Magyar filmek 👁

(vissza a topikok listájához)

2010-07-23 11:18:38 Bolond Pierrot #107

De mint említettem minden információmorzsa segítség... Épp ma találtam meg a Tér-Film-Zene Fesztivál honlapján, hogy Koltai Róbert: Illetékes elvtárs c. kabaréjának rendezője Fehér György. Feltehetően 1985-ben készült, kb. 38 perc. Sehol másol nyoma sincs a dolognak...
Így kell tényleg morzsáról-morzsára gyűjtögetni az információkat...

előzmény: sleepingdancer (#105)

2010-07-23 11:16:47 Bolond Pierrot #106

Talán a monográfia megjelenése a DVD-megjelenéshez vezető út előkészítő állomása lehet, hiszen sajnos nagyon sokat nem ismerik a legjobb magyar filmrendezőt. és a monográfia kapcsán talán ez a helyzet is megváltozhat...

előzmény: sleepingdancer (#105)

2010-07-21 16:36:23 sleepingdancer #105

Sajnos a magam részéről a filmográfia összeállításában erősen hézagos ismereteim miatt nem tudok segíteni, de nagyon drukkolok, hogy sikerüljön összehozni a monográfiát! És milyen jó lenne, ha Fehér György fontosabb filmjei (pl Szürkület) DVD-n is elérhetővé válnának! Vagy ez csak vágyálom?

előzmény: Bolond Pierrot (#104)

2010-07-21 15:10:12 Bolond Pierrot #104

Kedves Filmbarátok!

Fehér György filmrendezőről készülünk monográfiát megjelentetni a halálának 10. évfordulójára, 2012-ben. A munka első fázia a filmográfiájának összeálítása, ez óriási erőfeszítést igénylő, szinte lehetetlen munka... Szívesen vennénk minden Filmbarát segítségét, aki szívügyének érzi, hogy a magyar film értékei ne maradjanak ebek harmincadján.
Várjuk mindazok jelentkezését, akik segítenénk e munkánkban a fuhkiado@gmail.com e-mail címen, ha csak egy morzsányi segítséget kapunk, az is több a semminél. A jelentkezőknek elküldjük a filmográfia jelen állását, amit bővíteni, pontosítani, javítani kéne, és nem utolsósorban a hiányzó filmeket megszerezni... Minden olyan alkotást össze szeretnénk gyűjteni a filmográfiájában, amiben akár rendező, akár operatőr, akár szerkesztő, akár dramaturg, akár konzultáns, akár producer stb. volt. Kivéve a színészi alakításait, persze a dokumentum-protréfilmek nem tartoznak ide, azok is nagyon fontosak...

köszönettel.
Frncia Új Hullám Kiadó

2010-06-11 12:22:07 zéel #103

Persze. Már olyan magas az ingerküszöbünk, hogy semmin nem lepődünk meg. Sajnos.
Én sem lepődtem meg, természetesen.
Az elmúlt 20/8 év botrányinak csak egy picinyke szegmense a magyar filmgyártás. De nekünk, filmszeretőknek, talán jobban fáj!

De mennyivel jobban állnánk, ha legalább meglepőnek tartanánk a hírt!

2010-06-11 12:16:58 zéel #102

A magyar filmet, a jó (sőt! világszínvonalú!) magyar filmet siratnám. (Ha lenne!)
Az állami pénzek lenyúlóit, Jancsónak és barátainak minden szarra pénzt adó kuratóriumokat, persze én sem siratnám!

előzmény: Daemiaen (#100)

2010-06-11 11:15:03 critixx #101

Csődbe nem megy, viszont ez szerintem várható volt. Miért pont a filmszakma lenne a kivétel azok alól az állami cégek alól, melyekből szépen lenyúlták a pénzt az utóbbi években? Grunwalsky sem véletlenül mondott le a közalapítvány éléről... Egyébként mindenki tudta és tudja, aki ismeri a helyzetet, hogy az utóbbi években a folyamatos "urambátyámozás" ment az MMK-nál. A pénzek elosztása leginkább haveri alapon ment, így akik nem voltak a "tűz közelében" nem kaptak pénzt, pedig sokszor jóval tehetségesebbek és értékesebb alkotásokat is akartak volna készíteni (pl. dokumentumfilmeket), mint azok, akik a sok lóvét kapták a projektjeikre. De most komolyan, ezen én egyáltalán nem lepődtem meg.

2010-06-11 10:50:44 Daemiaen #100

Siratná valaki?

2010-06-11 10:47:26 zéel #99

Többmilliárdos eltitkolt adósság a mozgókép-közalapítványnál. Csődbe mehet az egész magyar filmszakma!?

