Kritikus kód

(vissza a topikok listájához)

2017-08-09 18:41:22 Ugor #1951

Pedig csak bátran... eddig is biztattam mindenkit, hogy küldjön csak nyugodtan JÓ tartalmakat. A kapacitással ne törődjetek. Amit javítani kell, azt javítjuk.

előzmény: csabaga (#1950)

2017-08-09 17:49:56 csabaga #1950

Nem erről van szó.Mindig javítottál,de ha mindenki beírná a hibákat,akkor a nap 24 órája kevés lenne neked.:)

Szinte keresni kell a jó "tartalommal" bíró filmeket.Ez nem a KT hibája,csak tudnám,ki találta ki őket...

előzmény: Ugor (#1949)

2017-08-09 17:17:31 Ugor #1949

Ezt már párszor olvastam... de őszintén kíváncsi lennék, hogy mikor NEM javítottam tartalmat, vagy bármit, amikor valaki kérte? Magamtól is teszem sokszor, de ha valaki beír és kéri, akkor még mindig megtörtént... szóval, mi van ezzel?

előzmény: csabaga (#1948)

2017-08-09 17:10:35 csabaga #1948

Arra nincsen kapacitás,hogy a tartalmak legnagyobb hibáit javítsák,ill. felhívjuk rá figyelmet.

előzmény: terika (#1946)

2017-08-09 15:33:06 kajaktej #1947

Hm, szerintem nem lenne olyan vészes. A műfajok így is fixek, nem kellene beírni, ki lenne listázva mind. Lenne mondjuk 5 "pontod" (vagy 3, vagy akármennyi), amit szétoszthatsz közöttük, az max 5 db kattintás filmenként. A jelenlegi információ (az, hogy egy film "akciófilm, dráma, háborús film" egyszerre) nem veszne el, mert alapból 1-ről indulnának a súlyok.
Persze nem biztos, hogy egyáltalán el lehet dönteni mondjuk egy Star Warsnál, hogy hány százalékban akció, sci-fi, vagy hanyadrészt kalandfilm, de egy ilyen közösségi funkcióban pont az lenne a jó, hogy nem egyvalaki dönti el, hanem ha sokan használják a funkciót, akkor a közösség "beárazná" a filmet. :) Ami még mindig lehet, hogy pontatlan, de nagyságrendileg azért jelezne valamit a filmről. (És kereshető is lenne)

De jó kérdés, hogy tényleg használnák-e ezt az emberek, hogy a filmre szavazás után pár kattintással még hozzájáruljanak a műfaji infók finomításához is, vagy sem. Én használnám, de ez csak én vagyok. :)

Mondjuk ha a filmes hozzászólások mellett lehetne látni, hogy az illető hány ponttal szavazott az adott filmre és hogy szerinte milyen műfajú a film, akkor ez lehet, hogy beindítaná az emberek "fantáziáját".

Pl. megosztó filmeknél, mondjuk egy Nagyításnál érdekes és vicces lenne látni, hogy az egyes hozzászólók mennyire tartják szatírának, mennyire drámának, mennyire thrillernek :) Néha lehet, hogy vitaindító is lenne, ha látod, mások mennyire másképp ítélik meg az adott filmet.

2017-08-09 09:40:31 terika #1946

Ezen én is sokszor problémáztam már (pont a hangulatom miatt), de szerintem ez kivitelezhetetlen arányosítva. Esetleg egy fő műfajt lehetne megadni, de még az is húzós, mivel minden filmnél egyesével be kéne írni - szerintem. Kinek van erre kapacitása? Mondjuk az opciót el lehet készíteni, aztán akinek van ideje, kedve, engedélye hozzá szerkesztheti ezt a részt mondjuk. Meg ki tudja eldönteni azt pl. egy akció/sci-finél, hogy melyik a hangsúlyosabb?

előzmény: kajaktej (#1940)

2017-08-09 09:37:26 terika #1945

Olyan opció nem lehetne a megnézett filmeknél, hogy hányszor láttad? Vagy újranézted már? Vagy valami ilyesmi?

2017-08-01 19:24:45 Ugor #1944

Nem, dehogy... nyertél egy tanulságot, máskor másképp fogsz keresni. :o)

előzmény: ZoLeEe (#1943)

2017-08-01 17:50:49 ZoLeEe #1943

viszont az "everything everything"-re se jön ki, nemárhogy betűpontosan vesszőkkel kelljen egy gyorskeresőt használni... Tudom-tudom, persze megtaláltam, csak a lustaság beszél belőlem :D

előzmény: Ugor (#1942)

2017-08-01 17:26:41 Ugor #1942

Szerintem nincs benne hiba. Ha a rendező nevét írod be, egyből kiadja. Amúgy meg nem ad ki végtelen számú keresési találatot, csak az első tízet. De ha úgy írod be, hogy "everything, everything", egyből kijön. Valamennyire korlátozni kell a találatok számát, mert a túl gyakori szavak elég áttekinthetetlen listát eredményeznének.

előzmény: ZoLeEe (#1941)

2017-08-01 17:14:15 ZoLeEe #1941

Valami hiba lesz a keresővel, a "everything"-re például ezt https://kritikustomeg.org/film/69823/everything-everything-minden-minden-2017 még véletlenül se dobja ki, pedig kétszer is benne van a szó a címben...

2017-08-01 00:03:59 kajaktej #1940

Sziasztok!

Ide lehet inspirációként ötleteket írni az esetleges későbbi fejlesztésekhez? :)

Szerintem hasznos lenne, ha a műfajok rendszere kicsit kifejezőbb lenne a jelenleginél. Sokszor szoktam innen ötleteket meríteni, hogy mit nézzek, de gyakran csak az van meg, hogy milyen műfajú filmet néznék, ami passzol az aktuális hangulatomhoz. Most viszont elég nehéz itt műfajra keresni (vagy csak én nem csinálom jól :)), mert ha pl. a top filmeket megszűröm arra hogy zenés film, akkor az Amadeus meg a Van, aki forrón szereti vezeti a listát, vagy a legjobb fantasy filmek a Halálsoron, A hetedik pecsét vagy Az élet csodaszép. Mondjuk értem ezt a koncepciót, hiszen mindben vannak fantasy illetve zenés elemek, csak nem feltétlen az dominál.

