma is az.

2011-09-24 22:43:18 limupei #8

"de a mainál lényegesen nívósabb filmeket eredményezett"

Mert abból az időből csak azt látod, ami fennmaradt, a jelenből meg nem. Imádom az ilyen jóféle általánosítást. Egyébként rögtön ott van a hetvenes évek Hollywoodja, ami sokkal jobb volt mint a hatvanas hollywoodi cukor.

2011-09-24 20:18:46 wayage #7

Csak a West Side Storyt láttam, így könnyű volt választanom:) Majd a többit is megnézem, mert kíváncsi vagyok a fődíjas filmekre. Csak a műfaj miatt nehezen szánom rá magam. Az újak közül a Moulin Rouge! a nagy a kedvenc s a Chicago is nagy meglepetést okozott, mivel sokáig látatlanban lenéztem.

2011-09-24 15:55:53 csabaga #6

Ezen alkotásokon kivül ebben a korszakban még kilenc zenés darab jutott el legalább az Oscar jelölésig.
Néha évente kettő is.
My Fair Lady-Mary Poppins
Oliver-Fanny Girl

A 60-as évek végén mentek ki a divatból,a Hello Dolly már nem volt éppen sikeres,akkor kezdtek dübörögni az említett motorosok.
Erről az időszakról lehet rosszat mondani,de a mainál lényegesen nívósabb filmeket eredeményezett.Hollywood talán utolsó aranykora.

Tényleg fura,de az Ének az esőben még egy Oscar jelölésig sem vitte,pedig szerintem is megkerülhetetlen alkotás.Talán túl korán jött...

Szerintem is a My Fair Lady a legjobb.Ha régimódi,akkor a korábbi Broadway-darab a hibás,hiszen egy az egyben vitték filmre.Vagy G.B. Shaw,aki a XX. század elejére helyezte a történetet.
Utána a West Side Story következik.Ez szerintem a maga idejében egy modern feldolgozása volt a Rómeó ás Júlia mesének.

2011-09-24 11:29:21 BonnyJohnny #5

Ha az Ének az esőben itt lenne (de mivel nem kapott Oscar díjat, nem szerepel a listán), arra szavaznék.
Ezek közül hármat láttam. Legrégebben a Muzsika hangjait, és valahogy az él legszebben az emlékezetemben.

2011-09-24 11:25:59 critixx #4

Mondjuk úgy, inkább az a korszak volt, amikor a hollywoodi stúdióvezetők és producerek nem voltak képesek a megújulásra és arra sem, hogy felismerjék, a megváltozott ízlésű fiatalok mit is szeretnének látni a vásznon, ezért mikor már lassan dübörögtek a "szelíd motorosok", akkor is éneklő apácákról és hasonlókról készítettek sokmillió dolláros filmeket. Melyeket a hasonlóan csőlátásű Akadémia minden évben díjazott is, ahogy azt kell. Egyébként a felsorolt közül a My Fair Lady a legjobb minden tekintetben. A Gigi pedig számomra értékelhetetlen.

2011-09-24 11:13:42 limupei #3

Valóban a West Side Story a legkevésbé gay, és egyben a legjobban rendezett és koreografált darab.

2011-09-24 10:59:03 kchris #2

A MUZSIKA HANGJA [A My Fair Lady a 2.]

Az újkoriak közül pedig a legnagyobb a MOULIN ROUGE!

2011-09-24 10:43:20 simijohnny #1

"Három kurva napig énekeltem a West Side Story-t, majdnem buzi lettem!"