OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)

(vissza a topikok listájához)

2019-02-17 00:52:39 ChrisAdam #24085

És miért alja film? Bár egyszer már leírtad, korábban.

Továbbá ezen a fórumon szokás olyan véleményt írni, amiben nem csak leírjuk, hogy valami szar, de meg is magyarázzuk, hogy miért az. Reméljük, hogy te is átveszed ezt a jól bevett szokást. A beböfögéseket hagyjuk a többi fórumnak, köszi.

előzmény: hellmuth (#24084)

2019-02-17 00:45:50 hellmuth #24084

Nagyon alja egy film! Nem ajánlom senkinek!

2019-02-17 00:27:44 The Cortez #24083

Félévenként le fogod írni?

előzmény: hellmuth (#24080)

2019-02-17 00:23:08 nelod #24082

elbasztam, bocsi, írom filmkérőbe

Áthelyezve a(z) Észrevételek, kérések és kérdések a lappal kapcsolatban topikból.

előzmény: nelod (#24081)

2019-02-17 00:21:01 nelod #24081

Sziasztok!

Ezt a dokumentumfilmet szeretném: https://www.imdb.com/title/tt6111250/

Leírás:

"A dokumentumfilm bemutatja, hogy az egyre népszerűbb podcastek milyen mély és őszinte kapcsolatokat tudnak kialakítanak rajongók és műsorvezetők között."

2019-02-17 00:07:17 hellmuth #24080

Hatalmas k*ksi ez a film! Többet nem is fűznék hozzá, mert nem érdemli meg...

2019-02-10 19:38:12 The Cortez #24079

Igen, pont azt akartam írni, hogy ezt a kört már lefutottuk.

előzmény: Ivan/ (#24077)

2019-02-10 19:04:05 ChrisAdam #24078

Már egyszer futottunk egy (vagy négy) kört, az OFF-ban landolt a csevegés. ;)

előzmény: Ivan/ (#24077)

2019-02-10 18:43:16 Ivan/ #24077

"Goblin hangulatgyilkos zenéitől sem kell szenvednünk."

Nem szeretem az eredetit, (de legalább ezt se) de azért a Goblinra ezt mondani....

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#47)

2019-02-09 23:36:00 The Cortez #24076

Az exploitation elvileg nem számít műfajnak. Erről is ment múltkor itt egy kisebb vita.

„Viszont a film, aminek a topicjában folytatjuk az eszmecserét, az nem giallo”

Tényleg nem. Eszembe se jutott, hogy a giallo elemeket is kukázták a készítők :)

2019-02-09 23:31:49 The Cortez #24075

„ha valaki szerint nem hangulatgyilkos a Goblin zenéje, az nem igényes néző.”

Ezzel arra akartam utalni, hogy még itt, a nagyrészt igényes filmnézők között is túlértékelik a Goblint. A túlértékeltségét „mi sem bizonyítja jobban”, mint hogy ilyen hosszú szóváltások kerekedtek egy kis negatív véleményből.

„Szerintem a hangulatot a jelenlévő eszközök teremtik meg.”

A zene nagyban befolyásolja a hangulatot. Van, hogy csak az teremti meg. Az eredeti halloween talán jó példa ide.

„s ily módon nem lehet egyiket vagy másikat a hangulat fogalmán kívül értékelni.”

Dehogynem.

„egy különös egyvelege a thrillernek, a kriminek és a horrornak”

Ez így igaz.

előzmény: dikalosz (#24071)

2019-02-09 23:24:26 BonnyJohnny #24074

Viszont a film, aminek a topicjában folytatjuk az eszmecserét, az nem giallo. ;)

előzmény: dikalosz (#24073)

2019-02-09 23:23:04 dikalosz #24073

Pontosan.

2019-02-09 23:20:19 BonnyJohnny #24072

"egy különös egyvelege a thrillernek, a kriminek és a horrornak"
És egy kicsit az exploitationnek. Éppen ezért a Goblin extravaganciája belefér. Ez nem gótikus horror.

előzmény: dikalosz (#24071)

2019-02-09 21:47:13 dikalosz #24071

Nekem az eltérő véleménnyel nincs bajom, nem úgy mint azzal az állítással, ha valaki szerint nem hangulatgyilkos a Goblin zenéje, az nem igényes néző.

Amúgy érdekes hogy azt írod, a zene nem passzol a hangulathoz. Szerintem a hangulatot a jelenlévő eszközök teremtik meg. Ugyannakkora súlya van a képnek, mint a zenének, s ily módon nem lehet egyiket vagy másikat a hangulat fogalmán kívül értékelni.

Azt viszont megértem, hogy egy ilyen zene például nem tartozik bele a klasszikus értelemben vett horror univerzumába. Pont ezért megosztó alműfaj a giallo (ami ugye alapvetően nem csak horror, hanem egy különös egyvelege a thrillernek, a kriminek és a horrornak). S hozzám pont ezért áll közel. :)

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#24066)

2019-02-09 21:09:33 The Cortez #24070

Valamivel. Bár ő is szerzett a hangulathoz kicsit sem illő zenéket.

előzmény: agymosott09 (#24069)

2019-02-09 21:08:23 agymosott09 #24069

Thom Yorke ezek szerint félelmetesebb és nyomasztóbb, mint a Goblin?

