OFF (Ide offolj, mert ez a helye!) 👁

(vissza a topikok listájához)

2008-04-05 08:34:01 cucu #74

Hát ha valaki ennyire rühelli Lars von Triert... :-) Biztos, ami biztos, azért töröltük a szavazatot.

Áthelyezve a(z) Wasington topikból.

előzmény: stanleykubrick (#71)

2008-04-05 00:40:01 PG #73

"kereszteztük is egymást a vándorút során"

Ja, a hivatalos történelemírók szerint Attila 300 évvel korábban megsarcolta Rómát és a késöbbi német és fejedelemségeket, mint ahogy a magyarok megérkeztek. Érdekes keresztezés - esetleg a tanár is a "meghamisított történelem" elmélet híve, miszerint kb. 300 évet elcsaltak, vagy átírtak a krónikások?

Áthelyezve a(z) Attila topikból.

előzmény: Gasz András (#70)

2008-04-05 00:36:45 PG #72

Melyik tanár? ;)
Egy hónapja jelent meg Romsics Ignác és társai szerkesztésében "Magyarország története" nagyon olvasmányos formában és jól kezelhető kivitelben. Minden fejezetet más szerző írt, és mindenhol feltüntetik immár "az amatőr történészek" által publikáltak összefoglalásait, söt a kiadványokat is, ahol minőségi publikáció jelent meg.
Külön megkérdeztem Romsics Ignácot, azt mondta, hogy nem bizonyítható, hogy a magyarok Attila utódai lennének, de a vérségi kapcsolat tagadhatatlan.

Áthelyezve a(z) Attila topikból.

előzmény: Gasz András (#70)

2008-04-04 23:46:02 stanleykubrick #71

Bolond Pierrot, használhatom az időgépedet, én is megszeretném már nézni?:)

Áthelyezve a(z) Wasington topikból.

2008-04-04 22:57:04 Gasz András #70

Azt is elmondta tanár hogy ugyan kereszteztük is egymást a vándorút során de rokonségban aligha lehettünk velük.

2008-04-04 22:46:59 Hazafi #69

Ez egy érdekes téma, hogy akkor mi is volt merre is volt.
Ha minden igaz a történelem tanárok nagy része tagadja hogy a hunoknak köze lenne hozzánk. Én úgy ismerem a történetet (és ragaszkodom is verzióhoz:) ), hogy Nimród fiai voltak Hunor és Magor. Attila pedig Hunor leszámazotja, míg a magyarok Magorhoz köthetőek.

A mai napig viszont nem ez a "hivatolos verzió".

2008-04-04 14:12:08 sapgabor #68

oké-oké ;)

Nem fogok többet offolni, csak egy utolsó mondatra :

"a félszáraz és száraz borokat inkább férfiak kedvelik, míg az édes és félédeset nagyobb számban nők"

Szerintem a mai világban ez már kevésbé igaz. Szerencsére egyre több bort értő, jó bort szerető és rendszeresen fogyasztó hölgy is van akik azért megmosolyogják felédes debrői hárslevelűvel közelítő barátnéikat.

Viszont alapvetően mindenki azt, azzal iszik amit csak akar és ami ízlik neki.

2008-04-03 19:06:04 eD #67

félédes van, mivel megállítják a bor forrását hamrabb.nem kell cukrozi egyáltalán. én is ittam életemben már elég sok bort. hidd el, elég sokat tudok már a borokról. Egyébként, a félszáraz és száraz borokat inkább férfiak kedvelik, míg az édes és félédeset nagyobb számban nők. Az apszolut kedvencem az, amit az apukán készít.

előzmény: sapgabor (#65)

2008-04-03 05:59:15 allegra #66

Nahát, egy szakértő:)

előzmény: sapgabor (#65)

2008-04-02 15:55:57 sapgabor #65

félédes bor nincs csak cukrozott száraz.

Tessék több bort inni és idővel a félédes íz unalmassá, egyhangúvá válik (személyes tapasztalat, mert én is félédest szürkebarátot ittam 1-2 éven keresztül ) és megjön a kedv a száraz borokhoz. Ajánlom az intenzívebb száraz fehérekkel ismerkedést mint például egy Irsai Olivér jól behűtve.

