Foci VB 2018

(vissza a topikok listájához)

2018-06-21 09:52:41 Prüstü #68

Sajnálom, hogy nem jött össze a döntetlen az Irániaknak.

2018-06-21 09:52:12 coles #67

CR11 (sic!) fejelt egy korai gólt a luzitánoknak (a Puskást előző csodacsatár gólkirály lehet), pedig Marokkó jobban játszott (és elsőként búcsúzott).

A világ(nem)verő uruguayiaknál (be szép e himnusz!) a 100. meccsén (sem) villogó Suárezzel kínlódták ki a 3 pontot (szintén 1-0 a rémgyenge Szaúd-Arábia ellen. Hol van már 1998?)! Egyiptom mellett megvan a harmadik pottyanó.

A hispánoknál (a brazil szárm.) Diego Costa harmadszor is betalált (rápöckölt labdával), pedig a perzsák állták a sarat (ha a bedobásokkal/fejezésekkel akadnak is problémák).

Tippek a maiakhoz? Nem volt még 0-0 (csoda), bár a színvonal... (1958-ig talán nem is akadt gólnélküli X)

2018-06-20 21:34:45 ChrisAdam #66

A spanyolok patikafutballja meg az irániak káoszjátéka nehezen fér meg egymás mellett. :D

2018-06-20 16:02:26 kwzatz #65

Ha lenne igazság, ez a Marokkó-Portugália meccs legalább 2 gólos Marokkó győzelemmel ér véget.

2018-06-19 20:14:27 Kempesbaba #64

Csak megtettem az oroszokat 2:1-re :)

2018-06-19 19:30:59 tomside #63

Döntetlen. Csak mert relatíve régen volt a VB-n döntetlen. :)

előzmény: Kempesbaba (#60)

2018-06-19 14:21:29 Kempesbaba #62

Salah tegnap edzésen még a mezét se tudta egyedül felvenni...

2018-06-19 12:55:03 Mikkey #61

eléggé háromesélyes, de egyiptomnak nagyon kell a pont(ok), és ha Salah játszik, simán x /2 is benne lehet

előzmény: Kempesbaba (#60)

2018-06-19 12:05:50 Kempesbaba #60

Súgjon már nekem valaki,mit érdemes tippelni az Orosz-Egyiptomra?

2018-06-18 22:13:17 coles #59

11-essel szállították a svédek a kötelezőt a vérszegény Dél-Korea ellen ((nem) kell ide Ibra?), Belgium a 2. félidőben (pl. Lukaku duplájával) gyűrte le Panamát (végre egy újabb pontos végeredmény a tippjátékban!), míg az angolok H. Kane fejesével a 91. percben győzték le Tunéziát (szegény afrikai kapus!)...

2018-06-17 20:39:59 csabaga #58

Vagy ha a legjobbakat viszik ki...2 vb-t is elrontottunk, 54-ben is.

előzmény: coles (#57)

2018-06-17 20:31:03 coles #57

A norvégokat csak hosszabbításban verték (Silvio Piola góljával), rögtön a "nyolcaddöntőben". Ó, ha a fináléban nem piszkálják meg a magyar kezdőcsapatot!

2018-06-17 20:24:07 csabaga #56

Az olaszok is, 1938-ban.

2018-06-17 19:34:10 coles #55

Brazíliának sikerült (épp Mexikóban, ahol megszületett Eric Cantona kedvenc, költői passza), 1970-ben (talán a selejtezőt is így vívták. Rémlik a 2010-es holland párhuzam, de ők a legrosszabbkor rontottak. Abban az évben érdekes volt a spanyolok menetelése, pár rúgott góllal, svájci vereséggel). Egyébként ajánlom a témában Gazdag Jóskáékat, számos statisztiki-takával...

Lássuk a brazilokat (pont Svájccal)!

(Frissítés: sőt, 2002-ben is csak győzelmekkel...)

2018-06-17 19:23:22 BonnyJohnny #54

Nem. Én úgy tudom, hogy senki sem.
De rosszul idéztem. Nem veretlenül, hanem csak győzelemmel.

előzmény: Kempesbaba (#53)

2018-06-17 19:21:31 Kempesbaba #53

Mármint a Németek?
2014-ben is úgy nyertek...

2018-06-17 18:57:28 BonnyJohnny #52

Na, bazz...
Nem jó kezdés...
De a tesóm erre azt mondta, hogy még nem nyertek VB-t veretlenül.

