Animáció 👁

(vissza a topikok listájához)

2018-12-14 14:10:41 oscarmániás #276
2018-02-04 00:41:42 coles #275

Jól hangzik, belehallgatok. (Off (I.): Kár, hogy a NER(?) előszedte őket, de inkább nem politizálnék!) (Off (II.): nagyon jó ismerősöm, Gazdag Jóska is futtat ott egy remek műsort (Rangadó, hétfőnként: foci/irodalom...)!

előzmény: nejmed (#274)

2018-02-03 23:12:19 nejmed #274

Filmes kontent audió formában: Pátria Rádió mai Filmsarkában Havran Kati beszélgetett velem animációs filmekről. Enjoy ';)

2015-11-12 17:41:05 Ágó #273

Megkezdődött a jegyelővétel és igen gyorsan fogynak a tikettek, úgyhogy érdemes időben lépni! :)

előzmény: Vektor (#267)

2015-11-11 18:25:32 Ágó #272

Jogos, általában én is duplán használom a t-t, de most valamiért elmaradt. :)

Egyébként a jegyelővétel miatt én kb. óránként nézem az Uránia honlapját. :)

2015-11-11 15:28:41 nejmed #271

Most egy elég más magyar nyelvi közegben vagyok, amiből ezek a koviubi-jellegű neologizmusok hiányoznak. Nem mintha hiányozna, meg van helyette más. Amúgy a felvidékizmusok is kiakasztóak néha, de ez már nagyon offtopic. :)

2015-11-11 14:59:38 tomside #270

Évek óta használom a környezetemben, de nálunk két t-s, még ha most újra meg is kapom a divatbillogot, miszerint "nyelvtannáci" vagyok. Szóval nálunk a sajtáj, az sajttáj, de azt gondolom, mind a kettő ugyanúgy helyes.
(Mellesleg legújabb nyelvtantanárunk, a Google csaknem tízszer annyi találatot ad a hosszú t-s verzióra, elvileg tehát az az elterjedtebb.) ;)

előzmény: nejmed (#269)

2015-11-11 14:45:15 nejmed #269

Egy pár óra kellett, mire rájöttem, hogy mi az a sajtáj. :D

előzmény: Ágó (#268)

2015-11-11 12:22:59 Ágó #268

Egy hét múlva sajtáj, addig biztosan kiderül.

előzmény: Vektor (#267)

2015-11-11 09:59:33 Vektor #267

Hihetetlenül erős felhozatal, ha tehetném, azt a hetet az Urániában és a Puskinban tölteném. :D Kár, hogy max. 3 filmre lesz időm, megnézem az Anomalisa-t, a Prophetet, meg az új Hosoda-filmet. A jegyelővétel mikor kezdődik?

előzmény: Ágó (#266)

2015-11-10 21:07:18 Ágó #266

Anilogue
Ebben az évben is!
A programban Possessed, When Marnie Was There és ami talán a legnagyobb durranásnak ígérkezik: Anomalisa!
Már nagyon várom!
November 25-én kezdés!

2015-07-18 09:12:29 Zalaba Ferenc #265

Összegyűjtöttük, rangsoroltuk és kiveséztük minden idők tíz legjobb komputer-animációs filmjét. Lehet vele vitatkozni. :)

2015-07-16 13:38:01 Ágó #264

Még mindig. :)
Hullabaloo

2015-03-26 17:00:38 VVega #263

Biztos sokan láttátok már, de hátha valaki még nem. Fan-made, a '80-as évek animéinek stílusában készült, szintén akkori rockzenével megtámogatott, egyetlen szó elhangzása nélkül lezajló Star Wars űrcsata.

Egyszerűen túl menő [link]

2015-02-17 14:53:09 Ágó #262

Tud valaki megerősíteni vagy cáfolni?
Az oldal szerint március 5-én mégis behozzák Magyarországra a Song of the sea-t.

Ha jól tudom, ők egy nyíregyházi cég, akik arra szakosodtak, hogy olyan településekre viszik el a mozi és főleg a 3D élményét, ahol nincs önálló filmszínház.

2015-02-10 18:50:31 Ágó #261

Menni, menni!

Magyar Animáció 100

2015-01-23 09:11:05 Ágó #259

Az a baj, hogy teljesen igazad van...

előzmény: Vektor (#258)

2015-01-19 19:24:17 Vektor #258

Teljesen mindegy, mi lesz a díjátadókon, a Dragon 2 megnyerte az Oscart. A Big Hero 6 a drámaibb részek ellenére csak egy képregényfilm az AMPAS szemében, a többiek meg örülhetnek a jelölésnek. Azt meg mind tudjuk, hogy a legtöbb tag sohasem fog eljutni addig, hogy megnézze a Song of the Sea-t, vagy a Kaguya-t, mert nem veszik komolyan a műfajt. Csak arra szavaznak, amit mondtak nekik.

előzmény: Ágó (#257)

2015-01-19 13:48:23 Ágó #257

A Broadcast is a legókat hozta ki győztesnek. :)
Kíváncsi leszek a szakma díjazására (vágók, Annie, stb.), megalapozzák-e a sárkányok sikerét.

Jaj, de örülnék neki, ha a Song of the sea vagy a Princess Kaguya meglepetést tudnának okozni.
Csak sajnos erre szinte semmi esély.

2014-12-16 09:22:47 Olórin #256

Hát, a pénz összejött rá, szóval elvileg csinálják. Nézd meg az Indiegogo oldalát, ott biztos van valami infó.

előzmény: Ágó (#255)

2014-12-16 09:14:34 Ágó #255

Azóta van valami ezzel a projekttel? Mert semmit sem hallani felőle. Volt egy fellángolás, aztán ...

2014-09-18 20:44:19 nejmed #254

2014-09-06 22:16:44 Ágó #253

Köszönöm! Ez tényleg jónak ígérkezik! :)

2014-09-06 21:32:21 Olórin #252

(Főleg) Ágónak szeretettel:) Mondjuk tényleg jól néz ki.

2014-04-11 13:16:32 Olórin #251

Nemrég volt 75 éves Batman, úgyhogy Bruce Timm csinált egy ilyen iszonyú jó animációs rövidfilmet:

2014-03-15 16:41:20 nejmed #250

A magyar animáció Lisszabonba megy
Március 13. és 23. között 13. alkalommal rendezik meg a lisszaboni MONSTRA Nemzetközi Animációs Filmfesztivált, amelynek idén Magyarország a díszvendége.

2014-02-27 18:45:52 Ágó #249

Még mindig egy kis Oscar bácsi... :)
Az animációs főkategória egyesélyes idén, viszont a rövideknél akadhat meglepetés. Megnéztem valamennyi jelöltet. Nálam messze nem a Disney nyerne...

[link] - erre a linkre kattintva lehetőség van hét perc erejéig belenézni valamennyi jelölt animációba.

