Ahhoz, hogy kommentelhess, be kell jelentkezned.
Mit értesz pontosan túlkapások alatt? Érdekes egyébként, én pont azt emeltem ki a sztori kapcsán, hogy mennyire egységes, és milyen szépen végig van vezetve benne minden (az utolsó 1-2 oldalt leszámítva, ami továbbra is homályos nekem, egy helyreigazítás jól jönne). Köszönöm az ajánlást egyébként! :) Fel is veszem a listába, úgy tűnik lesz még mit beszerezni a Watchmen, a Hush első része, a Gyilkos tréfa és a Dark Knight Returns után.
előzmény: Morpheus19 (#237)
A történetnek van egy szintén remekül sikerült folytatása, a Dark Victory, ami hála az égnek nélkülözi a Long Halloween bizonyos túlkapásait és jóval letisztultabb elődjénél, ebből kifolyólag azt tartom jobbnak a kettő közül.
előzmény: BalaKovesi (#236)
Long Halloween
Idáig nem igazán voltak képregényeim. Persze tulajdonképpen én is ebbe a világba szocializálódtam, hiszen Raimi Pókember-trilógiáján nőttem fel (a harmadik rész premierjekor még általános iskolás se voltam), a Marvel filmes univerzum filmjei felső tagozatos koromban találtak meg, Nolan Batmanjeit pedig még annál is korábban elkezdtem nézni (bár ekkor még csak a trilógia első két része létezett, ezekből is csak az elsőt nézhettem meg jó ideig, utóbbinak pedig éppen ekkoriban volt akkora hypeja, hogy még egy Veszprémi általános iskola menzáján beszélgető kisiskolásokhoz is elért), de már előtte rajongtam Batmanért. Mozgóképen először - egy mai szemmel visszatekintve igencsak gyerekes és nem túl komolyan vehető rajzfilmsorozatban - találkoztam vele, amiről azt hiszem sokat elárul, hogy volt egy musical epizódja, ami láttán már az akkori énem is értetlenkedett, de ennek ellenére is nagyon közel került hozzám Gotham világa. Mint azt említettem, nem igazán voltak képregényeim (eddig is csak a Hush második fele volt a polcomon), volt egy két füzetem Pókembertől, a másik meghatározó karakteremtől, de ezek inkább voltak magazinok, mint képregények, szóval úgy érzem egy nagy adósságomat kezdtem leróni azzal, hogy beszereztem a Long Halloweent.
És hogy milyen maga a képregény? Viszonyítási alap híján is azt tudom mondani, hogy kifejezetten tetszett. Egy bizonyos karakter metamorfózisa, útja az őrület felé, ami egy érdekfeszítő és nem kimondottan kiszámítható krimin keresztül ölt testet. Már az aránylag reálisnak mondható alapszituáció is izgalmas, ami a történet és a gyilkosságok előrehaladtával - az előbb említett szereplővel karöltve - folyamatosan alakul át valami másabbá, valami őrültebbé, mégis nagyon egyben van az egész, az idővel egyre nagyobb számban megjelenő klasszikus Batman-gonoszok sem lógnak ki a történetből, a mellékszálaikat szépen fűzik bele a fő cselekménygerincbe az alkotók, nem ütnek el attól. A vizuális megvalósítás is nagyon tetszett, vannak kifejezetten ötletes megoldások, a rajzstílus - számomra legalábbis - egészen különleges, eddig még nem igazán láttam ilyet. Kissé elnagyoltak a rajzok az egyszínű háttereikkel, de közben nagyon kontrasztosak és kifejezőek: ahogyan Batman köpenye majd' minden képkockán árnyékká akar alakulni, Gordon szemüvege, Dent arcárnyékolása ezzel az elkerülhetetlen végkifejletet előrevetítve, Joker aránytalan, enyhén karikaturisztikus ábrázolása, és még sorolhatnám. A gyilkosságok színtelenséggel való elütése és kiemelése is jó ötlet volt, tovább erősíti a történet szerkezetét. Tehát laikusként is tetszett a Long Halloween, bár a szokásos panelek durrogtatásán kívül nem igazán tudok róla bármi egyedit mondani. Nem véletlenül klasszikus, izgalmas krimi rendkívül erős atmoszférával, kész művészet a megvalósítása, íve van, komolyanvehető, szép és jó. Több helyen is azt éreztem, hogy többek között a Long Halloween jelenthette Nolan Sötét lovagjának az inspirációt, ami nem egy rossz ajánlólevél. Talán az egyetlen problémám az volt vele, hogy a gyilkos kiléte nem csattant akkorát, mint vártam, bár nehéz is lett volna nem levernie azt a bizonyos lécet, ha már ilyen magasra tette, de így sem volt csalódás, emellett pedig ott van ugye Harvey átalakulása is, amibe meg nem igazán tudok belekötni. Valamint a vége számomra kicsit homályos volt. Akkor most végig Gilda és Harvey voltak Ünnep? Ez esetben miért vállalta magára Falcone fia az összes gyilkosságot, és ezzel a gázkamrát? Nekem kicsit megalapozatlan és légből kapott, hogy Gilda gyilkolt, bár lehet, hogy csak újra el kell majd olvasnom az egészet, immár a csattanó ismeretében.
