Kritikus kód 👁

(vissza a topikok listájához)

2015-07-12 21:37:08 zetor #281

Az lesz az, igen.

2015-07-12 21:33:42 ChrisAdam #280

Úgy érted, a közkérdéseknél? :)

előzmény: zetor (#279)

2015-07-12 21:26:49 zetor #279

Még egy észrevétel, lehet, hogy volt már róla szó. A szavazásoknál lehetne úgy szavazni, hogy a film mellett pl egy x-et bejelölni, míg a filmcímre kattintva a film oldala jöhetne be. Mármint ha számomra ismeretlen egy film a szavazásnál, automatikusan rányomok a filmre, hogy megnézzem miről szól, ám akkor mindig rájövök, hogy ezzel a cselekedettel rászavaztam. Nem biztos, hogy jó ötlet, de gondoltam megemlítem.

2015-07-10 17:53:19 BonnyJohnny #278

De az nem sorozat, hanem TV filmekből egy egész sorozatnyi.
Mint Sean Beantől a Sharpe filmek.

2015-07-10 17:19:38 csabaga #277

Hamarabb lesznek itt sorozatok,mint a fociban videóbíró.:)
A Columbo fenn is van már...

előzmény: HejjaX (#275)

2015-07-10 17:18:24 csabaga #276

Hamarabb lesznek itt sorozatok,mint a fociban videóbíró.:)

előzmény: HejjaX (#275)

2015-07-10 16:15:36 HejjaX #275

Igen, ezt én pontosan értem. De gondolom a szerkesztőségen belül is tudjátok, hogy a sorozatok nem csak rengeteg munkát, de több hozzászólást, elvben új felhasználókat is hoznának, illetve hogy érzékelhető igény van a sorozatok feltételére. Egyszer valószínűleg muszáj lesz ezt meglépni, főleg, ha tényleg kell a több felhasználó. Megoldás mindig van, csak keresni kell. Ezért javasoltam alább a nem teljes értékű, de mégis valamilyen átmeneti (és később fejleszthető vagy elvethető) megoldásként funkcionáló sorozatszekciót. Nem állítom, hogy tökéletes ötlet, de egy próbát talán megérne. Sok okos ember biztos kitalál egy működtethető megoldást. Néhány megbízható felhasználó pl wikipediás alapon is működtethetné ezt a részét a KT-nek.
Mondjuk én Walking Dead-en kívül elvétve nézek sorozatot, úgyhogy nekem mindegy is :)

2015-07-10 16:05:12 dézi #274

oké, köszi!

előzmény: cucu (#271)

2015-07-10 16:01:07 Olórin #273

Az a baj, hogy amikor a kt indult, még mindenkinek sok ideje volt filmeket feltöltögetni. Azóta eltelt 12 év, sok minden változott sokunk életében. A szerkesztőség egy része teljesen/szinte teljesen inaktívvá vált, én is kis túlzással szökőévente töltök fel valamit - szerintem a kéréseket mostanság, ill. talán az utóbbi egy-két évben min. 80%-ban Ugor teljesíti, nélküle belegondolni se merek, hogyan állnának most a dolgok. Ilyen kapacitáshiánnyal simán képtelenség nekifutni egy ekkora projektnek, halogatás és ellenérvek ide vagy oda. Max az lehet járható út, ha egy egész rakás lelkes felhasználót bevonunk a dologba/drasztikusan bővítjük a szerkesztőséget. Önerőből ez már egyszerűen nem megy.

előzmény: HejjaX (#272)

2015-07-10 15:50:57 HejjaX #272

Nekem sorozatok nélkül is megfelel a KT, de azt azért mindenki érzi, hogy ez így nem tartható örökké. Olyasmi ez, mint a videóbíró a fociban. Csak halogatják, sorolják az ellenérveket, miegymás, ugyanakkor mindenki tudja, hogy egyszer elkerülhetetlen lesz a bevezetése.

2015-07-10 15:48:44 cucu #271

Dezi: nem titok, inkabb csak sok minden nem lesz eszreveheto szamotokra. Meg tobb minden meg kesobb fog bekerulni/valtozni/fejlodni fokozatosan, most csak az alapok keszulnek el. A hetvegen osszeszedem es megirom.

2015-07-10 15:47:11 dézi #270

értem. mondjuk ha csak a feltöltés mennyisége az akadály, ezt a munkát több emberre is lehetne bízni, talán lenne rá elég jelentkező, ezt nem tudom. de akkor sincs semmi, ha nem lesznek sorozatok vagy máshogy oldjátok meg, bár egy igazán jó filmes oldalnak (szerintem) ez fontos kiegészítő lehet, de az is érthető, ha nem mentek bele, ezt ti tudjátok, mi a tervetek a későbbiekben úgy általában a kt-vel.

2015-07-10 15:29:42 Olórin #269

Valamivel biztos nagyobb munka feltenni egy átlag sorozatot, mint egy átlag filmet (igen, több szereplő, több adat stb.), de nem is ez a fő baj, hanem az, hogy a filmes adatbázis lassan 12 éve épülget, és így is elborítanak minket a folyamatos filmkérések - szóval most nekiállni a sorozatoknak kicsit olyan, mintha a filmekkel teljesen elölről kezdenénk az egészet.

előzmény: dézi (#268)

2015-07-10 15:24:56 dézi #268

nem értem, ezeket miért kéne feltenni. ill. ha valaki kéri, mert mindenképpen le akarja osztályozni, akkor miért nagyobb munka, mint egy ugyanilyen ismeretlen filmet feltenni? a több szereplő miatt? és ha csak pár szereplő kerülne fel a sorozatokhoz is, ahogy a filmeknél is? (én nem hiszem, hogy az lenne a cél, hogy minden egyes valaha készült sorozat felkerüljön, inkább az, hogy azok kerüljenek fel, amiket értékelni / amikről beszélni akarnak az emberek - legalábbis számomra.)