Ja: A film remek ! Nagyon szeretem a zenéjét és a hangjait is a lenyűgőző képek mellett.

előzmény: eD (#63)

2008-04-01 22:50:49 allegra #64

Pech;)

előzmény: eD (#63)

2008-04-01 22:29:43 eD #63

részemről jó ,de jobb szeretem a félédest:P

előzmény: allegra (#62)

2008-04-01 19:14:52 allegra #62

Á, miért nem dukál mellé egy pohár száraz chardonnay?:)

előzmény: eD (#4)

2008-04-01 18:32:47 eD #61

Egy nagy pohár tej-re gondoltam

előzmény: eD (#4)

2008-04-01 17:35:45 eD #60

Szerintem, nem lehet olyat mondani, hogy valaki kedveli az Eyes Wide Shut jellegű filmeket és ez kizárja az Amerikai Pite és egyébb tömegkultúrás filmek iránti figyelmét. Azt hiszem, ez sokban függ az illető állapotától (lelki, fizikai, hangulat, stb). Ha fáradtan hazajövök egyetemről, nem az Eyes Wide Shut-ot fogom megnézni, hanem inkább egy olyan filmet, ami kevésbé igényes és szórakoztató. Nem kell sznobnak lenni feltétlenül. Néha szükséges az olcsó szórakozás is, máskor pedig, inkább a magasabb kultúrát kell követni. Ez az én véleményem erről:).

2008-03-25 00:42:33 limupei #59

Hát ez az, ott a Magor, minket mégis mindenki "hunoroz", kivéve pár szláv népet.
Egyébként ez az összes finnugor népre jellemző. Kivétel nélkül másképpen nevezik magukat, mint ahogyan őket nevezik mások.

Áthelyezve a(z) Attila topikból.

előzmény: Jereváni Rádió (#58)

2008-03-24 23:29:04 Jereváni Rádió #58

"hasonló nomád nép hasonló nomád nevekkel" - hát ez jó, így már érthető, hogy miért hívják Magyarországot az angolok HUNgarynak, a Hunor és Magor története is tök véletlen, értem én.

Áthelyezve a(z) Attila topikból.

előzmény: Gasz András (#1)

2008-03-24 22:25:08 wayage #57

Az titkos történelmet jelent, főleg titkos társaságról szól: templomosok, gnosztikusok,rózsakeresztesek, pálosok...

Áthelyezve a(z) Attila topikból.

előzmény: Cesare Gonzago (#56)

2008-03-24 22:12:18 Cesare Gonzago #56

Milyen az "ezoterikus" történelem?

előzmény: wayage (#55)

2008-03-24 21:59:05 wayage #55

Az én tanárom szerint meg igenis köze volt a magyarokhoz:) Bár ez egy ezoterikus nem hivatalos törit tanító töritanár véleménye:)

Áthelyezve a(z) Attila topikból.

előzmény: Gasz András (#1)

2008-03-17 17:43:02 imhouse #54

Szerintem az Amerikai pite JÓ film, a Tágra zárt szemek pedig ZSENIÁLIS. Az összehasonlítás pedig fölösleges és NEVETSÉGES.

(Én ha haverokkal filmezek, akiknél valószínűleg ez a film nézhetetlen, a pite pedig zseniális, mindig mondom nekik, mit vegyenek észre. Ebben a filmben például a kék és a vörös ellentétét, vagy éppen a varjút aki eljön az önfeláldozó lányért.)

2008-02-03 19:40:12 deviant #53

én nem bántanék azért senkit, mert más az ízlése. inkább nézegesd azokat, akik ötöst adtak rá.

Áthelyezve a(z) Eyes Wide Shut topikból.

előzmény: Paul Ricard (#52)

2008-02-03 19:07:00 Paul Ricard #52

azért csak érdekességképpen fusd át, hogy, akik nézhetetlent adtak a Tágra zárt szemekre, azoknál
hogy áll a jó öreg Pite

én megnéztem és kb. erre számítottam
(szóval így jön ide)

2008-02-03 18:12:41 deviant #51

miért kell ez mindig. valakinek tetszik, másnak nem. az amerikai pite nem tudom, hogy jön ide. mondjuk szerintem te sem.

2008-02-03 18:12:36 deviant #50

2008-01-20 10:07:38 deviant #49

csalódás.

Áthelyezve a(z) Balaton retró topikból.

2007-08-11 14:37:28 Ivan/ #48

Azért egy rohadt szavazat alapján szerintem nem kéne minősíteni embereket.

Áthelyezve a(z) The Wizard of Oz topikból.

előzmény: oscarmániás (#47)

2007-08-11 14:30:12 oscarmániás #47

pug szánalmas vagy

Áthelyezve a(z) The Wizard of Oz topikból.

