Havonta kb. hányszor mész moziba? 👁

(vissza a topikok listájához)

2017-03-04 00:39:38 Ágó #152

Szóval a lényeg, hogy menjünk moziba! :)

2017-03-03 20:49:22 Olórin #151

Hát egyébként, ha már objektíven (vagyis nem ízlés, tetszik/nem tetszik) alapján hasonlítjuk össze a Prometheust és a GotG-ot, akkor pont utóbbi az, ami kilóg az átlagból, mert az a fajta önirónia egyáltalán nem jellemző a mai Hollywoodra.

2017-03-03 20:41:25 BonnyJohnny #150

ChrisAdam lentebbi kommentje egyébként nekem is úgy tűnt, hogy nem a filmeknek szól, hanem bizonyos trendeknek, és bár leírja, hogy lehet jót alkotni látványból, mikor ez megtörténik, azt szinte szándékosan nem veszi észre. Gondolom ne feszegessem, hogy a Prometheus vagy a Guardians of the Galaxy kritikai átlaga jobb-e... :P (Nem mintha ez bármit is jelentene.) Mert amúgy sem konkrét filmekről akarok vitatkozni. Csak azt mondom, az adott komment nekem is úgy hangzott, mintha bizonyos trendekkel alapvetően elutasító lenne,a trendbe tartozó filmek minőségétől függetlenül.

előzmény: kwzatz (#149)

2017-03-03 19:41:23 kwzatz #149

"érdektelen látványfürdött képregényfeldolgozás (Én vagyok Groot!)" Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel, de az eddigi Disney-Marvel képregényfilmek közül (Vasember 3 kivételével mindet láttam) A galaxis őrzői volt pont a kedvencem.

Az Alien franchise-ról meg azért nehéz szuperlatívuszokban beszélni: az első 2 film jó, a 3-4. gyenge, a Prometheus nekem személy szerint tetszett, de azért közel sem volt világmegváltó. A Covenant meg a trailer alapján lehet akármi. Úgy érzem, hogy igyekeztek megfogni valamennyire az embereket a nosztalgiahangulattal, egyértelműen visszaköszönnek elemek a korábbi filmekből az új előzetesben. Gondolom próbálták kicsit csitítani a kedélyeket a Prometheus megosztó jellege után, de én azért reménykedek, hogy több lesz a film ennél, és építkeznek azért rendesen ezen az új vonalon is, nem fullad kizárólag az Alien elől futkározós mókába.

2017-03-03 18:00:27 guybrush #148

Engem igazából az lepett meg, hogy ennyire előítéletes vagy Az ezer bolygó városával szemben, miközben az alapjául szolgáló képregény többek közt a kedvencedet is inspirálta:

Sőt, Besson is szétlopkodta Az ötödik elemhez :)
Neki gyerekkori álomprojektje a Valerian elkészítése és ez a lelkesedés szerintem az előzetesen is érződik, mert egy az egyben hozza az alapanyag hangulatát.
Ellenben a Covenant trailere az én szememben szörnyen hakniszagú. Olyan tipikus biztonsági játéknak tűnik, mint amilyen a Jurassic World volt, de ne legyen igazam! :)

2017-03-03 15:06:58 Olórin #147

Amiből persze az Alien a kivétel:D
De hát amúgy sem manipulálás ez, ahogy te magad is írtad. Ez kereslet-kínálat.

2017-03-03 14:56:55 ChrisAdam #146

A legelső kommentemre értettem. Azt pedig sose mondtam, hogy csúcsszuper megváltás lesz. A topikjában leírtam, hogy habár várom, bennem van a félsz.
De az a helyzet, hogy épp csak meg volt említve az Alien az első kommentemben, nem is az volt a lényeg, de ti máris erre helyeztétek a hangsúlyt, az eredeti témától messze elkanyarodva. Csak ezért csodálkoztam.
A magyar átlagember mozis manipulációjáról volt szó. :)

2017-03-03 12:46:36 Olórin #145

Akkor félreértettem, mert a hozzászólásod nagyon úgy tűnt, mintha trendről szólna:) Hogy asszongya megint egy ugyanolyan film, amilyet már százszor láttunk, klisé meg egyebek. Na, az Alien ugyanilyennek tűnik (persze arról beszélünk, hogy: trailer alapján), ezért éreztem/érzem nagyon furának, hogy kiemeled, mintha az (egy sorozat ikszedik része, ami visszatér egy harmincéves formulához) valami csúcseredeti, istenhozta megváltás lenne a sok homogén szar közepette.

csabaga: én ugyan nem sírom vissza.

