Foci EB 2012 👁

(vissza a topikok listájához)

• ...
2012-07-12 11:07:26 ChrisAdam #376

2012-07-05 18:58:16 BonnyJohnny #375

Az a vigyorgó pojáca lett az elnök? :O

:D

2012-07-05 18:43:39 ChrisAdam #374

....:DDD

2012-07-05 18:23:56 critixx #373

Breaking news: Kennedy elnököt lelőtték Dallasban. :P

előzmény: Xaos (#372)

2012-07-05 16:18:24 Xaos #372

A spanyolok jól péppé verték az olaszokat... :P

2012-07-03 22:45:21 BonnyJohnny #371

Egy topicot nem lehet törölni. Ezért is van több tucat, évek óta használaton kívüli topic a fórumon.

előzmény: Lil Martin (#370)

2012-07-03 22:32:44 Lil Martin #370

remélem, mielőtt törlik ezt a fórumizét, én leszek itt az utolsó hozzászóló. haha

2012-07-02 18:00:46 csabaga #369

92,mikor a dánok nyertek,beugorva a jugók helyett.A selejtezőcsoportban egyébként mindkétszer kikaptak tőlük...
88,egy kiváló holland csapat,ahol valódi sztárok voltak.
84,Platini "egymaga" megnyeri az EB-t.

előzmény: Ágó (#367)

2012-07-02 17:31:19 Kalti #368

Ez szép kis összefoglaló volt, én is 86-os vagyok, de nekem a 96-os eb még teljesen kiesett, biztos néztem egy-két meccset, csak valamivel rosszabb a memóriám , 9 évesen még valószínűleg annyira nem kötött le az egész. A 98-as vb-ről viszont már pazar emlékeim vannak, érdekes mód nem is annyira meccsrészletek, hanem az egész hangulata, ahogy apámmal izgultunk a meccseken. A 2000-es eb-től viszont már tisztán emlékszek minden jobb meccsre, és egyetértek, tényleg az volt a legjobb kontinens torna, nekem onnan még emlékezetes marad a holland-jugó 6-1, spanyol-jugó 4-3, Raul kihagyott büntetője a franciák ellen.

előzmény: Ágó (#367)

2012-07-02 17:17:27 Ágó #367

Szerencsétlenségedre csabaga most elgondolkodtam az elmúlt év Európa-bajnokságain és összeszedtem, hogy melyek voltak számomra a legemlékezetesebb pillanatok. Elszaladt velem a ló, sajnos hosszú lett az összefoglaló.
Én az 1992-es EB-ről még nem mertem nyilatkozni, így '96-tal kezdem. Szigorúan a legemlékezetesebb dolgokra koncentrálva.

1996:
- az angolok debütálását elrontotta Türkilmaz a Wembley-ben, utána persze beindultak Shearer-ék, megállíthatatlannak tűntek
- a holland-skót egy remek mérkőzés volt, bár 0:0 lett a végeredmény
- emlékszem a csalódott olaszokra. Mivel óriási meglepetésre kikaptak a csehektől a második csoportkörben, ezért a biztonság kedvéért győzniük kellett volna a már biztos továbbjutó németek ellen. Zoláék kihagytak egy 11-est, de a 88.percig még így is továbbjutásra álltak. Akkor ugyanis a másik pályán Smicer egyenlített az oroszok ellen, amivel a csehek gyakorlatilag kiejtették az olaszokat. Sacchiék lefújás előtt 1 perccel tudták meg, hogy ha így marad, akkor csomagolniuk kell.
- az egyenes kieséses szakaszt valamiért már nem annyira kísértem figyelemmel. (persze Poborsky álomgólja nekem sem maradt ki) Talán azért, mert akkor mentem külföldre egy időre
- Rómában néztük az örök klasszikus angol-német elődöntőt. Egy német fiatalokból álló csapatot is a mi szállásunkon helyeztek el, de mi az angoloknak szurkoltunk. Micsoda hosszabbítás volt!! Egyedül a 2006-os olasz-német ráadás mérhető hozzá.
- Hazafelé Rómából direkt megálltunk egy benzinkútnál és bementünk egy vendéglátóipari egységbe, hogy megtudjuk a döntő végeredményét. A többség csalódott volt...

