Vapiti 2023 👁

(vissza a topikok listájához)

2024-02-25 12:27:30 macready #67

Arany: Aftersun - Volt egyszer egy nyár
Női: Sandra Hüller (Anatomie d'une chute - Egy zuhanás anatómiája)
Férfi: Paul Mescal (Aftersun - Volt egyszer egy nyár)

2024-02-25 12:13:51 Ágó #66

Pókembert még pótolom, utána jöhet a szavazás!

2024-02-22 21:17:20 zéel #65

Román Katalin!
Román Katalin a Hat hét-ben nem nagyot alakít, hanem ő a Zsófi (a film főhőse).
Ilyen átlényegülésre nem sokan képesek. Daniel Day-Lewis tud ilyet.
- írtam anno a filmnél.
Fenntartom! :)

2024-02-22 19:38:54 mimóza #64

Csendesen örülök! *_*

2024-02-22 16:04:29 BalaKovesi #63

Arany: Aftersun, Babylon, Kaibutsu

Női: Lily Gladstone (Killers of the Flower Moon), Sandra Hüller (Anatomy of a Fall), Frankie Corio (Aftersun)

Férfi: Paul Mescal (Aftersun), Brendan Fraser (The Whale), Cillian Murphy (Oppenheimer)

Eléggé meglepődtem, eddig még sose volt olyan, hogy majdnem minden jelöltet láttam. Női részről még van mit pótolnom, de a film kategóriában a Csendes lány kivételével minden megvolt a második forduló előtt, a Férfi kategóriában pedig semmit nem kell pótolnom. A jelöléseim közül is csak Frankie Corio, és a Szörnyeteg nem jutott be (utóbbi pedig inkább taktikai szavazás volt, mert az Oppenheimer amúgyis egyértelmű befutó volt). Sandra Hüller-nek egyébként jót tett, hogy az Egy zuhanás anatómiáját már tavaly bemutatták, így egymás után kétszer is lehet esélye a Vapitin. Meg érdekes, hogy az ír színészek is mennyire reflektorfénybe kerültek az utóbbi években. Részemről: Hajrá Aftersun, nagyon szurkolok, de igazából egyik filmmel sem lenne komolyabb problémám, ha nyerne.

2024-02-22 13:32:07 VVega #62

Hajrá Babylon!
És még inkább hajrá Román Katalin. Megközelítőleg se láttam annyira valódi alakítást, mint az övé volt.

2024-02-22 13:09:38 offerus #61

A tízes lista filmjei gyakorlatilag alátámasztják, amit cucu évek óta hangoztat: a legnépszerűbb filmekből a legjobbaknak van esélye a győzelemre. Ma reggel (az első forduló lezárulta után, de az eredményhirdetés előtt) megnéztem és a kihirdetett 10 film a népszerűségi lista első 12 helyéről került ki (azzal a kiegészítéssel, hogy a ponthatárt valahol meg kellett húzni a filmek kiválasztásakor, nálam ez 3,8 volt). Az ember, akit Ottónak hívnak és az Air - Harc a legendáért nem került be az első 10-ből, mindkettőnek az átlaga az alsó határon van, cserébe bejutott a 11-12 helyezett, a Pókember: A Pókverzumon át és az Egy zuhanás anatómiája, mindkettő 4,1-es átlaggal. Lehet ezekből tovább számolgatni, mindenesetre szerintem elég kicsi a matematikai esélye, hogy ne az Oppenheimer nyerjen a végén. Az esélyeit az is erősítheti, hogy a második forduló vége előtt ismertek lesznek az Oscar nyertesek. Bár időről időre néhányan bírálják az Oscar jelentőségét, értékét, a többségi véleményre még mindig meghatározó hatása van. Régebben írtam, hogy örülnék, ha a Vapiti nyerteseket az Oscar nyertesek előtt hirdetnék ki.

De ne legyen igazam, történjen meg a kevésbé valószínű, nyerjenek a hozzánk földrajzilag és kulturálisan közelebb álló filmek és színészek. Rajtam nem fog múlni.

2024-02-22 12:29:19 manuva #60

Menő lenne, ha Román Katalin megnyerné. Akár személyesen is átvehetné :)

2024-02-22 12:22:34 Xuja #59

Nah, lesz mit nézni :) Kíváncsi vagyok, hogy Scorsesét meg tudja-e verni nálam bármelyik is, de kevés esélyét látom.

