Legfrissebb idézetek

-Sajnálom.Bocsáss meg,de meg kellett mentem a nyilatkozatot.
-Oké.Nincs baj.A helyedben én is ezt tettem volna.
-Tényleg?
-Szép kis pár vagytok.Hülyék.

Harry Waters: Egy Uzi? Nem a los angeles-i gettóból jövök baszki!! Nem kurva feka kölykökre fogok lövöldözni egy kurva kocsiból! Normális stukker kell normális emberre.

Preston: Kinek a nevén van a kocsi?
Sofőr: Az önén.

Mr. Preston: Ma már nem megyek sehova. Csinálhat magának programot.

Ray: Ha rosszalkodni akartok, miért nem elég egy kis cigi, egy dugás és egy pohár bor? Halk Barry White,
gyertyafényes fürdő, és az ujjad mélyen a csajodban?

Az egyik drogos: Ki az a Barry White?

Nyuszi: Benga feka csávó. Szexi hang.

Egy másik drogos: Kicsit lemaradtam. Én vagyok a kádban, de Barry White ujja van a csajomban?

Ray: Nem kicsit maradtál le. Jóval előbb, mint ahogy Barry White besétált.

- Azért a Hanyatt hering megvan még?
- Nincsen
- A Leszbiciklim?
- Az megvan.
- Hát az leszbi, néznék valami olyat amiben nemcsak nők vannak. Mondjuk az Elveszett szűzhártya fosztogatói?
- Az nincsen.
- Dredd bimbó? Karib tenger falloszai?
- Arról nem is hallottam.
- Akkor a Ki nyel ma? Kúrmester?
- Az sincs.
- A három muffkétás, vagy a Vénasszonyok fara?
- Nincsen.
- Hamupopó?
- Az lehet benn van, megnézem.
- Na.
- Hát nincs.
- Akkor az Anális majális?
- Nincs.
- Szűzvonalban?
- Az benn van.
- De azt meg láttam sokszor, vinnék mást. Uzsorakamaty? Ben Kúr?
- Sincs.
- Ki mit dug? Lenin sapka nélkül?
- Azt most vitték ki.

Edző: A dedósok szúrnak, a lányok lőnek, a fiúk ütnek. A felnőttek fejjel küzdenek. Ott zajlik az igazi harc.

Mickey Pearson: Ha te akarsz lenni a dzsungel királya, nem elég, ha csak játszod a királyt. Tényleg királynak kell lenned. Kételynek nincs helye. Mert a kétely káoszhoz vezet, az pedig bukáshoz.

Fagyis ember: Te ki a f.sz vagy?!
Kersey: Az utolsó vevőd...

Antonio 'Tony' Montana: Tudod, mit csinálj? Próbáld meg bekapni a farkamat tövig, hátha ízleni fog!

Kersey felesége: Ezt beszéld meg az arcoddal is!

Max Shreck: Bizony a hízelgés olyan kereszt, melyet nehéz elviselni.

Drea: Bárhol dolgoztam, bármit csináltam, mindig volt egy fickó felettem, aki úgy vélte, jobban ért a munkámhoz, aki megmondta, hogy kellene csinálni, hogy jó legyek. Pár év múlva rájöttem, hogy erre az a megoldás, ha farkat növesztek.

Matt: Hát tudod, azt hiszem, ha farkad lenne, nem tetszenél ennyire. Főleg, ha nagyobb lenne, mint az enyém.

Drea: Az képtelenség lenne.

- Sokszor az az érzésem, hogy már erősen kifele megyek, de önmagamat kell befejeznem.
- Ezt hogy értsem?
- Pontosan, önmagammal...
- Mint teljesítmény?
- Igen. Igen, igen. Hogy a korból kifele megyek, ...
- A kor mondanivalója...
- Annál inkább meglep. Igen, igen, igen
- Ez fontos tényező?
- Nézd, nagyon fontos tényező. De hogy mi a kor mondanivalója, nem biztos, hogy amiről beszélünk. Hát hiszen, hogy mikor, nagy példát mondok : úgy éreztük, hogy Thomas Mann beszél a korról, és kiderült, hogy Kafka.
[...]
- De ennek a fajta költészetnek mi az összefüggése a korral?
[...] -Én erre nagyon bizonytalanul tudok erre válaszolni. Én ezt nem tudom eldönteni.
[...] - Van egy szóhasználatod. A XX. század botrányáról beszélsz.
- Igen. A koncentrációs táborok univerzumára gondolok. [...] Mint visszatérhető lehetőség.

