Kritikus kód 👁

(vissza a topikok listájához)

2019-10-06 22:04:11 cucu #2089

Mivel a technikai dolgok ebbe a topikba szoktak kerulni, ide irom...

2019-09-26 szervertulterheles postmortem

Mi tortent?

2019-09-26 csutortokon budapesti ido szerint 14:26 es 16:55 kozott nem volt elerheto a KT.

14:25 a szerver elkezdi szamolni az elso olyan user-user hasonlosagot, ami tulterheli
14:26 a monitoring szerint az elso perc, amikor nem volt elerheto az oldal
14:25-45 tobbsegeben elerheto az oldal, de nem mindig
14:45 bar az elozo hasonlosag meg ki sem szamolodott, elindul egy ujabb szamitas; 20 percenkent indul ujabb
14:45-13:05 egyre gyakrabban elerhetetlen az oldal
13:05 innentol nagyjabol folyamatosan elerhetetlen
15:50 Ugor ir, hogy baj van
16:20 eszreveszem, hogy irt
16:20-45 utanajarok; kilovom a "beszorult" hasonlosag szamitasokat; leallitom a tovabbiakat
16:45 lekapcsolom a KT-t, hogy az adatbazis szerver le tudjon "hulni"
16:56 ujrainditom a KT-t, innentol elerheto

Osszesen 150 percen (vagyis 2,5 oran) keresztul volt elerhetetlen az oldal. Mivel egy-egy rovidebb pillanatra visszajott kozben, a "netto" leallasi ido csak 122 perc volt.

Miert tortent?

(A szerver 20 percenkent valaszt egy usert veletlenszeruen, es ujraszamolja a hasonlosagat a tobbi userrel. Ez neha rovidebb, neha hosszabb ideig tart.)

Az elso ok, hogy valakinek a hasonlosaga annyira megterhelte az adatbazist, hogy az elkezdett bedogleni.

A masodik ok, hogy miutan tobb, mint 20 percig tartott az elozo szamitas, "rafutott" a kovetkezo, vagyis a mar amugy is tulterhelt adatbazis meg nagyobb terhelest kapott. Ez igy folytatodott ujabb es ujabb rafutasokkal.

A harmadik ok, hogy az Amazon CloudWatch szerint (ami egyebkent kuldene emailt, ha baj van) nem volt semmi baj: a CPU Utilization a szokasos, a CPU Credit Balance meg se moccant.

A negyedik ok, hogy hiaba van monitoring az oldal elerhetosegere (a http://status.kritikustomeg.com/ oldalon barki barmikor ellenorizheti), ez nem kuld se emailt, se smst, ha baj van.

A fentiekbol az elso ketto miatt kezdodott a tulterheles, a masodik ketto miatt tartott ennyi ideig.

Mit lehet tenni, hogy a jovoben ne ismetlodjon meg?

A hasonlosag szamitassal kapcsolatban:
- ha tul sokaig fut, inkabb hagyja abba
- csak akkor induljon el, ha 1) nem fut korabbi es 2) eleg alacsony a terheles
- akkor is logoljon, ha nem fut le teljesen (unbuffered python); mert igy lehetoseg lesz elemezni, hogy mikor fut sokaig, mikor nem, es igy talan lehet rajta optimalizalni

A monitoring/alertinggel kapcsolatban:
- jojjon email+sms, ha az oldal elerhetetlen
- a "nyers" CPU load is menjen fel az Amazon CloudWatch-ra, mert ugy nez ki, nem ugyanazt meri, mint a CPU Utilization

2019-09-03 08:32:37 Edwest12 #2088

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan válik valaki törzstaggá, mi ennek a feltétele?

(frissítés: Rá is leltem offerus kiemelései közt. Tehát titkos. :))

2019-09-02 23:34:13 cucu #2087

Csak jelzem, hogy olvastam, es fogok is reagalni, meg egy kis turelmedet kerem. Eloljaroban annyit, hogy nagyon jo a gondolat, amit felvetsz, es nagyon koszi, hogy mar eddig ennyi idot szantal a kutatasra.

előzmény: offerus (#2085)

2019-08-27 17:27:33 offerus #2086

Az alábbi hivatkozási számok jelen fórum azon kommentjeire utalnak tematikus bontásban, amelyek igyekeznek választ, eligazítást adni az adott témában. További megjegyzéseket lásd az alábbi (2085.) kommentben.

Ajánlott filmek: 1242
Szinkron: 1444
Törzstagok, feltöltés: 1697, 1329, 1326, 549

előzmény: offerus (#2085)

2019-08-27 17:27:04 offerus #2085

„Pont ezért szerettem meg a KT-t, mert rendkívül átlátható, letisztult, de perszecsak az után, miután az ember megismeri a rejtekeit. :)” (ChrisAdam, 2013-10-26)