2000:
- Életem legjobb focis világeseménye, meg kell erőltetnem magam, hogy tényleg csak a legfontosabbakra koncentráljak :)
- Jugoszlávia-Szlovénia örök kedvenc! A jugók emberhátrányból és 0:3-ról egyenlítettek hét(!) perc alatt
- a portugál-angol két olyan csapat játékát hozta, akik egy pillanatig sem álltak be védekezni
- a románok nagyon jók voltak azon a tornán
- a hollandokat én akkor nem annyira komáltam, örültem, amikor kizúgtak - az olaszok harmadik számú kapusa lett az EB hőse! Toldo rulez!!
- rengeteg utolsó perces gól!
- a francia-holland is szuper jó meccs volt
- adrenalinnövelő portugál-francia :(
- minden stimmelt, csak mi a fenéért kellett 4 percet hosszabbítani a döntőben, azt nem tudom. Nem voltak sérülések, nem állt sokat a játék. Persze, hogy egyenlítettek a köcsög franciák - az olaszoknak kellett volna nyerni azt az EB-t

2004:
- csoda az első és az utolsó meccsen: éljen Görögország!
- újabb spanyol pech... sebaj, majd négy év múlva
- francia-angol utolsó 3 perce
- nagyon csúnyán kiejtették az olaszokat, a második svéd gól a 89. percben igen gyanús körülmények között született
- holland-cseh!! Mekkora meccs!
- a cseh válogatott támadójátéka
- a portugál-angolon ismét hozták a formájukat a fiúk
- portugál-holland szurkolás a sátorban
- a döntőt fantasztikus hangulatban néztük több százan Szombathely mellett

2008:
- végre megtört a spanyol átok!!
- Mi a fene történt a hollandokkal? Az oroszok úgy lépték le őket, mintha előtte a tulipánosok nem vágtak volna 3-at a taljánoknak és négyet a franciáknak
- a törökök 3-szor hoztak vissza meccset a sírból
- nem tetszett, hogy ezen az EB-n megvariálták az egyenes kieséses szakasz alakulását, így ha valakivel már találkoztál a csoportkörben, akkor az elődöntőben rögtön újra mérkőztetek egymással - ez szerintem nem volt jó
- a spanyolok is 3 meccsüket döntötték el az utolsó percekben, higgadtak maradtak a döntő szituációkban - megérdemelt EB győzelem

2012:
- spanyol címvédés!
- Az "A" csoport alakulása :)
- svéd-angol és a harmadik angol gól! Welbeck mit művelt?!?!
- ukrán hangulat a svédek ellen
- Az ír szurkolók csodája!
- közel tökéletesen működő spanyol gépezet - hatékony foci bármi áron
- olaszok győzelme a németek ellen
- nem volt rossz EB, de erős közepes "osztályzatával" a leggyengébb az eddigiek közül

2012-07-02 16:42:36 csabaga #366

1980 óta nézek EB-t,84 óta komolyan és ez tetszett a legkevésbé.
Ha nem tévedek,mindössze kétszer fordult elő,hogy az első gólt megszerző csapat ne ért volna el legalább egy döntetlent.
Két gólos előnynél pedig vége volt a mérkőzésnek,akár el is lehetett zárni a tévét.
Bíztam benne,talán a döntő megmenti,erre minden idők legegyoldalúbb EB fináléját láttam.

A spanyolok ellen a horvátok is jól megállták a helyüket,akár nyerhettek is volna,portugáloknak a saját kezükben volt a sorsuk,hiszen az első büntetőt az ellenfél kihagyta,de itt...

2012-07-02 12:10:13 Tenebra #365

LOOOOL. Találó. :D

2012-07-02 11:59:50 critixx #364

2012-07-02 07:17:41 ChrisAdam #363

Eszméletlen. Hihetetlen. Feldolgozhatatlan.
Tegnap a spanyolok olyan focit játszottak, amit kellett volna az egész EB alatt. Gyors passzok, lukak megkeresése, ott előreadják, mennek a 16-osig, gyors csiki-csuki és gól. Támadás!
Az olaszoknak meg lendület kell, az a probléma. És ha nincs meg, akkor szart sem érnek. Egyébként is, ha jobban megnézzük őket, bukdácsolva toppantak be nagy szerencsével a döntőre. A csoportmeccseken csak a gyenge írek ellen győztek (:P), Anglia ellen 120 perces nulla volt, kivételesen a németek ellen tudták megszerezni a vezetést. És itt.... Az öltözőben maradtak.
A spanyoloknál az a helyzet, hogy nekik kell egy jó ellenfél ahhoz, hogy szép játékot játszanak. De ez csak az eddigi meccseikre igaz. Tegnap gyönyörűen játszottak, az EB legjobb meccse volt!
Nagy meglepetés volt. :) Torres behozása nagyon jó ötlet volt. A spanyolok újra. Már megint. Ki tudja letaszítani a trónról őket? Remélem senki.

2012-07-01 23:23:33 kobretti88 #362

Nagyon örülök hogy a spanyolok nyertek, arra viszont nem számítottam hogy 4-0 lesz. Viva Espana!