A következő vétel a Watchmen lesz, már nagyon várom, jó ideje szeretném megvenni, most rászánom magam.
Sziasztok.Valamikor réges régen egy antológiában vagy magazinban volt egy cikk szláv képregény mesterekről, de hogy lengyel, cseh vagy esetleg szlovák, sajnos nem emlékszem.
Ami megragadt bennem, az egy jelenet volt az egyik képregényből, amiben egy pár darázs katona lándzsákkal stb repül egy sündisznó-manussal egy erdőtűz
felett és oda be akarják ejteni, az meg sikolt, hogy "Ne, pomóc!!" vagy ilyesmi.
Nagyon hálás lennék, ha valakinek esetleg beugrana, hogy melyik képregény ez. (esetleg javaslatot, hogy hol érdemes kérdezni erről a neten)
Köszi előre is!
Star Trek/Planet of the Apes: The Primate Directive
Star Trek a majmok bolygóján! Erőltetettnek hangozhat, de mégis egy teljesen működőképes koncepció. Maga a képregény lehetett volna - gondolati síkon - tartalmasabb, illetve karakteresebb rajzok sem ártottak volna, de összességében egy teljesen szórakoztató minisorozat a Star Trek/Planet of the Apes: The Primate Directive, amely egészen remekül mixeli össze a két sorozatot. 7/10
KRITIKA
Elhunyt Darwyn Cooke, a kedvenc képregényrajzolóm:( Zseni volt. (Kibaszott rák)
Cikksorozat indul a Tiszatájon a szuperhősök történetéről. Hosszú lesz, kimerítő és részletes. Itt az első rész, a szuperhősök gyökereiről a mítoszokban és a ponyvaregényekben.
Heló!
Megvettem az Alien képregényeket az Alexandra akciója révén. Mondjuk úgy, hogy épp hogy megérik a 450 ft-os (vagy mennyi, a sokktól már nem is tudom...) árukat. Olyan blődségekkel és erőltetettségekkel teli művek, amelyeknek egy előnye a rövidségük. Aki rajongó, és tervezi a megvételüket, olvasson bele a könyvekbe a boltban, hogy biztosan akarja-e...
RIP Képregény.net.
A Silent Warnak a következményeit kicsit elmismásolták, amennyire emlékszem, viszont azt biztos, hogy ami sztoriszál maradt belőle, azt a Secret Invasion, Secret Invasion: Inhumans, Secret Invasion: War of Kings és War of Kings (mondjuk ezeknek vannak egyéb előzményeik is) sorozatokban vitték tovább.
előzmény: elmouse (#224)
Köszi! Imádom olvasni a mindenféle összefoglaló írásodat. :) A Vasemberes is tuti volt.
Kicsit OFF:
Most olvastam az Xfanzine-on a Silent War-t, amit azt hiszem te fordítottál. Miket olvassak el, ha tudni akarom, hogy mi történt ezek után a Nememberek-kel? Nagyon bejött nekem ez a TPB, meg úgy az egész Nememberek is.
