Kritikus kód

(vissza a topikok listájához)

2017-04-14 10:28:05 necksprain #1917

helló! az volna az észrevételem, hogy a filmek adatlapján az országok kategorizálásánál nem lehetne megoldani, hogy ha koprodukcióról van szó, akkor ne névsorrendben legyenek felsorolva az országok, hanem lehessen szerkeszteni, mint a szereplőknél a fontossági sorrendet? egy példát felhozva a Klopka magyar-német-szerb filmként szerepel, miközben egyértelműen szerb a film. persze ennél teljesen nyilvánvaló a szerbsége, de pl ha egy bolgár-bosnyák-szerb filmről lenne szó, ott azért érdemes lenne tudni, mivel nem feltétlen tudom megkülönböztetni az említett országok színészeit stb.

2017-03-23 17:42:23 Mizi #1916

Olyan filmeknél, mint a Párizs, szeretlek!, ahol nincsenek főszereplők, eltűnik az iszdb logó. Ezt lehetne valahogy orvosolni?

2017-03-20 22:31:20 ZoLeEe #1915

#1782-es kommentben vannak a részletek

előzmény: somogyireka (#1914)

2017-03-20 22:19:48 somogyireka #1914

Remélem, jó helyen kérdezem..szóval mi alapján kapok értesítést, ha valaki olyan filmhez írt, melyet láttam? Mert a frissen látottaknál kapok, a réginél meg nem. Utóbbi meg kár, mert így csak véletlen találok rá..

2017-03-18 19:08:01 ChrisAdam #1913

Nem rossz amúgy a kezdeményezés, mert az OFF tényleg csak szemetes, mivel nem jelenik meg a buzzban, ha éppen véletlenül valaki arra jár, akkor látja csak, hogy történik ott valami. És tényleg vannak olyan viták, eszmecserék, vagy csak szimplán "csetelések", amik nem szemetek, mert mondjuk kifejthető, érdekes témáról beszélünk (mint pl. múltkor a hány film készült régen és most téma), de nem illenek bele egyik fórumba se, az OFF süllyesztőjébe meg talán túl "értékesek". Talán tényleg lehetne egy olyat beiktatni, hogy ne csak az OFF-ba, hanem az Általános fórumba is lehessen átpakolni kommentkupacot.

2017-03-18 18:56:24 BonnyJohnny #1912

Szerintem csak OFFba lehet átpakolni.

előzmény: csabaga (#1911)

2017-03-18 18:03:25 csabaga #1911

Értem,de nem folytatódnak és a főlapon sem jelennek meg.

Egyes off-okat akkor nem az általános fórumba kellene átpakolni ,ha már nem ott indult?

előzmény: BonnyJohnny (#1910)

2017-03-18 17:56:43 BonnyJohnny #1910

Az OFF mindig is azt a funkciót töltötte be, hogy oda kerültek a más topicba nem illő kommentek. A beszélgetések/viták folytatódhatrak az OFF topicban, és adott esetben értéket is képviselhettek, de attól még az OFF ereseti funkciója világos.

Amúgy arra, amit hiányolsz, ott az általános fórum.

előzmény: csabaga (#1909)

2017-03-18 17:05:22 csabaga #1909

Szerintem valahogy az off-ot és a "szemetest" külön kellene választani.

Attól,hogy valami "off" egy fórumon,még lehet belőle érdekes vita,míg a szemetes neve egyértelmű...

Akár minden fórumnak lehetne egy "off" szekciója.

2017-03-12 12:31:31 budaik #1908

Nem szoktam sürgetni cucu-t mert gondolom nagyon komoly meló ez, de felmerült bennem 2 kérdés:

1, listázásnál akarjuk használni ezt a "mellékszerep" dolgot? (lehetne legalul, főszerep és rendezés alatt), vagy valamilyen formában?

2, hogy tudok úgy keresni a részletes keresőnél hogy valamit NE dobjon fel találatként????

2017-02-25 19:36:04 csabaga #1907

Legközelebb utánanézek,a 30-as évek második felében az 5 nagy (MGM,Paramount,Warner,Fox,RKO) és a "kicsik" ( Universal,Columbia,United Artists) hány filmet is készítettek átlagban évente.Ez a nyolc cég azért általában minőséget hozott.

előzmény: BonnyJohnny (#1906)

2017-02-25 19:16:45 BonnyJohnny #1906

Nézegettem a nagy stúdiók filmgyártását,összehasonlítva a mait az 50-es évekkel.A filmek száma kb.a felére csökkent.
Ez igaz, de körülbelül 10x annyi (kis) stúdió van.
Ahogy a múltkori vitában is kifejtettem, boldog boldogtalan filmet készít már.

előzmény: csabaga (#1905)

2017-02-25 17:28:16 csabaga #1905

Ide is kapcsolódik:

Szerintem egy hasznos,érdekes vitát nem lenne szabad a szemetesnek számító offba küldeni,valami más megoldás kellene.

2017-02-25 17:09:21 critixx #1904

A némafilmek a hangosfilm megjelenésével nagyon hamar idejétmúlttá váltak, a stúdiók és a forgalmazók inkább meg akartak szabadulni ezen örökségüktől. A '30-as években néhány kivétellel a némafilmsztárok már mind elfeledetté váltak, számtalan némafilmet pedig a korszak sztárjaival hangosfilmként remakeltek a stúdiók.

A film első ötven évében olyan rohamosan fejlődött a technika és a filmek stílusa, narratív eszköztára, hogy az '50-es, '60-as években egy '30-as évekbeli film nagyon réginek számított, egy '20-as évekbeli némafilm pedig már muzeális antikvitásnak. Ma egy '80-as évekbeli film teljesen megfelel a kortárs követelményeknek, könnyen "fogyasztható", nem tűnik "ősréginek", egyedül a látványvilág gyengébb és a film sodrása kicsit lassabb a maiakénál.

előzmény: csabaga (#1903)

2017-02-25 16:29:15 csabaga #1903

A némafilmek többsége elveszett,hasznavehetetlenné vált.Egyes némafilmsztárok meg akarták semmisítetni a filmjeiket.Minél régebbi időszakot nézünk,annál kétségesebb,hány film is készült.Inkább csak az jön ki,hány maradt fenn bemutatható állapotban.

előzmény: dikalosz (#1902)

2017-02-25 15:43:26 dikalosz #1902

Na jo, en most hivatalosan is ossze vagyok kavarodva, mikor mennyi film keszult...

