Legfrissebb idézetek

Boonmee: Tudod, ez a karma eredménye.
Jen: Mi?
Boonmee: Ez a betegség. Túl sok kommunistát öltem meg.
Jen: De jó szándékból öltél.
Boonmee: És túl sok bogarat öltem meg a farmon.

Huay (Boonmee elhunyt felesége): A mennyországot túlértékelik. Nincs ott semmi.

- Miért csak akkor kérdezik meg a népet, ha húsz sláger közül kell választani?

- Valami bajod van édesem?
- Nem hallod?! Én erre a macskanyávogásra nemmel szavazok.
- Igazad van szívem, de mért oltod el a villanyt?
- Sötétséggel szavazok.

- Anya be akart telefonálni, hangot adni erkölcsi felháborodásának.
- Te csak ne csúfolódj. Ahogy az a hosszú hajú taknyos ledöntötte a hátsó ülésen azt a fapofájú kís kúúrrváát kész recept az ifjúságnak. Mindent elönt ez a szexhullám. Már a kávéhirdetésekben is pucér nők riszálják a seggüket.
- A nyárspolgárok nem szeretnek nappal arról beszélni amit éjszaka csinálnak. Tudod ki mondta ezt? Engels. Elég jó cég neked mama?
- Ha Engels itt ült volna a televízió előtt, neki is fölfordult volna a gyomra. Ebben biztos vagyok. Gimnazista lányokat kell abortuszra vinnünk az iskolából, és a tévé még lovat ad alájuk.

- A marxizmus-leninizmus szerint a szocializmus építésének idején, a proletárdiktatúrában a munkásosztály gyakorolja a hatalmat. Napjainkban két kérdés merül fel ezzel kapcsolatban. Mit jelent ma ez a szó, hogy munkásosztály? S ha ezt meghatároztuk, másodszor, hogy valóban ez a munkásosztály gyakorolja a hatalmat?

- Látott már számítógépet?
- Moziban.
- Kaptunk egyet. Tudja mit lehet egy ilyen géppel csinálni? Ebből a zsibvásárunkból egy modern nagyüzemet. Ahol minden fogaskerék összeér.
- Olyan intelligens az a gép?
- Á. Csak egy irtózatosan gyors számoló rabszolga. De magától? Annyi önálló gondolata nincs, mint egy verébnek. Mi adunk adatokat neki és mi mondjuk meg mit csináljon velük. Aztán akkor kulizik, az emberek meg gondolkozhatnak.
- És ha nem gondolkodnak?
- Muszáj nekik. A gép kényszerít arra, hogy mi legyünk okosak. Hogy logikusan végiggondoljuk az egész rendszer működését. Nem utasíthatjuk frázisokkal, mindenféle össze-vissza szövegekkel, hogy majd csak kezdjen vele valamit. De ha értelmesen adjuk föl neki a leckét, akkor úgy is oldja meg. A gépnek nincsenek egyéni kis érdekei, nem rögtönöz, nincsenek haverjai, ellenségei.
- És ha gép dolgozik, akkor mindig lesz anyag a műhelyekben?
- Ez az. Számon tartja mi ment ki, mi jött be, és időben előre rendel.
- És mi lesz a gyári kisistenekkel?
- Háhá, vége a bulizásnak és mindenféle ködösítésnek. Ha nem azt csinálják, ami nekünk kell, akkor kapnak egy kis levélkét, hogy elvtársak, ez egy nagy marhaság.

- Azt kell titkolni, amit mindenki a legjobban tud.

- Tudja én mit szeretnék?
- Mit?
- Robbantani.
- Az nem rossz, én megpróbálom.
- Dinamittal?
- Evvel (a koponyájára mutat), meg evvel (Laci fejére bök), meg a többiekével (a kamera irányába mutat, de nem néz arra). Tudja valahogy úgy, ahogy az atomtudósok csinálták az első atommáglyákat. Ezt a társadalomban lévő sok mozdulatlanságra kényszerített energiát föl lehetne szabadítani az jelentősebb lenne az atomrobbantásnál. Hmmm?
- Majd meglátjuk.
(mindketten felnéznek a napba)

