Foci EB 2024 👁

(vissza a topikok listájához)

2024-07-15 16:09:18 critixx #111

Erősen elkanyarodtunk az Európa-bajnokságtól...

Én is úgy gondolom, hogy az előző világversenyek döntőihez képest jó döntőt láthattunk, a spanyolok 90 perc alatt elintézték az angolokat, nem volt tizenegyespárbaj mint legutóbb, még hosszabbítás sem. Megérdemelt győzelem volt. Szimpatikus csapat, akik jól játszottak, küzdöttek, ellenben a dögunalmas alibifocit játszó, a gyengébb ágon továbbjutó angolokkal. A fogszabályzós Yamal 17 évesen és 1 naposan döntőt játszott, ahová részben az ő gólja juttatta el a csapatot. Remélem még sok szép pillanatot köszönhetünk a következő akár 20 évben ennek az ifjú tehetségnek.

2024-07-15 15:53:41 HZ #110

Belgium jelentős mértékben kizsákmányolta Kongót a nyersanyagai, főleg a gumikivonat miatt, illetve a munkaerővel, és megtagadta alapvető jogaikat. Sajnos a történelem során sok esetben ez történt, és a fejlett országok rendre kizsákmányolták, gyarmatosították a fejletlenebb országokat, népeket.

Állni is fognak..

2024-07-15 15:28:10 csabaga #109

Szegény őslakosokat senki sem védte meg, az egész gyalázat elfelejtődött.

A király szobrai Belgiumban ma is állnak...

előzmény: HZ (#108)

2024-07-15 15:16:07 HZ #108

És mindezt Kongói Szabadállam néven tették, ami egyébként II. Lipót magántulajdona volt.

Stanley Morton csalással, lefizetéssel és szerződések hamisításával szerezte meg a területeket. A szerződéseket, amelyeket a föld megszerzésére használtak, a helyiek vagy nem is értették, vagy aláírásuk után meghamisították. A jogokat pedig katonai erővel érvényesítették.

2024-07-15 15:00:47 csabaga #107

1966 se volt igazságos, Hurst lövése után a labda nem jutott túl a gólvonalon...
A számítógépes szimuláció szerint alig 6-9 centi hiányzott.
A negyedik angol gólnál meg labdaszedők tartózkodtak a pályán, meg kellett volna állítani a játékot.

A játékvezető a partjelző véleményére adta meg a gólt, de azóta kiderül, az semmit sem láthatott.

előzmény: Ágó (#103)

2024-07-15 14:46:36 csabaga #106

A szlovákokkal semmi bajom, a gyarmatosítással már inkább....

Szépen tönkretették a világot, és így egy kongói nem Kongóban jut el valahová, hanem a volt gyarmattartó ország válogatottjában, Belgiumban.

Kevesen tudják, de az emberiség 10 legnagyobb népirtója közé tartozik II. Lipót belga király is.
A becslések szerint 3-30 millió halálos áldozattal...

A sport kitörési lehetőséget ad a nyomorból, a nyomorgók nagy része meg a volt gyarmatokról származik...

előzmény: Hulla88 (#105)

2024-07-15 11:27:13 Hulla88 #105

Az elmúlt Európa és világversenyek döntőihez képest kifejezetten jó meccs volt, elsősorban a nehezebb ágon a döntőbe kerülő spanyolok miatt, akik egyszer sem alkalmazkodtak, mindig a saját intenzív focijukat játszották a torna alatt, ellentétben az angolokkal, akik egy könnyebb ágon játszottak területet átengedő, unalmas futballt.

Az utolsó mondataidra nehéz mit mondani. Neked bajod van a fehér szlovákokkal, bajod van a "gyarmati"-nak kinéző csapatokkal, (teszem azt, ha nyelvében él a nemzet, elég szarul állunk, mert nálunk ugye négy válogatott tag nem beszél, vagy csak nagyon kis mértékben magyarul, ellentétben az angolokkal, spanyolokkal, franciákkal, ahol mindenki beszéli a rajta lévő címer nyelvét) és még sok mindennel bajod van, mert régen ugye minden jobb volt. Ezek a srácok bőrszíntől függetlenül sok mindenről mondtak le, még akkor is ha teszem azt egy fekete gyerek előbb érik vagy szerencsésebb a kondíciója, rengeteg mindent kell feladnia, rengeteget kell edzenie és nem a bőrszíne miatt kerül be a csapatba, hanem mert jobbak a mutatói. Lehet persze kvótát hozni, Numerus négurus vagy tudom is én, de ahogy a manapság pont azok ellenzik ezt a nőkkel kapcsolatban (én mondjuk mindkettőt) akik mily érdekes, itt meg akadékoskodnak.

