Family Guy 👁

(vissza a topikok listájához)

2018-01-13 11:20:08 tomside #34

"Bryan, ez egy jógaterem. Az okos emberek ide járnak templom helyett. Miután végeztünk, azt hajtogatod majd, hogy teljes vagy és nyugodt. Egy elviselhetetlen pöcs leszel."

S13E08
És tényleg! Van egy csomó jógamókus, aki "teljes és nyugodt"". És egyébként elviselhetetlen pöcs. :)

2018-01-13 10:17:47 Dangar #33

2018-01-11 22:31:48 ChrisAdam #32

Ezt láttátok? Meglepően jó.

2013-05-09 22:22:52 desmond #31

Végigrágtam magam a 10. évadon. Mélységes csalódás, egyértelműen esik a színvonal. Két vagy három emlékezetes rész volt, akadt egy csomó közepes, de olyanok is voltak (mint pl. a harmadik, vagy a hatodik), amiket alig tudtam végignézni, ami azért nagy szó...

2013-01-30 21:01:49 ChrisAdam #30

Ne várj engem, mert nagyon lassan haladok....:P

előzmény: robbiemarko (#29)

2013-01-30 21:00:22 robbiemarko #29

Nekem kellene elkezdeni a 10. évadot :)
Bár eddig egy évadot sem láttam szinkron nélkül...ami elég abszurd tekintve, hogy filmeket pedig eredeti hanggal szeretek :D

2013-01-30 20:53:15 ChrisAdam #28

Már láttam az egészet, most újrázok. Mit kell elkezdeni? :-)

előzmény: robbiemarko (#27)

2013-01-30 20:48:46 robbiemarko #27

Tévedsz én például nem láttam :)
Talán itt lenne az ideje elkezdeni...vagy megvárjalak amíg odaérsz? Végül is más csak 6 és fél évad :D

2013-01-30 18:46:33 ChrisAdam #26

Szerintem már mindenki látta. :)
Amúgy én nézem folyamatosan a sorozatot újra, már a harmadik évad közepén járok (elég lassan haladok), majd írok a végén egy kis beszámolót a második és harmadikról.

előzmény: robbiemarko (#25)

2013-01-30 18:44:29 robbiemarko #25

Ajaj haldoklik a fórum, nemtudom mennyire tudható be ez annak, hogy a 10. évad még mindig nem érkezett meg Magyarországra.

2012-11-12 15:38:55 ChrisAdam #24

Most elkezdtem sorban előlről. Az első évaddal végeztem is.
1. rész: Death Has a Shadow
Nagyon gyenge kezdés. Látszik még, hogy tapogattak, nincsenek a karakterek teljes mértékben kitalálva. Bár már sokszor láttam ezt a részt, de még mindig vicces. Csak a többihez mérten nagyon gyenge. 10/5.
2. rész: I Never Met the Dead Man
Viszont ez már egy nagyon jó rész, tele igazsággal, poénnal és kitűnő véggel! 10/8.
3. rész: Chitty Chitty Death Bang
Na, ez megint egy gyengusz rész. Túl sokat akar belefoglalni, a szektás rész baromság... De ez sem rossz. 10/6.5
4. rész: Mind Over Murder
A legjobb az évadból. Szinte parádé az egész. Peter itt a legretardáltabb. :DD 10/9.
5. rész: A Hero Sits Next Door
Joe Swanson már hiányzott, belépő része pedig kitűnő. Bár a végén a banki jelenet már nem kellett volna... 10/7
6. rész: The Son Also Draws
Nem sokat nevettem, ez is kicsit leeresztett. Bár Lois kiváló. :) 10/6.
7. rész: Brian: Portrait of a Dog
Briant sose szerettem. Eddig a hat rész során nem nagyon volt szerepe, csupán egy-két mondat, de ez a rész nagyon nem jött be. A karakter egoista, öntudatos valaki. Vannak jó részek, mikor Stewie-val hülyül (2. vh, bezárják a bankba őket), de az önálló részei idegesítőek. 10/5.