2012-07-01 23:22:21 VVega #361

Torres lett a gólkirály :'DDD

2012-07-01 23:19:24 Tenebra #360

Hát ez zárómeccsnek hihetetlen szar volt. :C A II. félidőt végiguntam. Azt hittem, a németek elverése után majd fognak valamit alakítani az olaszok. De ez mi volt amit csináltak? Alapvető hibákat vétettek. Még én is megláttam, pedig nekem csak iskolai élményeim vannak a focival kapcsolatban. :D Hogy lehet olyat, hogy 4-5 olasz rajta van 1-2 spanyolon, míg 1 spanyol gyerek számára meg teljesen szabad préda a kapu?! Meg milyen már, hogy ellövik a 3 cserét idő előtt, aztán mikor lesérül valaki, emberhátrányba kerülnek. Ezek azért nagyon durva melléfogások. A végére meg feladták, azért bekaptak még két gólt. Meg is érdemelték ezek után, pedig alapvetően én sem a spanyolok felé húztam.

2012-07-01 23:13:52 Gergő1993 #359

Spanyolország a világ legjobb csapata ez vitathatatlan, viszont az olasz válogatottat lehet szidni, mégis eb-döntőbe kerültek. Ahol viszont sajnos szégyenteljes játékot játszottak! De milyen érdekes... 2008 óta milyen sokan szurkolnak a spanyoloknak...

2012-07-01 22:51:10 Rorschach #358

Nem mondhatsz ilyet, mert négyen ugranak rád, mivel nyilván ez volt a titkos győztes terv.

előzmény: JeszKar (#357)

2012-07-01 22:39:28 JeszKar #357

Hát értelmes ember biztos nem tippelt erre az eredményre.

De szerintem olyan EB sem volt még, ahol a győztes csapat mindössze a döntőben focizott, és egyik másik meccsén se.

2012-07-01 21:36:53 Kalti #356

Itt futball van kérem, most nem lehet egy szava a hatereknek sem :)

2012-07-01 21:02:05 Rorschach #355

Na, akkor innentől Xavi passzol Piquének, Piqué passzol Xavinak...

2012-07-01 20:48:42 gaben #354

Ez a Prandelli pont úgy néz ki mint a Joe Pesci :-)

2012-07-01 19:48:26 Kalti #353

Hát, nem 3-3 lesz, arra ne igen fogadjatok :), nagyon óvatos lesz mindkét fél, vagy hosszabbításos meccs lesz ebből vagy egy gólt talál az egyik fél, és az fog dönteni, de ne legyen igazam. Aztán lehet, hogy a spanyolok a döntőre tartogatták a sziporkázást, és elhallgattatnak minden ellendrukkert :).

előzmény: kobretti88 (#352)

2012-07-01 19:39:26 kobretti88 #352

Én kevés gólos meccsre számítok, szerintem egy 0-0 simán benne van a meccsben. Hajrá spanyolok!

2012-07-01 18:20:07 manuva #351
2012-07-01 14:38:20 Csende Kristóf #350

Megálmodtam a 2:1-et a spanyolok javára, meglátjuk mi lesz. Jómagam egyébként az olaszoknak drukkolok.

2012-07-01 14:21:29 Ágó #349

Két kedvenc csapatom játszik ma, bármilyen eredménynek örülök! :)

2012-06-30 17:03:06 csabaga #348

Van esély a 0-0 -ra.

2012-06-29 18:02:16 Gergő1993 #347

Egy döntőben már bármi lehet, amelyik csapat idáig eljutott az már képes bármire. :)

2012-06-29 17:34:12 HejjaX #346

Sehol sem mondtam, hogy nem a spanyolok az esélyesebbek. Nyilván nekik van nagyobb sanszuk. De más lesajnálni az olaszokat (ezt nem teszem) és megint más reálisan felmérni a helyzetet (ezt teszem). Persze ha mondjuk 60-40 a spanyoloknak szerintem, ettől még nyerhetnek a taljánok.
És megint más drukkolni valakinek. Például az előző meccsen a németeknek, a döntőben viszont az őket elverő olaszoknak. Nem értem, mi ezzel a gond?

Amúgy meg kíváncsi lennék arra a pillanatra, amikor Del Bosque pályára küldi a fiait: "Nem tudom, nyerünk-e, mert 50-50%-ra teszem az esélyeket. Menjetek fel a pályára, majd meglátjuk, végül is ugyanakkora esélyünk van, mint nekik... de ne féljünk a vereségtől, mert ki is kaphatunk, nincs abban semmi szégyen."
Igazi hadvezérre vallana.

előzmény: Umberto (#345)

2012-06-29 17:24:24 Umberto #345

Helyes!

Tehát te azt gondolod, hogy Del Bosque gondolja azt, hogy ők az esélyesebbek, csak udvariaskodik. Amúgy viszont szerinted nem a spanyolok az esélyesebbek. Stimmt?

előzmény: HejjaX (#343)

2012-06-29 17:16:43 Raul #344

Azért az újság szalagcímeket meg az edzői és játékos nyilatkozatokat próbáljuk meg elkülöníteni egymástól.

