The 500 Greatest Movies Of All Time (Empire) 👁

(vissza a topikok listájához)

2010-10-02 19:11:39 Mourinho #90

Western : Volt egyszer egy vadnyugat,A jó ,a Rossz és a csúf,
Aki megölte Libety Valancet , Délidő,Vad banda, A hét mesterlövész , Nincs bocsánat,Wyatt Earlp
Háborús : Acéllövedék,Kelly hősei,A tengeralattjáró,A szakasz,Híd
a Kwai folyón,Apokalipszis most,A leghosszabb nap,,A dicsőség ösvényei,Piszkos tizenkettő,A híd túl messze van,A halál 50 órája,A zongorista,Vaskereszt,
Történelem : Ben Hur ,Kleopátra 1963 ,Spartacus,A názáreti Jézus,
Krizacy,El CLid,A kis lovag,Excalibur,A rettenhetetlen,Mennyei királyság,Gladiátor,Jeanne D Arc,Qui Vadis,Gandhi
Harcművészeti : Tomboló ököl ,Tigris és sárkány ,Hős ,Kill Bill
Akció : Drágán add az életed,Első vér,Úszó erőd,Tango és Cash,
Piszkos Harry,A profi,Halálos fegyver,Oldboy,A nap könnyei,A sötét lovag,Ál /Arc
Krimi : Keresztapa,A sebhelyesarcú , Kínai negyed , Ponyvaregény ,Nagymenők,Casino
Kaland : Arábiai Lawrence,Indiana Jones kalandjai,Robin Hodd,a tolvajok fejedelme,Hét év Tibetben,Monte Cristo grófja,Vatel, A misszió,Aquirre ,Isten haragja, Amadeus
Romantikus :Igazából szerelem,Szerelmünk lapjai,Ghost,Párizs szeretlek,Mielőtt felkel a nap,Ollókezű Edward,A szív hídjai, Love Story,francia csók,Római vakáció
Karácsonyi:Fegyverszünet karácsonyra,Karácsonyi vakáció,Kelekótya karácsony,Tapló télapó,Reszkessetek betörök
Vígjáték:Gyalop galopp,Brian élete,Az élet értelme,Annie Hall,Amélie csodálatos élete,Álom luxuskivitelben,A szomszéd nője mindig zöldebb,Van aki forrón szereti,A nagy Lebowski,Mechanikus narancs,
Dráma : A remény rabjai,Forrest Gump,Esőember,Holt költők társasága,Az angol beteg,A felolvasó,A kis hercegnő,Bolond Pierrot,Az utolsó tangó Párizsban,Pillangó,napfivér Holdnővér,Jelenetek egy házasságból,Cinema paradiso,
Thriller : A bárányok hallgatnak,Psycho,Madarak,A cápa,
Hatodik érzék,A gépész,Memento, Harcosok klubja,Szédülés,
Horror : Az ördögüző,Ragyogás,Gonosz halott,Péntek 13,Az élőhalottak éjszakája,Rémálom az Elm utcában,A texasi láncfürészes mészárlás,Engedj be,
Sci-fi : Szárnyas fejvadász, 2001 űrodüsszeia , Egy új reménx,A birodalom visszavág,A nyolcadik utasa halál,Mátrix,Vissza a jővőbe,A halálosztó,Mad Max,Gattaca ,12 majom ,Avatar,
Sport : Dühöngő bika,Millió dolláros bébi,Rocky,Tűzszekerek,
A remény bajnoka,A szív bajnoka,
Dokumentum : Mikrokozmosz,Sivatagi Show,Genezis,Kizökkent világ,Maradona,Ember a magasban,

2009-05-26 13:24:39 puttancsospeti #89

Ha már öregedés... Ezek a képek 2005-ben készültek róla, amikor Nebraskában lekapcsolták a kokainnal. ahogy a cikk találóan megjegyzi: "Nem biztos, hogy egy hatvanegy éves embernek feltétlenül így kellene kinéznie." :-)[link]