2010-06-08 17:46:58 zéel #98

"...a filmeket vala­miért egy tízéves gyerek értelmi szintjére szeretnénk lebutítani, és ha egy kicsit gondolkodni kell rajtuk, akkor mindenki megrémül, hogy ki fogja ezt megnézni." (Kocsis Ágnes)

2010-05-26 09:51:08 zéel #97

Kocsis Ágnes díjat nyert, Mundruczó Kornélékat pedig percekig tartó tapssal jutalmazták a nemrég véget ért cannes-i filmfesztiválon, szóval dagadhat a mellünk, lehetünk büszkék kicsit...Az átlag magyar mozilátogató talán sosem lesz igazán kíváncsi a fent említett filmekre – és a hozzájuk hasonlókra –, mégis jó, hogy léteznek ezek a mozgóképek, mert az efféle fiatal rendezők munkájának és kreativitásának köszönhetően kerül lassan vissza Magyarország is az európai filmtérképre.
Legyünk büszkék, legalább egy pillanatra!
(Nagyítás)

2010-05-24 11:43:28 Ivan/ #96

Ha rámész A hecc adatlapjára láthatod kik ismerik biztosan.

előzmény: amorphka (#95)

2010-05-17 19:45:29 amorphka #95

Ismeri valaki a Hecc cimu magyar filmet?

2010-05-12 14:31:40 JeszKar #94

Köszönöm a válaszokat, majd csak lesz köztük olyan, amely megfelelő lesz.

2010-05-12 14:10:42 critixx #93

Ezt én is írni akartam, csak aztán úgy gondoltam, túlzottan propagandafilm. A másik ilyen a Magyar sasok című alkotás.

előzmény: oscarmániás (#91)

2010-05-12 13:30:55 Ivan/ #92

'30-as évekbeli:
5 óra 40 (r: Tóth Endre)
Légy jó mindhalálig (r: Székely István)

Háború alatti:
"Szeptember végén" (r: Zsabka Kálmán)
A beszélő köntös (r: Radványi Géza)
Majális (r: Balogh István)

2010-05-12 13:09:52 oscarmániás #91

Hello JeszKar
szerintem ezt is nézd meg,kiváló példája a háború alatti propagandafilmekre :Dr. Kovács István
be is tiltották,Páger Antal pedig elég ellentmondásos figurává válik emiatt a főszerep miatt.

előzmény: JeszKar (#89)

2010-05-12 12:41:17 critixx #90

1. Halálos tavasz (1939), Szegény gazdagok (1938), Café Moszkva (1936), Légy jó mindhalálig (1936)
2. Külvárosi őrszoba (1942), Egy szoknya egy nadrág (1943)

előzmény: JeszKar (#89)

2010-05-12 12:36:59 JeszKar #89

Egy kis segítséget kérnék:
- Meg kéne néznem három olyan magyar filmet, amely a harmincas évekbe készült, de nem Meseautó vagy Hyppolit jellegű filmek, ehhez kérnék egy kis ajánlás.
- Továbbá meg kell néznem még kettő a háború alatt készült magyar filmet, amely nem az Emberek a havason (azt már megnéztem), ehhez is szeretnék egy kis ajánlást.
Köszönöm

2010-02-24 17:31:44 zéel #88

Lemaradt a teljes cikk elérhetősége. Íme:[link]

2010-02-24 16:47:28 zéel #87

„Repülünk, Mari!” – halljuk Soós Imrét, látjuk a szívremegtető képsorokat újra, majd néma csönd, a remekmű annyi új szépséget ad a nézőnek, ahányszor nézzük. Meg lehet unni egy százszor olvasott, felidézett verset? Nem hiszem, és így van a filmekkel is. A mozgókép feltalálása és mindaz, ami ebből következett az évtizedek múltával, talán csak a kerék feltalálásához mérhető a civilizáció történetében. A Körhinta nélkül szegényebbek lennénk...(Tóth Erzsébet)
Nyolcvan éve született Soós Imre. Róla mesél Törőcsik Mari. Róluk ír - nagyon szépen - Tóth Erzsébet.

2010-02-10 18:28:38 Rituska #86

Jót derültem ezen a hozzászóláson:)
Én nem értem, hogy a magyar közönség miért nem tudja túltenni magát ezen a kiöltözik, nem öltözik, farmerban van, ilyen póló, olyan póló témán.
Ha netán valamelyik fiatal rendező szmokingban, drága öltönyben venné át a díjat, akkor meg az lenne a baj, hogy "minek öltözik ki, ez nem az oscar", "teljesen elszállt, nem tudja hol a helye", stb...
A mi népünk csillagos ötös kötekedésben. (ez alól én sem vagyok kivétel)

2010-02-10 15:56:35 zéel #85

Volt a díjátadón egy hibátlan öltözetű úr/elvtárs is: H.I. miniszter. Hogy Hajdu Szabolcstól vagy H.I. minisztertől vennék-e inkább használt autót, azt a kampány időszakra való tekintettel, nem árulom el.
(A továbbiakban igyekszem megállni, hogy "csak" filmhez, ill. "csak" a magyar filmhez, és NE az alkotók kinézetéhez szóljak hozzá.)