2012-06-29 17:12:26 HejjaX #343

Megtennéd, hogy nem oktatsz ki és főként félinformációkból nem döntöd el helyettem, hogy mit gondolok?
Lentebb már leírtam, hogy az olaszoknak fogok szurkolni a döntőben. Az angolok és a németek a kedvenceim, de az olaszok állnak nálam a harmadik helyen.

előzmény: Umberto (#342)

2012-06-29 17:08:12 Umberto #342

Tekintve, hogy a spanyolok sem tudták megverni a csoportmeccsen az olaszokat, így nem kizárt, hogy komolyan gondolta. Ja, hogy te máris kezded az olaszok lesajnálását? Hát, ez sajnálatos. Csak nehogy ismét - az angolok és a németek után - nagyot koppanj.

előzmény: HejjaX (#341)

2012-06-29 17:03:22 HejjaX #341

Igazatok van, a németeknek sem ártana már megtanulni azt, amit a komcsik állandóan hangoztatnak idehaza: "Merjünk kicsik lenni!"...
De most komolyan, ezeket a nyilatkozatokat nagyképűségnek beállítani nem kicsit elfogultság. "Felfaljuk az olasz pizzát" - ja, tényleg inkább a "Megfekszi a gyomrunkat a talján pizza és az itthoni vébén csak harmadikok leszünk" cím kellett volna. Ne már...

A spanyolok már mindent megnyertek, nekik semmit sem kell bizonyítani. Ők nyilatkozhatnak visszafogottabban. De nem hinném, hogy Del Bosque valóban úgy hinné, hogy fifty-fifty az esély. Csupán udvarias - de nem őszinte. Ja, az tényleg jobb...

előzmény: Umberto (#340)

2012-06-29 16:29:51 Umberto #340

A németek szerintem beképzeltebbek. Most például a spanyol szövetségi kapitány azt nyilatkozta, hogy Olaszországnak tökéletes középpályája van, és hogy 50-50% esélyt ad mindkét félnek.
Kíváncsi lettem volna, hogy Löw hány százalék esélyt adott volna a mérkőzés előtt az olaszoknak...

előzmény: jesi (#339)

2012-06-29 16:17:13 jesi #339

Önteltség: spanyolok ebben az élen járnak az angolokkal együtt.

előzmény: Umberto (#319)

2012-06-29 15:18:42 Rorschach #338

Bocsánatot kérek, hogy én, mint tapasztalatlan, kérdést mertem feltenni, de annyit elárulok: a sajtó mindenhol buzdít, az edző és a játékosok pedig mindig bizakodnak. :)
Bár az tény, hogy ha ez a lenti mondat elhagyta Özil száját, az nem kis nagyképűségre és felelőtlenségre vall.

előzmény: Umberto (#337)

2012-06-29 15:11:44 Umberto #337

Ez nem buzdítás, hanem a másik fél lebecsülése. Ha ezt nem érzed, ahogy JeszKar sem érzi, akkor még sokat kell tapasztalnotok az életben.

2012-06-29 15:10:40 critixx #336

Most nem arról van szó, hogy mi gusztustalan és mi nem, de én értem amit mond és egyetértek vele. Mindig ez van. A németek elbízzák magukat, aztán seggre esnek. Teszem hozzá, az utóbbinak csak örülök.

2012-06-29 15:08:44 Rorschach #335

Már bocs, hogy én hülye megkérdezem, de mi a gusztustalan a buzdító cikkekben? Ha a "Na most ki fogunk esni a picsába" címet adják neki, az miért jobb?

előzmény: Umberto (#332)

2012-06-29 15:07:59 critixx #334

Minden egyes szavaddal egyetértek. Forza Azzurri!

előzmény: Umberto (#332)

2012-06-29 15:02:13 JeszKar #333

meg tudjuk =/= meg fogjuk

előzmény: Umberto (#329)

2012-06-29 14:33:27 Umberto #332

Emlékszem, mi volt 2006-ban, a német-olasz előtt. Ott is lesajnálták az olaszokat, és olyan címmel jelentek meg a cikkek, hogy "felfaljuk az olasz pizzát" és egyebek. Gusztustalan ez az übermensch...

2012-06-29 14:06:59 critixx #331

:DD

2012-06-29 14:05:21 Gergő1993 #330

Löw nyilatkozatában nem érzek nagyképűséget, Özilében már igen.

2012-06-29 13:06:24 Umberto #329

A "lehet, hogy nyer", és "tisztában vagyunk vele, hogy meg tudjuk verni az olaszokat" közt igencsak nagy a különbség. Amit te mondasz, az valóban nem nagyképű, Prandelli például úgy mondta, hogy "képesek lehetünk", Löw viszont biztos volt benne, hogy nyernek. Ez viszont önteltség, és a másik fél lebecsülése.
Özilnek pedig azt lehet üzenni, hogy ők is hamar rájöhettek, hogy nem a görögökkel játszanak.

előzmény: JeszKar (#327)

2012-06-29 12:59:11 carmine #328

Ne feledjük, hogy a mérkőzés előtti nyilatkozatok elsősorban pszichikai harc és felkészítés. Szólnak kicsit az ellenfélnek, de elsősorban a saját csapatnak. Del Bosque esetében vélhetően a csapatra nehezedő nyomást akarta enyhíteni. Lőw-ék pedig az önbizalmat akarták erősíteni.

