Megérdemelte-e az Oscart...

(vissza a topikok listájához)

2018-12-15 11:30:54 Vektor #10752

Itt tényleg csak az a kérdés, milyen hatása lesz annak, hogy rengeteg új tag került az Akadémiába. Lehet, hogy ez a Romának fog kedvezni, de az se kizárt, hogy ők is simán leszavaznak az A Star Is Bornra. Egyre inkább úgy tűnik, hogy az ASIB-nak nincsenek olyan problémái, mint amilyenek a La La Landnek voltak, mindenki imádja a filmet.

2018-12-14 11:09:21 kaamir #10751

Arra gondolok, hogy itt soha nem fog labdába rúgni egy Szent szarvas meggyilkolása vagy egy You Were Never Really Here. Akárhogy nézzük, itt a komoly marketinggel, lobbierővel megtámogatott, alapvetően nézőbarát filmek játszanak.

Én ezt a változást se látom. 5-6 éve ugyanígy voltak nagy filmek, kicsik, stúdiófilmek és függetlenek. Sőt, a 90-es években is.

2018-12-14 07:22:44 limupei #10750

Én meg épp azt mondom, hogy nem kell ezt csinálni, mert változni és változtatni akartak. Erről szólt az elmúlt 5-6 évük. Éppen ennek tükrében kérdés az, amit Vektor írt. Ha hűek akarnak maradni ehhez a szándékhoz, akkor idén nem fogják követni az SAG-t. Ha követik, visszaugranak a régi időkbe.

előzmény: kaamir (#10749)

2018-12-13 22:03:22 kaamir #10749

No, no, nem ezt mondtam. Hanem, hogy ennek fényében érdemes nézni, h milyen filmek kapnak jelölést és díjakat.

2018-12-13 19:40:47 budaik #10748

Erre mondtam, hogy koncepciózus :)

2018-12-13 19:40:26 budaik #10747

Ok , így már értem.

S persze, hogy átalakul és reagál, de azért most is úgy festetted le, mintha mindenki szavazna és a végén ezt dobta a gép. Én a magam részéről biztos vagyok benne, hogy rengetegen szavaznak látatlanban pl....

Amúgy a többit adom :)

2018-12-13 19:27:46 csabaga #10746

Kubrick annyira nem, hogy mindent megtett az Oscar-ert, valamilyen kategoriaban. Hitchcock is szeretett volna kapni.Chaplin kapott egyet, szinte direkt neki lett kitalalva.

előzmény: kaamir (#10735)

2018-12-13 19:19:34 limupei #10745

Persze, hogy van ilyen, nem mondtam, hogy nincs. Emberek szavaznak, nem robotok. Van preferenciájuk, világnézetük, ízlésük stb. De a legjobb film díja átalakult, az már rég nem Hollywood magántulajdona. Én csak erre reagáltam, mert alul az hangzott el, hogy az Oscar egy populáris díj, amivel Hollywood ünnepli magát és ennek tükrében kéne díjazniuk. Ez egész egyszerűen nem igaz, mert az Oscar változik, változott és változni is fog.
Most kialakulóban van egy tendencia. A mozisok félnek, mert egy csomó minden szipkázza el előlük a nézőket. Hiába mantrázzák, a fiatal generáció jó részének megfelel, ha telefonon néz filmet. Hatás, amire van egy ellenhatás (és ezt a sajtó is erősíti, mint mondtam korábban): vessétek el a Rómát és a többi ilyet, jöjjön helyette a nagybetűs moziélmény, a Fekete Párduc és a Csillag születik, meg a Mary Poppins és a Bohém rapszódia.

előzmény: budaik (#10740)

2018-12-13 19:19:23 csabaga #10744

Pont forditva.A Best Picture hozza a Bert Directort. Emiatt van Costnernek, Gibsonnak.

előzmény: budaik (#10743)

2018-12-13 19:13:50 budaik #10743

Azért nem nyertek legjobb rendező díjat mert legjobb film díját kapta a filmjük?
Utólag? Direkt azért hoztam fel ezt a 3 rendezőt mert 1 tonna filmet készítettek, Amerikában, S már létezett a díj. Most olyanokba nem is megyek bele, hogy Scorsese hányadik legjobb filmjét ünnepelték meg. Vagy Tom Hanks kétszer kapott díjat. Al Pacino mondjuk egyet. Mert ehhez irdatlan kutató munka kell :)

Fenntartom azt a véleményem, hogy eléggé koncepciozus és öreg uras az akadémia. Az megint más kérdés hogy vajon készülnek e jó filmek amelyek kasszasikert is jelentenek.

2018-12-13 18:39:05 csabaga #10742

A legjobb rendező díj gyakran szoros összefüggésben van a legjobb film díjjal.

Kubrick és Chaplin sohasem nyert ilyet, Hitchcock igen ( Rebecca), de abban az évben ilyen riválisai voltak:John Ford, George Cukor, William Wyler, Sam Wood...

A díj nélkül maradt neves színészeket is lehetne sorolni, van bőven. Richard Burton-től, Glenn Close-ig.
(Van,akinek még egy nyamvadt jelölés sem jutott évtizedek alatt: Donald Sutherland...)

Másoknak meg kettő ( pl. Hilary Swank), három, négy is van, sok Oscar-díjas színész szinte meg ismeretlen nálunk.
Mondjuk Art Carney, aki Nicholson, Pacino, Finney, Hofmann négyes elől vitte el a díjat.