A műfaji keveredést lehet, hogy egy súlyozásos rendszerrel lehetne jól modellezni. Ahol a Van, aki forrón szereti lehetne mondjuk 60%-ban vígjáték, 20%-ban szerelmi történet, 15%-ban krimi és 5%-ban zenés film.

Persze ezt meghatározni önkényesen nem is feltétlen lehet, mert sokan mást tartanak fontosabbnak, másrészt meg egy ember nem tud végigmenni az összes filmen és beírogatni, hogy szerinte milyen, mert ahhoz mindent meg kéne nézni. De ha közösségivé tennénk, akkor ez megoldódna, és az adott film iránt érdeklődő emberek be tudnák pontozni, hogy őszerintük mennyire jellemzőek az egyes kategóriák, műfajok az adott filmre. Például úgy, hogy mindenki egy adott filmhez, ha osztályozta, szétoszthatna 10 pontot a különböző műfajok között, egy műfajra akár több pontot is adva. És onnantól, hogy összegyűlik egy-egy filmre kellő számú szavazat, onnantól már könnyebb lenne keresni is. Pl. dramedy-kre lehetne úgy keresni, hogy minden olyan film, ahol >40% dráma és >40% vígjáték. De nem csak ez, könnyen kereshetővé válnának a legjobb horror-vígjátékok, a teljesen kevert műfajú film antológiák, stb.

Aztán lehet, hogy túlbonyolítom, mindenesetre én látnám hasznát egy ilyen rendszernek. :)

2017-07-27 20:50:28 Leo_Stotch #1939

Ennek én is örülnék!

előzmény: dikalosz (#1938)

2017-07-27 20:40:02 dikalosz #1938

Nekem szo szerint igy mondta cimboram: -Zolim!
Te ilyen bennfentes vagy a kt-n? Jo lenne ha elintezned hogy a filmek hosszat mutassa. Ha mar egy komoly oldalrol beszelunk megiscsak imdb-re kattintas nelkul kene megoldani, nem bonyolult az.
-Jolvan, meglatom mit tehetek!

előzmény: csabaga (#1937)

2017-07-27 17:36:20 csabaga #1937

Egy kattintással át tudsz lépni az imdb-re,ott a játékidő és még sok minden egyéb...:)

előzmény: dikalosz (#1936)

2017-07-27 15:58:08 dikalosz #1936

Ugy ertem mint pl imdb-n. Akar onnan lehetne beagyazni egy-egy hivatkozast, elviekben erre lehet egy atfogo kepletet irni sem mint hogy egyesevel minden filmnel imdbrol hivatkozni kelljen ra.

előzmény: Ubul (#1935)

2017-07-27 15:54:51 Ubul #1935

az egy kicsit bonyolultabb dolog nem? hisz több fajta verzió lehet egy-egy filmnél

előzmény: dikalosz (#1934)

2017-07-27 15:51:55 dikalosz #1934

Ami emlitesre melto meg, rettento hasznos lenne ha latnank a film hosszat is!

2017-07-27 14:17:36 ChrisAdam #1933

Talán már volt róla szó, nem tudom, de lehetne egy olyan kis feature-t beiktatni, hogy az érdekességnél lehessen szavazni - érdekes volt-e, avagy sem. És a legérdekesebbeket sorban a lap tetejére sorolni, mint az IMDb-n.

2017-06-08 14:51:12 metal_face #1932

Teljesen jogos felvetés, egyetértek! Én is nagyon sok filmet köszönhetek ennek a (volt) funkciónak, olyanokat is, amelyeket valószínűleg sosem láttam volna, ha ott nem dobja fel.

előzmény: necksprain (#1931)

2017-06-08 13:40:05 necksprain #1931

azon morfondíroztam, hogy egy adott film alatt az 'ajánlott filmek'-nél nem lehetne kiszórni a már látottakat? egy időben nagyon hasznos volt (konkrétan az egyik kedvenc kattintgatós időtöltésem, nagyon sok filmet köszönhetek neki), de manapság már csak olyanok jönnek szembe, amiket vágok.

2017-05-28 20:53:59 ZoLeEe #1930

csatlakozom, elég kontraproduktív a dolog.

előzmény: csabaga (#1929)

2017-05-28 17:06:02 csabaga #1929

Sajnos botor módon kommenteltem az új "Alien" filmhez.Pedig megfogadtam,az aktuális popcornmozikhoz nem írok.
Tényleg jó lenne egy szolgáltatás,ahol a nem kívánt értesítésekről le lehetne iratkozni.

Jól tudom,tervbe volt már véve?

Ahogy nézem,sok a kérdés,kevés a válasz.:)

2017-05-24 17:03:07 ChrisAdam #1928

Régen foglalkoztat ez, azt hittem, le is írtam ide, de most visszatekerve láttam, hogy mégse, szóval jó, hogy felhoztad. Az a baj, hogy nekem is rengeteg film a listámon (de a rekord még mindig Danesz99, azt hiszem:) és képtelenség nekiállni ennek a 700 filmnek egy családi szombat estén, hogy akkor na, melyiket nézzük, gyerekek. :D
Aztán az jutott eszembe, hogy a YouTube, vagy Pinterest, Spotify, stb. módszerét lehetne itt is követni, nem csak egyszerűen benyomjuk a "meg akarom nézni" gombot, hanem egy plusz kattintással rátesszük egy, a megnézendő filmek alatt elhelyezkedő listára, s mindenki annyi kis listát hoz létre, amennyit jónak lát. Tehát ha én megyek A smaragd románcára, akkor azt ráteszem a "családdal nézendő" listára, de ha meglátok egy ismeretlen gyöngyszemet, mint pl. a tegnapi nap filmje, akkor azt a "horror - este és egyedül!" listára teszem és így tovább: "ellentétes neművel, kettesben!", "csöpögős romantikus dráma, amikor senki se lát", és a többi, mert így tényleg ömlesztett lista alakul ki, ami átláthatatlan és számomra pont ezért ez a funkció már annyira nem játszik. Az meg már külön pikantériát ad a dolognak, hogy így láthatnánk kedvencünknek is a listáit, amiből lehet ötletet meríteni, ha már nekünk nem maradt. ("Nézzük meg, milyen megnézendői vannak horror esetére tomside-nak!") Ésatöbbi.

előzmény: tomside (#1927)

2017-05-24 16:36:57 tomside #1927

Nagyon hasznos lenne egy kívánságlista 2-t vagy valamilyen rendszert kialakítani arra, hogy az ember a megtekintésekre jelölt filmjeit is rangsorolni tudja valahogyan. Értem azt, hogy van csaknem 1000 film a megnézendőim között, de egyre többször vannak olyan gondjaim, hogy "jaj, melyik is az, na, most jelöltem be pár napja, de nincs meg a címe..."
Nagyon hasznos lenne! Kívánságlista HOT vagy VIP vagy mit tudom én.
Köszönöm, hogy elolvastad.