2007-06-10 14:48:25 yuriko #46

Pedig már örültem, hogy más is elmondja a véleményét a filmről :))

2007-06-10 14:48:20 Olórin #45

a szcientológiát elég megemlíteni, és máris elmegy az ember esze:D képzeld el akkor Cruise-t...:P

2007-06-10 14:46:55 limupei #44

2007-06-10 14:02:57 limupei #41

Ez rossz helyre ment.

előzmény: yuriko (#1)

2007-02-17 09:11:09 Jereváni Rádió #40

Nem kell törölnöd, én is csak ironizáltam ;)

2007-02-17 08:29:15 Ivan/ #39

Nem.
Hivatalos tartalmat, de nyugi nem ide akartam beírni:( Törölve lesz hamarosan:)

Áthelyezve a(z) She's All That topikból.

előzmény: Jereváni Rádió (#38)

2007-02-17 00:44:02 Jereváni Rádió #38

Ivan/ pesti estet idéztél?

2006-12-29 02:48:07 Golyo #37

"eszement egyetemista öldös az egyetemen"

te biztos, hogy láttad a filmet?
az egyetem könyvtárából nyíló stúdiót? az egyetem beteglelkű tanárát?

a 8MM pont annyira nevetséges, mint a gyilokpornó kifejezés. számomra.

Áthelyezve a(z) Tesis topikból.

2006-11-26 23:48:32 Kovacsadam89 #36

Rest in peace Robert.Ez volt a kedvenc műve öntől.

Áthelyezve a(z) The Player topikból.

2006-11-06 21:32:59 Kovacsadam89 #35

!!

Áthelyezve a(z) Being John Malkovich topikból.

2006-08-07 13:00:30 Olórin #34

Jóvan, gondold azt, hogy igazad van, nem érdekel...

2006-08-07 12:51:39 Dió #33

2006-08-07 12:38:19
Úgy látszik itt mindent kétszer kell elmondani :) Én is grat.

2006-08-07 12:48:08 Olórin #32

És mindezt kettő darab hozzászólás után szűred le. Grat. Najó, befejeztem tényleg, Ivannak igaza van:)

2006-08-07 12:46:58 Dió #31

Ámen :)

előzmény: Ivan/ (#29)

2006-08-07 12:46:43 Dió #30

azt írtam "szinte nem telik el lassan hét úgy", ami nyilvánvalóan azt jelenti, hogy ha így folytatod, lassan hetente fogod szidni. Remélem, így már tiszta. Részemről is ennyi.

2006-08-07 12:45:10 Ivan/ #29

Lassan kezdem úgy érezni magam, mintha egy bírósági tárgyaláson lennék:) Nem egyeznétek ki egy döntetlenbe?:)

2006-08-07 12:43:01 Olórin #28

Persze csak azt írtad, hogy nem telik el hét úgy, hogy ne szidnám. Őszintén szólva, ha így lenne sem érezném bűnösnek magam egy másodpercig sem, de baromira nem így van, ezért írtál badarságot. Részemről ennyi.

2006-08-07 12:38:19 Dió #27

Ne csinálj úgy, mintha az lett volna a vádam, hogy az utóbbi egy hónapban fikázod egyfolytában Howardot, mert nem ez volt. Ha az utóbbi egy hónapban fikáztad volna le tízszer, visszakeresném.
Ha nem akarjuk meggyőzni egymást, miről vitázunk még mindig? :)

2006-08-07 12:34:32 Olórin #26

Általában igen, de már az előzetes is iszonyú giccses volt. Stone amúgy sincs eszénél az utóbbi időben, ld. Alexander.

előzmény: Ivan/ (#21)

2006-08-07 12:32:17 Olórin #25

"Jó, legközelebb rászánok egy délelőttöt, és végigböngészem a hárommillió hozzászólásodat"
Ha már azt állítod, hogy állandóan előhozom Howardot, akkor igenis tedd azt! Persze könnyebb a hozzászólásaim száma felett keseregni, mint beismerni, hogy nincs igazad. Nem akarlak én meggyőzni semmiről, ott van minden, amit leírtam, győződj meg magad.

2006-08-07 12:26:21 Dió #24

Láttátok a tagline-t?
"The world saw evil that day. Two men saw something else."
Nehogy az legyen, hogy a film kapcsán (illetve azon felháborodva) megint újult erővel előveszik a Közel-keletet az amerikai átlagemberek. Ez a tagline kicsit ennek az előszele...