2017-02-25 14:53:02 csabaga #1901

Ez akkor lenne igaz,ha minden korszakból ugyanannyi filmet ismernének a KT-n.Minél régebbre megyünk,annál kevesebb az osztályzat.A 20-as években csak Hollywoodban készült évi ezer film és ebből alig láttam valamit.A korabeli japán filmekből egy darabot sem ismerek.

előzmény: necksprain (#1899)

2017-02-25 13:46:46 ChrisAdam #1900

De nem veszed figyelembe azt, hogy a Fancy Fagyizóban is lehet, hogy van 100 féle fagyi, de abból csak a csoki-citrom és a vanília az igazán jó, amiért az emberek odamennek. Figyelembe kell venni a minőséget is.

előzmény: necksprain (#1899)

2017-02-25 13:42:33 necksprain #1899

kevesebb filmből kevesebbet lehet választani, így nagyobb esélyük van, hogy megnézik őket. teszem azt ha van egy fancy fagyizó 100 féle ízzel, nap végére nem fog elfogyni a vanília, míg a falu végén a bodegában igen, ahol a citrom-csoki-vanília kombót kínálják csak.

2017-02-25 13:34:00 ChrisAdam #1898

Hibás érvelés, mert itt nem arról van szó, hogy mennyi filmet látott a közösség az adott évből, hanem hogy mennyiből mennyit. 1950-ból 306 film van az adatbázisban, 2016-ból 1000. De ez még mindig nem pontos!
Na, most ez múltkor is felmerült vita volt, dikalosszal és BonnyJohnnyval ütöttük a vasat - ha egy évben több film készül, mint korábban, nem azt jelenti, hogy egyenesen arányos lesz a növekedéssel a híresebb, nézettséggel bíró film, vagy fordítva. Vagy amin akkor vitáztunk: nem lesz több zseniális klasszikusnak titulált mestermű attól még, hogy tizennyolcszor több film készül most (Amerikában), mint az 50-es években. Múltkor ki lett számolva. A jó filmek és a népszerű filmek, a nézettséget és szavazatszámokat produkáló filmek ugyanannyian lesznek, mert ugyanannyi ember nézi őket. És attól még, hogy 2016-ban készült mondjuk 50 ezer film és annak idején csak 1000, nem lesz ma ötvenszer annyi film, amit leosztályoznak/megnéznek.

Ezt az általatok felvetett dolgot inkább azzal lehet vizsgálni, hogy a legmagasabb szavazatszámokat produkáló filmek, illetve a szavazatszámokat leggyorsabban gyűjtő filmek melyik év(tized)ben vannak. És itt egyértelműen látszik, hogy az utóbbi 10 év filmjei közt. Mert egy Interstellar már most elérte a négyjegyű számot, míg az 50-es években csak egyetlen filmnek van négyjegyű száma.

30-100 szavazatig: Feltörekvő filmek. :D

előzmény: necksprain (#1895)

2017-02-25 13:24:55 necksprain #1897

jó, ez igaz. meg mondjuk az sem mindegy, hogy mi számít réginek. nálam úgy az 1959 és a 60 a választóvonal, onnantól már nem nagyon szoktam lerégizni.

előzmény: dikalosz (#1896)

2017-02-25 13:22:00 dikalosz #1896

Igen ám, de abból kiindulva hogy milyen alig ismert régi illetve alig ismert újabb filmet láttam, egyértelmű, minőségüket tekintve melyik a jobb. Legalább is számomra. Gyakorlatilag rengeteg top film van a régi obskúr(abb) szcénában, ez az újakról nem mondható el.

előzmény: necksprain (#1895)

2017-02-25 13:15:01 necksprain #1895

vettem egy 2015-ös listát innen a KT-ről, 905 olyan film van, amit még senki sem látott. 1950-ből 116 ilyen van.

előzmény: dikalosz (#1889)

2017-02-25 13:12:19 dikalosz #1894

Igen, a 30-100 közötti filmek talán a legfájóbb pont. Azok valóban olyanok, hogy nem ismertek eléggé, viszont ismertebbek már mint az ismeretlen gyöngyszemek.
A részletes keresőben lehet rendezni mindent, ez igaz, rendkívül hasznos is.
Csak jó lett volna valahogy névlegesíteni az ilyen (30-100) filmek toplistáját, ennyi :)

Vapiti12 ötletével szerinted lehet valamit kezdeni? Érdemes?

előzmény: cucu (#1892)

2017-02-25 13:11:30 csabaga #1893

Tudsz egy új filmet mondani,ahol a főszereplő neves színész,Oscart kapott érte és hat szavazata van?Jack Lemmon:Mentsétek meg a Tigrist.1972-es mozi,nem őskori lelet.Persze a tévében sohasem ment,ő valahogy szimpla komikusként volt elkönyvelve,az Írma,te édeshez négy szinkron is készült.

előzmény: necksprain (#1887)

2017-02-25 13:10:03 cucu #1892

Ismeretlen gyongyszemek! 10 es 30 osztalyzat kozotti legjobb filmek. Tudom, a 30 es 100 kozottiek igy kimaradnak, ok pont se nem ismertek elegge, se nem ismeretlenek elegge.

Viszont: a reszletes keresoben lehet atlag szerint rendezni. Na itt minden film szerepel, atlag szerint rendezve, 10-tol barmennyi osztalyzatig.

Szoval igazabol minden van.

2017-02-25 13:08:58 limupei #1891

Egyébként meg a kívánságotok is teljesült, ott van az Ismeretlen gyöngyszemek lista...

2017-02-25 13:07:24 limupei #1890

Most ugye vicceltek? A TOP 100-ból 88 film 20 évnél régebbi. Több film szerepel benne az ötvenes évekből, mint a huszonegyedik századból stb.

2017-02-25 13:04:30 dikalosz #1889

Szerintem ez nem igaz. Az emberek nagy százaléka a frissebb filmekre vevő. A régi, obskúr gyöngyszemek kb. eltűnnek a süllyesztőben.

előzmény: necksprain (#1887)

2017-02-25 13:03:17 dikalosz #1888

Ezt én is nagyon támogatnám! Egyfelől nagyon nehéz beszerezni ezeket a remekműveket, másfelől pedig nagyon kevesen kutakodnak a régi mesterművek között, ezért is osztályozzák őket alig.

2017-02-25 13:00:51 necksprain #1887

rengeteg újnak sincs, még a tízet sem. egy régi filmnek sokkal több esélye van erre.

