Színház 👁

(vissza a topikok listájához)

2013-08-21 21:25:18 Ugor #81

Nos, ha sorrendbe kellene állítani az István, a királyokat, persze mondhatnánk, hogy a harminc évvel ezelőtti eredeti, de hát ahhoz 30 évvel ezelőtt befogadóképes felnőttnek kellett lenni! Aki akkor az volt, ma már öregember. Én többször láttam 1983-ban, egymás utáni napokon. Aki a Koltay-féle filmből ismeri csak, az azt hiheti, hogy az a gyalázat volt az ősdarab, amit az a szétbarmolt film mutat. Hát nem! Az egy korszak nyitánya volt, egy lélekfelszabadító csoda! Azután a csíksomlyói darab jön (nem időrendben!), az meg szívmelengető, megható, megsirató, beleborzongó élmény volt. Azután a régi szegediek, a fergeteges tánc, szilaj színpadkép, kórusok és az égreordított dal. Majd talán ide jön a 25 éves díszdarab a sorba, nagyon előkészített, túlrendezett, tehetségkutatóra épülő, majd feledésbe hulló valami. Ahogy az Iglódi-féle esztergomi is. Erőtlen. De hová jöjjön akkor az Alföldi darab? A nagyon öregemberek, akik látták az eredetit, fel tudják dolgozni az öltönyös-autós csavart? Talán fel. Talán nem azt gondolják, hogy a koncepció beton és nem repeszthető. Kicsit ellenérzésekkel kezdtem nézni, azután volt annyi plusz benne, hogy ottmarasztaljon, egyre kevesebbet fanyalogtam és egyre többet figyeltem. Igen, voltak jó ötletek, és igen, a hangok gyengék voltak. De más volt, új volt, gondolkodtató volt, talán másokhoz is szólt, nem hozzám. Azért is kérdeztem.

2013-08-21 21:00:29 Ágó #80

Csak egy szempont, ami számomra hazavágta: szerintem már-már tragikus volt a zene. Egy rockoperánál a zenei megvalósítás fő szempont. A zenei minősíthetetlenség számomra lehúzott szinte mindent. Egyik ismerősöm szerint -aki mint újságíró a főpróbán is ott volt- az előadáson jóval gyengébbet produkáltak a muzsikusok, mint a főpróbán. Rockoperát rockzenészekkel, rockénekesekkel lenne jó előadni. Én ezt most nagyon gyengének éreztem. Maga az előadás pedig szerintem - bár voltak benne ötletes, érdekes elemek - összességében inkább elhibázott próbálkozás volt.

2013-08-21 20:21:52 Ugor #79

Szerintem ha elég ügyesek vagyunk, megúszhatjuk, hogy politizáljunk ennek ürügyén. Nem kell mindenfélét belelátni. Egyszerűen csak összehasonlítjuk a régivel. Nekem mondjuk mérsékelten tetszett.

2013-08-21 20:18:31 Leslie #78

Szerintem azért, mert marha nehéz róla politika nélkül beszélni. Gyakorlatilag aktuálisabb, mint valaha. Egyébként még nem láttam, de tervben van.

2013-08-21 19:51:29 Ugor #77

Miután az egész internet aktuálisan recseg és ropog az István, a királytól, érdekes, hogy itt nem született vélemény róla. Látta valaki az új felfogást?

2013-02-28 21:56:40 ChrisAdam #76

Oliver!

Gyorsan kiolvastam tegnap meg tegnapelőtt Dickens könyvét, hogy valami ismeretem mégis legyen a színdarabról. Kár volt, ugyanis ezért nem tetszett.
A musicalből ugyanis hiányzott a fél könyv, rengeteg fontos karakter és esemény. Mintha egy lebutított változatot néztem volna. Monks, Rose és Maylin-né sem volt benne, ezt a szálat teljes egészében kivágták.
A színapadkép viszont nagyon jó volt, sőt a legjobb látványú volt, amit eddig színházban láttam. Kicsit a noir-t idézte.
A bajom még az volt a musicallel, hogy a fél színészcsapat nem tudott énekelni, maga Twist Olivér pedig szinte alig-alig szólal meg, ha énekel, az se valami nagyon hűű. Az egyedüli Halas Adelaida (Nancy) volt, aki nemcsak szép volt, de jól énekelt. Na meg Kőrösi Csaba (Fagin) sem volt rossz. :)))

Annak ellenére, hogy nekem nem tetszett, szerintem érdemes megnézni, mert látványos és hangos. :) Csak előtte ne olvassátok a könyvet.

