Legfrissebb idézetek

Ove: Minél többet locsognak róla, annál jobban elhalványul bennem a hangja emléke!

Ove: Egy BMW! Sarkon fordultam és hazamentem.

Ove: Bármit is teszünk ebben az életben, egyszer úgyis be kell fejeznünk!

Ove: Hogy a nyavaja törne ki! Fenébe... (Kb. harmadik alkalommal próbálná felakasztani magát.)

Ove: Gondolj bele, lassan mást se csinál az egész ország, csak ebédszünetet tart! Jó, hogy nem kell ezt végignézned.

Ove: Radar meg kamera... Egy kazettát se tudna visszatekerni!

Ove: Mit mondott?
Patrick: Nem tudom, perzsául beszél. Jól hangzik, nem?

Ove: Nem egyszerűbb, ha felállok és szépen elmegyek innen?

Narrátor: 1964. Valahol Wales-ben. Az egy kis ország Angliától balra.

[...] kontroll nélkül minden hatalomban lévő, minden hatalom bárhol a világon, hát..ööö.. disznóságokat követ el.[...] nagyon remélem, ez nem fog megtörténni.

Egyébként ami mindig is hiányzik, a FIDESZ mellől, és mögül, az egy erős értelmiségi háttér. Tehát amit itt nehéz lesz megcsinálni, és ami nem szavazatok kérdése, az valamiféle kulturális kiegyezés, hogy legalábbis ez a kulturkampf, ugye ez valamelyest megszűnjön, vagy enyhüljön, és hát erre nincs szavazat, erre nincs alkotmány, meg nincs törvény, hát ez jó volna, ha ez valamilyen módon létrejönne.

Nem szoktam hencegni. Gábor, mikor sok év után találkoztunk, közölted, nincs tévéd, műsoromat nem láttad, egy rossz szót nem szóltam. [...] de hogy te addig egy kockát nem láttál, arra egy pisszenést nem tettem. [...] Csináljak húsz percet, te azt elhárítottad, mert azt ilyen fenyegetésnek szántam, bizonyos értelemben.

Sose fog maga megnősülni Sanyi, mert mindig a füvet baszogassa. A másik pedig az volt, a fogára szabottat úgy se fog kapni. Tehát azért, mert te szavazol, és én úgy gondolom, szavazni kell, nem jelenti feltétlenül azt, hogy én őket minden ízében elfogadom.

Férj, apa, anyám fia, testvér, titkári munkatárs kellett volna, hogy legyek. De nem vagyok más, mint egy célt tévesztett lövedék. Most már tartanom kellene valahová...

Prof: Úgyse érdekel már senkit a latin, nem?

Don Gaetano: Uram, ön igen megosztó szavakat használ. Legrosszabb, legjobb, Fekete-fehér... pedig minden csak hosszú bukás, hanyatlás... semmi egyéb. Akár egy álomban.
Vizsgálóbíró: Micsoda?
Don Gaetano: Mint egy álomban, érti?

Az esküvői harang kongása édes, ám visszhangja keserű...

Balrog: Add a kezed...
E. Honda: Még csak két órája vagyunk itt. Majd egy hónap múlva!

Chun-Li: Beszélhetnék önnel, uram?
Guile: Nem.
Chun-Li: Nem szeretne beszélni a világ nyilvánosságával?
Guile: Nem.

Johnny: I did not hit her. It's not true. It's bullshit. I did not hit her. I did noot. Oh, hi Mark!

-Várjál már,hová mész?
-Visszatérek! Nem számítottál rá,hogy ezt mondom mi?
-De hiszen mindig ezt mondod.
-Igazán?

Lord Horfield bíró: Látom, megjegyezte, melyik fülemre vagyok süket.
Sir Simon Flaquer: Egy jó ügyvéd mindent megfigyel.
Lord Horfield bíró: Néha eltűnődöm, tényleg olyan jó-e.
Anthony Keane: Elég jó vagy elég szerencsés?
Lord Horfield bíró: Ugyan, ugyan ne szerénykedjék.
Sir Simon Flaquer: Nincs nála jobb a Kúrián.
Lord Horfield bíró: Az lehet, de az én száraz jogászi gondolkodásom számára kissé idegen, hogy érzelmes húrokat penget az esküdtszék előtt, és be kell vallanom, én ezt nem tartom helyénvalónak.
Sir Simon Flaquer: Dehogy, dehogy, Keane racionális elme.
Lord Horfield bíró: Nem szeretem, ha félbeszakítanak sértegetés közben.

