Vapiti 2011

(vissza a topikok listájához)

2012-02-27 17:12:42 ChrisAdam #236

Na, akkor megkérdezem tőle. :)))

előzmény: cucu (#235)

2012-02-27 17:03:06 cucu #235

A gép tudja. :-)

2012-02-27 16:57:23 ChrisAdam #234

Ezt tudom, de egyébként tudjátok a második helyezettet?

előzmény: cucu (#233)

2012-02-27 16:52:17 cucu #233

"A Vapiti azt a célt szolgálja, hogy minden évben egyetlen filmet kitüntessünk, nemzetiségtől, műfajtól, mindentől függetlenül. Ezt a kitüntetettséget csökkentené akár az, ha lenne külön magyar díj, akár az, ha lenne külön akciófilm díj, akár az, ha lenne második-harmadik helyezett. A toplisták valók minden másra. Ezért vannak évenként-évtizedenként, műfajonként, átlag, 5-ösök száma, kommentek száma, szavazatok száma szerint, országonként, rendezők, és ezért listák, és nem csak egy-egy film. Ezen felül bárki összeállíthat személyes toplistát, vagy feltehet közkérdést olyan témában, ami nem szerepel a sima toplistákban." (forrás)

2012-02-27 16:43:27 ChrisAdam #232

És azt nem tudjátok megmondani, hogy hány szavazat jött egyes filmekre? Melyik film a második helyezett, stb.? :)

előzmény: cucu (#230)

2012-02-27 16:32:06 Oscee #231

Pedig én már úgy szavaznék a legjobb főzőjelenet díjra, Morning Gloryban Harrison Ford díjnyertes rántottasütést mutatott be! :)

előzmény: cucu (#230)

2012-02-26 12:41:12 cucu #230

Egyébként tavalyhoz képest az idén mennyivel szavaztak többen Vapitire? Gondolom drasztikusan nő a szám évről-évre, így előbb-utóbb úgyis fel fog hozódni több kategória bevezetése. Mi lenne, ha már jövőre sor kerülne rá? :)

Kb ugyanannyian szavaztak (tavaly 524, idén 531 fő). De ha jelentősen nőtt volna, azt sem érezném oknak, hogy legyenek kategóriák. :-)

Konkrétan a fő/mellékszereplő felosztást én sosem szerettem, pont hogy nagyon is össze lehet hasonlítani a kettőt. Arról nem is beszélve, amikor nincs fő/mellékszereplő, csak egy csomó "társ" szereplő.

előzmény: Corey (#212)

2012-02-26 12:34:35 cucu #229

Csak jobban megérdemelte volna a Midnight vagy a többi.

Na, én meg erre írtam a toplistát, amiből az látszik, hogy bár személy szerint persze bármelyik filmet jobbnak tarthatod, a Midnightot nem csak szavazatszámban, de átlagban is lenyomta a Hattyú, a Drive és a Király beszéde is. És szerintem a közönségdíj-szakmai díj kérdéskör csak ott merül fel, ahol van a kevesebb szavazattal rendelkező jobb átlagú film, és nyer vagy veszít az alacsonyabb átlagú, de több szavazattal rendelkező filmmel szemben. Mondjuk ha a Nader és Simin nyert volna.

A Midnightot amúgy én semmilyen értelemben nem tartom művészfilmnek.

2012-02-25 23:59:59 limupei #228

A kőátvágós ekés mókából csináljon nekem valaki gifet:)

előzmény: Oscee (#227)

2012-02-25 23:58:27 Oscee #227

4-5 sör után is a legalja volt, szóval nem csak józanul :)

Úgy értettem, hogy azért volt pár jó jelenete a filmnek, de hogy a leggiccsesebb szánalom nyálparádé, az vitathatatlan.

2012-02-25 23:57:02 limupei #226

bizonyos szempontból

Úgy érted józanul?:)

2012-02-25 23:54:16 Oscee #225

Az ördögűzők jöhetnek, láttam a Scott Stewart - Paul Bettany trágya filmeket, fel vagyok készülve! :)

War Horse-t meg találkozón is megvitattuk, bizonyos szempontból az év filmtermésének legalja.