2015-07-10 15:15:16 HejjaX #267

Mivel az összes sorozat, - beleértve a régieket, illetve az összes dél-amerikai szappanoperát - , gyakorlatilag felrakhatatlan mennyiséget jelent, köztes megoldást kéne keresni. Például lehetne a KT-n belül egy elkülönült "sorozatrészleg" a legnépszerűbb sorozatokból, hogy azokat pontozni ill. kibeszélni lehessen (a pontozás szerintem is évadonként a legjobb). Oda nem kéne mindent felrakni, csak olyanokat, amiket például (most mondok egy hasraütéses ötletet) legalább 5 törzstag ajánl (vagy akár közkérdésekkel is megoldható a dolog) - de persze sok más megoldás is jó lehet. Ez már príma kiindulási alap, amit később akár tovább is lehet fejleszteni, ha van rá kereslet/elég munkaerő/cucu rábólint.

2015-07-10 14:58:42 ChrisAdam #266

No, igen... igazad van. Kinek van kedve feltenni a kolumbiai mexikói neveket. :)

2015-07-10 14:51:58 Olórin #265

Persze, csak az a baj, hogy ha ennek nekiállunk, akkor nem csak a ma népszerű sorozatokat kell majd feltölteni, hanem mindenféle szappanoperákat/senki által nem nézett/ismert, elfeledett cuccokat stb. Gigantikusan nagy munka lenne. Sokkal nagyobb, mint gondoljátok. Még plusz emberekkel is.

2015-07-10 14:17:53 ChrisAdam #264

dézi jól mondja :) szerintem is így lehetne jól működővè tenni, bár valószínű hogy sok kommentet hozna ez a platform, hiszen ezerszer többet lehet sokszor beszélni egy folyamatosan frissülő anyagról, ami valamikor fél èvig aktuális. Viszont a filmek iránti aktivitás is ugyanúgy megmaradna szerintem.
A munka meg... nagy igen, de szerintem ha összeválogatnának az adminok maguk mellé 10 olyan embert, aki erre képes. Ha nagyon akarnánk, ez szerintem megoldható lenne. Csak azért vagyok emellett, mert tényleg olyan sorozatok készülnek manapság, amik sokkal jobbak, mint egy egész estés mozifilm és nem csak történetileg, de technikailag, mondanivalóját tekintve. Szóval simán lehet jó diskurzusokat tolni róluk, mint pl True Detective, GoT, de akár a Star Trek -TOS. lol

2015-07-10 13:25:05 Singularity8 #263

Fuhh, ez így szerintem nagyon nem igaz. Elég változatos formák jönnének ki, ha egymás mellé tennénk az egy évadon belüli részeket. Persze vannak, amik egész évadon át tudják hozni ugyanazt a szintet (legyen az jó vagy rossz), de ez elég ritka szerintem.

előzmény: Leo_Stotch (#262)

2015-07-10 13:13:17 Leo_Stotch #262

Akkor lehetne évadonként értékelni, az általában egységes színvonal és mint a filmeknél, ha bemutatták az utolsó részt az évadból, zavazhatóvá tenni.

2015-07-10 12:59:20 dézi #261

ja és a sorozatok valószínű új embereket is bevonzanának ide, már ha ez szempont.

2015-07-10 12:54:56 dézi #260

szerintem felesleges epizódonként osztályozni, akinek nagyon nagy különbségek lennének 1-1 epizód értékelése között, az vonjon egy átlagot, írja le kommentben a véleményét stb. megoldható. a lényeg csak annyi szerintem, hogy legyenek külön témák az egyes sorozatoknak (mint ahogy a minisorozatoknak is vannak, azt sem lehet részenként osztályozni). a veszély inkább abban van szerintem, hogy elképzelhető, hogy átveszik a sorozatok az egész fórumot, már a beszélgetéseket. meg persze sok munka feltöltögetni.

2015-07-10 12:53:09 Leo_Stotch #259

Mondjuk a Walking dead-et jó lenne kibeszélni.

2015-07-10 12:31:51 Leslie #258

Én mindig lobbizok a sorozatokért, amikor felmerül a téma. :)
De tény, hogy míg egy pl. egy Got-ot jó lenne akár epizódonként is osztályozni, addig az "egy rész - egy eset" sorozatoknál (amiknek kb minden része ugyanolyan) ez értelmetlen lenne. És sok sorozatra nyilván egyáltalán nem jönne szavazat. Bár biztos néz valaki pl. CSI-t és NCIS-t is. :)

2015-07-10 10:25:36 dézi #257

szóval titok, értem. :) amúgy sorozatokra +1, de ezek szerint nem sok esély van rá.

2015-07-10 10:10:22 limupei #256

Ha lennének, akkor sem a jelenlegi osztályozási rendszert alkalmaznánk rájuk, mert az ég világon semmi értelme nem lenne.

dézi: azért alakul még egy-két dolog :)

2015-07-10 09:56:35 dézi #255

köszi! ennyit kb én is tudtam :)

előzmény: deathcode (#254)

2015-07-09 22:04:46 deathcode #254

Persze, írom, itt a lista:

• a dizájn

:D
Ha nem tévedek, ennyi. Pár funkció nem lesz elérhető az elején, de én nem tudom mik. Pl lehet 1-2 hétig nem lesznek képek, vagy kulcsszavak vagy toplisták. Meg ilyesmi(k) gondolom.

előzmény: dézi (#253)

2015-07-09 21:53:14 dézi #253

van olyan összefoglalás valahol, hogy mi fog tutira változni?

2015-07-08 20:23:41 BonnyJohnny #252

De akkor is úgy lenne értelme, ha minden részkülön osztályozható lenne. :)

2015-07-08 19:30:06 ChrisAdam #251

Okkké, meggyőztél. Igazából csak osztályozni akartam a Game of Thronest 5-re itt is hahaha

előzmény: cucu (#250)

2015-07-08 18:45:37 cucu #250

Sorozatok: en nem vagyok elmeleti ellensege a dolognak, de: :-)
1. hogy iszonyat nagy melo lenne (marmint feltolteni tartalommal) az nem kifejezes
2. a KT film temaban nem csak azert mervado, mert kb barmire rakeresel, megtalalod a filmet alap adatokkal, leirassal, szereplokkel, kepekkel, hanem azert is mert vannak hozza szavazatok es kommentek; enelkul egy sorozatadatbazis kicsit kutyafule lenne
3. ugy erzem filmek teren is nagyon sok kihasznalatlan potencial van a KT-ban, ugyhogy en szemely szerint a kovetkezo cirka egy evben ezekre szeretnek koncentralni