Multi világ van. Nem a kedvencem, de, hogy teszem azt Nico Williams többet adott a spanyol nemzetnek, mint Te vagy én a magyarnak, abban biztos vagyok. Ha tévednék, cáfolj meg nyugodtan.

2024-07-15 10:35:53 csabaga #104

Az angolok már a szlovákok ellen majdnem kiestek...
A német spanyol sokkal jobb meccs volt, a gyengébb ágon a hollandok jobb focit játszottak, de a bátor játékot bemutató törökök is szimpatikusabbak voltak, mint a sorozatban második döntőjükön is antifocit bemutató szigetlakók.

Nem tudom ki hogy van vele, de engem zavar, hogy európai válogatottak "gyarmati" csapatnak
néznek ki...

Az olaszok csalódást okoztak, a portugálok az utolsó 3 mérkőzésükön gólt sem rúgtak.
Nem volt jó Eb!

2024-07-15 10:23:49 Ágó #103

Szerintem is jó döntő volt, az előző 50 meccs fényében mindenképp.
Megérdemelt spanyol győzelem született. Ugyanakkor sajnálom az angolokat. '66 óta semmi siker.
Egy kedves ismerősömmel immár 14 éve mindig sms-t váltunk a döntők után. Most ezt írta:
"Ha a pokolra jutok, spanyol csapatok győzelmeit kell majd végtelenítve visszanéznem."

Kitalálható, hogy kinek szurkolt... :)

2024-07-14 23:05:49 Mizi #102

Ne túlozzunk.

2024-07-14 22:56:39 Ugor #101

Jó döntő volt!

2024-07-11 07:37:21 TheDriver #100

Akkor ne nézz, szerintem meglesznek nélküled XD

előzmény: paradox (#97)

2024-07-11 02:47:09 csabaga #99

Elbuktak 3 Vb. döntőt és mellé egy csomó Eb. elődöntőt.
Mi "csak" 2-2 Vb. döntőt és Eb. elődöntőt vesztettünk.
Viszont, egy Európa bajnoki címet csak szereztek.

2024-07-10 23:38:45 Ugor #98

Sajnálom a hollandokat... de tényleg.

2024-07-10 20:55:44 paradox #97

Copa: argentin vs col/uru döntő. Kemény, de szép meccsek. Ha Anglia ma tovább megy, soha többet európai mérkőzést nem nézek.

2024-07-10 10:28:54 Mikkey #96

Csak nehogy csapágyasra hajtsa a Barca, ahogy Pedrit.. még fejlődő szervezet, 60+ meccsszám komoly egy szezonban :)

2024-07-10 10:24:36 csabaga #95

A Platini féle francia csapatot még kedveltem.
A 2016-os Eb. döntőt viszont úgy kezdték, hogy lerúgták Ronaldót...

Spanyol-holland döntő lenne a jó!

Nézni is rossz, az angolok mit művelnek.
Régen ilyen focival néha még a tornákra sem jutottak ki.
Most meg, megint elég egy "jó szereplésre".

2024-07-10 09:14:43 critixx #94

Ismét egy szép győzelem a spanyoloktól. Szerintem is szimpatikus csapat, a döntőben is drukkolok nekik, bárki ellen játszanak. Yamal a jövő nagy tehetsége lehet, remélem még sok szép pillanatot látunk a kissráctól a következő 10-20 évben.

2024-07-10 08:14:04 Mizi #93

Főleg a Tojástzabál meg a Kukuriku

2024-07-10 06:37:28 Mikkey #92

Végre volt egy kis Fußball, Szabadság téren őrület volt, tele spanyol drukkerrel! :D

2024-07-09 23:29:41 paradox #91

Nico W. Bomba játékos, nagy kedvencem a mostani csapatból . 3-4 év meglesz a rutin és agyonverik a világot. Nemrég olvastam egy véleményt (débekem)Yamalról : Miszerint a világ nincs rá felkészülve, hát legyen :)

előzmény: branton (#89)

2024-07-09 23:22:06 csabaga #90

Igen, sokkal szerethetőbbek, mint a 2008-12 közötti gárda.

előzmény: branton (#89)

2024-07-09 23:09:18 branton #89

Sutaságaik ellenére öröm nézni ezt a felszabadult spanyol válogatottat. Yamal hatalmas tehetség, nemkülönben Nico Williams. Kellett ide Fuente edzőbá', sokkal jobb hatással van a csapatra mint az egyre inkább elmeháborodott Luis Enrique.

