Vapiti 2020 👁

(vissza a topikok listájához)

2021-01-22 21:12:25 cucu #67

A toplistan joval alacsonyabb a "lec" nezettseg szempontjabol: a Top250-re 100 szavazattol fel lehet mar kerulni, cserebe max 250 film van rajta, igy amelyik filmnek 4,3 vagy rosszabb atlaga van, az lemarad rola, mikozben "objektive" jo filmnek szamit (mondjuk pl 4,2-es atlaggal). Vapitin a tapasztalat az, hogy a legnepszerubb filmek kozul nyer a legmagasabb atlagu. Lasd pl tavaly, amikor a Kafarnaum nem tudott nyerni, mert nem volt elegge ismert (szazvalahany szavazat), cserebe az Eloskodok nyert, ami egyebkent a 2019-ben bemutatott filmek kozt a masodik legjobb, szoval szinten jo (atlag alapjan). A Joker pedig hiaba nepszerubb, alacsonyabb az atlaga. Szoval tenyleg nem a legnepszerubb nyer, hanem a legjobb azok kozul, aminek van "eleg" szavazata, ahol az "eleg" magasabb, mint a Top250-nel a lec.

előzmény: offerus (#64)

2021-01-22 21:02:44 cucu #66

A jelolteket a dijaknal is meg lehet talalni: ehun.

2021-01-22 19:58:14 Danesz99 #65

Azt hiszem 2013-tól van az a rendszer, mint most. Íme az elmúlt 8 év shortlist-je:

2013
The dark knight rises (A sötét lovag: Felemelkedés)
Amour (Szerelem)
End of watch (Az utolsó műszak)
Life of Pi (Pi élete)
Moonrise kingdom (Holdfény királyság)
Shame (A szégyentelen)
Skyfall
The artist (A némafilmes)
The avengers (Bosszúállók)
Warrior (Warrior - A végső menet)

2014
Jagten (A vadászat)
The Master
The wolf of Wall Street (A Wall Street farkasa)
Django unchained (Django elszabadul)
About time (Időről időre)
Prisoners (Fogságban)
Silver linings playbook (Napos oldal)
Gravity (Gravitáció)
Rush (Hajsza a győzelemért)
Before midnight (Mielőtt éjfélt üt az óra)

2015
Interstellar (Csillagok között)
Boyhood (Sráckor)
Dallas buyers club (Mielőtt meghaltam)
Edge of tomorrow (A holnap határa)
Gone girl (Holtodiglan)
Guardians of the galaxy (A galaxis őrzői)
Her (nő)
Nightcrawler (Éjjeli féreg)
The Grand Budapest Hotel (A Grand Budapest Hotel)
VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan

2016
Whiplash
Birdman or (The unexpected virtue of ignorance) (Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje))
Inside out (Agymanók)
Liza, a rókatündér
Mad Max: Fury road (Mad Max: A harag útja)
Saul fia
Song of the sea (A tenger dala)
Star wars VII. – The force awakens (Csillagok háborúja VII. – Az ébredő erő)
The martian (Mentőexpedíció)
Youth (Ifjúság)

2017
Room (A szoba)
Ah-ga-ssi (A szobalány)
Arrival (Érkezés)
Bone Tomahawk (Csontok és skalpok)
Deadpool
La la land (Kaliforniai álom)
Spotlight (Spotlight – Egy nyomozás részletei)
The hateful eight (Aljas nyolcas)
The nice guys (Rendes fickók)
The revenant (A visszatérő)

2018
Testről és lélekről
Blade Runner 2049 (Szárnyas fejvadász 2049)
Dunkirk
Get Out (Tűnj el!)
Hunt for the Wilderpeople (Vademberek hajszája)
Logan (Logan – Farkas)
Manchester by the Sea (A régi város)
Mother! (Anyám!)
Paterson
Wind River (Wind River - Gyilkos nyomon)