Rendőr bácsi : - Gyerekek, gyerekek. Én megértelek benneteket. A fiatalokban túlfűtött a szexualitáss, ez csak természetess. Fajfenntartás nélkül meg kihalna az emberiség. Igazam van ?
- Nem vitás.
Rendőr bácsi: - A sorrendre is vigyázni kell elvtárssak. Elébb bemutatkozunk, megismerjük egymáss jellemvonásait, a többi csak azután. Az oktalan feccske is előbb fészket rak éss azután párossodik. Igazam van? Nno. Csak mondják meg, ha nincs igazam.
- Nincs hova vigyem. Neked van lakásod?
- Nincs.
Rendőr bácsi: - Nincs lakása ??? Hö, hát jó hogy nem a Naggykörúton esstek egymásnak. Hívja csak be nekem Kelemen főtörzsöt.
- Kelemen elvtárs főtörzsöt kérem...
Rendőr bácsi: - Gyerekek! Ti mosst haragusztok rám, mi? Nyitott könyv vagytok ti énelőttem. Nem fogtok ti énrám haragudni. Kelemen! Vigye le őket a hármasba!
- Mindakettőt?
Rendőr bácsi: - Mind a kettőt!
- Értettem!
Rendőr bácsi: - Szép álmokat...

- Melyik szó jut eszedbe először a tévéreklámokról?
(női hang a távolból).: - Hazugság.
- Mit szólsz hozzá?
- Működik.
- Ó igen....

Kedves közönségünk!
Azzal kapcsolatosan, hogy ez a mai ünnepély, a megnyitás, hát... egyik olyan nívóját jellemzi, amely nem mindennapos országunk és községünk életében. Én ezért külön szeretetel' köszöntök minden oan' résztvevőt és oan' közreműködőt, aki ebben a mai ünnepi megnyilvánulós..., megnyilvánulásunkban közreműködik.

Mondom a köszöntőt!

Kedves Schirilla Gyurka, itt Kenderes község határán, Kenderes dolgozói nevében, szeretettel köszöntelek és engedd meg, hogy község dolgozóinak köszöntését mondjam el itt neked.

Egyszerű szavakkal nehéz kifejezni, szeretnélek itt most szívből köszönteni
Az épület kész van és vendéglátó terme, sportkedvelő ország magyaros étterme
A vezetőség beteljesült vágya, felépült a bisztró, a szövetkezet háza
Frissítővel szolgál fáradt utazóknak, külföldi vendégeknek, s belföldi magyaroknak
Kenderes községünk apraja és nagyja örömmel üdvözöl majd, mint vendéglátó gazda
Ünnepnap ez nekünk, hogy itt vagy közöttünk, hosszú futásodra mindig számíthatunk
Egy évvel ezelőtt láttuk a lábaid, mely messzi útra, dicsőségre vitt
Négyes útvonal lett az összekötő híd, Budapest és Moszkva barátsága vitt
Vállaltad az utad mindnyájunk helyett, ezért fogadtuk be, Schirilla a neved
E találkozásnak szívből örülünk, lábaid nyomába mi is léphetünk.

Karen Flores: Megijedtél?
Chili Palmer: Naná.
Karen Flores: Nem látszik rajtad.
Chili Palmer: Az akkor volt, már elmúlt. Meddig legyek megijedve?

Ray 'Bones' Barboni: Állítólag a kurva szmog miatt ilyen kurvára szépek ezek a kurva naplementék.

Ronnie Wingate: Már bocs, haver, de ki a lófasz vagy te?
Chili Palmer: Aki megmondja, hogy mi hogy lesz.

Mark: Nem értem én a szexet.
Joanna: Ne aggódj, nem látszik rajtad.

- Ti hol voltatok amikor a tököt osztották?

Alan Raimy: Ez meg mi? Élő meztelen modellek? Óóó, ez megint a barátnője. Azt mondta magának hogy modell, maga meg a Vogue-ra gondolt.

Narrátor: ...és ismét gazdagabb lesz a mi kedves kis szülőfalunk!

Ez nem kutya, ez egy brontosaurus!

Gandalf: Ostoba Tuk! Legközelebb magadat ejtsd bele, a butaságoddal együtt!

Gandalf: Majd a te fejeddel kopogtatok be, Tuk, s ha az sem töri be, úgy hagyjatok békén az ostoba kérdéseitekkel, amíg meg nem találom a jelszót.

Max Skinner: Van itt egy franciául karattyoló GPS-szem ótvaros csigazabáló hozzáállással.

Let me play my shit nigga! This my motherfucker tape up on this bitch. Shit.

Nagy Feró: - Ezt nem cserélném el semmivel.