2024-07-09 23:04:15 paradox #88

Yamal nevet sokat fogjuk még fociberkekben hallani. 1 Mrd €++

2024-07-07 00:11:25 csabaga #87

Német, spanyol, holland, török, ennek kellene a legjobb négynek lennie.
Az antifocista franciák és angolok meg elmehetnének a...

A portugálok szintén. Az utolsó 3 mérkőzésükön, 330 perc +hosszabbítások alatt egy nyamvadt gól sem tudtak lőni az egyenes kieséses szakaszban+ előtte a grúzok ellen!

Viszont ötletem sincs, mit lehetne kezdeni a focit csaló csapatokkal.
Kűzdősportban ilyenkor jött a kettős leléptetés.

2024-07-07 00:02:23 critixx #86

A tegnapihoz hasonlóan ma is volt egy meccs, ahol futballt láthattunk, ahol a két csapat igyekezett játszani és felülkerekedni a másikon és egy, ahol eluralkodott a tömény unalom. Az angolok a svájci gól után végre elkezdtek focizni, kár, hogy nem 75 perccel korábban született a találat.

2024-07-06 14:26:39 csabaga #85

Az viszont elgondolkodtató, hogy amiért (rábikázott labda) a dánok ellen büntető járt, most a spanyolok ellen meg sem vizsgálták...

A másik meccsről, vicc, hogy gól nélkül a négybe lehet jutni, mondjuk a portugálok sem lőttek egyet sem a kieséses szakaszban.,

2.1 a torna gólátlaga, nincsenek jó csatárok sehol sem, hihetetlen, mit összebénáznak gólhelyzetben.

Nézem a Copát is, ott sem sokkal jobb a helyzet, még Messi sem képes egy büntetőt berúgni, egy ember konkrétan majdnem hasraesett a labdában...

Gyerekként még Blasz II-re is jártam, a Ganz Villany amatőr focistái jobban rúgták a 11-eseket.

2024-07-06 13:22:32 critixx #84

A bíró ismét 12. játékosként segítette Dél-Ko... izé... Németországot, akik olykor hihetetlenül gusztustalan dolgokat műveltek, lásd Pedri kiejtése a meccs elején. Kroos felrúghatott, leránthatott bárkit, úgysem kapott érte retorziót. A 3 perces hosszabbítás pedig 6 percre lett nyújtva, hátha talán esetleg találnak a házigazdák egy gólt és jöhetnek a tizenegyesek.

Szerencsére nem így lett, Spanyolország győzött és jó eséllyel várhatja a végső diadalt. Hajrá! Viva Espana!

2024-06-30 11:09:26 paradox #83

Mióta világ a világ házigazdák felé lejt a pálya,de a kéz mindig kéz lesz.VAR pedig egy tökéletes eszköz ennek bizonyítására. Jól játszottak a dánok bárki ellen nagyobb esélyünk lett volna,ismét bizonyított fociban tényleg számít a szerencse faktor kit ki mellé sorsolnak. Remélem ma este Southgate formáció teljes kudarcát láthatom.En-Sk 1:2.spanyol grúz sima legyen.

2024-06-30 10:18:30 csabaga #82

A dánokat sajnáltam.
Elvették egy góljukat egy egymilliméteres les miatt, majd adtak ellenük egy büntetőt egy kisujjat súroló labda miatt.

A kezezés jelenlegi szabályozása teljesen életszerűtlen.

2024-06-30 09:42:29 critixx #81

Az olaszoknak drukkoltam, de Svájc teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Ez az olasz csapat iszonyú gyenge.

2024-06-29 23:03:55 Umberto #80

Amióta nézem a focit, messze a leggyengébb olasz válogatott. Del Piero és Inzaghi óta nincs klasszis csatáruk. Ennek pedig kábé 20 éve. Jelenleg Barella a legjobb, aki szerintem egy De Rossi-szintnek felel meg, a nagy olasz válogatottban legfeljebb csere lehetett volna. Calafiorit viszont kiemelem, benne látok potenciált.

2024-06-29 21:06:05 BonnyJohnny #79

Már nem is tűnik olyan szégyennek a tőlük elszenvedett vereség. :D

előzmény: paradox (#78)

2024-06-29 20:23:29 paradox #78

Svájc jobb volt minden tekintetben ez nem kérdés.

2024-06-29 20:13:18 csabaga #77

Ezért kár volt az olaszoknak továbbjutni azzal a szinte utolsó pillanatban esett góllal...

előzmény: paradox (#75)

2024-06-29 16:52:47 BonnyJohnny #76

Ezt értem, de egyik sportág sem így működik. Aki erősebb, annak belefér a "lazulás", aki gyengébb, annak meg az sem segít, ha végig erőlködik. C'est la vie.
A szerencse meg egy érdekes dolog... az is kell (vagy méginkább, a balszerencse elkerülése) kezdve a csoportok kisorsolásával, meg a meccsek sorrendjével. Az is része a sportnak, mint a pillanatnyi forma, éppen akkori körülmények, stb...
Ha nem így lenne, akkor nem is kellene sport, hanem statisztikák alapján lemodelleznénk az eredményt (ahogy a fogadóirodák teszik).