2024-02-22 11:45:17 manuva #58

Furcsa, hogy 43 szavazatos filmmel is be lehet kerülni a nőknél. Coriót sajnálom, hogy nem kapott jelölést.

2024-02-22 11:34:27 ChrisAdam #57

És a várva várt pillanat: megérkeztek a jelöltek!

Szigorúan ABC-sorrendben:

Leonardo DiCaprio - Killers of the Flower Moon
Paul Mescal - Aftersun
Robert Downey Jr. - Oppenheimer
Ryan Gosling - Barbie

Indul a második forduló, amely március 21-ig tart. Eddig lehet a fenti 10-10-10 jelölt közül rábökni A Legjobbra (link: főoldali banner). Eredményhirdetéssel egybekötött Vapiti-találkozó: március 22.

2024-02-22 09:05:39 mimóza #56

Szívesen... majd folytatom az ámokfutást érte, ha kell. Csak nehogy kontraproduktív legyek. :))

2024-02-21 23:39:56 ChrisAdam #55

Férfi Ezüst
Colin Farrell [The Banshees of Inisherin / A sziget szellemei]
Joaquin Phoenix [Beau Is Afraid / Amitől félünk]
Cillian Murphy [Oppenheimer]

Nem kampányoltam elég hangosan, és az esélytelenek nyugalmával jelöltem mellette, de A hó társadalma nekem iszonyúan betalált. Tudom, hogy nagyjából egyedül vagyok, de ez a személyes quest. :) Titkon a vágyam persze az, hogy A csendes lány fogja nyerni az egész évet. Micsoda különlegesség lenne. (Köszi mimóza az erős kampányt!)
A színésznőknél pár napja még meg voltam lőve, mert egyáltalán nem tudtam, kit is jelölhetnék, de a két ír színésznő aztán gyorsan befoglalták a fennmaradó helyet.
Férfiaknál sokkal könnyebb volt, sőt: ott még sorakozott Brad Pitt, meg Keanu Reeves is, nem beszélve Robert Downey Jr-ról.

2024-02-21 22:48:44 manuva #54

Tár, Volt egyszer egy nyár, Amitől félünk

Román Katalin (Hat hét)
Kristen Stewart (A jövő bűnei)

Barry Keoghan (A sziget szellemei)
Joaquin Phoenix (Amitől félünk)
Sándor Soma (Elfogy a levegő)

Úgy tűnik, jó év volt, mert nehéz volt választani, akit különösen sajnálok és szívesen beszorítanám, az Amy Ryan.

2024-02-21 21:36:40 mimóza #53

Krasznahorkai Ágnes [Elfogy a levegő / Without Air]

Grégoire Colin [Avec amour et acharnement / Szerelemmel, szenvedéllyel]
Bergendi Barnabás [The First Two / Az első kettő]
Keanu Reeves [John Wick: Chapter 4 / John Wick: 4. felvonás]

Nagyon sajnálom a Hulló leveleket, vérzett érte a szívem, de az Elfogy a levegő kiütötte végül... Viszont bízom benne, hogy a top10-be nélkülem is bekerül. Azt a plusz 10-15 filmet is nagyon siratom, amelyek még a listámon voltak, de végül nem tudtam megnézni időben. A hölgyek közül nehéz volt választani, sok kiváló alakítást láthattunk tőlük, erősek voltak az idei "mezőnyben". Viszont boldogan válogattam be két tizenéves lánykát is, akik zsigerből élték a szerepüket. A férfiaknál abszolút szubjektív a megítélésem: Grégoire Colin iránt általános és teljes az elfogultságom; Bergendi Barnabást a szerethető és feledhetetlen álometűdből elkerülhetetlenül jelölnöm kell; Keanu Reeves mint John Wick pedig nem is állhatna tőlem távolabb, mégis - egészen tudathasadásos módon - muszáj elismernem, amit művelt. :)

Izgalmas második fordulót mindenkinek!