2017-02-25 12:51:00 csabaga #1886

Érdekes lenne egy másik toplista,ahol minden átlagosztályzatig ( 10 szavazat ) eljutó film szerepel.Sajnos rengeteg régi filmnek esélye sincsen a 100 szavazat elérésére.

2017-02-25 12:23:42 ChrisAdam #1885

Nem tudom, nekem akartad-e címezni ezt, mert én is ugyanerről beszéltem. :)

cucu: Igen-igen, felcseréltem, de arra értettem, amiről te beszélsz. :)

2017-02-25 11:00:56 cucu #1884

A toplista vs Vapiti, illetve nepszeruseg vs atlag kerdesben csak egy aprosag: a toplistakon is van kotelezo minimalis szavazatszam. Szoval ott is a legjobb filmek vannak a legnezettebbek kozul. A kulonbseg inkabb az, hogy a legnezettebb szuro a Vapitin magasabbra jon ki altalaban. De pl csabaganak mar a toplista 100-as minimum nezettsege is tul magas.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a toplista es a Vapiti kozotti kulonbseg igazabol nem ez, hanem hogy a Vapitin egy jatekbol jon ki az eredmeny, a toplistan csak ugy magatol. Es ha jol ertem, ez a kezdemenyezes is leginkabb ebbol fakad.

Chris:
Tehát nem a legjobb átlagú film nyer, hanem az a film, a legnépszerűbb legjobb.
Forditva: a legjobb legnepszerubb. :-) A legnepszerubb legjobb az iden pl a The Hateful Eight lett volna.

Es ha a toplistan valoban a legjobb atlagu film lenne a csucson, akkor az 2016-ban a Dizájneren lenne, utana a Room on the Broom, es csak utana az Ah-ga-ssi. Szoval a toplistan is a legjobb legnepszerubbek szerepelnek.

2017-02-25 08:11:18 BonnyJohnny #1883

Vapitinél azért van nagy jelentősége a friss filmek súlyának, mert CSAK friss filmekre lehet szavazni. Egy all time szavazásnál már nem csak, hogy nem kell külön súlyt kapnia a firsss filmeknek, de nem is szabad. Így maradhat az osztályozott film alapján súlyozás.
A vapitis rendszer itt is alkalmazható. Egy TOP 24-60 listát súly alapján választanánk ki. De azon belül a Vapiti12 már súlyozás nélkül menne.

2017-02-25 02:42:14 ChrisAdam #1882

Ezért mondtam direkt tapasztalatot, azaz hogy hány filmet láttál, ami kifejezetten fontos egy ilyen szavazásnál, hiszen nem mindegy, hogy 1500 látott film közül választod ki a legjobbat, vagy 100 közül, kevésbé hozzáértően. (És így születhetnek még érdekesebb végeredmények.)

előzmény: dikalosz (#1881)

2017-02-25 02:38:24 dikalosz #1881

Még a súlyozásról annyit hogy azért sem tartanám jó ötletnek, mert mondjuk van ember, aki látott összesen 100 filmet, ebből 80 idei bemutatós, és nagyobb súlya van mint aki látott mondjuk 1500 filmet amiből 2 idei bemutatós. Már pedig egy ilyen értelemben vett szavazásnál az előbbi illető szavazata huszad annyit sem kéne nyomjon a latban.

2017-02-25 00:38:26 ChrisAdam #1880

"a masodik forduloban 329 ember szavazott az Arany Vapitire, 286 a Ferfi Ezustre, 290 a Noi Ezustre."
cucu
Tavaly filmre 400-an szavaztak, 342 Nőire, 371 Férfire. Átlagban, kerekítve a tavalyi szavazók számának 81,5%-a szavazott idén.

Sajnos igen. Ha van is új felhasználó, már kevesebb bátorsággal kezdenek neki kommentelni, aktívkodni. Ez talán leginkább annak köszönhető, hogy minden a Facebookra centralizálódik. Ha filmet nézel, ott osztod meg, ott beszéled meg a már meglevő ismerőseiddel. Viszont a Facebook pedig egyre inkább a rövid, gyors posztok után szalad (félpercesnél kevesebb idejű videók, nagybetűs posztok, stb.), amibe nem fér bele sok lényeges információ. Ha a Kritikus Tömeg Facebook oldala megoszt egy mozgóképet (gif) vagy humorosabb, filmes utalással teli képet, kevés képen levő szöveggel, egy rövid képaláírással, körülbelül négyszer-ötször több emberhez jut el alsó hangon, mint egy Vapiti-rovat, amely viszonylag hosszú, de még mindig harmadannyi, mint például tavaly volt.
Most éppen azon dilemmázok, hogyan lehetne felzárkózni a Facebook trendjéhez - gyors, rövid posztok - úgy, hogy közben megmarad a tartalom is és nem csak képosztogatós, felületes oldal legyen, hanem az, ami a Kritikus Tömeg itt a fórumon is. Elég kényes dolgok ezek, főleg hogy ki tudja mi a Facebook algoritmusa, mire reagál a legjobban, melyik posztot miért és hogyan részesíti előnyben. Az viszont fontos lenne, hogy a Facebook egy előszobája legyen a fórumnak, ne pedig egy önálló közösség, ahol olyan emberek gyűlnek össze, akik amúgy a fórumon nincsenek jelen semmilyen formában (és már így is rengeteg ilyen van). Na, de nehéz dilemmák ezek. :)

előzmény: budaik (#1878)

2017-02-25 00:28:33 dikalosz #1879

Akkor lenne ez igazán érdekes, ha nem súlyoznánk a szavazatokat. Egy ember egyet érne.

2017-02-25 00:19:54 budaik #1878

Tényleg, egy ilyen VAPITI 12 :D :D :D

Cool....

Viszont én inkább azt érzem, hogy mennyiségben stagnálunk (mindent megteszek, hogy idecsaljam a felhasználókat :D :D :D )....

Vagy?

Nem ismerem az idei vapiti adatokat, de nem hiszem hogy emelkedett volna... sajnos

De szerintem a Vapiti 12 megérne egy misét...

