Ki mit nem látott (ami "nagy" filmnek számít)?

(vissza a topikok listájához)

2016-05-12 20:34:47 Havierez #46

Ghibli studiotol nem láttam még: yesterday vissza a gyerekkorba, pom poko, a vadon hercegnője, yamada család, chichiro szellemországban, macskák királysága, a vándorló palota, földtenger varázslója, ponyo, arietty, szél támad (Miyazaki utolsó filmje legközelebb ezt nézem meg), Kaguya, és Jonebayasi egyik filmjét mely eddig az utolsó Ghibli film névszerint: Omoide no Marnie.

Hollywood: Schindler listája, Ryan közlegény, Csillagok között, Alien, 7 mesterlövész, Vol tegyszer egy vadnyugat, meg még rengeteget

2016-04-10 07:29:35 Alan Smithee #45

Az IMDb 250-ből: Ryan közlegény, Csillagok között, Életrevalók, Whiplash, Django, Nader és Simin, A vadászat, 3 félnótás, Agymanók, A szoba, Deadpool, Zootropolis, Szemekbe zárt titkok, Warrior, A Wall Street farkasa, Felperzselt föld, Út a vadonba, Mary és Max, Holtodiglan, Hajsza a győzelemért, Mad Max: A harag útja, A visszatérő, Spotlight, 12 év rabszolgaság, Eszeveszett mesék, Hacsi, A halál jele, Harry Potter és a Halál ereklyéi - II. rész (az elsőig megvoltak, de nagyon untam már, könyvben is kimaradt), Szigorúan piszkos ügyek, Mentőexpedíció, Fogságban, Ip Man, Kódjátszma, Bosszúállók, A segítség, A galaxis őrzői, Kapj el, ha tudsz, Lagaan.

Persze van még rengeteg lista és jelentős mozi, csak egy sor pótlandót válogattam magamnak is emlékeztetőként.

Átfutva, jól tükrözi, hogy az utóbbi 6-7 évben a régebbi filmekre koncentráltam, illetve pár korábbi Spielberg is kimaradt.

2016-03-26 21:49:54 niconauta #44

Szar várok n plusz egy

2016-03-26 21:20:24 purplerain #43

Ne hergeld rám az admint még kivág :)

előzmény: blckwht (#42)

2016-03-26 21:00:32 blckwht #42

attól, hogy ők ill. ezek a filmek, amit mindenképp szeretnék pótolni. nyilván ez egy intuíció, a végtelenségig lehetne bővíteni.
mintha a topik címének relevanciáját feszegetnéd :)

előzmény: purplerain (#41)

2016-03-26 19:02:52 purplerain #41

Ha valakitől szinte minden kimaradt, akkor az mitől fontos és nagy film-filmes? Tényleg csak kíváncsiságból, esküszöm nem kötekedem...

előzmény: blckwht (#40)

2016-03-26 16:11:58 blckwht #40

számomra fontos nagy filmek-filmesek:

szinte minden kimaradt: Lynch, Altman, Bergman, Kusturica, von Trier, Buñuel, Leone
sok kimaradt: Hitchcock, Lumet, Peckinpah, Allen, Kurosawa
néhány jelentősebb a KT legjobbakból: The Silence of the Lambs, Gran Torino, Intouchables, Amadeus, Jagten, A tizedes meg a többiek, Some Like It Hot, The Shining, La vita è bella, Falling Down, Papillon, Schindler's List

kimaradt korszak: 1933-1937

2016-03-19 16:54:22 BonnyJohnny #39

Legáltalánosabban úgy tudnám megfogalmazni, hogy a 12. és 128. hosszúsági fok közötti területek filmgyártása nem érdekel annyira, így a legnagyobb hiányosságaim is ott keresendőek. :)

Ez nevesítve olyan nagy kanonizált rendezők műveit takarja, mint Kusturica, Kieslowski, Wajda, Menzel (akiktől természetesen láttam egy-két nagy művet), és Mungiu (akitől semmit), továbbá az ázsiai filmművészet dél-koreától nyugatra (szintén érintve néhány filmet), valamint en block a teljes afrikai filmtermés (szintén nem hírmondó nélkül).

