Hamarosan a mozikban!

(vissza a topikok listájához)

2017-10-23 22:54:17 caulfield #6317

PTA és Daniel Day-Lewis együttműködése tíz évvel a Vérző olaj után ismét pazarnak néz ki. Olyan jó filmíze van ezeknek a képeknek. (Az előzetes utolsó mondata a színésznőtől pedig egyszerűen, de mégis szépen és érzékenyen meghaladja, vagy summázza a férfi-nő viszálykodásának mai mibenlétét.)
Phantom Thread

2017-10-22 00:12:19 BonnyJohnny #6316

Ugye nem gondoljátok, hogy tényleg lesz belőle valami? :)

2017-10-21 23:03:16 ChrisAdam #6315

Én most hallok először erről, csekkoltam az előzetest, baromi jó! :O Reméljük, nem csak egy rajongói előzetes volt, hanem tényleg film is lesz belőle...

előzmény: Umberto (#6314)

2017-10-21 22:51:31 Umberto #6314

Valaki tud valami infót a Pannónia kapitány - A Kárpátok Katonája c. filmről? Már jó ideje nem hallani felőle...

2017-10-17 14:59:45 oscarmániás #6313

Bizony szalad az idő :)

2017-10-17 14:50:34 ChrisAdam #6312

Baromi jó az új trailer, amerikai filmeknek nem szokott ilyen jól vágott előzetese lenni. Remélem a film is lesz legalább ennyire jó. (Örömömre most fogtam fel, hogy egy hónap múlva már mehetünk moziba, azt hittem, még jövő nyáron jön a film.)

előzmény: oscarmániás (#6311)

2017-10-17 14:02:43 oscarmániás #6311

Megvan az új Viszkis előzetes:) Remélem valaki felkarolja Pándy András történetét is egyszer, jó kis zaftos sztori...

2017-10-13 22:43:28 MicaHiro #6310

Pont az a baj, amire te is utalsz, csak nem vonod le a következtetést.
Szerintem aki a Catan nevet kell hogy használja egy ilyen filmhez, az ezzel pont azt árulja el, hogy híján van a kreativitásnak.

2017-10-13 14:45:30 ChrisAdam #6309

Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy mi a különbség egy Catan film és egy sima középkori kalandfilm között, bár már régen játszottam és nem emlékszem minden részére. Egyébként meg remélem tényleg kreativitás lesz és nem csak pénzhajhászás.

előzmény: MicaHiro (#6308)

2017-10-11 20:53:59 kobretti88 #6307

Ez is igaz lehet :)

előzmény: MicaHiro (#6304)

2017-10-11 20:47:27 MicaHiro #6306

Persze, ez is benne van a pakliban. Sőt, igaziból nincs is benne más :)

2017-10-11 20:45:49 ChrisAdam #6305

És ha az egész csak marketing? Hogy beszéljenek az emberek róla és még-még inkább a Star Warsról legyen szó? :)

előzmény: MicaHiro (#6304)

2017-10-11 20:44:41 MicaHiro #6304

Aztán ezt vagy elhisszük, vagy nem. Ha felülről szóltak neki, azt nyilván nem mondaná meg...
Viszont bármikor mondhatják neki, hogy nyilatkozzon valami jól hangzót egy állítólagos listáról.

előzmény: kobretti88 (#6303)

2017-10-11 19:56:58 kobretti88 #6303

Nem egészen:

"Egy éve vagy talán még régebben Ram Bergman producer és én leültünk a Lucasfilm embereivel, és elmondtuk, hogy ezt és ezt felfedhetjük, de ezeket és ezeket a dolgokat soha, semmilyen formában nem mutathatjuk meg a premier előtt. Összeírtunk egy listát, amin azok a jelenetek szerepeltek, amiket semmiképpen nem leplezhetnek le." - Rian Johnson

előzmény: Mizi (#6301)

2017-10-11 16:53:39 BalaKovesi #6302

Szerintem is valami hasonló állhat a dolog mögött...

előzmény: Mizi (#6301)

2017-10-10 23:19:50 Mizi #6301

Valószínűleg kapott egy taslit fentről.

előzmény: BalaKovesi (#6300)

2017-10-10 23:08:13 BalaKovesi #6300

Kíváncsi vagyok, hogy vajon mi állhat a pálfordulás hátterében. Köszönöm az infót, nem sűrűn nézek föl twitterre, szóval hogyha nem mondod valószínűleg nem tudnék róla. :) Azért így is igyekszem nem megnézni a trailert... :D

előzmény: flake (#6299)

2017-10-10 18:05:15 flake #6299

Nemrég tweetelte Rian Johnson:

FORGET EVERYTHING I SAID AND WATCH IT WATCH IT WATCH IT

Szóval, ha nem akarod megnézni, ne emiatt ne nézd meg :)

előzmény: BalaKovesi (#6295)

2017-10-10 17:24:04 budaik #6298

Én a magam részéről , magamtól sosem nézek előzeteseket. Moziban persze igen, de úgy, hogy leülök úgy nem.
Nagyon ritkán (Star Wars esetében) kivételt teszek.
Alapvetően én ezt az egészet egy marketing dolognak tartom, s nem akarom, hogy 2 perc alatt eladjanak nekem egy másfél kétórás filmet, élményt. Adják el a mekiben :D

2017-10-10 17:05:19 BalaKovesi #6297

Igazad van. Állom a sarat ameddig bírom, és remélem hogy kitartok decemberig! :) Azért reméltem, hogy olyasmi lesz a helyzet az előzetes és a film között, mint amilyen a Blade Runner 2049, és annak előzetesei között van. Na majd meglátjuk, amikor decemberben a film megtekintése UTÁN megnézzük a trailert. :) Csak kapjak majd a premier környékére imax vetítésre jegyet...