Utólag ki lehetne sakkozni, mindenkinek jusson valami, de senki sem lát a jövőbe.

előzmény: budaik (#10734)

2018-12-13 18:36:47 saatonda #10741

nem lehet.
egyrészt, az esetek többségében nincs egyetlenegy olyan film, ami abszolút, egyértelműen minden más látott felett állna.
másrészt itt is bejön a szempont, szubjektív tetszés vagy esztétikai érték---attól hogy valaki mondjuk imádta a jurassic world bukott birodalmat, még nem fog rá szavazni

így aztán általában több film között megy a választás, márpedig ekkor eléggé bejönnek más szempontok is, legyen az kritikusok véleménye, nézőszám, divatos téma, alkotó, stb stb stb, ahogy te is említesz párat

persze a kritikusokat is, ott sem csak az van hogy ő a szobája magányában mit gondol, van akinél igen, de azért soknál nem---van aki be is ismeri.

előzmény: budaik (#10740)

2018-12-13 17:52:37 budaik #10740

Igen, lehet. De az eredmények nem igazolják, amit mondasz. A koncepciózusságot, a már rég megérdemelte volna szituációkat és mondjuk , hogy mást ne mondjak, Weinsten fivérek Oscar hadjaratait.

2018-12-13 16:53:45 limupei #10739

Fogalmam sincs, miről beszéltek. A világ megváltozott az elmúlt húsz-harminc évben, így simán nem lehet számon kérni valamin, hogy ugyanolyan legyen, mint akkor. A Farkasokkal táncoló idején negyed annyi lehetősége nem volt a függetlenek, így nagyon ritkán rúgtak labdába. Most van, mert van egy sor alternatív terjesztési rendszer, van Twitter, van Facebook, van millió más díjátadó - és ami a legfontosabb, van screener. Az Oscar azért volt populáris, mert nem tudott más lenni. Az utóbbi években meg azért nem, mert tudott más is lenni. A tagság igen magas százaléka kicserélődött (mostanra igen sokan vannak, akik Hollywoodon kívülről érkeztek!), az elnökök és az altestületek vezetői új koncepciókkal álltak elő, így jutottunk el oda, ahol most vagyunk. Csakhogy közben a populáris film is megváltozott. Az Akadémia (többek között) pedig azért van, hogy a tagjai minden évben szavazzanak arról, hogy szerintük mi volt abban az évben a legjobb. És tök mindegy, hogy az mennyibe került vagy mennyi ember váltott rá jegyet.

2018-12-13 15:14:49 kaamir #10738

Ilyen-olyan oldali politikai szélsőségeket, akár egy nagyon szűk belterjes közeg által látott-kedvelt filmeket díjazzon

Szerencsére egyik eset sem fordul elő.

előzmény: saatonda (#10737)

2018-12-13 15:06:54 saatonda #10737

amerikai filmakadémia valóban nem feltétlenül azért van, hogy akár ilyen-olyan oldali politikai szélsőségeket, akár egy nagyon szűk belterjes közeg által látott-kedvelt filmeket díjazzon.
nyilván ott a másik veszély, a bátortalan tömegfilmek díjazása, de van a két véglet között is sokminden

2018-12-13 15:03:29 budaik #10736

Persze, de azért filmakadémiáról beszélünk meg BEST pictures ről :D

előzmény: kaamir (#10735)

2018-12-13 14:52:50 kaamir #10735

Sztem Kubrick, Hitchcock és Chaplin pont leszarták, hogy kapnak-e Oscart. Mondom, ez nem az ilyen rendezők játszóháza. A helyén kell kezelni. Ahogy te is írtad, a hollywoodi stúdiórendszer megünnepli önmagát. Ez kb. erről szól, nem az egyetemes filmművészet értékeinek díjazásáról.

előzmény: budaik (#10734)

2018-12-13 14:42:03 budaik #10734

Első sorban, a Titanicnál nagyon sok jobb film készült abban az évben és nem csak a jelöltek között.

Amúgy az oscarral szembeni elvárás nem rossz, hogy a minőségre menjen, de az más kérdés , hogy nem hajlandó, túlpolitizált, stiúdió érdekek mentén zajlik és iszonyatos bakikat lőnek.

Nekem minden esetben a 3 kedvenc példám az, hogy Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock és Charles Chaplin nem kapott legjobb rendezői oscart, miközben Mel Gibson és Kevin Costner igen...

Azért ezek büdös nagy mellényúlások ráadásul sokszorosak.

A koncepciózusságról nem is beszélve, ugye ezek a kínos kapja már meg az oscart mert már megérdemelte volna korábban is :)

előzmény: kaamir (#10733)

2018-12-13 14:35:39 kaamir #10733

Sztem ez egy rossz elvárás az Oscarral szemben. Ez a világ legpopulárisabb filmes díja, itt törvényszerűen zömében populáris filmek nyernek, aztán néha becsusszan egy Moonlight. Ez nem Cannes, nem Berlin.

Én egyébként se tudnék választani egy Forrest Gump és egy Ponyvaregény, egy Farkasokkal táncoló és egy Nagymenők között, úgyhogy az túlzás, hogy az nyert, akinek több pénze volt.

