Alkotói sarok - Saját novellák, regények, zenék, videók

(vissza a topikok listájához)

• ...
2019-01-17 18:02:55 Derdő #687

Sziasztok!
Gergő vagyok, új a fórumon. Három éve hirtelen felindulásból elkezdtem novellákat írni. Tíz éve külföldön élek, jelenleg épp Dublinban, ahol egy nemzetközi színtársulatnak is tagja vagyok. Ha nem bánjátok, megosztom veletek a blogom linkjét, akinek kedve, ideje van, olvasson bele az írásaimba.
taleteller.blog.hu

A legutóbbi frissítéshez ezt a szinopszist írtam:
"Egy önjelölt szabadságharcos egyedül száll szembe a megszállókkal és a nyilasokkal is Budapest ostromakor, ám a szomszédasszony úgy kezeli mint egy holdkórost. A kávézóba betoppanó doktornő olyan hatással van a baristára, amit az sehogy sem tud feldolgozni. Egy újságíró az élőbeszédet gyakorolja randi előtt, hogy ne akadjon össze a nyelve, de nem tudja eldönteni, mit válasszon a gyakorláshoz. Egy főiskolás összebalhézik a tanárával a férfi vécében, és a részegsége meglepő őszinteséget eredményez. Egy vécés néni az állásinterjún szembesül azzal, hogy elment mellette a világ. "

Szép napot!

2018-12-17 18:34:04 PG #686

Hat, szerintem ezt idonkent feliratoznod kellett volna, mint a klasszikus nemafilmeket, hogy ertheto(bb) legyen a tortenet. (a szereplok antitalentuma is sokat ront a hatason.)

2018-12-10 22:01:24 ChrisAdam #685

Olykor-olykor becsúszik egy-egy esküvői videó a nyár alatt, ez évből, amire a legbüszkébb vagyok: Anna x Beni. Persze ebben lesznek érzelmek, nyálas giccs, szóval vigyázat!

2018-11-10 15:34:24 ryood #684

akkor jöjjön egy kis poszt posztmodern kortársi szöveg
pszichés státusz

2018-09-28 20:43:27 tomside #683

Régen írtam utoljára... vagyis, azt hiszem, belül folyamatosan írok, csak épp ritkán esik ki a papírra.
Aki ha elolvasná e kis ontológiai impressziót, köszönöm, s hátha még kedvét is leli benne.

ítélettelen

2018-09-01 08:45:08 ChrisAdam #682

Novella: Brahms
Régen nem írok/írtam, ez is egy régebbi szösszenet, és ez se olyan, mint a korábbiak.

2018-08-23 15:06:41 ryood #681

elkezdtem írni egy blogot. csak úgy magamról, az életemről, amennyire csak lehet, tudok, intimen.
nem tudom milyen műfaj (ha van egyáltalán van ennek műfaja) csak úgy egymás után rakom a szavakat,
mondatokat, a rímek nem nagyon érdekelnek.
nem művészet, nem is szórakoztatás, csak egy élet és annak aktuális állapotai.
ITT AZ ÉLETEM

2018-08-12 11:51:57 ryood #680

egy ideje ilyen szép, hangulatos, látványos megvilágítása van este-éjjel a pécsi tv-toronynak
Television tower of Pécs flickering in the night

2018-07-19 18:11:17 ryood #679

egyébként most Portugáliában (ahol a picivel lentebb posztolt videoban látható anyag is készült) nagy anyagot vettem fel, a következő hetekben szeretnék ebből pár zenés klipet, montázst összevágni. majd linkelem őket ide is.
továbbá csináltam kint egy elég klassz, izgalmas interjút egy advaita tanítóval, ami hamarosan kikerül a netre, hozom majd azt is. hátha lesz, akit érdekel. angol nyelvű cucc.