2009-05-26 13:19:34 Olórin #88

Dehogyisnem: kevés alvással. Sőt, öregedéssel.

előzmény: puttancsospeti (#87)

2009-05-26 13:09:01 puttancsospeti #87

A Henry Hill szeme alatti táskáit és karikáit elnézve, szerintem nem egy két nap, hét, de nem is egy két hónap alatt szerezhette őket! :D
Ilyen tisztesen barázdált, patinásan elnyűtt archoz egy életforma állandó jellege kell, hogy társuljon. És jó sok kokain és pia. :-) A faszi gyakorlatilag úgy néz ki, mint aki soha nem alszik. Életformája mellett ez elő is fordult nem egyszer.
Ezeket az árkokat nem lehet olyan egyszerűen megszerezni!

2009-05-26 13:02:34 Olórin #86

Ja, hát fél perccel azelőtt, hogy sittre vágnak, te is elnyűtten néznél ki:)

előzmény: puttancsospeti (#84)

2009-05-26 12:59:11 puttancsospeti #85

"Keitel sima modorú, precíz gengsztere és De Niro neurotikus félőrültje. Sehol egy Travis Bickle, de még egy Jimmy Conway vagy Tommy DeVito sem"

Tommy DeVito nem volt neurotikus pszichopata gnóm?! Jimmy egyszerre volt a legsimább modorú gengszter és a legbrutálisabb őrült-kb. 50 gyilkossággal a tarsolyában. A sima modora annyira a védjegyévé vált, hogy így nevezték. James "Jimmy Úriember" Burke.
Legékesszólóbban Henry Hill ecsetelte Jimmy jellemét: "Jimmy úgy tudott nézni és mosolyogni, hogy azt hitted a legjobb barátod és közben már a sírodat ásta." az elegancia a sármosság és az amorális lelki csökevényesség legtökéletesebb keverékei közé tartozott a faszi. Cesare Borgia is tanulhatott volna tőle-könnyen meglehet.

2009-05-26 12:52:05 puttancsospeti #84

Akik a valóságban jócskán de jócskán utcaszínűbbek, elnyűttebbek voltak, mint a filmben. :-)

Jó értem én, hogy ez nem játékfilm és nem dokumentumfilm, de egy kicsit mégis...
És egyébként is! A legnagyobb nagymenőnek is bekoszolódik néha a ruhája, különösen ha az ipari szeméttelepek közepére vonszolja az áldotaztai holttestét, több kevesebb rendszerességgel. És lehet, hogy mégsem sikároltatja át feltétlenül minden héten a kocsiját. És ő is járkál lepusztult utcákon néha. Ahogy olvasgatom a sztorit, Henryék olykor megfordultak ócska csehókban is... :-)

2009-05-26 12:44:44 Hannibal Lecter #83

Hozzáteszem, engem sem a Nagymenőkben, sem a Casinóban nem zavart Scorsese tükörfényesre polírozott díszletvilága, sőt... :-)

2009-05-26 12:38:50 Hannibal Lecter #82

Igen, tény, hogy az Aljas utcák képileg sokkal puritánabb mozi, de arról se feledkezzünk meg, hogy ugyanez a helyzet a karakterekkel. Még "csupán" két típusfigura jelenik meg: Keitel sima modorú, precíz gengsztere és De Niro neurotikus félőrültje. Sehol egy Travis Bickle, de még egy Jimmy Conway vagy Tommy DeVito sem, és nyoma sincs annak a több főkaraktert mozgató, és közöttük bonyolult kapcsolatrendszert kialakító dramaturgiai mechanizmusnak, ami a Nagymenőket jellemzi. (A Casinóval most szándékosan nem hasonlítottam össze. :-)) Az Aljas utcák ezzel együtt is egy meghatározó Scorsese-film, csak azért az éremnek két oldala van. Későbbi filmjeinek sterilizált, vegytiszta miliőiben szerintem valamelyest izgalmasabb, legalábbis többárnyalatú karaktereket tologat a vásznon.