Ha osztályoznom kéne, akkor kapna egy gyengébb 3-t.

2013-01-10 13:25:07 Elluin #75

Frankenstein

Danny Boyle kicsit modernebb színházi átirata , amivel a két főszereplő Benedict Cumberbatch és Johnny Lee Miller megnyerte a 2012 Oliver-díjat<i></i>...
Nálunk az Urániában adták.
A darabot két szereposztás szerint játsszák, felváltva, így mindkét színész volt Frankenstein doktor és Lény is :D

Nagyon jó előadás! Bámulatos. :) Nekem mind Victor ként mint lényként is Ben jobban tetszett,de Miller sem volt annyira rossz . Megéri megnézni! :D

2012-12-20 19:36:56 ChrisAdam #74

Adáshiba.

Jó volt látni Eperjest és Revickyt. Eperjes valami eszméletlen jót ad, de az utóbbi sem marad le. Maga a mű pedig hóbortos élvezet, ugyanakkor nagyon-nagyon sok igazságot mond ki. Úgyszolván a lényegre tapint!

2012-03-30 12:10:04 critixx #73

Anno Szakácsi arra a kérdésre válaszolván, hogyan képzi a hangját, valami olyasmit nyilatkozott, hogy "napi három doboz cigaretta és megvan az eredmény". Egyébként szó szerint élete végéig dolgozott, még komoly betegen is. Ahogyan Végvári is. Pár hónappal a halála előtt láttam őt színházban, nyilván beteg volt már, mégsem látszott rajta. Frenetikus alakítást nyújtott, az előadás végén pedig vidáman biccentett a közönségnek, nevetett.

2012-03-30 01:10:51 Hannibal Lecter #72
2012-03-30 00:45:20 Hannibal Lecter #71

Az IMDb szerint Szakácsi gégerákban halt meg. Egyébként végül tényleg nagyon megváltozott a hangja.

2012-03-30 00:30:17 critixx #70

Jó, egyébként meg kell jegyezni, hogy mindkettejük esetében tulajdonképpen önmaguk tehettek arról, hogy idejekorán távoztak. Nem kell rászokni arra a sz.r cigire, ennyi!

2012-03-29 22:06:27 Tenebra #69

Azahang... Nagy kár, hogy az ilyen nagy emberek mennek el olyan hamar. :C

2012-03-29 21:35:21 Hannibal Lecter #68

Szakácsinak a tipikus magyar sors jutott osztályrészül: jóformán csak a halála után derült ki, hogy milyen sokan is szerették. Nem volt bulvárhős, nem volt idomítható marcipánfigura, egyszóval nem felelt meg a kor követelményeinek. Ellenkezőleg: nehéz természetű, magányos alkat hírében állt, aki gyűlölte a hazugság bármely formáját. Az ilyen egyéniségek pedig nem mindig "kelendőek." Kvalitásai alapján ugyanakkor bőven rászolgált volna a Kossuth-díjra. Egyébként Végvári is.

2012-03-29 21:10:59 critixx #67

Zseniális! Ahogyan Végvári Tamás is az volt, és díjakat is alig kapott, mindenki csak szinkronhangként ismerte (amiben persze szintén hatalmas volt). Szakácsit sajnos nem, Végvárit viszont még volt szerencsém színpadon látni.

2012-03-29 21:07:38 Hannibal Lecter #66

Részlet a La Mancha lovagjából. Szakácsi egy valóságos zseni volt. Nagy kár, hogy életében sokszor méltatlanul kevés figyelemben részesítették, pedig a legnagyobbak közé tartozott, semmi kétség.