2024-06-29 15:59:22 paradox #75

O.-S.:1:1 90 perc,1:2 N-D:3:0

2024-06-29 15:02:00 critixx #74

Amikor te gyerek voltál, Szlovákia még nem is létezett. :-)) Nyilván mindkét oldalon vannak idióták, de nekem inkább pozitív tapasztalataim vannak mind szlovák, mind magyar részről.

Ma hajrá Olaszország és hajrá Dánia!

2024-06-29 14:57:23 csabaga #73

Hogy ne a szerencse döntsön, hogy ki játszik harmadikként a csoport esélyesével.
Amelyik csapat ott már eleve a tarcsival áll ki...
Talán ha 8 hármas csoport lenne két továbbjutóval...

Vagy a tuti: 32 csapatos torna, egyenes kieséses rendszerrel.
Ráadásul kiemelés nélkül, sorsolással, minden kör után újra!

2024-06-29 14:47:03 BonnyJohnny #72

Miért kéne? Aki az elején jobb, a végén "lazsálhat". Ez így van a 90 perces játék idő alatt is. (Meg minden sportágban.)

2024-06-29 13:17:14 csabaga #71

Valami ötlet, amivel meg lehetne akadályozni, hogy az első két meccsen 4-6 pontot szerző csapatok ellazsálják az utolsó találkozót, és ezzel befolyásolják a továbbjutást?

2024-06-29 13:03:53 csabaga #70

A "kiscsapatoknak" fogok drukkolni, ma svájcnak és a dánoknak.

A spanyolokat kivéve a nagyok közül senki sem valami meggyőző, talán most is lesz a végén meglepetés.
Végül is, Eb-t már 10 ország nyert.

2024-06-29 08:40:07 paradox #69

Értem amit mondasz sajnálom ha ilyen rossz tapasztalataid vannak,mert történelem így elég nehéz béklyó. Szerencsémre másképp látom, és akikkel kapcsolatban vagyok szintén.

2024-06-28 22:46:03 csabaga #68

Szlovákiában az érvényben levő jogszabályok szerint a magyarok "hazaárulók".
Mikor gyerekként ott jártam, jó régen, meg sem volt szabad szólalni magyarul, a turistáknak sem.

Az osztrákokkal elvagyok, csak mondjuk elég beképzeltek.

előzmény: paradox (#66)

2024-06-28 22:37:26 csabaga #67

Amíg a dákóromán elmélet a hivatalos tananyag...

Persze, nálunk is megvan a hun rokonság, de ezt nem mi találtuk ki, külföldről vettük át.

2024-06-28 22:30:11 paradox #66

Mely országokat értesz az alatt a kijelentésed alatt (magyargyűlölet)? Tapasztalataim szerint a Demagógia mindenhol jelen van,szerencsére egyre kisebb társadalmi csoportokat érint. Elmúlt évtizedben nagyon sokat utazom Ausztriába és legalább havonta megfordulok Szlovákiában is a benyomásaim pozitívak. Romániáról nem tudok nyilatkozni ott nincs elegendő referenciám. De ez most nem egy napló.Nyilván ha esélyest kell latolgatni akkor Spanyolország ,szerintem ők viszik el a kupát. Parádés villámgyors a két szélső az egész csapat olyan átütő erővel bír ami az általam látott csapatok egyike sem közelített meg.

2024-06-28 22:02:06 Ugor #65

Na jó, de ez kölcsönös... nyilván a tökhülye románok gyűlölik a magyarokat, ahogy a tökhülye magyarok is gyűlölik a románokat. Ez valami bozótlakó népbetegség. Egyszer felvettem Erdélyben egy román nőt, egyébként tanárnő volt, végigautóztuk a fél országot, és iszonyú jókat röhögtünk saját népeink idiótáin. Valahogy így kellene ezt mindig...

2024-06-28 21:53:44 csabaga #64

Nehéz olyan országoknak drukkolni, ahol a nemzettudatukhoz hozzátartozik a "magyargyűlölet".
Ráadásul, okuk sincsen rá.

Akkor már inkább az osztrákok.
Vagy a törökök, akik sokat ártottak, de egy idő után minden magyar emigránst befogadtak.

