JÁTÉK

(vissza a topikok listájához)

2018-01-26 23:51:40 BonnyJohnny #31612

- Bedőltem egy Cannibal Holocausthoz tartozó reklámfogásnak (vagy városi legendának)
- Nem tudtam, hogy melyik a legnépszerűbb 2000 utáni horror a KT-n.
- valamint nem tudtam, melyik film nagy része veszett el... bár ezt inkább elkapkodtam... ha kicsit gondolkodok, akkor lehet, hogy nem a Nosferatura tippelek.

2018-01-26 19:59:56 guybrush #31611

Sok tévhit kering a steadicamről a neten, de valójában Hal Ashby 1976-os Dicsőségre ítélve című filmje használta először.

2018-01-26 19:22:56 ChrisAdam #31610

KVÍZ NYEREMÉNYJÁTÉKKAL: Mennyire ismered a horrorfilmeket?

A Pannónia jóvoltából a jövő héten bemutatásra kerülő A BABADOOK című korábban nagy sikert aratott horrorra páros jegyet nyerhettek!
A játék menete egyszerű, 1. ki kell töltenetek a kvízt, 2. a kapott eredményt e Facebook poszt alá beírni a kommentek közé vagy ide a fórumba, e komment után, s ezzel részt is vesztek a játékban.
A kvíz indítása ITT*.

A határidő január 29-e, hétfő este 23:59, mi utána sorsolunk, a három szerencsés páros pedig szerda este, 31-én, 19:30-kor a Pólus Moziban megtekintheti a filmet!

A film előzetese.

(*Ha nem működik a link, pl. 404-es hibát dob ki, próbáld ki inkognitó módban vagy másik böngészőben.)

Hajrá! :)

2018-01-14 20:26:35 BonnyJohnny #31609

A Becstelen Brygantinos kérdésnél (mikor én csináltam) 34%-33%-33% volt az állás. :D

2018-01-14 20:11:19 ChrisAdam #31608

Indult egy ilyen kvízjáték.
Mennyire ismered a Vapiti filmeket, színésznőket és színészeket?
(Nem könnyű dolog, amolyan "chrisadames", de megoldható.) :)

(Sokaknál nem indul el, érdemes megpróbálni másik böngészőben vagy inkognitó módban.)

2017-11-26 20:12:30 Mikkey #31607

Haneke -féle ivójáték :)
"Tracking shot (2 min plus) - drink
Tracking shot (5 min plus) - drink twice
Tracking shot (9 min plus) - down your drink
Deliberately inaudible dialogue - drink
Static shot - drink
Static shot with cars in front of camera - drink twice
Pet gets it - drink, feel sad
Dog gets it - drink, feel outraged
Someone’s wearing unnecessary gloves - drink
Diegetic TV screen - drink (have another if it’s ironically placed in the bookshelves)
Awkward pop culture reference - drink a blue drink!
Esoteric high cultural reference - drink some Chateauneuf de pape
A classical recital - drink some sherry (drink twice instrument other than piano)
Out of date use of “cutting edge” technology to make a scathing point about evils of modern media consumption - drink
Lovely sitting room - drink
Lovely dinner party - drink
You’re fantasising about living in France - down your drink, calculate how many ludicrously-priced cinema tickets add up to cost of deposit on a gite
Sinister child - drink
Nice child in jeopardy - drink
JUMPY BIT!! - throw drink down your shirt, time to refill!
Unsexy porn - don’t drink, feel a bit queasy
Binoche is sad - drink
Huppert hates everyone - drink
Trintignant is doing his own stunts - drink (twice if pigeon is involved)
Susanne Lothar is wailing - drink lots, you’re watching one of the really hard ones (well done)!
Dark secret from the past - drink
Hoist by own media-related petard - drink
Middle class guilt - drink
Denial of middle class guilt - drink drink drink
You’re watching in a cinema that serves artisan-made cardamon and chive popcorn / on your MacBook - down your drink, for shame!
No idea what’s going on - drink until next jumpy bit
Murderrrrrr - drink
Suicide (implied, attempted or successful) - Film is finished, time to go to pub."

2017-11-03 14:15:49 BonnyJohnny #31606

Zodiákusra gondoltam. :/

Amúgy ez is lehetne egy tematikus forduló a képes játékban. A főcímek egy képkockáját kiválasztani.
(Persze nem ilyen egyszerűeket.)

előzmény: BalaKovesi (#31605)

2017-11-02 21:27:16 BalaKovesi #31605

Én örülnék egy 4-5 fordulós, rövid játéknak is. Fel is tudom ajánlani a segítségem, mint aktív játékos. :D Így már van is egy résztvevő, csak kéne még pár... :)

BonnyJohnny: Pont a Hetedikre nem emlékeztél? :( (Bár lehet csöndbe kéne maradnom, elvégre nekem a Blöff, a Brian élete, a Diploma előtt, de még a Kutyaszorítóban is kimaradt... :D)

2017-11-02 21:20:05 Ágó #31604

2017-11-02 20:47:47 flake #31603

2017-11-02 20:32:44 BonnyJohnny #31602

Bevallom, csak hirtelen felindulásból mondtam egy nagyot. :D
De már kimondtam... :)

2017-11-02 20:06:18 ChrisAdam #31601

Hát ha lesz, aki elindítja. Egyébként én benne vagyok, hogy csináljunk. December közepéig, az ünnepekig lehet 5 fordulót készíteni (arcletakarós, szöveges feladvány, kvíz, akár az eredeti képes játékot is nosztalgiaképpen), de csak akkor érdemes, ha nem csak 3 ember akarja. :)

2017-11-02 20:01:05 BonnyJohnny #31600

Ha más nem, gerilla módon. :)

2017-11-02 20:00:29 BonnyJohnny #31599

13/14.
Amit felismertem, többnyire az első képkockából felismertem. Azonban a Hetediket nem. :/

Képes játék? November-December folyamán elindul.
Így-vagy úgy...

2017-11-02 19:51:39 ChrisAdam #31598

13 a 14-ből. Sajnos Indyt összekevertem. :)

BalaKovesi: Eszemben volt, hogy idén lehetne újraindítani, de mivel régebben csúnyán besült az eredeti módszer, ezért újféléket kéne kitalálni. Részben meg is történt tavaly novemberben (szöveges rejtvény, kvíz, arckitakarós mémekkel), de aztán tervben volt a Filmfoglaló kidolgozása, amire aztán nem jutott kapacitásom. Most is ez a probléma, illetve, hogy az idő már elmúlt, de talán egy rövidet lehetne játszani (4-5 forduló) a tavalyi mintájára, aztán - nem ígérem - tavasszal nekirugaszkodunk. Viszont kéne segítség, aki nem aktív játékos, viszont szívesen lenne játékvezető.
És persze kellenének aktív játékosok, merthogy tavaly ennek hiányában is voltunk. És minél többen veszünk részt, annál izgalmasabb.

2017-11-02 19:23:07 BalaKovesi #31597

12/14 szintúgy, bár bevallom őszintén és szégyenkezve, hogy a 14 filmből 4-et nem láttam...
(Mentségemre szóljón, ebből a 4-ből már kettőbe belekezdtem régebben, és mind a négy film tervben van. :D)

Amiért eredetileg írni szerettem volna a topikba: Mikor lesz újra képes játék? :)

előzmény: Raul (#31596)

2017-10-03 19:50:39 Raul #31596

2017-06-23 19:09:26 ChrisAdam #31594

Igazából nem is az ötlet a baj, hanem az idő, sajnos ami szabadidőm van mostanában, az is inkább arra megy el, hogy nézek félholtan egy közepes filmet (kivéve tegnap a Mulholland Dr.-ot), de júliusban majd másképp lesz, de köszi, ez jó ötlet. :)

előzmény: Mizi (#31593)

2017-06-23 19:03:17 Mizi #31593

Szerintem lehetne egy olyan kompromisszumos megoldás, hogy több film plakátja lóg egy falon. Sokáig nekem is ilyen volt a profilom borítóján anno egy filmes oldalon. PS-ben szépen és egyszerűen meg lehet csinálni egy ilyet, és így több film is egyszerre lenne a borítón, más-más kategóriát és műfajt képviselve. Persze tovább is lehet fejleszteni, pl.: a fal előtt egy asztal, azon is plakátok, vagy kazetták, dvd-k borítóval.

2017-06-23 15:25:07 csabaga #31592

A 12 dühös embert is öten nézhetetlenre értékelték.Egy kivétellel csak pontozni jártak ide,azt sem sokáig.

előzmény: Mizi (#31590)

2017-06-23 14:52:56 dikalosz #31591

Annyi minimum :)
Így viszont, ha változnak a borítóképek lehetne mindig szavazás itt KT-n, hogy melyik film legyen, vagy ötletelgetni :) Bedobni a közösbe teszemazt 5 filmet, és szavazni hogy melyik legyen kint 2 hétig mondjuk.
Persze nem én fáradozom vele, úgyhogy megértem ha ez így nem pálya.

