Magyar hangja... Szinkronok és szinkronhangok 👁

(vissza a topikok listájához)

• ...
2018-10-09 17:07:46 Kempesbaba #346

Kevesebb aroganciát,több tárgyilagosságot...
Béke

2018-10-09 16:28:08 zéel #345

ha már vetted a fáradtságot, és kétszer is hozzászóltál, egyszer belinkelhetted volna az általad hiányolt bejegyzést is
de ha esetleg az is érdekel, hogy miért ezt az ürgét (Nagy Zsolt!) idéztem, akkor lehet, hogy meglep, de egyetértek vele

előzmény: Kempesbaba (#344)

2018-10-09 15:56:23 Kempesbaba #344

Mondjuk ha már vetted a fáradtságot hogy ezt betedd ide,belinkelhetnéd az eredeti facebook bejegyzést,amire ez a hozzászólás érkezett...

2018-10-09 15:50:58 Kempesbaba #343

Az is megérne egy misét,hogy vajon ez az ürge miért írta ezt...

2018-10-09 15:31:45 zéel #342

szinkron vs. felirat
Nehogy már a szinkron ápolja az anyanyelvet! A szinkron az egy olyan munka,amit a színészek fizetés-kiegészítés gyanánt végeznek. Néhányan fullba nyomják. Vannak nagyon jó, lelkiismeretes,profi munkák,de a nagyrésze rossz. Drukkolok,hogy többet keressetek,de a szinkron műfajnak nem. (Nagy Zsolt, színész)

2018-09-20 13:34:34 csabaga #341

Viszont az 56-os War and Peace-ben alap volt, mindenki tudjon angolul, Lom, Homolka, Gassman, csak Anita Ekbert szinkonos.

2018-09-20 12:12:02 critixx #340

A korai Bond-filmekben szereplő európai színészek többségét mind szinkronizálták a filmekben, mert többségük nem vagy csak töredékesen tudott angolul. Ursula Andress, Daniela Bianchi, Gabriele Ferzetti, Adolfo Celi, Claudine Auger, Gert Fröbe, stb. Az osztrák Lotte Lenya jól beszélt angolul, de ő 1935 óta az Egyesült Államokban élt.

2018-09-19 23:30:49 csabaga #339

Viszont angolul Gabin sem tudott, csak betanulta egyes filmekre...Azt gondoljuk, csak mi nem tudunk nyelveket, pedig nem. Vagyis tudnak, de nem az angolt, hanem a rokon nyelveket. Mi nyelvileg elszigeteltek vagyunk. Claudia Cardinale sem tudott angolul, sok Bond karakter sem.Ursula Andress stb.

2018-09-19 23:17:00 critixx #338

A lengyeleknél valóban "hangalámondás" van, olyasmi mint ami nálunk volt régen a kalóz VHS kazettákon, csak persze profibb kivitelben. Egyszer volt egy lengyel barátnőm, ő mesélte, hogy náluk csak a gyerekfilmeket szinkronizálják le. Meg is lepődött, hogy Magyarországon minden filmet leszinkronizálnak, az meg pláne furcsa volt számára hogy pl. Samuel L. Jackson és Tom Hanks ugyanazon a hangon szólal meg magyarul.

2018-09-19 23:14:31 critixx #337

Tapasztalataim szerint az olaszok egyáltalán nem beszélnek angolul, még a szállodában a portások sem igazán értették, mikor angolul próbáltam szólni hozzájuk. A franciákkal kapcsolatban nincsenek empirikus tapasztalataim, de köztudott, hogy ők sem igazán beszélik az "ősellenség" nyelvét. Jean-Pierre Jeunet úgy rendezett filmet Hollywoodban, hogy tolmács segítségével kommunikált az amerikai stábbal. Truffaut fonetikusan tanulta meg a szövegét a Harmadik típusú találkozásokhoz.

Amúgy kevesen tudják, de régen még Louis de Funés és Jean Gabin is szinkronizáltak külföldi filmeket franciára.

A spanyolok is nagy szinkronos nemzet, mindent leszinkronizálnak a saját nyelvükre. Még Almodovar egyik filmjének a főszereplője is egy szinkronszínésznő.

2018-09-19 22:52:06 BonnyJohnny #336

Reszkessetek betörőkben az It's a Wonderful Life franciául... :)

Spanyolok meg úgy tudom a másik nép, ahol a Ford Fairlane jó szinkron miatt sikeres lett.

