17 éves a KT. Mi a legmaradandóbb élményed 2003-ból? 👁

(vissza a topikok listájához)

2020-10-25 09:52:47 Jereváni Rádió #29

2003-ban még bőven egyetemista voltam, ha 2003 októberét nézzük, épp a negyedik évfolyamba jártam. Készültem az életre, bár még akkor fogalmam sem volt, hogy mit szeretnék egyetem után csinálni. Az majd később jött el, a következő évben. Szóval előadások, szemináriumok, zh-k, évfolyamdolgozat, kollokviumok és szigorlatok, ETR rendszer és annak gyerekbetegségei, kollégiumi Bábel torony (már ami az embereket illeti), koleszbulik, albérletbulik, évfolyambulik.

A filmek persze akkoriban is megvoltak nálam, emlékszem annak idején a Pesti Est ajánlójában karikáztam be a számomra érdekesnek tartott filmeket, illetve kihúztam, amiket már láttam. Voltaképpen egy offline módos KT tagként működtem. :)

Akkoriban a filmnézés sokféleképpen működött: a tévé, VHS (igen, az is!), dvd adott volt, a filmes letöltés akkor kezdett el felpörögni, programozókkal laktam együtt akkoriban, ergo mindent leszedtek akkor, a kolihubokról, ami épp kurrens volt. (sosem felejtem el, milyen büszke voltam, amikor egy épp egy moziba került filmről elmondhattam, hogy már két hónapja láttam és nem ajánlom a megtekintését), a plázamozik és a kis művészmozik mellett, voltak kis filmklubok. Ez utóbbit nagyon szerettem, ingyenesen vagy fillérekért nézhettem meg olyan filmeket, mint a Roncsfilm, a Salo avagy Sodoma 120 napja, vagy a Táncos a sötétben.

2003-as moziélmények: nekem is a Király visszatér volt az egyik, nagyon tetszett, iszonyat jó volt moziban látni. De jó volt a Kontroll is, a legnagyobb élmény viszont a szülővárosomban ért: volt akkoriban ott egy kis art mozi és épp vetítették az Az élet nélkülemet. Hatalmas élmény volt, örülök, hogy moziban láthattam.

2020-10-24 00:11:22 elzablues #28

Nálam szomszéd ország játszott első LotR III. körben. Pedig nem kedvelem a német nyelvet, a mai napig nehezen nézem eredeti nyelven, ami onnan ered. Azt és akkor muszáj volt, de azóta se mentem koncerteken kívül másért... Azokért viszont nagyon megérte. Donau Festival... Sigur Rós, nem elcseszett Szigetes időpontban... 2003 volt az első fesztiválozásom is, Fehérváron, ami egy éve a lakhelyem is lett. Jólesik a visszanosztalgiázás, de kicsit jobban fáj tőle, ami most van. Jó 10 éve heti 2× járok moziba, sok esetben többször. Az, h nem lehetek egyedül a teremben a Manchester by the Sea-n, nincs Cinefest, semmilyen nemzetiségi filmnapok, tömeges sírás a felnőttekkel a Coco-n, menetel Filmszerész Filmklubba... Kissé összefacsarít. De rengeteg elmaradást és kimazsolázgatást pótolhatok, ami kiegyenlíti ezt valamelyest.

2020-10-23 22:21:22 BonnyJohnny #27

Hát a Király visszatértet nem, mert azt Magyarországon csak 2004 januárjában mutatták be. ;)
De az első két részt abban az évben láttam, videón egymás utáni napon a Gyűrű szövetségét, majd a Két tornyot. :)

előzmény: von Schatu (#26)

2020-10-23 22:19:14 von Schatu #26

2003-ban úgy néz ki rajtam kívül mindenki Gyürük urát nézett :D :D :D

2020-10-23 22:08:10 peti0290 #25

A 3310-s se volt rossz ketyere, keresztapámnak olyan volt :)
Egyébként így olvasva a kommenteket, teljesen rám ragadt egyfajta ünnepi nosztalgikus hangulat :) 12 és fél éve már az én életem része is a KT. Habár nem tartozom az aktívabb kommentelők közé, mindig jó érzés egy-egy meghatározó fórumtárs hozzászólásait, véleményeit olvasni. Mióta itt vagyok, számos új taggal lett gazdagabb az oldal, miközben többen elhagyták ( vagy már csak osztályozni járnak fel). Az áltálanos fórumban említett tagok (és hozzászólásaik) hiányoznak nekem is talán a legjobban. Remélem még nagyon-nagyon sokáig velünk lesz az oldal :)