2017-03-03 12:22:54 csabaga #144

A gyerekkoromban ebben a moziban láttam a három Chaplin némafilmből álló alkotást.Chaplin,a katona,a Zarándok és még egy film egymás után.És volt egy Filmmúzeum is.

2017-03-03 12:15:15 csabaga #143

Visszasírjuk,mikor az állam döntötte el,mi menjen a moziban és a tévében...

2017-03-03 11:55:13 ChrisAdam #142

Nem a trenddel van bajom, mert lehet jót alkotni látványból, meg amiket te leírtál: lásd Prometheus. Tudod, hogy nekem ötösön áll. A Power Rangers (mert az is ment, csak kihagytam lent) és a Valerian meg egy kutya.
Az Alien meg mégis csak az egyik kedvenc franchiseunk, aminek a trailere végképp nem néz ki rosszul és "kicsit" magasabb szintet képvisel, mint a többi említett film. De tudom, te végtelen pesszimista módon állsz ezekhez hozzá. Elfogadom.

Amúgy meg lett ragadva a lényeg a lenti kommentemből. :D

2017-03-03 11:37:09 Olórin #141

A kommentedben nem a Power Rangers szerepelt, hanem a Valerian. De amúgy mindegy is: a lényeg, hogy az Alien semmiben nem különbözik a többitől, főleg, hogy nem annyira egy-egy film minőségéről beszéltél, hanem egy átfogó hollywoodi trendről, amelybe az Alien (a sokadik "emberek gyanútlanul új helyre mennek, ahol egymás után levadásszák őket a xenomorfok" sztorijával, ráadásul úgy, hogy az újítani próbáló Prometheus kétes fogadtatása miatt gyáván visszakullogtak a bevett formulához) tökéletesen beleillik.

2017-03-03 10:36:51 ChrisAdam #140

Mert a Power Rangers és a Bye Bye Man - A rettegés neve című filmecske ugyanaz a kategória, mint az Alien, és képzeljétek, valaki pozitívan áll a Covenanthoz, wow. Mielőtt még elkezdenétek a magas lóról kommentelni. ;)

előzmény: guybrush (#137)

2017-03-03 09:59:49 The Hungarian #139

"De ilyen próbálkozások, mint a Bem, csak Pesten működhet egyelőre."

És valószínű marad is így, sokan azért nem vágynak arra, hogy illegálba' nyomuljanak.

2017-03-03 09:38:08 Olórin #138

A francba, pont megelőztél:)

előzmény: guybrush (#137)

2017-03-03 09:36:59 guybrush #137

"Hentelős, kliséokádó, gyenge horror" + "látványorgiázó látványorgia" "kivéve az Alien trailert, azt látva azért megnyugodtam."

