PC- és konzoljátékok

(vissza a topikok listájához)

• ...
2018-11-06 20:34:55 flake #762

RDR 2? Ki hol tart? Benyomások? Nekem vészesen fogynak a szabadságaim :D

2018-08-26 17:31:34 Ubul #761

mondjuk én a 3. részét mai napig imádom, az irányítást nem tudom, hova tenni, mert konzolon játszottam :D azóta is várom, hogy hátha lesz egy 4. rész is, mert simán lehetne hova folytatni, de hát a Rockstar-t jól tudjuk, hogy nem arról híres, hogy mindent elsiessen :D

2018-08-21 14:59:03 Hannibal Lecter #760

Idén újra elővettem a Max Payne-sorozat egyes darabjait. Úrrá lett rajtam a nosztalgia. Az első epizód - mellyel utoljára talán 15 éve játszhattam -, rá kellett jönnöm, utcahosszal veri a másodikat: brutális műremek, mely nemcsak miliőteremtésében, stilisztikájában és történetvezetésében egyedi élmény, de a főhős monológjai olyannyira pazarok, hogy e játék voltaképp ingyenes mesterkurzus minden magára valamit is adó hollywoodi forgatókönyvírónak. A nyirkos-havas éjjeli New York képei ma is beleégnek a retinánkba, és a game remekül "öregedett", főként generációjának többi tagjához képest. Vinnie Gognitti, Jack Lupino, a szétmart tudatú "drogzombik" és egy sereg más, színpompás toldalékfigura teszi kerekké a játékmenetet. A második rész még mindig fantasztikus, bár az első árnyékba borítja. A harmadik viszont - és ezúttal revideálnám korábbi, évekkel ezelőtti álláspontomat - súlyos melléfogás. Irányíthatatlan, hosszú, nehéz és unalmas - Max monologizálása pedig merő kliséparádé. Pedig akár jól is elsülhetett volna, hogy kinavigálják a szériát a megszokott noirközegből.

2018-08-21 14:18:28 tomside #759

Tudtam, hogy percei vannak hátra... ezért is köszöntem el tőle, gondoltam, legalább mi maradjunk meg az illemnél. :)

2018-08-21 14:11:28 Ugor #758

Ahogy jött, úgy ment is.

2018-08-21 13:55:39 tomside #757

Ezért ide kár volt beregisztrálni! :D

előzmény: lusu (#23923)

2017-10-30 19:10:46 flake #756

Last of Us Part II Ha csak fele(!) olyan jó lesz, mint az első volt, nem lesz ellenfele abban az évben, amikor megjelenik :)

Vektor: Én élném nagyon, de sajnos a platform nagyon limitált és egy játék miatt nem hiszem, hogy beszerzek egy switch-t :)

2017-01-13 15:36:32 Vektor #755

Azt nem mondom, hogy ez Witcher 3 kaliber lesz, de az előzetes fantasztikus.

előzmény: flake (#754)

2016-12-01 10:36:33 flake #754

Vajon van élet a Witcher 3 után? :)

2016-08-31 14:07:31 warcraft4beta #753

Warcraft 4 megjelenés? Warcraft 4

2016-07-17 09:27:31 cica446 #752

Ezt próbáltátok már ***moderálva*** ?

2016-06-14 10:45:30 Vektor #751

7 évvel a The Last Guardian bejelentése után végre van premier dátuma: 2016. október 26.

2015-10-08 09:26:42 Simpleton Larry #750

Mad Max
Íme, egy open world játék, ami a lehető leglustábban lett megcsinálva. Gyakorlatilag az egész játék egy nagy lista végigpipálva: legyenek mindenféle összegyűjtendő apróságok, legyenek táborok, amiket elfoglalhatsz, legyenek tornyok léggömbök, amivel felfedheted a régiókat, meg tulajdonságok, amiket fejleszthetsz. De mindez úgy, hogy egy óra játék után már mindent láttál, amit a játék ad. A következő 4-14 óra (játékstílustól függően) teljesen ugyanaz, csak könnyebb lesz, ahogy a kocsid és karaktered erősödik. Sztori szinte nincs ("el akarsz jutni egy bizonyos helyre, de ehhez jobb kocsi kell, menjél és csinálj dolgokat, hogy az alkatrészek elérhetővé váljanak a menüben", de ugye nem mintha a filmbeli motiváció ennél bonyolultabb lenne), és még az is gyakorlatilag arról szól, hogy igazolja a többi játékelemet. Ez a Shadow of Mordor a nemezis-rendszer és a LotR-mondavilág nélkül vagy a Far Cry a nagy, eltúlzott gonoszok, sztori és a fegyverek nélkül.
Ami pozitívum, hogy akinek bejön a filmek világa, az megtalálhatja ezt a játékban, van a nagy semmi, ahol minden darab kacat és minden csepp víz és üzemanyag érték. Valamint ez a nagy üres, megsemmisült világ gyönyörűen mutat a monitoron. De ez kevés, nagyon kevés.
Aki szeret mindenféle mondvacsinált tennivaló után szaladgálni órákon át, összegyűjteni minden szakadt fényképet, elfoglalni minden tábort, átugratni minden szakadékot, megszerezni minden alkatrészt a kocsiba, bepipálni minden készséget a karakteren, pusztán azért, mert benne van a játékban, annak tetszhet.

