Megérdemelte-e az Oscart...

(vissza a topikok listájához)

2017-05-22 20:02:00 Mikkey #10189

Cannesból Ronin kolléga jelenti, hogy egy azon szent napon találkozott a 2 rendező fejedelemmel, a Haneke / Refn duóval. nem semmi élmények :)

2017-05-22 11:03:01 Vektor #10188

Persze, a zsűri mindig kiszámíthatatlan. De azért az meglepő, hogy a kritikusok mennyire negatívak idén. Lanthimos se hozott változást, az ő filmje is sok negatív kritikát fog kapni (és persze sok pozitívat is).

2017-05-22 07:34:49 limupei #10187

Na nem mintha ez bármit is jelentene, tavaly egyik nagy kedvenc (Toni Erdmann, Elle és a Paterson) sem kapott díjat. Sőt, a Cannes-ba kivezényelt újságíróknál például nem ment túl jól mondjuk A szobalány vagy Az ügyfél (lásd itt vagy itt), aztán később milyen szépen elboldogultak a világban (és a többi kritikusnál).

Azt pedig most elég nehezen tudom elképzelni (bár ez sem jelent semmit :)), hogy ez a zsűri ne találna utat Todd Haynesnek.

előzmény: Vektor (#10186)

2017-05-21 22:59:54 Vektor #10186

Eddig az összes Arany Pálma esélyes rendező visszafogottabb kritikákat kap a vártnál, Haneke, Östlund, Zvyagintsev, és Haynes is kissé csalódást okozott. Bong Joon-Ho hozta a vártat (ami valószínűleg kevés lesz a Pálmához), és talán Baumbach új filmje az eddigi legnagyobb siker a versenyprogramban, de az övé sem kap eget rengető kritikákat. Idén elég sokat kell várni a kritikusok kedvencére. Talán majd Lanthimos?

2017-05-21 17:46:47 csabaga #10185

Szépen mennek lefelé az Oscar jelölt filmek IMDB átlagai a kandidálás utáni felugrás után.

2017-05-21 15:35:39 ryood #10184
2017-05-21 14:11:22 Ágó #10183

Nem tudom pontosan, hogy ez milyen lista, de a pontszámok alapján eléggé megosztónak tűnik Mundruczó filmje.

2017-05-16 16:18:05 Ágó #10182

Nem is három, hanem öt magyar film lesz ott... vagy már én nem is számolom...
Holnap kezdés Cannes-ban!!

2017-05-16 15:54:44 Vektor #10181

Az első klip a nagy Oscar-esélyes, félig fekete-fehér néma, és félig színes hangosfilmből, a Wonderstruckból.

2017-04-25 23:01:31 Ágó #10180

Almodovar és zsűrije. - Cannes 2017

2017-04-18 14:03:38 Ágó #10179

Három magyar film Cannes-ban! És már csak egy hónap a kezdésig! Nagyon várjuk a híreket! :)

2017-04-13 22:32:48 ryood #10178

Ha fele olyan jó lesz a Kornél filmje, mint a legutóbbi színházi rendezése (Látszatélet) akkor már valami díj tuti az övé!

2017-04-13 18:38:12 limupei #10177

Hát ez most bivalyerős mezőny lett, és az Un Certain Regard is nagyon meggyőző. És azért vannak nagyon meglepő dolgok itt, például Hollywood még speciális vetítések között sem képviselteti magát, pedig oda mindig bekerült egy-két stúdiófilm... ezzel szemben az Amazon és a Netflix is a versenyprogramban landolt.

2017-04-13 12:46:34 Vektor #10176

Számítottam rá, hogy Mundruczó ezúttal bekerül a versenyprogramba, szeretik őt Cannes-ban, és a film különleges. Erős a mezőny, remélem a sok nagy név között nem fog eltűnni a magyar film (amihez persze az kell, hogy kiemelkedő kritikákat kapjon).

előzmény: Ágó (#10175)

2017-04-12 13:32:37 Ágó #10175

Magyar film Cannes-ban!!
Gratulálunk a szép sikerhez! :)

2017-04-07 21:45:58 Vektor #10173

Változás az Oscar szavazási rendszerében: az animációs filmeknél a jelölési fázisban is az egész Akadémia fog szavazni, nem csak az animátorok.