2018-07-19 16:07:34 tomside #678

Köszi, a szövegemről hasonló a véleményünk, viszont a te zenéd amatőrnek túl profi!

előzmény: Újpest Ostora (#677)

2018-07-19 15:23:37 Újpest Ostora #677

Hú, ez csak most került elém, de késztetést érzek, hogy leírjam: kurvajó! Szerintem iszonyat nehéz ez az "in memoriam" műfaj, de jól egyensúlyoztál a direktség meg a sejtetés határán - talán még lehetett volna egy kicsit az utóbbi felé billenni. De azt az érzést pazarul és izzadságmentesen hozza a vers, hogy a legmélyebben bennünk élő művészek minden cselekedetünkben ott vannak. Nekem is ilyen József Attila - én így reflektáltam rá.

2018-07-18 10:44:57 zéel #676

Én megnéztem egy régebbit is. Krasznahorkaival a "főszerepben". Sajnos még mindig jó. Sőt!

2018-07-18 10:14:47 ryood #675

egyébként filmes vonatkozás is van: a szöveget egy az egyben a híd című sorozatból emeltem át.

2018-07-18 10:11:11 ryood #674

kinek mi...én azt tudom, hogy nekem mi, nagyjából...ja igen, az egy konkrét vki ott persze, de így arctalan figuraként bárki beleláthat bárkit...

előzmény: lizardking (#672)

2018-07-18 06:18:37 tomside #673

Elnézést, amiért nem nekem szól a kérdés, de hozzáírok. Szerintem sehogy sem kell, hanem csak lehet. :)

előzmény: lizardking (#672)

2018-07-17 23:09:08 lizardking #672

Ezt hogy kell éretelmezni? Pontosabban, mi a jelentése a fekete-fehér sziklán álló, váltakozó színű emberalaknak?

2018-07-16 20:27:37 tomside #671

Uhh.
Üt.

2018-07-16 19:57:15 ryood #670

Tema de amor avagy, ami marad azután a be nem teljesült szerelem után, amiből egy van csak egy emberöltőben.

2018-05-27 07:14:08 tomside #669

Hogyne szabadna! Mást se szabad!
Én viszont már soknak érzem, nem is kicsit. Mégvisszább kellene venni belőle, rá is fogok majd.
Persze azért nagyon köszi amit írsz, és szívesen küldenék jobbat. :)

előzmény: betti (#668)

2018-05-26 22:15:44 betti #668

Szabad itt kritizálni? Először járok ebben a fórumban :)

Elolvastam, és hát. Írtál már (szoktál írni)? Nem elsőnek tűnik. Hiányzott belőle a kezdők, az amatőr, lelkes költők nagyotakarása, nagykezdőbetűs szavai (még akkor is, ha uralkodnak magukon és kisbetűvel írják), törekvésük arra, hogy legyen meg minden, ritmus, dallam, hasonlat, metafora - istenem, mennyi hasonlat és metafora... - és minden, ami kell, de nem az lesz, hanem vmi túlsok, túlzavaros, túlerős.
Ez olyan finom, víztiszta. És pont csak annyi József Attilából, amennyi szabad, amennyi kell. Ahogy Ugor írta: méltó.
(Örülök neki ám, komolyan félve kattintottam a linkre).

2018-05-25 11:00:39 Mizi #667

Üdv mindenkinek!
Talán nem egészen idevaló, de nem találtam alkalmasabb topikot... Szóval nemrég belekezdtem egy blogba, ami elsősorban a székesfehérváriaknak lehet érdekes (nem tudom mennyien vannak jelen rajtam kívül), de szerintem nem csak nekik. A blog amolyan gyűjtemény lesz, és talán inspirációforrásként is hasznosítható.

2017-12-04 00:02:05 Ugor #666

Méltóan szép! Én köszönöm!

2017-12-03 23:47:47 tomside #665

Lehet, Hölgyek, Urak, hogy ezt inkább az In memoriam... -ba kellene, de ha akinek van kedve egy percre visszaemlékezni a ma 80 éve elhunyt József Attilára, megköszönöm, ha az én szövegemmel teszi:

Balatonzárszó

2017-10-17 21:47:51 Ugor #664

De így még osztályozni is fogja a nagyközönség és ez hasznodra lehet. Meg kritizálni is van hol.

előzmény: Irak7 (#662)

2017-10-17 21:47:48 critixx #663

A Goethe kötet olvasása közben szólhatott volna a zenegépből a Boney M-től a Raszputyin, akkor ez így már egy Günter Grass utalás lehetett volna. Ha... ha... ha...