2017-05-13 12:14:48 Sziez #1926

Köszönöm, nem tudtam, hogy nem idevaló, még most ismerkedem a fórummal.

előzmény: ChrisAdam (#1925)

2017-05-12 23:47:55 ChrisAdam #1925

Be tudnád küldeni IMDb linkkel együtt a Filmkérő topikba? Köszi!

Minden más kérést, észrevételt pedig az Észrevételek, kérések topik alatt várjuk, ott gyűljenek a dolgok, ez az oldal fejlesztéséért felelős fórumrészleg. :)

előzmény: Sziez (#1924)

2017-05-12 23:19:30 Sziez #1924

Hiányolom a Brother of the Wind című filmet, bár az igaz, hogy Magyarországon nem mutatták be. Nekem viszont nagy kedvencem!

Ezen a linken mutatom, mert ezen az eredeti plakátja van, az IMDB-én viszont egy nagyon rossz poszter van, olyan figura nincs is benne.

2017-05-12 23:13:07 Sziez #1923

Én jelzek hibákat a Kék katonánál, de ez nem az oldal szerkesztőinek a hibája, mert az IMDB-n is rosszul van írva a két főszereplő karakterének a neve.
A helyes: Cresta Marybelle Lee (Candice Bergen), Private Honus Gant (Peter Strauss)

Itt van helyesen:

stb.
Mondjuk elég fura is "Gent" mint angol vezetéknév, vagy a Marybelle-t Maribelnek írni az angolban.

előzmény: Ugor (#1921)

2017-05-12 23:07:41 csabaga #1922

Inkább privát,nem akarom megnyerni a szószátyársági versenyt.:)

előzmény: Ugor (#1921)

2017-05-12 21:07:46 Ugor #1921

Akkor jelezd, hogy hol... köszi!

előzmény: csabaga (#1920)

2017-05-12 20:34:23 csabaga #1920

A filmes tartalmakkal kellene már valamit kezdeni.Csak hüledezem rajtuk,annyi a tárgyi tévedés.

2017-05-11 11:46:49 tomside #1919

Lehetne ez valami "hunting mode" vagy valami hasonló fantázianév, mert, gondolom, azt a célt szolgálná, hogy véletlenül se akadjunk bele egy vadászott filmmel kapcsolatosan SEMMILYEN információba, nemcsak a spoilert értve.
Nekem is ismerős az érzés, hogy mindent odébb, és ide nekem a filmet magát!
Jó lenne egy ilyen, tényleg.

előzmény: ChrisAdam (#1918)

2017-05-11 09:59:33 ChrisAdam #1918

Egy olyan funckiót érdemesnek találok kifejleszteni, amivel bizonyos topikokat el lehetne tüntetni a főoldalon. Szóval ha én nem akarok X ideig az új Alien topikjáról olvasni, akkor megnyomom a gombot és addig nem jelenik meg a főoldalon. :) Szerintem ez hasznos lenne és már korábban is volt szó róla.

2017-04-14 10:28:05 necksprain #1917

helló! az volna az észrevételem, hogy a filmek adatlapján az országok kategorizálásánál nem lehetne megoldani, hogy ha koprodukcióról van szó, akkor ne névsorrendben legyenek felsorolva az országok, hanem lehessen szerkeszteni, mint a szereplőknél a fontossági sorrendet? egy példát felhozva a Klopka magyar-német-szerb filmként szerepel, miközben egyértelműen szerb a film. persze ennél teljesen nyilvánvaló a szerbsége, de pl ha egy bolgár-bosnyák-szerb filmről lenne szó, ott azért érdemes lenne tudni, mivel nem feltétlen tudom megkülönböztetni az említett országok színészeit stb.

2017-03-23 17:42:23 Mizi #1916

Olyan filmeknél, mint a Párizs, szeretlek!, ahol nincsenek főszereplők, eltűnik az iszdb logó. Ezt lehetne valahogy orvosolni?

2017-03-20 22:31:20 ZoLeEe #1915

#1782-es kommentben vannak a részletek

előzmény: somogyireka (#1914)

2017-03-20 22:19:48 somogyireka #1914

Remélem, jó helyen kérdezem..szóval mi alapján kapok értesítést, ha valaki olyan filmhez írt, melyet láttam? Mert a frissen látottaknál kapok, a réginél meg nem. Utóbbi meg kár, mert így csak véletlen találok rá..

2017-03-18 19:08:01 ChrisAdam #1913

Nem rossz amúgy a kezdeményezés, mert az OFF tényleg csak szemetes, mivel nem jelenik meg a buzzban, ha éppen véletlenül valaki arra jár, akkor látja csak, hogy történik ott valami. És tényleg vannak olyan viták, eszmecserék, vagy csak szimplán "csetelések", amik nem szemetek, mert mondjuk kifejthető, érdekes témáról beszélünk (mint pl. múltkor a hány film készült régen és most téma), de nem illenek bele egyik fórumba se, az OFF süllyesztőjébe meg talán túl "értékesek". Talán tényleg lehetne egy olyat beiktatni, hogy ne csak az OFF-ba, hanem az Általános fórumba is lehessen átpakolni kommentkupacot.

2017-03-18 18:56:24 BonnyJohnny #1912

Szerintem csak OFFba lehet átpakolni.

előzmény: csabaga (#1911)

2017-03-18 18:03:25 csabaga #1911

Értem,de nem folytatódnak és a főlapon sem jelennek meg.

Egyes off-okat akkor nem az általános fórumba kellene átpakolni ,ha már nem ott indult?

előzmény: BonnyJohnny (#1910)

2017-03-18 17:56:43 BonnyJohnny #1910

Az OFF mindig is azt a funkciót töltötte be, hogy oda kerültek a más topicba nem illő kommentek. A beszélgetések/viták folytatódhatrak az OFF topicban, és adott esetben értéket is képviselhettek, de attól még az OFF ereseti funkciója világos.