Reggie Hammond: Szállj be Én vezetek! Neked úgy is fáj a karod semmi kedvem még egy balesethez előttem ugyanis ott az egész élet!
Jack Cates: Mindig ilyen fess sofőrre vágytam!

Jack Cates: Olyasmit mondj amitől okosabb leszek!
Reggie Hammond: Nah ide figyelj! A Jeges vette neked a házadat!
Jack Cates: Mondtam már, hogy ne fárassz a baromságaiddal!
Reggie Hammond: Én nem is értem, hogy lehet, hogy eddig nem jöttél rá. Ganz és Én lenyúltunk valakit 500 rongyra pár évvel ezelőtt az volt a Jeges! Azóta se bír leszállni az ügyről. Furcsa, hogy egyesek, hogy odavannak a pénzért igaz? Látom már forog az agyad! Igen Ő az akit keresel az Ő pénzén vetted ezt a szar kocsit és abból fizetted ki a foglalót a házadra a nélkül, hogy tudtad volna. És Te ülsz a kocsiban amit a Jeges pénzén vettél és hajkurászod vele a Jegest! Olyan gyenge vagy öregem agyilag mint a híg libafos!

Jack Cates: Te még mindig itt vagy? Azt hittem már rég elhúztad a csíkot!
Reggie Hammond: Ha Te most azt hiszed, hogy miattad vagyok itt hát nagyon tévedsz kisapám! Állítólag szabad ember vagyok és ha még a pénzem is meglenne már rég páros lábbal rúgnám szét azt a nagy fehér valagadat.
Jack Cates: Imádom ha hízelegsz!
Reggie Hammond: Szakadj le rólam!

Reggie Hammond: Áh neked nincs semmi érzéked a finomságokhoz! Nagy büdös bunkó vagy Te apám!

Srác: Bedug a sittre autólopásért?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Miért? Loptad az autót?
Srác: Hát persze!
Irwin 'Fletch' Fletcher: Áh tudtommal ez már nem számít bűnnek, változások történtek a jogban!

Irwin 'Fletch' Fletcher: Jó napot szmog ellenőrzés! Ellenőriztette a kipufogóját?
Srác: Nem uram!
Irwin 'Fletch' Fletcher: Szén-dioxid ózon?
Srác: Nem uram!
Irwin 'Fletch' Fletcher: Akkor most ellenőrizzük!

Gail Stanwyk: Anderhill számlájára írjak ezt az egészet?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Megmentettem az életét a háborúban!
Gail Stanwyk: Részt vett a háborúban?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Nem csak Ő és én kimentettem.

Ügyeletes:Meg fogja szeretni Karlint, nagyon kedves ember.
Irwin 'Fletch' Fletcher: Igen hallottam, hogy sokkal nyájasabb mióta kijött a wc-ről.

Irwin 'Fletch' Fletcher: Nem akarják felsorolni a jogaimat?
Rendőr: Jogod van befogni a pofádat!
Irwin 'Fletch' Fletcher: Oké!
Rendőr: Jogod hozzá, hogy összetörjem a képed!
Irwin 'Fletch' Fletcher: Nagyon szép!
Rendőr: Jogod van hozzá, hogy szétmorzsoljam a mogyoródat!
Irwin 'Fletch' Fletcher: Feladom a jogaimat!

Dr. Joseph Dolan: Mióta érez fájdalmat ezen a tájékon Mr Parker?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Nem ,hanem Babar!
Dr. Joseph Dolan: Két b-vel?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Egy b-vel. B-A-B-A-R!
Dr. Joseph Dolan: Ez kettő!
Irwin 'Fletch' Fletcher: Valóban de nem közvetlen egymás mellett, azt hittem így érti.
Dr. Joseph Dolan: Arnold Babar. Nincs egy Babar elefántról szóló gyerekkönny?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Nem tudom. Nekem biztos nincs.
Dr. Joseph Dolan: Nincs gyereke?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Nincs elefántos könyvem!

Belépve a könyvtárba.
Irwin 'Fletch' Fletcher: Nahát látom átépítette a garázst.

Irwin 'Fletch' Fletcher: Micsoda véletlen!
Alan Stanwyk: Micsoda?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Kis híján megvettem ezt a vityillót, de kisült, hogy Hopalong Cassidy itt lett öngyilkos és letettem róla.
Alan Stanwyk: Ki?
Irwin 'Fletch' Fletcher: Hopalong Cassidy! Íjjal és nyíllal, különös eset.

