Nézi még valaki az Oscar Gálát igazán? Valahogy számomra elveszette ünnepélyességét, fontosságát. Vagy csak túlzásokba esek? 👁

(vissza a topikok listájához)

2021-11-08 21:47:03 kaamir #19

Amikor a fél karomat odaadtam volna, hogy lássam, akkor nem tudtam nézni. Mert a '90-es évek végén, 2000-es évek elején nem nagyon adta itthon semmi. Most, hogy már tudnám nézni, nem érdekel. Ez valószínüleg nem az Oscar hibája, az talán most is többé-kevésbé olyan, mint húsz éve. Csak hát az én életemben nem játszanak már olyan fontos szerepet a filmek, pláne a díjak.

2021-11-08 21:18:48 csabaga #18

A 8 jelöléséből csak a Nagy borzongás volt esélytelen szerintem.
Már a Garp szerint a világért én odaadtam volna neki.
A Végzetes vonzerőért is megérdemelte volna, helyette Cher kapta a Holdkórosokért.
Az Albert Nobbs vagy a Férfi mögött tipikus Oscaros szerep volt, de az első esetben inkább kihozták győztesnek Meryl Streepet harmadszor.

Majd kap egy életműdíjat, mint Donald Sutherland vagy sokan mások.

előzmény: gaben (#17)

2021-11-08 17:51:39 gaben #17

Glenn Close-nak nincs Oscarja???
Azért ennek van más olvasata is, ugye mivel évenként osztják, lehet, hogy tényleg abban az évben volt jobb, és mindig az adott évben volt jobb, de persze összességében durva, hogy komoly színészeknek, rendezőknek nincs Oscarja.

2021-11-06 22:50:04 csabaga #16

Hát igen, Richard Burton 7/0 az Oscaron, ennél rosszabbul a férfiak között csak Peter O'Toole szerepelt: 8/0...
Glenn Close-t már meg sem említem, kínos, amit vele művelnek.

előzmény: gaben (#11)

2021-11-06 20:54:27 offerus #15

Hát nekem eddig kimaradt a gála. Mondjuk nem vagyok egy éjszakázós típus. Másnap reggel azért a szöveges összefoglalót el szoktam olvasni. A filmek jobban érdekelnek, mint a köréjük szervezett show :)

Viszont ma voltam egy kiállításon (Nagylátószög – 120 éves a magyar film), ahol az egyik képernyőn folyamatosan peregtek a magyar illetőségű díjazottaknak történő átadások. Nem is gondoltam, hogy ennyien voltak. A kiállítás még jövő vasárnapig megtekinthető.

2021-11-06 20:14:31 dittike #14

Szerintem ez már csak médiacirkusz és politikai kampányshow.

2021-11-06 19:01:50 BonnyJohnny #13

Hát, én sem tudom. :D

előzmény: The Cortez (#12)

2021-11-06 18:43:28 The Cortez #12

Engem Chris Rock nem irritált. Pár napja eszembe jutott az a gála. Még most sem tudom eldönteni, hogy a ”Hollywood rasszista” kijelentése meg a köré épített nyitóbeszéde komoly volt-e vagy csak poén.

2021-11-06 18:16:12 gaben #11

Régen ez számomra szinte ünnep volt, de ahogy idösődtem, többet láttam, tapasztaltam, már én is csak a show jellegét látom. Még mindig emlegetem, hogy X vagy Y kétszeres, háromszoros Oscar-díjas, de valójában Richard Burton-nek volt igaza: "a filmezés nem egy francos lóverseny", lehet, hogy nem pontosan idéztem. Én úgy fogom fel, hogy a ceremónia a (z amerikai) film ünnepe, nekünk főleg helyén kell kezelni, és örülni, hogy az elmúlt években több magyar alkotás is eljutott a fénybe.

2021-11-06 06:25:31 budaik #10

Szerintem ez a régen minden jobb volt kategória. Az érdeklődés intenzítása az alanyból fakad, s szerintem valójában mindegy is maga a gála. Én mindig untam, pedig alapjába véve érdekelt, nem az , hogy ki nyer, hanem, hogy mit reagálnak. Nyilván az akadémia tendenciózussága zavaró, de ha az ember nem veszi túl komolyan, akkor egészen el lehet vele lenni. Ami az utóbbi évekből megmaradt és negatív élmény, az a Frances McDormand hisztérikus átvétele. Az eléggé homlokredőzős élmény volt.