Köszi.
előzmény: Olórin (#223)
Nekem az jut eszembe, amit pszichiátria előadáson hallottam: Amerikában rendkívül magas a "hiperaktív", és ezért gyógyszerrel kezelt (!) gyerekek aránya. Persze, ha megkapták a nyugtatót, már semmi gond velük. Viszont mindenki csak mered maga elé az órán.
előzmény: Olórin (#218)
Az ilyen és ehhez hasonló esetekről mindig eszembe jut egy volt tanárom mondata: az amerikaiak egyszer a saját hülyeségükbe fognak belefulladni.:(
előzmény: Olórin (#218)
A "ha a gyerekkel problémák vannak, nem nevelni kell, hanem eltiltani a filmektől/videójátékoktól/képregényektől" túra újabb állomása (egy amerikai előkészítő iskola szülőkhöz intézett felhívása).
Egyre inkább az fogalmazódik meg bennem, hogy a magyar képregényeseknek nincs érzéke a tipográfiához. Legutóbbi sokkot a hívó c. film trailerében használt tipók okozták, most ez a címlap. A képregény egy fontos médium, meg tök jó, hogy van(nak?) Magyarországon is alkotóműhely(ek?), de könyörgöm: vegyenek maguk mellé egy olyan embert, akinek van ízlése a betűkhöz, mert ettől csak a hátamon feláll a szőr!!!
/arbiter elegantiarum OFF
előzmény: Olórin (#215)
Amennyire én tudom, példa nélküli kezdeményezés:
Szeptembertől magyar alkotók antológiaformátumú képregénysorozata lesz kapható az újságosoknál, EpicLine címen. Itt lehet róla többet megtudni. (Ha van fél percetek, töltsétek ki az extrarövid kérdőívet a lap alján.)
Az első szám borítója elég faszán néz ki:
Előfizető vagyok. ;)
előzmény: Olórin (#210)
Hű, ez jól hangzik. :)
előzmény: Olórin (#210)
Joss Whedon X-Men sorozatáról a Könyvesblogon. Februártól megjelenik magyarul is, úgyhogy vegyétek, mert baromi jó!
Magyarország - és környéke - a Marvel Univerzumban. Érdekes cikk, képregény ismerettől függetlenül. Helyenként kifejezetten LOL. :)
Tökmindegy igazából, mert igen szar az a képregény:)
előzmény: BonnyJohnny (#206)
Vadonatúj Hellboy: A pusztítás magja magyar nyelvű képregényfüzetet cserélnék más Hellboy füzetre vagy hasonló stílusú képregényre, könyvre. Az ok annyi, hogy véletlenül megkaptam még egyszer a már meglévő példányom mellé :)
Na mi történt Sólyomszemmel és Fekete Özveggyel (meg Nick Fury-val, Hulkkal, Winter Soldierrel, Maria Hillel és Phil Coulsonnal) Budapesten? Amire ugyebár nagyon különbözően emlékeznek az Avengersben.
Secret Avengers
Karakterhatározó, avagy így indult Dredd bíró. [link]
Interjú Futaki Attilával, aki amerikai képregényeket rajzol (pl. Conant a Dark Horse-nak) és most épp Hollywoodban veti meg a lábát.
Hát ha szerinted ez nem változás, arra nem tudok mit mondani:o
előzmény: BonnyJohnny (#202)
Tehát a januárban induló Superior Spider-Man főszereplője: Doctor Octopus, Peter Parker testében, az ő minden emlékével és az ő (nagyjábóli) erkölcseivel.
Akkor mi változik?
Én akkor mondanék képregénytörténeti mérföldkövet, ha meghalna, úgy, hogy nincs helyette android, klón, más lélek a testében, etc., és halott is maradna, nem csak álom, párhuzamos világ, kóma, etc.
Szóval, ha TÉNYLEG meghalna egy szuperhős. Na arra azt mondanám, hogy megemelem a kalapom. De olyan úgyse lesz.
előzmény: Olórin (#201)
Pókember halott, és ennek - ha halott is marad - örülni kell: [link]
Az év legjobb magyar képregénye: Slusszkulcs Klán
A Django Unchained képregény első oldala - maga Tarantino írta a comicot a saját forgatókönyve alapján, állítólag pár dologban más, mint a film. Még nem mertem elolvasni:)
Izé, kissé elmaradoztam ezzel, na de...