Get a horse! - A technikai bravúrok mellé egy olyan történet párosul, amelyet egy óvodás is könnyedén összehozna két perc alatt. És most sajnos nem túloztam. Persze az amiknak érdekes lehet ez a "Mickey egér találkozása a harmadik dimenzióval" dolog, de nem hiszem, hogy ennyiért Oscar járna.

Mr. Hublot - Talán ennek van még reális esélye nyerni az Egérbirodalom jelöltje mellett. Egészen hihetetlen, de ez a rövidfilm pontosan olyan, mintha előző évek nyerteseiből lenne összetákolva. Van benne egy kis Tsumiki no ie, egy kis Lost thing, egy kis Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore és persze egy kis Partly Cloudly slusszpoénnak. Eredetinek akarja feltüntetni magát, miközben egy csepp sincs benne - szerintem.

Feral - Nekem ez volt a kedvencem. Ha még valami komolyabb, jobban átgondolt történet is párosulna a remek képi megoldások mellé, máris tippelném be ezt. De így túl "kicsi" ahhoz, hogy nyerjen. A rendezőt azért megjegyeztem magamnak.

Possessions - Számomra ez volt a legkevésbé érdekes, pedig jól kezdődött. Csak aztán elment egy olyan irányba, amelynél percenként jött elő belőlem az "ezt már láttam" negatív érzete. Nem igazán tudott lekötni.

Room on the Broom - Itt pont fordítva. Kicsit nehezen indult, de aztán nagyon aranyos mese lett belőle. A nyelvi lelemény és humor sokat hozzátesz, ahogy a neves színészek bravúros hangjátéka is. Kellemes animáció, amiből valami plusz hiányzik a zsenialitáshoz, de még így is az egyik legerősebb munka tavalyról.

2013-11-26 00:07:02 Brumi #248

Budapesten immár a tizenegyedik alkalommal rendezik meg az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivált. November 27. és december 1-je között az Uránia és Toldi mozi várja a rajzfilmek szerelmeseit. Idén öt egész estés animáció és harminchárom rövidfilm versenyez majd a világ minden tájáról. A fesztivál nyitófilmje Ari Folman, a Libanoni keringő rendezőjének legújabb alkotása, A futurológiai kongresszus lesz.

A világ animációs termésének legjavát felsorakoztató Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon idén tíz egész estés animáció látható majd, melyek közül öt verseng majd a fesztivál fődíjáért. A brit Paul Bush Babeldom című filmje a városi élet elégiája, a jövő városának portréja egy szerelmi történetbe csomagolva, melyet a rendező a világ számos területéről: tudományból, technológiából, iparból és építészetből gyűjtött mozgóképekből állított össze. A szintén brit Phil Mulloy Fájdalom és szánalom (The Pain and the Pity) című műve a Christie trilógia harmadik, lezáró része, melyben egy rejtélyes gyilkosság tanúi leszünk valahol mélyen, a Soho utcái alatt. Az argentín Maria Ramirez Ánima Buenos Aires című, négy részből álló animációs mozifilmjében egy tangótáncos pár köti össze az epizódokat tele humorral, miközben bejárjuk Buenos Aires hihetetlen világát és ismerkedünk a város varázslatos, rejtett lelkével. A japán Hitoshi Takekiyo alkotása, az Éjfélkor az iskolában (Hôkago middonaitâzu) egy iskolában játszódik, ahol három lány, Mako, Miko és Mutsuko egy nap váratlanul összetalálkoznak a tudományos labor kísérteteivel: Kunstlijkkal, az anatómiai modellel és Goth-tal, a csontvázzal. A brazil Luiz Bolognesi Rio 2096: A szerelem és düh története (Uma História de Amor e Fúria) című alkotásában a már több mint 600 évet megélt főszereplő Brazília négy különböző történelmi időszakának történéseit meséli el, mindig a gyengébb fél oldalán harcolva, az igaz szerelmet keresve. A versenyfilmeket idén is nemzetközi zsűri: a holland Hisko Hulsing, a brit Daniel Grey és az erdélyi Kassay Réka bírálja el.

A fesztivál nyitófilmjében, Ari Folman, a Libanoni keringő rendezőjének legújabb alkotásában A futurológiai kongresszus-ban (The Congress) a saját magát alakító Robin Wright eladja egy nagy stúdiónak a filmes személyazonosságát, így megkötések nélkül használhatják az alakját bármilyen filmben - még olyanokban is, amelyeket ő maga korábban elutasított. A stúdió beleegyezik, hogy számítógépes karakterét örökké fiatalon hagyják. A szerződés 20 évig érvényes… a film 2014. januárjában kerül a hazai mozikba a Cirko Film forgalmazásában.

A rövidfilmek versenyében 33, közelmúltban készült európai animáció vesz részt a fesztiválon, melyeket 600 nevezett kisfilm közül választottak ki. A mezőnyben két magyar alkotást is találunk: a tavaly a MOME-n végzett Vácz Péter Nyuszi és Őz című alkotásában a főszereplők boldogan élnek, de Őz új szenvedélye, hogy meglelje a 3. dimenzió titkát, próbára teszi barátságukat. Egy szerencsétlen baleset következtében Őz, ismeretlen idegen világban találja magát. A két barát más-más dimenzióban keresi az utat egymáshoz. Ruska László és Ringeisen Dávid Papírvilág című animációja a WWF image filmjének készült, s arra emlékeztet, hogy mindannyian kapcsolódunk egymáshoz.

A verseny mellett az idei program Kassay Réka válogatásában több, Romániában élő magyar művész munkáját is bemutatja, valamint a rövidfilmes verseny nemzetközi zsűrije – Szederkényi Bella, Paul Bush és az Oscar-díjas Zbigniew Rybczyński – külföldi tagjainak életművével is megismerkedhet majd a hazai közönség. Ismét lesz Anime Haiku, amely a kortárs japán animáció Európában szinte ismeretlen irányzatait mutatja be, valamint gyermekek és felnőttek számára létrehozott workshopok, ahol ki-ki kipróbálhatja magát az animációs filmkészítőként.

November 27. és december 1-je között a tizenegyedik Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál keretében az Uránia és Toldi mozi várja a rajzfilmek szerelmeseit. A vetítésekre a jegyek elővételben már most is megvásárolhatóak. A fesztivál honlapja.

2013-11-16 14:49:07 Brumi #247

Anilogue 2013 teljes program. Az animációs filmek rajongóinak idén is kötelező.

2013-11-04 14:36:12 Ágó #246

Szuper! Köszönöm! Be is írtam a naptárba.

előzmény: nejmed (#245)

2013-10-25 09:23:41 nejmed #245

Anilogue changed their cover photo 7 hours ago...

2013-10-02 10:37:18 Ágó #244

Animációról jut eszembe. Anilogue fesztivál lesz az idén? Mit tudtok?

