OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)

(vissza a topikok listájához)

2018-08-15 11:40:33 mimóza #23910

próba volt

2018-07-26 10:28:08 caulfield #23909

Elias Canetti a Tömeg és hatalom könyvében értekezik a „sluagh” kelta szóról. Jelentése: a holtak, vagy szellemek serege. A szellemek mindig földi bűneik színhelyeire térnek vissza. Célt sosem tévesztő mérgezett nyilakkal öldösik az emberek kutyáit, macskáit, birkáit és marháit. Mint az ember a földön, csatákat vívnak az égen. Csata után vöröslenek a vérüktől a sziklák, a kövek. A „ghairm” szó jelentése ordítás, kiáltás, és „sluagh-ghairm” volt a halottak csatakiáltása. Ebből lett utóbb a szlogen szó: modern tömegeink csatakiáltásainak nyelvi fogalma a felföldi holtak szellemseregeitől ered.

2018-07-25 18:14:50 kaamir #23908

Mondjuk nem harcnak kéne felfogni...

előzmény: Kempesbaba (#23907)

2018-07-25 17:31:46 Kempesbaba #23907

Hát vannak olyan harcok amiket nem érdemes megvívni...

2018-07-25 17:12:34 Hannibal Lecter #23906

Én mérlegeltem, és arra jutottam, hogy többé hasonló jellegű világnézeti vitában nem veszek részt. Szerintem az én (mellesleg más témájú) vitaindítóm után egy ideig kulturált mederben folyt a társalgás, de amikor a MeToo került a középpontba, akkor infernális mélységekbe süllyedt az eszmecsere. A jövőben inkább pontozok, esetleg filmeket véleményezek, de ilyesmihez többször nem asszisztálok, mert - ahogy te is írtad - mindig ugyanaz a vége, ráadásul, ahogy azt ebben a vitában is éreztettem (legalábbis egyikükkel kapcsolatban), vannak bizonyos felhasználók, akikkel nem kívánok egy virtuális levegőt szívni. Finoman sem tetszik továbbá e csörték "vitakultúrája" és az, hogy rendszerint nekem is személyeskednem kell (mert egyáltalán nem örömömben írtam, amit pl. most is írtam, és általában nem előzmények nélküli, ha ilyesmire vetemedem), és akkor arról még nem is beszéltem, hogy nekem már nincs se kedvem, se energiám fél napokat áldozni egy-egy ilyen diskurzus "nyomon követésére" és továbbgombolyítására. Szóval én itt mostantól ilyen témát nem is kezdeményezek, és nem is kapcsolódom be ilyen jellegű beszélgetésbe.

előzmény: dikalosz (#23905)

2018-07-24 18:40:21 dikalosz #23905

Állandóan ugyanaz a vége, és értelmes emberek mégis mindig belemennek. Szomorú ezt a feszkót látni. Kérlek, mérlegeljetek.

2018-07-24 16:37:16 Hannibal Lecter #23904

Jaj, ez az óvodás árulkodás... Annyira kicsinyes. Méltó e "vita" szellemiségéhez.

2018-07-24 16:30:21 kaamir #23903

Hééé, nem volt unalmas. Csak szar.

2018-07-24 16:26:20 ChrisAdam #23902

Most a szóra rákeresve tényleg... Én hibám, a kétszáz komment között elsiklottam Hannibal véleménye felett és valóban, ő is elég kemény kommentet írt kaamirnak. Nem könnyű dolga van a moderátornak egy ilyen heves és hosszú vitában.

Kempesbaba: Semmi okom nem volt erre. Ha azt hiszed, hogy élvezem, hogy ezt a felettébb unalmas szart kell olvasgatnom és moderálnom, akkor tévedsz. Jobb dolgom is lenne ezen a szép, nyári napon.

2018-07-24 16:21:26 Kempesbaba #23901

Ha már bátorkodtál ezzel a megjegyzéssel élni,akkor javaslom a saller,tasli,sőt a népiesn rusztikus barack kifejezéseket. Ezekkel méginkáb megalázhatsz felnőtt embereket és hatványozottan kifejezheted a pozíciódból adódó felsőbbrendüségedet.
Béke

2018-07-24 16:20:26 Olórin #23900

Ezeket nem kiregro írta (vagyis nem csak), ez esetben egy szót sem szóltam volna.

2018-07-24 16:17:42 ChrisAdam #23899

Éppen ezért a kijelentéséért kapott kiregro kitiltást. Pont ezért nincs egy kalap alá véve veled.

2018-07-24 16:13:05 kaamir #23898

Kikerültünk a szégyenfalra :)

előzmény: Kempesbaba (#23894)

2018-07-24 16:12:49 Olórin #23897

Mérleggel játszadozás? Őszintén nem érdekel, hogy ki milyen retorzióban részesül, nem az a célom, hogy bárki ellen "uszítsak", de hadd érezzem átkozottul igazságtalannak, hogy egy kalap alá veszel valakivel, aki gerinctelennek, aljasnak, hitványnak stb. minősített másokat, mikor én rohadtul nem beszéltem így senkivel, még akkor sem, amikor én már mindennek el lettem mondva.

2018-07-24 16:08:42 ChrisAdam #23896

Planet Earth 2!!! A haveromék most vettek egy 4K tévét, az első két résszel avattuk fel, hatalmas élmény volt!

Kempesbaba: Hivatalos figyelmeztetés. Apukám mondta mindig így, ha rosszat tettünk a tűzre. "Ha nem lesztek jók, elosztok köztetek három pofont." (Hárman voltunk, bár pofont sose kaptunk.) Bár én nem vagyok itt senkinek az apja, moderátorként bátorkodtam ezzel a megjegyzéssel élni.

Olórin: Nem szeretnék bíráskodni, mivel a vitában javarészt ti négyen voltatok, ezért igazságtalan lenne csak az egyikre vagy a másikra büntetést szabni. Lehet, hogy egyikőtök mérsékeltebb hangnemmel élt, mint a másik, de ugyanúgy részt vállaltatok a "diskurzusban". Én nem szeretnék a mérleggel játszadozni. Kiregro az egyedüli kiugró eset ebben a vitában, meg is kapta megérdemelt szankcióját. Sajnos a piszkos munka mindig ránk marad, no offense.

2018-07-24 15:54:59 betti #23895

"állítólagos nő, hiszen itt ugye nem tudjuk egymás identitását" - El is fogadnám, hogy tényleg csak erről van szó. Csak épp egyszerűen nem volt _semmi_ oka, hogy ezt szóba hozd (ahogy általában sosincs). Nem említed meg csabagá-nál, akinek a neve utal arra, hogy tán pasi, nem említed meg senkinél, akinek a profilján be van jelölve, hogy férfi. Nálam szükségét érezted a nemem bizonytalanságának megemlítését, kétségbe vonását.
A "szétcincálás" magyarázata dettó. Elég lekezelő kifejezés, odadobtad, jelezve, hogy mennyire semmi, amit írtam, majd okosan elmagyarázod, mit is jelent(het) ez a szó. Jelenthetné, ha egy egészen más szövegkörnyezetben, egészen más stílusban használod. Nem azt tetted. Mindegy.

Nincs ezzel gond, nem sért, és gyanítom, elég jól értem, érzékelem, hogy miért így reagálsz most, mint ahogy reagáltál akkor először.

"egy esetben lenne, ha magad az aktív sjw progbalosok vagy az alt-right stb közé sorolod és valamennyire ismered is az adott világot.
akkor lenne érdekes tudni, hogyan is érzel velük kapcsolatban:) "

Nem sorolom, és nem ismerem elég jól - kb csak annyira, amennyire az itteni hsz-ek alapján a kommentelők többsége (nyilván nem mindenkivel azonos mértékben). De tetszik, hogy ha nem sorolom be magam valamelyik zászló alá, akkor eleve nem is lehet érdekes a véleményem.

No de ez a vita innentől felejtős. Ki vagy zárva három napra, eleve nem fair replikázni amikor nem tudsz reagálni, ráadásul velem úgysem vagy igazából hajlandó vitázni, amit viszont másoknak írtál, azt olvastam, tehát a "vita", a maga módján, lezajlott, sokmindent, amit mondhatnék, elmondtak mások.

előzmény: kiregro (#23884)

2018-07-24 15:54:57 Kempesbaba #23894

Bocs hogy kívülállóként belekérdezek,de milyen az a figyelmeztető pofon?