Sally: Én teremtettem magát, Jack, én vagyok az Istene!

Jack Harper: ...de jól kell meghalni!

Jack Harper: Miben maradtunk? Hogy nem lövitek le a tegnapi meccs részleteit!

-Devoe,menjen innen!
-Persze! Majd a kocsiban várok.

O'Donnell: Mitől van így beindulva?
Harley Stone: Csokoládétól.
O'Donnell: Ja, csokoládétól.

Harley Stone: Hát ez meg mi?
Dick Durkin: A könyveim, paranormális pszichológia, asztrológia, ezoterika.
Harley Stone: Mindet kiolvastad?
Dick Durkin: Mhm, tegnap éjjel, szex után. Ha nem haragszik, szerintem túl sokat szív, túl sokat iszik és túl sok cukrot fogyaszt.
Harley Stone: Csökkenti a feszültséget.
Dick Durkin: Óh, ezem én tudok segíteni, imádok masszírozni! Ez az, lazítson szépen, érzi ahogy feszültség egyre csökken a test.....
Harley Stone: (a pizstolyát Durkin orrához nyomja) Ide figyelj apafej, fejezd be a buzerálást egy életre, zsaruk vagyunk világos?!

Chris McCandless: Százezerszer finomabb vagy, mint bármelyik alma, amit eddig ettem.

Julia Maddon: Sose ítélj egy Gucci csizma alapján!

Mosolygó: Nem vagyunk egyformák, még a gazemberek között is van rangsor.
Asszony: Most már elég legyen!

Őrmester: Az emberek most mindenütt csak a terhet jelentik egymásnak. Én inkább meghalok, mint, hogy teher legyek valakinek.

- Nem jó ez a dinnye, nem édes. Nagyon rossz ez a dinnye.
- Hát nem megenni kell, eladni.

Lelkész: Csodák ma már nem történnek.
Johannes: Így beszél az én egyházam a földön.

Inger: Tudod, hogy én miben hiszek? Hiszem, hogy sok kis csoda történik titokban. De csak csendben cselekszik. Hogy ne csináljanak nagy hűhót körülötte.

Linda: Tedd, amit tenned kell!
George: Mi vagy te Yoda?

Roy Walker: - Mikor lelépett, monoklija volt. Az tőlem eredt. Terhes volt, az mástól is eredhetett. Azóta nem láttam.

Ginger McKenna/Rothstein: (kábán bedrogozott állapotban) Szia Sam.
Sam 'Ace' Rothstein: Kikötöd a gyereket és rázárod az ajtót?! Nincsen neked agyad?! A gyerenkünk, te normális vagy baszd meg?!
Ginger McKenna/Rothstein: Csak egy kis időre Sam, nem volt ott a babysitter.
Sam 'Ace' Rothstein: El kellet volna tiltsalak tőle, még egy ilyen és szé- szét...
Ginger McKenna/Rothstein: Nem ébredt volna fel, csak egy kicsit maradt volna...
Sam 'Ace' Rothstein: Ide hallgass, ide figyelj te hülye picsa, had mondjak valamit, rám figyelj! Jól figyelj rám: Ha még egyszer hozzányúlsz, ha bármi ilyet csinálsz nincs mese megöllek és kész! Halottad?! Az hétszentség, hogy kinyírlak te szajha!
Ginger McKenna/Rothstein: Miért nem engedsz el?
Sam 'Ace' Rothstein: Te büdös kurva!
Ginger McKenna/Rothstein: Aláírok neked bármit csak a kulcsot add az ékszerekhez és engedj el végre! Engedj el végre!
Sam 'Ace' Rothstein: Az ékszerek kellenének? Igen? Miért, hogy megszégyeníts mocsok szuka, hogy megszégyeníts? Csinálj úgy mintha anya lennél, szállj a kocsiba és menj rögtön haza! (megragadja) Gyerünk már, mozgás, eredj! Kelj már fel, mozgás, indulj már, rajta!
Ginger McKenna/Rothstein: Nem kéne....
Sam 'Ace' Rothstein: A kurva! Fenyegetsz, itt helyben megöllek, kellj fel és tünés haza!!!
Ginger McKenna/Rothstein: JÓ MEGYEK!!!!!

