Legfrissebb idézetek

A csavargó: Most már lát?
Vak lány: Igen. Most már látok.

A csavargó: Legyen bátor! Nézzen szembe az élettel!

Kocsis Béni: Nem szégyelled magad, Sándor? Idejössz ijesztgetni az asszonyt meg a gyerekeket. Cselédnek se voltál te jó, embernek se. Bolond ember vagy, az az igazság. Eredj haza és aludd ki magad!
Varga Sándor: Be ne csukd előttem az ajtót, te!
Kocsis Béni: Parancsolj te a bagolynak az erdőben, de ne nekem!

Shan: Egyél egy kis forró levest.
Vernon Slone: Milyet?
Shan: Mi?
Vernon Slone: Milyen levest?
Shan: Konzerv tyúkhúslevest.
Vernon Slone: A paradicsomot szeretem.
Shan: Most lőttek meg, baszki. Kurv@ paradicsomleves.

Shan: Ki lőtt rád?
Vernon Slone: Egy nő.
Shan: Igen, hát…Kire nem lőtt már rá egy nő?

Cheeon: Mikor minket megölnek, a múltat ölik meg. Ha a gyerekeket ölik meg...az más. A gyerekekkel együtt a jövő is meghal. Jövő nélkül nincs élet.

Donald Marium: Idejöttünk, visszahelyeztünk titeket a térképre pár éve. Csatornáztunk, lett áram…
Cheeon: Most kitüntetést akarsz, mert az itteniek a saját házukban sz@rhatnak?

Donald Marium: Jézusmária, Vernon! Keelutba kell mennünk. Most azonnal.
Arnie: Kinek?
Donald Marium: Mindenkinek.

Russell Core: A természet rendje nem biztosít esélyt bosszúállásra. Nem olyanok, mint gondolja, Mrs. Slone. Ami itt történt, az...nagyon ritka.
Medora Slone: Ami itt történt, az...velem történt.

Medora Slone: Van fogalma róla mi van az ablakon túl? Hogy milyen sötétté válik? Hogy férkőzik magába?

A film mottója:

"Gonoszt követve, de igazat szólva / O unteachably after evil, but uttering truth" - Gerard Manley Hopkins

(A Deutschland hajótörése / The Wreck of the Deutschland c. versből Weöres Sándor
fordításában.)

J. J. (Jake) Gittes: Mulvihill, maga mit keres itt?
Claude Mulvihill: Elzárták nálam a vizet. Mi köze hozzá?
J. J. (Jake) Gittes: Hogy jött rá, hogy elzárták? Vizet nem iszik, fürödni sohasem szokott. Tudom már! Megírták levélben. De hogy olvasta el? Hiszen nem tud olvasni. He-he… Nyugalom, Mulvihill! Nem érti a tréfát? Ön is ismeri Mulvihillt?
Russ Yelburton: Hogyne ismerném. Hiszen nekünk dolgozik.
J. J. (Jake) Gittes: Vajon mit csinál?
Russ Yelburton: Megfenyegettek bennünket, hogy felrobbantják a városi víztárolókat.
J. J. (Jake) Gittes: Azt is megmondták, hogy miért?
Russ Yelburton: Emiatt az átkozott aszály miatt vízkorlátozás van a völgyben, és a farmerek dühösek. De nincs mit tenni. A városnak ivóvíz kell.
J. J. (Jake) Gittes: Akkor szerencséjük van, Mr. Yelburton.
Russ Yelburton: Ezt, hogy érti?
J. J. (Jake) Gittes: Amikor Mulvihill seriff volt Ventura megyében, a csempészek hordószámra rakták partra a rumot. És soha egy cseppet el nem veszítettek belőle. Ne féljen, ugyan így fog vigyázni a maguk vizére is.

Ruth Barron: Nem tudom, miért szeretlek, de szeretlek... így, a távolból. Valami tényleg történt, ugye?

Ruth Barron: Szégyellem, hogy kínoztalak. Mocskos dolog volt.
PJ Waters: Én élveztem.

Ruth Barron: Ne mondd el senkinek! A heves érzelmeim ellenére szívtelen vagyok.
PJ Waters: Remélem, vagy annyira szívtelen, hogy kedvedet leld a kínzásomban.

Ruth Barron: Légy kedves. Ez a lényeg. Köszi, hálás vagyok... Ez a lényeg, nem? Az egyetlen.

Ruth Barron: Nem akarsz megcsókolni?
PJ Waters: Szeretnéd?
Ruth Barron: Igen, megtanítom, hogy kell
PJ Waters: Tudom, hogyan kell
Ruth Barron: Úgy csináld, hogy nekem legyen jó. Hunyd be a szemed... finoman, ne nyisd a szád túl nagyra.

Ruth Barron: Mit szeretsz bennem? Mit szeretsz jobban, a lelkemet vagy a melleimet?