2009-05-26 12:32:14 Olórin #81

Lényeges különbség, hogy az Aljas utcák "utcaszintű" bűnözőkről szól, a Nagymenők meg nagymenőkről:)

előzmény: puttancsospeti (#80)

2009-05-26 12:13:34 puttancsospeti #80

Gondolod, hogy a cikk túllihegi a dolgot?
Szerintem is túlzásos néhol:"Scorsese ugyanis erőtlenné tette benne a realitást."
Ez talán tényleg túlzás. Pláne mondjuk a Keresztapához képest, de azért a tisztára mosottság és a sterilitás jogos szerintem, ha nem is csap oly giccses magaslatokba, mint az utóbbi alkotás esetén.
Az Aljas utcáknak pl.jóval nyersebb képi és jelmezvilága van, Friedkin filmjeiről nem is szólva.

2009-05-26 09:17:25 slozi #79

Ebben a listás könyves dologban Roger Ebert-nek sikerült valamennyire megtalálni a középutat a Száz híres film című kötetével. Nem állítja, hogy a könyv oldalain ismertetett százas minden idők legjobb százasa volna, hanem egyszerűen csak száz, számára kedves, és filmtörténeti szempontból általa fontosnak ítélt film. Egy könyvtári olvasóteremben sikerült beleolvasnom, korrekt munkának tűnik, csak hát ezzel meg ugye az a baj, hogy a benne szereplő kritikák mindegyikét elolvashatjuk Ebert oldalán is, majdnem ugyanabban a formában.

2009-05-26 08:16:49 Olórin #78

ezt nevezem szőrszálhasogatásnak...

előzmény: puttancsospeti (#76)

2009-05-26 07:42:33 kezdetektől #77

"Mivel javarészt olvasói szavazatok alapján készült a lista"
Ezt elhiszem, de akkor lehetett volna az a lista címe, hogy "Az 500 legjobb film a rajongók szerint" v. vmi ilyesmi, csak legyen benne h rajongói top 500. Egy olyan listát ahol a Superman visszatér (400-valamennyi) v. a Rocksuli (188.) és még sorolhatnám megelőzi a Ben Hurt (491.), ami "épphogy csak" felfért egy all time 500-ba az seerintem akkor is nevetséges.

előzmény: Brumi (#72)

2009-05-26 02:05:35 puttancsospeti #76

Mindkettő kicsit el is túlozza az eleganciát.
Egy Nagymenők-kritika részlete:"Az állandó „nyomulás” kétségkívül lehengerlővé teszi a filmet, de azért a fogyatékosságairól se feledkezzünk meg. Scorsese ugyanis erőtlenné tette benne a realitást. A film túl szép lett, túl sok benne a szín és túl kevés a hidegség, Scorsese és operatőre, Michael Ballhaus imádja bemutatja a kellemes belső tereket (főleg a bárokat és a nappalikat), amelyek mind gusztusosan vannak berendezve, még egy papírfecnit sem látunk sehol, az ablakok mindig tisztára vannak pucolva, a kocsik is olyanok, mintha most jöttek volna ki a futószalagról, a ruhák eleganciájáról meg már nem is beszélve."

2009-05-26 01:55:56 Hannibal Lecter #75

Szerintem inkább csak hajszálnyit élvezetesebb és szórakoztatóbb a Nagymenőknél, igaz, tele van képi és karakterábrázolási túlzásokkal, de egy hihetetlenül erős korrajz és fordulatos bűnmese egyben. A Nagymenőknek is megvan a maga eleganciája és stílusa, de nekem a Casino mindig jobban tetszett.

előzmény: puttancsospeti (#73)

2009-05-26 01:50:28 Hannibal Lecter #74

Számít ez? :-) Nekem pl. ezek hiányoztak belőle. És ez csak 2 cím volt. :)

2009-05-26 00:27:16 puttancsospeti #73

"Szerintem a Casino jóval elegánsabb, kiforrottabb munka, mint a Nagymenők. Nem is értem, miért nem ebből lett klasszikus."
én inkább trendibbnek és kicsit néhol cukormázasabbnak mondanám. Bár kétségtelenül elegánsabb, konzumosabb és Hollywood-konformabb alkotás. :D

előzmény: JeszKar (#46)