2024-06-28 21:50:15 HZ #63

A vb meccseiket, nagyobb mérkőzéseiket most is meglehet találni a neten, illetve korábban ismételték őket, de Grosicsról vannak összefoglalók is.
Korszakából nem tudok nagyon más kapust, előtte is csak Zamorát.
A '60-s, '70-es évekből már több kapus volt, aki ismertebb.

Igen, ott a belgák ellen volt az a gól.

2024-06-28 21:32:55 Ugor #62

Tulajdonképpen nehezen határoznám meg, hogy minek alapján drukkolnék és melyik országnak. Nehéz. Azt hiszem, pillanatnyi szimpátia. Ilyen un. történelmi előzmények kapcsán nincsenek előítéleteim, pont ugyanolyan szívesen haverkodom egy szlovákkal vagy románnal, mint egy angollal vagy hollanddal. Amúgy voltak már nagy kedvenceim a hollandok sokáig, de volt, amikor Walest és Izlandot is nagy szimpátiával néztem. Egyébként sokszor meccs közben dől el, hogy kit kedvelek éppen. Szóval, nekem így könnyű, mert így az EB akárhányesélyes.

2024-06-28 21:28:42 csabaga #61

Az apám véleményét írtam, én őt nem láttam védeni.

82-ben majdnem továbbjutottunk, de Mészáros benyelte az a gurított lövést.
Mondjuk, magára vállalta.

előzmény: HZ (#58)

2024-06-28 21:16:28 csabaga #60

Igen, jó lenne egy meglepetés-győztes, de erre kevés az esély.

Egyszerűen az ex gyarmattartók, manapság meg bevándorló célpontok nagy előnyben vannak.

Régen holland drukker voltam, de a mostani csapat nem ugyanaz, mint a 74-78-as Vb. döntős gárda.

Bár, ha a görögöknek sikerült...

előzmény: paradox (#54)

2024-06-28 21:13:46 paradox #59

Megértem persze. Egy kicsit az ember felülemelkedik, és pusztán csak a sport teljesítményt nézi az megint egy más mérce. A múltba temetkezve nem hiszem hogy lenne jövő.

előzmény: TheDriver (#56)

2024-06-28 21:09:15 HZ #58

Grosics nemzetközi szinten elismert kapus volt, és kulcsszerepet játszott a magyar Aranycsapat sikereiben, sokan kora legjobb kapusának tartották.

A futball és a kapusok stílusa az évtizedek során jelentősen változott.

Szerintem abban az időben Grosics elég jó kapus volt, talán csak Yashin volt jobb.

2024-06-28 21:09:13 csabaga #57

Jelenleg a bolgárok tartanak ott, hogy az utolsó 13 tornából csak egyre jutottak ki, az is 2004-ben volt.

Néha azért is "haragszom" mikor a mostani csapatunknak mákja van, miközben a régi nagyoknak valahogy sohasem volt.

2024-06-28 21:06:32 TheDriver #56

Szlovákok?? Soha nem tudnek szurkolni nekik, ahogy a románoknak sem... Akkor már inkább Szlovénia.

előzmény: paradox (#54)

2024-06-28 20:54:52 csabaga #55

Igen, tudom.
Az apám egész életében erről beszélt.
Hogy lehetett egy sorsdöntő mérkőzésre újonc kapussal kiállni.
Nem is volt többet válogatott.

Mindig úgy mesélte, a nagyokos sajtó kiabálta be a válogatottba.

Mondjuk, jó kapusunk sohasem volt, Grosics sem volt az.

előzmény: HZ (#53)

2024-06-28 20:48:05 paradox #54

Nos,Na akkor folytassuk itt. Mivel a magyar csapat esélyei azt hiszem a budapesti landolással már elszálltak ,itt az idő egy kicsit komolyabban is foglalkozni azokkal a résztvevő csapatokkal akikben van ráció. Ugye a spanyolokkal mindenki számol, és a németek mint házigazdák valóban esélyesek. Belgák olaszok hollandak véleményem szerint elesnek, Portugálok is ágyeszbugyesz. Személy szerint nagyon bízom abban hogy az osztrák valamint a szlovák csapat meglepetést fog okozni.

2024-06-28 20:43:04 HZ #53

Egyébként Bicskei Bertalan volt aki 1973-ban benézte!