¯\_(ツ)_/¯

2017-03-03 09:03:42 ChrisAdam #136

A durva nem az, hogy csak CC van, hanem az, hogy a forgalmazók mennyire nem merik terjeszteni a filmeket, érthető okokból. Mert egy Testről és lélekről vagy Némaság nem fog teltházzal menni Hajdúecsegházataszilón, de még a megyeszékhelyen se. Ha lenne több művész, vagy független mozi, akkor sem látnál feltétlen több filmet, mert nem azokat a filmeket hozná le az a mozi sem, amik a legkevesebb bevételt hoznak.
Jó példa erre a Füredi Mozi, ami multiplexként indult, de szerencsére a mozivezető okos ember, nem azt hozza csak le, amit a CC, ezen a héten is pl. a Manchester by the Sea megy egy hétig főműsoidőben, a Logan mellett. De ritkán van ilyen, és ő is csak pénzből él. Meg is szívja sokszor, a rajongásnak köszönhető sok-sok film.
De ilyen próbálkozások, mint a Bem, csak Pesten működhet egyelőre.
Sajnos a magyar átlagembernek rendkívül pocsék a filmes ismerete, folyamatosan tapasztalom magam körül. Érdekes csak összehasonlítanom azt, hogy a körülöttem élők, Németországban, németek, amerikaiak mennyivel több filmet ismernek. Nem filmes suliba járok, átlag ízléssel rendelkezők, de ismerik Hitchcock filmjeit nevén nevezve, francia filmeket, amerikai függetlenebb, kisebb hírt csapó filmet.
De hogy ez miért van? Nos, tegnap a moziban ülve ébredtem rá.
A magyar mozis piac nagyon szűk. Odakint rengeteg filmet hoznak be, készítenek el, persze több pénz van minderre, Amerikában meg főleg jobban van erre kereslet, a magyar szűk mozis kínálatra olyan filmeket hoznak be, amik olcsók, népszerűek, ebből kifakadóan jobban takarja ez a halmaz a szar kategóriát, mint a jót. Így lehetett az, hogy a mozielőzetesek közt tegnap 4/4 szar filmet játszottak be (persze nem vagyok látnok, ki tudhatja előre). Hentelős, kliséokádó, gyenge horror (Ne mondd ki, ne gondolj rá!... Ne gondolj a piros elefántra!), látványorgiázó látványorgia (Luc Besson új agymenése), érdektelen látványfürdött képregényfeldolgozás (Én vagyok Groot!), a másik előadás előtt pedig hasonló színvonalú dolgok, egyetlen trailer nem volt, amire azt mondtam volna, hogy NA, értéket közvetíthet, kivéve az Alien trailert, azt látva azért megnyugodtam.
És ezeket fossa ki magából a forgalmazó, ezeket tolja a néző szájába, ezekről szól minden, mert hát ezek lesznek majd népszerűek, az átlagnéző meg azt hiszi, csak ezek léteznek, sose tudják meg, hogy létezik olyan film, mint a Némaság.
S ennek oka mégsem a CC, merthiszen a forgalmazó adja meg, hogy mit játszik le az előzetesek előtt, ha jól tudom (jól tudom?).
A forgalmazók meg nem szeretetből élnek, persze a pénzfolyamot ígérő filmeket játssza be. Úgyhogy ez egy szörnyű ördögi kör, amin az a baj, nem lehet nagyon segíteni itthon. Amíg nincsen olyan filmes érdeklődés és ismeret, de ezen pl. a magyar film fejlődése segíthet. De sajnos akkor sem fog Testről és lélekről-re menni a hajdúegyházudvarkerti jóska, hanem inkább a Baby Big Scary Zombie Wow 3. - A leszámolás joga című filmre, mert benne játszik Samuel L. Jackson és Megan Fox, meg lőnek benne. Oszt kész, ennyi a mozi.

2017-03-03 02:22:14 redsovi #135

Same here. Egy darabig nem is lesz lehetőségem felkerülni, pedig a Vérző Olajért még fel is stoppolnék...

előzmény: slawter (#134)

2017-03-03 01:35:29 slawter #134

Ha nem Budapest körül forogna Magyarország, másnak is több lehetősége lenne moziba mennie.
De a legtöbb helyen egy CC ha van, és más semmi, de erről nem az a közönség tehet, akinek lenne rá igénye.

előzmény: Ágó (#133)

2017-03-02 23:57:52 Ágó #133

Ajánlom szeretettel, hogy most kicsit menjetek többször moziba...
Komolyan meghatódtam, amikor megláttam a Bem mozi márciusi kínálatát.
Egy kis ízelítő:
Március 8-án Thelma és Louise
9-én Akira
10-én Apokalipszis most (Redux)
11-én A fantasztikus róka úr
25-én A fantasztikus labirintus
26-án Forrest Gump
29-én A bárányok hallgatnak
31-én Vérző olaj

A fél életemet ott fogom tölteni... :)

2014-01-30 15:54:47 Glasseye #132

havonta egyszer. de ha több pénzem lenne akkor hetente, sőt még suli helyett is moziban ülnék :)

2013-01-30 20:51:05 robbiemarko #131

Havi 1-2, a számomra vagy barátnőm számára legszimpatikusabbakat azért nem hagyjuk ki. :)
A többivel megvárjuk szépen a DVD megjelenést.

