Alkotói sarok - Saját novellák, regények, zenék, videók 👁

(vissza a topikok listájához)

• ...
2021-07-28 00:07:16 shadowfax #882

Sziasztok,

Johnny Guitar: A fegyverforgató nő - videó esszé a klasszikus hollywoodi korszak nőközpontú westernfilmjeiről, elsősorban a Johnny Guitar elemzésén keresztül, a barátom tolmácsolásában és az általam fordított felirattal már magyarul is elérhető. Jó szórakozást!

2021-06-27 21:34:54 shadowfax #881

Sziasztok, a barátom videó esszéjét szeretném a figyelmetekbe ajánlani, amihez nemrég fordítottam magyar feliratot: Mad Max: A harag útja legjobb jelenete

2021-06-04 11:11:07 kaamir #880

Sziasztok,

mától a könyvesboltokban a második regényem, Veszettül címmel.

Online is megrendelhetitek, pl. ezen az oldalon.

Tartalom:

2019, Budapest
Egy férfi sétál a Margit hídon. Gondolatban elbúcsúzik a fiától, aki több mint két évtizeddel korábban tűnt el. Magában elszámol a bűneivel, és meggyászolja a halottjait. Azokat is, akik miatta haltak meg. Már csak egyetlen dolga maradt az életben.

Belép egy budai bevásárlóközpontba, felmegy a második emeletre, benyit egy üzletbe. Szó nélkül előveszi a fegyverét, és fejbe lő egy férfit. Az ember a gyerekéért mindent.

1996, Terecseny, a Zselic mélyén
Balogh Sanyikának nyoma vész. A rendőrség tehetetlen, a kisfiú barátai sem tudnak semmit. A tizenkét éves Major Tímea sem, aki anyja bosszantására csapódott a főleg cigányokból álló fiúcsapathoz. Amikor néhány nappal később a kislányt se találják, az apró falu élete fenekestül felfordul.

2021-05-31 11:56:29 moe #879

Sziasztok! Ezúttal a Friends: The Reunion-ról készítettem egy spoileres értékelőt, amit ide kattintva meg tudtok nézni. Beszélek benne a film felépítéséről, a szereplők sorozat utáni életéről és arről az érezhető kettősségről, amit a film nézése közben áthatott, mivel a rajongói nosztalgia örömmel töltött el, de mellette elkeserített az a tény is, hogy láthatóan a sorozat jobban öregedett, mint a színészei. Köszi, ha megnézitek a videót! :)

2021-05-22 09:47:38 ryood #878

Rátóti Zoltán. (Egyébként a videó leírásában feltüntettem minden anyagot, ami nem saját alkotásom.)

előzmény: Lady Ópium (#877)

2021-05-22 09:37:05 Lady Ópium #877

Itt Te vagy a narrátor?
Olyan a hangod mint Kaszás Attilának, legalább is elsőre teljesen olyan volt :)

2021-05-21 22:03:06 Ugor #876

4 floppyn volt meg, akkora volt. :o))

2021-05-21 21:59:31 BonnyJohnny #875

Nekem nem rémlik, hogy Resident Evillel játszottam volna... (ettől persze még ismerem). Benny Bug születése előtt asszem Doomal játszottam (hasonló műfajban). :D

2021-05-21 21:59:02 ryood #874

2021-05-21 21:34:19 Ugor #873

Köszönöm, megnéztem.

2021-05-21 20:26:31 ryood #872

egy éve nem csináltam új videot. ez elsősorban azért esett így, mert főállásban dolgozom tavaly augusztus óta, és a szabadidőm lényegesen lecsökkent, valamint hónapokon át jegyzeteltem, ötleteltem, de semmi sem tetszett, ami eszembe ötlött. végül kb. egy hónapja összeállt a fejemben, hogy mivel akarok most foglalkozni alkotásügyileg. a társadalomkritikából, közéletből, politikából elég, ettől el akartam mindenképp távolodni, és valami emelkedettebb helyre vágytam (ahol szándékozok is maradni...) szóval összeállt minden, hogy akarok egy emlékvideot egyik kedvenc filmrendezőm, Kim Ki-duk számára, amiben a hozzám közel álló távol keleti tanítások (zen, advaita), valamint egyik "példaképem", Hamvas Béla szellemisége egyesül. a végeredmény a Hazatérés című installáció lett. ajánlom sok szeretettel figyelmetekbe. lassuljatok le/be, felejtsétek el kicsit a világot, ami körülvesz, zárjátok ki negyedórára azt az őrületet, amit életnek neveznek.

