Magyar filmek 👁

(vissza a topikok listájához)

• ...
2021-01-24 19:44:18 Ugor #489

Nehéz arra válaszolni, hogy a Szindbád vagy Az ötödik pecsét, de az első két helyen van mindkettő így is, úgy is.

előzmény: Jereváni Rádió (#487)

2021-01-24 19:41:28 Kempesbaba #488

Nyílván minden ilyesmi lista nagyon szubjektív,de ez mind a szerepeltetett,mind a hiányzó filmek tekintetében erősen vitatható

2021-01-24 19:31:37 Jereváni Rádió #487

Ezek közül az Ötödik pecsét. Egyébként meg a Szindbád (meg az Ötödik pecsét).

2021-01-24 18:08:48 zéel #486
2020-10-27 19:47:16 zéel #485

A Végtelenben kettő rövidfilm szereplői, Cserhalmi György és Dunai Tamás kapták a Los Angeles-i Independent Shorts Awards szeptemberi Legjobb színészpárosának járó Platina-díjat.

2020-10-21 11:05:53 ryood #484

tovább ragozni én sem akarom, pláne, hogy jelen pillanatban nem körvonalazódik érdemi változás az ügyben, sőt...csak időnként jó ezekről is beszélni, vitázni szerintem. talán majd egyszer egy ilyen diskurzusból fog kialakulni valamiféle új alap.
viszont most Varsóban több új magyar filmet is bemutattak
az egyik Gothár Péter új filmje, talán majd lesz itthoni forgalmazója is?

előzmény: oscarmániás (#483)

2020-10-21 10:55:40 oscarmániás #483

A kritika nem értelmetlen, és 100% egyetértek. Csak a hasznos energiát próbáltam másfelé terelni :)

2020-10-21 10:52:07 ryood #482

kritikát fogalmazunk meg (totál jogosan) úgy gondolom, bőven van ennek itt helye, és sajnálom, hogy szerinted ez értelmetlen.

előzmény: oscarmániás (#479)

2020-10-21 10:29:29 elzablues #481

+1, természetesen, de mennyi lehet az aláírók közül a tényleges, potenciális vásárló? Kézműves vonalon futottam már lyukra ezzel, ahogy más is, h az igényfelmérés alapján dolgoztam, aminek ugyan nem lett, de lehetett volna anyagi bukta a vége. A közösségi finanszírozás meg... Az alább említett Nyugat + Zombikra 1 helyett 3 évet kellett várni. Más kategória, persze, de az emberek java adott késztermékért szeret fizetni. Mindenesetre remélem, h ez összejön, rajtam nem fog múlni, szívesen megvenném.

előzmény: oscarmániás (#479)

2020-10-21 10:25:43 zéel #480

Kösz, pontos, találó. Sajnos!
Ezek a mostaniak mindenkinél rosszabbak. A tudományt, művészetet ellehetetleníteni, ez példátlan.

2020-10-21 10:02:34 oscarmániás #479

Hogy valami értelmes téma is legyen ebben a topikban ne csak szapulás, ezt találtam:
Támogatnám/megvenném Fehér György (1939-2002) operatőr-rendezőről szóló kötetet.
Úgy gondolom sokan szeretik nemcsak a filmjeit. Hátha.

2020-10-21 09:58:58 Tenebra #478

"valami Sára Sándor félét túl nagy elvárás kívánni?"

Azon a "frontvonalon", ahol Bayer filmet csinálhat? :D :D Bár gondolom, ez csak egy nagyon ironikus költői kérdés volt, mert ahogy zéel is írja, Sára Sándor "ezektől" legalább egy galaxisnyira van, de talán már az is sértő, hogy egyáltalán leírjuk a nevét ebben a kontextusban.

Egyébként Sára sem készíthetett filmet utolsó éveiben, sőt évtizedeiben. A vád volt az utolsó játékfilmje, amit megcsinálhatott, a többi ígéretes filmtervét elutasították. Az MMA ki is adott egy kötetet, amelyben két nagyon remek forgatókönyv szerepel, az egyik egy gulágról szökős, igen izgalmas szerzői thriller / túlélőfilm lehetett volna, a másik pedig Amrita Sher-Gil indiai festőnő kalandos élettörténetét mutatta volna be a leírás alapján a Szindbád stílusában, azaz a múlt és jelen, a képzelet és a valóság közötti határ elmosásával, az időrend felbontásával. De ezeken kívül még számos filmterve volt a rendezőnek, javarészt játékfilmek, történelmi témában, és mind a baloldali, mind a jobboldali kormányok alatt elutasították őket ilyen-olyan himihumi indokokkal, vagy csak pusztán ignoranciával és időhúzással érték el, hogy meghiúsuljanak a projektek. Pedig ő aztán még az általam kedvelt Fliegauffal és Pálfival sem egy kategória, hanem egy legenda, aki nemcsak rendezett sok korszakalkotó filmet, de operatőrként meghatározta az aranykor magyar filmjének arculatát. Mégis kb. parkolópályára állították, és ilyen "jóvan, halmozzuk el életműdíjakkal, aztán csitt legyen"-alapon ellehetetlenítették. A 2013-as portréfilmjében és több, az utóbbi években készült interjúban is hangoztatta, hogy ő szeretett volna még játékfilmeket csinálni... Persze az amúgy kiváló, általam talán még Sáránál is jobban kedvelt Jancsó kései filmszemeteire szórták a pénzt, szóval nem azt akarom ebből kihozni, hogy a nagy öregeket nem tisztelték. Hanem azt, hogy politikai széljárástól függetlenül valahogy egyik kormányzat sem tartotta érdemesnek a történelemről mindig őszintén és komolyan beszélő Sárát arra, hogy új történelmi filmet csináljon. Persze amúgy A vád már szerintem kifejezetten rossz film, de ettől még a szibériai szökést elmesélő működhetett volna, ahogy az Amritás is. Egyébként sokat elmond az un. "rendszerváltásunkról", hogy Sárának már a klasszikus 80 huszár után sem akartak pénzt adni történelmi filmes terveire. Tehát az "átkosban" és a "szabadság korszakában" (bruhaha) is elutasították a játékfilmes terveit.