2016-03-19 16:53:02 Adam Taylor #38

Egyszer már felvetődött ez a téma, akkor említettem, hogy Kurosawa egy filmtől eltekintve sznte telejen kimaradt - azóta már sikerült ezt-azt pótolni tőle :)
Nagy hiányosságom volt a Terminator sorozat, nemrég ezt is pótoltam.
Az Alieneknek viszont csak az első része volt meg, nem él jó élményként, ezért még egyszer neki kell futnom. Távol-keleti filmek, néhány kulcs-western, illetve a hollywoodi aranykorszak néhány filmje szintén kimaradt.

2016-03-19 15:25:09 nihil Velvet #37

Nemrég listáztam azokat a rendezőket, akiktől még EGY filmet sem láttam. A lista így is meglepően hosszú:

Jean Renoir
Andrej Tarkovszkij
Takashi Miike
Wim Wenders
Jancsó Miklós
Szabó István
Huszárik Zoltán (össze-vissza 2 rövidfilm)
Carl T. Dreyer
Werner Herzog
Rainer Werder Fassbinder
Kertész Mihály

2016-03-19 02:16:42 acidphase #36

az armageddont még nem sikerült teljességében megnéznem,tiszta szégyen:D vagy az nem számít nagy filmnek?:)))

2016-03-19 01:11:59 dikalosz #35

Keresztapa trilógia..

2015-07-03 18:50:58 BalaKovesi #34

Egyik Nolan fanatikus ismerősömmel beszéltünk Chris Nolan filmjeiről, és beugrott, hogy nem láttam még se a Követést, se az Álmatlanságot, se a Mementót.

2015-07-03 17:56:15 ryood #33

a titanic nekem kimaradt :-)

2015-07-03 17:19:57 csabaga #32

Érdemes ránézni az "éveid" listára.Nekem 1942-50 között van egy túl üres rész.Napjaink filmjeinél szintén,bár ezt meg kell szorozni kettővel,mivel sokat abbahagytam menet közben.
Ráadásul ez könnyen pótolható.

2015-07-03 09:19:13 Ubul #31

mondjuk igen, ezt kicsit furán írtam, szóval arra akartam kilyukadni, hogy munka / pár mellett már nehezebb leülni egy film elé (pl ha pároddal nézel valamit, csak olyat keresel, amit ő is szivesen megnéz, így akkor időt kell találni olyan filmre is, amit csak te akarsz megnézni stb, és sajnos most ezt tapasztalom egy jó ideje :D van egy rakat horror film a listámon, de főleg egyedül nézősek, és csak gyűlik - gyűlik a lista, mert nem nagyon találok időt rá, mikor egyedül megnézném

na meg most nagyon pörög a trónok harca is, napi 2 résszel :D barátnőmmel még csak most pótoljuk, de két hét alatt már 3 évad lement :D

előzmény: cucu (#30)

2015-07-03 09:12:22 cucu #30

az ember ahogy öregszik, egyre kevesebb ideje is van filmezni

Remelem, hogy ez csak egy pontig igaz, es lesz meg olyan idoszak az eletemben, amikor ujra baromi sok idom lesz filmezni. :-)

2015-07-03 09:05:49 Leo_Stotch #29

Én igyekszem minden nap legalább egy olyan filmet megnézni, amit még nem láttam. Ez persze ritkán sikerül, így kb egy hétre jut 3-4 új film, jobb esetben. Meg ugye az ismétlések. Sokszor mikor fáradt vagyok, inkább újrázok, minthogy új filmen aludjak el. Amit már láttam, nem akkora baj. :)

2015-07-03 07:18:46 Ubul #28

hasonlóan vagyok én is...megjegyezném azért, hogy ok, hogy az ember ahogy öregszik, egyre kevesebb ideje is van filmezni (meg hát már sokmindent látott valószínűleg), meg annyira átvették a sorozatok a filmek szerepét, hogy sokan inkább egy-egy sorozat rész elé ülnek le, mint egy nagyszabású film elé (nálam mostanság pl ez történik, lenne mit nézni, van egy +100-as listám, de első az adott sorozat, amit elkezdtem)

előzmény: Jereváni Rádió (#27)