2015-07-08 17:30:39 ChrisAdam #249

Hát igen, és nincs a neved a zseniálisok között, úgyhogy hajrá, nézd már meg! :D

előzmény: deathcode (#248)

2015-07-08 16:34:32 deathcode #248

21 nézhetetlen
21 díjat nyert

LOL

Már megint a sorozatok? Ne már :) Szerintem cucu is csak copy-paste-eli majd a legutóbbi felvetésre írt elutasítást :P

2015-07-08 16:12:42 ChrisAdam #247

nem tudom kik jártak már itt :))

2015-07-08 16:05:46 ChrisAdam #246

mi lenne, ha tartalombővítés céljából elkezdenénk felvenni a sorozatokat? :)
szerintem tökre megéri, mert manapság jobb sorozatok készülnek, mint filmek és talán ez is fellendítené az oldalt, tudom, hogy hatalmas munka, meg minden... meg minden egyes epizódot képtelenség feltölteni ilyen kevés adminnak, de nem is kell talán az epizódokat.... hm? :D már megint merész vagyok?

plussz: cucu első kommentjében feltett 4. kérdésére:
tudom, hogy van egy mobil verzió (ami egyszer nagyon jól jött nekem), de az olyan, mintha a purgatóriumba csöppentem volna. :))) Szóval lehetne akár az új verzióval egy m.kritikustomeg.org-ot is, ami egy alapfunkciókat felmutató, kevésbé használt dolgokat elrejtő (de előhozható) verziót takarna. Lehetséges az ilyen? A KT Android és iOS appot ne is említsem? :D :D :D

2015-07-06 19:10:49 deathcode #245

Telefonon biztos nem kényelmes keresgélni évszám vagy rendező után, de asztalin a böngészés funkcióval bármit meg lehet szerintem találni. Úgy értem, így is.
Viszont a böngészést nem volna rossz összekötni a kulcsszavakkal (országgal, műfajjal is).

2015-07-05 23:53:44 ChrisAdam #244

Igen, tudom, hogy ott van. De ezt az utat is le lehetne ennyi erővel rövidíteni. ;)
Igen, én is kényelmes vagyok.

előzmény: zetor (#243)

2015-07-05 23:13:10 zetor #243

Olyan van, ha a keresés után rákattintasz a 'további filmek'-re. Ott be lehet írni a rendezőt és az évszámot is. Viszont sokszor nem tudok semmit a címen kívül, és persze meg lehet oldani egy új lap nyitásával, majd google-ben filmcím + imdb, majd vissza ide, de az is már plusz munka. Persze lehet, hogy én vagyok a túl kényelmes, de ha meg lehetne oldani, akkor mégiscsak jobb volna így. Vagy ha csak telefonról akarom egy adott film kommentjeit elolvasni, akkor már problémásabb, legalábbis nekem biztosan.

2015-07-05 21:13:51 Mizi #242

Én a Her-rel szívtam így. És annak a magyar címe is 3 betűs.

előzmény: zetor (#240)

2015-07-05 21:03:02 ChrisAdam #241

Ezt támogatom, nagyon bosszantó tud lenni. Vagy akár egy részletesebb keresést betenni a találati oldalra valami "nem találtad meg? add meg az évszámot vagy a rendezőt és a műfajt vagy akármit." :)

előzmény: zetor (#240)

2015-07-05 20:51:12 zetor #240

Olyat nem lehetne csinálni, hogy ha keresek egy filmet, de pl csak két vagy három betű, akkor először kifejezetten a keresett filmet adja ki először, legalábbis benne legyen az elsők között? Most pl a Kes-nél gyűlt meg a bajom ezzel, a 341 találat közül a Reszkessetek betörők és a 28 héttel később az első találatok. Tudom, hogy évszám szerint is lehet keresni, de néha nincs rá sem időm, sem kedvem, és inkább nézek valami mást a meg nem talált film helyett.

2015-07-04 22:25:41 tractorking #239

Hadd fitogtassa mindenki a maga tapasztalatait, gondolatait, ha azokat kulturált (nem sértő) formában képes megfogalmazni, mert sokszor nyer igazolást a mondás: „A szakértelem nem zavarja a tisztánlátást.”
Na, és ha éppen nem tanúskodik nagy bölcsességről a bejegyzés tartalma? Az ég akkor sem szakad ránk.

2015-07-04 20:54:15 cucu #238

Amikor rolad kerdeztelek, attol se lettem okosabb, amikor Hannibalrol, attol sem. :-) Akkor kiprobalom, mi lesz ha tole kerdezek (rola, nem rolad)...

2015-07-04 19:52:54 csabaga #237

Ezt tőle kérdezd meg,ne tőlem!

előzmény: cucu (#234)

2015-07-04 17:30:12 ChrisAdam #236

Nem a te kommentedből indultam ki a hosszú kommentemnél. :) veled egyetértettem.

2015-07-04 17:12:56 Olórin #235

Felmerült egy példa, hogy fúj Avengers stb., és hogy ez valakiket mennyire frusztrál. Ezzel senkinek nem volt semmi baja. Én felhoztam egy másik, kb. ugyanilyen példát, és most durva túlzással élve lassan boszorkányüldözésnél tartunk. Holott az egész mondandóm lényege pont az volt, hogy hadd szeresse mindenki, amit akar, hadd beszéljen mindenki arról, amiről akar, és ha valaki xy-ról akar beszélni, az még nem kéne, hogy bárkit meggátoljon abban, hogy amellett yx-ről beszéljen. Ehelyett ott tartunk, hogy egyik vs. másik :(

2015-07-04 17:10:32 cucu #234

Miert is? Mert azt irtam valamire, ami mondott, hogy marhasag? Majd utana leirtam, hogy hogyan tervezek megis segiteni ezen? Nem tudom. En feltetelezem, hogy felnottebb o annal, minthogy egy ilyenen ennyire megsertodjon.

2015-07-04 16:49:09 csabaga #233

Ezek után aligha fog többet.Pedig egy hozzászólása többet ért,mint...nem folytatom.