2010-02-10 15:29:45 Ugor #84

Ha még hozzáteszitek, hogy alapvető emberi jog tele pofával rágót csócsálni egy fődíj átvételén, amolyan teszekavilágra arccal, mert már letettem valamit az asztalra, hmmm, akkor meghajlok a nép véleménye előtt. Akkor megértettem, hogy a siker felbunkósít.

2010-02-10 00:14:20 limupei #83

Ez nem (csak) színvonal függő. A Sundance-en sem öltöznek fel szebben. Még maga Redford is farmerben feszített idén. Hatványozottan kevesebb a kiöltözős fesztivál/díjátadó, mint a lazább.

2010-02-10 00:02:59 Jereváni Rádió #82

Tavaly RATM-póló, idén melegítő, jövőre mi lesz, de tényleg? Izzadt atléta? Ha meg annyira nem színvonalas a szemle, akkor meg minek mennek el, egyáltalán minek neveznek be rá?

előzmény: gringo (#81)

2010-02-09 23:57:26 gringo #81

Hát, valszleg maga a fesztivál/díj minőségéről is sokat mesél az, hogy a díjazottak mibe öltöznek. Értsd: Szemlefődíj nem Oscar. Ha Berlinben is ügyesek lesznek Szabiék, meglásd, fel fognak öltözni piszkosul.

2010-02-09 22:29:55 Jereváni Rádió #80

Emőke, ez nem arról szól, hogy ki mit muatott fel eddig (Hajdu Szabolcs filmjeit amúgy szeretem). Nézd meg Scorseset, aki már letett egypár alapművet, ahogy átvette az Oscart.

előzmény: emőke (#79)

2010-02-09 22:25:52 emőke #79

Remélem figyeltétek, hogy Mátyássy Áron idén előkerítette a fekete zakót szekrénye mélyéről. :D Hajdu már bőven felmutatott ahhoz, hogy bármiben mutatkozzon - szerintem, neki jól áll!

2010-02-09 07:05:33 Ugor #78

Magyar Filmszemle, Fődíj. Hajdu Szabolcs átveszi a Fődíjat. Egy pulóveres, farmeres. ápolatlan benyomást keltő, rágógumot rágó kis taplót. Amolyan szabadnapos kubikust. A díj átvételén, a Hiradó többször is mutatja. Máshol, más filmdíjak átadóján nagyestélyis, szmokingos hölgyek és urak vesznek át díjakat. Ez (IS) a különbség a két ceremónia között? Vagy csak nekem van megint valami bajom?

2010-02-08 23:51:33 cucu #77

Beszélj hozzád!-sorozat az [origo] filmklubtól: színészek/rendezők felhívják 16 éves kori önmagukat. Az ötlet marha jó, az eredmény változó. Talán a legjobb Szabó Simon.

2010-02-08 15:20:49 zéel #75

Lezárult a 41. Magyar Filmszemle közönségszavazása!
Az első kettő kiemelkedik, a harmadik helytől viszont szoros a mezőny.
Kb. egyezik a véleményem. Kivéve: Team Building nálam harmadik!

2009-02-05 15:02:28 cucu #74

Végre kijavították a linkeket. :-)

előzmény: cucu (#62)

2009-02-04 00:09:45 Cesare Gonzago #73

Ekkora hírveréssel (Napi Ász) biztosan követeli majd a nép.

előzmény: Ivan/ (#72)

2009-02-03 23:59:54 Ivan/ #72

Arról nem esett szó, mikor kerül huzamosabb időre a mozikba?

Nem, de szerintem ezt a moziba vitelt nem nagyon kéne eröltetni. Csúnya bukás lenne....

2009-02-03 23:59:16 Cesare Gonzago #71

"...még Cini biztatta is a még bent lévőket, hogy hangosabban örüljenek..."