2024-02-21 20:36:29 von Schatu #52

Arany
Spider-Man: Across the Spider-Verse (magasan)
Suzume
Szörnyeteg

Margot Robbie (Babylon)
Alma Pöysti (Hulló levelek)

Férfi Ezüst
Bradley Cooper (Maestro)
Ryan Gosling (Barbie)
Colin Farrell (A sziget szellemei)

Hála Istennek, nekem idén pont nem kell fanyalognom, hogy mennyire rossz volt a termés. Nagyot ment az animáció, már maga a tény hatalmas mosolyt csal az arcomra, hogy Shinkai-filmet lehet Vapitire jelölni. És ráadásul milyet! De a Spider-Verse nálam idén mindent visz.

Emellett külön boldog vagyok, hogy iszonyatosan sokat combosodott a női jelöltek listája. Emlékszem, néhány éve úgy kellett három jelöltet összekaparnom. Most meg annyi jó alakítás volt, hogy Margot Robbie nem jutott be a Barbie-val, Carey Mulligan a Maestróval, Sakura Ando a Szörnyeteggel, Sandra Hüller az Egy zuhanás anatómiájával, vagy épp Annette Benning a Nyaddel. Ezek mind-mind top alakítások voltak, és ez csak abból az elenyészően kevés filmből, amit láttam! Csak így tovább!

2024-02-21 20:12:52 bakocsa #51

Catherine Clinch (A csendes lány)
Carrie Crowley (A csendes lány)

Cillian Murphy (Oppenheimer)
Brendan Gleeson (A sziget szellemei)

2024-02-20 23:43:17 Ágó #50

Nagyon jól tetted, hogy kampányoltál ennek a remek filmnek! Szinte minden listán ott látni A csendes lányt. Messze még a vége, de megkockáztatnám, hogy a végső győzelemre sem esélytelen.

Közben csak azt sajnálom, hogy egy füst alatt nem lehet mindjárt a következő évet is jelölni. Valakinek nagyon nagyot kell gurítania ahhoz, hogy a 2024-es Vapitin kiejtse a listámról az Előző életek - A fiú és a szürke gém - A szenvedély íze hármas valamelyikét.

előzmény: mimóza (#31)

2024-02-20 23:28:53 lizardking #49

R.M.N.

Férfi ezüst
Joaquin Phoenix (Amitől félünk)
Barry Keoghan (A sziget szellemei)
Brendan Fraser (A bálna)

Ha valami - és valaki - mellett kampányolnék, az mindenképpen a Hat hét című film, és az ebben átütő alakítást nyújtó Román Katalin. Bizonyára az is beszél belőlem, hogy magyar filmről van szó, ez miatt extrán átérezhető volt számomra a rögmagyar közeg valósága, de ettől függetlenül is egy nagyon komoly témáról értekezik a Hat hét, Román Katalinról pedig csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Nézzétek meg!

2024-02-20 23:10:53 dreaman #48

Magyarázat mindenre
R.M.N.

2024-02-20 15:18:17 deathcode #47

Egyetlen tavaly moziban bemutatott filmre sem adtam ötöst. Sajnos nem is láttam sokat, de így nemigen látom értelmét, hogy szavazzak...

2024-02-20 14:27:36 hhgygy #46

De jó, még épp időben megszereztem az Elfogy a levegőt, majdnem lemaradt a jelölésről nálam.

2024-02-20 13:01:33 Kalti #45

Colin Farrell (A sziget szellemei)
Leonardo DiCaprio (Megfojtott virágok)

2024-02-19 10:32:36 Atréyu #44

Tár
Megfojtott virágok

Cate Blanchett (Tár)
Lily Gladstone (Megfojtott virágok)

Cillian Murphy (Oppenheimer)
Leonardo DiCaprio (Megfojtott virágok)
Alessandro Borghi (Nyolc hegy)

2024-02-16 18:41:52 Ágó #43

Picit csodálkozom azokon, akik bajban vannak, hogy mit jelöljenek. Rendben, összességében nem volt egy izmos év, de azért volt néhány baromi ütős film. Oppenheimer bejut nélkülem is, így azt most kihagytam a jelöltek közül. Simán borulhatnak a listák, a maradék 5 napban igyekszem még néhány filmet pótolni.

Nyolc hegy

Kerry Condon (A sziget szellemei)
Alma Pöysti (Hulló levelek)

Férfi:
Colin Farrell (A sziget szellemei)
Bouli Lanners (Akkor éjjel)
Kocsis Gergely (Magyarázat mindenre)

2024-02-14 17:43:12 Ágó #42

Igen, egy ideje mintha tartanánk magunkat ahhoz, hogy nagyköltségvetésű, blockbuster-szerű alkotás ne nyerjen Vapitit. Én túl tudtam volna tenni magam azon, ha nyer a Top Gun, bár tény, a legtöbb tavalyi jelölt szerintem jobban megérdemelte volna. Csak azok kevésbé voltak népszerűek.

