Magyar hangja... Szinkronok és szinkronhangok 👁

(vissza a topikok listájához)

2012-11-25 00:24:10 Ninety-Four #246

Uristen, '96-ban még voltak igen jó szinkronok. A hanyatlás évek múlva kezdődött igazán.

2012-11-25 00:01:03 BonnyJohnny #245

Ez azért egy kicsit erős.
Oké, hogy régen volt az aranykor (ez nem is vitás), de azért ma is vannak jók. Meg, ha már ezt írta '96-ban(!), akkor mit írna most, másfél évtizeddel később, a viasatos meg zone stúdiós igénytelen szinkronokra?

2012-11-24 23:47:45 zéel #244

Most találtam:
Spiró György indulatos, de rengeteg igazságot tartalmazó írása a magyar szinkronról.
...a szinkronizáló hangokat adó senkiháziak – a szinkronszövegeket gyártókkal együtt – ma nagyobb kárt okoznak Magyarországon, mint az összes csaló, maffiózó gyilkos gazember együttvéve. Az utóbbiak csak az életünket nyomorítják, a csajvadék színészek azonban a szellemünket és a lelkünket is, és megfosztanak attól, hogy a gyerekeinknek magyar legyen a jövőjük.
Megjelent a Filmvilág 1996/09 számában "Csajvadék" címmel.
(Adok linket is, de a Filmvilágnál ez nem szokott működni. Ha nem jön elő a cikk, akkor be kell írni a Filmvilág keresőjébe.)

2012-10-13 23:22:30 kobretti88 #243

Az élet fájában Brad Pitt magyar hangja Stohl Andrást lett. Szerintem jó ez a párosítás, örülnék ha ez most már állandósulna :)

2012-10-06 22:06:09 Hannibal Lecter #242

Gáti sem a szinkronból él, "főállásban" állítólag a győri zsidó temető gondnoka. Egy-egy szinkronfelkérés miatt néha felutazik Pestre (rendszerint az aktuális Stallone-film kedvéért), és olyankor természetesen magas honoráriumot kér magának. Dörnerről híresztelik még amúgy, hogy hasonlóan borsos árat szab egy-egy szinkronmunkáért, és mostanság ugye ő is szinte csak Willisként és Murphy-ként hallható.

2012-10-06 21:56:55 critixx #241

Hannibal: Tudtommal Gátinak (miként Szabó-Siposnak és Sinkónak a szinkronból) elege lett abból, ami szerinte a színházakban folyik és ezért nem hajlandó játszani. Gondolom emiatt a szinkronból kell megélni. Reviczky mint igazi felkapott színész színpadon és filmben is gyakran megfordul, neki nyilván csak extra betevő a szinkron.

Chris: Továbbra is muszáj.

2012-10-06 21:19:36 Hannibal Lecter #240

A stúdióknak Reviczky éri meg, mert viszonylag ismert név, rugalmas és mindent elvállal, amit elé tesznek (ld. még: Jockey Ewing az új Dallasban). Gondolom, azért nem akartak hallani annak idején - és azóta sem - Gátiról, mert ő mostanában csillagászati összegeket szokott kérni egy-egy szinkronszerepéért. De valóban, még Tahi Tóth vagy Helyey is jobb lett volna.

2012-10-06 20:57:07 kobretti88 #239

Bárki jobb lenne mint Reviczky!

előzmény: ecchphoto (#238)

2012-10-06 20:49:54 ecchphoto #238

Én is sokat gondolkodtam ki lenne jó Al Pacino új hangjának. A minap hallottam a késő éjjeli versmondós műsorban verset mondani Tahi Tóth Lászlót. Sokan tudják biztosan, hogy neki is nagyon változatos tud lenni a hanghordozása. Ebben a versben viszont nagyon rokon volt Végvári Tamással. Szerintem megfelelő felkészültség mellett simán tudná pótolni őt. Jobban passzol, mint Reviczky.

2012-05-11 22:02:44 kobretti88 #237

Az Utódokban George Clooney magyar hangja Kőszegi Ákos lett.
Nem rossz, abszolút megszokható. Ugyanakkor állandóan arra gondoltam milyen lenne Szabó Sipos Barnabással.

2012-04-11 17:57:16 ChrisAdam #236

A tesóim meg a szüleim már nagyon kíváncsiak rá (methogy agyonajnároztam...). Szóval muszály lesz. És ezt a filmet végképp nem töltöm le!!

2012-04-11 17:54:53 Ugor #235

Nem tudom, de ha lesz, vagy két évig még nem veszem meg, mert drága lesz, pedig nagyon szeretném már én is!

2012-04-11 17:38:40 ChrisAdam #234

Nem tudja valaki, hogy mikor lesz Az élet fája DVD-bemutatója?

2012-04-11 16:26:28 The Hungarian #233

Mindig reménykedek, hogy Bryan Cranston Juhász Györgyöt kapja, aki a Már megint Malcolmban remekül hozta a fickót. Sebaj, Rosta se rossz.