2024-06-27 11:50:03 HZ #52

"Der Mensch ist, was er isst."
Ludwig Feuerbach

előzmény: paradox (#51)

2024-06-27 10:17:19 paradox #51

így van, gyorsan be is toltam egy Domi menüt amíg van rá lehetőségem.

előzmény: HejjaX (#49)

2024-06-27 09:08:18 Ugor #50

Erősen figyelem magam, hogy milyen törést okozott bennem, hogy a magyar csapat matematikailag nem jut tovább. De semmit. Sem öröm, sem bánat. Más érzés az, hogy nézem a meccset és a magyarok rúgnak egy gólt, egy fontosat vagy szépet vagy váratlant, és az egy erős érzelmi löket, az ember hajlamos felugrani a székből és otthon kiabálni csak úgy négy fal között, kirohanni a szobából, inni rá egyet, de így... szóval ez nem ugyanaz.

2024-06-27 00:05:36 HejjaX #49

Legalább neked jó napod van...

előzmény: paradox (#47)

2024-06-26 23:20:49 csabaga #48

Az olaszok egyenlítettek, különben kiestek volna.
Az angoloknak és a portugáloknak a döntetlen ill. a vereség is belefért a csoportelsőséghez.

Az is igaz, ha nem mi játszunk az elején, máshogy is alakulhattak volna az eredmények.

Ugyanakkor, a selejtezőcsoportunk nem volt valami erős és a szerbek is kiestek.

2024-06-26 22:56:42 paradox #47

Megérdemelt Grúz győzelem. Így kell kis csapatként játszani. Hajrá Ausztria ,hajrá Szlovákia!

2024-06-26 19:26:21 bambula #46

Nem tudom mit keres ez a balga belga banda a FIFA ranglista 3. helyén,de remélem egy hónap múlva legalább 20 helyet csúsznak hátrébb.

2024-06-26 18:53:48 Umberto #45

Fodenre konkrétan rá sem lehet ismerni, de még Walkeren is azt látom, hogy olykor nem tudja, mitévő legyen. Palmer is egy zseni a csapatában, tegnap viszont ő is teljes homály volt. Sakáról, TAA-ról és Kane-ről már nem is beszélve.

2024-06-26 16:50:13 VVega #44

Borzasztóan lehangoló, ahogy Southgate játszatja ezt a csapatot. Az embernek van egy Ferrarija, de úgy vezeti, mint egy Fiat Multiplát a tescós nagybevásárlás után hazafelé.

2024-06-26 15:26:19 critixx #43

Amennyire jó volt az osztrák-holland meccs délután, annyira nézhetetlen az angol-szlovén.

2024-06-26 10:31:30 caulfield #42

A csoportkör minden tornán inkább jelenti az alibizést, semmint a tisztességes focit. a legutóbbi két EB ezzel a lebonyolítással viszont végleg számolgatássá és spekulálássá silányította a játékot. Lehetne úgy, hogy csak a csoportelsők jutnak tovább, plusz a két legjobb csoportmásodik, ezzel kevesebb a meccs (és persze a lóvé), de senki se veheti félvállról a győzelmet, arra bazírozva, hogy melyik ágra akar, vagy nem akar kerülni később. A magyarok most reménykedhetnek, hogy Ronaldoék őket akarják a nyolcaddöntőben és nem a szlovéneket.

2024-06-25 23:23:05 csabaga #41

A változatosság kedvéért, holnap drukkolhatunk a törököknek, nehogy kikapjanak a csehektől.

Ott van még a portugál mérkőzés.
Az a baj, a grúzok ellen gyakorlatilag mindegy már nekik, 6 ponttal szinte biztos csoportelsők már.

2024-06-25 23:13:38 Umberto #40

Annyira bíztam benne, hogy az angolok a hosszabbítás utolsó percében betalálnak, csak hogy teljes legyen a sorsszerűség. De nem, az angolok eddig ennyire képesek..

2024-06-25 21:16:16 csabaga #39

Szerintük, mi nyugati törökök vagyunk.

Az osztrák csapat nagy meglepetés, bár ma kellett a két öngól is.

2024-06-25 20:50:12 critixx #38

És a vicces, hogy a lengyelek mellett a törököktől érkezik a legtöbb "I love you, Hungarian brothers", "Go, Hungary!" és hasonló komment az interneten, fociban és más témában egyaránt. Valahogy a több évszázados egymás elleni harc, aztán a török hódoltság, nekik úgy jön le, hogy "gazdag közös múlt, történelmileg szoros kapcsolatok, egy vérből valók vagyunk". Érdekes jelenség.

Az EB kapcsán: ma délután 90 perc alatt vagy háromféleképp oda-vissza csavarodott a csoport állása, izgalmas volt végig, ugyan a magyarok szempontjából semmi tétje nem volt. A holland-osztrák meccset élveztem talán a legjobban eddig.

2024-06-25 17:59:23 HZ #37

Egész jól megúsztuk, a spanyolok több, mint 700 évig vívták a rekonkvisztát a mórokkal...a vietnámiak pedig évezredekig harcoltak a kínaiakkal .