2012-02-19 10:57:17 zéel #65

Színházi előadás tévés feldolgozása.
[link]!
Ma este 21.30-kor , Duna 2.
Ajánlott hivatali nagykutyáknak és jövendő nagykutyáknak.
Gyomorszorító félelem és gátlástalanság. Talán A Grönholm-módszer c. filmhez tudnám hasonlítani.

2011-10-15 14:12:49 Cesare Gonzago #63

Feltételezem, hogy némi naftalinnal is rendelkezésre állnak majd mindazok számára, akik farkaskacagányukat vagy mentéjüket is el kívánják helyezni a ruhatárban.

2011-10-15 14:04:37 Hannibal Lecter #62

Csurka írja a Magyar Fórum című lapban, hogy az Új Színház ruhatárában "majd a kabátok mellett a kardokat is le lehet tenni, ha hoznak." Ez azért megnyugtató, nem? :-) (A találatért köszönet Cesare-nek!)

2011-10-12 16:20:43 Cesare Gonzago #61

Aczél.

2011-10-12 16:18:33 deviant #60

kizárásos alapon ki lehet következtetni. :)

2011-10-12 13:41:35 zéel #59

Másnak bejön ez az elvtárs?
Én nem tudom megnyitni.

előzmény: Cesare Gonzago (#53)

2011-10-12 10:02:41 BonnyJohnny #58

Viszont, akkor (mint lentebb írtam) ez nem csak simán egy rossz pályázat, hanem szégyen is.

előzmény: JeszKar (#57)

2011-10-12 09:47:33 JeszKar #57

Erről beszéltem lejjebb, ez is bizonyítja, hogy szakmailag menyire "megalapozott" volt a pályázat.

előzmény: deviant (#55)

2011-10-12 08:12:36 limupei #56

Menzel léphetne egy okosat: küldje el a magyar közélet minden szereplőjének a Sörgyári capricciót. Aztán amikor majd elérnek a "rövidítő" részhez, akkor talán magukra ismernek. Csak itt nem rövidítés folyik, hanem "megtisztítás", "átnevezés" és egyéb elmebajok.

előzmény: deviant (#55)

2011-10-12 01:50:29 deviant #55

kozben menzel nyilt levelben hatarolodik el...

2011-10-12 00:05:20 Hannibal Lecter #54

Igen, de egy demokráciában fokozottan kellene ügyelni arra, hogy ne valósulhassanak meg ilyen és ehhez hasonló, visszatetszést keltő pozícióhalmozások. Márpedig ez is a magyar közélet nagy rákfenéihez tartozik.

előzmény: Cesare Gonzago (#53)

2011-10-11 20:49:26 Cesare Gonzago #53

"Hirtelen nem is tudom, hogy ilyesmire - a politikum és a kultúra ilyetén összefonódására - mikor volt példa."

Én tudom. Nem is olyan régen. Ez az elvtárs mesterien alkalmazta a kifogásolt összefonódásokat.

2011-10-11 20:43:13 Hannibal Lecter #52

Tény, hogy Dörner jó színész, de mesterségbeli kvalitásainak semmi köze a kialakult helyzethez. Eddie Murphy és Bruce Willis magyar hangjaként szívesen hallgatom, e tettéért viszont mélyen elítélem. Egy ilyen pályázattal a zsebében én soha az életben nem engedném semmiféle állami intézmény bársonyszékébe. De ami még inkább felháborít és elkeserít, az az, hogy intendánsként egy pártpolitikus is meghatározó funkciót töltene be az Új Színház (bocsánat, "Hátország Színház") irányításában. Hirtelen nem is tudom, hogy ilyesmire - a politikum és a kultúra ilyetén összefonódására - mikor volt példa. Ugyanakkor nem véletlen, hogy idáig fajult a helyzet. Ebben az aspektusban is érdekes Schilling Árpád alant belinkelt írása:

"Mi állíthatta volna meg ezt a lejtmenetet? A szakmaiság védelme, amelyről épp maga a szakma tett le, amikor ellenzett minden beavatkozást, kiigazítást, újítást, új hatást, fejlesztést és együttműködést. Elmaradt az intézmények átvilágítása, a szervezeti, pályázati, támogatási struktúrák felülvizsgálata és korszerűsítése, az intézményvezetői képzés beindítása, a már évtizedek óta működő nyugat-európai kultúrpolitikai stratégiák honosítása és meghaladása, a szakmai érdekképviseleti szervek szocializmusból örökölt módszertanának megújítása, a kultúra, a művészet, a közönség és a politika fogalmaknak az újragondolása.