2009-05-26 00:24:03 Brumi #72

Mivel javarészt olvasói szavazatok alapján készült a lista, így felesleges rajta számonkérni az általad is említett hiányosságokat. Én sem vagyok vele teljesen elégedett, de lehetetlen egy olyan 500-as listát összeállítani, ami mindenkinek tetszik. Egyébként az én kedvenceim is növelték/csökkentették a lista értékét, úgyhogy inkább csendbe is maradok. :)

előzmény: kezdetektől (#60)

2009-05-25 22:13:42 limupei #71

Ja:)

2009-05-25 22:09:34 JeszKar #70

C-3PO akartam írni

2009-05-25 22:08:02 limupei #69

Mi az a CPO?

2009-05-25 22:02:24 JeszKar #68

Amúgy ez többször kiadták már nem? Mert rémlik, egy olyan ahol például a Kill Bill is a listán van.

2009-05-25 22:01:26 JeszKar #67

Jé, nekem neo helyett CPO van oldalt.

2009-05-25 22:00:37 puttancsospeti #66

Számomra a borítója is önmagáért beszél! :D

2009-05-25 21:59:22 JeszKar #65

Bocs, nem vettem a lapot.

2009-05-25 21:59:12 limupei #64

Mondjuk a Szegénylegények; Csillagosok, katonák az AFI listáján is ott van (vagyis tananyag odaát), míg a Leon és az Összeomlás sehol.

2009-05-25 21:58:12 Hannibal Lecter #63

Nekem is inkább azok maradtak meg, azért írtam, hogy "gazdagodtam". :-)

előzmény: JeszKar (#61)

2009-05-25 21:57:05 puttancsospeti #62

Én egy másik hasonló könyv megvételéről akkor tettem le, amikor ezt olvastam benne. "A Francia kapcsolat detektívje: a Hackman által játszott Doyle rasszista!"
:D

2009-05-25 21:56:18 JeszKar #61

Hát nekem inkább csak a blődségek maradtak meg (pl. a jó, a rossz és a csúf elemzésének utolsó mondata), de lehet, hogy vannak benne okosságok is, csak nekem nem volt kedvem tovább forgatni a könyvet.

2009-05-25 21:54:43 kezdetektől #60

Le az Empire listával!!!
Jó éjszakát!

2009-05-25 21:53:19 Hannibal Lecter #59

Én mondjuk kritika-megszállott vagyok, minden véleményt elolvasok, ezért is vettem meg ezt a kiadványt. Meg is érdemeltem, mert néhány igen érdekes megközelítéssel "gazdagodtam" az aranypennájú szerkesztőgárda jóvoltából. :-)

előzmény: puttancsospeti (#56)

2009-05-25 21:52:54 JeszKar #58

Talán, hogy növelje az ismereteidet. Amúgy szerintem meg lehetne írni jól egy ilyen könyvet is.

előzmény: puttancsospeti (#56)

2009-05-25 21:52:02 JeszKar #57

Amúgy van egy magyar változata is, ami állítólag még rosszabb.

2009-05-25 21:51:42 puttancsospeti #56

Nem kell ezekben bízni. Minek ilyen könyvet kiadni egyáltalán. Nem lehet jó.

2009-05-25 21:51:03 Hannibal Lecter #55

Igen, csak erről éppenséggel egész jókat hallottam. Amíg meg nem vettem. :-)

2009-05-25 21:49:52 puttancsospeti #54

Mindegyik ilyen könyv részrehajló és önkényes...

előzmény: JeszKar (#52)

2009-05-25 21:49:33 Hannibal Lecter #53

Scorsese-hez visszatérve: attól függ, mit tekintünk fiatalságnak. :-) Bár hozzá kell tennem, a Taxisofőrt többre értékelem, mint a Nagymenőket, vagy akár a Casinót.