2015-07-03 06:27:09 Jereváni Rádió #27

Tökéletesen így van, az ember minél inkább búvárkodik, annál inkább feltárul előtte, hogy mennyi mindent nem látott még. De ez minden műfajban így van. Velem egyébként az történt, hogy olyan 7-8 évvel ezelőtt fanatikusan néztem a filmeket, egy évben lazán kijött olyan 200-300 film. most már olyan 100 és 200 között vagyok, de inkább a 100 felé tendálok. Egyrészt az erre szorítható idő is évről évre kevesebb, másrészt meg egy-két éve úgy ahogy van megcsömörlöttem a filmektől, ha az ember elér egy bizonyos számot, egyre kevésbé tudja lenyűgözni egy-egy alkotás, egyre inkább csak az jut eszébe róla, hogy "na ezt innen vették, ezt meg onnan". Egyébként a hiányzó filmeket egy jókora része már be van tárazva nálam ,csak hát idő, kedv és energia is kell hozzá Chrisadam, te még nagyon fiatal vagy, simán dőzsölhetsz még, kiélheted magad. Ha valamit irigylek a mai fiatal generációban, akkor az két dolog: az egyik, hogy sokkal minőségibb piákkal pusztíthatja magát, mint mi egykoron, másrészt az internet tárházával sokkal könnyebben elérhetők számukra minden, amit kultúrának hívunk.

2015-07-02 23:31:10 Leo_Stotch #26

Ennyi hiány, 2600 látott film mellett. Ebből látszik,ha örökké élnénk se tudnánk pótolni mindent :)

előzmény: Jereváni Rádió (#24)

2015-07-02 22:32:50 ChrisAdam #25

Azért neked is van mit szégyellned. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#24)

2015-07-02 22:29:43 Jereváni Rádió #24

Tarr Bélától két rövidfilmen kívül semmit sem láttam még.
Tarkovszkijtől semmit sem láttam még.
John Cassavetes-től semmit sem láttam még.
Werner Herzogtól semmit sem láttam még.
Jean-Luc Godard-tól semmit sem láttam még.
Kurosawatól kimaradt a Véres trón, és még egy csomó más.
Kubricktól is sok minden: Dr. Strangelove, Acéllövedék, 2001: Űrodosszeia, A dicsőség ösvényei
Menzeltől is egy pár kimaradt.
Andrzej Wajdánál is vannak komoly hiányosságaim.
Fábri Zoltántól mindössze három filmet láttam eddig.
Huszáriktól a Csontváry-t nem láttam még.
Kim Ki-duk, mindössze négy filmet láttam eddig tőle.
Ron Howard: a filmjeinek kétharmada hiányzik.
Coen fivérek: kb. a filmográfiájuk fele hiányzik.
Roman Polanski: Iszonyat, Kés a vízben, A halál és a lányka
Michelangelo Antonioni: a Nagyításon kívül semmit sem láttam tőle.
Ingmar Bergmantól mindössze három filmet láttam eddig.
Federico Fellini: Róma, Satyricon, Ginger és Fred, stb. hiányzik.
Orson Welles: Aranypolgár, A per kimaradt.
Luis Bunuel: két filmen kívül semmit sem láttam tőle.
Pedro Almodovar két filmen kívül semmit sem láttam tőle.
Sam Peckinpah: két filmen kívül semmit sem láttam tőle.
Pasolini: két filmen kívül semmit sem láttam tőle.
Chaplin: zusammen az életműve kimaradt.
Buster Keaton: dettó.
Sidney Lumet: Equus, Hálózat kimaradt.
Fritz Lang: egy filmet láttam eddig tőle.
Truffaut: a Menyasszony feketében volt c. filmen kívül semmit sem láttam tőle.
Eisenstein: kimaradt eddig.
Kitano Takeshi: két film az eddigi mérleg tőle.
Martin Scorsese: Cape Fear (igaz az eredetit sem láttam még).
Vittoria De Sica: két filmen kívül semmit sem láttam tőle.
Elia Kazan: két filmen kívül semmit sem láttam tőle.
Kertész Mihály: a Casablancán és egy rövidfilmen kívül semmit sem láttam tőle.
Constantin Costa-Gavras: egy filmet láttam eddig tőle.
Alan Parker: négy film eddig.