2024-02-13 15:55:42 BonnyJohnny #41

Egyébként ez általánosságban is igaz volt az Everything... és Yeoh szereplésére a díjszezonban. Nagyobbat mentek, mint a film kritikai átlaga és a népszerűsége alapján várható lett volna.
Szerintem sokan úgy voltak, hogy a Top Gunra mégsem szavaznak, mert az komolytalan lenne... :D

előzmény: Ágó (#40)

2024-02-13 15:07:03 Ágó #40

Remek felvetések. :)

Valóban érdekes a tavalyi győztes Minden, mindenhol, mindenkor átlaga. Amikor nyert, akkor még 3,9 volt, utána zuhant három tizedet. Tehát nem tett neki jót, hogy ennyire a figyelem középpontjában volt. Erre persze mondhatnánk, hogy ez igaz az összes többi győztesre is, azoknak mégsem esett (ekkorát) az átlaga.

Tavaly megdőlt az az elmélet is, hogy a legnépszerűbb filmek közül nyer a legjobb átlagú. A Top Gun: Maverick-nek a szavazatszáma és az átlaga is magasabb volt (igaz, csak egy tizeddel), mégsem nyert. Erősebbek voltak a Minden, mindenhol, mindenkor támogatói.

2024-02-10 20:21:54 Dió #39

As bestas (toronymagasan)
La nuit du 12

Női:
Román Katalin - Hat hét (toronymagasan)
Cate Blanchett - Tár
Jodie Comer - The end we start from - nem jelölhető :(

2024-02-07 22:15:02 zéel #38

Csatlakozom az előttem szólókhoz! :)
A jelenlegi jelöltjeim (egyelőre nem három, hanem még őt film):
Elfogy a levegő
Az első kettő
Volt egyszer egy nyár

2024-02-07 20:32:11 macready #37

Jó ezt olvasni! :-)
Megtisztelsz, köszönöm! ;-)

előzmény: offerus (#36)

2024-02-07 20:23:33 offerus #36

Tegnap óta az Aftersun, illetve Paul Mescal és Sandra Hüller (valamint a mimóza által említett A csendes lány - amelyet anno szintén Te ajánlottál a figyelmünkbe) is ott vannak az 'előrögzített' listámon. Bár szeretnék még megnézni néhány filmet a kimaradtak közül, szerintem ezek ott is fognak maradni.

előzmény: macready (#34)

2024-02-07 19:26:26 sllrrrply #35

Én pedig Lynch mellett, "ha másért nem lehet, akkor kapja a Dűnéért!" szlogennel.

2024-02-07 19:21:37 macready #34

Én az Aftersun mellett szeretnék kampányolni. Láttam, hogy többeket szintén megérintett a film, remélem nem haboztok a Vapitire jelölni. :-)
A színészek kategóriában nagyon örülnék, ha Paul Mescal és Sandra Hüller bekerülne legjobb tízbe. :-)

2024-02-07 17:21:52 mimóza #33

Igen, tudom, azért mertem. ;)

2024-02-07 17:03:36 BonnyJohnny #32

Ez a topic kimondottan kampányolásra is való. :)

előzmény: mimóza (#31)

2024-02-07 16:38:15 mimóza #31

Néhányan már megosztottátok itt a Vapiti jelöléseiteket, és örömmel látom, hogy A csendes lány c. ír film több listán szerepel. Bízom benne, hogy be tudjuk juttatni a top 10-be, hiszen nagyon jó az átlaga. Szívből szeretném azok figyelmébe ajánlani, akik még nem látták. Ha a várólistátokon van, kérlek, nézzétek meg még a Vapiti első körének lezárulása előtt! Ez a film a címéhez méltóan halk és szelíd; a tisztaság igazi, pontosan megfogalmazott, áttetsző dimenziója és definíciója. Ám erős is, és nem olyasmi, amit másnap már elfelejtesz. Egy ékkő.
Szomorúan emlékszem egyik korábbi Vapiti szavazásunknál a Kafarnaum c. film esetére... Sokan csak később nézték meg, és nagyon sajnálták, hogy nem hamarabb. Elismerték, hogy ott lett volna a helye a Vapiti jelöltek között.
A csendes lánnyal ez ne így legyen...
Nem, nem tagadom, ez kampány a részemről. :)

2024-02-07 15:02:11 HejjaX #30

A kutyák ura

Férfi:

Caleb Landry Jones (Dogman - A kutyák ura)
Brendan Fraser (A bálna)

Cate Blanchett (Tár)
Harmadik nincs, nem is volt.