Jó így újranézni egy év után őket, nem fogom abbahagyni. :)

2012-03-27 19:56:43 ChrisAdam #23

9. évad 17. rész:

Peter: A közelmúltban is átélhettünk történelmi eseményeket.
1985-ben megszületett a világ legbuzisabb videó-klipje.

David Bowie & Mick Jagger - Dancing In The Street
Ez megtörtént, és mi hagytuk megtörténni.

:) De tényleg az....

2012-01-10 21:12:34 Victor Vance #22

Nem is tudtam hogy adni fogják :O
Én már láttam felirattal, nem volt rossz, de a többi SW adaptáció jobban tetszett.
Számomra ez a sorozat mindig is király marad, az új évadból eddig azt láttam mikor Lois bokszol, hát az valami fergeteges:)

2012-01-10 21:05:46 ChrisAdam #21

Lemaradtam az It's a Trapról... :(

2011-12-22 10:46:25 ChrisAdam #20

Stewie kézikönyve a világuralomhoz megjelent, már kapható a könyvesboltokban, akár karácsonyi ajándéknak is megfelelő. :)

2011-11-13 21:07:37 ChrisAdam #19

Igen, és ezért meghatározó epizód, hiszen a gyilkos se lesz továbbra ott, ahol megszoktuk.

2011-11-13 20:52:53 Hannibal Lecter #18

"ez a nyomozósdi elég komolyra sikeredett"

Ezt azért nem állítanám. Az ódon szalonkrimik paródiája akart lenni ez az epizód, csak sajnos Peter kötelező poénbombáit és egy-két random benyögést leszámítva nem sokat adott. Vicces akart ez lenni, csak inkább izzadtságszagúra sikeredett. A komolykodás iránti hajlandóság bizonyos értelemben mégis fellelhető volt benne: azok a szereplők (Dianne, Mort felesége), akik itt meghaltak, következetesen halottak maradnak később is.

2011-11-13 20:19:15 ChrisAdam #17

Szerintem egyáltalán nem fullad ki. Sőt, szerintem eléág jól tartja magát. Igaz, a 4. évad volt talán a csúcspont, de még elfér egy-két baki. Kifejezetten kreatív kezd lenni a sorozat (lásd a 9. évad első részét): Igaz ez a nyomozósdi elég komolyra sikeredett, de nekem tetszett. Főleg hogy mostmár nem nyújtva nézhetem, hanem igazi Full HD-ban :)

2011-11-13 19:43:48 simijohnny #16

Én már rég lemondtam róla, kifullad szép lassan, mint anno a South Park.

2011-11-13 19:39:39 Hannibal Lecter #15

Nem tudom, nézitek-e, de a 9. évad eddig eléggé harmatos. (Igaz, még csak három epizódot láttam.)

2011-02-24 21:07:56 Hannibal Lecter #14

Most csaptam bele a 8. évadba, és több tekintetben is meglepetéssel szolgált. Az évadnyitó epizód (Stewie és Brian utazásai a párhuzamos univerzumok között) már eleve erőset hoz, aztán sajnos a következő néhány rész kiábrándító lejtmenettel szolgál. Bágyasztó témák (Brian és a klimaxos nő héjanásza, a család zsidó származása, Quagmire eltitkolt gyereke stb.) járulnak a megszokott (illetve annál sajnos haloványabb) kocsmahumor mellé, és huzamosabb ideig hűlt helye sincs a fénykor görcsoldó, fesztelen könnyedségének. Aztán az írók fogcsikorgatva kipréselik magukból, amire már régóta várt az ember: szinte sorozatban következnek azok a fejezetek, amiknek poénáradata egyszerűen tarkón vágja az embert. Nemcsak Peter eredendő debilségét mutatják újabb és újabb fénytörésben (amnézia, felszabadult idétlenkedés a "világvége" küszöbén stb.), de Brian és Stewie is kap egy jutalomsztorit, amely a zárt térre komponált csapdathrillerek narratívájára épül, és ezek után már csak hab a tortán az az epizód, amikor Quagmire apja, a buzi háborús hős Quahog-ba látogat, hogy nővé operáltassa magát. Brian zárómondatán ("Megbasztam apádat") azóta is hangosan röhögök. Szóval egyáltalán nem olyan vészes, mint amilyet vártam, sőt. Örömmel konstatáltam, hogy ez a remek sorozat ennyi idő elteltével is képes a megújulásra. Határozottan élvezhetőbb, átgondoltabb, taplóbb, mint mondjuk a 6-7. szezon, de a korai évadokkal azért nem állná ki az összehasonlítást. De azért így is haláli jó móka.