2018-09-19 22:50:12 csabaga #335

Az olaszokra gondolsz? Jobban megy nekik a magyar, mint az angol...A francia sem nagyon tud nyelveket, az angolt nem is szereti. A spanyolt nem tudom, viszont a port.-ok nem szinkronizalnak. A nagy nyelvek alighanem presztizs okok miatt teszik.

2018-09-19 22:37:22 zéel #334

No, de mi értelme van nekik szinkronizálni, amikor náluk a lakosság döntő többsége jól beszéli az angolt. (Mert ugye a filmek többsége nyilván angol/amerikai mindenütt.)
De azért kösz a válaszokat!

2018-09-19 22:34:33 csabaga #333

Lemaradtam...Lengyelek, hangos felirat, csehek.

2018-09-19 22:31:36 csabaga #332

Szerintem az olaszok biztosan, a dalokat is, amit mi nem.Tippek: spanyol, francia is.

2018-09-19 22:27:10 critixx #331

Németek, olaszok, franciák, spanyolok.

2018-09-19 22:23:20 zéel #330

Van vmilyen ismeretünk arról, hogy mely országok szinkronizálják a külföldi filmeket nagy mennyiségben?
Én pl. úgy tudom, hogy - rajtunk kívül - csak a németek szinkronizálnak sokat.
(Precízebben sem a kérdésem, sem a válaszom nem tudom megfogalmazni.)

2017-09-21 14:47:30 csabaga #329

Mikor behoztuk a három Hidchcock filmet,mind James Stewarttal és hasonló időben is készültek,mégis három különböző magyar hangot kapott:Szersén Gyula,Tordy Géza,Fülöp Zsigmond.Később a Kötélben meg Csernák János jött...

2015-11-19 17:11:54 Bebek #328

Betz István. :)

2015-11-19 16:53:40 Bebek #327

Éjjel-nappal fiatalokban ki Vincent magyar hangja? Ja... ha valaki a Bob a mestert is szokta nézni, ő Márkus hangja is. :)

2014-12-12 14:34:29 banana #326

Akkor jöhet a Műkincsvadászok, Gravitáció, Utódok, A hatalom árnyékában és Az amerikai újraszinkronja :)

előzmény: kobretti88 (#325)

2014-12-06 17:06:21 kobretti88 #325

Szabó Sipos Barnabás újra szinkronizál. Legutóbb A férjem védelmében című sorozatban volt hallható Robert Sean Leonard magyar hangjaként.

2014-03-17 20:52:18 kobretti88 #324

A Last Vegas után az Amerikai botrány magyar szinkronjában újfent Tordy Géza lett Robert De Niro magyar hangja :)

2014-03-12 21:00:08 manuva #323

Fiú vagyok, semmi gáz.

2014-03-12 20:51:26 Fonghi #322

Hát ebből már már mindenképp csak bunkón jövök ki...

2014-03-12 20:50:36 Fonghi #321

Bocs, ha lány vagy, akkor mondjuk kisanyám, de akkor inkább nem mondtam.

előzmény: Fonghi (#320)

2014-03-12 20:49:41 Fonghi #320

Most mondjam?... Hát, apám, ezt megszívtad. :) Különben hozzánk is odajött a cefreszagú jegyszedő bácsi, és kérte a jegyet, de mondtuk, hogy szinkronfesztiválra jöttünk, és már nem kérte. Lehet, azt hitte zsűrik vagyunk. :D

előzmény: manuva (#319)

2014-03-12 20:38:18 manuva #319

Érdekes, nekem első nap (csütörtök) is azt mondták, hogy fizetni kell.

2014-03-12 20:33:32 limupei #318

De ha olyan jól volt szervezve (egyszer ingyen, egyszer nem), akkor meg jól összezavarodtak :)

Az angol anyanyelvűeket pedig alapból ki lehet zárni, ők egyáltalán nem beszélnek nyelveket. Legalábbis a többségük. Náluk is van szinkron, csak úgy hívják, hogy remake. Az se jobb.

előzmény: Fonghi (#316)

2014-03-12 20:20:02 Fonghi #317

U.i.: Nem vagyok ilyen szinkronkocka, hogy fejből tudjam, hol van szinkron, hol nincs, Wikitől tudom.

2014-03-12 20:19:16 Fonghi #316

Igen, de ingyen mozi volt, meg minden. És úgy is szartak beléje. Hidd el, hogy van mit ostorozni Debrecenen. (Vicces ez az ostorozás a Hortobágy-csikós viszonylatban) Amúgy egyre ritkábban akadok ki ilyeneken.
Ez sem egyértelműen meggyőző azért. Ha a népek alapkarakterét, és öntudatát vesszük alapul, az is jól magyarázná ezt. A briteknél nincs szinkron, és ők se beszélnek más nyelvet, de valószínűleg nem is néznek túl sok i.ny.-ű filmet. Egy spanyol-portugál vagy görög-olasz összehasonlítás talán megfelelne a célnak.

