Ajánlj egy dokumentumfilmet 👁

(vissza a topikok listájához)

2013-11-01 22:14:48 zéel #31

Dokuszemle sok-sok dokumentumfilmmel: [link]!

2013-10-30 16:52:00 Glasseye #30

Növénytan óra keretében a növények egyedfejlődése, evolúciója fejezetnél a professzor úrral megnéztünk egy kiváló dokumentumfilmet amia youtube-on is elérhető, igaz, csak feliratosan. Arról szól hogy az evolúció igaz e vagy hamis, illetve hogy miért nem lehet igaz, vallásról és sokminden egyéb szociológiáról is szól!

Az angol címe: Did Darwin kill God? (Minőségi BBC-s doku)

A fenti linken lehet teljes hosszában megnézni! Mindenkinek ajánlom akit érdekelnek a természettudományok!

2013-10-27 21:26:32 tettstudio #29

Sziasztok!

Elkészült egy hiánypótló film a Magyarországon élő Andok-beli közösségről.

Kritika a Filmvilág blogon:

Filmbemutató: 2013. október 30. (szerda), 18h, DocuArt Mozi

A projektről bővebben: http://intiraymi.hu/

A film elkészülését az Inti Raymi projekt keretében az Európai Unió Európai Integrációs Alapja támogatta.

2013-09-13 18:51:21 mitbrille #28

Happy People: A Year in the Taiga - nem reg talalkoztam vele. Szerelem volt elso latasra.

Másik Magyarország - Töredékek egy falu hétköznapjaiból - ez egy kesobbi talalkozas es megcsalas a vege.

Mindkettot batran ajanlom mindenkinek.

2013-01-10 01:47:16 ormos #27

sziasztok!

találtam egy jó kis dokumentumfilmet, de nem találtam hozzá magyar feliratot, tud esetleg valaki magyar feliratot hozzá? látatlanba nem szeretek filmeket ajánlani de belenéztem, angolul sajnos annyira jól nemtudok, de látszik a filmen hogy valami eredetit akar közvetíteni egy olyan életformát ami rendkívül érdekes, de a mai városi ember elfelejtett... olyan Derszu Uzalás :D és Werner Herzog rendezte! Magyar felirat kéne hozzá!

2013-01-03 12:46:45 project640 #26

Engemet, ami nagyon megrázott az a Darwin's Nightmare. Nagyon odatevős doksi-film. Ez utána film után egy kicsit máshogy néz az ember a világra.
Az utolsó mondatok egyike: egy orosz teherszállító gép pilótája orosz akcentussal mondja: - az angol gyerekeknek dél-afrikai szőlőt szállítok, míg angliából fegyvereket szállítok Afrikába. .. ebbe a mondatba benne van minden! ahogy mondja, aki mondja ...

egy ausztrál 3 gyermekes pilóta berágott egy afrikai prostira részegen, és megölte ... az ügyből nem lett semmi (ez csak egy narrátori részlet a filmből)

2012-06-28 22:50:01 mitbrille #24

Ilha das Flores (1989)

XX. századi civilizációjának kritikája. Vallás, holokauszt, éhinség, állam, kapitalimus kritika így együtt egyszerűen, közérthetően. Evolúció, fejlődés, de merre is?

(Ezt ajánlom mindenkinek, ha már egy "kritikus tömeg" ez itt. Vagy mi a szösz.)

2012-04-09 17:07:55 dézi #23

ja, és fent van youtube-on is.

előzmény: dézi (#22)

2012-04-09 17:05:18 dézi #22

nekem még nem volt erőm megnézni, de ez szerintem biztos érdekes: The Bridge - a Golden Gate híd öngyilkosairól szól.

2012-04-09 13:56:09 HejjaX #21

Állatokkal kapcsolatban ezt a 2-t tudom ajánlani: The Cove és Sharkwater.

2012-04-09 12:08:42 MicaHiro #20

Én ezeket ajánlom:

2012-04-09 00:20:37 manuva #19

Dig!

2012-04-09 00:12:05 mitbrille #18

Folytathatjuk?

Tehát tudnátok ajánlani még pár kiemelkedő dokut?

Így késő este két régi kedvencet említek:
- Nanuk az eszkimó
- Ember a felvevőgéppel

2012-04-06 10:01:29 Raul #17

Köszönöm szépen kedvességedet, én használom is, egyes (nem)értőkkel ellentétben. :)

2012-04-05 01:02:29 mitbrille #16

Köszönöm Az emberi piramis és a Titicut Follies ajánlásokat. Igyekszem őket megtekinteni.