Miután KT tag lettem, eleinte nem sokat törődtem a rendszer felépítésével, az oldalt alapvetően a megnézett filmek naplózására használtam. Azt azért elég hamar érzékeltem, hogy a puritánnak tűnő külső (számomra ez egyébként érték) egy bonyolult szövetű, sokat tudó portált rejt magában. Amelyet nem az üzleti logika, de nem is az elfajuló közösségi oldalak logikája irányít, hanem egy szűk, de annál lelkesebb csoport igyekszik megvalósítani a ’fórumok fórumát’ a magyar nyelvű filmkedvelők számára, egyaránt építve azokra, akik kikapcsolódás jelleggel néznek filmeket, meg akik inkább bekapcsolódva, számítva mindkét csoport aktív közreműködésére a tartalmak létrehozásában, a neuronhálózat kialakításában. Emögött persze ott van a szükségből kovácsoljunk erényt motívuma is, hiszen a portál mögött se jelentős tőke, se független humán erőforrás nincs. Az egyik eredménye ennek a felállásnak, hogy nagyon sok személyes információ (ideértem pl. a kommenteket, szavazásokat, jófejségeket, stb.) kerül be a portálra. A dolog természetéből adódóan pedig ilyenkor a közreműködőket is jobban elkezdi érdekelni, hogy ő és a dolgai hol is helyezkednek el a mátrixban. De ennek megválaszolásához ismerni, érteni kell a rendszert.

Erre két módszer van. Az egyik elkezdeni használni, gyúrni, tesztelni, kérdezni (azután vagy kapsz rá választ, vagy nem). Ennek jegyében az elmúlt néhány nap több részletben végigolvastam ezt a fórumot, bízva benne, hogy a portál működésére vonatkozóan a legtöbb hasznos információt itt fogom megtalálni. Találtam is sok hasznosat, mint ahogy egy csomó minden mást is, meg közben arra is rájöttem, hogy releváns tartalom található pl. az Észrevételek, kérések és kérdések a lappal kapcsolatban fórumban is (meg ki tudja, még hol), de az mégiscsak 13000+ bejegyzés valószínűleg rosszabb találati aránnyal, úgyhogy annak már nem álltam neki. Nyilván az is segítene, ha lehetne a fórumokban keresni. Megjegyzem ugyanakkor, hogy vannak olyan ’információs blokkok’ az oldalon, amelyek jelenleg is jól működnek (pl., Szabályzat, Adatvédelem, Vapiti email-ek).

Amit találtam, az összegyűjtve mintegy 9 A4-es oldalnyi szöveg. 39 komment. Szükségszerűen töredékes tartalommal, hiszen eleve nem a teljesség igényével készültek, hanem válaszok voltak a feltett kérdésekre, vagy bejelentések a fejlesztés adott állapotáról.

A másik módszer - a királyi út - valamilyen strukturált leírás készítése. Ez utóbbihoz szolgálhat „nyersanyagként” az a bizonyos 39 komment, amelyre a következő bejegyzés hivatkozik. A mintegy 2000 komment áttekintésekor nem a történeti érdeklődés vezérelt (bár utóbb ilyen szempontból is érdekesnek bizonyult), hanem hogy kigyűjtsem azokat a szövegrészeket, amelyek leginkább eligazítanak az oldal mai működésének megértésében. Hogy később ne kelljen a tűt keresni a szénakazalban. És ha már megcsináltam, arra gondoltam, hogy közzéteszem.

Mindez persze csak a kezdet. Az igazi királyi út a rendszer gyorsabb megértéséhez elvben az alábbi lehetőségek valamelyike lenne:

• Kézikönyv: bonyolult megcsinálni, karbantartani, nem olvasnák – én elvetném
• Beépített help funkció, kontext-szenzitív (menüben F1, egérrel fölé megyünk és buborékban látszik, stb.): bonyolult megcsinálni, karbantartani, emiatt szintén elvetném, bár a felhasználóknak kétségkívül hasznos tud lenni
• GYIK/FAQ – jóval egyszerűbb megcsinálni, karbantartani és használni, én ezt javasolnám.

És hogy ne csak javaslatot tegyek arra, hogy másoknak mit kellene megcsinálni, szerkesztői érdeklődés esetén vállalom egy vázlatos GYIK kérdéslista elkészítését, esetleg egy még vázlatosabb válaszlistáét, amelyet privátban elküldenék a szerkesztőknek, akik kijavítanák, kiegészítenék (esetleg bedobnának a közkérdések közé tesztelés céljából), cucu lektorálhatná és már mehetne is az oldalra, pl. alul az Impresszum és a Szabályzat közé.

Ez a fórum meg megmaradhatna a portál működésével, használhatóságával kapcsolatos észrevételekre, hibák jelzésére, fejlesztési ötletek/irányok megvitatására.

2019-08-25 07:51:45 offerus #2084

Köszönöm, ez így érthető és méltányolható is. Eddig nem tűnt fel, nyilván mert keveset kommenteltem.

előzmény: Raul (#2083)

2019-08-24 11:33:20 Raul #2083

Szerintem ez szándékos, hogy egy filmhez csak egyedül a legutolsó komment legyen a legfrissebbek között kiemelve, különben ha egy filmnél nagy vita alakul ki, akár ehhez az egy filmhez tartozó kommentek is kitölthetnék az egész kezdőoldalt.

előzmény: offerus (#2081)

2019-08-24 11:33:08 Ugor #2082

Ez mindig is így volt, mióta eljöttünk Etelközből és Levédiából. Mindig a legutolsó komment van fent az összes topicnál a főoldalon, kivéve, ha részletesebben is szeretnénk látni a topic tartalmát.

előzmény: offerus (#2081)

2019-08-24 11:06:18 offerus #2081

Egy apróság: úgy tűnik, hogy ha ugyanarra a filmre friss komment érkezik, akkor a korábbi komment eltűnik a Legfrissebb kommentek folyamból, akkor is, ha a közzététel ideje alapján még ott lenne a helye. Konkrétan a Még egy év c. filmhez írt megjegyzésemmel "sikerült" kilőni Atazz 18. sz. kommentjét a filmhez. (Elnézést, nem volt szándékos.) Ha viszont legörgetünk a További kommentek...-hez, akkor már ismét olvasható.