Egyébként erről az egész mostani helyzetről kicsit az ötvenes évek jut eszembe. Azért csak kicsit, mert pl. Sára és nemzedéke is Rákosiék alatt kezdtek az SZFE-n (akkor még persze csak SZFF-en, mert főiskola volt), nyersanyag hiányában "fotóetűdöket" csináltak vizsgafilmek helyett, aztán mégis ők reformálták meg a magyar filmművészetet a hatvanas években. Ha megszűnik a filmes oktatás alapvető intézménye abban a formában létezni, ahogy több évtizeden keresztül létezett, és nem a tehetség, hanem a pártállás határozza meg, ki tanulhat és csinálhat filmet, akkor a magyar filmkultúrának ott a vége. Nem azt mondom, hogy hibátlanul működött a filmművészeti egyetem, hallottam onnan hajmeresztő sztorikat már 10 évvel korábban is, de a fesztiválokon Magyarországnak sok dicsőséget hozó fiatal alkotók azért csak onnan kerültek ki, illetve filmtörténeti jelentőségű filmeket az itt tanult rendezők, operatőrök és színészek csináltak. Ráadásul pl. Zsigmond Vilmos is itt kezdte, aki ugye a hollywoodi film arculatát is meghatározta a hetvenes-nyolcvanas években.

Ugyanez érvényes magára a filmkészítésre is. Remélem, akik ideológiai alapon utasítják vissza az utóbbi évek sikerfilmjeit készítő alkotók terveit, azok tisztában vannak vele, kikkel kerülnek egy szintre ezáltal. A "szilencium" meg a "dobozba kerülés" meg a "betiltás" meg az "ellehetetlenítés" tudjuk mind, hogy melyik rossz emlékű rendszerekhez tartoztak.

2020-10-21 09:34:19 oscarmániás #477

Mindenki jobban járt volna, ha annak idején a DunaTv nem(csak) műholdról lett volna elérhető....
Nekünk pl. hiába volt tányérunk a tetőn, ha forgathatóvá kellett tenni. Később abban sem volt köszönet.

2020-10-21 09:10:17 zéel #476

Sára Sándor és a mostani színművészeti és filmes "szakemberek", az nem külön kategória, hanem külön bolygó. Sára Sándor, egyebek mellett, megcsinált egy világszínvonalú kulturális tévét (Duna!) is, a semmiből, amit aztán senkik semmivé tettek.

2020-10-21 09:02:02 ryood #475

legalább egy tehetséges lenne ezek között a jobberek között...(valami Sára Sándor félét túl nagy elvárás kívánni?) meg egy nem pártkatona...meg ha lenne filmes referencia az se ártana, de most már erre sincs szükség.
(Fliegauf meg nagyon jó és kész.)
alapból úgy lenne a jó, ha kapnak jobberek, és libernyákok is (persze már alapból rettenetes ez a megosztottság, de ez van sajnos) de most csak jobberek kapnak. az öreg hörcsögnél legalább szerepet játszott valamiféle szakmaiság is a döntéseknél, most már csak a politika van (bosszú és sértettség, á la SzFE nemzethyesítés, keresztyéniesítés).

2020-10-21 00:48:11 elzablues #474

Fliegauf filmjei eddig nemigen találtak be, de rohadtul örültem volna pl. annak, ha Pálfi megkapja a támogatást Csepella Olivér Nyugat + Zombik képregényének megfilmesítésére...

2020-10-21 00:33:17 Interracial Facial Creampie #473

Filmezzenek csak a jobberek, na és. Érdemes ezen puffogni? Fliegauf inkább próbáljon meg készíteni egy közepesnél jobb filmet.

2020-10-20 22:04:25 elzablues #472

Dobó Kata, Csobot Adél, és egy rahedli hányás ízű neoncukorka színű ruha trióban. Bíztató. Remélem, időben észbekap a covid, és nyugimoziban ékítheti ez bíborszín koszorúval az lelkem.

