Hamarosan a mozikban! 👁

(vissza a topikok listájához)

2019-10-07 22:41:34 kobretti88 #6452

VOX mozimagazintól: "Jó hírünk van. Scorsese mozija, a The Irishman, valamint a Marriage Story és a The Two Popes is látható lesz a hazai mozivásznakon egy héttel a netflixes premieridőpontjuk előtt. Túl széles körű premierre azért ne számítsatok, a CC-mozik valószínűleg nem veszik fel a műsorukra őket, ahogy Amerikában sem a legnagyobb moziláncok, így tiltakozva a Netflix terjeszkedése, vagyis pontosan az ellen, hogy a filmjeiknek nem adnak túl hosszú exkluzív időt a mozivásznakon, és a moziüzemeltetők szempontjából már túl korán streamingelni lehet őket. Ettől a lényeg még jó hír: lehet majd őket látni nagy vásznon. "

előzmény: Ágó (#6451)

2019-10-07 14:37:04 Ágó #6451

Szuper!! Nap híre!
Viszont honnan vannak az infók?
Itt minimálisan, de máshogy szerepel.

előzmény: kobretti88 (#6450)

2019-10-07 14:17:56 kobretti88 #6450

A The Irishman-t 11.22-én, a Marriage Story-t 11.29-én, a The Two Popes-ot pedig 12.13-án mutatják be a magyar mozik!

2019-08-30 08:10:18 oscarmániás #6449

Sajnos sok lényegeset elsütnek időnap előtt:
Terminátor: Sötét végzet - előzetes #2
Szerintem aki tervezi és biztos benne, hogy eljut a moziba, NE nézzen előzetest!

2019-08-25 12:58:56 ChrisAdam #6448

Holy sh*t!

előzmény: kaamir (#6447)

2019-08-25 11:50:11 kaamir #6447

Ha már Odenkirk elkotyogta, jött hozzá egy trailer is.

2019-08-21 12:53:43 oscarmániás #6446

Én személy szerint annak örülnék, ha a filmesek a mondanivalójukat nyolcvan percbe bele tudnák sűríteni. A mozin kívüli életemben nem tudok egyhuzamban ennyi időnél többet filmre fordítani, filmet félbehagyni rühellek, de sajnos most éppen ez a helyzet. ( Előfordult, idén 4-5 filmet, és három sorozatot (epizódokat össze-vissza !) néztem párhuzamosan. :))

2019-08-21 12:25:37 oscarmániás #6445

Mostanság elég sűrűn adják itt-ott a tévécsatornákon a Mátrix trilógiát, általában a 2. és 3. rész filozofikusabb jeleneteit szoktam megnézni, s úgy látom nem olyan pocsék filmek ezek. Csak fölöslegesen hosszúak. Egy bátor rendező szép folytatássá tudná átformázni, ami méltó helyét foglalhatná el a klasszikus első rész mellett. Kevesebb szerelmi szálat, pátoszból szinte semmit sem meghagyni, a kukába vágni egy-két benga mellékszereplőt, meg a táncos jelenetet is, a vége meg tartalmazzon több megválaszolatlan, nyitott gondolatot, Lynch mester módjára. ( Ó álmodik a nyomor...)

2019-08-21 11:12:01 Leo_Stotch #6444

A Mátrix trilógia, kiegészülve az Animátrixszal egy tökéletes, időtálló sorozat. Ami menő volt a 2000es évek elején és maradt is az.

De ez teljesen felesleges.. :(

2019-08-21 10:50:26 kaamir #6443

Igazából már van a Mátrixhoz két borzalmas, felesleges és pénzszagú folytatás. Még egy nem oszt, nem szoroz.

előzmény: MicaHiro (#6442)

2019-08-17 11:52:02 Dió #6441

A kritikusi oldalak többsége a történet hiányát rendre kiemeli (pl nézd meg a rotten egymondatos kritikai összefoglalóját az utolsó három filmje kapcsán, háromból kettőnél kifejezetten negatívumként hozzák fel, míg a harmadiknál "csak" megemlítik), mindazonáltal nyilván igaz, hogy ezt egyértelműsíteni nem lehet (és nem is muszáj).

Ez mindenesetre tetszik: "Speaking at Washington D.C.'s Air and Space Museum in April 2017, Terrence Malick teased A Hidden Life would mark a return to a more narrative-driven storytelling structure after the looseness of Song to Song and Knight of Cups." (Forrás: imdb trivia)
Ámen:)

Csak a hülye amerikaiak tanulnának már meg feliratot olvasni. Német koprodukció, német színészekkel, ANGOLUL... megint. :(

előzmény: saatonda (#6439)

2019-08-16 00:05:30 ChrisAdam #6440

Hát semmi sem garancia semmire. Kivéve a sör a hűtőben, mert az azt jelenti, hogy ma este is jót fogok aludni.