2017-10-17 21:46:53 Irak7 #662

Köszönöm! :D
Bár annyit nem ér, hogy oda felkerüljön.

2017-10-17 21:44:58 Ugor #661

Egyébként itt van a KT-n is.

2017-10-17 21:39:22 Ugor #660

Hát nem is tudom... mindezt értem, meg kb. ennyi talán összejött volna a könyvből, német költőből, a magyar és cseh sörből, az orosz zenéből... de a miértjét még mindig nem találom.

2017-10-17 21:25:14 Irak7 #659

A könyvvel (Vonzások és választások) még utalni akartam a lány "terhességére", illetve a srác választására, aki inkább az üveget választja a számára vonzó lány helyett.
Az Ady-vers címével pedig még a részegség állapotát akartam sejtetni.

2017-10-17 21:06:50 tomside #658

Szia!

Volt szerencsém felismerni, hogy ez egy Ady-vers címe, csak nem tudtam sehogyan összekötni a verset a filmmel.
Ha egy Goethe-kötet önéletrajzi okok miatt van a filmben, de kifelé, az "érdekmentes" néző irányába nem képez jelentéstöbbletet, akkor miért is van ott? Vagy képez? :)
Nagyon érdekel, amit csináltál, de lehet, jobb lenne ezt üzenetben folytatni, hogy ne terheljük a topikot. :)

előzmény: Irak7 (#656)

2017-10-17 21:00:38 Ugor #657

Megnéztem. Na jó, bevallom, vereséget szenvedtem. A film győzött. Nem bírtam igazán megfejteni a titkát. De várjuk meg a nálam okosabb emberek véleményét.

2017-10-17 21:00:00 Irak7 #656

Köszönöm, Tomside!

A cím Ady Endre Az ős Kaján c. versére utal.

(A Goethe-t olvasó lány életrajzi vonatkozású. :D)

2017-10-17 20:57:42 tomside #655

Baromira élveztem, nagyon szerethető! :)
A címét nem értem viszont, de sehogyan sem. Esetleg egy kujont láttunk a képeken, de a kajánt sehogyan sem tudom értelmesen elhelyezni a jelentésmezők horizontján. :D Nem értek valamit?

BTW amelyik pubban azt látnám manapság, hogy a csapos Goethét olvas, azonnal megkérném a kezét! (Ha ocsmány férfi is!) :D

Szóval várom az újabbat, és így tovább!

2017-10-17 20:48:51 Irak7 #654

Sziasztok!

Ez az első kisfilmem, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A címe: Az ős Kaján

(Tudom, hogy tele van hibákkal, de... lesz majd jobb is. Ne kíméljétek! :D)

2017-10-17 20:47:03 Irak7 #653

Sziasztok!

Ez az első kisfilmem, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A címe: Az ős Kaján

(Tudom, hogy tele van hibákkal, de... lesz majd jobb is. Ne kíméljétek! :D)

2017-10-09 21:57:52 ryood #652

pedig én "szatírának" szántam.
(mondjuk haneke némelyest azt csinál a maga módján..)

előzmény: hhgygy (#651)

2017-10-09 21:51:42 hhgygy #651

Majdnem olyan nyomasztó, mint egy Bergmann, vagy Haneke.

2017-10-08 22:35:36 ryood #650

kicsit elhúzódott időben az új anyag, és egészen más lett, mint amit akkor terveztem, dehát ez már csak így megy..
most ez teljesen más téma, a stílus nagyjából ugyanaz a videomontázs. szóval erősen közéleti mederben a dolog, dehát erről is van véleményem na!
Nőügy

2017-10-03 13:14:21 lizardking #649

Nem tudom, hogy szabad-e megosztanom itt olyan tartalmat, amit csak vásárlás útján tehet bárki magáévá, de majd a moderátorok intézkednek, ha nem. Idén júliusban jelent meg magánkiadásban az első könyvem, melyben a külhoni (Németország, Anglia) tapasztalataimat ecsetelem. Mindig el szoktam mondani, hogy nem egy szépirodalmi remekműről beszélünk, a kötet leginkább azért született meg, hogy lássam; képes vagyok-e rá. Az elbeszélési stílust a barátnőm fogalmazta meg jól: olyan, mintha egy haveromnak mesélném a történetet. Kedvcsinálónak had másoljam be még a fülszöveget:

"Amit az olvasó a kezében tart, az egy memoár, a szerző külföldi tapasztalatairól, némi dokumentarista tényszerűséggel fűszerezve. Rendkívül őszintén és köntörfalazás nélkül beszél érzésekről, tettekről, barátságokról, párkapcsolatokról, döntésekről, hibákról. Kritikájával nem kíméli sem saját magát, sem a körülötte levőket.
Többféleképpen tehetjük magunkévá a kötetet: szórakoztató történetként, információhalmazként a külhoni életet illetően, laza társadalomkritikaként vagy egy visszafogottabb szociológiai terepmunkaként is. A szerző a saját példáján keresztül mutat rá korunk (magyar) fiataljainak mindennapi problémáira, dilemmáira, frusztrációira. Ugyanakkor alternatívákat is kínál a gondokból való szabadulásra. Mindezt a saját hétköznapi, szlenggel, szabadszájúsággal és itt-ott humorral átitatott stílusában meséli el.
Ajánlott mindazoknak, akiknek ha csak egyszer is, de megfordult már a fejükben a külföldre emigrálás, illetve olyanoknak, akik bepillantást kívánnak nyerni egy folyton önmagát kereső lélek megpróbáltatásaiba."

Egy magyar srác viszontagságai Külföldiában

2017-10-02 17:43:36 ChrisAdam #648

Volt egy hatalmas lehetőségem Afrikában filmezni és fotózni egy egész hónapon át, mely során rendkívül sok mindent kaptam: élményt és egyben sokkot egy gyökeresen más kultúrától, életre szóló tapasztalatot bennszülöttektől és sok-sok alkalmat arra, hogy jókat filmezzek és fotózzak.
A tengerpartot hanyagoltuk: a száraz tanzániai szavanna lakói, a maszájok közt dolgoztunk a Kilimandzsárótól nem messze. Kimerítő volt a munka, de azzal, hogy kifáradtunk, fel is töltődtünk a sok-sok új tapasztalattól és behatástól. Hamarosan érkeznek képek (párat láthattok is már az Instagram fiókomban) és egy rövidebb videó, valamint élménybeszámoló egy portálon, de addig is a felvételek feldolgozása előtt összedobtam egy kis betekintőt arról, hogy hol és kik közt voltunk:

Tanzánia "teaser"

2017-07-12 21:34:57 von Schatu #647

Ahhoz passzolt, elég creepy volt :D

előzmény: dikalosz (#646)

2017-07-12 21:11:02 dikalosz #646

Őmmm leginkább egy adott jelenet hangulatáról van szó, sem mint egy konkrét filmről vagy sorozatról. Szóval itt a lényeg igazából azon van, hogy amit látunk a képen, ahhoz csinálni valami nagyon odaillőt, a Twin Peaks lényegtelen :)
Egyébiránt köszönöm a szavakat!

előzmény: von Schatu (#645)

2017-07-12 20:56:32 von Schatu #645

Nekem inkább az Eraserhead jutott róla eszembe, de a Twin Peaks is érthető.
Hangmérnöki szempontból nézve nem találtam benne kivetnivalót. Tetszett az alap hullámzása. Talán a két fő motívumot is kicsit pakolgathattad volna ide-oda a sztereó térben. De ez inkább csak ötlet, mint kritika.
Amúgy érdekes volt, de nem az én világom. Ha lesz más is, azt is meghallgatom.

2017-07-12 19:12:48 ryood #644

amint lehetőségem lesz meghallgatni normális hangcuccon, megteszem, és írok véleményt!

2017-07-12 17:19:57 flake #643

Bár mondtam már neked, azért írom itt is, szerintem baromi jó! Várom a többit is :)

2017-07-12 16:15:23 dikalosz #642

Szeretnék csinálni egy sorozatot, amelyben különböző jelenetekre írok egy teljesen új zenét, megpróbálom elkapni az adott jelenet hangulatát.