2020-10-20 21:42:30 ryood #471

ő most is rendez
igaz, ezt még ha jól tudom a filmalap szavazta meg neki.
most már csak a mélymagyar filmek kellenek.

2020-10-20 20:16:14 zéel #470

Milyen jó hogy itt van most a filmes áttörés. Fontos kultúrtörténeti forduló ponthoz érkeztünk. Ákos, Bayer Zsolt a többi elnyomott, leterrorizált, ignorált művész elkészíthetik végre a filmjeiket. (Fliegauf B.)

2020-10-20 16:52:54 oscarmániás #469

Bennfentes információk szerint rem(a)eke lesz .

2020-10-20 16:20:04 zéel #468

...a régi szép idők, mikor Dobó Kata rendezett filmet.

2020-10-20 14:49:42 Ugor #467

revengers

2020-10-20 14:45:57 ryood #466
2020-10-20 12:43:03 elzablues #465

Egy Trabi elejére felpöckölt vasvellát. Jobban nem mennék bele, alapvetően a józan gondolatcserét preferálom az aggresszióval szemben, de jó ideje taszít az az ember.

előzmény: Mizi (#464)

2020-10-20 11:30:20 Mizi #464

Mit?

előzmény: elzablues (#463)

2020-10-19 16:24:02 elzablues #463

Szívesen forgatnék valamit én is Ákosban...

2020-10-19 15:37:01 ryood #462

Ákos viszont forgathat "szerencsére" Vidnyánszky és Eperjes urakkal egyetemben!

2020-10-19 14:41:27 zéel #461

Elutasították Enyedi Ildikó, Schwechtje Mihály, Fliegauf Bence, Kostyál Márk...pályázatát.

2020-10-18 17:28:04 zéel #460

újabb díj a Pilátusnak

2020-10-18 09:36:03 zéel #459

A Médiaklikk műsorújsága szerint a Pilátus c. új magyar filmet a Duna Tv mutatja be nov. 1.-én (21.19 kezdettel).
Gondolom, sokan várják! És remélem, online is elérhető lesz.

2020-10-07 18:14:47 elzablues #458
2020-10-02 13:55:17 elzablues #457

Vasárnap éjfélig meghosszabítva!

2020-10-01 09:04:23 elzablues #456

Valóban, ide jár a köszönet, de igazából mindegyikőtöknek és az SzFE-nek is. Értékelem, amiket láttam már, és rem., meg tudok nézni ma még jó néhányat, nálam ezzel a linkkel meg van csinálva ez a csütörtök, elég tisztán boldognak tudom érezni most magam.

előzmény: bakocsa (#451)

2020-10-01 08:42:15 oscarmániás #455

A köszönet és hála az SZFE-nek jár a lehetőségért, az érdem pedig bakocsáé, mert az ő hozzászólása nélkül, magam is lemaradtam volna erről a lehetőségről.

2020-10-01 08:32:12 elzablues #454

Nagyon-nagyon köszi! Nálam még mindent visz jelszó nélkül, össze is írtam a programot egész de.-re.

előzmény: oscarmániás (#452)

2020-10-01 08:28:51 Jereváni Rádió #453

Nagyon szépen köszönöm! A Necropolis-t már meg is néztem, ezer éve kerestem!

előzmény: oscarmániás (#452)

2020-10-01 07:11:43 oscarmániás #452

Felhozom a frissbe, mert teljesen érthetően (hiszen javában munkanap van) elsikkadhatott a figyelem:
Azért innen, mert átláthatóbb. Igazi ritkaságok, csúcsteljesítmények, a bőség zavara. Ha nem indul a film, a jelszó SZFE (vagy kicsi, vagy nagy betű). Igyekezzen, aki tud, mert 29-30-a volt a két aranynap.

2020-09-29 13:48:52 bakocsa #451

Szeptember 29-30-án ingyenesen nézhető magyar rövidfilmek:

2020-08-21 10:16:45 zéel #450

Filmélet Vajna után: lepattintott rendezők, a start előtt elkaszált projektek vagy csak új támogatási szempontok...

2020-07-29 12:03:04 Interracial Facial Creampie #449

Mundruczó új filmje (Pieces of a Woman) bekerült a velencei versenyprogramba

2020-07-28 14:48:39 zéel #448

Pálfi György - SÖMMI

Az index.hu oldalon megjelent Káel Csaba, magyar mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos interjújában Klág Dávid újságíró rákérdezett a Sömmi című film elutasító határozatára.

Idézem:
"Egy konkrét filmtervre rá szeretnék kérdezni: Pálfi György betyárfilmje, a Sömmi kapott támogatást előkészítésre, de gyártásra már nem, úgyhogy valószínű, hogy nem fog elkészülni. Mi történt a kettő között?