Ha elmaradt, hát elmaradt. Viszont éppen ezért nincs is min csodálkozni. Most akkor van Tarlós István meg Csurka István, Dörner György és Eperjes Károly. Évtizedek múlva is emlékezni fogunk a nevükre, mert ennek a kornak ők a meghatározó alakjai."

Milyen igaz.

2011-10-11 20:04:20 critixx #51

Bizony. Mikor lesz végre egy normális, igényes magyar színház, ami se az Alföldi, se a Dörner, se a Broadway-nyál utat nem követi? Költői kérdés volt.

2011-10-11 19:58:44 Cesare Gonzago #50

Ebben az országban mindig voltak (és lesznek) Hendrik Höfgenek.

2011-10-11 19:44:11 BonnyJohnny #49

Jujj... ha ez tényleg igaz (nem csak "ellenkacsa"), akkor ez egyrészt marha nagy pofára esés, másrészt meg marha nagy pofátlanság.

előzmény: JeszKar (#48)

2011-10-11 19:42:42 JeszKar #48

Nekem amúgy az tetszett a legjobban, hogy a "pályázatban" megemlíti, hogy milyen vendég fellépőket hívnak meg, de sokan nem is tudtak ilyesmiről, sőt volt olyan, aki fel volt háborodva.

2011-10-11 19:38:37 deviant #47

egy vagyok kimaradt...

2011-10-11 19:38:21 deviant #46

tény! valószínűleg jó színész is, de abban már nem biztos, hogy jó menedzser is. márpedig akinek ilyen ambíciói vannak, annak elég dörzsöltnek kell lennie. aki kiad egy ilyen - már elnézést - szart! a kezei közül annak nem lesz nagy tekintélye egy társulatban. :)

2011-10-11 19:35:30 BonnyJohnny #45

De jó szinkronszínész... :)

előzmény: deviant (#44)

2011-10-11 19:34:46 deviant #44

szerintem azért van ilyen színház. dörner hülyeségeket beszél, legalábbis egy csomó olyan dolgot megemlít a "pályázat"-ában (mert ez tényleg nem az!), amit az elődje már megcsinált. sajnos totál hülye a faszi, és ami a legszomorúbb, hogy a politikai beállítottságától függetlenül az.

2011-10-08 19:48:30 Hannibal Lecter #42

Már szervezik is a "Dörner-ellenes" tüntetést, a színházigazgatók pedig szorgosan verik az asztalt.

2011-10-07 20:37:02 JeszKar #41

Csoda.

2011-10-07 20:22:28 Hannibal Lecter #40

Na, látjátok, ezért nincs a "bulvárszínháznak" működőképes alternatívája, mert a másik oldalon csupán szélsőséges, betokosodott gondolkodású apologéták táboroznak. Mi lenne, ha valaki egyszer egy józan középúton indulna el?

2011-10-07 18:45:48 limupei #39

Beszél ő arról is, csak hozzákörítette a szokásos hülyeséget. Az ötlet azonban nem rossz, habár a darabválasztásaival nem vagyok száz százalékig elégedett (bár egy Joyce-darab Jiri Menzel rendezésében biztos érdekes lehet). Ha valaki jár színházba, akkor pontosan tudja, hogy manapság majdnem ugyanaz mint a mozi, csak a hollywoodi takony helyett a Broadway/Westend takony folyik (tisztelet a kivételnek). Szóval nem baj az, ha valahol csak magyar és európai darabok mennek. Csak attól félek az új igazgató úr stílusát látva, hogy majd az egész átmegy a másik végletbe.