2017-06-22 23:23:58 Mizi #31590

Sokáig a Zeneszalonnak volt legjobb átlaga (4,9), de áldozatul esett az Életunt Balfék idióta pontozásának. Tényleg, az ő osztályzatait nem lehetne törölni? Bevallottan teljesen másképp értékelte a filmeket. (Ez utóbbi nem neked szólt, csak költői kérdés)

2017-06-22 22:57:54 ChrisAdam #31589

Na várjatok, azért ez nem úgy van, hogy egy borítókép örökké ott van, igyekszek gyakran változtatni, legalábbis ahogy sikerül. A Ponyvaregényes ezelőtt alig 3-4 hetet volt fent (ami többek közt azért lett kitéve, mert egy magyar srác keze munkája), aztán jött több mint egy hónapig a Modern idők. De amúgy értem az érvelésed, dikalosz. Lehet itt mindenféle filmet kirakni, havonta változtatni, szóval lesz közkívánatra 12 dühös ember, Forrest Gump, Szédülés, meg kevésbé ismert gyöngyszemek, mi szem-szájnak ingere...

2017-06-22 20:20:46 csabaga #31588

Az imdb első a Remény rabjai.Egy másik listán, Hitchcocktól a Szédülés.

előzmény: dikalosz (#31585)

2017-06-22 20:14:08 BonnyJohnny #31587

Ezért kell racionális érveket hozni. :) Emócionálisan száz film kellene. :P

előzmény: dikalosz (#31586)

2017-06-22 20:04:30 dikalosz #31586

Le salaire de la peur is beférne :) Áh sőt rengeteg minden..

2017-06-22 20:02:00 dikalosz #31585

Ezek alapján én is. Egyébként pedig az Ötödik Pecsét!

2017-06-22 19:59:32 csabaga #31584

Egyetértek.Én is a 12 dühös emberre szavaznék.

2017-06-22 19:48:32 BonnyJohnny #31583

Egyébként a KT-n (jelenleg) a Forrest Gump a legnézettebb, és a 12 dühös ember a legjobb. Ez utóbbi egyébként évek óta őrzi első helyét, nem csak megingathatatlanul, de nagyon fölényesen is. Ha egy film lehet, én azt javasolnám. Amúgyis olyanok, mint a vitatkozó fórumozók találkoznának egy asztalnál. :D

2017-06-22 18:14:55 dikalosz #31582

Nem az, hogy nekem nem tetszik, csak ha hallja vagy látja valaki, hogy a filmrajongók mekkája, vagy kapja mástól hogy ez a legigényesebb filmes közösség itthon (a világon is egyébként :D), akkor elkerekedik a szeme szerintem ha rákeres FB-n és egy hatalmas Ponyvaregény borítókép jelenik meg. Azt hogy buta vagy hogy igénytelen nem mondtam. Abba nem mennék bele ebben a topicban, hogy mi bajom vele. A műértőbb szót mondattani szempontból elég szarul használtam, a lényeg igazából a célközönség milyenségére vonatkozott volna.
Szumma szummárum még mindig úgy vagyok vele (és tapasztalom is ezt), hogy szerintem az egyediség rendkívül fontos dolog, ha egy ilyen kisebb közösségről van szó. Az, hogy a borítókép reprezentálja a KT ízlését, egyértelmű. Így a látogatónak az első benyomása a KT-ről a Ponyvaregény dicsőítése, kiemelése (100000 filmből) lesz. Nem Billy Wilder, nem Kurosawa, nem Refn, nem Petri, nem Melville, nem Bergman nem is Chan-wook, se nem Svankmajer. Csak hogy mindenféléből említsek egy kicsit. Hanem Tarantino.
Ui.: Nekem van egy valag képem, ha kell vagy szeretnéd, segítek ötletelni szívesen. Persze nem az "obscure csumikból", hanem amiket azért ismernek(hetnek) :)

2017-06-22 12:16:42 ChrisAdam #31581

Hát az egyik legmagasabb átlaggal rendelkező film és egyben a legnézettebb, úgyhogy a KT ízlését reprezentálja. Tudom, hogy neked nem tetszik, de ez még nem azt jelenti, hogy a film buta és igénytelen (remélem nem ezt mondtad azzal a mondatoddal, mert én is megsértődök). Attól még, hogy nem elvont magasművészet, attól még egy örök klasszikus, ami műfajának nagyon is alapja és filmnyelvileg is tanítandó. :) Lehet, hogy nincsenek benne filozofikus, magvas gondolatok, de nem azoktól lesz egy film zseniális és "műértő" (bármit is jelentsen ez a szó).

Amúgy éppenséggel tervbe volt egy új borítókép, mert ez a Ponyvaregényes se mostani, csak tegnap tettem át erre, mert a Modern idők bemutatóját hirdető cover már idejétmúlt volt, de egyelőre időm és ötletem se volt újat kreálni.

előzmény: dikalosz (#31580)

2017-06-22 11:32:38 dikalosz #31580

Nagyon jo! :)
Egyebkent akartam kerdezni, boritokepnek nem kellene valami klasszikusabb, valami hogy is mondjam muertobb?:)
Leginkabb azert, hogy lassak ez tenyleg az igenyes, intelligens filmrajongok mekkaja. Jo oke, nem zarja ki a boritokep ezeket, de biztos erteni, mire gondolok (azert ha egy filmet lehet valasztani, biztos a ponyvaregeny?) :)

2017-06-22 10:33:03 ChrisAdam #31579

Mostanában szokott lenni a KT Facebook oldalán egy-egy poszteres rejtvény, és még lesz is, szóval ha valaki kedvet érez és tudást, ne fogja vissza magát.

2016-12-28 19:00:47 BonnyJohnny #31578

Töredékek a képes játék krónikájából

A tizenegyedik szezon után nem maradtak el a tavaszi fordulók, de érdekes módon a tizenkettedik után nem következtek az ősziek. A 2006 óta íródó történelmében először fordult elő, hogy ősszel nem indult képes játék. A tizenharmadik szezon kezdetére így 2015.04.19. napjáig kellett várni.

A második (ChrisAdam által vezetett) forduló egy nap csúszással, hétfőn indult. Ami végül nagyon nehéz képeket tartogatott (csak három sikerült segítség nélkül), és hozzájuk még nehezebb segítségek társultak. :D ChrisAdam "kémiatankönyv szerű" "segítségei" ekkor érlelődtek szöveges feladványokká, amik a játék nagy megújulása után önálló kérdésekké is váltak.

A hagyományosan jól kezdő AngryLamb ezúttal is remek startot vett, és az élre állt, pontegyenlőségben a címvédő BonnyJohnnyval, nyomukban az előző szezon nagy kihívója, bambula lépdelt. A következő fordulókban bambula átugrotta az élmenőket, és rohamosan növelte a pontjainak a számát, vele csak BonnyJohnny tudta tartani a lépést, miközben a hátrahagyott AngryLambet ichi is megelőzte.

A szezon előrehaladtával bambula tovább növelte az előnyét BonnyJohnny előtt, akire közben ichi közelített a harmadik helyen. AngryLambre pontegyenlőségben ráesett deathcode, mögéjük a két forduló alatt nyolc pontot szerző carragher ugrott, pontegyenlőségben Danesz99-el.

ChrisAdam majdnem kihagyta a bónusz fordulót, ami a második szezon óta hagyományosan a finálé, és már öt egymást követő szezonban arckitakarós, dupla pontos képeket jelentett. De aztán 2015.06.22. napján kikerültek a képek, ami az egy évvel korábbihoz hasonló eredményt hozott: BonnyJohnny négy helyes megfejtést küldött be hat perc alatt, míg bambula egyet sem, így tizenkét pontos hátrányából nyolc pontos előnyt kovácsolt, és sikeresen megvédte a címét (ami előtte csak Olórinnak és JeszKarnak sikerült). Ichi helyes megfejtésével bebiztosította helyét a dobogó alsó fokán, mögötte danesz99 futott be, aki jó megoldásával ellépet Angrylambtől, akit még a szintén helyes megfejtést beküldő flake is átugrott a kilencedik(!) helyről (a korai szezonokban többször előforduló kilencedik helyről való hajrázás ismét felbukkant :)).

Végeredmény (#30451):

1. BonnyJohnny : 40
2. bambula : 32
3. ichi : 22

4. Danesz99 : 13
5. flake : 12

Megjegyzés: A tizenegyedik szezon addigi mélypontot jelentő 26 helyes megfejtője a tizenkettedik szezonban egyel nőtt, de a tizenharmadikban aztán újabb mélypontot ért el a 24 jó megoldást beküldőjével.

