Foci EB 2021 👁

(vissza a topikok listájához)

2021-07-12 20:38:43 BonnyJohnny #234

Én nem vagyok otthon a fociban. A játékosokat sem ismerem. Úgyhogy nem tudom megítélni egy csapat "abszolút erejét". Csak az EB-t követtem (abból is csak az egyenes kieséses szakasztól minden meccset). És én úgy láttam, hogy az angoloknak nagyon megy. Sokáig kapott gól nélkül. A világbajnok német válogatottra emlékeztetett engem.
De amúgy, ahogy itt is többen leírták, az olaszok valójában nagyobb erőt mutattak. Ennek ellenére úgy érzem, hogy (főleg a két perces gól után) ezt döntésre kellett volna vinniük kilencven perc alatt. De ezt úgy nyilván nem lehet, hogy az első gól után ráülnek a kapujukra, mivel azzal csak magukra húzzák az ellenfelet. És 88 perc alatt, 20 lövésből egy már csak matematikai alapon is csak-csak betalál. Aztán, ha igen, akkor ott állnak letolt gatyával (mint ahogy álltak is).
Összegezve, szerintem igen is nyerhettek volna az angolok, de úgy, ahogy játszottak, örülök, hogy végül nem nyertek.

előzmény: Umberto (#215)

2021-07-12 20:21:16 Mikkey #233

egyszerűen kereste a csapatát a Southgate, a kreatív húzóembereknek nem szavazott bizalmat.
szerintem ez egy nagyon alternatív kezdő 11 volt, már ami a támadó szekciót illeti

2021-07-12 19:58:08 ryood #232

igen, lentebb többedmagammal együtt leírtuk, hogy hibázott Southgate itt.
ám nyilatkozott is, és vállalta érte a felelősséget, ami korrekt dolog.
szerintem ami talán ennél is nagyobb hiba volt részéről, az a taktika, amit a gyors vezetés után választott.
jobb menedzseléssel megnyerhette volna az angol csapat ezt a meccset. hangsúlyozom, feltételes módban természetesen. de több esélyük lett volna, ha nem állnak ennyire vissza, és törekednek az eredmény örzésére.

előzmény: bruce (#231)

2021-07-12 19:10:22 bruce #231

Kell tökösség ahhoz, hogy bevállalj egy ilyen szitut de kérdem én itt hol az edző felelőssége? Miért rak ekkora felelősséget egy 19 éves gyerekre aki szinte amíg a pályán volt láthatóan zavarban volt és nem találta a helyét? Southgate is becserélte Rashfordot és Sanchot is tizit rúgni egy perccel a meccs vége előtt normális? Nulla kilométerrel a lábukban totál kihűlve kellett rúgniuk a tizenegyest!

2021-07-12 18:05:30 ryood #230

Saka-ért megszakadt a szívem (Liverpool szurkolóként, bár ez mindegy is.) a végén.
és szegényt a sok tahó bunkó "hazaküldi" Nigériába...
lehangoló.

2021-07-12 16:33:56 supernadal #229

A bebikázást csak poénból írtam.
Amit írtál azzal egyetértek, de ez a megvárom a kapust, hogy merre mozdul nem mindig működik, mert mi van, ha csak a lövés pillanatában indul el, akkor a lövő már nem igazán tud oldalt váltani.

2021-07-12 16:28:32 csabaga #228

Kiprich, hogy rúgta nálunk?

Laposan!, élesen a sarokra, ha meg elment a kapus, begurította a másik oldalra.
Ehhez persze fel kell nézni és nem leszegett fejjel belebikázni.
Ezt egy spanyol csinálta, az égbe lőtte.
Szerintem, valami miatt, idegekkel nem bírják a játékosok.

előzmény: supernadal (#227)

2021-07-12 16:18:50 supernadal #227

Ja, végülis igen.
Bebikázni mind az 5-öt azt jónapot.
Egy a bibi, meg is kell tudni csinálni, felfokozott idegállapotban.

2021-07-12 16:17:07 supernadal #226

"Abban maradjunk, hogy az általad felsorolt országokban sem a ,,nagy nevek" játszottak stabilan jól és hozták az eredményt."