2012-06-29 12:43:41 JeszKar #327

Oké, de akkor is, az hogy megállapítom, hogy a csapatom lehet, hogy nyer az nem nagyképűség.
Ha azt mondaná, hogy 5-0-ra verjük az Olaszokat, az már igencsak az lenne.

2012-06-29 12:35:09 critixx #326

Vicente Del Bosque a tegnapelőtti meccs előtt kijelentette, hogy a portugálok jobb helyzetben és előnyben vannak velük szemben... Nem tűnt túl optimista kijelentésnek.

előzmény: JeszKar (#325)

2012-06-29 12:29:07 JeszKar #325

Láttál már olyan edzőt, aki azt mondja, nem tudunk nyerni?
Nehogy már ezt nagyképűségnek állítsuk be!

2012-06-29 12:21:55 critixx #324

Ez egy jó összefoglaló cikk (angolul) a tegnapi meccsről és a két csapatról: [link]

2012-06-29 12:17:57 Kalti #323

Az spanyolok szerintem most nem örülnek, a németek stílusa jobban feküdt volna nekik, max 20-30% esélyt adtam volna a németeknek (ha is lehurrognak, ez nem elfogultság, ez realitás, attól függetlenül, hogy ki játszik szebben), az olaszok masszívabban tudnak védekezni, kiválóan kontráznak, velük sokkal nehezebb dolguk lesz a hispánoknak, de még így is egy hajszállal esélyesebbek.

előzmény: Umberto (#319)

2012-06-29 12:06:27 critixx #322

Özil a meccs előtt: "Az olaszok nagyon hamar rá fognak jönni, hogy ezúttal kikkel állnak szemben."
Löw a meccs előtt: "Tisztában vagyunk vele, hogy le tudjuk győzni az olaszokat.

Most nagyon csúnya gonosz leszek, de már csak emiatt is élvezet volt nézni az arcukat, mikor bekapták a két gólt, meg a meccs végén...

Umberto: Igazad lehet. Én reménykedem benne, hogy a spanyolok elkezdik megint az általuk művelt "focit" játszani, és addig passzolgatnak, meg hagyják 0:0-on a meccset, amíg az olaszok be nem indulnak és rúgnak nekik egyet vagy kettőt.

2012-06-29 12:03:47 Umberto #321

Fölényesen nem fogják, ebben biztos vagyok, mindenesetre beszédes tény, hogy Spanyolország az egyetlen góljukat az olaszoktól kapták, és ami érdekes, hogy Olaszország az egyetlen olyan válogatott, ami még egyetlen alkalommal sem állt vesztésre egy pillanatra sem, szóval nagy kérdés, hogy mi lesz, ha a spanyolok megszerzik a vezetést. Ha így alakul, és ennek ellenére is megnyerik az olaszok (tehát képesek fordítani), akkor Prandelli mint taktikai szakember ismét igazolhatja klasszisát.

2012-06-29 11:57:29 critixx #320

Én a németeket utáltam mindig is. :P

A döntőben remélem fölényesen elverik a spanyolokat az olaszok.

2012-06-29 11:56:54 Umberto #319

Löw a meccs előtt: "Tisztában vagyunk vele, hogy le tudjuk győzni az olaszokat."

A nagyképű, öntelt németek egész egyszerűen nem olyan jók, mint az olaszok, ezt kellene most elismerniük. Rorschach elképesztő hülyeségeket írogat, ezzel nem is foglalkozom. Az olaszok brutálisan jók, taktikailag és küzdésben világelsők, Cassano és Balotelli zseni, Pirlo művész, a védelem pedig csoda.

A vicces pedig az, hogy valszeg Spanyolország örül, hogy nem a németekkel kell játszaniuk, és megint rendesen le fogják sajnálni az olaszokat. Nemcsak ők, mindenki.

A legviccesebb pedig az lenne, ha Olaszország úgy nyerné meg az EB-t, hogy néhány nappal korábban Spanyolország simán elintézhette volna Horvátországgal kéz a kézben, hogy kiessenek a taljánok.

2012-06-29 10:37:58 JeszKar #318

Az olaszokat mindig is utáltam. De
1. Ők fociznak ellentétbe a spanyolokkal.
2. Most nem annyira defenzívek.
3. Kevesebbet színészkednek (bár azért még mindig lehet látni színházba illő jeleneteket.)

előzmény: Lil Martin (#317)

2012-06-29 09:47:15 Lil Martin #317

basszameg, tényleg jobbak voltak az olaszok.. a vége után vagy fél óráig még fel sem fogtam igazából, hogy a németek kiestek. innentől pedig hajrá olaszok, Balotelli vágjon még egyet és legyen gólkirály. egyébként az a gólja tényleg hatalmas volt.
egyébként álmomban sem hittem volna régebben, hogy lesz olyan, mikor ÉN az OLASZOKNAK fogok szurkolni.:D de hát a kisebb rossz mindig jobb. plusz ezek ezen az eb-n egész szimpik voltak, nem színészkedtek (sokat), meg fetrengtek össze-vissza.