Köszönöm a figyelmet! :)

2016-12-27 20:01:29 BonnyJohnny #31577

Töredékek a képes játék krónikájából

Az ősszel lebonyolításra került tizenegyedik szezon után nem maradtak ki a tavaszi fordulók, így az Oscar átadó estéjén, 2014.03.02. napján megkezdődhetett a tizenkettedik szezon. Azonnal nem várt izgalmakat okozott, hogy a képek nem jelentek meg, csak üres keretek, de tíz perc alatt limupei orvosolta a problémát, és megjelentek az amúgy nagyon nehéz képek (tízből hetet csak segítséggel, ráadásul több esetében is sokadik segítséggel, sikerült csak megfejteni).

JeszKar az utóbbi két szezonban remek startokat vett (AngryLamb mellett), ám a tizenkettedik szezonban visszatért régi formájához, és csak később indult be igazán. Viszont AngryLamb folytatta jó kezdéseinek sorozatát, ezúttal nevotillal az oldalán. Azonban amikor JeszKar aktivizálódott, akkor rögtön az élre állt, igaz csak holtversenyben a képes játék legújabb nagyreményű tagjával, bambulával. Sarkukban nevotil lépdelt, akivel AngryLamb már nem tudta tartani a lépést.

Carmine fordulójában aztán bambula ellépett JeszKartól, és az előző év harmadik helyezetje, BonnyJohnny ismét felugrott a dobogóra. Carmine fordulói alatt főleg a három élmenő gyűjtötte a pontokat, így egymástól is tartva a távolságot távolodtak az üldőzőktől, akiknek élére Danesz99 állt nevotil megelőzése után, aki még hátrább esett mikor Angrylamb is visszatért a TOP5 közé.

AngryLamb folytatva a zárkózást, pontegyenlőségbe került Danesz99-el, ezzel párhuzamosan BonnyJohnny JeszKar pontszámát érte be, közben bambula tíz pontosar növelte az előnyét az élen. AngryLamb rohama nem hagyott alább, és már a negyedik helyen találta magát, miközben BonnyJohnny is megelőzte (egyetlen ponttal) az egy fordulóval korábban beért JeszKart, ez alatt bambula nem növelte a pontjai számát.

Bambula pontszáma az utolsó előtti fordulóban is változatlan maradt, de BonnyJohnny és JeszKar is csak egy-egy ponttal kerültek előrébb. (Akkor még nem sejtették, hogy később milyen jelentősége lesz annak, hogy két forduló alatt bambula 0, Jeszkar 1 és BonnyJohnny 2 pontot gyűjtött.) A finálé előtti két fordulóban, miközben az élmenők összesen csak három(!) pontot gyűjtöttek, AngryLamb és Danesz99 biztosították be negyedik illetve harmadik helyezésüket.

A szezonfinálé 2014.05.25. napján kezdődött, rendhagyó módon 17:30-kor. (A korábbi kezdés mellett a másik lehetőség a finálé egy héttel való elhalasztása lett volna.) A kialakult hagyománynak megfelelően kitakart arcú színészeket ábrázoló képek helyes megfejtéséért (színész neve és a film címe) öt pont járt. Bambula ezúttal sem szolgált helyes megfejtéssel, BonnyJohnny és JeszKar viszont kettővel is, így mindketten átugorták az addigi élmenőt, úgy, hogy JeszKar egyetlen ponttal állt bambula előtt, és BonnyJohnny is ugyanennyivel előzte meg őt. A negyedik helyen AngryLamb futott be, mögötte Danesz99 lett az ötödik, de holtversenyben felzárkózott rá a tizenötödik(!) helyről hatalmasat hajrázó CryBaby. A szintén hajrázó JerevániRádió egy ponttal csúszott le arról, hogy nyolcadszor is TOP5-ben végezzen.

BonnyJohnny tizenegyedik szezonban felvetett James Hunt párhuzama egy szezont késve ugyan, de beérett, és trónfosztotta az utóbbi szezonokat uraló Jeszkart.

Végeredmény (#28909):

5. Danesz99 : 13
5. CryBaby: 13

Vége következik...

2016-12-26 19:25:17 ChrisAdam #31576

Baromi jó ezt visszaolvasni, a fás fordulót a krónika után beteszem, ki hogy tudja megoldani. :)

2016-12-26 18:15:51 BonnyJohnny #31575

Töredékek a képes játék krónikájából

A tizedik szezon után ismét elmaradtak a tavaszi fordulók, így a tizenegyedik szezon 2013.09.08. napján kezdődött. Az előző évhez hasonlóan JeszKar és AngryLamb vett repülő rajtot, de ezúttal BonnyJohnny és flake szorosan a nyomukban tudott maradni. Olyannyira, hogy a negyedik forduló előtt pontegyenlőségben álltak ők hárman JeszKar mögött.

Ám az első ChrisAdam által vezetett körben flake olyan szárnyalását mutatott be, amivel rögtön az élre ugrott, a helyét pedig simijohnny vette át, így továbbra is maradt a hármas pontegyenlőség, de ezúttal már csak a harmadik helyen. Azután jött az azóta hírhedté vált "fás forduló" (FÁK vazze! :D), ahol aztán végképp "elflakeesedett" a játék. De BonnyJohnny (egy ponttal) ellépett AngryLambtől és simijohnnytól, és fellépett a dobogó harmadik fokára.

Flake korábban JeszKarra (azelőtt carminére, mégelőbb Olórinra) jellemző módon növelte az előnyét az első helyen, miközben JeszKar tovább biztosította a második helyét. BonnyJohnny ekkor vetette fel (az akkor népszerű Rush című film által felelevenített Lauda-Hunt párhuzamra utalva), hogy flake "igazán dobhatna egy Niki Laudát" (tehát, hogy pár körből kimarad), hogy a többiek felzárkózhassanak. Flake ugyantávol maradt (pár fordulót vezetett is), azonban BonnyJohnny elvárásával (reményével) ellentétben így sem emelkedett fel egy James Hunt, mivel a játékosok körbeverték egymást. Ekkoriban honosodtak meg ChrisAdam "kémia tankönyv" stílusban felvezetett szöveges segítségei is, amelyek akkora sikert arattak, hogy egyrészt új színt vittek a képes játékba, másrészt a játék nagy megújulásakor már önálló (képek helyetti) kérdésfajtát alkottak.

ChrisAdam öt fordulója alatt flake növelte az előnyét az első helyen, miközben BonnyJohnny közelített JeszKarra, azután flake által vezetett fordulók következtek. Azokban is flake üldözői remekeltek, így Jeszkar és BonnyJohnny egymással kötelékrepülésben közeledtek flakere, és távolodtak a többiektől. Aztán bár újra limupei fordulói következtek, flake nem szerzett pontot, így JeszKar utolérte, miközben BonnyJohnny sem szerzett pontot, így ő az élmenőktől lemaradva, de jóval az üldözők előtt a senki földjén találta magát a dobogó alsó fokán. Az utolsó hagyományos fordulóban aztán JeszKar az élre ugrott, és bár BonnyJohnny közelített, továbbra is tizenegy pontra állt flake mögött (de tizennégyre a negyedik helyen holt versenyben álló AngryLamb és simijohnny előtt).

A szezonfinálé 2013.12.01. napján kezdődött, az akkor már hagyomásnyosnak számító, kitakart arcú képekkel, melyek helyes megfejtése öt pontot ért. JeszKar tovább növelve az előnyét sorozatban negyedszer(!) győzött (összesen hatodszor!), és bár BonyJohnny is közelített flakere, meg kellett elégednie a dobogó legalsó fokával. Mögötte a tizedik(!) helyről hajrázó carmine futott be, valamint a szintén hajrázó Jereváni Rádió (az előző szezon után) ismét befért a TOP öt közé, összesen hetedik(!) TOP ötös eredményével zárva.

Végeredmény (#27391):

1. JeszKar : 44
2. flake : 36
3. BonnyJohnny : 30

4. carmine : 15
5. Jereváni Rádió : 14

Megjegyzés: A tizenegyedik szezonban minden korábbinál kevesebb, huszonhat játékos küldött be helyes megfejtést (ez még az első szezon huszonkilenc főjénél is kevesebb).

2016-12-25 20:19:15 BonnyJohnny #31574

Töredékek a képes játék krónikájából

A kilencedik szezon után valamiért elmaradtak a tavaszi fordulók. Bár ugye a "képes játék" eredetileg ősszel kezdődött és nyárig tartott, csak később felére rövidítették a szezonokat. Szóval elmondható, hogy az őszi kezdés az eredeti. A tizedik szezon így 2012.09.23. napján kezdődött. És, ha megbocsáttatik egy személyes megjegyzés, ez az első szezon, amiben a "képes játék" egyre szerénytelenebb krónikása is részt vett. :) Valamint az első, amiben a későbbiekben egyre aktívabbá váló játékvezető, ChrisAdam, először vezetett játékot. :)

JeszKar szokásától eltérően azonnal jól kezdett (korábban, a hatodik szezont kivéve, csak később aktivizálódott), és AngryLambel párban kezdtek elhúzni. Az élmenők mögött először az újonc BonnyJohnny emelkedett ki a harmadik helyre. Miközben az élmenők mögött sűrűsödött a mezőny, AngryLamb elhúzott az üldözőktől, előtte viszont JeszKar növelte az előnyét rohamosan. JeszKar és AngryLamb tovább gyarapították a pontjaikat, miközben Jereváni Rádió ugrott a harmadik helyre, de még mindig tetemes hátrányban az élmenőktől. AngryLamb körökön keresztül nem szerzett pontot, így JeszKar a korábbinál is jobban elhúzott tőle, de hátulról nem közelítettek rá, hanem a dobogó harmadik fokán torlódtak fel az üldözők, mivel előbb lizardking, majd BonnyJohnny és flake ugrott fel holtversenyben a harmadik helyre. JeszKar megállíthatatlanul menetelt előre, miközben lizardking és flake indult meg AngryLamb nyomába.