2012-02-25 18:33:19 ChrisAdam #224

Hát mindegy. Azért annyira nem rosszak a jelölések. Mondjuk csak megjegyzem: egyik filmet se vitték le vidékre, csak a nagyobb mozikba (CC). De az Utazás a rejtelmes Dwayne Johnson seggébe 45D-t bezzeg még Mucsaröcsögére is viszik. (Ahol Michael Caine pénzt keres...)

2012-02-25 18:29:22 BonnyJohnny #223

A Drive valahogy nagyon elhasalt a kritikusoknál és a szakmánál. Pedig a fesztiválokon még imádták. Ennek magyarázatára én is kíváncsi lennék. A közönség meg sajnos nem szerette annyira, hogy behajtsák a kibővített legjobb film jelöltek közé.

2012-02-25 18:22:22 ChrisAdam #222

Mondjuk én nem is alkothatok véleményt a War Horseról, mert nem láttam... De az átlagból ítélve (volt, amikor 2,99 volt) nem lehet nagy valami. Miért nem ment a Drive? Én ezért vagyok kiakadva. Meg ha már Spielberg, akkor már nyaljuk ki a seggét? Inkább jelölték volna a Tintint.... Na mindegy, nem nyer és kész. A némafilmes. Ő nyer.

2012-02-25 18:11:31 BonnyJohnny #221

Ja, értem, szóval egyetértettél velem, hogy a Vapiti jobb döntést hozott, mert az Akadémia... stb...

Ettől függetlenül kicsit sötétnek látod az akadémiát szerintem. ;)

A War Horse befért a kilenc közé, mert Spielberg is, meg nyálas is. De az öt közé nem került volna be. Nyerni meg semmi esélye. Bár, csak, hogy elszomorítsalak megjegyzem, hogy az oddsai jobbak, mint a Midnight in Paris-nek. :)

2012-02-25 18:07:08 ChrisAdam #220

Átjelöltem?!? Mindig is ötös volt. :))

És carminenek is igaza van. Ne kérdezd, hogy miben...

De azt már nem mosod le, hogy Irak miatt kapta.

Hát ez igaz. Akkor várom az ostromot. De legalább hősi halált halok. :))

előzmény: Leslie (#219)

2012-02-25 18:01:52 Leslie #219

Szegény Carmine! Neki sosem lehet igaza. :)

Persze, most gyorsan átjelölted 5-ösre, hogy csökkentsd a bűnöd. :))) De azt már nem mosod le, hogy Irak miatt kapta. :)

2012-02-25 18:00:57 carmine #218

Megnyugodtam akkor. Gyanús is volt, hogy igazam van. :)

2012-02-25 17:49:05 ChrisAdam #217

Bocsi fiúk, rosszul linkeltem a neveteket...

carmine: Nem neked van igazad, hanem Leslienek. :)) ebben a hozzászólásban.

Bonny: A 201-es hozzászólásra válaszoltam, de nem kioktattalak.
és Leslie Nekem nincs bajom a Hurt Lockerrel sem, sőt, nem is bánom, hogy nyert. Csak azért ott volt még az Inception (amit tudom, nem igazán kedveltek itt, merthogy Vapiti.. meg stb.), plusz a Viharsziget. Tudom, lehet, hogy nem értetek egyet, de szerintem azért valamennyire be vannak skatulyázva. A király beszéde egy olyan történet, amelyet nemzetközi nézősereg is szívesen néz, de még a politikára is hat. Főleg ha nyer... De nem csak a politika. A War Horse miért van jelölve idén...?
Limutól előre elnézést kérek, nekem a Hurt Locker 100%!

2012-02-25 17:28:26 carmine #216

Már én is várom. :) Limu ki van hegyezve kicsit a filmre. Főleg ha valaki negatívan beszél róla. :)

előzmény: Leslie (#215)

2012-02-25 17:26:54 Leslie #215

"Az Akadémia már csak a pénzért oszt díjakat. Tavaly a Király beszéde is csak a történet miatt volt jelölt és nyertes, idén a War Horse is csak a rendező miatt lett jelölt... 2009-ben meg a Bombák földjén is csak Irak miatt kapta."