2019-08-02 20:53:11 GothMan #2080

Remek. Külön köszönet az ignorálás funkcióért. (Sorry Star Wars.)

előzmény: cucu (#2079)

2019-08-02 19:01:04 cucu #2079

Megvaltozott az ertesitesek rendszere. Reges reg volt errol szo, de most vegre raszantam magam.

Szoval az uj rendszer:
- filmre, topikra es szavazasra/kozkerdesre fel lehet iratkozni (a szem ikonra kattintva), illetve lehet ignoralni (az athuzott szem ikonra kattintva) (a szurke azt jelzi, hogy nem vagy feliratkozva/nem ignoralod, a piros/bordo azt, hogy igen) (a szem ikonok a film, topik, szavazas cime mellett lathatok)
- ha egy filmre, topikra, szavazasra fel vagy iratkozva, akkor az ottani kommentekrol kapsz ertesitest
- ha egy kommentedre valaszolnak (akar fel vagy iratkozva ott, akar nem), akkor is
- mas esetben nem kapsz ertesitest
- ha egy filmre szavazol, felveszed a kivansaglistadra vagy egy filmhez, topikhoz vagy szavazashoz kommentelsz, akkor a rendszer feliratkoztat az adott filmre, topikra, szavazasra
- a feliratkozasaidat barmikor modosithatod (pl kommentelsz valahova, a rendszer azt gondolja, erdekel a tema, de megsem, akkor egy kattintassal torolheted a feliratkozasodat)
- a regi rendszer szerinti "eroszakos" ertesiteseket (amiket olyan filmrol kaptal, ahol az elmult 30 napban szavaztal, kivansaglistaztal vagy kommenteltel) toroltem
- a 3 honapnal regebbi ertesitesek automatikusan torlodnek
- az ignoralasnak jelenleg meg semmi hatasa nincs (amugy a nyito oldalrol fog eltunni szamodra az adott tema)

Hasznaljatok, teszteljetek! Remelhetoleg jol mukodik, de ha megsem, szoljatok. Ha valami nem vilagos, akkor is.

2019-01-14 21:43:10 Ugor #2078

Fog az menni! :o))

előzmény: tomside (#2077)

2019-01-14 21:34:29 tomside #2077

Rendben. Ez lesz az új skillem, hogy ezt megtanulom. ;)

előzmény: Ugor (#2076)

2019-01-14 20:44:20 Ugor #2076

Jajmár, fiatalember... hát nem nézi, nem olvassa, átlép rajta...

előzmény: tomside (#2075)

2019-01-14 19:56:09 tomside #2075

Topikot hogy lehet ignorálni?
És ha sehogy, akkor mikortól lehet majd?
Igen hasznos lenne. :)

Valahogy a tudatos táplálkozás, szelektív hulladékgyűjtés, szívószálmentesítés, időgazdálkodás, csomagolóanyag mentes életvitel stb. témakörével szoros rokonságban ezt is nagyon fontosnak tartanám.

Köszönöm, és tiszteletem minden munkátokért!

2018-12-15 18:50:59 tomside #2074

Erre már nincs mit lépni. :)

előzmény: Ugor (#2073)

2018-12-15 10:45:07 Ugor #2073

De, téged pontosan ilyennek szeretünk! :D

előzmény: tomside (#2072)

2018-12-15 07:59:10 tomside #2072

:D

Vagy hogy egyszerűen megtanulok kevesebbet rinyálni harminc... éves fejjel. :)
Tegnap először egy kicsit elszégyelltem magam, amiért ennyire akarom ezt. Nem vagyok én ilyen. :(

előzmény: Ugor (#2071)

2018-12-14 12:54:18 Ugor #2071

Úgy is megoldható lenne, hogy amikor a tomside által nem preferált irodalmár ideír, akkor tomside-ot tiltsa ki a rendszer addig, amíg a kellemetlen komment le nem csúszik a képernyőről. Talán ez lenne az ízibb véj.

előzmény: tomside (#2070)

2018-12-14 12:34:39 tomside #2070

Nagyon szépen köszönöm cucu!
Olyan jó, hogy van visszacsatolás! :)

Már kezdtem azt hinni, hogy ignoráltál. :D :D

előzmény: cucu (#2069)

2018-12-14 12:24:14 cucu #2069

A kommentek ignoralasa joval trukkosebb, mint a privat uzeneteke. Ezert van, hogy egyelore csak utobbi keszult el. De ami kesik, nem mulik.

előzmény: tomside (#2068)

2018-12-14 12:08:57 tomside #2068

De hisz.... lehet ignorálni! :O

:O
Mióta?
Köszönöm szépen!!!!!44444négy!!!4
Olyat is lehet majd, hogy ne csak a közös üzenetet tiltsa le, hanem, hogy sehol ne dobja fel nekem az ő véleményét? Mert az eredeti gondom inkább ez... :) Vagy már túl sokat akarok? :D

2018-12-14 07:46:56 tomside #2067

Ignorálnék.