2017-02-25 00:15:04 ChrisAdam #1877

Ez mást jelent, mint a mostani toplista. Mint ahogy a Vapitinél is idén a Room nyert és nem pedig A szobalány, aminek a legjobb átlaga van a tavalyi bemutatók közül. Vagy 2015: a Whiplash mellett elhúz bőven A tenger dala és A föld sója. Tehát nem a legjobb átlagú film nyer, hanem az a film, a legnépszerűbb legjobb. Van különbség. Más az, hogy van egy szavazatszám küszöb, amivel bekerülhet egy film a toplistába - ami jelenleg 100 és ez a 100 szavazat az elmúlt 13 évben gyűlt össze, olyan felhasználóktól, aminek nagy százaléka lehet, hogy ma már nem is aktív -, és más az, hogy a jelenlegi közösség megszavaz olyan 12 (én maradnék emellett a számnál, elegánsabb) filmet, amely a legnépszerűbb legjobb. Ami listára pl. egy A vád tanúja, vagy A nagy karnevál, Harakiri nem férne fel, mert az aktív közösségnek kis százaléka látta (még), hiába van magasabb átlaga. Persze ha nagyon törvényszerűek vagyunk, akkor ezt a listát bármilyen szavazás nélkül meg lehet alkotni, csak össze kell tenni a legnépszerűbb legjobb 12 filmet, de azért nem érvényesül minden esetben ez, főleg, ha mindenki a saját tapasztalat-számával szavaz: azaz BonnyJohnny szavazata majd' négyszer annyit érne mint az enyém. Viszont aki tapasztalt, az nem biztos, hogy a törvényszerű legnépszerűbb legjobbat írja be, nem biztos, hogy a Forrest Gumpot és a Harcosok klubját beengedi a legjobb 12 közé, mert szerinte vannak olyan zseniális klasszikusok, vagy kevésbé ismert alkotások, amik jobbak. Ez pedig megbolygathatja a versenyt. Szerintem megérne egy próbát. Aztán jövőre lehetne ugyanez a színészekkel/színésznőkkel. :)

Látom, közben dikalosz idézett tőlem egyet, remélem 50 év 20 év múlva minimum történelemkönyvekben lesz! :)

előzmény: budaik (#1875)

2017-02-25 00:10:23 dikalosz #1876

"Persze lehet azt mondani, hogy erre ott van a Minden idők legjobb filmjei toplista első 12 helyezettje, de ez pont más lenne, nem a legjobbat szavaznánk meg, hanem a legnépszerűbb legjobbat, mint a Vapiti esetében. Kicsit hosszabb és bonyolultabb folyamat lenne, lehetne akár több fordulós, hiszen rengeteg film van"

ChrisAdam

2017-02-25 00:02:46 budaik #1875

A mostani toplistával mi a baj?

Csak mert az IMDB 250 - is kb így épül fel...

előzmény: dikalosz (#1874)

2017-02-24 23:45:52 dikalosz #1874

Kedves cucu, de leginkább mindenki!
Nem akarnánk egy olyat csinálni, hogy kiválasztaná a nagyérdemű mindenidők legjobb x filmjét?
Így lenne egy nem is tudom hány darabos lista, ami a minden felhasználó által legjobbnak tartott x filmből állna. Szerintem emelné a nívót, meg beindulna az élet is egy kicsit!

2017-02-17 01:29:04 cucu #1873

Koszi a peldakat (most is meg korabban is). Ezek segithetnek abban, hogy javuljon a kereso, mert az teny, hogy sok "betegsege" van.

2017-02-16 19:24:33 csabaga #1872

Szerintem a keresőn változtatni kellene.A "kaland" szót beírva az "A kaland" nem jön ki,pedig csak a névelő a különbség,a Picasso kalandjai igen, és sok teljesen más találat szintén.Más próbák is azt mutatják,a névelőt lehagyva nincsen meg a film.Néha a névelő sem segít."A számolás" beírása kevés a "A számolás joga" megtalálásához.

2017-02-14 20:37:20 cucu #1871

Tamogatom. Ugyanez kene legyen, ha egy komment valasz egy masikra, akkor rakattinthass az "elozmeny: XY (#n)"-re es odaugorjon.

előzmény: necksprain (#1870)

2017-02-14 20:26:07 necksprain #1870

olyan funkciót nem lehetne beépíteni, hogy ha nézem egy adott felhasználó hozzászólásait a felhasználó profilján, és rákattintok x hozzászólására, akkor ne az adott fórum tetejét nyissa meg, hanem az ő hozzászólására ugorjon? szerintem hasznos lenne.

2017-02-13 21:13:28 ChrisAdam #1869

De mondjuk ezek legtöbbször a hivatalos leírások. Persze megértem, hogy sokszor spoileres, bajos, de nagyon sok törzstag van, ha egyre több mindent adunk a kezükbe, akkor aztán még nagyobb az esély, hogy takarítani kell utánuk. Én ezen az állásponton vagyok. Sokszor már a profilképek után is takarítani kell. :)

2017-02-13 20:28:54 csabaga #1868

Értem,de így remény sincsen rá,hogy a tartalmak valaha is rendben legyenek.Spoilerek,tárgyi tévedések,a tartalom teljes elmesélése vagy csupán dióhéjban való leírása,néha kínos mondatok.

2017-02-13 20:16:08 ChrisAdam #1867

Nem lehetne megoldani,hogy a filmek tartalmát a törzstagok javíthassák?

Nem támogatom. Egy leírás már sokkal érzékenyebb dolog, mint egy képfeltöltés vagy szereplő hozzáadása. Tegnap tapasztalhattuk a Vertigo topikjában, nyolcszor módosítottam, mire jó lett. Azt inkább támogatom, hogy bizonyos embereknek még adjunk hozzáférést ahhoz, hogy módosíthassanak egyet s mást.

2017-02-13 20:07:42 csabaga #1866

Nem lehetne megoldani,hogy a filmek tartalmát a törzstagok javíthassák?Másik kérdés.Az off-ba kellene offolni,de annak topiknak inkább kuka jellege van és az oda írt hozzászólások meg sem jelennek a főoldalon.

2017-02-11 10:43:11 Ugor #1865

Amúgy tényleg igaza van cucunak, valóban a közvetlen, emberi hang a legnagyobb motiváló erő. Az ember mindig mögé képzel egy arcot meg egy szándékot a leírt szavaknak, és az esetek túlnyomó többségében ezek pozitív jelek, és máris beindít, hogy örülök, ha minél hamarabb megtehetem, amit kért és örülök, ha ö is örül. Ha nagyritkán előfordul számonkérő türelmetlenség, vagy felesleges problémázgatás, az nem indít tenni senkit. Tényleg igaz, a 98 százalék tudja, hogy ingyen, a lap iránti szeretetből dolgozunk. És úgy is viszonyul. Kedvesen kér valamit, és meg is köszöni. Az észrevételeket, hibákat meg cserébe én is meg szoktam köszönni, mert minden apró javítás előbbre visz minket. Többen vannak, akik ezekkel a különféle kérésekkel privát üzenetben fordulnak hozzám. Aztán még az is lehet, hogy ebből az lesz, hogy OFF beszélgetni kezdünk. Szóval, jó ez a hely. És még mindig sikerült kiszűrni a hülyéket és az ittmaradtak meg még mindig a normálisok populációja.