2013-10-02 10:03:27 nejmed #243

A KAFF-on már prezentált dokumentumfilm díszbemutatója október 9-én lesz az Uránia Nemzeti Filmszínházban. Mindenkit szeretettel várnak az alkotók és az egykori Pannóniások!
fb event

2013-08-30 14:36:37 nejmed #242

Animáció határok nélkül – A 11. KAFF-ról
"Ez volt az idei, a 11. kecskeméti filmfesztivál jelmondata. Ami a topográfiain túl, tipológiai értelmezést is kapott. Rajzfilmes készített dokumentumot, és dokumentumosként ismert rendező jelentkezett animációval. Olyant is lehetett látni, ami a számítógépes játékhoz jobban hasonlított, mint rajzfilmhez. Részben a kor parancsa, másfelől az-anyagi- szűkség diktálta erény szülte ezeket. Indokolt velük foglalkozni."

2013-08-26 09:22:55 nejmed #241

Interjú Bera Nándor animációs rendezővel
"»Annak kellene beindulnia, hogy az emberek kultúrát fogyasszanak!«
A Magyar Média Mecenatúra program Macskássy Gyula animációs pályázatán Bera Nándor Candide kalandjai című rajzfilmterve is támogatást nyert. A rendező a támogatást felhasználva Voltaire Candide című szatirikus regényéből készít kortárs adaptációt."

2013-08-23 14:23:57 nejmed #240

Kínai-magyar animációs filmes találkozó
A világon Hollywood és Bollywood után a harmadik legnagyobb filmgyártónak számító országból, Kínából érkezik az a 32 fős delegáció, amely a Kínai Animációs és Internetkultúra Szövetség alelnöke, Yan Qiying asszony vezetésével 16 magyar rajzfilmstúdió és számos képzőművész tevékenységével ismerkedik meg Budapesten. A találkozó célja, hogy a Szecsuán tartománybeli szakemberek képet alkothassanak arról, hogyan vált nemzetközileg sikeres művészeti ággá a magyar animáció, és tájékozódhassanak a filmes befektetési lehetőségekről is. A kulturális partnerségnek köszönhetően mind a kínai, mind a magyar fél számára várhatóan egyaránt előnyös megállapodások születhetnek.

2013-08-18 21:35:50 nejmed #239

Kiállítás mutatja be a pécsi animációsfilm-gyártás történetét
Az Interaktív Design Labor által a Király utca 26.
(már a pécsi) szám alatt berendezett tárlaton az érdeklődők tablók, fényképek segítségével a pécsi animációsfilm-gyártás főbb állomásait, eredményeit, kiemelkedő tehetségű munkatársait, a rajzok és technikai eszközök révén pedig a filmkészítés folyamatát ismerhetik meg.
A két hónapon át nyitva tartó kiállítás látogatói szemügyre vehetnek rajzoláshoz használt speciális asztalokat, kamerákat, egyebek mellett egy régi vágópultot is, a témában való elmélyüléshez pedig számítógépet használhatnak, valamint megtekinthetik Varga Csaba, Baksa Tamás, Pásztor Ágnes, Markó Nándor, Kismányoky Károly, Ficzek Ferenc, Szabó Sipos Tamás, Hernádi Tibor installációit.

2013-07-24 21:28:53 Lil Martin #238

dolgoztam pesten. a dolog pikantériája, hogy kb 2 héttel utána ki is basztak onnan :D

előzmény: nejmed (#237)

2013-07-24 13:32:54 nejmed #237

Tényleg, te helyi arc vagy. :D Miért nem jöttél fesztiválozni?

előzmény: Lil Martin (#235)

2013-07-24 13:30:50 nejmed #236

Molnár Judit Anna interjúja Vácz Péterrel
Vácz Péter egy éve végzett a MOME animáció szakán. Nyuszi és Őz című diplomafilmje azóta számtalan fesztiválról kilenc díjat hozott el, többek között a magyar filmkritikusok díját, a KAFF-ról a legjobb rövidfilm és Annecy-ból a gyerekzsűri díját. A fiatal rendezővel a csellózásról, a mindennapi játékosságról, a közönségbarát filmek fontosságáról és franciaországi terveiről beszélgettünk.

2013-07-23 21:12:44 Lil Martin #235

OFF: bárcsak minden este ilyen lenne, mi leginkább szaladni szoktunk a fél sörünkkel a legelső behajtani tilos utca felé ha rendőrt látunk :D

előzmény: nejmed (#231)

2013-07-19 08:37:13 nejmed #234

PRIMANIMA Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál
Augusztus 20-ig lehet nevezni filmeket az októberben Budaörsön esedékes PRIMANIMA Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál. A nevezési szabályzat és mindenféle okosság EZEN a linken. Szóval ha van 2011 óta készült animációd a fiókban, vagy unatkozol a nyári szünetben és egy hónap alatt összedobnál valamit, itt be lehet mutatkozni! :D

2013-07-18 08:43:54 nejmed #233

ÜLO PIKKOV ANIMÁCIÓS FILMJEI
"...Mert a Pärn-iskola filmjei mind a világlátást, mind a dramaturgiát, mind pedig a vizuális nyelvet illetően radikálisan különböznek önbeporzással szaporodó amerikai társukétól, amelyeknél a fulmináns vizuális retorika, a sablonnarratíva és a tucatáru úgyszólván kánonba vezető útlevél. Ezzel szemben az észt animációnak periférikus pozíciójából adódóan gyökeresen mást kell nyújtania ahhoz, hogy a „futottak még” alárendelt kategóriájából kiemelkedjen. Amint egy interjúban maga az észt animáció korifeusa, Priit Pärn fogalmazta meg: »Észtország annyira kicsi, hogy egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak, hogy mindenben középszerűek legyünk. Kénytelenek vagyunk meglepni a világot.« ..."

2013-06-26 12:06:11 nejmed #232

7 kérdés Orosz Istvánhoz
...frissebb technikai eszközök segítségével gyorsabban tudnak az emberek filmeket csinálni és sokkal olcsóbban lehet filmeket készíteni. Amikor én kezdtem a szakmát, akkor mi a 35 mm-es filmek bűvöletében éltünk, és nagyon óvatosan kellett forgatni, mert tudtuk, hogy 1-1 méterrel többet forgatni is hatalmas anyagi veszteség, mivel nagyon drága maga a nyersanyag, a nyersanyag előhívása és a labormunkák. Ma már arra nem kell figyelni szerencsére, hogy mennyit forgat az ember, bár lehet, hogy emiatt azt a koncentrált készülődést is elvesztik a filmkészítők, amely a régi filmkezdetek sajátossága volt.

2013-06-26 12:03:29 nejmed #231

Köszi! :) Volt pár ilyen hibája a fesztiválnak. Én az esti szórakozóhelyek hiányát is ide venném. :D
Amúgy a legnagyobb hippifesztivál a Matthias pizzéria előtt volt. Bent lévén le sem lehetett ülni, az emberek kivitték a fröccsüket a hely elé, és földön/füvön ülve ittak/ették a pizzájukat. Szemben volt a Rendőrkapitányság, de az elhaladó járőrök kb a kezükkel eltakarták a szemüket, mikor melletünk elhaladtak. Szal éjjelente kvázi-hippifesztivál kísérte a KAFFot.

előzmény: sár meg kavics (#230)

2013-06-24 20:30:08 sár meg kavics #230

Ismeretlenül is, gratulálok.

