Vapiti 2021 👁

(vissza a topikok listájához)

2022-01-15 20:51:02 Bateman #44

1. Benedict Cumberbatch [A kutya karmai közt / The Power of the Dog]
2. Mads Mikkelsen [Az igazság bajnokai / Retfærdighedens ryttere]
3. Kodi Smit-McPhee [A kutya karmai közt / The Power of the Dog]

2022-01-15 11:27:21 von Schatu #43

Vapiti alapból fontosabb, mint az Oscar, úgyhogy nem gond ha időben később adják át. Megkoronázza a díjszezont!

előzmény: cucu (#42)

2022-01-12 19:08:50 cucu #42

Barmilyen eves rendszerben lesznek frissebb es regebbi filmek. Elobbiek elonye, hogy tobb ember fejeben elnek aktivan. Utobbiake, hogy nagyobb a nezettseguk. Ezen nagyon segiteni nem lehet, de szerintem nem is kell.

Viszont! A Vapitinal dec 31-ig lehet nevezni (mozibemutatoval vagy ujabban minimalis nezettseggel is), es januar 1-tol mar megy a szavazas. Ez annyira sulyosbitja a fenti jelenseget, hogy az megiscsak problemava valik. Ez igy volt mindig is, de ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne/kellene javitani rajta.

A legnyilvanvalobb tenyleg az, hogy legyen eltolva a "nevezesi" es a szavazasi idoszak. Nyilvan nem a most futo Vapitin, hanem majd jovore. Vagy ugy, hogy marad a Vapiti januar 1-tol, viszont mondjuk december 1-tol november 30-ig tart a nevezes. Vagy ugy, hogy marad a naptar ev, es a Vapiti februar 1-tol indul. Elobbi hatranya, hogy nehezebb ertelmezni az "evjaratokat". Utobbi hatranya, hogy... azt akartam irni, hogy az Oscar utanra szorul a Vapiti dijkioszto, de egyreszt ez ma mar nem is igaz, masreszt igazabol kit zavar? :-) Szoval valoszinuleg tenyleg az lenne a legegyszerubb, hogy jovore februar 1-tol indulna az elso fordulo, februar 22-tol a masodik, es valamikor marcius 2x kornyeken lenne a dijkioszto.

2022-01-12 17:58:54 bumbayo #41

Ariana DeBose [West Side Story]

Férfi Ezüst
Anthony Hopkins [The Father / Az apa]

2022-01-11 21:04:38 Ugor #39

Stanley Tucci-ügyben abszolút melletted vagyok. Én is továbbjuttatnám.

előzmény: marcilu (#38)

2022-01-11 20:14:00 marcilu #38

No, én nem szoktam itt hozzájárulni a közösségi élményhez, de a tavalyi évem moziilag elég erős volt, több filmtől rendesen padlóztam (nem lényeg ebből a szempontból, hogy objektíve filmművészetileg jók voltak-e, az érzelmi hatás mindent vitt), és azt hiszem, majdnem mindent láttam, ami most labdába rúghat. Na, és ezért írok. Szegény Supernova, és szegény Stanley Tucci miatt. Legutóbbi ránézésem szerint 27-en látták innen a filmet, attól tartok, ez nem bejutási küszöb. De remélem, sikerül berugdalnunk párunknak, és a második forduló előtt, aki teheti, megnézi a filmet. És főleg Stanley Tuccit benne. :)

2022-01-10 22:11:03 ryood #37

Kar, hogy a Hasadek cimu-mellesleg kivalo- filmet ennyire kevesen lattak. Molnar Levente minimum megerdemelne egy kozepdontot. Jo, hat Mads Mikkelsen meg ket olyan alakitassal mint a Druk es Az igazsag bajnokai, muszaj hogy nyerjen...
A noknel Julia Viszotszkajat sajnalom, h ennyire nem lattak, mert amit muvelt Koncsalovszkij zsenialis filmjeben, az lesoport nalam iden mindenkit.

2022-01-10 22:07:23 Ugor #36

Nekem úgy alakult itt a középdöntő finise előtt, hogy a Nomadland kiesett az élcsapatomból, The Father tartja magát, a Don't Look Up még, meg erős bejövetellel Sorrentino È stata la mano di Dio-ja.
Nőknél Olivia Colman így is, úgy, amúgy is, Frances McDormand változatlanul, és Carey Mulligan még mindig befutó helyen.
Férfiaknál Anthony Hopkins, Stanley Tucci és nagyon szeretnék esélyt adni Szabó Ferenc (XVI)-nak is.
De a változtatás jogát még mindig fenntartom, naponta pótolok, súlyom növekedik, hízom, mint állat.

2022-01-10 07:32:15 ifj. Ó. Posszum #35

Nagyon erős év volt. Az Annette tartotta magát, de ahogy Ugor írtad lejjebb, filmnézésenként változott a lista.