előzmény: JeszKar (#37)

2011-10-07 18:43:50 BonnyJohnny #38

Ja, amúgy én is egyetértek. Szarkasztikus megjegyzésnek szántam. :)

előzmény: JeszKar (#37)

2011-10-07 18:14:23 JeszKar #37

Nyilván, de azért én még azt hittem, hogy a színházi pályázatban a művészetről kéne beszélni, nem pedig pusztán acsarkodni. Most képzelj el, hogy egy mérnők benyújt építészeti pályázatot egy új épület felépítésére, és közbe az a pályázata másról szem szól, hogy elmeháborodottnak titulálja a többi építészmérnököt a szakmában. Nem hinném, hogy megkapná a munkát.

2011-10-07 18:01:24 BonnyJohnny #36

Művészet és pénz közül bármilyen furcsán hat is, az utóbbi kell a színházhoz.

előzmény: JeszKar (#35)

2011-10-07 17:50:11 JeszKar #35

Dörner keménykedik a "pályázatában"

Idézőjelbe teszem, mert mifelénk ezt nem hívják pályázatnak, sőt biztos vagyok, hogy értelmesebb helyeken az első oldal után a kukába hajítsák. Mindenesetre színházi pályázat révén, művészetről nem sok szó esik benne.

2011-07-26 17:00:05 Hannibal Lecter #34

Ha már úgyis kicsit megmozgattuk a topikot: a legendás Mario és a varázsló Latinovits főszereplésével.

2011-07-25 21:33:50 JeszKar #33

Nevezték volna át, máris megmaradhatna :)

2011-07-25 21:13:36 critixx #32

Hannibal: Hofiért sem rajongtam soha, de azt megértem, ha az ő legendájával összeforrt színház bezárása számodra, és még sokak számára szomorú. Azt a minősíthetetlen borzalmat, ami viszont az utóbbi tíz évben Sas József irányítása alatt folyt a Mikroszkópban, nem tudom sajnálni. Persze, jobb lenne, ha értelmes vezetőség alatt revitalizálnák a színházat, de erre nem sok esélyt látok.

limupei: Ez kb. olyan volt, mint amit én írtam neked a lektűrszerzők kapcsán, "csak" annyira értelmeztél félre nagyjából. De mivel tudom, hogy azért írtad, mert imádsz belém kötni, ezért elengedem a fülem mellett.

2011-07-25 20:59:17 limupei #31

Hát tényleg tök jó, hogy színházakat zárnak be. Legközelebb dózeroljunk le néhány könyvtárat és akkor minden rendben lesz.

2011-07-25 20:56:50 Hannibal Lecter #30

Ezért a kompániáért tényleg nem, de mégis furcsa érzés, hogy vége Hofi "színházának." Számomra legalábbis az ő neve összeforrt a Mikroszkóppal.

2011-07-25 20:53:17 critixx #29

Nem kár érte.

2010-07-03 23:04:14 limupei #27

Esőember Kulka Jánossal, Nagy Ervinnel és Garas Dezsővel.

Csak pozitívan tudok nyilatkozni, de a tíz perces vastaps alapján talán azt mondhatom, hogy a mai közönség közül mindenki. Nagyon szépen és ötletesen sikerült színpadra adaptálni a történetet egy minden szempontból tökéletes színészgárdával. Külön pirospont pedig azért jár, mert senki nem akarta utánozni a filmből megismert karaktereket. Gratulálok, szép volt! Ajánlom mindenkinek.

2009-12-11 16:23:58 zéel #26

(Most láttam, a Zsótér rendezte Hamlet főpróbáját a József Attila Színházban !:)

Sohasem gondoltam volna, hogy a Hamleten ennyit lehet nevetni! (Pedig láttam már egy néhány zseniális Hamlet előadást, pl. Ternyák Zoltánnal!)
De ez a mostani Hamlet másként zseniális. Zsótér Hamletje vérbő tragikomédia, igazi dráma - bravúros előadás! Ahol a piros/vörös dominál és nem a fekete! Nem szívesen emelnék ki bárkit is a remek csapatból!
Ajánlom fiatalnak, öregnek! (Középiskolások meg fognak lepődni, hogy mennyit lehet röhögni (is!) a Hamleten!) Ja, és ajánlom azoknak is, akik szerint Kádas József (Utolsó idők) nem elég tehetséges színész. Itt több szerepben is remekel!