2015-07-13 12:13:32 Simpleton Larry #749

Közben én is végeztem a Witcher III-mal. Még csorgatják ugyan a DLC-ket, de már nem hiszem, hogy visszatérek hozzá. És bár érdekes lehet, hogy milyen lett volna, ha más döntéseket hozok, hogyan befolyásolják a végét (főként ahogy a W2-ben alakítottam a történetet), nem hiszem, hogy meg tudom tenni, amit a Mass Effect sorozattal, hogy nekiüljek az egésznek még egyszer-kétszer, mert HATALMAS a játék, egyszerűen nincs időm rá (az apró, ingyenes DLC-k pedig amúgy is csak egy-két mellékküldetés, nem fog senkinek sem hiányozni, ha kihagyja).
Tudom ajánlani (mindenképpen ezerszer ezt ajánlom, mint BÁRMELYIK más "open world" játékot a piacon), jó játék, bár néhol kicsit nehéz már követni a "trónok harcát" (még mindig könnyebb itt, mint a második részben). A gwent lehetett volna kicsit kevesebb, mert annyira nem mély, hogy még a harmincadik játéknál is szórakoztasson (az meg röhejes, hogy egyesek jobbnak tartják a Hearthstone-nál), de hát nem is kötelező - mint ahogy a legtöbb mellékküldetés kihagyható, de a legtöbbet nem éri meg kihagyni, mert hozzáad a karakterekhez, a világhoz, a történethez. Szinte minden új szál egy újabb árnyalat, ami igencsak számít egy ilyen világban, ahol semmi sem fekete-fehér.
Megérdemli a jó kritikákat, a lengyel srácok megmutatták, hogy milyennek kellene lennie egy AAA-játéknak manapság, és hogy nem kell a világ összes pénzét beleölni, csak egy elhivatott csapat kell, ami nincs teljes egészében alárendelve a marketingnek, a kiadónak.

2015-07-12 23:58:58 Tenebra #748

Na, kivégeztem a Bound in Bloodot. A végét leszámítva elég durván jó volt, bár zseniálist nem adnék rá, mert azért ez túl rövid volt egy jó kis westernjátékhoz képest. De üresjárat nem volt benne, a lövöldözés az elejétől a végig nagyon izgalmas volt, a két karakter pedig két különböző játékstílust kínált. Akik amúgy kiválók voltak, beleértve a pap testvérüket is. KEdvencem egyértelmeűn Ray, ő nagyon nagy figura volt, és elképesztő volt a fordulat is, ami hozzá kötődött. Saját testvérét ölte meg... nagyon kemény. Egyedül a csaj idegesített, de ő rohadtul. Meg kicsit azért problémás volt ez a tripla antagonista. Hogy egyfelől az ex-konföderációssal kellett leszámolni, majd Juarezzel, majd... még kicsit a testvérünk ellen is küzdöttünk.

A Gunslinger pedig kész. Ez kiváló lesz, tizedik hatványra emelte a Bound in Bloodot már az első egy órában. A képregényes stílus kicsit fura volt elsőre, de végülis az olasz westernek (melyek a játék mintáját képezik - itt Billy the Kid és Pat Garrett egyáltalán nem az amerikai mítosz figuráit idézi, sokkal inkább Ringo és Django jutott eszembe róluk) is a fumettora, azaz a képregényre épültek, így megbocsátható, sőt nagy stílusa van. Bár megnéztem, és ez még rövidebbnek ígérkezik... :C Kár. Nem, mintha annyira sok időm lenne játszani, de tényleg nagyon hiányzik egy mélyebb, de stílusos westernjáték.

2015-07-04 12:13:32 Tenebra #747

Call of Juarez: én úgy tudom, pont az 1. részt húzták le, és a BB-t és a Gunslingert meg dicsérték. :D Az 1. résszel én be is próbálkoztam, de egy idióta küldetésnél elakadtam, úgyhogy hagytam is (talán majd pótlom). Mindenesetre a Bound in Blood elég jó, sztoriban is (persze egy játékhoz képest - amúgy tipikus spagetti westernes történet).
Ami viszont biztos: a Cartel c. részt nagy ívben érdemes elkerülni, mert bár kreatív, hogy kortárs közegbe helyezzék a westernt, de amúgy meg a játék maga borzasztó. :D

A Gunt ismerem, játszottam is vele sokszor, de az inkább GTA-klón volt szerintem, és elég lehtároltak voltak benne a lehetőségek. Nem tudták igazán kihasználni a terepet, nem volt olyan nagy sandboxjáték, mint a GTA, amiben még a fő küldetések letudása után is minimum 100 órát elvoltál. Nekem valami ilyesmi kéne legalábbis. :D Amiben valóban átéreznénk, milyen lehetett túlélni a Vadnyugaton. Persze ne farmerszimulátor legyen, de azért na, legalább Elder Scrolls-színvonal lenne méltó a Vadnyugathoz.

Zetor ötletét amúgy szerintem az Assassin's Creed 3 megvalósította - mármint az az Amerikai Forradalom idején játszódik.
Persze ettől még ez is egy izgalmas terep lenne egy igazi RPG-hez.
De én kifejezetten az 1830-1910 közti időszakra lennék kíváncsi, amikor már nyüzsgés volt Nyugaton is, de még nem volt benépesítve, sok volt a szerencsevadász, és bármelyik sarokból rád támadhatott valami csavargó, vagy az indiánok. Tökéletesen meg lehetne ezt valósítani frakciókkal (pl. már csak az indiántörzsek is elegendők lennének, de ugye ott vannak a mormonok, vagy az amerikai Dél és Észak konfliktusából adódó megosztottság is). A harcrendszer meg lehetne olyan, mint a Falloutokban (sőt én még akár arra is hajlanék, hogy a Wastelandek mintájára készüljön egy ilyen játék - bár én kifejezetten az FPS perspektívára vágynék).