2014-03-12 19:24:48 limupei #315

Szerintem ezért speciel ne Debrecen népét ostorozd. Még ha az internetes fórumokon úgy is tűnik, a szinkronpárti nézők elenyésző kisebbsége keni-vágja, hogy ki kinek a hangja meg ilyenek, a többség le se szarja. Filmet akar nézni, olvasni nem szeret (nem tud), aztán ennyi. Ha van szinkron, megnézi a filmet, de az egésznek a háttere (pl. egy szinkronfesztivál) teljesen irreleváns a többség számára.

Gáti pedig már egy beszélgetős műsorban is leoltotta Ahnuld mestert :)

A szinkronizáló népek és az idegen nyelv viszonyában viszont tényleg csak Németország a pozitív példa, az olaszok és a franciák például híresen szarok az idegen nyelvekben.

2014-03-12 19:13:42 Fonghi #314

Igen, csak ez elehet az oka, hogy a finnek és a svédek kivételesen valamiben jobbak nálunk...
Különben az is lehet, hogy fellendülne a magyar filmipar, mert lenne közönsége (akik nem tudnak feliratot olvasni).:) Persze ez a filmművészetet valószínűleg nem érintené, mivel annak a közönségét ez nem igazán befolyásolja.:(

előzmény: PG (#313)

2014-03-12 16:45:20 PG #313

... meg volt valami egyetemi tanár, aki nagyon ellenezte a szinkronizálást és azzal érvelt, hogy feliratos filmek esetében a közönség nyelvértése mennyit fejlődhet...

Ugyan ezt az ervet hangoztatjak most a finnekre es svedekre hivatkozva, hogy ott minden angol film feliratos, ezert olyan magas az ott elo lakossag angol nyelvtudasa.

2014-03-10 17:36:17 csabaga #312

Már a 30-as években volt erről vita,és az értelmiség nyomására akkor elvetették.

Akkor még a dalokat is szinkronizálni akarták.Beszéltek róla M.Dietrichnek ki lehetne a szinkronhangja és ki az énekhangja.

A szinkront leginkább a szovjet filmek,majd a kicsi és vacak képű tévé hozta be,ahol nem lehetett jól látni a feliratot.

Régen(50-es-70-es évek) a moziban a filmek többsége feliratos volt.Csak a tévé számára készült szinkron.Majd néha később a mozikópiára is felkerült.

2014-03-10 09:47:30 Fonghi #311

Én azért hozzátenném, hogy a közönség magyar nyelvi készségeinek fejlesztése sem elhanyagolható (van mit fejleszteni rajta), és egy igényesen elkészített szinkron talán segíthet ezen. Persze ez csak egy szempont. Különben ezt a nyelvértés-fejlődést szerintem simán lehetne, és érdemes lenne vizsgálni statisztikailag a szinkronizáló és nem-szinkronizáló országok között. (persze lehet, hogy vizsgálták, csak nekem nem szóltak róla)

2014-03-09 17:14:48 critixx #310

Ez a vita konkrétan olyan régi, hogy már a Színház és mozi hetilap 1955-ös számaiban is olvasható egy hosszas, hónapokon átívelő szinkron-vita (akkor még csak a moziban vetített filmek kapcsán természetesen). Többek közt a fiatal Sinkovits Imre is hozzászólt mint szinkronizálásban érintett, meg volt valami egyetemi tanár, aki nagyon ellenezte a szinkronizálást és azzal érvelt, hogy feliratos filmek esetében a közönség nyelvértése mennyit fejlődhet.

2014-03-09 16:26:59 csabaga #309

Az lett volna a legjobb a filmbarátoknak,ha a szinkronizálás létre sem jön.Éppen ideje,hogy vége legyen a mozifilmeknél.

Az ex kaliforniai kormányzót hallottad már angolul beszélni?Gáti Oszkárt én megértem.