2012.12.16. napján kezdődött a finálé, amiben az előző két szezonhoz hasonlóan csak bónusz képek szerepeltek. Ezúttal is kitakart arcú színészekkel, a szokásos négy helyett öt pontért. Csak öt képhez érkezett helyes megoldás, így a helyes megfejtők ugrottak meg, köztük az élmenők (JeszKar és AngryLamb), valamint manuva, aki a hetedik helyről ért fel a negyedikre, miközben flake foglalta el a dobogó alsó fokát, és Jereváni Rádió újra TOP ötben végzett (hatodik alkalommal, tíz szezon alatt).

Végeredmény (#24171):

1. JeszKar: 24
2. AngryLamb: 19
3. flake: 15

4. manuva: 14
4. Jereváni Rádió: 14

Megjegyzés: Miután az előző szezonban elérte a csúcsot a helyes megfejtők száma, a tizedik szezonban harminchárom fősre rövidült a pontot szerzők névsora (ami csak egyel több, mint a nyolcadik, és kettővel, mint a harmadik évadban, de az első évad 29 megfejtőjét még így is bőven túlszárnyalja).

2016-12-24 19:45:40 BonnyJohnny #31573

Töredékek a képes játék krónikájából

A kilencedik szezon 2011.08.28. napján indult, akkor Carpeks és slick vették a legjobb startot. JeszKar a (hatodik szezont leszámítva) szokásához híven csak később aktivizálódott... bár a negyedik fordulót már a harmadik helyen zárta.

Az ötödik körben nem változott az élmenők sorrendje, csak slick távolodott egy kicsit JeszKartól és közeledett ugyanannyit Carpeksre. A fordulóban sokkal nagyobb izgalmat keltett, hogy felbukkant a google képkereső "képes játékra" tett negatív hatása. (Lám-lám, mégsincs új a nap alatt, és régen sem volt minden jobb... :P)

Két fordulóval a vége előtt JeszKar bevetődött az élmenők közé, és két-két pontra egymástól várták a folytatást. (A "képes játék" szerény krónikása ebbe a körbe belekontárkodott kicsit. :)) Az utolsó előtti fordulóban JeszKar folytatta a menetelését, és az élre állt. Közben az előző szezon dobogósai (krihu és Angry Lamb) egymással pontegyenlőségben álltak a dobogósok mögött.

2011.11.20. napján kezdődő fináléban, az előző szezonhoz hasonlóan kitakart arcú színésznőket tartalmazó bónuszképek jelentek meg, amelyek négy pontot értek a színésznő nevének és a film címének együttes megadásáért.

Az előző szezonhoz hasonló finálé ezúttal egy attól eltérő eredményt hozott, hiszen a "rapidfináléval" ellentétben itt a tíz bónuszképből csak hetet sikerült megfejteni. Egy-egy helyes megfejtése volt JeszKarnak, krihunak és Angry Lambnek is, míg Carpeks és slick nem gyarapították a pontjaik számát. Ennek eredményeként JeszKar még jobban ellépett az első helyen, és a tavaszi szezon dobogósai az őszi szezon dobogósainak nyakára estek (de megelőzni nem tudták őket).

JeszKar negyedszer is bajnok lett, de olyan kevés ponttal, mint még soha senki az előtt (legtöbb szezonban még a második helyre sem lett volna elég a pontmennyiség!). Az élmenők alacsony pontszámainak magyarázat a pontok egyenletes eloszlása (ahogy a hatodik és hetedik szezonban is), de itt még a korábbiaknál is jobban eloszlottak a pontok, mivel minden korábbinál több, 42 megfejtő küldött be helyes megoldást, amivel a kilencedik szezon számít a legnépesebbnek a "képes játék" történetében (addig a 4. és 7. szezon 39 megfejtője volt a csúcs.)

Végeredmény (#24171):

1. JeszKar: 24
2. Carpeks: 19
3. slick: 15

4. krihu: 14
4. Angry lamb: 14

2016-12-23 17:52:57 BonnyJohnny #31572

Töredékek a képes játék krónikájából

A nyolcadik szezon 2011.03.06. napján indult, egy dupla fordulóval.

Krihu szépen haladt az felé, hogy Olórin és JeszKar után ő is megvédje a címét, ami neki a harmadik győzelme lenne, amennyit még senki sem gyűjtött addig. Mögötte AngryLamb és manuva lépdelt, a korábbi szezonok élmenői, JeszKar és Jereváni Rádió messze lemaradtak.

A negyedik fordulóban Angry Lamb esett krihu nyakára pontegyenlőséggel, és JeszKar is felugrott a negyedik helyre, egy ponttal manuva mögé. A következő körben krihu megint ellépett egy kicsit, de JeszKar már manuvával pontegyenlőségben osztozott a dobogó alsó fokán. Még egy fordulóval később már ellépve manuvától üldözte Angry Lambet.

A hetedik fordulóban mind krihu, mind Angry Lamb növelte az előnyét, sőt, manuva is újra pontegyenlőségbe került JeszKarral. De a tizedik körben JeszKar átugrotta Angry Lambet, aki aztán a tizenegyedikben visszavette a második helyet, miközben krihu folyamatosan növelve az előnyét haladt a harmadik cím felé.

2011.05.29. napján kezdődött a szezon fináléja, aminek a bónuszképei ezúttal kitakart arcú színésznőket tartalmaztak, amelyek négy pontot értek a színésznő nevének és a film címének együttes megadásáért.

A finálé 18 perc(!) alatt véget ért, ami finálék esetében abszolút rekord, de valószínűleg sima fordulók között is első. Az előző szezonhoz hasonlóan, kriku most sem gyarapította pontjait a fináléban, ám ezúttal pontelőnye nem bizonyult elegendőnek, és a végén JeszKar örülhetett harmadik győzelmének, míg krihu negyedik dobogós helyezésével vigasztalódhatott (ráadásul Jereváni Rádió két második és két harmadik helyével szemben ő két első és két második hellyel bírt).

Végeredmény (#22772):

1. JeszKar: 37
2. krihu: 34
3. Angry Lamb: 23

4. manuva: 19
5. wildguy: 16

Megjegyzés: A nyolcadik szezonban 32 volt a helyes megfejtést beküldők száma, ami csak egyel magasabb, mint a harmadik szezonban volt. (Az első szezonban volt a legkevesebb, számszerint 26 a helyes megfejtést beküldők száma.)

2016-12-22 17:50:56 BonnyJohnny #31571

Töredékek a képes játék krónikájából

A hetedik szezon 2010.09.05. napján indult. Az előző szezonhoz hasonlóan ez is a pontok egyenletes elosztódásával indult, de ezúttal senki sem emelkedett ki a tömegből. Tíz pont összegyűjtéséig a hatodik(!) körig kellett várni, amikor is ICEMAN1 érte el ezt a lélektani határt. Mögötte wayage és krihu fértek még fel a dobogóra. A következő körben aztán JeszKar átugrotta őket, és feljött a második helyre. Azonban krihu tartotta vele a lépést, és egymás közvetlen közelében, váltakozó sorrendben tolongtak a dobogó alsó két fokán, miközben Jereváni Rádió (jó szokásához híven :) egerészte egyre feljebb magát.

Két fordulóval a szezon vége előtt aztán krihu tízből nyolc kép 13 pontot érő eltalálásával nem csak átugrotta ICEMAN1-et, de el is távolodott tőle. (Emlékeztetőül megjegyzem, hogy ez egy nagyon kiélezett szezon volt, ahol mindenki szorosan, vagy éppen pontegyenlőséggel követte a másikat.) Ráadásul wayage is átugrotta a JeszKar és Jereváni Rádió alkotta (egymással pontegyenlőségben álló) kettőst, és a harmadik helyről várta a folytatást.

Az utolsó előtti fordulóban aztán Jereváni Rádió ugrott a dobogó harmadik fokára, de egy ponttal mögötte, egymással pontegyenlőségben tülekedett JeszKar és wayage.