Nekem a konferenciaközpont bejött, ahogy az ingyenes előadások és az óránkénti buszjárat is a városba (bár nem használtuk ki).

Ha némi kritikával élhetek, nekem mint látogatónak - aki a KAFF kedvéért nem vett ki szabadságot, de aki a KAFF kedvéért Kecskemétre utazott - nagyon jó lett volna, ha vasárnap napközben is van történés, vetítések vagy NYITOTT kiállítások. Szombaton is több párhuzamos program volt, ami érdekelt volna, ehhez képest vasárnap egyetlen kávézóban lévő kiállítást tudtunk megnézni.

előzmény: nejmed (#228)

2013-06-24 14:35:13 HejjaX #229

A tartalmi ismertetők alapján elég érdekes animációs filmeknek tűnnek, remélem, hamarosan hozzájuk lehet férni. Köszi az ajánlásokat.

előzmény: nejmed (#228)

2013-06-24 14:16:27 nejmed #228

Ígéretemhez híven írok pár mondatot a Kecskeméti Animációs Filmfesztiválról. Idén sikerült először eljutnom a fesztiválra. A #217-es kommentben reklámoztam egy filmkritikaíró pályázatot, ami a fesztiválhoz kapcsolódott, és egyébként hagyományteremtő céllal indította a KAFF és a Prizma folyóirat, hogy ne csak a filmkészítők, hanem a fiatal kritikusok is kapjanak lehetőséget bemutatkozni. Az európai versenyrogram filmjeiről lehetett írni, én is indultam, és végül a három kiemelt pályázó között végeztem, és ennek apropóján meghívtak az országos diákzsűribe, aminek persze nagyon örültem. :)

A zsűrizés miatt elég kötött volt a programom. Hatan voltunk a zsűriben, hárman a magyar, hárman az európai versenyprogramot néztük. Az első nap egy blokk "kötelező" blokk volt, azonban csütörtökön és pénteken négy, ezek nagyrésze koradélutántól folyamatosan este 10-11-ig tartottak. Annak ellenére, hogy a versenyprogramban szereplő összes filmet meg kellett nézni, nem maradt sem agyam se időm a többi jóságra. Panoráma programokból csak szórványosan tudtam nézni. Az Ázsia blokkból csak a szingapúri rövidfilmek fértek bele (a kínai, indiai, maláj, tajwani, vietnámi, dél-koreai, mongóliai kimaradt...) és pár retrospektív program. (Izabela Plucinska, Horváth Mária, de az az igazság, hogy napi 60-100 rövidfilm után olyan voltam, mint egy kifacsart citrom. Csütörtök és péntekre jutott ~7-7 óra rövidfilmekből, fizikailag képtelen lettem volna több vetítésre beülni.

A hivatalos program nem biztosított esti szórakozási lehetőséget, (a város se nagyon) de volt két pizzéria, ahol mértek sört/bort esténként, és ki lehetett ereszteni a gőzt (és az egyik helyen még a fesztiválos kajajegyet is elfogadták.:3 A hőmérséklet is ilyenkor volt a legkellemesebb, a rohanás és a filmek után jól estek az olykor pirkadatig nyúló kötetlen beszélgetések. Nagyon barátságos és hangulatos város Kecskemét, és nem tudtunk rájönni, vajon a szecessziós arculata hatott-e a filmstúdióra, vagy a városban lévő rajzfilmesek sugárzódnak vissza rá. Talán mind a kettő igaz egyszerre. Mindenesetre nincs az a kicsit szánalomraméltó provinciális beütése a városnak (mint pl Szolnoknak), hanem konkrétan összetéveszthetetlen arculattal bír a város is. Nem most jártam itt először, de most tűnt fel, hogy teljesen szerethető hely.

Most voltam először KAFFon, szóval a régi fesztiválhelyszínt nem ismertem. A pár hónapja átadott négycsillagos Four Points by Sheraton Hotel és Konferenciaközponthoz voltam kötve, lévén itt voltak a programjaim. Szóval a gyönyörű szecessiós belvárosi Otthon Moziját a városnak csak kívülről láttam. A rendezvény egyébként teljes mértékben egy világszínvonalú rendezvény benyomását keltetette a belbecs és külcsíny tekintetében is. A fesztiválnak volt karaktere, lépten nyomon megjelenő - magasszínvonalú - grafikai felülete. (boríték - póló - szórólap - vászontáska - névtáblák-grafika a fesztiválbusz oldalán, óriásposzter a vároban több helyen - mozi kapujában - asztalokon - meghívókon) Részletekbe menően kitalált volt minden, ami nagyon tetszett. (Szóval nem a "pár molinót kilógatok az Uránia erkélyéről, hagy lobogtassa a szél és vigye hírét az eseménynek" típusú... Kívülről is komolyan vehető volt, olyan, ami méltó azokhoz a vizuális nyelvet készítő embereknek, akiket vendégül lát. A konferenciaközpont nagyon puccos volt, nagyon jó volt, hogy légkondícionáltak voltak a helyszínek, és hogy a puccosság ellenére sem feszegtünk benne, de hiányzott a mozis élmény. Projektvásznon néztük a filmet, és néha kellett másik helyet keresni, ha egy colos figura ült elém.
Mindent egybevetve nagyon jól éreztem magam, és menő volt végigcsinálni a zsűrizést is.

Csomó érdekes embert megismertem, jó sztorikat hallottam, sok névhez sikerült arcot társítani. Nem vagyok egy nagyon nyomulós fajta, szóval nem traktáltam rá magam senkire fölöslegesen, de örültem, hogy sikerült spontán Orosz Istvánnal beszélnem, (akitől megtudtam, hogy a filmjeit egyedül Japánban lehet megszerezni...)

Elég sok díjat/különdíjat kiosztottak, amiben én is ludas vagyok, az az országos diákzsűri díja a Három nagymamám volt című filmjéért. A mezőny olyan erős volt, hogy nagyon nehezen tudtuk öt alá szűkíteni az esélyeseket, és háromnál pedig léket kaptunk. Gyakorlatilag minőségben teljesen egyszinten lévő munkák, amik mindhármunknak nagyon tetszettek. Így az utolsó nap miközben én a kézzel készült okleveleinket rajzoltam, ezt a szöveget rakta össze Balázs a vitáink alapján:

"A magyar versenyprogram diákzsűrije először is köszönetet szeretne mondani: remek filmeket láttunk, sokszínű, izgalmas versenyen vagyunk túl. Különösen szerettük a Grimm Cafét, lelkesedtünk a Nyuszi és Őzért, ám a díjat egy harmadik alkotásnak szeretnénk adni. Ez a film remek narrációval dolgozik, hétköznapi és esendő embereket ábrázol szeretettel, személyes hangvételű, szép képekben mesél, és bár problémák sorozatáról szól, mégis pozitív kicsengésű. És azt is megtudhattuk belőle, milyen volt a nagyi a "bezzeg az én időmben". A díjat Glaser Katalinnak adjuk a HÁROM NAGYMAMÁM VOLT című alkotásáért."