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#24068)

2019-02-09 20:52:21 The Cortez #24068

Ok, én meg hogy félelmeteset vagy nyomasztót keresek a horrorban, ezért zavarnak a zenéik az ilyen filmekben.

2019-02-09 20:15:16 tomside #24067

Sehol nem állítottam, hogy félelmetes zenét játszanak. Annyit írtam, hogy én szeretem őket. :(

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#24062)

2019-02-09 19:57:11 The Cortez #24066

„ezzel minosited magad.”

Nem, ezzel csak az alternatív univerzumra reagáltam.

„Talán a félelmetes, feszélyező szó az, amit kerestél.”

Igen inkább ez az.
Lehet, hogy nyitott és kreatív emberként sok minden belefér nálad, de az eltérő vélemény már kevésbé.

„mindenkit lehet minősíteni az értékrendszere alapján.”

Mint ahogy téged is.

előzmény: dikalosz (#24065)

2019-02-09 19:13:14 dikalosz #24065

Nem,

Elég szomorú, hogy az elvileg igényes filmnézők univerzumában ez nem igaz.

ezzel minosited magad.

A legtöbb talán túlzás, de páran tényleg azok. Velem együtt persze.

Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy nálad elvárás, hogy egy horror alatt 'horrorzene' szóljon. Talán a félelmetes, feszélyező szó az, amit kerestél. Ugyanis nálam, mint nyitott és kreatív embernél a horrorzene kifejezés egy jóval tágabb fogalom, amibe a Goblin beletartozik.

Egyébként az ötöseiddel arra szerettem volna utalni, hogy mindenkit lehet minősíteni az értékrendszere alapján. Viszont itt azon vagyunk, hogy magát az alkotást értékeljük.

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#24064)

2019-02-09 18:24:01 The Cortez #24064

Mi a baj az ötösökkel? Azzal minősítem magamat, hogy le mertem szólni a Goblint?

„Argento és a Goblin pontosan a helyükön vannak kezelve”

Néhány kommentelő által valóban.

„Azonban szerencsére itt a legtöbben elég nyitottak és kreatívak vagyunk ahhoz, hogy a megszokottól eltérő dolgokban is meglássuk a szépet.”

A legtöbb talán túlzás, de páran tényleg azok. Velem együtt persze.

előzmény: dikalosz (#24063)

2019-02-09 17:59:52 dikalosz #24063

Végignézve az ötöseid olyan magas a labda, hogy le sem merem csapni. Mindenesetre egy ilyen kommenttel pont hogy nem másokat, hanem saját magad minősíted.
Argento és a Goblin pontosan a helyükön vannak kezelve, leszámítva a Te kommentedet (ez az én igazam) :)

de azt senki ne akarja megmagyarázni, hogy félelmetes horrorzenét játszanak.

Ezt senki nem is szeretné. Azonban szerencsére itt a legtöbben elég nyitottak és kreatívak vagyunk ahhoz, hogy a megszokottól eltérő dolgokban is meglássuk a szépet.

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#24060)

2019-02-09 15:00:49 The Cortez #24062

„ha Te nem szereted a Goblint, én meg igen, az nem utal sehogyan sem arra, hogy kettőnk közül valaki igényesebb filmnéző volna.”

Persze, hogy nem. De azt hittem, hogy legalább itt helyükön kezelik az emberek a Goblint meg Argentót. Egyébként nincs bajom az együttessel, azzal sem, aki szereti őket, de azt senki ne akarja megmagyarázni, hogy félelmetes horrorzenét játszanak.

2019-02-09 14:48:38 tomside #24061

Próbáltam megterhelni smiley-val tisztességesen, de úgy tűnik, nem volt elég. Legközelebb majd berakok egy díszítősornyit, ma már nem megy át a vicc smiley nélkül sajnos. Az álláspontom, hogy az ízlések bármelyik univerzumban lehetnek különbözőek, és ha Te nem szereted a Goblint, én meg igen, az nem utal sehogyan sem arra, hogy kettőnk közül valaki igényesebb filmnéző volna.

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#24060)

2019-02-09 14:42:54 The Cortez #24060

„ez a mondat nekem olyan, mintha egy alternatív univerzumból jönne, mert csak ott lehet igaz”

Elég szomorú, hogy az elvileg igényes filmnézők univerzumában ez nem igaz.

2019-02-09 14:32:22 tomside #24059

:D

2019-02-09 14:19:42 ChrisAdam #24058

A szemem automatikusan kipixelezte azt a sort, gondolom, valami olyasmit tartalmaz, amit nem tudnék alapvetően értelmezni. ;)

2019-02-09 13:00:30 oscarmániás #24057

+1 :D

2019-02-09 12:53:49 tomside #24056

“a Goblin hangulatgyilkos zenéitől sem kell szenvednünk” - ez a mondat nekem olyan, mintha egy alternatív univerzumból jönne, mert csak ott lehet igaz. :)
Én rendszeresen mazózom magam velük. :D

Áthelyezve a(z) Suspiria topikból.

előzmény: The Cortez (#47)

2019-01-31 11:03:16 mimóza #24055

még mindig

2019-01-31 10:57:34 mimóza #24054

csak egy képpel próbálkozom...