2018-07-24 15:53:39 kaamir #23893

Terror? (mármint a sorozat)

2018-07-24 15:44:22 Ubul #23892

bocsi az offért (bár offtopic :D ) de ajánlanátok valami 1080p-s vagy 4K-s filmet, amit érdemes lenne megnézni egy újonnan vett 4K-s tv-n? :) (tegnap Deepwater Horizon volt a soros :D )

mondjuk az a gond, hogy látványfilmek nagyrészét láttam már, de hátha lesz valami, amit már rég, és jó lenne újra megnézni, vagy valamit épp kihagytam :D

2018-07-24 15:06:28 Olórin #23891

Igazságosan? Aha.

2018-07-24 15:01:08 Hannibal Lecter #23890

kirergo megnyilvánulásai valóban minősíthetetlenek. Ráadásul ő is szépen félreértette a genderlobbival kapcsolatban kifejtett véleményemet.

2018-07-24 14:57:41 ChrisAdam #23889

Hiba lenne részemről, ha részre hajlanék, ezért Hannibal, Olórin és kaamir igazságosan osszanak szét egymás között három figyelmeztető pofont, kiregro viszont 3 napig pihenni fog, mert amilyen minősíthetetlen hangnemben beszélt fórumtársaival, az egy fokkal komolyabb következményeket von maga után.

2018-07-24 14:45:22 Hannibal Lecter #23888

Hihetetlen, hogy leírom, hogy valakivel nem akarok beszélni ezen a fórumon, erre az illető sunyi, bujtatott módon kezd engem egyszerre visszataszítónak ÉS személyeskedőnek nevezni, és még észre sem veszi magát. :D

2018-07-24 14:42:01 Olórin #23887

"mivel a két alak bocsánatot nem kér, nekem itt nincs dolgom"

Tényleg van két alak, aki egészen visszataszító személyeskedésig vitte ezt a vitát, ráadásul ezt teljesen elfogadhatónak, indokoltnak tartják, még utólag ki is magyarázzák. Egyik se kaamir és én vagyunk.
Na ennyit erről az egészről.

előzmény: kiregro (#23884)

2018-07-24 14:42:00 kiregro #23886

a jobbára fehér középosztálybeli elitista progresszív bal valóban összefonódik a feminista, meleg ill. transzlobbival.
annyiban nem értenek egyet, hogy az előbbiek kevésbé radikálisak, nem véletlenül tipikusan konzervatív melegfilmek mondjuk a carol vagy a call me by your name, érték is őket emiatt kritikák, de ezen túl azért nagyjából ezt szolgálják ki, tegnap láttam, a supergirlben van transz szuperhős.
na ugyan minek, hány transz van, hányan kívánják ezt látni. a lobbi nyomul, meg az ideológia.
az más kérdés, jó vagy rossz, nem ez a téma, hanem a tény.

2018-07-24 14:39:29 kaamir #23885

Nem implikáltam semmit, annyit mondtam, hogy nálam hol, milyen kategóriában van a helye a kijelentésednek. Ennyit és nem többet.

De sztem fejezzük be, nem ér ez annyit, hogy bannolva legyünk.

2018-07-24 14:37:47 kiregro #23884

Állítólagos nőnek neveztél (ezt most magyarázni kell? ha valakiről azt feltételezem, hogy CSAK ÁLLÍTJA magát nőnek, akkor azzal arra utalok, hogy valójában NEM az).
Ugyanígy: ha valakinek a kommentjéről azt írom, hogy "szétcincálhatnám", akkor piszkosul nem arra utalok, hogy valós, objektív, korrekt dolgokat ír, hanem arra, hogy HAMIS állításai vannak, vagy TÉVES/HAMIS következtetéseket von le."

egyik sem azt jelenti.
az első azt, hogy igen, állítólagos nő, itt nickek vannak, nem nők és férfiak. te vagy nő vagy vagy nem, elfogadom hogy az vagy ha annak vallod magad, de ez attól még net, nem irl világ

a szétcincálhatnám nem azt jelenti hogy hazudsz, hanem azt, hogy vannak problémás állításaid, teljesen függetlenül attól, amit tapasztaltál te egyedül személyesen, igazak vagy sem

de én veled nem kívánok vitázni, meg mással sem.
mivel a két alak bocsánatot nem kér, nekem itt nincs dolgom.
meg amúgy sem ide tartozó a téma

akkor lenne érdekes tudni, hogyan is érzel velük kapcsolatban:)

előzmény: betti (#23881)

2018-07-24 14:34:38 Hannibal Lecter #23883

Az a baj, hogy te most azt implikálod a sorosos példád alapján, hogy én a hollywoodi genderpártiakat valamiféle szabadkőműves közösségként tételezem, akik meg akarják váltani a világot, és mindenkit át akarnak operálni vagy meleg átnevelőtáborokba hurcolni. Ha ugyanis a Sorosos-gyíkemberes analógiákkal élsz, akkor ezt kell gondolnod, mert ezek az összeesküvés-elméletek ennyire abszurdak kb., mint amit én most leírtam itt. Csakhogy ilyesmiről szó sincs, én csak annyit mondtam, hogy politikailag, ideológiailag a Metoo-t támogató hollywoodi közszereplők közt azonosság van. Nyilván nem mindenki ilyen beállítottságú, de rengetegen. Ez nem összeesküvés-elmélet, mert azért a többségük ebből nem is nagyon csinál titkot, tehát miről is beszélünk? A másik: valami olyasmit írtál, hogy az én fajtám mindig kiveri a balhét, ha LMBTQ-tartalmat lát. Ezt én magamra vettem, és azzal kapcsolatban írtam, hogy én nem vagyok ilyen, szóval ezt finoman szólva is benézted. A rád aggatott jelzőkkel kapcsolatosan: nyilván ha te másképp viszonyulsz hozzám a vitában, és nem kezdesz elsőként személyeskedni, illetve némi malíciával kiforgatni a szavaimat, akkor nem kapod meg ezeket tőlem. Na, de én itt tényleg zárom soraimat, mert jobb dolgom is van, mint veled szórakozni, "ember".

előzmény: kaamir (#23882)

2018-07-24 14:20:24 kaamir #23882

Ember, hát nem azt mondtam, hogy te fideszes vagy soros-összeesküvés-hívő, hanem egy HASONLAT volt.

Tök jó, kár, hogy sehol nem is állítottam ilyet.

A szabályzatot meg szerintem egyikünk se emlegesse. Én se, de te se. Ilyeneket írsz rám:
- aljas és hitvány
- rosszindulatú, alávaló
- gerinctelen
- össze-vissza hazudsz, burkoltan rágalmazol

Tényleg ezek után még úgy érzed, hogy van jogod rajtam számon kérni a szabályzatot? Valahogy a saját kommentjeimben nem találok ilyen szavakat.

2018-07-24 14:19:07 betti #23881

"tőlem ilyet nem tudsz idézni"

ööö... hát erre nehéz mit mondani... ugyanis konkrétan idéztem :D Nem olvastad a kommentem első két sorát (sem)?

Komolyan azt hitted, hogy Olórin kommentjei alapján érzékelem a világot? :D
Komolyan úgy érzed, hogy az említett kommented (rólam) NEM jelenti azt, amit nyilvánvalóan jelent, vagy hogy elhitetheted velem, hogy nem azt jelenti? Mert akkor legalább megpróbálkozhattál volna vele.

De hát most sem, velem szemben sem érvelsz :( , visszavonsz egy állítást úgy, hogy valójában nem vonod vissza (mert azt nem bírod kimondani/leírni, hogy "oké, bocs, végülis minden alap nélkül gondoltam/írtam rólad azt, amit"), hanem inkább kijelented, hogy amiről azt írtad, fekete, az valójában fehér, és én vagyok vak, Olórin meg összekoszolta a lepedőt. Áhh :-(

(És az a röhej, hogy az egész kujvahosszú - ezért egyébként mindenkitől elnézést!! - kommentemnek a fenti volt a legkevésbé fontos eleme - az is jelzésértékű, hogy erre az egyetlenegy dologra reagáltál).

előzmény: kiregro (#23859)

2018-07-24 14:17:04 Hannibal Lecter #23880

(Szolgálati közlemény: ha a 7723-as kommentre nem válaszolok, az azért lesz, mert mostantól Olórinnal nem kívánok beszélgetni ezen a fórumon. Akik itt régi motorosok, azok tudják, mi ennek az oka.)

