OFF (Ide offolj, mert ez a helye!) 👁

(vissza a topikok listájához)

2021-02-26 15:38:39 Interracial Facial Creampie #25614

előzmény: Shiherlis (#8)

2021-02-24 20:13:26 Interracial Facial Creampie #25610

2021-02-24 18:02:22 Interracial Facial Creampie #25609

2021-02-24 13:54:19 Ugor #25608

:o)) Még messze van negyedik hónap eleje... ))

előzmény: Raul (#25607)

2021-02-24 13:42:54 Raul #25607

Bejelentették, hogy kinyitnak a mozik február 29. és 31. között... :)

2021-02-21 20:03:53 BonnyJohnny #25606

2021-02-20 21:45:39 dikalosz #25605

2021-02-20 21:18:06 Kempesbaba #25604

Tehát ha valaki másképp gondolkodik egy filmről,akkor ő már egy troll? Na ne b@ssza már!!
Tiszteljétek már a másik véleményét egy kicsit

Áthelyezve a(z) Szerinted melyik a világ legunalmasabb filmje? topikból.

2021-02-20 21:09:46 Ugor #25603

Kis, mókás manók etetése pereccel tilos, legfeljebb a bejáratnál vásárolt Zoo-csemegével szabad.

Áthelyezve a(z) Szerinted melyik a világ legunalmasabb filmje? topikból.

2021-02-19 16:33:03 Interracial Facial Creampie #25602

2021-02-19 15:52:11 Ugor #25601

Akkor most itt teszünk pontot ennek a végére.

Áthelyezve a(z) Észrevételek, kérések és kérdések a lappal kapcsolatban topikból.

2021-02-19 15:44:56 The Cortez #25600

Na mi van, megint árulkodsz és szart kavarsz, ahelyett, hogy vitatkoznál?

előzmény: Xuja (#25599)

2021-02-19 15:26:36 Xuja #25599

Corteznak én megszavaznék egy bannt, de persze a világért se akarok senkit befolyásolni.

2021-02-19 15:10:45 The Cortez #25598

Miért is? Hol láttál áldozathibáztatást?
Írja mindezt egy 24.hu-s patkány, aki természetesen semmit nem tudott hozzászólni a filmhez, de a többihez se nagyon.

Áthelyezve a(z) FOMO - Megosztod, és uralkodsz topikból.

előzmény: grofjardanhazy (#25597)

2021-02-18 23:38:07 grofjardanhazy #25597

Áldozathibáztatásból jelest kapnál, és egyben gratulálok: egyértelműen ez a legundorítóbb és legpatkányabb komment, amit valaha láttam a KT-n.

Áthelyezve a(z) FOMO - Megosztod, és uralkodsz topikból.

előzmény: The Cortez (#14)

2021-02-15 19:00:16 dikalosz #25596

Fogadott testvér, maximum. (off)

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

előzmény: Rice (#25594)

2021-02-15 18:54:27 Rice #25595

Egy ismerős szerint Ryan Reynolds és Ryan Gosling úgy hasonlít egymásra mint két testvér. Vélemény?

2021-02-15 18:53:14 Rice #25594

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2021-02-14 10:14:35 zéel #25593

...én is!

Áthelyezve a(z) A pozsonyi csata topikból.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#25546)

2021-02-14 04:32:14 Interracial Facial Creampie #25592

2021-02-04 11:02:59 Doc #25591

Az ugye megvan, hogy nem kell tudnom tojást tojni ahhoz, hogy eldöntsem egy tojásról hogy záp-e?
Az meg, hogy "bosszúálló szutykok" - scifiről volt szó...

Nem tudom eldönteni, hogy trollkodsz, vagy belegázoltam az érzéseidbe.
Ha az utóbbi, akkor bocs.
Ha az előbbi, akkor meg hess madárkám, hess picsába... :)

Áthelyezve a(z) Avatar topikból.

előzmény: acidphase (#994)

2021-01-25 20:04:30 Ugor #25590

Biztos, hogy jó a 9-es meg a 10-es?

Áthelyezve a(z) JÁTÉK topikból.

2021-01-23 12:00:42 offerus #25589

Lásd a pl. a Kritikus kód fórumban a 1697, 1329, 1326, 549 kommenteket. Az algoritmus úgy tudom, hogy szándékoltan titkos.

(ugyanennek a fórumnak a 2086-os kommentjében találhatók komment-hivatkozások az oldal működésének egyéb területeire vonatkozóan)

előzmény: Filozofus (#13745)

2021-01-23 01:26:58 Ugor #25588

Volna egy javaslatom, atyafiak. Fogjatok kezet, mert ez oda-vissza túlment a határon, és rossz vége lesz. Ok, látom, ki kezdte, de ne is folytatódjon...

