Old Time rock'n'roll

(vissza a topikok listájához)

2016-04-05 16:56:53 BonnyJohnny #33

Nem, ez VHS Paradise topic, csak jogi okokból nem lehetett ugyanaz a címe. :P
És legutóbb a Star Wars (az eredeti) volt terítéken. Azóta nem volt új téma.
Mondjuk Olórin leadhatná a drótot, hogy mi lesz a következő alany a geekzen, és akkor a KT is csatlakozna a mozgalomhoz. Külsősként persze. :)

előzmény: GothMan (#32)

2016-04-05 14:02:40 GothMan #32

Már én is majdnem posztoltam valami rock 'n' roll-t, de aztán rájöttem, hogy ez itt valami Star Wars topik. :D

2016-03-21 10:11:53 zéel #31

Ha már "kötekedünk", akkor igazából ez sem rock'n'roll (csak megörültem, hogy van egy ilyen topic!:), hanem rhythm and blues. Pláne, hogy Peter Green (az énekes, gitáros) John Mayall Bluesbreakers-éből indult a világhír felé.

szerk.
Említsük meg a zseniális lead-gitárost is, Danny Kirwan-t, aki 18 évesen csatlakozott az együtteshez!

2016-03-21 08:04:25 ChrisAdam #30

Nem akarlak hibáztatni, de kellett neked erről beszélni.... :D

2016-03-21 07:39:56 BonnyJohnny #29

"...4DX-et a Ben Hurból..."

2016-03-20 22:20:24 zéel #28

Oh, well!
Oh, a jó öreg rock'n'roll!

2015-12-16 10:18:32 Olórin #27

Bizonyos fokú felújításnak van létjogosultsága. Pl. az ős Star Treket meg a Next Generationt is sikerült ízlésesen csinosítani - csak a képminőséget meg az effekteket javították fel benne - de nem raktak bele teljesen új effekteket meg hasonló baromságokat.

2015-12-16 02:13:35 BonnyJohnny #26

Na jó, de minek kellene egy mai átlagnézőhöz igazítani bármit. Ok, pénzért. De miért csak ezt. Scott miért nem pofozgatja az Alient?
Egyedül George Lucas az, aki folyamatosan barmolja a művét trendiesítés címén (meg a "mindig is így képzeltem, csak nem volt technika" címén).

Meg, ha Lucasban csak fele annyira tombolna az alkotási vágy, mint hirdeti, kilenc részt csinált volna. Nem hármat pofozgatna.

2015-12-16 02:09:08 ChrisAdam #25

Úgy értem, a mai átlagnézőnek. Tudod, a popcornzabáló tiniknek, akiknek az eredeti verzió fos lenne. Így viszont átemelte a régit is ide a mai suttyó néző elé is. Persze, mindennek inkább a pénz volt az indítéka.

2015-12-16 02:05:35 BonnyJohnny #24

Az nem is felújított verzió lenne, hanem lerégiesített. :D

Kellettek, hogy helyt álljanak ma.
Szerintem ezek a filmek ugyanúgy helytállnak eredeti valójukban. A saját korához mért minősége nem vész el. Magának a korának a minőségét meg természetes, hogy meghaladják.
Ennyi erővel készítsenek színes/hangos IMAX 3D verziót a Birth of a Nationből. 4DX-et a Ben Hurból. Sir Oliver Hamletjét is felturbózhatnák pár CGI díszlettel, meg pár oda vizualizált emberrel...

2015-12-16 01:38:02 ChrisAdam #23

Anyám. Sokról még én sem tudtam.

Egyébként szerintem sok szempontból jót tett a felújítás a régi részeknek. Kellettek, hogy helyt álljanak ma. Legalábbis a negyedik résznek biztosan, mert annak az eredetije tényleg kopott, habár persze megvan annak is a feelingje, sőt!
A sok-sok-sok-sok-sok felesleges kis CGI, amivel teletömködte... azt kellett volna jól kipucolni. A Disney nem akar egy újabb felújítottat csinálni ezek nélkül?
(Jaj, nehogy meghallják odaát!)