2006-08-07 12:14:43 limupei #23

Hát a bemutatója mást ígér sajnos, na meg ha Howardhoz hasonlítják, akkor lehet benne valami...

előzmény: Ivan/ (#21)

2006-08-07 12:14:21 Dió #22

"Hát, talán utánanézhetnél a dolognak, mielőtt badarságokat írsz;)"
Jó, legközelebb rászánok egy délelőttöt, és végigböngészem a hárommillió hozzászólásodat, plusz felveszem diktafonnal fél évre visszamenőleg mindent amit mondasz filmekről, csak hogy utána tudjak nézni, és pontos adatokkal tudjak szolgálni :) Ezt ne vitassuk, hogy badarságot írtam e, mert úgysem tudjuk meggyőzni egymást, szal kár ilyenekkel dobálózni.

Ezt mondtam én is, hogy ezért készül ennyi WTC film, mert ha rosszul sikerülnek, az amerikaiak akkor is magukénak érzik a csapást, és így is úgy is megkönnyezik. Sőt, lehet h még mi is így tennénk, h a velünk történt volna, szóval nem vádolom őket. Kíváncsi vagyok mindenesetre hány ilyen témájú film követi még a WTC-t.

2006-08-07 12:12:39 Ivan/ #21

"még kevésbé elhanyagolható része meg a jellegzetesen amerikaias-dicsőséges (khm, giccses) tálalás miatt"

Nem hiszem, hogy akkora giccs jellemezné majd a filmet, elvégre Stone általában kerüli az ilyeneket.

2006-08-07 12:05:34 Olórin #20

"Mostantól számoljam, vagy mi legyen? :)"
Hát, talán utánanézhetnél a dolognak, mielőtt badarságokat írsz;)

Rotten: kevés kritika van még... amúgy szinte biztos vagyok benne, hogy az amerikaiak egy nem elhanyagolható része már csak a téma miatt is dicsérni fogja a filmet, egy másik, még kevésbé elhanyagolható része meg a jellegzetesen amerikaias-dicsőséges (khm, giccses) tálalás miatt.

2006-08-07 11:53:20 Dió #19

Mostantól számoljam, vagy mi legyen? :) Most biztos hülyének kéne éreznem magam, pedig esküszöm, hogy nem én találtam ki. Nahagyjukmár...
"Én fortyantam fel? Wow."
Nem fortyantam fel, épp ezt magyarázom, még ha úgy is tűnt. Lehet, rosszul tálaltam.

Csak hogy ne legyünk OFF. WTC már nyitott rottenen. Felemás...

2006-08-07 11:37:54 Olórin #18

Tényleg nem vettem észre, most sem veszem észre, hogy oly sok hozzászólásom eről szólna:) Furcsa.
"Howard amúgy ne bízz benne, hogy sokáig fog milliókat söpörni."
Dehogy, sőt, pont az ellenkezőjében bízom:)
Én fortyantam fel? Wow.

2006-08-07 11:28:52 Dió #17

A "direkt keresed az alkalmat"-ról --> nekem tényleg ilyesmi jött le, mert ha nem is vetted észre, de elég (gyanúsan) sokszor szidtad.
Viszont ahogy néztem az első két kommented jól fölfortyantál, csak a rend kedvéért: nem támadásnak szántam, félre ne érts. Csak kikivánkozott.
u.i.: Howard amúgy ne bízz benne, hogy sokáig fog milliókat söpörni.
Topik-szétoffolás kipipálva :) Sorry a moderátoroktól. Töröljétek légyszi, ha sok lenne ez a WTCnek.

2006-08-07 11:24:16 Olórin #16

Jaj, még egy perc, és már azzal jössz, hogy gondolatban is állandóan fikázom... Hagyjuk már:) Hogy szóban mennyire szidom, különben sem tartozik ide, nehezen hiszem, hogy a többiek élénk érdeklődéssel viseltetnek a "ki mennyire utálja/szereti Howardot, és ezt hogy teszi szóvá"-vita iránt...
Egybéként félre érts, nem mentegetőzöm, nem szeretem Howardot, és semmi rosszat nem látok benne, ha ezt szóvá teszem, de azt se felejtsd el, hogy én mindkét esetben csak reagáltam, szal hogy direkt keresem az alkalmat, az enyhe túlzás...
Lehetnél kicsit kevésbé érzékeny:)
Howard így is leforgatja a következő giccses hulladékát, és besöpri érte a milliókat, akárhogy becsmérlem;)

2006-08-07 11:20:26 Dió #15

Néztem hány hozzászólást gyártottál ide, inkább feladom, maradjunk annyiban, hogy nem csak az utóbbi időre gondoltam.