2017-02-11 08:48:16 tomside #1864

És az átmenetileg hiányzó funkció neve: fuckció. :)

2017-02-11 08:41:31 BonnyJohnny #1863

(Amúgy én a komment kereső fukciót hiányolom.)

2017-02-11 08:35:15 BonnyJohnny #1862

Eddig eszembe se jutott, hogy valaki úgy kér filmet hogy nem látta/fogja megnézni.
Ugor eddig mindig rekord idő alatt tette fel a kéréseimet (amit, mindig meg is köszönök). Biztosíthatom, én mindig olyan filmet kérek, amihez "hozzá is nyulok".

2017-02-11 07:33:55 MicaHiro #1861

Az, hogy többen reagálnak egy filmes szempontból teljesen jelentéktelen kommentemre, mint egy filmesre szoktak, hát az csodálatos :D

Amúgy a normális párbeszédet én is támogatom, nem is írtam mást (sőt konkrétan írtam, hogy szükség van a kritikára). A stílus nem tetszett, ennyi. (Ezt egyébként továbbra is így látom, akkor is, ha nem volt benne rossz szándék.)

2017-02-10 23:01:36 PG #1860

Nem gondolom, hogy barmit is szamon kertem volna. Jo regen jeleztem par gondot, meg reagalas se volt ra. Most egy ertetlenkedo es lekicsinylo reagalas volt, erre gyorsan irtam parat, ami hirtelen eszembe jutott a sok kozul.

Amugy, ha letezne statisztika, lathatnad, hogy egy jo ideig en azon kevesek koze tartoztam, akik tartalommal probaltak meg feltolteni a weboldalt, de megkaptam, hogy minek tartalom, amikor a kutya se kivancsi ra. Tudomasul vettem, ennyi.

előzmény: MicaHiro (#1849)

2017-02-10 20:20:20 cucu #1859

Meg annyi jutott eszembe, hogy tobb modon is lehet hatassal lenni a KT-re. Ha pl leirod, hogy milyen bugot talaltal, milyen feature lenne hasznos es miert, vagy mondjuk milyen film hianyzik az adatbazisbol, azzal hasznos infot tudsz szolgaltatni. Nyilvan minel alaposabban irod le (pl a filmkero formot hasznalod, nem csak egy imdb linket kuldesz be), annal tobb infot es ezzel annal tobb segitseget adsz.

Emellett van egy "humanabb", motivacios resze is az egesznek. Ha kulturaltan, netalan kedvesen irod le, hogy mit szeretnel, ha egyertelmu, hogy szivesen vagy itt, az motivalo tud lenni a szerkesztokre. Ha kersz egy egzotikus afrikai filmet, majd utana leosztalyzod (merthogy lattad, es azert kerted), sot esetleg velemenyt is irsz rola, es ezzel az egesz kozossegnek jot teszel, az szinten motivalo. Ha viszont kersz egy egesz rakas ilyen filmet, de semmi nem kezdesz vele, az valoszinuleg inkabb lelombozza Ugort, ha o dolgozott azon, hogy osszeszedje az infokat, feltoltse, es mindezt csak azert "szepen mutasson" az adatbazisban.

Senkinek nem kotelezo semmi, de mivel a motivacio az egyetlen, ami az embereket mukodesre birja, ezert ezzel lehet a legnagyobb hatast elerni. Es ez meg csak nem is azon mulik, hogy itt mindenki ingyen es onkent dolgozik. Mert meg a fizetett munkamban is szamit a penzen tuli motivacio, es ha folyamatosan kreten a fonokom, eljon az a pont, amikor felmondok.

Es lassuk be, ez a szerkeszosegen is tulmutat. Ha velemenyt irsz egy filmhez, motivalo tud lenni, ha erkeznek ra valaszok, ha elindul egy beszelgetes. Es ha rendszeresen irsz, es soha semmilyen reakcio nem jon, vagy csak annyi, hogy ne beszelj itt baromsagokat, az meg demotivalo. Szoval az egesz kozosseg is igy tud epulni vagy leepulni.

2017-02-10 19:37:12 dikalosz #1858

Na ja. Van különbség a leírom a véleményem/panaszkodok között és aközött, hogy valaki egy ótvaros paraszt módjára károg (juuuj).

Csak mert papíron Neked válaszoltam, nem Rád céloztam ezzel:)
Sőt, senkire sem céloztam, na :D

előzmény: pepo05 (#1854)

2017-02-10 19:11:34 csabaga #1857

Nekem így hirtelen:Tévés ajánló értesítéssel,üzenet a szerkesztőnek,második tizedesjegy.

előzmény: cucu (#1856)

2017-02-10 18:46:16 cucu #1856

A halalkodas es a "1970-es vegi kabarek hangulata" kozott eleg nagy ter van a kritikak normalis kifejtesere. :-) Es amugy az esetek nagy reszeben ez is tortenik, es szerintem olyankor szoktak is ertelmes valaszok szuletni, es ettol viszonylag fuggetlen vannak fejlesztesek. A viszonylag fuggetlent ugy ertem, hogy attol nem lesz tobb idom, ha tobbet irtok, viszont nyilvan figyelembe veszem, hogy kinek mi faj.

2017-02-10 18:37:46 csabaga #1855

Pont erről van szó,itt mindenki a KT mellett van és nem ellene,függetlenül attól,ha erősebben fogalmaz.

Lehet állandóan hálálkodni,de szerintem ezt a tulaj nem várja el...

előzmény: pepo05 (#1854)

2017-02-10 18:31:53 pepo05 #1854

Mondtam én hogy nem 100%. :) Oké, akkor ez user error, mea culpa :) A másik "probléma" amit írtam viszont így is valid.

"Ha valaki ezt az oldalt használja,mellé kritikákat,érdekességeket ír másoknak,már azzal megtiszteli a működtetőjét és a többi tagot,szerintem."

Na ez abszolút így van. Hasonlón gondolkoztam én is...ha nem szeretném az oldalt, akkor nem jönnék picsogni a fórumba, ha idegesítőnek találok benne valamit, hanem simán csak fognám a *csába és "itthagynám", és kizárólag IMDB-n pontozgatnám a tapasztalataimat. De nem így van, mégis visszanézek mindig ide, hiába alapvetően csak "leltározásra" használom mindkét oldalt (és ilyen szempontból az IMDB tízpontos rendszere még jobb is...szerintem).