Albert Brooks-nak pedig Koroknay Gézát képzeltem volna el.

előzmény: caulfield (#232)

Kaden Leos (Benicio) – Boldog Gábor
Christina Hendricks (Blanche) – Major Melinda
Cesar Garcia (Jose) – Beratin Gábor

2012-04-08 21:00:54 Hannibal Lecter #231

Milyen lenne Csankó Zoltán mint George Clooney magyar hangja? Hát ilyen. És hogy miért épp őrá gondoltam? Mert mostanság feltűnően elmélyült a hangja, és sokszor egy az egyben olyan a hangszíne (!), mint Szabó Sipos Barnabásé. Meg persze azért, mert kiváló szinkronhang, és szerintem nagyon passzolna Clooney-hoz.

2012-03-28 21:19:22 critixx #230

MGM csatorna. No comment.

2012-03-28 20:13:40 Leslie #229

Borzalmas. Lemmon hangja csakis Zenthe Ferenc lehet.

2012-03-28 20:03:49 ChrisAdam #228

Szerintem a Family Guyban majdnem mindegyik hang szinte jobb, mint az eredeti. Mondjuk azért mostanában inkább angolul nézem (mert a s10 még nincs magyarul) és megszoktam Peter tompa, idétlen hangját, de simán át tudok állni a magyarra. Egyetlen hanggal nem vagyok kibékülve - Chris hangja idegesítő, bár az eredetiben is hasonló, de ott is. Meg hangja az eredetiben jobb, mert ott Mila Kunis... szóval azért... Viszont Stewie, Quagmire, Joe (és Peter) a legjobbak! Ritka ilyen jó szinkrongárda van, mint a Family Guyban.

előzmény: Bruce94 (#219)

2012-03-28 19:51:04 Hannibal Lecter #227

Na, ettől mindig lehidalok. Jack Lemmon = Barbinek Péter? What the fuck?

2011-12-08 18:26:05 critixx #226

Én a Vissza a jövőbe-trilógiát ezért nem voltam hajlandó megvenni DVD-n.

2011-12-08 18:15:48 Hannibal Lecter #225

Sajnos olybá tűnik, Al Pacino hangja megint Reviczky lesz, ezúttal ebben a Sandler-förmedvényben. Most ezt annyira nem sajnálom, mert maga a film is nullszaldós lesz, de ettől függetlenül is durva, hogy már megint Zimmer Ferit kérték fel nyivákolni.

2011-09-26 21:03:04 Hannibal Lecter #224

Én mondjuk őt sosem kedveltem. Éppen azért, mert mindig minden filmben hallani lehetett a hangját, így számomra nagyon hamar megkopott a varázsa. Szersén "Cattani felügyelő" Gyula viszont hatalmas színész, csak ő meg teljesen egyhangúvá és modorossá vált, miután látványosan megereszkedett a hangja.

2011-09-26 20:59:38 critixx #223

Barbinek Péter az egyik, aki szerintem nagyon elkurvult mostanság. Én ezért is kezdtem nem kedvelni az orgánumát sem. Pedig annak idején ő is sok kiváló munkát végzett (pl. nem is olyan rég a Star Trek: Voyagerben), manapság viszont nagyon eladta magát és sokszor huszadrangú "színészekkel" együtt képes borzalmas szinkronokban közreműködni aprópénzért. Többek közt az MGM-en és a Universal Channel-en is. A másik ilyen - akit pedig még sokkal jobban tisztelek - meg pont Szersén Gyula.

2011-09-26 20:43:00 Hannibal Lecter #222

"Én már jó 3 éve nem néztem kortárs filmet szinkronosan, habár előtte sem nagyon."

Egy ideje már magam is teljesen felhagytam ezzel. Néha-néha viszont elcsípek egy-egy mondatot a magyar hangsávból, és elborzadok. Én ezek alapján úgy érzékelem, hogy ma már a "tömegezős hangok" is komolyabb szerepekhez jutnak, miközben egyre kevesebb a mesterségbeli tudással is bíró, igazi színész a szakmában. Rengetegen meghaltak, vagy ha élnek is még, alig hívják őket (lsd. az öregek közül Gáti Oszkár, Bács Ferenc, Tordy Géza etc.). Ennek meg persze nyilván megint csak anyagi okai vannak.

2011-09-26 20:39:09 Hannibal Lecter #221

Valóban, Kapácsy egész jó abban a szerepben, bár ezt bárki meg tudta volna oldani legalább ilyen színvonalon. Sőt.

előzmény: Bruce94 (#219)

2011-09-26 20:36:48 Tenebra #220

Én csak azt nem értem, miért "jár le a linszensze" a régi filmeknek, és miért kell újraszinkronizálni? Egyszerűen felfogni nem bírom, miért nem lehet ezeket meghagyni a francba, ahogy vannak. Mert az tény, hogy a mai szinkron pocsék, fos, fostalicska stb. Kritikán aluli. Én már jó 3 éve nem néztem kortárs filmet szinkronosan, habár előtte sem nagyon. De hogy nem is fogok, az is biztos.