2019
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (Három óriásplakát Ebbing határában)
Avengers: Infinity war (Bosszúállók: Végtelen háború)
Bohemian rhapsody (Bohém rapszódia)
Call me by your name (Szólíts a neveden)
Den skyldige (A bűnös)
I, Tonya (Én, Tonya)
Isle of dogs (Kutyák szigete)
Rossz versek
The Florida project (Floridai álom)
The house that Jack built (A ház, amit Jack épített)

2020
Gisaengchung (Élősködők)
Capharnaüm (Kafarnaum - A remény útja)
Green book (Zöld könyv - Útmutató az élethez)
Joker
Manbiki kazoku (Bolti tolvajok)
Marriage story (Házassági történet)
Midsommar (Fehér éjszakák)
Once upon a time in... Hollywood (Volt egyszer egy... Hollywood)
The favourite (A kedvenc)
The irishman (Az ír)

2021-01-22 19:44:05 offerus #64

A toplistán a jelenlegi átlagos nézettség 619, ami azért nem kevés. Sőt jóval magasabb, mint az idei shortlist jelenlegi átlagos nézettsége (264), bár annyiból nem fair az összehasonlítás, hogy az utóbbi friss filmeket tartalmaz, ahol a nézettség várhatóan jobban fog nőni. Tény, hogy jelenleg 100-as nézettséggel és 4,4 körüli átlaggal be lehet kerülni a toplistára. Az idei shortlist alapján erre a Corpus Christi-nek és a David Attenborough filmnek van leginkább esélye.

előzmény: Xuja (#62)

2021-01-22 19:12:21 Raul #63

Az adott évi fórumtémákban talán meg lehet találni a jelöltek listáját.

2021-01-22 18:33:46 Xuja #62

Igazából ennek az (is) az oka, hogy a KT toplistán nem előny, ha egy film népszerű (csak érje el a min. szavazatot), viszont a Vapitin meg esélyesebb az, amit többen láttak.

2021-01-22 18:11:51 offerus #61

Két filmes toplistánk is van itt a KT-n, az „év filmjét” a Vapiti díj, az „örökranglistát” a Top filmek tartalmazza. Érdekességként: a Vapiti díj elindulása (2003) óta eltelt 17 évben (2021-et nem számolom bele, az még nyitott) összesen 6 Vapiti nyertes film került fel az örökranglistára, 7 évben másik film, 4 évben pedig nem lett toplistás film. A tavalyi Vapiti egyik vesztese, a Kafarnaum pl. 2020-ban került fel a toplistára. Szívesen utánanéztem volna annak, hogy a toplistára felkerült filmek közül melyek szerepeltek a Vapiti shortlist-en, illetve melyek nem, de ezek az adatok már nem elérhetők. Mindenesetre úgy tűnik, hogy az adott évi értékelés és a tartós értékelés között csak laza kapcsolat van. E tekintetben persze az is számít, hogy az adott év termése mennyire volt erős az elmúlt 100 év terméséhez képest (a toplista jelenlegi legöregebb darabja - Dr. Caligari - éppen 1920-ban készült).

2021-01-22 16:07:56 Xuja #60

Szerintem így igazságos, adjuk meg a többi filmnek is az esélyt, hiszen egy ekkora remekművel nem versenyezhettek volna.

2021-01-22 16:05:07 Ugor #59

A pozsonyi csata nem került be a tízbe.

2021-01-22 12:10:47 MicaHiro #58

Persze, átcsúsztak az Oscar-szezon filmjei (mint mindig).

előzmény: Xuja (#57)

2021-01-22 11:59:53 Xuja #57

Azért azt ne felejtsük el, hogy a 10 jelöltből 8 (!) 2019-es, szóval így érdemes nézni.

előzmény: MicaHiro (#56)

2021-01-22 11:01:56 MicaHiro #56

Én a Mank hiányát fájlalom kissé. Jelöltek közül még nekem is van mit pótolni, de összességében egész erős mezőny jött össze, szóval filmes szempontból talán nem is volt ez olyan rossz év, mint amilyennek elsőre tűnik.