2014-03-08 22:35:17 Fonghi #308

Ez a debreceni szinkronszemle durván besült (amint arra számítani lehetett). Tegyük hozzá, hogy csak két vetítésen (mindkettő a koraesti kezdéssel), egy beszélgetésen és a díjkiosztón voltam, ahol mellesleg nem osztottak díjakat, hanem majd pesten átadja a főnix rendezvényszervező nonprofit kft. A rendezvény külön érdekessége, hogy első nap még ingyen volt, másnapra kitalálták, hogy inkább fizetős, aztán harmadnapra 70 ingyenjegyet osztottak a nagycsaládosoknak. Az első vetítésen (last stand) úgy 15 fős közönség gyűlt össze, amelynek felét Gesztesi Károly meghívott vendég pereputtya adta. Az utána következő beszélgetés meglehetősen katasztrofálisra sikeredett (elsősorban a zseniális vezetője, másodsorban a hatalmas közönség szerepelhet az okok között). Gáti Oszkár - nem túl nagy meghökkenésemre - nem Schwarzenegger kormányzó úr szinkronizálását tartja legfőbb művészi teljesítményének, amit többször is megosztott a közönséggel, mivel a "talk-show" házigazdája váltig erőlködött, hogy de biztos beleéli magát a szerepbe. Mindettől eltekintve, éppen ő (gáti) mentett a beszélgetésen némi humorral. Egyébként érdekes volt egy ilyen rendezvényen, szakmabeliektől hallani, hogy a szinkronizálás rövidesen meg fog szűnni és, hogy ez így természetes. Persze előkerült a magyar színjátszás félkézzel lenyomna jópár oscar-díjast téma is. A vetítéshez hozzáfűzném, hogy a filmeket (a rendezvény lényegét zseniálisan megragadva) szokatlanul hangosan vetítették. A last picture show-ra (about time) már megjött az érdeklődés, így az ülőhelyek (176) negyede-ötöde zsúfolásig telt. A the end felirat (merthogy ez esetben tényleg volt) felvillanása után tüstént megkezdték a díjkiosztási ceremóniát (így csak a két legfürgébb nézőnek sikerült megszöknie). Miután Veress János (akinek így sisak nélkül sem sikerült meggyőznie, hogy álljak át a sötét oldalra) elmondta rövid beszédét, amelyben kifejtette, hogy ő tulajdonképpen, végül is sikeresnek könyveli el ezt a próbálkozást a hagyomány újraélesztésére, még nőnapi üdvözletet is kaptak a hölgyvendégek, majd felolvasták a díjazottakat: Börcsök Enikő (amiért felhúzta a gyenge filmet), Hevér Gábor (aki az érzelmek széles skáláját szólatatta meg DiCaprióként), és Dóczi Orsolya (aki jó filmhez csinált szinkront) - merthogy kommentálva is volt ám.
Hát ez a beszámolóvá fejlődött hozzászólás nem tudom kit érdekelt, de aki elolvasta, annak már mindegy. Néha azért még fel tudom kúrni az agyam a várost jellemző masszív érdektelenségen...

2014-03-02 21:05:02 Jereváni Rádió #307

Jó lett!

2014-03-02 20:58:03 Hannibal Lecter #306

Én is kivettem a részem a "külföldi színészek magyar verseket szavalnak" őrületéből.

2014-02-27 23:51:18 Fonghi #305

De buta vagyok, nem görgettem lentebb a programra, de most nézem, hogy lesz 1-2 ember. Akkor visszavontam. A Hortobágyot kivéve. Az még áll. Csak már két villamossal :):(

előzmény: Fonghi (#303)

2014-02-25 00:15:44 Fonghi #303

Gondoljátok, hogy lesznek olyanok, akik emiatt leruccannak a Hortobágyra? Vagy csak a debreceni filmszakma és sztárok lesznek jelen?

2014-02-24 07:42:21 BonnyJohnny #302

A magyar foci is. :P Most szüneteltessük a bajnokságot, amíg nem nő a színvonal? :)
Sőt, lehet, hogy éppen ez segít növelni a színvonalat. (De ártani biztos nem árt.)

2014-02-23 20:11:28 Hannibal Lecter #301

Nem épp szerencsés viszont az időzítés: a magyar szinkron jelenleg a béka feneke alatt van.

2014-02-23 16:58:11 BonnyJohnny #300

Legjobb férfi szinkronhangra legnagyobb esélyesek szerintem a Schwarzihoz (meg egyáltalán a szinkronizáláshoz) ki tudja hány év után visszatérő Gáti Oszkár, és az év egyik legnépszerűbb alakítását magyarító Hevér Gábor. De én innen a távolból Harsányi Gábornak küldöm a szavazatomat. :)
Nőiben (gondolom) Kökényesi Ági, és a Női szervek párosa, Fűr Anikó és Börcsök Enikő a legesélyesebbek.