Arany Vapiti
1. Robin Robin (Vörös, a vörösbegy) Az Aardman új csodája.
2. Annette (Leos Carax)
3. Nomadland (A nomádok földje) / Chloé Zhao
4. The Lost Daughter (Az elveszett lány) / Maggie Gyllenhaal
5. De uskyldige (Az ártatlanok) / skandináv művész X-men gyerekekkel
6. Spencer (Pablo Larraín)

Ezüst női
1. Alva Brynsmo Ramstad (A De uskyldige/Az ártatlanok)
2. Rakel Lenora Fløttum (A De uskyldige/Az ártatlanok)
3. Mina Yasmin Bremseth Asheim (A De uskyldige/Az ártatlanok)
4. Frances McDormand (Nomadland/A nomádok földje)
5. Jessie Buckley (The Lost Daughter/Az elveszett lány)
6. Sally Hawkins (Spencer)
7. Olivia Colman (The Lost Daughter/Az elveszett lány)
8. Kristen Stewart (Spencer)

Ezüst férfi
1. Sam Ashraf (A De uskyldige/Az ártatlanok)
2. Adam Driver (Annette)
3. Mads Mikkelsen (Druk/Még egy kört mindenkinek)
4. Nicolas Cage (Pig)

2022-01-08 09:24:56 Raul #34

Csak egy ötlet, ha ez a film 7-8 nap alatt 40+ ostályzatot össze tudott szedni (de pl. a Ne nézz fel! 2 hét alatt kapott 373 osztályzatot), akkor meg lehetne csinálni azt, hogy az egész Vapiti szavazást mondjuk 10 nappal eltolni, tehát jan. 10-én megnézni, hogy melyik filmeknek van 20 szavazata, és akkor húzni egy vonalat, aztán azokat lehetne jelölni mondjuk jan. 31-ig.

2022-01-08 08:48:08 ifj. Ó. Posszum #33

Köszi szépen. Bepróbáltam, mint kutya a tűzcsapot.
Sajnálom a The Lost Daughtert, de ez van.

előzmény: cucu (#26)

2022-01-07 22:32:42 Dió #32

Félreérthetően fogalmaztam. Tudom, hogy lehet rá szavazni (szavaztam is már egy hete:). Arra gondoltam, hogy bár az átlaga alapján esélyes is lehetne, a szavazatszáma alapján temetendő, aminek az is az oka, hogy Vapiti nyitás előtt gyakorlatilag egy héttel mutatták be és kezdték nézni az emberek. Tehát hiába fog szerintem elmenni előbb utóbb száz szavazatig is, a Vapiti pörgése alatt ennek max a töredékéig jut majd el, mert rosszkor volt rossz helyen, és ezzel gyakorlatilag "kiesik", pedig más körülmények között simán esélyes is lehetne. Ezt most nem feltétlenül arra írom, hogy rossz a szabály, és változtatni kell rajta... igazából csak annak akartam hangot adni a kommentemmel, hogy sajnálom az ilyen filmeket, illetve ránézni, hogy van -e ötlet az ilyenek mezőnybe hozására. Gondolom nincs, dehát ez van. :)

előzmény: cucu (#26)

2022-01-07 22:25:22 Kalevala #31

A Természetes fényt én is megnézném, de külföldön nem jutok hozzá.

2022-01-07 22:18:11 ryood #30

Kizlinger Lillara leszavaztam en is :)
Es a velhetoen tok eselytelen Molnar Leventere is.
Filmeknel Termeszetes feny, Kedves elvtarsak.

2022-01-07 22:10:40 zéel #29

Nem leszel egyedül!(+Dívák +A gyilkosok emlékműve)

előzmény: Kalevala (#27)

2022-01-07 22:08:25 Ugor #28

Pártolom a törekvést.... mert igaz, hogy esélytelen, de milyen szép lenne, ha például páran fűtenénk a mozdonyt, és például behoznánk a második fordulóra a Természetes fényt, vagy abból Semetka Istvánt ( Szabó Ferencet)... aztán persze levérzik így is, úgy is, de legalább... szóval az elveddel vagyok, a fősodorral szemben.

előzmény: Kalevala (#27)

2022-01-07 21:53:35 Kalevala #27

Én a Rengetegre (Fliegauf) is fogok szavazni, pedig tudom, hogy semmi esélye sincs. De kell....

2022-01-07 21:24:19 cucu #26

Alapvetoen a szabaly az szabaly. Majdnem 20 ev Vapiti alatt a The Father volt az egyetlen kivetel. Es azert a The Lost Daughter se az atlaga, se a nezettsege alapjan nem eselyes.