A díjátadós kavarodásban nem engedték elmondani ezt a színpadon, szóval az íróasztalnak írt szöveg ez. :D
Egyébként nagyjából az általunk kiemelt filmeket szerették a többi zsűrik is. Glaser Katalin a legjobb forgatókönyvéért kapott díjat a nagymamás filmért, a Gyerekzsűri adott a Grimm Café-nak, nagyzsűri legjobb rövidfilm díját a Nyuszi és Őz kapta, a Grand Pix-et meg egy olyan film, ami nálunk benne volt a legjobb ötben.

Most tudom ez ennyire nem mond sokat, mert csak fesztiválokon lehet megnézni a filmeket, de azért vegyétek fel a kívánságlistára őket! :3

2013-06-23 04:01:15 nejmed #227

KAFF 2013 Íme a 2013-as díjazottak listája!
A 8. Európai Animációs Játékfilmfesztivál fődíját A festmény című francia film kapta, Kecskemét Város díját a Ráncok című spanyol film kapta. A 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál fődíját Csáki László My Name is Boffer Bings című rövidfilmje nyerte el. A legjobb rövidfilm díját Vácz Péter Nyuszi és Őz című diplomafilmje kapta.

Élménybeszámoló jön, ha hazajutok, és kijózanodok. :3

2013-06-18 12:25:19 nejmed #226

Szavazz a kedvenc SZAFT-os filmedre a Daazo.com-on!
"Az idén harmadszor startoló Szabad Animációs Filmkészítők Találkozójára, azaz a SZAFT-ra június 15-ig összesen 35 rövidfilmet neveztek.
A SZAFT-os versenyfilmeket idén a Daazo rövidfilmes portálon is meg lehet tekinteni, ahol négy napig, június 22-én délután 17 óráig szavazhat a közönség online a kedvenceire a Daazo.com SZAFT csatornáján. A legtöbb like-ot kapó közönségkedvenc film a Daazo.com által felajánlott értékes ajándékcsomagban részesül."
folytatás a cikkben

2013-06-17 14:06:08 nejmed #225

Holnap és holnapután nyilvános MOME diplomavédés az animáció szakon!!!

2013-06-15 12:16:29 nejmed #224
2013-06-13 10:12:57 nejmed #223

Két linkajánló:
Indafilm: Indul az animációs szemlénk
Tíz napig tart az IndaFilm animációs filmszemléje, amit a 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (KAFF) előtt és alatt a februári Indafilmszemle mintájára tartunk. Ez alkalomból június 12-23 között itt megnézheti az előző, 10. KAFF összesen 18 versenyfilmjét ha már akkor nem utazott el értük Kecskemétre. Nézzen nálunk naponta új rajzfilmet a KAFF jóvoltából, és szavazza meg a legjobb tavalyi magyar animációt!

Cinemátrix: Donald kacsa egy mocskos náci volt
Kilenc elképesztően bárgyú, régi Disney-propagandafilmet szedett össze a nemrég a Buzzfeed, amiken annyit röhögtünk, hogy önszorgalomból egy tizedikkel is kiegészítettük a listát. Ugorjunk együtt csukafejest a náci Donald kacsa, a menstruáló mesehősök, a teleszart kukoricaföldek és a gyűlölt tanár szerepében csetlő-botló Goofy egyszerre bizarr és csodálatos világába! Kimaradt a kedvenc szájbarágós Disney-oktatófilmje? Linkelje a kommentekben!

2013-06-13 09:32:11 nejmed #222

A Cannes-i Filmfesztiválon mutatták be Ari Folman (Libanoni keringő) új animációs filmjét. (The Congress) Franciaországban lesz a rendes mozikban először, július elején mutatják be, szóval egy ideig várnunk kell rá. Ami felkeltette az érdeklődésem, hogy ez egy Stanislaw Lem adaptáció lesz, ami legalább is garancia egy okos történetre. (azt írják politikai témájú, mélyen filozófikus, szürreális sci-fi lesz) Rotoszkópikus animációnak tűnik (élőszereplős felvételek átrajzolva, mint Linklater filmjei, vagy mint a rendező Libanoni keringője), és egész szépnek is ráadásul. Remélem kezditek érezni a bizsergést már ti is! :D

“The Congress” by Ari Folman / Cannes 2013 Review

"Folman returns to Cannes after five years with something very different from ‘Waltz with Bashir’. This time, Folman had no intention of making a literal, realistic animation movie. His new feature, ‘The Congress’ is political, deeply philosophical, and at the same time, surrealist sci-fi drama. Its animated parts remind you of Terry Gilliam or David Lynch, but if they were directing Looney Tunes on acid!"

2013-06-04 17:35:03 nejmed #221

Én majdnem végig ott leszek. Ha leszünk páran, akkor egy spontán kt talit lehetne csinálni. :)

2013-06-04 16:58:13 Lil Martin #220

én! ha haza tudok szabadulni pestről..

előzmény: nejmed (#219)

2013-06-04 16:38:05 nejmed #219

Van aki ott lesz a KAFF-on? :3

2013-05-09 08:22:14 nejmed #218

Összeállt a 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál versenyprogramja.
Magyar animációk: érdemes odafigyelni rájuk

2013-05-04 13:37:43 nejmed #217

A Prizma filmművészeti folyóirat és a KAFF Kecskemét Animation Film Festival közös pályázatot hirdet fősikolások és egyetemisták részére! Nézd meg a júniusi fesztivál előtt a programba került európai animációs filmeket, ragadj tollat, írj ajánlót, esszét, kritkát, tanulmányt, vagy készíts interjút az alkotókkal – mert az animáció mese, nem csak gyerekeknek!
További részletek az alábbi linken:
Nem csak gyerekeknek!

részlet a cikkből:
A fesztiválon bemutatásra kerülő filmek, amelyekről írni lehet, és amelyek megtekintésére lehetőséget biztosítunk, a következők:

Egész estés animációs filmek
Benjamin Renner, Vincent Patar – Ernest és Célestine / Ernest and Célestine (Franciaország)
Jean-Francois Laguionie – A festmény / The Painting (Franciaország)
Laurent Boileau, Jung – Örökbeadható / Approved for Adoption (Franciaország)
Tomás Lunák – Alois Nebel (Csehország)
Anca Damian – Crulic: A túlvilágra vezető út / Crulic: The Path to Beyond (Románia, Lengyelország)
Ignacio Ferreras – Ráncok / Wrinkles (Spanyolország)
Jankovics Marcell – Az ember tragédiája / The Tragedy of Man (Magyarország)
T. Christoffersen, K. V. Andersen, P. E. Lipski – Ronal a barbár / Ronal the Barbarian (Dánia)
Janno Pőldma – Lotte és a Holdkő titka / Lotte and the Moonstone Secret (Észtország)
Stephan Schesch – Holdember / Moon Man (Németország)
Andrés Gustavo Schaer – Hópihe, a fehér gorilla / Snowflake the White Gorilla (Spanyolország)
Jean-Christophe Dessaint – A varjak napja / The Day of the Crows (Franciaország)
Rémi Bezancon, Jean-Christophe Lie – Zarafa (Franciaország)