Minden idők legjobb képregényfilmjei #20-16
Minden idők legjobb képregényfilmjei #15-11
Minden idők legjobb képregényfilmjei #10-6
Az ár a kulcskérdés - leglaábbis felénk. Ha Brian Azzarello Joker-je nem lett volna féláron az amazonon, tuti nem rendelem le. A Hellboyt se vettem vonla meg, ha nem egye fizet, kettőt kap akció lett volna az Alexandrában. Az egyetlen, ami simán megérte a mindenestül együtt számított 6 ezret, az a The Dark Knight Returns volt.
A mangák is mocskos drágák, főleg ha figyelembe vesszük, hogy ahonnan jönnek ott rakat helyen ingyen olvashatod a városokban őket... 2000 ft egy kis füzetért? Kösz nem, inkább vadászok rájuk használtan - persze jó állapotban -, 800-1000-ért.
Az is számít, hogy aki venen képregényt, az vagy utánanéz a neten, angolul és megveszi angolul, tehát ért valamennyire a témához, vagy bemegy a boltba, látja azt a pár darabot, ami van, persze magyarul, aminek egy része nem is jó, vagy ha jó, marha drága, esetleg nem érdekli és hazamegy.
előzmény: Olórin (#194)
Magyar képregényrajzolók Amerikában
Bonny: inkább nem számolom meg, de tény, hogy a DVD/Blu-rayeknek, könyveknek, kérpegényeknek, CD-knek lassan külön kislakást kéne vennem:)
Nagyszerű írás (már megint :)), de hogy-hogy nem a geekzen (is) jelent meg?
Batmannél (mint az egyik legrégebben futó képregényhősnél) is jól látszik, ami a tavalyi képregényes cikkben is, hogy minél hosszabb ideig fut egy képregény, minél több alkotón megy át, annál kuszább lesz, annál több logikátlanság, ellentmondás nehezíti. Ami engem marhán zavar a képregényekben. Bár elfogadom, hogy mást nem.
Egyébként Olórint életében először megvádolták, hogy nem olvas elég képregényt... LOL :D
Erről eszembe jut, hogy Olórin és a hozzá hasonló képregényes mókusok százas nagyságrenddel olvasnak egy-egy képregényből, de mivel többfélét is olvasnak, ez ezres nagyságrendet jelent képregényfüzetekből. :O Akaratlanul felmerül bennem a kép, amint Olórin pincéjében faltól falig képregények vannak úgy embermagasságig, és vékony labirintusszerű utakon lehet közlekedni közöttük. :)
De komolyan, Olórin, Kb. hány képregényed van?
előzmény: Olórin (#191)
ezmiez?
Azt akartam megcáfolni, hogy meg kell találnia a saját hangját. Nem kell. Ajánlatos, meg jó lenne, meg lebőgés lesz, ha nem... de nem kell.
előzmény: Zalaba Ferenc (#187)
Azt is lehet, hogy nem forgatnak új Batman-filmet, hanem kész tényként kezelik a létét a Justice League-ben, és ha az betalál, akkor utána ő is kaphat spinoffot.
Egyébként batboy írt, azt nem a Green Lanternre írta, hanem a JL-re, magyarán nincs mit megcáfolni. :)
előzmény: BonnyJohnny (#185)
Wonder Woman és Flash, furcsa lenne... Végülis annyi szar képregényfilm született már...
Ezzel nem arra akartam utalni, hogy ezek eleve szarok lennének, csak, ha netán azok lennének, arra már volt példa. Sok pénzt elköltöttek már rosszul sikerült szuperhősfilmekre, így nem írnám le ezek valaha való elkészítését, pláne, hogy eleve rosszra lennének predesztinálva.
előzmény: BonnyJohnny (#185)
Ahogy az olvasható is, a Batman nem JL kompatibilis. Kell új film, ha JL-et akarnak. De Nolan után magasan lesz a mérce, amit csak egy komor, sötét hangvételű (akár kicsit idősebb) Batmannel lehet megugrani. Ha elkomolytalankodják, bukásra van ítélve.
A nagy Superman fiaskó után szükség volt azt is újrázni, ez nyilvánvaló, és ez meg is történik.