2018-06-17 18:51:35 critixx #51

Szép volt, fiúk! Viva Mexico! :-))

2018-06-17 17:54:39 Umberto #50

Köszönöm.

előzmény: Ágó (#48)

2018-06-17 16:46:20 coles #49

Ez sokszor nem ilyen egyszerű (volt, hogy a legjobb (két) csoportharmadik is továbbléphetett, etc.), sőt, megesett, hogy a BL-ben a Dortmund, az Arsenal és a Napoli is 12 pontot szerzett. ;-) De igen, ez lenne az alaphelyzet a jelenlegi vb-n...

2018-06-17 16:45:27 Ágó #48

Egyenlő pontszám esetén a gólkülönbség dönt.

2018-06-17 16:43:35 coles #47

Előbbi, sőt, a több rúgott gól?

Szép szerb szabadrúgásgóllal: Szerbia - Costa Rica 1-0. (NAVIS... pardon, Navas így is remekelt. A másik oldalon pl. ügyes a Lazio üdvöskéje, kérdés, mire megy egy combosabb válogatott ellen...)

Jöhet a címvédő...

2018-06-17 16:41:23 critixx #46

Győzelem: 3 pont
Döntetlen: 1 pont
Vereség: 0 pont

Az a két csapat jut tovább a csoportból, aki a legtöbb pontot gyűjti.

2018-06-17 16:35:22 Umberto #45

A csoportok során mi dönt: a gólkülönbség vagy az egymás elleni eredmény?

2018-06-17 16:20:34 BonnyJohnny #44

Natzionalelf. Csak ennyit mondok. :)
És még annyit, hogy remélem a döntőben Brazíliával találkoznak. :)

2018-06-17 14:56:59 Kempesbaba #43

Nem érdemes úgy leírni még egy csapatot se,hogy még az első kör se zárult le.

2018-06-17 13:17:55 coles #42

A szent és sérthetetlen orosz nemzeti tizenegy, melynek kritizálását majd törvényileg büntetik? ;-) Hatalmasat, persze, a torna egyik (ha nem a) leggyengébbje ellen. Ugyanakkor nyitánynak ideális lehetett.

Igen, bedarálták, felőrölték. Összeroppantak a szűnni nem akaró dél-amerikai nyomás alatt (ahhoz nem kell gólzápor, csak egy bekotort gól. Itt még csak a 3 pont számít!), s biz´ Salah nélkül nem is mennek sokra. És nem haragszom.

Míg Izland pl. állta a sarat (hiába borult a pálya és a papírforma: kb. 80/20%-os labdabirtoklás, 26/7-es argentin próbálkozás...), bár a minden6ó Messi roppant frusztrált ((szokásos hasonlítgatás:) CR sokkal élesebb/pontosabb. A spanyoloknak vb-n (vagy Eb-n) talán még senki se vágott 3-at!), a befejezések vérszegények, ötlettelen/enervált próbálkozások... Jöhet egy "ki-ki meccs" a horvátokkal, majd egy kötelező Nigéria ellenében (csak azt a pár hónappal ezelőtti barátságost tudnám feledni, ahol már 2-0 volt az állás...)!

A komoly szériával érkező Peru (újabb elpuskázott 11-es. Ez mintha a büntetők (5 db.) napja lett volna) nem bírt Dániával (itt eltaláltam a pontos, víg végeredményt)...

...Nigéria pedig óriási csalódás volt a precíz, minimalista horvátok árnyékában.

2018-06-17 05:01:11 necksprain #41

a ruszkik azok az orosz nemzeti válogatott tagjai, hatalmasat mentek.

az uruk bedarálták egyiptomot?? ne haragudj, te milyen meccset néztél?? suarez mélyponton, cavani próbálta menteni a menthetőt.

irán csoportelső, szánalmas meccs szánalmas gólja miatt.

ezen kívül saját meglátások így elsőre: franciák lófasz, argentinok lófasz. horvátok meg tolják végig minimum.

előzmény: coles (#40)

2018-06-16 15:38:56 coles #40

A fene gondolta volna, hogy a ruszkik gálázni fognak a nyitómeccsen (Golovin fél lábbal már a Juventusban). Kevés ez a szaúdi váll-lógató válogatott.

Uruguay csak bedarálta az egyiptomiakat (Salah kispadon maradt, a meccs emberének választott afrikai kapus nem vette át az ezzel/ezért járó trófeát, mert...)

Irán is győzelemmel nyitott (ki gondolta volna?), 95. percben esett öngóllal. (Bánja: Marokkó)

Hatalmasat meccseltek a luzitánok (CR: 3 gól, beérte Puskást) a hispánokkal (De Gea, nem mész te a Realba...)!