Miről maradtam le... :Đ Nagyon várom az igazi premiert, mert nem szeretnék látatlanban nézhetetlent adni a Holnap történtnek. n egyébként este az Urániában ötödmagammal néztem a "Blue Moon" - Záróra című alkotást. Meg is írtam rendesen a véleményemet. :S

előzmény: Ivan/ (#70)

2009-02-03 23:56:33 Ivan/ #70

Fantasztikus. Mint írtam már kb. 10% volt kihasználva a teremnek (3-as teremben ment a vetítés). Ebből elég sok ember tett ki, hogy az "alkotók" nagy része felvonult és egy teljes sort elfoglaltak így. A film alatt jó páran kimentek, de a sztároknak láthatóan nagyon tetszett a munkájuk, míg a közönség érezhetően egy idő után már csak kínjában röhögött (már aki maradt). A végén pedig kiálltak és tapsolni kellett őket, még Cini biztatta is a még bent lévőket, hogy hangosabban örüljenek:)

előzmény: Cesare Gonzago (#67)

2009-02-03 23:54:52 Cesare Gonzago #69

Jaj, Istenem... Ezt a mélységet!

előzmény: Jereváni Rádió (#68)

2009-02-03 23:48:21 Jereváni Rádió #68

Hogy mik vannak: [link]

Ivan/, láttál valamit? :)

előzmény: Ivan/ (#66)

2009-02-03 23:46:48 Cesare Gonzago #67

Sajnos nem értem oda a vetítésre. Milyen volt a nagyérdemű reakciója? Arról nem esett szó, mikor kerül huzamosabb időre a mozikba?

előzmény: Ivan/ (#66)

2009-02-03 23:45:21 Ivan/ #66

De most már jó, az a lényeg:)

előzmény: cucu (#65)

2009-02-03 23:43:56 cucu #65

Vicces, az előbb javítottam ki, de úgy látszik, vele egy időben Ivan/ is, aminek az lett a vége, hogy újra rossz lett. :-)

előzmény: Jereváni Rádió (#64)

2009-02-03 23:39:13 Jereváni Rádió #64

Ez rohadt jó! Cucu épp panaszkodik, hogy a filmszemle honlapján mindegyik link el van rontva, erre jön Ivan/ a Holnap történnel, és ő is rossz linket ad meg! Ragályos? :)

2009-02-03 23:36:59 Ivan/ #63

Szegény Holnap történt nem kapott semmit:( Vérzik a szívem és el is morzsoltam most egy könnycseppet.

előzmény: cucu (#62)

2009-02-03 23:32:42 cucu #62

Két megjegyzés:
1. hihetetlen, hogy mennyiféle díjat/díjacskát osztanak ki
2. hihetetlen, hogy a lent belinkelt eredményhirdető oldal összes linkje hibás, mert nem a magyarfilmszemle.hu-ra, hanem a magyar.film.hu-ra kellene mutatniuk

előzmény: cucu (#61)

2009-02-03 23:29:17 cucu #61

A 40. Magyar Filmszemle díjazottjai

A fődíjas az Utolsó idők, zsánerdíjas a Valami Amerika 2, a legjobb elsőfilm az Intim fejlövés és a Papírrepülők megosztva. A díjak teljes listája.

2009-02-03 00:15:42 Oscee #60

Sajna én csak fél napot voltam Bp-en a Szemle alatt :S (de egy filmet sikerült megejteni :)
Lehet viszont, hogy szerdán megnézek párat az Uránában a díjazott filmek közül, ha lesz időm.

Nálam kerek 4 az átlag, ha a Kaméleont is beleszámolom, bár azt nem a Szemlén láttam :)

előzmény: cucu (#59)

2009-02-03 00:06:47 cucu #59

Részemről vége a 40. Magyar Filmszemlének. Láttam 10 nagy- és 6 rövidfilmet, összesen 15 óra 12 percben. Az átlag 3,38. De ha súlyozzuk a filmek hosszával ("átlagos élvezeti szint"), akkor 3,72-re emelkedik, hála a kevéssé sikerült kisfilmeknek. Összességében pozitívan csalódtam. Van jó magyar film a Sas Tamás és társai-féle gagyi és a Vérfertő és kasztanyetták-féle annyira művészi hogy már rossz között is. Éljen! :-)

2009-02-01 20:11:54 zéel #58

Egy igen érdekes összeállítás a 40. filmszemle kapcsán a Duna tv-n!
Erős (és jogos!) nosztalgiával a pécsi filmszemlék iránt!

2009-01-30 09:30:53 critixx #57

Szerintem a Kalandorok is és a Pánik is elég gyenge volt, nem mondanám őket a legjobb 2008-as filmeknek. A legrosszabb filmekkel egyetértek, a Kis Vuk egyértelműen talán a rendszerváltás óta (sőt, talán inkább 1945 óta, sőt talán inkább a filmtörténet kezdete óta) készült legrosszabb magyar film. Gát György ezek után a Pokolban fog örökre elkárhozni. A Majdnem szűz szintén borzalmasabbnál borzalmasabb Bacsó Péteh nem képes nyugodni, amíg teljesen le nem járatja magát és megmaradt tekintélyét.

előzmény: Jereváni Rádió (#56)