Rory Devaney / Francis McGuire: Fantasztikusak ezek a házak.
Tom O'Meara: Van, amelyik századfordulós.
Rory Devaney / Francis McGuire: Nálunk újnak számítanának.

Az idők változnak, de nem változnak bennük az emberek.

-Na gyerünk Billy,még egyszer az elejétől.
-Kár a gőzért,Spielberg.

- Vírus? A testvérem nem egy számítógép. Csak gyengécske, ezért köhög sokat.

- Milyen okos! Kinek a lánya vagy te?
- Persze, hogy a tied, ki másé? Nem kapok a levegőt! :) Jól csináltam?
- Nagyon jól csináltad, nélküled nem sokra vinném. Tehetek valamit cserébe?
- Komolyan kérded? Akarok egy macskát.
. Megmondtam, hogy nem lehet macskád.
- Óóóóó....!
- Ööööö.... Allergiás vagy rá.
- ÖÖöööö...! Navinak megsérült a lába, beteg. Ápolnom kell!
- Ha hozzányúlsz egy utcai macskához, száz tűszúrást fogsz kapni.
- Óóóóó.....
- Inkább megcsinálom a kedvenc rizssütidet.
- :)

Assad: A másik nő jogosítványa olvashatatlan, de elküldtük infra- és UV-vizsgálatra.
Børge Bak: Lehet, hogy Gitte Charles az. Talán megölte őket, majd öngyilkos lett.
Carl Mørck: Ezt még emésztenünk kell.
Børge Bak: Miért? Volt már ilyen.
Carl Mørck: Tehát öngyilkos lett, majd befalazta magát.
Børge Bak: Igen.
Carl Mørck: Kívülről.

Félnótás jelentkező: Az egész Kisvárosi gyilkosságok megvan Blu-rayen.

Egy átlagos hamburgerhús előállításához több mint három kg gabonára, körülbelül 2270 liter vízre, és legalább hét négyzetméter földre van szükség. Mindezek mellett az állat közel hat kg szén-dioxidot bocsát ki, a húspogácsa elkészítéséhez pedig mintegy ezer kJ energia kell. És mindez egyetlen hamburgerért! [...] Egyre nagyobb telepeken rengeteg állat van kis helyen. Ez remek táptalaja a vírusos és járványos megbetegedések kialakulására.

A GMO-nak nem voltak meg a többgenerációs jól kontrollált, toxikológiai vizsgálatai. Ez egy emberkísérlet, ami most folyik.

Látjuk, hogy a klímaváltozás hatására folyamatosan zsugorodnak a rendelkezésre álló mezőgazdasági termőterületek.

-1950-ben egy átlag lakosra -ami szintén nem "létezik"- fél hektár jutott. Ma (2014-ben) 0,16.
- Gyakorlatilag harminc év múlva (2044-ben) mai színvonalon, kevesebb erőforrással kell több embert jobban ellátni. A mai helyzetben az első "zöld forradalom" tartalékai kimerültek.

2004-ben olyan 150 bejelentett étrendkiegészítő volt a piacon, 2013 év végére több mint tízezer.

Ma fordítva van. Most a falu és a tanyasi nép jár be a városba élelmiszerért. Ez egy hülye, tökre fordított világ.

Bo Catlett: Amúgy hogy tetszik a könyv?
Chili Palmer: Először is meg kell változtatni a címet. Az író neve, Murray Saffrin még mindig jobb, mint a Lovejoy.
Bo Catlett: Na, látod, ebben egyetértünk!

„Jobb elszenvedni az igazságtalanságot, mint előidézni azt”

- A szüleid tudják, mit csinálsz?
- Most miért kekeckedik velem?
- Még hogy kekeckedem! Nem figyeltél az előbb? A te anyád vajon mennyire aggódhat miattad? Azért fizetik a drága tandíjadat, hogy tüntetni járj az egyetemre? Nem. Azért, hogy tanulj, akkor meg tanulnod kéne!