2017-10-10 16:40:36 ChrisAdam #6296

Két okból se néztem meg: az utóbbi évben nagyon meguntam a trailert, mint műfajt. Százból egy előzetes megy arra, hogy tényleg beharangozza a filmet (és sample-t adjon abból), a többi sablonra épült unalmas videóhalmaz (különösen ezek a fővonalbeli filmek). Nem is tudom, mikor volt utoljára, hogy megnéztem egy teljes előzetest, a felénél mindegyiket megunom (na jó, lehet a mozikban megnéztem a filmek előtt). Persze a Star Wars előzetesével valószínű nem így lenne.
Viszont ott a másik ok: személyes challenge, hogy a teaser után nem nézek több videoanyagot a filmről. :) A teaserrel már rég eljött a kedvem a filmhez (de ahhoz semmilyen videoanyag se kell), tudom, kik lesznek benne, a többi maradjon csak meglepetés december 13-ra. Miután ma reggel sikerült megverekednem egy szerda délutáni jegyért (senki nem maradt életben körülöttem), örülök és számolom vissza a napokat és izgulok nagyban, hogy ne találkozzak sehol szembe semmilyen spoilerrel, meg konteóval, meg miegymással. Persze ugyanakkor meg baromi nehéz, de hát ha már Afrikában túléltem egy gyomorfertőzést, ez nem jelenthet gondot.

Úgyhogy te is tegyél így. Tedd fel magadnak a kérdést: kell neked ez a trailer ahhoz, hogy várd a filmet? (Szerintem nem.) Közelebb jön a bemutató a mai dátumhoz azzal, hogy megnézed a trailert? (Nem hinném.) Hozzámegy-e ChrisAdamhez feleségül Daisy Ridley azzal, hogy megnézed az előzetest? (Sajnos nem.)

Szívesen, máskor is.

előzmény: BalaKovesi (#6295)

2017-10-10 16:23:11 BalaKovesi #6295

Kérdés: mennyire spoileres a The Last Jedi új előzetese? Mert olvastam, hogy a rendező szerint ne nézzük meg, mert spoileres, de olyat is olvastam hogy valószínűleg csak félrevezetnek benne. Viszont ha csak félrevezetnek, akkor miért mondta Rian Johnson hogy ne nézzük meg? És úgy mellesleg mi a francért adnak ki spoileres előzetest, ha eddig úgy is dőlt nekik a pénz hogy sem a zsiványok, sem pedig az Ébredő erő előzetesében nem lőttek el szinte semmit?! Nem értem mire jó ez nekik, biztos azt hiszik hogy egy-egy poén lelövésével majd több néző ül be a filmre (nem)... Na mindegy. Ha már a film rendezője is azt mondja hogy ne nézzük meg a trailert, akkor gyanítom hogy nem az ő ötlete volt ilyen jeleneteket rakni a kedvcsinálóba (khmmmm producerek...). Eldöntöttem hogy nem fogok megnézni egy új videóanyagot sem a filmről, de nagyon nehezen tudom megállni. :D Ha szerintetek is csak félrevezetés, akkor megnézem az előzetest. :D

2017-10-06 13:44:13 Bogyó #6294

Szinkronos előzetest kapott az Ősember, Nick Park, a stop-motion animáció zsenijének új rendezése. Az előzetes itt

2017-10-05 10:58:07 Bogyó #6293
2017-10-02 11:04:58 Bogyó #6292

Szinkronos előzetest kapott a Magyarországon forgatott Vörös veréb. 2018. március 1-től a mozikban.

2017-09-30 00:14:04 hhgygy #6291

Asszem ügyeltek arra, hogy ne legyen túl spoileres, inkább teaser, nagyon dicsérik a hangulatát, a zenét és az összképet, de én annyira nem vagyok benne, nem tudom megítélni.

2017-09-29 22:19:22 BalaKovesi #6290

Mennyire spoileresek? Mert én direkt kerülni akartam ezeket, de aztán elgondolkoztam rajta, hogy vajon kevesebb lesz-e a film/kevésbé fogom-e érteni a dolgokat ha nem nézem meg a rövidfilmeket?! Már csak kevesebb mint egy hét a premierig, csak győzzem kivárni...

előzmény: hhgygy (#6289)

2017-09-29 21:11:02 hhgygy #6289
2017-09-29 12:03:52 tomside #6288

Ez szuper! :O

előzmény: Bogyó (#6287)

2017-09-29 11:08:54 Bogyó #6287
2017-09-28 16:56:18 Bogyó #6286

Új szinkronos előzetest kapott A legsötétebb óra.