2015-07-04 16:34:39 ChrisAdam #232

Persze most mindent nagyítottam, direkt használtam ezeket a szavakat. :) És csak azért mondtam Hannibalt és Ivant mert lejjebb ezek a nevek említődtek vala. Nem is tudom pontosan kik és mik voltak ezek, nem voltam akkor itt aktív a fórumon.

Bonny: nem hiszem, hogy beleszólna ebbe az értelmetlen vitába. ;)

Olórin: Igen, az utolsóval egyet értek.

Flake: :DDDD

2015-07-04 16:31:13 flake #231

Igen, igazad van

2015-07-04 15:53:54 Singularity8 #230

"Kibeszélni", "háború", "viszály". Megidézted a jó kis középsulis osztályfőnöki óráimat, Chris, amikor a szalagavatós tánc kérdését könnyedén párhuzamba lehetett állítani a II. vh-val, és ha másról beszéltél a jelenléte nélkül, azért guillotine járt. Köszi :)

2015-07-04 15:30:49 BonnyJohnny #229

De beszéljük ki, hátha megjelenik, mint múltkor. :)

2015-07-04 15:30:33 Olórin #228

Háborút? :o
Nem Hannibalról és Ivanról beszéltem, volt vagy tíz ember, aki ebből divatot csinált, de direkt nem említettem neveket (Hannibal talán még csak nem is volt köztük), pusztán arra akartam utalni, hogy felesleges azon bosszankodni, hogy másról is folyik kimerítő diskurzus, mint ami speciel engem érdekel.

2015-07-04 15:26:06 ChrisAdam #227

Jó, most azért ne kezdjük el kibeszélni Hannibalt, se Ivant. Mert nem ez a cèlja a beszélgetésnek. :)
Én nem tudok senki mellett kiállni egyértelműen, mert mindkettő stílus felé tudok tendálni. Jó lenne lezárni ezt a háborút végre és békét kötni. Mindenki mást szeret, ha valaki ugyanazt bírná, hol lenne az egyéni vélemény érvényesülése, amiről a fórum (és a világ) többek között szól, vagy szólnia kéne.
Még jó, hogy nem ugyanolyannak teremtette Isten az embereket. Még csak az kéne, hogy ezernyi ugyanolyan komment legyen a KT-n. De miközben erről dumálok, azon morfondírozom, hogy minek írom ezt le... olyan, mintha azt magyaráznám, hogy van az alma, de valamelyik alma piros, valamelyik zöld. Aztán mostanában a zöldön nagyon sok termett, így az emberek oda mentek enni, a pirosnál csak kevesen álltak, kevesebben ettek. De mindenki bőségesen lakmározott, jól lakott az egész kert. Mégis viszály alakult ki, mert a piros a zöldet, a zöld a pirosat utálta, mert nem ugyanazt szerették és a pirosat szeretők a pirosról diskuràltak, a zöldek pedig a zöldről és mivel a zöldek többen voltak, nagyobb körben kezdtek beszélgetni a zöld alma rejtelmeiről... és akkor a sztorim gátra fut, mert ezután, mint ahogy eddig se volt sok értelme.
Eközben a gyümölcsöskert gazdája gondolt egyet és a kerítést elkezdte kicserélni, lenyírta a füvet, virágokat ültetett, hogy az utcáról is bejöjjenek az emberek a kertbe szívesebben, és ne csak az almát szeressék, hanem a banánfát is szeressék és az őszibarack se maradjon egyedül. Én az epernél térdelek, szedem a cuccot, nagyon király.

2015-07-04 15:05:08 Singularity8 #226

Ahogy látom, ennek még ma is megvannak az utórengései. :D Pl. vicces megnézni ahogy Ivan/ meg Hannibal első kommentje 2,5 hónap kihagyás után egy KMA-s rövidfilmhez, meg Mártonkához érkezik. Biztos valami terápiás célja van ezeknek a dolgoknak...

2015-07-04 14:50:46 Olórin #225

"Valaki azt olvassa, valaki meg mást. Nem értem ezt az intoleranciát..."

Igazat szóltál. Nekem pl. az nem tetszett, amikor pár éve az volt a menő egy szűkebb mag körében, hogy hetente kipécéztek maguknak egy avantgard rövidfilmet és/vagy egy zs-filmet, és három napig, kétszáz hozzászóláson át azt szapulták, chatelésbe hajlóan. Kivéve, hogy én nem nyafogtam, és nem hagytam ott a KT-t emiatt, foglalkoztam azzal, ami érdekelt. Javaslom ezt a disztingválást másoknak is:)

2015-07-04 14:26:39 ChrisAdam #224

Hát mondta valaki, hogy jó? :D Mindenki tudja, hogy a Facebookon terjengő dolgok fele baromság. Nem is ilyenekkel kell feltölteni a KT Facebook oldalát :)

2015-07-04 14:11:17 csabaga #223

Megnéztem Audrey Hepburn Facebook oldalát.Inkább nem mondok semmit...Angolul van egy-két jó blog,itthon máshol próbáltam írni róla nem bulvárt.Legnagyobb sikerem,legalább a születési nevét helyesen írják.

2015-07-04 13:06:11 ChrisAdam #222

Amúgy nem értem pontosan a vita lényegét. Valakinek az tetszik, valakinek ez. :D Akinek ez tetszik, ehhez kommentel, valaki meg ahhoz. :) Valaki azt olvassa, valaki meg mást. Nem értem ezt az intoleranciát... még így is kevesebb hulladékot olvasunk, mint a Facebook News Feeden. :D

De am minden fórum lényege ez. Az egyéni véleménykinyilvánítás... És egyértelmű, hogyha egy közkedvelt film lesz a moziban, ami átlagban jó értékeléket kap, nem a Sierra Madre kincsénél plusz 100 komment.

De egyébként meg arra tekintenék a helyetekben, hogy szerintem a magyar internet filmes témájú oldalain nincs sehol ennyi komment, vita, értékelés a régebbi filmekkel kapcsolatban. Nem beszélve a precizitástól.

Ne húzzúnk szét, és ne vitázzunk feleslegesen, inkább bátorítsuk cucut, hogy jól menjen az új design. Az pedig, hogy a KT változik, az szerintem teljesen természetes. Mármint elsősorban design szempontjából. De userek, kommentek szempontjából is, azt gondolom.