2019-01-24 16:38:34 Ugor #24053

Ezeket törlöm, aztán majd kapunk Mikkey-től rendes linket.

előzmény: necksprain (#24052)

2019-01-24 16:22:11 necksprain #24052

már megint not found, de ki másoltam/illesztettem, kösz!

előzmény: Mikkey (#24051)

2019-01-24 16:16:41 Mikkey #24050

"..Nem kis mértékben mintázták a karaktert Ted Bundy-ról.."

előzmény: necksprain (#36)

2019-01-22 20:28:17 saatonda #24049

(ja, én azt hittem moderátor vagy, ha nem akkor nincs jelentősége.
a provokálással vigyázni kell, most is pl. állításom megmásításával provokálnak, de nem reagálok rá, nincs jó napja az illetőnek)

előzmény: HejjaX (#24048)

2019-01-20 20:09:52 HejjaX #24048

Most ezt miért nekem írod? A moderátorokkal vitasd meg. Én nem vagyok az. Én is kaptam már kitiltást, mert beugrottam egy szar kommunista provokátor uszításának, aki 10 darab hozzászólásából nyolcban nácizott, kettőben meg fasisztázott, én meg hülye fejjel belementem a felesleges vitába.
Az Oscaros topik vitáját amúgy nem érzem túlzónak, ráadásul nem magyar politikára vonatkozik és túlzásba sem vittétek, szóval tőlem aztán mehet. Majd a modik szólnak, ha elég.

előzmény: saatonda (#24047)

2019-01-20 13:39:40 saatonda #24047

Vektor keményen nyomja az amúgy ostoba és egyoldalú politizálást az oscaros topicban. ott/neki lehet?

előzmény: HejjaX (#24041)

2019-01-13 14:43:12 Mizi #24046

Áthelyezve a(z) Le placard topikból.

2019-01-13 11:34:19 mimóza #24045

itt

2019-01-13 07:34:20 caulfield #24042

Mondjuk azért még nem feltétlenül kell aktuálpolitizálni. Az, hogy éppen most például miért rendezkednek a Kossuth téren felesleges téma itt.
A tágabb értelmeben vett politikát viszont, történelmi és eszmei oldalról közelítve meg akár egy Bunuelt, izgalmas lehet belevenni egy beszélgetésbe, növelné a nívót. (Bár kell is hozzá egy már meglévő minőség.)

2019-01-13 02:00:17 HejjaX #24041

Á, hogy a kőkomcsi tgm ilyeneket írt? Az más. Politizáljunk!
(Ja nem, mégsem.)

előzmény: saatonda (#24040)

2019-01-12 18:50:54 saatonda #24040

az politika nélkül is megtörténhet, bizonyos filmekről meg aligha lehet másképp beszélni.

nézd egy idézet

"a baloldali kultúra dekontextualizált értése legalább annyira inadekvát, mint az istenittas középkori művészet teológia nélküli, elvont “műélvezete”. ___Godard, Bunuel, Antonioni filmjeinek semmi értelmük nincs Marx és a fiatal Lukács nélkül___ és í.t. A forradalmi perspektíva nélkül Brecht: operett, sanzon. "

(tgm írta)

előzmény: HejjaX (#24039)

2019-01-12 18:17:47 HejjaX #24039

Tényleg azt szeretnéd, ha itt is egymás torkának ugranának az emberek? Mert én nem.

előzmény: saatonda (#24035)

2019-01-12 17:36:17 kaamir #24038

Gratulálok, ezzel mindent el is mondtál magadról...

előzmény: Kempesbaba (#24036)

2019-01-12 17:24:15 ryood #24037

édes istenem..

2019-01-12 17:03:01 Kempesbaba #24036

----moderálva, piros lap kiosztva, ha már sportos hasonlat----

előzmény: kaamir (#24034)

2019-01-12 16:35:46 saatonda #24035

ez egy régi thread, de
"Ne politizálj! Ha egy filmnek politikai (vallási, etnikai...) témája van, akkor is koncentrálj a filmre, ne pedig ürügyként használd, hogy kifejtsd a politikai véleményedet. Végtelen sok hely van az interneten erre, a KT nem tartozik ezek közé."

ezt hogyan és miért lehetne, kellene megvalósítani?

a filmek nem csekély hányada politikai, szűkebb-tágabb értelemben, ha valaki a tartalomról véleményt mond, már politizálás
másrészt az alkotónak lehet, a kismillió filmkritikusnak lehet (olvasok fiatal kritikusokat twitteren hébe-hóba, hiperaktívan nyomják az igencsak elfogult politizálást, kritikáikban is, van aki direkt leírta hogy ez most már az egyik legfőbb szempont), csak itt nem lehet?

előzmény: HejjaX (#24030)

2019-01-12 15:39:40 kaamir #24034

A közeghez ez a fullba nyomott zagyvaság méltatlan, amit előadsz.

előzmény: Kempesbaba (#10835)

2019-01-10 22:20:37 Ugor #24033

Itt

Áthelyezve a(z) Mamá (szerkesztés alatt) topikból.