A Legjobb tudomásom szerint szavazhato, mivel decemberben bemutattak.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#23)

2022-01-07 20:26:04 manuva #25

A Legjobb tudomásom szerint szavazható.

2022-01-07 20:12:40 Dió #24

Osztom, és ugyanez a kérdésem vonatkozik a Legjobb tudomásom szerint c. filmre is. Az ilyen filmek, ha jól értem, gyakorlatilag kiesnek a Vapitiből, ugye?

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#23)

2022-01-07 18:11:31 ifj. Ó. Posszum #23

Kérdés!
Szegény The Lost Daughternek esélye se volt, hogy jelölhető legyen a december 31-i Netflix premierrel. De gyorsan, pár nap alatt elérte a 20 szavazatot.
Így járt és kész, vagy lehet kérni, hogy jelölhető legyen? Vagy a szabály a szabály?

2022-01-06 22:16:06 Raul #22

Már én is felfigyeltem rá, biztosan megnézem a határidőig (de hozzászólásokat szigorúan csak a film megtekintése után olvasok, ez nálam alapelv :)

előzmény: offerus (#21)

2022-01-06 22:01:23 offerus #21

Örülök, hogy a The Father - esélyesként akár két díjra is - bekerült a választható filmek közé. Amint lehetett, megnéztem. Hasonló helyzet után kerestem a téma filmes feldolgozását, de ilyen szintű megvalósításra azóta sem találtam. Méltó rá, hogy itt is elismerjük.

Az esélytelenek nyugalmával jelöltem a Természetes fényt, a történelem-nemzettudat, egyéni felelősség-lelkiismeret témájában készült csendes remekművet. Méltó lenne egy hazai díjra.

De mi legyen a harmadik? Ami még nem biztosan esélyes, de már esélytelennek sem lehet nevezni. Ahogy cucu mondta, „a Vapitit a népszerű filmek közül a legjobb, nem pedig a legnépszerűbb szokta nyerni.” A legjelentősebb kortárs olasz rendező önéletrajzi ihletésű filmjénél ugyan sok filmet láttak többen, de ezek közül eddig csak öt ért el magasabb átlagot. A film egyúttal óda a rendező szülővárosához is. Számomra méltó párja az Amarcordnak, vagy a Rómának, de akár a Cinema Paradiso-nak is. Olvassátok el ChrisAdam kitűnő hozzászólását, majd nézzétek meg a filmet. Akinek nincs Netflix előfizetése, itt megteheti. (Az elterjedt vélekedéssel ellentétben a film címe nem csak Maradona kezes góljára utal.)

2022-01-06 18:12:27 Danesz99 #20

Jodie Comer [The Last Duel / Az utolsó párbaj]

Anthony Hopkins [The Father / Az apa]
Vincent Lindon [Titane / Titán]

2022-01-05 12:11:09 Mikkey #18

én első körben taktikázni szoktam, "súlyom" révén kisebb filmeket támogatok, a biztosnak vélt alkotásokkal szemben, a top 10 reményében. azt a végén már győzzön a "legnépszerűbb"! :)

2022-01-05 11:00:23 Ugor #17

Előzetes hírverést csinálni, meg hátha bejön még másoknál is, persze! Én is azért gondolkodtam itt "hangosan"... meg mások előzetes hangosan gondolkodása is hat rám, hogy mit is kéne még sebesen pótolni.

2022-01-05 10:32:30 ryood #16

értem, és tökéletesen tisztában vagyok mindezzel, amit leírtál a "vapitis" film kapcsán.
ez tulajdonképpen az ésszerű jelölés, én meg mégis úgy tekintek erre szavazásra (vagyis az első fordulóra), hogy egy lehetőség, amit többen követnek, és itt akkor egyrészt jelölhetem a számomra legkedvesebb, legjobbnak vélt filmeket, színművészeket, másrészt fel is hívhatom rájuk a figyelmet.
azért jelöltem a Druk-öt is, amit elég sokan láttak, remek film, és esélye is van a második körbe bejutni, a főszereplőjének, Mads Mikkelsennek szintúgy.
(az Apa nekem is tetszett, meg Hopkins alakítása is, de az úgyis továbbjut, majd szavazok rá a második körben.)

2022-01-05 10:02:52 Ugor #15

Hát ezt csak úgy "hangosan" motyogtam a fogaim között... szóval, a vapitis film olyan, amelyiknek esélye is van. Egy dolog, hogy nekem mi tetszik, meg egy másik dolog, hogy az - általam népszerűnek látott vagy vélt - filmek közül mik juthatnak tovább. Mert lehetek én dacos lázadóka, hogy nekem ez meg ez a film tetszik, ami senki másnak sem, egyáltalán, az én egyéni kis lelkesedésem nem viszi be a következő fordulóba. Szóval, így gondolom néha, hogy valami vapitisebb film, vagy kevésbé az. A Természetes fénynek nagy pártolója lennék, de láttuk összesen vagy 30-an? És abból is csak az egyharmadának tetszett nagyon. Kár, de ezek a tények.