Nálam pl. a Vissza a jövőbe a legfelháborítóbb. Megvettem DVD-n a trilógiát, berakom, s erre a zseniális átéléssel előadott Rudolf Péter - Rajhona Ádám páros szinkronja helyett mi fogad? Ugyanezen páros unott, visszafogott böfögése... Állítólag 1 délután alatt csapták össze az egészet. Erre "jó" az újraszinkronizálás. Gratulálok annak, aki ezt az egész jogdíjasdit kiötlötte. (Amúgy is utálom a jogot, de ilyen baromságok miatt aztán abszolút mérges vagyok mindenféle hivataloskodó, felesleges baromságra. )

2011-09-26 20:30:53 Bruce94 #219

Némileg egyetértek veled, a neveket illetően, viszont szerintem Kapácsy Miklós a Family Guyban [illetve annak spin-offjában a Cleveland showban] Cleveland hangjaként nagyon jó, sőt még az eredetinél is jobb, bár több jó teljesítményt nála sem tudok felhozni.

2011-09-26 20:26:09 Hannibal Lecter #218

Borzalmas párosítások, de az igazat megvallva ez még mindig sokkal jobb, mint a tömegezésre született Bolla Róbertet, Garai Róbertet, Koncz Istvánt és Kapácsy Miklóst főszerepekben hallgatni.

előzmény: Bruce94 (#216)

2011-09-26 20:25:34 Bruce94 #217

Elnézést Szatory Dávid.

előzmény: Bruce94 (#216)

2011-09-26 20:22:18 Bruce94 #216

A Universal Chanel most már nálam is kiverte a biztosítékot: Nagy kedvencem a Kevin Costner féle Robin Hood. Ennek a filmnek a szinkronja bámulatos volt, olyan nevekkel mint Szakácsi Sándor. Reviczky Gábor és Gáti Oszkár aki Alan Rickman-t szinkronizálta pazarul, de említeném a királyt kb 2 percben megszólaltató Sinkovits Imrét is. Erre a csatorna műsorára tűzte a filmet a következő változattal: Costner-t Stohl András szinkronizálta, Stohl kábé úgy csinálta végig s szinkront, mintha csak felolvasta volna a telefonkönyvet. Morgan Freeman hangjának Barbinek Pétert jelölték ki, aki bár szerintem remek hang, de nagyon nem illik a karakterhez. Alan Rickman Forgács Pétert kapta, s nem is volt rossz választás, de Gáti hangi játékát meg sem közelítette. A többi mellékszereplőt egyáltalán nem találták el, talán egyedül a Christian Slater-t szinkronizáló színész volt viszonylag jó [Szatori Dávid]. Egy pozitívum volt, hogy Sean Connerynek egyik kedvencem, s egy igazi klasszis Szersén Gyula kölcsönözte a hangját. Mostmár nálam sem az MGM a negatív szinkronokat gyártó csatornák "királya".

2011-08-06 20:13:46 critixx #215

Teljesen igaza van és ez nem csak a szinkronra vonatkozik sajnos, hanem általánosságban az értékek és a profithajhászás közti ellentétre, mely egyre inkább az utóbbi javára gördül el - ahogyan ő is mondja.

2011-03-28 00:27:25 Hannibal Lecter #212

Tordy Géza folytatja Anthony Hopkins szinkronizálását. Végre egy örömteli hír a magyar szinkron háza tájáról.

2011-03-18 20:01:24 Hannibal Lecter #211

Ráadásul az Ace Ventura esetében még pozitívumként kell(ene) értékelni, hogy Kerekest nem merték lecserélni. De hogy például A szerelem tengeréhez miért kellett új szinkron (Pacino magyar hangjának Széles Lászlót tették meg!!), azt fel nem foghatom. Egyre szánalmasabb ez a két csatorna. Nézze őket a halál.

2011-03-18 19:32:48 critixx #210

A Universal Channel bámulatos a szó negatív értelmében. A teljes Halálbiztos diagnózis (Diagnosis Murder) sorozatot - ami van vagy 200 epizód - újraszinkronizálták. Elég közepes sorozat, de a Viasat 3-as szinkronja egész jó volt (Papp Jánossal az élen), a Universal meg ehelyett elbánt az egésszel az irritáló, atomgyenge hangjaikkal és borzalmas fordításaikkal. :SS

előzmény: uccse (#209)

2011-03-18 19:28:59 uccse #209

Ahogy nézem az MGM után új pályázó van "szinkrongyilkos csatorna" címre, mégpedig az Universal Channel.
Nem szoktam TV-t nézni, de tegnap gondoltam megnézem az Ace Ventura második részét, hiba volt. És ahogy néztem, nem ez az egyetlen film amihez új szinkron készült.