2009-03-19 15:48:50 allegra #25

Tudom, de egyszereplős darabként kifejezetten megkapó és egyben gyomorszorító is volt. Háy Jánosnak a verseit is szeretem, és most A gyerek vár sorára a polcon.

2009-03-16 12:57:27 zéel #24

Én régi (és nagy!) Háy János rajongó vagyok. Azon kevés magyar író egyike, aki kötünk él, nekünk ír!
Az első Háy színházi élményem: a Gézagyerek (a Bárkában, a debreceni színház kiváló előadásában, rendezője ugyanaz a Pinczési volt, aki a Magyar Színházban is rendezője az új Háy drámának).
Az első Háy könyv-élményem: A bogyósgyümölcskertész fia!:)

Egyébként ez a HÁZASSÁG, amit én láttam, nem az a Házasság (a Rátóti féle), amit TE láttál. Ez dráma, sok és nagyon jó szereplővel, színésszel!
Bővebben: [link]

előzmény: allegra (#23)

2009-03-16 12:04:00 allegra #23

"Ez még szerető, az már feleség
ez még feleség, az már szerető.
Ez még elvált, az már házas,
ez még házas, az már elvált.
Ez még szeret, az már nem emlékszik,
ez még nem emlékszik, az már szeret.
Ez még vadászik, az már megfőzte,
ez már megfőzte, az még vadászik...
Ez már, az még és ez még, az már,
de végül mindegyiket megette a halál."
Nyáron láttam Rátóti Zoltán előadásában, tényleg remek volt, úgyszintén korábban A bogyósgyümölcskertész fia c. monodráma is.

2009-03-16 11:26:47 zéel #22

HÁZASSÁGON INNEN, HÁZASSÁGON TÚL (Magyar Színház)

A Háy-drámák a mai életünknek egy nagyon egyéni szemszögből megmutatott látleletét adják. Hitelesek, valóságosak a figurái, és miközben vegyíti a tragédia és a komédia stiláris elemeit, olyan fantasztikus nyelvi stílusban beszélnek, hogy már-már abszurddá válnak a szituációk. (Pinczés István, rendező)

Remek darab, remek előadás! Csak ajánlani tudom! (Igaz, már az áprilisi előadásokra is elfogytak a jegyek!)

2008-11-21 12:27:42 zéel #21

Spiró György: PRAH (ejtsd! prah!)
Radnóti Színház, Bp.
Pécsi Harmadik Színház, Pécs

Én , először a Radnótiban láttam: iszonyú jó előadás! Aztán volt szerencsém (a POSZT idején) a pécsi előadást is megnézni! Mely, ha lehet ilyet mondani: még "iszonyúbb", mint a pesti!
A 2 szereplős dráma egy konyhában játszódik. Mely "díszlet" a zseniális pécsi előadáson, maga a nézőtér! Vagyis a nézők (is) bent ülnek a konyhában! Mikor belépünk a nézőtérre, ill. a konyhába a női főszereplő, a zseniális Bacskó Tünde (nevét "persze" soha sem hallottam korábban! ilyen a vidéki színészek sorsa!) már pucolja a krumplit – a krumpli leveshez. (Annyit elárulhatok, igazi leves készül! Volt olyan szerencsém, hogy az előadás után, a stábbal együtt vacsorázhattam – igen finom krumpli levest!)