Amúgy arra, amit hiányolsz, ott az általános fórum.

előzmény: csabaga (#1909)

2017-03-18 17:05:22 csabaga #1909

Szerintem valahogy az off-ot és a "szemetest" külön kellene választani.

Attól,hogy valami "off" egy fórumon,még lehet belőle érdekes vita,míg a szemetes neve egyértelmű...

Akár minden fórumnak lehetne egy "off" szekciója.

2017-03-12 12:31:31 budaik #1908

Nem szoktam sürgetni cucu-t mert gondolom nagyon komoly meló ez, de felmerült bennem 2 kérdés:

1, listázásnál akarjuk használni ezt a "mellékszerep" dolgot? (lehetne legalul, főszerep és rendezés alatt), vagy valamilyen formában?

2, hogy tudok úgy keresni a részletes keresőnél hogy valamit NE dobjon fel találatként????

2017-02-25 19:36:04 csabaga #1907

Legközelebb utánanézek,a 30-as évek második felében az 5 nagy (MGM,Paramount,Warner,Fox,RKO) és a "kicsik" ( Universal,Columbia,United Artists) hány filmet is készítettek átlagban évente.Ez a nyolc cég azért általában minőséget hozott.

előzmény: BonnyJohnny (#1906)

2017-02-25 19:16:45 BonnyJohnny #1906

Nézegettem a nagy stúdiók filmgyártását,összehasonlítva a mait az 50-es évekkel.A filmek száma kb.a felére csökkent.
Ez igaz, de körülbelül 10x annyi (kis) stúdió van.
Ahogy a múltkori vitában is kifejtettem, boldog boldogtalan filmet készít már.

előzmény: csabaga (#1905)

2017-02-25 17:28:16 csabaga #1905

Ide is kapcsolódik:

Szerintem egy hasznos,érdekes vitát nem lenne szabad a szemetesnek számító offba küldeni,valami más megoldás kellene.

2017-02-25 17:09:21 critixx #1904

A némafilmek a hangosfilm megjelenésével nagyon hamar idejétmúlttá váltak, a stúdiók és a forgalmazók inkább meg akartak szabadulni ezen örökségüktől. A '30-as években néhány kivétellel a némafilmsztárok már mind elfeledetté váltak, számtalan némafilmet pedig a korszak sztárjaival hangosfilmként remakeltek a stúdiók.

A film első ötven évében olyan rohamosan fejlődött a technika és a filmek stílusa, narratív eszköztára, hogy az '50-es, '60-as években egy '30-as évekbeli film nagyon réginek számított, egy '20-as évekbeli némafilm pedig már muzeális antikvitásnak. Ma egy '80-as évekbeli film teljesen megfelel a kortárs követelményeknek, könnyen "fogyasztható", nem tűnik "ősréginek", egyedül a látványvilág gyengébb és a film sodrása kicsit lassabb a maiakénál.

előzmény: csabaga (#1903)

2017-02-25 16:29:15 csabaga #1903

A némafilmek többsége elveszett,hasznavehetetlenné vált.Egyes némafilmsztárok meg akarták semmisítetni a filmjeiket.Minél régebbi időszakot nézünk,annál kétségesebb,hány film is készült.Inkább csak az jön ki,hány maradt fenn bemutatható állapotban.

előzmény: dikalosz (#1902)

2017-02-25 15:43:26 dikalosz #1902

Na jo, en most hivatalosan is ossze vagyok kavarodva, mikor mennyi film keszult...

2017-02-25 14:53:02 csabaga #1901

Ez akkor lenne igaz,ha minden korszakból ugyanannyi filmet ismernének a KT-n.Minél régebbre megyünk,annál kevesebb az osztályzat.A 20-as években csak Hollywoodban készült évi ezer film és ebből alig láttam valamit.A korabeli japán filmekből egy darabot sem ismerek.

előzmény: necksprain (#1899)

2017-02-25 13:46:46 ChrisAdam #1900

De nem veszed figyelembe azt, hogy a Fancy Fagyizóban is lehet, hogy van 100 féle fagyi, de abból csak a csoki-citrom és a vanília az igazán jó, amiért az emberek odamennek. Figyelembe kell venni a minőséget is.

előzmény: necksprain (#1899)

2017-02-25 13:42:33 necksprain #1899

kevesebb filmből kevesebbet lehet választani, így nagyobb esélyük van, hogy megnézik őket. teszem azt ha van egy fancy fagyizó 100 féle ízzel, nap végére nem fog elfogyni a vanília, míg a falu végén a bodegában igen, ahol a citrom-csoki-vanília kombót kínálják csak.

2017-02-25 13:34:00 ChrisAdam #1898

Hibás érvelés, mert itt nem arról van szó, hogy mennyi filmet látott a közösség az adott évből, hanem hogy mennyiből mennyit. 1950-ból 306 film van az adatbázisban, 2016-ból 1000. De ez még mindig nem pontos!
Na, most ez múltkor is felmerült vita volt, dikalosszal és BonnyJohnnyval ütöttük a vasat - ha egy évben több film készül, mint korábban, nem azt jelenti, hogy egyenesen arányos lesz a növekedéssel a híresebb, nézettséggel bíró film, vagy fordítva. Vagy amin akkor vitáztunk: nem lesz több zseniális klasszikusnak titulált mestermű attól még, hogy tizennyolcszor több film készül most (Amerikában), mint az 50-es években. Múltkor ki lett számolva. A jó filmek és a népszerű filmek, a nézettséget és szavazatszámokat produkáló filmek ugyanannyian lesznek, mert ugyanannyi ember nézi őket. És attól még, hogy 2016-ban készült mondjuk 50 ezer film és annak idején csak 1000, nem lesz ma ötvenszer annyi film, amit leosztályoznak/megnéznek.

Ezt az általatok felvetett dolgot inkább azzal lehet vizsgálni, hogy a legmagasabb szavazatszámokat produkáló filmek, illetve a szavazatszámokat leggyorsabban gyűjtő filmek melyik év(tized)ben vannak. És itt egyértelműen látszik, hogy az utóbbi 10 év filmjei közt. Mert egy Interstellar már most elérte a négyjegyű számot, míg az 50-es években csak egyetlen filmnek van négyjegyű száma.