Tényleg nem értem, miért nem mer ehhez a témához hozzányúlni senki. Attól, hogy a filmiparban nem népszerű, lehetne népszerű a játékiparban egy ilyen témájú program. Meg hát, amcsi téma, az eladhatóság miatt sem kéne annyira félni. :D

2015-07-04 10:56:02 zetor #746

Én is gondolkoztam ezen, hogy nagyon jó lenne egy western rpg kurva nagy térképpel, lehetne választani az alaszkai orosz, a nyugati prémvadász, a keleti szerencsejátékos, a mexikói fenegyerek és a szemfüles irokéz közül, és pl a függetlenségi háború, vagy a francia-brit konfliktus idején játszódna, de ugyanúgy agyabugyálhatnánk a spanyolokat délen, a kiegészítőkben meg elnézhetnénk Dél-Amerikába kokainozni.

2015-07-04 10:55:28 Simpleton Larry #745

Volt még régebben a Gun a Neversoft-tól, ami nevezhető RPG-nek (de tűnhet egy western-be oltott GTA-szerűségnek is), igaz, elég rövid és kicsit néptelen, de nekem akkoriban bejött.

A Red Dead talán egyszer kijön majd PC-re is :( Majd egyszer. Remélem.
A Gunslinger nekem is fel van vésve, nagyon dícsérték a rendhagyó történetvezetés okán, de a sorozat többi darabját általában középszerűnek jellemzik. Ezek szerint azokat is érdemes felírni?

2015-07-04 10:42:42 Tenebra #744

Mostanában vettem meg a Steam Holiday keretében a Call of Juarez Bound in Bloodot és a Gunslingert. A BB-vel játszok, és hát hibái ellenére is kiváló hangulata van, és meglepő módon a legjobban a fejvadászos részek jöttek be, mikor szabadon mászkálhatsz egy területen, és vérdíjért lődözöl.

Már régóta gondolkodok ezen, de most még inkább dühít, hogy miért nem csinálnak egy westernes RPG-t? Vagy a mostanbáan oly divatos survival műfajban miért nem? Miért csak a dinós, zombis szarságok érdekesek a fejlesztők szerint? Pedig annyira adná magát az Old West. Sőt mondhatjuk, hogy a Fallout New Vegasban majdnem megcsinálták, csak hát az sci-fi, mégsem az igazi. Egy igazi, az olasz westernek mocskos, fosots atmoszféráját idéző westernes szerepjáték kellene, amiben küldetéseket vehetsz fel, fejlődhetsz, csinosíthatod a karaktered. Sőt még egy MMO-t is el tudnék képzelni a témában.

Tudom, ott van a Red Dead-sorozat, de hát azt nem hozták ki PC-re, nekem meg nincs konzolom. :C S ha jól tudom, azért az inkább GTA. De ebben a témában benne van egy akció-szerepjáték, az biztos. Ne mondják nekem, hogy a western nem népszerű manapság, mert ez azért is van, mert az ipar egyszerűen nem akar újítani, a játékvilág is sorozatokból áll manapság, új ötlet alig van...

2015-05-31 12:29:37 Simpleton Larry #743

Én is, amikor nem érzem úgy, hogy egy single player MMO-t játszom.

Még nem is ajánlottam a Wolfenstein-t!
Játszátok! A The New Order talán a legjobb FPS, amit játszottam évek óta! És ahhoz képest, hogy agyatlan náci-irtást vár az ember, bizony még érez is dolgokat. Van mélysége a sztorinak és a szöveg sem 100% egysoros beszólások.

előzmény: JeszKar (#742)

2015-05-31 12:26:16 JeszKar #742

Én nagyon örűlök, hogy vannak olyan játékok, ahol kapunk tartalmat a pénzért. Pláne, hogy olyannok mint az Order hasonló árron kerülnek forgalomba, ahol szinte semmilyen tartalom nincs.

2015-05-31 12:05:44 Simpleton Larry #741

Nem t'om, ott ledaráltam valahogy néhány napban.

Igazából a hossz itt szerintem nem lesz gond. Ez a játék kivételnek tűnik. Általában nem bírom a hosszú, haszontalanságokkal töltött játékokat, mert hamarabb megunom, mint hogy vége lenne. Skyrim három nekifutásra sem kötött le két-három óránál tovább, de a Far Cry játékok is leuntattak még a játék fele előtt a sok töltelékkel (kivéve a Blood Dragon, ami pont annyira volt hosszú, amennyire illett, még a gyüjtögetéssel együtt is). De a Witcher-nél úgy tűnik, még a töltelék sem haszontalan, még a mellékszálak is érdekesek és kötődnek egymáshoz és/vagy a főszálhoz is. Még a véletlenül meglelt ládákban levő papírfecnikről is kiderülhet, hogy ok-okozatként kötődik egy küldetéshez vagy egy karakterhez, akivel valamikor összefutottál (lehet, hogy játékokkal korábban).
(Meg kell dicsérnem azt is, milyen jól néz ki a világ. Mármint nem a grafika minősége, a textúrák, etc. hanem pl. hogy a vihar itt viharnak hat, a szél tépi a fákat, az esőfelhők sötétséget borítanak a földre, nem csak vízcseppek jelennek meg a kamerán, mint más játékokban.)

előzmény: JeszKar (#739)

2015-05-31 11:02:19 Ubul #740

"Heti 5-8 órával egy hónapig is eltart...."

és az miért baj? :) nálam múltkor a Child of Eden Ps vitán eltartott 2 hétig...bár napi 1-2 órát játszottam csak munka után :D de legalább nincs az a probléma, hogy nincs mivel játszani :D

előzmény: Simpleton Larry (#738)

2015-05-31 11:00:31 JeszKar #739

Hogy tudtad végig játszani a kettőt két délután alatt? Nálam 30-32 óra volt.

előzmény: Simpleton Larry (#738)

2015-05-31 10:04:45 Simpleton Larry #738

Jaj, gondoltam, a Witcher 3-t felrakom, lejátszom egy-két délután alatt, mint a kettőt - aztán odaérek Velen-be, megnézem a térképet és rájöttem, hogy ez nem fog menni... Hol van erre dolgozó embernek ideje? Heti 5-8 órával egy hónapig is eltart....