2021-05-21 17:12:14 Benny Bug #871

Köszönöm! :D Az meglehet, az első két klasszikus rész idejében még gondolat se voltam. Jó egyébként, hogy vannak itt is akik ismerik/szeretik a Resident Evil-t. :)

2021-05-21 16:58:39 Ugor #870

Tartok tőle, hogy már akkor játszottam a Resident Evil-lel, amikor te még kromoszóma sem voltál. :o)) Szóval, igen, hallottam róla... ))
(amúgy nagyon kedvelem a videóidat...)

előzmény: Benny Bug (#869)

2021-05-21 16:45:39 Benny Bug #869

Halihó!
Aki szeret játszani, minden bizonnyal hallott már a Resident Evil-sorozatról. Nemrég kijött legújabb része, a Village. Hatalmas hype övezte a megjelenést, ebben a videóban pedig arról osztom meg tapasztalataimat, hogy is sikerült a Capcom horrorjátéka. Jó szórakozást! :D
Ui: A játéksorozatot, kérlek amennyiben nem ismeritek, semmiképp se ítéljétek el a borzalmas filmadaptációk miatt. Köszönőviszonyban nincs a kettő egymással. :)

2021-05-10 19:44:45 moe #868

Sziasztok! Ezúttal a The Father című filmről készítettem egy mélyebb elemzést. Ide kattintva meg tudjátok nézni. Köszi előre is! :)

2021-04-27 19:35:23 Benny Bug #867

Sziasztok,
Épp az Oscar előtti délutánon tudtam megnézni a "The Father" című filmet, ami meghozta a második díjat Sir Anthony Hopkins-nak. Legújabb videómban erről a filmről beszélek egy keveset, illetve ajánlom figyelmetekbe. Köszönöm, ha megnézitek! :)

2021-04-26 11:41:58 kaamir #866

Hamarosan megjelenik a második regényem, de az Animus Kiadó honlapján már most előrendelhetitek, ha érdekesnek találjátok. Örömmel veszek tőletek minden visszajelzést, legyen az pozitív vagy kritikus :)

2021-04-24 19:00:57 Benny Bug #865

Sziasztok! :D
Ma az új Mortal Kombat-filmről dumálok egy kicsit friss videómban.
Fontos megjegyeznem, hogy az alapjául szolgáló játékokat nem igazán ismerem, eddig egy résszel játszottam nagyon keveset, szóval ez abszolút egy laikus szemmel készített kis ajánló.
Köszönöm, ha megnézitek. :)

2021-04-22 22:11:07 moe #864

Sziasztok! Az Oscarra jelölt filmek utolsó részéhez értem, amiben a Minari című filmről beszélek és a Legjobb eredeti forgatókönyv kategóriájáról. Ide kattintva meg tudjátok nézni! Köszi előre is! :)

2021-04-20 20:31:09 Benny Bug #863

Majd igyekszem mindenképp kevésbé hadarni, a következő videókban. :)

2021-04-20 20:26:36 Ugor #862

Nézd, a hadarás nem csak a te sajátod, hanem ennek a műfajnak egy sajátos velejárója. Az illető erőt gyűjt, felszívja, felturbózza magát "adás idejére", aztán amikor felvétel van, nyomja, ami a csövön kifér. És ez van, akinek valamennyire jól áll, van, akinek nem annyira. De nekem például nehezebben követhető az információ, ha hallok valami újat vagy érdekeset, és közben meg a vonat már továbbment, mire megértem, vagy feldolgozom. De lehet, hogy ez csak az én egyéni problémám.

előzmény: Benny Bug (#861)

2021-04-20 20:10:02 Benny Bug #861

Köszönöm szépen az észrevételt, Ugor. Örülök hogy így látod. Szerintem ez arra vezethető vissza, hogy nem igazán kedvelem ezeket a “ki ha nem én” kategóriás nagyképű videósokat, így ezen formátumban is igyekszem önmagam adni.
A hadarás teljesen jogos észrevétel, sajnos néha becsúszik, de dolgozom rajta. :)

2021-04-20 20:04:18 Ugor #860

Benny fiú, azt hiszem, azt kedvelem benned igazán, hogy nincs meg a videóidban az a nyomasztó felsőbbrendűségi tudat, amit más videókritikákban sokszor tapasztalok, hogy én, nagyarcú próféta ideülök és jól megmondom neked, te kis hülye a tutit, hanem inkább óvatosan rakod mellé a saját kis megjegyzéseidet, anélkül, hogy másokat megpróbálnál folyamatosan alázni vagy megbántani. Meg még egy dolog... talán régebben nem hadartál ennyire. Vagy csak rosszul emlékszem. Szóval, ez egy szimpatikus dolog, na!

előzmény: Benny Bug (#859)

2021-04-20 19:43:24 Benny Bug #859

Sziasztok!
Én is megnéztem Thomas Vinterberg & Mads Mikkelsen új filmjét - Még egy kört mindenkinek - ha pedig érdekel a róla szóló videóm, akkor katt ide és meg tudjátok nézni. Annyit már most elárulnék, hogy rég nem láttam ennyire tökéletes filmet. Sok szeretettel várok mindenkit, akit érdekel a téma. :)

2021-04-13 17:46:05 moe #858

Sziasztok! Ezúttal Thomas Vinterberg filmjéről, a Még egy kört mindenkinek-ről (Another Round | Druk) készítettem egy kritikát, amit ide kattintva meg tudtok nézni. A forgatás tragikus hátteréről, a zseniális Mads Mikkelsenről és a Legjobb rendező kategóriájáról is beszélek egy kicsit a videóban. Köszi, ha megnézitek! :)

2021-04-06 21:08:43 ryood #857

nem tudom volt-e már itt (ha igen, elnézést az újrázásért) korábbi Nils Frahm-Tarr Béla homage
Nils Frahm - Harmonium in the Well

2021-04-06 18:59:30 moe #856

Sziasztok! A Sound of Metal című film egy hatalmas pozitív meglepetés volt számomra, így erről készítettem egy kritikát, amit ide kattintva meg tudtok nézni. Az Oscarra készülve a legjobb Férfi főszereplő kategóriáról, Riz Ahmed elhivatottságáról és a zseniális hangkeverésről is beszélek. Nagyon köszi, ha megnézitek! :)

2021-04-05 14:20:55 moe #855

Köszi Ugor! Tök jó, hogy megosztod :) Viszont akkor tovább haladva az Oscar kategóriákon a Legjobb NŐI főszereplő kategóriáját és a Promising Young Woman-t is megnéztem és készítettem erről is egy spoileres kritikát. Ha van kedvetek, ide kattintva meg tudjátok nézni! :) Köszi!