2020-10-23 21:45:59 wien #24

Akkor még azt hittem, hogy a felszálló ág örökké tart. :)

2020-10-23 20:51:19 cucu #23

Veget ert a Kozgaz szamomra legmeghatarozobb es legszuperebb elso eve.

Csoporttarsamtol kolcsonkaptam a A Gyuruk Ura A ket torony diszdobozos DVD-t, rajta vegtelen mennyisegu werkfilmmel, amit imadtam nezni.

Osszel pedig a mindent meghatarozo Titanic Filmfesztival. Visszanezve a programot, szerintem ezt a negy filmet lattam:
Lilja 4-ever
Far from Heaven
Dirty Pretty Things
Intolerable Cruelty

Es mivel egyik se nyugozott le, ezert szuletett meg a KT otlete. Nem sokkal kesobb maga a KT is.

2020-10-23 20:07:10 Bubu #22

Az én macskám Merlin, mert varázslatos lett az élet tőle :)

előzmény: elzablues (#21)

2020-10-23 20:05:47 elzablues #21

Nekem a macskám... A másik meg Nyizsinszkij, h el tudjon hordani a p*csába. (:

előzmény: Bubu (#20)

2020-10-23 19:54:10 Bubu #20

Nekem Arwen a kutyám :)

előzmény: elzablues (#19)

2020-10-23 19:18:16 elzablues #19

Egy jóbarátomnak Arwen volt a esthajnalcsillaga, ezért Aragorn. :)

előzmény: Bubu (#17)

2020-10-23 18:08:27 Danesz99 #18

Ó 2003… lássuk csak:
- Abban az évben futottam először lyukra a főiskolán, majd rá egy évre másodszor, végül azért sikerült összekanalazni egy diplomát (egy másik főiskolán) :)
- Azon a nyáron voltunk a barátaimmal Horvátországban, ettem először rákot, ami azóta is nagy kedvencem és kaptam meg életem első hp-ját (hasipacsi) csak mert utolsó lettem rikikiben. 11en voltunk, tehát 10 felbőszült, enyhén ittas „jóbarát” vetette rám magát… :D (Szerencsére lányok is voltak.)
- Első albim (tiszavirág-életű)
- Első (viszonzatlan) szerelem. És az is maradt, pedig nem egyszer házhoz mentem… :( (Ezzel a lánnyal néztem meg az Üvegtigrist 2001 dec31-én, de akkor a kt még meg sem fogant)
- A Gyűrűk Ura trilógiát meg 2004 végén néztem meg a nővéremmel VHSről, és ugyebár akkor a kt már 1 éves pici baba volt, egyem a szívét!

2020-10-23 16:46:09 Bubu #17

Csak egy kérdés az Eowyn ribizéshez: Aragorn vagy Faramir miatt? :)

előzmény: elzablues (#16)

2020-10-23 16:13:40 elzablues #16

A LotR trilógia volt az, amivel egy évet késtem a könyvtárból, annyiszor elolvastam nyolcadikosként.
A "hülye kurv@"-hoz annyit, h én voltam az, aki Eowyn minden szerelmes pillantására felszólalt a moziban, h ribi. Szegényt a mai napig ribinek hívjuk... :)

Baromi jó olvasni ezeket a sztorikat, köszönöm, h megosztottátok. :)

előzmény: Bubu (#15)