Ezzel sem értek egyet teljes mértékben.
Konkrétan például Belgiumot Lukaku és De Bruyne húzta. Angliát Sterling, Kane, Pickford és a Manchester Utd-re és City-re épülő védelem.
Még az agyonszidott Morata is bevert hármat, igaz a sorsdöntő büntetőt kihagyta az olaszok ellen. Ferran Torres pedig azért csak a City-ben játszik.
De tény, hogy például az olasz csapatban világklasszis csatár nem lévén a középpályásoknak és a védőknek kellett gólokat lőniük. Megtették.

Egyezzünk ki döntetlenben.

előzmény: Kempesbaba (#221)

2021-07-12 16:13:59 csabaga #225

Szerintem rosszul rúgják.

Amit az angol is csinált.
A kapus jobbra el, ő meg ahelyett, hogy bepasszolná a másik oldalra, ellövi a kapufát.
Félnek.
Ha jól lövik, ma is bemegy 21 is egymás után.:)

előzmény: supernadal (#223)

2021-07-12 16:08:26 csabaga #224

Nem merik bevezetni.

Pedig, a kosárlabdában meg merték húzni a támadóidőt az addigi passzív játék helyett...

A vízilabdában a legbátrabbak.

Ember nem emlékszik arra, hányszor változott már a mérkőzés, támadó, kiállítás idő.
Kirérleteztek kettőt érő góllal, és a négyméterest egy ideje öt méterről dobják.

A focinak egy találmánya volt, az aranygól, az meg pont nem kellett volna.
Leszámítva a csere bevezetését, amit most igencsak túlzásba vittek.

előzmény: Kempesbaba (#219)

2021-07-12 16:05:01 supernadal #223

Az '76-ban volt, ma már ritka, hogy egy csapat mind az 5-öt beveri, köszönhetően az alaposabb elemző munkának. Egyébként meg mindkettőt így is megnyerték.

2021-07-12 16:01:11 Umberto #222

Az angolok szerintem azt elhibázták, hogy nem sikerült úgy beépíteniük a válogatottba Fodent, mint tette azt Guardiola a Cityben. Foden ebben az idényben csúcsformában focizott a bajnok és BL-döntős Cityben, az egyik legjobb volt. Az angol válogatottban pedig epizódszerep járt neki az egész EB-n...

Az olaszoknál Barella okozott nekem némi csalódást. A bajnok Interben ő sokkal hatékonyabb, a csapat egyik húzóembere, a válogatottban viszont sok hibával játszott. Talán ez azért lehet, mert amilyen szerepkört az Interben betölt, azt a válogatottban Jorginho és Verratti tölti be, vagyis neki kvázi az olasz válogatott irányítójává kellett volna válnia, ami tőle eléggé idegen.

2021-07-12 15:58:51 Kempesbaba #221

előzmény: supernadal (#216)

2021-07-12 15:58:26 csabaga #220

Kihagytak 1 majd 2 büntetőt.

76-ban az NSZK-nak már 1 végzetes volt, a csehszlovákok mind az ötöt berúgták.

előzmény: supernadal (#218)

2021-07-12 15:53:59 Kempesbaba #219

A nettó játékidőre visszatérve,olvastam egy 2018-as tervezetet,ott 2x 30 percel számoltak. Ez kb ott van amit csabaga is ír.

2021-07-12 15:51:18 supernadal #218

Ott a pont. Ráadásul megtanultak büntetőpárbajt nyerni, amely korábban az egyik neuralgikus pontja volt az olasz válogatottnak s, amely nem lottery, hanem komoly analítikus, pszichológiai és egyéb munka eredménye lehet inkább.
A vb-n is számolni kell velük, remélem nem kapnak nagyon nehéz csoportot, mert nekik azért sikerül néha nagyon "belerántaniuk" a sorsolásba.

előzmény: Umberto (#215)

2021-07-12 15:36:50 csabaga #217

Gyengébb.

Látszólag sok ország rendezte, de valójában az angolok voltak a házigazdák.
Szerencséjük is volt, hiszen a németekkel Dublinban játszottak volna eredetileg, az olasz útjukra meg a gyenge ukránokat kapták.

Svájc 15 ezer km-t utazott, érthetetlen, Baku hogy lehetett rendező.
Egy utazós tornát meg lehetett volna rendezni egy cseh-szlovák-magyar-román-horvát-szlovén-szerb-bosnyák-albán-macedon-bolgár-görög vonalon is, csak olyan helyeken, ahol egyébként sohasem lenne EB.