2021-04-03 16:22:30 Benny Bug #854

Sziasztok!
Egy merőben más jellegű videómhoz kerestem háttéranyagot, amikor érdekes témába botlottam. Meglepődve tapasztaltam, hogy a magyar YouTube-on még senki nem foglalkozott külön videó keretében a témáról, pedig egyébként nagyon érdekes, így vettem a bátorságot.
Egy kis kitekintő a sok filmajánló és egyéb mellé: A Borley-birtok története, avagy Anglia egyik leghíresebb paranormális helyszíne. Ha van kedvetek, nézzetek bele, elég sok időt beletettem az elkészítésébe. Remélem hogy érdekesnek találjátok. :)

2021-04-02 00:24:36 Ugor #853

Csak megosztottam a gondolataimat... és most még azt is megtudtam közben, hogy ott tekerni is tudok. Köszi! Máskor is nézek ám!

előzmény: moe (#852)

2021-04-01 23:23:18 moe #852

Köszi a véleményt! :) A felvezetőt azzal kezdtem, hogy minden kritikámban szeretnék majd egy-egy kategória jelöltjéről is beszélni, sajnálom, ha számodra ez a formátum nem nyerő, remélem azért az érdemi részek tetszenek benne, amit a filmről mondok. Oda tudsz tekerni, vannak külön fejezetek, így a számodra uncsi részeket át tudod ugrani. :)

2021-04-01 21:49:19 Ugor #851

Nyilván azért teszed közzé, mert kíváncsi vagy a véleményünkre. Én például kb. négy percig hallgattam, hogy majd erről meg arról fogsz beszélni... aztán kiderült közben hogy még ezt sem láttad, meg azt sem láttad. de majd lesz szó aról, amit viszont igen... és itt egy kicsit már lanyhult az érdeklődésem.

előzmény: moe (#850)

2021-04-01 21:04:54 moe #850

Sziasztok! Elkezdtem pörgeti az Oscarra jelölt filmeket. A Nomadlandről készítettem egy kritikát, ide kattintva megnézhetitek. :)

2021-03-03 18:31:44 moe #849

Sziasztok! Ezúttal a Malcolm & Marie című filmről készítettem egy spoilermentes kritikát. A készítője, Sam Levinson az Eufória sorozat kapcsán lehet ismerős. Érdekes koncepciójú kamaradráma, de szerintem nem sikerült olyan jól, mint amilyen lehetett volna és ez köszönhető a színészeknek is. Ide kattintva meg tudjátok nézni! Köszönöm! :)

2021-02-27 16:22:14 tomside #848

Kedves Moe, természetesen félrekattintottam a válasz opciónál. Köszönöm, hogy magadtól is összeraktad ezt, most akkor csak feleannyira érzem magam bohócnak. Még egyszer: elnézésed kérem, már korábban is láttam, hogy alkotsz, és baromi jó, hogy itt vagy!
Az alkotástól másnak sem kívántam elvenni a kedvét, minden jót kívánok!

előzmény: moe (#847)

2021-02-26 21:34:27 moe #847

Szia! Úgy látom, belekeveredtem valami olyan parázs vitába, amiben csak véletlenül lettem megemlítve. :D Én már 9 éve 8 hónapja (a KT szerinte) regisztáltam ide, a Youtube csatornám pedig mindössze egy éves, így nem hiszem, hogy rám gondoltál ennél a kommentnél. :) Ráadásul olyannyira "alulpromózom" magam, hogy a tavaly év végi 100 napos KT kihíváson említette meg egy másik kedves KT-s felhasználó, hogy betehetném ide a videóimat, hiszen erre való ez a csoport, így mindösszesen csak 2-3 hónapja szoktam ide kitenni, ráadásul csak a filmes kritikáimat annak ellenére, hogy többségében sorozatokról készítek videókat. De úgy érzem, az nem idevaló. Szóval csak szerettem volna ezt tisztázni és mindettől függetlenül feltételezem, a kommented nem nekem szólt. :)

2021-02-26 20:26:43 Ugor #846

Ok, mindezt értem, de végül is mi akadályoz meg abban, hogy ugyanúgy használd az oldalt, mint bárki más, ugyanúgy fórumozz, filmeket osztályozz, értékelj, és a világ legtermészetesebb dolga lenne már évek óta, hogy ideírj, mint teljesjogú KT-s fórumtag? Hiszen nagyon szeretnéd megmutatni magad, meg kíváncsi is vagy mások véleményére.

előzmény: c0m1n65un (#844)