2011-01-28 12:27:01 deviant #13

hoppá, tegyétek át légyszi a könyvajánlóba! :)

2011-01-28 12:26:28 deviant #12

újabb regény mccarthytól a magvető gondozásában! [link]

2011-01-25 13:51:59 simijohnny #11

Megértem, milliószor jobb a magyar szinkron. Egyszerűen vicces, míg az eredeti sokszor retardált.

2011-01-25 13:39:51 Hannibal Lecter #10

Hihetetlen, hogy a nyolcadik évad még mindig nincs Magyarországon. (Legalábbis a neten még nincs fent szinkronnal. Pedig nagyon várom már, és ezt az egyet egyszerűen nem tudom megszokni eredeti hanggal, Kerekesék annyira jók.)

2011-01-25 12:53:08 simijohnny #9

Na, ezen én most majdnem megfulladtam.

2010-11-11 14:41:37 simijohnny #8

Star Wars. :)

2010-10-23 11:51:26 Bruce94 #7

Szeretem a sorozatot. Minden részét láttam is, nagyon vicces, de mostanában becsúszik egy- két gyengébb rész is. A Simpson család azért még mindig nálam a numero uno. A magyar szinkron sokkal jobb mint az angol:

Vándor Éva telitalálat Lois szerepére [egy az egyben mint az angol hang], bár ez elmondható Chris és Meg hangjáról is. Petert is simán megszoktam Kerekes Józseffel.

A kedvenc részem a Birodalom visszavág átirata.

2010-10-06 19:32:21 Hannibal Lecter #5

Érdekes, én valamiért épp azokat nem szeretem annyira. Van egy-két jó sztori azokban is, de én alapvetően azt szeretem, ha Peter körül forog a világ. :)

előzmény: Balint (#3)

2010-10-06 19:23:12 simijohnny #4

Ez a jelenet ismerős Hannibal? :D

2010-10-06 19:17:53 Balint #3

Részemről a Stewie-Brian sztorik viszik az egész sorozatot:) Két nagy kedvencem a párhuzamos dimenziókba utazós és az időgépes (2. vh) rész:D

2010-10-06 19:13:57 limupei #2

Remélem mindenki önálló topikot szentel majd a kedvenc szériájának. Nyitok is mindjárt vagy hatot.

2010-10-06 18:47:52 Hannibal Lecter #1

Mivel néhány sorozatnak (Dallas, Szomszédok) már van külön topicja, gondoltam - folytatva a sort -, önálló témát szentelnék egyik kedvenc szériámnak, a Family Guy-nak is. Igazából idén tavasszal kezdtem el ismerkedni vele, de az első másodperc után máris masszív függővé váltam. Túlzás nélkül állíthatom, ilyen tökéletesen eltalált poénmasszával (és ilyen gyilkos, egyedi hangvételű médiakritikával) régen nem találkoztam. A Griffin-család gazdag intertextusokkal megtűzdelt, önmagára pajkosan kikacsintó, agyament karikatúra-meséje maga a Kánaán azok számára, akik odavannak a hasonló hangszerelésű szériákért. (Nálam a Family Guy mondjuk azonnal lesöpörte az asztalról a Simpsons-t és a South Parkot is.) Sőt, a magyar szinkron sok tekintetben feladja a leckét az eredetinek - nem annyira a (sokszor eléggé ostobácska) fordítás, mint inkább a zseniálisan megválasztott magyar hangok tekintetében. Peter Griffinként - számomra - Kerekes József élete csúcsprodukcióját nyújtja, de úgy általában a többi szerep is tökéletesen a helyén van.

Na, ennyi lenne az ömlengés, elindult a fórum, várom a hozzászólásokat. :)