Hú, mit kapsz te ezért Limu-tól! :) Főleg a Bombák földjén miatt. :)

2012-02-25 16:58:59 BonnyJohnny #214

Nem tudom melyik hozzászólásomra kaptam a kioktatást Oscar témában, de szerintem nincs igazad. Az Oscar a Brokeback Mountain botrány óta igyekszik normális döntéseket hozni (tavaly nem sikerült), a Dark Knight után két évig pedig a tízre növelt legjobb film jelöltekkel a közönségnek is próbált kedvezni. Az más kérdés, hogy ez utóbbi idén a kilenc jelölttel valahogy nem jött össze. A Help áll legközelebb hozzá, dehát az ugye még nem az igazi. A Drive-nak is ott kellene lennie, de azt valahogy nem komázták a kritikusok és a szakma. De majd jövőre túlkínálat is lesz ilyenekből, úgyhogy jön a kárpótlás. :)

2012-02-25 16:04:56 Corey #213

" Az Akadémia már csak a pénzért oszt díjakat. Tavaly a Király beszéde is csak a történet miatt volt jelölt és nyertes, idén a War Horse is csak a rendező miatt lett jelölt... 2009-ben meg a Bombák földjén is csak Irak miatt kapta. Már szarok rájuk. Idén is összehoznak valami gányadékot. "
Ebben nincs igazad. Korábban előfordulhatott, de most kizárt.
Vagy akkor az idén is azért nyer az Artist (ha nyer), mert benne látják a legtöbb reklámot, meg pénzt?

2012-02-25 16:00:05 Corey #212

"Fura, hogy aki szintén imádta, meg nem szavazott rá?... :)"

Nem írtam, hogy imádtam Balet, csak hogy őt vártam az első helyre. Max akkor kapott volna szavazatot tőlem, ha van külön mellékszereplő kategória.
Ha már itt tartunk, lehetne külön díjazni a mellékszereplőket is. Egészen más "szakma", mint egy főszerep eljátszása, nem is tudom, hogy lehet őket összehasonlítani.

előzmény: Gasz András (#204)

2012-02-25 15:59:57 carmine #211

Végre valamiben igazam van. :) Amúgy melyik kommentemre gondolsz?

2012-02-25 15:56:14 ChrisAdam #210

Hű de igazad van. Igen, ha több filmet nem látok, akkor most örülnék. :)))

Oscee: Nem hiszem, mert amit carmine mondott, az igaz.

Sucker Punch sokkal jobban megérdemelte volna, mint a Paris. Khhmmm... :)

cucu: Én egyáltalán nem mondtam, hogy nem megérdemelt a Fekete hattyú helye. Sőt, alapjában véve elégedett vagyok, mert jó film, sőt... Csak jobban megérdemelte volna a Midnight vagy a többi.
válasz erre: Tudom, hogy nem adódnak össze, én azt hittem, hogy akkor Goslingnak több esélye van. Ezért voltam biztos a győzelemben.

Bonny: Az Akadémia már csak a pénzért oszt díjakat. Tavaly a Király beszéde is csak a történet miatt volt jelölt és nyertes, idén a War Horse is csak a rendező miatt lett jelölt... 2009-ben meg a Bombák földjén is csak Irak miatt kapta. Már szarok rájuk. Idén is összehoznak valami gányadékot.

Mit is csinált Iván? Erre kíváncsi vagyok... :))

előzmény: Leslie (#193)

2012-02-25 15:39:44 ChrisAdam #209

És Gosling jobb volt mint Firth. (Talán Bridges is.)

2012-02-25 14:42:18 Jereváni Rádió #208

Video készült a találkozóról?

2012-02-25 14:38:57 Olórin #207

Á, amit Ivan csinál, már régen nem botránkoztat meg senkit, csak elnéző mosollyal nyugtázzuk - már az agyhalál is csak rutin hozzá:)

előzmény: JeszKar (#205)

2012-02-25 12:25:02 Umberto #206

Nagy kár, hogy nem voltam ott...

előzmény: JeszKar (#205)

2012-02-25 12:12:43 JeszKar #205

A rövidített verzió

Iván megbotránkoztat, Olórin agyhalált kap, Cucu eredmény hirdet, béna zongorista bénázik, zajong a jégdaráló, Iván megint megbotránkoztat, elkezdünk fogyatkozni, a zongorista tovább bénázik, majd végre lelép, az egyik csoport az Élet fájáról társalog, a másik 3d-s pornóról, hazamegyünk.