2021-02-26 20:10:54 franci #845

Rámenősnek kell lenned, és te keresed az embereket, akik esetleg feliratkoznak rád. Oké. De ezt hol helyezed el abban a folyamatban, amit öngyógyításnak hívsz? Maga az alkotás, hogy tartalmat hozol létre, ezáltal kifejezed magad, teljesen rendben van. A közzététel is. Viszont azzal, hogy az első kommented megismételted 2 nap múlva, és rögtön egy kazal linkkel promotáltad magad, valószínűleg elriasztottad azt is, aki szánt volna rád az idejéből. A feliratkozókért való kvázi kuncsorgás nálam kifejezetten antipatikus megnyilvánulás, s ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Végül, bár csak az elejébe néztem bele, a témád nem hiszem, hogy itt közönségére fog találni. Azt, hogy animáció, legalábbis én kevésnek érzem a létjogosultsághoz.
(Ha nem megfelelő a kommentem, természetesen mehet OFF-ba.)

előzmény: c0m1n65un (#844)

2021-02-26 19:49:29 c0m1n65un #844

Szia!
Tudom, hogy részben nekem is szántad ezt a hozzászólást, és mivel kulturáltan fejezted ki magad, ezért úgy gondoltam, hogy válaszolok. Először is szeretnék valamit tisztázni. Én nem a pénzért csinálom a Youtube-t, hanem kvázi "öngyógyításként". Én ebből sose fogok annyi pénzt látni, hogy ebből éljek (sőt, valószínű, hogy sose látok belőle pénzt), és ez nem is zavar (ahhoz legalább 100 000 feliratkozóra lenne szükség alsó hangon). De persze szeretnék előrehaladni, és mivel a Youtube algoritmusára nem nagyon lehet számítani, és nem vagyok az-az ember, akinek félmillió facebook haverja van, aki feliratkozna, ezért máshol is próbálom megmutatni magam. Ezért sajnos nem kérhetek bocsánatot. Ezt az oldalt én már nagyon régen használom (még a régi, nagyon egyszerű kinézete volt) filmek, színészek böngészésére, de tény, hogy regisztrálva nem voltam (nagyon régen egy másik e-mail-el talán igen). Gondoltam, mivel van egy ilyen topik, és nincs tiltva, berakom a videókat.
A friss videóm végén vagy egy kép, melyet az egyik feliratkozóm küldött. Nagyon örültem neki, mert ezek szerint tetszett neki a videóm, és nekem is visszaadott valamit, valószínűleg sokkal többet, mint amit én adtam neki. Azt hiszem az utolsó mondatból te is rájöhettél, hogy én nem almának tekintem a feliratkozóimat, bár tényleg sokan úgy tekintenek rájuk, csupán én is keresem őket, és nem várok arra, hogy ők találjanak rám.
Sajnos a mai világba rámenősnek kell lenni, mert másképp nem megy, és ez talán engem szomorít el a legjobban.
Itt van ez az oldal is. Többször raktam már ide fel videót. Ha visszatekersz, akkor a legelső videóknál, kimondottan kérdeztem (Szerintetek milyen lett? Miben kéne fejlődnöm? Szívesen fogadok építő jellegű kritikát), de választ nem is kaptam.
Később is csak azt, hogy miért hirdetek és, hogy egyébként meg szörnyű a hangom, amin meg ugye nem nagyon tudok változtatni, de az előadásmódomon dolgozok egyébként.
Te magad is rögtön ítélkeztél felettünk, pedig nem is ismersz minket.
Most már remélem, hogy egy kicsit megismertél engem és ezt a helyzetet, és már nem vagyok számodra annyira visszatetsző.
Köszönöm, hogy elolvastad ezt a hosszú levelet.

2021-02-26 09:42:54 oscarmániás #843

Engem nem zavarnak ezek a reklámok, amíg nincs robotíze és nem válik vírussá. Átugrom, nem kattintok, de biztos valaki hasznosnak, érdekesnek találhatja. ((Nem rosszabb egy tenyérbemászó trollnál. :D)) De ez csak az én személyes véleményem, megértem, ha valakinek csípi a szemét.

2021-02-26 09:07:16 Xuja #842

Moe azért jópár éve regisztrált és aktívan osztályoz, engem inkább az zavar, aki csak a reklámért jön ide és amúgy semmi másra nem használja az oldalt.

2021-02-26 09:04:51 Kempesbaba #841

Azért ez ellen létezik egzakt megoldás,mégpedig a tiltás. Ilyen világos és egyértelmű szituációban alkalmazni kell

2021-02-26 08:17:14 tomside #840

Azért abban van valami visszatetsző, hogy valaki beregisztrál csupán azért, hogy lenyúljon innen bennünket, és kilóra a feliratkozóivá tegyen. Mintha valami almák lennénk, akiket lehet így jobbra meg balra pakolgatni. Értem én, hogy a feliratkozó az új forint, de ettől ez csak még etikátlanabb. És azt is gondolom, hogy ez az alkotói sarok itt a kt közösségéé, és nem azért született, hogy bárki, aki egyszer véletlenül itt lyukad ki, ugyanúgy használja.

előzmény: moe (#837)

2021-02-26 06:24:16 Lady Ópium #839

"Pályát tévesztettél szerintem"

előzmény: c0m1n65un (#838)

2021-02-25 19:43:20 c0m1n65un #838

Sziasztok!
Elkészült az újabb animációm, amihez még Mr. Bruce Willis-t is segítségül hívtam. Fogadjátok szeretettel, és ha tetszik, akkor tisztelj meg annyival, hogy feliratkozol a csatornámra! Köszi.