Taknyos kölykök! Mindet el kellene küldeni Szaúd-Arábiába. Aztán mikor a sivatagban halálra dolgoztatnák őket, rájönnének, mennyivel jobb volt nekik itthon.

Anna: Ha megfogod a kezem, és segítesz kijutni mély bánatomból, akkor talán megtaníthatjuk egymásnak, mit jelent ez a szó: szeretlek.

Henrik: Veled akarok élni. De ezt tegnap még nem tudtam.

Masetto, a kertész: Egy kakas ki tud elégíteni akár tíz tyúkot is, de tíz férfi is csak kínkeservvel tud kielégíteni egy asszonyt.

Harry Potter (Pitonnak): TÁMADJON! TÁMADJON MAGA GYÁVA!

Mert te vagy az értelmetlenség cáfolata. (Henrik)

Nagyon kedves leszek hozzád. Olyan leszel amilyen vagy. (Henrik, Anna)

Én nem veszekszem. De én igen.

Egy magány elviselhető. Kettő már nehezen.

Néha úgy viselkedsz, mint egy rossz gyerek. Mert én egy rossz gyerek vagyok.

Ez itt egy bőrkeményedés. Le ne vedd, kell az egyensúlyomhoz. (Karin, Johan)

Érthetetlen, hogy mitől ilyenek a [láb]körmeid. Rágom őket. (Karin, Johan)

És ha terhes lettél? Beszélgetéstől bajosan. (Karin, Anna)

Összevesztetek? Jól kihasználtátok az időt!

Csókolózzunk? Ne, előbb valljuk be a hibáinkat. (Anna, Henrik)

Édes buta fiam te, még nálam is butább vagy. (Alma)

A családunk olyan átkozottul normális, hogy kellett bele egy holdkóros is.

Egyszerre csak egy dolgot csinálj. Most menjél pisilni. (Anna)

Egy papnövendékkel barátkozik? Akkor közel lehet a világvége. (Johan)

Marianne de Morangias: "Az itteni lányoknak több feladatuk van, mint vágyuk."

- Valami nem stimmel. Mi ez a szar? Maja! Majaaaa! Mi az isten ez itt? Mi ez, mi, ki , kik pakolta..?!
- Megőrült? Mit csinálsz?
- Megmondanád végre mi ez a szar?! Mi ez itt?! Kurva életbe. De..., de... kit engedtél be ide?
- Uramisten.....
- Kik hozták ezt ide? Mi az hogy egy? Milyen egy? Egy! Mind egy!

Lili: Ha csókolózni akar, itt van a Málcsiné!

- Jean-Claude! Jean-Claude!
- Naaaaa....
- Nem áll fel!
- Naaa...? És nekem se. Nem tudom miért kéne felálljon, kinek a tiszteletére. Ha?
- Hülye vagy! Reggel mindig fel szokott állni.
- Tudod mit? A kosztól nem áll fel. Annyi trutymó van a farkadon, hogy csak buldózerrel lehetne felemelni.

Szóval nagyon izgalmas. Egyszerű dolgok és mindig az egyszerű dolgok az érdekesek és a zseniálisak.

Arnolphe: ...egy csibésztől akarsz tanulni?
Ágnes: Hát ki mástól?

Bodollay Károly: Viszont árva. Apja nincs... anyja nem is volt! Viszont...

Az baj, ha az ember szereti az emberiség felét?

Dr. Ludányi Imre: Mindnyájan látták, hogy él-borzong-lélegzik!

Holly: Jól le tudod lombozni az embert!
Hannah: Rettentő mimóza vagy! Neked semmit sem lehet mondani?

Horstmayer: - Nagyon szép, de most már elég!
Horstmayer: - Ez itt nem a berlini opera.
Nikolaus Sprink: - Igaza van.
Nikolaus Sprink: - Ez jobb, mint Berlin!

Az Operaházban a Dohnányi másik páholyban ült, amikor én meghallottam, fölállva tapsoltak, azt mondták -a Bajor Gizi mondta-, feltámadt a második Liszt Ferenc, és amikor a Dohnányi azt a kijelentést tette, hogy hogy lehet egy cigányban ekkora tehetség, s akkor én megmondtam neki: mindenre születni kell kérem. Mindenre születni kell.