A Green Lantern szerintem teljesen nyitott. Bár túl drága volt, túl szar lett, és így világviszonylatban is alig hozta vissza az árát, ezért kétlem, hogy jönne a film végén előrevetített folytatás. Egyébként itt cáfolnám meg, amit az illető írt (A Justice League ugyanis most már nem készülhet akárhogy, nem lehet az Avengers arcátlan klónja. Meg kell találnia a saját hangját, és hiszem hogy ennek kulcsát a két stúdió korkülönbsége hordozza.), ugyanis a Green Lantern kifejezetten Marvel majmoló lett.
Wonder Woman és Flash, furcsa lenne... Végülis annyi szar képregényfilm született már... az írás is felsorol párat... Ghost Rider, Catwoman, Elektra, Daredevil...
előzmény: Zalaba Ferenc (#184)
Na itt van, amit múltkor említettem a Vapiti találkozón:
A Killing Joke monológ Mark Hamill stílusban.
Oldschool ponyva sci-fi tahó texasi űrcowboyjal, kocsonyaszerű idegenekkel, csápos szörnyekkel, rakétahajókkal és hasonló jóságokkal.
Fear Agent
Bizony, és arrafelé inkább olvassák a sajátjaikat, mint az amerikai cuccokat (persze azért azokat is). És legalább, mondom, legalább akkora képregényes élet van, mint a tengentúlon.
Ami a rebootokat illeti, ilyen komplett "mostantól teljesen új világ van" takarítás elég ritkán fordul elő - utoljára 26 éve csinálta meg a DC (Crisis on Infinite Earths), amikor már annyira követhetetlenül kusza volt az egész univerzumuk, hogy muszáj volt tiszta lappal indítani. Ekkor szinte minden karakter elölről kezdte, új háttérrel/eredettörténettel (pl. a Batman: Első év is ekkor született, meg John Byrne Supermanje, ami anno nálunk is megjelent a '90-es évek elején). Az akkori és a mostani közt is voltak kisebb módosítások (Zero Hour, Infinite Crisis), de azok csak néhány változtatást szültek. A karakterek eredetét viszont az ilyen eseményektől függetlenül is változtatják néha. Supermanen már iszonyat sokat variáltak.
A Marvelnél nincsenek ilyenek, ők a fiatalabb közönséget a 2000-es évek elején azzal akarták megfogni, hogy elindították az Ultimate univerzumot (ami mellett viszont ugye a mai napig fut a régi is).
critixx: azért az amerikai képregény enyhén szólva nem egyenlő a szuperhősökkel.
előzmény: k3pl3r (#178)
Jajj, tényleg Lucky Luke, vagy Asterix! Most hogy rákerestem, én is ismertem párat, csak nem tudtam hogy azok Francia-Belga képregények. Kivétel persze Asterix.:)
előzmény: critixx (#177)
Személy szerint nekem mindig sokkal jobban bejöttek az európai, francia-belga képregények, mint az amerikai szuperhősös változat. Egy jó kis Lucky Luke füzet és hasonlók... :-))
Azt nem is tudtam, hogy a francia-belga nyelvterületen (vagy akárhol Európában) is ennyire népszerűek a képregények. Arra meg hirtelen én sem gondoltam, hogy esetleg a női olvasóknak mások az igényeik, és hogy ilyenre is kell figyelni, de most hogy írod teljesen logikus. De ezek szerint annyira nem lehetnek sokan, ha még ezt a pár szereplőt is kihúzzák alóluk. Amúgy már meg is bántam amit írtam.:) Teljesen mást olvastam délelött, és néha fel tudom magam húzni olyan dolgokon amiken nem kéne, aztán persze máshol panaszkodom.:( Ezért bocsánat a Képregény topic-tól, és olvasóitól.
Amúgy ilyen reboot milyen gyakran szokott lenni? Mintha már lett volna egy a közelmultban(pár éve). Vagy csak egyes karaktereket rebootoltak külön-külön?
előzmény: Olórin (#175)
A képregényeladások Amerikában kb úgy vannak, mint a mozijegyeladások. Szép lassan csökkennek évről-évre. (De azt hiszem, pl. francia-belga területen nincsenek ilyen problémák.)