2021-02-24 18:14:31 moe #837

Sziasztok. Készítettem a The Little Thingsről egy kritikát, ide kattintva megnézhetitek.
A videóban kitérek a klassz castingra és a lassan csordogáló nyomozós tematikára, de a számomra negatívumként ható kémia hiányát is megemlítem. Köszi, ha megnézitek. :)

2021-02-15 17:06:34 franci #836

előzmény: moe (#831)

2021-02-15 16:25:42 Benny Bug #835

Sziasztok. Új videómat az X-Akták kedvelőinek figyelmébe ajánlanám, ugyanis olyan színészeket gyűjtöttem össze benne, akik azelőtt kaptak egy-egy epizódszerepet a sorozatban, mielőtt híresek lettek volna. :)

2021-02-10 18:30:39 moe #834

Sziasztok! Ezúttal a Soul, azaz a Lelki ismeretek című Pixar meséről készítettem egy ajánlót, amiben az érzelmi üzenetére is kitértem a történetnek. Itt megtudjátok nézni és köszi a megtekintéseket. :)

2021-01-31 15:39:57 Benny Bug #833

Nehéz téma a Tate - LaBianca gyilkosság, új videómban mégis ebbe ástam bele magam egy kicsit. Mi történt azon a két éjjelen, valamint bővebben, kicsoda Charles Manson és Sharon Tate? Ennek jártam utána a Hollywood ismeretlen arca sorozatom második részében.

2021-01-22 15:32:51 Benny Bug #832

Sziasztok! :)
Legújabb videómban a Netflix új horror-sorozata, a Sweet Home a téma. Spoilermentes, szóval akkor is nézhető, ha egy részt sem láttál vagy semmit nem tudsz róla. Remélem, tetszik. :)

2021-01-20 10:43:20 moe #831

Sziasztok! Készítettem egy videót Mundruczó Kornél új filmjéről, a Pieces of a Womanről. A videó első fele spoilermentes, szóval annak is ajánlom, aki még nem látta. :) Ide kattintva meg tudjátok nézni!

2020-12-31 14:45:57 Benny Bug #830

Fura egy éven vagyunk (leszünk) túl, ami nem a mozi történelmének legjobbja, annyi biztos. Mégis voltak olyan filmek, amik kiemelkedtek és nagyon szerettem őket. Ebben a videóban a 10 kedvenc 2020-as filmemet osztom meg veletek. (amit idén a magyar mozik műsorra tűztek)
Nagyon boldog, filmekben és minden jóban gazdag új évet kívánok mindenkinek! :)

2020-12-25 18:23:44 dikalosz #829

Az ünnepek alkalmából cimborámmal összeraktunk egy majd kétórás podcastot, csak és kizárólag filmzenékből. Az általam kreált első 25 perc melankóliája után egy másfél órás sci-fi-, illetve horroretap kapott helyet. Gondoltam megosztom veletek, hátha párotokat elkap így karácsonykor. Ezúton kívánok mindenkinek békés, szeretetben gazdag ünnepeket!

INDIVIDUUM PODCAST 005

Tracklist:

01. Neil Young - Do You Know How To Use This Weapon? [Dead Man (1995) - Jim Jarmusch]
02. Peter Ivers - In Heaven [Eraserhead (1977) - David Lynch]
03. Eduard Artemyev - Трек 20 [Stalker (1979) - Andrej Tarkovszkij)
04. Eduard Artemyev - Трек 18 [Stalker (1979) - Andrej Tarkovszkij)
05. Vokal Ansambl Gordela - Zinskaro [Szürkület (1990) - Fehér György]
06. Víg Mihály - Lengyelország [Prologue (2004) - Tarr Béla]
07. Zdeněk Liška - Merciful Nature [Spalovač mrtvol (1968) - Juraj Herz]
08. Krzysztof Penderecki - Threnody to the Victims of Hiroshima [Twin Peaks: The Return (2017) - David Lynch]
09. Nick Cave & Warren Ellis - The Proposition #1 [The Proposition (2005) - John Hillcoat]
10. Dean Hurley - Electricity I [Twin Peaks: The Return (2017) - David Lynch]