Alább részlet a PHSz darab-ismertetőjéből:

Spiró, a közérzetek és közállapotok krónikása a 90-es évektől konokul és folyamatosan írja egyre keserűbb darabjait, a rendszerváltó évek kritikáit. E sorozat legújabb darabja a Prah. A szerző műfaji megjelölése szerinti komédia témája groteszk és mellbevágó: a darab két szereplőjével, egy vidéki házaspárral megtörténik az, amiről a legtöbben csak álmodunk: öttalálatosuk van a lottón. Előre eltervezik, ha nyernének, mire költenék a pénzt, kinek adnának belőle, hogyan gazdálkodnának vele. Álmodozni könnyű, örülni viszont nehéz...
Spiró a Prahban hajszálpontosan írja meg a rendszerváltás veszteseit, az elmúlt 18 év borzalmas társadalmi valóságának változatlanságát. De a Prah nem szociodráma, nem Zeitstück, több annál: tragikomikus metaforadráma, még inkább allegória. "Úgyse lesz belőlük semmi" - mondja a darabban a Férfi a gyerekeikre utalva. "Még ha valami főiskolára bekerülnének is, akkor se. Ők is tudják. Fölöslegesek, mi is azok vagyunk, az egész ország fölösleges…"

2008-11-13 22:21:43 limupei #20

Katona - Gorkij: Barbárok

Most néztem meg a főpróbát, úgyhogy még friss az élmény, de mindenképpen pozitív. Bár nem Gorkij legjobb darabja (azért persze jó), a gárda ügyesen feljavította. Abszolút jó a tempó, pont olyan hosszú, mint kell, szóval jó volt nézni. A színészek közül Nagy Ervint, Máté Gábort, Szirtes Ágit alapból kedvelem, bennük most sem csalódtam. Szabó Győzőnek, Pelsőczy Rékának és Elek Ferencnek (főleg az utóbbinak) volt pár vicces pillanata - amúgy a darab minden poénja betalált -, Tenki Réka kellemes meglepetés volt (eddig még nem láttam őt semmiben), Ónodi Eszter viszont továbbra sem a szívem csücske...de azért rossz ő sem volt.

2008-11-03 14:22:03 harsanyi #19

Ott voltam, ám a délelőtti főpróbán. Nekem is élmény volt, -, különösen tetszett a csak jelzett színpadi dramaturgia. ( Ugye, a MÜPÁ-ban másként nem is lehet?:P A koreográfus munkája, és a modern technika ( vetített képek) sem hagytak hidegen-, mindkettőt érdekesnek találtam. F. Á. pedig sztem a " Nagy varázsló". Wagner zenéjét, mióta közelebbről megismertem, az operairodalom csúcsának tartom egyébként.

A Walkürhöz volt szerencsém:))

2008-11-03 13:21:24 Jill #18

Nekem az idén nyáron a MüPában látott Ring (gyk: A nibelung gyűrűje) volt az egyik legnagyobb élményem. Fantasztikus énekeseket siekrült meghívni, a Rádiózenekar és a kórus is a maximumot nyújtotta, és külön bravo Fisher Ádmnak, aki az egészet megszervezte, és négy esmást követő estén vezényelt, csodásan. (Azért a Gyászinduló kicsit hangos lett, de gondolom, addigra már mindenki holtfáradt volt, és még utoljára beleadtak apait-anyait.)

Jövőre kétszer is lemegy a tetralógia, talán még lehet jegyet kapni... nagyon érdemes, azoknak is, akik "tartanak" Wagnertől. Ez egy ötletes, modern, jó előadás, különleges megoldásokkal és jó adag humorral.

Jó tanács: ne a földszint elejére vegyetek jegyet, mert a rézfúvósok még az emeleten is iszonyúan hangosak... egyszer ültem negyedik sorban az operában, pont a rezek előtt, mást nemigen hallottam...

2008-11-02 22:39:40 harsanyi #17

Az Egy őrült naplója volt számomra (Pestiben) az egyik katartikus élmény, Darvas Ivánnal.

2008-11-02 22:38:13 harsanyi #16

Don Pasquale?