2008-04-11 18:57:55 R2d2 #55

Hiába a legjobb forgatókönyv, ha nincs kőbe vésve.
Azaz, forgatás közben jönnek a producerek stb. "jobbnál jobb" ötletekkel és borul a rend, néha a bili is a rendezőnél, aztán lecserélik a rendezőt,átirják a forgatókönyvet = fejetlenség= átlagos film (legjobb esetben)

előzmény: Ivan/ (#52)

2008-03-21 18:25:15 gringo #54

Szenzációs némafilm-hír: előkerült Kertész Mihály (Michael Curtiz) egyik kolozsvári némafilmje, a Tolonc.

képgaléria

2008-03-12 16:22:56 Ildycon #53

"Helyzet van: tovább fogy a magyar filmművészet maroknyi tábora, nő a kritikus tömeg."
Szerintem az a legnagyobb probléma a mai magyar filmgyártásban, hogy többnyire közönségfilmek készülnek, s azok is inkább azokat a hollywoody forgatókönyveket veszik mintául, amelyek a szingliséget és a párkapcsolati tényzőket veszik alapul, kezdhetném sorolni az Állítsátok meg Terézanyut! c. filmtől a nemrég bemutatott 9 és fél randi című alkotással bezárólag. Sajnos igaz, hogy már csak ezekre van igény, mert csak így vehetjük fel a versenyt a külfödi alkotásokkal. A rendszerváltás előtt készült filmek legalább eredeti ötletek alapján készültek, említhetném itt Bacsó Péter Tanú, vagy Keleti Márton A tizedes meg a többiek című filmjeit, vagy a Legényanyát, ha már a mainsteam kategóriát pécéztem ki.

2008-03-06 19:21:59 Ivan/ #52

Igen, legikább valóban az a gáz, hogy nincsenek forgatókönyvírok nálunk. Egy csomó rendező azt hiszi azért mert rendezni tud akkor már írni is és ennek köszönhetően még egy igéretes film is sokszor borzalmas lesz.

2008-03-06 19:16:33 limupei #51

A múltkor olvastam egy cikket (amit most hirtelen nem találok:S) amiben a magyar költségvetéséről volt szó, meg finanszírozásról és egyebek. A végén össze volt gyűjtve legalább három tucat film az elmúlt 4-5 évből, amik díjakat nyertek, eljutottak a világ minden pontjára, nem angol nyelvűek (szóval még ez sem akadály) itthon is készülhetett volna...de nem itthon készültek.
Csak pár, ami biztos a listán volt: A mások élete, Goodbye Lenin, A gyermek, Rejtély és még egy rakás.
Már csak én fűzöm hozzá, hogy olyasmik, mint a Kerülőutak, a Nem vénnek való vidék, az Elveszett jelentés vagy a Ponyvaregény (és még ezer más) itthon is simán leforgatható filmek lettek volna, és egész biztos vagyok benne, hogy némely magyar "szuperprodukciónál" még olcsóbbak is.

Csakhogy idehaza szar a marketing, a filmesek lusták(mit szórakozzanak, ha úgyis az állam fizet), nincsenek forgatókönyvírók és a rendezőjk 60%-a pedig marha nagy önkifejező művésznek érzi magát és le se szarják, ha 100 ember nézi meg a filmjüket. + sajnos a színészeink jó része olyan teátrálisan játszik, hogy az már fáj, és még az amúgy tehetségesek közül is sok ilyen:(

2008-03-06 17:54:26 Jereváni Rádió #50

Hogy külön kategória kellett nekik, mert simán filmként esélytelenek?

Helyes a hozzáállás, szerintem sem kell külön kategória. Tessék a magyar filmet is a világszínvonal mércéjével mérni. Félreértés ne essék, én nem a magyar film ellen ágálok, hanem éppen ellenkezőleg. A film, mint minden egyes kulturális produktum, muszáj, hogy mindig a világszínvonal mércéjén méretődjön meg, különben csak a süppedés van. Akkor van az, hogy hát ez picit gyenge, de hát ne is várjunk mást, jó lesz nekünk ez is. Nem. Ami jó, az jó, ami szar, az szar aztán kész. A nyafogás nem jó, hogy sokkal kevesebb pénzből kell összeeszkábálni egy magyar filmet. Én például nem restelltem az Emigráns című filmet Arany Vapitira jelölni, mert bár jóval kisebb büdzséből készült, mint a hollywoodi vagy az európai szuperprodukciók, nálam mégis lealázta a 2007-ben általam megnézett filmek jó részét. Ha a Tanú tavaly készült volna el, nem pedig ’69-ben, valószínűleg megnyerte volna az Arany vagy a férfi Ezüst Vapitit.

előzmény: cucu (#48)

2008-03-06 13:12:04 azazell0 #49

Szerintem egyébként a magyar filmek eleve előnnyel indulnak, hiszen magyar oldal vagyunk. A Kontrollra annak idején biztosan többen szavaztak, mint amennyit megérdemelt...