Szóval fel lehet készülni arra, hogy kevesebb idegen nyelvű/nem amerikai jelölt lesz az animációs filmeknél... Ebben a szavazási rendben pl. valószínűleg a Sing és a Finding Dory kapott volna jelölést a Red Turtle és a Cukkini helyett.

Úgy tűnik valakinek az AMPAS vezetésében nem tetszett, hogy pár kisebb animációs film kiszorított nagy kasszasikereket a kategóriából.

2017-03-29 12:44:13 Vektor #10171

A Paramountnak megint fantasztikus éve lehet: http://www.screendaily.com/news/cinemacon-paramount-teases-downsizing-annihilation-suburbicon-transformers-5/5116324.article?

A Downsizing sok jelölésre számíthat, ha Payne hozza megszokott kritikai elismeréseket. Payne csatlakozhat azon rendezők közé, akik elviszik a legjobb rendezés díjat egy decemberi filmmel.

2017-03-26 11:40:50 limupei #10170

Az AMPAS szabályai szerint nem is jelölhetné Németország, úgyhogy mindegy is, ebből a szempontból csak Franciaország és Ausztria releváns. És ha tippelnem kéne, egyébként is az osztrákok nevezésére tippelnék, a franciáknál egy rakás nagyágyúnak lesz idén filmje, teljes a bőség zavara: Polanski, Desplechin, Provost, Ozon, Hazanavicius, Benoit Jacquot és az Életrevalók rendezői is.

előzmény: Vektor (#10169)

2017-03-25 15:52:52 Vektor #10169

Haneke legújabb filmjét (Happy End) csak októberben mutatják be Németországban és Franciaországban, ami azt jelenti, hogy nem lesz versenyben az idegen nyelvű Oscar-díjért.

2017-03-07 19:17:51 coles #10166

...................ééééééééééééééés Vica (is):

2017-03-06 13:35:44 limupei #10165

Egy fokkal jobb helyzetben van azért, mint a Logan. A Universalnak legalább nincs belőtt Oscar-mozija (nem, nem abban az értelemben, amiben félre szokás használni, hanem az igazi értelmében), habár a Focusszal felesben ott van nekik a P.T. Anderson-Daniel Day-Lewis mozi, de azzal úgyis a Focus kampányol majd. Szóval igen, a kritikusokon múlik majd (és végső soron Jackson is).

előzmény: Vektor (#10163)

2017-03-06 01:24:49 Vektor #10163

A Fury Road sikere után semmi se lehetetlen, úgyhogy megemlíteném: figyeljetek oda a Get Outra.
Hatalmas kritikai és pénzügyi siker az USA-ban, továbbá rendelkezik társadalomkritikával, így nem tartom teljesen kizártnak, hogy ez a horrorvígjáték tényező lesz a díjszezonban. A film legnagyobb hátránya, hogy nem egy kisebb, díjakra szakosodott forgalmazónál van. Az Universal szerintem csak akkor fog kampányolni, ha a kritikusok elkezdik díjakkal dobálni a Get Outot az év végén.

Persze nem számítok nagy csodára, de egy forgatókönyv-jelölés összejöhet egy jó kampánnyal.

2017-03-05 15:48:51 hhgygy #10162

Az igen!

előzmény: redsovi (#10161)

2017-03-03 23:16:45 Ágó #10160

Jason Dietz ebben az évben is összeírt minden létező díjat, amit november vége óta adtak át. Főleg persze kritikai díjak, hiszen azok vannak a legnagyobb számban. Érdekes megfigyelni az összesített végeredményt, mindössze két kategória van, ahol máshogy döntött az Akadémia. (Mondjuk tavaly mindössze egy volt.)
BEST OF 2016

2017-03-03 09:14:45 banana #10159

A Gála legemlékezetesebb pillanata gyerekkönyvekkel prezentálva :)

2017-03-02 10:40:03 Vektor #10158

Szóval kiderült, hogy a két PwC könyvelő szimplán lefagyott, amikor Dunaway hibásan bejelentette a legjobb film győztest: http://www.thewrap.com/oscar-stage-manager-pwc-accountants-incompetence/

2017-03-01 09:06:15 Ágó #10157

Valóban, tévedtem. Igazatok van.
Azóta már utána néztem.