2018-12-13 14:18:36 limupei #10732

Én például jobban örültem volna, ha a Titanic helyett a Szigorúan bizalmas nyert volna. A Forrest Gump helyett pedig a Ponyvaregény vagy A remény rabjai. A Farkasokkal táncoló helyett pedig egyértelműen Nagymenők. Szóval nem, én kurvára nem örülnék, ha visszatérnének a kilencvenes évek és vele együtt az a metódus, hogy az nyer, akinek több a pénze.

2018-12-13 14:15:06 kaamir #10731

Én nagyon szeretem a Titanicot, és maximálisan megérdemeltnek tartom az Oscarját.

Az Amerikai szépség valóban nem tipikus blockbuster, mégis azzá vált. És pont az ilyen típusú filmek hiányoznak manapság - Alacsony költségvetés, nagy ötlet, kiemelkedő minőség, hatalmas kasszasiker.

Az Akadémia dolga is könnyebb lenne, ha léteznének ilyenek, és nem olyan hitványságokat kéne bepréselni a jelöltek közé a nézettségért, mint a Párduc.

előzmény: budaik (#10730)

2018-12-13 13:27:53 budaik #10730

Szerintem ezek közül a Titanic , bár blockbuster volt, de bár ne nyert volna.

Az Amerikai szépség meg szerintem nem az a tipikus blockbuster :)

Nyilván van olyan képregényfilm, aminél jobb a Titanic, de ez inkább a képregényfilm szégyene semmint a Titanic erénye :)

előzmény: kaamir (#10729)

2018-12-13 13:10:41 kaamir #10729

még a végén visszatérnek a 90-es évek

Bárcsak visszatérnének, amikor olyan minőségi blockbusterek nyertek Oscart, mint a Farkasokkal táncoló, a Titanic, a Forrest Gump, a Bárányok hallgatnak vagy az Amerikai szépség.

Most meg valami félkegyelmű képregényfilmet próbálnak nyomatni.

előzmény: Vektor (#10728)

2018-12-13 12:21:33 Vektor #10728

Az elképesztő, hogy egy olyan negatív kritikákkal rendelkező film, mint a Bohemian Rhapsody be fog kerülni a Legjobb film jelöltjei közé. Extremely Loud and Incredibly Close szint. Úgy tűnik Hollywood valóban populáris filmeket akar díjazni idén, amit szegény Roma számára az álmok végét jelentheti. Ebből vagy A Star Is Born vagy Black Panther lesz, vagy esetleg Green Book, bár ők kimaradtak a SAG-nál és az AACTA-nál se szerepeltek jól. A háttérben ott van még a Klansman is, ami kiválóan szerepel eddig az elődíjátadókon.

Tavaly a kritikusok kedvencei leszerepeltek a SAG-nál (nulla díj a Get Outnak, Lady Birdnek, Dafoe-nak), idén már nem is jelölték őket (Roma, Hawke, King)... Nem tart jó irányba a szakma, még a végén visszatérnek a 90-es évek. Lehet, hogy ez az ára annak, hogy a Moonlight elvitte a legjobb filmet.

És igen, komolyan gondolom, hogy a Black Panthernek lehet esélye, a film rendezője, Ryan Coogler még a Time Év Embere rövidlistára is befért Donald Trump és Vladimir Putin mellé.

2018-12-13 10:06:02 BonnyJohnny #10727

A Green Book mennyire tényező jelenleg?

2018-12-13 08:19:40 limupei #10726

First Reformed, Roma, Beale Street, Destroyer, Widows - ezek közül egyikből sem kaptak megtekintőt az SAG szavazói. Meg is látszik.
Az is tagadhatatlan, hogy elképesztő lobbi megy azért, hogy az Oscar legyen újra populáris. Nem csak a stúdiók, hanem a sajtó részéről is. Könyörgöm, az IndieWire írt róla egy baromi nagy cikket, hogy a Black Panther lehet a megmentő. Az IndieWire, aminek azért illene a függetlenek mögé állni :/

2018-12-13 01:08:48 dukyka #10725

Az is vicces, hogy a The Favourite nem kapott színészgárda jelölést, holott van 3 külön színész jelölésük, ellenben kapott a Black Panther és a Crazy Rich Asians.

2018-12-13 00:12:50 Ágó #10724

Ez komoly?
Ethan Hawke-ról hallottatok-e emberek? Az If Beale Street Could Talk-ból meg nem kaptatok kópiát vagy mifene?
Érdekes díjszezon lesz...

előzmény: kobretti88 (#10723)

2018-12-12 20:00:01 kobretti88 #10723

A SAG-jelöltek:

Legjobb Férfi Mellékszereplő:

Mahershala Ali(Green Book).
Timothée Chalamet(Beautiful Boy)
Adam Driver(BlacKkKlansman)
Richard E. Grant(Can You Ever Forgive Me?)
Sam Elliott(A Star Is Born)

Legjobb Női Mellékszereplő:

Amy Adams(Vice)
Emily Blunt(A Quiet Place)
Margot Robbie(Mary Queen of Scots)
Emma Stone(The Favourite)
Rachel Weisz(The Favourite)

Legjobb Férfi Főszereplő:

Christian Bale(Vice)
Braley Cooper(A Star Is Born)
Rami Malek(Bohemian Rhapsody)
Viggo Mortensen(Green Book)
John David Washington(BlacKkKlansman)

Legjobb Női Főszereplő:

Emily Blunt(Mary Poppins Returns)
Glenn Close(The Wife)
Olivia Colman(The Favourite)
Lady Gaga(A Star Is Born)
Melissa McCarthy(Can You Ever Forgive Me?)