2017-08-21 10:53:29 oscarmániás #6285

A Próféta szóljon belőled ! :)

2017-08-21 10:32:52 budaik #6284

A Délibáb meg szerintem a legrosszabb mozi a Vajna érában a Veszettek és a Török Feri film mellett :-)

2017-08-21 10:25:17 ChrisAdam #6283

Szerintem összehasonlíthatatlan a két film. A Viszkis egyértelműen egy pörgős akciófilm lesz, kábé a sztorit is ismerjük, nem lesznek nagy meglepetések e téren. Ráadásul az elmúlt évek egyik legnagyobb magyar közönségfilmje lesz.

előzmény: oscarmániás (#6281)

2017-08-21 10:12:47 ifj. Ó. Posszum #6282

Nagyon meg lennék lepődve. Hajdú Szabolcstól nehéz is lett volna elképzelni egy zúzós western kalandot, míg Antal Nimródtól azért teljesen érthetően vár el az ember fogyasztóbarát pörgést.

előzmény: oscarmániás (#6281)

2017-08-21 10:01:39 oscarmániás #6281

Csak nehogy úgy járjon a néző, mint a Délibábbal, aminek frappánsan összevágott akció kavalkádot ígérő előzetest készítettek, de a film az másmilyen, gondolati síkon élvezhető.

2017-08-21 09:52:42 ChrisAdam #6280

Elég jó, várós film, Nimród reméljük nem fog mellé.
Kicsit viszont mérges vagyok az Indexre, ha egyszer náluk látható először, kínálhattak volna egy fránya HD minőséget.

előzmény: oscarmániás (#6279)

2017-08-21 08:57:22 oscarmániás #6279

Na és mit szóltok a Viszkis előzeteséhez?
link

2017-08-16 19:55:12 GothMan #6278

A The Witch óta várom Robert Eggers következő rendezését. Erre azért nem számítottam. Drukkolok neki. :) http://ihorror.com/witch-director-star-reunite-nosferatu/

2017-08-12 18:15:53 BalaKovesi #6277

Ígéretes bizony! Aronofsky filmjei (a felejthető Noé-n kívül) sajnos totál kimaradtak nálam, pedig érdekelnek, de már a színészgárdából és a trailerből kiindulva is várós!

előzmény: hhgygy (#6276)

2017-08-12 15:45:49 hhgygy #6276

Aronofsky, J. Lawrence (J-Lo, höhö), J. Bardem, M. Pfeiffer, E. Harris, ez így ígéretes.
Mother! trailer

2017-08-03 21:09:35 Dió #6275

És közben itt a teljes trailer is. Az Eli Roth + Willis kombó elég sokat ígér, csak a trailert látva az zavar, hogy akciódráma helyett mintha túlságosan elpoénkodnák az egészet. De azért ebből még jó is lehet.

előzmény: hhgygy (#6274)

2017-08-03 16:56:23 hhgygy #6274

43 éves a klasszikus Bronson-eposz, most jön Bruce Willisszel a remake

2017-08-03 14:19:59 McCl@ne #6273

Az a helyzet, hogy a Sicario egyszeri hangulatbombáját nem is feltétlenül kellene duplázni (próbálni), viszont minden esélyünk megvan egy brutálisan jó filmre. Ugyanis az a Stefano Sollima rendezi, aki a Gomorra és a Suburra c. olasz gengszterfilmeket, utóbbi szerintem a legjobb a műfajban talán a Keresztapa 2 óta. Úgyhogy a rendezés a lehető legjobb kezekben van.

előzmény: BalaKovesi (#6272)

2017-08-03 14:08:05 BalaKovesi #6272

Most tudatosult bennem, hogy a Sicarionak lesz egy folytatása, méghozzá idén! :D Kíváncsi vagyok mi sül ki belőle, hiszen a készítők nagy része ha jól látom lecserélődött. Néhány szereplő maradt, meg a forgatókönyvíró Taylor Sheridan, de a Villeneuve-Deakins-Jóhannsson trió kiszállt, pedig a Sicario miattuk működött, akik egy ilyen fojtó atmoszférájú filmet tettek le az asztalra. Az egyébként rossz ómen, hogy októberben van a premier, de három forgatási képen és a készítőkön/színészgárdán kívül semmit nem találtam a filmről?

2017-07-31 23:40:49 BalaKovesi #6271

Rövidke teaser Aronofsky új filmjéhez, benne Jennifer Lawrence-szel és Javier Bardemmel:
mother!

2017-07-27 17:33:58 hhgygy #6270

A Coen-testvérek megint alkottak, ígéretes Suburbicon előzetes

2017-07-24 13:17:44 Hanoi #6269

Ready Player One előzetes
Félek, hogy ez nem lesz jó..

2017-07-23 15:09:01 ChrisAdam #6268

Persze, hogy rossz film lesz, ritkán látni ilyen szörnyű előzetest. :)

2017-07-23 14:31:42 hhgygy #6267

Én is tegnap néztem a trailerét és csekkoltam, hogy csak nem Vangelist kérték fel a soundtrackre, de az izlandi Jóhann Jóhannsson nagyon udvariasan igazodott.

előzmény: kwzatz (#6266)

2017-07-23 12:52:18 kwzatz #6266

Not sure if serious or... :D Szerintem a trailer alapján ez egy kifejezetten rossz film lesz.

Az új szárnyas fejvadász viszont mindkét trailerével megvett kilóra, a látvány és az atmoszféra szerintem elképesztő már ezek alapján és valahogy én éreztem az első Blade Runner jellegét/hangulatát rajta.

2017-07-23 10:08:10 Dió #6265

Kb. mintha Oliver Stone leforgatott volna egy eredetsztorit a WTC filmjéhez - nálam nagyon brutálisan annak tűnik. Tekintve, hogy életem egyik legkövérebb egyesét azt hiszem arra a filmre adtam, ezzel a kommenteddel most nem igazán tudok egyetérteni (pláne, hogy most komolyan 9/11 lesz a címe?). Szerintem eddig egyetlen igazán jó film született a témában (természetesen Greengrassről beszélek) - azon kívül úgy látszik inkább a giccsgyár oldala fog mindig felülkerekedni Hollywoodnak, akármikor megpróbál a témához nyúlni.