Nicky Santoro: Hogy van pofád a hátam mögött bemosóérólni másoknak? Hátbatámadsz?!
Sam 'Ace' Rothstein: Azt se tudom miről beszélsz Nick?
Nicky Santoro: Nem?! Szóval én hozom rád a bajt?! A te baromságaidat kell viszzahallanom?! Ki akarsz kúrni?! Akkor szerezz hozzá egy hadsereget!!!
Sam 'Ace' Rothstein: Semmit sem csináltam, senkit sem küldtem el, csak elmondtam Stonenak, hogy sok zűröd van mostanában, miért volna ez baj?
Nicky Santoro: KI AKARSZ TENNI A SAJÁT VÁROSOMBÓL BASZD MEG???!!!
Sam 'Ace' Rothstein: Azt mondtam had üljenek el a dolgok, hogy vihessem a casinót, hogyha bármi zűr van a casinóval én szívok, nem ta hanem én!
Nicky Santoro: Nem tudom, hogy feltűnt-e, de csak azért van kurva casinód mert én lehetővé tetem, ÉN számítok itt, nem a te klubjaid, vagy buzi TV show-d! Különben is mi a faszt csinálsz te a TV-ben?! Minden nap hívnak otthonról miattad, azt hiszik flúgos vagy!
Sam 'Ace' Rothstein: Azért TV-zek mert igy a casinóban lehetek, ez megérte és tudod mi van...
Nicky Santoro: TE HÜLYE FASZ VAGY! Lehettél volna ellátási igazgató is TV nélkül te akartad a TV-t?!
Sam 'Ace' Rothstein: Tényleg akartam, így van egy fórumom, hogy felvegyem a harcot, ismernek látnak az emberek tudják, hogy nem baszhatnak ki úgy velem mintha nem ismernének. Igen, így van!
Nicky Santoro: Majmot csinálsz magadból.
Sam 'Ace' Rothstein: Én?! Nem kerültem volna ilyen helyzetbe, ha te nem hozod rám a bajt. Ha megismerek valakit azt kérdezi: Ismerlek-e téged?
Nicky Santoro: Most még a szaros engedélyed miatt is engem hibáztatsz?!
Sam 'Ace' Rothstein: Nicky, amikor megkérdeztél, hogy ide jöhetsz-e mit mondtam neked? Megkérdeztél és tudta, hogy te jössz, bármit mondok. De emlékszel mit mondtam neked?
Nicky Santoro: Várj csak!
Sam 'Ace' Rothstein: Emlékszel mit mondtam neked?
Nicky Santoro: Várj, áll egy percig baszd meg, állj csak le! KÉRDEZTELEK?! Mikor kérdeztelek baszd meg, hogy idejöhetek-e?!
Sam 'Ace' Rothstein: Nem kérdeztél?
Nicky Santoro: Ezt vésd az egyadba te, ezt vésd az agyadba te köcsög biboldó, te!: Csakis miattam létezhetsz itt, csakis miattam, nélkülem te a prédája, a prédája lennél minden gengszternek itt, mind harapna egyet a zsidó seggedből! Ez történne veled! Figyelmeztetek, hátba ne támadj még egyszer te szemét geci, te!

Markus Wenninger: Az elefántok sosem felejtenek.

Anatolij Gyatlov: Mit mond a doziméter?
Alekszandr Akimov: 3,6. De nem tud nagyobb értéket.
Anatolij Gyatlov: 3,6. Nem jó, de nem is tragikus.

Szilasi András: Maguk mennyiért szegődtek?
Balogh Mihály: 44 fillérért kubikméterenként.
Góz Jóska: Az néggyel több mint a mienk. Mért?
Balogh Mihály: Mer' mi szervezettek vagyunk, azé'.

-Te,nem zárod be az ajtót?
-Nem,hátha a szomszédoknak kell valami.

-Elkéstünk,elkéstünk?
-Mit szól hozzá és holnap be se jövünk.

Anne: Te mit szólnál hozzá, ha senki sem menne el a temetésedre?
Georges: Valószínűleg semmit.

Ildi: Maga minek örül mind a 32 fogával?!

Frank: Mit játszotok?
Pasi / Xytrax: Szimfonikus, poszt-apokaliptikus, részszarvas-daráló, krisztusgyalázó extrém, harcos-pogány, skandináv metált.

Faggató "ügynök": Ez tényleg igazságszérum...