01. Toto – Prologue [Dune (1984) – David Lynch]
02. Harry Gregson–Williams – Life [Prometheus (2012) – Ridley Scott]
03. Jerry Goldsmith – Main Title [Alien (1979) – Ridley Scott]
04. James Horner – The Queen [Aliens (1986) – James Cameron]
05. György Ligeti – Requiem For Soprano, Mezzo Soprano, Two Mixed Choirs & Orchestra [2001: A Space Odyssey (1968) – Stanley Kubrick]
06. Jóhann Jóhannsson – Arrival [Arrival (2016) – Denis Villeneuve]
07. Marc Streitenfeld – Not Human [Prometheus (2012) – Ridley Scott]
08. Hildur Guðnadóttir – Gallery [Chernobyl (2019) – Johan Renck]
09. Hildur Guðnadóttir – The Door [Chernobyl (2019) – Johan Renck]
10. Ben Salisbury & Geoff Barrow – The Alien [Annihilation (2018) – Alex Garland]
11. Jóhann Jóhannsson – Heptapod B [Arrival (2016) – Denis Villeneuve]
12. Kenji Kawai – UTA I – Making of Cyborg [Ghost in the Shell (1995) – Mamoru Oshii]
13. Brian Eno – Prophecy Theme [Dune (1984) – David Lynch]
14. Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch – 2049 [Blade Runner 2049 (2017) – Denis Villeneuve]
15. Atticus Ross – Panoramic [Book of Eli (2010) – Alber & Allen Highes]
16. Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch – Mesa [Blade Runner 2049 (2017) – Denis Villeneuve]
17. Ben Salisbury & Geoff Barrow – The Bear [Annihilation (2018) – Alex Garland]
18. M83 – I’m Sending You Away [Oblivion (2013) – Joseph Kosinski]
19. Vangelis – Main Titles [Blade Runner (1982) – Ridley Scott]
20. Atticus Ross – Carnegie’s Pulse [Book of Eli (2010) – Alber & Allen Highes]
21. Hans Zimmer & Benjamin Wallfisch – Sea Wall [Blade Runner 2049 (2017) – Denis Villeneuve]
22. Alan Silvestri - Space Sequence And Base Arrival [Predator (1987) – John McTiernan]
23. Brian May - Montage/First Chase [Max Max 2: The Road Warrior (1981) – George Miller]
24. Brad Fiedel – “The Terminator” Main Title [The Terminator (1984) – James Cameron]
25. Vangelis – Tear In Rain [Blade Runner (1982) – Ridley Scott]

2020-12-20 15:39:27 Benny Bug #828

Úgy gondoltam, nem mehetek el szó nélkül a Johnny Depp-botrány mellett. Ebben a videóban osztanám meg veletek véleményem a témával kapcsolatban.
Érdekelne, ti hogy vélekedtek erről a témáról! A video direkt szkript nélkül készült, inkább szabad és kötetlen véleménykifejtés lenne a célja. :)

2020-12-14 17:30:45 Xuja #827

Nekem is ez tűnt fel, plusz a videónak vajmi kevés köze van a filmekhez.. :D

2020-12-14 17:10:20 Lady Ópium #826

Valami borzalom ahogy beszél.

2020-12-14 17:03:02 Ugor #825

Szóval, akkor te itt nem nézel, nem értékelsz filmeket, csak hirdeted magad a felületünkön?

előzmény: c0m1n65un (#824)

2020-12-14 16:24:29 c0m1n65un #824

Sziasztok!
Elkészült az újabb AniMonológ epizód. Ezúttal a Popszakmáról beszélek. Ha tetszik, akkor, kérlek támogass egy feliratkozással, és lájkkal.

2020-12-07 19:45:02 Ugor #823

Köszönöm, rajta voltam!

előzmény: moe (#822)

2020-12-07 19:25:54 moe #822

Sziasztok! Most jött ki David Fincher új filmje, a Mank, ehhez készítettem egy kritikát. Ha van kedvetek, Ide kattintva nézzétek meg. Köszi :)

2020-11-29 18:05:24 Benny Bug #821

Pár napja véget ért az Odaát: én ezzel a videóval búcsúzom a sorozattól, amiben egy kicsit az utolsó évadról van szó, plusz röviden elmodnom saját történetem a sorozattal kapcsolatban. :)

2020-11-24 17:34:09 Benny Bug #820

Vannak itt Silent Hill rajongók? :D
Belekezdtem egy videósorozatba, amiben a játék főbb részeit mutatom be - meglepve tapasztaltam, hogy eléggé kevesen ismerik, szóval úgy gondoltam, miért ne. Hátha kedvet kap hozzá minél több ember. Kiváló pszichológiai története miatt nem csak gamerek számára ajánlott, sőt!
Az első részben: Silent Hill
Nézzétek, ha pedig kíváncsiak vagytok a folytatásra, jelezzétek nyugodtan. Köszönöm, hogy elolvastad! :)

2020-11-12 20:39:38 ChrisAdam #819

Amikor Budapest egy hatalmas, kihalt Nostromo űrhajóvá változott.

2020-11-06 16:31:07 Benny Bug #818

Sziasztok! Új videómban Sir Sean Connery-ről gyűjtöttem össze 10 dolgot, amit talán nem tudtatok. Ezzel is szeretnék rá emlékezni és megköszönni neki azt a rengeteg remek filmet és ikonikus pillanatot, amivel megajándékozta a mozgókép szerelmeseit.

2020-11-05 17:12:56 moe #817

Ismét készítettem egy filmajánlót, mégpedig Sofia Coppola új filmjéről, az On The Rocks-ról mondom el a véleményemet. Ide kattintva megnézhetitek: www.youtube.com/watch?v=z8DlWi5d5GU
Köszi. :)

2020-10-30 19:48:44 elzablues #816

Inkább én köszönöm, ha fogadjátok. Tudom, h ez nem pont a megfelelő fórum erre, és nem is fogom 'teleszemetelni' az alkotói sarkot, de ezt szerettem volna itthagyni. :) Az írásos kommunikáció a ti csatornátok, ez az enyém.