2009-05-25 21:48:50 JeszKar #52

Azt a könyvet én születésnapomra kaptam úgy másfél hónapja. Már az első nap olyan blődségeket olvastam benne, hogy majdnem sírtam. A listáról már nem is beszélve (pl. a Diktátor sehol)

2009-05-25 21:47:58 puttancsospeti #51

A Francia kapcsolat II.-t én is hiányoltam. nem beszéve a Csapdáról, a Sorcerer-ről és a Dodeskaden-ről.
De sorolhatnám még.... Gyomok között...
stb...

2009-05-25 21:46:21 Hannibal Lecter #50

Hozzá kell tennem, hogy mióta megvettem az 1001 film, amit mindenképpen látnod kell, mielőtt meghalsz című kiadványt, soha, semmilyen listát nem fogadok el még a legcsekélyebb mértékben sem. Az említett könyv arra tökéletesen megfelel, hogy "barkácsoljunk" mozitudásunkon, de egy univerzális lajstromot ezeknek a szerkesztőknek sem sikerült összeállítaniuk.
Jancsó benne volt az összeállításban (Szegénylegények; Csillagosok, katonák), Mike Douglas Összeomlása, vagy Jean Reno Leon-ja pedig sehol. Nacionalista kultúrgengszterizmus, kéremszépen. :)

2009-05-25 21:44:51 puttancsospeti #49

"Fiatalon volt a legbölcsebb. legeredetibb és legjobb."
Így igaz!

2009-05-25 21:44:19 puttancsospeti #48

Én nem vagyok Goodfellas fan.
Goodfellas, Casino...
Elismerem őket, de a French connection I, II-höz képest nekem nem olyan átütőek. :-)
Állítólag az Aljas utcák a legjobb film Scorsese-től ebben a témában.

2009-05-25 21:43:56 limupei #47

Scorsese fordítva működik, mint a nagy átlag. Minél öregebb, annál kiforratlanabb és annál populárisabb. Fiatalon volt a legbölcsebb. legeredetibb és legjobb.

2009-05-25 21:42:21 JeszKar #46

Kicsit támogattom Hannibal kolégát. Szerintem a Casino jóval elegánsabb, kiforrottabb munka, mint a Nagymenők. Nem is értem, miért nem ebből lett klasszikus.

2009-05-25 21:41:16 Hannibal Lecter #45

Van. :-) Csak most nincs kedvem vitába szállni az itteni Goodfellas-fanokkal, mert túlerőben vannak. :)

előzmény: puttancsospeti (#43)

2009-05-25 21:40:39 Hannibal Lecter #44

Na jó, hát ezt most nem fogom végigböngészni, mert közben kinő a szakállam, de nem is kell, mert megláttam a Superman visszatért Ben Hurék gyűrűjében, és elment a kedvem. Öncélúan összedobált kakihalmaz ez.

2009-05-25 21:39:27 puttancsospeti #43

Indok? :-)

2009-05-25 21:38:00 Hannibal Lecter #42

"Persze így is baromijó, csak nem a Nagymenők szintjén."

Hát nem is, hanem egy valamicskét magasabb szinten. :) Nekem mindig is a Casino lesz a kedvencem a két alkotás közül.

2009-05-25 21:36:41 puttancsospeti #41

A Francia kapcsolat I, II merre van?

2009-05-25 21:35:26 kezdetektől #40

Itt eg elfogadható lista, de ezen is vannak hiányosságok, critixx hívta fel rá a figyelmem.

2009-05-25 21:30:10 JeszKar #39

rajta van, valahol a 20-ik hely környékén

előzmény: kezdetektől (#37)

2009-05-25 21:29:38 puttancsospeti #38

"Sok szempontból Nagymenők utánérzés szerintem."

ikerfilm-a hangulatot és az eszközöket tekintve.

előzmény: VVega (#33)

2009-05-25 21:27:34 kezdetektől #37

Jut eszembe a Blade Runner tényleg nincs fent a listán vagy csak én nem találtam? Ha jól emlékszem nincs benne a Fellini-Satyricon, illetve Országúton,

2009-05-25 21:25:03 puttancsospeti #36

Így igaz. Nem a nagymenők szintjén. Sharon Stone testhezálló szerepben tetszelgett, de ebben is gyengus volt a menyecske-szerintem.