Remek a 2018-as cikk!!

2017-02-28 23:33:41 redsovi #10156

Köszi szépen! Fel is tettem őket watchlist-re. Micsoda címek, micsoda nevek! Nem kis munka lehetett összevadászni a dolgokat :)

2017-02-28 23:11:11 limupei #10154

Honnan tudod, hogy meglenne? Ez hülyeség, nem tudhatod. Láttuk, hogy mi van akkor, ha az van: Braveheart, Gladiátor és társaik, azaz a kemény rajongói bázissal rendelkező filmek. Jó ez a preferenciális, nem kicsit jó. De ha ez megnyugtat (tudom, hogy nem), de eddig akárhány modellezését láttam a rendszernek, már az első körben kihullik a filmek egy harmada, szóval a második körbe már csak öt megy, akik teljesítettek kellő mennyiségű első helyes szavazatot.

Az idei modellezések (volt pár) például alig két-három kategóriában hoztak többséget a hagyományos szavazásnál, azok is csak majdnem mindig: Viola Davis általában mindig magasan nyert. Úgyszintén a La La Land zenéje, és szintén a Zootropolis. Más nem nagyon szerzett többséget.

Ágó: nem jó az összevetés, mert első körben teljesíteni kell egy bizonyos mennyiséget az első helyen. Nálatok ez nem így volt. Sőt, preferenciálisan ti meg is nyertétek volna az első körben, mivel megvan az 50%+1, de ezt már BonnyJohnny írta is.

2017-02-28 21:04:16 BonnyJohnny #10153

Konkrét ötletem nincs. De mondjuk az olyan győztesek, mint a Hová lettél drága völgyünk, Angol beteg, talán nem.

Amúgy, mivel megosztó filmek (legalábbis saját korukban azok voltak), a preferenciális szavazás valószínűleg nem segített volna sem az Aranypolgáron, sem a Túl a barátságonon.

2017-02-28 20:49:42 csabaga #10152

Mire gondolsz konkrétan.Melyik film nem nyert volna?

2017-02-28 20:22:50 BonnyJohnny #10151

Valószínűleg, szinte... Ilyennel nem számíthatnak a szabályalkotók. Egyszerű többség kell, vagy tényleges többség? Utóbbi sima szavazással valószínűtlen, hogy egy fordulóból meglenne. Újabb szavazás kéne úgy, hogy kizárják az utolsót, és így tovább... A preferenciális szavazás ezt a módszert egyetlen szavazáson belül letudja rendezni, köszönhetően, hogy sorrendben szavaznak a filmekre.

Szerintem kiváló módszer amúgy. :) Hiszen egyszerű szavazásnál tulajdonképpen mindenkinek a szavazata elveszik, aki nem az elsőre tette le a voksát. Preferenciális szavazáson mindenki szava érvényesül. Sok minden másképp történt volna, ha kezdetektől így szavaznak...

2017-02-28 20:17:14 csabaga #10150

Szerintem,ha csak 5 filmet jelölnének,akár a relatív többség is elég lenne.Egy film szinte mindig 50% körül lenne,de egyharmad szinte biztos.

2017-02-28 20:04:05 BonnyJohnny #10149

Nem teljesen olyan, mert, ha az első helyezések alapján megvan az 50%+1, akkor a további helyezésektől függetlenül nyer valaki. 10 szavazóval számolva 6 első hellyel lehet nyerni, hiába szavazta a másik 4 utolsónak a filmet. Ti nem nyertetek tízből hat első hellyel.

A pontrendszernek akkor van értelme, ha számítanak a helyezések. Ahol csak a győztes kell, ott jobb preferenciális szavazás, ami egyetlen szavazás alapján is mindenképp kihozza az 50%+1 eredményt, úgy, hogy fordulók helyett az egyetlen szavazáskor leadott sorrend helyezésein megy egyre lejjebb.

előzmény: Ágó (#10148)

2017-02-28 19:53:02 Ágó #10148

Így, ahogy mondod. Mintha pontrendszer lenne.