Az egész DC reboot ugye azért volt, hogy a kiadó új olvasókat szerezzen, és ha lehet, beelőzze a Marvelt, ami cirka 50 éve (tehát fennállása óta) konzekvensen veri rajta a port az eladások tekintetében. Tekintve, hogy a női olvasók egy jó része szépen fel van háborodva, nem biztos, hogy jól átgondolták a dolgot. És tényleg... az a kevés női főhőssel indított képregény sem nőknek szól, kicsit sem. Nem ártott volna diverzifikálniuk kicsit...
előzmény: k3pl3r (#173)
mert mért = miért :)
Ez mondjuk azért tényleg durva.
Amúgy én megértem mi a bajuk vele, és igazából egyet is értek velük. Csak hát azt nem tudom, hogy mennyire fogynak manapság a képregények. Gondolom fel akarják dobni egy picit az eladást, esetleg életben akarjak tartani a képregényeket? Bár amennyire tudom, Észak-Amerikában még mindig egész népszerüek. Csak mindig azt halja az ember, hogy ami új az már elve gagyi, és hogy a régi dolgok mennyivel jobbak. Pl itt KT-n is, szokott lenni téma, hogy a régi filmek mennyivel jobbak voltak, de szerintem ugyanúgy vannak jó filmek most is! Nem is kevés. De nem is tudom igazából, hogy mi a bajom most ezzel, mert mért ide írtam. De úgy látszik, ez most csak úgy kijött belőlem. Ja és ezt véletlenül se vedd magadra, mert speciál terád ez abszolút nem igaz.
De a lényeg, hogy a kislány jófej, és érdekes a cikk!:)
előzmény: Olórin (#172)
A feministák odaát nagyon verik az asztalt emiatt - pontosabban nem csak emiatt az egy miatt, hanem a többi hasonló új DC-s cím miatt is (a másik képregény, amit savaznak, az a Catwoman, ami azzal kezdődik, hogy az első oldalon a főhősnőt látjuk öltözés közben - főleg a melleit, az arcát még csak nem is mutatják teljesen - és azzal végződik, hogy ráveti magát Batmanre, és egy háztetőn dugnak (onpanel)).
Szóval nem az a bajuk, hogy van egy-két ilyen, hanem, hogy szerintük mind ilyen.
előzmény: k3pl3r (#170)
Ja és még annyit szerettem volna ehhez írni, hogy sokan panaszolják, hogy már megint mennyi remake, mennyi sablonos vígjáték, vagy nem is tudom mik szoktak még előfordulni. De erről megint csak az a véleményem, hogy akár tetszik akár nem, a film gyártás üzlet, és szinte mindenki aki pénzel egy filmet, az azért teszi, mert abban üzletet lát. Ha valaki remakelni akar egy filmet, tegye meg. Senkinek nem kötelező megnézni, de többek között ezek a "nagy" produkciók miatt van pénz a kissebbekkel próbálkozni. Mondjuk lehet, hogy ez nem teljesen így működik, de én kb így látom a dolgokat.:)
előzmény: k3pl3r (#170)
Eléggé aranyos, jófej és értelmes ez a kislány (már ez a rövid beszélgetés alapján is). Remélem majd az enyém is ilyen lesz.(ha lesz):)
Nem nagyon vagyok otthon a képregények világában, de nekem erről az a véleményem, hogy igazából nem baj, ha van "ilyen fajta" is. Vagyis, ha ez így több embert érdekel, akkor miért ne, csak jó lenne, ha lenne mondjuk olyan kiadás is, amit a kislány továbbra is tud szeretni. Nem tudom a karakter mennyire változott meg azon kívül, hogy pózol. Mennyire lehetne egy "finomabb" rajzolással ugyanezt kiadni. Mert én igazából nem vagyok semmi ellen sem, engem nem zavar ha valaki például Való Világot néz, vagy Barátok Köztet, vagy Jobarátokat(csak, hogy legyen valami amit én is szeretek). Persze én is gondolok néha olyat, hogy uramisten ki néz ilyen szemtet:), de alapjában véve nem hiszem, hogy ezek alapján le lehetne szűrni, hogy pl: ki az aki értelmes és ki az aki nem. Hm, egy picit elkanyarodtam a témától.:) De a lényeg a lényeg, hogy nem vagyok az ilyen fajta változások ellen, csak ne kényszerítsék rám, és jó lenne, ha az ilyen jófej kisembereknek is lenne egy megfelelő kiadás.