Nem sokat mutattak a végső győzelemre is esélyes gallok (Ausztrália ellen 2-1, 1-1 beVARrt 11-essel...), most pedig Argentína kínlódik az újonccal (IZLAND)...

2018-06-14 18:29:21 Mikkey #39

én ezen az oldalon tippelgetek, frankó, világos kezelő felület, csoportokat is létre lehet hozni, akár egy KT-s kis grupettót :)

2018-06-14 16:38:53 coles #38

Tunézia - Anglia
Kolumbia - Japán
Lengyelország - Szenegál

2018-06-14 12:59:38 tomside #37

Brazil-francia döntőre saccolnék brazil győzelemmel.
Egyébként hajrá kiscsapatok!

2018-06-14 12:34:09 pelu #36

Szerintem a spanyolokat megzavarhatja az edzőváltás, de természetesen még így is végső esélyesek. véleményem szerint rajtuk kívül még a németek, a franciák és a brazilok a torna legnagyobb esélyesei. Az argentinoknak nagyon szorítok majd, de ott mindig előjönnek a problémák. A támadósoruk eszméletlen, a többi felejtős. Érdekes, h a fekete ló Belgium vajon mire lesz képes. Őket is érdemes lesz figyelemmel követni.

Argentin-Francia döntőért szorítok. Meglátjuk. :)

2018-06-14 12:20:43 oscarmániás #35

Hajrá Izland ! :)

2018-06-14 09:58:50 Ágó #34

Elérkezett a nap, lássuk hát! :)

2018-06-13 16:21:04 coles #33

...aztán lehet, épp ezen bonyodalmakból merítenek majd a végső diadalhoz? (2006-ban jól jött a cirkusz az olaszoknak. Meg ´82-ben. Igaz, ezek más tészták.)

Ahogy az egyik angol poéta mondotta vala: Anglia = negyed(ha nem nyolcad)döntős válogatott.

Galloknál lesérült Mbappé. Kár érte!

Argentína egyénileg remek(elhet), de mint csapat... (Mondom ezt a kedvenceimről, s aki még J. Wilson könyvét is olvasta...)! Nem is beszélve az időzített botrányokról! (Most épp a szöv. kap. kapcsán.)

Német vagy brazil győzelmet várok.

2018-06-13 16:01:38 Mikkey #32

na a Spanyolok jól megcsinálták ezt az edző kérdést, de Hierro jó beugró lesz.
Franciákra leszek kíváncsi, nagyon jó nevekből áll a keret, de kérdés mennyire összeszokottak.
Belgium, Argentína szerintem nem esélyes a végő sikerre, az Angolok kis könnyed ágon eljuthatnak a negyeddöntőig, aztán ott valszeg végállomás :)

2017-12-03 16:43:32 Fatupi #31

Tunéziát és Dél-Koreát még odaírhattam volna, de bennük jobban érzem egy jó szereplés lehetőségét. Valószínüleg Argentína is jobban muzsikál majd, mint a selejtezőkön.

előzmény: hwoarang (#29)

2017-12-03 15:32:19 csabaga #30

Valóban.A zónában induló Ausztráliának meg dupla pótselejtezőt kellett játszania.Első lépésben Szíria ellen, és csak hosszabbítás után mentek tovább a félidőben még jobban álló gárda ellen.Én az ázsiai zónát erősebbnek érzem a Concacafnál.A következő Vb. rendezője,Katar esélytelen volt,a 2022-es torna lesz az első,amelyen részt vesznek,kínos...

előzmény: hwoarang (#29)

2017-12-03 15:17:52 hwoarang #29

felmerül a kérdés, hogy ha Irán outsider akkor Dél-Korea miért nem, akik előtt mérföldekkel nyerték a csoportjukat.

előzmény: Fatupi (#28)

2017-12-03 14:24:19 Fatupi #28

Szerintem a három outsider csapat Irán, Szaúd-Arábia és Panama, a többieknek bőven helyük van itt. Ne feledjük, hogy a Marokkó-Tunézia-Egyiptom triász azért van itt, mert az erősebb afrikai válogatottak (Elefántcsontpart, Kamerun, Algéria, Ghána) vagy gyengélkedtek, vagy egybe lettek sorsolva. Panama pedig ugye a USA teljesítménye nyomán van itt. Én az AFC helyeket csökkenteném háromra, és összevonnám az OFC-vel, de szerintem az afrikai és amerikai válogatottak méltánytalanúl vannak alulértékelve. :)