2019-01-06 18:20:01 palevala #24032

a bezártság és a reményvesztésből eredő tudathasadást teljesen jól ábrázolta, a flashek, a villanásszerű emlékképek, a valóságtól elrugaszkodott hallucinációk átadták számomra az érzést. Már rohadtul szabadulni akartam erről a nyomorult helyről. A mutációk az alkalmazkodást segítő szérum miatt és a közel egy ezredév eltelte miatt magyarázatra leltek, noha a lények ábrázolása nem fokozta a film nézhetőségét. ezen a boldog vég némileg enyhített.

Áthelyezve a(z) Pandorum topikból.

2018-12-29 22:01:56 Lukrecia #24031

Resident Advisor Live: Bicep at Printworks 2018.

"The point I'm at is this: ecstatic healing traditions exist all over the world, and when everything is working right, rave is an ecstatic ritual" - mondta Eris Drew, a Mother beat kiadó alapítója a Resident Advisor újságírójának, és bár 2018-ban a fogalmat nehezebb definiálni, mint bármikor korábban (lásd a FACT remek cikkét a témában), szerintem a Bicep Printworks-ös fellépését megörökítő videó tökéletesen bemutatja, milyennek kell lennie, és hogy mennyi igazság van a fentebbi állításban.

Ez pedig még annak a fényében is elképesztő, hogy a belfasti duó tavalyi debütálása tökéletesen idézte meg a kilencvenes évek végi progresszív house/trance- és chillout/break-korszakot, miközben úgy lovagolta meg a rave-nosztalgiát, hogy sosem tűnt hiteltelennek. (Lásd még: a klasszikus rave site-oknak emléket állító, a maga minimalizmusában gyönyörű/szívszorító klipjük, ami a Glue-hoz készült.) Így valahol magától értetődő, hogy London aktuálisan leghipebb klubjában, a képek és beszámolók (valamint a videó) alapján is egyfajta modernizált "warehouse" hangulatot árasztó Printworksben adott fellépésüket örökítette meg az RA stábja - és milyen jól tették!

Mert bár a kilencven perc ugyan néha leül (a két kiadatlan dal mind hangzásban, mind pedig minőségben leveri számomra az általuk eddig felállított lécet), és az átvezetések is hagynak maguk után néha kívánnivalót, de egyszerűen akkora eufória és (fojtott) extázis árad az egészből, hogy nem tudom nem imádni (és írni róla :-).

2018-12-29 06:16:43 HejjaX #24030

Vajon miért gondoljátok, hogy a szabályzat 2. pontja rátok nem vonatkozik?

2018-12-29 03:33:48 Malcolm X #24029

Ez miért lenne OFFolás? :DDD

előzmény: Malcolm X (#24028)

2018-12-29 03:11:38 Malcolm X #24028

Egy érdekes és találó kiritika Michael Harriot tollából:

"Spoiler alert: Some major plot points will be revealed in this article. And by “some,” I mean “all of them.”

If you haven’t seen or read the viral social media discussions of the Netflix thriller Bird Box, you’re missing one of the greatest race allegory movies that has ever been released in the last part of December 2018. It’s about how white people suddenly realize racism is spreading across the world and they can only escape its wrath if they refuse to acknowledge it because...

Wait. You think it’s a monster movie? Don’t be silly.

One of my favorite pastimes is dissecting the themes of movies and TV shows and then theorizing what the movie or show is really about. For instance, John Boyega plays Nat Turner in the Star Wars reboot, The Force Awakens. He’s a slave (Stormtrooper) who leads a rebellion that eventually destroys the plantation (The Death Star) and defeats the slavemaster (Kylo Ren).

I must admit that horror isn’t my favorite genre, but I try to inject some suspense into viewing scary movies by pulling for the villain. I find it admirable how Freddy Krueger overcame obvious skin problems and dedicated himself to protecting Elm Street from gentrification. I believe Chucky is just a misunderstood little doll who can be a little boisterous at times.

So when I started watching Bird Box, I was pulling for the invisible monster because I immediately recognized that the movie was a parable (!!!) (félkövér kiemelés és felkiáltójelek tőlem) about white America’s willingness to ignore white supremacy. I even tweeted an entire thread about it, here.

So, if you have seen the movie, or even if you haven’t, please allow me to break down the subtext of the movie Bird Box.

The movie stars Sandra Bullock who plays a character called “White Privilege.” Miss Privilege is very sad because she has lived a very hard life. She grew up on a beautiful horse farm with her sister in California, which is just like living in the projects except that she hated her father. She really doesn’t say why she hates her father, but white people always hate one of their parents for some bullshit reason like missing their third-grade Christmas play or making them clean their room.

