Francia filmek nyelvtanuló kamaszoknak 👁

(vissza a topikok listájához)

2019-05-14 16:34:45 betti #5

Köszönöm! :-)

előzmény: Raul (#4)

2019-05-13 15:19:28 Raul #4

IMDB advanced search segítségével lehet szűrni nyelvre is, műfajra is, meg még egy pár tucat egyéb dologra.
Update: csináltam egy próbakeresést, ez is kiad egy rakás angol nyelvű filmet (ha van benne 1-2 francia mondat, azt már beleveszi), szóval javasolom az országot és a nyelvet is franciára állítani.

előzmény: betti (#1)

Le trou
Le salaire de la peur
Les diaboliques
Le cercle rouge

Amiket lattam azok kozul szemezgettem. Bar nem tudom, a mai kamaszoknak mi 'valo', ezek szerintem mindegyike francia nyelvu, kellemes film. Remelem, a fekete-feher kepi vilag nem kizaro opcio :)

előzmény: betti (#1)

2019-05-13 14:00:18 betti #1

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, tanácsotok.
Kamasz lányom franciául tanul, de nem túl erős az oktatás színvonala (leginkább azért mert jönnek-mennek a tanárok). A nyelvérzéke viszont jó, szeretném, ha haladósabb lenne a dolog :) Ezért aztán gondoltam eredeti nyelven nézünk filmeket, felirattal (majd anélkül).
Rákerestem a szűrővel a francia filmekre, amiket kidobott, azoknak a 99 százaléka angol nyelvű eredetileg :(
Amik hirtelen eszembe jutottak: Házibuli, Pofa be, Leon, a profi, Farkasok szövetsége, A tökös, a török, az őr meg a nő, Puszta formalitás...
No de biztos van még egy csomó. Főleg olyan érdekelne, ami szerintetek érdekes egy kamasz számára. A romantikus vonal enyhén, az akció jobban érdekli, a dráma csak elvétve. Szóval, a Puszta formalitást szerintem nem fogjuk még megnézni, a Házibulit esetleg...

Előre is köszi az ötleteket!