2019-08-15 21:09:13 saatonda #6439

Hogy a sztori hiányának pedig miért van jelentőssége, arra már utaltam az utóbbi filmjeinek gyászos kritikusi fogadtatásával"

nem vagyok biztos benne hogy ez csak a történet állítólagos hiánya miatt van, mindenesetre a kritikusok, ja, a kritikus tömegen vagyok szóval, igen:)

és box office adataival."

hát ő tényleg nem a box office-nak rendezett

állítólag a legújabb filmje kicsit más lesz, kevésbé "avantgárd"

2019-08-15 20:53:07 Dió #6438

"de én azt írtam, hogy ez nem igaz, illetve ha az lenne sem lenne jelentősége". Szerintem pedig igaz. Remélem megengedett, hogy más véleményen legyek, mint te :) Hogy a sztori hiányának pedig miért van jelentőssége, arra már utaltam az utóbbi filmjeinek gyászos kritikusi fogadtatásával és box office adataival.

Chrisadam, csak az, hogy igaz történetet dolgoz fel még nem garancia arra, hogy a teljes három óra szólni fog valamiről (ha nem lenne ez a játékidő, lehet egyetértenék veled, mert amúgy egy ilyen történelmi alapanyaghoz nyúlás tényleg jó kiindulási pont, de így...). Mindegy, hamarosan kiderül. Mint írtam én annak szurkolok, hogy neked legyen igazad:)

előzmény: saatonda (#6436)

2019-08-15 18:17:53 ChrisAdam #6437

Azért Franz Jägerstätter sztorija egy picit vastagabb annál, minthogy el lehessen mesélni egy "videoklipben".

2019-08-15 16:32:01 saatonda #6436

Azóta olyan filmeket gyárt, amiknek a sztorija a legjobb esetben is csak egy 5 perces rövidfilmre lenne elég sztem"

de én azt írtam, hogy ez nem igaz, illetve ha az lenne sem lenne jelentősége

videoklip rendezőnek kellett volna mennie"

a filmjei természetesen nem azok, de valóban működnek videoklipként is, ha valaki így akarja nézni őket

szinte már nem is a nézőknek gyártja a filmeket, hanem saját magának"

de ez lényegében minden művészfilmesre igaz, csak van akit elismernek, van akit kevésbé, van aki sikeresebb, van aki kevésbé. nyilván vannak erősebb-gyengébb rendezői jegyekkel bírók

2019-08-15 10:41:35 Dió #6435

Ezt teljesen el tudom fogadni, szerintem kb egyedül vagyok a véleményemmel, amikor azt mondom, imádom a New Worldöt:) És igen a Tree of life nálam is eléggé mellétrafált...

2019-08-15 10:04:33 BonnyJohnny #6434

Rákontrázok, szerintem Malick utolsó (igazán) jó filmje 21 éves. :)
Nekem a Tree of Life egy kicsit sok volt (mindamellett, hogy elismerem érdemeit), a New World pedig kicsit kevés (egyetlen érdeme a Pocahontas történet valósághűbb (így sem teljes) tálalása). (Megjegyzem mindkettőre négyest adtam.)

2019-08-15 08:54:55 Dió #6433

Ez természetesen szubjektív, nem muszáj egyetértened. Számomra az utolsó jó filmje a New world volt 14 évvel ezelőtt. Azóta olyan filmeket gyárt, amiknek a sztorija a legjobb esetben is csak egy 5 perces rövidfilmre lenne elég sztem, csak sajnos mivel rendre két óra körüli játékidőkre gyúr (sőt, az új filmjével már háromra), olyan érzést hagy bennem a végeredmény, hogy videoklip rendezőnek kellett volna mennie, és akkor jobban ki lennék békülve a munkásságával. Az öntömjénezés alatt pedig arra gondoltam, hogy ez a művészi maszlag és költői ömlengés, amikkel a legutóbbi filmjeit sztori helyett egyre inkább kitölti, azt mondatják velem, hogy az ürge annyira bele van szeretve a saját stílusába, hogy szinte már nem is a nézőknek gyártja a filmeket, hanem saját magának (és hozzáteszem, a kritikai átlagok és box office bevételek is ezt igazolják). Pedig az utóbbi alkotásai fölött ha szemet hunyok, továbbra is baromi igényes és mindenképpen saját stílussal bíró rendezőnek tartom, és épp ezért ingerelt kommentre a legutóbbi trailer is, mert szerintem megint ugyanez lesz belőle sajnos. Aztán persze ne legyen igazam.

előzmény: saatonda (#6432)

2019-08-14 23:47:26 saatonda #6432

hogy üres vagy sem, az üreset most nem túlzottan szűk értelemben véve, hanem úgy hogy "nem túl mély" vagy nem annyira mély mint amit esetleg sugall, lehet vitatkozni rajta.
a másik kettő nettó hülyeség, az öntömjénezést igazából nem is értem, a történetet illetően nem is igaz, nem is fontos.