A lengyelek a legkiegyenlítettebb csoportba kerültek, ahol bármi megtörténhet szerintem, Szenegál és Kolumbia is európai topjátékosok sorát vonultatja fel. Egyértelmű továbbjutókról csak a B, C és G csoportokban
beszélnék, a többiben lesznek kiélezett párharcok. Szóval viva España! :)

2017-12-03 12:54:46 csabaga #27

Ázsia 4 és fél,Concacaf 3 és fél,egymással játszanak azért az egy helyért. Óceánia: egy pótselejtező Dél-Amerikával.Az a zóna eléggé felesleges, egy épkézláb országgal,Új- Zélanddal.

előzmény: gaben (#26)

2017-12-02 23:40:11 gaben #26

Hát, bizony a földrészek kvalifikációja miatt jutnak ide. Én nem is tudom lassan, hogy Ázsiából, Közép-Amerikából, Óceániából vagy ki tudja honnan hány hely van outsider csapatoknak. Az EB sokkal komolyabb színvonalat képvisel, és ez igaz több más csapatsportágra, pl. a most kezdődő női kézilabda-világbajnokságra is.

előzmény: Dangar (#25)

2017-12-02 20:46:35 Dangar #25

Nagy USA-fanként ez a vb a team nélkül számomra mindenképpen csonka élmény lesz - nekem tehát õk hiányoznak majd, de az olaszok nélkül sem igazán vb a vb.
Az angolokat most kellõen erõsnek érzem a meglepetéshez (már ha nyárig nem sérül le a fél gárda...), a hazai hátszéllel megtámogatva az oroszok is tovább menetelhetnek a szokásosnál, illetve egy-két kellemes, pozitív eredményt (nem a doppingteszten) várok a folyon lesajnált távol-keleti csapatoktól is. A kupa alighanem valamelyik latin válogatotthoz kerül majd (Németország a sok cserebere miatt kérdõjeles). Azt nem mondanám, hogy 'nem kellene itt lenniük', de csak nézek, hogy pl. Peru, Panama, Irán vagy Marokkó hogy a túróba került ide. :) Mindegy, legalább kellõen szines lesz a felhozatal - még ha továbbjutásra egyiknek sem adok nagy sanszot (igazából kicsit se...).

előzmény: Umberto (#1)

2017-12-01 18:45:52 csabaga #24

Legalább nem fog erős csapat kiesni már az elején.Így is sok a hiányzó...Európában európai csapatok nyertek 58 kivételével,ez csökkenti az esélyesek számát.Az első kalapba került oroszok szerencsések voltak,a lengyelek szintén.Egy-két csoportban a második helyet többesélyesnek érzem.

előzmény: Umberto (#22)

2017-12-01 18:15:18 gaben #23

Csatlakoznék, én is az angoloknak szurkolok már régen, de érdekes lesz, hogy a németek szinte a teljes keretet lecserélték a selejtezők alatt. Kíváncsi leszek, hogy így is ott lesznek-e a végén... :-) Úgy tűnik, a belgák aranynemzedéke se jut messzire, én már vártam tőlük a kiugrást. És persze a lengyeleknek is szurkolok.

előzmény: Mikkey (#2)

2017-12-01 16:58:01 Umberto #22

Megmondom őszintén, nem tűnik túl izgalmasnak. Talán a mexikói-svéd csatán kívül nem is lesz izgalmas meccs - már ami a csoportból csoportmásodikként történő továbbjutást illeti. Valamennyi csoportban kiemelkedik az első kettő, nem nagyon lesz kérdés - legalábbis papíron.

2017-12-01 16:53:42 Umberto #21

A német-mexikói és a brazil-svájci meccseket nem érzem annyira keménynek, de a por-spa, hor-arg és az ang-belga akár döntők lehetnének.

2017-12-01 16:50:29 coles #20

Portugália - Spanyolország! Tulajdonképpen csak az volt a kérdés, hova kerülnek a hispánok, bár a belga-angol, német-mexikói, argentin-horvát, brazil-svájci párosítások se rosszak...

2017-12-01 16:08:26 Umberto #19

Hát, akkor kezdődjék a sorsolás! ;-)

2017-12-01 15:40:09 Raul #18

Szokás szerint a spanyoloknak szurkolok elsősorban plusz keresek még 1-2 szimpatikus csapatot (pl. Lengyelország vagy Izland). Tippelni még korai, de talán a németek.
Aki hiányzik, nekem is nyilván az olasz-holland-chilei-USA négyes, hogy kinek nem kellene ott lennie, az majd kiderül, az afrikai és ázsiai csapatok vagy Panama erejét nem ismerjük annyira.