Kuato: Az embert a cselekedetei határozzák meg, nem az emlékei.

Kígyóvadász: Tudomásom szerint a legjobb módja a menekülésnek, gyökeret verni ott, ahol van. Gyökeret verni pont ott.

Aztán a csendőr: "Idd meg. Idd csak meg nyugodtan (az eszpresszót), hogy a szádban maradjon az íze. Te tudod legjobban hogy a börtönben csak cikóriát adnak."

Zecchinetta (miután kiengedték a fogdából, az egyik csendőrnek): "Na mi az? Csak nem hagytam égve a villanyt?"

Zecchinetta: "Pedig higgye el, tisztességes ember lettem. Aki nálam becsületesebb, az csal."

Parrinieddu (a besúgó): "Nézze kapitány úr. A besúgó súg, legfeljebb sugdos. De nem beszél."

Bellodi kapitány: "Ha nem csapunk le most azonnal, egész sor gyilkosság következhet, és ülhetünk tehetetlenül mint a bagoly nappal."

Roger Murtaugh: Jézus Úristen ki ez a futóbolond?
Martin Riggs: Fene tudja tuti, hogy nem békeharcos!
Roger Murtaugh: Egy piromán seggfej az! Mit csinálunk Vele?
Martin Riggs: Elgázoljuk.
Roger Murtaugh: De hát mi lesz, ha kiszúr minket és lepörköl?
Martin Riggs: Még nem szúrt ki reménykedjünk, hogy nem is fog!
Roger Murtaugh: Jó de mi lesz ha mégis?
Martin Riggs: Nem hallottál még a pozitív életszemléletről? Légy optimista!
Roger Murtaugh: Optimista?
Martin Riggs: Igen!
Roger Murtaugh: Megáll az eszem.. jól van, jól van rendben van gázoljuk el és reménykedjünk benne, hogy nem szúrt ki minket!
Martin Riggs: Szépen óvatosan becserkésszük, hogy ne vegyen észre és elgázoljuk.
Roger Murtaugh: Becserkésszük.. Jól van, jól van helyes cserkésszük..
Martin Riggs: Szuggeráljuk!
Roger Murtaugh: Mit csinálunk?
Martin Riggs: Szuggeráljuk! Akarod látni, hogy kell? Ne fordulj meg! Te is szuggeráld!
Roger Murtaugh: Szuggeráljak? Hogyan?
Martin Riggs: Ne fordulj meg! Te is koncentrálj!
Roger Murtaugh: Jó jó! Ne fordulj meg! Ne fordulj meg!
Martin Riggs: Higgy magadban!
Martin Riggs: Kényszerítjük!
Martin Riggs: Kényszerítjük!
Roger Murtaugh: Ne fordulj meg!
Martin Riggs: Kényszerítjük! Erősebben, ne fordulj meg!
Martin Riggs: Megfordult!

-Akarjátok tudni,hogy én mit gondolok?
-Nem.Azért hívtunk ide,hogy a csinos pofikádat csodáljuk.

- És ezért kiadsz 139.000 koronát?
- Megnyugtat, ha ideges vagyok.

- Elgyengültem.
- Növessz bajuszt!

-A francba!
-Majd holnap eszel hot dogot.

De erős szaga van [a kenőcsnek]!
Az a jó, ha büdös, akkor hat.

Hungarikumok, amelyek csak Magyarországon vannak: őshonos állatok, mangalicadisznó, szürke marha, madárfecske, árvahajlány...

Salinger: Utálom Hollywoodot. Csupa sportkocsis barom gyártja a szart a műveletlen bunkóknak.

narrátor: - És mindenütt az új európai polgárokat, a menekülteket lehetett látni. Az utcán politikai menekültek találkoztak az életükért menekülőkkel, és senki sem törődött azzal, hogy éltek, vagy meghaltak. A történelem egy korszak végét készítette elő, és a mi időnk kezdetét.

