Vapiti 2016

(vissza a topikok listájához)

2017-01-10 17:26:45 Adam Taylor #29

Én nem is értem, ezt hogy hoztam össze. De igen, Nocturnal Animals :D

előzmény: McCl@ne (#27)

2017-01-10 13:03:26 Ágó #28

Az ügyfél
A klán
Kaliforniai álom

2017-01-10 11:37:36 McCl@ne #27

Ez a "kegyetlen állatok" a Nocturnal Animals - Éjszakai ragadozók?

előzmény: Adam Taylor (#26)

2017-01-10 11:28:22 Adam Taylor #26

Férfi ezüst
Michael Shannon - Kegyetlen állatok
Hugh Grant - Florence Foster Jenkins
Mark Ruffalo - Spotlight
- utolsó még simán megváltozhat Liev Schreiber - Spotlight/Ryan Reynolds - Deadpool - ra

2017-01-10 10:50:58 zsandar filip #25

Arany:
1. A szobalány (magasan)
2.Toni Erdmann
3. Érettségi

2017-01-03 17:02:43 ryood #24

Arany

Az ügyfél (Asghar Farhadi)
Érettségi (Cristian Mungiu)
A martfűi rém (Sopsits Árpád)

Női ezüst

Trine Dyrholm (A kommuna)
Sandra Hüller (Toni Erdmann)
Tuva Novotny (Egy háború)

Férfi ezüst

Thuróczy Szabolcs (Tiszta szívvel)
Shahab Hosseini (Az ügyfél)
Hajdu Szabolcs (Ernelláék Farkaséknál)

2017-01-02 20:16:59 flake #23

A tökéletes hármas ez volna:
- The Handmaiden
- The VVitch
- The Wailing

Sajnos az utolsó kettőt nem játszották itthon a mozik, így a The Wailing helyett lett az Arrival, a The VVitch helyett meg a Room. Megint iszonyat sok film kimaradt nekem, de a Nocturnal Animals kivételével nem hiszem, hogy volna erősebb ezeknél tavalyról.

2017-01-02 20:05:47 necksprain #22

filmnek a handmaiden biztos ott lesz, a plemja majdnem biztos. ha a the witch nem játszik, helyette vagy az érettségi, vagy, hogy szemerkényit is, de húzzam föl az esélyesek közül, az új tarantino. a színészi játékot sosem tudtam külön venni, a filmet nézem egyben.

2017-01-02 15:37:44 Kalti #21

Arrival
Carol

Rooney Mara (Carol)
Brie Larson (Room)
Cate Blanchett (Carol)

Jacob Tremblay (Room)
Michael Fassbender (Steve Jobs)
Tom Hanks (Sully)

Néhány elég erősnek tűnő tavalyi film (A szobalány, La La Land, Éjszakai ragadozók) azért még megnézésre vár, így általában szoktam változtatni a legutolsó pillanatig is. Valahogy nekem is hiányoztak ebben az évben az igazán átütő férfialakítások, ellenben a nőknél olyanokat kellett kihagynom, hogy akik szinte bármely korábbi esztendőben a dobogóra fértek volna nálam.

Akár helyet is kaphatott volna a fenti listán, de sajnos nálunk nem mutatták be: The Witch, Hell or High Water, Hunt for The Wilderpeople

2017-01-02 15:02:15 cucu #20

En ugy tudom csak a "valodi" mozibemutatok szamitanak. De ezugyben The Hungarian a legkvalifikaltabb.

Mas tema/teszta:

A sokeves bolcsesseg szerint: "a legjobb film nyer a legnezettebbek kozul"

Ez jelen esetben a Room 426-os nezettseggel es 4,3-as atlaggal.

Amik meg esetleg szoba johetnek (minden atlagbol a legnezettebb):
Zootopia (452) 4,2
Arrival (269) 4,1
The Hateful Eight (650) 4,0

2017-01-02 14:48:55 flake #19

Bizony. Én támogatom.

előzmény: necksprain (#18)

2017-01-02 14:35:57 necksprain #18

megtaláltam ezt a topicot is, inkább ide írom, hogy a the witch-t 2016-ban a titanic keretében bemutatták magyar mozik, és szívesen szavaznék rá, ha lehetne.

2017-01-02 12:57:16 Ugor #17

Nincs olyan címletünk... két négyszázas van. Úgy jó? De akkor hozni kell a többi legényt is a kocsmából!

2017-01-02 12:54:34 ChrisAdam #16

500 forintot Erzsébetben? Mert akkor tényleg meggondolandó!

2017-01-02 12:53:38 Ugor #15

Aki Saoirse Ronan-re szavaz, azért teherautóval kimegyünk a falvakba, vissza is visszük, meg még kap egy zsák krumplit is, 500 forintot, meg szárazbabot...