2011-02-10 23:13:46 Hannibal Lecter #208

Végre megtalálták Anthony Hopkins magyar hangját. A rítus című filmben már nem Reviczky Gábor, hanem Tordy Géza fogja szinkronizálni. Végre, végre, végre.

2011-01-13 14:29:58 Hannibal Lecter #207

Én mostanában nagyon nem csípem Reviczky-t (értsd: a szinkronjait), és merő viccnek tartom, amit az elmúlt években csináltak, s a mai napig csinálnak vele. Lehet, hogy "Zimmer Feri" nagyobb médiaértéket képvisel, mint a zseniális Gáti Oszkár, és a stúdiók úgy ismerik, mint a tenyerüket, úgyhogy az HBO-nak csak a karját kellett kinyújtania érte, de kérem szépen, hol vannak a szakmai megfontolások? Kész röhej az egész. Meg egyúttal a közönséget is hülyének nézik, sőt, amióta csak felvetettem, hogy Gáti legyen az új Pacino-hang, nemcsak különböző fórumokon, de (egy ismerősöm visszajelzése szerint) a szakmában is bólogattak. Persze csöndesen. És azt is tudta mindenki előre, hogy Reviczky önmagát égetné le, ha mégis ő kapná a feladatot. Hát, le is fogja. A magyar Al Pacino is meghalt, nincs mese, bele kell törődni. (Mondjuk számomra nem lesz olyan nehéz, mert én imádom eredetiben az öreget.)

2011-01-12 23:24:14 gaillard #206

A Dick Tracy-ben már szinkronizálta egyszer Pacino-t (zseniálisan), és ez még azelőtt volt, hogy megjelent volna 'nagyöreg' hangként.

előzmény: peti0290 (#205)

2011-01-12 23:13:37 peti0290 #205

Én csípem Reviczkyt, de már szinte az összes hollywood-i nagyöreg (Nicholson, Hopkins, Freeman, De Niro, és most már Pacino is) az ő hangján szólal meg. Gáti Oszkár valóban sokkal jobb lett volna Pacino-hoz.

2011-01-12 21:51:37 Hannibal Lecter #204

És a végeredmény: Al Pacino magyar hangja a Dr. Halál című filmben ... Reviczky Gábor! (Forrás: HBO)

2010-12-20 02:37:11 Hannibal Lecter #203

Ismét összehoztam Al Pacinót és Gáti Oszkárt - ezúttal a legújabb Pacino-mozi, a You Don't Know Jack keretein belül. (Gáti hangját az Egy ember és kutyája című Belmondo-filmből vágtam ki, kivéve Mr. Rambo "Bassza meg"-jét.) Maga a film is, és Gáti szinkronja is teljesen friss, 2010-es. Ez a második, és egyben utolsó alkalom, hogy videót készítettem az elképzelt párosításról, de a kezdeményezésnek - igaz, más formában ugyan - lesz még folytatása.

2010-12-14 02:25:29 Hannibal Lecter #202

Lázár Sándor szinkronszínész megszívatása. Jó régi felvétel, és érdekes, hogy egy kevésbé ismert szinkronszínészt pécéztek ki a hülye RTL-esek. Mekkora barmok... :)

2010-11-13 13:34:02 Hannibal Lecter #201

Ez nem olyan meglepő. Sokan meg azért háborodnak fel, hogy a stáblista-felolvasó beleugat a főcímbe. Azt hiszem, ezt a kérdést nem nagyon lehetne megoldani - esetleg egy mindkét fél számára üdvösnek mondható, feliratozós megoldással.

2010-11-13 09:39:13 zéel #200

A minap az egyik ker.tévén volt szerencsém megnézni (felvételről, hogy a reklámokat áttekerhessem!) a
Punch-Drunk Love c. filmet.
Legnagyobb meglepetésemre elfelejtették (!?) bemondani a magyar hangokat. Pedig megérdemelték volna!
De még ha rossz lett volna is a szinkron, akkor is illene tudatni a nézőkkel, hogy kik dolgoztak a filmen. (Jut eszembe: eredeti stáb-lista sem volt.)
Ez az eljárás a nézők és a (szinkron)színészek megalázása!

2010-10-04 11:06:41 Hannibal Lecter #199

Azért a Gáti Oszkáros dolog tényleg megdöbbentő, sőt, hihetetlenül szomorú és egyben pokolian felháborító is.

2010-10-03 13:20:24 slozi #198

Nekem is hiányozni fog, de még mennyire. Clooney hangja (ha már úgyis mindannyian leginkább vele azonosítjuk Szabó Sipos orgánumát) baromi jó, nagyon szeretem őt eredetiben is nézni/hallgatni, de Szabó Sipos Barnabás majdnem mindig rá tudott venni, hogy átkapcsoljam a dvd-t a magyar hangra, és vele a tévében is boldogan bevállaltam a Clooney-filmeket. Szervét Tibor nem tűnik kapásból rossz választásnak, de nehéz lesz megszokni, sőt, bár biztos adok neki esélyt, nem is biztos, hogy meg akarom. Valószínűleg most már legtöbbször tényleg marad az eredeti hang.

