Legfrissebb idézetek

-A ma esti partira mit vegyek fel?
-Maga így is istenien néz ki.
-Na és én?

- De magának szüksége lesz egy bankszámlára.
- Nem tud készpénzben fizetni, mint ahogy régebben szokás volt?
- És akkor miből élnének a bankok? Senki se tudná befolyásolni, mire költse a pénzét. Olyan volna, mint egy disznó az árpaföldön, zabolátlanul.

Fjodor Fjodorovics: Pont maga hiányzott még nekem!

Manja: Tolvaj, csaló, most már mehet!

Tyler: Csalódtunk valaha bennem?

Narrátor: Mint kiderült, az utca emberét szinte képtelenség rávenni a verekedésre.

Tyler: A nemzedékünket nők nevelték fel. Nehezen tudom elhinni, hogy pont még egy nőre van szükségünk.

Szakállas, kerekesszékes öregúr: Megfáztam üzleti úton a háború alatt.

Erdős: Más nincs, legfeljebb politika!

Erdős: Nem, unom! És ideges vagyok.

Kollárné: ...most már mindent elhiszek róla!

Kollerné: Ha egy nő elveszti a fejét, mindig a férfié a felelősség!

Kollerné: Mindig volt benned valami szemérmetlenség!

Ibolya: Fojts meg, ha jól esik, fojts meg!

Erdős: Ó, az én dolgaim rendben vannak, nagysága!

Az egyik nő: Moziba megyek a vasutassal.

Az igazságszolgáltatás a jó legszilárdabb oszlopa. (Felirat a bíróság homlokzatán.)

Elle és Lui: Én is csak úgy tudok feledni, ahogyan te. Nem. Neked nincs mit feledni. Ahogyan te, én is tele vagyok emlékekkel. Van mit feledni. Nem. Neked nincsenek emlékeid. Ahogyan te, én is minden erőmmel küzdöttem a feledés ellen, és ahogyan te… Én is feledtem. Ahogyan te, én is vigasztaló emlékezetet kívántam, az árnyak és kövek emlékezetét.
Minden nap, minden este minden erőmet szembeszegeztem azzal a rettegéssel, hogy egyszer majd nem fogom érteni, miért kell emlékeznem. És ahogyan te. Mégis feledtem.

Lui: Kit nevezel te kétes erkölcsűnek?
Elle: Aki kételkedik mások erkölcseiben.

Tanácsadó lány: Nem bírom elviselni a gondolatot, hogy akár egyetlen további személy elfelejtsen engem.

Tanácsadó (aki katonaként halt meg): Ötven évig kutattam kétségbeesetten magamban, hogy egy boldog emlékre leljek, és most tudtam meg, hogy valaki más boldogságának a része voltam.

Repülős: Amire ebből emlékezni akarok, az, hogy az alak nem számít, csakis a szárnyak.

Zeus Carver: Kibukott a fickó!
John McClane: Majd felvidul ha a hátsó ülésre néz.
Zeus Carver: Bassza meg! Ott hagytam az aranyrudat!

Ügynök: Peter Craig eredeti neve Simon Peter Gruber. Aki nem más mint Hans Gruber fivére!
John McClane:Huhh!

Ace Ventura: Bocsánat, uraim, állatira nyomozok!

Ace Ventura: Bocsáss meg, ilyen még nem történt velem! Biztos fáradt vagyok. Oké, folytathatjuk!

Ace Ventura: Pancserek! Pancserek! Pancsereeeeeeeeeeek!

Hitelező: Pontos?
Nagyezsda (zaklatottan): Pontos!

Nagyezsda: Elnézést, eltévesztettem a szobaszámot!

Nagyezsda: Jó napot! Feljelentést tennék.

Tűzököl: Stay there, or Justin Beaver dies!
Deadpool (Tinitorpedónak): Heh, he called you Justin Beaver!

Deadpool: I'm an X-Man.
Tinitorpedó: Trainee!!!

Deadpool: Szia, Yukio!
Yukio: Szia, Wade!

Pókember: What exactly is it that they do?
Mantis: Kick names. Take ass.

Wong: Hogy megy a szanszkrit?
Dr. Stephen Strange: A Google fordítóval már folyékonyan.

Bakonyai: Egészségére, Hanák néni!

Hanákné: ...mi volt ez? Ja, vermutot!

Maxie: Hogy írják, hogy Mr. Smith?
Mike Hagen: Rajzolj keresztet!

-Mi van Spanyol, telefonálgatunk, telefonálgatunk?
Ki tanított meg rá?
Spanyolországban se telefon se semmi egyéb!
- Vigyen el az ördög, Te patkány!

Zeus Carver: Égből jön az áldás de miért pont mindig ránk?

Hong Jong-du: Mi a baj az arcommal?
Han Gong-ju: Az árnyék.

-Mi van,nézed a misét?

Patkós: Nekem nagyon nem tetszik ez az új zsandár!