2018-07-24 14:15:47 kiregro #23879

és én egynél több ilyen esetet nem bocsátok meg, sem az elkövetőknek, sem a védőiknek.
minden ötödik párkapcsolatban élő nőt rendszeresen nem-kölcsönösen bántalmaz a párja a közép-felső osztályokban is.
lovasnak mindig igaza volt.

hogyne. nincs helyük egy tisztességes világban.

drop dead

előzmény: kiregro (#23877)

2018-07-24 14:13:24 Olórin #23878

Te jó ég! Vedd már észre, hogy a sorosozás egyáltalán nem politika volt (ld. a másik példát a mondatban: gyíkemberek), hanem puszta példa egy összeesküvés-elméletre. És igen, az, hogy milliónyi egymástól független nő (+ a kampányban szintén részt vevő sok-sok férfi) a világ minden táján egy emberként a genderlobbi érdekeit szolgálja ki, tényleg egy összeesküvés-elmélet.

2018-07-24 14:12:55 kiregro #23877

egyébként állítom hogy

-balos progresszív aktivisták, szervezetek hasonlóan az alt-rigth és egyéb nacionalista-populista aktivistákhoz, szervezetekhez annyiszor hazudnak, csúsztatnak hogy

ha valamit leírnak, vagy igazolják
1. valamivel
2. lehetőleg olyasmivel amit nem lehet pillanatok alatt szétszedni

vagy hazugságként kell kezelni mindazt, amit tőlük hallunk.

ennyi.

2018-07-24 14:12:09 ChrisAdam #23876

200+ hozzászólást kéne átolvasnom ahhoz, hogy tiszta képet kapjak, ki kivel szemben személyeskedik és fröcsög - bár legkevésbé sem izgat -, úgyhogy a részrehajlást átugrom és egyszerűen mindenkinek nyomatékosan üzenem, hogy amíg kulturált körülmények közt folyik a vita, addig maradhatna ez itt. De mivel - azt gondolom az utolsó pár tucat komment átfutása után - ez a határ át lett lépve, ezért kéretik az OFF-ba fáradni vagy másik platformot keresni. Nagyon unalmas már, hogy negyedévente ugyanazokat a köröket futjátok.
Köszöni a szerkesztőség és a fórum többi tagja.

2018-07-24 14:11:26 kiregro #23875

Hogy lehetsz ennyire aljas és hitvány? "

ez még rosszabb mint olórin, mert az legalább próbál valamilyen választ adni, akármilyet is, ez meg csak felül a magas lóra, pedig csúnyán pofára esett már sokszor.

2018-07-24 14:09:34 kiregro #23874

nem igaz.

ha ő állít, neki kell igazolnia, ha én azt állítom, hazudik, akkor is neki kell alátámasztania, nem nekem. honnan is veszed a bátorságod hogy rám terheld az igazolást, honnan?
én tudom hogy elfogult szervezet és leírtam hogy vannak statisztikák mely szerint ez nem egyszerűen a hétköznapi tapasztalatnak mond ellent, hanem nem lehetséges.
____innentől kezdve igen, hazugságként kezelem amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője___

és igen, gerinctelen aljas patkány az, nem más, aki pofátlanul benyögi, hogy nulla igazolást hoztál az állításodra.
talán mert megalapozottan állítom amit, és én hozok valamit, ők meg semmit, csak benyögnek valamit.

2018-07-24 14:09:33 Újpest Ostora #23873

:DDDDDDDD, azt a betyár kurva életbe, milyen tökéletes komment minden ízében. Őszintén köszönöm az élményt.

2018-07-24 14:09:18 Hannibal Lecter #23872

Édes szívem, te nem olvasol szabályzatot? Most komolyan elkezdtél sorosozni? Miért kell mindenáron politikát keverni ebbe? Látom már, görcsösen azon igyekszel, hogy valamiféle, a magyar kormány propagandatörekvéseivel szimpatizáló, véresszájú fidesznyikként állíts be engem. Hogy lehetsz ennyire aljas és hitvány? Amikor elfogynak az érvek, jönnek az efféle, szándékos és undorítóan rosszindulatú csúsztatások. És nem, nem, szerintem a filmekkel kapcsolatos diskurzusnak is megvannak a maga szabályai. Akkor jó és hasznos ez, ha magukról a FILMEKRŐL szól elsősorban. Lehet ideológiákra is hivatkozni, de főként erre hivatkozni nem szerencsés. Nem szerencsés csak azért elmarasztalni egy filmet, mert melegek vagy transzneműek vannak benne, de ugyanúgy nem szerencsés csak ezért piedesztálra emelni. Mindkét jelenségre látok példát. Az viszont megint egy mocskos nagy, alaptalan hazugság, hogy minden filmnél, amelyben LMBTQ-karakterek lennének, rögtön kifogásolni kezdeném ezt, ez megint egy aljas, alaptalan hazugság, amit a velem szembeni frusztrációd és ellenszenved szült. Pl. most néztem meg a Love, Simon és A Fantastic Woman c. filmeket szorosan egymás után és mindkettőben találtam számos értéket. Úgyhogy ezt szépen benézted, kicsi szívem. A kölni szilveszteres példád kapcsán pedig nem hiszti ment és nem személyeskedés, csak kikértem magamnak egy rosszindulatú, alávaló sugalmazást. De erre nem válaszolok, mert az egész kérdésfelvetésed demagóg és méltatlan, ráadásul politikai témát is érint, akárcsak a gerinctelen sorosozásod, szóval ezekért a szerkesztők helyében már rég figyelmeztettelek volna a szabályzatra. Egyébként rengeteg releváns érvemre (munkahelyi szabályozás, etikai bizottságok felállítása) nem reagáltàl. Helyette ferdítesz, össze-vissza hazudsz, burkoltan rágalmazol. Gratulálok, igazán büszke lehetsz magadra, te tüzes szívű, bátor társadalmi igazságharcos!

előzmény: kaamir (#23860)

2018-07-24 14:01:38 Olórin #23871

A személyeskedést gálánsan átlépem. Gondolom, csabaga majd helyreutasít érte, korrekt módon, részrehajlás nélkül áll ki a fórum tisztasága mellett.

szóval támaszd alá a nane igazát vagy kussolj, kis szemét

Itt nagyon komoly félreértés van. (Mármint jóindulatúan feltételezem, hogy félreértésről van szó, nem izé, direkt csúsztatásról.) ÉN nem beszéltem abszolútumokban. Nem állítottam, hogy a nane minden szava tűpontos és szentigaz. TE tettél ilyen éles kijelentést, konkrétan ennek a totális ellenkezőjét (ráadásul újra meg újra), vagyis kettőnk közül NEKED kellene egy meglehetősen agresszív, melldöngető állítást tényekkel alátámasztanod. Erre mindeddig nem került sor. Odáig eljutottál (jogosan), hogy a nane elmulasztotta a forrásmegjelölést, de ez ugye még nem egyenlő a hazugsággal. Tehát továbbra is ott tartunk, hogy:
A nane hazugságaira hozott példák száma: 0
(Az érvek hiányát tökéletesen mutatja az azt helyettesíteni kívánó személyeskedés.)

előzmény: kiregro (#23858)

2018-07-24 13:56:23 kiregro #23870

7710, érdemi reakció vagy kuss

2018-07-24 13:55:54 kiregro #23869

én sem téged, mert csúnyán pofára estél és még neked áll felljebb.
rakd már helyre magad, kiskoszos

előzmény: kaamir (#23868)

2018-07-24 13:55:08 kaamir #23868

Jaj, de aranyos. Azt hiszi, hogy ezek után még vitapartnernek tekintem. Édesem...

előzmény: kiregro (#23867)

2018-07-24 13:53:32 kiregro #23867

igen, ő az.
senki nem kényszerítette, hogy olyan pofátlan söpredék módjára viselkedjen.
te is az vagy, csak lehet hogy nem csúsztatsz csak olvasni nem tudsz.
akkor mit sír a pofád tetvem?

előzmény: kaamir (#23866)

2018-07-24 13:51:55 kaamir #23866

Ezért:

olórin egy mocskos, pofátlan kis féreg, egy csúsztató patkány.

előzmény: kiregro (#23865)

2018-07-24 13:51:03 kiregro #23865

miért is kicsihuszár?

előzmény: kaamir (#23863)