2013-10-31 16:28:14 Hannibal Lecter #298

Két szinkron-érdekesség: Sinkó László először A bárányok hallgatnak előtt jó tíz évvel, 1981-ben szólaltatta meg Anthony Hopkinst (Állatorvosi pályám kezdetén [ill. ebben a verzióban: Az élet dicsérete] - maga a film 1975-ös évjáratú).

Tizenkét év óta először fordul elő, hogy Robert De Nirót nem Reviczky Gábor szinkronizálja: a Last Vegasban az a Tordy Géza lesz a magyar hangja, aki utoljára több mint két évtizede, az Éjszakai rohanásban szólaltatta meg külföldi kollégáját, de őt hallhattuk a Dühöngő bikában is (az előbbi film Hazai György által rendezett magyar változata szerintem minden idők egyik legjobb honi filmszinkronja Tordy, Koroknay, Bujtor, Gruber, Usztics és mások parádés alakításával).

2013-07-18 08:44:15 BonnyJohnny #296

Igen, nekem is volt szerencsém lengyel hangalámondásos filmhez. :) Azóta kerülöm a ".pl" végződésű letöltőoldalakat. ;)

előzmény: nejmed (#295)

2013-07-18 08:36:46 nejmed #295

Hozzászoktunk az igazán jóhoz, miközben Lengyelországban még mindig hangalámondással tolják a filmeket. :D

2013-07-18 08:16:12 BonnyJohnny #294

Jó cikk.
A minőségi romlás a szinkronban észrevehető alkotói szinten (dramaturg és színész), a cikkben is említett, technika szintjén hozott nyilvánvaló javulás ellenére. De szerintem nem ez okozza az eredeti nyelv előretörését. Ez csak egy kapaszkodó azoknak, akik amúgyis az eredeti nyelv mellett kardoskodnak. Mert akik csak szinkronnal nézik a filmet, azok rossz szinkronnal is megnézik. Én például még nem hallottam olyat, aki a rossz szinkron hatására váltott feliratosra. Olyanról igen, akiben amúgyis megvolt a szándék, és a rossz szinkron megadta a végső lökést.
Az ok(ok) sokkal materiálisabb(ak). Egyrészt régen csak szinkronos volt, de legalábbis nehezebb volt beszerezni eredeti nyelven valamit, pláne feliratot szerezni hozzá, így régen az eredeti nyelv valójában inkább csak az azon a nyelven jól értők számára volt alternatíva.
Másrészt ennek éppen az ellenkezője, ma már ugyanolyan könnyű egy alkotást az eredeti nyelven (hozzá passzoló, jó minőségű felirattal!) beszerezni, mint szinkronosan, így mindenki előtt megnyílik az út.
Eleve az angol nyelv is sokkal általánosabbá vált, mint régen volt. A harmincas korosztálytól lefele egy kicsit mindenki beszél angolul, de azok száma is nőtt, akik konkrétan tanulják iskolában (de iskolán kívül is egyre többen tanulják), és azok száma is, akik konkrétan jól is értik az angolt. (Ez utóbbi két kitételt nem ártott külön szedni, saját példám alapján tudom, hogy a nyelvvizsga birtoklása nem jelent garanciát, de annak hiányában is érthet valaki jól angolul.)
Persze nem csak az angol lehet a külföldi film nyelve, de az a leggyakoribb, és a Magyarországon ismert idegennyelvek közül is a legnépszerűbb. Ezért lehet ez a kapu más idegennyelvű filmek előtt (franciától és olasztól a románon vagy akár az iránin át a japánig és a kínaiig, ami szintén eleve két különböző nyelvből áll, mint mandarin és kantoni). De persze még csak kapu sem csak az angol lehet, csak a fentebb említett okok miatt annak is a leggyakoribb.
De szerintem a fő ok kevésbé materiális, mert szerintem a szinkron hanyagolásának fő oka, hogy akik igazán az eredeti filmet akarják "érezni", azoknak eredeti nyelven kell nézniük az adott alkotást, annak eredeti szövegével, a színészek valódi hangján. Én úgy vélem, hogy ez az igény az, ami folyamatosan nőtt az utóbbi két évtizedben (és a tendencia tovább nő), nyilván a fent is említett materiális okok azok, amik megfelelő alapot biztosítottak egy ilyen igény beteljesítéséhez.
És ez az igény az, ami egyre terjed, és ez az igény az, ami egyre több emberben megfogan, és adott esetben a minőségileg romlott magyar szinkron lehet egy olyan ok, ami arra késztethet valakit, akiben már megfogant ez az igény, de még nem (vagy csak kis mértékben) váltott eredeti nyelvre, hogy jobban affelé forduljon.