30-100 szavazatig: Feltörekvő filmek. :D

előzmény: necksprain (#1895)

2017-02-25 13:24:55 necksprain #1897

jó, ez igaz. meg mondjuk az sem mindegy, hogy mi számít réginek. nálam úgy az 1959 és a 60 a választóvonal, onnantól már nem nagyon szoktam lerégizni.

előzmény: dikalosz (#1896)

2017-02-25 13:22:00 dikalosz #1896

Igen ám, de abból kiindulva hogy milyen alig ismert régi illetve alig ismert újabb filmet láttam, egyértelmű, minőségüket tekintve melyik a jobb. Legalább is számomra. Gyakorlatilag rengeteg top film van a régi obskúr(abb) szcénában, ez az újakról nem mondható el.

előzmény: necksprain (#1895)

2017-02-25 13:15:01 necksprain #1895

vettem egy 2015-ös listát innen a KT-ről, 905 olyan film van, amit még senki sem látott. 1950-ből 116 ilyen van.

előzmény: dikalosz (#1889)

2017-02-25 13:12:19 dikalosz #1894

Igen, a 30-100 közötti filmek talán a legfájóbb pont. Azok valóban olyanok, hogy nem ismertek eléggé, viszont ismertebbek már mint az ismeretlen gyöngyszemek.
A részletes keresőben lehet rendezni mindent, ez igaz, rendkívül hasznos is.
Csak jó lett volna valahogy névlegesíteni az ilyen (30-100) filmek toplistáját, ennyi :)

Vapiti12 ötletével szerinted lehet valamit kezdeni? Érdemes?

előzmény: cucu (#1892)

2017-02-25 13:11:30 csabaga #1893

Tudsz egy új filmet mondani,ahol a főszereplő neves színész,Oscart kapott érte és hat szavazata van?Jack Lemmon:Mentsétek meg a Tigrist.1972-es mozi,nem őskori lelet.Persze a tévében sohasem ment,ő valahogy szimpla komikusként volt elkönyvelve,az Írma,te édeshez négy szinkron is készült.

előzmény: necksprain (#1887)

2017-02-25 13:10:03 cucu #1892

Ismeretlen gyongyszemek! 10 es 30 osztalyzat kozotti legjobb filmek. Tudom, a 30 es 100 kozottiek igy kimaradnak, ok pont se nem ismertek elegge, se nem ismeretlenek elegge.

Viszont: a reszletes keresoben lehet atlag szerint rendezni. Na itt minden film szerepel, atlag szerint rendezve, 10-tol barmennyi osztalyzatig.

Szoval igazabol minden van.

2017-02-25 13:08:58 limupei #1891

Egyébként meg a kívánságotok is teljesült, ott van az Ismeretlen gyöngyszemek lista...

2017-02-25 13:07:24 limupei #1890

Most ugye vicceltek? A TOP 100-ból 88 film 20 évnél régebbi. Több film szerepel benne az ötvenes évekből, mint a huszonegyedik századból stb.

2017-02-25 13:04:30 dikalosz #1889

Szerintem ez nem igaz. Az emberek nagy százaléka a frissebb filmekre vevő. A régi, obskúr gyöngyszemek kb. eltűnnek a süllyesztőben.

előzmény: necksprain (#1887)

2017-02-25 13:03:17 dikalosz #1888

Ezt én is nagyon támogatnám! Egyfelől nagyon nehéz beszerezni ezeket a remekműveket, másfelől pedig nagyon kevesen kutakodnak a régi mesterművek között, ezért is osztályozzák őket alig.

2017-02-25 13:00:51 necksprain #1887

rengeteg újnak sincs, még a tízet sem. egy régi filmnek sokkal több esélye van erre.

2017-02-25 12:51:00 csabaga #1886

Érdekes lenne egy másik toplista,ahol minden átlagosztályzatig ( 10 szavazat ) eljutó film szerepel.Sajnos rengeteg régi filmnek esélye sincsen a 100 szavazat elérésére.

2017-02-25 12:23:42 ChrisAdam #1885

Nem tudom, nekem akartad-e címezni ezt, mert én is ugyanerről beszéltem. :)

cucu: Igen-igen, felcseréltem, de arra értettem, amiről te beszélsz. :)

2017-02-25 11:00:56 cucu #1884

A toplista vs Vapiti, illetve nepszeruseg vs atlag kerdesben csak egy aprosag: a toplistakon is van kotelezo minimalis szavazatszam. Szoval ott is a legjobb filmek vannak a legnezettebbek kozul. A kulonbseg inkabb az, hogy a legnezettebb szuro a Vapitin magasabbra jon ki altalaban. De pl csabaganak mar a toplista 100-as minimum nezettsege is tul magas.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a toplista es a Vapiti kozotti kulonbseg igazabol nem ez, hanem hogy a Vapitin egy jatekbol jon ki az eredmeny, a toplistan csak ugy magatol. Es ha jol ertem, ez a kezdemenyezes is leginkabb ebbol fakad.

Chris:
Tehát nem a legjobb átlagú film nyer, hanem az a film, a legnépszerűbb legjobb.
Forditva: a legjobb legnepszerubb. :-) A legnepszerubb legjobb az iden pl a The Hateful Eight lett volna.

Es ha a toplistan valoban a legjobb atlagu film lenne a csucson, akkor az 2016-ban a Dizájneren lenne, utana a Room on the Broom, es csak utana az Ah-ga-ssi. Szoval a toplistan is a legjobb legnepszerubbek szerepelnek.

2017-02-25 08:11:18 BonnyJohnny #1883

Vapitinél azért van nagy jelentősége a friss filmek súlyának, mert CSAK friss filmekre lehet szavazni. Egy all time szavazásnál már nem csak, hogy nem kell külön súlyt kapnia a firsss filmeknek, de nem is szabad. Így maradhat az osztályozott film alapján súlyozás.
A vapitis rendszer itt is alkalmazható. Egy TOP 24-60 listát súly alapján választanánk ki. De azon belül a Vapiti12 már súlyozás nélkül menne.

2017-02-25 02:42:14 ChrisAdam #1882

Ezért mondtam direkt tapasztalatot, azaz hogy hány filmet láttál, ami kifejezetten fontos egy ilyen szavazásnál, hiszen nem mindegy, hogy 1500 látott film közül választod ki a legjobbat, vagy 100 közül, kevésbé hozzáértően. (És így születhetnek még érdekesebb végeredmények.)

előzmény: dikalosz (#1881)

2017-02-25 02:38:24 dikalosz #1881

Még a súlyozásról annyit hogy azért sem tartanám jó ötletnek, mert mondjuk van ember, aki látott összesen 100 filmet, ebből 80 idei bemutatós, és nagyobb súlya van mint aki látott mondjuk 1500 filmet amiből 2 idei bemutatós. Már pedig egy ilyen értelemben vett szavazásnál az előbbi illető szavazata huszad annyit sem kéne nyomjon a latban.