10 öngól, 8 kimaradt büntető + a párbajban elrontott még 13...

Csalás is volt.

Egyszer lemérték a nettó játékidőt, olyan 50-55 percre emlékszem átlagban.

Nagy egyéniséget keveset láttam.
Ilyen semmilyen német csapatot meg még soha.

előzmény: Kempesbaba (#204)

2021-07-12 15:34:07 supernadal #216

"Ez az enerváltság, fáradtság vezettethetett oda, hogy a legjobb futballt nem nagy csapatok játszották."

Azért nem tudom ehhez a kijelentéshez mit szólnak Olaszországban, Belgiumban, Spanyolországban, Angliában vagy Dániában, mert ezek azért komoly játékerővel bíró csapatok. De tény volt egy-két betliző, például: Németország, Hollandia, Franciaország.

2021-07-12 15:30:44 Umberto #215

Miben voltak jobbak az angolok tegnap este? Bonnyjohnny is ezt írta, és a stúdióban ülő urak is erről beszéltek a meccs közben/után.
Arról nem is beszélve, hogy felejtsük már el azt, hogy nincs világklasszis ebben az olasz csapatban. Chiellini, Bonucci, Verratti, Jorginho nem világklasszis? Lehetne még sorolni: Donnarumma, Insigne, Chiesa - ők is szinte bárhová beférnének.

2021-07-12 15:25:46 supernadal #214

Nettó játékidő esetén nagyon hosszúak lennének a mérkőzések, ezáltal a tv-s közvetítés sokkal nehezebben lenne tervezhető. Továbbá nettó játékidő esetén is lehet fetrengeni és más módon időt húzni.

A videobíró is csak annyit ér ahogy és amilyen mértékben használják (a 2018-as vb-n például Boatenget elfelejtették kiállítani a svédek elleni meccsen, amikor utolsó emberként feldöntötte Berget, még csak nem is vizsgálták a dolgot, ennyit a videobíróról, meg úgy általában véve a bíráskodásról).

A fáradtsággal egyetértek, erre például lehetne egy megoldás az, hogy ne legyen hosszabbítás csak az elődöntőben és a döntőben, illetve legalább az ezüstgól szabály visszaállítása, bár az is valamilyen szinten igazságtalan.

2021-07-12 15:00:39 Nordbright #213

Ha csak a nettó játékidőt mérnének, akkor a "rendes játékidőt" is le kellene szállítani mellette olyan 70 perc környékére, de lehet még az is sok. Teljesen reálisan nézve.

2021-07-12 14:42:09 Kempesbaba #212

Visszagondolva erre az eb-re, nekem az első szó, ami beugrik, az a fáradtság.
A top játékosok nem ritkán 40-50 meccsel a lábukban érkeztek a tornára. Zárójelben megjegyzem, igaz semmi féle bizonyíték nincs erről, de személy szerint úgy gondolom, hogy ez a túlterheltség (is) vezethetett Eriksen drámájához. Ez az enerváltság, fáradtság vezettethetett oda, hogy a legjobb futballt nem nagy csapatok játszották. Onnantól kezdve, hogy a németek kiestek, kettőt hátra lépve, valamennyire objektív szemmel tudtam nézni a mérkőzéseket. Ami nagyon nem tetszett az az, ahogyan a videobírót használták. A játékvezetők-és persze az asszisztensek -a legegyszerűbbnek tűnő szituációban sem mertek döntéseket felvállalni, tovább engedtek nyilvánvaló leseket, majd a sípot már csak akkor fújták meg, amikor a labda már amúgy is az ellenfél birtokában volt. Ez szerintem így nagyon nem jó, sőt tovább megyek, feleslegessé teszi a pályán lévő játékvezetőt.
A másik probléma az időhúzás volt számomra (ryood #116) Szerintem nincs még egy sportág a világon, ahol kb 140 éve ugyanúgy mérnék az időt. Nem tudom minek kéne már történnie ahhoz, hogy a mostani futóórát felváltsa a minden más labdajátékban jelen lévő nettó játékidő mérése.
Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy az uefa illetékesei milyen következtetéseket vonnak le a torna kapcsán, illetve milyen hatással lesz a színvonalra a 2022-es ,,karácsonyi” vb.