2021-01-23 00:39:44 The Cortez #25587

Inkább te emigrálj Közel-Keletre vagy Észak-Koreába, ott díjaznák a másik véleményét elfogadni nem tudó fajtádat. Az ne gyengeelméjűzzön senkit, aki hisztirohamot kap, mert valaki nem esett hasra egy túlértékelt film előtt. Ha neked az a humor magasiskolája, ahogy itt elismert színészek is égetik magukat, akkor gratulálok a kifinomult ízlésedhez. ”Nagyot” te akartál írni, de csak az idegbajos őrjöngésedet olvashattuk. Ja és természetesen a kedvenc filmedhez sem tudtál egy épkézláb mondatot hozzáfűzni. Mi kellett volna a 6 ponthoz? Sok minden, de nem kell neked összegyűjtenem.

„Egyél meg egy durván megérett citromot és attól lehet lesz valami arcizom mozgásod.”

Te meg egy marék nyugtatót, mielőtt „belelendülsz a baromság irásába”.

előzmény: Johhny (#25586)

2021-01-22 22:39:56 Johhny #25586

Barátom, szerintem keress fel egy terapeutát és utána gondolkodj el azon, ha már belelendülsz a baromság irásába, akkor vállald is a következményét, hogy legyengeelméjűznek. Ha ebben 1-2 poén van és igy vélekedsz róla, nem is tudom, a Csupasz pisztoly, Haláli fegyver, top Secret és Tsa filmekről mi lehet a véleményed... talán nem is akarom tudni. Mond meg mitől lehetett volna ez a film a számodra 6-s értékelésű, mert belekötni mindenbe lehet...Szóval hihetetlen, elhiszem, hogy fasza dolog nagyot irni, de ne mérjük már túl a ló pömpölőjét. Ez nem vigjáték??? .. te jó ég...humortalan?? Egyél meg egy durván megérett citromot és attól lehet lesz valami arcizom mozgásod.

Áthelyezve a(z) The Fifth Element topikból.

előzmény: The Cortez (#32)

2021-01-22 12:30:10 Xuja #25585

Most szembesültem vele, hogy az Isteni műszak és a Drakulich elvtárs rendezőjét évek óta, következetesen Boldizsár Márknak olvastam és így tartottam számon.. :D

2021-01-20 16:44:43 dikalosz #25584

Azért itt komoly spoilereket durrogtatnak az urak, ha megoldható, a vízen járást jó lenne eltűntetni az utóbbi három hozzászólásból!

Áthelyezve a(z) Being There topikból.

2021-01-17 18:37:12 BonnyJohnny #25583

2021-01-15 19:29:43 Mucurka #25582

2021-01-15 13:14:00 Mucurka (4) ← (szerk) #1

Nagyszerű, emlékezetes film. Mesteri az az operatőri és rendezői munka (Manuel Pradal) ahogyan a forrongó, fortyogó, kitörésre bármikor kész vulkán tőlünk független változásait és viselkedését párhuzamba állítja a szereplők belső lelki forrongásának, aggódásának, kétségeinek, rettegésének, félelmének és konfliktusainak, bemutatásával. Felfogásom szerint arra is utal a film, hogy az emberi lélek jelenségeit alapvetően ugyanazok a - sokszor ismeretlen - törvényszerűségek irányítják, mint amelyek a természeti jelenségeket, azok erőit és energiáit. Mindkettőbe - az emberi szervezetbe és tevékenységekbe valamint a természeti jelenségekbe egyaránt ugyanúgy előre kiszámíthatatlan momentumok Is beavatkozhatnak. Olyanok, amiket előzőleg nem is sejtettünk, s éppen ezért sem megelőzni, sem tervezetten kivédeni ezeket nem vagyunk képesek. Ha az ember kellőképpen tudna védekezni minden reá törő veszedelemmel, rosszindulattal, erőszakkal és bűnnel szemben - akkor sokkal kevesebb fájdalom, szenvedés, éhezés, nélkülözés, gyűlölet, háborúskodás, igazságtalanság lenne ezen a Földön. Dehát az ember mindennel szemben nem képes felvenni a harcot, mindent nem tud kivédeni. (Különösen akkor, ha gyermekként gyenge és erőtlen, bűntelen és sérülékeny) De felnőttként is esendő, támadható főleg, ha ártatlanul rontanak reá. Az ember tehát nem tudja mindennel szemben megvédenie magát. Egyrészt azért, mert ehhez sem végtelen tudása, sem végtelen hatalma, sem végtelen energiája nincs. Mindezekkel csakis Isten rendelkezik. Másrészt pedig azért, mert maga az ember bűnben, s a gonosszal együtt született már a teremtés idején. S azóta is jó és gonosz, Isten és Sátán együtt él az emberrel (és az emberben.) És éppen ezért a természet belső erőit ugyanúgy számunkra előre kiszámíthatatlan folyamatok IS vezérlik s ugyanolyan megfoghatatlan, előre beláthatatlan okok IS befolyásolják, mint ahogyan az emberi természetet, az emberi cselekedeteket.