2024-02-07 10:17:39 BonnyJohnny #29

Killers of the Flower Moon

Cillian Murphy (Oppenheimer)
Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
Brendan Fraser (The Whale)

Női ezüst:
Lily Gladstone (Killers of the Flower Moon)

2024-02-06 23:38:11 cucu #28

Erre még nem jött válasz: Vapitire törzstagok jelölhetnek (az első fordulóban) illetve szavazhatnak (a másodikban). Számukra látható a link a nyitó oldalon.

(Törzstag bárki lehet, aki elég régóta elég aktív a KT-n. A pontos definíciója nem nyilvános, hogy ne lehessen vele visszaélni.)

És ahogy Raul is írta: az első forduló pontosan az az előválogatás, amit te hiányolsz.

előzmény: supernadal (#10)

2024-02-06 22:05:03 offerus #27

Ráadásul az előválogatásban (szó szerint) nagyobb súlya van azoknak, akik sok filmet osztályoztak, illetve filmenként 25-szörös súllyal esik latba azok véleménye, akik a versenyben lévő filmeket látták. Szerintem ezek a szabályok is garanciát jelentenek arra, hogy nagyon rossz filmek ne jussanak tovább.

előzmény: Ágó (#26)

2024-02-06 20:31:45 Ágó #26

Raulhoz tudok csatlakozni. Fogjuk fel úgy, hogy az előválogatás most történik, a Vapiti első fordulójában.

2024-02-06 20:20:59 BonnyJohnny #25

Na jó, de miért kéne egy ilyen előválogatás? Nyilván azok a filmek, amikre utalsz, szóba sem kerülnek, hiába vannak ott.

előzmény: supernadal (#24)

2024-02-06 20:10:40 supernadal #24

Azok a filmek, amelyek nem igazán nyernek semmilyen nívós díjat, plusz a filmkritikusok is gyengének tartják, na azokra azért jó eséllyel mondhatjuk, hogy nem jó filmek. Továbbra is úgy érzem, hogy én akár egy jobb 300-as listát is össze tudtam volna állítani, amelyben romkomok és akciófilmek nem nagyon szerepeltek volna, maximum, ha valamelyik nagyobb franchise az ( pl.: Mission Impossible).

2024-02-06 18:20:06 BonnyJohnny #23

A 20 Vapiti díjkiosztón (merthogy eddig annyi volt!) 58 díjat osztottunk ki 45 film között (2003-ban csak Arany Vapitit ítéltünk meg, 2004-ben pedig, az első férfi Ezüst Vapitit Gael García Bernal két filmben nyújtott alakításáért érdemelte ki). Három filmnek sikerült eddig tarolnia (Inglourious Basterds (2009), Room (2015), Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)), nyolcnak dupláznia, 34 alkotás kapott egy díjat.
45 filmből a legalacsonyabb átlaga éppen a két tavalyi díjazottnak (Everything Everywhere All at Once, The Menu) van: 3,6. (Ez mondjuk megérne egy külön diskurzust...)
Ezeken kívül három 3,7-es átlagú film kapott díjat: The Queen (2006), Antichrist (2009), Shame (2011). A többi 40 film mind minimum 3,8 vagy az feletti átlaggal bír. De mind az öt "gyengébb" film Ezüst Vapitit (is) kapott (az Everything... Aranyat is), azaz a "gyengébb" filmben látható erős alakításokat értékeltek a szavazók.
Arany Vapiti nyertesek közül a "leggyengébb" filmek (az Everything...-et nem számítva) a The Dark Knight Rises (2012) és a Children of Men (2006), 3,9-es átlaggal.
Persze kinek mi... de én ebből azt szűröm le, hogy a "híg" mezőny ellenére annyira rossz film és/vagy rossz alakítás nem kapott itt még díjat.
A minden (nem csak filmes) díjról és listáról elmondható "öt másik" effektus meg természetesen itt is játszik, de ez nem von le a nyertesek érdemeiből.