- Szerelmes! Kedvesem! Tudod mit akart tőlem a barátod? De nekem nem kell cigányember.
- Hazudsz!
- Egyszer elmegyek az édességboltba. Vagy a vásárba. Lopok cukrot. Csokit, bábot. Azt mind megeszem! Mert ami másnak cukor, az nekem méreg.
- Volt az az ember, vagy csak te találtad ki Gerát?
- Az anyám haljon meg, ha nem volt!
- Ne hazudozz!
- Olyan olyan kicsi, törpeember. Szebb volt, mint te, mégis mindenki meggyűlölte! Végigment éjjel az új soron, beverte téglával az ablakokat, hogy senki se tudjon elaludni. Szította egymás ellen a cigányokat, meg az idegeneket is ez hozta ránk. Mesélt össze vissza, hogy így lesz meg úgy lesz, Egyik küszöbről a másikra... Vigyél el innen Pestre! Csak egy napra, csak egy órára! Vigyél el innen Pestre. Vagyok én olyan, mint egy fehér lány.... Pedig most akartam neked mutatni valamit. Egy nagyon érdekeset.

(Miután a szivarjától füstölni kezd a szemetes)
Columbo hadnagy: Mi ez? Ó Szűzanyám, égünk uram! Füstöl, nyakon öntöm egy kis kávéval ha megengedi.

Gera: Az, ahová én születtem, nem út, hanem kráter. Tömeges betegség és egyszemélyű halál.

Frank: (a boncolóorvoshoz, aki egy emberi agyat tart épp a kezében): Henriques! Hol van a szerelem?
Henriques: Itt van, ezen a területen, ahol a nemi vágy és az érintés találkozik. Itt találkozik a vágy a folyamatos kényszerrel. Itt találkozik a nyugalomvágy és a csendre való igény is. Két összeférhetetlen dolog. Valószínűleg ezért alakulnak olyan sz**ul az események. Sajnos nem lehet kivágni maradandó sérülések nélkül.

- Megőrültem?
- Igen, szerelmes vagy!

Luckman: Szóval a fickó azzal hencegett, hogy ő világhírű szélhámos, oké? Kiadta már magát például sebésznek a John Hopkins Kórházban, volt szubmolekuláris, nagy sebességű részecskéket kutató fizikus is ösztöndíjjal a Harvardon, finn regényíróként megkapta az irodalmi Nobel-díjat, elűzött argentin elnökként elvett egy chicagói sztriptíztáncosnőt.
Bob Arctor: És ezt mind megúszta? Sose kapták el?
Luckman: Most egy kicsit odalett a lendületem, úgyhogy átugrom a többit egyenest a végére, mert az a lényeg, ugyanis soha nem adta ki magát egyiknek sem, világhírű szélhámosnak adta ki magát. Ja, ezt később az L. A. Times hozta le, utánajártak, és a fickó Disneylandben söprögetett, aztán látta azt a régi Leonardo DiCaprio-filmet, amiben egy világhírű szélhámost játszik még mielőtt Leo elhízott, mint Elvis. És akkor rögtön arra gondolt: "Hé, hát én is ugyanígy kiadhatnám magam mindennek, és megúsznám". Aztán viszont arra gondolt: " Minek strapáljam magam, kiadom magam szélhámosnak, az sokkal egyszerűbb lesz". Azt mondják, többet kaszált, mint az igazi szélhámos, bár nem olyan biztos, mert ugye ott van az infláció.
Barris: Mi is szoktunk látni szélhámosokat időnként, de egyik sem atomfizikusnak adja ki magát.
Luckman: Ó! A téglákra gondolsz? Hogy nézhetnek ki?
Bob Arctor: Mintha azt kérdeznéd: "Hogy néz ki egy szélhámos?".
Barris: Ühüm.
Bob Arctor: Megkérdeztem egy dílert, akit lekapcsoltak, hogy nézett ki, aki befújta.
Barris: Na és mit mondott? Azt, hogy: "Pont, mint mi."?
Bob Arctor: Bizony. Szóval a tanulság az, hogy óvakodjunk azoktól, akik olyanok, mint mi.
(Luckman és Barris is nevetni kezd)
Barris: Vannak női téglák is.
Luckman: Ó! Eggyel szívesen találkoznék!
Barris: Ja.
Luckman: De nem, én most nem a nőre gondoltam, hanem valakire, akiről tudom, hogy tégla.
Barris: Ja, igen, persze, mert fogod is tudni, öregem. Majd ha rád kattintja a karperecet, biztos lehetsz benne, hogy tégla.
Bob Arctor: Hogy csinálhat valaki olyat?
Barris: Hm?
Bob Arctor: Hogy téglát játszik?
Luckman: Mi?
Barris: He?
Luckman: Mi van? Téglát játszani?
Bob Arctor: Mi?
Barris: Azt mondtad.
Luckman: Téglát játszani?
Bob Arctor: Az istenit. (elneveti magát) Szét vagyok esve. Téglát játszani. Téglát játszani. Az agyam ma tiszta trutyi.