Nemcsak a film szereplőit gyötrik kétségek viselkedésük, tetteik megbízhatóságát, erkölcsösségét illetően, de minket nézőket is, ahogy a film jeleneteit szemléljük. Bennünket nézőket is erősen elgondolkodtatnak a filmben látott események: Vajon meddig mehetünk el az igazságszolgáltatás útján? Van-e jogunk megölnünk bárkit, aki nálunk már sokkal több bűnt elkövetett életében - részben miellenünk, részben pedig szeretteink ellen. Pláne akkor, ha bármikor megölne bennünket és hozzátartozónkat is, ha arra - bosszúból, nyereségvágyból - lehetősége, alkalma lenne? S van-e egyáltalán tévedések, súlyos hibák és vétkek nélküli ember ezen a földön? S éppen ezért: van-e joga átvenni bárkinek is - Isten helyett - az igazságszolgáltatás szerepét, a végső döntés, ítélet meghozatalát és végrehajtását? Mint ahogy Ettore, a 11 éves kisfiú mondja: "nekem az nem elég, hogy börtönbe csukja a tetteseket! Majd én leszámolok velük! (Mint ahogy végül ezt meg is teszi.)

A fiú is, s a nyomozó is úgy érzi: joguk van ölni, ha ezzel hozzájárulnak a maffia embernyomorító és pusztító hatalmának csökkentéséhez, a szörnyű összefonódások hathatós szétszakításához, s ezzel a kábítószer kereskedelem megfojtásához. Mint minden igazi művészi alkotás - ez is elgondolkodtat, kérdéseket szegez nékünk (értünk és ellenünk) élet-halál-szeretet, a humánum megőrzése, a bűnösség és bűntelenség problémakörében. Vagyis a legalapvetőbb kérdésekben, anélkül, hogy végső és döntő választ adna. Mert mint tudjuk: "a kérdések sokkal fontosabb, mint maguk a válaszok."- ahogy Donald Walsh írja. S a művészetnek nem is célja, hogy kész recepteket, válaszokat adjon. Hanem az, hogy szuggesztív erővel, hatásosan, meggyőzően ábrázoljon emberi sorsokat, karaktereket, szituációkat. Olyan magas szinten, mint ahogyan ezt e film alkotói is teszik.

Véleményem szerint ez a film sokkal félelmetesebben, sokkal riasztóbban érzékelteti, mutatja be számunkra az olasz maffia igazi társadalmi és erkölcsi veszélyességét, mint akár a KERESZTAPA, vagy a rendkívül (és méltán) népszerű POLIP sorozat. Melyeknek művészi értékeit, izgalmasságát, feszültségteremtő erejét és hatását természetesen nem kérdőjelezem meg. Itt azonban egy kisgyermek "szemüvegén" keresztül érzékelteti velünk a rendező ennek az ártatlan családok életét sem kímélő, szívós hálózatnak a félelmetes és gigantikus erejét, semmit sem kímélő szadista és kegyetlen voltát. A film nagy erénye, hogy minimális akciójelenettel, fegyverdörgéssel, üldözéssel, szinte csakis a lelkekben és a vulkán fortyogó belsejében lejátszódó folyamatok bemutatásával és "összehozásával" operál. És mégis (s talán épp ezért) döbbenetes hatást gyakorol reánk. Hitchcock munkái óta tudjuk: a sejtetés, a háttérben való, vélhető események pár szavas tudatosítása, az ún. balladai homály még titokzatosabbá, még félelmetesebbé, izgalmasabbá teheti egy film atmoszféráját.

Ebben a filmben van pl. két olyan jelenet (persze nem árulom el, melyik: azok kedvéért, akik még nem látták) ami beszédesebb, félelmetesebb, kegyetlenebb a szitává lőtt gépkocsiknál, felrobbantott lakásnál, s a bennük meghalt embereknél, azoknál, amiket az imént említett filmekben oly sokszor láthattunk. Az igazi, mesteri rendezők nagyon jól tudják: valamit épp csak jelezni, vagy utalni rá - sokkal hatásosabb lehet, mint egy az egyben megmutatni. Nem kell ahhoz patakokban a vérnek folyni, széthullott emberi testrészekkel sokkolni a nézőt, hogy valóban sokkhatást érjen el a rendező. Éppen elég itt is az, amit a kisfiú arcáról számtalanszor leolvashatunk, amit annak megriadt tekintetéből sejthetünk. S mivel a lelki folyamatok lényegesek itt - ezért a színészi játéknak a szó szoros értelmében: nagy szerep jut.