Szóval sajnos igen, ez nem jön le a kritikákból, lehet cucu és a kedves belső kör sem realizálja (de remélem, hogy tévedek), de aki károg, az is azért károg szerintem, mert alapvetően szereti az oldalt, csak bizonyos dolgaival nem ért egyet/nem tetszik neki. Ha nem így lenne, arra sem méltatná szerintem, hogy a fórumon panaszkodjon.

előzmény: dikalosz (#1852)

2017-02-10 18:31:47 cucu #1853

Szerintem ez a forum amugy pont erre valo. Es igen, itt konnyebben el tud veszni egy-egy dolog a beszelgetes kozepette, cserebe meg is tudjuk vitatni, hogy kit mi es miert es hogyan zavar. Mert sokszor ezek osszefolynak, es egy listan egy harom szoban leirt "feature" nem biztos, hogy ertelmezheto lesz, vagy hogy tenyleg az a problema. Lasd, van akinek a fejeben ugy el, hogy a barna szinnel egyutt vissza lehet kapni a 3 evvel ezelotti KT-t (van akinek meg az, hogy barhogyan vissza lehet kapni a 8 evvel ezelotti forumeletet). Szoval mindennel egyutt szerintem egy forum alkalmasabb ezeket megbeszelni. Es az az erzesem, ha hetente jonne ki egy-egy ujitas, fel se merulne ez a kerdes. Viszont a listatol sem fognak gyakrabban jonni. De ezt lehet, hogy csak en gondolom igy.

Es akkor egy kis mellebeszeles:
Gondolom, a "komment" is egy szep uj magyar szo, ez is az o (nyelv)ujitasuk lehet.;)

Hat ja 2017-ben tenyleg senki nem tudja, mi az hogy komment. Bezzeg tiz even at egyszer nem zavart, hogy "beszolas"-nak hivtuk, ami pedig tenyleg lehet felreertheto. Erre csak azt tudom mondani, hogy "no komment". Lehet, hogy ha nem ilyen baromsagokat vagnal a fejunkhoz, erdemibb valaszokat kapnal.

2017-02-10 17:35:22 dikalosz #1852

Az üzenet jele egy boríték, az értesítésé pedig egy harang. Wtf?

előzmény: pepo05 (#1850)

2017-02-10 17:22:27 csabaga #1851

Hasznos lenne,ha a KT-t gyakran használók összeállíthatnának egy listát,mi tetszik,mi nem,milyen régi szolgáltatást szeretnének újra látni,milyen újat tartanak feleslegesnek.Itt mindenki őszintén írhatna és nem arról szólna,ez a kritika most pont jó vagy túl sok.Ha valaki ezt az oldalt használja,mellé kritikákat,érdekességeket ír másoknak,már azzal megtiszteli a működtetőjét és a többi tagot,szerintem.

előzmény: MicaHiro (#1849)

2017-02-10 16:26:23 pepo05 #1850

Na most nem mondom meg neked 100%-osan, de a felhaszn. név felett ugyanaz a kis ikon jelenik meg ha üzenetet kaptál, meg ha értesítéseket, nem? Na pl. szerintem ha már ezen változtatva lenne valahogy, kevésbé lenne idegesítő. Persze akkor is zavarna, hogy ott világít nekem egy ikon olyan értesítésekről, amik lehet a legkevésbé sem érdekelnek (ha érdekel milyen új kommentek vannak az adott filmnél amit osztályoztam, elmegyek oda magam, nem kell értesítő), de legalább nyugisan le lehetne xarni, mert legalább tudnám hogy biztosan nem üzenet jött, ami esetleg még érdekel is vagy fontos is lehet. Így meg ugye nem tudod, amíg a kis jelzőikonra nem kattintasz.

Problémát effektíve persze nem okoz. Ezek olyan first world problem-ek, hatványozottan. :) Az emberek meg különbözőek, van akit zavarnak az ilyen értesítések, van akit nem. Akit nem azt nem bírja felfogni mást hogy zavarhat és persze vica versa.

Viszont nemtom korábban volt-e olyan, hogy arról kaptál értesítést, ha a kommentedre reagáltak. Ha nem (gyanítom hogy nem, mert bár egy ideje nem fórumozgatok már sehol, de régen írtam pár hsz-t itt is, viszont régen csak konkrét üzenetekről kaptunk visszajelzést úgy emlékszem), akkor ez viszont mindenképpen értelmes része a funkciónak. De ahogy mondtam, az osztályozott filmekhez jövő hsz-ok a legkevésbé sem érdekelnek. Szóval mindenképpen egy előremutató és hasznos funkció ez, csak nem egészen ebben a formában. Szerintem egyrészt azt lenne érdemes majd megvalósítani ezzel kapcsolatban, hogy egyrészt kikapcsolható legyen totálisan a funkció, illetve testre szabható: A hozzászólásomra jött reakcióról szeretnék értesítést kapni, de osztályozott filmekhez érkező hozzászólásokról nem.

2017-02-10 09:06:00 MicaHiro #1849

Úgy látom, a többiek sokkal kedvesebbek és toleránsabbak mint én, úgyhogy nekem kell megkérdezni:
Miből gondolod, hogy jogod van ilyen szinten számonkérőnek lenni? Ez egy oldal, amit mások "üzemeltetnek", te pedig (ha már idejársz) élvezed az ő munkájuk gyümölcsét. Erre ahelyett, hogy hálás lennél, folyamatosan panaszkodsz az utóbbi időben, mintha ezzel neked tartoznának. Nem.

A kritikára persze szükség van, az viszi előre az oldalt (és nem mellesleg sok minden mást is), de azért néha ezt is túl lehet tolni, és inkább vissza kell venni az arcból. Szerintem.

előzmény: PG (#1845)

2017-02-10 02:39:29 ChrisAdam #1848

Pontosan milyen válaszokat vársz? Vagy milyen mellébeszélésről beszélsz?