2019-08-14 22:12:53 Dió #6431

Nem (csak) arról van szó, hogy nem szóltak semmiről, hanem hogy a történetük egy 5 perces kisfilmben is összefoglalható lett volna, így megspórolva filmeként 115 perc öntömjénezést és üres művészkedést.

előzmény: saatonda (#6427)

2019-08-14 18:20:56 Ragemarci #6430

Ez jó. Nyilván minden szól valamiről.
Itt más értelemben lett ez használva

előzmény: saatonda (#6429)

2019-08-14 16:07:11 saatonda #6429

ezt értem, de a nem sokat ad nem egészen az mint a nem szól semmiről

előzmény: Ragemarci (#6428)

2019-08-14 15:43:00 Ragemarci #6428

Vannak egy páran akik nem szeretik Malick munkásságát, nekik sokat nem ad. Például nálam az The thin red Line az egyetlen ami mozifilm a többi csak agymenés. Az első két filmjét nem ismerem

előzmény: saatonda (#6427)

2019-08-14 13:50:22 saatonda #6427

az eddigiek is mind szóltak valamiről

előzmény: von Schatu (#6425)

2019-08-14 07:29:32 Dió #6426

"When the Austrian peasant farmer is faced with the threat of execution for treason, it is his unwavering faith and his love for his wife, Fani, and children that keeps his spirit alive."
Ennek a mondatnak az első fele még talán sejtet is valamiféle történetet, de a másodikat olvasva én már most látom, ahogy Malick kamerája Shakespeare-i narrációra és álmosító zenére pásztáz mélázó, néma fejeket - és mindezt 173 percen át:) (Imdb)

előzmény: von Schatu (#6425)

2019-08-14 07:24:13 von Schatu #6425

Csak adja az Isten, hogy most szóljon is valamiröl, és akkor minden fasza lesz.

2019-08-14 07:21:42 Dió #6424

Ezek szerint vannak még nézők, akik ennyire be tudnak dőlni egy Malick előzetesnek? :)

2019-08-13 22:59:25 ChrisAdam #6423
2019-08-02 12:07:28 ChrisAdam #6422

Idehaza is elterjedt az a népszerű trend az utóbbi időben, hogy egy közelgő filmhez fasza előzetes dukál. Drakulics elvtárs

2019-07-30 16:19:24 BalaKovesi #6421

The Lighthouse előzetes!

Azt már az előzetesből le tudtam szűrni, hogy ehhez a filmhez foghatót eddig még nem láttam. Nagyon kíváncsi vagyok rá, baromi jó a kritikai fogadtatása. Pattinsonnak meg valamiért nagyon szurkolok, hogy le tudja vetkőzni magáról azt a kialakult képet amit az Alkonyat aggatott rá. Az A24 előtt pedig le a kalappal! Olyan bivalyerős hangulatú filmeket hozott már tető alá mint a Hereditary, az Enemy, Green Room, Midsommar, Killing of a Sacred Deer, és a trailer alapján bizony ez a film sem fog kilógni a sorból. Csak mutassák be itthon is...

2019-07-19 23:28:00 ChrisAdam #6420

Nehéz eldönteni, hogy akkor röhejesebb, amikor Judi Denchet vagy amikor Ian McKellent látjuk macskapofával. Remélem a filmben lesz közös jelenetük.

2019-07-19 19:41:07 Ninety-Four #6419

"Even though I walk through the uncanny valley of wtf"

2019-07-19 14:15:45 bambula #6418

Azt hiszem a Shrekben lőtte el azt Speier Dávid,hogy:

Hát ez BorzalMacska!

2019-07-19 14:05:11 Dangar #6417

Na, ez egy instant no thanks...

2019-07-19 13:22:17 Kempesbaba #6416

Háát...

2019-07-19 12:33:47 Rorschach #6415
2019-07-11 16:52:10 saatonda #6414

(munkássága egészére. de igazából nem ez a lényeges, hanem az hogy a kilencvenes években még nem éreztem, hogy többnek tartanánk mint egy "szimplán" kiemelkedő, jelentős rendezőt, most meg óriási kultusza lett, legalábbis fiatalabb, gyakran amerikai kritikusok esetében állandóan "kubrick, kubrick", meg egyeseknek műfajfilmekről beszélve is állandóan az jut eszébe hogy "legjobb horror: ragyogás", legjobb sci-fi: űrodüsszeia, és így tovább,valami szinte minden rendezőt felülműló zseniális mesterként állítják be sokan, szinte mindenkiben keresik hogy mennyiben kubricki (nem csak fincher vagy nolan [aki amúgy szinte egyáltalán nem, hanem sok más személy esetében is ]hogy milyen embereket képes vonzani az kiderül a 237-es szoba című "paródiából". nyilván egy színvonalas, megkerülhetetlen rendező, de azért akkora kultuszt csapni körülötte nem kellene, szvsz. ráadásul utánozni nem igazán lehet, aki erősen kubrickos próbál lenni, jobbára kudarcot vall.

előzmény: BalaKovesi (#6412)

2019-07-11 15:40:40 oscarmániás #6413

Majd egyszer a tévében:
Die Getriebenen
A velünk élő történelem...

2019-07-10 22:55:13 BalaKovesi #6412

Érdekes, nekem a Ragyogás az egyik kedvenc filmem, még pólóm is van. :D Nagyon szeretem a hangulatát, ahogyan a bőröm alá mászik, a beteges szimmetrikáját, a nyugtalanító zenéit, ahogyan jumpscarek nélkül éri el, hogy még a film után is féljek, pedig én bírom alapvetően a horrorokat. Baromi rideg, kimért, lassan építkező, nekem mégis szórakoztató és emlékezetes, ikonikus. De el tudom fogadni a te véleményedet is, és örülök neki hogy azért nem egy erényét felsoroltad. A könyvről ezúttal sem tudok nyilatkozni, mivel az is már évek óta az "elolvasandó könyvek" listám tagja.