2015-12-16 00:43:33 BonnyJohnny #22

Van az 1977-es original theatrical, az 1981-es re-release theatrical, az 1985-ös VHS version, az 1993-as un. Definitive Collection version, az 1997-es special edition, a 2004-es DVD version, a 2006-os Star Wars trilogy DVD version és a 2011-es Complete Saga Blue Ray version. Óóó és egy új 2015-ös Digital Movie collection version (köszönjük Disney!).
Ez testvérek között is kilenc, azaz 9, azaz IIIII IIII verzió CSAK az eredeti Star Wrasból (direkt nem írok IV. részt, vagy New Hope-ot, mert az csak a második verzióba került bele). Ebből változtatások mennyiségben és nagyságban (direkt nem minőséget írok) jelentősebb az 1997-es a 2004-es és a 2011-es.

Részletek itt olvashatóak.

Nem véletlen, hogy tőlem függetlenül Olórin is erre reagált, csak én közben adatgyűjtöttem egy kicsit. :)

előzmény: The man who laughs (#20)

2015-12-16 00:34:45 Olórin #21

Nem emlékszel rosszul, mindig változtatott. A Han/Greedo jelenetnek is annyi verziója van (apró simítások, azza kontárkodások), ahányszor kiadták a filmet.
Vannak amúgy jó változtatások, csak a rosszak sokkal hangsúlyosabbak és bosszantóbbak, ezért jóval nagyobb súllyal esnek latba, és hát egész egyszerűen a jó változtatások sem szükségesek.

előzmény: The man who laughs (#20)

2015-12-16 00:29:50 The man who laughs #20

Persze a nagyrésszük tényleg fesleges, és én sem hiszek a filmek utólagos buzerálásban.

Mondjuk egy idei interjú alapján Lucas sem :D

"He went back once, to add the GCI Jabba The Hut Scenes and clean up some of the special effects – both of which were pretty controversial for fans of the franchise. But he’s never had the desire to go back after that. He’d rather move on and “mess around” with new film, he said" forrás: http://www.mtv.com/news/2136880/george-lucas-stephen-colbert-tribeca/ http://www.polygon.com/2015/4/18/8448685/stephen-colbert-george-lucas-tribeca-talk

Most én emlékszem rosszul, vagy azért a DVD, illetve a Blue-Ray kiadásokon is voltak újabb és újabb változtatások? Mondjuk Lucas sosem a koherens nyilatkozatairól volt híres (ahány interjú, annyi változat van arról, hogy akkor eredetileg hány filmet képzelt el)

Egy változtatás azonban kifejezetten tetszik, a Halálcsillag felrobantása. Szerintem sokkal jobban néz ki a 97-es Szupernova robbanás, mint az eredeti fapados. https://www.youtube.com/watch?v=exZEGox-omA - az utolsó bevágott jelent, az valami hülyeség - (Annak ellenére, hogy az ég világon semmi bajom a hagyományos efektekkel/trükökkel, a Star Warsban meg ezek többsége a mai napig megállja a helyét. Nem véletlen volt úttörő.

2015-12-15 23:52:56 BonnyJohnny #19

A hasonlat elég erős, de amúgy én is így gondolom. :)

2015-12-15 23:42:10 Tenebra #18

Ezek a változtatások olyanok, mintha a Sixtusi kápolna mennyezetfreskóját az 500+ éves Michelangelo átfestetné posztmodernre, mert nem elég trendi, és a képen nem az ujjukat, hanem a p*csüket érintenék össze a férfialakok (utalok ezzel a "Solo shot first" problémára).

Teljesen értelmetlen valóban, hogy javítgassunk a fényelésen, meg az effekteken, az meg kifejezetten káros, hogy berakjuk Jabbát ide, Hayden Christensent meg oda. Persze lehet mondani, hogy az eredeti alkotónak joga van hozzá. Csak hát létezik egy olyan dolog, hogy a mű az alkotótól függetlenül önálló életre kel. A Star Warsszal ez bőven megtörtént 20 év alatt, bűn volt hozzáturkálni.