Konkrét a válasz: az értesítések nem régóta működnek, s nem nyerték el végső tökéletes formájukat, ahogy a dizájn sem. Lehet azt mondani, hogy igen, lassú ez a folyamat és miért nem hiperszuper honlap a KT, ahol minden pikkpakk működik, de jusson eszedbe, hogy ez az oldal reklámmentesen, egyetlen egy ember által működik, az oldal "agyát" tekintve. Van pár, szintén önkéntes szerkesztő, aki pofozgatja az oldalt és ennyi. Nincsenek fejlesztési osztályok, marketingosztályok, kommunikációs osztály és így tovább, ahol tucatjával dolgoznak a mérnökök, dizájnerek, webmesterek és a többi jó summáért. Hanem a szerkesztőségi csapat és cucu a szabadidejében foglalkozik az oldallal, utóbbi már lassan 13 és fél éve. Tudom, hogy nem lehet tiszta magyarázat arra, hogy valami nem működik, mert nem fog megjavulni ettől a magyarázattól, de hidd el, hogy akik dolgozunk a KT-n, szeretetből csináljuk és próbáljuk a lehető legjobban vinni a melót, ahogy kapacitásunk engedi. Én naponta használom a KT-t és egyáltalán nem hiányoznak az olyan apróságok, mint például hogy megjelöljek valakit az idézetekben, érdekességekben (használd egyébként a [link] kódot, ahogy a spoiler esetében az annak megfelelő kódot).
Cucu pedig biztos vagyok benne, hogy a pár napja felmerült értesítések problémát (először vasárnap bukkant fel lejjebb) javítani fogja, módosítani a felvetett módszerek alapján. Ha majd munka és család mellett egy egész filmes fórumot üzemeltetsz hibátlanul, akkor elfogadom ezt a hangnemet. :)
Plusz: hogy miért kapsz értesítést, azt alább cucu megírta: 1782-es komment. (Igen, nyelvújítás.)
Na, ennyi. Remélem érdemi válasz volt és nem beszéltem mellé. De ha nem ezt vártad, sajnálom.

előzmény: PG (#1845)

2017-02-10 00:03:49 dikalosz #1847

"nem kedvelem, hogy egy jo ideje nincsenek erdemi valaszok, csak fecseges es mellebeszeles"

előzmény: PG (#1846)

2017-02-10 00:01:56 PG #1846

"Nekem minden működik, hibátlanul."

Ja.
Errol ennyit.

előzmény: dikalosz (#1841)

2017-02-09 23:55:11 PG #1845

Nem vagyok se oda, se ide.;)

Mindossze nem kedvelem, hogy egy jo ideje nincsenek erdemi valaszok, csak fecseges es mellebeszeles, illetve a reagalas hianya.

előzmény: Mizi (#1843)

2017-02-09 21:52:56 dikalosz #1844

A FB-os példa konkrétan ugyanez :)
Meg megpróbáltam azt átadni, hogy nem azon van a hangsúly, hogy miért zavar valakit, hanem hogy zavar-e vagy sem :)

előzmény: MicaHiro (#1842)

2017-02-09 21:50:30 Mizi #1843

Mostanság nagyon odavagy. Mi a baj? Mesélj...

előzmény: PG (#1839)

2017-02-09 21:49:38 MicaHiro #1842

Nyilván szíved joga hogy ne tetsszen. Én önmagában azt sem értem, hogyan lehet egy ilyen aprósághoz bármiféle érzelemmel viszonyulni :D A felsorolt példáidhoz képest meg azért más, mert szerintem ezek kb. 2 másodpercet vesznek el, ha nem érdekelnek, a többitől nem lehet ilyen gyorsan megszabadulni. (A FB-os példát ugyanígy nem értem egyébként).

De többet inkább nem írok erről, tényleg kár ennyit beszélni róla :D

előzmény: dikalosz (#1840)

2017-02-09 21:33:54 dikalosz #1841

Nekem minden működik, hibátlanul. Barna a téma, ahogyan volt. Semmi olyan értesítés, ami nem jogos.
Szerintem egy kicsivel másabb hangnemet kellene megütni, elvégre mégiscsak 100-ad annyit teszel hozzá ehhez a brilliánsan működő, rendkívül hasznos gépezethez, mint itt többen.

előzmény: PG (#1839)

2017-02-09 21:31:15 dikalosz #1840

Valakit ez (köztük engem is zavar). Jobb lenne nélkülük, vagy ha lehetne őket tudatosan irányítani (ezt most nem cucu-nak, így is minden tiszteletem, rengeteget köszönhetünk neki).
Valaki mondja már el nekem, miért nem szereti a vöröseket.... Nem kell rájuk nézni, kész.
Valaki mondja már el, mi a baja a brokkolival... csak félreteszed, és annyi.
Valaki mondja már el nekem, miért zavarják az utcáról beszűrődő felesleges zajok... be kell dugni egy fülhallgatót, és ennyi.
Valaki mondja már el, miért nem szereti facebook-on a játékmeghívókat... 1-et rákattintasz, eltűnik az összes.

2017-02-09 21:28:17 PG #1839

Ne is torodj vele, en mar ugy is kapok ertesitest, hogy "valaki valaszolt egy kommentedre", hogy nem is "kommenteltem" korabban.

A kikapcsolastol pedig ne varj sokat, az "uj design" is mindossze annyi, hogy kek szinben jelenik meg az oldal, de hiaba mondod, hogy inkabb visszaallsz a regire, tovabbra is kapod az "uj design"-hez tartozo udvozlo szoveget.

Neha az 1970-es vegi kabarek hangulatat erzem, annyi ujitasra tettek javaslatot, hogy csak lestem, azutan megvalosult a kek szin, es a regi, hasznos es alapveto dolgok nem mukodnek vagy eltuntek. Ez van.

2017-02-09 20:50:16 ChrisAdam #1838

...és mi lenne ha még lennének játék- és eseményfelkérések itt is. :O

2017-02-09 20:46:08 MicaHiro #1837

Valaki mondja már el nekem, mi problémát okoznak a felesleges értesítések....1-et rákattintasz, eltűnik az összes.

2017-02-09 20:44:36 ChrisAdam #1836

Folyamatosan fejlődik az oldal, cucu végzi egyedül ezeket a fejlesztéseket, mert egyelőre a szerk. csapatban csak ő ért hozzá. És munka, család, bármi mellett nehéz fejleszteni egy egész adatbázist, funkciókat, mindent. De, ami késik, nem múlik! Úgyhogy addig türelmet kérnénk! :)

2017-02-09 20:27:29 dikalosz #1835

Igen, ez mar tobbszor volt tema, legtobbszor en sem preferalom az uj opciokat, habar van egy ketto ami nagyon allat. De ja amugy, ha mindhez lehrtne egy kikapcs gombot hozzatenni, az sokat segitene

2017-02-09 20:18:12 pepo05 #1834

Ja, hogy nem is lehet kikapcsolni egyelőre...szuper. :| Akkor várok türelmesen. Mindenesetre remélem ha máskor ilyen jellegű "innováció" kerül bevezetésre, az implementáció során arra is gondolnak, hogy nem mindenki akarja majd használni (értsd: Nem baj, hogy van, még az sem hogy default beállításként be van kapcsolva, csak lehessen kikapcsolni).

előzmény: dikalosz (#1833)

2017-02-09 18:55:15 dikalosz #1833

Olvashattad, tervben van :)

előzmény: pepo05 (#1832)

2017-02-09 18:45:53 pepo05 #1832

Sziasztok!