Ez a filmterv kapott egy bizalmat a gyártási előkészítés szintjéig. Volt egy becsült költségvetése, amit elfogadtunk, és amikor újra ideérkezett, azt a költségvetést nagyságrenddel meghaladta, és ezt már nem tudtuk bevállalni. Nehéz ez a rendszer, képzeljük el, hogy van egy adott mennyiségű forgatókönyv egy évre. A támogatások megítélésekor figyelembe kell vennünk, hogy színes legyen a kínálat, lehetőleg olyan alkotók is kapjanak, akik bizonyítottak, meg olyanok is, akik most kezdik. Ne legyen portfólió-probléma, ne legyen három betyárfilm egyszerre, bár most a történelmi filmes pályázat miatt ezek elég népszerűek lettek."
(Index.hu, 2020. 07. 17.)

Most, hogy a kormánybiztos nyilvánosan elismételte a döntőbizottság elutasító határozatának indoklását, szeretnék reagálni és nyilvánosan kijelenteni, mi erről a "becsült költségvetésről" semmit sem tudtunk. Mi arra kaptunk megbízást, hogy kiszámoljuk, mennyi pénzből lehet felelősen elkészíteni a Sömmi című játékfilmet az elfogadott forgatókönyvből.
A folyamatos egyeztetések során sem merült fel, hogy nekünk bármiféle előre meghatározott költségkeretbe kellene beleférjünk.
Sőt, a mai napig nem tudjuk, mennyi az annyi, amibe bele kellett volna férjünk. Ki állapította meg az összeget? Mikor? Mi miért nem tudunk róla a mai napig?
Kérdésünkre, panaszainkra az NFI nem reagált az elutasító döntés óta.

Ezek szerint mi más feladatot hajtottunk végére. Mert az nagyon más, ha bele kell férni valamibe és akkor neki kell ülni újra a forgatókönyvnek és addig húzni kifelé a jeleneteket, amíg, az eredeti alkotói szándék és a megvalósíthatóság ki tud egyezni egymással, és nagyon más, ha ki kell számolni, hogy mekkora a valódi büdzsé.

Szeretnénk párbeszédet kezdeményezni, de bármelyik eddigi megkeresésünket visszautasították.
Én a magam részéről nagyon sajnálom, hogy nem lehet ezt egy asztalnál megbeszélni (vagy covid-mentes virtuális asztalnál), hogy az NFI magyarázatra vagy tárgyalásra sem méltatja az alkotókat (ebben az esetben minket), akikkel és akikért elvileg dolgozik.
Véleményem szerint, ha akarták volna ezt a filmet meg tudtunk volna egyezni. Az elzárkózás gyanakvásra ad okot.
Vagy mondhatnám úgy is: szívesen kifejlesztem a filmet (újból) a megadott költségvetésre, ha megmondják, hogy mennyit szánnak rá.

Nem volt film Magyarországon márciusban, ami ennyire elő lett volna készítve és ami több mint 150 embernek munkát adhatott volna a vírus sújtotta nehéz idők után.

A portfólió problémáról: nem tudok olyan betyár filmről, amelyik előkészítési vagy gyártási szakaszban lenne. Csak elutasított betyárfilmekről tudok.

Ugyanakkor nagyon hálás vagyok a Filmintézetnek mégis, hogy három hónapig gyakorolhattam a hivatásomat. Öröm volt újra kitalálni egy filmet.

Pálfi György

2020-05-07 15:00:05 zéel #447

Dokumentumfilmek on-line
A MADOKE tavaszi 5+1 dokumentumfilmes akciójának teljes listája:
A létezés eufóriája (r.: Szabó Réka, 83 p., 2019)
A monostor gyermekei (r: Zurbó Dorottya, Arun Bhattarai, 74 p., 2017)
Ütős csajok (r.: Nordin Eszter, 74 p., 2016)
Cooking History / Gulyáságyú (r.: Kerekes Péter, 88 p., 2009)
Besence Open (r.: Kovács Kristóf, 68 p., 2013)
+1 Szél viszi (r.: Bartha Máté, 36 p., 2019)

Ne hagyjátok ki! :)

2020-04-30 08:13:30 Tenebra #446

Ez örvendetes... ...lenne, ha nem kérne jelszót az Állami áruháztól mindegyik. Vagy csak én értelm félre, és ezeket nem egyszerre, hanem fokozatosan teszik ingyenessé? Mert akkor oké (bár ebben sem teljesen értem a logikát).

2020-04-29 12:24:49 zéel #445

Nyolc évtized húsz magyar vígjátékát teszi ingyenesen elérhetővé online 10 napon át a Magyar Film Napja alkalmából április 30-tól.

2020-04-09 15:47:45 zéel #444
2020-04-09 15:32:24 zéel #443

1954 és 1989 között azért jócskán készülhettek kiváló magyar filmek
igen, jócskán

2020-04-09 14:11:21 critixx #442

Bódyt pont nem igyekeztek ellehetetleníteni, sőt! III/III-as ügynök volt, szolgálataiért cserébe pedig sorra készíthette a merészebbnél merészebb kísérleti filmeket, amiket amúgy simán elkaszáltak volna. A Psyché akkoriban nagyon magas költségvetésből készült és korántsem volt közönségbarát film. Az más kérdés, hogy élete vége felé zavaros ügyekbe bonyolódott (egyesek szerint kettős ügynök volt, az NSZK-nak kémkedett), és a halála valószínűleg nem öngyilkosság volt.