2012-08-25 14:57:55 ChrisAdam #130

Filmtől függ, hogy van-e jó, mostanság úgy egyszer. De általában kevés a suska, anyám így is rimánkodik, hogy mért költök ilyen sokat mozira. Főleg amikor másodszorra néztem a Prometheust. De azt muszáj volt:-)

2012-05-14 16:42:51 tomside #129

ritkán, és kevésbé pénz, de leginkább idő hiányában.

2012-05-14 16:34:46 Lil Martin #128

egyszer sem, rohadtul nincs rá pénzem. 2-3 havonta egyszer. ncore a barátom. sajnos.

2012-02-29 18:44:41 Ernő12 #127

Én nem vagyok egy nagy moziba járós, ami azt illeti a jurrasic park nemtomhány volt az utolsó film amit ott néztem. De márciusban újra megyek pár baráttal a Project X-re: http://www.youtube.com/watch?v=1Rl1TJG17Wk
Ez azt hiszem pont az a film, amit barátokkal, popcornnal moziban szabad csak megnézni;)

2010-06-10 12:21:35 Ivan/ #126

Picit OFF, de talán belefér!

Az Örökmozgóban a héten több eddig nem igazán látható régi japán film kerül műsorra. Az előadások ingyenesek viszont a filmek eredeti nyelven, angol felirattal fognak menni.

Önhibámból

én 1-2. Van hogy sokáig nem :(

2010-01-28 10:56:27 csaba83 #124

Úgy kétszer.

2010-01-06 18:15:29 Pöltl Ingrid #123

Szeged Plazaban volt egy egész nyár,amikor 1-et fizet, 2-t kap jegyrendszer volt az éppen akkori aktuális filmbemutatókra.
Pl. 690 ft-ért ketten mentünk be.Így 5-6 filmet néztünk meg akkor nyáron 8-9 éve.

2009-12-19 16:13:01 simijohnny #122

Évente egyszer - kétszer.

2009-12-16 23:48:12 Brumi #121

Sose vettem még, örökös diák vagyok. :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#120)

2009-12-16 23:41:16 [: Azuroo andrew :] #120

a hét 6 napján

előzmény: Brumi (#119)

2009-12-16 23:25:04 Brumi #119

Mi az a teljes árú jegy? :)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#117)

2009-12-16 23:24:56 [: Azuroo andrew :] #118

Marad a dvd és a kölcsönző

2009-12-16 23:24:23 [: Azuroo andrew :] #117

Havonta hányszor mész moziba?

Amíg a teljes árú jegy 1450 Ft és ezért még a tinik audiokommentjét is hallgatnom kell eléggé ritkán

2009-12-16 23:18:00 Brumi #116

Akkor itt is megkérdezem.
Tudna valaki segíteni a hazai mozijegyek árainak alakulásában (diák és normál)? 2002-től napjainkig szeretném ezt végigvezetni és a 2006 előtti mozijegyeim épp tőlem 120 kilométerre vannak, a neten pedig nem olyan könnyű információkat találni ezzel kapcsolatban. Sürgős lenne, de nagyon. :)

2009-08-20 21:13:09 Pöltl Ingrid #115

Sokszor+ DVD ; )

2009-06-23 12:13:36 The Hungarian #114

Egy - valószínűleg - utolsó lehetőség: [link]

2009-03-16 22:47:29 mchn #113

Rendes art mozi nincs, a kozonsegfilmek 80%at meg utalom, ergo a mozi nalam azon ritka esetekre korlatozodik, amikor talalok egy jo kozonsegfilmet, aztan szeretnem normalis minosegben latni. Tudom, h nem a legfairebb hozzaallas, de heti 3-4 mozizasra idom nincs, penzem meg aztan plane (1190Ft a jegy, ennyiert menjen moziba akinek 2 anyja van). Moziunnep persze mas, 300Ft koruli osszeget egy esetlegesen gyenge filmert is erdemes mar kifizetni, egyetlen gond, h akkor meg sokan vannak, sok a csamcsogo, telefonalo, beszelgeto budos paraszt. Eleve nem engednem, h a moziknal kajat aruljanak, akinek meg csorog a telefonja egy 2m-es szekrenycsavoval vagatnam ki, aztan tiltanam ki orokre.
Az a baj, h draga is meg szar is sok esetben. Nyilvan megvan a maga hangulata, de azt egyreszt romboljak, masreszt a kopott kopiak, az uvolto, recsego hang is betesz neki.
Summasummarum: ritkan, egyre ritkabban.