2013-04-27 12:01:48 robbiemarko #292

Igen arra gondoltam csak elfelejtettem ideírni :)

Köszi az infót, most akkor örülök :)

2013-04-27 11:33:38 The Hungarian #291

Ha a Jurassic Parkra gondolsz, akkor természetesen igen.

előzmény: robbiemarko (#290)

2013-04-27 11:11:46 robbiemarko #290

Valaki tudja esetleg, hogy az eredeti szinkron lesz a 3D-s verzióban?

2013-04-04 21:11:42 BonnyJohnny #289

Eddig mindig szinkronosan láttam az X-men első két részét, és egészen eddig nekem is így volt meg. Most feliratosra váltottam, belehallgattam, és ahogy hallgattam, amint Picard kapitány és Gandalf egymással beszélgetnek, hirtelen rádöbbentem, hogy mekkora hiba volt eddig szinkronosan nézni ezt a filmet. :)

2013-02-04 20:32:31 robbiemarko #287

Fekete Ernő tényleg remekel, illik a hangja Downey-hoz.
Hogyan kellett volna megoldani? Egyszerűen: feka szlengel (hogy szlengesen fogalmazzak)
Én biztos vagyok benne, hogy jobban illett volna a fekete törzs karakteréhez, mint a manapság oly divatos 'székelyesítés'.

előzmény: kobretti88 (#286)

2013-02-04 20:04:55 kobretti88 #286

Miért szerinted hogy kellett volna megoldani. Szerintem annak a filmnek a szinkronja remek. Speier Dávid óriási szöveget írt. Fekete Ernő pedig isteni Downey hangjaként.

előzmény: robbiemarko (#282)

2013-02-04 18:22:42 robbiemarko #285

Kíváncsiságod kielégítése végett nézd meg a következő filmeket, természetesen szinkronnal:
Ali G Indahouse, Scary Movie, Training Day, White Men Can't Jump stb.

Rengeteg ilyen filmet lehet mondani ahol direkt ez adja a poénok velejét (Ali G és a Trópusi Vihar is így készült!), de még több olyan van ahol szimplán a környezet, a személyek követelik meg a jelenlétét (Kiképzés).
Eddig remekül megoldották, egyszer csak pufff! kapunk egy fekete, keménytökű amcsi törzsőrmestert aki úgy beszél mint egy magyar parasztbácsika.

előzmény: The Hungarian (#283)

2013-02-04 01:40:19 Hannibal Lecter #284

Dallos Szilvia, Für Anikó, Zsigmond Tamara, Tolnay Klári, Zakariás Éva, Nemes Takách Kata, Kovács Nóra, Szerencsi Éva, Vándor Éva, Váradi Hédi, Détár Enikő, Simorjay Emese, Menszátor Magdolna, Hegyi Barbara, Andresz Kati, Kassai Ilona, Kéri Kitty, Básti Juli, Fehér Anna, Orosz Helga, Molnár Ilona, Szinetár Dóra, Földi Teri, Tábori Nóra, Ráckevei Anna, Nagy-Kálózy Eszter, Györgyi Anna, Antal Olga, Incze Ildikó, Bencze Ilona, Gubás Gabi, Huszárik Kata, Major Melinda, Kiss Erika, Törtei Tünde, Kökényessy Ági, Udvaros Dorottya, Farkasinszky Edit, Hámori Ildikó, Spilák Klára, Pápai Erika, Fazekas Zsuzsa, Kútvölgyi Erzsébet, Kisfalvi Krisztina, Götz Anna, Hámori Eszter, Németh Borbála, Pikali Gerda, Bíró Anikó, Somlai Edina, Kiss Virág, Roatis Andrea, és még sokan mások. :)

előzmény: Eglaronion (#280)

2013-02-03 23:21:29 The Hungarian #283

Miért, milyen a magyar néger gettószleng?

előzmény: robbiemarko (#282)

2013-02-03 21:27:16 robbiemarko #282

A legkatasztrofálisabb szinkron amihez valaha szerencsétek volt?

Nálam a Trópusi Vihar a nyerő, azt hiszem nem kell részleteznem miért...de azért mégis:
Downey Jr. egy négert játszik, ennek megfelelően remekbe szabott gettó-szlenget használ....nos a szinkronban úgy ahogy van kidobták az egészet és átírták székely/paraszt akcentusra...katasztrófa.