2009-05-25 21:20:57 Olórin #35

Nana, azért a Casino is zseniális. Bár tényleg nem a Nagymenők szintjén:)

2009-05-25 21:19:47 limupei #34

Na látod, tudunk mi egyetérteni is:) Igazad van, Scorsesetől az csak egy rutinmunka. Persze így is baromijó, csak nem a Nagymenők szintjén.

előzmény: puttancsospeti (#32)

2009-05-25 21:17:49 VVega #33

Sok szempontból Nagymenők utánérzés szerintem.

előzmény: puttancsospeti (#32)

2009-05-25 21:15:57 puttancsospeti #32

A Casino egy jól kivitelezett rutinmunka-szerintem.

előzmény: kezdetektől (#31)

2009-05-25 21:13:43 kezdetektől #31

Én egyiket sem láttam, így nem tudok beleszólni a vitába :)

2009-05-25 21:00:38 puttancsospeti #30

"A Casino szerintem sincs egy súlycsoportban a Nagymenőkkel."

Mélyen egyetértek! :-)

előzmény: Jereváni Rádió (#26)

2009-05-25 20:58:06 Jereváni Rádió #29

No, már megérte létrehozni a honlapot. :)

2009-05-25 20:57:15 limupei #28

Szerintem sincs. Én amúgy itt a kt-n találkoztam először ezzel a "Casino jobb mint a Nagymenők" dologgal. Meg is lepett.

előzmény: Jereváni Rádió (#26)

2009-05-25 20:55:37 kezdetektől #27

499., de akkor is ez egy all time 500!!!
Fűrész hol van ebbe benne?
Mellesleg most még kihagytam, hogy merre van a Délidő, Nyugaton a helyzet változatlan (1930-as), Hitchcocktól Idegenek a vonaton ... stb.

2009-05-25 20:52:48 Jereváni Rádió #26

"A Casino szerintem sincs egy súlycsoportban a Nagymenőkkel."

Ööö...miért is?

előzmény: VVega (#25)

2009-05-25 20:47:33 VVega #25

Fölösleges vele foglalkozni.
Az pedig egyszerűen szánalmas, hogy minden idők 15 legjobb filmjéből egy sem nyugdíjas korú, sőt, többségük bőven fiatal felnőtt. Innentől értelmetlen tovább böngészgetni.
A Casino szerintem sincs egy súlycsoportban a Nagymenőkkel.

2009-05-25 20:18:46 JeszKar #24

A fűrész még belefér, hissz csak 498-ik.

2009-05-25 20:09:49 kezdetektől #23

A legnetségesebb lista, ami valha láttam.
Top 500-ba a brüsszeli 12-ből befért az Aranyláz, Aranypolgár, Biciklitolvajok, Patyomkin páncélos, Gyilkos arany.
Hol marad a többi?::O
Sorolok pár hiányosságot: Nosferatu, Egy nemzet születése (top 500 simán elbírta volna), A kölyök, Nagyvárosi fények, A diktátor, Modern idők, A gyanú árnyékában, 39 lépcsőfok, Frankenstein, A generális, Metropolis ... Férfiszenvedély, Egy maréknyi dollárért ... My Fair Lady

Meg nem azért Fűrész (jó film) hogy kerül ide + Sikoly, Transformers, Superman vissatér ... pff szégyen ez a lista!!!
Meg amik jó filmek felkerültek azok is elég "rossz helyezésben".
Charlie Chaplintől Aranyláz mindössze a 342., és a többi filmje persze nem jó, a Sikoly jobb :S:S

2009-03-29 16:11:09 acidphase #22

a nagymenok fenyevekkel jobb mint a casino..

bar en csak az elso 100-at bongesztem at, de eleg csalodott vagyok h pl nem kerult bele charlie chaplin film :/
meg en a dark knight-ot az 500-ba se tettem volna bele :D de ez csak szvsz.