2021-07-12 14:24:31 ryood #211

arról nem is beszélve, hogy egyeseknek irtózatos távokat kellett utazni két meccs között. mondjuk Ny Európából Bakuba...

2021-07-12 14:22:40 ryood #210

hogy ki mennyit játszott otthon, idegenben, a selejtezőkben nyújtott eredmények alapján számolták ki, állították össze mindenféle mutatók alapján (csoportelsőség, gyűjtött pontok, gólkülönbség, több rúgott gól stb) alapján. ám szerintem sem volt ebben a formában ez így jó, és igazságos. jó lesz, hogy visszatérnek a "hagyományos" lebonyolításhoz.

2021-07-12 14:14:44 critixx #209

Az UEFA vezetősége azt nyilatkozta, nekik sem jött be ez a "vándor Európa-bajnokság" és többet nem lesz ilyen. Ahogy már írta valaki: több ország panaszkodott, hogy míg egyesek - pl. az angolok - szinte minden meccsüket otthon játszhatták, mások egyet sem, elég igazságtalan ez így.

2021-07-12 14:12:52 critixx #208

Én viszont remélem, Mancini a vb-győzelemig is elvezeti a csapatot. :)

2021-07-12 13:16:01 supernadal #207

Azért suttyomban Anglia, mintha házigazda lett volna, legalábbis 6 meccset otthon játszhatott.
Abban viszont egyetértek, hogy ez a formátum nem jó, sok csapattal szemben igazságtalan.

2021-07-12 12:51:35 ryood #206

a következőt Németo. rendezi.

2021-07-12 12:35:13 tomside #205

Nekem a “legyen meccs mindenütt”-koncepció nem tetszik. Sokkal jobban szerettem, ha volt igazi házigazda, legyen az akár 2 ország. Olyan “identitáshiányos”, gazdátlan volt így az egész, ezért pedig picit lelketlenebb.

(Szerk.: amúgy mi van az oldal órájával? 12:24-kor írom ezeket a sorokat, de tizen…perccel későbbre dátumozza.) :)

előzmény: Kempesbaba (#204)

2021-07-12 12:31:05 Kempesbaba #204

Véleményetek szerint milyen volt ez az eb mondjuk az előzőhöz,vagy épp a 2018-as vb-hez képest?

2021-07-12 10:48:48 ryood #203

élvezzék ki az olaszok a sikert, remélem, a VB-n már nem nyernek semmit :)

2021-07-12 09:38:52 kaamir #202

Mancini szünet utáni két cseréje nagyon ült, onnantól már az olaszok domináltak a meccsen.

Southgate viszont hatalmasat hibázott a tizenegyes párbajban: őrületes ostobaság volt tapasztalatlan tiniket odaállítani a sorsdöntő rúgásokhoz. Nem is értem, hogy gondolhatta, hogy elbírják majd ezt a nyomást (Arsenalosként külön fáj a szívem Sakáért, remélem, túl tudja majd tenni magát valahogy a dolgon).

2021-07-12 08:40:15 pelu #201

Az igazság az, h a legjobb helyre került a kupa. Az angoloknak még ha az eredmények jöttek is a tornán, színvonal terén nem hozták ki a keretükből a maximumot. Ez is kínos volt tőlük, h a döntőben hazai pályán a 2. perctől ilyen játékosokkal beállnak védeni az eredményt. 1 kaput eltaláló lövéssel hozták le a rendes játékidőt... Nincs is miről beszélni! Most ők akartak olaszok módjára nyerni, de ezt hagyják csak meg az olaszoknak!

A 11-nél pedig 20 éves gyerekeket odaállítani... Szégyellheti helyettük magát Southgate!

2021-07-12 01:09:47 dikalosz #200

A statisztika egyértelmű olasz fölényt mutat:

Lövések: 19/6
Kaput eltaláló: 6/2
Labdabirtoklás: 66%/34%
Passzok: 822/424
Passzpontosság: 88%/75%.

A meccs képe szerintem csalóka volt, a korai vezetés hatására nem pörögtek fel annyira az olaszok, mint azt várta az ember, a meccset ettől függetlenül pár 10 percet leszámítva uralták. Megérdemelték a győzelmet, Anglia hazai pályájának ellenére is domináltak, magabiztosan fociztak. 2-1/3-1 körüli eredményt tartottam reálisnak.

