Melyik filmen sírtál?

(vissza a topikok listájához)

2017-11-16 12:25:00 sissoko #50

Rengeteg ilyen van, nagy részét már felsoroltátok. A Phillips kapitányt talán még nem írta senki. Amikor a végén a sokkos Tom Hanks-t vizsgálja és kérdezgeti a katonai orvos , ott mindig eltörik a mécses... :) Hanks hihetetlen átlényegülésével a színjátszás magasiskoláját mutatja be, ami minden egyes alkalommal ugyanolyan hatással van rám. Ha csak azt az 5 perces jelenetet nézem újra a yt-n, már akkor is párásodik a szemem. :) Persze szigorúan eredeti nyelven, mert a szinkron teljesen kiheréli az egészet.

2017-11-16 00:14:50 BonnyJohnny #49

Nem akarok még csak véletlenül sem senkinek a pártjára állni, de én eddig nem tudtam, hogy ennek a topicnak az a lényege, hogy filmet ajánljunk egymásnak. :) Úgy értem, közvetve igen, persze, egy-egy filmcímre ha rákeresünk, felkeltheti a figyelmet a film iránt, de alapvetően a "Melyik filmen sírtál?" topicba én olyan filmcímeket írtam le, amelyeken sírtam. :) Semmi minőséggel kapcsolatos értékelést nem szántam mellé.

MicaHiro eredeti felvetésére reagálva pedig, miszerint "milyen jelentősége van annak, hogy egy filmen sírt-e valaki?" azt válaszolnám, hogy én semmilyen jelentőséget nem tulajdonítottam neki. Szimplán leírtam a filmeket, meg elolvastam, mások mit írtak. Érdekes adalék a felhasználókról. :)

2017-11-16 00:08:16 Dió #48

Elnézést, hogy képes voltam benyögni egy olyan gondolatot, amit nem támaszt alá számszerű pontossággal se a Központi Statisztikai Hivatal, se a Wikipédia :-) De amúgy is, mivel Te magad is bevallottad, hogy hihető, nem érdemes róla tovább vitázni. Ha zavar, írj a topik megnyitójának, hogy a “melyik filmen sírtál” topikcímet nevezze át “ajánlj egy jó drámát”-ra.

előzmény: MicaHiro (#47)

2017-11-15 23:57:18 MicaHiro #47

"Ha megkérdezel 10 embert, miért sírtak egy adott drámán, 9 azt fogja mondani, hogy azért, mert meghatotta őket, vélhetően pozitív értelemben, és ebben innentől semmi “egyedi” nincs."
Esküszöm ha nem jön valami új gondolat nem pofázok erről tovább...de ne haragudj, ez olyan szörnyen gyenge érv, még muszáj rá reagálnom :D
"Ha megkérdezel 10 embert, miért sírtak egy adott drámán, 9 azt fogja mondani" Itt a semmiből rántasz elő egy (egyébként tényleg hihető, de akkor is megalapozatlan) statisztikát. Még ha topikon belül nézed, akkor is.

"vélhetően pozitív értelemben"
Ez látod megint feltételezés. Miért ne lehetne egy szörnyen rossz filmben is megható jelenet?
szerk.: itt figyelmetlen voltam, valóban te sem azt állítod hogy a filmre mondják ezzel hogy jó. De az továbbra is feltételezés, hogy egy filmen sírni tuti jó dolog, az meg egy még erősebb feltevés a háttérben, hogy amin sír valaki azt jónak is tartja.

"és ebben innentől semmi “egyedi” nincs" Még ha az állítás elejét el is fogadom, akkor sem értem hogyan következik az előzményekből, hogy ez nem egyedi.

"a műfaj kedvelői megható filmeket ajánlanak egymásnak"
Van a megható filmeknek egy külön műfaja?

2017-11-15 23:43:29 Dió #46

Nem teljesen értem, hogy az eddigi kommentek végigolvasása után hogyan merülhet fel valakiben, hogy a sírás ebben a topikban a kommentelők számára nem egy pozitív értékmérője a drámai filmes műfajnak. Ha megkérdezel 10 embert, miért sírtak egy adott drámán, 9 azt fogja mondani, hogy azért, mert meghatotta őket, vélhetően pozitív értelemben, és ebben innentől semmi “egyedi” nincs. Szóval szerintem ez elég objektív:) De amúgy a mélyelemzést félrerakva ez egy mattegyszerű topik, ahol a műfaj kedvelői megható filmeket ajánlanak egymásnak (én konkrétan két lentebbi filmet fel is vettem a megnézendő filmjeim listájára) - ennyi:)

előzmény: MicaHiro (#44)