2008-10-19 20:58:49 jesi #21

és mind amerikai, ez is jellemző

2008-10-19 20:56:29 jesi #20

ezek nem akkora filmek (frigyláda stb) popfilmek

2008-09-24 21:00:25 Kalti #19

Sztem egész korrekt ez a 15-ös lista, a többit még nem néztem meg. Perszen nálam egész máshogy nézne ki, de egytől-egyig kiváló filmek kerültek a toplista elejére.

2008-09-24 20:59:15 Dió #18

Hát valóban vannak rajta érdekes dolgok (pl Sikoly), vagy ez is jó:
The Virgin Suicides (1999) - Director: Tim Burton

Mindenesetre sztem jó a lista, mivel bárki bármikor fog is összeállítani ilyet, mindig kerülnek rá ilyenek, mint a transformers. A napfénynek pl kifejezetten örültem.

2008-09-24 20:31:53 limupei #17

Érthetetlen hogy ha a Nagymenők a 6., akkor a Casino hogy lehet a 395.

Erre pofon egyszerű a magyarázat. Amerikában isteni magasságokban van a Nagymenők, míg a Casino nem (egyébként nálam sem, de az más dolog).

De mindegy is, ez az egész úgy hülyeség, ahogy van, legalábbis az én ízlésem szerint.

2008-09-24 19:40:52 vadPINGvin #16

Nincs olyan hogy 500 legjobb film, csak egy magazin emelni akarta kicsit a lapszámot.
Az IMDb toplista is csak támpontnak jó, mint minden hasonló. Ha annyi embernek tetszett, lehet vele tenni egy próbát. De attól még nem garantáltan jó az a film.

2008-09-24 18:39:41 deviant #15

szerintem marhaság volt egy 500-as listát leközölni. egy ekkora mennyiségbe gyakorlatilag mindenféle szemét is belefér. és ami a megdöbbentő: rengeteg szemét előz meg kiváló, gyakran minden idők legjobb filmjeit. elég csak a a kánikulai délutánra gondolni.

2008-09-24 18:25:41 Jereváni Rádió #14

Érthetetlen hogy ha a Nagymenők a 6., akkor a Casino hogy lehet a 395.?

2008-09-24 18:19:37 Dougie #13

a komolyabb listák állandó első helyezettje: Az aranypolgár csak a 28.
ráadásul az első 15-ből 14,5 amerikai, no comment (gondolom összességében is hasonló lehet az átlag)
azért ez nonszensz
ennyit erről az egész listáról, bár ez inkább népszerűségi listafélének tűnik

előzmény: Hazafi (#11)

2008-09-24 16:44:01 ichi #12

Helló!
Ha esetleg valaki rendelne egy ilyen magazint akkor nekem is rendelhetne egyet az Evil dead 2-es borítójut!!! aztán a részleteket megbeszélnénk!
Köszi!

2008-09-24 16:26:35 Hazafi #11

Hasonló véleményeket vártam a listával kapcsolatban. Felkerült a Top 100 is.
Íme az első 15 helyezett:
3. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes
Back
2. Raiders of the Lost Ark
1. Godfather

A Top 100 lista erősen vitatható legalábbis szerintem. Volt az 500 listán jó pár film amit én a Gyűrűk ura trilógia elé tennék, és a Casino Royal 56. helyezését se érzem jogosnak. (van még biztos sok ilyen de csak átfutottam a listát, ezek tűntek fel.)

Ha esetleg valaki átnézi az élmezőnyt és lát valami érdekeset írja meg.

2008-09-23 22:06:48 Olórin #10

Röhej. Persze, mindenki talál kivetnivalót minden listában, ez ok... de ez akkor is röhej. Azt tuti, hogy én nem fogok időt pazarolni a nézegetésére.