Egyszerűen sokkal tudatosabb filmkukac, sokkal képzettebb kritikus lehet az, aki nem csak azt döntheti el, hogy mit olvas, hanem azt is, hogy mit nem.
Időhatékonyság, felesleges körök, ideg. Ilyesmi fogalmakról van szó. Szeretném visszakérni ezt a “régi KT-ból” karácsonyra. Ha valaki világossá teszi, mi az akadálya e funkció feltámasztásának, ígérem, legjobb tudásom szerint rajta leszek, hogy segítsek az akadály leküzdésében.
Köszönöm, hogy kívánságomat újra végighallgattátok, sokak örülnének, ha meghallgatásra találna.

2018-12-03 13:17:29 pietro #2066

előzmény: cucu (#2065)

2018-12-02 23:01:14 cucu #2065

Veletlenul maradt le. Utananezek.

előzmény: pietro (#2064)

2018-12-02 11:56:22 pietro #2064

A firefoxban van külön kereső modul, amiben opcionálisan ki lehet választani a keresőmotorokat (pl. google, bing, moly, wiki, stb.), ha előzőleg hozzáadtuk őket. A firefox az előző, most már tényleg régi kt verzió esetén a honlap böngészésekor a modulban egy plusz jel megjelenésével hozzáadhatóvá tette a kt kereső motorját is. Ez a váltás óta nem lehetséges. Erre van valamilyen megoldás, meglehetne csinálni, hogy hozzáadható legyen vagy nem véletlenül maradt így?

2018-11-28 20:33:44 Ugor #2063

Hogy módosította, és amikor megnéztem újra, akkor tényleg módosította. Szóval, kifogástalan.

előzmény: cucu (#2062)

2018-11-28 20:26:24 cucu #2062

Es rakattintottal a linkre az email-ben? Es ha igen, mi volt az oldalon, ami bejott?

előzmény: Ugor (#2060)

2018-11-28 19:23:45 Prüstü #2061

Sziasztok!

Nekem sikerült, és most már az új email cím látszik, mikor rákattintok.

Annyi hogy elsőnek egy indamail-es email-t adtam meg újnak, de oda nem érkezett meg a megerősítő levél, de ott az indamaillel van gond ugyanez csinálta a Facebook-nál is, hogy egyszerűen nem érkezik meg a levél, de mondom ez 100% hogy indamail probléma. Van egy másik email címem egy Gmail-es oda egyből megjött és sikerült is módosítani.

Köszönöm

előzmény: cucu (#2059)

2018-11-28 19:12:57 Ugor #2060

Már kétszer kaptam e-mailt a rendszertől, mert kétszer változtattam meg, ugyanarra. De még mindig a régi látszik beállítottként.

előzmény: cucu (#2059)

2018-11-28 18:59:00 cucu #2059

Majd jelezz vissza legyszi, hogy mik a tapasztalataid.

előzmény: Ugor (#2058)

2018-11-28 18:12:40 Ugor #2058

Rájöttem a hiba okára. Én hibáztam el, mert hibás e-mail címet másoltam be.
(azt hiszem, kísérletezgetem vele. Többször is.)

előzmény: cucu (#2057)

2018-11-28 17:48:46 cucu #2057

Ezt nem ertem. Nekem igy nez ki az oldal, miutan a profilomon az "Email modositasa" linkre kattintok:

Itt:
- Az "Uj email cimed" utani mezobe beirom az uj email cimemet
- zarojelben a "jelenleg beallitott cimed" utan latszik a regi email cimem (amirol a KT jelenleg tud)
- utana a "Jelenlegi jelszavad" utani mezobe beirom a jelszavam (ez biztonsag kedveert szukseges)
- majd rakattintok az "Email modositasa" gombra

Ezutan bejon egy oldal, ami tajekoztat arrol, hogy kaptam egy emailt az uj email cimemre, es az abban levo linkre kattintva veglegesedik az uj email cimem.

A logok alapjan te az "Uj email cimed" utani mezobe nem irtal semmit, vagy legalabbis nem egy ervenyes email cimet.

Hogyhogy nem tudsz oda beirni semmit? Marmint nem tudsz belekattintani? Nem jelenik meg a kurzor? Hiaba gepelsz, nem jelennek meg a karakterek?

Es hogyhogy rosszat mutat, a regit? Marmint micsoda, hol?

előzmény: Ugor (#2056)

2018-11-28 09:56:05 Ugor #2056

Nem írtam bele e-mail címet, mert nem tudtam beleírni. Amúgy rosszat mutat, a régit.

előzmény: cucu (#2055)

2018-11-28 08:24:20 cucu #2055

A logok szerint rossz email cimet irtal be az "Uj email cimed" mezobe. Ez lehetseges?

előzmény: Ugor (#2053)

2018-11-28 00:31:39 cucu #2054

Koszi, utana nezek.

előzmény: Ugor (#2053)

2018-11-28 00:28:21 Ugor #2053

Rákattintottam, hogy E-mail módosítása és Server error (500) üzenetet adott.

előzmény: cucu (#2052)