Elsőnek Lynch új Twin Peakséből választottam egy részt.
Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre, jöhet bármi, köszönöm!

Capture The Masters: David Lynch

2017-06-01 23:18:42 ChrisAdam #641

Hadd osszam meg veletek bátyám két évvel ezelőtt írt novelláját, mely valami oknál fogva csak ma került elém elolvasásra. Tavaly ősszel az Apokrifben is megjelent, elég súlyos, nyers próza, lehet elmerülni benne:

A szervcsempész

2017-04-27 07:34:40 BonnyJohnny #640

Eddig nem tudtam, mi az a VJ klipp, de most már azt is tudom, hogy nem az én világom. :D

2017-04-27 07:26:53 ryood #639

ha már így pörög a profondo rosso topik, akkor mutatom ITT egy régebbi VJ-klipemet, amely a Prof. Rosso, Suspiria, Phenomena hármasból lett összevágva.

2017-03-22 18:13:20 ryood #638

újfent köszönöm.

2017-03-21 23:05:03 zéel #637

Az ember az egyetlen élőlény, mely' az igazság keresésére alkalmas, mert csak ő
tudja a lehetőségekre rámondani az igent vagy a nemet. Az igazság tehát a
gondolkozó ember képében testesült meg a világban.

Ez a képességünk tette lehetővé, hogy legyőzzük a természet vak erőit,
meggyógyítsuk a betegeket, felszabadítsuk a rabszolgákat, tiszteljük
felebarátainkat, és megtervezzük a jövőt, mégpedig úgy, hogy az összes
lehetséges világok legjobbika valósuljon meg.

Így sikerült a föld színéről eltüntetnünk a gyűlöletet, a bűnt, a háborút, a
szomorúságot és a nyomort. Felhőtlen örömben, biztonságban és boldogságban
élünk.

Örkény István: Homo sapiens (részlet)

2017-03-21 22:53:02 dikalosz #636

Hatalmas :DD Óriási respekt!

2017-03-21 22:42:53 ChrisAdam #635

Te, ez zseniális. :D

2017-03-21 21:30:02 ryood #634
2017-03-16 19:45:57 ChrisAdam #633

Igen, egy PS manipuláció általában hatásvadász elemekkel dolgozik, egy megalkotott képből teljesen mást alkot, néha természetellenes dolgokat, néha oda nem illő dolgokat abból a célból, hogy az eredeti képtől teljesen eltérő legyen. A lenti képnek is az a lényege, hogy elüssön a felsőtől. Itt nem feljavítom a képet, hanem átalakítom, jóformán a nappalból alkonyt/estét csinálok, fényt és a többi. De ha használod a programot, gondolom ismered a PS-nek ezt az oldalát, a YouTube-on százával találsz ilyet. Azt persze elfogadom, ha nem szereted ezt a műfajt, tök jogos.

És amúgy zárójelben hozzátéve: nem véletlen írtam oda a szolid jelzőt, ez egy egyszerű, rövid, kevés elemből álló manipuláció.

2017-03-16 19:39:25 critixx #632

Nem vagyok ellene, sőt, magam is használok hasonló effekteket PS-ben, de mint minden, ez is akkor jó, ha az ember mértékkel csinálja. Különben átbillen a túlsó oldalra, mint a lentebb látható képed esetében, ahol egy jól elkapott, szép képből egy bántóan eltúlzott hatásvadász valami lett.

2017-03-16 19:34:04 ChrisAdam #631

Elfogadható nézőpont, de a kép azért készült, hogy utána ezt a fényelést (manipulációt) gyakoroljam a programban. :) De tudom, hogy te ellene vagy minden effektes dolognak.

2017-03-16 19:25:17 critixx #630

Az eredeti (felesleges agyoneffektezés előtti) kép sokkal jobb.

2017-03-16 14:38:14 ChrisAdam #629

Egy kis szolid előtte-utána, avagy Photoshop mániám legújabb alkotása.
(Plusz: Így készült - PS Timelapse.)

A manipulált, végső kép eredeti méretben (kattintásra nagyobb lesz).