2015-05-28 09:09:59 Ubul #737

ha már a film ennyire jól sikerült, a játék trailer alapján is biztosan király lesz...Mad Max trailer

2015-04-19 22:25:50 Danesz99 #736

Akkor gondolom most már kitűnően tudsz gyalogosokat elütni.

2015-04-19 21:56:49 ChrisAdam #735

Basszus, ezzel még én is játszanék.
(Pedig az egyetlen játék, amin játszottam, az a GTA volt. Ott is csak vezetni tanultam. LOL.)

2014-11-13 09:12:32 Simpleton Larry #734

A Mount & Blade most ingyér elérhető a GoG-ről, illetve minimális időráfordítással a sokat dícsért Witcher 2 is megszerezhető anyagi áldozat nélkül, ugyanitt.

2014-10-25 09:11:42 JeszKar #733

Csak nem linkeltem be, mikor kijött.
Kicsit megkésve, de olvassátok!

előzmény: JeszKar (#729)

2014-10-25 08:25:44 Simpleton Larry #732

Eredetileg némileg pozitívan akartam jellemezni a Shadow of Mordor-t, vagy legalábbis, hogy egynek elmegy (mert pár órára azért elszórakoztam vele), de ahogy gondolok vissza rá és dolgozom fel az élményt, egyre kevesebb aspektusáról tudok jó szavakat mondani.
Sorban. Akció-RPG-kaland a játék, ami sokat nem jelent, csak azt, hogy harmadik személyes karddal kaszabolós, néha lopakodós. Van benne 'skill tree', mint mostanában minden nagyobb játékban, meg pár tucat mellékküldetés, meg néhány marék 'collectibles', mint mostanában minden játékban, meg 'open world' - ami miatt kezd mostmár olyan érzésem lenni szinte minden játéknál, mint ahogy az MMO-knál is, hogy minden recept szerint készül és azt az érzést adja, hogy ezt én már csináltam máshol és elégszer. Ami itt az újdonságot hivatott adni, az a "nemezis rendszer", de ez is elég hamar elveszti varázsát, mert az orkok mind ugyanolyanok, nincs önálló személyiségük, ami emlékezetessé tenné őket.
Sajnos e szempontból a többi karakter sem jobb. Főhősünk egy átlagos főhőskarakter, cseppet sem érdekel minket az (átlagos) motivációja, csupán az hajt minket, ha valami, hogy többet megtudjunk, meg a gyanú, hogy ennek rossz vége lesz, hogy nagy csavar jön majd. Mindenki más két-három rövid küldetésre tűnik fel, ami nem elég ahhoz, hogy érdekeljenek bennünket.
A legnagyobb fájdalom a játék végén jön azonban, a nagy csavar elmarad (van kis csavar, de az még a szürke főhősünknek is csak egy felháborodott félmondatra elég), a gondosan felépített orkseregünk öt orkként jelenik meg egy fél percre, a két végső kapitány pedig három kattintással elhullik előttünk. És persze nincs lezárás sem egészen, mert manapság könyvek és filmek mellett már játékokból sem készül önálló darab, csak franchise.
Szóval nem tudom ajánlani. Ami miatt megérheti a Tolkien-fanoknak, az a nyolc egyperces cinematic, amiket a kaland során fedünk fel. Ezek klassz elmesélései a gyűrűk születésének. Egyébként kihagyható. Pont olyan, mint bármely más Ubisoft játék (csak ez most Warner Bros), rakás töltelék, hogy kitöltsük a "skill tree"-t, meg bejárjuk az "open world"-öt.

2014-10-09 23:05:41 Simpleton Larry #731

Az őszintesége pedig külön tetszett! Akármennyire szeretem a komolyabb, a műfajokat megújítani képes játékokat, azért jól esik, ha néha egy játék felvállalja, hogy pl. egy FPS-nél, legyen a sztorija akár Bioshock Infinite, akár Doom, a lényeg mégiscsak annyi, hogy "go and kill shit". És itt nincs erőlködés, nyíltan felvállalja (ha poénból is), hogy bizony a tutoriálokat nem komáljuk, és csak lőni akarunk és szuperhősnek (kiborgkommandónak) képzelni magunkat, aki megmenti a napot.

2014-10-09 22:42:54 Tenebra #730

Ez bizony egy kiváló játék minden hibája ellenére. Michael Biehnért már megéri végigjátszani.
Meg az az intro... Ahogy összedobálja a Predator, Commando és az összes Schwarzi-film kliséjét egy jelenetbe. :D

Azzal meg abszolút egyetértek, hogy a Far Cry 3 történetszinten elcseszett. Nem is kicsit. A főszereplőt konkrétan utáltam, annyira nyálas kis senki volt. Vaas akartam mindig is lenni. :C

előzmény: Simpleton Larry (#728)

2014-10-09 15:42:17 JeszKar #729

Remélem, hamarosan kirakják a tesztemet, de addig is:
Játszattok a The Vanishing of Ethan Carter-rel. Az év legszebb PC-s játéka. És a Poe-t és Lovecraftot idéző történet pont illik októberhez.