2015-07-04 12:58:38 ChrisAdam #221

Nekem sok ötletem van ezzel kapcsolatban. :) Nem először csinálok ilyet ;)

2015-07-04 12:02:14 BonnyJohnny #220

egyébként pont nem is rég írtam Welles filmjének a topicjába
Igen, és azonnal felbukkantak a "buzztagok" (pl. én :D), és rövidesen megjelentek a régi filmek szerelmesei is (pl. csabaga, aki ismét egy érdekes adalékkal járult hozzá a diskurzushoz, ha megjegyezhetem).
Így megy ez. De ehhez, ahogy cucu is írja, olyan fórumozók kellenek, akiknek az Aranypolgártól az Avengersig (ha már ez a két film lett példának állítva) terjed a repertoárjuk, mert csak az Aranypolgárhoz kommentelők kevesen vannak ahhoz, hogy működtesék a dolgot.

előzmény: Mizi (#219)

2015-07-04 11:23:44 Mizi #219

Nekem nem a szívem csücske sem az Avengers, sem az Aranypolgár, de mindkettőről eldiskurálok szívesen. (egyébként pont nem is rég írtam Welles filmjének a topicjába)
Szerintem itt egyeseknél a nyitottság a legfőbb probléma.

előzmény: cucu (#217)

2015-07-04 11:15:33 cucu #218

Amit itt leirtam az az optimista forgatokonyv, vagyis en abban remenykedem (es hiszek is), hogy ez fog tortenni. De nezzuk a pesszimistat:

- kijon az uj verzio
- az embereknek szokatlan lesz, ami szomorusag
- viszont mivel annyira nem lesz mas, legkesobb par het alatt meg lehet szokni, es visszater a regi rend
- az elejen hianyozni fog par funkcio, ami szomorusag
- viszont folyamatosan potolni fogom oket
- ha egy hetig nincsenek pl felhasznaloi toplistak, az persze szomoru, de amint visszakerulnek, ujra minden rendben, es eleg gyorsan el lehet felejteni, hogy volt egy het, amig nem voltak (nem beszelve azokrol, akik nem ilyen gyakran nezik, es eszre sem vettek, hogy egy hetig nem volt, arrol viszont ertesulnek, hogy ujra van, mert bejelentem)
- emiatt legrosszabb esetben (avagy a legerzekenyebb tagok szamara) egy honap alatt ujra a regi boldogsagszint van

Tehat legrosszabb esetben minden aktiv tagnak lesz egy honap szomorusag a KT-vel kapcsolatban. Tiz ev mulva ki mire fog emlekezni ebbol?

Ezzel szemben ha nincs uj verzio, akkor en folyamatosan frusztralt leszek. Nem nagyon, csak kicsit (vagyis valtozo), de amig letezik KT, addig igen. Tegyuk fel, hogy "orokke" letezni fog az oldal (ha nem, az ugyis a mindennel rosszabb forgatokonyv, akkor mar mindegy, hogy volt-e atiras vagy sem): ekkor egy eleten at heti szinten szembesulni fogok vele, hogy milyen fasza dolgokat lehetett volna itt csinalni, de nem szabad.

Szoval a legrosszabb esetben: ti viszonylag hamar tulteszitek magatokat az ideiglenes szomorusagon (ld utfelujitasok) VAGY en egy eleten at kicsit szomorubb leszek, mint lehetnek. Szoval meg ebben az esetben is az ujrairas a jobb valasztas. Minden ennel picit is jobb esetben pedig mindenkinek jobb lesz, kicsit vagy nagyon, majd meglatjuk, majd dolgozunk rajta.

2015-07-04 11:02:46 cucu #217

En azt latom, hogy Hannibalnak es sokaknak ket problemaja van:

1. tul sok a szamukra erdektelen/ertektelen komment (pl Avengers)
2. tul keves a szamukra erdekes/ertekes komment (pl Aranypolgar)

Az elsore az egyik irany az lenne, hogy bezarkozunk es egy "elitista" kis klubba alakulunk. Ezzel legalabb ket bajom van: 1. engem mind az Aranypolgar, mind az Avengers erdekel, vagyis egy ilyan bezarkozastol nekem szemely szerint rosszabb lenne (es sok mas, hasonlo beallitottsagu embernek is) 2. ez onmagaban nem oldja meg a masodik problemat.

Szerintem az elsore az a jo megoldas, hogy szemelyre szabhato legyen a KT. Akit bizonyos forumok, temak, zsanerek nem erdekelnek, az megtehesse, hogy ezekkel nem is talalkozik. Akar automatikus modon (ha egy film kommentje egy heten at megjelenik a nyito oldaladon, es egyszer sem kattintasz ra, akkor eltunik), akar ugy, hogy te allitod be. Nyilvan ha konkretan rakeresel egy ilyen filmre, akkor megtalalod, es elolvashatod, de alapbol nincs az arcodba tolva.

Ha az ember napi szinten visszatero latogato, akkor eleg alap, hogy a buzzt vagy a legutolso kommenteket nezi at, hogy talaljon valami erdekeset. Ha ez jobban igazodik az izlesedhez, akkor elkerulheto az a problema, hogy "sok a kocsog" (barmit is jelentsen ez).

Ehhez egyetlen dolog kell: fejleszteni. A fejleszteshez pedig az kell, hogy az alapok rendbe legyenek teve. Ezert van tobbek kozott az egesz ujrairas, hogy lehessen ilyen finomsagokat csinalni.

(Egyre tobb kutatas van arrol, hogy milyen veszelyei vannak annak, hogy a Facebook, a Google es masok ilyen "buborekokat" alakitanak ki, ahol mindenki csak a szamara tetszo tartalmakkal talalkozik. Szoval ezt ugyesen es ovatosan kell csinalni. Minel inkabb meg kell adni a teret a nyitottsagnak, de ha valaki nagyon ellenkezik, akkor minek "letolni a torkan" azt, amit nem akar?)