2024-02-06 16:18:45 Raul #22

Pont erről szól a szavazás első fordulója, hogy összeállítunk egy nagyjából 10-es listát, főleg sikerfilmekből vagy jól sikerült filmekből. :)

2024-02-06 15:22:09 ChrisAdam #21

Szerintem meg az lenne a gáz, ha önkényesen kirostálnánk azokat, amik szerintünk nulla filmművészeti értékkel bíró filmek. Pont egy olyan oldalon, ahol a vélemények, értékelések adnak irányt és ezt igyekszünk minden oldalról tiszteletben tartani. Oscarra is minden film indulhat, Cannes-ra is minden film nevezhet (a bizonyos kritériumokon belül). A Vapiti miért lenne másképp? Főleg, hogy a filmek átlagai és szavazatainak száma már alapvetően egy természetes rosta arra nézve, hogy egy film mennyire jó és népszerű.
A második fordulóra szavazás pedig éppen azért van, hogy a közösség döntse el együttesen, hogy melyik filmek nem valók a legjobbak közé. Ebből a legjobb 10-ből pedig kikerül a nyertes. A nyertes pedig - mivel ez nem szakmai díj, hanem a közönség által megszavazott díj - mindig a legnépszerűbbek közt a legjobb. Az már a KT közízlését árazza be, hogy melyik a legnépszerűbb legjobb. Szerintem ez így demokratikus és kerek.

előzmény: supernadal (#19)

2024-02-06 15:20:29 Rorschach #20

Csak tudod, azt, hogy mi a nulla filmművészeti értékkel bíró film, nem Te, nem én, meg nem is a bizottság dönti el egy előzetes felmérésen. Hanem majd szépen mi mindahányan a Vapiti-szavazáson beárazzuk az éves termést :)

előzmény: supernadal (#19)

2024-02-06 15:12:23 supernadal #19

Hát csak ez itt egy film kritikai oldal vagy mi. Picit ciki, hogy egy ilyen oldalon nulla filmművészeti értékkel bíró filmek egész garmadàja is megtalálható azon a listán, amelyből végül kikerül a későbbi győztes.
Azért ez elég gáz.

2024-02-06 15:04:39 supernadal #18

Végignéztem a több, mint 300 filmet tartalmazó listát. Én jó, ha kb. olyan 30-40-et néznék meg belőle. Jó volna, ha a zsánerfilmek csak nagyon minimálisan volnának jelen a listán, mégha többnyire inkább azokat mutatják be a hazai mozik.
Nagyon híg a mezőny.
Nem kéne ennyire ragaszkodni a bemutató dátumához, hanem össze kéne állítani egy nagyjából 100-150-es listát, főleg fesztivál sikerfilmekből vagy jól sikerült TV-filmekből.

2024-02-06 14:24:37 Ugor #17

Nehogy bizottságot alakítsunk, mely előzetesen véleményezi, hogy milyen magas elvárásoknak kell megfelelni egy-egy filmnek, hogy bekerülhessen a belső körbe... ez itt nem így működik. Az - egyes vélemények szerint - "legpocsékabb" film is nyerhet, ha a többség rászavaz. Az adott év filmjei versenyeznek, nem a felkent kiemeltek.

előzmény: supernadal (#16)

2024-02-06 14:18:38 supernadal #16

Nagyon híg a mezőny.

2024-02-06 13:12:37 cucu #15

Rájöttem, hogy ez ki szokott maradni a körüzenetből (az ideiből is kimaradt), pedig hasznos infó, hogy mindenki úgy tudja alakítani a programjait: szóval idén március 22-én pénteken lesz a Vapiti-díjkiosztó.

Pontos részletek majd később lesznek, de a nap fix. Általában este 6-7-től indul a "buli", 8-kor szokott lenni az eredményhirdetés, és este 10-11-éjfélig maradunk, hangulattól és létszámtól függően. Ja, és az utóbbi években a Szilvakék Paradicsomban voltunk, ami szerintem bevált.

De mondom, pontos részletek majd később.

2024-02-02 21:46:12 Pedro #14

Margot Robbie [Babylon]

Fantasztikus alakítás volt.