Az is biztos, hogy egy 18 éves focistát én sem engednék oda egy világtorna döntőjében tizenegyest rúgni. Hisz az egész inkább szól a rutinról, illetve a pszichológiáról, sem mint a tehetségről, technikáról.

Örülök, hogy így alakult, jó kis torna volt ez!
VB-n re.

2021-07-12 01:06:33 Ágó #199

Úgy-úgy! :D

2021-07-12 00:39:33 critixx #198

Apropó, közben Argentína is bajnok lett.
Van egy fehér ruhás bácsi Rómában, aki most valószínűleg duplán boldog. :D

2021-07-12 00:20:08 BonnyJohnny #197

Forza Ferr... akarom mondani Forza Italia! :D
l’Italia s’è desta! :)

2021-07-12 00:19:48 ryood #196

tényleg remek munkát végzett az egész EB-n, viszont a tizenegyespárbaj rugóinak összeállítását rettenetesen elbaltázta sajnos. francba...hát ezeket az olaszokat én már sosem fogom megszeretni, akárhogy játszanak....
na, de a dán broznak örülök...

előzmény: Ágó (#195)

2021-07-12 00:16:29 Ágó #195

Pontosan!
Southgate-t iszonyúan sajnálom. Megérdemelte volna, iszonyú jól összerakta ezt a csapatot. Azt viszont kár volt, hogy az angolok visszahozták a meccsbe az olaszokat. Akik köszönték szépen es éltek a lehetőséggel. Szép volt! Viva Italia!!

2021-07-12 00:13:21 BonnyJohnny #194

Én örülök az olaszok sikerének. :D
Az angolokat tartottam esélyesebbnek, és szerintem jobbak is voltak. Ezt meg kellett volna nyerniük 90 perc alatt. És pontosan ezért gondolom úgy, hogy megérdemelték, hogy megint arany érem nélkül maradtak. Az olaszokat nem szabadott volna tizenegyesig engedni. De biztosan nem frissen beállított (táncikáló, talpéllel kapuba "passzoló") kölykökkel kiállni egy kapus ellen, aki még nem veszített tizenegyes párbajt.

2021-07-12 00:13:10 critixx #193

Egyik szemem sír, a másik nevet. Kár, hogy tizenegyesekkel dőlt el.

Viva Italia! :)

2021-07-12 00:09:41 Ugor #192

Ez van. Gratulálunk a győztesnek! Ennyi büntetőt nem szabad hibázni.

2021-07-12 00:08:56 tomasso #191

Jó kis hullámvasút volt ez. De vajon miért nem rutinosabb játékosok lőttek angol oldalon?

2021-07-11 23:52:44 Ugor #190

Sajnálom... most már bármelyik csapatot sajnálom, ha kikap. Nem érdemli meg egyik sem.

2021-07-11 23:31:55 Ágó #189

Legyen már egy gól! Ne legyenek tizik!

2021-07-11 22:47:03 Ugor #188

Viszont azóta határozottan jobbak lettek az olaszok... érdekes.

előzmény: Kempesbaba (#187)

2021-07-11 22:22:10 Kempesbaba #187

Egyelőre ez az olasz csapat rendkívül inpotens játékot mutat. Igaz,az angoloknak is csak egy kapura lövésük volt,de az be is akadt

2021-07-11 22:13:13 Ugor #186

Kétségtelenül... a gaz hollandok mindig is... odasarkallta a labdát. :o)

előzmény: kaamir (#185)

2021-07-11 21:29:29 kaamir #185

Gondolom, erről is a bíró tehet :D

2021-07-11 21:16:19 Ugor #184

Hát, nem udvariaskodott a házigazda... paffff!

2021-07-11 14:27:19 Ágó #183

Az öt évvel ezelőtti történet.

Ma este pedig Forza Azzurri! :)

2021-07-10 22:35:40 supernadal #182

Amennyiben holland játékvezető lesz, az biztosan engedni fogja a kemény, már-már durvaságba hajló futballt, szinte már karate lesz a pályán. Már a dán meccsen is ment a kézimunka rendesen (fogás, lökés, ütés).