Ruth Barron: Remélem, hogy érti a dolgát, mert belehalok. Elszállt, csak úgy elszállt, a szeretet mind elszállt...

Ruth Barron: Na és maga miben hisz?
PJ Waters: Miért kíváncsi rá?
Ruth Barron: Talán csak érdekel, mit talált ki.
PJ Waters: Hogy aztán ugrathasson? Bocs, édes, erre nem vagyok vevő.

PJ Waters: A lélek nem visz magával mást a túlvilágra, csak a műveltségét.

Ruth Barron (az apjának): Ha ez sikerül, én is olyan elbaszott hazug leszek, mint te.

- Te miben hiszel?
- A szexben.

Micimackó: Tegnap, amikor holnap volt, számomra túl sok volt a nap.

Bobby Seale: Ti mind ugyanazon apa fiai vagytok, igaz? "Nyiratkozz meg, ne légy puhapöcs, tiszteld a karhatalmat, tiszteld Amerikát - tisztelj engem." A ti életetek, az voltaképp egy kabbe apátok felé, nem? Legalább egy kicsit.
Tom Hayden: Talán.
Bobby Seale: Talán. Látod, ez mennyire különbözik attól, ha az embert fellógathatják egy fára?

-Végre megvan a tonhalas kenyerem,már napok óta keresem.Hol találtad meg? Akarsz egy katonát?

-Mindig tudtam,hogy rövid pórázon tart az assszony,de hogy ki is kötött....

Anton Depeux: Minek kefélnék egy hamburgerrel, ha egy sztéket is szerethetek.

Sam: Szerelem nélkül nem is vagy semmi, csak egy üres burok.

Mama: Mondjuk, egyelőre eltemettetsz Hatvanba. Aztán pár év múlva átviszel Debrecenbe.
Berta: Akarsz még egy költözést, mi?

Des: It is kind of the whole point of jungle juice, yeah!

- Mi nem nyerészkedünk, itt minden ingyen van, vagy sehogy!
- Na, nézd, visszajöttek a kommunisták...

- Mosott kezet?
- Hogyne, még hajnalban!

- Húzzál már a francba, te, rohadék, újgazdag paraszt! (A film elején egy nő(i hang))

Juliette: Mintha valami szörnyű veszély fenyegetne, hát mit forralnak a zsidók Németország ellen? Mindenki róluk beszél. Még a kurvák is, pedig nekik aztán édes mindegy, hogy milyen színű nadrágon van a slicc.

Michael (Alice-nak): ...hatszáz különböző mosolya van.

Alice Green: Egészen rémísztő, mennyire gyűlöli magát az ember a gyengeségéért.

Michael Green: Igérem, mindig vissza jövök.
Kislány: Nem úgy, mint az igazi apám.

Michael Green: Az ember azt hinné, a nevelés ösztönös, automatikus dolog, de borzasztóan oda kell figyelni rájuk, mert bizonyos dolgokat elrejtenek még maguk elől is.

Michael Green: Ha megérintek valakit, akkor nem szeretem, ha ki akar ugrani a bőréből.

Alice Green: Semminek sem kell történnie ahhoz, hogy rossz napom legyen, éppen ez a szörnyű benne. Egyszerűen csak jön, mint egy vonat, ami átmegy rajtam és teljesen megsemmisít.

Michael Green: Azt mondták, hogy előbb mindent lerombolnak, hogy aztán újra felépíthesd magad.

Steve Chambers: Tiszta, mint az apáca bugyija.

Elküldöm szívesen ezeket a képeket, mert szívügyemnek tartom. Más lehetőség nincs, csak amit most ők csinálnak.

Gondolkozunk ezen, hogy mivel tudunk kilépni ebből a megszokásból. Ebből a magyar megszokásból hogy elmegyünk tüntetni, megnyugszik a lelkiismeretünk, hazamegyünk, de nem érünk el vele semmit. Úgyhogy én ezért gondolom azt, hogy most addig, ameddig nincs változás addig minden erőmmel azon leszek hogy történjen valami.

Max Perkins: Minden pillanat 40,000 év gyümölcse.

Aline Bernstein: Az emberi lények nem fikciók.

Thomas Wolfe: Író vagyok, az időm nagy részét magamban töltöm.

Max Perkins: Elképeszt még ennyi év után is, hogy milyen kegyetlen tudsz lenni.
Thomas Wolfe: Én csak őszinte vagyok.

-Hé,tata! Merrefele van Redbud?
-Ki mondta,hogy tatának hívnak?
-Megérzés.
-Oké,akkor érezd meg az utat is.

- Ha beindulok, az rosszul szokott végződni.

Kis dolgokból lesznek a nagyok, nagyokból az országos ügyek, világbotrány, ENSZ beavatkozás, és kész a világháború.

- Ha valamit megtanultam a lacrosse-osoktól, az az, hogy meg tudom fogni az ütőt, és jól bánok a golyókkal.