- Képzeld el megérkeztünk, hát két óra késéssel. Mert stauba kerültünk.
- Igen, ezt hallottuk.
- És nyolc órától a publikum ott ült a katedrálisban és tíz óra tízkor kezdtük a koncertet.
- Az szép.
- És nem mentek haza.
- Hű.
- Ezt ha elmeséljük a klubban, úgy sem hiszik el nekünk. Szerintem.
- Hallottam.
- Hallottad ezt? És gondold el nagyon féltünk hogy hát istenem mi lesz itt, és akkor úgy terveztük, csak ingben meg glóriában, ahogy szokták mondani, megyünk be , és apám megvárták, amíg felvettük az ünneplőt, a szmokingot, a frakkot, és senki nem mozdult. Ez fantasztikus élmény volt. És még ott is kellett ráadást adni.

A terület egyik legértékesebb bogara a fokozottan védett magyar futrinka. Életmódját, szokásait a kutatók úgynevezett jelölés visszafogásos vizsgálatban tanulmányozzák. Az egyedi azonosítót óvatosan a futrinka kitinpáncéljába gravírozzák, majd elengedik. Ez a művelet nem okoz semmilyen kárt, vagy fájdalmat az állatnak, csak a kitinpáncél legfelső kemény rétegét érinti.

- Istenem, bár most mondanánk, hogy ezüstérmesek vagyunk a világban! Azt hiszem, az egekig repülhetnénk a boldogságtól.

Charles Remington: Az első kérésem egy új kórház. Legyen meg, mondjuk, holnap reggelre!

Grosics Gyula: Azért azt zárójelben meg kell jegyezzem, hogy a játékvezető jelenléte mellett is meg kellett volna nyerni azt a mérkőzést.

Robert Beaumont: Határozott a kézfogása, ez sokat elárul önről!

Nincs külön birodalma az élőknek és a holtaknak, csak Isten birodalma van, s mi benne vagyunk mindannyian.

Rejtett bűneink mérgezik a levegőt, amit más beszív.

A halál nehéz lépés, nem gőgös embernek való.

Mintha más szavakat olvastam volna le az ajkáról, mint amit kiejtett.

Mögöttem nem a hétköznapi élet volt, ahonnan el lehet menekülni, hanem a semmi. Előttem pedig egy fal.

Az ima vágya már maga is ima. Az ima oly nélkülözhetetlen, mint a levegő.

Maurice Purley: Titkok és hazugságok! Mindannyian szenvedünk. Miért nem beszéljük meg egymással? Azt akartam, hogy mindenki boldog legyen. És azok hárman, aki nekem a legkedvesebbek, zsigerből utálják egymást. Itt állok közöttük, és nem bírom tovább!

Charlie Willis: Christie! Mit csinál? Nem mehet el csakúgy!
Christie Roberts: Dehogynem.
Charlie Willis: És a tegnap éjjel? Ápoltam a másodfokú égéseit.
Christie Roberts: Aranyos volt.
Charlie Willis: És a súlyosan károsodott ujjbegyeim?
Christie Roberts: Megfagytak?
Charlie Willis: Mint a maga szíve.

Max Skinner: Tudod, Charlie, szerelmes vagyok.
Charlie Willis: Megértelek, haver. Egy bombázó, még ha az unokatesód is.
Max Skinner: Nem Christie-be, te barom.

Max Skinner: Törvénysértő a franciáknál megdugni a saját unokatesódat?
Charlie Willis: Csak akkor, ha ronda.

Max Skinner: Kötelező kulturális elfoglaltságom van este a faluban.
Charlie Willis: Mehetek? Csajok lesznek?
Max Skinner: Nem. És igen.
Charlie Willis: Szóval magára hagyod a legjobb haverod egy kísértetházban az első este.
Max Skinner: Charlie, nem. Téged hagylak magadra.

Max Skinner: Az igazi férfiak nem bridzselnek.

Max Skinner: Angolok vagyunk. Uralkodásra és önfeláldozásra születtünk.

Fanny Chenal: Oké, jól van, felszolgálhat, de ne feledje, Franciaországban ha panasz van, a vendégnek sosincs igaza!

Mark Lewis: Nem nagyon használok kulcsot, gyerekként sose kaptam.

Max Skinner: Francis, ma a városban elmentem... elmentem egy étterem mellett.
Francis Duflot: Fanny Chenalnak hívják.
Max Skinner: Értem.
Francis Duflot: Sokszor láttam ezt a kifejezést a bácsikája arcán. Elismerést érdemel.
Max Skinner: Miért?
Francis Duflot: Maga a város hőse, mert rávette, hogy kivillantsa a fenekét.