2015-12-15 23:25:37 BonnyJohnny #17

Egyébként a változtatások zömével nincsen olyan komoly baj, csak éppen tök feleslegesek. Persze, nem befolyásolják a filmet, de nem is adnak hozzá, ellenben elvesznek abból a régi jó Star Wars hangulatból amihez szerintem a kopottság is hozzátartozott (és most nem a járművek kopottságára gondolok, hanem a látványéra, amit a zömében valóban megépített díszletek és bábuk okoznak).
Na meg, ha az ember nem látja az eredetit, akkor nem érti, hogy miért volt ez olyan nagy szám '77-ben (de még 91-ben is). Ugyanis az eredeti mindenféle beavatkozás nélkül is fantasztikus (és praktikus) képi és hangeffekteket tartalmaz.

2015-12-15 23:14:10 The man who laughs #16

Jó mondjuk a CGI Jabbát meg azt a böszem képkitakarosat én sem szerettem, de a mai napig csak a 97-es VHS verzíót láttam, így megszoktam őket. Ebből látszik amúgy, hogy bárki-bármit mond, még ha zavaróak is ezek a változtatások, lényegében nem befolyásolják a filmet :).

A héten, ha Péntek este elött van még időm, akkor mindenkééppen újranézem a filmeket, most-már DVD-ről (tudom ez még rosszabb, ebben már fesejlik Christensen szelleme is, de hát vagy két éve megvettem és azóta sem volt időm újrázni (annyi film van amit nem láttam, de érdekel, hogy mostanában ritka alkalom, hogy újranézek valamit, de igyekszek változtatni ezen).

Viszont BR-en direkt nem vettem meg még, arra várok, hogy a Disney kiadja az erdeti, változtatás nélküli verzíókat full HD-ban, majd azt megveszem és akkor életemben elösször megnézem a Star Wars című filmet :)

2015-12-15 23:01:33 peti0290 #15

Ahogy én tapasztalom, a'80-as évek vagy annál korábbi évtizedek szülötteinek még az eredeti, változtatások nélküli verziók a nyerők a mai napig. Az 1990 után születettek ( köztük én is) meg legtöbb esetben már rögtön a Special editionokat látták először és ennélfogva már eleve a változtatásokkal szokták/ szerették meg ezeket a filmeket. Bevallom őszintén, én a mai napig nem láttam az eredeti verziókat, csupán néhány összehasonlító videót a Youtube-n. Úgyhogy én pl. egy Han lőtt először "problémát" sem tudom úgy átérezni, mivel én màr elsőre is azt láttam, hogy nem ő lőtt először. Azt viszont aláírom, hogy aki az eredeti verzión nevelkedett, annak utána már nehezebb ezt megszoknia.

2015-12-15 22:24:40 BonnyJohnny #14

mivel én 97-ben ismertem meg, megszoktam a változásokat
Érdekes, hogy ezt írod, én éppen ma feccöltem bele egy kis energiát, hogy megtaláljam az eredeti verziót. Az első rész az imént jött le, és ahogy belenézegettem rögtön feltűnt, hogy a képi világ nem olyan csilli-villi, de dögöljek meg, szerintem még jobb is így. Olyan "apróságok", mint a futkározó egerek, idétlenkedő droidok és a képet eltakaró dínó (vagy mi a szösz) hiánya, meg hogy Han lő CSAK (és nem először!) meg egyértelműen ide billentik a mérleg nyelvét. (És ez csak Mos Eisley volt.)
Ja, és a legjobb (bár tudtam róla, mégis meglepett szembesülni vele), hogy a főcímnél nincs semmilyen episode IV bullshit. Ez maga A Star Wars, egy komplett monomyth történet. :)

Egyébként ez egy tipikusan olyan hozzászólás, aminek a szellemét a topic címe hivatott lenne megidézni. :)

előzmény: The man who laughs (#13)