2021-01-22 10:36:50 ryood #55

oké, de ott is hasonlóan vagyok ám.. régen nyűgözött le ennyire színésznő filmben (nem csak magyarban), mint Stork Natasa a Horvát Lili filmjében (első fordulóban a film is jelöltem volt) de kíváncsi vagyok, persze.

előzmény: Xuja (#52)

2021-01-22 10:34:19 Ágó #54

Nálam csak öt, ennyit kellene még pótolnom.
Valószínűleg tényleg a Jojo Rabbit / Tőrbe ejtve / Corpus Christi hármasból kerül majd ki a győztes.

Most egy teljes hónapunk van a pótlásra. :)

2021-01-22 10:33:00 Danesz99 #53

Nekem minden szempontból rekord az idei vapiti. Csak 2 jelöltem, a Pilátus és Frank Langella nem kerültek be a top 10-be és csak a David Attenborough filmet kell pótolnom! A Jojo Rabbit 6 jelölése meglepett, habár mindhárom kategóriában szavaztam rá. (:

2021-01-22 10:28:57 Xuja #52

Jojo / Tőrbe ejtve / Corpus christi hármasból fog kikerülni, igazából a CC a leginkább "KT" kompatibilis, szóval ha elegen pótolják akkor van esélye, de most látva a jelölteket a Jojo-ra fogadnék.

@ryood: A női ezüst kapcsán írtam, sajna a legjobb filmek közé nem került be.

előzmény: Mikkey (#48)

2021-01-22 10:25:49 ryood #51

jó :)
de most nem tudom elképzelni, hogy Ken Loach brutálisan briliáns filmjét felül tudná múlni.. :)

előzmény: Xuja (#49)

2021-01-22 10:22:01 Mikkey #50

Jojo nyuszi jó sok jelöltet ad, de sztem nullázni fog

2021-01-22 10:20:35 Xuja #49

Azért A búcsút nézd még meg ;)

2021-01-22 10:18:29 Mikkey #48

Az arany befutót ebben az évben szerintem az egyik legnehezebb lenne megtippelni... ever

2021-01-22 10:18:23 BonnyJohnny #47

Egyébként nagyon durva, de az összesen 30 jelöltből 10-re én sem tudok szavazni. :O Ilyen nagy "lemaradásom" talán még sosem volt a Vapitin. :/

2021-01-22 10:16:12 ryood #46

nem volt még ennyire egyértelmű Vapiti második fordulóm eddig:

Arany: Sorry We Missed You - Sajnáljuk, nem találtuk otthon

Férfi Ezüst: Kris Hitchen (Sorry We Missed You - Sajnáljuk, nem találtuk otthon)

Női Ezüst: Stork Natasa (Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre - Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time)

2021-01-22 10:11:22 Ugor #45

Nagyon kínos, de egyetlen férfi szereplőre sem tudok szavazni. Hát van mit pótolni, na.

2021-01-22 09:55:35 Xuja #44

Az előbbit 4x annyian látták, plusz én nem láttam a Chicagót, de ha tippelnem kell, ott sok jó (csak férfi) alakítás van, és megoszlottak a szavazatok.

2021-01-22 09:54:08 BalaKovesi #43

Ezen én is meglepődtem, pont arra számítottam, hogy többen is jelölve lesznek belőle.