Legjobb színészgárda:

Black Panther
BlacKkKlansman
Bohemian Rhapsody
Crazy Rich Asians
A Star Is Born

2018-12-10 22:02:31 Vektor #10722

A Roma szépen abba a pozícióba került, mint amiben a Boyhood and The Social Network volt, és már most látszik, hogy melyik film lesz a The King's Speech. (Green Book)

2018-12-07 12:49:29 Vektor #10721

Szerintem a Solar Walk egy fokkal esélyesebb a jelölésre.

Az Incredibles és az Isle of Dogs simán jelölést fog kapni, és szerintem a Mirainak is beírhatjuk a jelölést, a GKids az animációs filmek A24-e. A Disney valószínűleg be fogja nyomni a Ralph-ot is, de a Disney-folytatások néha kimaradnak az Oscaron, és a film kritikái nem kiemelkedőek, szóval én ezért nem vagyok 100%-ig biztos ebben a jelölésben. A Spider-Man egy Lord-Miller produkció, és nekik eddig az Oscaron nem volt sok szerencséjük, még akkor sem, amikor taroltak a Lego filmmel.

De attól tartok, hogy ha lesz egy film, ami kiüti a Ralph-ot vagy a Spider-Verse-t, az az Early Man lesz, mert az animátorok az AMPAS-ban imádják Nick Parkot és az Aardmant.

2018-12-07 09:22:36 Ágó #10720

Nagyon nehéz.
A Disney simán benyomja a Hihetetlen családot és a Rontó Ralph-ot.
A Pókember lassan főesélyessé lép elő, a Mirai hálás témáról szól (és nagyon jó, szerethető film), a Kutyák szigete pedig Wes Anderson, aminél többet nem is kell mondani.
Ha lesz Oscar-jelölésünk, az nagy eséllyel más kategóriában lesz.

2018-12-07 07:26:54 limupei #10719

Igen, amikor a Brandt jelöléseiről ábrándoztam, még nem volt szuper sikeres a Pókember és nem szeretett bele mindenki a Miraiba. Nehéz lesz.

előzmény: Ágó (#10718)

2018-12-06 15:49:51 Ágó #10718

Nincs benn a Ruben Brandt, bár itt az lett volna meglepő, ha sikerül.
Ebből az ötösből ki kéne ütnie valakit az Oscarhoz...
Nem lesz könnyű feladat.

2018-12-06 15:13:33 limupei #10717

Golden Globe jelöltek, a Vice vezeti a versenyt.

2018-12-03 22:35:52 kobretti88 #10716

Ez óriási. :)

előzmény: Ágó (#10714)

2018-12-03 17:39:36 Vektor #10715

A fene, azt észre se vettem. Bucsi első Annie-jelölése, jó előjel lehet az Oscarra.

előzmény: Ágó (#10714)

2018-12-03 17:37:34 Ágó #10714

És ne felejtsük el: ott van a Solar Walk is a jelöltek között. Hajrá Bucsi Réka és Milorad Krstic! :)

előzmény: Vektor (#10713)

2018-11-18 22:58:01 kobretti88 #10712

Tartottak egy vetítést a Mary Poppins visszatér c. filmből a színészek szakszervezetének(SAG). Emily Bluntnak összejöhet egy legjobb női főszereplő Oscar-jelölés. Ezenkívül a film a következő kategóriákban lehet ott az Oscaron: jelmeztervezés, látványtervezés, filmzene, betétdal, hangkeverés, hangvágás és vizuális effektusok. http://www.indiewire.com/2018/11/mary-poppins-returns-screens-and-emily-blunt-lands-in-the-oscar-race-1202021730/

2018-11-18 16:56:15 kobretti88 #10711

Bemutatták a Vice-t. Christian Bale és Amy Adams valószínűleg fog kapni jelölést az Oscaron. Bale akár a díjat is megnyerheti. Adam McKay forgatókönyvét és rendezését is méltatják az eddigi vélemények.

2018-11-17 00:15:38 limupei #10710

Az Independent Spirit Awards jelöltjei. A BlacKkKlansmen és a Can You Ever Forgive Me stúdiója biztos nem örül, de az A24 annál inkább :) Nagyot ment a First Reformed, az If Beale Street Could Talk és az Eighth Grade is. És igen, igen, igen, Toni Collette és Glenn Close :)

2018-10-24 20:40:49 Vektor #10709

A Ruben Brandt hivatalosan is ott van az Oscar-listán. Meglátjuk, mi lesz ebből.

2018-10-17 18:43:49 limupei #10708

De Glenn Close... Nem hiszem el, hogy Peter O'Toole-t csinálnak szegényből :(

előzmény: Vektor (#10707)

2018-10-17 13:00:21 Vektor #10707

Hát, meglátjuk, szerintem Colman megnyerheti azt az Oscart, elvégre az ellenfelei nem túl félelmetesek. Close filmje 10 milliót se fog összeszedni az amerikai kasszáknál, Gaga meg még mindig egy popsztár, aki kívülállónak számít Hollywoodban, ezen egy film nem tud változtatni.

2018-10-16 05:15:07 limupei #10706

Hát ez nem jó hír Colmannek, viszont talán jó hír Amy Adams-nek. Ki tudja.

