Drámák! Amik végletesen letaglózó hatással voltak rád! 👁

(vissza a topikok listájához)

2015-03-07 12:04:32 dikalosz #13

Ajánlom a 2014es De Behandeling című belga filmet. Dráma-thriller.

2013-02-22 22:07:50 Glasseye #12

És ami a legmegdöbbentőbb hogy igaz történet alapján készült.. Őszintén szólva 3-4x jött rám síróroham férfi létemre!

2013-02-22 22:03:22 Glasseye #11

youtube-on fönt van! Szerintem nagyon meginditó film, főleg hozzám 2 szempontból is közel áll, hiszen ismerősöm öngyilkos lett, felakasztotta magát.. és van 1 haverom aki szintén b**i!!!

Tényleg csak az nézze meg akinek van lelki ereje hozzá.. nagyon tömény és megindító történet egy olyan témáról ami fájdalmasan sok embert érint napjainkban is!

2013-02-22 21:27:16 flake #10

Nem láttam a filmet, de nem lehet, hogy azért volt önpusztító, mert egy másik EMBERNEK nem kellet?

2013-02-22 21:18:38 Glasseye #9

most nézem a imák bobbyért.. elég b **is dráma, de azért nagyon megrázó!! Mindig is utáltam a melegeket, és ez nem is fog változni.. Tudom h. nem tehetnek róla h. ilyennek alkotta őket az evolúció, de attól még nem kéne önpusztító életvitelt folytatniuk. Bobby ezt tette, és sajnáltam az egész családját! Bár nekem is vannak gyakran öngyilkos gondolataim, viszont már csak a családom miatt se, tudom abba beleroppannának! Sajnáltam hogy Bobby ennyire idióta volt és nem gondolt bele hogy ezzel tönkretesz mindenkit maga körül.. elsősorban anyját meg apját.. sőt testvérét is!!! És mindezt azért mert egy b**zi fiúnak nem kellett.. Háát nem tudom, lehet hogy depressziós volt,

2013-02-17 14:32:53 nejmed #8

Mondjuk ezek közül ami viszonylag ismeretlen az a Celda 211, ami egy spanyol börtöndráma, de valami eszméletlenül erős volt. Én úgy vagyok ezekkel a fajsúlyos dolgokkal, hogy szeretem, szeretem, de van hogy hetek, hónapok telnek el mire felkészítem magam rájuk - pláne ha régi veretes darabok. Ennek szellemében én a 211-es cellával kezdenék a helyedben. :) Az ember tragédiája mellett van még két animáció. A Jin Roh és a Másodpercenként 5 centiméter animék, de ne tartson vissza ha előítéleteid lennének, borzasztóan realista szemléletű, filmnyelvet gyönyörűen beszélő, csodálatosan kidolgozott munkák, amiknek nincs párja. A Jin Roht műfajában 1998 óta nem múlták felül, Shinai munkája pedig egy szerelmi történet.

2013-02-15 16:53:52 Raul #6

Incendies
Amour
Umberto D.

hogy csak a legutóbbi hármat említsem...

2013-02-15 16:49:48 Tenebra #5

Thomas Vinterberg: Születésnap
Lars von Triertől minden sokkoló
Fliegauf: Dieler - szabályosan rosszul voltam alatta
+ ilyen volt a Lazarescu úr halála is (ez főleg akkor üt, ha van benned egy egészséges hipochondria :D)

"Most ezt nem sznobságból írom, de a Hollwoodiak sztem tele vannak Happy Enddel és túlságosan elnagyoltak, mindenki által befogadhatónak minősülnek. nekem legalábbis ez a tapasztalatom velük"

Ez így van, de nem is baj, mivel a többségnek nem arra van szüksége a moziban, hogy búslakodjon, hanem arra, hogy feldobja valami, és jó érzéssel jöjjön ki. Ezért igazából nem is lehet elítélni Hollywoodot. Inkább a megvalósítás gyatrázatos. :D

2013-02-15 13:36:41 Glasseye #4

Köszi mind2őtöknek!! :DD Vároma javaslatokat továbbra is!

2013-02-15 13:11:18 Umberto #3

Lilja 4-ever
Thomas után
Hacsi
Idióták
A passió

2013-02-15 13:10:02 flake #2

Hát én egyenlőre csak egyet ajánlok:

Az utolsó kijárat Brooklyn felé

2013-02-15 12:43:25 Glasseye #1

Most nagy dráma filmek nézésében vagyok! Nemrég néztem meg Az elefántot, Now is Good-ot, Egy kosaras Naplóját, requiem egy álomért.. hogy csak néhányat említsek! Itt írjatok már valamilyen ilyen témájú filmeket amik nagyon nagy hatással voltak rátok. A lényeg hogy nagyon megrázó legyen.. Inkább művészfilmeket vagy nem annyira ismerteket várok tehát rétegfilmeket. Most ezt nem sznobságból írom, de a Hollwoodiak sztem tele vannak Happy Enddel és túlságosan elnagyoltak, mindenki által befogadhatónak minősülnek. nekem legalábbis ez a tapasztalatom velük