2015-12-15 22:08:01 The man who laughs #13

Az egyik legkorábbi filmélményem, hogy a szüleimmel nézem a Birodalom Visszavág Special Edition-jét, a fonyódi autósmoziban. A Phantom Menace előtti őrületre már kevéssé emlékszem, de arra igen, hogy a Klónokat eszméletlenül vártam. A Star Wars végig kísérte a gyerekkoromat: figurák, képregények (az egyetlen képregény, amit rendszeresen vettem: 2007-től az összes magyar szám meg van, meg néhány azelőttről/külföldről is), videojátékok, matricás album, a Duel of Fates eljátszása a suli szünetben. Bár - szerencsére - nem rongyolódott össze, de a klasszikus trilógia azért rengetegszer került a VHS magnóba (meg aztán még az 1-2 is).

Persze gyerekfejjel az előzményeket is hasonlóan szerettem, aztán ahogy nőttem egyre jobban láttam a hibáikat. Néhány éve hirtelen felindulásból újranéztem az Ep. 1-et. Kár volt, mert szembesültem vele, hogy bizony nem Jar Jar a film legnagyobb hibája. Szabályosan fogtam a fejem a bárgyú, életszerűtlen dilaogusoktól. Viszont hála a pozitívumainak (ami gyakorlatilag a fogatverseny, zene, Darth Maul (illetve a végső párbaj) a mai napig van bennem egy nosztalgia érzet, ami miatt nem tudom annyira utálni a filmet. A második rész - hála a kibírhatatlan Christensennek, és Lucas párbeszédeinek - már nem ilyen szerencsés, semmi kedvem újra nézni (mondjuk igazából az elsőt sem). A harmadikkal már ki vagyok békülve, de sajnos az 1-2 hibái azért valamelyest erre is rányomják a bélyegüket.

Viszont, ha a klasszikus trilógiáról (mivel én 97-ben ismertem meg, megszoktam a változásokat), videojátékokról (Kotor, Jedi Academy, Republic Commando), képregényekről (Dark Empire), regényekről (Thrawn ), sorozatokról (az első Clone Wars pl.: nagy kedvencem) a mai napig képes elvarázsolni és izgalomba hozni. ez a világ. Bár Lucast inkább tartom jó üzletembernek mint igazán tehetséges rendezőnek, örök életemben hálás leszek neki, amiért lefektette az alapokat. . Számomra a Star Wars erdeti részei - illetve a nem egy remek kiegészítő regény/képregény/játék/animációs sorozat - az eszképista sci-fi (space-fantasy, űropera vagy mi a szösz) csúcsteljesítménye, ami minden korosztály számára ugyanolyan kellemes élményt képes nyújtani. A nagybetűs mese, amiben bármikor szívesen veszek el. Eddig nem sikerült ráunnom, és valószínűleg ez már így is marad(Ezen sorokat is aközben írom, hogy a héten vett Boba Fettes poharamból iszok) Minden esetre én már izgatott vagyok a VII. résszel kapcsolatban, és az egyetlen komolyabb félelmem az az, hogy túlságosan is rímelni fog a klasszikus trilógiára és nem lesz benne semmi újdonság. Viszont amilyen vajszívű vagyok én a filmekkel, ha csak ennyi lesz a hibája azt valószínűleg meg tudom majd bocsátani neki.

Visszatérve az ewokokra, ahogy azt a spinoff filmjeikről szóló blog bejegyzésembe írtam: Ellenben Jar Jar-ral az a baj, hogy léteznek, hiszen egy gyerekfilmben tök jól működhetnének, hanem az, hogy véglegesen komolyan vehetetlenné tették a rohamosztagosokat. És a saját - SW-tól meglepően független - filmjeikben/Tv sorozatukban működnek is, igaz ezek messze nem annyira élvezetesek már idősebb fejjel, de a maguk kategóriájában egészen korrektek (semmiképpen sem Holiday Special szint, mint ahogy azt néhányan beállítják). Jar Jar-ral viszont olyan mérhetetlenül hülye és idegesítő, hogy nincs az a környezet, amiben működni tudna, mint normális karakter.