További probléma a díjak eljelentéktelenedése: nem vagyunk annyira nagy oldal, hogy magyar, meg rendezői meg operatőri stb díjakat osztogassunk.

előzmény: cucu (#48)

2008-03-06 08:23:23 cucu #48

A legtöbb szavazatot kapott magyar alkotók nyilván örömmel vennék az elismerést!

Hogy külön kategória kellett nekik, mert simán filmként esélytelenek? :-)

Eddig azért nem nyertek, mert
- vagy szart csináltak, amit sokan láttak (Sas Tamás tetszőleges műve)
- vagy jót, amit kevesen (Felhő a Gangesz felett)
Az előbbi nyilván ne kapjon díjat, az utóbbi meg mindössze tíz ember szavazata alapján?

2008-03-06 03:15:45 Silverlane #47

Sziasztok! A múltkor láttam az m2-n egy filmet, Sok hűhó Emmiért a címe, nagyon tetszett, aranyos film:)

2008-02-10 15:24:37 zéel #46

Én is!:)
A T. Szerkesztőségnek meg van még 1 éve, hogy érdemben reagáljon!

előzmény: lip (#45)

2008-02-09 22:57:31 lip #45

Egyetértek!

2008-02-08 09:33:32 zéel #44

Jut még eszembe, megismétlem a VAPITI topicba írott javaslatomat.
Támogassuk mi is a magyar filmművészetet!
Ennek érdekében a T. Szerkesztőség a jövő évtől, új VAPITI kategóriaként elindíthatná a Legjobb magyar film, ill. a Legjobb magyar színész/nő kategóriákat is!
Esetleg a magyar filmekkel plusz pontokat (súlyokat) is lehetne szerezni! stb. stb.

És, a jövő évtől már attól lehetne hangos a média, hogy a KT szavazói kit és mit díjaztak!:)

Szóval, gondoljátok meg T. Szerkesztő Hölgyek/Urak!

2008-02-08 09:19:00 zéel #43

KRITIKUS TÖMEG címmel közöl vezető írást a Filmvilág legfrissebb száma!
És, NEM rólunk! (Jelentsük fel?!:)
Hanem a magyar filmekről! A kritikusan csökkenő nézőszámról!

Jut eszembe a 39. magyar filmszemle díjazottait is inkább ide kellett volna tennem, és nem az Általános fórumba!

2007-08-08 23:39:34 Gaby #42

A körhinta
Taxidermia
Fekete kefe
Ének a búzamezőkről
Mielőtt befejezi röptét a denevér...

Szal sztem azért vannak nagyon jó és értékes magyar filmek is...de azért vannak, amiktől rosszul vagyok:D pl.: Egy szoknya, egy nadrág-féle szar remake-ek...Üvegtigris(ek)...Magyar vándor...Argo is egy szar próbálkozás volt... szerintem..

2007-08-08 15:57:26 kate3 #41

Én a magyar filmek közül Szabó István filmjeit szeretem a legjobban, szinte mindegyiket végtelenszer meg tudnám nézni- a legjobb talán a Napfény íze, de a Tíz perc cselló-ban is nagyon tetszett az ő része. A Kontroll is nagyon tetszett, de az újabb magyar filmek szerintem eléggé sablonosak, többnyire tömegfilmek. Persze ez csak az én véleményem...

2007-08-08 11:18:58 Mr. Bandi #40

A legjobb magyar film a Tanú szerintem, az újabbak közül meg a Magyar vándor. A többi új magyar filmet nem szeretem, idétlenek.

2007-07-05 20:03:02 -senki- #39

A mai MTV-híradóban voltak (állítólag) az első nyilvános jelenetek a Macskafogó 2-ből. Elég jól néz ki.

2007-05-21 23:12:04 deviant #38

azért még én is. csak sajnos a rokonokról is elhittem, hogy jó lesz. :(

2007-05-21 22:55:04 limupei #37

Hajjajj, pedig azt nagyon el lehet rontani, de azért én bízok Szabó Istvánban. Mondjuk jó lenne tudni, hogy mit akar belőle: közönségfilmet vagy sem?

előzmény: deviant (#36)

2007-05-21 22:41:23 deviant #36

állatira dühös leszek szabó istvánra, ha ezt a filmet el meri rontani.

2007-04-19 16:25:35 zéel #35

Filmes kerekasztal a magyar filmekről (Hámori Gabriella, színésznő, Török Ferenc, Durst György stb. részvételével) ápr. 23.-án, hétfőn a Corvinus Egyetemen (Fővám tér), III. előadó!