előzmény: Mikkey (#202)

2012-02-25 12:09:06 Gasz András #204

Bale szerinte még jobb volt teljesen átváltozott testileg lelkileg alakításilag, de ő 'csak' mellékszerepben volt látható, tehát kevesebbet volt a vásznon talán emiatt sokan nem érezték annyira hangsúlyosnak, pedig a Harcosban ő viszi el a showt. Én szavaztam rá. Fura, hogy aki szintén imádta, meg nem szavazott rá?... :)

előzmény: Corey (#191)

2012-02-25 12:05:01 Gasz András #203

Hát néz rá az elmúlt 3-4 évre a Vapitin. Persze ha bukik valamelyik film az említett 3 közül kritikailag, tetszési indexileg akkor már nem biztos a dolog.

2012-02-25 11:25:41 Mikkey #202

KT tali hogy sikerült? sajnos nem tudtam elmenni.

2012-02-25 11:00:36 BonnyJohnny #201

Sőt, igazából a Vapiti szavazók józanabb döntést hoztak, mint tavaly az Akadémia. :)

2012-02-25 10:57:18 Olórin #200

Sucker Punch sokkal jobban megérdemelte volna, mint a Paris

Tarts ki, az ördögűzők már úton vannak:)

előzmény: Oscee (#197)

2012-02-25 10:55:38 cucu #199

Egyébként tessék megnézni a 2011-es toplistát: a Fekete Hattyú a 4. több, mint 800 szavazattal, és a három film, ami megelőzi mind max 120 szavazatos (vagyis labdába sem rúghatnak). Aztán jön 6.-nak a Király beszéde (677) és 8.-nak a Drive (523). Szóval idén, ellentétben néhány korábbi évvel még csak nem is az volt, hogy a két erős film versengett, és a kisebb átlagú, de több szavazattal rendelkező film nyert (mint pl 2007-ben Faun vs Mások élete). Nehéz lenne ez alapján azt mondani, hogy az Arany Vapiti nem megérdemelt helyre került.

2012-02-25 10:46:35 cucu #198

Gosling messze jobb volt. És ő ráadásul két-három filmben is szerepelt...

Lehet, hogy ez volt a veszte. Az Ezüst Vapitit az nyeri, aki *egy* alakításáért a legtöbb pontot kapja. Vagyis Goslingnak a Drive-os és BV-s pontjai nem adódnak össze.

2012-02-25 10:08:11 Oscee #197

csak mert neked nem tetszett a film

nem is a szomszédom ízlése szerint ítélkezem! :)
nyilván amúgy kis túlzással éltem, nem kell engem véresen komolyan venni! smiley se hiába volt a végén...

/flamebait: Sucker Punch sokkal jobban megérdemelte volna, mint a Paris. Tessék, kimondtam :D

előzmény: carmine (#196)

2012-02-25 01:30:55 carmine #196

Azért ezek erős szavak, csak mert neked nem tetszett a film. Azért nem egy borzalmas átlagú filmről beszélünk. Egy olyan film, ami a többségnek igen is tetszett. Számomra például a Fekete hattyú egy borzalmasan rossz film. De ettől még nem ássa el magát a szememben, az akinek tetszett. Pláne nem egy egész közösség.

előzmény: Oscee (#195)

2012-02-25 01:04:36 Oscee #195

Szerintem pont annyira közönség film a Black Swan, mint a Midnight in paris vagy a Drive.

a csak közönségfilmet fogyasztók közül aki látta a Black Swant, az nagy valószínűség szerint az Oscar miatt nézte meg. Szóval szerintem mint mindig, ismét jól telibetalálta a Vapiti a nagyon jó, de még a szélesebb közönség számára is egész jól fogyasztható filmet.