Gemma: Áruld már el, Max!
Max Skinner: Mit?
Gemma: Szeretted az öreget?
Max Skinner: Szerettem.
Gemma: Mikor beszéltetek utoljára?
Max Skinner: Nagyon régen.
Gemma: Miért?
Max Skinner: Nem tudom, Gemma. Közre játszhat benne, hogy időközben baromarc lettem.

Lenge nő a fotósnak: Rajta, szivi, tegyél híressé!

You know how I describe social classes in this country? Upper class keeps all of the money, pays none of the taxes. The middle class pays all of the taxes, does all of the work. The poor are there just to scare the shit out of the middle class.

Pinhead: Nincs jó. Nincs rossz. Csak a hús van.

Ellen Vidales: Aztán keresünk egy új nevelőnőt.

- Angéla, kell egy pofon?!

- Mama, aki ordít, annak soha nincs igaza.
- Akinek igaza van, sohasem ordít, fiam!

Wu: Mi az: barna és lassú? Kakaós csiga!

Berija: Én mindenkire emlékszem. Adottság.

Dili: Meló közben mikor érezni kezdesz, vérezni kezdesz.

Ha az erőszak helyénvaló, a szeretetnek nincs helye a világban. Lehet, hogy úgy van, lehet. De nincs erőm egy ilyen világban élni, Rodrigo. Nem árthatnak nekünk!

- Még a szexnél is jobb!
- Azt honnan tudod?

A szegények paradicsoma ritkán tetszik azoknak, akik a szegényeken uralkodnak.

Jake Tyler Brigance: Igen, akarom hogy maradjon, ezért jobb lesz ha elmegy.

Sofőr: Hova állhatok?
Imre: Ahogy érzi. Amelyik hely hívogatja.

Légiós: Tiéd a parkoló, oda állsz, ahova akarsz.

Imre: Szép tiszta logisztika, a többi az álom.

Imre: Akkor most összetegeződtünk?
Légiós: Látom, sikerült megragadnod a lényeget.
Imre: Abszolút sikerült.

Edgár: Bármilyen fura, de téged keresnek, légiós.

Parkoltató őr: Oda akkor sem mehet!

Gimli: Miféle sereg bujkálhat egy ilyen helyen?
Legolas: Egy elátkozott sereg. Egyszer régen a hegyi emberek esküt tettek Gondor utolsó királyának, hogy segítségére lesznek a harcban. De mikor kellett, s Gondort szorította a szükség, elszöktek, eltűntek a hegyek sötétjében. Akkor Isildur megátkozta őket, hogy ne nyugodjanak, míg esküjük be nem váltják.

Miliritbi: Ti, fehér emberek elvesztek. Nem értetitek a világot. Túl sok a buta kérdésetek. A jelenléted a földön nem tart örökké. Nincs értelme. Nincs cél. Nincs irány.

Hudson: Szemtől szembeni harc lesz uram, vagy csak rovarirtás?
Spunkmeyer: Csak annyit tudunk, hogy nincs kapcsolat a kolóniával és hogy egy Xenomorph lehet a ludas.
Frost: Elnézést uram, micsoda?
Dwayne Hicks: Rovarirtás.

Jake Tyler Brigance: Nahát, erre innom kell.
Lucien Wilbanks: Délután háromkor? Nocsak, nocsak. Mit szól ehhez a felesége?
Jake Tyler Brigance: A magam ura vagyok, akkor iszom, amikor akarok.
Lucien Wilbanks: Mikor utazott el?
Jake Tyler Brigance: Reggel.

Nick Cave:Tudják, képes vagyok a hangulatommal uralni az időjárást. Csak sajnos a hangulatomon nem tudok uralkodni.

Deacon: kezdjük a bemutatkozással. Én vagyok a Káplán. Ha nem emlékeztek az arcomra, nem csoda, mert nagyon megváltozott.

Nos. Szerintem a lány is itt van valahol. Szétszedhetnénk az egész hajót, de szebb úgy hogyha valaki elárulja. A győztes életben marad. A második díj... Sajnos nincs második díj.

Imádom ezt a részt.

Válasszatok. Egy kettő. Élet, vagy halál.

Tudod, személy szerint, én ezt az ördögfattyút nyírnám ki. De attól tartok, te nem fogod kinyitni a szádat. Nagy kár. (mondja Helen-nek)

Te jössz. Hadd halljam. Nem a te fajtád. Nincs is neked fajtád. (mondja a tengerésznek)

Helen: ha elárulod, akkor sem irgalmaz.

Deacon: nagyon előre szaladtunk.