2017-07-22 23:15:13 ChrisAdam #6264

Ígéretes dráma, szinte biztosan látszik, hogy végre összehoznak egy jó 9/11 filmet, ráadásul Charlie Sheennel. Ebből mozizás lesz, a remekül megvágott trailer itt. (se)

2017-07-17 16:17:21 BalaKovesi #6263

Én bízom a stábban. Villeneuve szereti és tiszteli az alapanyagot ("az eredetinél jobbat úgysem tudnánk csinálni" nyilatkozata alapján), és az ő atmoszférikus stílusa nagyon is illik a Szárnyas fejvadász borús-esős világához. Tetszik, hogy - az előzetesek alapján - nem akar a film mindenáron egy Blade Runner remake lenni, hanem kicsit elrugaszkodik, de nem feledkezik meg az első részről sem. A Tears in Rain monológ és sok egyéb jelenet is filmtörténelem, azoknál jobbat úgy sem nagyon tudnának csinálni, ezt ők is tudják. Akció meg gondolom azért van ilyen sok, mert a mai nézőközönség szájízére akarják kicsit formálni. Azért gondoljunk bele: a mai átlag mozinéző szerintem unná a Szárnyas fejvadász lassabb/komótosabb tempóját, unalmasnak tartaná. És ne feledjük, az előzetesek sokszor csalókák... A majmok bolygója: Háború is egy nagy csatákkal teli akciófilmnek tűnt a trailerek alapján, pedig sokkal lassabb tempójú mint sejteni lehetett, és akcióval sincs agyonzsúfolva (szerencsére). Visszatérve: én továbbra is töretlenül várom a Szárnyas fejvadász 2049-et, és annak ellenére, hogy az előzetesek pörögnek, számomra le se tudnák tagadni, hogy minek a folytatása a film. A könyvet meg sajnos még mindig nem olvastam el, de tervben van. :)

Egyébként szerintem az első előzetes sokkal jobb lett, ennél picit olyan érzésem volt mintha csak egymás után pakoltak volna pár jelenetet, az előzőnek sokkal jobb ritmusa és íve volt.

előzmény: terika (#6262)

2017-07-17 15:26:02 terika #6262

Megnéztem ezt az előzetes. Biztosan elhamarkodottan gondolom azt, hogy ennek a filmnek bizony a címen kívül semmi köze nem lesz az elődjéhez, amire hivatkozik. Bár a producerek között látom Ridley Scott nevét, de ha ő maga készítette volna, akkor is kár lenne érte. Szerintem. Maga a könyv és a film (a 82-es) olyan szervesen kapcsolódnak egymáshoz, mintha együtt készültek volna, számomra tipikusan annak az esete, hogy ez meglőtte, ez meg megsütötte (és finom lett). Viszont ez az új verzió első látásra az akción kívül semmi másról nem fog szólni.

előzmény: BalaKovesi (#6261)

2017-07-17 15:01:56 BalaKovesi #6261

És akkor egy újabb BLADE RUNNER 2049 trailer

Óvatosan vele, vannak benne új képsorok is. Moziban leadták az első előzetest, és az elég hidegrázós volt. Remélem a film is az lesz, remélhetőleg méltó folytatása az egyik kedvenc filmemnek. Mindenképpen IMAX-ben nézős kategória.

2017-07-08 00:38:31 purplerain #6260

Szegény zene, még a filmtől is elvette a kedvem konkrétan :D

előzmény: BalaKovesi (#6258)

2017-07-08 00:17:44 ChrisAdam #6259

Hát nem tudom, nagyon szeretem a Mestert, de ez nekem egy Dark Knight és Inception (inkább az utóbbi) reprise, de azokhoz mérten viszont viszonylag jellegtelen. Majd a film után meg lesz hallgatva a teljes album. Meg igazából nem Zimmer "hibája", hogy jellegtelen zenét gyártott egy ilyen filmhez. Valamihez ez kell és kész. Ez önmagában gyenge, de képpel együtt viszont biztosan cseszett jó lesz.

Viszont egy ilyet kidobni kedvcsinálónak nem okos dolog. :)

előzmény: BalaKovesi (#6258)

2017-07-07 20:38:11 BalaKovesi #6258

Hans Zimmer -
Supermarine (Dunkirk Official Soundtrack)

Pattanásig feszült zene, és van egy olyan érzésem, hogy lesz az albumban ennél még jobb track is... Zimmer úgy tűnik megint kitett magáért, amit jól esik kimondani, mert az utóbbi időben azért nem a legjobban sikerült zenéit lehetett hallani az új filmek alatt. (Remélem tudok Imax jegyeket szerezni, mert az előzetesek alapján a film minél nagyobb vászonra kívánkozik. :D)

2017-06-30 19:32:49 BalaKovesi #6257

Andy Serkis "átalakul" Caesarrá

Baromi élethű! Hihetetlen, hogy mára hová fejlődött a technika. A WETA-soknál kitettek magukért. :) Még három hét, és (VÉGREEE) moziban is láthatjuk...

2017-06-21 22:34:21 BalaKovesi #6256

Rajongó ismerőseimből kiindulva biztos vagyok benne, hogy rengeteg tinilány vált rá majd jegyet, és azért a tinibandáknak nem a leghiggattabb rajongóik vannak... :D De egyébként kíváncsi vagyok a srácra (ahogy Nolan új felfedezettjére, Fionn Whiteheadre is), ugyanis nem feltételezném a rendezőről hogy csak a nézettség miatt válogatja be egy tinibanda énekesét...