2009-03-15 23:55:45 nejmed #112

Én sajnos kevesebbszer, mint szeretnék. De havi egy két alakalom az most már tarthatónak bizonyul. Szeretem a pesti mozikat, igyekszem mindet végigjárni lassan. A Cirkó, az Odeon és az Örökmozgó a favorit eddig. (Jegyzem belső kialakításban az Odeon messze a legigényesebb mozi, amiben eddig valaha jártam)
A Toldinak nagyon bénán van az előtere megcsinálva, azok a világító csápok, meg a jóízlés ellen elkövetett merénylettel érnek fel. Az Uránia nagytermében meg azok a tükröket a falon nem tudtam értelmezni. A látómezőben három filmvásznat látok, ez olyan zavaros belsőépítészetileg, mintha egy templomban piszoárokat tennének. Nagyon ciki. A Kinóban a standard exitjelző okoz káprázást ha olyan helyen ül az ember, plusz nagyon hallani valahol a terem környékén lévő szellőzőgépház moraját. Ez mondjuk egy izlandi művészfilm nézése alatt piszok idegesítő tud lenni. A pláza mozikat pedig egy ideje hanyagolom, néha az Arénába benézünk, ha társasággal nézünk ki valamit, de oda egyszerűen rossz érzés bemenni, akkora hodály.
Jah és a Szolnoki Tisza(p)Art mozi nagyon hangulatos lett, mióta felújították, csak sajnos mióta kevesebbet vagyok ott, inkább kávézni térek be, mint filmet nézni. Szerintem a város legjobban eltalált kortárs épülete lett!:)

2009-03-15 23:20:25 puttancsospeti #111

Hasonlóképpen. Nem vagyok egy mozizós típus...

előzmény: Alan Smithee (#110)

2009-03-15 23:17:59 Alan Smithee #110

Nulla alkalommal. Úgy 2-3 évig nem is volt a városomban mozi, most van, nem olyan drága, viszont úgy 3 film fut havonta, Budapesthez képest nagy laggal. Nem kalózkodok, de inkább megvárom a DVD kiadást.

2008-09-29 14:42:42 limupei #109

Nem is mondtam, hogy gond volt, mert volt itt minden bőven.

előzmény: Daemiaen (#108)

2008-09-29 14:08:50 Daemiaen #108

Szerintem a kínálattal most sem volt gond, ennyi art besorolású film még nem került premierben és premier előtt moziba.

2008-09-29 14:02:01 limupei #107

Jó, akkor biztos, hogy a fent említettek emelnék a színvonalat? Szerintem max a látogatottságot. Persze tisztelet a kivételnek, de a kivétel meg benne volt a kínálatban.

2008-09-29 13:44:22 Daemiaen #106

Az csak egy kósza példa volt. :)

2008-09-29 13:31:15 limupei #105

A Sasszemmel aztán úgy feljavult volna a kínálat, hogy még most is a fellegekben járnánk:Đ

2008-09-29 13:18:07 Daemiaen #104

Állítólag erre (is) lesz a jövőben a Kino.

előzmény: Brumi (#103)

2008-09-29 13:13:45 Brumi #103

Nem feltétlenül a premier előtti dolgokra gondolok, hanem sokkal inkább a 10 évnél régebbi korszakalkotó filmekre. Ha egyszer Moziünnepnek hívják, akkor nyugodtan lehetne olyan filmekkel ünnepelni, amiket a mai fiataloknak koruknál fogva nem volt szerencséjük moziban megtekinteni. Mit meg nem adnék egy Keresztapa-hétvégéért...

előzmény: Daemiaen (#102)

2008-09-29 13:05:07 Daemiaen #102

A kínálat nem nagyon fog javulni, ugyanis a nagyobb stúdiófilmek javarészt kikerülik a Moziünnep előtti néhány hetet. Pl. a Sasszem is eredetileg premier előtt látható lett volna, ha a UIP engedélyt kapott volna...

előzmény: Brumi (#101)

2008-09-29 12:23:48 Brumi #101

Jó dolog ez a Moziünnep (már csak a kínálaton kellene javítani), 2,5 nap alatt 11 filmet sikerült megtekintenem. Az utóbbi pár hónapban sajnos nekem sem volt időm a mozira, de legalább most bepótoltam az elmaradásokat és egy kicsit előre is szaladtam a premier előtti vetítések segítségével. Az idei év eddig jól alakul (legalábbis darabszámban), év végére 50 megtekintett film felett leszek.