2021-07-10 18:15:54 csabaga #181

Csak egy olaszt kell gyorsan kiállítani, hogy sima legyen, ahogy elvárják.
Emlékeztek, 5 éve, Ronaldo büntetlen lerúgására?
Még egy szabadrúgást sem ért az eset.
Most a biró megint egy holland.

előzmény: supernadal (#179)

2021-07-10 16:49:25 Kempesbaba #180

Létezik olyan reálisan gondolkodó ember, aki minimum a rendes játékidőre nem 0:0-át tippel?

2021-07-10 16:45:36 supernadal #179

Én arra értettem, hogy jó lenne, ha fair körülmények közt dőlne el és nem simliskedéssel, mint a dán-angol.

2021-07-10 16:35:02 ChrisAdam #178

Hát elég mérges lennék, ha unalmas lenne.

előzmény: supernadal (#177)

2021-07-10 16:06:16 supernadal #177

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a holnapi döntőben is lesznek "érdekes" dolgok.

2021-07-08 15:54:36 HejjaX #176

Akkor már óvjuk meg az '54-es döntőt is a meg nem adott szabályos gólunk miatt. Sose lehet tudni, hátha...

előzmény: Xuja (#175)

2021-07-08 15:18:24 Xuja #175

Jó hogy mondod, még talán nem késő.. lesz óvás?

2021-07-08 14:48:25 csabaga #174

Már most szólok, 66-ban megadtak az angoloknak egy gólt a döntőben, miközben a labda nem volt bent a kapuban...

2021-07-08 14:33:15 ryood #173

erről linkeltem be lejjebb pont telexről.

2021-07-08 14:06:27 ChrisAdam #172

Sokkoló és szomorú, hogy ezen múlik, mert nagyon szurkoltam a dánoknak.
De egyébként ha megnézitek a bíró arcát, van rajta valami olyasmi, hogy most olyat kell döntenie, ami nem feltétlenül egyenes. Már ott is volt egy hajszálnyi dolog, amikor 90+6. percben engedte a 7. percig futnia a játékidőt úgy, hogy az angolok még bőven egy megkezdett támadás előtt voltak. Szóval ezek azért csak szöget ütnek a fejemben.

Úgyhogy hajrá olaszok.

2021-07-08 14:06:10 csabaga #171

Gondolom tudod, külföldi drukkereket nem engednek be Angliába.
Az ott élő dánok szurkoltak, az olaszok ugyanígy járnak.

2021-07-08 13:59:57 csabaga #170

Kicsit összefoglalva és elszakadva az Elvis él és nézte a meccset offoktól:

1.Neves edzők szerint sem volt büntető.
2. Teljesen érthetetlen, a bíró még megnézni sem volt hajlandó az esetet.
3. Két labda volt a pályán és befolyásolta a játékot, fordított esetben a bíró megállította a dán támadást.
4. A remek angol drukkerek a dán kapust lézerezték, az elfogulatlan biró ennek leállítására sem volt hajlandó.
5. Az NS szavazásán 83% szerint ez nem volt 11-es.

2021-07-08 13:53:11 Ugor #169

Talán genetika... a kilencszer csavarodott DNS. meg piros pötty a hátsódon. De az kétségtelenül igaz, hogy ha valaki fikázik egy hozzászólásban, az hatványozottan népszerűbb, mint az, ha valaki ugyanazt írja, csak fikázás nélkül. Talán az arctalan verbálrambó bátorsága a biztonságos messzeségből, nem tudom.

előzmény: Dangar (#168)

2021-07-08 13:37:27 Dangar #168

Amúgy miért van az, hogy az egyszeri magyar képtelen úgy állni egy oldalon, hogy a másikat ne ócsárolja szakadatlanul?

2021-07-08 13:35:31 Xuja #167

Nyilván ez a jelenség is megvan, és ugye pont az a dolog pikantériája, hogy a részegen ezt ordibáló átlagjózsit valszeg nem informálják a bunda meglétéről :)

2021-07-08 13:34:02 Dangar #166

2002. De amúgy valóban, erős hátszél volt.

2021-07-08 13:12:21 ryood #165

szép kis OFF lett itt is :)

2021-07-08 13:08:53 Ugor #164

...és van, aki kivesz pár nap szabadságot, és sokszázezerért elutazik a Föld másik végébe ordibálni egy meccsre, hogy bundát lásson...

előzmény: Xuja (#163)

2021-07-08 13:06:32 Xuja #163

Ettől függetlenül a bunda évtizedek óta létező dolog, sokszor bizonyítottan is.