2013-02-03 19:13:44 Victor Vance #281

Szvsz szerintem Vass Gábor is jól szinkronizálta Sly-t, de valóban Gáti az igazi.

előzmény: robbiemarko (#268)

2013-02-03 19:00:12 Eglaronion #280

Ezek szerint női szinkronhangok nem is játszanak? :D

2013-02-03 16:31:15 ChrisAdam #279

Szinte az egész bagázs. :)
Amúgy igen, akik örök klasszikusok - Szabó Gyula (Magyar népmesék, Columbo), Gruber Hugó (gyerekként a Nils Holgerssonban Kákalaki Akka hangjaként imádtam), Csernák János (Harrison Ford minden filmje), Dörner György csak Willisnek jó. :)

2013-02-03 16:19:32 Hannibal Lecter #278

Kránitz Lajos, Tordy Géza, Sinkó László, Szakácsi Sándor, Szersén Gyula, Gruber Hugó, Végvári Tamás, Gáti Oszkár, Gera Zoltán, Csankó Zoltán, Sinkovits Imre, Szabó Ottó, Szabó Gyula, Tolnai Miklós, Huszár László, Kristóf Tibor, Velenczey István, Papp János, Harkányi Endre, Selmeczi Roland, Makay Sándor, Beregi Péter, Szabó Sándor, Reviczky Gábor, Szabó Sipos Barnabás, Dózsa László, Rajhona Ádám, Inke László, Dörner György, Csernák János, Felföldi László, Reisenbüchler Sándor, Csurka László, Koroknay Géza, Márton András, Helyey László, Sztankay István, Haumann Péter, Sinkovits Vitay András, Rátóti Zoltán, Fülöp Zsigmond, Dobránszky Zoltán, Epres Attila, Végh Péter, Kerekes József, Schnell Ádám, Kautzky József, Hegedűs D. Géza, Haás Vander Péter, Mikó István, Hankó Attila, Mácsai Pál, Szokolay Ottó, Viczián Ottó, Kőszegi Ákos, Cs. Németh Lajos, Horkai János, Bodor Tibor, Anger Zsolt, Barbinek Péter, és még sokan mások. :)

2013-02-03 15:23:28 critixx #277

Végvári Tamás

2013-02-03 15:22:45 robbiemarko #276

Szakácsi Sándor, Selmeczi Roland, Sinkovits Imre.
A három S. Közös bennük, hogy hangjukat azonnal fel lehet ismerni, és közös hogy már egyikük sem él.

2013-02-03 14:59:26 Hannibal Lecter #275

Selmeczi Roland sajnos már nem él.
A legjellegzetesebb orgánum jelenleg? Jó kérdés. Sajnos az elmúlt években egymás után hagyták itt az árnyékvilágot a magyar szinkron legszebb és legjellegzetesebb orgánumai, ezért elég nehéz válaszolni erre a kérdésre. Már szinte csupán egy maréknyian maradtak.

2013-02-03 14:07:12 Eglaronion #274

Selmeczi Roland, nem vitás.

2013-02-03 13:55:03 ChrisAdam #273

Dolmány Attila!!!
Stewie magyar hangja. De pl. a May Marlene Mariska (sosem tudom megjegyezni a neveit) c. filmben ő volt Patrick magyar hangja és valami fantasztikusan jó lett. (Amúgy hasonlít is a színészre.)

előzmény: robbiemarko (#272)

2013-02-03 13:49:37 robbiemarko #272

Kik a legjellegzetesebb orgánumok jelenleg szerintetek?
Sinkovits Imrét imádtam például, jelenleg Király Attila a kedvenc.

2013-02-02 23:15:46 kobretti88 #271

Bocsi összekevertem. A fiatal slynak nagyon jó volt Bubik, Schwarzinál tényleg jó volt Reviczky az Emlékmásban, de számomra csak Gáti Oszkár hangján az igazi mindkét "színész"

előzmény: robbiemarko (#270)

2013-02-02 22:54:06 robbiemarko #270

Emlékmás? Abba Schwarzi volt nem Sly :)
Kálid Artúr - Stallone jobb volt mint Bubik szerintem :)

előzmény: kobretti88 (#269)

2013-02-02 15:51:01 kobretti88 #269

Egyetértek. Bár Reviczkyvel jó volt Az Emlékmásban. Vagy ott va pl. Bubik István aki a Rocky és a Kobra klasszikus szinkronjaiban volt fiatal Sly hangja.

előzmény: robbiemarko (#268)

2013-02-02 15:22:35 robbiemarko #268

Stallone, Gáti nélkül (pl. Gesztesivel) borzasztó.