2015-12-15 18:24:25 BonnyJohnny #12

Mit sokak számára, számomra is meghatározó film- és moziszeretet szempontjából a Star Wars trilógia (még ha több más film mellett is).
Először akkor láthattam, mikor szüleim megvették az első színes TV-t 1992 nyarán (azért tudom ilyen biztosan az évet, mert anyukámmal színes TV-n néztük együtt a szerencsekereket, és úgy tanultam meg olvasni, még az iskola előtt). Akkor a szomszédtól kölcsön kértük a videójukat, hogy kipróbáljuk hozzá, meg mellé pár kazettát. Akkor a felnőttek egy egész napot el tudtak tölteni együtt beszélgetéssel (ivással), amíg a gyerekek ugyanannyi ideig elvoltak egy videoval. Emlékszem, én akkor a "dzsedis" filmet akartam megnézni, mert a bátyáim addigra már sokszor megnézték az utcabeli gyerekekkel, és nagyon szerették. (Most ezt így leírva mellbevágó, hogy mennyivel közösségibb élet volt akkoriban... nem virtuális közösségi.) Természetesen engem is azonnal magával ragadott, és elvarászoltan néztem... amíg ki nem vették, hogy mást is nézzenek... na bazzeg... :P (Emlékeim szerint a negyedik rész tatooine-i jeleneteinél nem jutottam tovább.)
A következő felvonásra ugyanezen év teléig kellett várni, mikor a Mikulás meghozta a mi videonkat is, de olyan helyre vitte, ahova apukámnak Trabanttal kellett érte mennie... öt évesen ez teljes logikusnak tűnt. :D Na akkor elkezdődött számomra a VHS Paradise. Még épp csak ismerkedtem a betűkkel (anyu betű, mama betű, stb...), de mégis én kezeltem a legügyesebben a videot. Először persze kölcsön kazetták, majd felvettek, egy-két vásárolt is... és persze a szomszéd "dzsedis" filmjei. Mint már írtam, akkoriban sok meghatározó film volt az életemben (Amerikai nindzsa :P), így nem emelkedett ki különösebben.
Aztán 1997-ben jött a Speciel edition, amelyre családostól elmentünk, és amiért természetesen én voltam legjobban oda... de elaludtam a moziban... :P Szégyen, hogy ez eddig egyedül a New Hope alatt történt meg velem (bár legutóbb a Black Mass közben sem álltam távol tőle :P).
De az aztán megjelent Speciel Edition VHS-ek természetesen meg voltak keresztbe kasul.
Majd 1999-ben jött az Episode I. Emlékeim szerint hasonló, ha nem nagyobb őrület volt körülötte (internet nélkül!), mint most, aminek én 12 évesen a legfőbb céltáblája voltam. A mai internetes, kalózletöltős világban elképzelhetetlen az a fél éves késés, amivel eljutott hozzánk. És mikor végre eljött, egy osztálykirándulás célpontja lett. Természetesen nagyon tetszett. És nem túlzás azt állítanom, hogy a mozi (mármint a hely) szeretete akkor kúszott be a szívembe... és máig ott maradt.

Az előzmény trilógia elemzésére nem vesztegetnék sort. Sokan, sokszor elmondták, mindenki tudja. Az én rövid véleményem, hogy a háromból kettőt nem szeretnék látni az életem hátralevő részében, de a harmadik még jobban is tetszik, mint a klasszikus trilógia záródarabja.