2024-06-25 16:52:16 csabaga #36

Inkább, mint a törökök. Minden bajunk okozói, a történelmi Magyarország tönkretevői.
Az 1380-es években jelent meg az első oszmán rablóbanda, 1715-ben sikerült a Temesközből végre kiverni őket.

előzmény: TheDriver (#35)

2024-06-25 15:55:35 TheDriver #35

A horvátok mióta a barátaink? :D

előzmény: gabonaaa (#32)

2024-06-25 10:12:47 csabaga #34

Eddig folyamatosan fogjuk a szerencsemalac farkát.

előzmény: Umberto (#33)

2024-06-25 09:40:41 Umberto #33

Elképesztő, hogy a tegnapi olasz gól ugyanúgy született, mint a magyar. Értem ez alatt azt, hogy a rendkívül hosszú hosszabbítás utolsó percében született mindkét - nekünk kedvező - sorsdöntő gól. Mintha a sors azt akarná, hogy jussunk tovább, csak ehhez rágjuk le valamennyi körmünket.

2024-06-25 03:24:37 gabonaaa #32

Sosem gondoltam volna, hogy egy Olasz gólnak ennyire örülni fogok, főleg a Horvàt baràtaink rovàsàra :(
Hajrà Magyarok. <3

2024-06-25 00:12:45 gaben #31

Tévedtem, mégis elhangzott :-)

előzmény: Mikkey (#2)

2024-06-25 00:06:34 gaben #30

Zaccagni egyébként csodálatos góljával egy lépéssel közelebb vagyunk... Ha holnap Anglia megveri a szlovéneket, megvan a továbbjutás. Valószínűleg Portugália lesz az ellenfél, és ez a lehetséges nyolcaddöntős meccs egy újabb élmény lehet a csapatnak és a szurkolóknak is (még akkor is, ha az esélyek nem igazán melletünk szólnak)
És mondanék még egy mondatot, ami ebben az elég szikár csoportban még nem hangzott el:

Hajrá Magyarország!

2024-06-24 07:27:31 bambula #29

Ha az egész meccset nézem a döntetlen lett volna a reaális,de Varga Barnabás esete után,mindenképpen kijárt a győzelem.

Viszont amit a német szervezők az egész EB alatt produkálnak az nem semmi.
Őszintén szólva csoda,hogy még nem történt komolyabb baj.
Értem ezalatt egy terrorcselekmény(ne adj Isten!) megtörténését.
Ennyi simán a pályára berohanni tudó szurkolót például,szerintem még soha nem láttam,mint az eddigi meccseken.

A tegnapi Varga Barnabásos esetnél is a tökölödés ,pluszban mintha a vezető bíró sem lett volna a helyzet magaslatán,ahogy a több mérkőzésen is pocsékul szereplő játékvezetők.
Mintha lenne valahol egy raktár pocsék játékvezetőkkel megpakolva és onnan jó párat kivettek erre az EB-re.

2024-06-24 02:42:42 csabaga #28

Olaszok, spanyolok, portugálok, belgák jöhetnek, ha továbbjutunk.

Erre van esély, miközben eredetileg arról volt szó, 3 pont negatív gólkülönbséggel nem lesz elég.

A skótok megmutatták, miért is nem jutnak szinte soha tovább a csoportból.

2024-06-23 23:41:52 orbistertius #27

Éppen felépültem egy megfázásból – de hát így holnap megint nem lesz hangom. :-) Elképesztő!

2024-06-23 23:27:48 Umberto #26

Az ilyen pillanatokért érdemes sportot nézni. Katarzis.

2024-06-23 23:12:55 branton #25

Szerintem a németek ellen egyébként jobban és tüzesebben játszottunk, itt viszont azt kell mondjam, hogy szerencsénk volt, hogy ilyen kutyaütő módon játszott Skócia. Az utolsó pár momentum libabőr.

2024-06-23 23:02:47 Ugor #24

Őszintén: egyik csapat sem érdemelte meg a vereséget. Nem azt mondom, hogy a győzelmet nem vívtuk ki az utolsó másodpercben, de igen, de vereséget egyik sem érdemelt. A skótok sem. De legalább érdekes meccs volt, és láttam jobban focizni a magyarokat.