2014-10-09 14:13:28 Simpleton Larry #728

Nem nagyon jön mostanában újdonság utamba, plusz a közelmúltból is bőven akad bepótolnivaló, a Far Cry 3 Blood Dragon kiegészítése is így akadt elém. Egyszóval: tökéletes :)
Bár nem hibátlan, valahogy mégis minden pont klappol benne számomra. Aki nem ismerné, egy mindenben VHS-klasszikus-scifi-akció hangulatot árasztó FPS, amiben egy kiborgkommandót alakítunk Michael Biehn hangjával. Eltúlzott, de hatalmas egysorosok, plafonegyszerű sztori, mindent átitató önirónia. De ez azt is jelenti, hogy talán a fiatalabbaknak, akik nem néztek amerikai nindzsa 8-at VHS-en, talán nem fog annyira átjönni.
Méretében is inkább illeszkedik egy felnőtt ember idejéhez, a sziget talán fele akkora, mint az eredeti játék egy szigete (talán kissebb), és ha sajnos át is vették a "tölteléktartalmat" (mellékküldetések, gyűjtendők), azokból nincsen 100+, csak pár tucat (s azokhoz is kötődik néhány poén), amivel nem nehéz végezni. A sztori is rövidebb, de így pont elég az ötlet benne, mire kifáradna már vége is.
De a hangulat és a direktgagyi párbeszédek viszik végig a hátukon a játékot. A neonban úszó világ, a háttérben feltűnő gombafelhők, a gyakori utalások (kezdve kezünkben a robotzsaru pisztolyával) és a tökéletesen illeszkedő zene mind hozzájárulnak, hogy pont úgy érezhessük magunkat, mint gyerekkorunkban a videó előtt.
Az alapjátékkal ellentétben, amit számomra végtelenül felhigítottak tölteléktartalommal és borzalmas főhőssel próbáltak meg előadni (sajnos nem csak a kitűnő gonoszok miatt volt bármelyik elvetemült bűnöző szimpatikusabb, mint akár főhősünk, akár barátai), ezt tudom szívből ajánlani. Ha a Halálosztó, Bolygó neve halál és társai tetszettek, ez a játék méltó társuk, elhihetitek.

2014-06-25 19:57:03 Lil Martin #727

basszus, vagy nem valahogy úgy van, hogy akkor elérhetők, ha az istenek elégedettek velünk? nem tudom már, de most beugrott valami. vikingekkel vagyok, akkor tolok is néhány csatát, gondolom azok úgy táposodnak. de ha mégsem, akkor aki leírja, annak visszaírom majd, hogy: köszi!

2014-06-25 19:53:02 Lil Martin #726

nem tudja valaki, hogy Age of Mythologyban hogyan lehet fejleszteni?? leszedtem az extended edition-t, és szégyen-nem szégyen, de néhány év alatt elfelejtettem :D és nem tudom, hova kell kattintani. azt írja asszem, hogy valahogy a settlement-en belül, de itt balfaszkodok, és sehol nem találom.

2014-06-24 19:59:54 deathcode #725

Real Racing 3-azik itt valaki?

2014-06-24 18:49:27 JeszKar #724

Gyenge volt mostanában a RTS termés, és nem csak azokban a kategóriákban.

előzmény: Lil Martin (#723)

2014-06-24 15:36:05 Lil Martin #723

a Thief-ről mit tudtok mondani? jó? rossz? most szedem le, remélem megéri.

tudtok mondani igazán jó stratégiai játékot, ami új, régebbi korban játszódik (középkorra gondolok, fantasy is lehet), és nem túl borús (a legelemibb borús játék az én olvasatomban a warcraft 3 :D)? és nem a rome 2? az lenne a legjobb, ha nem körökre osztott.

2014-06-11 23:27:18 Tenebra #722

A játék lehet, nem lesz nagy durranás, de a Dead Island 2 trailere valami eszméletlen hangulatosra sikeredett, a legjobb zombifilm paródiák hangulatát idézi.
Dead Island 2 trailer

2014-06-05 14:32:57 JeszKar #721

Megint ingyenes ajánlás: holnapig ingyen be lehet szerezni a Steam-et a Sniper Elite 2-t, és meg is tarthatod.

2014-05-11 20:09:47 Olórin #720

Crysis 3: Jó kis játék ez, nincs vele semmi különösebb baj, épp csak a második rész őrületes eposziságának és intenzitásának a közelébe szagolni sem tud. A sorozat egészének sztorija ellenben elég szép ívet kapott ezzel a lezárással.

2014-04-18 19:08:14 JeszKar #719

Ha valakinek ki maradt volna az életéből a Dead Space, az EA most éppen szeretne jófiúsat játszani, és ingyen letölthető az Origin-nen.

2014-03-22 12:45:58 flake #718

Kösz a tippet :)

előzmény: JeszKar (#717)

2014-03-21 21:29:32 JeszKar #717

Ha valakit ki akarja próbálni, hogy milyen lehetett a Heat bankrablós jelenete, most hétvégén ingyen próbálhatja ki a Payday 2-t a Staemen.

2014-03-21 20:19:02 flake #716

Múltkor kerestem itt egy játékot, kiderült hogy az inFamous volt. Nos, most, hogy van PS4-em, meglehetősen vonz a Second Son, de azért elég szép árban fog futni, szóval valakitől kaphatnék némi infót, megéri-e beruházni rá? A gameplay-ek megvettek, de nem akarok zsákbamacskásat játszani :)

2014-02-14 20:59:21 Simpleton Larry #715

Ha valaki kimaradt volna a történelem azon korszakából (mint pl. én), az eredeti Dungeon Keeper jelenleg ingyen, legálisan beszerezhető a GoG-n, még úgy kb. 40 óráig.

Visszatérve a Hearthstone-ra, teljesen megvett megint a Blizzard (ami egyébként már nem annyira magától érthetődő, mint hajdanában - tekintek most a Diablo 3-ra, de akár a SC2-HotS sztorijára is), remek kikapcsolódás eme kezdetben igen kevésre tartott kártyajátékuk. Egyedül az bosszant, hogy sajnos a "free-to-play" modelljükben pont a jobbik játékmód, az aréna van pénzhez vagy legalábbis játékpénzhez kötve. Igaz, nehéz belekötni, tekintve, hogy 3-4 napi feladat elvégzésével megkereshető egy arénára való egy fitying költése nélkül. Sőt, a jobbak akár teljesen kikerülhetik a "play"-módot, mert kb. 7 aréna győzelem visszahozza a költött aranyat. Magyarul: teljesen játszható bármi befektetés nélkül a türelmesebb vagy tehetségesebb játékosnak.
Bétához képest is igen jól áll, egyedül a "lebegő karakterek" vagy az egymást fedő kártyák futnak be néha, de azok is inkább csak zavaróak, mint hogy játszhatatlanná tennék.