A Tarantino-filmekből ismert Harvey Keitel most is remekel rezzenéstelen arcával, takarékos gesztusaival is a lehető legkifejezőbb. AndieMacDowell a Zöld kártya után sokkal komolyabb, de ugyanolyan romantikus, szépséges, s férjét végül is megértő nyomozófeleségként zseniális. És persze az az Ettorét játszó Mattia de Martino is nagyszerű (de nem kifejezetten egyidős a karakterével, kicsit idősebb.) Asia Argento érdekes, misztikus, sejtelmes arcával megnyerő, bár sok lehetőséget a titokzatosságon kívül nem ad néki a színészi játékra az apáca karaktere, aminek meg kell felelnie. Meg is felel ennek, s végül is emlékezetes marad szerepében számunkra ő is. Feltétlenül említésre méltó Carlo Crivelli roppant érzékeny, nem harsogó, a jelenetek érzelmi töltetének pontosan megfelelő, rendkívül kifejező zenéje.

S még egy-két apróság, de talán nem is az: az egész film két szigeten, a Szícilia melletti Panareán (ahol a nyomozó lakik családjával egy lávától védett, betonbiztos hatalmas villában) és a tőle nem messzi Strombolin játszódik. Amely működő és ki-ki törő vulkánjáról ismert. Ezen a szigeten két apró település van: Stromboli és Ginostra, melynek összlakossága nincs 400 fő. A film - mint fent jeleztem - egyaránt kifejezi az emberi és a valóságos természet "lelkivilágát, érzelmeit" mindkettőnek a megnyilvánulásait. Így aztán a vizualítás, a rendezés, a zene és a színészi alakítások együtt egyfajta szintézisét adják ember, természet, település, emberi kapcsolatok bonyolult viszonyának és egymásra hatásának.

Áthelyezve a(z) Ginostra topikból.

2021-01-11 20:04:45 Lady Ópium #25581

Nálunk sznobság, nálad meg autizmus.

Áthelyezve a(z) Tékasztorik 2. topikból.

előzmény: vincent vega (#9)

2021-01-10 19:33:55 BonnyJohnny #25580

2021-01-10 17:50:01 Kempesbaba #25579

:D

Áthelyezve a(z) Esős vasárnap topikból.

előzmény: Lady Ópium (#25578)

2021-01-10 17:46:48 Lady Ópium #25578

...ártatlan lánykák, némelyik több faszt fogott mint kilincset, Metallica poszter helyett meg dildó van a polcon, shátöbbi... :)))

2021-01-10 17:32:58 wim #25577

Igen, a mosolytalanság végül is belefér, bár ezzel inkább az előző hozzászólásra reflektáltam. Jobban belegondolva a visszafogott mimika kevésbé zavart, mint az életszerűtlenül monoton hanghordozás. Még Borbély Alexandra is színesebb nála (Testről és lélekről), pedig az övé ott egy kimondott introvertált, Saga Norén-szerű, autisztikus karakter.

Áthelyezve a(z) Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre topikból.

2021-01-10 17:32:13 Ugor #25576

Igen, igen, számtalanszor láttam szépelgő férfiakat sírva menekülni a vérszomjas lányfalkák elől. Kegyetlen korban élünk.

előzmény: Kempesbaba (#25575)

2021-01-10 17:30:18 Kempesbaba #25575

Viccelsz? Ez már a XXI. század! Manapság a szépelgő férfiaknak kell tartaniuk a középiskolás lányoktol! :))

2021-01-10 17:08:43 Ugor #25574

Hát, ronda alakok ezek a férfiak, és még szépelegnek is. :o))

2021-01-08 16:16:36 Kempesbaba #25573

Sok csúfsággal vádoltak már meg életemben-legtöbbjük valós alapú-,de a sznobság nincs köztük.
Esetleg keress egy szótárat és válassz valami más jelzőt

Áthelyezve a(z) Tékasztorik topikból.

előzmény: vincent vega (#25572)

2021-01-08 16:08:33 vincent vega #25572

Sznob vagy!

Áthelyezve a(z) Tékasztorik topikból.

előzmény: Kempesbaba (#16)

2021-01-08 13:33:07 ChrisAdam #25571

Ahhoz, hogy a Vapiti következetes és átlátható legyen, egyelőre sajnos el kell engednünk a kérdést. Alapvetően a filmes “versenyek” legnagyobb bukéja az, hogy minél nagyobb a paletta, annál nehezebb egyazon szempontok alapján értékelni, díjazni. (Nem véletlenül az sem, hogy nem szerepel a toplistában a minisorozat műfaja.)
Az OFF-ba pedig áthelyezem, természetesen.