For some reason, the only thing Caucasians hate more than cleaning their rooms is gluten. I still don’t know what gluten is, but I think someone should make a horror movie starring Kate Winslet about a girl who awakens to find gluten sprinkled all over her room, leading to a moral crisis. That shit would win an Oscar because Winslet is great at looking wistful while contemplating a moral dilemma.

Anyway, Ms. Privilege is pregnant. Somehow she makes it through most of her pregnancy while doing the backbreaking work of creating oil paintings while her sister rides prized horses all day.

One day, White Privilege’s sister tells her about this never-before-seen problem called “racism.” They watch a little bit of news about this racism thing, but they don’t worry about it because no one where they live is racist.

Then, during a trip into town to visit the doctor, they discover racism is everywhere and its spreading quickly. Things have gotten so bad that when people discover racism, they immediately become depressed. Privilege’s sister immediately kills herself, leaving our heroine surrounded by this invisible monster.

Luckily, because of her privilege, she finds a house where people are hiding from racism. It is filled with white people and a couple of black men who are some of the “good ones.”

Soon, the white people realize they can become immune to racism by ignoring it. They figure out that if you just don’t look at racism, it won’t make you feel bad. So they quickly decide they would never acknowledge the existence of racism, which would prevent them from being attacked.

In the movie, Lil’ Rel plays a character who has studied racism for years. He tries to explain to everyone that racism has existed since the beginning of time, but no one will listen to him because he’s not educated, he’s just some dude who works at a grocery store.

The only thing the uneducated black guy is good for is helping them get some food from his grocery store. He helps them get through the bad neighborhood that is torn apart by racism. When they get to the store, they discover that there are some crazy people who have looked directly into the eyes of racism. Lil’ Rel eventually dies saving them from a guy who was trying to tell them about racism, but that guy spent time in the criminal justice system, so he was obviously crazy.

But instead of listening to the self-taught black man or the crazy people, Miss White Privilege discovers that a little birdie will tell her when racism is near. So she finds some birds that were going to be sold as chattel and keeps them caged up for the purposes of keeping racism away. Of course, the birds want to be free, but they must remain in a box because... after all, how else would the white people survive?

In the movie, Trevante Rhodes plays a Tom (Bruh, that’s literally his name). Tom is very handsome and very resourceful. Even in the apocalypse, Tom finds a way to keep his edge-up fresh as he tries to saves all the white people from racism. Ultimately, even though one of their best friends is black, Tom can’t prevent the white people from seeing racism. Soon racism takes over everything, creating a white supremacist world.

Donald Trump made a cameo appearance as “Gary.” Gary Trump’s shenanigans killed most of the cast (even the old white people) because after they let him in, he gained their trust and then forced them to look racism squarely in the eyes.

Luckily, Tom saves the children and then, and only then, Tom fucks Sandra Privilege, because she’s the last woman on earth. Because of their uncle Tom, the white children learn that they can ignore racism, too. They learn how to listen to everything else in the world except the whispers about white supremacy.

Uncle Tom dies keeping the children safe from people trying to tell them about white supremacy, and the entire White Privilege family decides that the only thing that will protect them from white supremacy is a safe space. So they take a journey to find this oasis where white supremacy doesn’t exist.

The journey consists of a lot of falling down. There has to be a scene with a white woman falling down to get horror movie certification. White people in horror movies have weak ankles and terrible balance. But even when they fall, the racism monster that traveled across the world somehow can’t catch them.

Then, there comes a point when Miss Privilege has to decide which kid is going to look at racism. It’s repeated throughout the movie. But when the time comes, Sandra tells the kids: “Fuck that, it’s too dangerous. Matter fact, ain’t no one looking!”

And somehow they find this beautiful oasis where racism doesn’t exist. There’s only one problem:

Racism still exists.

No one kills racism. They don’t even escape racism. The only reason that this compound is protected from the supremacy of whiteness is that the people who live there literally can’t see race! The ones who can see race must still ignore racism because racism still rears its ugly head.

The only thing that protects the sighted people from the racism monster is that they have a bunch of birds. And the birds aren’t even free. They just think they are free because the white people gave them a bigger bird box. The birds are still slaves, they just don’t know it!

But everyone lives happily ever after in a post-racial society where the problem of white supremacy is solved simply by walking around with blinders on.

See? I told you."

:)))))))))))))))))))))

2018-12-28 19:27:15 Xaos #24027

Szerintem mindenki értio1g.

2018-12-28 13:04:29 zéel #24026

Talán aktuálisabb, mint valaha .... ha értitek, mire gondolok...