2017-02-28 19:33:38 BonnyJohnny #10147

Pontrendszerben egyébként ez teljesen normális (bár 10 versenyből 6-7 győzelemmel elég valószínűtlen, de még úgy is lehetséges).

előzmény: Ágó (#10146)

2017-02-28 18:24:24 Ágó #10146

Emlékszem, amikor elkezdődött ez a "preferenciális szavazás", egy gimnáziumi történetemen keresztül magyaráztam meg (magamnak :)) a lényegét.
Volt egy egész éves verseny, minden hónapban egy forduló. Az összes osztály részt vett benne.
A 10 fordulóból azt hiszem mi nyertünk 6 vagy 7 fordulót, de azokban a fordulókban, ahol nem mi nyertünk, a mezőny hátsó felében foglaltunk helyet. Így is teljesen biztosak voltunk a győzelmünkben. Aztán kiderült, hogy volt egy másik osztály, akik folyamatosan második-harmadik helyen voltak és a végén megnyertek két fordulót. Összességében őket hozták hozták ki nyertesnek, nem minket. Volt is nagy felháborodás, azt hittük, hogy az első helyek száma számít majd... Nem így lett.
Most is így lehet a filmekkel.

2017-02-28 17:23:10 Vektor #10145

Én nem is értem, hogy nyerhetett a Suicide Squad. Azt hittem, hogy vagy a két hasonlóan látványos munka közül a jobb kritikákkal rendelkező filmet fogják választani, vagy a leginkább oscaros jelöltre, a svéd filmre fognak szavazni.

2017-02-28 17:03:51 BonnyJohnny #10144

Én például úgy gondoltam, hogy kevés szavazó nézi végig a nyolc órás OJ-t, és látatlanba meg nem szavaznak... Valamelyik feltevésem téves volt. :P Illetve nem gondoltam, hogy Oscar-díjat adnak a Suicide Squadnak. Ez két olyan hiba volt, amikor tudatosan nem az esélyesre szavaztam. Már ezzel a kettővel is dobogón lennék. Amellett meg ott van a két hangdíj felcserélése. Azokkal együtt meg már AdamTaylor nyakán lennék. :) De előrébb semmiképp: a többi esetben, mikor nem jött be a tippem, tényleg meglepődtem. :)

2017-02-28 16:54:22 ChrisAdam #10143

Valaki meg össze-vissza tippelt (én is sok esetben), aztán nyert. Ilyen ez az idei Oscar. :)

előzmény: Vektor (#10142)

2017-02-28 16:50:14 Vektor #10142

Uh, ennyire mellé még sosem tippeltem mind idén. :D
Kitartottam pár statisztika mellett (pl. a BAFTA győzelem jelentősége az animációsoknál, a BAFTA+BFCA kombináció a kosztümöknél), amelyek bedőltek idén.

2017-02-28 16:28:02 Adam Taylor #10141

Annyi minden volt amit "majdnem" eltaláltam, annyi kategória amit osszekevertem (hangkategoriak, film-rendezes), hogy ossze se számoltam hány talalatom van :)

2017-02-28 16:04:28 ChrisAdam #10140

...and the Oscar Predictions Award goes to...

1. Adam Taylor - 20
2. ChrisAdam - 19
3. Ágó - 17
3. Brumi - 17
4. wayage - 16
5. BonnyJohnny - 15
5. #zombysoad - 15
6. Vektor - 14

Részletesebben. Érdekes módon, senki se szavazott rajtam kívül a Moonlightra, pedig az volt a másik nagy esélyes, a Legendás állatokra meg egyáltalán senki (nem csoda).
Érdekes Oscar volt amúgy, végignézve, kicsit lenyugodva az eredményeket, mindenki jól járt. Moonlight legjobb filmre kapott, La La Land zene, rendező, Manchester forgatókönyvre, Affleck, mindenki tökéletesen kikapta a jussát. Meg persze a Mindenki. :)

Úgyhogy gratulálok Adam Taylornak, (minimum) egy sörre vendégem vagy a következő Oscar-díjátadón Kritikus Tömeg találkán! :)

Ui.: Ha valamit elszámoltam, Warren a hibás!