A fináléra 2010.11.28. napján került sor, minden korábbinál bonyolultabb lebonyolításban. Öt nagyrészt kitakart kép került fel, melyek megfejtésért hat pont járt, majd minden nap egyel kevesebb, de a tippelés áradat elkerülése végett, mindenki csak naponta háromszor tippelhetett (a csütörtökre már nagyjából teljessé váló képekre már korlátlanul lehetett két ponttért). Valamint minden nap felkerült egy hatodik kép, amelyeken egy-egy színésznő kikockázott arcáról kellett megmondani a színésznő nevét, és a film címét, melyből a kép származik, három pontért. De a hatodik képek csak mindig egy napig voltak játékban. Ahogy kijött az újabb hatodik kép, a régire már nem lehetett tippelni.

Bár krihunak egy helyes megfejtése sem akadt a fináléban, első helyét senki sem vette el tőle, azonban ICEMAN1 felzárkózott rá, és egyszersmind eltávolodott Jereváni Rádiótól, akit viszont mindkét mögötte tülekedő átugrott, akik között az döntötte el a sorrendet, hogy JeszKar még hat pontot érő állapotában kitalált egy képet, míg wayage már csak másnap, öt pontért. De Jereváni Rádió így is ötödször végzett a legjobb öt között (abból négyszer dobogós helyen) hét szezon alatt, közben JeszKar is begyűjtötte negyedik dobogós helyét (negyedik szezonjában). Valamint krihu lett a harmadik (Olórin és JeszKar után), aki két szezont is megnyert a "képes játékból".

Végeredmény (#21230):

1. krihu: 29
2. ICEMAN1: 26
3. JeszKar: 18

4. wayage: 17
5. Jereváni Rádió: 13

Megjegyzés: a negyedik szezonban 39 volt a helyes megfejtést beküldők száma, ami az addigi legmagasabb érték. A következő szezonokban egyel-egyel csökkent, majd a hetedik szezon beállította a negyedik szezon eredményét. (Az első szezonban volt a legkevesebb, számszerint 26 a helyes megfejtést beküldők száma.)

2016-12-21 19:05:46 BonnyJohnny #31570

Töredékek a képes játék krónikájából

A hatodik szezon 2010.02.28. napján indult. Ezúttal JeszKar már kezdettől fogva vezette a bajnokságot, és az előző két szezonban megismert kihívói fel sem tűntek. Folyamatosan növelte az előnyét, miközben a többi játékos közt úgy eloszlottak a pontok, hogy senki sem emelkedett ki a tömegből. A nyolcadik körig kellett várni, mire hgl kilenc pontot szerzett, és ezzel három pontra eltávolodott a tömegtől, de addigra JeszKar már 25 ponttal vezetett! A tizedik körre körvonalozódott egy hgl-krihu dobogó a maguk 11 és 10 pontjával, de addigra Jeszkar már 28 ponttal vezetett. Krihu aztán átugrotta hglt, akire Cesare Gonzago, Jereváni Rádió és Jesi 10 pontos triója zárkózott fel. Aztán krihu tovább növelte előnyét hgl előtt, de így tett JeszKar is ő előtte.

A 2010.05.30. napján megtartott bónusz forduló ezúttal öt olyan képből állt, amelyeknek a nagy részét kitakarták, megfejtésük így tíz pontot ért, majd a napok előre haladtával egyre több látszott a képből, egyre kevesebb pontért. A bónuszforduló eredményeként Jereváni Rádió (aki hat szezon alatt negyedszer végzett dobogón) és Cesare Gonzago átugrották hglt, aki így az ötödik helyre szorult. JeszKar senkitől sem zavartatva védte meg a címét, ami neki sikerült másodszorra, Olórin után.

Végeredmény (#19113):

1. JeszKar: 35
2. krihu: 20
3. Jereváni Rádió: 18

4. Cesare Gonzago: 16
5. hgl: 14

2016-12-20 19:00:43 BonnyJohnny #31569

Töredékek a képes játék krónikájából

Az ötödik szezon 2009.09.06. napján indult. És, ahogy a harmadik évad elején Olórin, úgy ezúttal Hannibal Lecter jelentette be, hogy átadja a lehetőséget más játékosoknak... az más kérdés, hogy ezt ő elég hamar meggondolta... :P

Érdekes módon harmadik és negyedik szezonban jól kezdő deviant, illetve a második és harmadik szezonban remekül induló hgl startoltak a legígéretesebben. De aztán a harmadik fordulóban újra feltűnt Hannibal Lecter, és egyből a két élmenő közé ékelődött. A következő fordulóban pedig az élre is tört, miközben JeszKar is akivizálódott, és ugrott azonnal hglel hotversenyben a harmadik helyre. Az az utáni fordulóban pedig már Hannibal Lecter előtt, az első helyen találta magát JeszKar, és kezdte el Olórin és carmine nyomdokain haladva növelni pontelőnyét.

Azután a "holtversenyek fordulójában" critixx ékelődött a két élmenő közé. Aztán bár Hannibal Lecter közelített critixxhez, deviant meg az ő sarkát gyúrta közben. Hannibal Lecter megelőzte critixxet, közben pedig Jereváni Rádió és metal_face egerészték fel magukat deviant mögé, akit kisvártatva meg is előztek, de akkor már metal_face, Jereváni Rádió sorrendben.

Metal_face azonban nem elégedett meg ennyivel, és kisvártatva a JeszKart (15 ponts hátránnyal) üldöző boly élére állt, mögötte egy-egy pont különbséggel követte egymást Hannibal Lecter, critixx és Jereváni Rádió. Hannibal Lecter ismét átvette a második helyezést, mögé Jereváni Rádió zárkózott fel, aki aztán az utolsó forduló előtt átvette a második helyet. De mögötte továbbra is egy-egy pontra követte egymást Hannibal Lecter, metal_face, critixx és Ygg.

2009.12.13. napján esedékes finálé öt (arckitakarós) bónuszképet tartalmazott, melyek 5 pontot értek... az első napon! Ugyanis minden további nap eggyel nőtt az értékük, és pénteken már tíz pontot értek. Az izgalmas taktikai elemmel bővült bónuszképek technikai okokból kifolyólag egy napot késtek, és aztán első nap meg is fejtettek négyet, az ötödiket pedig a forduló végéig sem sikerült, így végül a bónuszképek növekvő pontértéke nem jutott szerephez. A fináléban Hannibal Lecter negyedszer is elfoglalhatta a második helyet (hgl, critixx, metal_face és Jereváni Rádió is megfordult a második helyen, és mindegyiküktől a folyton visszaeső, de mindíg új erővel előretörő Hannibal Lecter vette el a második helyet), nem kétséges, hogy megküzdött a JeszKar mögött elérhető legjobb pozícióért. :)

Végeredmény (#16533):

1. JeszKar: 42
2. Hannibal Lecter: 29
3. Jereváni Rádió: 22

4. metal_face: 20
5. critixx: 19

2016-12-19 19:10:19 ChrisAdam #31568

Az gáz, ha Gundel Takács Gábor hangján olvastam fel ezeket a utó-közvetítéseket? :)

2016-12-19 17:27:10 BonnyJohnny #31567

Töredékek a képes játék krónikájából

A negyedik szezon 2009.02.01. napján indult, érdekes módon "5.évad(?)" néven. :)

Az első három szezonban élmenő deviant ezúttal is jól kezdte a szezont, de carmine hamar felzárkózott rá. Majd ichi is, miközben hattori átugrotta mindhármukat, és az élre tört. Aztán carmine hattorira is felzárkózott, majd meg is előzte, és miközben növelte az előnyét az első helyen, hattori mögé Jereváni Rádió és Ygg zárkózott fel, megelőzve deviantot és ichit.

Carmine "Olórin módba kapcsolva" gyarapította előnyét az élen, közben Jereváni Rádió vette át a második helyet, JeszKar pedig deviant és ichi nyakára esett rá. Egy fordulóval később JeszKar már Jereváni Rádió sarkában lépdelt a harmadik helyen, még egy fordulóval később pedig már meg is előzte őt, amivel a második helyen találta magát... tetemes hátrányban carmine mögött. JeszKar rohama kicsit elhomályosította deviant és ichi hasonló előre törését, amivel megelőzték hattorit, és beszáltak a dobogó alsó két fokáért való küzdelembe. Azonban deviant hamar lemaradt, ahogy hattori sem tudta tartani a lépést, így az egy évvel korábbi ötös üldöző boly helyett, egy nem kevésbé dinamikus trió bontakozott ki az élmenő mögött.

Miközben carmine tovább hizlalta előnyét az első helyen, Jereváni Rádió, Jeszkar és ichi hárman kettő és négy pont közötti széles sávban mozogva, változó sorrendben tolongtak a dobogó alsó két fokán, fordulókon keresztül. Az utolsó fordulókon Jereváni Rádió előbb kicsit ellépett a harmadik helyen fej-fej mellett haladó JeszKar és ichi párostól, de aztán JeszKar hirtelen megelőzte őt, aztán a finálé előtt Jereváni Rádió visszavette a második helyet.