2018-11-28 00:14:57 cucu #2052

Elkeszult. En mar teszteltem, probald ki te is. A profil oldaladon van egy uj link balra lent: Email módosítása

Erre kattintva:
1. megadod az uj cimed (es biztonsag kedveert a jelenlegi jelszavad)
2. kapsz egy email, benne egy linkkel
3. rakattintasz, es mar kesz is

Ha kiprobaltad, es oke (vagy nem oke), szolj legyszi!

előzmény: Prüstü (#2050)

2018-11-27 22:22:13 cucu #2051

Nehogy elvesszen. Szoval eddig az email valtoztatast en inteztem manualisan, de most epp fejlesztem azt, hogy ezt barki maganak tudja. A heten szeretnek elkeszulni. Utana te lehetsz az elsok egyike, aki tesztelheti eloben. :-)

előzmény: Prüstü (#2050)

2018-11-25 07:52:35 Prüstü #2050

Helo! Olyan dolog történt, hogy kötelezően megváltoztatta az indamail azt a email címemet, amivel itt regisztráltam. A 3. tagot a levelezőszerver címét változtatták meg kötelezően, mert ami nekem volt az már elavulttá vált. Hol tudom módosítani itt az oldalon az email címem, nem szeretném elbukni a regisztrációmat és az adataim emiatt. Válaszotok előre is köszönöm.

2018-11-11 21:10:15 cucu #2049

Igen, errol mar mas is panaszkodott. Utana fogok nezni.

előzmény: Ubul (#2048)

2018-11-11 20:50:33 Ubul #2048

egy apró kérdés/kérés: nem tudod -e visszatenni azt az opciót, hogy ha pontozáskor a facebook feljön, hogy osszuk meg a "pontozásunkat", akkor a szövegkörnyezetbe is visszakerüljön, hogy pl "Szerintem jó..." vagy "Szerintem nézhetetlen..." . Régen benne volt ,most csak a leírást osztja meg a facebook...gondolom csak az értékelés átadás szövege veszett el, pl. egy facebook változtatás miatt. De sokszor volt hogy használtam, és páran felkapták már nálam a fejüket egy-egy értékelésemre :D

2018-11-11 18:40:39 Ubul #2047

köszönjük a fejlesztéseket :)

előzmény: cucu (#2046)

2018-11-11 17:59:21 cucu #2046

Ignoralas: szerencsere a tobbseg szamara nem izgalmas tema, de akinek igen, az biztos orul neki. Ezentul lehet privat uzeneteket ignoralni. Felmesz annak a usernek a profil oldalara, aki nem hagy beken, es privatban traktal, es ott a "Kaphatsz tőle privát üzenetet." szoveg mellett rakattintasz a "Nem szeretnék." gombra. Innentol kezdve o ugyanugy tud kuldeni uzenetet, csak eppen azt te nem kapod meg. Ha kesobb rendezodik a helyzet, termeszetesen vissza lehet csinalni.

Kommentek ignoralasa: ilyen is lesz, csak ez bonyolultabb, mert a kommentek a kozos feluleten jelennek meg.

Topikok ignoralasa: ezt az ertesitesekkel egyutt akarom rendbe tenni:
Ha egy film vagy topik kifejezetten erdekel, akkor feliratkozhatsz ra, vagyis ertesitest kapsz, ha kommentelnek ra. Ha szavazol, kommentelsz, kivansaglistara teszel filmet, akkor automatice feliratkozol, de ezt egy gombnyomassal vissza tudod vonni (nem ugy, mint most).
Ha pedig egy film vagy topik kifejezetten nem erdekel, akkor ignoralni tudod, vagyis nemhogy ertesitest nem kapsz rola, de a nyito oldalon sem jon allandoan szembe.
Ez meg nincs, de lesz.

2018-09-30 01:15:24 KaeL #2045

Sziasztok!
Az észrevételes topikban írtam korábban, de inkább itt a helye: javasolnék egy .spoiler:hover {color: black;} vagy hasonló bevezetést az oldal stílusdefinícióihoz, sokkal praktikusabb mint a szövegkijelölés. (tudom, hogy van felül direkt egy spoiler gomb, de azt is macerás bekapcsolgatni utólag).

2018-09-14 09:02:41 tomside #2044

James Rulez Ignorález?
Emeljük a tétet:
FIZETEK, csak lehessen ignorálni.

Houston, jelentkezz!

2018-09-06 20:05:23 csabaga #2043

Nem emberre, hanem topikra kellene...

előzmény: tomside (#2041)

2018-08-24 19:10:29 amic #2042

Sziasztok,

Örömteli lenne egy olyan funkció az oldalon ami értesítést küldene a profilomra a hazai premierek előtt azokról a filmekről amiknél bejelöltem, hogy meg akarom nézni.

Sajnos gyakran megesik, hogy egy filmről teljesen megfeledkezem ami előzetesen kifejezetten érdekelt és csak akkor kapok észbe mikor már nem vetítik sehol, elég hasznos segítség lenne. :)

2018-08-15 17:58:32 tomside #2041

Ignoráló funkciót szeretnék. Újra. :)
Aki elintézi, hogy legyen, vendégem egy szelet dobostortára.