"...most meg kubrickot olyan mértékben istenítik, amit szvsz nem igazán érdemel meg (mondjuk én sejtem miért, de az most lényegtelen)"

Ezt Kubrick egész munkásságára értetted, vagy csak a Ragyogásra, mint általa elkészített munkára?

előzmény: saatonda (#6411)

2019-07-10 17:40:59 saatonda #6411

igazából nincs nagy jelentősége
kubrick filmje sem volt jó, az most mindegy, hogy egyes kritikusok mit áradoznak róla
díszlet kiváló, fényképezés kiváló, pár nagyon erős képi világú jelenet---lehetett volna a műegész is remek, nem lett.
az alapvetően teljesen életszerűtlen alaphelyzetet és kissé banális történetet king azzal tette elviselhetővé, hogy egyrészt egy nem túl művészi szinten a jobbára alsó-felső középosztálybeli olvasók számára egyaránt ismeretes és átélhető diszfunkcionális család, alkoholizmus, stb témákról mesélt, hogy pár rész tényleg elég jól van megírva feszültségkeltés szempontjából ill. a vége felé elég egyértelművé teszi, hogy ez egy "szórakoztató" horror-fantasy, nem valami mély dráma vagy művészi szépirodalom.
kubrick ezeket jobbára kihagyta, amit változtatott az mind rossz volt, az egész egy feszült horrorfilm és egy nagyon fura némileg önreflektív horrorkomédia keveréke , így egyben lényegében értelmetlen, mai szemmel már eléggé avítt, teátrális, erőltetetett, akkoriban málnára is jelölték, most meg kubrickot olyan mértékben istenítik, amit szvsz nem igazán érdemel meg (mondjuk én sejtem miért, de az most lényegtelen)
és nem tudom, miért ahhoz kell viszonyítani, mondom, kameramunka kiváló, pár kompozíció kiváló, díszlet remek, ennyi, a többi nem sokat ér, művészetnek kevés, komédiának kevés, értelmes horrornak kevés, szórakoztatónak csak mérsékelten szórakoztató.
úgyhogy nem azt kellene folytatni

de ez a könyv meg hülyeség volt, mondjuk hátha a film jobb lesz.-monjuk én kétlem, de legyünk optimisták--elvégre a főbb szereplők rendben vannak:)

előzmény: BalaKovesi (#6410)

2019-07-10 16:19:10 BalaKovesi #6410

Én úgy hallottam hogy Kubrick filmjének a folytatása lesz, ami elvileg sokat változtat az alapanyagon, talán ez is ejt majd egy-két változtatást a könyvön. A Haunting of Hill Houset látva én szorítok Flanagannek, csak hát akkor sem egy Kubrick... Meglátjuk mi lesz.

előzmény: saatonda (#6409)

2019-07-09 17:09:29 saatonda #6409

A könyvet nem olvastam,"

én azóta kikölcsönöztem a könyvtárból és elolvastam, azért, hogy neked már ne kelljen.
szórakoztató tinihorronak elmegy, bár van benne egy-két undorító baromság, és nincs benne túl sok fantázia.

előzmény: BalaKovesi (#6405)

2019-07-06 21:42:18 Mikkey #6408

The Nightingale
Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy hamarosan érkező aussie kókeménységet,
melyet a feltörekvő tehetség, Aisling Franciosi (Trónok harca/Lyanna Stark) fog csúcsra járatni.

2019-06-25 00:00:49 tomside #6407
2019-06-15 21:37:59 saatonda #6406

sokan fogják kritizálni azért, mert nem művészi, mint a korábbi kubrick-adaptáció

előzmény: BalaKovesi (#6405)

2019-06-13 21:44:45 BalaKovesi #6405

Doctor Sleep

A könyvet nem olvastam, nekem eléggé úgy tűnik hogy elődje hátán próbál felkapaszkodni a csúcsra, de ez most eléggé felcsigázott. A Ragyogás az egyik kedvenc filmem, és bár egyáltalán nem kiált folytatásért, azzal a pár bevágott jelenettel engem egyelőre megvettek... :D REDRUM

2019-05-06 21:37:15 tomside #6404

Hellraiser remake

Jó lenne, ha ezzel a filmmel fején találnák a szöget. Irtózatos szóvicc - elnézést kérek, de nem bírtam megállni. :D

2019-05-06 15:45:08 BalaKovesi #6403

Új, nem kicsit spoileres Far from Home előzetes

Annak ellenére, hogy tőlem még mindig messze áll ez a high-tech ruhás pókember, azért elég várós, főleg azért, mert kíváncsi vagyok, hogyan tovább az Endgame után, valamint a főszereplői is korosztályombeliek.

2019-04-14 20:42:24 von Schatu #6402

Star Wars ide, Endgame oda, nekem EZ az év legfontosabb trailere, még akkor is ha ezen a kontinensen jó eséllyel csak jövöre lesz látható.