2021-01-08 12:34:42 Dió #25570

Támogatom a Vapiti Bronz kezdeményezést. :) Addig is pedig remélem túléli Anya Taylor-Joy, hogy kicsiny országunk megfosztotta őt a garantált Vapiti győzelmétől... :(
Ami meg magát a diskurzust illeti, ha a szerkesztőknek már nagyon viszket az ujja, én támogatom az egésznek az OFF-ba átemelését. :)

előzmény: Xuja (#25568)

2021-01-08 12:11:55 Ubul #25569

kaphat folytatást, csak más szereplővel, más történetet :D sorozatjunkie-n mindig ez a mondás: "Bármit lehet folytatni"

Patrick Melrose-t is akarják

2021-01-08 12:11:00 Xuja #25568

A Vapiti hagyományosan filmes díj, ha most elkezdünk még bele toldani kategóriákat, akkor jönnek a már Ubul által is említett problematikus dolgok, ráadásul a minisorozatnak nincs szerintem egy egzakt definíciója. De külön kategóriaként támogatok egy legjobb minisorozat / független sorozatos évad különdíjat, ez lehetne mondjuk a Vapiti Bronz :D

Amúgy ha már itt tartunk, a dokumentumfilmeket is külön kategóriába raknám, mert így legyen bármilyen jók is, nincs esélyük igazán a győzelemre.

2021-01-08 12:10:32 Ubul #25567

igen, akár az is, vagy Wallander (Kenneth Branaghos pl) vagy Black Mirror is, szóval nehéz lenne mindenre objektíve jó döntést hozni, ezért szerintem bőven elég az, ami az oldal is alapból kiindult, az pedig a filmek.

előzmény: Xuja (#25565)

2021-01-08 11:52:14 Dió #25566

"Pont ez a lényeg, ez szerepel a kiírásban, tehát csak filmeket lehet jelölni."
A "kiírásban" az szerepel, amit az oldal szerkesztői "kiírnak" szabályként. A #15-ös posztom kérdéseit pont ezen szabályok megértésének reményében tettem fel, de a kommented ezeket továbbra sem válaszolta meg. Mindegy, ahogy Chrisadam is írta, mivel a (mini)sorozatok továbbra is kérdőjelek a KT-n, maradjunk abban, hogy ezekre nincs válasz. :)

Chrisadam: "Lehetne válogatni, hogy azok a minisorozatok díjazhatók, melyek nem kaptak folytatást, de sok esetben előfordul, hogy évekkel később bukkannak fel új évadok (mondjuk A vezércsel esetében minden valószínűséggel nem)."
Igen, ez lenne a megoldás. És mivel pl. a Vezércsel tuti nem kap folytatást, én engedném jelölni. :)

előzmény: Xuja (#25563)

2021-01-08 11:01:52 Xuja #25565

Igen, plusz még eszembe jutott az egy sztori / epizód jellegű sori is, pl úgy tudom ilyen a Sherlock is, amit nem láttam, de ezzel a felfogással 4 különálló 90 perces mozinak is tekinthetnénk.

2021-01-08 10:53:54 Ubul #25564

és ennyi erővel meg már ott vannak az antológiasorozatok, amik sorozatok is, lefednek évadonként egy-egy sztorit, és kész. Ott is évadonként egy elnyújtott film érzetet kelthetnek akár, de attól még sorozat.

Pl The Haunting of Hill House 2 évadja

előzmény: Xuja (#25563)

2021-01-08 10:27:34 Xuja #25563

"Az én értelmezésemben Vapitire azért jelölsz filmet"

Pont ez a lényeg, ez szerepel a kiírásban, tehát csak filmeket lehet jelölni. Amúgy abban igazad van, hogy a sorozatokat nézve a minisorozat áll a legközelebb a filmhez, de attól még formailag nem lesz az.

2021-01-08 10:06:06 ChrisAdam #25562

A logika leginkább az, hogy itt fent levő minisorozatok egy része a felvétel óta kapott folytatást, így mondhatjuk, hogy az oldal e része eléggé pontatlan és nem teljes. Lehetne "válogatni", hogy azok a minisorozatok díjazhatók, melyek nem kaptak folytatást, de sok esetben előfordul, hogy évekkel később bukkannak fel új évadok (mondjuk A vezércsel esetében minden valószínűséggel nem). Ez a kérdés csakis akkor oldódik meg, ha minden sorozat felkerülne az oldalra, és azt teszemazt egy külön Vapiti-kategóriában díjazni lehetne. A sorozatok felvétele meg ugye nagyjából olyan régi téma, mint a meg nem történt holdraszállás konteója. Egyébiránt teljesen megértelek, mert én is Anát jelölném, ha lehetne.

2021-01-08 09:52:26 Dió #25561

Az én értelmezésemben Vapitire azért jelölsz filmet, mert a sztori, a rendezés, a képek, a zene, stb., egy olyan egészet alkottak, ami szerinted kiemelkedő. Színészt és színésznőt pedig azért, mert maradandót alkotott. Ezen elemek melyike nincs meg szerinted egy minisorozatban, amely logikussá tenné azt, hogy ne lehessen rájuk szavazni? Félreértés ne essék, nem sírom véresre a párnámat és nem ezen múlik a boldogságom, csak a logikát próbálom megérteni.

előzmény: Xuja (#25560)

2021-01-08 09:37:34 Xuja #25560

Nem látom értelmét, a minisorozat nem film, más kategória. (A minisorozatok azért kerülhetnek fel, mert fix dátumuk van, én úgy tudom.)