2006-08-07 11:19:28 Dió #14

Ezt most megnézem én is, kettő miatt nem problémáznék. Arra is gondoltam mellesleg hogy szóban hányszor szidtad, ennyire nem utálhat vki egy direktort... vagy mégis?

2006-08-07 11:18:28 Olórin #13

Na, álljon már meg a menet, direkt a kedvedért visszaolvastam a hozzászólásaid közt, tudod hányszor szidtam Howardot az utóbbi mondjuk fél évben (de akár messzebb is mehetnénk)? Kétszer. Éppen mindkettő az elmúlt napokra esett, ennyi, ezért még nem kéne siránkozni, már ne haragudj.

2006-08-07 11:16:51 Dió #12

Látom tombol az egyetértés, és megszólalt a lelkisimeret is :) Erre számítottam, sebaj.

2006-08-07 11:16:15 Dió #11

tényleg nem célom ebből vitázni, csak szólni akartam, h arról van szó, hogy hetente felemlítésre kerül, mindig vmi más kapcsán.

2006-08-07 11:15:15 Olórin #10

Hűha. Remélem azért aludni tudtál.

2006-08-07 09:54:29 limupei #9

Hát ezt azért most nem Olórin mondta, hanem egy kritikus. Olórin csak egyetértett.
Egyébként nagyon sajnálom, hogy Stone már nyomában sincs 80-as és 90-es évek eleji önmagának. Kár érte, nagyon jó filmeket csinált...
Howard: Ezt soha nem titkoltam, szerintem ő és Edward Zwick simán része lehetne a Disney logónak, amint karöltve sétálnak ki azon a rózsaszín palotán :-)

2006-08-07 09:10:16 Ivan/ #8

Az az Ő baja:)

Stonennak ilyen problémái nincsenek és szerintem könnyen meglehet, hogy ez a film lessz az év egyik nagy durranása! (mivel Stone az egyik kedvenc direktorom ennek igazán örülnék is:)

előzmény: deviant (#7)

2006-08-07 08:59:54 deviant #7

pedig a da vinci kód után tényleg nehéz lesz tisztára mosnia magát. :)

2006-08-07 02:36:28 Dió #6

Bár valszeg nem fogsz egyet érteni, és nem akartam szólni, de úgy néz ki nem tudom tovább megállni. Egyszerűen minden létező alkalmat megragadsz, hogy a földbe tipord és megugráld Howardot, szinte nem telik el lassan hét úgy, hogy valami kapcsán ne szidnád le őt. Mível bírom a filmjeit, engem ez eléggé zavar, ráadásul két filmjét Te is imádod.

2006-03-28 14:47:14 Ágó #5

Nem szerettem Sönke Wortmann alkotását. Az éremnek két oldala van, ezt tudni kéne akkor is, ha történetesen német szemszögből van bemutatva az esemény. Korán sem volt olyan rózsás a helyzet Magyarországon az '50-es években, mint azt a film láttatja. Germán barátaink meg lehetnek elégedve, ők valószínűleg nagyobbra értékelik nálam. Hazafias elfogultság beszélne most belőlem? Lehet, ugyanis amikor 2000-ben Bernben jártam, ismerőseim felajánlották, hogy a stadion lerombolása és átalakítása előtt utoljára még megnézhetném a "legendás" létesítményt. Kedvesen, de határozottan nemet mondtam a felkérésre, és még ma sem nézném meg...

Áthelyezve a(z) Das Wunder von Bern topikból.

2005-09-09 15:09:00 trewi #4

Címe alapján egy nyálas tucatfilm. Aztán megnéztem. Szerintem a legjobb "romantikus vígjáték".

Áthelyezve a(z) Love Actually topikból.

2005-09-08 09:19:45 Olórin #3

A Jó és a Gonosz örök küzdelme kimeríthetetlen téma, a lényeg, hogy sikerüljön azt új szemszögből bemutatni. Nos, Bekmambetovnak sikerült, de ebben nincs nagy köszönet. Hiába a jellegzetesen orosz íz, a sajátos hangulat, az egész sztori borzalmasan elnagyolt, és egy idő után tökéletesen érdektelen.

Áthelyezve a(z) Nocsnoj dozor topikból.

2004-08-15 15:10:16 rec #2

hat ez szar

Áthelyezve a(z) Mona Lisa Smile topikból.

2004-08-06 03:06:36 Sellei Zoltán #1

??

Áthelyezve a(z) Being John Malkovich topikból.