Ami még mostanában a gépre került, az a Risk of Rain, egy kellőképpen addiktív platformer, amiben idővel egyre emelkedik a nehézségi fokozat, úgyhogy egyensúlyozni kell, meddig marad az ember egy pályán. Túl hamar és a pálya végi eseményben lemészárolják, túl sokáig és a nehézség túl messze szalad, hogy tartani tudja az ember a szintet. Kicsi, olcsó, kellőképpen töltve tartalommal. Érdemes megnézni.

2014-01-25 13:06:31 Simpleton Larry #713

Lezárult a zárt beta a Hearthstone-nak - ami azt jelenti, hogy megkezdték a nyílt beta-t. Kulcsszó a "beta", tehát még akadnak bugok, de bőven játszható - és addiktív! Múlt héten felraktam este nyolc körül, gondoltam kipróbálom már, játszok azért egy-két játszmát, HOPP! hajnal három....

2013-12-31 16:27:46 Ubul #712

nagyon jól tetted :) én két éve játszottam ki boxon, első játékom volt konzolra, és sajnos most eladtam nemrég, de meg is bántam, mert újra beakarom majd szerezni :D, de jelenleg live-on annyi akció volt, hogy azokat is egy év mire végig viszem :D

előzmény: flake (#709)

2013-12-31 11:14:59 flake #711

Már korábban megvolt DVD-n, de most látom, hogy Steamen akciós :) Hoppá! Alan Wake's American Nightmare viszont nincs meg :) Köszi a felhívást :)

előzmény: JeszKar (#710)

2013-12-31 07:58:09 JeszKar #710

Steam -90%? :)

előzmény: flake (#709)

2013-12-30 16:14:25 flake #709

Hát srácok, eddig csupa jót hallottam róla, de nagyon halogattam a kezdést. Baromi nagy hiba volt! Az Alan Wake számomra a legjobb túlélő-horror-akció(?) játék a Silent Hill 2 óta. Ez bizony baromi nagy dicséret az én számból.

2013-12-26 13:53:28 flake #708

STEAM-en ingyenesen elérhető a Left 4 Dead 2!

2013-12-26 13:46:40 flake #707

Semmilyet. Lehetett volna a KillZone-t, de az valahogy nem fogott meg. Szerettem volna bepróbázni pár demo cuccot, és ha van, ami megtetszik, akkor Store-ból megvettem volna. Most viszont várhatok a cseréig. Azért nem kicsit idegesítő. Igazából, amit nagyon várok az a Division, meg amit annál is jobban a Watch Dogs, de arra még bőven várni kell.

előzmény: Simpleton Larry (#706)

2013-12-26 13:19:06 Simpleton Larry #706

Előfordul sajnos :( Milyen játékot adtak/vettetek hozzá, ha bármit?

2013-12-26 12:18:43 flake #705

So yeah... Hibás a PS. Kékhalál. Csere... :(

2013-12-25 23:14:46 JeszKar #704

Tegyél ki egy ingyenes játékot, és a Steam azonnal meghal.
(nem mintha én nem próbálkoztam volta két órát, hogy nekem is legyen egy példányom :) )

2013-12-25 21:22:14 Ubul #703

igen, 3 hónapra pont 4000 ft, hardveraprón, iceakostól :) (ha nem vitte feljebb azóta az árat :D)

persze szvsz angol store-ra jobb csinálni a profilt, egyrészt a plus is olcsóbb így, másrészt mint ha több lenne az elérhető tartalom is.

előzmény: Kalti (#701)

2013-12-25 20:49:51 flake #702

Köszi szépen, amint sikerült lányomat elaltatni ki is próbálom :)

2013-12-25 20:36:12 Kalti #701

Nekem egy ps3 van otthon, amit nemrég szerváltam, azt nem volt nagy ördöngösség beüzemelni. Az elején csinálsz egy felhasználói fiókot, be kell állítani néhány alap dolgot, mint az idő/dátum, ilyesmi, aztán hajrá, tolhatod is, nagyon egyszerű. Az internetkapcsolatot kell még külön beállítani, amin szintén végigvezérel.Gondolom a ps4-nél se bonyolították túl a dolgot.
Demokat, illetve kipróbálható teljes játékokat (utóbbiaknál a limit 1 óra, aztán vagy megveszed vagy nem) letölthetsz teljesen ingyen a ps store-ból, ehhez persze kell internet wifin vagy vezetékes kapcsolaton keresztül. Ott van még a playstation plus is, ami kezdő felhasználóként úgy tudom, hogy 2 hétig ingyenes, ezen a szolgáltatáson keresztül letölthetsz teljes játékokat, köztük komoly címeket, a játéklista folyamatosan változik, kikerülnek, illetve bekerülnek új játékok, amíg van ps plus előfizetésed addig ezekkel teljesen szabadon játszhatsz (azt hiszem olyan 3 hónapra 4000 Ft).

előzmény: flake (#700)

2013-12-25 20:11:00 flake #700

Tudna valaki esetleg segíteni, hogyan üzemeljem be lépésről - lépésre a ps4-et? Iletve, mivel gamma nem volt hozzá, demokat ki lehet benne próbálni?

Nagyon köszi előre is!