2017-11-15 18:18:09 ZoLeEe #45

Ezzel nincs is gond, perszehogy úgy használod az oldalt és az szerint válogatsz ahogy neked megfelel. Én meg tapasztalat alapján inkább pont az ilyen egyéni véleményt preferálom mert egyszerűen számomra sokkal "találóbb" mint x ezer ember véleménye átlagolva.
Senki se mondta hogy ez egy mérce :D

Ja és hogy on-topik is legyek: én csak egy ilyen alkalomra emlékszek(kb 10évesen),a Land before time-ban amikor meghalt Littlefoot anyja ...

előzmény: MicaHiro (#44)

2017-11-15 17:54:49 MicaHiro #44

Arra nyitott vagyok, hogy azt mondjuk: egy ismeretlen ember 5-öse sem jelent semmit. Sőt nem csak nyitott vagyok, konkrétan így gondolom. Biztos én vagyok a szörnyen magamnak való vagy nem tudom milyen, de számomra nem is jelent semmit. Nincsenek kedvenceim, és soha nem nézem hogy XY hogy osztályoz egy filmet, maximum az átlag ad valamiféle gyenge iránymutatást.

De a sírás/nem sírás még ennél is rosszabb mérce. Egyrészt mert az osztályozásnál legalább meg lehet próbálni törekedni valamiféle objektív vélemény kifejezésére, a sírásnál meg fel sem merülhet hogy valaki ezzel valami objektív dolgot akar kifejezni.

Másrészt pedig azért, mert (mint írtam korábban) el tudom képzelni, hogy valaki olyan filmen sírjon, amit valójában nem osztályozna 5-re vagy még 4-re se. Ezzel szemben az osztályozásnál legalább az osztályozó abbéli szándéka egyértelmű, hogy valami pozitívat vagy negatívat akar kifejezni.

előzmény: ZoLeEe (#43)

2017-11-15 17:46:59 ZoLeEe #43

Hát pont azt, hogy valami benne megérintette...Miért milyen következtetést vonsz le abból hogy valaki akit nem ismersz 5-ösre értékelt egy filmet? Talán hogy szerinte jó a film nem? Ezen az oldalon minden szubjektív szóval nemigazán értem mit nemértesz ezen a szintén hasonlóan teljesen szubjektív jellemzésen.

előzmény: MicaHiro (#42)

2017-11-15 10:34:11 MicaHiro #42

De például én milyen következtetést vonjak le abból, hogy valakiből (akit én nem is ismerek) milyen teljesen egyedi reakciót tudott kiváltani egy film? Pláne ha tekintetbe vesszük azt, hogy a sírásnak is ezerféle oka lehet. Simán el tudom például képzelni, hogy egy olyan filmen is sírjon valaki, ami amúgy szerinte nem is különösebben jó, csak egy jelenet pont megérintette.

előzmény: ZoLeEe (#41)

2017-11-13 17:29:50 ZoLeEe #41

ez olyan egyedi, rád gyakorolt hatás mértékegysége.Talán a legfelsőbb szint amit egy film eltud érni. Persze csak ha nem éppen kínodba sírsz a filmtől akkor én pozitív dolognak tekinteném.

előzmény: MicaHiro (#40)

2017-11-13 17:17:56 MicaHiro #40

Amúgy milyen jelentősége van annak, hogy egy filmen sírt-e valaki? Ez pozitívum vagy negatívum? Valaki magyarázza el, tényleg szeretném érteni.

2017-11-13 10:53:56 magichorze #39

a Hachi-ko c. japán filmen még gyerekkoromban vagy 30 éve. Mély nyomokat hagyott bennem.

2017-11-13 08:39:52 Dió #38

Ja, értem:) Nálam inkább az utolsó kép üt, ahogy emelkedik a helikopter, bár nincs a kettő messze egymástól, ha egyáltalán jól emlékszem.

2017-11-12 14:07:46 Lénárd98 #37

Éjféli cowboy, Remény rabjai, Szarvasvadász, Halálsoron, Forrest Gump.

2017-11-12 13:44:12 kaamir #36

Legutóbb a Szobán, amikor először találkozik Anya a szüleivel a kórházban.

A Forrest Gumpon pedig mindig, amikor megkérdezi, hogy "De okos gyerek Jenny, vagy ő is..."