De, hogy mit jelent számomra a Star Wars... számomra nem vallás, nem kikezdhetetlen szent tehén, SŐT még trilógia dolgában sem első nálam: az (amúgy szintén zseniális) harmadik rész húz annyit az átlagon, hogy lehessen egy trilógia mind felett. :) Viszont valószínűleg az egyetlen (három) olyan film, ami a legelső(!) filmes emlékeim óta (rajzfilmeket és sorozatokat nem számítva csak a Luis De Funes és Spencer-Hill filmek jutnak eszembe azonos korból), cseperedésem minden fázisa alatt, egészen mostanáig ott van nem csak a legnagyobbak között (nem mintha ez önmagában nem lenne nagy szó), de viszonyítási pontként szolgál, egyfajta megugorhatatlan lécként. De, ha kilépünk a filmek világából, az életemben sem volt ilyen meghatározó film: "Woom-woom" hamgefektekkel kísért botos fénykardozásoktól kezdve, addig, hogy néha (ha úgy gondolm, hogy senki nem látja), akkor intek a fotocellás ajtónak, hogy úgy érezzem, az én jedi erőmtől nyílik ki... :)

2015-12-15 16:34:25 Olórin #11

Persze, hogy jobbak Jar Jarnál, de hasonló a szemlélet. Az első két részbe még nem tuszkoltak be a gyerekek kedvéért kis szőrös-pelyhes aranyosságokat, hogy játékot, babát és mekis menüt lehessen eladni velük.

2015-12-15 16:17:33 ChrisAdam #10

ITT leírtam, Charlie Simms néven találtok meg. :)

Jar Jar és az ewokok: Ég és föld. Az ewokok nem animációs szarok, nem járnak hülyén, nem néznek ki különösebben ocsmányul, valamilyen szintig aranyosak, csak kicsit túltolták. Mikor két hete marathonoztam, akkor jöttem rá, hogy igen, abba a korba értem, mikor már nem tudom őket annyira szeretni. Legutóbb 16 éves voltam, akkor még elmentek. De az ewok filmek kifejezetten tetszettek. Meg maga a lakhelyük is ugye jó, titokzatos, mesevilágos, stb. Szóval mérföldekkel leszántják Jar Jar hülye fejét.

2015-12-15 16:06:04 Tenebra #9

Jar Jarhoz képest valóban jobbak. :D

Mondjuk én ma már annyira nem utálom őket, és Jar Jart sem, mint régen. Sőt mióta van ez a hülyülés, hogy Jar Jar egy Sith nagyúr valójából, kifejezetten kedvelem őt ilyen "annyira szar, hogy már jó" alapon.

Szerencsére mondjuk A jedi visszatér túlságosan is jó ahhoz, hogy ezek a mackók elrontsák. :D

előzmény: Mizi (#7)

2015-12-15 13:26:41 Olórin #8

Pedig kb. Jar Jar előképei:)
(Na jó, gyerekként én is bírtam őket - sőt, az ewokos filmeket is szerettem)

előzmény: Mizi (#7)

2015-12-15 12:50:01 Mizi #7

Az ewokokkal maximum az lehet a bajuk sokaknak, hogy nem olyan "menők", mint mondjuk a wookie-k. De amúgy semmivel sem irreálisabbak vagy elvetemültebbek, mint a Star Wars galaxis többi lakói. :) Én kifejezetten bírom őket.

2015-12-15 12:46:45 Tenebra #6

Én. :P A kis mackókat legszívesebben force stormmal küldtem volna át egy másik Galaxisra.

2015-12-15 12:07:37 BonnyJohnny #5

Ki nem? :D

előzmény: peti0290 (#3)

2015-12-15 12:00:15 Tenebra #4

Én mondjuk ezt már leírtam a blogunkra, de akkor itt is annyit, hogy számomra ez egy vallás, egy világnézet, és dec. 19-én Sith jelmezbe öltözve megyek megnézni a filmet. :D