Animációs TV-speciálok
Jeanette Norgaard – Kutya a mennyben / Dog in Heaven (Dánia)
Greg McLeod, Myles Mcleod – Spagg-sziget / Isle of Spagg (UK)
Johannes Weiland, Uwe Heidschotter – A Gruffalo gyereke / The Gruffalos’s Child (UK, Németország)
Izu Troin – A fogadó / The Inn (Franciaország)
Pierre-Luc Granjon, Antoine Lanciaux – Babuska, a sündisznó / Poppety in the Fall (Franciaország, Kanada)
Jaana Wahlforss – A tél szelleme / The Winter Ghost (Észtország)
David Alaux, Eric Tosti – Spike 2 (Franciaország)

2013-05-02 10:38:05 ChrisAdam #216

Elhiszem, tegnap reggel világosban is eltévedtem.

előzmény: nejmed (#215)

2013-05-02 07:28:58 nejmed #215

Amúgy mondanom sem kell, hogy lekéstem a vonatot. Az erődből kifelé vezető kivilágítatlan földutakon nem találtam a kiutat, és a vasúthoz képest az ellenkező oldalon értem ki a városba...

2013-05-02 02:39:18 ChrisAdam #214

És egy nagyfröccs. :) Bizony jó, olyan hangulatos tábortüzet csináltunk, hogy el sem hiszem.

előzmény: nejmed (#213)

2013-05-02 00:47:07 nejmed #213

Csuda jó dolgom volt ma a MEDIAWAVEen. Két animációs blokk is volt, Friss MOMÉsek és egy nemzetközi merítés, összesen három és fél órán át animációs rövidfilmek. Van ennél jobb?
Nincs! ;)

2013-04-10 20:53:48 nejmed #212

Puskin Moziban orosz filmnapok alatt lesz animációs program is! (facebook event)

2013-04-05 15:40:44 nejmed #211

A "true" animáció rajongók már biztos kiszúrták, hogy a most kezdődő Titanic Filmfesztiválon a Zöld sziget szekcióban (tehát az ír filmek között) lesz egy válogatás Írország elmúlt 3 éves rövidfilmterméséből, melyek között elég sok animáció is szerepel. Lesznek kisjátékfilmek, egy tök izgalmas táncfilm, és a kedvenceink persze, az animációs rövidfilmek! Külön öröm a dokumentarista animációk kedvelőinek, hogy két ilyen jellegű film is lesz.

Két esély is van elcsípni a programot:
04.07. 14:00 (most vasárnap) Puskin
04.13. 14:30 (jövő szombat) Toldi Mozi
További infók a filmekről: [link]
Lassan felkerülnek a filmek a kt-ra is...

2013-03-22 11:14:15 nejmed #210

Emlékeztető.
Ma 21:30-tól észt animációk a Művész Moziban. Ismétlés vasárnap 17:00-től ugyanott. Meg úgy mától indulnak intenzíven a Budapesti Észt Hét programjai. Lásd a hamarosan a mozikban topicot. (#4810)

Új észt animáció
Villa Antropoff
Happy Birthday!
Kolmnurga afäär (Háromszög)
Ussinuumaja (A féreghízlaló)
Ütsi, ütsi, õeke! (Szép sorjában!)
Eine murul (Reggeli a szabadban)

2013-03-19 20:18:23 nejmed #209

Most jöttem haza az orosz vetítésről. Valami eszméletlen jó volt. A bábanimáció marha jól működik háromdében, és amit ezek az alkotók csináltak a Gosfilmben (oroszok) és Nukufilmben (észtek) az valami eszméletlen. Maguk a makettek is őrült nagyok és kimunkáltak lehettek, amiben mozogtak. Az orosz hölgynek, aki felkonferálta a műsort gratuláltam a végén, utána említette, hogy hoznak majd április közepén is egy újabb adag filmet, amit digitalizáltak. (Ez azért érdekes, mert mint megtudtam ezek a sztereografikus filmek úgy készültek, hogy speckó kamera kellett a felvételükhöz: 70 mmes szalagra rögzítették a felvételeket, úgy hogy egymás mellett vannak a kockák a szalagon, és emiatt speciális vetítőgép és speciális vászon is kell nekik. Moszkvában van csak egy ilyen terem, szóval ezeket át kell konvertálni, hogy lehessen hurcolászni a világban.)

2013-03-13 08:38:34 nejmed #208

Gyors egymásutánban nagyon jó programok fognak érkezni jövő héten. Ezt figyeljétek!

Egy igazi ínyenc falat a 3D és az animáció kedvelőinek. Nem mindennnap lehet ilyet látni moziban sőt, sehol sem, március 19-én egy igazán kivételes 3D animáció kerül a Corvin mozi műsorára az OROSZ ANIMÁCIÓS FILMNAPOK keretein belül.

3D ÉS SZÍNES ANIMÁCIÓS FILMEK SZOVJET-OROSZORSZÁGBÓL
1. SZEKCIÓ: 3D és animáció
Az 1970-es években alkalmazták először a 3D-t az animációban. A technológiát az 1929-ben alapított NIKFI szovjet kutatóintézet fejlesztette ki, melyért 1991-ben az Akadémia Oscar-díjjal ® tüntette ki.
Ezek a filmek 3D technológiával készültek 70mm-es kópiára, a digitalizálásukat Bristolban végezték. A budapesti vetítés lesz az első Oroszországon kívüli bemutató.

•The Land of Youth / A fiatalság földje (koncertfilm), 1940. 40 perc (kb 10 perces rész színesben)
•Albert Tuganov: The Souvenir / A szuvenír, 1977, 10 perc
•Heino Pars: When the men sing / Amikor férfiak énekelnek (Kogda poiyut muzhchiny), 1980, 20 perc
•Ivan Ivanov Vano, The Magic Lake / A varázstó 1979, 21 perc
•The Scarecrow / A madárijesztő 3D animáció (10 perc)
Összesen 70 perc

2. SZEKCIÓ: Kísérleti színes filmek / Kísérletezés a színes filmmel az 1930-as 1940-es években
A NIKFI és Nikolai Maiorov jóvoltából részleteket láthatunk az első, 1930-as évekből származó 3D és színes animációs filmekből. A budapesti vetítés lesz az első Oroszországon kívüli bemutató.