A masodik problema egy ordogi kor: ha kevesen kommentelnek az Aranypolgarhoz, lesznek akik azert valnak inaktivva, mert kicsi az aktivitas, ami tovabb csokkenti az aktivitast. De persze van a forditottja is: ha sokan kommentelnek egy adott filmhez, az vonzza a tovabbi aktivitast. Errol szol a buzz funkcio.

Ahhoz, hogy a "kritikus aktivitasi szint" fole keruljon a rendszer, valamilyen kulso beavatkozas kell. Pl vonzobba tenni az oldalt a lemorzsolodott regiek szamara, pl ugy hogy nem kell szembesulniuk a szamukra unszimpatikus filmekkel, kommentekkel (lasd elso problema). Es pl ugy hogy tobb uj embert kell behuzni, akik kozt lehet, hogy tobbsegben lesznek az Avengers rajongok az Aranypolgar rajongokkal szemben, de ha az elso problema jol megvan oldva, akkor a regi (es uj) Aranypolgar rajongok eszre sem veszik, hogy mennyi az Avengers rajongo, egyszeruen csak azt latjak, hogy tobb az Aranypolgar rajongo, megnott az aktivitas.

2015-07-04 09:17:36 BonnyJohnny #216

Az AeonFlux és Geekz (mint filmes blogok) rendszeresen publikálnak valami újat, amit érdemes kilinkelni. De a fórumon ilyesmi nincs. Mit lehetne kilinkelni?
Épp a fórum az, ahova lehet linkelni, hogy új cikk jelent meg. :)
De már erre sem veszik a fáradtságot. A képregény topicba márciusban, a Boxoffice topicban decemberben érkezett utoljára link egy cikkről. A fórum, mint ajánlófelület eljelentéktelenedett a facebook mellett. :(

2015-07-04 09:09:53 ChrisAdam #215

És egyébként a Facebook felé lehetne terjeszkedni jobban, mármint tudom, van oldala a KT-nak, de mint az Index, AE, Geekz, Filmvilág és a többi, mindannyian folyamatos Facebookos tartalomfrissítést is karban tartanak, ahonnan mindig van egy link a törzsoldalra. Erre kéne ráállni szerintem. Látványos képekkel, videókkal, bejegyzésekkel. :)
Meg Twitter, akár Instagram, ahol a mai társadalom elérhető.

2015-07-04 09:05:46 ChrisAdam #214

Ez az egész tök érthető, az egész jelenség. Kár is keseregni rajta szerintem. Nem vagyok öreg tag, de megértem pár dolgot azért itt és valóban az utóbbi időben megcsappant a kommentek száma, viták száma. De amit mondott cucu alább, az igaz. Hogy a régiek kiöregszenek, család, munka lefoglalja őket. Az újak meg kevesen vannak, mert az oldal már nem a 2015-ös igényeket szolgálja ki sajnos. Menő animációk, hangos betűk, smileyk. Persze én is sugárban hánynék ha ilyen lenne az oldal, nem kell simulni a trendihez, de haladni a korral kell. Mert 12 év alatt az internet hatalmasat fejlődött. Hatalmasat.

2015-07-04 08:36:54 BonnyJohnny #213

Emlékszem erre a Hannibal hozzászolásra. Az én "csábításomra" válaszolta ezt, mikor a nincs aktivitás panaszára felvetettem, hogy jöjjön vissza az Avengers bemutatójakor.
Mindenesetre abban igaza van, hogy egyedül nem lehet beszélgetni egy neki tetsző filmről, egy számára érdektelenről meg tíz másikkal sem akar.
Én akkor is azt mondtam, hogy sajnálom, és már akkor ie azt mondtam, hogy "féltek" pár másik tagot, hogy hasonló érzéseik miatt elhagyják a fórumot. Lentebbi diskurzus is csak megerősíti ezt az aggodalmat.

előzmény: cucu (#212)

2015-07-04 07:35:18 cucu #212

Ezt a higulast tobbszor hallottam mar, de eddig meg nem sikerult megertenem: ha 100 Nolan-fanboy beszelget folyamatosan a legujabb Nolan-filmnel, az neked hol faj? Szerintem itt osszekeveredik tobb jelenseg:
- a regiek ahogy "kioregszenek" a legaktivabb forum korbol (20-30), csokken az aktivitasuk (ez pl a szerkesztosegen is latszik) (es igen, kivetelek vannak boven)
- egy ido utan nem olyan izgalmas csak ugyanazzal az X emberrel beszelgetni, mert sokszor kiszamithato mar az egesz
- kozben megjelennek mas izlesu emberek is, pl Nolan-fanboyok
- mindig mindenki visszasirja a regi szep idoket (marmint az eletben is, nem csak forumokon)

Bocsanat mindenkirol, aki szereti Nolant, hogy oket hasznaltam illusztracionak. En pont azt gondolom, hogy a KT-n nagyon sok, nagyon kulonbozo ember elfer egymas mellett, mivel a beszelgetesek nagyreszt az egyes filmeknel zajlanak, igy mindenki szabadon eldontheti, mit olvas es mit nem.

Es most Hannibaltol bocs, de az egyik legnagyobb marhasag amit itt olvastam, azt tole idezem: "Látod, pont ezzel van a problémám, hogy ilyen filmekről kellene vitázni." WTF? Szoval ha valakit tenyleg az tart vissza, hogy a szamara ertekes filmekrol vitatkozzon az az, hogy a szamara ertektelen filmeknel sok a komment, az tenyleg inditson sajat blogot. Mindez kulonosen ugy vicces, hogy az egykori aktivak egy resze amugy majd minden nap (napjaban tobbszor is) itt van. Felteszem azert, hogy a szamara erdekes dolgokat olvassa, fuggetlenul attol, hogy leteznek szamara erdektelen dolgok.

Ja, es csak hogy tisztazzuk: az ujrairasnak nem ez az egyetlen motivacioja. De szerintem ezen is segithet.

Én annyit írtam,inkább legyen a nyár vége,ha már szóba hoztad.

Es meg annyit, hogy "ha már muszáj...", ami szerintem annak a kifejezese, hogy neked nem tetszik. De ha megkerdezem mi, azt mondod, nem tudod, mert nem is tudod mi lesz. Amire nekem tovabbra is az a kerdesem, hogy akkor hogy dontod el rola latatlanban, hogy nem tetszik? De mivel lathatoan nem tudunk ezen a ponton tuljutni, csak megismetelni tudom magam: jogod van latatlanban fintorogni/felni, viszont az is vilagos, hogy ezzel en nem tudok mit kezdeni.