2017-02-25 00:38:26 ChrisAdam #1880

"a masodik forduloban 329 ember szavazott az Arany Vapitire, 286 a Ferfi Ezustre, 290 a Noi Ezustre."
cucu
Tavaly filmre 400-an szavaztak, 342 Nőire, 371 Férfire. Átlagban, kerekítve a tavalyi szavazók számának 81,5%-a szavazott idén.

Sajnos igen. Ha van is új felhasználó, már kevesebb bátorsággal kezdenek neki kommentelni, aktívkodni. Ez talán leginkább annak köszönhető, hogy minden a Facebookra centralizálódik. Ha filmet nézel, ott osztod meg, ott beszéled meg a már meglevő ismerőseiddel. Viszont a Facebook pedig egyre inkább a rövid, gyors posztok után szalad (félpercesnél kevesebb idejű videók, nagybetűs posztok, stb.), amibe nem fér bele sok lényeges információ. Ha a Kritikus Tömeg Facebook oldala megoszt egy mozgóképet (gif) vagy humorosabb, filmes utalással teli képet, kevés képen levő szöveggel, egy rövid képaláírással, körülbelül négyszer-ötször több emberhez jut el alsó hangon, mint egy Vapiti-rovat, amely viszonylag hosszú, de még mindig harmadannyi, mint például tavaly volt.
Most éppen azon dilemmázok, hogyan lehetne felzárkózni a Facebook trendjéhez - gyors, rövid posztok - úgy, hogy közben megmarad a tartalom is és nem csak képosztogatós, felületes oldal legyen, hanem az, ami a Kritikus Tömeg itt a fórumon is. Elég kényes dolgok ezek, főleg hogy ki tudja mi a Facebook algoritmusa, mire reagál a legjobban, melyik posztot miért és hogyan részesíti előnyben. Az viszont fontos lenne, hogy a Facebook egy előszobája legyen a fórumnak, ne pedig egy önálló közösség, ahol olyan emberek gyűlnek össze, akik amúgy a fórumon nincsenek jelen semmilyen formában (és már így is rengeteg ilyen van). Na, de nehéz dilemmák ezek. :)

előzmény: budaik (#1878)

2017-02-25 00:28:33 dikalosz #1879

Akkor lenne ez igazán érdekes, ha nem súlyoznánk a szavazatokat. Egy ember egyet érne.

2017-02-25 00:19:54 budaik #1878

Tényleg, egy ilyen VAPITI 12 :D :D :D

Cool....

Viszont én inkább azt érzem, hogy mennyiségben stagnálunk (mindent megteszek, hogy idecsaljam a felhasználókat :D :D :D )....

Vagy?

Nem ismerem az idei vapiti adatokat, de nem hiszem hogy emelkedett volna... sajnos

De szerintem a Vapiti 12 megérne egy misét...

2017-02-25 00:15:04 ChrisAdam #1877

Ez mást jelent, mint a mostani toplista. Mint ahogy a Vapitinél is idén a Room nyert és nem pedig A szobalány, aminek a legjobb átlaga van a tavalyi bemutatók közül. Vagy 2015: a Whiplash mellett elhúz bőven A tenger dala és A föld sója. Tehát nem a legjobb átlagú film nyer, hanem az a film, a legnépszerűbb legjobb. Van különbség. Más az, hogy van egy szavazatszám küszöb, amivel bekerülhet egy film a toplistába - ami jelenleg 100 és ez a 100 szavazat az elmúlt 13 évben gyűlt össze, olyan felhasználóktól, aminek nagy százaléka lehet, hogy ma már nem is aktív -, és más az, hogy a jelenlegi közösség megszavaz olyan 12 (én maradnék emellett a számnál, elegánsabb) filmet, amely a legnépszerűbb legjobb. Ami listára pl. egy A vád tanúja, vagy A nagy karnevál, Harakiri nem férne fel, mert az aktív közösségnek kis százaléka látta (még), hiába van magasabb átlaga. Persze ha nagyon törvényszerűek vagyunk, akkor ezt a listát bármilyen szavazás nélkül meg lehet alkotni, csak össze kell tenni a legnépszerűbb legjobb 12 filmet, de azért nem érvényesül minden esetben ez, főleg, ha mindenki a saját tapasztalat-számával szavaz: azaz BonnyJohnny szavazata majd' négyszer annyit érne mint az enyém. Viszont aki tapasztalt, az nem biztos, hogy a törvényszerű legnépszerűbb legjobbat írja be, nem biztos, hogy a Forrest Gumpot és a Harcosok klubját beengedi a legjobb 12 közé, mert szerinte vannak olyan zseniális klasszikusok, vagy kevésbé ismert alkotások, amik jobbak. Ez pedig megbolygathatja a versenyt. Szerintem megérne egy próbát. Aztán jövőre lehetne ugyanez a színészekkel/színésznőkkel. :)

Látom, közben dikalosz idézett tőlem egyet, remélem 50 év 20 év múlva minimum történelemkönyvekben lesz! :)

előzmény: budaik (#1875)

2017-02-25 00:10:23 dikalosz #1876

"Persze lehet azt mondani, hogy erre ott van a Minden idők legjobb filmjei toplista első 12 helyezettje, de ez pont más lenne, nem a legjobbat szavaznánk meg, hanem a legnépszerűbb legjobbat, mint a Vapiti esetében. Kicsit hosszabb és bonyolultabb folyamat lenne, lehetne akár több fordulós, hiszen rengeteg film van"

ChrisAdam

2017-02-25 00:02:46 budaik #1875

A mostani toplistával mi a baj?

Csak mert az IMDB 250 - is kb így épül fel...

előzmény: dikalosz (#1874)

2017-02-24 23:45:52 dikalosz #1874

Kedves cucu, de leginkább mindenki!
Nem akarnánk egy olyat csinálni, hogy kiválasztaná a nagyérdemű mindenidők legjobb x filmjét?
Így lenne egy nem is tudom hány darabos lista, ami a minden felhasználó által legjobbnak tartott x filmből állna. Szerintem emelné a nívót, meg beindulna az élet is egy kicsit!