2008-09-28 16:56:37 wayage #100

Voltak olyan éveim, amikor szinte minden héten eljutottan egyszer moziba. Idén egy kicsit akadozik a dolog, meg most a moziünnep is kimarad(t). Remélem a jövőben újra tudom tartani a heti egy adagos szintet:)

2008-09-28 16:48:37 Oscee #99

No, a 8-at sikerült hozni, de ha szombat-vasárnap is ráértem volna/ráérnék, akkor még egy 4-5-öt megnéztem volna :)

De amúgy ismét bizonyította a közönség, hogy amennyi élményt hozzáad a mozi, néhol legalább annyit el is tud venni - az MR 73 nézői között volt pár oda nem való arc, egy "kussoljatok már el büdös parasztok" bekiabálás után aztán kimentek...

előzmény: Oscee (#91)

2008-09-25 19:22:14 Trissieke #98

Félévente egyszer:D

2008-09-24 19:55:58 nejmed #97

Ha jól emlékszem még nem linkelte senki:
Moziünnep 2008

Lehet javítani a statisztikákat:D

2008-09-20 16:22:39 Daemiaen #96

Hú, ha én mindet elraknám... Az idei kb. 180 mozizás (és általában az élvi átlag 230 körüli) nem teszi lehetővé a jegyek megőrzését.

2008-09-20 16:21:13 ronin07 #95

Ja, a Vasemberrel is dupláztam.

2008-09-20 16:19:53 ronin07 #94

Filmfüggő. Havonta legalább egyszer beülök egyre. Jegyeket nem gyűjtök, naplót sem írok. 2002. óta járok rendszeresen moziba. Nálam is dupla a TDK:)

2008-09-20 16:00:46 Leslie #93

Én is gyűjtöm a jegyeket. :)
1997 óta mindet elrakom.

2008-09-19 20:44:54 ichi #92

Akkor megnyugodtam :) nem vagyok egyedül :)
a jegyeket is gyűjtöm természetesen :)
moziünnepre csak 2 film van tervben a többi olyan hogy inkább kihagyom.

2008-09-19 20:30:49 Oscee #91

Ez a napló dolog jó ötlet - én a jegyeket szoktam megtartani.
Amúgy idén nálam is Rambo meg TDK dupla :)

Moziünnepre meg 6-8-at tervezek.

előzmény: ichi (#89)

2008-09-19 19:52:33 cucu #90

most sokan biztos hangyásnak gondoltok

Azért itt a KT-n talán nem. :-)

előzmény: ichi (#89)

2008-09-19 18:35:04 ichi #89

Én rendszeres mozibajáró vagyok.'98 óta vezetem egy kis füzetben hogy mit néztem meg :) most sokan biztos hangyásnak gondoltok de hát ez van :) imádom a filmeket!!!
Az első pár év elég gyenge de aztán belejöttem:
-'98: 3 film
-'06: 13 film
-'07: 12 film
-'08: eddig 19 film,abból kétszer a Rambo és a Sötét lovag

2008-09-17 22:05:08 ThomYerk #88

kb 3-4 havonta max :S sajna amit nézek ált nem mai darab és nagyon kevés film vett rá h elmenjek moziba, erősen válogatok, de úgy néz ki ősszel rengeteg jó jön, szóval lehet felpumpálom a dolgot :D

2008-09-17 21:58:09 tzoli #87

Család, gyerekek és munka mellett nekem ez csak így jön össze... Egyetemista éveim alatt szerintem a havi 10-12 film biztos megvolt.

előzmény: tzoli (#86)

2008-09-17 21:53:25 tzoli #86

Havi átlagban cca 0,5-1 között. A többit általában dvd-n pótolom.

2008-09-17 18:15:26 Mikkey #85

nem sűrűn de moziünnep kötelező.
megnézek vagy 4 filmet az tuti :)

2008-09-03 23:23:33 Ivan/ #84

Hátha valakit érdekel, és még nem hallott erről...