2019-04-14 14:42:11 saatonda #6401

:DDDD
akkor általánosságban ez van

és miközben azt mondják hogy a skywalker-saga lezárul a következő epizóddal, olvasom hogy lesz zsivány egyes-előzménysorozat, azaz ugyanebben az idősávban játszódik a történet.
egy óriási univerzumban, ahol ha jól tudom, az egész star wars egyetlen galaxist érintett és az egész csak néhány évtized anakin születésétől a rise of skywalker végéig.
de mindegy, ők tudják mit csinálnak

2019-04-14 14:40:19 Olórin #6400

Én komolyan azt hittem, lentebb csak vicceltél, amikor azt írtad, reménykedtél Palpatine visszahozásában, és bátor döntésnek tartod...

2019-04-14 13:35:00 critixx #6399

A Star Wars fandomban nem vagyok annyira otthon, de a Star Trek rajongók rövid története az elmúlt 30 évben valahogy így alakult:

1987: Ez az új sorozat valami botrány!!! Ez NEM Star Trek! Hol van Kirk és Spock? Ezt én nem vagyok hajlandó elfogadni!!! Csakis az eredeti!

1993: Ez az új sorozat valami botrány!!! Ez NEM Star Trek! Még csak nem is egy űrhajón vannak, hanem egy űrállomáson! Csakis az eredeti és a Next Generation!

2001: Ez az új sorozat valami botrány!!! Ez NEM Star Trek! Teljesen felrúgja a korábban lefektetett TÖRTÉNELMI tényeket!!! Szembemegy a KÁNONNAL! Csakis a TOS-TNG-DS9-VOY!

2009: Ez az új film valami botrány!!! Ez NEM Star Trek! Egy ócska Star Wars-utánzat, amiben Kirk egy James Dean-paródia, Spock pedig egy emós!!! Csakis a TOS-TNG-DS9-VOY-ENT-elsőtízfilm!

2017-máig: Ez az új sorozat valami botrány!!! Ez NEM Star Trek! Teljesen szembemegy a KÁNONNAL! Spocknak nincs mostohatestvére! Ha az eredeti sorozat előtti időben játszódik, miért nem úgy néz ki minden mint a HATVANAS ÉVEKBEN???

előzmény: saatonda (#6398)

2019-04-14 13:07:29 saatonda #6398

én arra céloztam, hogy már 20 évvel ezelőtt a star wars új bemutatása kapcsán olvastam arról, hogy mennyire konzervatívak a sci-fi (fantasy, mese, édesmindegy)-rajongók, mennyire nehezen fogadják el az újdonságokat és mennyire lázba hozza őket egy 20 éves film.
42 év telt el az első film óta, és még mindig ott tartunk hogy "nézd, ott van Leia hercegnő/tábornok", "most már le kell számolni palpatine szenátorral", "visszatér vajon anakin skywalker?", stb stb.

a 6. epizód utáni filmek sok újdonságot nem hoztak még a baljós árnyak-klónok támadás is érdekesebb, szebb, mozgalmasabb volt mint az ébredő erő-utolsó jedi páros, a többi film ugyanebben az idősávban játszódó előzményfilm, a zsivány egyes szinte nézhetetlen annyira unalmas és csúnya...
és most látom a teasert, sivatagbolygó, lando, talán még visszatér palpatine....----magyarán minden a régiben, semmi új, semmi sem igaz az esetleges univerzum-felforgatásból, újszerűségből, az egyetlenből ami esetleg menthetné az előző részek fantáziátlanságát.
persze lehet hogy valami nagyot dobnak az alkotók, csak hát erre az esély nagyon csekély

2019-04-13 22:32:17 ChrisAdam #6397

Az biztos. Sodoma és Gomorra.

előzmény: Fatupi (#6396)

2019-04-13 22:20:33 Fatupi #6396

Endgame + Rise of Skywalker... ennyi zsetontól már aranylövést lehet kapni, amit ezek összeszednek

2019-04-13 21:19:08 ChrisAdam #6395

1. Akkor nézd meg az IMDb-n a castot. ;)
2. Szerintem nagyon okos dolog lenne visszahozni (?) a Plagieus szálat (amit érdemes elolvasni a III. epizód könyvváltozatában is), mert elég új, kevésbé érintett területeit fogja meg az Erő-használatnak. Illetve Palpatine egy olyan karakter, aki vissza is térhet (ellenben Mace Windu vagy Obi-Wan "Hello there" Kenobi nem). Valamint ez az egyetlen múltidéző dolog, amit épkézláb módon meg lehet csinálni. Persze mindezt akkor, ha kicsit felpiszkálják azt a kíváncsiságot, amit Lucas ültetett el bennünk abban a bizonyos színházas jelenetben, és végül jól elvarrják a szálakat. Chris Terrio nevét látva azért nem vagyok nyugodt.
Szóval amennyire zseniális lehet ez a fordulat, annyira cseszhetik el valami ordenáré gagyi fan service-szel, amire jókora esély van, és félő is, hogy bármelyik is válik be, nem lesz osztatlan öröm. De amennyire egyértelműnek tűnik most az egész "No one’s ever really gone" szöveg a Császár kacajával, annyira mézesmadzag és összevágott trükk.
3. Az egész trailer egyébként elég komoly biztonsági játékot játszik: Lando, Leia, a teljes csapat, Luke a narrációban, Palpatine és még a címben is ott van a Skywalker (bár az előzőben meg a Jedi, a hetedikben pedig az "Erő", szóval nvm), szóval a Disney láthatóan nagyon szeretné a másik zsebét is csurig tölteni, miután az egyik már tele lesz a Végjáték után. De titkon remélem, hogy ez inkább egy laza kis megnyugtatás: lesz idén is SW, lesz benne mindenki, miközben tulajdonképpen lószart nem árulnak el a filmről, és meglepnek valami hasonlóan jó dologgal, mint Johnson a nyolcadik epizódban (mínusz Monte Carlo and Finn csodálatos utazása a vadludakkal). Ergó ugyanígy történt a Végjáték promóival is.