2018-05-26 23:34:00 Ugor #2040

Sok film sokféle címmel van a forgalomban. A következő a megoldás: vagy rákeresek a rendező nevére és azon belül évszám szerint meglesz, vagy ismerem Andy Garciát és Ellen Barkint a filmmel kapcsolatban, és lap teteje/közepe táján rámegyek a "részletes keresés" szavakra. Ha ide beírod a két színész nevét, akkor a következőt adja ki az oldal: és akkor már meg is van.
Más: ha támogatni szeretnéd az oldalt, nem kell csekk. Simán besétálsz egy bankba, húzol egy sorszámot és bemondod a bankszámlaszámot és leteszed a pénzt a pultra.

előzmény: Sziszi050 (#2038)

2018-05-26 23:15:10 budaik #2039

Vérbosszú címen van fenn az adatbázisban.

előzmény: Sziszi050 (#2038)

2018-05-26 23:05:44 Sziszi050 #2038

Nemcsak a kinézettel van baj, de nem található pl. a Vérdíj 1988-as filmről semmi, akár a főszereplőket beírva sem. Andy Garcia és Ellen Barkin-nal sem. Talán a támogatáson múlik a pontosság? Szívesen támogatnám az oldalt, ha küldenek csekket, mert másképp nem vagyok képes. (paypal)+ilyenekkel nem rendelkezem.

2018-03-15 13:07:06 csabaga #2037

Egy szervízben azt mondták, újra kell indítani, viszont akkor meg mindent elfelejt.

2018-03-14 22:17:50 dikalosz #2036

Nalam akkor szokott ez lenni, ha egy masik eszkozrol bejelentkezek. Akkor a telefonon elfelejti valamiert az automata beleptetest.

előzmény: csabaga (#2034)

2018-03-14 21:52:26 cucu #2035

Mivel az oldalon semmi nem valtozott, esetleg a cookie-k torleset tudom javasolni.

előzmény: csabaga (#2034)

2018-03-14 16:06:07 csabaga #2034

A mai naptól, ahányszor feljövök az oldalra, a mobilomon újra be kell lépnem. (?)

2018-02-25 20:50:56 ChrisAdam #2033

Nem hiba, nekem is van számtalan olyan filmem, amit megtekintés után újra bejelölök, mert újra akarom pl. nézni. :)

előzmény: hferi (#2032)

2018-02-25 20:10:29 hferi #2032

Egy apró (?) hiba az adatoknál. Thomas McCarthy: A látogató oldalán Tenebra megjelenik azok között, akik 5-ösre osztályozták, és ott is, akik meg akarják nézni. Ez így OK?

2018-01-10 17:22:53 ChrisAdam #2031

Szerintem nem lenne probléma a tartalomfeltöltéssel, mert elég sokan vagyunk, akik tennének az oldalért ennyit. Szerintem fél éven belül meglennének ezek az adatok is. (Mint ahogy a színész-profilképek, fő/mellékszereplők az elmúlt évben.)
És igen, fejlesztő kéne pluszba, cucu mellé. A jövő meg szerintem biztos. :)

2018-01-10 16:38:52 hferi #2030

OK, ezt belátom. De akkor hogyan tovább? Pénz kell? Fejlesztő kell? Idő kell? A biztosabb jövő nem egzakt fogalom. A közösség építés halad a 100 napos kihívással valamennyire. Ezt, ti szerkesztők gondolom látjátok, érzékelitek. Mit tehetünk mi, film és KT kedvelők, azon túl, hogy felteszünk kérdéseket, hogy lehet-e ezt vagy azt? (És ez most nem költői kérdés, hanem tényleges.)

előzmény: Ugor (#2029)

2018-01-10 16:07:19 Ugor #2029

Tudjátok, azért ehhez szélesebb konszenzus kellene, nem csak mi néhányan. Meg biztosabb jövő az oldalnak, hogy érdemes legyen fejleszteni. Stabilabb és nagyobb közösség. De persze csak csak a magam nevében beszélek...

előzmény: St4nt0N (#2028)

2018-01-10 16:03:02 St4nt0N #2028

Napi egyet-kettőt szívesen megcsinálok én is. Ha páran összeállunk, 2052-re kész.

előzmény: Ugor (#2027)

2018-01-10 16:00:02 Ugor #2027

Nem.. :o)) nem csak ez a kérdés.. ))

előzmény: hferi (#2026)

2018-01-10 15:56:58 hferi #2026

Minimum 1319-et (filmjeim száma) vállalok néhány hét alatt. És már tényleg csak ez a kérdés? :)

előzmény: Ugor (#2025)

2018-01-10 15:14:32 Ugor #2025

Már csak az lenne a kérdés, hogy ki töltené mindezt fel utólag hetvenhétezer filmhez? De egyébként futólag felmerült már régen, igen...

előzmény: hferi (#2024)

2018-01-10 15:07:03 hferi #2024

Bocs, ha ez már volt téma, nekem most jutott eszembe, hogy ezt hiányolom, és nagyon sok ez a 2000+ bejegyzés. Szóval lehetne-e a stáblista is része az adatbázisnak? Ha jól látom egy ember most csak színész vagy rendező lehet. Nem az egész stáblistára gondolok, már az is valami, ha az látszik, akinek a képet meg a hangot köszönhetjük.