Ezel a kínálatal indulnak oktoberben

2008-07-13 23:42:56 Cesare Gonzago #83

A filmektől és a pénztárcától függ. De azért elég gyakran... :)

2008-07-13 23:29:07 Gasz András #82

Havonta? Hát ez attól függ a filmektől függ hogy éppen a kedves forgalmazó mikorra időzíti itthon őket. És persze a minőségüktől is. :)

De ált. kb. 2-3. Amennyire időm és pénzem és lelkesedésem engedi az adott film iránt. Néha akár 2-3 .szori újranézés is szóba jöhet. És hát ott a Moziünnep is.

2008-07-13 22:49:35 Oscee #81

Nem vagyok biztos benn, hogy nálunk kultúrálatlanabb a moziközönség, mint USÁban, sőt.

Amúgy meg nem pont premier napon és éjjel kell menni, akkor nyugis. :)

(bár én most vidéken lakok, és még a szomszéd városban sincs normális mozi, szal tök halál)

2008-07-13 22:40:04 [: Azuroo andrew :] #80

* (nem Dix-es) = Div-x

2008-07-13 22:38:52 [: Azuroo andrew :] #79

Daemiaen barátom mozivédő szerepe mindig roppant szimpatikus ;), de a jegyár és az olykor rossz (hangos, viselkedni nem képes) közönség mellett a fő ok hogy "mozisból" én dvd-s (nem Dix-es) filmnéző lettem az elmúlt 10 évben

2008-07-13 20:50:07 MészárosMárton #78

5-6

2008-01-08 11:01:16 zéel #77

Thanx!:)

előzmény: Daemiaen (#76)

2008-01-08 10:59:05 Daemiaen #76

Én amúgy sem akartam békétlen lenni, pláne veled nem. :)

2008-01-08 10:52:19 zéel #75

Persze az olcsóság-drágaság csak az egyik tényező a hazai (v)iszonyok, ill. a ritka mozizás megértéséhez. Mivel azonban ez egy békés filmes fórum – akkor ennyiben maradhatunk!

előzmény: Daemiaen (#74)

2008-01-08 10:09:21 Daemiaen #74

Csak azért írtam, mert a gyenge dollár fényében más a megítélés.

Amúgy pedig mi nem olcsóbb relatíve a gazdagabb országokban?

2008-01-08 09:59:27 zéel #73

Akkor számoljunk azzal, hogy a magyar gazdaság dübörög!:)
És 300 Ft a dollár, amikoris 2550 Ft lenne egy mozijegy ára NYC-ben!
Akkor az amerikai mozijegy ára kb. kétszerese a magyarnak. Már "csak" a 8-10szeres jövedelem különbség marad (a demagóg:) amcsik javára!:(

előzmény: Daemiaen (#72)

2008-01-08 09:33:40 Daemiaen #72

Ez kicsit demagóg megközelítés, ugyanis a mozijegy akkor is ennyi lenne Amerikában, ha nem lenne ilyen gyenge a dollár, vagyis a 280-300 forintos, egy-két évvel ezelőtti váltási árral már más Lindsay Lohan fekvése. ;)

2008-01-07 22:47:49 zéel #71

(Egy kis rövid számolgatás, az ügyben, hogy miért járnak a magyarok kevesen és keveset moziba.)

Utolsó ismeretein szerint egy mozijegy ára Amerikában (NYC) 8,5 dollár körül, azaz kb. 1500 Ft.
Az amerikai átlagjövedelem kb. 8-10-szerese a magyarnak. És kb. annyiba kerül egy mozijegy náluk, mint nálunk!

2007-12-30 17:57:36 Kalti #70

Havonta 20-szor ??? :O Én egész évben nem megyek annyiszor :D, na nem mintha erre büszke lennék, de te aztán igazi hárdkór mozizó lehetsz :).

előzmény: lip (#69)

2007-12-28 21:43:13 lip #69

kb. 20-szor. Ez éves szinten a havi átlag. Az év különböző szakai között, azért nagy különbségek vannak.