•Aleksandr Ptushko: The Fox and the Wolf / A róka és a farkas, 1936 (első színes film), 21 perc
•Aleksandr Ptushko: Tale of the Fisherman and the Fish / A halász és a hal meséje, 1937. 30 perc
•Aleksandr Sinitsyn, Vitalii Siumkin: Teremok, 1937, 8 perc
•Georgii Elizarov: The Miraculous Traffic Light / A csodálatos közlekedési lámpa, 1938, 10 perc
•Sarra Mokil’: The Wolf and the Seven Goat Kids / A farkas és a hét kecsekgida, 1938, 13 perc
Összesen 83 min

A program kurátora Birgit Beumers.
Köszönet a Gosfilmofondnak és a Nukufilmnek az engedélyekért / a vetítésekhez való hozzájárulásért.
Jegyek a Corvin mozi pénztárában, illetve webes felületünkön már kaphatók!

Az OROSZ ANIMÁCIÓS FILMNAPOK további előadásai március 18-án a TOLDI MOZIBAN kerülnek bemutatásra.

2013-03-11 09:59:32 nejmed #207

Magyarországi Észt Intézet hírei közül. ÉSZT HÉT 2013

Moziba járni menő. Sokkal-sokkal menőbb, mint otthon a monitor előtt kuporogva nézni a netről lekalózkodott filmeket. Március 19-től észt filmek Debrecenben az Apollóban, Szegeden a Grand Caféban, Budapesten a Művészben és Szombathelyen a Savariában. Tudunk meglepetést okozni :-)

Idén is megrendezésre kerül az Észt Hét, aminek számomra legizgalmasabb programja az Új Észt Animációk blokk. Ne hagyjátok ki, mert ez ütős kis program. Nagyon jó hagyományai alakultak ki az észt animációnak, nem lehet/érdemes őket kikerülni. Szóval jövő héten, március 19-től az észtek a mozikban az ország több pontján!

> PROGRAMFÜZET<
> PROMO VIDEO<
> EVENT<

2013-02-28 18:16:03 Ágó #206

Hmm... Ez eddig totálisan elkerülte a figyelmemet. Mégis bemutatják a mozikban is?
DVD-ről volt szó, nem?

2013-02-24 16:52:51 ChrisAdam #205

Akkor már én is:

Adam and Dog: Szerintem nagyon hatásos, szép film, kétségkívül a legszebb animációval, Oscart neki!
Head Over Hells: Engem nem fogott meg, bár a vége tényleg jó, de szerintem ez a hosszú és az animáció sem jött be.
Paperman: Jól kezdődik, aztán giccsbe fullad. Erre tippeltem még, amikor nem láttam a többi jelöltet, és bár nem csodálkoznék, ha ez nyerne, ettől függetlenül nem szeretném.
The Longest Daycare: Jó, vicces, bájos, de szerintem ez kevés egy szobrocskához, főleg ilyen vetélytársak mellett...
Fresh Guacamole: Na most, hogy ezt miért jelölték Oscarra, az nagy kérdés, merthogy a rendező már elkészítette ezt a filmet, csak western változatba. Ha nyerni fog, akkor... :) De nem, nem fog.

előzmény: Ágó (#204)

2013-02-24 16:31:08 Ágó #204

Jereváni Rádióhoz hasonlóan én is megtekintettem mind az öt jelöltet. Véleményem:
Adam and Dog: Gyönyörű animáció, de nekem nem volt elég hatásos, hiányérzetem maradt a karakterekkel kapcsolatban.
Head Over Heels: Egy nem túl eredeti ötlet nagyszerűen és szépen kivitelezve. Profi munka, tőlem egyedül ez kapott zseniális értékelést.
Fresh Guamacole: Laza és ötletes stílusgyakorlat, de semmi több.
Paperman: Mint szerintem sokaknak, nekem is a vége húzza le egy kicsit, pedig jó ez.
The Longest Daycare: Ha Simpsons, akkor nekem több kell a jellegzetességeikből. Jó ez, de számomra kevés az Oscarhoz. És kicsit rövid is.

2013-02-13 10:40:31 Ágó #203

Ha már animációs rövidfilm:
Íme az Adam and dog, mely a Paperman legnagyobb vetélytársa az Oscarért folyó küzdelemben. Ha tartják az 'artsy' meghatározást erre a kategóriára, akkor ez az esélyesebb szerintem.

2013-01-05 19:48:29 nejmed #202

100-as lista fontos animációs rövidfilm rendezőkről.
Tényleg csak lista, egy-egy képpel, kulcsművekkel. Annak ellenére hogy egész sokat láttam már, lesz még min csámcsogni az elkövetkező években. :D

2013-01-04 22:18:31 Ubul #201

facebookon? elvileg <3 :D

2013-01-04 20:23:56 tomside #200

30-án egy buliban összebarátkoztam egy tündéri japán csajjal. Ezt osztotta meg az imént az FB-men. (Hogy kell szívet rajzolni? :D )

2012-12-06 20:48:19 nejmed #199

Discovery jelleggel indítottam egy animációs csoportot a facebookon. A koncepció az, hogy minden nap kilövök egy szerzői animációs rövidfilmet, egy két pluszinfóval, vagy csak személyes gondolattal kísérve. Akinek van kedve, csatlakozzon nyugodtan és hívjon érdeklődő ismerősöket. Egyelőre még csak virtuális felülete van a "filmklubnak", aztán ki tudja, lehet befigyel majd egyszer egy rendes event is. :)

ONLINE ANIMÁCIÓS FILMKLUB
"Szereted az különleges animációs filmeket? Vagy szeretnéd ezt a világot jobban megismerni? Vagy találni embereket, akikkel végre beszélgethetsz ezekről?

Ha igen, a legjobb helyen jársz!

Napi rendszerességgel kint lesz egy animációs rövidfilm, ami vagy friss-ropogós lesz, vagy már az idő próbáját kiállt. Lehet európai, ázsiai vagy a tengerentúlról. Lehet hogy absztrakt lesz de a realista felfogásúak sem lesznek kizárva. Párbeszédesek de leginkább párbeszéd nélküliek, mert a filmek e nélkül is sokat mesélhetnek. Magyar és külföldi, díjnyertes vagy amatőr alkotás, fehér és fekete. A lényeg, hogy egyedi darabok.

Szerzői animációs rövidfilmeket vetítünk! :)

2012-11-11 17:41:42 sár meg kavics #198

November 21-től ismét Anilogue fesztivál.

2012-06-01 11:54:51 Dynast Grausherra #197

Már láttam a Yesterday-t, így "sejtem", hogy mire gondolsz.

előzmény: slawter (#196)

2012-06-01 11:43:46 slawter #196

A zenékről még csak annyit, hogy nézd meg a Yesterday - Vissza a gyerekkorba című Ghibli filmet :). Mi nagyon meglepődtünk és örültünk az "elhangzottaknak" ;).

előzmény: Dynast Grausherra (#194)

2012-06-01 11:31:44 nejmed #195

Egy régi adósság...

Macskássy Gyula rajzfimjei DVD-n
Macskássy Gyula, a magyar animáció jeles képviselője születésének 100. évfordulója alkalmából a rendező mesefilmjeit és egyedi animációs filmjeit bemutató DVD-sorozatot indított a Magyar Nemzeti Digitális Archívum (MaNDA). Az első válogatás-lemezt csütörtökön mutatták be Budapesten.