2022-01-05 07:19:00 ryood #14

érdekes megközelítés, ez a "vapitis film".
én az első körben mindig azokat jelölöm, akik számomra a legjobbak voltak. aztán a másodikban már úgyis az jön, hogy az adott választékból választok..
így pl. a Természetes fény (a tavalyi év egyik legjobb - nem csak magyar - filmje, egyértelműen ott van a jelöltjeim között. és ha nem jut tovább? nem számít.

2022-01-05 03:17:59 Hege #13

Ezzel előlépett 2 kategóriának is a legnagyobb esélyesévé.

előzmény: cucu (#11)

2022-01-05 03:09:38 Ugor #12

Most, hogy így bővült a választék... hmmm... eltolódtak az arányok. Az utóbbi napokba pótoltam, a Don1T Look Up esélyessé vált. The Father mezőnybekerülése borít mindent, szerencsére, jön előre, frissíteni kell a memóriámat, majd belenézek...a Druk-ot szerettem, de nem annyira Vapitire. Idén Enyedi Ildikó sajnos nem jött fel Vapitiig, a Nomadland az egyik legjobb a mezőnyből, de nem lesz nálam Vapitifilm, A Természetes fényt is kiemelném, talán a legjobb magyar film volt, de nem Vapitis... mit láttam még? Wes Anderson-t szerettem, de ez most mégsem Vapiti. Apa lesz ebből, vagy ne nézz fel... vagy mindkettő...

2022-01-05 02:04:25 cucu #11

Hosszan mérlegelés után úgy döntöttünk, hogy a The Father is jelölhető lesz a 2021-es Vapitire. Egyrészt kvázi bemutatták moziban (nem a hagyományos módon, de többször is megnézhető volt az Urániában és másutt is). Másrészt kivételes évet írunk (Vapiti szempontból is). Harmadrészt kiemelkedően magas átlaga van, miért ne kapja meg az esélyt?

Szóval aki szeretné jelölni: hajrá!

előzmény: Raul (#8)

2022-01-05 00:31:59 sajoferenc #10

Arany Vapiti:
Don't Look Up / Ne nézz fel!
V síti / Csapda a neten

Férfi:
Leonardo DiCaprio [Don't Look Up / Ne nézz fel!]
Mads Mikkelsen [Retfærdighedens ryttere / Az igazság bajnokai]

2022-01-04 13:36:56 Ágó #9

Nem végleges. Kis türelmet kérünk.

előzmény: Raul (#8)

2022-01-04 12:43:25 Raul #8

Az végleges, hogy a The Father nem lesz jelölhető?

2022-01-03 19:31:23 Vektor #7

Arany Vapiti:
Még egy kört mindenkinek / Druk
Az utolsó párbaj / The Last Duel

Férfi ezüst:
Mads Mikkelsen (Még egy kört mindenkinek / Druk)

Női ezüst:
Jodie Comer (Az utolsó párbaj / The Last Duel)
Rebecca Hall (Éjszaka a házban / The Night House)

2022-01-01 19:40:17 ChYga #5

Meg egy kort mindenkinek
Kedves elvtarsak
Termeszetes feny

Noi ezust

Julia Viszotszkaja (Kedves elvtarsak)
Kizlinger Lilla (Rengeteg: Mindenhol latlak)
Lana Baric (Eden)

Ferfi ezust

Mads Mikkelsen (Meg egy kort mindenkinek)
Molnar Levente (Hasadek)
Felix Lefebvre ('85 nyara)

2021-12-31 10:19:44 hhgygy #3

Igen. Vagy pl. The Beatles Get Back, nem egy filmremek, de bizonyos szempontból szenzáció az is.

2021-12-31 00:14:25 Ugor #2

The Father

előzmény: cucu (#1)

2021-12-30 20:59:30 cucu #1

Január 1-től ismét indul a Vapiti-szezon!

A tavalyihoz hasonlóan idén is hibrid rendszerben, vagyis azok a filmek indulnak, amiknek:
- idén, 2021-ben van mozibemutatójuk
- vagy egyáltalán nem mutatják be őket moziban (se idén, se jövőre), viszont legalább 20 szavazatot elértek már (és nem rövidfilmek, klippek vagy minisorozatok)

Ebben a topikban lehet esélyeket latolgatni, kampányolni kedvenc filmek/színészek mellett, megosztani a jelöléseket, vagy csak simán beszélgetni.

(Hogy jövőre milyen rendszert akarunk, arra térjünk majd vissza mondjuk nyáron, amikor már lement a mostani Vapiti, és tisztábban is látunk.)