Ruben Brandt: Azért az animációs kategória idén se nem túlzsúfolt, se nem túl erős, a Sony meg elég nagy.

előzmény: Vektor (#10705)

2018-10-15 22:58:10 Vektor #10705

Na, ez végre hivatalos lett. Olivia Colman egyedül indul a főszereplők között a The Favourite-ért, Emma Stone és Rachel Weisz a mellékszereplők között lesz.

2018-10-15 19:27:01 Vektor #10704

Azért az elég meglepő lenne számomra, ha egy ilyen Hollywood által dominált kategóriában lenne meg az idei magyar Oscar-jelölés. Eddig inkább arra számítottam, hogy a Solar Walk lesz a legjobb esélyünk idén egy jelölésre.

2018-10-15 18:29:23 limupei #10703

Simán, nagyon cool. Sőt, mivel a New York-i és az LA filmkritikusok sem ugranak rá rögtön az első Pixar/Disney cuccra, még lehet is ebből valami :)

előzmény: Vektor (#10702)

2018-10-15 18:11:55 Vektor #10702

Ruben Brandtról tudtok valami? Magyar gyártású animációs film, amit Amerikában az SPC fog bemutatni, és a Hollywood Reporter berakta a Top5-be a legjobb animációs film kategóriában.

2018-10-09 17:51:19 #zombysoad #10701

Rami Malek alakítását nagyon nagyon dicsérik az első benyomások alapján a Bohemian Rhapsodyban, akár a top5 férfi alakítás "kispadján" is ott ücsöröghet. A végső díjra nem tudom lesz e sansza.

2018-10-04 12:57:56 limupei #10700

"I write about films, especially superhero films, & Hollywood." - Nuff said.

"A Csillag születik egyik legnagyobb peche a két évvel ezelőtt megjelent Kaliforniai álom. Emma Stone és Ryan Gosling története ugyanúgy a feltörekvő, a sztárság után hajtó zenészekről szólt, akik elérve azt, törekedtek megfogalmazni, mi is a saját művészetük lényege. Valami ilyesmire próbálkozik utolsó fél órájában Bradley Cooper is, de sokkal konyhafilozófikusabb mélységekben. Nyilván csak véletlen, mégis érdekes, hogy a fő témául szolgáló dal címe Shallow, ami egyszerre jelent zátonyt és sekélyességet."

előzmény: Vektor (#10699)

2018-10-03 16:23:25 Vektor #10699

Jó úton van az A Star Is Born afelé, hogy a következő La La Land váljon belőle, ha a Forbes arról ír októberben, hogy az ASIB már meg is nyerte a legjobb film Oscart: https://www.forbes.com/sites/markhughes/2018/09/29/review-a-star-is-born-will-win-best-picture-at-the-2018-oscars/#5cbce6a546a3

2018-09-28 00:14:23 Vektor #10698

Nem lehet véletlen, hogy csak ezt az egy számot mutatták be a Grammy-időszak vége előtt, így a film többi dalát (és az albumot) idén nem jelölhetik a Grammy-n, csak jövőre. Valószínűleg már előre eldöntötték, hogy ez a dal lesz az első számú favoritjuk a díjakra.

előzmény: dukyka (#10697)

2018-09-27 23:35:13 dukyka #10697

Vagy ez, vagy a film záródala, ami egyébként szerintem sokkal erősebb szám.

előzmény: Vektor (#10696)

2018-09-27 22:57:03 Vektor #10696

Hát, idén valószínűleg nem kell sokat gondolkodni azon, hogy melyik betétdal nyeri az Oscart...

2018-09-18 16:33:05 limupei #10695

Konkrétan arra reagáltam, hogy Vektor azt írta, "azért mert". Nem, nem azért mert. Amúgy biztos jelölik majd, de hogy fődíjat nem kap véleményem szerint, az tuti. Inkább Golden Globe filmnek tűnik nekem, de semmiképpen nem Oscar-legjobb filmnek.

2018-09-18 00:24:22 dukyka #10694

Sőt, 2 éve a Moonlight sem került be a Top3-ba, szóval Oscar szempontból nem biztos, hogy sokat jelent.

2018-09-17 19:34:15 Vektor #10693

Érdekes, hogy zsinórban másodszorra került ki a közönségdíj főesélyese a Top3-ból. A Shape of Waternek ez a negatív meglepetés végül segített, úgyhogy szerintem a Warnernél még örülnek is, hogy így alakult.

2018-09-16 19:45:24 limupei #10692

Ezért ne mondjunk ítéletet egy fesztivál második napján. Annak ellenére, hogy mindenki elalélt az A Star is Borntól, még a top 3-ba se szavazta be a közönség Torontóban.

3. hely: Roma
2. hely: If Beale Street Could Talk
Fődíj: Green Book

2018-09-10 08:30:47 Vektor #10691

Widows és Beale Street bemutatásra került, jó, de nem kiemelkedő kritikákat kaptak eddig. Határeset lesz, hogy bekerülnek-e a Legjobb film jelöltjei közé.