2010-10-03 00:59:12 Hannibal Lecter #197

Igen, valóban nagyon megalázó körülmények között dolgoztatják őket. De ez nemcsak a szinkronban, hanem a színházi világban is így van. Emlékezzünk csak Gáti Oszkár két évvel ezelőtti felszólalására a Győri Nemzetiben. És a helyzet azóta csak romlott...

2010-10-03 00:11:52 zéel #196

Hát...nem túl szívderítő.
De itt legalább van egy bátor ember, aki ki mer állni, ki mer szállni!

2010-10-02 22:21:27 ronin07 #195

Épp most hallgattam meg a vele készült interjút. Tarthatatlannak látszik, ami a hazai magyarítás frontján zajlik, legalábbis három lépést tartó érdeklődőként nagyon csehül fest minden. Pokoli érzés ilyen körülmények között hátat fordítani egy állásnak, és ez számomra még zimankósabb helyzetnek látszik, lévén én is éltem, élek át hasonlókat. A Gáti Oszkárra vonatkozó információ pedig a szomorúságon túl valahol az egész magyar társadalom kórképe is.

2010-10-02 22:17:33 Hannibal Lecter #194

Szabó Sipos Barnabás többé nem szinkronizálja George Clooney-t. A Kecskebűvölők című filmben színészünk már Szervét Tibor hangján fog ökörködni. Nagy kár, nekem hiányozni fog Szabó Sipos orgánuma.

2010-07-11 08:36:57 ronin07 #193

Alföldi akár kiválónak is bizonyulhat a dilis Murdock-hoz, és bár a District 9-t csak eredeti nyelven láttam, nem hiszem, hogy Wikus afrikaans-akcentusával szervesített izgágaságát bárki jól vissza tudná adni nálunk. Kiváltképp nem Bozsót tartom rá alkalmasnak, rengeteg egyhangú szinkronban lubickolt. (pl. A hosszútávfutó magányossága kurrens magyar hangsávja)

előzmény: The Hungarian (#191)

2010-07-11 00:11:05 Hannibal Lecter #192

Én is szeretem, ha Kovács István a hangja Neesonnek, csak sajnos akcióhősök megszólaltatójaként nem lenne túl meggyőző. Ezért van az, hogy Neesont a Takenben Csernák János, itt pedig Gáti magyarítja.

2010-07-10 23:50:22 The Hungarian #191

És vajon miért nem osztotta meg, nem volt kedve beírni ezt a hosszú nevet? :) (költői kérdés)

A-Team: Az előzetesben Rosszfiú, azaz B.A. hangja Barabás Kiss Zoltán volt úgy rémlik, szerintem ő jobb lett volna, mint Király, a másik meg, hogy miért nem erőltetik Neesonnak Kovács Istvánt? Egyértelmű, hogy azok közül, akik eddig Neeson magyar hangjai voltak, ő volt a legjobb. Ettől függetlenül Gáti Oszkárt szívesen hallgatom bárkiként. Alföldi pedig éles váltás Copleynak Bozsó Péterhez képest, aki a District 9-ben szinkronizálta, de persze egész más karakter a kettő.

2010-07-10 23:43:27 Hannibal Lecter #190

A forrás (a szinkronhangok.hu fórumáról) sem osztotta meg, így én sem tehetem. :)

előzmény: The Hungarian (#189)

2010-07-10 23:21:36 The Hungarian #189

A Ragadozók szereplői közül véletlenül maradt ki Mahershalalhashbaz Ali, vagy van valami különösebb oka, hogy az ő magyar hangját nem osztottad meg? :)

2010-07-10 22:59:32 Hannibal Lecter #188

Most olvasom, hogy Az utolsó akcióhős új szinkronjában is Reviczky lesz Schwarzenegger hangja. :S
Mostanában valóban eléggé lelombozó Reviczky teljesítménye a szinkronban. Egyoldalú, színtelen alakításokat produkál, sokszor beleélés nélkül nyekereg. Már Jack Nicholsonként sem olyan friss és agilis a hangja, mint a '90-es években, De Niróként szintúgy üres. Az Everybody's Fine-ban megint ő lesz a hangja, és a vicc az, hogy én De Niro esetében is sokkal nagyobbra tartom Gáti (Bronxi mese, Sleepers, Az éjszaka és a város) alakításait. Mindennek ellenére én is szeretem Reviczkyt, mert szinkronszínészként igen karakteres orgánummal bír - még most is. Bírálatom inkább a jelennek és a közelmúltnak szól.

2010-07-10 22:49:49 ronin07 #187

A Viharsziget-nél még egy Michelle Williams-Németh Borbála párosításra tippelnék.