2015-07-04 06:06:06 deathcode #211

Dolgozik barátom a Google-nél, megkérdem mit tud tenni értünk :)

előzmény: cucu (#208)

2015-07-04 02:19:31 csabaga #210

Mindegyik filmes fórum hanyatlik,sajnos.A távozó törzstagok rendre a "higulást"említik okként.Egy részük saját bloggal próbálja tartani a szintet.

előzmény: cucu (#208)

2015-07-04 01:58:56 csabaga #209

Én annyit írtam,inkább legyen a nyár vége,ha már szóba hoztad.

előzmény: cucu (#207)

2015-07-04 00:45:16 cucu #208

Tartalmi problemakat en is latok, pl az evek alatt fokozatosan csokkeno aktivitast, es szukulo torzskozonseget. Amire persze te azt mondod, hogy vissza kell csabitani a regieket, en meg azt mondom, hogy:
- vissza kell csabitani a regieket, de oket leginkabb ugy lehet, ha vannak erdekes beszelgetesek
- erdekes beszelgetesek ugy lesznek, ha van eleg ember, aki erdekes beszelgeteseket folytat (egyreszt mert 3 ember egy ido utan unalmas lesz, masreszt mert 3 ember nem tud *annyi* erdekes beszelgetest folytatni, mint 300)
- tobb olyan ember, aki erdekes beszelgetest folytat akkor lesz, ha tobb ember regisztral (igen, en hiszek abban, hogy van meg nagyon sok magyarul beszelo filmrajongo, akiket be lehet csabitani)
- tobb ember akkor regisztral, ha tobb ember talal ra az oldalra es tobb ember dont ugy, hogy miutan ratalalt, regisztral is
- tobb ember pl ugy talal ra az oldalra, ha a Google jobban szereti a kodot, amit o lat (es amit te nem)
- es kozuluk tobb ember ugy regisztral be, ha tetszik nekik az oldal (ami nem csak esztetikai kerdes, hanem osszetettebb) (tudom, szerinted igy tokeletes ahogy van, szerintem viszont nem)

De nyilvan nyitott vagyok barmi *egyeb* otletre is, ami segit a tartalmi (vagy barmi egyeb) problemakon.

2015-07-04 00:34:50 cucu #207

Mint lathato, van valasztasod: eddig minden kommented arrol szolt, hogy bar nem tudod mi az, de nem szereted. En pedig azt nem tudom, hogy mit nem szeretsz. Ettol fuggetlenul termeszetesen jogod van hozza, meg akkor is, ha en ugy erzem, foloslegesen "hergeled" magad.

2015-07-04 00:30:16 csabaga #206

Én tartalmi problémákat látok inkább,de ezen nehezebb segíteni.

2015-07-04 00:20:24 csabaga #205

Van más lehetőségem,mint hogy szeressem?Kár,hogy neked a mostani nem tetszik.,.

előzmény: cucu (#204)

2015-07-03 23:48:57 cucu #204

De elarulod, hogy mit dontottunk el? Hogy orias bannerek lesznek mindenhol? Vagy mit? En ugy erzem, hogy valojaban te dontotted el, hogy barmi is lesz, te nem fogod szeretni.

2015-07-03 23:43:38 csabaga #203

Felesleges is,hiszen eldöntöttétek,és kész.

előzmény: cucu (#200)

2015-07-03 23:15:20 cucu #202

Szerintem is. :-)

előzmény: deathcode (#201)

2015-07-03 22:55:30 deathcode #201

Ezek borzasztó szcenáriók :)

2015-07-03 22:21:15 cucu #200

Hat ugy eleg nehez barmit mondani a megnyugtatasodra, ha "general" aggodsz. Attol felsz, hogy nem fogsz megtalalni semmit? Attol, hogy tele lesz orias bannerekkel? Attol, hogy beregisztralt ezer Amerikai pite rajongo es lehuzzak az Aranypolgar atlagat?

2015-07-03 21:11:58 csabaga #199

Ezt előre honnan tudjam?Nekem ez az oldallal külalakra semmi bajom sincsen.

előzmény: cucu (#196)

2015-07-03 20:50:28 deathcode #198

Jobb későn, mint soha. Meg szerintem inkább működjön, mintsem hogy mielőbb lássuk.

2015-07-03 18:54:59 ChrisAdam #197

Neked ez nem elfoglaltság, csabaga. :D :D :D

előzmény: cucu (#196)

2015-07-03 18:22:39 cucu #196

Ugy erzem, kicsit tulaggodod a temat. Pontosan mitol felsz?

2015-07-03 17:13:11 csabaga #195

Inkább nyár végére szavazok,ha már muszáj...

előzmény: cucu (#193)

2015-07-03 12:34:40 ChrisAdam #194

Uuu ez nagyon király, várom már :) Hajrá! :)
Majd összedobhatnánk neki egy/két/há/négy sört. Vagy bármi mást. :)

előzmény: cucu (#193)

2015-07-03 09:20:14 cucu #193

Na, felhozom ujra a topikot, mert ugy tunik nagyon jo esellyel most nyaron kijon az uj verzio. Ket fontos megjegyzes:
1. ez meg nem a "legeslegvegso" verzio, csak egy olyan, ahol a teljes backend ujra van irva/tervezve, es uj szerveren is fog lakni
2. az elso pillanatban lesznek feature-ok, amik hianyoznak, ezeket utana fogom naprol-napra, hetrol-hetre kipotolni

Ugyhogy keszuljetek ra, hogy par dolog hianyozni fog, par dolog pedig kicsit masutt lesz/mashogy fog kinezni, mint ahogy megszoktatok. De kozep/hosszu mindenkepp jo iranyba haladunk, szoval egy kis turelmet es kitartast kerek mindenkitol.

Mivel augusztus elso ket heteben nyaralni megyek, vagy kb juli 20-ig kijon az uj verzio, hogy legyen meg idom a legnagyobb hibakat kijavitani, amik az elejen elojonnek, vagy csak augusztus 15 utan.