2012-06-29 01:38:36 Xuja #316

Hallod, nem úgy volt hogy te nem szereted a focit? :)

előzmény: Gergő1993 (#315)

2012-06-29 00:51:41 Gergő1993 #315

Hát az biztos is, hogy soha nem feledem el azt az élményt, főleg, hogy az a csapat nyert akiknek 7 éves korom óta szurkolok! Gyerekkori álmom volt, hogy egyszer lássam győzni az olasz válogatottat egy világbajnokságon... És hogy még kint is voltam a döntőn? Na ez volt a hab a tortán!
Nem sok pillanat van amikor az ember elsírja magát... Nekem az volt az a pillanat. :)

előzmény: Kalti (#314)

2012-06-29 00:45:54 Kalti #314

Wow, tehát ott voltál a 2006-os döntőn? Felfoghatatlan élmény lehetett, irigyellek nagyon :), mondjuk én ott a franciáknak szorítottam, de még így se lettem volna szomorú, ha a helyszínen láthatok egy vb döntőt.

előzmény: Gergő1993 (#311)

2012-06-29 00:36:54 Gergő1993 #313

Balotellit amúgy nem szeretem, mert egy öntelt, nagyképű fasznak tartom (csakúgy, mint Cristiano Ronaldot), de kétségkívül remek futballista.

2012-06-29 00:35:07 critixx #312

2012-06-29 00:31:41 Gergő1993 #311

Itt van magyarul (Hajdú B.) is a vb-k történetének egyik klasszikusa, a legendás 2006-os németországi vb-elődöntő, amely hosszabbításának utolsó 2,5 percében Olaszország drámai meccsen, csodálatos játékkal az utolsó pillanatokban kiejtette az akkor is esélyesebb és százszázalékos házigazda német csapatot. Életem egyik legnagyobb sportélménye. Ez a győzelem jelentette azt számomra, hogy mehetek a berlini fináléra, ahol álmomat valóra váltva a helyszínen ünnepelhettem kedvenceim vb-diadalát.

2012-06-29 00:28:35 critixx #310

Igen. Végre egy MECCSET láthattunk, ellenben a tegnapi 120 perces ténfergéssel.

előzmény: Gergő1993 (#309)

2012-06-29 00:25:11 Gergő1993 #309

Hát jött, aminek jönnie kellett! Az igazi döntő! Az a 2 csapat játszott, amelyek valóban játsszák a futballt! Nem volt veszíteni valója az olaszoknak, mert amiért jöttek, azt már elérték, pedig hányan kiröhögtek az Eb előtt, amikor megmondtam, hogy Olaszország a négyben lesz...! Most is tessék nevetni! :) Nem a négybe, hanem a döntőben jutottak be! Én hiszek ebben a csapatban. Forza Italia, Forza Azzurri!

2012-06-29 00:24:51 Rorschach #308

"Egyébként az is egy külön tudomány, hogy egy nagy torna melyik szakaszán kell jól játszani."
Na ez nagyon igaz. Egyébként meg... ki tudja. Talán sort kerítek egyszer arra az objektív újranézésre, de az nem ma lesz :)

előzmény: Corey (#305)

2012-06-29 00:24:36 HejjaX #307

Jobbak voltak az olaszok, el kell ismerni. A döntőben nekik fogok szurkolni.

2012-06-29 00:19:59 critixx #306

Gyönyörű meccs volt! Végre! Minden elismerésem. Hajrá Azzurri! Remélem megverik a spanyolokat is.

2012-06-28 23:56:59 Corey #305

Igen, taktikusak voltak. A nyögve-nyelve részt pedig nem tudom, pontosan mire érted. Spanyolokkal partiban voltak és vezettek, horvátok nagy szerencsével tudtak csak egyenlíteni, Anglia meg egyszerűen alig várta a büntetőket, habár azon a meccsen az olaszok is tompák voltak.
A németek meg legközelebb visszavesznek az arcból, 2006ban otthon tudtak szimpatikusak maradni.
Plusz nem biztos, hogy megéri egy minden fonton betliző Bayernt kiküldeni 2 Real játékossal kiegészítve. Reus, Götze többet is kaphatott volna ennél.