2010-07-10 22:30:07 Hannibal Lecter #186

Gerald McRaney ... Fodor Tamás
Henry Czerny ... Tarján Péter
Yul Vazquez ... Forgács Péter
Brian Bloom ... Széles Tamás

Sajnos a Viharsziget szinkronstábját sehol sem találom, nem tudom, hol láttam, egyébként úgy általában itt érdemes ilyesmit böngészni, mégpedig a fórumban. Amúgy a Viharszigetben mindenki a hozzá leginkább illő hangot kapta. Az biztos, hogy DiCaprio Hevér Gábor, Mark Ruffalo Rajkai Zoltán, Max von Sydow Tordy Géza, Ben Kingsley pedig Végvári Tamás orgánumán fog megszólalni.

2010-07-10 22:27:17 JeszKar #185

Reviczky nem rossz szinkronszínész, egyáltalán nem, csak mostanában agyonhasznált, és egy csomó olyan szerepet is szinkronizál, ami egyáltalán nem illik hozzá.

2010-07-10 21:55:36 puttancsospeti #184

Hát... ő is öregszik szegény. Nem hallottam amúgy. De Patrick Stewart szinkronjaként óriási volt a Karácsonyi énekben, Gene Hackman szinkronjaként is a Csőre töltvében pl. Robert De Niro szinkronhangjaként is nagyon tetszett. És még rengeteg másban is. Igaz, hogy ezek a régebbi dolgai.

előzmény: ronin07 (#183)

2010-07-10 21:52:34 ronin07 #183

Hallgattad, mostanában milyen kényes főúri hangon tolmácsolja például Morgan Freeman-t A sötét lovagban? A régi önmaga lerombolásán dolgozik szegény ördög.

előzmény: puttancsospeti (#182)

2010-07-10 21:50:57 puttancsospeti #182

Én azért nem bántanám azt a Reviczky-t oly nagyon. Tény, hogy ehhez a színészhez nem illik a hangja de sok helyütt nagyon is karizmatikus a szinkronja. Tény azonban, hogy nem lehet alkalmas mindenki mindenre.

előzmény: ronin07 (#180)

2010-07-10 21:47:49 Cesare Gonzago #181

Borzalmas.

2010-07-10 20:49:09 ronin07 #180

Reviczky-vel hallgatni sem bírtam, annyira nem illik össze a nyekergő, bohóctermészetű öreg bácsis orgánuma Pacino karizmájával. Totális félreértés lenne, ha ő kapná az új Pacino-szinkronokat. Végvárit nem igazán lehet felülmúlni. Az öblös hang fenemód hiányzik, noha Gáti joviális hanghordozása így is visszacsempészi a megszólaltatott aktor renoméját.
Az Expendables-ben a Willis-Dörner kombináció holtbiztosnak néz ki, viszont Statham-ért még László Zsolt is versenyben lehet, Jet Li-nek meg Kálloy Molnár Péter vagy Háda János is kinéz. Schwarzi és Sly közös állandója, a vén Gáti nem tudni, melyikükre száll, nekem hirtelen támadt egy olyan rémálmom az előbb, hogy Sly-t Gesztesi magyarítja. Áldom az eget, hogy ne így legyen!:)

És a Viharsziget szinkronstábjáról ígértél egy linket, privátban meglephetnél vele, akárcsak a Predators és A Szupercsapat névsorával.

2010-07-10 01:28:28 Hannibal Lecter #179

És most nézzétek meg Reviczkyvel is. Szerintem nem kérdés, hogy Gáti a jobb.

2010-07-09 23:22:58 Hannibal Lecter #178

Ja... az, hogy ő lesz Pacino, még nem hivatalos. Hogy egészen pontos legyek, ez egyelőre még csupán az én ötletem. :) De baromira reménykedem benne, hogy őt választják.

előzmény: whiteman 01 (#177)

2010-07-09 23:21:23 whiteman 01 #177

Pacinora gondoltam, meg persze a Kánikulai délutánra :)

2010-07-09 23:20:23 Hannibal Lecter #176

Igen, ezek valószínűsíthetők. Gondolom, a nagy öregeknél (Schwarzenegger, Willis) egyértelmű lesz. Erről jut eszembe, hamarosan Az utolsó akcióhős c. Schwarzi-film is új szinkront kap a BD-megjelenés apropóján, remélem, oda is Gátit hívják majd, és nem Reviczky fog repetázni. :)
Ez most sorozatosan úgy hangzik, mintha nagyon negatív véleményem lenne Reviczkyről, pedig nem, csak nem kellene mindent neki vállalnia. Nekem már a könyökömön jön ki, annyi színészt osztanak rá manapság.

előzmény: JeszKar (#175)

2010-07-09 23:17:08 JeszKar #175

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy ki a lesz többi színész hangja. Nyilván Statham borítékolható, mint Epres, és talán még Roberts is, mint Kőszegi (bár ez utóbbit nem szeretném).