2021-01-07 18:10:06 Dió #25559

Igen, épp most kezdtem el fogalmazni egy feldúlt kérdést a szerkesztőségnek, mert valóban nem sikerült:) Ha már amúgy felmerült: ugyanazon logika mentén, ahogy a minisorozatok a sorozatokkal ellentétben felkerülnek az oldalra, nem lehetne rájuk szavazni is?

előzmény: kaamir (#25558)

2021-01-07 17:51:59 kaamir #25558

Sajnos erre nem lehet szavazni, mert nem játékfilm, hanem sorozat.

2021-01-03 00:24:34 Ugor #25557

Figyelj, bergkamp! Ez az üzenet nem erről a filmről szól, de azért írok így, mert már többször küldtem privát üzenetet, teljesen hatástalanul. Hátha így észreveszed. A felrakott, beküldött filmeknél lehetnél egy kicsit belátóbb is, mert felraktál egy nagy rakás filmet az űrlapra, de mindegyikkel kétszer annyit kell szöszmötölni, mintha normálisa raktad volna fel... akkor itt is írok újra, az összes filmre vonatkozik, hogy nem "USA", hanem "amerikai", nem "UK", hanem "angol", nem Canada, hanem kanadai, nem Comedy, hanem vígjáték, nem Adventure, hanem kalandfilm. Family film meg nincs is nálunk... és így tovább... több helyen a rendező neve is rossz volt. Örülnék, ha elolvasnád...

Áthelyezve a(z) Jason Bourne topikból.

előzmény: bergkamp (#8)

2021-01-01 13:34:11 oscarmániás #25556

Ok. Egyszerűbb az élőszó, kevésbé félreérthető. :)

előzmény: Kempesbaba (#25555)

2021-01-01 13:22:40 Kempesbaba #25555

Bocs,nem akartalak bántani,lehet még az éjféli pezsgőt böfögtem vissza és az marta a gyomrom,ezért fogalmaztam sarkosan.
Jómagam is támogatnám mondjuk történelem tantárgy keretein belül az öt (más nézőpontból kilenc) világvallás alaptéziseinek oktatását (szigorúan nem a hittan oktatást) Így kerülhetnének bele ezen ismeretek az alapműveltség ismerethalmazába.

előzmény: oscarmániás (#25554)

2021-01-01 12:59:15 oscarmániás #25554

(Gondoltam, ha valaki még nem látott templomot kívülről se, soha, semmilyen formában nem hallott/tanult a klasszikus kereszténységről, stb. Nem szántam bántónak, már hozzászoktam hogy ilyen világot élünk, nincs ezzel baj. Én a keleti kultúrákkal nem vagyok képben részleteit illetően.)

előzmény: Kempesbaba (#25553)

2021-01-01 12:52:48 Kempesbaba #25553

,, az alapműveltség része az Anyaszentegyházzal kapcsolatos dolgok"
Hú de bassza a szememet ez a félmondatod (már bocs)

előzmény: oscarmániás (#25551)

2021-01-01 12:22:20 lizardking #25552

Az alapokkal nincs gond, évekig jártam hittanra és templomba is, úgyhogy a megtéréstől sem félek :) Köszönöm a válaszokat, hferinek is!

előzmény: oscarmániás (#25551)

2021-01-01 12:17:37 oscarmániás #25551

Biztosan egyszerűbb, ha az alapműveltség része az Anyaszentegyházzal kapcsolatos dolgok, de ez a film nemcsak erről szól. Annyira kötődik csak az egyházhoz, mint a Vörös és fekete Stendhaltól. Nem fogsz megtérni, ha ettől félsz, és semmi istenkáromlás.
( Szerintem Agyarországon is előfordult már hasonló eset 2000-2005 táján.)

előzmény: lizardking (#25549)

2021-01-01 12:15:52 hferi #25550

Gondolkodtam kicsit a meggyőző érvrendszeren, de végül nem akarom túlbonyolítani a dolgot: igen.

előzmény: lizardking (#25549)

2021-01-01 12:08:12 lizardking #25549

Egy kérdés: aki alapvetően nem rajong a katolicizmusért (meg úgy általában a vallásokért), annak is élvezhető lehet ez a film? Mármint semmi bajom azzal, ha mélyen vallásos karakterek vannak egy filmben, de azt már nem bírom, ha maga a mély vallásosság a központi téma. Példának okáért; rajongok Scorsese munkásságáért, de a Krisztus utolsó megkísértése számomra nézhetetlen.