2021-01-22 09:46:17 BonnyJohnny #42

A JoJo Rabbitből három jelölt, a chicagói hetekből meg egy sem? :O

2021-01-22 09:36:21 Ágó #41

És igen, jó, hogy írod! Hámori Ildikónak örültem a legjobban!
Csodálatos alakítás és mindig nagy öröm, amikor van magyar jelölt a Vapitin. :)

előzmény: Xuja (#40)

2021-01-22 09:31:55 Xuja #40

Engem Hámori Ildikó jelölése lepett meg egy 25 szavazatos filmből (tényleg jó alakítás lehet, mert ezek szerint szinte mindenki, aki látta a filmet jelölte). Valamint az Attenborough filmre se számítottam, nem is az értékelés / szavazatszám miatt, hanem a jellegét nézve.

előzmény: kaamir (#39)

2021-01-22 09:23:14 kaamir #39

Meglepő, hogy Gary Oldman nincs a jelöltek között. Ahogy az is, hogy a The Gentlemenből McConaughey kapott jelölést. Sztem Colin Farrell volt abban filmben az igazi aduász.

előzmény: Ágó (#38)

2021-01-22 09:21:02 Ágó #38

Jóféle. A jelöltjeim közül csak Gary Oldman (Mank) és Mark Rylance (Chicago) nincs itt.

Ahogy látom, a Jojo Rabbit egyelőre tarol. Volt már egy filmnek 6 Vapiti-jelölése? :)

előzmény: cucu (#37)

Taika Waititi - Jojo Rabbit

2021-01-22 08:13:32 oscarmániás #36

Nyulak a ruhatárban...

2021-01-22 00:40:46 lizardking #35

Úgy alakult, hogy az utolsó pillanatig vacilláltam, kik legyenek a pontos jelöltjeim, így végül egy tervezett változtatást már nem sikerült eszközölnöm, de annyi baj legyen. A végeredmény tehát ez lett:

David Attenborough - Egy élet a bolygónkon
Richard Jewell balladája
Relic

Női ezüst
Thomasin McKenzie (Jojo Nyuszi)
Kathy Bates (Richard Jewell balladája)
Elisabeth Moss (A láthatatlan ember)

Férfi ezüst
Paul Walter Hauser (Richard Jewell balladája)
Sam Rockwell (Richard Jewell balladája)
Russell Crowe (Téboly)

Futottak még: Delroy Lindo [Az 5 bajtárs (őt akartam beszúrni Russell Crowe helyére)], Haley Bennett (Nyelés), Téboly, Sötét vizeken, Úriemberek.

2021-01-21 23:55:46 BalaKovesi #34

Arany: Jojo Rabbit, 1917, The Trial of the Chicago 7

Női: Saoirse Ronan (Little Women), Meryl Streep (Little Women), Awkwafina (The Farewell)

Férfi: Bartosz Bielenia (Boze Cialo), George MacKay (1917), Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)

Úgysem lát mindig elég filmet az ember, de idén tényleg nagyon keveset láttam, részben azért, mert kevés mozifilm volt, részben meg a vizsgaidőszak miatt, hiszen eddig mindig januárban pótoltam a Vapitira jelölhető filmeket, most inkább azzal voltam elfoglalva, hogy ne bukjak meg. Arányaiban viszont elég sok ötöst adtam idén, és bár filmeknél egyértelmű volt a három voksom, a színészeknél már bajban voltam. Sacha Baron Cohen helyére végülis kerülhetett volna Eddie Redmayne is, a bírót játszó színész is, Yahya Abdul-Mateen II is, az a jelölés így lényegében a castingnak szól, Robert Pattinsont nagyon szerettem volna jelölni a The Devil all the Time-ért, de végül George MacKay mellett tettem le a voksomat, Bartosz Bielenia jelölését pedig nem is kommentálnám, ma láttam csak a Corpus Christit, de egyértelmű befutó lett nálam. Nőknél Awkwafina, de főleg Saoirse jelölése volt egyértelmű, a harmadik helyet pedig végül Florence Pugh és Wunmi Mosaku helyett az a Meryl Streep kapta tőlem, aki egyébként kicsit irritál azzal, hogy minden díjátadón minden filmjével jelen van, a Little Women-beli alakításáva viszont eléggé meggyőzött.