2018-12-11 20:06:10 ryood #24025

hahahaha

Áthelyezve a(z) Panelkapcsolat topikból.

előzmény: replay4 (#23)

2018-12-07 11:56:15 schankox #24024

ÁÁÁ köszi, rossz helyre írtam a kommentet, én az általad linkeltet néztem meg :))

Töröltetnem kellene, az értékeléssel együtt.

előzmény: VVega (#24023)

2018-12-07 09:53:31 VVega #24023

Ez is egy remake már, itt az eredeti.

előzmény: schankox (#24022)

2018-12-07 09:48:00 schankox #24022

Jön a mozikba a magyar remake BÚÉK címmel, így megnéztem az eredetit és nagyon jól szórakoztam.
Egy jó kis vígjáték, ami a cselekmény előrehaladtával egyre inkább drámába hajlik. Legkevésbé az tetszett, amit az alkotók valószínűleg a leghangsúlyosabbnak szántak: a homofóbia kiemelését. Az elhangzó, homofóbnak tekinthető mondatok szerintem nem indokolják a meleg szereplő film végi reakcióját. Pl. a "két órára langyi" szereplő inkább marad látszólag homokos, minthogy hetero félrelépését felvállalja, azaz szerinte a homo megcsalás kisebb rossz, mint a hetero.

Nehezen indokolható továbbá a legvége, azaz mikor a film úgy fejeződik be, mintha mi sem történt volna az előző másfél órában.

A fenti gyengeségek ellenére is az utóbbi évek egyik legjobb vígjátéka, nagyon ajánlom! (És kíváncsian várom a magyar remake mit ad ehhez képest.)

2018-11-20 21:50:49 cucu #24021

A forum nem a forumtarsak velemenyezesre valo.

előzmény: Havierez (#24020)

2018-11-20 21:37:55 Havierez #24020

Amúgy meg lehet kritizálni a filmet persze DE CSAK ÉRVEKKEL ALÁTÁMASZTVA! Most az hogy kiemeli itt egy két ember hogy pocsék stb abból nem lehet megtudni hogy mitől is rossz! Én érvekkel leirtam és példákkal melyek spoilerben találhatóak hogy SZERINTEM miért zseniális ez az alkotás!

Áthelyezve a(z) Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald topikból.

2018-11-17 23:49:08 ZoLeEe #24019

Van genetikailag két nem(amiből következik az összes többi általad felsorolt nem), és van amit úgy hívunk: patológia.

Az előbbit az utóbbira egypár nagyon rendkívüli eseten kívül mindig lehet alkalmazni. Fordított esetben, ha a beteg fogja diktálni a kritériumokat(kb mintha a vádlott írná a törvényt) akkor itt a nyakunkon több ezer nem, beleértve az apacs helikoptereket is.

előzmény: cucu (#24012)

2018-11-17 23:06:47 cucu #24018

előzmény: pietro (#24016)

2018-11-17 23:04:47 cucu #24017

Aki a biologiara hivatkozik, hogy vannak fiuk es lanyok (oke, ez zolee volt, nem te), annak nem szalmabab, hogy ez nem stimmel.

A trigger alertedben pedig erre reagaltal, ezert passzolt ide az en reakciom.

A smiley sok mindent jelenthet. Azt is, h vagod a temad, csak cukkolsz emberek, akik (tul)erzekenyek erre. De azt is, hogy nem vagod, es ugy cukkolsz. En tobbszor talalkoztam az utobbival, ezert a rovid "felvilagositas".

előzmény: pietro (#24014)

2018-11-17 22:59:13 pietro #24016

Kb. ugyanezt javasoltam én is. ;)

előzmény: cucu (#24013)

2018-11-17 22:50:30 Ugor #24015

Azannyát, mi lett ebből a beszélgetésből... :o

2018-11-17 22:46:51 pietro #24014

Szalmabáb érvelés amit írsz, mert én nem erről beszéltem, azon túl pedig nem véletlen volt ott a szmájli se a figyelmeztetés, de úgy látszik hiába, ellenben kösz a felvilágosítást. :) Ajánlott olvasmány még: Otto Weininger - Nem és jellem

előzmény: cucu (#24012)

2018-11-17 22:45:13 cucu #24013

Amugy az ismertetot (a jelenlegi verzio az IMDb-rol szarmazik) ujrafogalmazhatjuk kevesbe muveszire.

A Wikipedian pl most ez szerepel: "Lara, a 15-year-old transgender girl, studies at a prestigious Belgian dance academy. The rigors of training as a ballerina are further complicated as she prepares for sex reassignment surgery."

2018-11-17 22:41:59 cucu #24012

Biologiaoran azt se vittek tulzasba, hogy van:
- kromoszomalis nem: XX vagy XY vagy sokfele egyeb kombo
- gonadalis nem: hereje van, petefeszke van, egyik sem, mindketto...
- hormonalis: mennyi tesztoszteronja van, osztrogenje...
- elsodleges nemi karakterek: farka van, puncija, egyik sem, mindketto...
- masodlagos: szorzet, testalkat...

Ebbol egyik sem "genderelmelet", hanem nagyon is fizikai es biologiai valosag. Konyorgom, mielott "termeszeti" es "biologiai" alapon osztja barki az eszt, elobb szerezzen.

OFF az OFF-ban: az, hogy a Pluto bolygo vagy sem, szinten nem annyi, hogy de hat nekunk oviba/isiben azt tanitottak, hogy bolygo, ugyhogy menjen a sok gendercsillagasz a picsaba!