Kwzatz: Na ezt nem is tudtam, de nem vagyok meglepve. Úgy érzem egy hónap múlva ilyenkor újra elő lesz véve a "filmvetítés alatt hangosan beszélő emberek" topik. :D

2017-06-21 22:02:08 kwzatz #6255

Tekintve, hogy a One Directionnek azért van néhány youtube videója fél-1 milliárd megtekintés között, azok közül a tinilányok közül hidd el, sokan fognak rá beülni. Olvastam olyat, hogy külön testőre volt a forgatás alatt, aki a berohanó leányzókat tartóztatta fel, meg a hotel előtt vertek tábort, ahol megszállt közben.
Ráadásul azért a Nolan és a Hardy elég szépen csengő nevek, bőven elegendőek pl. arra, hogy én egészen biztosan váltsak rá jegyet.
A film vetítéséig is van még egy hónap, lesz még idő reklámozni.

2017-06-21 21:26:57 ChrisAdam #6254

Hidd el, hogy Nolan ide vagy oda, erre a filmre nem fognak úgy tolongani az emberek, mint az előző Nolan filmre, főleg nem tinilányok. Csillagok között, Eredet, Batman filmek, csupa hangzatos címek, bennük hangzatos színészek. Lehet, hogy drága film, ettől függetlenül ez közönségben nem fog akkorát szólni, főleg, hogy nincsen hiperszuper előzetese, meg miegymás. Lehet, hogy Nolannek viszont éppen ez hozza el majd az igazi kritikai elismerést (díjak, stb.).

előzmény: BalaKovesi (#6253)

2017-06-21 20:18:35 BalaKovesi #6253

"Ami tök oké, egy film nem attól lesz jó, mert rövid vagy hosszú."

Lásd Transformers. Attól még hogy valami eposzi hosszúságú, nem biztos hogy jó is. :D

"Ezért sem volt akkora nagy dobra verve és ezért lesz "csak" 1 óra 50 perc."

Pedig szerintem nem ártott volna nagy dobra verni, ha már elvileg ez az eddigi legdrágább háborús fim. :D Nagy név Nolan, de szerintem nem ártott volna kicsit jobban reklámozni. (Nem vagyok marketinges, ők biztos jobban tudják mit csinálnak). Bár a sok Harry Styles rajongó lány miatt tuti dől majd a pénz. Előre sajnálom azokat az embereket, akik visítozó lányok társaságában fogják nézni a filmet... :D

2017-06-21 19:11:21 ChrisAdam #6252

Egyébként szerintem ez nem az a közönségfilmes mainstream film lesz, mint az előző filmjei (az Álmatlanságtól). Ezért sem volt akkora nagy dobra verve és ezért lesz "csak" 1 óra 50 perc. Ami tök oké, egy film nem attól lesz jó, mert rövid vagy hosszú.

2017-06-21 18:49:10 BalaKovesi #6251

Abból is lehetne mondjuk a hosszúságára következtetni, hogy eddig a legtöbb filmjéhez 3-4 kedvcsinálót is kiadtak, ehhez meg csak kettőt (+teaser, tv spotok). Egyébként én még az első (hosszú) előzetes megjelenésekor megijedtem, hogy a film is lehet ugyan olyan unalmas és semmilyen lesz mint az a trailer (pláne hogy arra számítottam, hogy ez is megkapja a 2 és fél óra körüli játékidőt), aztán a második előzetes és az igényes tv spotok már megnyugtattak. Különleges mozi ez Nolan eddigi filmográfiájában, csak legyen különleges a háborús filmek között is! :)

előzmény: MicaHiro (#6250)

2017-06-21 17:21:35 MicaHiro #6250

Általánosságban érdemes fenntartásokkal kezelni az ott olvasottakat (mint szinte mindenhol a neten), de ebben az esetben nincs tévedés:

Amúgy ennek én örülök, mert ez talán azt jelenti, hogy pörgős film lesz kevés felesleges szállal.

előzmény: BalaKovesi (#6249)

2017-06-21 16:39:26 BalaKovesi #6249

Az IMDb mennyire megbízható forrás? Mert az oldal szerint Christopher Nolan Dunkirkje csupán 1 óra 47 perces, ami szokatlan Nolantől, hiszen egy-két kivétellel mindegyik filmje 2-2 és fél órás. Ha igaznak bizonyul, akkor ez lesz a rendező legrövidebb (nem dokumentum)filmje a Követés óta.

2017-06-06 13:44:58 necksprain #6248

BP Underground

"Koltay Anna-Turán Eszter rendezőpáros tagjainak az az inspiratív közeg, amelyben felnőttek, a mai napig meghatározza gondolkodásmódját, ezért a bemutatás mellett ez egyfajta tisztelgés a város underground szubkultúrái előtt. Mindkét alkotó szorosan kötődött különböző underground mozgalmakhoz ebből született ez a film, amely remélhetőleg egy sorozat első darabja. Filmjükben a magyar hardcore-punk társadalmi hatása mellett a közösségépítő erejét is bemutatják, illetve azt, hogy maga Budapest milyen szerepet játszott ennek a kialakulásában. A film a szubkultúra meghatározó figuráin keresztül kalauzolja el a nézőt az adott csoport legjobb zenekaraitól a közvetített üzenetig, az ikonikus lemezbolttól a kultikus kocsmáig, a ’80-as évek végétől a kétezres évekig. Pont, mint egy nagyvárosi szafariban…"

Premier július 4-én a Toldiban.

trailer

esemény

2017-06-02 00:02:10 ChrisAdam #6247

Nem tudom miért lett divat, de egyszerűen szörnyű az, hogy minden trélerben már kell lennie egy popslágernek, bármi műfajú legyen is a film: legújabban a Gyilkosság az Orient Expresszen vélhetően felesleges feldolgozásának előzetesében, miközben Hercule Poirot elég vérszegény újragondolását mutatják meg, beindul a Sláger FM.