2017-12-09 21:46:26 dikalosz #2023

Király vagy, köszönöm!

előzmény: ChrisAdam (#2022)

2017-12-09 21:38:50 ChrisAdam #2022

Most feltettem egyet próbaképpen, nem tudom, erre gondoltál-e.
Néha a PNG-vel gondja akad a rendszernek és hibát ír ki, néha pedig az IMDb-ről leszedett képekkel van probléma (a kép feltöltése után egyszerűen eltűnik a kitöltött form és a kép sincs feltöltve), mégpedig azért, mert az IMDb képeinek fájlneve bitang hosszú, ami valószínűleg olykor meghaladja az itteni beállított limitet, ilyenkor a legegyszerűbb megoldás, hogy a képet már lementésnél átnevezed valamire (ki lehet élni a "belecsapok random a billentyűzetbe" ingert), aztán úgy felteszed. Más esetben nem tapasztaltam problémát a képfeltöltésnél.

előzmény: dikalosz (#2021)

2017-12-09 21:33:03 dikalosz #2021

Köszönöm. Még egy kérdés. A netemmel van a gond, vagy tényleg nem enged képet feltölteni filmhez?

A legutóbb osztályzottamhoz szeretnék egy plakát/borítót, de nem történik semmi :(

előzmény: ChrisAdam (#2020)

2017-12-09 21:31:04 ChrisAdam #2020

Ja, értem a problémát. Sajnos egy ideje így jelenik meg a megosztás, ezt cucu tudja változtatni, már jeleztük neki, ha visszatér, remélhetőleg meg is teszi a változtatást.

előzmény: dikalosz (#2019)

2017-12-09 21:29:22 dikalosz #2019

Értem, köszi. Így viszont sajnos csak a filmet osztom meg, az érteklésemet nem.

előzmény: ChrisAdam (#2018)

2017-12-09 21:27:34 ChrisAdam #2018

Ha az értékelés előtt a Facebook ikonra kattintasz és utána nyomsz az osztályzatra, akkor mielőtt a szavazatod megjelenne, a Facebook megosztás egy külön ablakban felugrik, ahol tudsz osztani.

előzmény: dikalosz (#2017)

2017-12-09 21:20:12 dikalosz #2017

Valaki írta már FB-n, de nem emlékszem ki és mit. Szóval hogy kell megosztani egy gombnyomással, hogy ha láttam egy filmet és itt leértékelem? Mert osztályzás után eltűnik a FB gomb az értekelés mellől, viszont ha előtte rányomok se történik semmi. Köszi!

2017-12-07 00:31:20 tomside #2016

:D
Átment a feeling? :D

előzmény: BonnyJohnny (#2015)

2017-12-06 21:09:00 BonnyJohnny #2015

Cucura várva

előzmény: tomside (#2014)

2017-12-06 20:28:45 tomside #2014

Samuel Beckettet parafrazeálva annyit írnék ide, hogy “Waiting for Cucu”.

2017-12-04 12:45:41 tomside #2013

sehová, csak régen láttam! :)

előzmény: Ubul (#2012)

2017-12-04 12:02:25 Ubul #2012

hova lett?

előzmény: tomside (#2011)

2017-12-04 11:56:53 tomside #2011

Uhh...
Pezsgővel várom vissza Cucu barátunkat...

2017-12-02 12:52:52 csabaga #2010

Persze,hogy nem. Főképpen,hogy egy csomó hasznos dolgot pl. kommentek,tartalmi tévedésekre való figyelemfelhívás,szereplők rendezése,nem vesz figyelembe,más elemei viszont üresek.Én, ha el akarnék mozdulni a 100. hely környékéről,filmeket,képeket,kulcsszavakat kellene feltennem,de jól elvagyok ott.:)

előzmény: Ugor (#2006)

2017-12-02 12:15:41 BonnyJohnny #2009

Hát akkor kár volt nézni... :P
Amúgy én is kicsúsztam a TOP10-ből. De csak azért nem fogok semmit sem tenni, hogy visszakerüljek. Hiszen be sem azért kerültem, mert törekedtem volna rá. Hanem, mert a fórum aktivitásom miatt kiérdemeltem. Most ez nem így van. Ennyi.

előzmény: Mizi (#2007)

2017-12-02 11:51:38 Ugor #2008

Azt a mondatonként beemelőset egy időben szorgalmasan irtottam is, képzeld, most mennyi lenne, ha nem... ))

2017-12-02 11:48:00 Mizi #2007

Szerintem sem verseny, de azért természetes, ha van egy ilyen táblázat, elkezdi foglalkoztatni az embert. Én mondjuk kábé olyan rendszerességgel "munkálkodok" itt, mint azelőtt, mégis mióta van a táblázat, lecsúsztam a harmadik helyről a nyolcadikra. :(

2017-12-02 11:42:16 Ugor #2006

Jajmán... hát persze, hogy nem verseny... :o)) Szerintem sem. ))

2017-12-02 11:39:00 von Schatu #2005

+1 az "ignorálom" funkcióhoz.