2007-04-12 19:04:47 Jereváni Rádió #34

Nem rossz a cikk, csak kicsit túlbonyolítja a legújabbkori magyar tömegfilmet, mint olyant. Lehet ezt tömörebben is összefoglalni: ötlettelenség, dilettantizmus, tahóság, primitívség, bukszaság, cikiség, szánalmasság. (Magyar rendezők, akinek nem inge ne vegye magára! – így különösen Fligeauf, Török, Pálffi). Picit olyan ez, mint amikor a Manhattan c. filmben Woody Allen megjegyzi az entellektüelekről, hogy merő sznobizmusból ezek még a szimbólumot is szimbóleumnak mondják. :-)

Ez a rész viszont 10 pontos:

„A magyar film kedvence a meghiúsult, kallódó ember, a hatvanas évek művészfilmjének öröksége, aki legfeljebb középsúlyú félművész-filmek cselekményének hordozására alkalmas. Kizárólag áldozatként látjuk magunkat, akitől távol áll a cselekvés. Csak egy megalázó és reménytelen helyzetbe bezárt szimptomatikus lényként, a körülmények rabjaként, egy szituáció, miliő tartozékaként tudjuk elképzelni saját magunkat, nem egy történet hőseiként. Történelem alatti nép lettünk, történetek nélküli emberek vagyunk? Mesélő nép voltunk, az idős generációk ma is tele vannak történetekkel, a narratív embert azonban leváltja az obszcén, a történelmi lényt a biológiai. A test így csak falánk állat, csak kárpótlás – ezért tud megjelenni kalandpótlékként az általános obszcenitás.”

Pluszban még muszáj elismernem a cikkíró végtelen türelmét és állóképességét: aki nem csupán arra képes, hogy megnézze a Pizzás c. rettenetet, hanem még idézzen is belőle, az nem mindennapi ember. Persze motoszkál az agyamban valami mazochizmus is, de ettől függetlenül le a kalappal! Én anno nem voltam képes ezt a guantanamói vallatóanyagokat lealázó, Z-kategóriás, mínusz végtelen szintű filmnek nevezett miazmát 15 percnél tovább nézni, úgyhogy RESPECT!

2007-04-12 13:19:11 zéel #33

Röhögjünk azon, amin sírni jobb lenne.
Varga Annaa magyar filmről a novemberi Filmvilágban,
továbbá az ESZMÉLET c. folyóirat legfrissebb (73) számában. (Interneten (még!?) nem olvasható!)

2007-04-08 18:03:56 Jereváni Rádió #32

Eszembe jutott még egy: Vadon

2007-04-04 21:49:18 limupei #31

És bár az utolsó mondat nem örök érvényű, de sajnos nemzetközi szinten erős tendencia.

előzmény: Jereváni Rádió (#30)

2007-04-04 21:46:21 Jereváni Rádió #30

...Mivel a közönséget nem lehet leváltani, a magyar filmnek eszelős sebességgel kellene keresnie az utat a publikumhoz. Persze nem arra, amerre a mai magyar vígjáték a tutit megtalálta, Alsó-Magyarország, Budiwood felé. Ami ma jegybevételben biztos siker, az az enkefalográf mércéjével mérve maga a garantált agyhalál.

Ott a pont, nem kétséges

2007-04-04 19:40:21 zéel #29

...miért, hogy ennyire nem érdekli a mai magyar filmet az a nyomorult kis szemétdomb, amin veszett kedvvel egymás szemetében kapirgálunk? Miért nincsenek nekünk kisrealista nagymestereink, mint az angoloknál Ken Loach, Frears vagy Mike Leigh, a belgáknál a Dardenne fivérek, a németeknél egykoron a fiatal Fassbinder, a dánoknál a seregnyi Dogma-rendező, a finneknél Kaurismäki? Miért snassz a magyar valóság zsenijének lenni?

2007-04-04 19:36:11 zéel #28

Felhő a Gangesz felett

előzmény: Jereváni Rádió (#27)

2007-01-20 19:51:05 Jereváni Rádió #27

Szubjektív összesítés.Minden idők legnagyobb magyar filmje:

Szindbád

Legényanya
Megáll az idő
A tanú
A tizedes meg a többiek
Macskafogó (bár ez rajzfilm, de mindegy)
Isten hozta, Őrnagy úr

Bizalom
Megáll az idő

Újabban:

2006-12-20 13:21:44 limupei #25

Hát marha jó, hogy teleszemetelsz mindent ezzel...

2006-12-20 13:13:32 Stear #24

Sziasztok. Keresek egy régi fimcímet. A film arról szol hogy van egy család ahol az apa pap, a kertbe van egy bunkerja ahova a lányával jár elvileg takaritani, de a lányt folyamatosan megerőszakolja, ezt megtudja az öccse a lánynak és megakarja gyilkolni az apát. Mi a címe a filmnek?