2015-05-04 18:30:48 Mikkey #192

frankó lett hogy az utolsó 10 film látszik az adatlapon -dátummal. hasznos ;)

2015-04-17 17:13:41 ChrisAdam #191

Apróság cucunak: A Vapiti oldalakon lehetne a jelölteknél és a díjazottaknál jobban érzékeltetni az évkülönbséget, szóval hogy mondjuk évenként legyen tömbösítve, ne így egyben, mondjuk pár pont sort hagyni kéne, nem? Csak a szemnek. ;)

2015-04-14 16:21:31 csabaga #190

Most látszik,nem az oldal külsejével van itt gond,hanem az "alap fórumozók" hiányával.

Én azért jöttem ide(hívtak is),mivel láttam,itt olyan emberek írnak,akikre érdemes figyelni.
A fórum kinézetét letisztultnak és jól átláthatónak éreztem eleve.

2015-04-13 22:30:29 Hannibal Lecter #189

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Leslie, nálad a pont! Most visszazáródom a palackba! :D Sziasztok! :)

2015-04-13 22:28:33 Leslie #188

"Soha ne mondd, hogy soha!" - J.R. Ewing :)

2015-04-13 22:27:35 Leslie #187

Hannibal és Ivan visszatért. :) Már ezért megérte ez kis diskurzus. Én is figyelek ám folyamatosan, mégha kevesebbet is kommentelek, mint régen.

2015-04-13 22:27:06 ChrisAdam #186

Talán utoljára... :)

2015-04-13 21:42:35 Hannibal Lecter #185

"Aki vitára vágyik, jöjjön vissza szűk egy hónap múlva az Avengers 2 topicjába. :D"

Látod, pont ezzel van a problémám, hogy ilyen filmekről kellene vitázni. Nyugodtan hívjatok elitistának és sznobnak, de ezekről a mai blockbusterekről, amikben minden percben felrobban valami, megölnek valakit, óriásrobotok, mutánsok és szörnyek irtják egymást szuperfegyverekkel, nincs kedvem beszélgetni. Nem tartom kihívásnak, hogy elmondjam (és itt elnézést kérek a rajongóktól), mennyire blődnek, gyermetegnek és sekélyesnek tartom A galaxis őrzőit vagy épp (hogy egy magyar példát is hozzak az abszolút igénytelenségre) a Liza, a rókatündért. És furcsamód azokat a friss filmeket, amiket jónak szoktam tartani, viszont egyáltalán nem övezi kellő figyelem itt a fórumon mostanság. (Critixx mondta a múltkor - nagyon találóan -, hogy a mai amerikai blockbusterek voltaképpen McDonald's-filmek. :D Megnézed őket egyszer, aztán öt perc múlva elfelejted/kikakilod.) :D

Egyébként nekem nem a "fiatalokkal" van problémám. A KT mindig is a húszas-harmincas korosztály terepe volt, szóval ebben a tekintetben nem sok minden változott. Inkább a felhasználók mentalitása alakult át. Egyre inkább olyan a gondolkodásmódjuk, az ízlésük, az érdeklődési körük, hogy az számomra nem akceptálható. Csabagának igaza van abban, hogy a régi filmekről szinte alig esik már szó. Én még emlékszem arra, amikor hosszasan csevegtünk az Aranypolgár, a Délidő, a Holtan érkezett, a Blast of Silence, és megannyi klasszikus darab topikjában, vagy pl. azon vitatkoztunk, noirszerű-e a Casablanca stb. stb. Igaz, már nem lapozom fel olyan sűrűn a fórumot, mint régebben, szóval nincsenek pontos adataim, de én úgy látom, mostanság csak elvétve kommentel valaki régebbi filmekhez.

És közhely, de igaz: amíg kevesebben voltunk, sokkal jobban működött minden. Én mindig azt szerettem volna, ha ez egy nívós fórum marad, viszonylag kevés, de csupa értékes felhasználóval. Nem így alakult.

2015-04-13 21:31:28 cucu #184

Az "os-KT-sok" tobbsege, aki visszasirja a regi szep idoket 20-25 eves koraban regisztralt. Lehet persze mondani, hogy a mai 20-25 evesek sokkal rosszabbak, de ezt inkabb hagyjuk majd meg akkorra, amikor mar 50-esek leszunk. Korai meg ez a "nagypapa" stilus :-), es most elnezest kerek minden olyan nagypapatol, aki nem maifiatalozik.

A redesign elsosorban nem a grafikai reszt erinti, hanem azt, hogy mennyire egyszeru rajonni, hogy mire valo az oldal, meg azon belul a reszek, hogy mennyire kenyelmes hasznalni. Azt meg nem hiszem, hogy barki is azert szereti a KT-t, mert ugy nez ki, mint egy 90-es evekbeli oldal, esetleg inkabb azert, mert nincs telehanyva oriasi villogo bannerekkel. Ilyen valtoztatas viszont nincs is tervben.

2015-04-13 21:20:25 Olórin #183

Persze, ebben is van valami, pont ezért mondtam, hogy sokan büszkék vagyunk erre a puritanizmusra. Ugyanakkor nem is arra gondoltam, hogy csilli-villi kép- és gifparadicsom legyen az oldalból. Szerintem egy olyan külsőt kéne találni neki, ami hasonlóan egyszerű, mint ez, de azért valahol modern. Biztos van egy arany középút. Persze nekem csak a szám jár, fingom sincs a designolásról:)

2015-04-13 21:13:37 tomside #182

Az állításodon sokat agyalok. Lehet, hogy épp ez a küllem kell ahhoz, hogy a felületesebbek ne verjenek itt gyökeret. Én pl. vagy 4 éve vagyok, és ez idő alatt mindössze 5 új tagot tudtam kilobbizni (meggyőzni) a közvetlen baráti körömből, hogy legyen KT-s. Mindegyik értelmes, nincs baj velük, de elsők között is a jelenlegi külleme miatt szeretik a KT-t. Szóval csak azt akarom mondani, talán az arculatfrissítéssel szerzett mennyiségi többletet elvinné a minőségi hanyatlás. De ezt sem állítom, inkább kérdezem... Nem tudom. Hogy gondolod?