2017-11-12 13:07:42 BonnyJohnny #35

Nem, csak előre mentegetőztem, hogy az általam belinkelt kép nem spoiler. Mielőtt még valaki...
Amúgy egy tipp akar lenni a részemről, hogy melyik jelenet lehet az, ahol eltörik a mécses.

Megjegyzem én nem sírtam ezen a filmen... (nem mintha baj lenne!) Csak mondom, hogy ezen pont nem, de megértem, ha valaki igen, és tippem is van, melyik résznél. :)

2017-11-12 11:51:30 Dió #34

Ebből, amit írtam, hogyan olvastad ki azt, hogy spoilerre panaszkodok?:) Úgy értettem, hogy kedvenc film, és az én is listámon is rajta volt eredetileg, csak véletlen kihagytam. Vagy lehet én értem félre, amit Te írtál:)

2017-11-12 11:42:03 BonnyJohnny #33

(Tekintetbe véve, hogy ez van a film plakátján, nem spoiler.)

2017-11-12 11:35:29 Dió #32

Hú, köszi, Szakasz nem tudom hogy maradhatott ki nálam is, valóban az:)

előzmény: Prüstü (#31)

2017-11-12 11:30:43 Prüstü #31

A rettenthetetlen, Hacsi a leghűségesebb barát, Cinema Paradiso, Derszu Uzala, A szakasz, Betépve, Gladiátor, Jákob lajtorjája, Schindler listája, A szarvasvadász, Makk Károly - Szerelem, Az élet fája, Ez itt Anglia, Forrest Gump.
Ezek javarészt 5 pontos filmek is nálam, nem véletlen.

2017-11-12 11:19:29 Dió #30

Amik soha sem kérdezik a könnycsatornákat, csak nyitják őket, az a két örök kedvenc Contact és 21 gramm.
Hasonló hatású drámák: Amerikai szépség, Faun labirintusa, Az ismeretlen (ez beférne harmadiknak is a fenti kettőhöz), Lilja 4-ever, El orfanato, Broken, Az arc nélküli ember, Titokzatos folyó, Prisoners, Számkivetett (Wilson!), Rettenthetetlen, Broken circle breakdown, Parfüm, Csak egy lövés. Vagy kb minden második skandináv dráma, mert ugye ők ehhez nagyon értenek, élükön: Troubled Water, Esküvő után, Hétköznapi mennyország (apám az a finálé...), Hawaii Oslo, En chance til (huh), Mikor leszáll a sötétség, illetve a legutóbbi kedvenc Under Sandet.

2017-11-05 14:55:37 Bubu #29

A lista sokkal hosszabb ennél, de ezeken minden alkalommal....

A szoba: Mikor az anyát interjúztatják.
A szavak titkos élete: Mikor Hannah elmeséli a történetét Josefnek
Nevem Sam: Mikor Randy elengedi a kislányt
Holt Költők Társasága: "Kapitány, kapitányom" a végén
A könyvtolvaj: Rudy...
Schindler listája: Mikor Schindler összeomlik, hogy többet is megmenthetett volna
Megmaradt Alice-nek: Mikor Alice eltűnik
Millió dolláros bébi: Mikor Maggie megkéri Frankie-t, hogy ne hagyja szenvedni
Fel!: Az első öt perc...
Édesek és mostohák: Mikor az anya elköszön a gyerekeitől
Kramer kontra Kramer: Utolsó jelenet
Halálsoron: Mikor Cofey megkéri Pault, hogy ne takarják le a szemét, mert fél a sötéttől.
Hachi: Amikor a feleség rájön, hogy a kutya még mindig vár.
Harry Potter: Mikor Dobby meghal.
Ollókezű Edward: Mikor a végén esik a hó
Gyűrűk Ura: Mikor Frodo elmondja Samunak, örül, hogy vele van.
Amerikai szépség: A vége
Manchester by the sea: Mikor Lee és Randy bocsánatot kér egymástól.

2017-11-05 13:07:22 BonnyJohnny #28

Mikor a Shawshank Redemptionben Morgan Freeman felnéz a "Brooks was here" feliratra.

2017-10-22 23:02:45 Hanoi #27

Sokszor elpittyenek egy-egy filmen, bár ez állapotfüggő is nálam. Viszont van olyan, amit bármikor meg tudok nézni, és minden alkalommal megkönnyezek. Pl. Az utolsó mohikánt nagyon sokszor láttam már, de az utolsó jelenetnél (Csingacsguk monológja) mindig bőgök :)

2017-10-22 22:13:03 mbazsa #26

Én, Earl és a csaj, aki meg fog halni. Nagyon jó, nagyon szép és persze nagyon megható.