Jereváni Rádió, JeszKar és ichi két-két pontra egymástól (húszra Carmine mögött...) várták a finálét, ami 2009.06.14. napján érkezett el. Ezúttal (a második szezonhoz hasonlóan) hat bónuszkép tűnt fel (melyek mindegyike négy kisebb képet tartalmazott egy, kettő, három vagy négy filmből), amelyek viszont az addigi bónuszpont dupláját, hat pontot értek a helyes megfejtőnek... legalábbis eredetileg annyit szánt limupei, de mivel rettentő nehéznek bizonyultak, tízre növelte az értük kapható pontokat. A forduló "normális" képei is rettentő nehezek voltak, és a bónuszképek részmegoldásainak lenyúlása is okozott némi feszültséget (a korábbi szezonoknál gyengébben teljesítő Hannibal Lecter ki is vonult a fináléból, majd a szezon után másra hagyományozta a pontjait), de érdekes módon, az élmezőny sorrendjét (hasonlóan a második szezonhoz) nem írta át, mivel az első négy helyezett egyike sem kapott egyetlen pontott sem. :) A finálé nagy nyertese a kilencedik helyről ötödik helyre felugró CrazyBoy lett. (Érdekes párhuzam, hogy egy szezonnal korábban Hanibal Lecter, azelőtt pedig k3pl3r hajrázott a fináléban a kilencedik helyről). Carmine megkapta a "tiszteletbeli Olórin" címet Jereváni Rádiótól... akkor még nem sejtették, hogy a harmadik helyezettre kell majd jobban odafigyelni a jövőben. :)

Végeredmény (#12947):

1. carmine: 50
2. Jereváni Rádió: 28
3. JeszKar: 26

4. ichi: 24
5. CrazyBoy: 21

2016-12-18 18:35:07 BonnyJohnny #31566

Töredékek a képes játék krónikájából

A harmadik szezonjára már nyugodtan hagyományosnak nevezhető "képes játék" szabályában megtörtént a (2016-os nagy megújulásig) utolsó nagyobb szabálymódosítás, amivel kialakult annak (2016-os nagy megújulásig) ismert formája. Nevezetesen limupei bevezette, hogy egy kép segítség nélküli megfejtése egy helyett két pontot érjen, és csak akkor jár érte az addig megszokott egy pont, ha segítséggel találják ki. Valamint a szezon is fél évesre rövidült.

A harmadik szezon 2008.09.21. napján indult. Mivel Olórin ("a nagy képmegfejtő szörny" :)) nem indult, és Jereváni Rádió képeivel kezdődött a szezon, az előző év harmadik nagyágyúja, hgl és mindkét első évben TOP4-ben végzett deviant startoltak jól, Yggel és Hannibal Lecterrel egy bolyt alkotva. Azonban deviant hamar megugrott, és bár Ygg követte, de hgl és Hannibal Lecter lemaradt, helyettük osi és slozi zárkózott fel Ygghez. Közben Jereváni Rádió felegerészte magát az ötödik helyre, de aztán Hannibal Lecter és hgl is megtáltosodtak, így átugrották. Ygg, osi, Hannibal Lecter, slozi és hgl öt ponton belül követték egymást, miközben deviant még ugyanannyira vezetett a második helyezett előtt.

Ygg megugrott az üldöző bolytól, és felzárkózott közvetlenül deviant mögé, miközben hgl is többieknél nagyobb ütemben gyarapította a pontjainak számát, amivel a négy fősre csökkent üldöző boly élére ugrott, amiben hgl, osi, Hannibal Lecter és slozi két pontos különbségen belül torlódtak fel, sőt közéjük ugrott krihu is, így az üldöző boly Ygg kiválása után is öt fős maradt.

Ygg folytatva a rohamát, megelőzte deviantot, miközben hgl, slozi és osi is megközelítették az addigi éllovast. Hannibal Lecter, Jereváni Rádió és krihu pedig középmezőny élén tanyáztak. Ygg és deviant kötelékrepülésben távolodtak az üldözőiktől, miközben hgl, osi, slozi és Hannibal Lecter négy ponton belül követték egymást, sőt, krihu ismét közéjük csapódott ötödiknek. Ygg távolodni kezdett devianttól, miközben hgl, krihu, osi és slozi két pontos különbségen belülre torlódtak, és bár Hannibal Lecter nem tudta tartani velük a lépést, a helyét Jereváni Rádió vette át a továbbra is öt tagú üldöző bolyban.

A következő megugró krihu lett, aki megelőzte deviantot és Ygg nyomába eredt. Hgl, Jereváni Rádió, osi és slozi négyes továbbra is két ponton belül maradt egymástól. Ebben az izgalmas hajrában érte a versenyzőket a szezon fináléja, 2008.12.14. napján, amiben ezúttal három db hárompontos bónuszkép fért bele (az egy évvel korábbi hat helyett), de ezúttal mindegyikhez járt még egy bónusz pont is.

A bónuszképeken egy szempár és négy rendező látszott. Három pontot ért a szempár tulajdonosának neve és a négy rendező közül annak a neve, akivel nem dolgozott együtt, további 1 pont járt a másik három rendező nevének felsorolásáért.

A finálé eredményeként Ygg ellépett devianttól, de a hatalmasat hajrázó krihu még őt is megelőzte, valamint a finálé előtt kilencedik helyezett Hannibal Lecter is megtáltosodott (ahogy a korábbi szezonban a szintén kilencedik helyezett k3pl3r), és átugrotta azt az üldöző bolyt, amiből fordulókkal korábban lemaradt, és deviant mögé felzárkózva a negyedik helyen fejezte be a szezont.

Végeredmény (9974):

5. hgl: 14
5. osi: 14

2016-12-18 18:04:17 BonnyJohnny #31565

Töredékek a képes játék krónikájából

A második (már kiforrott lebonyolítási renddel rendelkező) szezon Olórin, hgl és gailard kiélezett küzdelmével indult, 2007.07.08. napján. A három élmenő között szinte fordulóról fordulóra változott a sorrend, mígnem szeptembertől Olórin csúnyán meglépett. Közben Jereváni Rádió kezdett lassan feljeb kúszni, és novemberre már felzárkózott szorosan a dobogósok mögé. Januárra pedig megérkezett deviant is, és négy játékos fordulóról fordulóra 5 pont széles zónán belül maradva, folyamatosan változó sorrendben küzdöttek a dobogó alsó két fokáért. Az élen közben Olórin a többiek számára nyomasztó előnyre tett szert (ami őt "egyáltalán nem nyomasztotta" :D), miközben az egymás elől pontokat halszó négyessel szemben húsz pontosra duzzasztotta előnyét (emlékeztetőül: akkoriban egy kép egy pontot ért!).

Februárra hgl kissé ellépett a többiektől, miközben Jereváni Rádió kissé lemaradt, de gailard és deviant még mindig szoros harcot folytatott a dobogó alsó fokáért. Azonban Jereváni Rádió megtáltosodott, és márciusra átugorta őket, sőt, a hónap végére kissé el is távolodott tőlük, ahogy hgl nyomába eredt.

Május végére Olórin előnye 12 pontosra csökkent (mert közben több fordulót is vezetett... :P), de az még mindig behozhatatlan előnynek számított egy átlagos (1 kép 1 pont) forduló alatt. Közben mögötte hgl, Jereváni Rádió, deviant és gailard között 4-5 pontos távolságok alakultak ki. Az ötödik helyre szorult gailard nem elég, hogy kilenc pontra eltávolodott a dobogótól, de ráadásul mögötte öt ponton belül feltorlódott Ivan/, Timon, Ygg és k3pl3r. A szorosan induló, és kiélezett küzdelmekkel tarkított szezon végére megnőttek a távolságok az élmezőnyben, ezért limupei az utolsó fordulóra hat bónusz képet talált ki, egyenként három pontért.

A 2008.06.01. napján induló finálé végül már nem befolyásolta az első négyes helyezését, bár hgl és Jereváni Rádió kicsit közelítettek Olórinra, és ugyananynnyira eltávolodtak devianttól (aki a negyedik helyen ugyanúgy 31 pontot gyűjtött, mint egy évvel korábban harmadikként :)) viszont k3pl3r négy embert is átugorva feljött az ötödik helyre. Ez egyben azt is jelentette, hogy a szezon elején még egy ideig vezető, aztán egyre lejjebb csúszó gailard végül az elő ötbe sem fért be.

Végeredmény (#8247):

1. Olórin: 51
2. hgl: 43
3. Jereváni Rádió: 39
4. deviant: 31
5. k3pl3r: 26

folyt.köv

2016-12-16 20:41:40 ChrisAdam #31564

Aztamindenit! Ez aztán az összefoglaló! :) Nagyon jó, köszi szépen, várjuk a többit is. Elképesztő, hogy idén volt 10 éves a JÁTÉK, szerencsétlen módon, talán ez az év volt eddig a legkevésbé aktív ebből a szempontból, de bepótoljuk jövőre!