2017-03-10 07:27:21 ryood #628

a krasznahorkai beszégetésnek ezt a részét végig akartam használni, mert ezek a mondatok számomra kihagyhatatlanok voltak mind, ill. így lett kerek az anyag.
viszont köszönöm neked is a véleményed kinyilvánítását.
remélem azóta meglett a teljes scooteres riport :)

előzmény: necksprain (#627)

2017-03-10 04:57:44 necksprain #627

néhány héttel ezelőtt hozták szóba egy beszélgetés során ezt scooter és a polgi találkozása videót, és aztán hiába kerestem, nem találtam. erre megnézem a filmed, és mit találok, hát nem azt? nekem amúgy nagyon bejön, csak a végére már kezd kicsit szájbarágós(abb) lenni, mint amennyire volt zsigeri az eleje.

2017-03-07 13:54:20 ryood #626

montázs...
naná, hogy jólesik a mindenfajta vélemény, ha megnézik, amit csinálok.
és pont ezen gondolkodtam a napokban, hogy ez a műfaj megy nekem leginkább. és már vannak is ötletek a folytatáshoz.
ugyanakkor szeretnék saját tartalmakat is alkotni. úgy értem, ami nem "hozott anyagból" áll össze, hanem én vettem fel. ilyenre is van terv..több is. de fő projekt valójában egy 8-9 éves ötlet lenne, amit egyelőre nem sikerült megvalóstani. bonyolult, mély téma, nehéz ügy..és kb egy évig készülne..

előzmény: somogyireka (#625)

2017-03-07 11:00:01 somogyireka #625

Megnéztem én is, és megint és megint az kell írjam, ez a te műfajod, ez a nem tudoménmi? montázs? A képek, a zene, a lendülete, a "mondanivaló", ahogy egyszerre bulvár de ugyanakkor "mélyművészeti" is. Szóval ez az irány, ahol dolgozz tovább!
Majd még próbálom árnyalni a mondanivalóm, egyelőre csak biztatásként ennyit, mert hátha épp a vágóasztalnál ülsz..mert nekem jól szokott esni, amikor kintről jön egy lendület, innen kintről, ami legbelül..

2017-03-06 23:18:20 Dangar #624

Ok. Köszönöm!

2017-03-06 23:13:15 ryood #623

nem szeretek "magyarázkodni" (a saját alkotásaim kapcsán pláne nem) de persze leírom a válaszom.
a "scooter-es" sarkadi polgármester számomra markánsan szimbolizálja ezt a rendszerváltozás utáni korszakot (vagyis mondhatnám azt is, a kádár korszakot..) a 90-es éveket...tipikus kisvárosi vezető, akárcsak krasznahorkai legutóbbi "báró wecnkheim hazatér" című regényének viharsarki városkájának polgármestere.
a koncepció része volt az is, hogy minden felhaasznált anyag magyar legyen, az ecco pedig egy magyar fejlesztésű játék, személyes nagyon számomra a SEGA-val együtt...szintén 90-es évek (betör a kapitalizmus kishazánkba!)...intuitíven került a filmben oda, ahova...
amúgy szándékosan nem akartam politika irányába menni, és sokkal inkább tartom ezt az anyagot szociografikusnak, mint politizálónak.

2017-03-06 23:07:06 zéel #622

Igen. És ide sorolható Hajdu Szabolcs Off Hollywoodja is. No, meg Mátyássy Áron Utolsó idők c. drámája.

2017-03-06 23:02:30 Dangar #621

Nekem, mint egy politikai és filmmûvészeti analfabétának elmagyaráznád pár szóban hogyan jön a témához a Scooter és persze Ecco cameo-ja?
Ez nem kritika vagy szarkazmus, biztos okkal vannak ott, ahol, csak egy magamfajta prolinak kérdõjeles a dolog. :)

Elõre is köszönöm!

2017-03-06 22:56:19 ryood #620

az új generációs kivétel nekem pedig a pálfi gyuri "nem vagyok a barátod" című filmje.