2012-03-09 20:14:31 Dynast Grausherra #194

Mostanában újra elkezdtem anime filmeket nézni, többek között sikerült végre megtekintenem Miyazakitól A vadon hercegnőjét. Annak idején a Chihiro volt az első olyan rajzfilm, amiről tudtam, hogy japán, és miatta nőtt meg az érdeklődésem a műfaj iránt. Nagyon meglepett, amikor megtudtam, hogy több gyerekkori kedvencem (Csizmás Kandúr, Mumin) is japán, mert akkoriban nem igazán realizáltam, hogy az a sok furcsa jel a főcím helyén a Távol-Keletet jelenti. Meg kell hagyni, sokat változott a műfaj az évek során. Úgy veszem észre, hogy régebben (60-as, 70-es évek) a japánok inkább nyugatról kerestek témát maguknak. Leginkább a Csizmás Kandúr kapcsán tudom összehasonlítani a nyugati rajzfilmekkel, megjegyzem teljesen laikus módon, de nagyjából azt mondanám, hogy a rajz stílusát leszámítva nem különbözik sokban a korabeli Disney-filmektől. Most készülök néhány hasonlót megtekinteni, meglátom, ott mennyi az eltérés.
Úgy veszem észre, hogy az anime körülbelül a 80-as évektől talált magára, akkor merték először önmagukat adni a filmjeikben, és nem a nyugatiakat másolni. Persze a másolást is mesteri szinten végezték. Miyazaki filmjei már érezhetően japánok, a Nauszika és a Laputa talán még annyira, de a Totoro már mindenképpen. A Totoroval egyidős Szentjánosbogarak sírja pedig kifejezetten olyan film, amilyet nem készítenének nyugaton. Amikor a Chihirot megnéztem, először teljesen ledöbbentett, annyira eltért azoktól a rajzfilmektől, amiket addig láttam. Először nem is értettem, hogy van ez egész a kormocskákkal, arctalan rémekkel és lápi istenekkel. De felkeltette a kíváncsiságomat, sorra néztem Miyazaki műveit, amik teljesen lenyűgöztek. Utólag belegondolva, a Mumin is másabb volt a korabeli Disney-sorozatoknál, a világítótornyos rész nyomasztó hangulatára máig emlékszem. Azóta olvastam könyvben, nem a sorozat legvidámabb darabja, de a japánok erre még rátettek egy lapáttal.
Persze animék közt is akadnak gyengébb darabok. A mangákból készült sorozatokért például nem igazán tudok lelkesedni, kivétel Ghost in the Shell, Slayers és Fullmetal Alchemist. Utóbbi volt az első ilyen, amit végignéztem, és bár utólag a mangaverziót részesítem előnyben, mégis el kell ismernem, hogy nagyon tetszett. Sajnálatos, hogy többnyire a Pokémon színvonalú animék a legkönnyebben elérhetők a nagyközönség számára, ami elég torz képet ad a műfajról.
Engem személy szerint lenyűgözött az animék világa, az, hogy annyira mások, mint a nyugati rajzfilmek. Japánban sokkal inkább kihasználják a rajzban lévő lehetőségeket, és komoly témákat is könnyedén tárnak elénk az animéken keresztül. Mindezt úgy, hogy a nagy tanulságok (egy-két esetet kivéve) egyáltalán nem erőltettek vagy szájbarágósak.
Annyit még hozzá kell tennem a fejtegetésemhez, hogy az animék zenei világa manapság magasan a nyugati rajzfilmek fölött áll. A nyugati rajzfilmekben inkább csak betétdalok vannak, míg a zene az animék szerves részét képezi. Ez számomra különösen fontos, mert néha egy-egy filmnek csak azért adok jobb osztályzatot, mint amit érdemel, mert tetszik a zenéje, és ez magát a filmet is sokkal hatásosabbá teszi.

2011-11-24 16:51:22 sep #193
2011-11-09 08:45:26 Ágó #192

Most sem hagyjuk ki.

2011-11-09 08:41:42 limupei #191

Anilogue 2011 - ezúttal egész estés filmekkel is, köztük két Oscarra nevezettel!

2011-11-02 11:13:06 Ágó #190

Akkor mégis bemutatják.
Pedig az alábbi interjúban még arról beszél Jankovics Marcell, hogy csak DVD-n jön ki.
Kíváncsi vagyok, megtalálja-e a közönségét...

2011-11-02 10:07:05 limupei #189

Most már csak bő egy hónap, és mozikba kerül Jankovics Marcell animációs filmje, Az ember tragédiája. A rendező majdnem húsz évvel ezelőtt fogott hozzá a munkához, és most végre kész a nagy mű. Íme néhány kép:[link]

2011-10-09 16:54:03 Ágó #188

Abszolút kedvenc kép mostanság:
Mindig tudtam, hogy valós alapon nyugodott az ötlet! :)

2011-07-12 08:08:15 nejmed #187

80-as évek zene + cool animáció
KAVINSKY - Testarossa Autodrive

2011-06-11 22:06:26 Ágó #186

Nagy nehezen válaszokat találtam. Köszönet az útbaigazítóknak!

előzmény: Ágó (#179)

2011-05-04 14:00:29 oscarmániás #185

Üdv Mindenkinek!!
10. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál

2011.jún.15-19

Quay fivérek,Jiri Barta,Phil Mulloy filmek,neves magyar animációs alkotóink versenyfilmjei
Jankovics Marcell 70 éves !! és Orosz István tárlat !!
meg még sok érdekesség annak,aki rajong az animációért
Gyertek el minél többen !!!:)))

2011-04-19 11:25:19 VVega #184

félelmetes, brutális, zseniális rövidfilm

2011-02-23 13:07:00 Ágó #183

Összefoglaló a rövidfilmekhez: (animáció - Oscar)
Érdemes megnézni akár a tippelés szempontjából is.

2011-02-09 13:12:28 Ágó #182

Az az igazság, fogalmam sincs. Nem tudom készült-e hozzá felirat.

előzmény: DenesAndras (#181)

2011-01-25 20:42:08 DenesAndras #181

Sziasztok, lenne nekem is egy kerdesem, megtalálhatom valahol a YuGiOh Duel Monster sorozatot az interneten magzar felirattal.
Kőszőnőm

2011-01-12 19:36:31 Ágó #180

Ezt meg hogy csináltam? :)
Szóval Az ember tragédiájára gondoltam...

előzmény: Ágó (#179)

2011-01-12 19:35:33 Ágó #179

Apró kérdés:
Tud-e valaki arról, hogy ebben az évben végül bemutatják vagy nem [link]?
- Jankovics már mióta azt csinálja és évről évre csak ígérgeti.

2010-12-06 13:05:57 oscarmániás #178

Oskar Fischinger és klasszikus zene szerelmeseinek:
Oskar.Fischinger.-.Motion.Painting.No.1.1942.

2010-11-26 13:50:59 Ágó #177

Kívánom, hogy sokan csatlakozzanak Brumihoz! Megéri!

előzmény: Brumi (#176)