===

Termeszetesen ez az egesz topik mehet az OFF-ba, hiszen a filmrol egy kukk sem esett.

előzmény: pietro (#24010)

2018-11-17 22:39:02 saatonda #24011

Lara egy nemi identitászavarral küzdő 15 éves fiú, aki úgy érzi lány"

erről van szó.
nyilván később lesznek olyanok, akikről kiderül hogy valódi transzok. akkor lehet beszélni arról, amiről pl. az ugor által említett szerző könyvet írt.
addig meg nem, ja de, tudjuk miért.

előzmény: pietro (#24010)

2018-11-17 22:32:50 pietro #24010

TRIGGER ALERT ON Azért nem érted, mert a biológia órán (ami köztudottan egy patriarcha áltudomány), kimosták az agyad! :) TRIGGER ALERT OFF

Ugor: A jelenség létezése (vagy annak tagadása) nem zárja ki, hogy az ismertetőből kiragadott mondat ilyenformában tényleg zavaros. Szerintem így pl. korrektebb: "Lara egy 15 éves transzszexuális lány..." Vagy a kevésbé PC, de tudományosan (tudom az nem számít, csak az érzések :P) még korrektebb: "Lara egy nemi identitászavarral küzdő 15 éves fiú, aki úgy érzi lány"... Ilyen ingyenreklám után biztos nem fog senki reklamálni, ha ezek után megnézte, vagy pedig magára vessen, de az eredeti ismertető tényleg félrevezető, hiszen az ember azt hiheti, hogy valami fantasy filmről van szó, de azt nem látom a műfaji besorolások között. :)

előzmény: ZoLeEe (#23998)

2018-11-17 22:14:39 Ugor #24009

Azt gondolom, hogy egészen más dolog az, amit a tudomány megállapít erről, meg egész más, amit az érintettek éreznek. Meg egy egészen harmadik dolog, hogy mit gondolnak a kívülállók. Csak azért ugrottam fejest ilyen lelkesen a témába, mert most fejezem be dr. Tölgyesy Zoltán "Én, Miss Mandarin" című könyvét, ami az idén jelent meg. Ráadásul az illetőt 50 éve ismerem, mert egyosztályba jártunk. Szóval, egészen különös, hogy mi mindent nem tudtam még erről a dologról, és az is, hogy minden eset más és más... és nem is irigylem őket, bevallom. Nagyon nehéz lehet így élni. Mi egyébként nem vettük észre rajta akkor. Később már igen, persze, és csodálkoztunk is, hogy hogy bírta...

előzmény: saatonda (#24008)

2018-11-17 21:43:38 saatonda #24008

(az érdekes a következő évtized lesz, sokat foglalkozik majd ezzel a pszichológia, mármint a tisztességesebbik fele. és hát nem biztos, hogy mindig mindenben olyan következetésekre jutnak, mint amit egyesek várnak.mindenesetre én azért a kiskorú, pláne 16 év alatti transz jelzővel óvatosan bánnék, persze ez bizonyos körökben már/még nem divat. ugyanakkor a slant magazin kritikusa már rögtön jelzi, hogy az alkotók ciszheterók.)

Márpedig egy lány, és egy fiú aki lánynak képzeli magát nem ugyanaz."

egy magát egyéb komoly mentális zavar nélkül tartósan nőnek érző férfi és egy magát nőnek érzi tini, pláne gyerek sem ugyanaz, mondjuk nem erre vonatkozott a megjegyzés, de én azért ezt hozzáteszem)

2018-11-17 19:57:32 Ugor #24007

Nyitott a pálya, és persze, bármibe szólj bele! Szerintem csaptunk a filmnek egy kis ingyenreklámot. :o)

előzmény: dukyka (#24006)

2018-11-17 19:50:04 dukyka #24006

Bocsánat, hogy beleszólok, de ezt nevezik transzszexuálisnak. Mikor egy női lélek egy férfi testbe születik (vagy fordítva). Ez nem egy új keletű fogalom.

2018-11-17 19:41:22 Ugor #24005

Én értem, hogy mit írsz, de még mindig azt gondolom, hogy nincs semmi baj a tartalommal, ha erről szól a film. Valakinek más a külleme, látható megjelenési formája, (fenotípusa) mint a belseje (genotípusa). Ez egy szokatlan eset, valami hiba van. Ezt nyilván nagyon bonyolult megélni, pláne, hogy a társadalomnak még csak jó kifejezései sincsenek erre. Ezért sokkal inkább filmes sztori és sokkal több érdeklődésre tarthat számot, mintha egyszerűen csak egy fiúban fiú vagy egy lányban lány lenne. Szóval, én azt képzelem, hogy helytálló a megfogalmazás. Én szerencsés vagyok, kívül-belül azonos a nemem. De el kell, hogy fogadjam, hogy ez nem mindenkire igaz.

előzmény: ZoLeEe (#24004)

2018-11-17 19:35:12 ZoLeEe #24004

megnevezhessük de ne ugyanazzal a szóval ami már pár ezer éve használatban van és van egy konkrét jelentése. Nem véletlenül van ám mindenre külön szavunk... vagy nevezzük tűznek a vizet nemnek az igent és irtsuk ki a populációt fél nap alatt?