2020-10-30 19:31:31 BonnyJohnny #815

Számomra a rajztudás a varázslattal egyenértékű. :D Elképesztő, hogy húzol pár vonalat, és felismerem rajta Tom Waits arcvonásait. :O
Köszönjük, hogy megosztottad velünk :)

előzmény: elzablues (#813)

2020-10-30 19:28:52 oscarmániás #814

Köszönjük, hogy megosztottad velünk :)

előzmény: elzablues (#813)

2020-10-30 19:23:12 elzablues #813

Tom Waits egészben, digitális verzió.
Ezzel vége is a rajzfelhozatalnak.

2020-10-27 17:34:56 elzablues #812

Tom Waits neve sokaknak mellékszerepek kapcsán lehet ismerős, nálam zeneileg az egyik legnagyobb hatású előadő, és a hang, tetoválás formájában is magamon viselem a mellkasomon/vállamon. Van egy listening now sorozatom, ami évente bővül néhány darabbal, ennek egy része ez, Mr. Waits Blue Valentine c. albumával.

2020-10-22 16:07:50 Benny Bug #811

A Spy kifejezetten bejövős volt. No, akkor adok neki majd egy esélyt. :)

előzmény: elzablues (#810)

2020-10-22 16:04:21 elzablues #810

Nekem épp olyanom volt, h kétszer is beültem rá egy héten moziba, amikor vetítették, és jól szórakoztam. Kiszámítható, persze, és McCarthy ebben is böszme, Bullock meg karótnyelke, de simán el lehet rajta egyszer röhögni. :) Vannak abszurd és humoros részei. (Meg nem egy sablon, amikor azt kéne értékelni, h a kövér szereplő pofáraesett...) Ha bejött Feig × McCarthy vonalon a Spy, ezzel sem lősz mellé.

előzmény: Benny Bug (#809)

2020-10-22 15:38:04 Benny Bug #809

Huh, ez kínos. Nem tudom hogy lett 5 az a 10. Sosem voltam jó matekból, de na... Köszi! :)
A Női szervek egyébként kimaradt nekem eddig. Valahogy soha nem tudtam rávenni magam. Érdemes? :D

előzmény: elzablues (#807)

2020-10-22 15:25:15 elzablues #808

A Frost/Pegg párosért extra pont, Gosling és Crowe is reméltem, h előkerül, a többi nagyjából alap, és attól függetlenül helye van a listán, h bírom őket (Gibson/Glover), vagy sem (Smith/Jones, Chan/Tucker).
Nagyon régen láttam már őket, és nem a filművészet legnagyobb eresztései, de ha már Chan, nálam Owen Wilsonnal jobban működött. Ill. pl. a Női szerveket is tudtam csípni.

előzmény: Benny Bug (#806)

2020-10-22 15:14:02 elzablues #807

Tessen javítani, mert itt és a videó címében is 5 az a 10. :)

előzmény: Benny Bug (#806)

2020-10-22 14:10:02 Benny Bug #806

Új videóm:
5 menő filmes haverpáros
Összegyűjtöttem pár menő filmes haverpárost, mivel ők egyértelműen nem elég öregek még ehhez a sz@rhoz. :D
(Figyelem!!! Nem toplista!)

2020-10-14 20:21:13 c0m1n65un #805

Sziasztok!
Tavaly kezdtem el animálgatni! Az első próbálkozások elég gyatrák lettek, szóra se nagyon érdemesek, de azért most már alakul a dolog!
Íme, az eddig elkészült videók:

A Szójabálvány nyomában!

A világ leghülyébb hirdetése

Azok a kínos egysorosok!

Ölelhető csirkecombot mindenkinek!

Legyek vagy nem legyek!

Az a bizonyos fürdőkád incidens!

Szerintetek milyen lett? Miben kéne fejlődnöm? Szívesen fogadok építő jellegű kritikát.
Tudom, van még hova fejlődnöm, főleg az előadás mód területén, de ha tetszenek a videóim, akkor lepj meg egy feliratkozással.

2020-10-09 12:41:58 elzablues #804

Felém nincs mit köszönni, csak feléd azt, h megosztottad, örülök neki! És Bence videóin túl jó szívvel ajánlom a tieidet is, mképp. :)

előzmény: moe (#803)

2020-10-09 10:16:48 moe #803

Sziasztok! Alapjáraton inkább sorozatokról csinálok értékelőket a csatornámon, de beesik néha film is. Ha érdekel A befejezésen gondolkozom-ról az elemzésem, meg úgy Charlie Kaufman munkásságáról, akkor ide kattintva csekkoljátok nyugodtan. :) Köszi elzablues, hogy felhívtad erre a topikra a figyelmem. :)

2020-09-05 07:40:42 Lady Ópium #802

Jajjjdejóó, alig várom!! :)

előzmény: Benny Bug (#801)

2020-09-05 04:04:08 Benny Bug #801

Persze, őt egyébként is nagyon bírom. Valamelyik következő részben akkor ő lesz a befutó. :D

előzmény: Lady Ópium (#800)