Ha a Midnight... nyert volna, nálam örökre elásta volna magát a Vapiti és a KT közösség, pedig eddig még soha nem volt olyan film, aminek a Vapiti díjának ne örültem volna :P

btw a díjkiosztón jelenlévőknek köszi a ma estét, mint mindig, ismét frankó volt!

előzmény: carmine (#184)

2012-02-24 22:50:08 slawter #194

Azt hiszem nyitok egy "Megérdemelte -e a 2011-es Vapitit?" fórumot. :DD

2012-02-24 22:34:23 Leslie #193

Olvasd csak el ennek a topiknak a 14-es kommentjét. Akkor még nem sírtál volna ezen a végeredményen. :))
Simijohnny 15-ös és 17-es kommentjei is viccesek most az eredmény után.

2012-02-24 22:17:02 Leslie #192

Firth engem is meglepett. Én is Goslingot vártam, esetleg Bale-t. Lehet, hogy jobb volt régen, amikor a színészek összes szavazata összeadódott, és több filmért egyszerre is lehetett nyerni.
A Hattyú és Portman díja lejátszott meccs volt már az elejétől. Nem örülök neki, de ez van.

2012-02-24 21:33:00 Corey #191

Portman várható volt, Firth viszont nagyon meglepett.
Méltóságos, elegáns, nagyszerű alakítás, de hogy erre szavazzanak a legtöbben, azt nem gondoltam volna. Meg akik beírták a jelöltjeiket, nem sokan voksoltak Firthre. Azt hittem simán nyer Bale, nem is szavaztam rá, gondoltam egyel kevesebb, hátha ezen múlik majd Gosling győzelme, akinek hátránya lett, hogy 2 filmben is jól alakított(megoszlottak a szavazatok) -Blue Valentineban szerintem jobb, de azt meg viszonylag kevesen látták.
Black Swan helyett meg valami "frissebb" filmet vártam. Kár a Drive miatt, népszerű volt, kultfilm lett, mégsem nyert. Hiányolni fogom, ha pár év múlva visszanézem a listát.

2012-02-24 20:28:47 BonnyJohnny #190

Én sem bírom, de szerintem is jó volt (kifejezetten jól utánozta a fiatal Woody Allent). De akkor sem ért Firth, Bridges, Gosling közelébe.

2012-02-24 20:27:51 carmine #189

Wilson tényleg jó volt a Midnightban, de Firth azért jobb volt szerintem.

2012-02-24 20:26:54 ChrisAdam #188

Owen Wilsont nem bírom. De a Midnightban kifejezetten tetszett. Mintha Allen keze alatt megbárányosodott volna...

2012-02-24 20:25:21 carmine #187

Nálam a művészfilm a film témáját, kivitelezését jelenti, nem a nézőszámot. Így értettem. Amúgy szerintem is sokkal jobb film a Midnight in Paris.
2010-es filmek, de hazai bemutató számít.

2012-02-24 20:25:04 BonnyJohnny #186

Ők az erősebb jelöltek igen. De persze lehetnek csalódáskeltőek, és akkor nem. Meg persze lehet, hogy megérdemelt győztesek lesznek, én annak örülnék legjobban.

Firthnél se sokkal jobb, sokkal több jobb nem volt az utóbbi két évben. Legkevésbé Owen Wilson.

Kalti: Igen, ha Gosling nyer, akkor is azt írtam, volna, hogy nem meglepő. :) Csak akkor nem írhattam volna, hogy olyan mint a tavalyi Oscar. :)

2012-02-24 20:23:56 ChrisAdam #185

De a Midnightot talán kevesebben látták, mert az művészfilm. A Driveval is talán ugyanez.
Egyébként érdekes: A király beszéde és a Fekete hattyú is 2010-es... :)

előzmény: carmine (#184)

2012-02-24 20:20:39 carmine #184

Amúgy ezekre tippeltem volna, bár hármuk közül egyedül Firth kapott tőlem szavazatot.