2017-12-01 14:49:44 csabaga #17

Az olaszok nagyon elszúrták,már idegenben nyerniük kellett volna.Az ismerőseim között visszaesett a Vb. iránti érdeklődés.Én egyébként megszüntetném a pótselejtezőt.Az első körben kiszórnám a töltelékcsapatokat és utána hat csoportot hoznék össze.Onnan az első,második és a legjobb harmadik jutna ki,ha 13 hely van.

előzmény: Umberto (#14)

2017-12-01 14:33:12 Ugor #16

Egyre többen vagyunk... :o)) kapható valahol "Hajrá Izland!" trikó?

előzmény: oscarmániás (#15)

2017-12-01 14:31:51 oscarmániás #15

Hajrá Izland!

2017-12-01 14:19:00 Umberto #14

Az olaszokat én is nagyon sajnálom (nekik szurkoltam volna), és ez még akkor is szégyen, ha Ventura így, meg Ventura úgy. Mondjuk ha játszatta volna Insignét a visszavágón (a legjobb olasz támadó 0 percet kapott!), akkor talán kijuthattak volna.

2017-12-01 14:08:45 csabaga #13

Számomra egyértelmű volt,az olaszok jobbak,a svédek kibekkelték a meccset,néha nem kevés szerencsével.Ha Ibra játszana,más véleményem lenne.

előzmény: Mikkey (#11)

2017-12-01 13:58:31 Ágó #12

Csatlakozom :)

2017-12-01 13:56:03 Mikkey #11

Svédeknek miért nem kellene ott lenniük? Elég trandícionális résztvevő, tök megérdemelt a részvételük, 0-án tartották az Olaszokat. Dánokkal együtt csoport továbbjutást várok tőlük, Ibra hiányán is túl lendültek.

2017-12-01 13:49:45 csabaga #10

A horvátok váratlan sorozatvégi (ki is rúgták az edzőt) betlije miatt lettek csak csoportelsők.Az ukránok és a törökök is leszerepeltek ott.

2017-12-01 13:45:23 csabaga #9

Egy jó mezőnyt próbáltam elképzelni,ebbe mi nem illünk bele.Kihagytam Szaúd-Arábiát,ők nálam el sem indulhatnának a selejtezőben.

előzmény: Umberto (#7)

2017-12-01 13:34:45 Umberto #8

Amúgy én a "nagy 4-esből" (spanyol, német, brazil, francia) csak a franciákat tűrném meg világbajnokként. :-)

2017-12-01 13:33:33 Umberto #7

És mi, magyarok nem hiányzunk?

2017-12-01 13:33:14 Ugor #6

Ezt most nem pontosan értettem, de ez nem a te hibád, hanem az enyém.

előzmény: kwzatz (#5)

2017-12-01 13:29:04 kwzatz #5

"Legyen Izland a világbajnok!" Vagy inkább egy olyan nemzet, amelyiknek a játékától nem hányom el magam 3 perc után. :D

2017-12-01 13:23:42 Ugor #4

Legyen Izland a világbajnok! A lakosság álljon ki a reptérre és eget-földet rázó hagyományos tapssal és viking kiáltással fogadja csapatát és forrósítsa fel a kebleket dagasztó büszkeség a kis szigetet!

2017-12-01 13:10:47 csabaga #3

Olaszország,Chile,Hollandia,USA és az Eb. bronzérmes Wales hiányzik.Nem kellene ott lennie: Svédország,Izland,Kolumbia,Panama és a rendező oroszoknak...A horvátoknak drukkolok.Esetleg a belgáknak és a portugáloknak.Remélem új győztes lesz,unom a Vb-ket besöprő focinagyhatalmakat.A csoportok aligha lesznek reálisak,hiszen a rendező oroszok és a lengyelek az első kalapban vannak,a spanyolok csak a másodikban.

előzmény: Umberto (#1)

2017-12-01 13:01:38 Mikkey #2

én mint mindig, most is a semeddig sem jutó angolokért szorítok, Harry Kane-nek kijöhetne a lépés..
de a végső esélyeseket a brazil, német, argentin, francia, spanyol csapatok közül várom.
belgium sztem megint elvérzik, portugálok se lesznek ott a végén..

2017-12-01 12:41:08 Umberto #1

Ma délután 4 órakor lesz a sorsolás, ezért úgy gondolom, mától fogva létjogosultságot élvez a topik. Ki kinek szurkol, ki melyik válogatott győzelmére tippel, ki lesz a sötét ló, ki fog csalódást/meglepetést okozni? Ki hiányzik legjobban a VB-ről? Kinek nem kéne ott lennie?