Amúgy a cikk (blog bejegyzés) tetszett.
előzmény: Olórin (#169)
A DC-s reboothoz kapcsolódóan:
Ez Starfire, egy régi, jól bejáratott mellékkarakter, aki a Teen Titans (egy tini szuperhősökből álló csapat) oszlopos tagja. A reboot kapcsán kicsit változtattak a karakteren (követte is némi felhördülés).
És hogy ez miért érdekes: ez itt egy hétéves Starfire-rajongó kislány véleménye a karakter új verziójáról, és hogy szerinte miért nem működik - az apja (aki maga is író) kommentjeivel.
[link]
Oké, csak úgyse az egész reboot azért kellet, mert sok képregény után már követhetetlen volt az egész, meg néha logikátlan is. Nyilván logikus az lenne, ha egy karakternek egy képregény jutna, ha ezt el akarják kerülni.
előzmény: Olórin (#167)
Nem fognak pont a legjobban fogyó címeikből kihagyni egyet:)
De amúgy ezek mellett van még egy Batman and Robin, szóval igazából három sorozat fut, ami ugyanarról a karakterről szól.
előzmény: JeszKar (#166)
Mondom, hogy akkor még oké volt, de most a rebootnál felesleges mindkettő újraindítani, amikor úgyis ugyanarról a karakterről szól. Lehetne egy Batman sorozat azt kész (Superman ugyanez.)
előzmény: Olórin (#165)
Dehát hetven éve megy mindkettő, és 70 éve ugyanarról a karakterről szólnak.
Ahogy a Superman meg az Action Comics is pl.
előzmény: JeszKar (#164)
Igen, ezt tudom, csak azt nem értem, hogy most miért kellett mindkettő elindítani, amikor ugyanarról a karakterről fognak szólni.
előzmény: Olórin (#163)
Batman a Detective Comicsban jelent meg először, és csak utána lett saját sorozata, de amúgy ez a kettő a kezdetektől fogva - vagyis cirka 70 éve - párhuzamosan fut.
előzmény: JeszKar (#162)
Az mondjuk nem egészen tiszta nekem, hogy miért kell külön egy Batman-t és külön egy Detective Comics-ot is indítani. Oké, hogy akkor párhuzamosan futottak, de ha jól tudom, ott Batman csak később jelent meg abban a sorozatban.
előzmény: Olórin (#161)
Hogy a Detective Comics cliffhangere egy nagyon fasza, nagyon merész, nagyon durva dolog vagy csak üres parasztvakítás, az jó kérdés, majd a folytatásból derül ki.
A Batman első száma amúgy jobb: [link]
Sőt, az (a meglepően ütős Wonder Woman mellett) magasan a legjobb "klasszikus" szuperhősös cucc az új 52-ben.
előzmény: JeszKar (#160)
Én mostanában olvastam el az első Detective Comics-ot és az első Action Comics-ot. Az első az egész jó, bár nem tudom, hogy a végével, majd mit akarnak kezdeni.
Superman figurája meg olyan, mintha összemosták volna supermant batmannal és spidermannal. Mondjuk ez még nem különösebben gond, ezen a karakteren mindenképp változtatni kellett, de annyira azért nem tudott meggyőzni, mint a Detective Comics 1.
előzmény: Olórin (#157)
Ez hatalmas.
A legutóbbi borító a Marvel Punisher sorozatához. Csak mert fasza:)
A DC most szeptemberben rebootolja az egész univerzumát, úgyhogy minden karakter, Batmantől Supermanig (Zöld lámpás kivételével) egy kicsit más háttértörténetet kap, és indul 52 új sorozat négy hét alatt - bár akit kicsit is érdekel a dolog, az mindezt már úgyis rég tudja:)
A geekzen lesz hosszabb-rövidebb írás heti rendszerességgel az összes első számról.
Az első kettő itt és itt található.
Ahogy sejteni lehetett: kb ugyanannyi érdekes, mint érdektelen cím, néhány csalódás, néhány meglepetés, és néhány kifejezetten ígéretes periférikus cím (Animal Man, Demon Knights), ami kilóg a tipikus szuperhőskoncepcióból.