2012-02-24 20:20:35 wayage #183

Hm...idáig mindig elégedett voltam a Vapiti nyertesekkel. Mivel, sem a Fekete hattyúért (3-as), sem a Király beszédéért (gyenge 4-es) nem vagyok oda, most szomorúan olvasom a nyertesek névét. Na, de ennyi baj legyen:) Majd remélem az Oscar bácsi boldoggá tesz:)

2012-02-24 20:20:22 ChrisAdam #182

Akkor jövőre elkönyvelhetjük, hogy a TDKR nyer vagy a Hobbit (esetleg a Prometheus)?

előzmény: Gasz András (#180)

2012-02-24 20:19:14 ChrisAdam #181

Én is Firthön akadtam ki, mert Gosling messze jobb volt. És ő ráadásul két-három filmben is szerepelt...

előzmény: Kalti (#179)

2012-02-24 20:19:12 Gasz András #180

Gosling is nyerhetett volna a Blue Valentine-ért, de Firth is a jobb jelöltek egyike szóval én nem sírok.

Régebben pl nem nyert a Batman Begins vagy a Király visszatér mert akkor még kevesebben szavaztak, de ahogy telt az idő egyre jobban nyernek az inkább közönségfilmek ahogy nő az oldal létszáma talán. Néhol láthatunk egyveleget is azért. (Pl Fekete hattyú most, Inglorious Basterds, Faun, TDK már hogy nem az akkortájt átlagos típusú képregény film lett).

2012-02-24 20:18:00 Kalti #179

Én férfi ezüstre frankón Ryan Gosling-ot vártam, szóval számomra kicsit meglepetés, bár utólag végiggondolva mégsem annyira az, hisz Gosling-nál valószínűleg túlságosan megoszlottak a szavazatok a filmjei között.

2012-02-24 20:15:59 BonnyJohnny #178

Kárpótlás az Oscar vereségért. :)

előzmény: Gasz András (#176)

2012-02-24 20:15:52 ChrisAdam #177

Jaja, az baki. Az egyiket testáljátok át a Midnightnak. :))

előzmény: Gasz András (#176)

2012-02-24 20:15:10 Gasz András #176

No ez jó én örvendek neki. De miért nyert duplán az Arany Vapitinál? :)

2012-02-24 20:10:42 ChrisAdam #175

EZT NEM HISZEM EL. :((((
Egyik se olyan, amit igazán jónak tartottam. Kivéve talán Natalie Portman. De Firthnél százszor jobb volt Gosling vagy Owen Wilson. A Black Swant nem sajnálom, mert jó film, de idén százsor jobb filmek voltak.... Hát ez nagy csalódás. Kár. Igazatok volt abban, hogy ez is közönségdíj, tehát nem igazán indulhatnak a művészfilmek... :'( most komolyan sírok.

2012-02-24 20:09:57 BonnyJohnny #174

Az ezüst vapitikon nincs meglepetés, mint ahogy a tavalyi Oscaron sem volt. :) De, akárcsak tavaly, most is megérdemelt mind Firth, mind Portman díja (bár Portman azóta rohamléptekben rontja a renoméját). És bárcsak az nyerte volna tavaly a fődíjat, mint idén az arany vapitit. :)

2012-02-24 16:52:38 sep #173

Hú, a Piranha 3D-re szavaztam, remélem nyer:)

2012-02-24 16:51:02 limupei #172

VAPITI 2011

20:00 után érdemes nézegetni!

2012-02-24 13:38:28 ChrisAdam #171

Én 58 filmet láttam, ebből 8 ötös van. Végül pedig a Midnight in Paris-Drive-Blue Valentine lett a jelölt.

2012-02-24 13:08:12 Oscee #170

Én 71 filmet láttam, ebből 11 ötös (amik nagy része 2010-ről átcsúszott filmek).

Vapitire a Drive - Black Swan - 127 Hours triót jelöltem (ha jól emlékszem, rég volt már :)

Este kiderül! :)

Életrevalók

Fekete Hattyú
Scott Pilgrim a világ ellen

Női ezüst
Natalie Portman (Fekete Hattyú)
Melissa Leo (A harcos)
Saoirse Ronan (Hanna)

Christian Bale (A harcos)
Jeff Bridges (A félszemű)
Colin Firth (A király beszéde)

2012-02-23 23:50:57 Leslie #168

Colin Firth

2012-02-23 22:58:25 Stee #166

Harry Brown
Sound of Noise
Rango (mert olyan jópofa volt :) )

Emma Stone
Maggie Smith (mert már rég megérdemli)

Férfi ezüst
Michael Cain (mert zseniális!)
Simon Pegg
Alan Rickman

Meglet beugrom a díjátadóra is... ezegyszer szeretnék legalábbis...