2017-10-19 22:27:16 Danesz99 #25

Jó pár filmnél eltört már a mécses és nálam alapszabály hogy ha egy könnycseppet is elmorzsolok, akkor az a film 4-nél már nem lehet rosszabb. A teljesség igénye nélkül néhány példa: a Schmidt története végén együtt zokogtam Nicholsonnal, a Pengeélen (ami az egyik kedvencem) totál padlóra visz mindig amikor nézem, a Forrest Gump alatt elhasználok legalább egy fél csomag zsepit, de például az igazából szerelem is gombócot tud rakni a torkomba mikor Firth a fél várossal a vállán belép az étterembe. De ha olyanom van még egy jobban sikerült vészhelyzet rész is taccsra tud vágni. Aztán még ott van a Philadelphia, Csillagainkban a hiba, A lehetetlen, Komfortos mennyország, A felejtés virágai, A faun labirintusa, Az élet szép stb. Na meg ott van a másik véglet is, amikor egy-egy family guy részen sírva röhögök.

2017-10-19 21:42:39 ryood #24

gombóc: benny videoja, táncos a sötétben, születésnap, 4 hónap 3 hét 2 nap, a dicsőség ösvényei, iszonyat

2017-10-19 20:22:16 Ugor #23

Nem is tudom, már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem, akkor elfelejtettem levegőt venni egy darabig.

előzmény: nejmed (#21)

2017-10-19 20:16:05 tomside #22

Háhh! :)
És ez egy hsz-ből?! :D

Jó volt olvasni, amit írtatok!
Azt hiszem, én is tudnék megannyi klasszikust ideírni, amelyek kapcsán sokan egyetértenénk, de ehelyett inkább két személyesebbet írok: eddig legtöbbször a Két nővér c. film végén sírtam, és ami meg instant sírás, de tényleg, kb. a zenéjét elég meghallanom, az a Kis kockák háza c. rövidfilm.

előzmény: hhgygy (#1)

2017-10-18 17:06:33 nejmed #21

Pozitia copilului /Anyai szív/
Soha nem sírtam egy filmen sem, csak ezen. Utaztam Budapestről Brünnbe a vonaton néztem, és ott a nagy plénum előtt bömböltem gyakorlatilag.

2017-10-18 16:01:52 Raul #20

Azon csodálkozom, hogy a Marley & Me-t nem írja senki... :)

2017-10-18 15:37:13 miraculum #19

Elkezdtem összeírni de húsznál abbahagytam, mert a klasszikusokig még el sem értem. Azt látom hogy egyáltalán nem a kritikailag legnagyobb filmek azok amik érzelmileg is képesek hatni rám. Van persze némi átfedés, de bőven vannak itt 3-as átlaghoz közelítő filmek is benne. Amióta apa vagyok, azóta meg aztán teljesen random szülő-gyermek jelent is képes kihozni belőlem a könnyeket.

2017-10-18 14:38:38 BonnyJohnny #18

+ Legyetek jók, ha tudtok.

2017-10-18 13:18:09 St4nt0N #17

Sírás helyett inkább gombóc a torokban:

Mennyei napok – Jackie Shultis és Linda Manz elsétál a sínek között Morricone zenéjére
Viszontlátásra, gyerekek – János atyát és a fiúkat elvezetik, csak az ajtókeret üressége marad utánuk
Négyszáz csapás – Jean-Pierre Léaud a tengerpartra érve a kamerába néz
A Faun labirintusa – a záró képsoroknál rájövök, hogy már a film kezdetén is a halott kislányt mutatta a kamera
Osama – letaglózóan szomorú lezárás

Most ezek jutottak eszembe.

2017-10-18 10:16:21 Jereváni Rádió #16

Hacsi, a leghűségesebb barát + a Táncos a sötétben fináléján könnyeztem.

2017-10-18 10:08:56 Locke(d) #15

Hatodik érzék ; Szentjánosbogarak sírja ; King Kong (2005) ; Egyik kopó, másik eb ; Halálsoron ; Csillagok között ; Vuk ; Legenda vagyok ; ...