2006-11-29 21:33:10 Arciii #23

uristen@menny.hu :)

2006-09-03 18:50:32 Hannibal Lecter #22

Sajnos (vagy nem sajnos) én is rendkívül ritkán nézek magyar filmeket, mert valahogy számomra a mai kínálat túlságosan karcsú. Néhány, arra igazán érdemes kasszasiker-filmet (mert most már nekünk ilyenjeink is vannak :)), például a Csak szex és más semmi) meg lehet nézni, de szerintem a magyar filmek derékhada még mindig üres, koncepciótlan, művészieskedő drámaféleségekből és deviáns, idétlen vígjátékokból áll.
Persze, hogy ne ilyen keserű szájízzel zárjam hozzászólásomat, azért álljanak itt kedvenceim:

Az ötödik pecsét
Rokonok
141 perc a befejezetlen mondatból
Jób lázadása
Sose halunk meg

2006-09-01 16:48:32 yuriko #21

moszkvatér

2006-07-03 23:28:09 Ivan/ #20

Pedig így van! (ha jól tudom a PAL kb. 4%-al gyorsabb, de erre azért nem esküdnék most meg 100%-ig)

előzmény: RÓKAGOMBA (#19)

2006-07-03 23:00:25 RÓKAGOMBA #19

Fuuuú! Ezt nem hittem volna! NTSC-ben lassabban forognak a kerekek? :)
Ha ez egy másik filmre is igaz - RÓKAGOMBA megemeli előtted a kalapját!

előzmény: Ivan/ (#17)

2006-07-03 03:10:53 operett #18

Most ezek jutnak eszembe:

Ötödik pecsét (Fábri)
Tűzoltó utca 25. (Szabó)
Utószezon (Fábri)
Philemon és Baucis (Makk)
141 perc a befejezetlen mondatból (Fábri)
Szerelem (Makk)
Régi idők focija (Sándor)
Egy erkölcsös éjszaka (Makk)
Macskajáték (Makk)
Bizalom (Szabó)
Ripacsok (Sándor)
Szerelmesfilm (Szabó)
Álmodozások kora (Szabó)
Szamárköhögés (Gárdos)
Soha, sehol, senkinek (Téglásy)
Uramisten (Gárdos)
NN a halál angyala (Herskó)
Ház a sziklák alatt (Makk)
Liliomfi (Makk)

2006-07-01 21:51:35 Ivan/ #17

99 perc! (U.S.A.-ban NTSC rendszer van, azt ezért az eltérés)

előzmény: RÓKAGOMBA (#16)

2006-07-01 21:30:36 RÓKAGOMBA #16

Kérdés: Milyen hosszú az Eldorádó c. mozi?
Nekem (és a tvfilm.hu-nak) 99 perc, az IMDB szerint 110 perc.

2006-05-18 23:15:22 f_miki #15

Megáll az idő, Kis Valentinó, Álombrigád, Idő van, Tiszta Amerika, Psziché, Kutya éji dala... stb

2006-05-08 20:12:10 ussr #14

Eldorádó, Fábián Bálint találkozása Istennel, Tizedes ..., Egészséges erotika, A tanú, Magyarok, Az ötödik pecsét, Szamárköhögés etc...

2006-05-08 20:02:09 RÓKAGOMBA #13

Az utolsó előtti ember
A tanú
Körhinta

2006-04-12 15:56:22 Bolond Pierrot #11

A Márai regény alapján készült "A gyertyák csonkig égnek" c. film a Duna tv-ben tegnap este nagyon jó volt!

2006-03-20 17:00:52 Fabienne #10

Sziasztok!
Jancsó filmjei néha nekem sem fekszenek nagyon. Nagyon 'olyan' hangulatom kell, hogy legyen, hogy végig tudjam nézni.
Amikor kicsi voltam, minden hétvégén néztem a nagyimmal filmeket, úgyhogy nagyon sok, a két Világháború között készült filmet láttam. Én imádom Páger Antalt, iszonyú nagy színész volt. Nagyon zavar, hogy sokan még nem is hallották a nevét, bezzeg Pamela Andersont mindenki ismeri:)
Még senki nem írta a Csinibabát, én szeretem.

2006-01-30 16:48:22 Ivan/ #9

Szerintem ez mindenki számára érdekes lehet elvégre a remake Szabó István rendezésében hamarosan a mozikban!

jan. 31. 20:00 DunaTV Rokonok (Máriássy Félix)

2006-01-26 21:33:20 Ivan/ #8

Szívesen!

Különben TV-s ajánlóba beraktam most pár magyar filmet (doksi is van köztük) ami szerintem érdekes is lehet.
Szerintem nézd át, hátha találsz ott is olyat amihez kedvet kapsz!

előzmény: stanleykubrick (#7)