- Kössünk alkut, megcsinállak, te is megcsinálsz.

- Egyszer bementem a fürdőszobába, és Stifler a kefémet dugdosta a seggébe... és nem a nyelét.

- A franciáknál csak az számít megcsalásnak, ha a feleséged rajtakap.

"...a fajok sokfélesége ugyanis nem engedi, hogy egy is elszaporodjon mások kárára..."

Ralph Landry: - Mikor Hruscsov megbukott leült, írt két levelet, átadta az utódjának és azt mondta. Ha olyan helyzetbe kerülsz amiből nincs kiút, nyisd ki az elsőt és megúszod. Aztán ha megint kényes helyzetbe kerülsz, nyisd ki a másodikat. Nos, a fickó hamarosan bajba került így felnyitotta az első levelet, melyben ez állt: Mindent rám kenhetsz. Mindent az öregre kent és megúszta. Mikor megint nyakig ült a pácban, felnyitotta a második levelet is. Ebben ez állt: Ülj le és írj két levelet.

- Mit vár tőlem? Életerős férfi vagyok. Hogyan érjem be olyan asszonnyal, aki minden ölelés előtt keresztet vet. Utána meg csak annyit tud mondani, hogy Jézusmária. Hét gyerekem van tőle. Hét gyerek. És tudja mi az igazság? Még sosem láttam a köldökét. Rendben van ez így? Magát kérdem. Rendben van ez így? Ő a bűnös, nem én.

Lisa: Azt az esküvőt megemlegetik!

- Van bátorságom meghalni. Amit tudni akarok, neked van-e bátorságod élni.

- Amíg fájdalmat érzel, legalább tudod, hogy még élsz.

- Nem tudom, miben higgyek. Mivégre az élet, ha nincs semmi, amiben... Kell, hogy legyen valami célja, valami értelme.

- Az ember állat gyarló teremtmény, fiam, és ha van pénze, vásárol, vásárol, vásárol... Mindent megvesz, amit tud, mert él benne az őrült remény, hogy a megszerzett holmik közt ott van az örök élet. Pedig arra várhat.

- Az igazság épp olyan mocskos, mint a hazugság.

- Másképp nincs élet, csak hazugsággal.

- Együtt élni valakivel, akit szeretünk, nagyobb magány, mint a teljes egyedüllét.

Pornószínésznő: Mindent belém!

Cody (Négylevelűnek): Te vagy a hazafiak Milli Vanillije!

Cody: Öreg, voltál egyáltalán katona?
Négylevelű Tayback: Igen, persze. Partiőrség...
Cody: Partiőrség?
Négylevelű Tayback: Higiéniai részleg.
Cody: Beszarok! Egy kicseszett kukás vagy, baszod!?

- Kincseket gyűjtünk egy lakatlan szigeten arra az esetre, ha véletlenül megmentenének.

- Törekvés kell, nem tökély.

- Mindent értek 17 éves korom óta.

- Csak úgy tudok kigyógyulni belőled, ha ugyanígy beleszeretek másba.

- Az éjjel, akikkel álmodunk, fel kéne hívni másnap.

- Mitől félsz a legjobban?
- Attól, hogy az emberek olyannak látnak, mint én őket.

- Berúgni szeretek. Csak részegnek lenni nem.

- Tanítson meg, hogyan lehet nem érezni!

- Dícsérd meg a cipőjét! Az jól esik a nőknek.

- Soha egy lépéssel sem jutunk előbbre.

- Mindannyian csapdában vagyunk, a saját külön csapdánkban, amiből nincs szabadulás.

- Olyan ez, mint mikor megnézem a szexvideómat... képzelj el egy tevét kéjelegni.

- Ne vegye sértésnek Uram, de szarok a parancsára.

- Nem az számít, hány embert öltél meg, hanem az, hogy akik még élnek, azokkal hogy' férsz meg.

- Mi az állás?
- 32-10.
- S ki áll nyerésre?
- Az, akinek 32 pontja van.

- Amikor csak lehet, igent kell mondani.

- New Yorkban sosem vagy messzebb hat méterre egy ismerőstől vagy attól, akit meg kellett ismerned.

- A jövőnek jó szokása, hogy eljön.

Közvetlenül szex után: - Tekintsd kultúrális behatásnak!

- A fejlődés sohasem lineáris.

- Nagyobb becsben tartom majd a te szívedet, mint a sajátomat.

Az embert egy találkozás mindig megváltoztatja, és sosem felejti el azt az embert.

- Úgy szeretlek, hogy a májad a húsdarálóba tenném.

- Hány embert ölt meg?
- Mit gondol, egy pincér, hány poharat tör össze?

- Sok ellenséget megölt?
- Nem tudom, hat-hét , a Minával nem tudom...
- A Mina az a rakétavető.
- Tudja, énnekem ha meg egyszer kellene menni egy háborúba, még egyszer Horvátországot védeni, megint mennék.