2012-02-23 20:38:05 JeszKar #165

Még talán megnézek egy filmet éjfél előtt, de nem valószínű, hogy az módosítaná a szavazataimon.

Fekete Hattyú
Drive
Az Élet Fája (a 127 órával küzdött meg a helyért)

Natalie Portman
Jennifer Lawrence (természetesen a Winter's Bone-ért)
Hailee Steinfeld (nehéz döntés után)

James Franco
John Hawkes
RANDOM.ORG - Komolyan, egyszerűen nem tudtam egy nyolcas csoportból választani (na jó, talán négyig le tudtam volna szűkíteni). A sorsolás után végül Christian Bale kapta a szavazatomat.

2012-02-23 14:09:17 von Schatu #164

Melissa Leo (A harcos)
Carey Mulligan (Drive)

Christian Bale (A harcos)
Adrien Brody (Éjfélkor Párizsban)
Colin Firth (A király beszéde)

Hát ennyi, remélem sokatokkal találkozom holnap este!

2012-02-22 22:42:16 sztich #163

1. Drive - Gázt!
2. Moneyball
3. 127 Hours

Női ezüst
1. Hailee Steinfeld (True Grit)
2. Michelle Williams (Blue Valentine)
3. Carey Mulligan (Drive - Gázt!)

Férfi ezüst
1. Ryan Gosling (Blue Valentine)
2. James Franco (127 Hours)
3. Brad Pitt (Moneyball)

Warriort nagyon sajnálom, a film és Nolte is jelölt lenne....na majd jövőre!

2012-02-22 21:21:06 Pete #161

Kedves Limu, Cucu, Olórin, Iván és mindenki, nem tudom biztosra ígérni hogy megyek, mert pont van egy másik elfoglaltságom is, igyekszem majd benézni, ha tudok menni akkor is késni fogok valamennyit. Köszi a meghívást!
üdv mindnekinek
Pete

2012-02-22 21:10:42 drav #160

Drive - Gázt!
127 óra

Natalie Portman (Fekete hattyú)
Hailee Steinfeld (A félszemű)
Jessica Chastain (A segítség)

Ryan Gosling (Drive-Gázt!)

2012-02-22 20:55:20 Gasz András #159

Drive - Gázt
Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2. rész

Natalie Portman (Fekete hattyú)
Michelle Williams (Blue Valentine)
Mo'Nique (Precious)

Christian Bale (A harcos)
Colin Firth (A Király beszéde)
Ryan Goslin (Blue Valentine)

2012-02-22 10:35:01 Olórin #158

Natalie Portman (Fekete hattyú)
Hailee Steinfeld (A félszemű)
Annette Bening (A gyerekek jól vannak)

2012-02-22 09:40:54 limupei #157

Péntek este lesz a Vapiti találkozó. Az után/közben.

2012-02-22 09:35:04 ChrisAdam #156

És pontosan mikor lesz fent az eredmény?

2012-02-22 09:28:25 limupei #155

Figyeljétek a visszaszámlálót, nehogy kicsússzatok az időből!

Én egyelőre egy demo szavazatot adtam le (mert amilyen hülye vagyok még elfelejtek szavazni), de valójában két ötös és egy hatos csoport maradt versenyben. Holnap estig véglegesítek:)

Film
Drive-Gázt!
Winter's Bone

Színész
Ryan Gosling (Drive-Gázt!)
Ryan Gosling (Blue Valentine)
John Hawkes (Winter's Bone)

Színésznők
Sareh Bayat (Nader és Simin)
Jessica Chastain (Az élet fája)
Jennifer Lawrence (Winter's Bone)
Mo'Nique (Precious)
Yolande Moreau (Séraphine)

2012-02-17 16:21:00 manuva #154

Igen.

2012-02-17 16:17:34 ChrisAdam #153

Miután leadtam a szavazatot, még változtathatok utólag?