Márpedig egy lány, és egy fiú aki lánynak képzeli magát nem ugyanaz.

2018-11-17 19:24:10 Ugor #24003

Ez jó. Mert ha valamit nem nevezünk meg, akkor nincs is. Ha nem beszélünk róla, akkor meg pláne nincs.

2018-11-17 19:15:59 ZoLeEe #24002

Pont erről szól. Én csak azt mondom az érthetőség kedvéért maradjon nevezéstanilag csak két nem a fizikai valóság alapján, a "bonyolult esetek" meg maradjanak meg az ő személyes problémáikként.

2018-11-17 19:03:54 Ugor #24001

Azt hiszem, éppen erről szól a genderelmélet. Hogy nem csak egyszerűen fiú meg lány van, hanem vannak ennél bonyolultabb esetek is.

előzmény: ZoLeEe (#24000)

2018-11-17 18:58:57 ZoLeEe #24000

Mifelénk fiútestbe általában fiúk születnek és nem keresztelik őket larának. Oké hogy identitászavar meg gender-problémák, de azért illene a biológia szerint megnevezni a két nemet, mert aztán a franc se fogja kiismerni magát ebben. Esetleg a lánynak érzi magát/lányként azonosul még belefér... de mindenesetre nem lány.

2018-11-16 20:32:42 Ugor #23999

Elemeztem a mondatot, és nem értem, hogy mit nem értesz.
(Utólag hozzáfűzve: bár az igaz, hogy az emberek néha hajlamosak arra, hogy ha velük nem fordul elő valami "rendellenesség", furcsaság, szokatlan probléma, akkor inkább másoknak sem hiszek el, hogy velük viszont igen, megtörtént.)

előzmény: ZoLeEe (#23998)

2018-11-16 20:19:33 ZoLeEe #23998

"Lara egy 15 éves lány, aki véletlenül egy fiú testében született meg"

Ritka az olyan komplex film aminek már az ismertetőjét se értem...

2018-11-15 19:35:07 Ugor #23997

Köszönöm, akkor jól tippeltem.

előzmény: OldReelFilm (#23996)

2018-11-15 18:51:27 OldReelFilm #23996

Vigyázat! Vasúti átjáró!

Színes, magyar ismeretterjesztő film.
Gyártási év: 1983

Tartalom:
A film felhívja a gépjárművezetők figyelmét a vasúti átjárók tiszteletben tartására, a fokozott figyelemre. Példák során mutatja be, milyen halálos baleseteket okozhat a KRESZ szabályainak be nem tartása.

/Közművelődési filmek jegyzéke - Mokép - 1984/

2018-11-15 14:27:57 Ugor #23995

Feltettem mindkettőt, a rendező, meg a cím is azonos, az egyik színes, a másik fekete-fehér, évszámot nem tudunk. De nagyon érdekes és köszönjük, hogy találtad!

Áthelyezve a(z) Vigyázat! Vasúti átjáró! topikból.

2018-11-13 22:00:04 hhgygy #23994

2018-11-09 16:11:54 Ugor #23993

Ezek az Isten-filmek elég elgondolkodtatóak. Itt

Áthelyezve a(z) God: Serengeti topikból.

2018-11-07 00:39:37 ChrisAdam #23992

Nem is érdemes, tényleg. Tele van tehetségtelen színészekkel, rendezőkkel a magyar filmszakma. Ahogy olvastam a mindentudasegyeteme.blog.eu-n, ennek a filmnek a készítője is Amerikában tanult, azért is lehetett ilyen jó, bár az Alkonyatot még így se éri el, de hát majd legközelebb. Amúgy most nézem éppen a Kretének, de extrémek című filmet (a 2002-eset, nem a régi fekete-fehér verziósat a Chárlton Hestonnal), hallod elképesztő, szerintem nézd meg, mert valami elképesztő, hát brutálisan jókat röhögök, de kajakra. XD Lol

2018-11-06 23:16:54 Ugor #23991

Mission: Impossible

2018-11-06 23:13:21 Tenebra #23990

A "köldöknézős művészfilmek" vagy a "gagyi vígjátékok" sztereotípia miatt nem nézel magyar filmeket? :D

Egy darabig nekem is fenntartásaim voltak a magyar filmekkel szemben, de csak addig, amíg nem ismertem meg a '90-es évek előtti magyar filmművészetet. Nem a Honfoglalásból, az Európa Expresszből, az Álom.netből, a Hídemberből vagy a Pappa Piából kell kiindulni.

2018-11-06 22:35:30 sleepingdancer #23989

Azért erre nagyon büszke ne legyél.

2018-11-06 22:00:51 Leo_Stotch #23988

Pedig csak mostanában tudnék több elképesztő mozit ajánlani...

2018-11-06 21:28:01 tomside #23987

Megkérdezhetem, pontosan melyik elv miatt?

2018-11-06 20:43:54 Havierez #23986

Köszi az ajánlást ChrisAdam! Csak én elvből nem nézek magyar filmeket! :)