...és az is sokkoló, hogy 2006 októberében én javában jártam az alsó tagozat negyedik osztályát, mit sem tudva még, mi az a Kritikus Tömeg vagy képes játék. :)

2016-12-16 17:41:18 BonnyJohnny #31563

Töredékek a képes játék krónikájából

A "képes játék" tíz évvel ezelőtt indult, 2006.10.19. napján, csütörtökön(!) éjjel 11 óra után(!). Már ennyiből is látszik, hogy más idők jártak akkoriban. Minden kép egy pontot ért (segítség után eltalálva is). A fordulók kezdete nem volt adott naphoz kötve, mindig az után indultak, hogy az előzőbe megérkezett minden megfejtés. A második forduló hétfőn délután indult, vasárnap délután végződött, és tíz percen belül(!) indult is a harmadik. A kezdés időpontja pedig attól függött, hogy az adott forduló játékvezetője (kezdettől és legtöbbször limupei) mikorra töltötte fel a képeket. Reggeltől estig változott az időpont, mindenféle rendszer nélkül (gondolom, ahogy a feltöltő ráért).
A harmadik fordulótól kezdve lett kinevezve a vasárnap a fordulók kezdőnapjának, és lett meghatározva az egy hetes időtartam. A fordulók kezdőidőpontja azonban továbbra is rendszertelen maradt. A negyedik fordulóban, Olórin több szerencsétlenül időzített megfejtése után vezette be limupei az azóta is működő holtverseny szabályt. A negyedik a forduló amúgy keddre véget ért, és (a frissen bevezetett vasárnapi kezdőnap és egy hetes időtartam szabály ellenére) aznap már indult is a következő (limupei távollétében éppen Olórin vezetésével, aki a még be nem vezetett holtverseny szabály miatt elbukott válaszai ellenére is uralta a fordulót, és tevékenyen hozzájárult ahhoz, hogy 48 óra alatt véget érjen.)
A vasárnapi forduló kezdés egyébként továbbra sem lett kizárólagos (bár limupei törekedett rá), néha a körülmények miatt eltolódhatott, illetve a "népakarat" hatására egy-egy hétközben véget ért forduló után hétköznap kezdődhetett a következő. Később aztán péntek lett kinevezve kezdő napnak (legkorábban hétfőtől adható segítségekkel), de továbbra sem volt rögzített kezdőidőpont, bár egyre több ilyen irányú kérés született. A kezdetben többségben reggeli órákban való feltöltés Hannibal Lecter kérésére került át a délutáni-esti sávba, de még mindig nem konkrét időponthoz kötve.
Már 2007 januárjában (pénteki fordulókezdés mellett) volt az első törekvés a kezdőidőpont meghatározására, ami este kilenc órára lett megbeszélve, de a kép feltöltése korábban történt meg (ahogy limupei ráért), és nem ment zökkenőmentesen. Amúgy a "kilátástalanul kezdődő" forduló a "legfejlődőképesebb versenyzőnek" kinevezett deviant megfejtéseinek valamint a hétfői segítségeknek köszönhetően keddre véget is ért, és a szigorúbban vett szabály miatt péntekig böjtölő játékosok azazell0 egy fórum fejlesztése miatt hoppon maradtak, és a következő forduló szombaton kezdődött... délután. :D
2007.02.09. pénteken indult az első olyan forduló, ami előre rögzített napon, előre rögzített (már este nyolc órás) időpontban indult, amit a topic addigi zárolásával tartattak be. (Megjegyzendő, hogy a képek ekkor is felkerültek már hat óra előtt.) De (ahogy az eddigi szabályozó törekvések) ez sem bizonyult kizárólagosnak, hiszen már a következő forduló is késve, vasárnap háromnegyed kilenckor indult... :P Az az utáni ugyan pénteken, de (ismét azell0 egy fejlesztése miatt) háromnegyed kilenckor. :)
Limupei igyekezett kézbe venni a dolgot, és ismét egy péntek este nyolc órás kezdésű forduló kezdődött, amit viszont egy vasárnap este nyolc órás követett. Ez utóbbi viszont már nem csúszás volt, hanem a forduló kezdőnapjának tudatos vasárnapra tolása. És 2007.03.18.-tól vasárnap kezdődik a játék, este nyolc órai kezdéssel. (Megjegyzendő, hogy a képek továbbra is egy-két órával korábban kerültek fel.) A következő három hónapban azonban sorozatosan késve kezdődtek a fordulók. Ez azonaban elterjesztette az akkoriban "befutó" típusunak nevezett játékot, ami elnevezés azt takarta, hogy a nagyjából egy időpontra összegyűlő (és a késések miatt izgatott) játékosok elé kirakott képekre a kirakásuk pillanatától kezdve lehetett tippelni. (Ez persze a kezdetekben is így volt, de akkor még nem volt kezdő időpont, és ezért a képek kikerülésekor kevesen látták azokat.) Ez a fajta játékforma, ami akkoriban új volt és izgalmas, általánossá vált. És 2007 júniusától már közvetlenül a kezdőidőpont előtt rakják fel a képeket.
Eddigre már több, mint 30(!) forduló ment le, és az októberben kezdődött játék lassan nyárba fordult. Közeledett a nyaralások ideje, és limupei úgy gondolta, hogy a 40. forduló után szünetet tartanak. Később aztán úgy határoztak, hogy ne tartsanak szübetet, de a 40. forduló után hírdessenek végeredményt, és induljon egy új szezon.
Így 2007.07.05. napján, csütörtökön, a 400. kép (stílusosan a Tavasz, nyár, ősz, tél című filmből :)) megfejtése után végeredményt hírdettek.

Álljon itt egy teljes névsor az akkori pontszerzőkről. Részint, hogy ezzel is tisztelegjünk a "képes játék" pionírjai előtt, részint, hogy nosztalgiázzunk a régi neveken:

1. Olórin: 59

ThomYerk: 2
BoneheaD: 1
Oscee: 1

2016-12-14 20:11:17 Danesz99 #31562

Én is gratulálok! Nekem nagyon bejött ez a néhány forduló, szóval le a kalappal a sok munkáért és köszi. Tavasszal ugyanitt (remélhetőleg kicsit több résztvevővel)!!

2016-12-14 20:03:15 BonnyJohnny #31561

Ki gondolta volna, hogy három év alatt James Huntból Niki Lauda leszek. :D
Amúgy a Laudás párhuzamot erősíti a második cím utáni formahanyatlás, meg a bajnokság közbeni visszavonulás (ugyebár a tavalyi botrányba fulladt játékból), illetve, hogy a harmadik címet a jövő (egyik?) nagy bajnoka ellen nyertem (Danesz99 nagyon gyors, elismerésem neki), megváltozott szabályrendszerben.

Gratulálok mindenkinek! :)

lizardking - 3
modric - 3
flake - 2

2016-12-14 19:29:22 ChrisAdam #31559

1. a, Quvenzhané Wallis (BonnyJohnny - 4)
2. b, A remény rabjai (BonnyJohnny - 4)
3. a, 1979 (BonnyJohnny - 4)
4. a, Interjú a vámpírral (BonnyJohnny - 4)
5. a, Magyarok a Barcáért (BonnyJohnny - 4)
6. d, Tango&Cash (BonnyJohnny - 4)
7. a, 1907 áprilisában (Danesz - 6)

Na, úgy egyre kevesebben aktívkodnak így hétköznaponta a JÁTÉK iránt, így úgy gondoltam, ma és holnap már nem játszunk. Ami kísérletet akartam tenni, azt megtettem, levonom belőle a következtetéseket, ez a kvíz-forma elég jól működik és lehet még vele játszadozni, hogy még érdekesebb és izgalmasabb játék alakuljon belőle ki.
Őszintén bevallva, kicsit másképp alakult ez a négy forduló, mint annak idején, mikor tucatnyi ember itt volt és játszott, s az nagy szó volt, ha három-négy választ magadnak tudhattál, de ez nem kudarc, működik ez, ha elég ember összejön.

Tavasszal már 10 fordulóval, rendes lóerővel indulnánk neki, ugyanígy több játékkal, amihez ha van ötletetek, írjátok meg nekem privátban. Összességében szeretném kirajzolni a "Filmfoglaló" fantázianevű (most találtam ki, ugyehogyugye?) honfoglaló alapú játékot, melyben párhuzamosan több párharc/csoportharc dúlna, filmes pontokat szerezve, filmes műfajokat, országokat, korszakokat foglalva. Ez még kiforróban, még messze nincs meg a pontos terv. Ha valaki úgy érzi, szívesen csatlakozna játékvezetőként a dologhoz, szintén írjon nekem. Ezen kívül persze lesznek ugyanúgy szöveges feladványok, arckitakarós játékok, kvízek és talán a hagyományos képes játékkal is megpróbálkozunk, csak nosztalgiaképpen.