2017-02-28 12:49:43 limupei #10139

A szavazatok nem terülnek szét, éppen erre jó a preferenciális szavazás. Ha csak az első helyeket néznék, akkor szétterülnének, így viszont nem. Viszont el kell fogadni a tényt, hogy ma már minden hétre jut két díjátadó, sokkal gyorsabb és széleskörűbb az információáramlás, a függetlenek is könnyebben kommunikálnak, így elveszett a stúdiók hegemóniája az Oscar felett, a többnyire biztonsági játékot űző filmjeik helyett már mást választ a művészközönség.

A lényeg, hogy nem szabad saját szemszögből nézni. Attól még, hogy valami neked/nekem/akárkinek a kedvence, még nem biztos, hogy másnak is. A Birdman, a Moonlight, a Spotlight és a 12 Years is megszerezte a szavazatok több mint ötven százalékát, a riválisoknak nem sikerült. Ennyi.

előzmény: banana (#10137)

2017-02-28 11:37:31 ChrisAdam #10138

Ez tény, viszont ezzel nem foglalkozik egy kisember, aki csak a Facebookot tekergeti. Így viszont, hogy minden második lap három cikket szentelt neki a tegnapi nap, ha nem többet, kb. még a legutolsó emberhez is eljut az Akadémia híre. Persze ez még nem készpénz arra, hogy Európában fent fog maradni emiatt láthatóan több ember, hogy nézze hétfő hajnalban az Oscar-átadót jövőre. :)

előzmény: Vektor (#10136)

2017-02-28 10:58:51 banana #10137

Továbbá szerintem hozzájön még amit ChrisAdam is említ. A jelöltek kibővítése csak arra jó, hogy szavazatok jobban elterüljenek. Ugyanúgy 2, nagy ritkán 3 esélyes van, mint a Top5-ös időkben.
Egy szubjektív műfajban nehéz definiálni a minőséget.

@Vektor: Szerintem egyáltalán nem volt meglepetés. Az utóbbi 5 évben egyedül a Birdman nem futott ebbe bele.

2017-02-28 10:50:50 Vektor #10136

Nem hiszem, az AMPAS-nak nem volt szüksége egy ilyen botrányra. Az a tény, hogy az LLL elbukta az Oscart, már önmagában hatalmas szenzáció lett volna. Nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy mióta léteznek a szakszervezeti díjátadók (90-es évek eleje/közepe), ez volt a legnagyobb meglepetés. Gyakorlatilag új időszámítás kezdődik a Spotlight és a Moonlight után, az Oscar egy különálló díjátadó, amit a többi szervezet nem tud befolyásolni.

2017-02-28 10:50:40 BonnyJohnny #10135

Zseniális. :D

Amúgy akkor álljon itt az ügyben érintett műsorvezető reakciója is. :)

előzmény: Vektor (#10133)

2017-02-28 10:37:42 ChrisAdam #10134

Hát ez zseniális, rettenet nagy. :D

Köszi, ez így érthető. Kezdem tényleg azt hinni, hogy szándékos volt ez a baki, most aztán mindenki az Oscar után kutakodik és róluk beszél!

előzmény: Vektor (#10133)

2017-02-28 10:29:48 Vektor #10133

Conan-nek igaza van, ne bántsátok Beatty-t, nehéz dolga volt: https://www.youtube.com/watch?v=id7m_-zCM7k

2017-02-28 10:23:20 Vektor #10132

Egyszerű: az AMPAS nagyobb nézettséget akart, ezért növelte a jelöltek számát, hogy kapjunk pár nagyobb bevétellel rendelkező legjobb film-jelöltek. A 2000-es évek elején az AMPAS szavazói szépen lassan eltávolodtak közönségfilmektől a 90-es évekhez képest (vagy a minőségi közönségsikerek száma csökkent?), ezért akarták ezt meglépni. A terv jól láthatóan nem vált be, mert a nézettség évről évre tovább csökken.

2017-02-28 09:49:10 ChrisAdam #10131

Egyébként mi volt az, hogy a The Dark Knight miatt lett 10 jelöltes a legjobb film listája? Erről mit lehet tudni, leírná nekem valaki két mondatban?