Beverly Hills-i zsaru trilógia
Indiana Jones II-IV. rész
Toy Story trilógia is kimaradt eddig. (egy rakat Pixar-film: Wall-e, Verdák, Up!, stb.)
Mission Impossible-filmek.
Rocky-filmek
Rémálom az Elm utcában sorozat
Hellraiser sorozat
Péntek 13 sorozat
Halloween sorozat
Koyaanisqatsi/Powaqqatsi/Naqoyqatsi

Ami még ismert és/vagy elismert film, és még nem láttam:

Carrie (eredeti), Ha..., A nagy karnevál, Mad Max (első rész), Az utolsó cserkész, Terminátor (első rész), Beetlejuice, Ollókezű Edward, Ed Wood, Az Álmosvölgy legendája, King Kong (egyik feldolgozást sem láttam még), Rio Bravo, Délidő, Szerelmem, Hirosima, A köd, Németország, nulla évben, Piszkos tizenkettő, Borsalino, Szombat esti láz, Róma, nyílt város, 28 nappal később, Hotel Ruanda, Tigris és Sárkány, Az élet szép, A belső tenger, Anyádat is, Hideghegy, Bugsy, Huszadik század, E.T., Pitch Black, A forrás, Pi, A pankrátor, Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében, Az élet csodaszép, Glengarry Glen Ross, Kávé és cigaretta, A Család kicsi kincse, Juno, Túl a barátságon, Szamszára, Baraka, Halálhajó, Az United 93-as, Születésnap, Kémek a sasfészekben, A nagy balhé, Zöld szója, a Pokoli torony, A lovakat lelövik, ugye?, A szív hídjai, Hippolyt, a lakáj, Nincs bocsánat, Tűzszekerek, Hová lettél, drága völgyünk?, Férfiszenvedély, Ítélet Nürnbergben, Életünk legszebb évei, Mindent Éváról, Hamlet (Olivier-feldolgozás), Egy amerikai Párizsban, Óriás, A rakparton, Most és mindörökké, Arábiai Lawrence, Patton, A halál 50 órája, A híd túl messze van, Francia kapcsolat, Óz, a csodák csodája, A nagy ábránd, Tavaly Marienbadban, Szombat esti láz.

2015-07-02 17:17:24 Raul #23

pl. Nagyítás, Ómen, My Fair Lady, Haragban a világgal, Vad banda... az olyan igazán nagyokat azért többnyire láttam már.

2015-07-02 16:50:58 csabaga #22

Ami benne van a filmes könyvekben.Van sok elfeledett nagy film is persze.
Pl.Egy apáca története,ami eltűnt a Ben Hur árnyékában,pedig sokkal értékesebb alkotás.

2015-07-02 16:49:13 csabaga #21

Nálam a 30-as,40-es évek filmjeinél vannak lyukak.Ha DVD-n nem jelenik meg,tévében persze nem megy,nehéz így megnézni...
Sok filmről eleve halvány,gyerekkori emlékeim vannak.Pl.régi Marlene Dietrich mozik.Akkor még ment ilyesmi a tévében,de túl kicsi voltam hozzá.

2015-07-01 23:32:21 ChrisAdam #20

Azonnal. Neked tetszene is! Hajrá! :)

előzmény: BalaKovesi (#19)

2015-07-01 21:43:01 BalaKovesi #19

A 12 dühös embert, és még jó néhány klasszikust nem láttam. Persze igyekszem bepótolni őket. :)

2015-07-01 20:42:19 BonnyJohnny #18

Ha jól láttam hhgygy és deathcode a népszerű filmekben gondolkodott, én is abban kerestem a magam hiányosságait (és nem találtam :D). Másodsorban meg a "kanonizált" nagy filmek. Nekem ott merült fel Buñuel hiánya.

2015-07-01 20:26:58 Tenebra #17

Nem láttam egy csomó Woody Allen-filmet, meg még egy csomó klasszikust (mint a Jelenetek egy házasságból vagy Fritz Langtól az M).