2017-03-06 22:55:21 ryood #619

ez már off nagyon, de azért még leírom, mert a témához kapcsolódik..
szóval érdekes ez az egész, mert közben meg a színházban jobbnál jobb darabok születnek a témában (társadalmi problémák, korrupció), reflektálva az elmúlt évek, évtizedek történeseire.
kedvencem volt bodó viktor rendezésében a revizor, pintr bélátóla szutyok és a titkaink, 42. hét, mundruczótól a látszatélet, katonában az olaszkiszkai máté gábor rendezésében, vagy legutóbb dömötör andrástól a terror...és van még bőven ezeken kívül...

2017-03-06 22:50:31 zéel #618

A Filmalaptól aligha kapnának támogatást egy ilyen témára.
Persze, a korábbi években sem nagyon igyekeztek a filmeseink.
Kedvenc kivételeim (még a kilencvenes évek elejéről): Maár Gyula (Hoppá) és Szabó István (Édes Emma...)...és ők is kb. annyira "optimisták", mint Krasznahorkai.

2017-03-06 22:28:04 ryood #617

köszönöm az újabb megtekintéseket, és méltató véleményeket!
zéel: igen, én sem értem, miért nem foglalkoznak a filmeseink ezzel a témával! továbbá az egész országot átitató korrupcióval..romániában, lengyeországban sikerült kiváló filmeket csinálni róla!
persze nem könnyű ilyen filmre támogatást szerezni, de az előbb említett orszégokban is meg tudták oldani ezt..

2017-03-06 22:05:13 zéel #616

Nagyon fontos témát választottál. Meglehetősen furcsa, hogy a mi filmeseinket ez nem igazán érdekeli.
Gratulálok a téma érdekes, korrekt, elgondolkodtató feldolgozásához!

2017-03-06 21:25:16 Rituska #615

Nekem is tetszett. Újranézem a Werkmeistert. Köszi :)

2017-03-01 13:31:47 ryood #614

köszönöm.

előzmény: noresz02 (#613)

2017-03-01 08:14:21 noresz02 #613

Remek! Ha lehetne osztályozni, elég erős osztályzatot érdemelne tőlem. Kiváló zeneválasztások és megfelelően adagolt szarkazmus.

2017-03-01 08:02:06 ryood #612

csináltam egy kis videot (amolyan audiovizuális reflexió) a rendszervált(oz)ás utáni 28 évről-.
itt megtekinhető: Teljes napfogyatkozás

2017-02-21 10:53:43 ryood #611

2 és fél évvel ezelőtt részt vettem egy rendhagyó dokumentumfilm elkészítésében kameramanként. a film a Tócsa tábort mutatja be mutatja be. most vasárnap a trafóban lesz egy rendezvény, aminek keretében bemutatják a filmet. gyertek! én is most látom először a filmet..
ez tényleg egy egészen más műfaj, mint amit eddig táborként ismertünk!
Az Átváltozó Egyesület bemutatja: "TÁBOR"

2017-02-13 16:17:00 dikalosz #610

Köszi szépen! :)

előzmény: BalaKovesi (#609)

2017-02-13 16:15:46 BalaKovesi #609

Meghallgattam, nekem tetszik. Hangulatos, megnyugtató. Most így hirtelen a Firewatch ugrott be róla. :D Csak így tovább!

előzmény: dikalosz (#608)

2017-02-02 22:25:57 dikalosz #608

Azon felül, hogy csak ámulok és bámulok Kristófunk csodálatán, engedjétek meg hogy megosszam egy szerzeményem. Ambient zene, szerintem filmzenének is megfelelne, persze bizonyos témában.
Her Unearthly Smile

Köszönöm annak, aki meghallgatja! :)

2017-02-02 20:25:20 ChrisAdam #607

Hadd osszam meg veletek is a karácsonyra készített, kiscsaládomnak ajándékozott naptáramat, melyet az elmúlt bő fél évben készített kattintásaimból válogattam össze. Egyelőre itt a Facebookon lehet megtekinteni a teljes albumot.