2017-02-28 08:28:51 limupei #10130

Mert megbontották a szavazási eljárást. A rendezőknél még mindig elég az egyszerű többség, azaz matematikailag 20%+1 vokssal már lehet nyerni, míg a filmeknél preferenciális szavazás van, ahol muszáj elérni az 50%+1 szavazatot. Így lehet elkerülni, hogy a hirtelen népszerű filmek kisebb, de annál lelkesebb rajongótábora határozza meg az Oscart. Mert például az általad kialakított két csoportban nem minőségi, hanem népszerűségi a kérdés, illetve az lenne, ha megcserélnéd a Speechet és a Networköt. A többi ízlés dolga, nekem például a Gravitáció vagy a Network ugyanolyan maradandó élmény, mint a Moonlight vagy a Spotlight, míg mondjuk a Slave vagy a La La bőven elég volt egyszer is, a Revenant meg még egyszer is bőven idegesítő volt.

előzmény: banana (#10129)

2017-02-28 07:16:51 banana #10129

Én főleg ezekre gondoltam: The King's Speech, Argo, 12 Years a Slave, Spotlight, Moonlight.
Ezek szerintem "fontos" témákba kapaszkodó, közepes szintű filmek. A trend pedig az, hogy évről évre csak nő a számuk. A La la landből egy újabb Social Networkot, Pi életét, Gravitációt, Revenantot csináltak.
Már csak műfajukat tekintve is mennyivel változatosabb képet ad, ha 2010 óta csak a rendezői díjakat végig nézzük. Nem volt szerintem évtized, amikor ennyire sok esetben nem a legjobb rendezőé volt a legjobb film.

2017-02-27 23:30:46 limupei #10128

Ne szomorkodj, ez az első markáns jele, hogy az Akadémia tényleg megmozgatta az állóvizet. Engem most kezd érdekelni, hogy mi lesz a vége 2020-ig :)

2017-02-27 23:19:48 ChrisAdam #10127

Hűha, internet nélkül voltam délután 3 órától, nem olyan egyedi eset, de az igen, hogy olyan hosszú idő volt elolvasni a kommenteket itt és a Mindenki topikjában, mint annak idején a Kőszívű ember fiait. Nagyon felrobbant az internet, helyes, helyes. Kezdem azt hinni, hogy az egész szándékos volt, reklám és marketing. :D

Rorschach: Egyetértek veled, el tudom fogadni azt, hogy nem a La La Land nyert. A szomorú inkább azért vagyok, mert a Moonlight nyert. Viszont azt, hogy Chazelle következő filmje milyen fogadtatású és várakozással teli lesz, az ígyis-úgyis eldőlt, Chazelle Oscarja miatt.

Ágó: Mindjárt össze is számolom, kik voltak a legsikeresebb tippelők. De lehet, hogy holnapra halasztom, mert kicsit agyhalott vagyok. De ami késik, nem múlik! :)

2017-02-27 23:16:22 limupei #10126

Dehogy veszekszek, pont így szeretem eltölteni a hétfő estéket :D
Azt viszont most már mindenki érti, miért vonultam vissza 10%-ra díjszezon ügyben. Tizenöt évig ugyanez nagyon sok volt :)

2017-02-27 23:10:38 HejjaX #10125

Easy srácok. Nehogy már ezen a baromságon összevesszetek.
Szerintem állati jó poén volt ez a baki. Atom nagy facepalm, persze, de azért feldobta a show-t rendesen.

2017-02-27 23:08:45 BonnyJohnny #10124

Szerintem az érvelésnek vége, csak személyeskedtek. MicaHirot idézve, kérdéses, hogy érdemes-e...

2017-02-27 23:05:17 csabaga #10123

Csak komolyan magyarázom a dolgokat,ahogy te tetted nekem.:)

2017-02-27 23:02:08 limupei #10122

Hát most mit mondjak :D

2017-02-27 23:00:14 BonnyJohnny #10121

Jelen vitára értettem (hogy nehéz köztetek), de oké.... :D

2017-02-27 22:58:44 limupei #10120

Hajjaj, én ma még egy harmincas évekbeli filmtől sem mentem el. Ég és föld vagyunk :D

2017-02-27 22:57:47 limupei #10119

Most már nehéz felfogású vagyok, jaj de jó :) Mondjál még ilyeneket drága mester, aki szerint túlzó elvárás eligazodni négy szó között.