2024-02-02 20:17:41 bambula #13

1.Magyarázat Mindenre
2.A tanári szoba
3.Hulló levelek

Női ezüst:

1.Leonie Benesch(A tanári szoba)
2.Cate Blanchett(Tár)
3.Annette Bening(Nyad)

Férfi ezüst:

1.Colin Farrell(A sziget szellemei)
2.Joaquin Phoenix(Amitől félünk)
3.Jason Momoa(Fast X)

2024-02-01 20:14:25 ifj. Ó. Posszum #12

1. An Cailín Ciúin / A csendes lány
2. Valoa, valoa, valo / Light, light, light (nem szavazható)
3. Maestro
4. El conde / A gróf (nem szavazható)
5. Babylon

1. Catherine Clinch / A csendes lány
2. Carey Mulligan / Maestro
3. Carrie Crowley /A csendes lány

1. Colin Farrell / A sziget szellemei
2. Andrew Bennett / A csendes lány
3. Bradley Cooper / Maestro

2024-02-01 16:29:40 ogreg83 #11

Nézz Mads Mikkelsen szemébe, majd a tekinteted szegezd arrébb 20cm-rel :)

2024-02-01 15:58:10 supernadal #10

vapiti-re hol lehet szavazni, nem látok semmilyen linket sem.

2024-02-01 12:28:15 macready #9

Joaquin Phoenix (Beau)
Brendan Fraser
???

2024-01-31 11:59:30 Ágó #7

Felkészülni... holnap kezdődik a Vapiti első fordulója!

2024-01-10 16:57:19 manuva #6

Amitől félünk, Volt egyszer egy nyár, Tár
Corio, Mescal, Blanchett, Phoenix színészként is.

2024-01-08 22:48:43 cucu #5

Február 1-től, vagyis onnantól kezdve, hogy lehet szavazni, meg fog jelenni a link a nyitó oldal tetején (ahogy az eddigi években is).

előzmény: supernadal (#2)

2024-01-07 03:18:21 ChrisAdam #4

A Szegény párák jövőre indulhat, mivel idén januárban van a bemutatója. Tehát a Vapiti szabályai nem változtak olyan mértékben, hogy ugyanúgy az adott év filmjei versenyeznek, ha ugyanabban az évben volt a magyarországi mozibemutatójuk, vagy nem volt, de streamingen vagy más helyen láthatók voltak, és elérték a 20 szavazatot. Az új rendszer elsősorban azoknak a filmeknek segítség, amelyek az év utolsó időszakában (napjaiban) lettek bemutatva, és netán eddig nehezebben, rövidebb idő alatt tudtak népszerűséget szerezni.

Ugyanakkor a Vapiti új felállása illeszkedik az Oscar-szezonhoz is, a gála az elmúlt években a korábbi február közepi/végi időponthoz képest 3-4 hetet csúszott.

2024-01-06 19:03:59 BonnyJohnny #3

Számomra 2023 vapiti jelöltjei eddig két filmből kerülnek ki (ezen még a Szegény párák bővíthet).

2024-01-02 19:34:00 supernadal #2

Majd legyen már az oldalon egy jól látható külön menüpont, ahol elérhető lesz a filmek listája és ahol szavazni lehet rájuk. Köszi.

2024-01-02 14:54:52 ChrisAdam #1

2024-ben nem január 1-jétől indul a Vapiti-szezon, hanem február 1-jétől! Az ok, hogy az adott év utolsó napjaiban mozikba és streamingre került filmek is nagy eséllyel kerüljenek be a ringbe azzal, hogy van idejük elérni a 20 szavazatot.

A tavalyihoz (és azelőttihez) hasonlóan idén is hibrid rendszerben történik mindez, vagyis azok a filmek indulnak majd, amiknek:
- tavaly, 2023-ben volt mozibemutatójuk
- vagy egyáltalán nem mutatják be őket moziban (se tavaly, se idén), viszont legalább 20 szavazatot elértek már (és nem rövidfilmek, klippek vagy minisorozatok)

Annak ellenére (és pont azért), hogy február 1-jén indul a szezon, ebben a topikban ugyanúgy lehet esélyeket latolgatni, kampányolni kedvenc filmek/színészek mellett, megosztani a jelöléseket, vagy csak simán beszélgetni.