2018-07-24 13:50:22 kiregro #23864

a nane három állítását idéztem
a három állítás összeolvasva a következő, mivel szövegértési nehézségekkel küzdenek egyesek S betűvel jelölöm amit sugall, nem tesz egyértelművé, azt nem árulom el a min96-os érték hogy jött ki, hátha mégis rájön az olvasó
minden rétegben, azaz még a tág értelemben vett közép, sőt felső osztályon belül is, bizony, minden ötödik nő olyan párkapcsolatban él, ahol a férfi partnere rendszeresen bántalmazza, azt pedig ne higgyük, hogy a nők is erőszakosan viselkednek, ha párkapcsolatban bármilyen (S) testi erőszak előfordul, heteró párok eseten szinte minden esetben (legalább 96%) a férfi bántalmazza a nőt.
egy szervezet, (amivel kapcsolatban van akinek több, a védői egy részének kb. nulla ismerete van, aki pedig ismeri őket, tudja mennyire elfogultak)
a közép-felső osztálybeli férfiak közel 20%-át partnerét _rendszeresen_ (ehhez jön az alkalmanként, vagy legalább egyszer) bántalmazónak írja le a nőket pedig szinte minden esetben áldozatnak, erre nulla forrás, és lám, az az ellenség, aki rámutat arra hogy ez jó eséllyel hazugság nem véletlen nincs forrás, ami meg van, az pont ezek téves de minimum erősen kérdéses voltára utal, ezért hazugságnak kezelendő mindaddig, amíg az igaza be nem bizonyosodik.

ha valaki ezzel nem ért egyet
-először is találni kellene hitelesnek minősíthető forrást, ami ezeket igazolja, ha az nem megy, akkor
-találni kell forrást legalább arra, hogy ezek miért_ nem_ rendkívüli, azaz alapos igazolásra szoruló és miért nem férfiellenességet sugalló állítások, illetve miért fogadható el, hogy a nane miközben kioktat,tévhitet cáfol, semmilyen, de semmilyen forrást nem hoz, még feminista szervezet statisztikáit sem (!!!)
mert addig csak röhejes, primitív gerinctelen tekergés, pedig mélyre süllyedés helyett lehet szövegértést fejleszteni meg tanulni a témáról valamit.

2018-07-24 13:50:21 kaamir #23863

Szerintem te fogsz innen repülni, és nagyon meg is érdemled. Minősíthetetlen vagy.

előzmény: kiregro (#23859)

2018-07-24 13:50:05 kiregro #23862

te is kezdheted, mert elég csúnyán pofára estél

előzmény: kaamir (#23860)

2018-07-24 13:49:27 kiregro #23861

kérem olórint megfegyelmezni, mert amit csinál, etikátlan mocsokság.

szövegértése nulla, pofátlanul csúsztat és másokat vádol hazugsággal és csúsztatással.

tanuljon meg olvasni, kérjen szépen elnézést, aztán demonstráljon valami érdemit vagy hallgasson.

2018-07-24 13:49:25 kaamir #23860

Ez annyira kínos konteó, hogy beteszem Soros György és a gyíkemberek mellé.

Mármint hol ez a fokmérője? Nálad? A facebookos haverjaid körében? Azt hiszem, te is azok közé az emberek közé tartozok, akik nem tűrik az ellenvéleményt, és pláne nem tűrik, ha az ő véleményük nem az abszolút igazságként van kezelve. Barátom, azzal a mércével méred a filmeket, amivel akarod. Ahogy mások is, hagyd meg nekik ezt a jogot.

A filmekkek kapcsolatos diskurzust Te és a hozzád hasonló emberek alacsonyítják le. Akármilyen hír jön, ahol szóba kerülnek a nők, a feketék, a melegek, egyből megy a hiszti. Jaj, genderterror. Jaj, libsiveszély! Jaj, jaj, jaj. (javaslom az IGN.hu kommentszekcióját pl.). Te se csinálsz itt igazából mást, mint a politikai frusztrációdat vetíted ki metoo-ra, genderre, és minden egyéb gyűlöletes dologra.

A hiszti és a személyeskedés megy, válaszolni nem sikerült. No comment.

2018-07-24 13:48:00 kiregro #23859

téged olórin szerint hazugoztalak le, tőlem ilyet nem tudsz idézni.

olórin egy mocskos, pofátlan kis féreg, egy csúsztató patkány.

úgy ki kéne innen vágni, mint macskát szarni.

előzmény: betti (#23855)

2018-07-24 13:47:02 kiregro #23858

neked aztán vastag bőr van a képeden.
én hoztam egy forrást, ami lehet hogy vitatott, de még mindig megbízhatóbb helyről származik mint ha radikális feministák csinálták volna, a lényeg pedig továbbra is az, ha tudnál olvasni, hogy bizony semmi, de semmi nem támasztja alá a nane állítását, akik egészen véletlenül elfelejtettek bármiféle érdemi igazolást hozni, ugyanakkor más források alapján jó okunk van azt gondolni, hogy nem igaz.
akkor kisfiam, honnan is veszed te a bátorságot hogy engem csúsztatással vádolj?

szóval támaszd alá a nane igazát vagy kussolj, kis szemét.

2018-07-24 13:42:09 mimóza #23857

próba

2018-07-24 13:36:12 Hannibal Lecter #23856

Te jó ég... Na jó, sajnos nem bírom ki. :D 1) Van egyfajta érdekazonosság a Metoo szekértolói között, ezt súlyos vakság nem érzékelni. Kínosan igazodnak a genderlobbihoz, annak az érdekeit szolgálják ki, ahogy egyébként maga Hollywood is. Ez utóbbi jelenség pedig különösen káros, és itt most nem a "Legyen-e meleg karakter a Disney-filmekben?" típusú vitákra gondolok, hanem arra, hogy egy hollywoodi produkció értékének fokmérője most már sok esetben nem az esztétikai színvonala, hanem az, hogy mennyire progresszív, mennyire "haladó szellemű" az üzenete. Ez pedig súlyos probléma, mert a filmekkel kapcsolatos diskurzust alacsonyítja le. Nemrég amikor a Facebookon kissé elmarasztaltam (esztétikai okok miatt) a Get Out c. filmet, kaptam egy válaszkommentet, miszerint elitista vagyok, aki nem érti a film progresszív üzenetét. Nekem ebből a jelenségből pl. kibaszottul elegem van, én a hagyományos mércével akarom mérni a filmeket. És ez is Hollywood genderőrületének egy jelentékeny negatív vetülete, akárcsak a Metoo kampány boszorkányüldözősdije. 2) Szerinted jó helyre mentek a pofonok, szerintem nem biztos. Ez ilyen. De egyáltalán nem akarom mindenáron negatív színben feltűnt etnikai ezt a mozgalmat, ne haragudj, de ez hazug állítás. Viszont jelenlegi formájában ez a felelősségrevonás nem igazán működőképes, mert nincs mögötte szisztéma. Állítsanak akkor inkább fel etikai bizottságokat (igen, ott is ott van pl. a részrehajlás nem csekély kockázata, de ennél még az is jobb lenne), vagy amint mondtam, dolgozzanak ki egy munkahely policy-t a hasonló esetek elkerülése érdekében. Pl. monitorozzák keményen a főnök-beosztott kapcsolatokat, ügyeljenek rá, hogy egy adott hatalmi pozícióban lévő személy egyik beosztottjával se maradhasson kettesben stb. stb. Nyilván ez sokkal nehezebb, mint nyakig belemerülni a boszorkányüldözősdibe, meg a munkahelyi kapcsolatokat radikálisan átalakíthatja, de sokkal célravezetőbb lenne, mint ami most folyik. Az utolsó kérdésed ellenben nem provokatív, és nem is csupán kegyetlenül demagóg, hanem - amennyiben azt sugalmazod, hogy bevándorlógyűlölő volnék, márpedig ilyesmit sugalmazol - egyenesen alávaló.

előzmény: kaamir (#23853)

2018-07-24 13:22:00 betti #23855

Lehet, hosszú leszek, de hát elég sokminden elhangzott, amióta kommenteltem.

"egyébként az ide író állítólag nő mondatai sem, de azt sem cincálom szét, mert minek"
Minek? Mert akkor talán lehetne vitázni. Ámbár... visszaolvastam a kommentemet. Nem hivatkoztam nané-s vagy más statisztikákra, újságcikkekre, kizárólag saját tapasztalatból írtam, amit írtam. Azt "cincálnád szét"? Hogyan? Egyféleképpen: ha lehazugozol, ha adottnak veszed, hogy amiket írtam esetek, azokat a kisujjamból szoptam. Lehazugoznál, ahogy kétségbe vontad a nememet is. Jó módszer: tökéletesen lehetetlenné teszi az érdemi párbeszédet, hiszen innentől kezdve írhatok bármit, a szavahihetőségem számodra nem létezik.

Statisztikák: hamisnak tekinted a nané-ét, a ksh-ét is, általában mindent, ami feminista megközelítést tartalmaz. Oké, tehát akkor milyen statisztika hiteles? És az miért?