2010-07-09 23:16:54 Hannibal Lecter #174

Reviczkytől és Hádától Neesonnél? Szerintem tőlük eddig sem kellett. :)

előzmény: whiteman 01 (#173)

2010-07-09 23:11:48 whiteman 01 #173

Ez a nap híre! Akkor ezek szerint nem kell tartani sem Reviczkytől, sem Háda Jánostól :))))

2010-07-09 23:08:33 Hannibal Lecter #172

Szinte biztos, hogy igen. A Predatorsban pedig ismét "Morpheus" hangja lesz. :) Ha már nagy visszatérések, akkor még Sinkó Lászlónak kellene szólni, hogy vállalja el újból Hopkinst. :)

előzmény: JeszKar (#171)

2010-07-09 23:07:49 JeszKar #171

Vajon az expendables-hez is visszatér?

2010-07-09 23:04:13 Ivan/ #170

Akkor bocs félreértettelek. Egyszerűen úgy éreztem Csernákot valami miatt nem igazán bírod, de ezek szerint nem:)

2010-07-09 23:02:25 Hannibal Lecter #169

Szerintem tudod te, hogy mire gondoltam. Nem vállalható, hanem zseniális. Egyszerűen túl tehetséges Seagalhoz. Legalábbis szerintem. De tudom, hogy téged erről nem nagyon foglak tudni meggyőzni. :)

előzmény: Ivan/ (#167)

2010-07-09 23:01:20 Hannibal Lecter #168

Gáti most tért vissza a szinkronizáláshoz. Legutóbb Jean-Paul Belmondót szinkronizálta az Egy ember és kutyája című nagyszerű filmben (A sorompók lezárulnak remake-jében), és legközelebb A szupercsapatban ő lesz Hannibal (Liam Neeson) hangja.

előzmény: whiteman 01 (#166)

2010-07-09 23:01:19 Ivan/ #167

Komolyan nem vicceltem, tényleg jól szokta szinkronizálni Pistát. Csernák hidd el teljesen vállalható kategória!

2010-07-09 22:59:59 whiteman 01 #166

Megvan az összhang, tényleg hiteles lenne. De Gáti Oszkár vállal még szinkront egyáltalán?
Én csak azt remélem, hogy nem Reviczky lesz, nem illene hozzá. Esetleg Tordy Géza...

2010-07-09 22:55:20 Hannibal Lecter #165

Mindhármukat szeretem, de szerintem ide egyikőjük sem illene.

"Csernák János (Szegált is elég jól szokta szinkronizálni, sőt néha már-már jobb mint maga Pista)"

Na, azért ne túlozzunk. Legfeljebb megközelíti a szintjét. Távolról. :)

2010-07-09 22:51:56 Ivan/ #164

Ha választani lehetne én ezek közül tenném, bár végülis szerintem eredetiben is tűrhető Pachino!:)

- Szersén Gyula (örök kedvenc, gyerekkoromban Shatnert ő szinkronizálta kíválóan a Hookerben)
- Harsányi Gábor (a második kedvenc hangom)
- Csernák János (Szegált is elég jól szokta szinkronizálni, sőt néha már-már jobb mint maga Pista)

2010-07-09 22:50:17 oscarmániás #163

Nekem tetszik :)

2010-07-09 22:48:25 wayage #162

Szerintem nagyon jó választás lenne:)

2010-07-09 22:47:56 Hannibal Lecter #161

"a kép és a hang találkozása megmosolyogtató."

Mondtam, hogy csak a színészek közötti összhangra figyeljetek. :) Amúgy én is attól félek, hogy erre nem nagyon figyel majd senki, pedig Pacino tényleg megérdemelné, hogy ne alatta is Reviczky nyekeregjen, aki amúgy évek óta egyre bénább a szinkronban. Ezt ki kellett mondanom, bármennyire is bírom az orgánumát.

előzmény: simijohnny (#159)

2010-07-09 22:43:14 simijohnny #160

Nem levezhető, élvezhető. :) Bocs.

előzmény: simijohnny (#159)

2010-07-09 22:42:32 simijohnny #159

Először is, te egy állat vagy. :D Természetesen ezzel is tetszésemet akarom kifejezni, a kép és a hang találkozása megmosolyogtató. És igen, nem hiába motoszkál a fejedben, abszolút megszokható és levezhető lenne. Na persze csak reménykedhetünk, hogy akad ember, aki figyel az ilyesmire és nem tesznek meg valami nyikhaj színészt Pacino hangjának.

2010-07-09 22:38:03 Hannibal Lecter #158

Májusban ugye meghalt Végvári Tamás színész, és azóta elég nagy a bizonytalanság Al Pacino magyar hangja ügyében, ami teljességgel érthető. Nekem az motoszkál a fejemben, hogy Gáti Oszkár lehetne a színész méltó szinkronhangja - fel is töltöttem egy videót, amiben összehozom a színészt és a hangot, meg A Keresztapa 3-at és a Mátrixot. :) Elnézést a szar minőségért és a vágásokért, csak a két színész játékára érdemes itt most nyomatékot helyezni. :)
Szerintetek?