Egy nyár krónikája, Exit Through the Gift Shop, Jesus Camp, Catfish, March of the Penguins, Waiting for "Superman" - ezeket pedig ajánlom én is azoknak, akik esetleg még nem látták volna.

Sötétség és köd - hathatós közbenjárásomra készült el a magyar felirat hozzá. Kösz Csaba ha erre jársz!

További ajánlásokat, ha kérhetem!

ui.: műfajonként menüpontot pedig ajánlom neked kedves (mű)értő.

2012-04-04 09:49:07 Raul #15

Mondjuk szerintem pont erre jó a "műfajonként" című menüpont...

2012-04-04 00:57:34 Hannibal Lecter #14
2012-04-03 21:35:57 von Schatu #12

Ha esetleg érdekelnek a tengeralattjárók. Nagyon tuti, régen vetítették magyarul is, csak most már nehéz hozzájutni. Torrenten itt-ott elérhető angolul.

2012-04-03 21:35:02 Tenebra #11

Rouchtól mostanában láttam az Egy nyár krónikáját én is. Tudom ajánlani szintén.

Szerintem a Gimme Shelter is nagyon jó. 1969-es. Rolling Stones koncert, ahol kinyírtak valakit a Hell's Angel tagjai. Nagy hatású.

Hosszú futásodra mindig számíthatunk - rövid, de kurva jó.

Az Ügynök élete is fasza szerintem.

2012-04-03 21:11:52 critixx #10

Jean Rouch munkásságát is ajánlom, különösen Az emberi piramist (bár az inkább dokumentum-játékfilm) és az Egy nyár krónikáját.

Még egy megrázó remekmű, ami témájában kapcsolódik a Bebukottakhoz: [link]

2012-04-03 20:52:43 mitbrille #9

Hi,

Ezek 90%-át volt szerencsém látni. Több közülük személyes kedvencem, mint az Ember a magasban, a Bebukottak és Buena Vista Social Club. A Hétköznapi fasizmust pedig vagy 100szor meg kellett nézzem, bizonyos okok miatt.

Megemlítek pár további kedvencet, ami eszembe jut:
Ne sápadj!, Woodstock, Up sorozat, Qatsi trilógia, Grizzly man, Sans soleil, Heima, Workingman's Death, Araya, Chronique d'un été.

Remélem van még a tarsolyotokban!

2012-04-03 20:21:46 Jereváni Rádió #8

Budapest retro, Buena Vista Social Club, A pityergő teve története, A szabadság vihara, K - film a prostituáltakról, K2 - Az éjszakai lányok, Küldetés, Magyarfutball - a 91. perc, Malaccal teljes, Ember a magasban, Powers of ten, Puskás Hungary, Szürke barátság, A villanykörte összeesküvés, DiG!, Pol Pot megye punkjai, Szemünk fénye, Zuhanás a csendbe, Tupac: Resurrection, Who killed the electronic car?

2012-04-03 06:13:05 ChrisAdam #7

A legjobb dok.-film.

2012-04-03 00:52:15 azazell0 #6

Hétköznapi fasizmus - az orosz film egyik nagy tanítómesterének (Tarkovszkij, Mihalkov, Csuhraj és még sokan az ő tanítványai voltak) filmje. Sok iróniával és humorral mutatja be a fasizmus konkrét aspektusait, részleteit.
The Triumph of the Nerds: The Rise of Accidental Empires - Apple, Microsoft stb. (utána ajánlott dokudráma: Pirates of Silicon Valley)
Men Who Swim - svéd amatőr szinkronúszó FÉRFIAK!

2012-04-03 00:12:21 critixx #5

Szerintem ezzel mindenképp érdemes próbát tenni: [link]

2012-04-02 23:43:06 Umberto #4
2012-04-02 23:41:47 limupei #3

2012-04-02 23:16:18 manuva #2

A háború ködében, The Corporation

előzmény: mitbrille (#1)

2012-04-02 23:13:17 mitbrille #1

Hi,

Láttam már rengeteg dokumentumfilmet kerek e világon, kezdve Godfrey Reggio, Werner Herzog, Ron Fricke, Gulyás Gyula, Gulyás János, Gazdag Gyula, Schiffer Pál, Gyarmathy Lívia filmjeit. Hatalmas a dokumentumfilm éhségem, s bizonyára tudjátok milyen nehéz jó dokumentumfilmet találni.
Tudnátok ajánlani egyet-kettőt? Ami fontos témát dolgoz fel, megérintett benneteket, lényeges információval szolgált, különös hangulata volt vagy csupán teljes káoszként hatott.
Tehát igazi dokumentumfilmeket keresek. Kérlek említsetek párat!

Köszönöm!