2012-02-17 16:13:13 ChrisAdam #152

VAPITI 2011:

Arany:

Midnight in Paris
Drive
Blue Valentine vagy Black Swan (bár az utóbbit nem igazán akarom jelölni)
(még a Nader és Simin hártavan)

Férfi Ezüst:
Ryan Gosling (Drive)
Ryan Gosling (Blue Valentine)
Owen Wilson (Midnight in Paris)

Női Ezüst:
Michelle Williams (Blue Valentine)
Marion Cottilard (Midnight in Paris) vagy Carey Mulligan (Drive)
Natalie Portman (Black Swan) vagy Blanca Suárez (Le piel que habito).

A szavazatomat vasárnap adom le, addig véglegesítem.

2012-02-17 15:56:56 frindli #151

Szuper! Ott leszek!

2012-02-16 08:00:05 limupei #150

Csak el kell jönni:) Várunk szeretettel!

előzmény: frindli (#149)

2012-02-16 02:43:54 frindli #149

Én szívesen jönnék a találkozóra 24-én. Kell ehhez valami speciális dolgot tudnom vagy egyszerűen csak odamegyek és kész??

2012-02-15 04:12:49 -senki- #148

Arany:

Haevnen - Egy jobb világ

2012-02-13 19:54:31 ChrisAdam #147

Tudom, csakhogy én úgy számoltam, hogy még egy hetet ráhagyunk. Meg hát újonc vagyok és december végén tudtam meg, hogy hogyan kell majd szavazni, meg miegyebek.. :/ Nembaj, még 10 napom ban, behoozm.

előzmény: deathcode (#146)

2012-02-13 19:50:03 deathcode #146

Mindenkinek ott volt az egész 2011 az abban az évben moziban bemutatott filmekre. A február majdnem végéig tartó ráhagyás gondolom azért (is) van, hogy a vidékre késve érkező filmeket is megnézhesse mindenki.

2012-02-13 18:23:59 ChrisAdam #145

De miért olyan korán? Addig nem tudok bepótolni annyi filmet. Még hátravan a 50/50 és a Nader és Simin... :( Az élet fáját már kilőttem, mert csak 03.05-én tudom megnézni moziban.

előzmény: cucu (#144)

2012-02-13 11:27:57 cucu #144

Most már eldőlt, hogy jövő pénteken (február 24) lesz, mindjárt írok róla körüzit.

2012-02-09 17:37:52 Olórin #143

Feb 24-re tervezzük a Puskinba. Lesz majd róla körüzenet is.

előzmény: von Schatu (#141)

2012-02-09 17:29:57 uccse #142

Na! Hat film kivételével az összeset megnéztem, ami a tavalyiból érdekelt, szóval itt az ideje szavazni.

Filmek:

1) Scott Pilgrim a világ ellen
2) Éjfélkor Párizsban
3) Submarine

Férfiak

1) Adrien Brody mint Dalí Igaz, hogy kb három percet szerepel, de akkor is.
2) John Hawkes mint Teardrop
3) James Franco mint Aron Ralston

Nők

1) Hailee Steinfeld
2) Annette Bening
3) Kirsten Dunst

2012-02-06 20:22:35 von Schatu #141

Hello!

Szeretném megkérdezni, hogy lesz-e február utolsó hétvégéjén, vagy előtte pénteken valami Vapiti-találkozó a díjkiosztás örömére. Azon a hétvégén ugyanis megyek haza Magyarországra, és szeretnék részt venni. Csak az a gond, hogy lassan vonatjegyet kéne vennem, és nem tudom hogy péntekre vagy szombatra. Gondolom még nem tudtok fixre mondani semmit, de érdekelne, hogy formálódik-e valami.

Köszi!

2012-02-02 13:10:58 Oscee #140

Már csak 24 cím van a Vapiti kívánságlistámon, ilyen közel talán még sosem voltam az összes engem érdeklő Vapiti film megnézéséhez :) o/

2012-01-29 20:18:47 ChrisAdam #139

Végülis magyar az oldal. :P

előzmény: Oscee (#138)

2012-01-29 20:04:22 Oscee #138

oh, tényleg, mindig kimegy a fejemből, hogy a gizda magyar bemutatók szerint játsszuk a Vapitit :D

előzmény: Kalti (#137)

2012-01-29 19:50:30 Kalti #137

Hát, a Warrioron hiába gondolkodol, sajnos max csak jövőre indulhat a vapitin :).

előzmény: Oscee (#136)