A múlttal leszámolós, univerzum-átírós nagy remixet a következő trilógiára ígérték, Rian Johnsonnal, ez pedig a Skywalker sztoriszál végső lezárása lesz.

Amúgy FB-kommentek közt láttam, hogy micsoda nagy lett volna, ha Palpatine helyett Grievous köhög be, vagy Obi-Wan köszön egy nagy "hello there"-t. :D

előzmény: saatonda (#6394)

2019-04-13 12:13:10 saatonda #6394

én sehol sem láttam a szenátort. csak a végén egy fura fan service-t, aminek nem is tudjuk a pontos jelentését.
pedig valami univerzum-átírásról, revízióról volt szó korábban, ha jól tudom. meg a múlttal való leszámolásról.
szóval ha visszahozzák, arra nincsenek szavak:(

2019-04-13 10:50:08 Raul #6393

Hát én besz*ptam rendesen... :)

2019-04-13 10:00:20 Kempesbaba #6392

Mint egy régi szerető,aki már sok csalódást okozott,mégis újra és újra találkozni akarsz vele.
Hát üljünk fel a hype-vonatra és irány a star wars univerzum!
Stipi-stopi én ülök elöl! :DD

2019-04-12 21:42:02 ChrisAdam #6391

Á, csak most milyen snassz, hogy odaírom, hogy Star Wars, mikor mindenki azt látja mindenhol.

Amúgy az előzetesről: mélyen sejtettem és reménykedtem, hogy előhalásszák Palpatine-t, de igazán meglepett, hogy tényleg meg merték tenni ezt a lépést. Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki belőle (mert ilyen egyszerű nem lesz ez), bár gyanítom, hogy a megoldatlan, rejtélyben maradt Plagieus-szálat folytatják valamilyen formában: mert ugye sose gondolkodtunk azon, hogy a Vadernek kitett csapda háttérsztorija miért ne lenne igaz, így Sidious tudása/hatalma is miért ne lenne valós (dehogynem)... Szóval megint messzire mentem, és bazira messze a december is. Affene.

2019-04-12 20:47:56 BonnyJohnny #6390

Nem értem, mire akar utalni a poén...
De ez legfelejebb az új Hobbit film előzetese... :P

2019-04-12 20:24:30 ChrisAdam #6389
2019-04-04 17:24:10 ChrisAdam #6388

A Joker szerencséje szerintem az, hogy nem a DCEU része, így úgymond szabadabb kezet kapott, hogy kibontakozhasson. A Shazam pedig lehet nem lenne rossz valamirevaló színészekkel, de majd tanul a DC ebből is. :)

2019-04-04 16:04:34 ryood #6387

na de a lényeg, hogy lesz-e, és ha igen, mikor, a Jarmusch féle zombifilm magyar mozikban?

2019-04-04 09:11:17 tomside #6386

Sean Ellis készített már egy zseniális horrort, úgyhogy ez most can’t wait kategória.

A Joker trailerét nézegetve pedig fingers crossed.
Valamiért már a Shazamot is jónak érzem - ne tévedjek! -, de a Joker trailer valami fenomenálisat sejtet. Az a zene! Jó úton a DC?

előzmény: Mikkey (#6383)

2019-04-04 07:29:40 ChrisAdam #6385

Joker trailer: Szájtátós azta! Ha ebből nem lesz valami nagy dolog, akkor semmiből idén.

2019-04-04 01:04:05 Ragemarci #6384

Jó lesz ez. Ellis nagy kedvenc a Metro Manilla meg pl. Kifejezetten baszó Zseniális

2019-04-03 21:43:00 Mikkey #6383

Érdekes lehet a téma iránt fogékonyaknak, a Sean Ellis rendező (Metro Manila), Roxane Duran színésznő (A fehér szalag) és Mickey Liddell (Fehér pokol) által jegyzett vérfarkasos horror!
Eight for Silver, kíváncsian várjuk!

2019-04-02 16:31:32 Umberto #6382

Szerintetek lesz stáblista közbeni és/vagy utáni jelenet?

2019-04-02 15:33:26 BalaKovesi #6381

Tudom-tudom, már a csapból is a Bosszúállók folyik, de itt az Endgme újabb előzetese, ami azért már kicsit többet mutat az eddigieknél. Ha jól vettem ki a környezetből az egyik jelenet a New Yorki csatában játszódik, ez azért elég beszédes...