Persze azért Daisy Ridley miatt meg kell majd nézni.

2017-05-28 22:20:34 BalaKovesi #6246

Azt nem láttam, nekem (tőle) a Gyűrűk ura az etalon. Igaz, a trilógiából csak a Gyűrű szövetségét olvastam, de Jackson filmjei annyira hozták azt a hangulatot, ami abban a könyvben van... Egy hatalmas világot sikerült filmre vinnie, amiben szerepeljen akárhány ork, tünde és törp, igazából Rólunk szól. (Még a Hobbitban is éreztem a dobogó szivet, és hogy Jackson szereti ezt a világot.) Jól csinálta, na! :) Szóval akár csak üres látvány lesz az új filmje, akár nem, mindenképpen érdekel.

előzmény: budaik (#6245)

2017-05-28 20:54:04 budaik #6245

Hm. De , nekem is tetszett, bár az eddigi Jackson munkásságból a Gyűrük urán kívűl, csak a Komfortos mennyország tetszett :-)

előzmény: BalaKovesi (#6242)

2017-05-28 20:53:20 BalaKovesi #6244

Az lehet, viszont Jackson nevét látva remélem, hogy kihoz belőle valami érdekeset. :) (Igen, még az öt sereg csatája is tetszett, és nem zavart hogy full CGI az egész).

2017-05-28 20:49:29 ChrisAdam #6243

Szerintem semmi extra. Beírod a Google-be, hogy "deviantart apocalypse", érdekesebb dolgok jönnek ki. :)

előzmény: BalaKovesi (#6242)

2017-05-28 20:43:18 BalaKovesi #6242

Kezdem unni már a sok látványorientált ,,abevételafontos"-szerű filmet, de amint megláttam Peter Jackson következő filmjének koncepciós rajzát, nem tudok nem arra gondolni, hogy ezt azonnal látnom kell! Csak én vagyok így ezzel? :)

2017-05-24 21:51:14 kobretti88 #6241

The Glass Castle

Remélem lesz olyan jó mint a rendező előző filmje. A szereplőgárda elég impozáns :)

2017-05-24 19:48:14 BalaKovesi #6240

Wonder előzetes

Reméljük, hogy lesz olyan jó mint a rendező korábbi filmje, az Egy különc srác feljegyzései, és nem lesz giccses. Már csak azért is várom, hogy lássam Tremblay alakítását. Benéz egy Oscar a kissrácnak? :)

2017-05-24 15:15:22 ender1112 #6239

"mivel Ridley producereli a filmet és ő a rendezői változatot preferálja, nem kizárt, hogy ezzel kapcsolatban is lesz valamilyen csavar."
Ettől félek én is :D
"Egyrészt Deckard közel sem akciófigura,"
Egy fejvadász nem akciófigura?
"pedig ha rossz is volt a hetedik epizód, akkor az nem azért, mert benne volt Harrison Ford,"
Nem csak azért volt rossz, de Harrison Ford is hozzátette a magáét; vagy mondhatjuk úgy ís, hogy nem tett hozzá semmit, hogy a film jobb legyen, ellentétben az eredeti filmekkel. Ahogy írtam lejjebb: csak a nosztalgiafaktor miatt. Lásd még Svarci és a terminátor filmek. Minek hozzák be őt újra meg újra? A terminátorok bárhogy kinézhetnének, és mégis folyton az ő fejét kell bámulni.

2017-05-24 14:45:28 ChrisAdam #6238

Oké, az egyes pontot el tudom fogadni, de mivel Ridley producereli a filmet és ő a rendezői változatot preferálja, nem kizárt, hogy ezzel kapcsolatban is lesz valamilyen csavar.
A második pontot viszont totál nem értem. Egyrészt Deckard közel sem akciófigura, másrészt pedig ha rossz is volt a hetedik epizód, akkor az nem azért, mert benne volt Harrison Ford, de ha számodra mégis, ezzel még totál nem következik az, hogy a BR2049 rossz lesz. :) Szerintem több minden áll egy filmen, mint amitől neked félelmeid vannak. :)

előzmény: ender1112 (#6237)

2017-05-24 14:36:05 ender1112 #6237

ChrisAdamnak:
1. Kisebb rossz az, hogy Harrison Ford szereplése a Blade Runner 2 trélerben nem a rendezői változatot folytatja
2. Nagyobbik, hogy túl öreg már ahhoz, hogy akciófigurákat játsszon, így már csak a neve és nosztalgiafaktora miatt szerepel valszeg, mint a SW7-ben, és mivel az sz@r lett, így nagy az esélye, hogy ez a film is az lesz.

2017-05-20 16:05:16 peti0290 #6236

Ennél már csak az lenne még jobb, ha ez is az MCU-ba tartozna majd bele, és nem kavarna a Sony külön :)

előzmény: MicaHiro (#6235)

2017-05-20 14:57:10 MicaHiro #6235

Tom Hardy lesz Venom, mit szóltok? Szerintem ez a legjobb, ami Venom-mal történhet.