De amúgy meg felteszem a kérdést: mi számít nagy filmnek? Mert attól valami lehet kihagyhatatlan (utólag, a megtekintés után), hogy nem kanonizált és sokak által ajnározott. (pl. most hirtelen a Blast of Silence jut eszembe)

2015-07-01 19:47:21 ChrisAdam #16

Na ez az!!! :( Na de még csak 18 vagyok, nem sietek sehova.

2015-07-01 19:11:46 BonnyJohnny #15

Hogy lehet megnézni több mint másfélszer filmet úgy, hogy a felsorolt hiányzók közül egy sem került sorra. Statisztikai képtelenség. :D

2015-07-01 19:07:50 critixx #14

Egyetlen percet sem láttam még a Twin Peaks-ből.

2015-07-01 18:58:07 Danesz99 #13

Ami hiányzik még: A szürke ötven árnyalata, Szinglik éjszakája, Álmok útján, Minizsenik és egyéb klasszikusok...

2015-07-01 18:50:15 ChrisAdam #12

Én a helyedben elszégyellném magam. No persze nem az 50 első randi miatt, hanem pl. a STAR WARS FILMEK miatt. Nyomás azonnal megnézni, addig nem állok szóba veled! ;)

Én is el tudom szégyellni magam rendesen, mert nagy filmszerető létemre még nem láttam a:
- Kertész Mihály: Casablanca, Mocskos arcú angyalok, Mildred Pierce
- Tarkovszkij: Sztalker, Solaris, Andrej Rubljov, Tükör.
- Hitchcockkal is le vagyok maradva: Szédülés, Hátsó ablak, Madarak, A Manderley-ház asszonya, stb...
- Polanski-filmek: Kínai negyed, Iszonyat, Rosemary gyermeke
- egyetlen Clint Eastwood rendezte filmet sem láttam még.
- egyetlen David Lynch rendezte filmet sem láttam még.
- Bergman-filmek: Jelenetek egy házasságból, A hetedik pecsét, Őszi szonáta, Persona, stb...
- Kurosawa-filmek: A hét szamuráj, A vihar kapujában, Rejtett erőd, Ran - Káosz, stb...
- Leone-filmek: Dollár-trilógia, Volt egyszer egy Amerika, Egy marék dinamit
- egyetlen Billy Wilder rendezte filmet sem láttam még: Van, aki forrón szereti, Alkony sugárút és a többi klasszikus.
- Kubricktól a Tágra zárt szemek, Barry Lyndon, Spartacus, Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát, Lolita és a többi
- Lumettől A domb, Kánikulai délután, Serpico, Hálózat és a többi...
- Fellinitől Az édes élet, Országúton, 8 és ½, Róma és a többi...
- egyetlen Luis Buñuel rendezte filmet sem láttam még.
- egyetlen Miyazaki Hayao rendezte filmet sem láttam még.
- François Truffauttól is csak egy klasszikust, a Négyszáz csapást láttam.
- Orson Wellestől az Aranypolgár, A per, Az óra körbejár, Falstaff és a többi...
- egyetlen Francis Ford Coppola rendezte filmet sem láttam még, mint pl. Apokalipszis most!, Keresztapa-filmek, Drakula és a többi...
- egyetlen Jim Jarmusch rendezte filmet sem láttam még.
- Scorsesetől a Taxisofőr, A tégla, Nagymenők, Dühöngő bika, stb.
- James Dean-filmeket se láttam: Haragban a világgal, Óriás, Édentől keletre.
- egyetlen Giuseppe Tornatore rendezte filmet sem láttam még.
- De számos klasszikus, toplistákon szereplő film van még, többek között: A gyilkos arany, A máltai sólyom A generális, Nyugaton a helyzet változatlan, Elfújta a szél, Érik a gyümölcs, Délidő, Most és mindörökké, A rakparton, Szombat esti láz, Távol Afrikától - Amerikából...
- ...és más kontinensekről: A nap szépe, Mindent anyámról, A nagy ábránd, A játékszabály, Szellemek városa, Hulot úr nyaral, Kifulladásig, Tavaly Marienbadban, Amélie csodálatos élete, Halál Velencében, Az utolsó tangó Párizsban, Zorba, a görög, Metropolis, Fitzcarraldo, Berlin felett az ég, Szigorúan ellenőrzött vonatok, Mephisto, Hamu és gyémánt, Márványba vésett nevek, Patyomnkin páncélos, Szállnak a darvak, Hullámtörés, Híd a Kwai folyón, Fekete Orpheusz, Isten veled, ágyasom, A zongoralecke és a többi...