2008-09-23 21:51:41 limupei #9

Majd szúrd be az első 10-et, én végig nem nézem. Bár ha a Transformers megelőzi a Truman Show-t meg a Mások életét (meg a többit), akkor Howard a kacsákra és egyéb f*szságokra lehet számítani:-)

Azért érdekelne, melyik dilettáns főszerkesztő engedett leközölni egy ilyen tré listát. Persze ízlés és pofonok, de azért az Empire (eddig) nem egy Blikk szintű magazin (volt).

előzmény: Jereváni Rádió (#7)

2008-09-23 21:11:41 Hazafi #8

úgy tűnik a 10 ezres olvasóközönség nagyban befolyásolta a listát. Legalábbis a filmekből és a helyezésekből ez tükröződik.

slozi hozzászólásához visszatérve, az 500-as lista lehet tényleg kicsit sok. Legalábbis elég nehéz rangsorolni az 500 legjobb film között.

limupei: bocsi.

2008-09-23 20:58:57 Jereváni Rádió #7

Kíváncsi vagyok milyen filmek lesznek az első 200-ban, mert olyan alkotásokat lőttek el mint a Korcs szerelmek (492.), Ben-Hur (491.), Kánikulai délután (443.), Hihetetlen család (400.), Casino (395.), Esőember (387.), Gyalog galopp (381.), Született gyilkosok (364), Jó reggelt Vietnám (363.), Shop-Stop (361.), Chihro szellemországban (339.), 6. érzék (332.), Mások élete (329.), Truman show (328.), Kill Bill 1. (325.), Trainspotting (316.), Amerikai história X (311.), A tökéletes trükk (305.), Sebhelyesarcú (284.), Ran –Káosz (283.), Sin City (274.), A tengeralattjáró (263.), A bukás (245.), Cinema Paradiso (239.), Leon a profi (227.), A hét mesterlövész (217.), Jackie Brown (215.), Ördögűző (206.), A bérgyilkos (202.), Brian élete (203.), JFK (201.).

Mondjuk vannak olyan filmek is, amelyeket soha nem tennék bele, még egy best of 500-as listába sem. Ilyeneket mint pl.: Sikoly (482.), Amerika pszicho (435.), Men in Black (409.), Vasember (406.), Dirty Dancing (405. – ez vicc kategória), Angol beteg (388.), Bourne-rejtély (365. – jóval megelőzi a Bourne-csapdát), 300 (337.), Titanic (336.), Transformers (309. – függetlenül attól, hogy én 4-est adtam neki, akkor inkább Bad Boys), A tégla (208.)

Kissé degeces tippelés az első háromra: 3. Remény rabjai (vagy Casablanca), 2. A Keresztapa, 1. The Dark Knight

2008-09-23 20:39:29 limupei #6

Azért ha egy mód van rá, ne nyissunk már minden toplistának külön topikot, amiben aztán lesz 10 hozzászólás. Ott az általános topik például, ami simán elbírta volna ezt.

2008-09-23 20:36:10 Hazafi #5

Ja és mellesleg lehet költeni a pénzt is. Az újság 100 különböző borítóval jelenik meg. Mindenki megrendelheti a neki megfelelőt. Dark Knight-os elfogyott természetesen:)

2008-09-23 20:18:20 slozi #4

Voltak bizony, még azzal együtt is, hogy azért egy 500-as lista már elég sok mindent elbír.
Engem eddig leginkább talán a Transformers lepett meg.

2008-09-23 19:59:36 Ivan/ #3

Azért voltak szerintem érdekes szereplői a listának...

496. Superman Returns
205. The Addiction

2008-09-23 19:53:17 osi #2

Már az utolsó 300 filmben is találtam olyanokat, amik nálam top50-ben lennének. Mindenkinek más tetszik, na jó van ami több embernek is. Nincs olyan lista, amivel mindenki egyet értene. Ez a lista 500 remek film felsorolása.

2008-09-23 18:43:46 Hazafi #1

Az Empire magazin összeállította a Mindenidők 500 legjobb filmjének listját. Mindezt olvasók, rendezők és kritikusok véleménye alapján.

Itt lehet végigböngészni, ki mit szól a listához és a rajta szereplő filmek elfoglalt helyéről?