2021-01-01 00:52:42 Ugor #25548

Mekkora! Zseni vagy... ))

előzmény: Raul (#25547)

2021-01-01 00:07:57 Raul #25547

Az év(tized) első kommentje :)

2020-12-31 20:41:36 Interracial Facial Creampie #25546

2020-12-30 18:38:11 Interracial Facial Creampie #25545

2020-12-30 11:23:12 TheDriver #25544

Köszönöm a kislány hallucinációja nekem is világos volt, az viszont nem jött át hogy Felicity Jones Clooney lánya volt :D

Áthelyezve a(z) The Midnight Sky topikból.

2020-12-26 16:32:49 Gasz András #25543

A zárójel ad ki server 500 error-t?

Áthelyezve a(z) Wonder Woman 1984 topikból.

2020-12-26 16:31:27 Gasz András #25542

Néhányan csalódtak a filmben ahogy láttam. Nekem pont hatalmas + meglepetés volt! Én a trailere alpaján annó 1 éve nem is vártam, sőt előre temettem. Az 1. film az elején pl vontatott volt a szigeten , a film végi csata pedig a Doomsdayeshez hasonló Batman v csatához képest (ahol mondjuk Wonder Woman szuper belépőt kapott!) kicsit rusholt, összecsapott volt felemás CGI-vel stb
Összességében nekem az 1. rész is tetszett amúgy, de ez még jobban!
80 as éveket majdnem olyan jól megfogta, behúzva a nézőt mintha mi is ott lennénk , mint tavaly Tarantino Volt egyszer egy Hollywooddal, a 60 as évekkel tette. Látványosabbak voltak az akciójelenetek amikből ugyan csak 3-4 volt, de azok téttel mentek (Fehér ház, végső fight) és jól koreografáltak voltak. A CGI-n néhol azért lehetett volna még dolgozni, de a vírus helyzetben nehezebben s lassabban lehet dolgozni sajnos home office-ból. S ez néha meglátszott. Pedro Pascal egyik legélvezetesebb alakítását nyújtotta Maxwell Lordként szerintem egykori karaktere Oberyn mellett (Trónok harca), itt érzelmek széles skáláját kellett bemutatnia, Kristen Wiig karaktere is egész meglepő lett, számomra előre leírtam hogy ez a vígjátékos színésznő mit akar? Aztán egész jó lett, sajnos a végén picit Gepárdként a forgatókönyv leegyszerűsítette a karakterét picit s keveset láthattuk. A humor is sokszor jelen volt a filmben csakúgy mint az előzőben is. Gal Gadot írták WW szerepét ez továbbra is látszik. Tetszett az is ahogy Superman 1-2-t visszaidézte a film zenében s képi világában is. (Film elején a mentések) Az amazon 'Exatlon Olimpia' is ötletes s látványos volt. Bár nem értem, hogy az előző részben már láthattuk a kis Diana-t s ott köze nem volt ahhoz, hogy ilyeneket is tud már!

Áthelyezve a(z) Wonder Woman 1984 topikból.

2020-12-18 19:53:01 Interracial Facial Creampie #25541

2020-12-17 05:50:27 kevingaminghun #25540

szerintem eléggé vicces, szét nevettem magam rajta, eléggé jó lett, főleg a vége tetszik eléggé funny érdemes megnézni kurva anyátok!

Áthelyezve a(z) Megan Is Missing topikból.

2020-12-16 19:00:56 Interracial Facial Creampie #25539

2020-12-16 17:58:46 Interracial Facial Creampie #25538

2020-12-15 14:13:30 Xuja #25537
2020-12-15 06:56:59 Mikkey #25536

a vet

Áthelyezve a(z) The Rental topikból.

2020-12-14 09:19:51 elmouse #25535

Ismerős mesélte, hogy a Halálfejesekre 50(!) forintért vett jegyet egy üzértől, a rendes ár 5 Ft volt.

2020-12-13 22:06:42 csabaga #25534

Azt ne is mond, nem az ott a legnagyobb baj.
Tényleg nem értem, néhány percet belerakott és cserébe fontos jelenetek kimaradtak.

előzmény: macready (#25533)

2020-12-13 21:46:22 macready #25533

Oda se neki, maga Scott is megkurtította a rendezői változatban. :)

2020-12-13 21:24:02 csabaga #25532

Pedig megvágtuk.:)

előzmény: macready (#25531)

2020-12-13 21:12:22 macready #25531

Emlékszem, amikor a szüleim mentek a Nyolcadik utas a halált megnézni a Széchenyi moziba, én akkor kb 6-7 évesen még nem tarthattam velük, ezért addig a nagyiéknál voltam. Szegény anyámat eléggé megviselte a film, miután megérkeztek, próbáltam kifaggatni arról a bizonyos "sérthetetlen szörnyetegről". :)

2020-12-13 20:49:58 csabaga #25530

Akkor jött el az idejük, mikor egy neves filmet csak egy moziban vetítettünk, így vásároltuk meg, olcsóbb volt.
Sokáig a Filmmúzeum volt ez, majd a Corvin.
A majmok bolygója, 2001, A vadnyugat hőskora, A híd túl messze van, Elfújta a szél ugrik be így hirtelen.
Egy részüket később megvettük országos forgalmazásra is.