....és még sok-sok-sok film, amit nem láttam. Ez a topik jó arra, hogy az ember ráébredjen mennyi-mennyi jó filmet nem látott még.

Na, most lehet szidni, hogy eddig mi a francot néztem. :D

előzmény: deathcode (#3)

2015-07-01 18:14:34 hhgygy #11

Adam Sandler és Drew Barrymore nekem nem húzó- hanem inkább taszítónevek :-)
Ezek szerint nemcsak a címében, de a műfajában sem szerepelhet a "randi" szó :-)))

2015-07-01 18:02:26 BonnyJohnny #10

Nos, lehet utánanézek. Köszi! :)

előzmény: deathcode (#9)

2015-07-01 17:57:37 deathcode #9

Az tényleg tré. Négy másikat láttam, mind kiváló.

2015-07-01 17:52:42 BonnyJohnny #8

A KT 250 legjobb filmjei közül már lényegesen többet nem láttam, és, ha tendenciát akarnék felfedezni, akkor azt mondanám, hogy a legnagyobb hiányosságaim a Buñuel filmek. Kettőt láttam összesen, abból az egyik (természetesen) az Andalúziai kutya, ami nem is tetszett.

2015-07-01 17:46:30 deathcode #7

A Gyűrűk Urát és társait az én esetemben is ide lehet venni. Láttam őket, de meg sem tudom különböztetni őket. Mese. Fantasy. De számomra nagyon mese és túl hálivúdi.

2015-07-01 17:46:13 BonnyJohnny #6

A KT 250 legnézettebb filmje közül mindet láttam... hmmm... nem adjuk fel. :)

2015-07-01 17:40:32 BonnyJohnny #5

A (magyar) címéről megítélni egy filmet, az olyan, mintha plakát/borító alapján ítélnénk. :)
Az például Adam Sandlernek egy nézhető romantikus vígjátéka, minimális altesti poénnal, és szerethető Drew Barrymore-al. Persze nem film klasszikus... de nézhető... főleg randi körülmények között. :D

előzmény: hhgygy (#4)

2015-07-01 17:33:35 hhgygy #4

Ebből a listából 14-et nem láttam. De ezek között számomra elég nagy bugyutaságok is megbújnak, sose néznék meg olyan filmet, hogy pl. 50 első randi, sőt egyáltalán olyan filmet, amiben a "randi" szó szerepel.

előzmény: deathcode (#3)

2015-07-01 17:24:36 deathcode #3

Top 25 legtöbb szavazatos filmek, melyeket nem láttam:
(Harry Potter és Star Wars-filmeket nem számolva és előfordulhat, hogy van még népszerű film amiről visszavonhatnám a szavazatot, mert olyan régen láttam)
1. A tanú
22. Bábel
23. Vejedre ütök
24. Argo
25. Pearl Harbor

Ezekről és a kihagyottak csoportjáról fixen lemondtam már, nem az én világom.

2015-07-01 17:19:35 purplerain #2

Nem láttam egyetlen Vissza a jövőbe filmet se :)

2015-07-01 15:57:51 hhgygy #1

Valaki valamelyik filmnél említette, hogy nem látott egyetlenegy Star Wars filmet sem.
Erről eszembe jutott, hogy nyitok egy ilyen fórumot: ki mit nem látott a "nagy" filmek közül és miért?

Én coming outolok: nem láttam egyetlen Harry Pottert és egyetlen Gyűrűk urát sem. Nem is érdekelnek ezek, gyerekesnek tartom a témát, mea culpa. Persze, még van száz meg száz "nagy" film, amit nem láttam, de ezek jutnak kapásból az eszembe.