Az hiteles, hogy hány nő, férfi és gyermek hal meg családon belüli erőszak következtében? És ha x nő hal meg évente úgy és azért, mert a partnere bántalmazta, akkor abból te milyen következtetést vonsz le? Azt, hogy akkor egyszer az életben került sor a verésre, ami emberölésbe torkollott?
Ahogy nyilván a (nagy nehezen) védőnő, orvos, gyámügy látókörébe kerülő gyermeket is csak "akkor egyszer" bántalmazták?
Nem hiszem, hogy ezt te magad komolyan gondolod. Biztos, hogy te is hallod (rendszeresen) azokat a híreket, amikor egy bántalmazó kapcsolatból kilépni próbáló, vagy már kilépett nőt bántalmaz, ill öl meg a volt partnere. Ezeknél is csak alkalmi felindulásról beszélhetünk, de nem volt mögötte hosszabb távú bántalmazás?
És tényleg úgy gondolod, hogy az _összes_ eset (vagyis a legsúlyosabbak, amelyek súlyos sérüléssel vagy halállal végződnek) napvilágra kerül, és a családon belüli erőszak pont annyi, amennyi a police.hu-n megjelenik, ill amelyiknek a végén a bíróság ítéletet hoz??
Mert ha igen, valóban nincs miről beszélnünk :(

De akkor - akkor a férfiak elleni bántalmazásról sem beszélhetünk, hiszen a férfipartnerét (fizikailag, hosszútávon) bántalmazó nőkről végképp nincs ill elhanyagolható (tudtommal) a mo-i bűnügyi statisztika.
Amit én, a hazug (és nyilván feminista nem-nő) nem tudok elhinni és elfogadni. Nyilván nem a nane fogja kutatni, de hogy kéne vele foglalkozni, az egyértelmű. Hiszen ha a nők egy része titkolja, ami vele történt (és bizony titkolja, bármilyen hihetetlen - sokan csak nicknév mögött beszélnek róla, vagy úgy sem, hiszen az első reakció az, hogy kétségbe vonják az állításának igazát éppúgy, mint a személyiségét, nemét...), akkor a férfiak pláne szégyenletesnek és megalázónak érzik.

De hogy várhatja bárki, hogy a férfiakat ért bántalmazásról nyíltan és őszintén beszélhessünk, ha a nőket és gyermekeket ért bántalmazásról való beszéd ennyire át van itatva a másik ellehetetlenítésének, lehazugozásának vágyával?! Miközben a nőket és gyermekeket ért erőszakról régebbi a kutatás, több a (rendőrségi, bűnügyi, bírósági) adat...

És végül, az "én környezetemben érdekes módon nem találkoztam ilyennel" megjegyzésekhez még vmi:
Hát komolyan nem tudom. De tippjeim vannak azért.
- A kommentelő férfi, és a nőismerősei nem beszélik meg vele az ilyen élményeiket. Jó okuk van rá: ha egy nő egy férfitől azt hallja, hogy "csak a feministák nyomják ezt a hülyeséget, a nane összes statisztikája hazugság", vagy azt, hogy "magának kereste a bajt", akkor nem fogja elmondani, őt milyen élmények érték. Ha a nő ezeket a saját apjától, barátaitól, később partnerétől hallja, akkor még el is hiszi, hogy saját magával van a gond. Elhittem én is tizenévesként a 4-6-os villamoson, hogy velem volt a gond, mert nyáron a 30 fokban mégse kellett volna rövidnadrágot húzni, elhitte sokáig a 15 éves korában a "család barátja" által megerőszakolt barátnőm (basszus és közölte utána vele, hogy "láttam rajtad hogy akarod"...).
- A kommentelő nő, és megtalálta a módját, hogy hogyan kezelje ezt saját maga számára. "Nem találkoztam ilyennel", mondja, mert azt, amit más már zaklatásnak tekint, ő elfogadja poénnak, és lekezeli azzal, hogy "a férfiak már csak ilyenek".
- A kommentelő olyan különleges lény, hogy tényleg nem volt soha, semmikor a környezetében még csak hasonló eset sem.
Ezt a harmadikat egyszerűen képtelen vagyok elképzelni, bocsássatok meg.

Én kifelé normálisnak tűnő családban nőttem fel (értem ezalatt a szüleimet és a tesómat), apám soha egy ujjal nem bántotta anyámat, verbálisan sem - inkább anyám a harcosabb fél a családban, de ő sem vált (verbális, pszichés) bántalmazóvá, mert ahhoz meg apu nem eléggé papucs szerencsére.
Mégis: ha fel kellene sorolnom az összes bántalmazó kapcsolatot, amit tudok, amit elég közelről tapasztaltam, láttam, ismerek ahhoz, hogy tiszta lelkiismerettel merjem állítani, valóban megtörtént, akkor nagyon hosszú lenne a lista. Igaz - a tágabb család, szüleimé is, páromé is nagyon nagy. Van merítés. Baráti körben dettó. Miközben csodálatos, jófej, hosszú ideje együtt élő, támogató párokat és családokat is ismerek, ismerem az ocsmány oldalt is.
Alkoholista szülőket, a feleségét az udvaron vasvillával kergető férjet (igen, szó szerint értendő), a csecsemő gyermekét és feleségét bántalmazó apát, a férfit, aki úgy megütötte a terhes feleségét, hogy az elvesztette az eszméletét, rendőröket, akik az előbb említett nőnek azt mondták, hogy sajnos amíg vér nem folyik, nem tudnak mit tenni, de esetleg vegye fel diktafonra, amikor bántalmazza. Megpróbálta. A férj megtalálta a diktafont. De vér nem folyt azután sem. De a bordatörés után elhangzott: megölöm a gyerekeidet, ha bármit mondasz a kórházban vagy a rendőröknek. Személyesen ismertem fiatal lányt, akit hónapokig bántalmazott a barátja, és amikor megpróbált vele szakítani, akkor odajárt a házuk elé, életveszélyesen fenyegetőzött, betörte az ablakot - a szomszédok a lánnyal és az anyukájával veszekedtek, hogy "ne itt balhézzon a pasijával", és "menjen ki ha hívja, akkor nem fog itt üvöltözni meg ablakot törni". Tudok fiatal, 16 éves lányról, akit megpróbált berángatni egy férfi egy üres telekre, de a lánynak volt annyi lélekjelenléte, hogy kiabálni kezdett - több járókelő félrefordított fejjel elment mellette, az egyik végre szólt egy rendőrnek, a pasi előadta, hogy segíteni akart vinni a lány holmiját(!!), de az nyilván félreértette, persze bocsánatot kér, és a rendőrök is szépen bocsánatot kértek, és megmondták a lánynak, hogy ja, hát ők így nem tehetnek semmit, hiszen egyik állítás áll a másik ellen....

Én nem értem, hogy lehet az, hogy nekem, miközben száznál több jófej, értelmes, ismerősöm van, mégis látom és tudom ezeket is, Te meg csabaga valahogy SEMMIT, semmi ilyet. Én számomra meg AZ a hihetetlen. Vaknak kell lenni vagy extrém módon szerencsésnek, hogy az ember ne találkozzon ezzel. Tényleg drukkolok, hogy csak a szerencse legyen.

előzmény: kiregro (#23792)

2018-07-24 13:06:42 csabaga #23854

Akkor: The Crucible, The Children's Hour.

előzmény: kaamir (#23846)

2018-07-24 12:57:36 kaamir #23853

Igen, te bezzeg egy angol lord stílusában vitáztál.

Két baj van:
1. Úgy kezeled ezt az egészet, mintha lenne valami központi direktíva, kollektív akarat a MeToo mozgalom mögött. Nincs ilyen, ez csak egy szlogen egy jelenségre. Ebből fakad, hogy "Ahány eset, annyi elbírálás." Nincs olyan, hogy "Metoo hashtagből font korbácsot forgató papjaira és papnőire". Valami autoritást feltételezel ott, ahol nincs.

2. Valami számomra ismeretlen okból mindenképp negatív színben akarod feltüntetni ezt az egészet, már-már kényszeresen. Biztos nem tökéletes a dolog (mi az?), de hogy egy fontos dologra hívja fel a figyelmet, és hogy eddig a pofonok többsége jó helyre ment, abban biztos vagyok.

Végezetül egy provokatív kérdés, ami nem csak neked szól:
- Ugye a kölni szilveszteri események után is megvártad a bírósági ítéletet, mielőtt pálcát törtél volna az állítólagos elkövetők felett? Ugye ott is csak hazudott a nők többsége, túlreagálva az eseményeket? Ugye fel voltál háborodva, hogy milyen boszorkányüldözés megy a bevándorlók ellen, amiért bírósági ítélet nélkül lettek megbélyegezve? Ugye nem mostad össze abban az esetben sem a tényleges erőszakot a csípős megjegyzésekkel?