2020-04-09 14:09:45 budaik #441

Több minden eszembe jut az egész helyzetről:
-Személy szerinte a Vajna regnálása alatt kijött filmek szerintem nagyon erősek voltak, s nemcsak az előtte lévő évtizedeket verik, hanem úgy általában is jól vannak elkészítve. Illetve a forgatókönyvek szerintem korábban (nyilván én a 80-as évektől gondolom) általában kritikánaluliak, a 2000-es évektől meg kész botrány.
Szóval szerintem ez a rész rendben volt, nyilván estek ki a rendszerből olyan rossz filmek, amelyek korábban is , de van kb 5-10 alkotás , amely jó.

-Két félelmem volt Káel úrral kapcsolatban:
1. Szinte biztos voltam benne, hogy a kormány kitartott embere lesz, s viszonylag alacsony szakmaisággal, már ami az audióvizuális kultúrát érinti. A készítők maguknak fognak filmeket csinálni, bármi is legyen a filmfogyasztási igények, illetve nincs törekvés arra, hogy érthetővé tegyék a műveiket (kb ahogy a Szabó film producere nyilatkozott a kritikáról :) )
2. Sznobizmus , szerintem ez a fazon Operákat rendezett, nagyon durván fennkölt dolgokban van otthon és nehezen tudom elképzleni, hogy olyan témákat és úgy készíttessen , ami tömegekhez fordul , illetve róluk szól. (ez simán lehet, hogy primitív vélemény, de engem ez a benyomás az eleje óta zavar)

2020-04-09 13:55:55 Tenebra #440

Na igen, pont ettől féltem, amikor ezt a Nemzeti Filmintézetes váltást bejelentették, és kevés kivételtől eltekintve kirugdostak minden szakembert, aki addig a Filmalapnál dolgozott. Nem volt tökéletes a Filmalap sem, elég sokat baszakodtak Hajdu Szabolccsal, és ugye Pálfi Györggyel ők is kibasztak, de azért csak készült rengeteg jó magyar film ennek az égisze alatt, szerintem az utóbbi 5-6 évben kezdte kiforrni magát, kezdtek vele megbékélni a magyar filmesek is. Andy Vajnára is sok mindent lehetett mondani, de az biztos, hogy Vajnáék nem ideológiai szempontból közelítették meg a filmeket. Mondjuk voltak kivételek, például a Remélem, legközelebb sikerül meghalnod rendezője állítása szerint azért nem kapott támogatást, mert a film végét túl negatívnak tartották... Ugyanakkor elkészült A martfűi rém, a Valan, az Apró mesék, a Kút stb. ezek szerintem mind jó kis magyar bűnügyi filmek voltak, és amúgy még ott van a Viharsarok is, ami nem éppen a jobboldali, (ál)keresztény kormány ideológiájával összeegyeztethető, mégis mehetett. Ha jól tudom, a Pálfi-ügyben is az volt az elsődleges konfliktusforrás, hogy Vajna nem bízott a "művészfilmes" Pálfiban, és az akciójeleneteket el akarta venni tőle, hogy egy kaszkadőrrel rendeztesse meg azokat. Tehát nem azért nem valósult meg, mert nem volt kompatibilis a jobbos ideológiával. Ellenben úgy látom, most ez a tendencia kezd az ellenkezőjbe átmenni...

Persze ez nem újkeletű dolog. Akinek nem tetszett a "pofája" Azcél Györgynek a szocializmusban, az is mehetett a levesbe. Meg elég az olyan nagy egyéniségeket említeni, mint Huszárik vagy Bódy vagy akár Szász Péter, akiket igyekeztek ellehetetleníteni, mert nem fértek bele az állami filmgyártás profiljába. Kár, hogy ezt az egészet nem tudtuk levetkőzni 30 évvel a rendszerváltás után sem. Igaz, azért 1954 és 1989 között azért jócskán készülhettek kiváló magyar filmek. Remélhetőleg a mai alkotók is megtalálják a módját ennek, és nem darálja be őket végleg ez a Nemzeti Filmintézet nevű képződmény. Innen is kitartást minden magyar alkotóegyéniségnek, akiket méltatlan módon próbálnak perifériára szorítani!

2020-04-08 20:42:54 Mizi #439

:D

(Ez az 1 perces szösszenet vajon hány százmilliárdból készült anno?)

2020-04-08 20:22:25 critixx #438

Lehetséges, hogy valójában a Godzilla Katinka egészestés verziója készül. Ez esetben megértem az 500 milliós büdzsét.