Illetve nekem hiányzik a "Tapasztaltak" funkció is, lehetőleg műfaj és ország szerint bontva. Jó lenne tudni mit érdemes egy adott ország/műfaj filmjeiből még megnézni. És ehhez nekem mindig segített, ha valaki "tapasztalt" listáját átnézhettem. Még akkor is ha később nem egyezett az ízlésünk.

előzmény: tomside (#1992)

2017-12-02 10:59:09 ChrisAdam #2004

Szerintem sem verseny, én nem is szoktam ránézni a listára. :) Aki meg ránéz úgyis látja, hogy nem én vagyok a legszorgosabb hangya, hiába vagyok az első helyen.

2017-12-02 10:15:31 BonnyJohnny #2003

Én nem tudtam, hogy ez verseny...
Ha tudom, gyorsan összedobok pár kritikát (minőségtől függetlenül), vagy elkezdem a filmek szövegkönyvét soronként átemelni az idézetekhez... ha jól tudom, valaki olyat is szokott csinálni, hogy az alkotókkal készített interjúkat mondatonként bemásolja az érdekességek közé. :P

előzmény: ChrisAdam (#2001)

2017-12-02 09:59:08 Raul #2002

Szerintem rajtad kívül mindenki érti :) De viccen kívül, ne arra menj rá amiben már úgyis első vagy (ezek a vastag számok), hanem a többire. Pl. tegyél be pár idézetet, toplistát. Lehet 10 idézettel már az első helyre kerülnél.

előzmény: Ugor (#2000)

2017-12-02 07:59:32 ChrisAdam #2001

Mert az algoritmus elsősorban nem mennyiségre szól. Tegyük fel, hogy te feltöltesz egy év alatt 10 ezer filmet, 22 ezer képet és 37 ezer szereplőt, de másból semmit, akkor hiába mindenki más tizedennyit se, valahol a 50-70. hely környékén mozognál.
Én azért vagyok listavezető, mert én vagyok az, aki a legtöbb féle dolgot adtam hozzá az oldalhoz - illetve mindezidáig, mert coles ebben beért, de a mennyiségben még nem, ezért ő második. Tehát az algoritmus számára elsődleges az, hogy mennyi féle és utána jön, hogy mennyi darab. Igazságtalanul jöhet ki, mert tény, hogy te és jesi vagytok azok, akik kb. a legtöbbet dolgoztok, viszont gyorsan végiggondolva fordított algoritmus szempontokkal nem biztos, hogy működőképes lenne a dolog.
Ha te most hozzáadnál mondjuk pár idézetet meg pl. egy életrajzot, holnap ilyenkorra 1. helyezett lennél. De enélkül is tudjuk, hogy jófej vagy. :)

előzmény: Ugor (#2000)

2017-12-02 02:59:11 Ugor #2000

Jelzem, ez a "jófejek" lista egyre viccesebb... minél többet dolgozom az oldalon, annál jobban csúszom lefelé rajta... ki érti ezt...

2017-12-02 00:26:41 critixx #1999

Annak idején létezett az "ignorálom" opció, ami pont erre szolgált. Sajnos amióta megújult az oldal, ez a funkció teljesen eltűnt.

2017-12-02 00:07:38 Ugor #1998

Kísérje szerencse ügyedet, s szavaid meghallgatásra találjanak.

2017-12-02 00:05:19 dikalosz #1997

Akkor mar egy regi keresemet en is beirom, nevezetesen a kivansaglistam hozzaadas datuma szerinti rendezeset. Nagyon nagyon jo lenne!

2017-12-01 23:40:00 MicaHiro #1996

Én is támogatom.

2017-12-01 22:02:24 dikalosz #1995

2017-12-01 21:26:45 tomside #1994

"Szívesen áldoznék arra, hogy legyen valami "unfollow" lehetőség, mert vannak, akiknek a hsz-eire nem vagyok kíváncsi.

SEMMIFÉLE ellenszenv vagy rosszindulat nincs bennem, amikor ezt most jelzem, pusztán a legerősebb meggyőződés, mely szerint a kritikai magatartás szabadsága nem csak abban áll, hogy a kritikus megválaszthatja, mit követ, hanem, hogy megválasztHATJA AZT IS, MIT NEM!

És ez a lehetőség nekem nagyon-NAGYON hiányzik egy KRITIKUStömeg nevű oldalról, amelyet egyébként rajongásig szeretek."

Amíg nincs valami érdemi közösségi reakció, addig ezt itt időnként újrázni fogom.
Szerintem a KT egy rohadt értékes csiszolatlan gyémánt. Épp ezért örülnék, ha együtt kicsiszolnánk tökéletesre!

2017-11-25 21:36:00 dikalosz #1993

előzmény: tomside (#1992)

2017-11-23 11:52:02 tomside #1992

2017-10-13 19:40:28 cucu #1991

Egy lehetseges alternativa, ha naptari evet veszunk, es akkor minden evhez lesz egy Jofejek lista. Igy csak novekedni tudnak a szamok, viszont aki uj, annak is van eselye felkerulni ra. (Persze, aki even belul hamarabb jott, annak jobbak az eselyei, szoval ez sem tokeletes.)

előzmény: Ugor (#1990)

2017-10-13 19:35:42 Ugor #1990

Rendben, neked vannak számaid. Erre nem mondhatok semmit. nekem nincsenek egy éve számaim, tehát akkor ezt így kell elfogadni. Elég illúzióromboló, hogy csak töltök, töltök a hordóba és egyre kevesebb lesz benne. De elfogadom, hogy ez így működik.

előzmény: cucu (#1988)