2018-07-24 12:29:22 Kempesbaba #23852

Hannibal rulez! :)

2018-07-24 12:23:04 Hannibal Lecter #23851

Ja, még valami: a bíróságnak sincs időgépe, de azért bízzuk már a szakemberekre és ne a Metoo hashtagből font korbácsot forgató papjaira és papnőire, édes öcsém. Na csókolom.

2018-07-24 12:06:15 Hannibal Lecter #23850

Én meg most írom le huszonegyedszer, hogy ez így a legkevésbé sem etikus és korrekt eljárás. Van, akinek az egész hollywoodi karrierje megy a levesbe (Spacey), van, akit csak elővesznek, van, akit elővesznek és lépéseket fontolgatnak ellene, de mégsem teszik meg, van, aki esetben nyomozgatnak, de nincs érdemi eredmény, mégis maradhat A-listás hollywoodi sztár. Ahány eset, annyi elbírálás. Ez így a legkevésbé sem fair. Én legalábbis nem látok ebben semmilyen mintázatot. Ez az ún."közösségi elbírálás" hátránya: a mérhetetlen szubjektivitás és önkényesség. De mindegy, én kiszálltam, veled nem lehet normálisan vitázni, már megbocsáss. A stílusod pedig tenyérbemászó. Van ennél jobb dolgom is. (Freeman: nyilván van, amit beismer, pl. a szexuális tartalmú vicceket, és van, amit tagad.)

2018-07-24 12:04:28 Hannibal Lecter #23849

2018-07-24 11:55:30 kaamir #23848

Most írom le huszadszor kb., hogy a büntetőjogi felelősségre vonás és a közösségi reakció két külön kategória. Amúgy a bíróságnak sincs időgépe, ők is csak az áldozatok vallomásának hitelességére tudnak alapozni.

Ami egy olyan laza 5-6 év, addig Spacey gond nélkül abuzál még pár tucat embert. Te ha munkáltató lennél bevállalnád? 10 kollégád jelzi, hogy a Józsi tapizza, molesztálja őket. Áh, semmi baj gyerekek, majd 5 év múlva kirúgom, addig bírjátok ki vele egy légtérben. Ugyan már.

Freeman hevesen tagadja az ellene felhozott vádakat

Ez így a legkevésbé sem, igaz. Épp az ellenkezője, bocsánatot kér és bagatellizál: "Világos, hogy nem mindig úgy sülnek el a dolgok, ahogy szeretném. Ezért kértem bocsánatot csütörtökön és folytatom a bocsánatkérést, mindazoknak, akiket megharagítottam, noha nem szándékosan."

2018-07-24 11:37:47 Hannibal Lecter #23847

Csak ez a két forgatókönyv van? Az is lehet, hogy a vallomásuk tartalmaz részigazságokat, de nem minden ponton fedi a valóságot. Mivel nem voltunk ott, csak találgathatunk. Ezért amíg nem deklarálja bűnösnek Spacey-t (vagy bármely más megvádolt hollywoodi személyiséget) valamely jogi fórum, addig nem bűnös, ilyen egyszerű. Feltételezni lehet sok mindent, csak azzal sokra nem megyünk. Egyébként pedig rengeteg ilyen ügy van/volt, de mennyi jutott el az ítélethozatalig? A legtöbb csak lóg a levegőben. Pl. Freeman hevesen tagadja az ellene felhozott vádakat, tudtommal nyomozás nem indult, de sokan elítélték, megbélyegezték, az életműdíját is vissza akarták tőle venni (nem tudom, azóta ténylegesen visszavették-e). Szóval kapott is retorziót, meg nem is. De azért a szégyenbélyeg ottmarad rajta. Ezért kellene ezeket az ügyeket minden esetben tisztességesen kivizsgálni és megvárni a bírósági ítéletet. Így viszont a legtöbb megvádolt színész esetében ott a kétértelműség: lehet, hogy szexragadozó, lehet, hogy egyáltalán nem. Ez így semmilyen szempontból sem elfogadható szerintem. Az meg szép üzenet, hogy mostantól a hatalmi pozícióban lévők a befolyásukat latba vetve nem követhetnek el visszaéléseket, kérdés, lesz-e ennek valós visszatartó ereje H-ban vagy csak egy üres lózung marad. Nyomon követni mondjuk nehéz lesz, mert a legtöbb eset azért eddig sem került nyilvánosságra, és valószínűleg eztán sem fog. És azokból az esetekből is mennyi a valós visszaélések száma... Szóval ez nem vezet messzire. Nem, engem az sokkal jobban érdekelne, hogy ki óhajt-e Hollywood dolgozni bizonyos irányelveket, valamilyen munkahelyi szabályozást a visszaélések megakadályozása érdekében. Mert az, hogy tréningeket tartanak, pl. önmagában semmit sem ér, hisz ezeket a viselkedési szabályokat aztán vagy betartják az illetők vagy nem.

előzmény: kaamir (#23846)

2018-07-24 11:11:38 kaamir #23846

A Vadászat pedig nem jó példa. Ott egyetlen vádló van. Ezeknek az ügyeknek épp az adja a lényegét, hogy számos nő, egymástól függetlenül állítja ugyanazt az adott emberről. Ez meg innentől Occam borotvája: vagy valami rejtélyes módon összebeszéltek és gonosz hátsó szándékkal el akarják tenni az útból Spacey-t (miért pont őt?!), vagy igazat mondanak.

2018-07-24 10:56:09 kaamir #23845

nem etikus és nem tisztességes egy emberrel elvitetni a balhét

Milyen egy emberrel? Hány és hány tucat ilyen ügy van?

De amúgy is, miért baj az, ha reklámarc lett? Talán nem érdemli meg? Nem tett érte eleget? Igen, ő az egyik legnevesebb elkövető, ezért ő a legérdekesebb is, pl. a médiának. És igen, jó reklámja annak, hogy MÁR nem véd meg a hírnév és hatalom, ha másokat zaklatsz.

2018-07-24 10:46:11 Hannibal Lecter #23844

Rendkívül arrogáns a stílusod. Így nehéz kulturáltan vitatkozni. Nem azt mondtam, hogy ne hurcolják meg, ne forgasd ki a szavaimat. Azt mondtam, hogy nem etikus és nem tisztességes egy emberrel elvitetni a balhét. Dustin Hoffman vagy Bryan Singer esetében is számos egymástól független vallomás volt (hogy csak két nevet említsek), lett belőlük bármi? Nem. És ne haragudj, nem kell itt alskoskodni, biztosra vehető, hogy rengeteg hasonló, kisebb ügy van még Hollywoodban, ami nem került felszínre, pl. mert nem világsztárokat érint. Én azt mondom, akkor minden ügyet vizsgáljanak ki tisztességesen, legyen belőlük bírósági eljárás, és győzzön az igazság. Mert így bizony Spacey reklámarc lett. Ez így nem felelősségre vonás, csak szőnyeg alá söprése a problémáknak. Vak komondorokat idekeverni pedig ordas nagy demagógia. És semmiféle összeesküvés-elméletet nem gyártok, hanem pl. olvastam, hogy az LMBTQ-közösség elmarasztalta Spacey-t, amiért ilyen méltatlan körülmények között coming outolt, és melegként szégyent hozott a társadalmukra. Ja, és még valami. Hát igen, amikor egy kollektíva vallomások alapján hoz "ítéletet"... Lehet ez cseppet kontraproduktív is, nem gondolod? Láttad A vadászat című filmet?

előzmény: kaamir (#23842)

2018-07-24 10:42:12 Raul #23843

Nem unjátok még ezt a sz@rt? :)

2018-07-24 10:29:45 kaamir #23842

Nem értem a logikát. Ha mást nem hurcoltak meg, akkor Spacey-t se hurcolják meg? Mi ez, óvoda? "De Ödönke is belepisilt a homokozóba!"

Úgy beszélsz Spacey-ről, mintha semmit nem követett volna el, mintha nem lenne tucatnyi, egymástól független vallomás ellene, amire Spacey semmi érdemi reakciót nem tudott adni. Ha a bíróságon is ez lesz ultimate érve, hogy "be voltam rúgva, nem emlékszem", akkor már készülhet is hűvösre. Nem megtették reklámarcnak, hanem viseli a következményeit vállalhatatlan tetteinek. (igen, vak komondorok országában ez szürreálisnak hat, de van ilyen.)