2013-12-01 17:36:49 Hannibal Lecter #699

Nos, végre kijátszottam a GTA V-öt, természetesen a harmadik alternatívát választva a fináléban (aki ismeri a játékot, tudja, miről beszélek:), és összességében nagyon jó szórakozás volt, csak túl rövid (a legutóbbi epizódhoz, a GTA IV-hez képest legalábbis mindenképpen), persze a mellékküldetésekkel még el lehet pepecselni. Egyébként minden tekintetben minőségi és korrekt GTA-epizód, csak nagyon sztoriközpontú lett, aránytalanul sok benne a "cutscene" (ez engem a Max Payne 3-nál nem zavart annyira, itt viszont nagyon), és a küldetések sem annyira eklektikusak, szórakoztatóak, kreatívak, mint mondjuk a IV-ben. A gyönyörű grafika, a zseniális karakterek és a hatalmas bejárható terület viszont sok mindenért kárpótol. Mindent egybevetve nem pont olyan, mint amilyenre számítottam, de újfent egy nagyon jó játékot kaptunk.

2013-11-12 21:16:13 Hannibal Lecter #698

A GTA 5-ről majd írok hosszabb véleményt is, ha végre lesz időm végigjátszani, de addig is: Trevor a legnagyobb arc a franchise történetében Tommy Vercetti óta. Zseniális karakter!

2013-11-01 21:45:05 flake #697

Megvettem :) Ha végzek az Arkham City-vel (igen még nem toltam végig:), akkor ez lesz a következő.

előzmény: Simpleton Larry (#696)

2013-11-01 20:45:57 Simpleton Larry #696

Nem igazán. Egy HL2 modból nőtte ki magát, tehát FPS-motoron szalad, mozogni tudsz meg tárgyakat piszkálni. Legjobban Jim Sterling jellemezte, ha valaki találkozott a Dear Esther-rel: "It is what Dear Esther aspires to be", avagy 'ez az, ami Dear Esther akart lenni". Csak ugye amazban tényleg semmi mást nem csinál az ember, csak az előre gombon tenyerel, amíg vége nincs, míg itt azért nem csak, hogy nem lineáris a játék, de valóban oda-vissza kapcsolat van közte és a játékos közt. Sőt, néha az az érzése az embernek, hogy nem ő játszik a játékkal, hanem a játék játszik vele :D

előzmény: flake (#695)

2013-11-01 19:17:56 flake #695

Ezt ugy kell elképzelni, mint a japán Visual Novelleket? Mert, akkor tuti vevő vagyok rá :)

előzmény: Simpleton Larry (#694)

2013-11-01 16:51:50 Simpleton Larry #694

Nem egyszer említettem már mennyire szeretném, mennyire szeretem, mikor az általam játszott játék a szokványos formulától eltérve próbálgatja a "számítógépes játék" fogalmát, korlátait, hogy mit lehet megtenni a formátummal, a formátumon át a közönséggel. Nos, ismét megjelent egy ilyen, és melegen tudom ajánlani: The Stanley Parable.
Nehéz spoilerek nélkül bármit is mondani róla, de mégis megjegyzendő, hogy sokak talán nem is neveznék játéknak - nincs vége a hagyományos értelemben, nincs "win state", nem igényel ügyességet vagy logikát, nem kell lőni benne, nincsenek ellenfelek. Talán közelebb áll egy könyvhöz vagy filmhez, mint a legtöbb játékhoz. Bár van döntése a játékosnak, van beleszólása a játékmenetbe, ez mégis talán az interaktív irodalom szintjén tartja csupán.
De mindezzel együtt az gondolom, hogy érdemes belekóstolni, érdemes megtapasztalni, mert intelligens, mert szórakoztató, mert a megvalósítása az ötletnek (ami talán nem új, de ebben a formában talán még nem tálalták) hibátlan.
Bár egy-egy "ág" 10-20 perc alatt végigvezethető, még órák múltán is találhat az ember új szálat, új morzsákat, ha türelme/ideje engedi.
Egy próbát megér, sőt.

2013-10-20 22:21:38 Rorschach #693

Inkább csak kiegészítés ám, mintsem tényleges folytatás. Az az Infinite.

előzmény: flake (#690)

2013-10-20 18:35:01 flake #692

Köszönöm a gyors választ! :)

előzmény: JeszKar (#691)

2013-10-20 18:07:38 JeszKar #691

A grafika nem lett rosszabb, hisz gyakorlatilag tök ugyanaz (bár, ha azt veszed, hogy nem javult, akkor úgy lehet rosszabbnak tekinteni). A játék jó. Az egyetlen negatívum, amit el tudok mondani, hogy nem ér fel az elsőhöz (egyébként a játékmechanizmus szinte teljesen ugyanaz). Egyébként szerintem ez volt az általános vélekedés is. Nem jobb, mint az első rész, de igazából nem is nagyon rosszabb.

előzmény: flake (#690)

2013-10-20 17:54:08 flake #690

Régi klasszikust pótoltam. Bioshock. Ez valami iszonyat jó volt. Mielőtt belekezdenék a kettőbe, mondana valaki pár szót a második részről? Látom, sok kritikus/gamer nem szerette, de egyik spanom, igazi kocka, állítja, hogy csak a grafika lett más( rossz). Valaki esetleg kicsit bővebben? Előre is köszi :)

2013-10-01 22:03:05 simijohnny #689

És az internet felrobbant. A király, minden idők legnagyobbja, végre visszatér(het)?

2013-09-21 22:28:05 slawter #688

Kezd marhára kikészíteni a game, mindjárt ki is nyomom a francba, nem sok ideig nyerö a füles+tök sötét szoba kombó :P. És nincs akku nálam, áááááá!!!