(és a Backseat címe elvileg végül Vice lesz, bár ez még nem 100%-ig hivatalos)

2018-09-09 21:16:07 zéel #10690

Tudom, hogy két különböző zsűriről van szó. Éppen azért említettem meg, hogy talán a nemzetközi filmkritikusok zsűrijének ítélete nem kevésbé értékes, mint a del Toro vezette zsűrié.

előzmény: Vektor (#10689)

2018-09-09 20:54:18 Vektor #10689

Igen, természetesen, de azt egy másik, filmkritikusokból álló zsűri szavazta meg. Az előző posztomban a hivatalos verseny zsűriéről beszéltem, akiknek az élén del Toro volt.

2018-09-09 18:53:55 zéel #10688

Azért a FIPRESCI elismerése is egy meglehetősen jelentős szakmai elismerés. Vagy nem?

előzmény: Vektor (#10687)

2018-09-09 18:30:16 Vektor #10687

Annyi zárszó a Velencei filmfesztiválhoz, hogy ahogy azt a díjak mutatják, a zsűri imádta a Romát, a The Favourite-ot és az At Eternity's Gate-t. Mindhárom filmet kétszer nézték meg. A Sunsetet a zsűri többsége utálta, a közelébe se volt a díjaknak.

2018-09-09 02:26:23 dukyka #10686

Olyan rég volt utoljára páros győzelem?!! Durva. Az kemény lenne, ha így rögtön elsőre kapna egy főszereplő Oscart, főleg úgy, hogy a betétdalért tuti kap.

előzmény: Vektor (#10685)

2018-09-09 01:55:01 Vektor #10685

Amennyire imádják azt a filmet Torontóban, lehet, hogy Gaga meg is nyeri azt a női főszereplő Oscart. Több megbízható embertől is azt hallottam, hogy itt lehet az első férfi-női főszereplő páros győzelem az As Good as It Gets óta.

Szerintem a jelölést majdnem biztosan garantált, a kérdés az, hogy le tudja-e győzni Glenn Close-t és Melissa McCarthy-t.

előzmény: dukyka (#10684)

2018-09-09 01:19:21 dukyka #10684

Akkor jó, így látatlanban is nagyon örülnék, ha Olivia Colman nyerne. Azért az ő nevét még nem ismerik annyian, mint amennyire megérdemelné.

Mennyi esélyt látsz egy Gaga jelölésre?

előzmény: Vektor (#10683)

2018-09-09 00:10:24 Vektor #10683

Mellék, mert ott van a Fox Searchlightnak McCarthy a főszereplők között, aki akár el is viheti azt az Oscart.

Az FSL szépen végigtarolhatja a mellékszereplő díjakat Richard E. Granttel és Olivia Colmannel, ha a továbbiakban nem érkeznek hasonlóan erős alakítások ezekbe a kategóriákba. A nőknél még Amy Adams beleszólhat a dologba, de a férfiaknál... hát, talán egyedül Lucas Hedges lehet veszélyes Grantre, ha a Ben Is Back jó kritikákat kap, mert Timothée Chalamet filmje (Beautiful Boy) eléggé vegyes reakciókat kapott Torontóban.

előzmény: dukyka (#10682)

2018-09-08 21:44:28 dukyka #10682

Szerinted Olivia Colmant mellék vagy főszereplőként fogják indítani?

előzmény: Vektor (#10681)

2018-09-08 21:36:27 Vektor #10681

Érdekes lesz látni, hogy az újságírók tanultak-e a két évvel ezelőtti fordulatból, mert most A Star Is Born kb. olyan szinten van reakciók és kritikák terén, mint két éve a La La Land Torontóban. Jelenleg nagy az őrület, mindenki el van ámulva az alakításoktól és attól, milyen jó filmek készített Bradley Cooper, de azért hosszabb távon lehet elkezdik a támadni a faék egyszerűségű, sablonos történet miatt.

2018-09-08 20:13:57 limupei #10680

A The Favourite két kurva nagy díjat kapott, most még inkább tartom magam ahhoz, amit korábban írtam :) És persze a Roma, nos, durván megy :) Ezen kívül a Sisters Brothersre is tessék figyelni, úgy érzem. Coenék pedig Coenék :)

2018-09-08 17:42:17 Vektor #10679

Úgy tűnik, hogy a Sunset nem fog díjat kapni del Toro-éktól, Nemes elvileg nem lesz ott a gálán. Minden jel arra utal, hogy a Roma fog nyerni.

2018-09-07 19:19:42 Vektor #10678

Közben hatalmas A Start Is Born imádat van Torontóban az első sajtóvetítés után. Valószínűleg ez lesz az a film, ami mellé be fognak állni az újságírók, mint a nagy főesélyes a Legjobb filmre, főleg miután megnyeri a közönségdíjat Torontóban.

2018-09-07 19:09:22 Vektor #10677

Nagy meglepetés. Szerintem mindenki arra számított, hogy ezt a díjat a Roma fogja kapni.

előzmény: budaik (#10676)

2018-09-07 18:20:34 budaik #10676
2018-09-07 13:37:19 Vektor #10675

De tényleg olyan nehéz lenne az élő képre kapcsolni, amikor a szünetben a díjakat adják át? Eddig a nemzetközi képen a reklámszünetek alatt egy álló képet, vagy valami ahhoz hasonlót szoktak berakni. A show rendezőjének eleve ugyanúgy kell felvennie a reklámszünetes átadásokat, mintha az élő műsor alatt történne, egyrészt mert így fog felkerülni a YouTube-ra, másrészt meg ebből az alapanyagból fogják összevágni az összefoglalót. Szóval tényleg csak annyi dolguk lenne, hogy rákötik a nemzetközi adásra ezt az élő képet szünetben, kis túlzással egy gombnyomás lenne nekik az egész. Max. annyi furcsaság lenne a külföldi adóknak, hogy pár díjat kétszer közvetítenek le a gála alatt, egyszer normálisan a szünet alatt, és egyszer röviden összevágva a show alatt.