2020-10-23 14:52:02 Bubu #15

2003 a lá (akkor húsz éves) Bubu:
A gyűrűk ura féltégla díszkiadása, ami az első könyv, amit a saját fizetésemből vettem. Könyvklubot alapítottunk a lányokkal és együtt olvastuk el vagy háromszor egymás után.
Életemben először ültem moziban első sorban a szélén (A király visszatér). Beállt a nyakam, ne próbáljátok ki.
Akkor voltam először külföldön és láttam először a tengert Rab szigetén.
Szintén először voltam Sziget fesztiválon. Dolgozni mentem oda, egy nap után rájöttek, hogy értelmetlen munkára kértek fel, adtak fizetésnek annyi pénzt, hogy egész héten ott maradtam és megtarthattam a Staff bilétámat is. Első nagy koncertem: Apocalyptica, azzal a sráccal, aki akkor csak egy barátom volt, nyolc évvel később hozzámentem.
Fogadásból beírtam a felvételi lap aljára a programtervező-matematikus szakot, amiről halvány lila gőzöm sincs, és felvettek. Gólyatáborról annyit, hogy 300 fiú volt és hat lány. Ez nem jött ki jól: szeretek eltűnni, itt képtelenség volt.
Jó ötletnek tűnt elmenni többek között a Legolas-mániás barátnőmmel megnézni a Karib tenger kalózait, aki a végén a csókjelenetnél beleüvöltötte a totál csendbe, hogy "Hülye kurv@". Próbáltuk letagadni, hogy velünk van, kevés sikerrel... Ott volt esetleg valaki?
Elkezdődött az egyetem és életem legrosszabb kapcsolata is, de ez a sok mosolyogtató emlék feledteti...

2020-10-23 13:58:46 BonnyJohnny #14

Én 2003-ban Nokia3310-est kaptam, és az már a második mobilom volt. Az után 3510-esem lett(mert kellett a színes képernyő :P). A 3410 nekem pont kimaradt. :D

előzmény: peti0290 (#13)

2020-10-23 13:48:56 peti0290 #13

Az év első felében ötödikes, szeptembertől hatodikos voltam. Tavasszal kaptam meg az első mobiltelefonomat ( a jó öreg Nokia 3410). Filmes vonatkozásban pedig, amik így hirtelen eszembe jutottak: ekkor láttam először A Gyűrű Szövetségét és A két tornyot. Valamint ekkor voltam utoljára szülővárosomban, a valamikor 2003 őszén bezárt mezőkövesdi Petőfi moziban vetítésen: Harry Potter és a Titkok kamráján :)

2020-10-23 13:47:28 tomside #12

Intimpercek a KT-val, csináljuk!

Az új lányt, aki késve érkezett a suliba, elhívtam mozizni, Lord of the Rings, ő imádta, de lepattintott. Atya ég, hogy odáig voltam a sokkal nagyobb Kurt Cobain-es pulóveréért, meg az acélbetkós bakancsáért, ami olyan volt a cérnavékony lábán, mintha egy ropit dugnál a mikulás csizmájába! Mély sebet hagyott.. így telt el néhány év, de csak nem gyógyult. Rá kellett jönnöm, nem is fog, úgyhogy házhoz mentem a második pofonért is... de abból csók lett. És életem két legcsodálatosabb éve következett.

Spoiler: 11 éve nem láttam, és férjnél van. Remélem, ő is boldogan emlékszik vissza. :)

Tök jó olvasni, írjatok! :)

2020-10-23 13:37:23 elzablues #11

Érdekes, h ezt írod, és h meg is léptétek. A manapság tapasztaltak fényében többek helyében cselekednék így. Mielőtt elköltöztem tavaly egy másik albérletbe, nagyon sokszor ment háttérnek, minden szeméttel, ha nem volt dolgom, bambultam. Majd arra jutottam 31 évesen, h nem kell. Ezután jött, későn, de az első szerelem az életembe. Ami tényleg olyan igen, ez az érzés volt, minden szarral. És neki sincs TV-je. Fura összecsengés volt, de jót nevettem rajta. Nekem továbbra sem hiányzik, h nincs TV-m. Persze, így nem nálam gyűlünk közösségi filmnézésre, de magamnak elvagyok a kis laptopommal, és célzottan nézem, amit szeretnék. Jobban fordulok más irányba. Nem bántam meg a döntésem, és jónak tartom, h ezzel éltetek.

előzmény: offerus (#10)

2020-10-23 13:24:05 offerus #10

Ebben az évben született a lányunk. Ez az esemény vett rá minket, hogy kertes házba költözzünk. Erre ugyan csak a következő évben került sor, az ilyen dolgoknak átfutási ideje van. És elajándékoztuk a tévénket, hogy lányunk legalább aprócska korában ne éljen a képernyő bűvöletében. Így nekünk is filmmentes időszak következett.