2017-05-09 22:41:23 Dió #6234

Igazán kifinomult a humorérzéked, megmosolyogtattál a párbeszédés hasonlattal. Kívánom, hogy egyszer a mások véleménye iránti toleranciaküszöböd is ilyen fejlett legyen.

előzmény: McCl@ne (#6233)

2017-05-09 22:28:20 McCl@ne #6233

De formálok róluk véleményt (bár igyekszem ezt huszadrangúként kezelni), de ez nem írja felül a fejemben a színészi munkájukat, de legfőképp nem a megítélésüket. Így válik elképzelhetetlenné, hogy Goslingra trendi szépfiúként gondoljak.

"a Blade runnerrel - legalábbis ezalapján az egy szál előzetes alapján - megint ezt az egotrip arcot hozza, ami számomra nem illik a Blade runner univerzumba"
Az valami csodálatos, hogy te ezt úgy képzeled el, hogy Gosling ezt hozza, ha kell, ha nem, nem pedig rendezői instrukció a karaktere. Komolyan, már bármit leírsz, csak érezhesd, hogy még mindig igazad van. Úgy előttem is van egyébként a párbeszéd:
- Jó, Ryan, akkor vegyük újra, de most már tényleg kevésbé egoista módon, tizedszer vesszük fel, és még mindig egy Colgate reklám jut rólad eszembe!
- Denis, én próbálom, esküszöm, de az egoista, trendi szépfiú énem mindig legyűri a színészóriást bennem :(
- Jó, mindegy, akkor így marad, hátha nem veszik észre.

Át is siklottunk volna fölötte, de veled nem számoltak.

2017-05-09 21:53:49 Dió #6232

Igen láttam, és ahogy lentebb írtam, hasonló a véleményem, de pl. a Lord of warban ettől függetlenül őt is imádtam.

előzmény: Ragemarci (#6231)

2017-05-09 21:45:08 Ragemarci #6231

Mondjuk az urat én már láttam, de ti is láthattátok élőben és az élmény után korántsem maradtam egyedül ezzel a véleményemmel.

2017-05-09 21:28:36 Dió #6230

Nekem a soraidból az jön le (és ezt nehezen hiszem el), hogy miközben Te nézed a színészek képernyőn való megnyilvánulásait, kommentjeit, stb., semmilyen véleményt nem formálsz róluk. És most nyilván nem csak a filmjeikről beszélek - régebben sok talk showt és interjút néztem, és mindegyik alapján úgy tűnt, hogy mikor Gosling kiáll a kamera elé, minden körülötte lévő figuránál 10 centivel magasabban van az orra (de ugyanakkor ott van pl. Sasha Baron Cohen, akit a korábbi szerepei után szintén nem zártam szívembe, de aztán megnéztem vele pár interjút, amik alapján baromi intelligensnek tűnt). Persze ez csak képernyő - az is lehet, hogy a való életben Cohennel két szót nem tudnék váltani, Goslingért meg oda lennék... de a fentiek alapján egyelőre nem ez a róla alkott benyomásom, és ezért nem fogok bocsánatot kérni.
Persze egy ideális világban ez nem lesz "fontosabb tényező, mint hogy az illető milyen színész". Példának nézd meg, hányast adtam a Nice guysra, elsősorban Gosling miatt is! Big short, The Place Beyond the Pines, Ides of March: ugyanez a kategória. De a Blade runnerrel - legalábbis ezalapján az egy szál előzetes alapján - megint ezt az egotrip arcot hozza, ami számomra nem illik a Blade runner univerzumba, pláne a lentebb már általam panaszra méltatott Villeneuvos körítéssel (tehát itt most nem csak róla van szó, hiába rajta lovagolsz).
A Passengeres kérdésedet már lentebb megválaszoltam, amikor összehasonlítottam Prattet és Goslingot. Ezek után pedig már csak az érdekelne, hogy neked nincs senki, akit nem szeretsz a képernyőn? Illetve hogy Ragemarcit is le fogod szólni, mert Letot "leripacsozta"?

előzmény: McCl@ne (#6229)

2017-05-09 20:16:28 McCl@ne #6229

Miből vontál le következtetéseket Gosling egójával kapcsolatban, és hogy lehet ez fontosabb tényező, mint az, hogy milyen színész?
A trailerben te hol láttál Bond kiállást és Colgate mosolyt? Vagy ha egyszer valaki egy filmben tudott ilyet is, akkor onnantól már az marad egy életre? Tényleg nem értem. Azért kéne értenem a trendi szépfiúzást a Blade Runner trailer kapcsán, mert az amúgy undorító Passengersben nem a Föld lakosságának az átlagát hozták a színészek?
Jó, hát én így a Fast & Furious sorozatot kezdem el utálni most, mert izmosabbak benne a szereplők, mint én.