2019-03-20 16:10:14 BalaKovesi #6380

Stranger Things 3 | Once Upon a Time in Hollywood

Közben pedig John David Washington és Robert Pattinson csatlakozott Christopher Nolan készülő filmjéhez. Micsoda nap ez!

2019-03-15 21:10:23 BalaKovesi #6379

Na, úgy tűnik, hogy a Marvel visszafogadta James Gunnt, ismét ő az általa írt Guardians of the Galaxy Vol. 3 rendezője (már csak az a kérdés hogy mi lesz így a tervezett Suicide Squad reboot/folytatás/tudjatökömmivel).

2019-02-17 00:06:06 ChrisAdam #6378
2019-02-13 18:10:32 ChrisAdam #6377

Kíváncsi vagyok, mikor lesz Trónok harca-Jégvarázs crossover.

előzmény: Ágó (#6376)

2019-02-13 15:22:35 Ágó #6376
2018-12-25 23:57:07 BalaKovesi #6375

Pont az előbb alartam belinkelni én is. Nem tudom hogy csinálja Peele, de valami elképesztő creepy arckifejezést tudnak a színészei vágni. A hideg futkos tőle a hátamon, már a Get Outnál is megfigyeltem ezt, de itt már az előzetesben sikerült fokoznia a szereplők láttán megjelenő hidegrázás mértékét. Nagyon várós film, ha legalább olyan minőséget kapunk mint a Get Outnál, már meg leszek elégedve. Csak a végét ne rontsa el úgy, mint annak...

2018-12-25 21:39:26 ChrisAdam #6374
2018-12-07 14:55:15 Locke(d) #6373

Khm... AE

2018-11-22 11:35:50 Gameface #6372

hahahh, micsoda teljesítmény, pfhejjj. (természetesen ettől függetlenül nem a napszálltát kellett volna küldeni az oscarra)

2018-11-22 09:51:44 ChrisAdam #6371

Újabb érv amellett, hogy miért nem a Napszálltát kellett volna küldeni az Oscarra. A Halálsoron és A remény rabjai reszkessen.

2018-11-10 10:09:51 zéel #6370

No, igen. De nekem, mint nézőnek mégiscsak az a fontos, hogy láthatom, hallhatom Aretha Frankilnt, méghozzá egy nem is akármilyen közegben. (Hogy én hol és mikor láttam, nem mondom meg, mert nagyon megutálnál!:)

2018-11-09 23:05:34 critixx #6369

Pontosabban azért csak most fogják bemutatni, mert Ms. Franklin nem járult hozzá a bemutatásához. Korábban még perre is ment a producerekkel miatta. Most, hogy meghalt, a producerek és az utódok, akik láthatóan roppantmód tisztelik az elhunyt akaratát (irónia), gyorsan kaptak rajta, hogy immár nem hárul akadály az útjukba.

2018-11-09 20:04:42 zéel #6368

Aretha Franklin 1972 januárjában szédületes koncertet adott Los Angeles egyik baptista templomában, melyet az Oscar-díjas filmrendező, Sydney Pollack vett fel.
A dokumentumfilmet viszont még csak most fogják bemutatni. Még nem nálunk.
De remélem, hamarosan hozzánk is eljut.
Látatlanban borítékolom a csillagos ötöst!

2018-10-11 19:12:09 Xaos #6367

Erről a filmről tud valaki valamit? Alig találta róla infót.

2018-10-11 18:36:20 BalaKovesi #6366

GLASS 2. előzetes

Az első fantasztikus előzetes után itt van a második. Jól néz ki, a zene ismerős, szinte végig hidegrázós. Reméljük a film hoz majd egy olyan magas színvonalat, mint az előzetesei, valamint Shyamalannak végre sikerül ismét egy olyan erős alkotást letennie az asztalra, mint amilyen a Hatodik érzék vagy a Sebezhetetlen volt. (Valamint Bruce Willisnek is kijárna már egy jó film).

2018-10-11 15:55:57 Prüstü #6365

Nem tudok örülni ennek a remake-nek, de ha már elkészül, akkor kösse fel a gatyáját, mert a kedvenc horrorfilmemet akarja lemosni a pályáról.
A különböző fórumokon található információk alapján nincs kizárva, hogy lélektanilag illetve összességében fel tud nőni az utóbbi időszak jelentősebb horrorjai szintjére for example Hereditary, Babadok, The Witch vagy épp a rendező páros által korábban rendezett Starry Eyes szintjére, viszont akkor sem látom a trailer alapján, hogy utolérje azt az atmoszférát ami az 1989-es filmet számomra piedesztálra emelte. Természetesen meg fogom nézni, ha már ennyire foglalkoztat, nem fogom kicsinyesen homokba dugni a fejem és azért se megnézni szimpla előzetes unszimpátiából.
Ugyebár az új AZ is igen jó bevételt produkált, nyilván a létjogosultsága ebből a szempontból 100%-osan adott, valamint ha eljut a fent említett filmek szintjére Stephen King nevével akkor az apoteózis is csomagolva van, de engem mindez egyáltalán nem vigasztal, mert az eredeti film tényleg egy érzékeny pont a filmes világomban.