2017-02-27 22:57:44 BonnyJohnny #10118

Attól még olvasni tud. Esküszöm ti ketten a két véglet vagytok. :D

2017-02-27 22:56:45 BonnyJohnny #10117

Szerinted. ;)

2017-02-27 22:56:08 BonnyJohnny #10116

Őneki másra nem kell figyelni. A felolvasónak igen. Majd fel kell olvasnia. Szerintem kisebb a felelőssége. Bár attól még lehetne gondolkodni olvasás előtt... Ezt eddig sem tagadtam. Csak szerintem (szerintünk) nem IQ kérdése, ennyi.

2017-02-27 22:54:54 csabaga #10115

Akkor még egyszer a nehéz felfogásúaknak,ha valakinek egy film díját kell átadnia,egy filmcímet keres.

2017-02-27 22:54:49 HejjaX #10114

Mondjuk az a rendszer eleve szar, ahol az egyik ember adja az egyik borítékot, a következőt pedig a másikat. (Ugye az elsőtől már kiment a legjobb színésznő boríték, tehát a másik kellett hogy adja a legjobb film borítékot, hiszen nála volt még egy legjobb színésznő boríték, amivel összekeverte.) Nem értem, minek cserélgetnek. Ha csak az egyik adja, kisebb a hibalehetőség. Nem kizárt a hibázás akkor sem, de kisebb az esélye. Az egyik a borítékosztó, a másik a kontroller, ugyanazokkal a borítékokkal.
Na mindegy, gondolom ők is csak emberek, hibáznak, fáradtak voltak, etc. Shit happens.

2017-02-27 22:54:24 Rorschach #10113

Mondjuk ebben a listában azért van gyenge láncszem (bőven :)

2017-02-27 22:53:10 BonnyJohnny #10112

Közepes drámák? Hurt Locker, Artist, Argo, Birdman?

előzmény: banana (#10109)

2017-02-27 22:53:00 dézi #10111

:D :D

előzmény: kaamir (#10097)

2017-02-27 22:47:17 limupei #10110

Biztos a borítékot osztó ember is automatikusan adta a következőt? Vagy ő nem lehet automatikus csak a hírességek?

Egyébként így néz ki az a lap, csak a Jane Doe helyett ott Emma Stone volt, alatta idézőjelben pedig La La Land. Mi nem egyértelmű ezen? Remélem azért a villamos művek humoránál lesz és jövő hónapban Warren Beaty-nek kézbesítik Stone villanyszámláját. Majd automatikusan be is fizeti :) Na de mindegy, túl van ez ragozva.

2017-02-27 22:44:44 banana #10109

Még hogy nem kiszámítható az Oscar...
Erre ismét egy közepes szintű dráma kapja a fődíjat, amire már 2 év múlva nem emlékszik senki.
Ez az évtized Oscar szempontból nagyon gyenge eddig.
Szerencsére felvételen megvan nekem is, hogy a La la land nyert.

2017-02-27 22:41:41 BonnyJohnny #10108

Nagyon pikírt vagy a témával kapcsolatban. :D

Csabaga: Erre (is) utaltam, mikor azt írtam lentebb, hogy körülmények összajátszása. Emmellett a tötymörgés, annak viccnek gondolása, kapkodás, lassú reakció, és persze az egészet elindító ordas baki. Ha csak egyik körülmény nincs jelen, ez nem történik meg.

előzmény: HejjaX (#10105)

2017-02-27 22:40:21 HejjaX #10107

Szóval attól az alakítástól te nem estél hasra? :)

2017-02-27 22:38:51 csabaga #10106

Az egészre ráerősített,pont azt a filmet mondták biztos győztesnek az Oscar tudorok...