2018-09-07 09:34:53 limupei #10674

Nem akarok vészmadár lenni, de a külföldi tévék nem a show-t veszik meg, hanem a közvetítést. Szóval szerintem ugyanaz lesz mindenhol és majd utólag lehet megnézni a nem élőben átadott díjakat.

2018-09-07 09:31:16 ChrisAdam #10673

Egyébként nem értem, miért nem oldják meg úgy, hogy a hosszabb közvetítést kinyomják YouTube-ra például. (Vagy persze... az ABC egy saját streamoldalára.) Telenyomathatják ott is reklámokkal (az oldalt és a videót is), de aki a teljes átadót látni akarja, felfárad az oldalra és ott nézi. Aki meg tespedni akar csak a fotelben, nézi a short cutot.

2018-09-07 09:18:50 Ágó #10672

"Abban bízok, hogy a nemzetközi adásban élőben lesznek ezek a szünet alatti átadások, így olyan adók, mint a Duna és az ORF, ezeket is élőben tudják majd közvetíteni."

Én is ebben reménykedem. Tényleg hihetetlen ez az egész... pfff...

előzmény: Vektor (#10671)

2018-09-07 01:31:59 Vektor #10671

Az összes díjátadóból ki akarják vágni a díjakat a TV csatornák, ezzel próbálják megakadályozni a nézettség csökkenését. A Grammy-n már csak 9 díjat adnak át 4 óra alatt, a Tony-nál is a szünetekben adnak át pár díjat, és elvileg az Emmy-nél is készül egy hasonló módosítás. Több showt akarnak, kevesebb díjat. Nevetséges.

Szerintem az Oscaron nem lesz olyan egyszerű ezt végbevinni, a szakszervezetek komolyan elkezdhetnek harcolni azért, hogy a látványtervezés, jelmeztervezés, hangvágás, stb. ne kerüljön ki az élő közvetítésből. A rövidfilmeket viszont senki se fogja megvédeni, akármi lesz ennek a vége, azt a 3 Oscart szerintem biztos a reklámszünetek alatt fogják átadni.

előzmény: Ágó (#10670)

2018-09-07 00:14:22 Ágó #10670

Ez komoly? Mekkora gáz már... :(

előzmény: Vektor (#10669)

2018-09-06 23:32:19 Vektor #10669

Na, a "Népszerű film" Oscarnak lőttek erre az évre, de 6-8 díjat a reklámszünet alatt fognak átadni. Szerencse, hogy a Mindenki nem idén van versenyben, valószínűleg soha többé nem lesznek a rövidfilmes Oscarok "élőben" átadva.

2018-09-06 14:31:32 Vektor #10668

A FSL természetesen nem fogja ejteni a Favouritet, pláne akkor nem, amikor 4 kategóriában is a főesélyes lehet. Ott lesz a legerősebb filmek között a Legjobb filmben, és az FSL kampányolni fog a fődíjért, de kétlem, hogy idén is sikerrel fognak járni. A "művészi" filmek közül a Roma sokkal erősebbnek tűnik nekem, szó szerint mindenki imádja, a legszigorúbb kritikusok és a közönséges filmkedvelők is. Ha nem lenne idegen nyelvű, akkor már most kikiáltották volna a főesélyesnek. Lehet felhozni a Boyhoodot és a Moonlightot példának, de a Roma eddigi reakció túlszárnyalták még ezt a két filmet. Rég láttam olyan 95 fölötti átlagú filmet, amit ennyire szeretett a fesztiválközönség.

A Beale Streettel kapcsolatban meg tényleg félek bármit kijelenteni. A tesztvetítésekről a reakciók nem voltak túl biztatóak (Oscar szempontjából), de persze ez lehet, hogy nem fog semmit se jelenteni. Az is problémát okoz nekem, hogy nem tudom, mire lehet az Annapurna képes. Tavaly a Detroittal teljesen elhasaltak, remélem idén bebizonyítják, hogy tudnak normálisan is filmeket forgalmazni.

2018-09-06 10:20:04 limupei #10667

Hát nem tudom. Szerintem az a film fontos lesz az amerikaiaknak, ezért én megvárnám a fogadtatását (Back Seat). Widows: a Fox nagy kampányt fog csapni valaminek, és mi másnak, ha nem ennek? The Favourite: a Fox Searchlight szokásához híven több filmnek is csap majd nagy kampányt. Van nekik a kiváló kritikákkal rendelkező The Favourite, Redford és az Old Man & the Gun és a Can You Ever Forgive Me? Egyelőre nem látom azt, amiért ejtenék a The Favourite-et. Beale Street: sokkal univerzálisabb, mint a Moonlight volt, a jó értelemben hétköznapibb és ráadásul aktuális témája van.

előzmény: Vektor (#10665)

2018-09-06 09:33:45 kaamir #10666

A The Favourite-et teljesen esélytelennek látod legjobb filmre? Brutál jó kritikákat kap.

előzmény: Vektor (#10665)

2018-09-05 23:27:55 Vektor #10665

Én nem mondtam, hogy a First Man versenyben lesz, csak az újságírók gondolják így. Szerintem tévedni fognak, a First Man túl száraz, unalmas ahhoz, hogy legjobb filmet nyerjen. Ha hármas verseny lesz és nem érkezik semmi Torontóból, akkor A Star Is Born vs. Roma vs. BlacKkKlansman lesz szerintem ennek a vége.