2021-01-21 23:03:19 Ugor #33

Vote! Vote! Vote!

2021-01-21 20:24:29 Ugor #32

Van még néhány óra az urnazárásig emberek, és ezt a maradandóan szép európai filmet, amit egy japán készített rólunk, csak 11, azaz tizenegy ember látta ebből a népes sokadalomból.

2021-01-21 17:35:00 Jereváni Rádió #31

Engem ez régóta nem zavar, feladtam azt, hogy aktuálisan kövessem, hogy épp mik az újdonságok.

2021-01-21 17:21:31 ChrisAdam #30

Érdekes, én is sokkal több filmet néztem, mint az utóbbi 4 évben, mégis elképesztően keveset osztályoztam (2014 óta nem volt ennyire kevés a szavazataim száma) - rengeteg régi klasszikust néztem újra. Sőt, nagyon kevés 2020-as dátumú filmet láttam, és most zavarban is vagyok, mert egyetlen ötös osztályzatú Vapiti-jelölt filmem sincs, így az első fordulóból ki is maradok, a másodikra viszont felzárkózok. Ilyen se volt még. Furcsa év, na.

2021-01-21 17:14:27 oscarmániás #29

Végleges arany: Vad erdők, vad bércek - A fantom nyomában, The Hunt / Vadászat, Les misérables / Nyomorultak, Ezüst hölgyek: Saoirse Ronan [Little Women / Kisasszonyok], Ana de Armas [Knives Out / Tőrbe ejtve], Haley Bennett [Swallow / Nyelés], Silvermen: Bartosz Bielenia [Boze Cialo / Corpus Christi], John David Washington [Tenet], David Attenborough [David Attenborough: A Life on Our Planet / David Attenborough: Egy élet a bolygónkon]
A célom a reklám és a kevésbé esélyesek meglódítása, köszi a tippeket és a tékások szorgalmát :) Hajrá második forduló!

2021-01-21 17:07:35 Raul #28

Csak a játék kedvéért megpróbáltam megtippelni a 10 jelöltet:
1917
Dark Waters
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Jojo Rabbit
Knives Out
Little Women
Sorry We Missed You
The Trial of the Chicago 7

2021-01-21 11:45:20 Xuja #27

Ja amúgy Aubrey Plaza simán beférne nálam a 3-ba női ezüst kategóriában, csak sajna kevés szavazatot kapott a Black Bear.

2021-01-21 10:32:42 sissoko #26

1. A befejezésen gondolkozom
2. Corpus Christi
3. A búcsú

1. Awkwafina (A búcsú)
2. Hámori Ildikó (Pilátus)
3. Eva Green (Proxima)

Férfi Ezüst
1. Bartosz Bielenia (Corpus Christi)
2. Kris Hitchen (Sorry We Missed You)
3. Mark Ruffalo (Dark Waters)

2021-01-21 09:09:29 Xuja #25

1. Nincs gonosz
2. Tőrbe ejtve
3. A búcsú

1. Awkwafina (A búcsú)
2. Ana de Armas (Tőrbe ejtve)
3. Saoirse Ronan (Kisasszonyok)

Férfi Ezüst
1. Damien Bonnard (Nyomorultak)
2. Kris Hitchen (Sorry We Missed You)
3. Mark Ruffalo (Dark Waters)

2021-01-21 07:13:31 ifj. Ó. Posszum #24

Kissé renitens lista a Capone-val, de legalább lesz egy szavazata :D

Arany Vapiti
1. Capone
2. A mennyországnak kell lennie / It Must Be Heaven
3. Kisasszonyok / Little Women

1. Renée Zellweger [Judy]
2. Haley Bennett [Nyelés / Swallow]
3. Maria Bakalova [Borat utólagos mozifilm / Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan]