2012-06-28 23:39:19 Rorschach #304

A németek helyében én is szenvedtem volna, ha ettől a válogatottól fél óra alatt két gólt kapok :D
Taktikus? Akkor szerinted eddig is taktikusak voltak, hogy nyögve-nyelve jutottak el idáig, "erőt spórolva", igaz? Szerintem amit ők játszanak, nem foci. Ezen nem változtat az sem, hogy a németeket önmagukhoz képest szép játékkal elverték. És szomorú, hogy két ilyen csapat fog vérre menően unalmas meccset játszani a kupáért. Tudom, a focit gólra játsszák, ez maximálisan igaz. Ettől függetlenül egyik sem érdemli meg az európabajnoki címet. Hangsúlyozom, szerintem.

előzmény: Corey (#303)

2012-06-28 23:28:24 Corey #303

"Minden tiszteletem Balotellié, aki akkora kurvanagy gólt rúgott, mint egy ház, és ennyi történt kilencven perc alatt. Az olaszok megint szart nem értek "

Szerintem nézd vissza a meccset, ha objektíven is képes leszel látni....Németország szenvedett, Olaszország pedig taktikus volt, fegyelmezett és úgy kontráztak, ahogy nagyon kevesen tudnak. Végig kontroll alatt tartották a meccset, leszámítva az első negyedórát.

2012-06-28 23:11:57 Rorschach #302

Gondolkodtam rajta, vajon van-e szó, mely kifejezheti az érzéseimet... Nincs.
Minden tiszteletem Balotellié, aki akkora kurvanagy gólt rúgott, mint egy ház, és ennyi történt kilencven perc alatt. Az olaszok megint szart nem értek, a benga néger meg megfélemlített egy egész csapatot - hogy ez mégis hogy a picsába történt, azt nem tudom, nem is akarom, viszont a döntő innentől nem érdekel, így, hogy egyik csapat rosszabb, mint a másik.
(Bár a focigyilkos spanyolokat még így is jobban rühellem, mint a németgyilkos olaszokat, szóval inkább ők...)

2012-06-28 23:04:14 slawter #301

Ennyit ert a pökhendiseg. Scheise!

2012-06-28 22:47:25 Xuja #300

Németek megint elkúrták.

2012-06-28 22:40:04 Tenebra #299

Ez a vége kegyetlen volt. :D Ilyesmi kellett volna eddig is. Sajnálom a németeket. :C

2012-06-28 21:44:44 Tenebra #298

Hát ezt én valahogy nem gondoltam volna. Még jó, hogy nem fogadtam senkivel, mert kurva nagyot buktam volna. Eddig legalábbis. Ki tudja, mit hoz a 2. félidő. (Én már tegnap megelőlegeztem ugyanis az EB győzelmet a németeknek. :'D)

előzmény: Kalti (#297)

2012-06-28 21:43:16 Kalti #297

Na, mi történt a nagy németekkel ? :) Nem lesz így ünneplés, érik a latin döntő, Balotelli gyerek meg amekkora furkó, akkora focista.

2012-06-28 16:54:50 HejjaX #296

Ez szerintem inkább annak köszönhető, hogy sok játékosuk Európában tolja a focit, ahol a végletekig kizsigerelik őket a szezon végére. Mire az Eb, Vb, Copa America-ra kerül a sor, a játékosok fásultakká válnak. Ezzel kéne valamit kezdeni, mert amíg ennyit játszanak a klubcsapatokban, addig nem lesznek élvezhető futball világesemények.
Na jó, legyen akkor Ghána meg Uruguay, csatlakozzanak Európához, ők legalább jól játszottak a Vb-n két éve.

előzmény: Kalti (#295)

2012-06-28 10:53:48 Kalti #295

Brazíliát és Argentínát ? Láttad te a tavalyi Copa America-t ? Sírva fakadtál ( és nem örömödben), olyan volt mindkét csapat, sajnos már ott is átvették az európai stílust.

előzmény: HejjaX (#293)

2012-06-28 10:00:52 ChrisAdam #294

A spanyolok olyanok voltak, mint egy darab szar. Nem tudtak mit kezdeni a portugálokkal, kicsit talán féltek is tőlük, ez okozta azt a nagy visszahúzódást. De a portugálok sem voltak nagyon zseniálisak. Egy-két megvillanásuk volt és annyi. A hosszabításban már felllendültek a spanyolok és nem egy olyan helyzetük volt, ami akár közelebb vitte volna őket a döntőig. Mindenesetre jó volt Ronaldo csalódott képét látni és iszonyúan örültem a végén, majd kiugrottam a bőrőmből. Ilyen feszültség még a legkeményebb horrorfilm alatt sem termelődik bennem. Nem is tudtam aludni. :/ De megérte. :D

:D

2012-06-28 00:11:15 HejjaX #293

Ez mondjuk várható volt, hogy fos focit láthatunk ma, holnap pedig a német-olasz jobb meccs lesz. Mivel ez tényleg hulladék focit hozott, reméljük, holnap is beválik a jóslat és remek futballt élvezhetünk.
A németek a legjobbak most, jót tenne a focinak, ha ők nyernék az Eb-t.
Esetleg be kéne venni Európába Brazíliát és Argentínát, hátha akkor jobb focit kapnánk. Végül is ha Izrael, Örményország meg Ciprus Európa, akkor ilyen alapon bármi lehet az.

előzmény: JeszKar (#292)

2012-06-27 23:56:27 JeszKar #292

A portugálok se voltak jók, de ők többet játszottak a rendes játékidőben. A spanyolok majdnemhogy semmit nem csináltak (és ez most nem csak erre a meccsre igaz).

