Melyik a legjellegzetesebb David Lynch film? 👁

BonnyJohnny kérdése, 2011. szeptember 10.-2011. november 21.

•   29% (63) Mulholland Drive - A sötétség útja
  •   7% (15) The Straight Story - Igaz történet
  •   5% (10) Inland Empire
  •   4% (9) Dűne
  •   2% (4) Veszett a világ
  •   1% (3) Twin Peaks - Tűz, jöjj velem!

2011-11-01 10:19:31 flordeadormidera #32

mindenkepp Mulholland Drive , 3x neztem meg 3 különbözö nyelven de csak az ertehetelen borzongäs marad meg bennem

2011-10-31 08:46:10 paradox #31

radírfej úgy gondolom nem lehet a "legjellegzetesebb" filmje,hiszen mint egy jó bornak,neki is kellett az a néhány plusz évtized bele-bele még az alkotóvénájába
Mulholland Drive-szerintem-

2011-10-07 21:10:20 Tenebra #30

"Az a jellegzetes David Lynch film, aminek a végén ezt kérdezed magadtól:
Ez meg mi a qrva isten fasza volt? "

LOL

Ezesetben az Inland Empire egyértelműen. Bár a Radírfejnél is rezgett a léc.

2011-09-20 12:32:25 Dibon #29

Overdrive: Látom kapizsgálod a dolgot. :D
Én is e kettő közt vacilláltam, végül Radírfej lett.

2011-09-20 12:25:05 dézi #28

:D :D :D

2011-09-20 09:03:09 Overdrive #27

Az a jellegzetes David Lynch film, aminek a végén ezt kérdezed magadtól:
Ez meg mi a qrva isten fasza volt?
De ezek közül is vacillálok a Radírfej és a Mullholland drive között.

2011-09-16 20:04:07 limupei #26

Nem érthetetlen, csak sokféleképpen értelmezhető. És igen, ha az életmű nagy része ilyen, akkor az a jellegzetessége. Márpedig neki ilyen. 10 filmből 7 + 1 sorozat.

2011-09-16 17:50:29 csabaga #25

Vagyis a rendező jellegzetessége az érthetetlenség?

2011-09-16 17:37:13 limupei #24

csabaga: Nem, a legjellegzetesebb az, ami a legjellemzőbb rá. És az messze nem az elefántember. Sőt, nála sz a szélsőséges.

2011-09-16 17:16:56 csabaga #23

Én is az Elefántembere szavaztam.Ezt érzem a legjellegzetesebbnek,mivel nem "szélsőséges" alkotás a rendező életművében.
A sötét hangulat,sőt még az erőszak is megvan,viszont szerencsére nem keresztrejtvény(Pl.Útvesztőben) formája van a történetnek.
A másik véglet a The Straight Story.

2011-09-14 00:03:52 jorgecosta #22

radírfej, kék bársony, lost highway, mulholland drv, inland empire - ezekről becsukott szemmel és befogott füllel 100 év múlva is bárki megmondja, hogy ki a rendező. minimális túlzással :)

2011-09-13 22:34:20 dézi #21

vagy csak érdekes a humoruk. :D

2011-09-13 21:28:47 desmond #20

Az elefántember egy szavazattal lemaradva a második? Az gyakorlatilag - a formai különcségeket leszámítva - egy hagyományos levezetésű életrajzi dráma. Éppen hogy kivétel az életműben. A Straight Story is előkelő helyen áll, pedig az még egyedibb jelenség a rendező pályáján. Szerintem a legtipikusabb Lynch-filmek éppen hogy a Radírfej, a Kék bársony, a Veszett a világ, a Lost Highway vagy az Inland Empire, amik nagyrészt elég rosszul állnak itt. Csatlakozom critixx-hez: az Elefántember (de még inkább a Straight Story szavazói) nem ismerik Lynchet.

2011-09-13 08:46:12 critixx #19

Hát nem gyerekként, inkább olyan 14-15 évesen. Nagyon régóta tervbe van véve az újbóli megtekintése. :)

2011-09-13 01:05:23 Alan Smithee #18

Szerintem Lynch is sokat változott az idők során, így nehéz valamelyikre bökni (főleg, ha egyesek meg inkább kedvencet választanak a kérdéstől függetlenül), illetve mindegyik felvonultat nagyon rá jellemző elemeket, még a sorból kicsit kilógó Straight Story is.

Újabban a Hollywood-téma érdekelte, Lost Highway, Mulholland, Inland, legújabban, mióta mozit nem csinál, az Inland Empire számára is kibogozhatatlan vonalát tolja tovább, legalábbis a Lady Blue Shanghai alapján.

A Mulholland Drive-ra böktem végül, mivel annak áll a zászló, de osztom azt a nézetet is, hogy a Kék bársonynál talált igazán rá arra az útra, ami onnan (az egy enyhe kivétellel) jellemezte.

