Melyik a legjellegzetesebb Rodriguez-film? 👁

uccse kérdése, 2011. szeptember 10.-2011. november 21.

•   35% (77) Desperado
  •   5% (12) El Mariachi
  •   4% (9) Volt egyszer egy Mexikó
  •   2% (5) Az invázium

2011-11-10 16:20:59 gerbence #15

Számomra a Desperado és az Alkonyattól pirkadatig a "definitive" Rodriguez-filmek, bár mára talán már inkább a Machetét mondhatom legjellegzetesebbnek: a Terrorbolygóhoz hasonlóan ez is már fuldoklik önmaga stíluselemeiben, és ez a panel-/sablonrengeteg kiöli a valódi stílust, ízt, karaktert. Ezek a szándék szerinti "B-film hommage"-ok már igazából valóban B-filmek. És ez nem túl pozitív irány. Ez a tendencia már a Sin City-ben elkezdődött, de ott a képregényes látványvilág és alapanyag okán ez illeszkedett a koncepcióba, nem bontotta meg a hatást; az utóbbi filmekre ez már nem érvényesül, a vállalt zsáneren kívül és belül is túlzsúfoltak, széttartóak, inkoherensek.
Míg Tarantinonak szerintem sikerül mindig épp egy lépéssel a valódi ízléstelenség határán belül maradnia, Rodriguez mostanában sorra átlép ezen a határon sajnos... legalábbis azon, amit én húzok meg magamban.
Amúgy a kedvenceim között épp a Sin City és a kissé kilógó (de éppen ezért üdítő) Faculty (Invázium? Az mi?) van még.

2011-09-27 10:32:53 Leppard #14

A Sin City-n kívül mind eléggé jellemző rá. A kölyök-filmeket valami egészen távoli névrokona csinálja - közük nincs egymáshoz...:).

2011-09-12 23:48:07 BonnyJohnny #13

Érdekes, nálam ez a három filmje időtálló. A többibe nem vagyok biztos én sem.

2011-09-12 21:42:52 deviant #12

az a baj vele, hogy a jobb filmjei sem állják ki az idő próbáját. sem a desperado, sem a alkonyattól pirkadatig, de még a sin city sem működik már nálam mai szemmel úgy, mint régen. és ebben lehet, hogy vastagon benne van az is, hogy ha fellapozod az értelmező kéziszótárt a gagyi címszónál, akkor az ő nevet ott lehet kb. a harmadik helyen.

2011-09-10 19:23:13 JeszKar #11

Desperado, azt hiszem. Bár a Sin City a legjobb (de nem ez a kérdés).

2011-09-10 16:01:00 erahurka #10

Szerintem két féle Rodriguez van, az egyik jó/kevésbé jó B kategóriás akciófilmeket csinál különleges főhőssel. A másik gyerek filmeket, vagy inkább gyerek-akció filmeket, mint a Kémkölykök meg a Cápasrácos szörnyűség. Ami viszont nagyon közös, hogy minden filmjében előjön Mexikó vagy Danny Trejo.

Sin Cityben ezekből semmi sincs, fura az elsősége. Talán a Desperado ami leginkább ő, esetleg a Terrorbolygó, legalábbis szerintem.

2011-09-10 13:02:33 deviant #9

lehet, hogy gonosz vagyok, de csináljon rodriguez bármennyi jó filmet is, nekem a neve lassan inkább az olyan fosokkal forr egybe, mint a cápafiú...

2011-09-10 11:41:54 wayage #8

Desperado

2011-09-10 11:31:41 BonnyJohnny #7

A Sin City elsőségét én sem értem. Lehet sokan nemértették a kérdést.

2011-09-10 11:30:44 BonnyJohnny #6

Az alkonyattól pirkadatigban nagyon sok van Tarantinoból is.

2011-09-10 11:29:44 Tenebra #5

Sin City szerintem sem jellegzetes. Az El Mariachi már kezd, a Desperadoban egészen ott van a stílusa, de szerintem az Alkonyattól pirkadatig az nagyon ő. Meg a Machete is.

Szvsz ezek az igazán ő filmjei: El Mariachi, Desperado, Alkonyattól pirkadatig, Terrorbolygó, Machete.

2011-09-10 11:22:12 Olórin #4

A Sin City mitől jellegzetes Rodriguez-film? Bármilyen más rendező csinál a képregényből egy kockáról-kockára adaptációt, kb ugyanilyen lett volna.

2011-09-10 10:57:24 critixx #3

Lávalány és Cápasrác kalandjai 3D-ben.

2011-09-10 10:31:22 BonnyJohnny #2

Az alkonyattól pirkadatig stílusán nagy nyomot hagyott Tarantino forgatókönyve. Szerintem az esszenciális Rodriguez film a Desperado.

2011-09-10 10:18:50 VVega #1

a Kémkölykök ;D #troll