1. Elia Suleiman [A mennyországnak kell lennie / It Must Be Heaven]
2. Tom Hardy [Capone]
3. Mark Rylance [A chicagói 7-ek tárgyalása / The Trial of the Chicago 7]

2021-01-20 23:58:12 Brumi #23

Arany Vapiti
Onward / Előre
The Trial of the Chicago 7 / A chicagói 7-ek tárgyalása

Ana de Armas [Knives Out / Tőrbe ejtve]
Maria Bakalova [Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan / Borat utólagos mozifilm]
Jamie Lee Curtis [Knives Out / Tőrbe ejtve]

Sacha Baron Cohen [The Trial of the Chicago 7 / A chicagói 7-ek tárgyalása]
Sacha Baron Cohen [Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan / Borat utólagos mozifilm]
Matthew McConaughey [The Gentlemen / Úriemberek]

Hámori Ildikó (Pilátus)
Saoirse Ronan (Kisasszonyok)
Florence Pugh (Kisasszonyok)

Férfi Ezüst:
Bartosz Bielenia (Corpus Christi)
Gary Oldman (Mank)
Mark Rylance (A chicagói 7-ek tárgyalása)

2021-01-18 13:40:41 Raul #21

Mivel a határidőig már nem nézek meg több Vapiti-jelölt filmet, így véglegessé vált a jelöltjeim listája:

Arany:
Tenet

Férfi Ezüst:
Bartosz Bielenia (Boze Cialo)
Charlie Hunnam (The Gentlemen)
Alexis Manenti (Les misérables)

Női Ezüst:
Cristin Milioti (Palm Springs)
Florence Pugh (Little Women)
Saoirse Ronan (Little Women)

Minderről picit bővebben ebben a toplistámban:
Vapiti 2020 (folyamatosan frissülő, min. 7/10-es filmek) + Ezüst jelöltek

2021-01-15 12:40:05 zéel #20

Kösz! Akkor Hámori Ildikó mellé keresek még két jelöltet.

előzmény: cucu (#19)

2021-01-14 22:57:57 cucu #19

Megneztem (sot, ki is probaltam), ha ugyanazt a filmet vagy szineszt tobbszor probalod jelolni, akkor az csak egyszer mentodik el, vagyis csak sima jeloles lesz belole.

2021-01-12 16:31:27 Ugor #18

Jó kérdés és én is kíváncsi lennék rá, hogy ez hogyan működik.

2021-01-12 16:09:33 zéel #17

Ha (női jelöltnek) mindhárom rubrikába Hámori Ildikó (Pilátus) nevét írom, az háromszoros esély neki? Vagy egy érvénytelen szavazat? Vagy......?

2021-01-10 10:47:41 Dió #16

A tavalyiakra adott ötösök közül ezek emelkedtek ki messze leginkább:
-Sound of Metal
-El reino
-Togo
-Boze Cialo
-Capharnaüm
-The Queen's Gambit

A további, említést érdemlő ötösök pedig:
-Hot Summer Nights
-El hoyo
-Richard Jewell
-Knives out

2021-01-09 22:48:34 BonnyJohnny #15

Többektől olvastam már (tavaly is), hogy 2020-ban több idejük volt filmet nézni. Érdekes módon én kevesebb filmet osztályoztam, mint valaha. És konkrétan 2020-ban gyártott filmekből csak 2 filmet tartottam érdemesnek lementeni a gyűjteményembe... ami mondjuk várhatóan még bővül 2 animációs filmmel... de a 4 film egy évből így is a '30-as évek óta nem látott mennyiség.

2021-01-06 17:21:16 Rorschach #14

Az biztos, hogy 2020-ban volt időm filmet nézni - több mint 250 új filmet láttam, ami egyrészt egyéni rekord, másrészt sikerült belekóstolnom olyasmibe is, amibe eddig nem feltétlenül. Ment a pótlás ezerrel klasszikusok, régebbi filmek, illetve a hazai termés kategóriájában is - ezt remélem, fenn tudom tartani idén is.