Végre kapható magyarul a Walking Dead! (Sokkal jobb, mint a tévésorozat, ami belőle készült, pedig az is fasza)
Enyhén fejeztem ki magam a polkorrektség jegyében, de úgy látom, egyetértünk :)
És igen, saját paródiájába hajló szemét, egy csepp önirónia nélkül, de ez a craiges-amnéziás cucc az újradizájnolt űrhajóival szerintem ütni fog.
előzmény: Olórin (#154)
Rettenetesen szar úgy, ahogy van. De igen, úgy néz ki, a film teljesen más lesz.
előzmény: Rorschach (#153)
Olvasta valaki a Cowboys & Alienst? Én a közelgő film miatt átrágtam magam rajta, hát bár sose tettem volna... Szerencse, hogy az eddig látottak alapján a film csak a koncepciójában mutat hasonlóságot vele.
Jobb híján ide írom, hogy megválnék néhány képregényemtől, hátha valakit érdekel:
Magyar kiadások
Simpson család - Rivaldafény 1000
Sörmesterek 1 800
Inferno - Pokoli színjáték 1000
Kóbor lovag 1000
Sandman - Prelűdök és noktürnök 2500
Külföldi kiadások
Madame Xanadu 1 - Disenchanted 1400
Unknown Soldier 1 - Haunted House 1400
Crawl Space: XXXombies 1000
Secret Invasion TPB 2800
Az angol eredeti PISZOK nehéz, viszont élményszerűbb. (Olvastam angolul is.)
Ha angolul akarod, be kell rendelni külföldről.
De szerintem a magyar fordítással semmi gáz.
előzmény: Jawad.Zairi (#148)
A filmet eredeti nyelven láttam, de úgy döntöttem, maradadok a magyar nyelvű képregénynél. Mégiscsak könnyebb a befogadása, no meg ha nem jelent meg itthon angol kiadás, beszerezni is egyszerűbbnek tűnik. Köszi!
előzmény: uccse (#147)
Ha tetszett a magyar szöveg filmben, akkor érdemes a képregényt is magyarul olvasni, mert sok helyen egyezik a két szöveg.
Én magyarul olvastam és teljesen átjött az egész. Mondjuk én itthon angol nyelvű kiadással még nem találkoztam.
A Watchmen képregényt magyarul vagy angolul érdemes elolvasni?
Nem vagyok otthon Pókemberben, de a jelenség mint olyan az úgy szomorú ahogy van.
Szerintem azt lehet tenni, hogy meg kell ragadni, szeretni, lélek mélyén raktározni egy-egy korszakot, "érát" ami az adott mítoszt/hőst a legszebben mutatja be. A többit meg el kell kerülni.
Ilyen gyöngyszem korszak Daredevilnél Miller, majd kb 20 évvel később a Bendis-Maleev éra, vagy mint mondtad az X-men esetében Claremont időszaka.
Ebbe a problémába legalább nem esnek azok a képregények amelyek nem évtizedeken átívelő folyamok, hanem mondjuk kb. 10-20 részesek aztán kész, szép volt (jobb esetben), megmarad az utókornak (jobb esetben) Pl. Watchmen, Top 10, XIII, Largo Winch stb...
Aztán még ott vannak az üdítő egyszeri nagy sztorik a "megszokott" hősökkel (Batman: Gyilkos tréfa, Dark Knight Returns).
Szóval van miből válogatni hála égnek. :)
előzmény: Olórin (#144)
Kíváncsi vagyok, a börzére megjelenik -e a Hellboy folytatása.
Azt hallottam megbízható forrásból csiripelni hogy talán lesz majd From hell magyarul... az jó sokáig fog tartani, mert egyben tuti nem adják ki, max. 4-ben és az első után félő, hogy megakad az alacsony érdeklődés miatt... és úgy jár mint a XIII. :(
THE SWORD. Érző brutalitás.
[link]
16 év után végre itthon is lesz Hellboy képregény, avagy megjelenik az első történet, a Seed of Destruction, Hellboy #1: A pusztítás magja címen. (Nagyrészt ezt vette alapul az első Hellboy-filmhez Del Toro is.)
A fanok figyelmét felhívnám erre.