2017-02-27 22:37:49 HejjaX #10105

Egyiket sem próbáltad még, tehát nem tudhatod. A magassarkú, uszályos ruhát legalábbis biztosan nem - remélem :)
Amúgy a boríték elég macerás dolog tud lenni, főleg, ha nem az van benne, aminek kellene. Ráadásul egy Oscar díjkiosztón. Ahol Faye Dunaway segít neked.

2017-02-27 22:36:28 BonnyJohnny #10104

Remélem nem zavartunk nagyon. Ti minket nem zavartatok. :)

előzmény: MicaHiro (#10102)

2017-02-27 22:36:19 csabaga #10103

Jogtalan díjnál jogos a hasraesés.:)

előzmény: HejjaX (#10098)

2017-02-27 22:33:24 MicaHiro #10102

OFF: Szerintem tök jellemző és tünetértékű dolog, hogy az emberek egy része a szutykos boríték kinyitása körüli botrányról beszél, a másik része meg egészen értelmes témáról próbál beszélni a Mindenki kapcsán. Érdekes módon a metszet kicsi. (Persze mindenki beszél amiről akar, de attól még bátortalanul felvetném, hogy nem biztos hogy mindenről ugyanannyira érdemes)

2017-02-27 22:32:01 BonnyJohnny #10101

Magassarkúban, uszályos ruhában lépcsőzésre sokkal jobban kell koncentrálni, mint egy boríték felolvasására. :)

előzmény: HejjaX (#10098)

2017-02-27 22:31:30 csabaga #10100

A papíron ott volt egy film címe is.Faye abból indulhatott ki,ő a legjobb film díját adja át.Ne rajta verjük már le más hülyeségét.

előzmény: HejjaX (#10094)

2017-02-27 22:30:21 BonnyJohnny #10099

Itt a nagy vita (tárgyalás?) hevében ne felejtsük el, hogy figyelmetlenség ide, tötymörgés oda, mindkét esetben a borítékos ember hibázott. Nagyot! Úgy, hogy a munkája, ahigy limupei is írta, nem éppen atomfizika, csak 24 boríték sorban kiadása.

2017-02-27 22:28:58 HejjaX #10098

Már hogyne kéne. Van, akinek a sétálásra is koncentrálnia kell, ld. Jenny Lawrence :)

2017-02-27 22:27:24 kaamir #10097

Ha volt még valaki, aki képes volt komolyan venni az Oscart (Emma Stone, Damien Chazelle muhahahaha), az ez után a gigantikus műbalhé után már biztos tudja, hol a helye ennek a díjnak. Úgy kb. az mtv movie awards mellett.

2017-02-27 22:25:13 BonnyJohnny #10096

Az más. Két ember két borítékkal, ott kell koncentrálni, hogy ne keverjünk. De egy boríték esetén nem kell. :)
Jó... a mellékelt ábra mást mutat... de itt összejátszottak a körülmények. :D

2017-02-27 22:24:24 csabaga #10095

Kész szerencse,hogy itt vagy te...

2017-02-27 22:23:31 HejjaX #10094

Te is felolvastad volna szerintem. Nincs ott akkora lauf, mint amit te látsz. (Sammy Davisnél, mármint.) Egybefüggő, folyamatos, amit csinál, borítékot nyit, lenéz, felolvas. Egészen más szitu, mint a másik: "Legjobb film: Emma Stone". Az már azért feltűnőbb.

2017-02-27 22:22:33 csabaga #10093

Rossz ötlet két embert hívni.Egy alkalommal,a 1990 körül az Audrey Hepburn-Gregory Peck duó adta át a legjobb eredeti és a legjobb adaptált forgatókönyv díját.Az egyik olvasta,a másik a borítékot bontotta ki,majd cseréltek.Nem bakizták el,de látszott,nagyon koncentrálnak.És ott nem is volt keveredés,mindketten jó papírt kaptak.

2017-02-27 22:19:59 BonnyJohnny #10092

Hát, nem az a Dick Tracy, akire emlékszem... :D

előzmény: HejjaX (#10091)

2017-02-27 22:18:40 HejjaX #10091

Jó, akkor balfék :)

2017-02-27 22:18:07 BonnyJohnny #10090

Beatty sem idióta, mert nem olvasta fel. De, elég tötymörgősen kezelte. :P

előzmény: HejjaX (#10088)