Patkós: Maj´ mingyá megmutatom a... (foghúzás után)

Shô Kawajiri: Sosem gondoltam túl sokat Istenre. De ha az Isten ilyen, amilyen az én nagynéném, aki mindig teljesen adta magát, szeretett, gondoskodott, míg végül ő maga egyre inkább elhasznált, fénytelen és idejétmúlt lett, nos... egy ilyen Istenben tudnék hinni.

Öcsi, Kertész András: Úgy értem... te is az én apámra!

Öcsi, Kertész András: Semmi, újság semmi!

Öcsi, Kertész András: Thank you! Thank you! Thank you! (S ezzel ott is hagyja a bizottságot)

Öcsi, Kertész András: The Sun is shining... and...

-Mindig nézzük a Dallast. Az a Jockey egy szemét alak.

Béla (magában): Vigyázz, Béla, veszett szuka ez! Észnél légy, Béééla!

Michel: Hallottál a gilisztáról, aki beleszeretett egy csillagba?
Christian: Nem. Hogy végződik?
Michel: Rosszul.

Juliette: Mindig a jövő! Csak azért találták ki, hogy elrontsák vele a jelent.

When people jerk me off, I kill them!

Terror helyett technológiai uralom. (Herbert Marcuse)

Gally: A VESZETT-et kéne lerombolniuk, nem az egész várost.

Newt: Vicces, három évet töltöttünk falak mögött, mielőtt kijutottunk. Erre most vissza akarunk menni.

Cate: Persze, a bambusz egy ázsiai gyom, bárhol kinő.

Max Caddy: Jó napot, Ügyvéd úr!
Sam Bodwen: Mit akar tőlem Caddy?
Max Caddy: [az utcán sétáló diáklányokra mutat] Ebben a korban a legjobbak, amikor előttük az élet. Maga mázlis Ügyvéd úr, engem a lányom nem is ismer, mikor bekerültem az anyja azt mondta meghaltam, bizonyos értelemben igaz is.
Sam Bodwen: Ide figyeljen Caddy, én elismerem, hogy szenvedett, megértem, hogy haragszik a világra, de velem mi baja? Én az ügyvédje voltam én védtem magát, miért nem az ügyészre vagy a bíróra haragszik?
Max Caddy: Miért nem?
Sam Bodwen: Ja, miért nem rájuk?
Max Caddy: Miért nem?
Sam Bodwen: Ja?
Max Caddy: Amennyire én tudom ők csak a munkájukat végezték.
Sam Bodwen: Én talán nem a munkámat végeztem? Talán nem azt? Nézze én mindent elkövettem a maga érdekében, megúszhatta volna enyhébb büntetéssel.
Max Caddy: Á, így is szabad lábra helyezhettek volna 7 év után a georgiai büntetőtörvénykönyv szerint.
Sam Bodwen: Az erőszakos közösülés főben járó bűn, életfogytiglant vagy halálbüntetést kaphatott volna, ott ülhetne a halálos zárkában.
Max Caddy: A sitten megtanultam olvasni. Először: Gyeremekmesékkel kezdtem, képeskönyvekkel aztán jogi könyvekkel folytattam. Tudja, hogy miután magától megváltam én jártam el a magam ügyvédjekét? Hm? Én írtam a fellebezéseimet.
Sam Bodwen: Nem, ezt nem tudtam.
Max Caddy: Szóval ez az ábra, 2 ügyvéd 2 jogászi képzettségű ember eszmét cserél.
Sam Bodwen: Na jól van haljam mennyit akar Caddy?
Max Caddy: Hogy mennyit akarok?
Sam Bodwen: Mennyi pénzt akar?
Max Caddy: Pénzt? Úgy nézek én ki mint aki szűkölködik?
Sam Bodwen: Hajlandó vagyok tárgyalni ésszerű határokon belül.
Max Caddy: Volt már maga nő?
Sam Bodwen: Hogy mi?
Max Caddy: Nő, volt? Valami dagadt, szőrös, ocsmány bunkó álmainak a tárgya?
Sam Bodwen: Tisztában vagyok azzal, hogy szenvedett a börtönben, ezt nem vonom kétségbe.
Max Caddy: Szenvedtem, szenvedtem. Tudja is maga mi a szenvedés Ügyvéd úr? Az amiről a szentírásban az áll: "Megismerted tehát mi a hiába való szenvedés." Az egyik buzeránstól tanultam meg hogyan hozzam felszínre önmagamban a gyengédséget a feminitásomat.
Sam Bodwen: Nézze én mint mint mondtam hajlandó vagyok tárgyalni bizonyos kárpótlásról.
Max Caddy: Mondja maga szerint azért mennyi kárpótlás jár azért ha az ember leteperi és megerőszakolja 4 fehér férfi, vagy 4 fekete? Ugyanaz a tarifa a kettőre? Minek alapján kell kiszámítani a kárpótlást uram?
Sam Bodwen: Mit szólna a 10000 dollárhoz kézpénzben?
Max Caddy: Hogy mit? Bontsuk ezt le tételekre!
Sam Bodwen: Ne! Minek ez?
Max Caddy: De igen bontsuk le tételekre! Akkor legalább kiderül mi mennyit ér, ha? Jó akkor legyen kiindulásnak mondjuk 20000 dollár, vagy 30000 vagy miért ne lehetne 50000 dollár? 50000 dollár elosztva 14 évre, 14 év az 14-szer 365 nap az nagyjából mondjuk 5000 nap. Na most ha ezzel elosztjuk az 50000-ret az kb. 10 dollár egy napra.
Sam Bodwen: Az kb. igen?
Max Caddy: Kevesebb mint a minimálbér és akkor még nem beszéltem a széthullott családomról, az odalett becsületemről. Azt hiszem maga úgy istenigazából még mindig nem érti miről van itt szó?: 14 évről. [megszólal a csipogó a karóráján] Hopp! Pszihopsza! Mennem kell, lekésem egy másik találkozót.