No de, a legjobb filmek, amiket 2020-ban láttam:

13th
Végső megoldás, India
A Life on Our Planet
American Factory

Ami ebből a merítésből Vapiti-képes, az egyedül a Relic a fő kategóriában, emellett jelöltjeim még a Da 5 Bloods és a The Devil All The Time.

Annette Bening - Hope Gap
Alice Krige - Gretel & Hansel
Awkwafina - The Farewell

Férfi Ezüst:
Delroy Lindo - Da 5 Bloods (nyilván)
George MacKay - 1917
Sam Rockwell - Jojo Rabbit

2021-01-05 22:03:15 ryood #13

női ezüst:
Stork Natasa [Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre / Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time]
Nadia Tereszkiewicz [Seules les bêtes / Bestiáda]

1. Delroy Lindo, Da 5 Bloods
2. Jesse Plemons, I'm Thinking of Ending Things
3. Willem Dafoe, At Eternity's Gate

2021-01-03 09:41:31 Mikkey #11

TOPlistám az elmúlt évről, azért még nem láttam néhány darabot, ami beleszólhatna a végső sorrendbe:
pl the devil all the time, the hater, corpus christi, on the rocks
de ezeken felül így néz ki:

Sorry We Missed You - Sajnáljuk, nem találtuk otthon

Női ezüst:
Férfi ezüst:

2021-01-01 11:14:57 ryood #9

Sorry we missed you
Felkeszules meghatarozatlan ideig tarto egyuttletre
Nincs gonosz

2021-01-01 00:35:23 Ágó #8

Arany Vapiti:
Kisasszonyok
Corpus Christi
A chicagói 7-ek tárgyalása

2020-12-31 22:22:30 Adam Taylor #7

Az évvége alkalmából ismét összeállítottam a filmes toplistámat - eddig minden évben csak a magyar mozis bemutatókat vettem figyelembe listázáskor, ami a streaming erősödésével egyre kevésbé volt releváns. Idén a korona miatt persze nem volt már értelme csak a mozikra összpontosítani, de ezt a "legálisan Mo-n elérhető" dolgot is elengedtem. Így értelemszerűen rengeteg induló kimaradt, de ez egy ilyen év volt. Szóval szerintem ezek voltak 2020 legjobbjai.

1. Staten Island királya
28. Corpus Christie
29. Lelki gyakorlatok
30. Tenet

2020-12-31 19:16:34 kaamir #6

Szuper, köszönjük! Egyben BUÉK mindenkinek!

2020-12-31 16:30:49 Ugor #5

The Hungariannak is köszönjük, természetesen.

előzmény: cucu (#4)

2020-12-31 16:25:27 cucu #4

Az otlet (beleertve az apro, de fontos reszletekkel) The Hungarian erdeme!

2020-12-31 14:45:00 BonnyJohnny #3

Ez egy valóban jó megoldás. :)

2020-12-31 14:29:02 Ugor #2

Köszönjük szépen cucu! Ez igazán jó megoldás!

2020-12-31 14:00:50 cucu #1

A jarvany miatt iden kicsit valtozik a Vapiti. Az eddigi evekben kb 280 film indult, mert ennyit mutattak be a mozikban. Ez a szam 2020-ra csak 131. Viszont kozben keszultek jo filmek, amik nem kerulhettek moziba. Eppen ezert a moziban bemutatott filmeken kivul azok a filmek is jelolhetok lesznek, amik 2020-ban keszultek, es elertek a 20 szavazatot (kiveve rovidfilmek, klipek es minisorozatok) (illetve kiveve azok a filmek, amiket jo esellyel bemutatnak 2021-ben: Wonder Woman 1984, Még egy kört mindenkinek, Lelki ismeretek). Ez meg plusz 65 film, vagyis igy osszesen 196 film kozul lehet valasztani ejfeltol.