2017-02-17 01:29:04 cucu #1873

Koszi a peldakat (most is meg korabban is). Ezek segithetnek abban, hogy javuljon a kereso, mert az teny, hogy sok "betegsege" van.

2017-02-16 19:24:33 csabaga #1872

Szerintem a keresőn változtatni kellene.A "kaland" szót beírva az "A kaland" nem jön ki,pedig csak a névelő a különbség,a Picasso kalandjai igen, és sok teljesen más találat szintén.Más próbák is azt mutatják,a névelőt lehagyva nincsen meg a film.Néha a névelő sem segít."A számolás" beírása kevés a "A számolás joga" megtalálásához.

2017-02-14 20:37:20 cucu #1871

Tamogatom. Ugyanez kene legyen, ha egy komment valasz egy masikra, akkor rakattinthass az "elozmeny: XY (#n)"-re es odaugorjon.

előzmény: necksprain (#1870)

2017-02-14 20:26:07 necksprain #1870

olyan funkciót nem lehetne beépíteni, hogy ha nézem egy adott felhasználó hozzászólásait a felhasználó profilján, és rákattintok x hozzászólására, akkor ne az adott fórum tetejét nyissa meg, hanem az ő hozzászólására ugorjon? szerintem hasznos lenne.

2017-02-13 21:13:28 ChrisAdam #1869

De mondjuk ezek legtöbbször a hivatalos leírások. Persze megértem, hogy sokszor spoileres, bajos, de nagyon sok törzstag van, ha egyre több mindent adunk a kezükbe, akkor aztán még nagyobb az esély, hogy takarítani kell utánuk. Én ezen az állásponton vagyok. Sokszor már a profilképek után is takarítani kell. :)

2017-02-13 20:28:54 csabaga #1868

Értem,de így remény sincsen rá,hogy a tartalmak valaha is rendben legyenek.Spoilerek,tárgyi tévedések,a tartalom teljes elmesélése vagy csupán dióhéjban való leírása,néha kínos mondatok.

2017-02-13 20:16:08 ChrisAdam #1867

Nem lehetne megoldani,hogy a filmek tartalmát a törzstagok javíthassák?

Nem támogatom. Egy leírás már sokkal érzékenyebb dolog, mint egy képfeltöltés vagy szereplő hozzáadása. Tegnap tapasztalhattuk a Vertigo topikjában, nyolcszor módosítottam, mire jó lett. Azt inkább támogatom, hogy bizonyos embereknek még adjunk hozzáférést ahhoz, hogy módosíthassanak egyet s mást.

2017-02-13 20:07:42 csabaga #1866

Nem lehetne megoldani,hogy a filmek tartalmát a törzstagok javíthassák?Másik kérdés.Az off-ba kellene offolni,de annak topiknak inkább kuka jellege van és az oda írt hozzászólások meg sem jelennek a főoldalon.

2017-02-11 10:43:11 Ugor #1865

Amúgy tényleg igaza van cucunak, valóban a közvetlen, emberi hang a legnagyobb motiváló erő. Az ember mindig mögé képzel egy arcot meg egy szándékot a leírt szavaknak, és az esetek túlnyomó többségében ezek pozitív jelek, és máris beindít, hogy örülök, ha minél hamarabb megtehetem, amit kért és örülök, ha ö is örül. Ha nagyritkán előfordul számonkérő türelmetlenség, vagy felesleges problémázgatás, az nem indít tenni senkit. Tényleg igaz, a 98 százalék tudja, hogy ingyen, a lap iránti szeretetből dolgozunk. És úgy is viszonyul. Kedvesen kér valamit, és meg is köszöni. Az észrevételeket, hibákat meg cserébe én is meg szoktam köszönni, mert minden apró javítás előbbre visz minket. Többen vannak, akik ezekkel a különféle kérésekkel privát üzenetben fordulnak hozzám. Aztán még az is lehet, hogy ebből az lesz, hogy OFF beszélgetni kezdünk. Szóval, jó ez a hely. És még mindig sikerült kiszűrni a hülyéket és az ittmaradtak meg még mindig a normálisok populációja.

2017-02-11 08:48:16 tomside #1864

És az átmenetileg hiányzó funkció neve: fuckció. :)

2017-02-11 08:41:31 BonnyJohnny #1863

(Amúgy én a komment kereső fukciót hiányolom.)

2017-02-11 08:35:15 BonnyJohnny #1862

Eddig eszembe se jutott, hogy valaki úgy kér filmet hogy nem látta/fogja megnézni.
Ugor eddig mindig rekord idő alatt tette fel a kéréseimet (amit, mindig meg is köszönök). Biztosíthatom, én mindig olyan filmet kérek, amihez "hozzá is nyulok".

2017-02-11 07:33:55 MicaHiro #1861

Az, hogy többen reagálnak egy filmes szempontból teljesen jelentéktelen kommentemre, mint egy filmesre szoktak, hát az csodálatos :D

Amúgy a normális párbeszédet én is támogatom, nem is írtam mást (sőt konkrétan írtam, hogy szükség van a kritikára). A stílus nem tetszett, ennyi. (Ezt egyébként továbbra is így látom, akkor is, ha nem volt benne rossz szándék.)

2017-02-10 23:01:36 PG #1860

Nem gondolom, hogy barmit is szamon kertem volna. Jo regen jeleztem par gondot, meg reagalas se volt ra. Most egy ertetlenkedo es lekicsinylo reagalas volt, erre gyorsan irtam parat, ami hirtelen eszembe jutott a sok kozul.

Amugy, ha letezne statisztika, lathatnad, hogy egy jo ideig en azon kevesek koze tartoztam, akik tartalommal probaltak meg feltolteni a weboldalt, de megkaptam, hogy minek tartalom, amikor a kutya se kivancsi ra. Tudomasul vettem, ennyi.

előzmény: MicaHiro (#1849)

2017-02-10 20:20:20 cucu #1859

Meg annyi jutott eszembe, hogy tobb modon is lehet hatassal lenni a KT-re. Ha pl leirod, hogy milyen bugot talaltal, milyen feature lenne hasznos es miert, vagy mondjuk milyen film hianyzik az adatbazisbol, azzal hasznos infot tudsz szolgaltatni. Nyilvan minel alaposabban irod le (pl a filmkero formot hasznalod, nem csak egy imdb linket kuldesz be), annal tobb infot es ezzel annal tobb segitseget adsz.