2020-04-08 15:38:48 Kempesbaba #437

Oké,legyen ez a végszó ebben a témában

előzmény: MicaHiro (#436)

2020-04-08 15:35:03 MicaHiro #436

Szerintem te értelmezted úgy, hogy "sorozatot adtam le", részemről elég ártatlan dolognak gondoltam, és gondolom most is. Ha szerinted bűnöm nem annullálódik, majd megpróbálok ezzel együtt élni valahogy.

előzmény: Kempesbaba (#435)

2020-04-08 15:30:10 Kempesbaba #435

A bajom azzal van hogy Hosszú Katinkára adtál le egy sorozatot és nem azokra akik az ügyben valóban sárosak. Azzal hogy miután leírtam bővebben a véleményemet az ügyről és te ezzel egyet is értettél,még nem annullálódik hogy az első ütést Katinkának vitted be és ez nem tetszett a mondanivalódban.

előzmény: MicaHiro (#434)

2020-04-08 15:21:49 MicaHiro #434

Ha félreértettem, akkor sorry.

Mondom még egyszer, nem haragszom én Katinkára. Abban is igazad van, hogy nem az övé a fő felelősség, sőt valószínűleg a felelősségnek csak a töredéke az övé. Saját szempontjából teljesen érthetően járt el.
Azt viszont szerintem fel lehet vetni, hogy azok, akik eldöntötték hogy milyen film készüljön, nyúlhattak volna kevésbé ismert, érdekesebb témához is. Ezt a "témát" nevesítettem az előbb Katinkaként, és írtam egy vacak poént, azzal a szándékkal hogy ezt a kérdést felvessem. Célpontot meg keres a halál, csak gondoltam kiírom ezt a kis kritikámat magamból.

előzmény: Kempesbaba (#433)

2020-04-08 15:09:39 Kempesbaba #433

Feltettem egy kérdést,sajnálom hogy kötözködésnek érzed.
A konkrét témánál maradva: szerintem úgy zajlott a történet hogy egy tűzhöz közel álló kereste meg Hosszú Katinkát hogy van ez a lehetőség és bizony jó pénz van benne és még reklámnak sem utolsó. Mit kellett volna mondania,kösz de nem? Ha már tényleg célpontot keresel,akkor inkább haragudj azokra akik kijárták hogy meg kapják ezt a pénzt,de főképp a pénz elosztóira...

előzmény: MicaHiro (#432)

2020-04-08 14:59:41 MicaHiro #432

A poén lehet hogy béna, ízlés dolga. De mi mellett kellett volna érvelni?

Nem rám vadászol, általánosságban szeretsz kötözködni. Szerintem.

előzmény: Kempesbaba (#431)

2020-04-08 14:57:33 Kempesbaba #431

Igen,én egy fekete öves kötözködő vagyok és külön rád vadászom.
A érveid híján a poénodon röhögünk oly sokan...

előzmény: MicaHiro (#430)

2020-04-08 14:42:56 MicaHiro #430

Nem haragszom én hősnőnkre, nagyrészt poénból írtam amit írtam. (Bár egyébként tényleg soknak érzem a körülötte lévő személyi kultuszt.)

Btw éreztem, hogy valaki beleköt majd, nem lep meg hogy pont te...

előzmény: Kempesbaba (#429)

2020-04-08 14:39:59 Kempesbaba #429

Biztos hogy jó emberre haragszol ebben az esetben?

előzmény: MicaHiro (#428)

2020-04-08 14:26:14 MicaHiro #428

Ehhez még hozzátennék két fontos szempontot:
1, Nyilván őrült nagy szükség van egy dokumentumfilmre Katinkáról, hisz szinte alig ismeri valaki a nevét az országban, illetve
2, Szegény hősnőnk köztudottan (ja bocs nem, mert alig ismerik), szóval bár ezt nem sokan tudják, de szinte kenyéren és vízen él, így szinte létkérdés, hogy ezen a dokumentumfilmen keresztül végre eljuthasson kis hazája népéhez.

2020-04-08 13:49:50 critixx #427

Ó, hát csak a szokásos... Az istenített Nemzeti Filmalap (ja, bocs, most már Filmintézet), a magyar film felvirágoztatói...

Akkor már említsük meg azt is, hogy Lajos Tamás producer és Köbli Norbert forgatókönyvíró 500 milliót (!!!!) kaptak a Hosszú Katinka propaganda dokumentumfilmre. Csak az arányok végett: egy átlag Mecenatúrás (bocs, most már ez is Filmintézet) dokumentumfilm 5-12 millióból készül, de vannak alkotók, cégek, akik ennél jóval kevesebből gazdálkodnak. A Saul fia készült 300 millióból. Az Inkubátoros játékfilmek átlagban 50-60 millióból készülnek.

És akkor említsük még meg Dobó Katát, a Pappa piát, satöbbi...

2020-04-08 13:40:37 ryood #426

rákay philip, te jó ég...na ennyit a magyar filmről..

2020-04-08 13:31:42 Paul Ricard #425

Komolyan mondom, megérne egy dokumentumfilmet az utókornak okulásul, amit Pálfival -generációja egyik legtehetségesebb magyar rendezőjével, ugye- leművelnek immár egy évtizede. Nagyon, nagyon sajnálom, hogy ilyen ellenszélben kell rendezőnek (na meg embernek) maradnia.

