Francia filmek nyelvtanuló kamaszoknak 👁

(vissza a topikok listájához)

Ahhoz, hogy kommentelhess, be kell jelentkezned.

2019-05-14 16:34:45 betti #5

Köszönöm! :-)

előzmény: Raul (#4)

2019-05-13 15:19:28 Raul #4

IMDB advanced search segítségével lehet szűrni nyelvre is, műfajra is, meg még egy pár tucat egyéb dologra.
Update: csináltam egy próbakeresést, ez is kiad egy rakás angol nyelvű filmet (ha van benne 1-2 francia mondat, azt már beleveszi), szóval javasolom az országot és a nyelvet is franciára állítani.

előzmény: betti (#1)

2019-05-13 14:19:55 betti #3

Köszi!

előzmény: dikalosz (#2)

2019-05-13 14:07:43 dikalosz #2

Un singe en hiver
Les aventuriers
La guerre des boutons
Le professionnel
Intouchable
Le passager de la pluie
Le trou
Le salaire de la peur
Les diaboliques
Le cercle rouge

Amiket lattam azok kozul szemezgettem. Bar nem tudom, a mai kamaszoknak mi 'valo', ezek szerintem mindegyike francia nyelvu, kellemes film. Remelem, a fekete-feher kepi vilag nem kizaro opcio :)

előzmény: betti (#1)

2019-05-13 14:00:18 betti #1

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, tanácsotok.
Kamasz lányom franciául tanul, de nem túl erős az oktatás színvonala (leginkább azért mert jönnek-mennek a tanárok). A nyelvérzéke viszont jó, szeretném, ha haladósabb lenne a dolog :) Ezért aztán gondoltam eredeti nyelven nézünk filmeket, felirattal (majd anélkül).
Rákerestem a szűrővel a francia filmekre, amiket kidobott, azoknak a 99 százaléka angol nyelvű eredetileg :(
Amik hirtelen eszembe jutottak: Házibuli, Pofa be, Leon, a profi, Farkasok szövetsége, A tökös, a török, az őr meg a nő, Puszta formalitás...
No de biztos van még egy csomó. Főleg olyan érdekelne, ami szerintetek érdekes egy kamasz számára. A romantikus vonal enyhén, az akció jobban érdekli, a dráma csak elvétve. Szóval, a Puszta formalitást szerintem nem fogjuk még megnézni, a Házibulit esetleg...

Előre is köszi az ötleteket!