2015-12-15 12:00:13 peti0290 #3

Ha már Star Wars és az első találkozás: úgy emlékszem, hogy első ízben 15 éve, 2000-ben láttam Star Wars filmet, mégpedig rögtön a (most már nem)zárórészt, A Jedi visszatértet. Ekkor voltam 9 éves. Előtte persze már volt ismeretem a dologról, mert oviban és suliban már a többiektől hallani lehetett beszámolókat a filmekről, a szereplőkről, így az első találkozáskor is már többé-kevésbé tisztában voltam azzal, hogy ki kicsoda. A lakótelepen, az egyik garázsban volt anno nálunk egy kölcsönző, és a mai napig emlékszem a Jedi... kikölcsönzésére. Rámjött a hangulat, hogy na most akkor végre kiveszek egy Star Wars filmet...és hogy miért pont a Jedit, ahelyett, hogy logikusan a 4.-et vettem volna ki elsőnek? A három rész plakátja ki volt téve, és valami oknál fogva nekem a Jedié tetszett a legjobban (9 éves gyerek fura gondolatmenete... :) Aztán otthon megnéztem...és még vagy 2x biztosan, mielőtt visszavittem volna. Emlékszem anno még azt a pár ewokot is megsirattam, akik ottmaradtak a csatában az Endoron :) Aztán valamivel később, még abban az évben a Baljós árnyakat is sikerült megtekinteni (hogy a 4-5-t miért nem vettem ki, a mai napig nem értem). Mondanom sem kell, hogy az első rész közel sem hozott akkor annyira izgalomba, mint a hatodik, hiába látványosabb és (a rémes politikai száltól eltekintve) gyerekbarátabb film. Rá két évre, 2002-ben jött el végül a nagy Star Wars éve, legalábbis számomra...tavasszal a RTL levetítette a Baljós árnyakat, amit akkor fel is vettem, bár később se estem annyira hanyatt tőle. Ősz végén viszont jött az eredeti trilógia, és végül láthattam az Új reményt és a Birodalom visszavágot is (természetesen egy újabb Jedi megtekintéssel karöltve). Karácsonyra pedig megkaptam a Klónokat is műsoros VHS-en. Úgyhogy végül is 2002 végére "értem be" úgymond a sorozatot. 2005-ben meg már természetesen a moziban láttam először a harmadik részt, karácsonyra meg az is meglett kazin :) (Talán pont az a film volt az utolsó, amit Mo.-n VHS-en forgalomba hoztak, mert ha jól tudom 2006-tól mér csak DVD-n forgalmazták a filmeket). Azóta pedig számtalanszor láttam már mindegyik részt, és már két hónapja itt lapul a mozijegy az éjféli premier vetítésre :)

2015-12-15 11:29:16 BonnyJohnny #2

A jelenlegi VHS Paradise témája a Star Wars trilógia (mi más? :D), ami topic kezdésnek tökéletesen megfelel, mivel legtöbben látták, legtöbben fiatalon (a régi szép időkben), és a legtöbbekre nagy hatással volt.
Szóval amiről lehet ide írni, az a találkozás a Star Warsal, milyen hatással volt rád, hogy érzel iránta most.

2015-12-15 11:23:26 BonnyJohnny #1

Nem tudom, mások is éreztek-e már így, de a geekblog VHS Paradise cikkeit olvasva gyakran kedvet kapok, hogy én is nyilatkozzak a régi klassuikusokhoz vagy "klasszikusokhoz" fűződő érzéseimről, felelevenítsem első találkozásomat velük, valamint elmondjam milyen hatással voltak és vannak rám (ez utóbbi kettő nem biztos, hogy egyezik, sőt, akár ellentétes is lehet).
Persze a dolognak nem feltétlenül kell követnie a geekzes rovat menetét, különösen, hogy az már jó ideje megy, és sok témán túl van már. Elő lehet venni a régieket, vagy attól különböző témát is lehet választani.
Ezen függetlenség okán, valamint, hogy elkerüljük az összemosást egy kritikus tömegtől külön működő (bár ahhoz több szállal is kapcsolódó) bloggal, más címen futna a topic. És azért ezen, mert rossz vagyok a címadásokban. :P Az eredeti elképzelés valami olyasmi lett volna, hogy megragadja azt a nosztalgikus "régen minden jobb volt" érzést, ami (függetlenül attól, hogy egyetért-e vele az illető) tetten érhető a VHS Paradise cikkjeiben is. Pedig minden pont ugyan annyira volt jó, mint manapság... csak az ember változik az idővel.