2017-01-14 11:10:41 ChrisAdam #606

Nem haragszom, egyrészt lehet, hogy komolyabban vetted a dolgot, mint én magam, másrészt pedig Ugor kollega jól mondja: keress rá a zenére (vagy bármelyik számra erről az albumról) és meg fogod érteni, hogy miért így. :)

Ugor: Köszi!

előzmény: necksprain (#604)

2017-01-14 08:49:29 Ugor #605

Szerintem meg pont illeszkedik az Of Monsters and Men klipjei közé. Nekem ezek tetszettek. És hozzá is tettek a zenéhez.

előzmény: necksprain (#604)

2017-01-14 05:40:30 necksprain #604

ne haragudj, de ennél nevetségesebben modoros cuccot már régen láttam. nem is nevetséges, mert inkább szomorúság töltött el utána. szerinted ez komolyan vehető?

2017-01-13 23:57:40 ChrisAdam #603

Egy kis péntek délutáni feszültségkiadás a stúdióban: Of Monsters and Men: Winter Sound. :)

2016-10-19 22:31:07 ChrisAdam #602

Mostanában ezen dolgozgattam (egy hazai rendezvénynek): Videó.

Hiába volt már több videómunkám, most rajzolódik ki, mikor itt Németországban minden időmet a filmezés és utómunkák teszik ki, hogy mennyi sok kicsi apróság van egy ilyen kis videóban, amire mind-mind figyelni kell, ha az ember a semmiből épít fel mindent - hogy aztán egy pár perces kis szösszenet megszülessen. Le se írom, hogy hány tíz óra van benne, míg minden felvétel és hang a helyére került, és azt se, hogy mennyire nem érdemli meg a rendezvény, de nekem jó lecke és tanulás volt. :)

2016-10-19 10:50:27 dora87 #601

Mostmár nem. :-)

2016-10-19 10:44:27 Mizi #600

Köszönöm szépen azoknak, akik kitöltötték!
Egy dolog bánt csak, hogy a kitöltők 100%-a férfi.
:D

2016-10-18 18:10:40 Danesz99 #599

A harmadik nálam mindig működik pár pohár tömény után. :)

előzmény: dikalosz (#598)

2016-10-18 17:19:09 dikalosz #598

Kíváncsi vagyok, a képességnél ki mire voksol. Nálam egyértelmű volt.

előzmény: Mizi (#597)

2016-10-18 14:59:42 Mizi #597

Sziasztok!
Már egy ideje kacérkodok a történetírás gondolatával, legalább szórakozás szinten. Az alapsztori már nagy vonalakban megvan, de szükségem van a segítségetekre. Örülnék neki, ha kitöltenétek az alábbi kérdőívet, kb. 2 percet vesz igénybe.
Előre is köszönöm! :)
link

2016-09-03 13:25:46 dikalosz #596

Bar igazabol lehet ez lenne a legaktualisabb ide

Ugyanis ez ambient. Filmzenekhez ez all a legkozelebb

2016-09-03 13:22:58 dikalosz #595

És koszi!

2016-09-03 13:22:40 dikalosz #594

:D
Ha mar innen kozelitjuk meg valami skandinav nyomasztas-japan beteglelkivilag kombo jutna az eszembe :P

2016-09-03 13:12:23 ChrisAdam #593

Egy hideglelős mészárszékes thrillerhez tökéletes. Nekem bejön. :)

előzmény: dikalosz (#592)

2016-09-03 12:05:58 dikalosz #592

Legujabb szerzemenyem, hatha...

2016-09-01 05:07:51 BonnyJohnny #591

Tetszik. A film minősége amúgyis a VICO filmeket idézi. :D

előzmény: The man who laughs (#590)

2016-09-01 01:45:29 The man who laughs #590

Sziasztok csináltam egy ilyet (ez az első ilyen jelegű munkám), és jól jönne pár független szem észrevétele, hogy milyen lett (esetleg pár tipp).

2016-08-30 19:52:07 Ugor #589

Ó, hát tök rendesek vagytok ám! Itt álltam már a Dunaparton, de akkor leoldom ezt a követ itt a nyakamból. :o)

2016-08-30 16:55:17 zsandar filip #588

Szerintem is kitűnő elfoglaltság fiatalnak és még fiatalABBNAK egyaránt, hozzáértő komolytalanság biztosan szükséges:-)...

• ...