Ne haragudj, de összeesküvés-elméleteket gyártasz. Mi az isten az, hogy "ő nem a mi melegünk"?! Kié, mire vonatkozik ez?

2018-07-24 10:22:09 Hannibal Lecter #23841

Ne csúsztass, te azt írtad, egy esetről sem tudsz, ahol a coming outoló nőnek anyagi haszna származott volna belőle. Hát úgy látszik, van ilyen eset. Ettől én még nem általánosítottam. De oké, akkor átfogalmazom egy korábbi mondatomat, ha ez annyira megviseli a lelked: VAN olyan eset, hogy az áldozat kap kártérítést. Spacey: lehet, hogy a munkáltatónak széles mérlegelési jogköre van ebben az esetben, de annyira látszik, hogy ez most egy szép nagy vezéráldozat akart lenni "Ültessünk már oda egy színészt is Harvey mellé" alapon... Rengeteg más hasonló ügy volt, ami napvilágra került (pl. egy másik meleg művészé, Bryan Singeré, akiről nem hiszem, hogy élesen kritizálta volna az LMBTQ-közösség, Spacey-t igen... Hát igen, ő "nem a mi melegünk"), és mennyi lehet, ami még nem került napvilágra. De Spacey-t kellett megtenni az álomgyári abúzusok reklámarcának, meg kész filmből kivagdosni. Kibaszott nagy képmutatás.

előzmény: kaamir (#23840)

2018-07-24 10:08:38 kaamir #23840

Mert ugye kötelező általánosítani, ha valamire van példa, akkor az tipikus, ha nincs, akkor az elő nem fordulhat.

Spacey-t pedig megilleti az ártatlanság vélelme - a bíróság előtt. A munkáltatója ettől még dönthet úgy, minden bizonyíték nélkül is, hogy nem kíván vele együtt dolgozni, és a közösségnek is joga van úgy dönteni, hogy persona non grata. Ők a tucatnyi vallomás alapján hozhatnak "ítéletet".

Freeman ügyében mi a nevetséges amúgy?

2018-07-24 10:01:49 magichorze #23839

Ha esetleg valaki nem követte a Theranos sztorit, érdemes utánaolvasni (különösen azért, mert film is készül belőle Jennifer Lawrence főszereplésével). Dióhéjban annyi történt, hogy egy fiatal "Stanford-dropout" lány alapított egy céget, amely néhány év alatt több milliárd dollárt ért, úgy, hogy egy dollár bevétele nem volt. A csaj tudatosan rájátszott arra, hogy az USA mennyire ki van éhezve fiatal, női vezetőkre. A lényeg, hogy mikor kezdett borulni a szaros bili, akkor a marketing osztályban komolyan felmerült, hogy dobjanak be egy sztorit arról, hogy a csaj egyetemista korában erőszak/molesztálás áldozata lett. A történetben rengeteg tanulság van egyébként ezen felül is.

2018-07-24 09:49:19 Hannibal Lecter #23838

Hát ha valaki 13 milliót perkált, akkor mégis kapnak az áldozatok kártérítést, szóval ezzel kaamir állítását cáfolod helyettem, köszi. Amúgy meg én itt Spacey-re gondoltam. Ha elkövetett valamit, ha nem, az ártatlanság vélelme mindenkit megillet, még őt is. De helyette odadobták bűnbaknak a MeToo-inkvizíció elé. Ami pedig több másik színész (pl. most legutóbb Freeman) kapcsán folyik, egyszerűen nevetséges. James Francót is megpróbálták befeketíteni, többek között azért, mert egyszer elővette a nemi szervét az akkori barátnője előtt a kocsiban etc. Baromira unom ezt a sorozatos bálványdöntögetést, ehelyett inkább azon kéne agyalni Hollywoodban, hogy miként lehetne megelőzni a jövőben a valódi szexuális visszaéléseket. Hogy lenne erre nézvést bármilyen javaslat, na ilyesmiről pl. nem tudok.

2018-07-24 09:42:13 kaamir #23837

Már az első mondat:

We analyzed data on young US adults aged 18 to 28 years

Ez aztán marha releváns mind a hazai, mind az amerikai társadalom egészére.

2018-07-24 08:05:10 Olórin #23836

Húúú...
A tények nagy barátjaként természetesen elfelejtetted megemlíteni, hogy ez egy enyhén szólva sokat vitatott kutatás (a férfijogi oldalak, férfihang nevű szennyek kedvenc vesszőparipája), amelynek hasonló kutatások ezrei mondanak ellent, kezdve rögtön a szintén idézett ksh-stól a nanén megtalálhatókig*, de nem baj. Tény az, amit te annak kiáltasz ki.
*Merthogy a nanén van egy egész sor statisztika, igaz, nincsenek hivatkozva az idézett szövegben, de ott vannak, egy rakás letölthető pdf és ajánlott irodalom.
"Szüntelen csúsztatás", hát igen.

2018-07-24 07:58:39 limupei #23835

Most arra gondolsz, hogy nem tettek hivatalos feljelentést? Azért ez nem igaz. Weinstein, Spacey Amerikában, Spacey Angliában, Stallone és egy rakás másik, A Fox News műsorvezetője már ki is csengetett 13 milliót stb stb.
A második mondatodra pedig ott van Casey Affleck ellenpéldának. Feljelentették, eljárás folyt ellene, ejtették a vádakat, aztán nyert egy Oscart és dolgozik tovább. Oké, néhányan nem akartak vele közös színpadon lenni, de ez még nem a karrierje derékba törése.

2018-07-24 00:13:53 Hannibal Lecter #23834

Én meg arról nem tudok, hogy bármelyik női áldozat perre vitte volna az ügyét mondjuk egy magánvádas eljárás keretében. Egyébként ha valakinek derékba törik a karrierjét és kiátkozzák egy egész szakmából nem bizonyított vádak alapján, az már baszhatja a pénzbeli kompenzációt.

előzmény: kaamir (#23751)

2018-07-23 22:54:10 kiregro #23833

és igen, a szüntelen csúsztasztó sjw-aktivisták, ilyen-olyan szélbalos teoretikusok, stb. jellemző módszereit használta a hasonlóan aljas, gerinctelen altright, mondanám megérdemlik egymást.

Dan Harmon Deletes Twitter Account After His 2009 Video Featuring Baby Doll Rape Resurfaces
The “Rick and Morty” co-creator is facing some backlash after a controversial pilot video he made in 2009 resurfaced.

2018-07-23 22:48:38 kiregro #23832

így van.
előtted is szabad a pálya, lehet olvasni ezeket a szervezeteket, személyeket, állításaikat, magyar honlap, idegen nyelvű honlapok, twitteren, facebookon, egyének, szervezetek stb.
senki sem akadályoz meg, hogy valamilyen tapasztalatot alkoss róluk, akár olyat mint én, akár másmilyet.

én személyes (nőkért egyik-másik alakja), netes (magyar nőkért, tűsarok, nane), külföldi (számos honlap, peer reviewed feminista és hasonló publikációk, twitter aktivisták plusz pár filmes újságíró, bár ezek elenyészőbb számban) alapján szűrtem le azt, amit. hosszú évek, nem egy-két nap.

így jártak.

(a jobboldal dettó, én pl. rengeteg lovas-írást olvastam, volt egy időben hely, ahol rendszeresen szétszedték, hol, miben csúsztatott a néhai újságíró. meg számos más jobbos szöveg, de ez itt még inkább irreleváns)

előzmény: Fonghi (#23830)

2018-07-23 22:44:22 kiregro #23831

na gyerekek, ezt vártam.
te tényleg ennyire szánalmas sötét vagy, és erre van nagy arcod?
a nane honlapján nem szerepel hogy konkrétan magyarországról van szó, az illető statisztikák a fejlett nyugatról származnak, céljuk nem a magyar viszonyok igazolása, hanem az említett állítások kétes voltának igazolása volt, a háromból egy egyébként magyar viszonyokról szólt bár az ne zavarjon,
mindenesetre
1. nem én tettem az állításokat hanem a nane, nagyképűen, tévhiteket cáfolva
2. sem ők, sem más semmilyen releváns hazai statisztikát nem tudott mutatni, szóval lehet ülni csendben az érdemi forrásig, max
3. azt lehetne megmutatni, hogy nulla ismeret birtokában a hazai viszonyok, pl. a társadalmi rétegeket illetően, miért is lennének annyira különbözőek, hogy a források nem elegek ahhoz, hogy az említett nane állítások rendkívüli, ezért kemény alátámasztást követelő voltát kimutassa?

valóban jézus mária szent józsef, hogy ezt nekem kell leírni, mert magas lovon ülőnek magától nem megy

előzmény: kaamir (#23829)

2018-07-23 21:40:24 Fonghi #23830

"én jól tudom, ismerem már az ilyen szervezetek működését"
Kétségtelenül van forrásmegjelölés: Te. Csak most mintha hiányoznának az adatok: mik azok a konkrét szervezetek, milyen kapcsolatban, mikortól meddig álltál velük, amelynek során megismerted a belső működésüket?

előzmény: kiregro (#23828)

2018-07-23 21:39:21 kaamir #23829

Jó, ez már kabaré. Amerikai statokkal jössz a magyar viszonyokra. Édes krisztusom.