2017-10-18 09:50:56 zéel #14

Nálam az a csúcs film (zene, irodalom stb.), ha libabőrös leszek, ha összeszorul a gyomrom, ha gombócot érzek a torkomban...vagyis, ha valami olyan érzést, tünetet vált ki a mű, amire nincs direkt befolyásom. Ezeknek a filmeknek a minősítésénél nem kell utólag okoskodnom, mert a fizikai, testi tünetek egyértelműen jeleznek. (A sírást azért hagytam ki, mert sírni, akár még egy jól sikerült giccsen is tudok.)
Ilyen "gombócos" film a Árvácska, Saul fia, 21 gramm, Csak egyszer szeretünk, Jób lázadása, 4 hónap, 3 hét, 2 nap, Rekviem egy álomért, Homok alatt................
Végül, de egyáltalán nem utoljára, a Volt egyszer egy Szíria c. film, ami napjaink háborús Damaszkuszában játszódik. De nem a harcoló felek a film főszereplői, hanem egy szír család, amelyik a háború poklát próbálja túlélni a fővárosban. (A bombázások szüneteiben bűnöző bandák fosztogatnak, erőszakoskodnak, de ők, a család marad. Nem menekülnek.)
A film ugyan csak nov. 23-án kerül a magyar mozikba, de én már tavasszal, a Colours fesztiválon láttam. A film után egyetlen sort sem tudtam írni róla. Annyira felkavart.

2017-10-18 08:37:52 hhgygy #13

Mondjuk ezen konkrétan nem sírtam, de egyértelműen gombócos: Jób lázadása.

2017-10-18 00:27:57 dézi #12

az összes megható vagy katartikus filmen, legutóbb azt hiszem A hentes végén. ha sorozatot is ér írni, akkor a Six Feet Under utolsó néhány része jut eszembe, meg a Flashpoint majdnem teljes első évada (eddig) :D

2017-10-17 23:25:51 ryood #11

mechanikus narancs

2017-10-17 22:51:29 Tenebra #10

Engem nem tudott meghatni úgy igazán egy film sem, és általában nem vagyok ez a típus, közeli hozzátartozóim temetésén sem ejtettem egy könnycseppet sem. Nem érzéketlen vagyok persze, csak egyszerűen nálam ez valahogy nem működik, pedig nem vagyok az a "gecykemény" típus, aki direkt játssza a macsót, és visszafojtja ezeket. Talán a Pat Garrett és Billy the Kid volt az a film, amit annyira átéreztem egyszer, hogy kirázott a hideg, és valami ünnepélyes szomorúság lett úrrá rajtam Bob Dylan dallamait hallva, és James Coburn téblábolását látva. És amúgy a Manchester by the Sea engem is elkapott érzelmileg, ezt írtam is a topicjában.

Inkább dühöt vagy lelkesedést volt képes felkelteni bennem 1-1 alkotás. Egyik kedvencem, mármint amit gyakran emlegetek, a 2007-es Az osztály, mely annyira feldühített a témája miatt, hogy verekedni támadt kedvem. :D És az idei méltatlanul elfeledett Kojot is annyira nagy hatással volt rám, hogy szinte én is oda akartam sózni egy nagyot a filmbeli rosszarcoknak.

Illetve melankóliát, depresszív hangulatot azt számos film rám tudott ragasztani. A torinói lót például nem szeretném megnézni egy darabig (továbbra sem :D), mert úgy érzem, felkötném magam. :D (na, jó, azt azért nem) Hanekétől A hetedik kontinenssel szintén így vagyok.

2017-10-17 21:49:59 guybrush #9

Most belegondolva rájöttem, hogy tökre sírós vagyok :D Csak az elmúlt két évből is rengeteg példa jut eszembe: Carol, Cléo 5-től 7-ig, Rozsda és csont (uhh...), Fehér isten, Redvás Åmål, Fekete eső (az Imamura-féle + az alapjául szolgáló regény), Rövidfilm a szerelemről, A nagy kékség, Rabbit Hole, Orca, Somewhere, Szerelem (Déry elbeszélésein még inkább), Tükör, Solaris (1972), A sorompók lezárulnak, Womb, és az Étel, ital, férfi, nő.

+ a lentebb említettek közül is volt egy pár (A Manchester by the Sea tényleg kegyetlen)

2017-10-17 20:44:42 Ugor #8

Mondjunk azért egy-két konkrét esetet is, amikor… a Pásztor fiúk visszahozzák a beteg Nemecseknek az üveggolyókat… Ryan közlegény megtalálja a temetőben Miller százados sírját… Baradlayné megkapja Jenő fia mellényét… Stern és a felszabadult foglyok odaadják a gyűrűt Oskar Schindlernek… az idős hölgy felmászik a korlátra a Titanicban… Woodstock-ban Jimi Hendrix belecsap a húrokba… Szélfútta Haj búcsúzik a hegyen a barátjától, a hadnagy úrtól… a Hétköznapi mennyország végén megszólal az emberek kórusa… szóval, van sok.
*Jav.: és a Hachiko is, persze, nagyon!