Ha van észrevételetek - főleg akik játszottak -, akkor kérlek írjátok le ide, de ne csak annyit, hogy "ez szar volt", hanem hogy miért volt szar! :)

Aztán eltesszük magunkat téli álomba, tavasszal pedig március környékén újra itt. Köszi mindenkinek! :)

Ui.: Bonny, írnál egy összesítőt így a végére még? Bár mindenki tudja, hogy magasan vitted a pontot, de azért lássuk, ki hogy állt. Neked pedig gratula, de most sajnos nincsen nyeremény iPhone, se Karibi-utazás...

2016-12-13 22:48:23 ChrisAdam #31558

Látom, igen bevésődött az a forduló, amit visszakerestem most a gépemen és kikérem magamnak, csak két képen volt fa, persze a többi se volt könnyű, de majd újra beteszem a hét végén kíváncsiságból, most menne-e, három év után. :D

2016-12-13 21:47:53 Carpeks #31557

:D :D :D Köszi, ezt figyelembe veszem a továbbiakban :D

2016-12-13 21:07:00 BonnyJohnny #31556

Mit lepődünk meg. Ez az ember egyszer a képes játékban olyan fordulót prezentált, aminek tízből öt képen fák voltak... fák... csak FÁK...

előzmény: Carpeks (#31555)

2016-12-13 21:04:34 Carpeks #31555

Huh, nem egyszerű itt az élet :D

2016-12-13 21:00:04 BonnyJohnny #31554

Jujj, de ravasz vagy. :D
A Hayden Christensenessel együtt ez már-már gonoszság. :P
(De azért tetszik. :D)

És az, hogy ezt a kettőt senki nem találta el, azt veheted sikernek. ;)

2016-12-13 20:54:59 ChrisAdam #31553

Dev Patel 1990. április 23-án született, 9 évvel azelőtt, azon a héten pedig a Piedone a nyerő. :) Ez benne a becsapás, de belátom, messzire mentem. :D

2016-12-13 20:45:23 BonnyJohnny #31552

Én magyar bemutató szerint néztem, és akkor a nyolcadik utas (1361 szavazat) népszerűbb, mint a Piedone egyiptomban (331 szavazat)

2016-12-13 20:40:57 ChrisAdam #31551

Talán az a baj, hogy nem tüntettem fel, hogy magyar bemutató szerint. Az én hibám, jogos az észrevétel.

előzmény: Carpeks (#31550)

2016-12-13 20:34:02 Carpeks #31550

Ha a Gettómilliomos főszereplője Dev Patel, akkor 1990-hez képest kell nézni (imdb szerint) a 9 évet, és a négy film közül csak a Vukot mutatták be (a KT-s oldala szerint) 1981-ben. Valahol rossz ez a gondolatmenet?

2016-12-13 20:20:14 BonnyJohnny #31549

Én kitartok a Quvenzhané Wallis tippem mellett. :)

2016-12-13 20:14:07 ChrisAdam #31548

Az egyest csúnyán elbaszarintottam, lehet még egyszer tippelni, ha változna. Bocsánat. :D

2016-12-13 20:13:56 BonnyJohnny #31547

2016-12-13 19:58:26 ChrisAdam #31537

2016 ŐSZ/TÉL
4. forduló

3. nap

1. Ki volt hamarabb Oscarra jelölve az alábbiak közül? (2 pont)

a, Quvenzhané Wallis
b, Jodie Foster
c, Abigail Breslin
d, Haley Joel Osment

2. Melyik film készült a legkevesebb pénzből? (2 pont)

a, Hatodik érzék
b, A remény rabjai
c, Alien 3.
d, Kill Bill Vol. 1.

3. Melyik magyar bemutatói évben volt a legtöbb nézettsége a legnépszerűbb filmnek? (2 pont)

a, 1979
b, 1975
c, 1991
d, 2011

4. Nicholas Cage női unokatestvérének legutóbbi magyar címmel rendelkező filmjének két, magát játszó színésznőinek első filmjeit összehasonlítva melyik hozott többet a gyártónak? (2 pont)

a, Zoolander
b, Interjú a vámpírral
c, Hiúságok máglyája
d, Drogtanya

5. Mely film rendelkezik a legkevesebb szavazattal a nap filmjei közt úgy, hogy nem ismeretlen gyöngyszemként, de magyar filmként került be a listába? (2 pont)

a, Magyarok a Barcáért
b, ...hogy szaladnak a fák!
c, Utószezon
d, A legszebb férfikor

6. Mely filmnek volt a munkacíme a "The Set Up"? (2 pont)

a, Step Up 3. - A lázadás hajnala
b, Kísérleti gyilkosság
c, Tango&Cash
d, Halálos fegyver

7. A világ egyik leghíresebb fekete-fehér/színes filmjének rendezéséért többen is feleltek. Egyik közülük Móricz később filmre adaptált, egy gyermekszereplőt kiemelő regényének publikálásának évében egy háborús, romantikus filmet készített, melynek egyik szereplője ugyanennek a rendezőnek későbbi, ma a KT-n második legnépszerűbb filmjeként feltüntetett filmjében is vállalt szerepet, melynek zeneszerzője később egy híres, díjesőben részesült filmnek is szerves része volt. Ez a sikeres, több szobrot nyert film nemrég hazánk mozijában is futott. Mikor született ez a zeneszerző? (3 pont)

a, 1907 áprilisában.
b, 1932 februárjában.
c, 1913. június 22.
d, 1943 májusában.

Jó szórakozást, ne feledjétek: egy kérdéshez csak egy tipp!

2016-12-13 19:12:36 ChrisAdam #31536

Hayden Christensen a helyes válasz, Drew Barrymore filmjét majd' három éves korában láthatta a közönség. Hayden Christensen pedig hiába nem volt kamerák előtt, kétéves korára már jegyezve van A jedi visszatér. Becsapós kérdés, bevallom és nem szentség-egyértelmű, de sebaj.

Carpeks: jogos!

Raul: Pontosan 9 évvel azelőtt kell nézni, így a Piedone Egyiptomban.

2016-12-13 18:47:41 Carpeks #31535

Illetve a Gyűrűk Urára is én tippeltem, nem Modric :)

2016-12-13 17:47:37 BonnyJohnny #31534

De, ha meg Jodie Foster a megoldás, akkor meg Carpeksé a pont.

2016-12-13 17:45:18 BonnyJohnny #31533

Bocsánat, az reklám.

2016-12-13 17:41:52 BonnyJohnny #31532

Én az 1.a-t nem értem. Drew Barrymore-ról köztudott, hogy 11 hónapos kora óta aktív. Lehet, hogy ChrisAdam nem rágondolt, de rá is igaz, hogy két éves korára van jegyezve film a neve mellé.

előzmény: Raul (#31530)

2016-12-13 17:21:11 Raul #31531

1. b,

2016-12-13 17:20:49 Raul #31530

6. c, az miért nem jó?

2016-12-13 17:10:24 ChrisAdam #31529

2. c, Kevin Spacey (Carpeks - 2)
3. d, Gyűrűk Ura - A gyűrű szövetsége (Carpeks - 2)
4. d, nyomor - lihegése (Danesz99 - 6)
5. c, Drágán add a rétedet! (BonnyJohnny - 4)
7. d, Jack Nicholson (Danesz99 - 4)

Még mindig hiányzik kettő, lassan kizárásos alapon lehet játszani.

2016-12-12 21:20:23 Carpeks #31528

2. c.

2016-12-12 21:01:40 Modric #31524

3.b.

2016-12-12 20:39:51 BonnyJohnny #31523

És ezzel el is lőttem minden kérésre a megengedett egy válaszlehetőséget, úgyhogy részemről ennyi a mai játék.
Sok sikert a többi játékosnak! :)

2016-12-12 20:37:29 BonnyJohnny #31522

3.b.

2016-12-12 20:33:21 BonnyJohnny #31521

*kérdés

2016-12-12 20:33:08 BonnyJohnny #31520

Az elkapkodást Danesz és a magam oldaláról értettem. :P
(Neki az 5-ös, nekem a 7-es léárdés.)

2016-12-12 20:26:53 ChrisAdam #31519

Ne hamarkodd el az ilyen kijelentéseket!
(Egyébként pedig attól még, hogy könyebbek és rövidebbek a kérdések, nem jelenti azt, hogy elkapkodtam. :) Tudatosan kísérletezek: tegnap a birtokjelzők, ragok, ok-okozati kapcsolatok mondataiban veszhetettek el, ma pedig az egyszerűbb, de csavarosabb kérdésekben. Már most látom, hogy az utóbbi jobban működik.)

4. d, nyomor - lihegése (Danesz99 - 6)
5. c, Drágán add a rétedet! (BonnyJohnny - 4)
7. d, Jack Nicholson (Danesz99 - 4)

Úgyhogy hajrá!

2016-12-12 20:15:41 BonnyJohnny #31518

Hát ez tényleg gyorsasági kör volt. :) Még a tizenöt perces határt sem használtuk ki, mivel 5, az öt, ismétlem V perc alatt megszületett minden megoldás! :O
A kapkodásnak meg mindkét oldalon meg lett a következménye... :P

2016-12-12 20:08:01 BonnyJohnny #31517

4.b.