2017-01-02 12:36:53 ChrisAdam #14

Majd akkor jövőre bepótolja. :)

előzmény: cucu (#2)

2017-01-02 11:41:58 Tenebra #13

Arany
A szobalány - nemcsak remek sztori és megvalósítás, de olyan hatással volt rám, amilyennek ritkán van kortárs film, avagy még a megtekintése után 1 hónappal is újranéztem jeleneteiet.
Érettségi - nem annyira eredeti, de tartalmilag nagyon fontos, és általában a kelet-európai mocskot kiválóan ábrázolja egy egyszerű bundázós ügyön keresztül.
Ernelláék farkaséknál - ez meg a dokurealizmusa és egyszerű nagyszerűsége miatt az év magyar filmje nálam.

Női Ezüst
Kim Min-hee (A szobalány) - nemcsak gyönyörű, de remekül is játszott, kiválóan váltogatta a filmben eljátszott szerepeit is
Brie Larson (A szoba) - szintén, lélektanilag páratlanul hiteles játékot nyújtott, eggyé vált a szerepével
Jennifer Jason Leigh (Aljas nyolcas) - sokan nem bírták annyira a karakterét, de szerintem meg rendkívül merész volt, hiszen totálisan atipikus nőt játszott, olyat, aki valóban az amerikai vadnyugat mocskában létezett, nem pedig a tipikus XIX. századi romantikus regények figurája, mint a klasszikus amerikai westernek többségében. Semmi szexuális kisugárzás, rohadt veszélyes és kiszámíthatatlan, kőbunkó és bár a színésznő eredetileg szerintem egyáltalán nem ronda, de itt kifejezetten taszító volt külsőleg is - akárcsak a híres vadnyugati "tökös lányok", mint Calamity Jane.

Férfi Ezüst
Hajdu Zsiga (Ernelláék Farkaséknál) - oké, egy kb. 6-8 éves kisfiúról van szó, de lenyűgöző volt fegyelmezettsége, főleg annak tükrében, amit édesapja elmondott, hogy a forgatáson sokszor kezelhetetlen volt. :D
Ben Affleck (A könyvelő) - ezt a filmet is lehúzták sokan, de amellett, hogy nekem kifejezetten tetszett, Affleck játéka is meggyőző volt, habár nyilván egy autista, zárkózott profit megformálni jutalomjáték.
Tom Hanks (Sully - Csoda a Hudson folyón) - igazából idén a nők nyújtottak szerintem kimelkedő teljesítményeket (a Neon Démonnal és a Carollal kapcsolatban is vaciláltam), férfiak között csupa "hozta a kötelező"-t találtam - de aki ebben továbbra is a legjobb, az Tom Hanks.

2017-01-02 11:19:08 Raul #12

Jó, tehát a mondat helyesen: Tarantino az elsőszámú esélyes, hogy növelje idén a vapiti díjainak a számát. :)
Én már le is adtam rá a voksomat.

2017-01-02 09:48:38 BonnyJohnny #11

Jacob Tremblay - Room
Leonardo DiCaprio - The Revenant
Kurt Russell - Bone Tomahawk

2017-01-02 00:10:55 Mizi #8

Bár idén én nem túl sok film közül választhatok, de azért szavazok, mert "szavazni kell".

Arany:

Emory Cohen - Brooklyn
Jacob Tremblay - Room
Matthew Fox - Bone Tomahawk

2017-01-01 12:53:41 Mikkey #7

nehéz dolgok ezek, mert az oscaros filmek már olyan távolinak tűnnek, sok januári nézéssel, aztán összemosódnak a frissebb filmes élményekkel, amikből megintcsak van jószerivel :)

2017-01-01 11:09:21 Vektor #6

Michael Shannon, Nocturnal Animals
Peter Simonischek, Toni Erdmann
Leonardo DiCaprio, The Revenant

2017-01-01 08:10:10 BonnyJohnny #5

Tarantino sem növeli idén a vapiti díjainak a számát... ;)

előzmény: cucu (#2)

2017-01-01 04:11:45 Umberto #4

Én is. :-)

2017-01-01 01:58:51 Ugor #3

Szavazzunk Saoirse Ronan-ra! Én már megtettem.

2017-01-01 01:53:34 cucu #2

Trivia: az elmult 4 alkalommal paros evben mindig Christopher Nolan-film nyert. :-) Ez a sorozat most meg fog torni.

2017-01-01 01:49:27 cucu #1

Elindult a 2016-os Vapiti elso forduloja! Itt lehet eselyeket latolgatni, kampanyolni kedvenc filmek/szineszek mellett, megosztani a jeloleseket, vagy csak siman beszelgetni.

Tavalyrol bemasolom, biztos ami biztos:
Gasz Andrasnak elore is szolok: mint mar tizeneve mindig, most is csak a 2016-ban a magyar mozikban bemutatott filmek indulnak. :-) Ugyhogy nem erdemes szomorkodni, hogy miert indul az X, es miert nem indul az Y, mert egyszeruen ez a rendszer. (Zarojelben: es minden rendszerben valahogy vagni kell az eveket, es minden rendszerben vannak filmek, amik idoben vagy stilusban tavol vannak egymastol, ezert furcsa oket osszehasonlitani.)