2020-04-08 12:55:23 zéel #424

Gyártás-előkészítésre kapott pénzt korábban Pálfi György, aki Pusztai Ferenc producerrel Cserna-Szabó András Sömmi című művét filmesítenék meg. A Filmszakmai Döntőbizottság azonban most úgy döntött, hogy nem támogatja Pálfi filmjét. Szintén kimaradt a támogatottak köréből Nemzetközi Emmy-díjas Örök tél rendezője, Szász Attila. Az Ég és föld című filmje forgatókönyvének az első változatát elfogadták ugyan, de a film megvalósítását nem támogatják.”
Hárommillió forint támogatást kap forgatókönyv-fejlesztésre Kis-Szabó Márk és Szente Vajk A nap című filmje, amelynek társírója Rákay Philip, a közmédia egyik korábbi vezetője.

NO COMMENT!

2020-03-21 17:58:52 zéel #423

Ezek a filmek nemzeti kincsek, de legalábbis alapfilmek. Úgyhogy nagyonis jogos a megjegyzésed.
Mindenesetre, akinek hiányosságai vannak a magyar klasszikusokból, most pótolhatja.

előzmény: oscarmániás (#416)

2020-03-21 17:30:05 oscarmániás #422

:D

előzmény: Danesz99 (#421)

2020-03-21 17:28:24 Danesz99 #421

Én a múltkor láttam az utcán Sándor Pált és rosszat nem tudok róla mondani, hiszen nem ismerem, de aki a bokájáig ér fel vagy addig sem, az igen csak apró teremtmény lehet, hiszen az egész ember nincs több 150 cm-nél.

előzmény: budaik (#420)

2020-03-21 17:18:48 budaik #420

Igen , ezt el is felejtettem. Valahogy azért nem értem a dolgot, mert bár valóban nincs akkora súlya a kritikusoknak. De azért ez a hozzáállás olyan, hogy mindenkit leszar, akinek más a véleménye, illetve a bokájáig sem ér fel :D

2020-03-21 17:08:19 critixx #419

A film topikjába belinkelte már korábban valaki.

Sándor Pál közismerten az egyik legönteltebb f.szfej a magyar filmszakmában évtizedek óta. Mondjuk ez még hozzá is képes is gáz.

előzmény: budaik (#417)

2020-03-21 16:59:18 Danesz99 #418

Naggyon jó kérdés.

előzmény: oscarmániás (#416)

2020-03-21 16:53:27 budaik #417

Amúgy mit szóltok a producer úr kifakadására a kritikusokkal kapcsolatban?
interjú

2020-03-21 15:07:13 oscarmániás #416

Sosem fogom megérteni miért kell különleges helyzet ahhoz, hogy ezek a filmek elérhetővé váljanak.

2020-03-21 13:15:35 zéel #415

Minden rosszban van valami jó.
MOST 90 magyar film vált online elérhetővé.
(Vagy éppen nem elérhetővé, de csak a túlterheltség miatt.)

2020-03-03 23:39:14 zéel #414

Sikeres a mozikban Szabó István új filmje. Több mint 13 ezren látták az első hétvégén a Zárójelentést. Ez jobb adat, mint a Saul fiáé.

2020-03-03 18:39:01 zéel #413

2020. február 26. és március 15. között, egy exkluzív VOD platformon a mindiGO TV applikációban közel harminc produkció (lista ITT) ingyenesen elérhető. A szemlére nevezett alkotásokból készült válogatás a mindiGO TV felületén a Magyar Mozgókép Szemle VOD tárban érhető el, amely minden regisztrált felhasználónak ingyenesen hozzáférhető a megadott időszakban.

2020-02-27 17:09:03 zéel #412

Február 26. és március 15. között a mindiGO TV felületén minden regisztrált felhasználó részére ingyenesen elérhetőek a Magyar Filmdíj 2020 - Magyar Mozgókép Szemle programjának válogatott alkotásai.

2020-02-25 20:59:42 zéel #411

Ma lenne 90 éves Gyöngyössy Imre, akit alig húszévesen, olasz szakos egyetemistaként tartóztatták le 1951-ben, s egy koncepciós perben elítélték. Rehabilitálása után kezdhette meg tanulmányait a Színház- és Filmművészeti Főiskola rendezői szakán, ahol 1961-ben kapta meg a diplomáját. A Jób lázadása minden idők egyik legjobb magyar filmje.

2020-02-14 10:54:11 zéel #410

Én két meghallgatandót ajánlok "bejelölni":
- az egyiket lásd alább (#407)!
- a másikat a Pilátushoz teszem fel...

előzmény: offerus (#409)

2020-02-14 10:22:36 offerus #409

„Nagyon várom a bemutatót!”