2021-11-06 06:03:47 BonnyJohnny #9

Mélypont a gálának, de élvezhetőség szempontjából egy emlékezetes csúcspont. ;)
Az első gála, amit láttam, a 2009-es volt (Hugh Jackman volt a host), és nagyon tetszett, és máig a kedvencem. Az óta egymás alá licitálnak a gálák: a borzalmas Franco-Hathaway páros után Crystal még úgy is jó volt, hogy árnyéka volt csak önmagának. Erőtlen MacFarlene, kínos DeGeneres, humortalan Neil Patrick Harris, irritáló Chris Rock után még a csetlő-botló Jimmy Kimmel is elmegy kategóriát hozta nekem. Aztán jött a host nélküli gála, amivel elérték, hogy semmire se emlékezzek belőle. A következő gála kedvéért már úgy éreztem nem éri meg fennmaradnom, az az utáni meg konkrétan nem érdekelt már. :/
Így múlik el a világ dicsősége... :|

2021-11-06 00:17:34 csabaga #8

A mélypont az lehetett, mikor a Bonnie és Clyde főszereplői kihozták a La La Landet győztesnek.

Azt viszont megnéztem volna, mikor David Niven műsorvezetése alatt valaki beszaladt meztelenül.:)

2021-11-05 22:59:50 Ugor #7

Persze... szoktam nézni, minden évben.

2021-11-05 22:24:14 The Cortez #6

Tényleg mazochizmus. A 2016-ban megrendezett egész jó volt, és máskor is akadtak jobb pillanatok, de általában nyálas, kínos és szekunder szégyenérzetet keltő. Az általam eddig látottak közül a 2013-as gála volt a legrosszabb, hiába lehetett röhögni Seth McFarlene beszólásain. Annak az volt a legalja, amikor élőben kapcsolták a Fehér Házat, hogy Obama felesége átadja a fődíjat, és ezzel egyidejűleg még Jack Nicholson is képes volt leégetni magát. Kár, hogy az Oscar-gálákat nem díjazzák minőségük alapján.

2021-11-05 22:10:14 ryood #5

Oscar galat nezni mazochizmus.

2021-11-05 22:03:41 BonnyJohnny #4

Én 2009, 2011-2019 években, tizenegy megrendezett gálából tizet követtem élőben, utóbbi kilencet egyhuzamban minden egymás utáni évben. Akkoriban törekedtem rá, hogy minél több Oscar jelölt filmet megnézzek. Aztán 2020-ban valahogy úgy alakult, hogy nem néztem. 2021-ben meg konkrétan teljesen érdektelen volt számomra. Még a jelölt filmek közül is keveset láttam: számszerint a több jelölést begyűjtő 20 filmből 11-et (de abból többet utólag). (Még elkeserítőbb statisztika, hogy mindössze 3 tetszett :/ ... de abból is 2-t utólag láttam. :P)

2021-11-05 21:53:01 csabaga #3

Sohasem néztem, csak elolvastam.

Figyelemfelhívásnak jó, milyen alkotásokat jelöltek a fontosabb kategóriákban.
Sajnos, sok kiváló színész sohasem nyert, néhány még a jelölésig sem jutott el.
Jónéhány esetben álltam értetlenül.

2021-11-05 20:54:55 Mario Brothers #2

A kedvenc filmjeimnek kb. a 95%-a nem kapott Oscart. Ennyit számít nekem, hogy Oscar díjas-e egy film vagy egy színész.

2021-11-05 20:43:03 sajoferenc #1

Érdekes, hogy senki nem kommentelt erre még. Talán nem akart senki konfrontálódni a témában. Szerintem még mindig a legnépszerűbb gála a filmes világban. Elképzelhető, hogy az amerikai piacon vannak gyengébb évek, de a külföldi kategóriában mindig nívós fog maradni!