Öreg az (eltűnő) autónál: Hát jók voltak azok a hatvanas évek, de most megvan a böjtje!

Hivatalnok: Kérem, ne ragadtassa el magát! (...) Hogy hívják, Krüger úr?

Kövér úriember az estélyen: Botrányt akarsz, lelkem? Mert ebből az lesz!

Edit (rabszolga nevén: Maris): Amit találsz, az a tiéd. Amit kapsz, azt meg fogadd el. Ha ütnek, szaladj el. Most én ebben a futásban vagyok épp. Csak jött egy jóképű fiatalember, aki inkább azt mondta, hogy ne fussak, hanem inkább elvisz autóval.

(Help! Véletlenül ide komnenteltem, és most nem tudom teljesen kitörölni!)

Dunán Kincseim (magyar) címmel vetítették.

- Kifelé Jemelin! Te vörös hős ! Megszegted a Vörös Hadsereg szabályzatát! Cserben hagytad a forradalmat a feleséged szoknyájáért ! A forradalom nem áll bosszút, Jemelin, de megvédi magát. Lelkiismeretünk parancsára, a szebb jövő reményében , elátkozlak téged ! És hadbíróság elé állítalak !

Willy: Ez az ötlet milliókat ér.
Linda: Csodálatos!

Willy Loman: Kitörik az ember nyaka, míg egy csillagot meglát itt!

Willy Loman felesége: Hát az élet rossz befektetés, az már igaz.

Willy Loman: Eleinte remekül ment, pompásan éreztem magam, még a tájban is tudtam gyönyörködni.

Professzor: Kávét, az úr istenit! Kávé nélkül megáll az agyam!

Professzor: Az Istenit, észláda! Vedd fel a telefont!

Eszter: Volt valakim... Szakítottam vele miattad. Téged szeretlek!

Nagymama: Az emberek bármit megadnak a szerelemért, nem igaz, angyalom?

Háziúr: A rendőrfőnök külön kérésére önök a ház vendégei.

Hivatalnok: Legyek őszinte? Nem tudjuk kire bízni ennek az ügyosztálynak a vezetését!

Cissie: Szerintem száz elég, ha már százat megszámoltam, a többi ugyanolyan.

Sándor barátja: Vigyázz, bele ne fulladj a vajas kenyérbe!

Sándor: Maga nem alszik? (...) Szerelmes vagyok magába! Szerelmes vagyok magába! Esküszöm.
(Reggel)
Teri: Jaj, Istenem, de elaludtam...
Sándor: Én közben kivezettem.
Teri: Igazán sajnálom, hogy közben nem voltam ébren.
Sándor: Én is.

Néni: Nekem ilyen mellem volt. Úgy hí(v)tak, hogy hegyescsöcsű lány.

Watson Pritchard: Elment velük és hamarosan közéjük való lesz! (...) S maga semmit sem tehet ellene!

Nora: De hisz ott volt benne! Egy női fej!

Kovács Lajos / Hungarian Dracula: Öcsikém, kapsz egy akkora pofont, hogy azt hiszed, a busz ütött el.

Fiatalember: Maga azt hiszi, hogy pénzzel mindent el lehet intézni?!
Fiatalasszony: Hát mivel lehet?
Fiatalember: Semmivel!

Laird: Haver, ő lesz a ki-beb.szott királynő!

-Ismeri a feleségemet?!
-Igen uram!
-Kérem azonnal szóljon,ha megjött.

A sámán: Nem minden él, ami mozog, lélegzik és beszél.

Woyzeck: Minden ember szakadék. Aki belenéz, szédül...

- Igaz, hogy ön gyöngéd kapcsolatba került a miniszterelnökkel?
- Igen, pontosan emlékszem.
- Csakugyan?
- Nem emlékszem mindenkire, akivel lefeküdtem, de rá igen. Nagyon kedvesen beszorított a kabinetülés, és egy uniós tárgyalás közé. Nem csoda, ha egy kicsit indiszponált volt.

Simon Gruber: Vannak örök érvényű adósságok!

Frida Kahlo: Azt mondják sose higgy a sánta kutyának, és a női könnyeknek.
Diego Rivera: Tévednek.

Frida Kahlo: A modell volt, mi?
Diego Rivera: Az. Csak egy baszás volt, ennyi. Egy kézfogásba több érzelmet adok bele.

Az író: Tessék mondani, ez mindig így megy? Ilyen komolyan?!