2010-03-24 22:59:24 Leslie #157

Köszi!
Itt elég kreatív volt a fordító vagy a dramaturg, de kellett is. :)
Szerintem ez viccesebb magyarul. Főleg a Játszd újra, Sam. :)
Így belegondolva azért is, mert a magyar nyelv egyszerűen változatosabb, mint az angol. Itt is látszik.

2010-03-24 22:48:45 limupei #156

Rachel: All right fine, I have a weird thing with my eye. Can we just not talk about it please.

A többiek: Alright.

Monica: Hey Rach. You know that great song "Me, Myself, and I!"

Ross: Hey. Does anyone want to get some lunch? All those in favor say I!

Rachel: Ross! Stop it!

Chandler: How much did I love The King and I?

Rachel: Chandler!

Joey: Me too! Me too!

Rachel: Stop it, stop it! C'mon!

Joey felkiált, mert belenyúlt a saját szemébe.

Chandler: You okay there man?

Joey: Yeah, I got too excited.

előzmény: Leslie (#155)

2010-03-24 22:23:00 Leslie #155

Itt mondjuk több értelme van az eredeti szövegnek. De persze szinkronnál a szájmozgásra is figyelni kell.

Nemrég az egyik epizódnál el is gondolkodtam, hogy vajon ez hogy lehet eredetiben. Mert biztos nem így.:

S05E22
Rachel nem bírja, ha más a szemébe nyúl előtte, a többiek meg direkt cukkolják:

Monica: - Rachel, ismered azt a számot, hogy: Hol jár az eSZEM...?
Ross: - Hé, kinek van kedve ebédelni? Éhen halok, ha nem eSZEM.
Chandler: - A kedvenc filmem: a Játszd újra, Sam! :)

2010-03-24 22:19:15 Leslie #154

Pont erre gondoltam. Én csak magyarul néztem, és mindig meg tudott nevettetni, mindig jók voltak a poénok. Ha ezt a félrefordítással érik el, akkor úgy is jó. :)

Nálam nagyon fontos a poénhoz az adott színész vagy szinkronszínész hangsúlya. Ezért jó szinkronszínésszel nekem egy szitkom vagy vígjáték viccesebb, mint eredetiben. Persze van, amikor az eredeti színész annyira jó, hogy nem lehet jól szinkronizálni. Pl Sheldon a Big Bang-ben, vagy Barney a How I Met-ben.

2010-03-24 22:17:40 limupei #153

Amúgy ne gondolj nagy dolgokra. Elindítottam egy random részt, konkrétan az S10E12 (The One with Phoebe's Wedding).

Mielőtt az oltárhoz indulna a hóesésben, Phoebe leveszi a kabátját.

Chandler: Wow! Aren't you gonna be cold?
Phoebe: I don't care... I'll be my something blue.

Magyarul:

Chandler: Nahát! Nem fogsz így fázni?
Phoebe: Nem érdekel...Azt hiszem jól áll nekem a kék.

2010-03-24 22:10:43 limupei #152

Nem tűnik fel, mert már önmagában is túl sok az ellentmondás a sorozatban. Az egy szitkom, nem a következetességéről híres.

Azt viszont nem mondtam, hogy baj. Így dupla élvezetet nyújt. Angolul és magyarul is más poénokat kapsz helyenként:-) Hát nem főnyeremény?

előzmény: Leslie (#151)

2010-03-24 22:06:37 Leslie #151

Ezt nem tudom megítélni. És abban sem vagyok biztos, hogy ez akkora baj lenne.
Ha olyan nagyon nagy félrefordítások lennének, akkor annak nem kéne feltűnnie? Nem emlékszem érthetetlen vagy összefüggéstelen epizódra, szövegre, pedig jópárszor láttam minden részét.
Az biztos, hogy a szinkronhangok nagyszerűek.

2010-03-24 22:03:17 limupei #150

Igen, úgy hogy néha egyáltalán semmi köze az eredeti szöveghez:)

előzmény: Leslie (#149)

2010-03-24 21:59:32 Leslie #149

A Rém rendes család mellett a másik legjobb szitkom-szinkron a Jóbarátoké.

2010-03-24 21:53:44 zéel #148

Básti Juli, Csuja Imre fergetegesek az Egy rém rendes családban!:)))

2010-03-24 20:32:23 [: Azuroo andrew :] #147

A legjobb filmek szinkron tekintetében :

Ponyvaregény
Casino
Meghívás egy gyilkos vacsorára
A piszkos tizenkettő
Fantomas
Beverly Hills-i zsaru 2 ([link])
Vissza a jövőbe
Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében
Airplane!
Jöttünk, láttunk, visszamennénk
Indiana Jones - Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag
A ravasz, az agy és két füstölgő puskacső
A remény rabjai
És megint dühbe jövünk

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#145)