Akkor be is jelölhetnéd a megnézendők között :)

A hír óta kíváncsian várom, hogy alakul az érdeklődés a film körül. Bár ezt a filmes rendezvényt/díjat eddig nem ismertem, az azért ritka, hogy egy magyar film egyszerre ennyi díjat kapjon, főleg külföldön. Talán Szabó Magda is húzónév lehet. Az ő műveinek filmes feldolgozása egyelőre hiányos és egyenetlen is. A legismertebb minden bizonnyal az Abigél, ami ifjúsági regény/film (és ami alig maradt le a KT top 250-ről). Szerintem jól sikerült még a Régimódi történet (r. Bereményi Géza) és a Danaida (r. Zsurzs Éva) is, mindkettő parádés szereposztással. Az Ajtó feldolgozása már kevésbé lett jó. A nagy regények filmre vitele pedig még hátravan. A digitális kultúra kedvelőinek jó hír viszont, hogy hangoskönyv formában már megjelentek, mégpedig kitűnő tolmácsolásban. Többek között: Freskó (Molnár Piroska), Az őz (Für Anikó), Disznótor (Molnár Piroska), Für Elise (Bánsági Ildikó).

2020-02-13 20:21:34 zéel #408

Szabó Magda Pilátus című regényéből készült film 4 elismerést söpört be a MIFF Awards-on: a legjobb rendező (Dombrovszky Linda), a legjobb női főszereplő (Hámori Ildikó), a legjobb operatőr (Hartung Dávid) és a legjobb vágó (Mezei Áron) díját.
Ma reggel volt egy izgalmas beszélgetés a filmről Hámori Ildikóval a Klasszik Rádión. Nagyon várom a bemutatót!

P.S.: Most vettem észre, hogy offerus már bőven megelőzött a jó hírrel - a filmnél. (De inkább kétszer, mint egyszer sem.)

2020-02-11 20:34:02 zéel #407

Obiectiva Theodora. Részletek egy erdélyi színésznő lehallgatási dossziéjából / Török-Illyés Orsolya és Hajdu Szabolcs megrendítő rádiójátékáról...
Magam sem hittem volna, hogy egy hangjáték ennyire megfog. És nem enged!

2020-02-03 13:51:01 zéel #406

2020. február 3. és 9. között ingyenesen megtekinthető 6 díjnyertes magyar dokumentumfilm.

2020-02-01 00:17:13 ryood #405

köszi, ezt meg fogom hallgatni.
remélem, megcsinálják belőle a színdarabot!

2020-02-01 00:05:33 zéel #404

Na, igen, az a rádiójáték hátborzongató. És elképesztő történet (meg munka!) a Secunak "köszönhetően".
És, hogy milyen lehetett ezt Orsolyának feldolgozni?!
(ezt ma reggel hallgattam)

2020-01-31 23:56:53 ryood #403

ja, ezt most a rádiójátékra írtam amúgy...:)
a Valan nekem is tetszett mellesleg...de a FOMO is...

2020-01-31 23:36:20 zéel #402

Nekem a Valan nagy kedvencem. A másikat még nem láttam.

2020-01-31 23:03:58 ryood #401

kemény!

2020-01-31 22:59:04 zéel #400

A filmkritikusok a legjobb filmnek Hartung Attila filmjét, a FOMO - Megosztod, és uralkodsz-t válaszották. A legjobb rendezés díját Bagota Bélának ítélték oda Valan - Az angyalok völgye című filmjéért.
A Magyar Filmkritikusok Díját 58. alkalommal adták át az előző év legjobbnak ítélt teljesítményeiért.

2020-01-27 19:58:01 zéel #399

Török-Illyés Orsolya rádiójátékban meséli el, hogyan hallgatta le édesanyját, a híres erdélyi színésznőt a Securitate.
Most még itt meg lehet hallgatni. Döbbenetes.

2020-01-25 15:48:38 zéel #398

Nagyon erős stáb formálódik Mundruczó amerikai filmje körül.

2020-01-16 01:02:46 zéel #396

gondolom, bővülni fog

2019-12-31 12:09:16 zéel #395

2019 magyar KULTfilmjei (TOP 10)
nekem tkp. tetszik
bár a Fogoly helyett valami mást tennék, de a "más"-ra viszont nincs ötletem

2019-10-25 23:57:28 tomside #393

A regényt imádom, régen vártam ennyire magyar filmet!

2019-10-25 22:36:09 ryood #392

tényleg, Kocsis Ágnes Éden című filmjéről lehet tudni valamit?
elvileg már leforgatták, de vajon, hogy állhatnak az utómunkával?
idén sajnos nem lesz már bemutató, pedig nagyon érdekelne.

2019-10-25 21:40:26 zéel #391

Befejeződött Enyedi Ildikó új filmjének forgatása. A feleségem története című filmet ötvenhét napig forgatták egy nemzetközi stábbal, és a több hónapos utómunka első fázisaként megkezdődött a vágás.

2019-10-15 10:16:22 tomside #390

Többek között éppen ezért örültem nagyon a mítoszromboló, deheroizáló Guerillának!
Sokkal több olyan kellene.

• ...