2017-10-17 20:30:42 hollyaudreyanne #7

Ha olyan hangulatomban kap el valami, akkor még egy objektíven nézve nem jó filmen is potyognak a könnyeim, szóval az én listám hosszú és néhol igen kínos. :)
A Késői találkozás, Billy Elliot és a Celeste és Jesse mindörökre című filmeket már többször láttam, utóbbi kettőt 5+ alkalommal, de minden alkalommal sírtam rajtuk.

2017-10-17 20:09:02 Ugor #6

Érdekes, hogy többedszeri nézésre jobban és mélyebben meghatódom, mint amennyire az első nézéskor hatott rám valami... elég sok film van, aminek betéve tudom a történetét, mégis, amikor odaérünk, nincs is értelme titkolni, folynak a könnyeim.

2017-10-17 19:32:13 BonnyJohnny #5

A Star Wars hetedik epizódján nekem is sírni lett volna kedvem, de más okból... :P
Emlékezetesebb filmek, ahol eltörött a mécses:
Neverending Story (Artas jelenet), Titanic, Braveheart (két különböző alkalommal két különböző helyen), Szentjánosbogarak sírja, Up!, Hachiko (eddig kettőből kétszer).

2017-10-17 18:35:48 dora87 #4

Hú, ez tényleg nagyon jó téma. Én legutóbb a Kedin könnyeztem.
Korábbról beugrik a Manchester by the sea nekem is, és napokig a fejemben járt aztán. Akkor amire emlékszem még a Gilbert Grape, az Elefántember, valamint a Hetedik pecsét mindhárom meghatározó élmény mellesleg. Utóbbi persze egy életre elgondolkodtatja az embert.
És tényleg: a Philadelphia, szintén emlékeztes, többször megnézett film.

2017-10-17 17:39:55 ChrisAdam #3

Huh, jó kis téma. Több filmet megkönnyeztem már, a Star Wars hetedik epizódjától kezdve a mély drámákig. És persze nem mindegy az se, hogy miért sír az ember: azért mert valami negatívan, vagy pedig pozitívan megható.
A Manchester by the Sea-t nem csak hogy megkönnyeztem, annyira megérintett, hogy még másnap is elérzékenyültem csak a gondolatától. Legalább egy hónapig ült rajtam a hangulata, ráadásul szürke február volt. A film egyértelműen nem pozitív, nem örömkönnyek voltak azok.
Viszont az Időről időre, habár az elmúlást veszi a boncasztalra igen érzékenyen tálalva, mégis inkább örömkönnyek voltak, mikor először láttam. Sőt, még többszöri megtekintésre is elérzékenyültem és tudom, hogy ha megnézem újra és újra, akkor is valószínű érzékenyen fog érinteni, ez már csak így van.

De aztán még ott van a Szentjánosbogarak sírja, ami kicsikar pár könnycseppet vagy a Beasts of No Nation, a Saul fia, a Csillagok között, a Perfect Sense, a Bábel... és még sorolhatnám.

Azért is nehéz kérdés ez, mert az ember nagyon sok ok miatt sírhat, könnyezhet vagy elérzékenyülhet. Mert ezek azért külön témák. A Saul fia például nem a krokodilkönnyes példa, hanem az, amikor az ember döbbenten ül a székben és le van sokkolva: elérzékenyül. Vagy éppen Az őrület határán. Bő téma, férfias téma. :)

2017-10-17 17:31:42 Raul #2

Legutóbb amit megkönnyeztem, az a Manchester by the Sea volt. Meg gyerekkoromban talán A kis hableány, ami rémlik.

2017-10-17 17:20:20 hhgygy #1

(Bocs, ha volt már ilyen topik.)
Tomside hozzászólását olvastam a Kút című filmhez és erről jutott eszembe, hogy ti melyik filmen sírtatok, akár többszöri nézésre is.

Én két filmre emlékszem (de biztos volt több is):
Hachiko (a Richard Gere-s) (mekkora égés, mi?), és a minden idők kedvence, abszolút no. 1. filmem, a Belső tenger