2020-10-23 12:33:34 mimóza #9

Milyen jó olvasni a személyes életélményeket!
Így történetek is felsejlenek a nicknevek mögött. :)

Rövid és eseménytelen életünk során mi abban az évben költöztünk éppen nyolcadjára egy 3 és egy 7 éves kislánnyal. Visszatekintve mondhatom, az életünk legokosabb döntése volt, hiszen ezzel kezdődött "a hegyi életünk" szépséges 15 éve. :)
Filmeket akkoriban nem igazán volt időm nézni, de maga az élet volt a film.
"Az én kis falum" saját verzió, csapó-1. :D

2020-10-23 11:32:03 ChrisAdam #8

2003-ban kezdtem az általános iskolát, a filmes rajongásom még sokáig várt: pontosabban két évet, harmadik osztály környékén voltam, amikor egy Poirot-epizód nézése közben - a szombat esti családi program - felfigyeltem arra, hogy bizony, egy filmben vannak kamerabeállások. Innen indult minden, de hát ekkor még mit sem tudtam arról, hogy van Kritikus Tömeg. Éppen elballagtam a nyolcadikból, amikor regisztráltam, 2011-ben.

2020-10-23 11:09:35 BonnyJohnny #7

Eredetileg ide akartam írni, de mivel 2003-ból nincsen egy kiemelhető maradandó élményem, illetve életeseményem (ha csak az új, szabadabb koli nem számít annak... bár egy 16 éves fiúnak igen is annak számít ;)), ezért inkább az általános topicba írtam. De mimóza ösztönzésére ide másolom. :)
Akkor kezdtem a gimi 2. osztályát (voltam nulladikos is). Akkor kerültem új kollégiumba. Akkor lett saját asztali számítógépem. Akkor kezdtem el filmeket gyűjteni. Bár korábban is szerettem a filmeket, akkor kezdett szenvedélyemmé válni... mit sem tudva arról, hogy akkor alakult egy fórum, ami sokat segíthetett volna a filmes fejlődésemben. Bárcsak tudtam volna róla akkor!
De, ha akkor csatlakozok a fórumhoz, akkor is idősebb lettem volna, mint Rorschach és ChrisAdam a saját regisztrálásukkor... :P

2020-10-23 11:02:06 von Schatu #6

Egy karlsruhei egyetemi félév és egy szerelem, bár a kettö nem függ össze.
Ja, és megtanultam driftelni :D

2020-10-23 10:22:19 elmouse #5

Tényleg! Az is akkor volt.

előzmény: Raul (#3)

2020-10-23 10:04:58 elzablues #4

Személyes vonalon akkor kezdtem a középoskolát... és a kerámiázást. A többi pedig történelem, a magam életvonalán, mert azóta is részben ebben ténykedem. :) Ahogy sokan tudnak itt fogalmazni, én nem, de máshogy igen.
Utólagosan is egy sör mindkettőtöknek!

2020-10-23 09:51:14 Raul #3

Első lakásvásárlás :)

2020-10-23 09:49:03 elmouse #2

Akkor volt az esküvőm. :-)

2020-10-23 09:30:34 elzablues #1

Sorozat vonalon a Drót-ot emelném ki, ami egy évvel korábban indult. 11× néztem végig az 5 évadot, legutóbb 2 hónapja.
Filmes téren nem egy nagyjátékfilm, hanem egy animációs rövid, ami első körben beugrik: a Harvie Krumpet.
És persze akkor záródott a LotR, amit vagy 7× néztem meg moziban, az összes zsebpénzem ráment, de a nagyra meresztett 15 éves szemem zsigerien boldog volt minden alkalommal.