Ezeket az idegesítő értesítéseket hol lehet kikapcsolni? Profil->Egyéni beállítások alatt (meg máshol sem) találom.

Alapvetően tetszik az új irány amerre halad az oldal (bár ha nem lehetett volna visszaállítani a régi barnás színvilágot haraptam volna), de én nem kérek értesítéseket köszönöm, szeretném kikapcsolni ezt a funkciót.

2017-02-08 13:23:42 csabaga #1831

Néha egy v-w tévesztés elég,hogy ne legyen találat,viszont kijön egy csomó egyéb,ahol ennél jóval nagyobb az eltérés.

2017-02-08 13:13:48 Raul #1830

Ha meg nyomsz egy Entert, akkor is csak 10 találatot ad ki az összes helyett, amiben vagy benne van amit keresel, vagy nincs...

2017-02-08 13:12:50 Olórin #1829

Ha már kereső... valóban vannak gikszerek. Pl. ha beírom, hogy 2001, nem dobja ki Kubrick filmjét, hanem csak 10 2001-ben készült filmet (mindig ugyanazt a 10-et, nem tudom, mi alapján). Érdekes módon az 1984-et megtalálja.

2017-02-08 13:03:29 csabaga #1828

Akkor írok egy példát. Az If...(Egy filmes könyvben így szerepel) c. filmet csak akkor találja meg a kereső,ha négy pontot rakok utána,egyébként többek között a Life of Brian jön ki találatnak.I betűs cím egy sem.Ha beugrik a rendező családneve (Anderson) és erre keresek,a Lindsay Anderson nincsen a találatok között.

2017-02-08 07:08:57 Ubul #1827

"A kereso idonkent nem talal meg mindent. " hát ne is találjon meg mindent, ha csak valamit keresek :D amúgy ilyenkor ésszerű példákkal jönni, hogy egyszerűbb legyen a debug a fejlesztők számára :) pl mire nem jött ki "minden" kereséskor, stb...

előzmény: PG (#1826)

2017-02-08 01:52:05 PG #1826

"Sejtelmem sincs, mirol beszelsz. "

Aprosagokrol.
Az idezetek, erdekessegek felig mukodnek.
Erdekessegeknel spoiler beirasara semmi lehetoseg nincs.
Szereplok nevenek kivalasztasara sincs se erdekessegeknel, se idezeteknel.
A filmek es a dijak kozott nincs mindig osszhang.
A kereso idonkent nem talal meg mindent.
Aprosagok, amik mind az adatbazishoz kotodnek es korabban mukodtek.

előzmény: cucu (#1824)

2017-02-07 19:07:35 cucu #1825

Az ertesitesekkel kb ez a terv:
- filmenkent es topikonkent allithatod, hogy mi mennyire erdekelnek a kommentek:
- ha nagyon, akkor kapsz rola ertesitest
- ha csak kicsit, akkor ertesitest nem, de amugy latod
- ha total nem, akkor meg se jelennek neked a nyito oldalon
- ha leosztalyzol, kivansaglistara teszel vagy kommentelsz egy filmet, akkor a rendszer beallitja, hogy teged annak a filmnek a topikjai erdekelnek, de ezt utana kapasbol egy kattintassal megvaltoztathatod
- ha valasz erkezik egy kommentedre, akkor a fentiektol fuggetlenul ertesitest kapsz rola

2017-02-07 19:03:41 cucu #1824

Sejtelmem sincs, mirol beszelsz. Mivel az oldal megy, "nalunk" mukodik az adatbaziskezelo. Amugy github-on le van irva, hogy kell lokalisan beloni, meg ha nem is a legfullosabb a readme.

előzmény: PG (#1822)

2017-02-07 17:20:19 berto #1823

Kedves ismeretlen szerkesztő hölgyek és urak!
Nagyon szépen kérem, hogy szüntessétek meg a folyton felugráló "Értesítéseket", mert számomra roppant zavaró. Elég sok filmet nézek és értékelek és mindig azt hiszem a kék jel feltűnésekor, hogy valami fontos, de aztán kiderül, hogy X vagy Y írt egy az általam értékelt filmhez egy nekem teljesen érdektelen kommentet. Néha 6-8 is megjelenik. Vannak kedveltjeim, az ő véleményüket meg szoktam nézni, de a random hozzászólások nem érdekelnek. Esetleg lehetne egy olyan opció, ahol ki lehet kapcsolni a megjelenést?
Elnézést kérek, ha valakit ezzel a kéréssel megbántottam, nagyon nagyra értékelem az önzetlen munkátokat, nem is tudom mi lenne velem a KT nélkül, hiszen minden nap ezzel az oldallal kelek és fekszem, olyan lenne, mintha a fél karom hiányozna.
Köszönettel és üdvözlettel: berto (Hadnagy Róbert, nyugdíjas könyvtáros)

2017-02-06 21:50:00 PG #1822

Vegulis mindegy, csak nem artana, ha legalabb az adatbaziskezelot mukodesre tudnatok vegre birni.;)

előzmény: PG (#1810)

2017-02-06 21:29:27 cucu #1821

Top 250: igen, 100 a limit. Lehet, hogy regen 50 volt (erre mar nem emlekszem), de az evek soran a szavazatok szama folyamatosan no, igy idonkent nem art igazitani rajta. Mellesleg, ha 50 lenne, akkor is lemaradna rola sok jo film.

Nap filmje: ez naponkent eltero, ennek az oldalnak az aljan le van irva.

2017-02-06 20:43:56 csabaga #1820

Azt jól tudom,a "nap filmjéhez" elég az 50 szavazat?

előzmény: cucu (#1818)

2017-02-06 19:54:30 ChrisAdam #1819

Mindenkori top250. (Lásd.: Az odú, 1960 topikja)

előzmény: cucu (#1818)

2017-02-06 19:49:10 cucu #1818

Attol fugg: milyen listarol van szo?