Deacon: ha szemügyre veszitek a szemgödrömből csobogó artériás vért, abban egyetérthetünk, hogy
mindnyájunknak kurva szar napunk volt. (mondja a haldoklóknak)

Max Hoover: honnan tudja hogy meghalt?

Jimmy Fields: onnan hogy különben már felhívott volna, mert mindig fel szokott hívni, mindig! Ugyanis én vagyok a legjobb barátja. De én nem feküdtem le vele.

Max Hoover: akkor bizonyára szabásmintákat cseréltek.

Artúr király: Azt mondod, nem félsz semmitől. Hm... csak egy gondolat... de aki nem fél semmitől, az nem is szeret semmit. És aki nem szeret, annak mi öröme az életben?

Donald Rimgale: Ez egy élőlény, Brian. Lélegzik, felemészt és gyűlöl. Csak úgy tudod legyőzni, ha kiismered. Tudod, hogy fel fog mászni az ajtón és átterjed a plafonra. Nem az égés fizikája miatt, hanem mert úgy tartja a kedve. Sokakat megszédít a láng, és közönséges gyújtogatókká válnak. De legyőzni csak úgy lehet a tüzet, ha szereted, úgy mint Ronald.

Ludwig van Beethoven: Azok a rezdülések a levegőben: Isten lehelete, amely a lélekhez szól. A zene Isten nyelve. Mi zenészek állunk a legközelebb Istenhez. Halljuk a hangját, olvasunk az ajkáról. Mi adunk életet Isten gyermekeinek, akik őt dicsőítik. Ilyenek vagyunk mi, zenészek - mert ha nem, semmik vagyunk.

- Egy aranyérem csodálatos dolog. De ha nem vagy elég nélküle, úgy sose leszel elég vele.
- Edző! Honnan fogom tudni, hogy elég voltam?
- Tudni fogod.

Lew Vogel: Tudja, én elég sötéten látom ezt a világot. Szerintem a velejéig aljas, romlott és korrupt. Ezt csak azért mondom, mert tőlem sem számíthat irgalomra.

Laura: Anyám azt kérdezi, mivel foglalkozol.
Massimo: Gengszter vagyok.
Klara: Tényleg? Te leszel az első a családunkban.

Random arc: Hé! Álljatok sorba!
Olga: A seggedben van sor, ott.

Olga: Kapja be az összes Massimo, Martin és a többi mozzarella! Ideje váltani. Fehérneműt.
Bulizni megyünk!

Laura: El vagyok baszva, Olga. Elrabolt egy gengszter, aztán beleszerettem, és a legrosszabb,
hogy semmit sem mondanak el. Úgy bánnak velem, mint egy babával. Hazaküldtek, és nem tudok semmit.

Laura: Képzelj el egy erős alfahimet, aki mindig tudja, mit akar. Gondoskodik rólad és védelmez. Amikor vele vagy, kislánynak érzed magad. Minden szexuális fantáziádat
valóra váltja. Ráadásul 190 centiméter magas, egyáltalán nincs testzsirja
és maga Isten formálta.
Olga: A farkát is Isten formázta meg?
Laura: Az ördög.

Massimo: Felejtsd el Annát! Ő már a múlt.
Laura: Tényleg?
Massimo: Igen. És te, drágám, te vagy a kibaszott jövő.

Massiomo: Azt kéred, hogy elkezdjem? Annyira keményen baszlak meg... hogy Varsóban is hallják a sikolyod.

Massimo: Pierogi. Jó?
Laura: A nagymamámé jobb. De nem kell megölnöd. Adok neki pár leckét.

Massimo: Jó év lesz. Csak gyorsabban kell reagálnom, mert melletted nem figyelek annyira.

Massimo: Ha még egyszer megütsz...
Laura: Mi lesz? Meg fogsz ölni?
Massimo: Ezt nevezed temperamentumnak? Hogy lehet, hogy nem olasz vagy?

Alfredo: Mit fogsz tenni velem? Megversz? Levágod a golyóimat?
Massimo: Ha csak megloptál volna, már nem lenne baj. De gyerekeket adtál el egy bordélynak. Azt hitted, nem jövök rá?
Alfredo: Mindenkinek vannak sötét titkai...
Massimo: Fogd be!

Massimo: Öt éve megváltozott az egész életem. Az apám meghalt... a szemem előtt. A golyó átment a szivén... és engem is eltalált. Azt hittem, én is meghalok. Megállt a szivem, és megláttalak.

Massimo: Eltévedtél, bébi?