2018-10-06 17:10:28 caulfield #6364

Zseniális, Sam Rockwell újra egy félkegyelműt játszik.
VICE

2018-09-20 14:57:07 BalaKovesi #6363

A Bond 25 új rendezője pediiig... *dobpergés* ...Cary Fukunaga! Na ettől a hírtől most úgy elkezdtem várni a filmet, hogy 2020 egyik (ha nem a) legvártabb filmjévé lépett elő nálam. Izgalmasabb választásnak tartom, mint Danny Boylet (bár annak is örültem, amikor Ő kapta meg a direktori feladatokat).

2018-09-05 16:45:37 Ágó #6362

Van Gogh igencsak felkeltette az érdeklődésemet.

2018-08-25 09:13:02 KicsiPeti #6361

Danny Boyle féle James Bondra én is vevő lettem volna,bár nekem az utolsó Bond akciómóka,már nem igazán nyerte el a tetszésemet.
Az új rendezöre kiváncsi lennék én is,de majd az új Bondra is.

Az ősz nagyon erös filmtermésnek bizonyul,hála a jó égnek,minden müfaj megmutatja magát,és ez nagyon ,de nagyon tetszik,ez a gyenge nyá után,nagyon pezsditő tud lenni,ugyhogy ,jöhet már a szeptember a részemről:)))) talán csak a december kicsit gyenge egy kicsit,számomra..de ott is lehet találni jónak igérkezö filmeket.
Ugyhogy remélem mindenki beleharap a filmes gyümölcsbe,jó mélyen ,és remélem,nem lesz savanyú az izhatás:))
Miket vártok a legjobban Top 5??

2018-08-22 01:06:49 BalaKovesi #6360

Danny Boyle otthagyta a Bond 25-öt, kreatív nézeteltérésekre hivatkozva. :( Ha jól látom, Nolannek nincs hivatalosan bejelentett projektje a Dunkirk óta, igazán beugorhatna (ha már Villeneuve nem tud, amiért ennyire elfoglalt). :D

Egyébként: Hold The Dark
Eddig nem is tudtam, hogy jön ez a film, de a trailer beszippantott, igényes munkának tűnik, és elég feszültnek, plusz Jeffrey Wrightot nagyon bírom a Westworld óta, nagyon jó és sajnos méltatlanul alulfoglalkoztatott színész (vagy legalább is én nem sűrűn találkozom vele filmekben). :( Ja, és érdemes ránézni a film plakátjára is!

2018-08-03 15:25:21 Ágó #6359

Elég jó cucc lesz ez Barry Jenkinstől:
If Beale Street Could Talk

2018-07-23 07:10:17 tomside #6358

Arthur Curry és a kis hableány közös trailerben tartanak nagymosást, ahol a csernobili Sebastian bizony a torkán akadhat egy krokodalientirannoszaurusznak. "Ringat a víz" - kicsit másképpen.

Ez a hebleány-témát már megint egy olyan dupla vagy semmi feeling lengi körül, amilyen a DC nagy dobásait rendre körüllengte, lásd pl. a a Superman vs. Batman filmet, a Suicide Squadot, a Justice League-et vagy a WonderWomant, és amelyek közül az esetek többségében, gyakorlatilag a Csodanő filmjét leszámítva, mindig a semmi jött be, és nem a dupla. Rossz előjel...?

Ez a Shazam meg olyan fajta humort villant, amely - példátlan módon - már trailer korában megbuktathatja a filmet. Ha az előzőnél adok 50% esélyt egy vállalható filmnek, akkor itt 20%-kal is nagyvonalú vagyok. Bárcsak tévednék, hajtogatom magamban, de sajnos, a DC filmekben eddig szinte mindig csalódnia kellett a közönségnek. :(
Na mindegy, legalább elválik, hogy Superman vagy a remény vagy a halember hal meg utoljára.

2018-07-21 08:22:05 Leo_Stotch #6357

Ha nem kapkodta el a filmet és tényleg azért készült el mert el kellett készüljön.. akkor talán egy “korrekt mesterművet” kaphatunk.
Tűkön ülök.

előzmény: BalaKovesi (#6356)

2018-07-21 03:01:47 BalaKovesi #6356

GLASS

Eddig is nagyon vártam a filmet, de ezt az trailert látva most még inkább felcsigázódtam! Hű mekkora film lehet ebből, ha Shyamalan nem rontja el... Én az előzetes megtekintése után kicsit megnyugodtam, jó lesz ez, érzem. :) Csak kár hogy James Newton Howard nem tér vissza zeneszerzőként... :/ (Ugyan az a személy szerzi a zenét, mint aki a Splitét is komponálta, de abból a filmből egy témát/zenei motívumot sem tudok felidézni egy kivétellel, és ezt a kivételt is JNH szerezte... :D)

2018-07-12 20:59:00 Ágó #6355
2018-06-27 20:25:50 Dió #6354

Lehet EZ lesz életem utolsó Shane Black filmje?

2018-06-09 12:56:27 Ágó #6353