2021-07-08 12:50:47 Ugor #162

De én nem tudnék úgy nézni mindig meccset, hogy a Rockefellerek, a cionisták, a szabadkőművesek, gyíkemberek meg az UFO-k elcsalnak mindig minden meccset, mert akkor nem is érdekes egyáltalán. De mindenkinek a szíve joga, hogy így nézze, persze.

2021-07-08 12:28:37 csabaga #161

Volt egy mérkőzés, ahol egy ilyenért sárgát adtak műesésért és kifelé szabadot.

előzmény: Mikkey (#159)

2021-07-08 12:21:38 csabaga #160

Csak annyit mondok, Argentina-Peru 6:0 a középdöntőben, a legjobb 8 között.
Két négyes csoport volt és az elsők játszották a döntőt.

A brazil-argentin 0:0 lett, így a gólkülönbség döntött.
Hogy miért nem volt keresztbejátszás, nem tudom.

Mi is mesélhetnénk a házigazdák elleni mérkőzésünkről...
A hollandok meg a döntőről, ahol 1:1-nél, a 92. percben kapufát rúgtak.

Ott van még 94, mikor a társrendező Dél-Koreát, az olaszokat és a spanyolokat kiejtve, becsalták az elődöntőbe.

2021-07-08 12:12:01 Mikkey #159

itt az volt inkább a kétes szitu h Sterling már a kontakt előtt, mintegy esve érkezett, szinte bele ugorva a fault helyzetbe. csatár iskola, sokszor befújják, de jah elég véleményes dolog..
kívánok egy nyílt sisakos, egyértelmű döntőt, ne ilyeneken kelljen utána beszélni :)

2021-07-08 11:59:26 Ugor #158

Biztosan emlékszem rá, igen, de a bundára nem. Bár, mióta élek, mindig minden meccsnél elkiáltotta magát valaki, hogy bunda. Ez olyan kis velejárója a lelátónak. Még a lóversenyeken is mindig mindenki ezt mondja.

2021-07-08 11:57:10 csabaga #157

Biztosan emlékszel a 78-as VB-re, amit Argentínának kellett megnyernie.
Meg is lett, szerencsével, bíróí csalással, bundameccsel.

2021-07-08 11:52:59 csabaga #155

Kezdjük ott, a büntetőt megadó biró semmit sem látott az esetből, akkor meg minek fújt a sípjába?

Egyértelmű volt, ad egy 11-est, majd a VAR megállapítja, súrolták a mezét, mint mindenhol mindenkinek.
A dánokat minden súlytotta, nem marad cseréjük, a kivédett büntető pont odapattant.

Jobb lett volna, ha korábban a németek kiverik az angolokat, az eredeti helyszínen, Dublinban lett is volna esélyük.

előzmény: Xuja (#151)

2021-07-08 10:27:58 Kempesbaba #154

Én az ilyen estekben mindig azon filózok,hogy ezek a kiváló sportemberek mint pl Sterling egyszer oda keverednének egy női kézilabda meccsre, egy Tomori Zsuzsi,Szabó Laura,vagy a román Pintea hogy meg fingatná őket. Megtanulnák mi az ha valaki kemény :D

2021-07-08 10:26:44 ryood #153

igazán jó a Gladiátor-show volt!

2021-07-08 10:12:15 kaamir #152

Látod, erről beszélek. Mert sztem meg az egyértelmű, hogy volt kontakt. Inkább az a kérdés, hogy egy olyan jó fizikumú, felnőtt ember, mint Sterling, elesik-e ekkora érintkezéstől :)

előzmény: Xuja (#151)

2021-07-08 10:06:39 Xuja #151

Videó alapján egyértelmű, hogy műesés volt kontakt nélkül. Az eddig stabil VAR most nagyot hibázott..

előzmény: kaamir (#145)

2021-07-08 10:05:28 Ugor #150

A barlangban volt a legjobb. De ez a sok izgága fiatal mindig valami változást akar...

2021-07-08 10:02:10 kaamir #149

Én nem igazán hiszek ezekben a konteókban. Valahogy nehéz elképzelni, hogy arra várt az UEFA meg a bíró, hogy Sterlinget a 103. percben véleményes szituációban buktassák.

előzmény: Umberto (#146)

2021-07-08 09:57:10 tomside #148

Mé’, a lovagi tornák idejében jobb vót?