2017-05-09 20:04:46 Dió #6228

Goslingot konkrétan jobb színésznek tartom, mint Pinet, ha már minden áron hasonlítgatni akarunk.
Ugyanakkor annyira azért jónak sem, mint amennyire Ti őt beállítjátok - elvégre ő is a Segal-fajta "egy arcot vágok és szevasz" színész. És közben képtelen levakarni magáról, hogy milyen nagyra tartja magát, bármit is játszik.

előzmény: Ragemarci (#6227)

2017-05-09 20:02:57 Ragemarci #6227

Szerintem Jared Leto egy ripacs mind frontemberként, mint színésznek. Chris Pratt meg most megnéztem, hát, mibe volt jó? Pine, de főleg Gosling más kaliber szvsz

2017-05-09 19:53:41 Dió #6226

Egy árva félszóval sem mondtam, hogy bármelyikük is rossz színész lenne. A kommentem arra célzott, hogy csak Bond kiállású és Colgate mosolyú színészekben bízik Villeneuve (ami a Blade runner univerzumába nálam távolról sem illik bele). A Passengersben is jól játszott Pratt és Lawrence, de ott is tele volt a tököm azzal, hogy Hollywood szerint a teljes földbolygót csak modellek népesítik be. Ha ez alapján sem érted, mire gondolok műanyag alatt, akkor nem tudok mit csinálni veled - pláne, hogy Te meg a kommentedben konkrétan "lekorlátoltoztál" engem.

Amiben igazat adok, és ami miatt túlzónak hathat az ellenvéleményem a Ti lelombozhatatlan rajongásotokkal szemben, az az, hogy önkéntelenül is beleveszem, hogy Gosling talán az általam jelenleg legunszimpatikusabbnak tartott hollywoodi színész. Ilyen egóval nekem hiába játszik jól - pláne egy Harrison Ford után.

előzmény: McCl@ne (#6221)

2017-05-09 11:47:01 ChrisAdam #6225

Jó, lehet, Chris Pratt és Pine elhamarkodott példák, mert egyiküktől se láttam olyan hűdejó alakítást, de sok filmet sem és tény, hogy nem rossz színészek. Csak nem tetszettek a Star Trekek, se A galaxis őrzői. :)

update: Visszavonom Pine-t, hiszen ott van a Hell or High Water, abban adta a kakaót rendesen.

előzmény: Adam Taylor (#6224)

2017-05-09 11:34:41 Adam Taylor #6224

Szerintem meg mondjuk pont az általad említettek is bizonyítottak már. Persze a színészkedést mint olyat én egy kicsit komplexebb dolognak tartom, mint a látványos, Oscart érő szerepeket - ez is része, nem is kicsi, de ezen felül/emellett is van még bőven belőle.
Persze értem én a kategóriát, de ez is inkább csak az emberek fejébe létezik - ergo, ha valaki fotogén/jóképű/szép/csinos/stb, az már szépfiú-jócsaj.

2017-05-09 11:09:40 ChrisAdam #6223

Egyet kell értenem McCl@nenal. :) Ha Chris Pratt vagy Pine, vagy további felkapott színészfiúkák lennének benne, azt mondom oké, de mind Gosling, mind Leto bizonyította már, hogy több, mint holmi szépfiú. Gosling meg főleg - kábé eddig csak az Őrült, dilis, szerelem volt az a filmje, ahol a tipikus szépfiút játszott. Tegyük még a lenti felsorolás mellé még a Blue Valentine-t, ami szintén igazolja, hogy kurvajó színész. Lehet, hogy helyes, ezt én is aláírom, kétszer is, de ez még nem zárja ki azt, hogy rossz színész, sőt. :)

2017-05-09 10:32:17 kwzatz #6222

"trendi szépfiúparádét csinálnak (Gosling, Leto, Bautista)" Írd ki nyugodtan! :D

2017-05-09 09:36:37 McCl@ne #6221

Az azért nem kis korlátoltságra utal, hogy egy Ryan Goslingot le "trendi szépfiúzzon" valaki egy Believer, Drive, Only God Forgives, Nice Guys vagy La La Land után. Ezek a rendezők (NWR, Shane Black, Chazelle, vagy pl. Terrence Malick) is tipikusan azok az alkotók, akik trendi szépfiúkat keresnek a főszerepeikre.
Jared Letonak sem sikerült még sajnos bizonyítania, hogy kinőtte ezt a kb. Blikk magazin szintjén ráaggatott jelzőt, elég csak a Dallas Buyers Clubot említeni. De tényleg, az milyen tengelye a valóságnak, ahol ezek a színészek a "trendi szépfiú" jelzővel írhatók le legjobban?

Illetve nagyon érdekelne, hogy mi a műanyag, és mi az újrahasznosított ebben az előzetesben?

2017-05-09 08:36:29 Dió #6220

Látom még mindig én vagyok az egyetlen, akinél kicsapta a biztosítékot, hogy egy ilyen klasszikusból egy trendi szépfiúparádét csinálnak (Gosling, Leto, etc). Mondjuk lehet azért sem hatott meg a trailer, mert az anno kedvenc direktorom, Villeneuve, már a legutóbbi filmjével végleg kihúzta a gyufát, bár a trailer ettől függetlenül is egy látványos de műanyag recycle-nek tűnik számomra.

2017-05-08 21:28:03 kwzatz #6219

Színészek, rendező, téma és ez a trailer... Minden a helyén van! (egy kérdés: Harrison Ford vajon minden régi szerepét előveszi mostantól, hogy újra és újra meghalhasson a vásznon? :D)

2017-05-08 21:24:02 BalaKovesi #6218

Kezdődjék a visszaszámlálás a premierig! Vagy 5-6x megnéztem a trailert egymás után. Ha rossz is lesz (amit Villeneuve eddigi filmjeit látván kétlek), Deakinsnek már ez alapján a videóanyag alapján jár az oszkárbácsi. Ha törik ha szakad, ezt muszáj lesz a lehető legnagyobb vásznon megnéznem! Hű de bezsongtam...