2011-09-12 23:26:23 wayage #17

Ha lehetne három filmes valóra válós kívánságom, akkor a Twin Peaks folytatása lenne az egyik. Persze, nem most, hanem akkor:) Így viszont egy olyan lezárást, vagy le nem zárást kapott, amely igazán Lynches. Főleg mivel tudjuk, hogy nem fogjuk megtudni, hogyan tovább:)

2011-09-12 23:09:23 deviant #16

wayage: igen, tudom. de azért, ha nincs ez, akár még jó néhány évadot folytatódhatott volna a twin peaks.

2011-09-12 22:33:13 mchn #15

Mindet lattam, egyertelmuen az Inland Empire kapja a szavazatot.

2011-09-12 22:11:13 wayage #14

deviant: A Twin Peaks második évad minőségi ingadozásának az az oka, hogy Lynch az évad közepén otthagyta a sorozatot, hogy elkészítse a Veszett a világot. Ekkor kezdett el csökkenni a sorozat nézettsége is. Szerencsére a végére visszatért s rendbe rázta gyermekét:)

2011-09-12 21:40:21 JeszKar #13

Gyerekként a Mulholland? El tudom képzelni, mennyit érhettél belőle :)
Amúgy arra lennék kíváncsi, hogy fog e valaha újra mozifilmet rendezni, már négy éve az Inland Empire-nek.

2011-09-12 21:39:19 deviant #12

igen, tényleg a kék bársony volt az első olyan filmje, amelyben megjelentetek ezek a jellegzetességek. erre a filmre forrotta ki magát lynch tehetsége. a twin peaks viszont érdekes: az első évad 100%-ig lnyches, viszont a nagyon hosszú második évad egy ponton nagyon elkanyarodik attól a szellemiségtől, amit ő képvisel, hogy aztán az utolsó részre extra dózisban térjen vissza. :)

2011-09-12 21:33:26 critixx #11

Én pont hogy a Twin Peaks-et nem láttam, sem a sorozatot, sem a filmet. A Mulholland Drive-ot nagyon régen, még egész gyerekként láttam, akkor nem tetszett, ha ma újranézném, biztosan bejönne.

2011-09-12 15:29:48 Tenebra #10

Bár még sokat nem láttam tőle (Twin Peaks sorozat és film, Radírfej, Kék bársony, Inland Empire), de én is a Kék bársonyra szavaztam, mert ezekből rengeteg jellemző megtalálható a Blue Velvetben is. Pl. Twin Peaks - ironizálás, melodráma kiforgatása, Kyle MacLachan, szürrealizmus. Aztán az Inland Empire-ben is ott van a főhősnő, aki a Blue Velvetben is a női főszerepet játsza, meg szerintem az a film is nagyon szürreális. Radírfej - erről nem kell sokat mondani, van benne irónia, sőt, groteszk, nagyon szürreális.

Kék bársonyban ezekből mindből van.

2011-09-11 12:23:04 critixx #9

Én azon csodálkozom, hogy a Kék bársony ilyen keveset kapott, pedig abszolút Lynch-i film, a világa, a témái, a szimbolikája. Voltaképp részben ebből nőtték ki magukat a későbbi filmek.

2011-09-10 19:22:41 JeszKar #8

Azt hinné az ember, hogy talán a Radírfej és a Mulholland versenyezne, de hogy az Elefántember? Oké, zseniális film (talán a második legjobbja), de inkább a témájában Lynch-es csak (abba is inkább csak kis mértékben), semmint úgy egészben.

2011-09-10 15:42:23 uccse #7

Lynch az a rendező, akit utálok minden filmjével együtt, de maximálisan elismerem a tehetségét.

legLynchebb talán a Mulholland vagy a Radírfej.

2011-09-10 13:48:28 deviant #6

bár én a dűnén kívül minden filmjét imádom.

2011-09-10 13:36:20 lokke #5

Az elefántemberen a dűnén és a straight story-n (kivéve a szarvasos jelenetet :E) mind tipikus Lynch film ahogy deviant is megirta az alapvető irányvonalakat a tipikus Lynch feeling-hez ...sőt még hozzáteném a vörös függönyt ...:))

2011-09-10 13:00:51 deviant #4

szerintem a mulholland drive a legjellegzetesebb, minden benne van, ami lynch: sötét, misztikus, ironikus, badalamenti, femme fatele, kávé, jó nők, őrült figurák stb. de ilyen még a lost highway is. az elefántember semmiképpen nem ilyen film, még kevésbé, mint a straight story...

2011-09-10 11:51:59 limupei #3

Az elefántember mint legjellegzetesebb Lynch film? Hm, hát aki arra szavazott, az tuti nem ismeri őt.

2011-09-10 11:40:08 wayage #2

Szerintem páran félreértelmezték a kérdést...Ha az lenne a kérdés, hogy melyik David Lynch legjobb filmje, akkor a Straight Storyra szavaznék. Legjellegzetesebb? Hm...a Twin Peaks sorozat:) Amúgy még gondolkozom, melyikre szavazzak.

2011-09-10 11:29:33 BonnyJohnny #1

Érdekes, hogy az Elefántember és a Straight Story vezet. Azokat gondolnám a legkevésbé jellegzetes Lynch filmeknek.
Én egyébként a Mulholland Drive-ra szavaztam, de a Lost Highway is esélyes.