Amúgy arra gondoltam a hosszabbítás alatt, hogy nem lehetne megoldani, hogy mindkét csapat kiessen, és holnap már Német-Olasz döntőt néznénk :)

2012-06-27 23:55:03 HejjaX #291

Nem hittem, hogy valaha a portugáloknak fogok szurkolni, de ezt a trágya spanyol focit látva ez is megtörtént. A portugálokat ezután se fogom szeretni, de most jobban megérdemelték volna a döntőt.
De hát ez van, Fortuna most egy ideje a spanyolokat támogatja.

2012-06-27 23:41:59 Kalti #290

Volt egy-két villanás, összességében kiegyenlített volt a rendes játékidö, meg rohadtul unalmas, a hosszabbításban mutatottakat tekintve jogos a spanyol továbbjutás. C Roncika fejét meg mindig priceless látni egy kiesés után :).

előzmény: caulfield (#289)

2012-06-27 23:34:12 caulfield #289

Portugália ezzel meg a rendes játékidőben próbálkozott, a hosszabbításra el is fogyott a szufla.

előzmény: Kalti (#287)

2012-06-27 23:32:00 caulfield #288

Nézve a spanyol portugált, különösen a továbbjutó kilétének ismeretében, Kerouac szövege ugrik be az On the Road-ból: Pusztul a foci.

2012-06-27 23:31:32 Kalti #287

Portugália tán kevésbé fos volt? :) A spanyolok legalább szerették volna elkerülni a büntetőket és próbálkoztak a hosszabbításban is.

előzmény: JeszKar (#285)

2012-06-27 23:30:50 Tenebra #286

Nem értem én sem ezt. Ráadásul kapufával. :D Gecyszar.

2012-06-27 23:27:17 JeszKar #285

Hogy juthatott egy ilyen fos csapat a döntőbe?

2012-06-27 20:44:30 Corey #284

Életemben először szurkolok a spanyolok ellen, és szintén először: Hajrá Portugálok!

2012-06-26 17:48:30 Gergő1993 #283

Ezzel az állítással teljes mértékben egyetértek. :)

előzmény: carmine (#281)

2012-06-26 17:37:45 critixx #282

Ha valaki, akkor én nagyon utálom a német válogatottat, de biztos vagyok benne, hogy ők fognak győzni. És teljesítményük alapján meg is érdemlik.

2012-06-26 17:31:50 carmine #281

Egyrészt egyetértek. Nekem sem a szívem csücske a német válogatott, de ami tény, az tény. Eddigiek alapján ők érdemelnék meg a végső győzelmet és tök mindegy kik játszik ott.

Amúgy témához kicsit kapcsolódva még. Nekem mondjuk az nem tetszik, hogy a szövetségi kapitány lehet külföldi is. Ha már válogatott, akkor az edző is legyen olyan nemzetiségű.

2012-06-26 17:14:58 Rorschach #280

Én örülök, hogy egyre többször, több helyen alakul ki ilyesmi származási vita a német válogatott körül - végső soron ez azt jelenti, hogy a játékukba nem nagyon lehet belekötni, az összetétel pedig ilyenkor mindig jó fogást biztosít. :)
De most komolyan, kit érdekel a bőrszínük, vagy a felmenőik állampolgársága? Jól, látványosan és eredményesen fociznak, összeszokott és profi válogatottként, nekem meg ennyi bőven elég.

2012-06-25 19:13:05 carmine #279

Értem mire akarsz kilyukadni és nem ismerem a családfájukat. Még az is lehet, hogy van akinek azok. De mivel ők született németek így teljes joggal német válogatottak. Nem a szüleik, meg a nagyszüleik játszanak. Azért mert nem német a családneve vagy más a bőrszíne, attól ők még németek.
De mint én is írtam: elsődlegesen a honosított kifejezésre írtam. Pusztán a tények végett.

előzmény: Umberto (#278)

2012-06-25 19:07:13 Umberto #278

Már írtam: anya, apa, nagypapa, nagymama - mind németek mindenkinél? A dédszülőkről ne is beszéljünk.

2012-06-25 19:05:39 carmine #277

Hányadik generációtól számít valaki tősgyökeresnek? Amúgy arra írtam, hogy "honosított". Mvel ők maguk németek, így őket nem kellett honosítani.

előzmény: Umberto (#276)

• ...