Érdekes még a sajtó nyomására a műsorról levett filmek.
Legismertebb a Psycho, pedig csak egy moziban ment, vagy ott volt a botrányt kavaró Halálfejesek, vagy a Suttogások és sikolyok.

előzmény: macready (#25526)

2020-12-13 20:49:30 Kempesbaba #25529

Engem az idősebb haverjaim csempésztek be rendszeresen korhatáros filmekre :D

2020-12-13 20:43:04 Ugor #25528

Persze, meg aztán olyan is volt, hogy valakinek nem jött el a barátja, kiállt a mozi elé, hogy nem kell valakinek egy jegy? Erre majdnem megverték, hogy rohadt, mocskos jegyüzér... :o))

2020-12-13 20:41:05 csabaga #25527

Olyan van még, hogy a pénztárnál személyit kérnek?
Vagy, mikelőtt elkezdődött volna a Nyolcadik utas a halál vetítése, egy ember körbejárt, és kiszúrt néhány korhatár alatti nézőt?
Én is az voltam, de idősebbnek néztem ki, megúsztam.:)

Egy másik emlék, többen mentünk moziba, az egyikünk elvesztette a jegyét, azt a kis papírfecnit.
Erre a többit összeraktuk, és mire a jegyszedő néni megszámolta, hányan is vagyunk és hány jegy van, már benn is voltunk.:)

Érdekes emlék az elkésőket zseblámpával a helyére vezető jegyszedő, vagy a Filmmúzeum, ahol a jobb oldalra szóló jeggyel balra kellett menni és fordítva.:)

A sok kis utánjátszó mozi, ahol néhányban még páholy is volt.
Pl. Diadal

A régi mozihálózatból ( 1983-ban még 84 filmszínház) 5 maradt csak meg.

előzmény: macready (#25522)

2020-12-13 20:38:37 macready #25526

Itt egy összefoglaló a jegyüzérekről:
Gyakorlatilag a rendszerváltás után már tömegével jutottak el hozzánk a nyugati filmek; sok ilyen premier korábban óriási várakozással teli, különleges alkalomnak számított, majd a '90-es évektől már hétköznapivá vált, így a jegyüzérek nem tudták tovább kihasználni az embereket.

előzmény: Kempesbaba (#25523)

2020-12-13 20:35:45 Kempesbaba #25525

Én anno a cápára vettem hároszoros áron jegyet a vörös csillag moziba. De megérte :))

2020-12-13 20:29:25 Ugor #25524

Valahol ott kezdődött a kihalás, amikor rendeleteket hoztak a mozik, hogy nem adnak egy bizonyos számon felül jegyeket egy személynek, csak kettőt-hármat. Addig viszont egészen aljas stricik árulták méregdrágán a jegyeket az utcán, előadás előtt. Ha a körmükre égett a dolog, mert nem fogyott el, addig vártunk, mert a kezdés előtt pár perccel már egészen olcsó volt a stricinél is.

előzmény: Kempesbaba (#25523)

2020-12-13 20:24:12 Kempesbaba #25523

Gyerekek,arról van valakinek emléke,hogy a jegyüzérek mikor és minek a hatására ,,haltak ki"?

2020-12-13 20:13:16 macready #25522

Ezt én sem tudtam, ha megkérdezik talán arra tippeltem volna, hogy a kicsi fizuk miatt mentek főleg nyugdíjasok ilyen munkakörbe.
Nyugodtan jöhetnek még érdekességek a régi időkből, ha vannak még! :)

2020-12-13 19:45:21 csabaga #25521

Én sokáig nem értettem, a jegyszedők miért kivétel nélkül idős emberek, majd elolvastam a Vetítést vita követte c. könyvet, amiből kiderült, központi utasításra csak nyugdíjasokat lehetett alkalmazni...

előzmény: macready (#25520)

2020-12-13 19:27:46 macready #25520

Sajnos régebbiek nincsenek, '96-ban kezdtem el őket gyűjteni, pedig a '80-as években kezdtem a mozizást.
Igen, arra emlékszem, hogy akkor még nem voltak filmcímek a jegyeken.

2020-12-13 19:01:50 Ugor #25519

Húú, milyen szemtelenül fiatal vagy! Valamikor nekem is voltak a 60-as évekből... de nem emlékszem, hogy a film címe rájuk lett volna írva. Csak a sor, szék száma, meg a dátum...

előzmény: macready (#25518)

2020-12-13 18:52:12 macready #25518

A szekrényem mélyéből előkerült egy mozijegyekkel teli doboz, néhányat lefotóztam közülük:
Van közöttetek olyan, aki egykoron szintén gyűjtötte őket? :)

2020-12-07 19:09:19 Interracial Facial Creampie #25517

2020-12-07 16:22:12 Interracial Facial Creampie #25516