2024-06-20 07:11:40 paradox #23

2024-06-19 22:19:02 Ugor #22

Egész jól eltaláltad idáig az eredményeket. Meg hát valamennyire egyet is értenék a meccsről alkotott véleményeddel. Az egyik netes cikk azt írta, hogy "Nagyot küzdött" a csapat. Simán be is venném, ha nem láttam volna a meccset. Nem küzdött nagyot, de nem írnám, hogy ilyen szar, meg olyan szar a magyar csapat, hanem azt, hogy egyszerűen ennyi. Most csak azt láttam, hogy céltalan. Hogy nem tud mit kezdeni magával. A németek lazán, edzőmeccsszerűen passzolgattak a legtöbbször, mindig a térfelünkön, és a kutya se támadta meg őket, mindenki csak állt és várta a hóvégi fizetést. Néha romboltak, az utolsó pillanatban szögletre vagy bedobásra vágták a labdát. Ezt láttam, meg mintha a németek se akartak volna ennél többet focizni, semmi vicsorogva küzdés, bősz támadás, hanem csak várni, hogy hátha akad valami lehetőség. Nem volt egy élvezetes meccs, tanulságos sem volt, mert nem tudtam meg semmit. Legfeljebb azt, hogy most Marco Rossi a bírót hibáztatja. Én meg nem láttam olyan katasztrofálisan rossznak a bíráskodást.

előzmény: paradox (#18)

2024-06-19 21:53:08 orbistertius #21

Én is így látom, szerintem emelt fővel jöhettek le a pályáról a mieink, a hozzáállásra nem lehetett panasz, és mutattunk szép dolgokat, még ha nem is ez volt a közelmúlt legjobb meccse a részünkről.

Volt olyan az elmúlt években, nem is egyszer, hogy egy esélyesebb csapat ellen bátran, harcosan, lendületesen játszottunk, és még a szerencse is mellénk szegődött néha – most ez utóbbi sajnos hiányzott, ez van.

Mindenesetre reménykedem abban, hogy a skótok ellen szépen tudjuk zárni a csoportkört, aztán majd matekozhatunk egy kicsit a többi csoport zárófordulója előtt/közben.

előzmény: branton (#19)

2024-06-19 21:43:36 csabaga #20

Még van esélyünk.
Az albán-horvát x kedvező eredmény nekünk.

2024-06-19 21:10:40 branton #19

Te miről beszélsz? Egyrészt végig meccsben voltunk, másrészt ez a német csapat most jelenleg akárkit megverne. Ez egy tisztes helytállás volt most, abszolúte nem szégyen a 2:0, pláne így nem. Divat lefikázni a válogatottat, de amikor Angliát kétszer is megverte a csapat, a németekkel ikszeltünk, sok-sok jó eredményünk volt, akkor az olyanok mint te "kedves" paradox voltak a legelsők, akik levették szájjal Rossit meg a válogatottat. Nem véletlenül jutottunk ki! Az, hogy a svájciak ellen becsúszott egy valóban menthetetlenül gyenge meccs, az még nem jelenti azt, hogy fostoslófasz amit produkálnak.

előzmény: paradox (#18)

2024-06-19 20:17:23 paradox #18

Szlovákok jók voltak. Szurkoltam az osztrákoknak is. És tényleg kikaptunk a németek ellen ahogy megjósoltam kettő nullára. Ilyen a Football olyan geci szarok vagyunk hogy örüljünk annak egyáltalán ott vagyunk… Mutatott játék alapján messze a leggyengébb válogatott a mienk. Matekozhatunk a világ végéig de fostoslófasz amit lehoznak.

2024-06-17 20:26:17 critixx #17

Szlovákoknak nem drukkolok, de szép volt, ahogy az Intert bő nyállal szembeköpő áruló Lukaku kétszer is így felsült.

2024-06-17 19:41:30 bambula #16

Akkor ez a meccs számukra még égőbb szerintem.

2024-06-17 19:28:56 csabaga #15

Pedig róluk és az angolokról képzelhető el, hogy lesz egy új Eb. győztes...
Tíz már van, a görögöket ki várta?

Egyébként, a volt gyarmatosító országok eleve nagy előnyben vannak.
Pl. Lukaku kongói.

előzmény: bambula (#14)

2024-06-17 18:51:36 bambula #14

Igaz ez még csak az első félidő,de ezek a belgák igazi balgák.
Még jó,hogy lusta voltam tippmixelni.

2024-06-17 17:31:54 gaben #13

Szerintem se, ahogy eddig se mostanában. A Baltikum hiány azért nem annyira meglepő, egyik ország sem volt ott mostanában, kifejezetten alacsony színvonalat képviselnek :-)

2024-06-17 17:21:38 csabaga #12

Egy nagycsapat elhasalhatna már végre!
Hiába jutott ki az összes szomszédunk+csehek, lengyelek, érzésem szerint egyik ország sem fog meghatározó szerepet játszani.

Viszont ott vannak, ellentétben az északi országokkal vagy a teljes Baltikummal.