2021-07-08 09:50:57 Ugor #147

Ha az egész világ egy nagy fociösszesküvés és módszeres csalás, akkor mit is izgulunk rajta?

előzmény: Umberto (#146)

2021-07-08 09:43:06 Umberto #146

Igen, a játékvezetés pedig mérlegelt, hogy Angliában vajon melyikből lenne kisebb balhé...
Szerintem az olasz-angol meccs végkimenetelébe is bele fognak szólni, nem fogják hagyni, hogy az olaszok nyerjenek. Addig videóznak majd.

előzmény: kaamir (#145)

2021-07-08 09:39:51 kaamir #145

Sztem ez tipikusan olyan szitu volt, hogy abból is balhé van, ha megadják, meg abból is, ha nem adják meg. Meg lehet nézni 1000-szer videón, de akkor is szólnak érvek mindkét döntés mellett.

2021-07-08 09:33:55 ChrisAdam #144

Vicc egyébként és közben tök jó, hogy kiderült, hogy a VAR nem ad bölcsességet, se látást a játékvezetőknek. Egyszerűen röhej volt az a tizenegyes. Ez így az angoloknak sem nagy dicsőség, bár tény, hogy az utolsó 30-45 percben már domináltak rendesen.

2021-07-08 08:38:51 pelu #143

Olaszok játsszák a legizgalmasabb, legdinamikusabb focit! Az angolok mondhatni nem találkoztak igazán erős ellenféllel az Eb-n,l szóval a taljánok érdemelnék meg a végső győzelmet! Főleg, ha még a Wembleyben is sikerülne győzniük, az lenne az igazán szép diadal! Be is húzzák! ;)

2021-07-08 00:56:18 Mizi #142

Konkrétan mi a baj az olaszokkal? Jóval nehezebb ágon jutottak a döntőbe.

2021-07-08 00:12:57 csabaga #141

Az olasz nem kiscsapat, ellenük talán nem mernek ilyen aljas módon vezetni.
Egyébként a vb. döntőben ugyanezt csinálták a horvátokkal.

2021-07-08 00:03:52 HejjaX #140

Abszolút megérdemelt angol győzelem: egy dán öngóllal és az évszázad kamu tizijével (azt is csak mázlival, ismétlésre belőve) megverték a csere híján 10 emberre fogyatkozó dánokat.
Remélem, az olaszok helyre rakják őket a döntőben.

2021-07-07 23:55:53 ryood #139

a meccs egészét nézve megérdemelt az angol győzelem. viszont az a 11-es nem volt 11-es.
a döntőben, remélem, akkor már elverik az olaszokat is az angolok. szégyentelinek érezném, ha ez az olasz csapat EB-t nyerne.
Dániának semmi oka a csüggedésre. hatalmasat küzdöttek. ha valaki azt mondja nekem a finn meccs után, hogy elődöntőig jutnak, azt gondolom róla, hogy az illető bolond teljesen...nagy szívvel játszottak ma is, mindent beleadtak, szép jövő áll ezelőtt a csapat előtt! Hajrá Dánia! micsoda kis öt és fél milliós ország, nálam ők a bajnokok!

2021-07-07 23:53:06 dikalosz #138

Egészségükre.. Már a második félidő 6 perces hosszabbítása is indokolatlanul ment 7-ig, hátha passzíroznak ott egy gólt.. Fura egy döntő lesz, egyik csapattal sem szimpatizálok. Talán az olaszok, egy fokkal..

előzmény: Mizi (#137)

2021-07-07 23:48:34 Mizi #137

Ezt nem az angolok nyerték meg, ajándékba kapták.

2021-07-07 23:31:56 dikalosz #136

Habár nehéz elvonatkoztatnom attól, hogy a dánoknak szurkolok, erős kétségeim vannak afelől, hogy ez tizenegyes volt. Ha esetleg volt kontakt, akkor is nagyon nehezen észrevehető, minimális. Persze a kötelező, már a lehetséges kontakt előtti elesés megkezdése nem maradt el...

2021-07-07 23:31:06 Ágó #135

Most aztán hajrá Dánia!!