2007-12-28 21:14:58 Ivan/ #68

Hálás köszönet:) Igazából reménykedek egy jól hangzó válaszban, mert úgy érzem akkor esély van rá, hogy elöbb utobb bőrkötéses kiadásban is megjelenjenek Shaw úr kis Zen könyvei, és azt is lássuk be mégis jobban mutatna egy ilyen könyvkiadás a könyvespolcon:)

2007-12-28 21:00:45 limupei #67

Ígérem megkérdezem neked:)

előzmény: Ivan/ (#66)

2007-12-28 20:56:32 Ivan/ #66

Engem az érdekelne, hogy A szamuráj útja vajon hány példányba fogyott? Könyvek esetében pedig a Scott Shaw életmű foglalkoztatt:) Remélem sikeres kiadványok ezek, amik egy ország szellemi megújulásához vezetnek idővel:)

2007-12-28 20:44:23 limupei #65

Ugyan már, ez Magyarország. Itt még a TV2 is rendre megmagyarázza, hogy ők a legnagyobb kereskedelmi tévé:)

Daemiaen: Országosan nem tudom, de az egyik legnagyobb könyvesbolt-láncnál elég tisztességesen fogy. Először jól meglepődtem, hogy az emberek miket vesznek. Csupa olyan dolog fogy, amiről álmomban sem képzeltem volna.

előzmény: Ivan/ (#63)

2007-12-28 20:44:10 Daemiaen #64

De mi azoktól keletebbre vagyunk. :)

előzmény: Ivan/ (#63)

2007-12-28 20:38:27 Ivan/ #63

Olyan jó lenne, ha idehaza is elérhető lenne a DVD-eladási stat.

Egyébbként nem is értem ezt. Miért nem elérhetőek? Ha jól tudom tölünk nyugatabbra ha valakit ez érdekel bármikor utána tud nézni.

2007-12-28 20:35:59 Ivan/ #62

Tudom, a DVD-k minden utcasarkon kaphatóak. Olyan jó lenne, ha idehaza is elérhető lenne a DVD-eladási stat.

Így azt is megtudhatnánk, hogy idehaza a lekelendőbb DVD mondjuk a 4500Ft-os Honfoglalás vagy a szintén ugyanennyit kostáló Sacra Corona:)

2007-12-28 20:19:42 Brumi #61

Én sajnos nem jutottam el annyiszor, mint tavaly. :(
De januárban jól fogok startolni, az egyszer biztos. :)

előzmény: Ivan/ (#52)

2007-12-28 19:51:46 Daemiaen #60

Nem is értem, miért nem az ilyenek kapnak 46 kópiát itthon. :)

előzmény: Ivan/ (#59)

2007-12-28 18:42:38 Ivan/ #59

ráadásul teltházas vetítések

Ez is bizonyítja, hogy remek filmek amire többmillió magyar kiváncsi:) Amugy nem muszály moziba nézni ezen filmeket, mert minden Koltay film mozibakerülésekor azzonal kijön DVD-n. Szoval 5000Ft/db áron bármikor beszerezhetnéd a legszebb magyar filmeket. Sacra Corona, Honfoglalás, Horthy, a kormányzó, Trianon, Wass Albert film és a többi és a többi:)

2007-12-28 18:38:11 Daemiaen #58

Hékás! Bollt egy lapon említeni Koltayval? :)

Amúgy pedig a Koltay-filmeknek nincs rendes bemutatójuk sem, ráadásul teltházas vetítések, nincs nagyon kedvem tülekedni egy olyan film miatt, amire olvasnivalót kell vinni.

előzmény: Ivan/ (#56)

2007-12-28 18:36:59 Daemiaen #57

Na, igen, ezt el is vártam. :)

előzmény: Ivan/ (#55)

2007-12-28 18:32:49 Ivan/ #56

Tényleg Daemi, hogyhogy Uwe Bollra elmész moziba, Koltayt meg minden évben hanyagolod?:) Pedig elképesztő alkotásai vannak ám:)

2007-12-28 18:31:51 Ivan/ #55

Ne kötekedjél már hallod-e?:)) A Wass Albert filmet is önszántamból saját pénzen néztem meg:)

előzmény: Daemiaen (#53)

2007-12-28 18:30:48 The Hungarian #54

Macskafogó 2-ről mikor? Ne úgy ám, mint a The Amityville Horrorról meg a Wedding Crashersről! Ez most érdekel.

előzmény: Daemiaen (#51)

2007-12-28 18:30:14 Daemiaen #53

És ha levonnyuk a sajtóvetítéseket? :) Ugyanis a statisztika azokat nem tartalamza. :)

előzmény: Ivan/ (#52)