Rendőr: Put your hands up!
Fenix: My hands... My hands! My hands.

BJ: Nem lehet folyamatosan a morális teljesítőképesség határán élni.

- Látta volna uram, mekkora káosz volt a Konvent idején!
- Igen, de ön nem ismeri a XX. századi orosz történelmet. Megvolt a magunk 80 évig tartó egyezménye. Forradalom a javából! Aggasztó.
- És milyen rendszer van most maguknál? Köztársaság?
- Nem tudom. (nevet)
- A köztársaság intézményét sohasem tartottam megfelelőnek egy ekkora ország számára.
- Maguk európaiak demokraták, mégis sírnak a monarchia után. Apropó, maga nem francia?

Brüno: nagyon nem szeretnék arra ébredni holnap, hogy szétrepedt a büserbunkerem (a segge).
Az egyik vadász: Hát ezzel nem vagy egyedül

-És te, mit találtál,Fiatalúr?
-Fiatalúr? Apa...
-Mondja,miért szólìtja mindig Fiatalúrnak?
-Mert a neve: Henry Jones,az ifjabbik.
-Én úgy szeretem: lndiana.
-A kutyánkat hívtuk Indiananak!
-Nem mehetnénk végre haza?
-A kutyát? Egy kutya után kapta a nevét?
-Nagyon szép emlékeim vannak arról a kutyáról.

-Mit ücsörögsz ott,mikor mindjárt a végére érünk? Gyere,menjünk!

-Amikor elérünk Alexandrettába,át kell jutnunk három csapdán.
Az első: lsten lehelete.Csak a bűnbánó ember juthat túl rajta.
A második: Isten szava.Csak lsten léptei nyomában haladhat tovább.
A harmadik: lsten hídja.Csak,ha el mer ugrani az oroszlán fejétől,bizonyítja érdemességét.
-Mit jelent mindez?
-Nem tudom.De majd megfejtjük!

-Ooh,milyen csodálatos idő.A legszebb napot választottuk,hogy kijöjjünk a kórházból.Ezért az áldott napocskáért érdemes elszenvedni a csúnya,ködös telet.De mintha egy kis huzat lenne,ne csukjam be az ablakot?
-A száját csukja be inkább,mert már szédülök annyit beszél.Ha tudtam volna,hogy ennyit jár a szája,inkább kómában maradok.

Maculay: Máris ki tudom tölteni ezt a rovatot. Fiatal, gazdag, öntelt amerikai nőstény. Csak ez az ország a lelőhelye.

Emma: Rég voltál ilyen! Vicces és lelkes és céltudatos...

Férfi a bárban: Szia, lángolsz?

Zoe: Vannak emlékeim, de nem vagyok benne biztos, (a)mit csinálok.
Cole: (...) Csak legyél.

Cole: Miért jobb egy elromlott porszívó? (...) Nincs mellette szívás.

- Minden nap felhívnak minket. "Hallo, Gestapó? Azt hiszem, egy kommunista bujkál a hűtőm mögött." Odamegyünk, hogy kivizsgáljuk, kiderül, hogy penész. A kettő majdnem ugyanaz. Ez mind része a munkánknak. Na ez ám a fiús szoba, amit szeretek! Ó, igen, itt is van. Biztos hallottátok azt a szóbeszédet, hogy Hitlernek csak egy golyója van. Hülyeség, négy van neki!

Vendéglátó: Na, igyunk! A hal úszni akar.