2018-07-23 21:24:15 kiregro #23828

nem feltétlenül látszik, ráadásul erőszak is sokmindent jelent.

a nane hazudik, mert semmilyen hiteles forrással nem tudja alátámasztani amit ír, a tényállításai szinte biztosan valótlanok, és mindig a férfiak hátránya, sohasem a nőkére.

én jól tudom, ismerem már az ilyen szervezetek működését, lehet hogy valaki nem, de az meg hallgasson a tapasztaltabbra vagy, nahát, micsoda lehetőség,
próbáljon maga a dolgok végére járni.

mielőtt magas lóra ülne.

előzmény: HejjaX (#23824)

2018-07-23 21:20:55 kiregro #23827

ilyet kaptam egy nicktől,ennek nanéshoz sok köze nincs, igazságügyi, gyámügyi statisztikákról szól, szomorú tényekkel

2018-07-23 21:18:58 kiregro #23826

nézzük akkor a nanét gyorsan, nincs ilyesmire időm

1. ha tényezünk tévhitezünk, akkor hozunk forrást, anélkül nulla értéke van annak amit mondunk

Tévhit: A nők is verik a férjüket.
Tény: A partnerkapcsolati testi erőszakkal kapcsolatos esetek 95%-ában a férfi az agresszív fél, és nőt bántalmaz. A fennmaradó 5%-ot a férfit bántalmazó nők, illetve leszbikus és homoszexuális partnerüket bántalmazó melegek alkotják.

Results. Almost 24% of all relationships had some violence, and half (49.7%) of those were reciprocally violent. In nonreciprocally violent relationships, women were the perpetrators in more than 70% of the cases.

most arról ne beszéljünk, hogy gyerekek elleni erőszakkal mi a helyzet, félrevinne

lehet a nanénak igaza, de nem ártana alátámasztani

Tévhit: A bántalmazás a lakosságnak csak egészen elenyésző hányadát érinti.
Tény: Minden ötödik nőt rendszeresen bántalmaz partnere. Ez jelenleg Magyarországon mintegy fél millió bántalmazott nőt, és ennél valamivel kevesebb bántalmazó férfit érint.

vö. a fentebbivel.
forrás itt sincs, van eu-survey, amely magyarországra 28 százalékot mutat erre a kérdésre hogy
Physical and/or sexual violence by a partner or a non-partner since the age of 15*
a linken meg lehet nézni, a meglökte, pofon csapta, vagy úgy szexeltek hogy a nő nem akarta de inkább belement is beletartozik

kérdés, hol van ebben a "rendszeresen bántalmazó partner", erről valamiért nem beszél a nane, pláne hogy a megfogalmazás aktuális partnert sugall, még ha nem úgy értik is esetleg

Tévhit: A bántalmazás főleg az iskolázatlan, szegény rétegek körében elterjedt.
Tény: Minden etnikai csoporton, társadalmi rétegen és lakóhelyen belül hasonló arányban találkozunk bántalmazókkal és áldozatokkal.

Although most empirical evidence identifies class as an important predictor of domestic violence, these results are not without caveat. The true nature and extent of crime in contemporary society is unknown, and domestic violence is among the most underreported crimes. Hence, determinations about the scope of domestic violence remain questionable

itt is kéne valami, mert az állítás rendkívüli, így benyögve minimum kétes.

szóval bizony, rögtön három tény-tévhit, amit a nane leír, jó eséllyel nem igaz, ő maga nem igazolja semmivel.

előzmény: kaamir (#23820)

2018-07-23 21:04:55 Fonghi #23825

Az érvelés hibája - amellett, hogy a mintád nem reprezentatív (felteszem, hogy kis számú embert ismersz annyira, hogy mélyen beleláss a párkapcsolatuk intim részleteibe, és azok nagy része egy adott társadalmi rétegből származik) - inkább abban áll, hogy a párkapcsolati bántalmazás általában természetéből fakadóan titokban marad. Hogy miért, arra dereng, hogy már én is láttam minimális lélektani ismeretek tükrében egész meggyőző érveléseket. Természetesen - ebből következőleg - vannak fenntartásaim azzal kapcsolatban is, hogy ez mekkora hibával becsülhető statisztikai eszközökkel.

előzmény: HejjaX (#23824)

2018-07-23 20:53:55 HejjaX #23824

Az a gond az érveléseddel, hogy a párkapcsolati bántalmazásra szükségszerűen kellene, hogy legyen példa az ismeretségi körünkben, hiszen vannak benne férfiak és nők, és olyanok is, akik párkapcsolatban élnek.
Ellenben nem szükségszerű, hogy kínai ismerősünk legyen, mert Mo-on nem minden 5. ember kínai. Ennek ellenére nekem is van kínai ismerősöm.
Párkapcsolati bántalmazásról viszont elvétve hallottam, amiről meg igen, az ment vica-versa.

előzmény: kaamir (#23822)

2018-07-23 20:47:27 csabaga #23823

Van egy. A minden 5-et soha sem vitattam es a nane adatokhoz se szoltam, csak a sajat eletemet irtam.

előzmény: kaamir (#23819)

2018-07-23 20:46:24 kaamir #23822

Ellenkezőleg, ez egy kiváló példa volt a személyes tapasztalatból fakadó általánosítás hibás mivoltára.

előzmény: Ivan/ (#23821)

2018-07-23 20:43:47 Ivan/ #23821

Ez egy jó hülye példa volt..

előzmény: kaamir (#23819)

2018-07-23 20:42:48 kaamir #23820

KSH és Magyar Nemzet statisztikákat is idéztem, a nane hiteltelenségére pedig továbbra sem hoztál semmi példát, pusztán önkényesen lehazugoztad őket.

előzmény: kiregro (#23805)

2018-07-23 20:40:48 kaamir #23819

Minden 5. ember a földön kínai. A te ismeretségi körödben egy sincs, ergo hazugság, hogy minden 5. ember kínai.

2018-07-23 20:40:20 csabaga #23818

Tudtommal, mindenkire vonatkozik.

2018-07-23 20:37:51 Olórin #23817

Szép tőled, hogy megerősíted az utolsó mondatomat.

2018-07-23 20:33:48 kaamir #23816

támasszák

Többet mond minden szónál...

előzmény: kiregro (#23804)

2018-07-23 20:31:02 csabaga #23815

A szabalyzat 1. pontja.

2018-07-23 20:20:27 Fonghi #23814

Ahhoz képest, amilyen aktivitással beleveti magát a vitákba, szerintem egész alacsony gyakorisággal személyeskedik a fórumon Olórin. Még egy kicsit meg is lepődtem ezen az előbbin. Egyébként egészen az előző hozzászólásodig, amíg nem emelted piedesztálra, védhetőnek éreztem a saját tapasztalatok relevanciáját.

Olórin: Ugyanakkor a békaperspektíva létjogosultságának kategorikus tagadásában (#7624-27) nem értek egyet veled, mert szerintem egy nagyon fontos természetes referenciát (szakszerűtlenül mondva kogníciós közeget) veszítünk ezáltal, és kiszolgáltatottakká válunk másoknak (média, ideológia...).

2018-07-23 20:13:44 Kempesbaba #23813

Lehet hamar összegeztem :D

előzmény: Fonghi (#23809)

2018-07-23 20:02:35 Olórin #23812

A kolléga hosszú hozzászólások óta személyeskedik (betti kvázi meghazudtolása, "rólad mond köteteket", "szövegértés nulla"), de persze, én vagyok kipécézve, amikor végül reagálok rá. Gondolom, aki a "te oldaladon áll" a vitában, az személyeskedhet nyugodtan.

2018-07-23 19:58:48 csabaga #23811

A szemelyeskedes a KT-n nem valami illdomos. Te rendre ezt teszed. Te vagy a nagyokos, masok meg... nem folytatom.