Emellett van egy "humanabb", motivacios resze is az egesznek. Ha kulturaltan, netalan kedvesen irod le, hogy mit szeretnel, ha egyertelmu, hogy szivesen vagy itt, az motivalo tud lenni a szerkesztokre. Ha kersz egy egzotikus afrikai filmet, majd utana leosztalyzod (merthogy lattad, es azert kerted), sot esetleg velemenyt is irsz rola, es ezzel az egesz kozossegnek jot teszel, az szinten motivalo. Ha viszont kersz egy egesz rakas ilyen filmet, de semmi nem kezdesz vele, az valoszinuleg inkabb lelombozza Ugort, ha o dolgozott azon, hogy osszeszedje az infokat, feltoltse, es mindezt csak azert "szepen mutasson" az adatbazisban.

Senkinek nem kotelezo semmi, de mivel a motivacio az egyetlen, ami az embereket mukodesre birja, ezert ezzel lehet a legnagyobb hatast elerni. Es ez meg csak nem is azon mulik, hogy itt mindenki ingyen es onkent dolgozik. Mert meg a fizetett munkamban is szamit a penzen tuli motivacio, es ha folyamatosan kreten a fonokom, eljon az a pont, amikor felmondok.

Es lassuk be, ez a szerkeszosegen is tulmutat. Ha velemenyt irsz egy filmhez, motivalo tud lenni, ha erkeznek ra valaszok, ha elindul egy beszelgetes. Es ha rendszeresen irsz, es soha semmilyen reakcio nem jon, vagy csak annyi, hogy ne beszelj itt baromsagokat, az meg demotivalo. Szoval az egesz kozosseg is igy tud epulni vagy leepulni.

2017-02-10 19:37:12 dikalosz #1858

Na ja. Van különbség a leírom a véleményem/panaszkodok között és aközött, hogy valaki egy ótvaros paraszt módjára károg (juuuj).

Csak mert papíron Neked válaszoltam, nem Rád céloztam ezzel:)
Sőt, senkire sem céloztam, na :D

előzmény: pepo05 (#1854)

2017-02-10 19:11:34 csabaga #1857

Nekem így hirtelen:Tévés ajánló értesítéssel,üzenet a szerkesztőnek,második tizedesjegy.

előzmény: cucu (#1856)

2017-02-10 18:46:16 cucu #1856

A halalkodas es a "1970-es vegi kabarek hangulata" kozott eleg nagy ter van a kritikak normalis kifejtesere. :-) Es amugy az esetek nagy reszeben ez is tortenik, es szerintem olyankor szoktak is ertelmes valaszok szuletni, es ettol viszonylag fuggetlen vannak fejlesztesek. A viszonylag fuggetlent ugy ertem, hogy attol nem lesz tobb idom, ha tobbet irtok, viszont nyilvan figyelembe veszem, hogy kinek mi faj.

2017-02-10 18:37:46 csabaga #1855

Pont erről van szó,itt mindenki a KT mellett van és nem ellene,függetlenül attól,ha erősebben fogalmaz.

Lehet állandóan hálálkodni,de szerintem ezt a tulaj nem várja el...

előzmény: pepo05 (#1854)

2017-02-10 18:31:53 pepo05 #1854

Mondtam én hogy nem 100%. :) Oké, akkor ez user error, mea culpa :) A másik "probléma" amit írtam viszont így is valid.

"Ha valaki ezt az oldalt használja,mellé kritikákat,érdekességeket ír másoknak,már azzal megtiszteli a működtetőjét és a többi tagot,szerintem."

Na ez abszolút így van. Hasonlón gondolkoztam én is...ha nem szeretném az oldalt, akkor nem jönnék picsogni a fórumba, ha idegesítőnek találok benne valamit, hanem simán csak fognám a *csába és "itthagynám", és kizárólag IMDB-n pontozgatnám a tapasztalataimat. De nem így van, mégis visszanézek mindig ide, hiába alapvetően csak "leltározásra" használom mindkét oldalt (és ilyen szempontból az IMDB tízpontos rendszere még jobb is...szerintem).

Szóval sajnos igen, ez nem jön le a kritikákból, lehet cucu és a kedves belső kör sem realizálja (de remélem, hogy tévedek), de aki károg, az is azért károg szerintem, mert alapvetően szereti az oldalt, csak bizonyos dolgaival nem ért egyet/nem tetszik neki. Ha nem így lenne, arra sem méltatná szerintem, hogy a fórumon panaszkodjon.

előzmény: dikalosz (#1852)

2017-02-10 18:31:47 cucu #1853

Szerintem ez a forum amugy pont erre valo. Es igen, itt konnyebben el tud veszni egy-egy dolog a beszelgetes kozepette, cserebe meg is tudjuk vitatni, hogy kit mi es miert es hogyan zavar. Mert sokszor ezek osszefolynak, es egy listan egy harom szoban leirt "feature" nem biztos, hogy ertelmezheto lesz, vagy hogy tenyleg az a problema. Lasd, van akinek a fejeben ugy el, hogy a barna szinnel egyutt vissza lehet kapni a 3 evvel ezelotti KT-t (van akinek meg az, hogy barhogyan vissza lehet kapni a 8 evvel ezelotti forumeletet). Szoval mindennel egyutt szerintem egy forum alkalmasabb ezeket megbeszelni. Es az az erzesem, ha hetente jonne ki egy-egy ujitas, fel se merulne ez a kerdes. Viszont a listatol sem fognak gyakrabban jonni. De ezt lehet, hogy csak en gondolom igy.

Es akkor egy kis mellebeszeles:
Gondolom, a "komment" is egy szep uj magyar szo, ez is az o (nyelv)ujitasuk lehet.;)

Hat ja 2017-ben tenyleg senki nem tudja, mi az hogy komment. Bezzeg tiz even at egyszer nem zavart, hogy "beszolas"-nak hivtuk, ami pedig tenyleg lehet felreertheto. Erre csak azt tudom mondani, hogy "no komment". Lehet, hogy ha nem ilyen baromsagokat vagnal a fejunkhoz, erdemibb valaszokat kapnal.

2017-02-10 17:35:22 dikalosz #1852

Az üzenet jele egy boríték, az értesítésé pedig egy harang. Wtf?

előzmény: pepo05 (#1850)