2008-11-02 22:37:38 Cesare Gonzago #15

Hát igen, a Víg, a Katona, és a Pesti még mindig jó helyek. A Vígben sokszor megnéztem a Játszd újra, Sam!-et, és a Bűn és bűnhődést. '99-ben Alföldi Vihar-rendezése óriási botrányt keltett egyes tanáraimban. Különösen a színpadi meztelenség verte ki néhányuknál a biztosítékot. Életem legrosszabb előadása a Várszínház Bánk Bánja volt. Rémálom!

előzmény: harsanyi (#13)

2008-11-02 21:07:03 Ganz #14

Nem, az egy másik.Még dvd-n láttam. De valami elég fura neve volt...

előzmény: harsanyi (#13)

2008-11-02 21:02:05 harsanyi #13

Talán a Falstaff-ra gondolsz? Verdi operájára?

A Padlást szuper,én is láttam:) Ami pedig a színházat illeti:A Víg / Pesti évekig a "törzshelyem" volt:))

2008-11-02 20:22:56 Ganz #12

Azt nem tudjátok, melyik volt az az opera. Amelyben Gregor József volt a szereplő. Elég furcsa címe volt annak. Ha valaki segítene, annak megköszönném.

Én musicelt legutoljára 3 éve láttam. Az a padlás volt. Én inkább drámákat szeretek. Ha tehetem, 2 havonta járok színházba!

2008-11-02 19:53:48 Jereváni Rádió #11

Legnagyobb színházi élményem Márai: A gyertyák csonkig égnek színpadi adaptációja volt Avar Istvánnal és a sajnos azóta már elhunyt Agárdy Gáborral. Nagy szerencsémnek tartom, hogy láthattam.

2008-11-02 19:49:25 Ganz #10

majd nézd meg!

előzmény: Cesare Gonzago (#9)

2008-11-02 19:48:18 Cesare Gonzago #9

Nem, sajnos nem láttam.

előzmény: Ganz (#8)

2008-11-02 19:38:13 Ganz #8

Igen, még lesz 2 klasszikus Katona darab. Mert összesen 10 darabot terveznek. Én a Nórára emlékszem vissza legszívesebben. Eszenyi főszereplésével. De az Übü király is tetszett, főleg a mondanivalója. Különös volt benne látni, a politikai ábrázolást. A különböző torzításokat, mellyel operál Jarry. Ngayon tetszett nekem az a dráma is! Te esetleg láttad az Übü királyt?

előzmény: Cesare Gonzago (#7)

2008-11-02 19:32:23 Cesare Gonzago #7

Annak idején a tévében is többször leadták. A szüleim még a Katonában látták, én viszont '86-ban csak négyéves voltam, ezért sajnos nem láthattam Gobbi Hildát a maga valóságában. Viszont a DVD telitalálat. Remélem, a BuFi folytatja a színházi klasszikusok kiadását.

Ha már Spiró, nem állhatom meg, hogy a Honderű ne kerüljön szóba! Zseniális darab Törőcsik Marival, Sinkó Lászlóval és Gera Zoltánnal.

előzmény: Ganz (#6)

2008-11-02 19:27:40 Ganz #6

Ha jól tudom, nemrég jelent meg dvd-n is a film. Gobbi Hilda főszereplésével. Ez volt az utolsó főszerepe neki... Mostanság csaka Gödöllői Színházban játszák. Én is csak ott láttama darabot!

előzmény: Cesare Gonzago (#4)

2008-11-02 19:26:28 Ganz #5

én is nagyon kedvelem Spiró György alkotásait... A 80-as évek hangulata nagyon megfog benne.

előzmény: Cesare Gonzago (#4)

2008-11-02 19:25:18 Cesare Gonzago #4

Még mindig a Csirkefej.

előzmény: Ganz (#3)

2008-11-02 19:24:35 Ganz #3

ha te az vagy, akkor jöhetsz! :D Melyika kedvenc darabod?

előzmény: Cesare Gonzago (#2)

2008-11-02 19:15:37 Cesare Gonzago #2

Tehát jöjjön a műkedvelő színházi közönség?

előzmény: Ganz (#1)

2008-11-02 19:06:29 Ganz #1

Ide lehet írni, a színházi élményeket. Kinek meylik darab tetszett, nem tetzsett. Minden jöhet, dráma, opera musicel! A lényeg, hogy kibeszéljük a színjátszás magas fokait...