Ha Olivia Colman a mellékszereplők között indul, akkor Amy Adams nem fog tudni ellene győzni. Olvastam a Backseat 2017-es draftják, radikálisan át kellett volna McKay-nek írnia azt a forgatókönyvet ahhoz, hogy Adams-nek esélye legyen Colman ellen. Colman szerepe egyszerre látványosabb és nagyobb is, plusz a kritikusok és a brit AMPAS tagok is az ő oldalán állnak majd.

Olvastam a Beale Street korai 2014-es draftját is, az alapján nem hiszem, hogy Jenkins duplázni tudna. Jó film lesz amit sokan szeretni fognak, de szerintem a Moonlighthoz képest itt több embert hidegen fog hagyni a film, mert túl lassú és "művészies" lesz nekik. Bár azt hozzátenném, hogy Regina King szerepe jobb ebben a draftban, mint Amy Adams-é a Backseat forgatókönyvben.

A Widows-ról meg mindenki, aki látta, azt mondja, hogy egy közönségfilm, méghozzá olyan értelemben, hogy nem lesz ott az Oscaron, max. a színész kategóriákban. Pont, mint a Gone Girl.

2018-09-05 12:29:02 limupei #10664

Igen. Viszont 2006 óta minden legjobb film az összesített toplisták első 15 helyéről került ki (Rotten, Meta), sőt, inkább a Top10-ből. A First Mannek esélye nincs ebben benne lenni. A másik kettőnek viszont simán, sőt, a Roma valószínűleg az első lesz. Viszont ott van a Back Seat, a Widows, a Beale Street és öt másik, aminek még simán van esélye. No meg persze Toronto nyertesét sem ismerjük még.
Ha most valamire/valakire tippelnem kéne, az Amy Adams lenne így, hogy a mellékszereplők között indítják.

előzmény: Ágó (#10663)

2018-09-05 11:35:24 Ágó #10663

Én rendszerint megvárom a december elejét, hogy bármit mondjak. Ugyanakkor tény, a most zajló fesztiválok szerepe felértékelődött az utóbbi években. Melyik film is volt legutoljára, ami nem fesztiválon bukkant fel és győzött? Talán A tégla?

2018-09-05 11:06:25 limupei #10662

No, ez sztem már megint egy nagyon elhamarkodott kijelentés. Mármint hogy ez a hármas lesz a fő, fő, fő.

2018-09-05 10:13:52 kobretti88 #10661

Értem. Izgalmas Oscar-szezonnak nézünk elébe.

előzmény: Vektor (#10660)

2018-09-05 09:54:00 Vektor #10660

Szerintem nem igazán, mert nehéz elképzelni, hogy az AMPAS odaadná a fődíjat egy Lanthimos filmnek. De megnyerheti a női mellékszereplő, forgatókönyv, látványtervezés és jelmeztervezés díjakat.

előzmény: kobretti88 (#10659)

2018-09-05 08:53:28 kobretti88 #10659

Arra nem számítanak, hogy The Favourite is versenyben lehet a legjobb filmért?

előzmény: Vektor (#10658)

2018-09-05 00:23:33 Vektor #10658

Úgy tűnik Telluride-i filmfesztivál után az újságírók Roma vs. First Man vs. A Star Is Born csatára számítanak a Legjobb film díjért az Oscaron.

2018-09-01 21:16:17 Vektor #10657

Eddig mindegyik film azt hozta Velencében, amire számítani lehetett. Pl. a Peterloo a Sunsethez hasonló utat járt be, és végül megosztotta a kritikusokat, mert sokan unalmasnak találták a 150 perces filmet. A Sunset esetében is ilyen végeredményre számítok. Nem egy rossz filmre, csak egy olyanra, ami sokaknak túl lassú és hosszú lesz.

De aztán remélem tévedek, jó lenne, ha a pont a magyar film hozná el a fesztiválszezon első komoly pozitív meglepetését. Az eddig nagyobb kritikai elismerésben részesült filmekről (Roma, The Favourite, A Star Is Born, First Man) már hónapok óta tudni lehetett, hogy kiváló kritikákat fognak kapni.

2018-09-01 20:30:52 guybrush #10656

Micsoda egy amatőr cég ez a Sony, hogy A MEGBÍZHATÓ CANNES-I BENNFENTESEKET nem kérdezték meg! Pancserek! Pedig elég lett volna csak ide felnézni.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#10655)

2018-09-01 19:43:02 ifj. Ó. Posszum #10655

Akkor biztos azért, mert olyan rossz, hogy még Cannesba sem válogatták be.

előzmény: Vektor (#10654)

2018-09-01 19:11:44 Vektor #10654

A Sony Pictures Classics megvette a Sunsetet amerikai forgalmazásra.

2018-08-30 20:32:42 Vektor #10653

Na, ezért volt mindenki nagyon szomorú Cannes-ban a Netflix kizárása miatt. Del Toro odaadhatja Cuarónnak az Arany Oroszlánt.