Owen Tucker: A gyűlölet értelmet adott az életemnek.

Melanie Daniels: Hogy hívják a kis Brenner lányt?
Tanítónő: Cathy.
Melanie Daniels: Nekem azt mondták, hogy Elise vagy Loise.
Tanítónő: Most már tudom, miért kézbesítik itt folyton félre a postát.

- Mennyi darabja? (a szerk. megj.: a sajtnak)
- 1,000 líra.
- Talán aranyból van?
- Annál jobb. Ezt megeheti, az aranyat nem.

Cesira: Kedvesnek kell lennünk vele. Az apjának van sonkája meg tésztája, mindene!

- Akartok répát?
- Régen a lovaknak adtuk.
- Változnak az idők.

Egy szétroncsolt véna, egy autóbaleset, és az agyad elfelejti a nevedet is. Semmi sem tűnhet már el az érzékeidből, mert ott van a lelked. Ezért vannak az Istennek bolondjai akkora lélekkel, hogy ott már nincs hely az agynak.

Billy: - Ne mondd hogy soha semmit nem teszek érted, oké?

Viago: Vladislav éppen arra a tényre reagál... (A szomszéd helyiségből zúzás hangjai)

fiatal Gamora: Megtetted?
Thanos: Igen.
fiatal Gamora: Mit áldoztál fel?
Thanos: Mindent...

-Ki volt ez?
-Csak egy lelkes férfi a mosdóból.

-Megtalálták a légzsilipet.
-Egy ilyen senkiházi majom?

Michal: Vagyok, mert vagyok benned.

Beth: Jaj, Istenem! Meghalunk! Meghalunk!

I put ketchup on this motherfucker.

Tasha: Mi?! És vegyek neked ízlést?

Nagypapa: Nincs szükséged arra a tévére! Aztán egész álló nap csak üvegembereket néznél.

Jim úgy gondolta, hasznos dolog kutatni az emberi lét törvényeit, de hasznosabb a már meglévőkhöz alkalmazkodni.
»Az élet magjával játszottunk, és veszítettünk.«

Catherine: Szenvedsz?
Jim: Nos, én nem... mert már nem kell egyszerre szenvednünk. Ha nálad elmúlik, majd én szenvedek.

Újrakezdeni és mindenért megfizetni: ez volt Catherine hiszekegye.

Flemming: "Jennifer nagymamája vagyok."

Gálffy alezredes: Inkább a rendszámát figyelte volna meg!

Dr. Skruzny: Van valami behűtve a 7. lépcsőn?
Pavel: Máris!
...
Dr. Skruzny: Idefigyelj Karel, hogy jöttél rá, hogy a 7. lépcső a legideálisabb hőmérséklet a sörnek?
Pavel: Sok éves megfigyelés, a 6-on még meleg van, a 8-on már túl hűvös!

Pavel: Ha ez így megy, egyszer csúnyán végzi doktorúr!
Dr. Skruzny: Csak mint mindenki Karel.

Azt nem írhatjuk, hogy félnótás.
Nem, inkább tökkelütött.
A doktorúr azt mondtja, hogy momentálisan elmaradott.
Mentálisan!
Ez jó lesz.

Az a hír járja, hogy kidöntötted Prazsákéknál a kerítést!

Harry: Mennyi a becsületsértés elévülési ideje?

Harry: Férfi és nő nem lehetnek barátok. Hacsak... nincsenek mindkettejüknek közös ismerősei. Ez a korábbi szabály módosítása. Az ismerősök bevonása enyhíti a kettejükre nehezedő nyomást.

Harry: Te sosem vagy keserű... Biztosan az a típus vagy, aki szívecskét rajzol az i betűre pont helyett.

Szojka: Tudod melyik a legjobb terepjáró?
Pali: A tank.
Szojka: A szamár. Az elbírja a saját súlya dupláját is, enni meg alig kér.

A nemesek marsallja: Az önök rendőrfőnöke egy zsivány!

Ben Lockston: Hölgyem, úgy hiszem, ön stokkolja a jointot.