2013-02-01 20:50:18 Hannibal Lecter #267

Valóban nem, és valljuk be, az Expendables-ben nehéz is lett volna megoldani ezt a párosítást. :)

2013-02-01 20:11:20 JeszKar #266

Mondjuk Schwarzenegger se szerepelt azóta sokat :)

2013-02-01 19:50:10 Hannibal Lecter #265

Igen, a Terminátor harmadik része óta Gáti nem szinkronizálta Schwarzeneggert.

előzmény: robbiemarko (#264)

2013-01-30 21:13:41 robbiemarko #264

Ez a hír igazán örvendetes. Eddig ha jól tévedek akkor Reviczky Gábor szólaltatta meg (Gáti távollétében).

2013-01-30 20:04:02 kobretti88 #263

A Holdfény Királyságban egyébként nagyon jó volt hallani Bill Murray hangjaként Tahi Tóth Lászlót és Dévai Balázst Edward Norton magyar hangjaként :)

2013-01-30 20:02:21 Hannibal Lecter #262

Hát azért ennek sok minden állhat a hátterében.

előzmény: The Hungarian (#260)

2013-01-30 20:02:03 kobretti88 #261

Egyébként nem lehet, hogy a Loooper szinkronja egyidőben készült a Die Hard 5. szinkronjával?

2013-01-30 19:51:42 The Hungarian #260

Bruce Willis esetében tuti nem spórolnak. Dörner biztos épp nem ért rá, meg volt fázva vagy ilyesmi. :)

2013-01-30 19:47:59 Hannibal Lecter #259

Nocsak, ez tényleg különös. Gondolom, ott volt rá keret, nem akartak spórolni rajta. :)

előzmény: kobretti88 (#258)

2013-01-30 19:42:29 kobretti88 #258

Ez érdekes mert a Holdfény Királysághoz úgy tudom ugyancsak DVD-szinkron készült, ahol viszont Dörner volt Bruce úrfi magyar hangja :)

2013-01-30 19:10:39 Hannibal Lecter #257

Igen. DVD-szinkron volt, és gondolom, Dörnerre nem futotta a költségvetésből.

előzmény: kobretti88 (#256)

2013-01-30 19:03:07 kobretti88 #256

Sajnos a Looperben Bruce Willis magyar hangja Sörös Sándor lett. Szerettem egyébként az ő hangját is, de Willisnél nekem egyedül Dörner György jöhet szóba, bár Szakácsi Sándor még nála is jobban illett a színészhez :)

2013-01-30 18:53:31 Hannibal Lecter #255

Azóta már tudjuk, hogy ez lett a végleges.
Egyébként Gáti nem szokott csak úgy előzetesekben megszólalni. Ha az előzetesben ő hallható, akkor a teljes filmet is fel szokták venni vele.

előzmény: Eglaronion (#253)

2013-01-30 18:49:45 robbiemarko #254

Nem olvastam vissza az eddigi témákat, de nekem jelenleg Király Attila a kedvenc.

2013-01-08 22:33:55 Eglaronion #253

Azért egy trailer még semmit sem szentesít, a filmben akár még Stohl Buci is lehet a szinkronhangja, annyi minden változik.
De igen: Hiíz bekk!

2013-01-08 21:28:30 BonnyJohnny #252

He's back. :)

2012-11-25 00:39:54 JeszKar #250

Nem azt írtad, hogy egy filmvilágos cikk, vagy csak kezdek nagyon fáradt lenni?

2012-11-25 00:35:40 zéel #249

Szatíra,szarkazmus, irónia, gúny...

előzmény: JeszKar (#248)

2012-11-25 00:31:24 JeszKar #248

Engem nem csak az zavar, hogy 96-ban íródott, de a szöveg írója szerint egy rossz szinkronhang tényleg veszélyesebb, mint egy gyilkos/maffiózó.

2012-11-25 00:31:09 zéel #247

Hogy még ma is előfordul jó szinkron? Persze!
De mint jó szemű, lényeglátó értelmiségi, már korábban észlelte a problémát. A tendencia pedig az, amiről Spiró ír.
Egyébként én nagyon bírom az írásait. Szinte mindig szatírát ír. abban pedig túlzások is vannak.
Azon nagyon kevesek közé tartozik, aki tudja, hogy egy magyar író, egy magyar értelmiségi (ide érteném, elvileg, a filmrendezőket is) felelősséggel tartozik az olvasóinak/nézőinek. Azon kevesek közé tartozik, aki lényeges kérdésekről ír. Pl. a nevéhez fűződik az egyetlen magyar dráma ("Prah"), mely a rendszerváltás veszteseivel foglalkozik. (Talán még Háy János írásait, drámáit említhetném.)

• ...