2020-09-04 18:07:24 Lady Ópium #800

Hááát, Clint Eastwood-ról csinálnál egy ilyen összeállítást??
Én őt nagyon szeretem, kíváncsi lennék mit hoznál össze róla, de tényleg!!:)

előzmény: Benny Bug (#794)

2020-09-02 19:46:06 elzablues #799

Köszönöm, és csak most látom, h linkeltél alatta... Ethan Hawke, ha csak a Before... trilógiát csinálta volna meg, akkor is kedves lenne nekem. A filmes dolgokon túl másra nem szoktam harapni egy alkotó kapcsán, de megnézem mindenképp a videód, jókat szoktál összeműködni, és bírom a lelkesedésed. Ha mondanom kell egy nevet, legyen mondjuk Saoirse Ronan vagy Oscar Isaac, nem dobok be ismeretlenebbeket.

előzmény: Benny Bug (#794)

2020-09-02 19:37:19 Benny Bug #798

Nagyon király lett mindkettő, tetszik a stílus. :D

előzmény: elzablues (#796)

2020-09-02 19:20:08 Mikkey #797

Nagyon frankók, kellene egy 3d papercraft sablon hozzá, aztán lehetne kreatívkodni :)

2020-09-02 17:16:10 elzablues #796

És egy Lady Bird.

2020-09-02 17:13:12 elzablues #795

Nem írás, videó vagy hősköltemény, csak egy kicsit gyermekien vonalazós, Róka uras Wes Anderson.

2020-09-02 14:09:06 Benny Bug #794

Új videóm:
5 dolog, amit nem tudtál - Ethan Hawke
Ha esetleg van színész, akiről szívesen látnátok ilyesfélét, ne habozzatok megosztani velem. :)

2020-08-17 17:20:12 Benny Bug #793

Ma ünnepel az egyik kedvenc színészem, Robert De Niro. Ennek apropóján ebben a videóban a 10 legjobb alakítását gyűjtöttem össze, nekem legalábbis ezek a nagy kedvencek.
Na és nektek? :)

2020-08-11 17:37:18 Benny Bug #792

Készítettem egy videós Ghost of Tsushima-játéktesztet, hátha érdekel valakit, hogy sikerült szerintem az utolsó nagy PS4-exclusive game. :D

2020-07-31 21:59:39 Benny Bug #791

Köszi a javaslatot, igazad van. Majd figyelek rá.
Én is nagyon bírom a Bíborhegyet. :)

előzmény: Lady Ópium (#790)

2020-07-31 21:15:02 Lady Ópium #790

Bíborhegy ❤

Egyébként 1 másodpercet hagyhattál volna a filmek felsorolása között, mert nagyon egybefüggőnek tűnt, és kissé hadartál is.
Ha nem lettek volna ott a számok, akkor azt se tudtam volna, hogy egy másik filmről van szó.

előzmény: Benny Bug (#789)

2020-07-31 20:45:09 Benny Bug #789

Új videómban megpróbáltam összegyűjteni az elmúlt évtizedből azt a 25+1 horrorfilmet, ami a legjobban tetszett, mindezt 7 percben. Ha van kedvetek, tartsatok velem! :)
Vigyázat, horror terén kicsit fura az ízlésem! ;)

2020-07-27 15:53:21 Benny Bug #788

Késztettem egy könyvajánlós videót, amennyiben van kedvetek, lessetek rá. :)
A fényviszonyok sajnos nem lettek tökéletesek, mivel épp akkor volt időm/kedvem megcsinálni, amikor hét ágra tűzött a nap, de igyekeztem megoldani. Itt nem tudtam képek alá dumálni, így komolyabb szkript nélkül dolgoztam, illetve a fejem sem éppen egy Brad Pitt-kategória, ha lehet, ezt vegyétek figyelembe. :D

2020-07-18 17:53:05 Benny Bug #787

Igazad van, de a Bundy-témában csak a Zac Efron-filmhez volt szerencsém, az pedig nem volt rám túl nagy hatással. Úgy meg nehéz valamiről beszélni, ha nem láttam. :)

előzmény: Lady Ópium (#786)

2020-07-18 17:12:15 Lady Ópium #786

Ted Bundy se volt semmi a témában, azt hittem benne lesz :)

előzmény: Benny Bug (#785)

2020-07-18 17:05:59 Benny Bug #785

Új videóm témája: 10 vérfagyasztó sorozatgyilkosos film.
Természetesen a 10-es lista miatt sok remek mozi maradt ki a felsorolásból, ezúttal inkább azokat válogattam össze, amik hozzám közel állnak.
Neked mi a kedvenced a témában? :)

2020-07-09 15:07:48 Benny Bug #784

Spoiler-mentes Last of Us 2 tesztem videós formában, avagy véleményem az év legmegosztóbb játékáról.

2020-07-08 07:16:04 McCl@ne #783

Ha már belinkeltem valahol a közepe környékén, akkor ITT a teljes. Ez az utolsó rész, a másik négy ott van linkben benne. Kicsit nehéz hozzá ajánlót írni, mert eléggé személyes, de közben meg csurig van mindenféle filmes kiszólásokkal és ahogy a visszajelzéseket nézem, a legtöbben találtak benne olyasmit, amiben magukra ismertek. Ami nagyon jó, mert a cél is éppen ez volt :)

• ...