Elég volt ma kb 8 perc, kész, majd holnap :P. Franc se hitte volna, hogy (végre) kijön egy ilyen parás játék! Ami filmnek nem sikerül már, az ennek 4 perc alatt összejön :P.

előzmény: JeszKar (#686)

2013-09-21 21:06:58 slawter #687

Én msot nyomom, jó parás. Condemned 2 órta várok egy ilyen game-re. Ma is nyomom, emrt csak este viszem.

előzmény: JeszKar (#686)

2013-09-21 20:58:21 JeszKar #686

Volt szerencséje valakinek az Outlast-hoz? Én még felkapcsolt lámpák mellett se bírok öt percnél továbbjátszani, pedig jó pár horror játékkal játszottam már.

2013-09-21 20:08:16 flake #685

Nem ez volt, de nagyon hasonlít rá. De az sokkal sötétebb tónusú volt. Illetve valószínűleg szerepelt a címben az elektromosság, de nem biztos valamilyen formában. :) Mellesleg köszi a tippet. Ezt most már listázom. :)

előzmény: Simpleton Larry (#684)

2013-09-21 20:01:44 Simpleton Larry #684

Nem volt 1 éve, ha jól rémlik az XBone bemutatóján (esetleg E3-n), Sunset Overdrive a címe, és majd akkor jön, amikor a konzol is.
Már ha arra gondoltál :) Az én tippem az.

előzmény: flake (#683)

2013-09-21 19:30:24 flake #683

Kb. 1 éve láttam belőle gameplayt youtube on. Talán xbox ra jött ki, de ez nem száz. A gameplayben, egy srác(?) elég futurisztikus környezetben egy gördeszkaszerű cuccal zúzott át az egész városon, aztán többek között leszedett egy helikoptert is.
Elég látványos volt. Jah igen, nem tudom, számít-e, de ha jól emlékszem elég kékes volt a képi világa, és az elektromosságnak is volt valami köze a dologhoz. Beugrott valakinek? Ja! TPS volt!

2013-09-20 13:45:19 simijohnny #682

Nekem azért pár hét alatt megvolt. :) Egyébként az volt az utolsó GTA amivel játszottam, azóta talán ez a rész hozott lázba. Na majd ha kijön pc-re, beújítok egy erőművet is mellé.

2013-09-20 13:42:29 Tenebra #681

Akkor igen rövid játék, ha csak hat hétig fog tartani. :D Én legalábbis a San Andreasszal elvoltam egész nyáron annak idején, sőt, még talán a szeptember is ráment.

előzmény: simijohnny (#680)

2013-09-20 13:38:05 simijohnny #680

Hat hét múlva ugyanitt, ugyanekkor!

2013-09-20 13:32:51 Hannibal Lecter #679

Most hozta meg a futár a játékot. :)

2013-09-17 21:49:33 slawter #678

Ha van sütnivalóújuk - és miért ne lenne? Akkor csak jóval a ps4 és a Obne után adják ki PC-re. Bár az sem elképzelhetetlen, hogy megmarad konzolosnka a game - érthető lépés lenne.

2013-09-17 21:02:35 Olórin #677

GTA V 260 millióba fájt a Rockstarnak. Nincs az az isten, hogy ne nyomják ki PC-n (meg majd újgenerációs konzolokon is).

2013-09-17 20:32:34 flake #676

Sosem voltam egy Splinter Cell rajongó, de Blacklist eddig baromi jó! Valaki más is tolja?

2013-09-17 20:32:12 Hannibal Lecter #675

Szerintem is lesz PC-verzió, ezúttal sem fogják ezt kihagyni, ebben 100%-ig biztos vagyok. Egyébként a Youtube-on azóta már nézegettem pár videót, és azok nem igazán okoztak csalódást. Egyedül abban nem vagyok biztos, hogy ez a háromjátékosos koncepció tényleg működőképes lesz. (Illetve ami még szemet szúrt, az az, hogy tűzharc közben különböző színekben kezd villódzni a képernyő - nem tudom, hogy ezt valamiféle szemet gyönyörködtető effektnek szánták-e, de szerintem az efféle felesleges vizuális ékítményektől megkímélhették volna a játékosokat. Amúgy természetesen rendben lesz, bár én máig hiányolom a GTA IV előtti korszak jellegzetességeit - mondom ezt úgy, hogy múlt hónapban újra végigjátszottam a IV-et is, és most jobban tetszett az egész, mint elsőre).

2013-09-17 20:04:42 JeszKar #674

Csak ugyebár, most kalózkodásra hivatkozva nem írják át.

2013-09-17 20:02:39 Tenebra #673

Szerintem 99%, hogy lesz PC-re, eddig is ezzel cukkoltak (GTA III - GTA SA - GTA IV), hogy "úgysem lesz, mert nem tudjuk megoldani". Aha... :D Szerintem 1 év múlva már játszunk vele.

előzmény: JeszKar (#672)

2013-09-17 19:53:28 JeszKar #672

Sajnos nem tudni, hogy egyáltalán lesz PC (ezért nem játszottam vele, pedig kötelező vétel lenne), de annyi biztos, hogy a kritikusok körében eddig nagyon durva siker. Hogy a játékosok körében mennyi, azt még nehéz megállapítani, mert a Meta szavazói állománya ilyesmikre alkalmatlan, majd más fórumokon érdemes pár nap múlva megnézni.

2013-09-17 19:31:32 Hannibal Lecter #671

A GTA V-re esetleg lecsapott már valaki? Ha igen, mik a benyomások?

2013-08-15 17:27:24 JeszKar #670

Nem hiszem, hogy a Leviathan DLC rontja a IT-t. Ha csak nem arra gondolsz, hogy a leviathan megerősíti a Starchild-ot, de nem. Éppen hogy mást mondanak, mi volt a céljuk.

Inkább az az érdekes, hogy az Extended Cut, hogy viszonyul az IT-hez. Egyesek szerint ront rajta, de a harmadik rése az IT - Documentary-nak meggyőzött, hogy tulajdonképpen még erősíti is. És ami érdekes, hogy nem olyan mint az átlagos film teóriák, amelyeket két percben összefoglalják, hogy bizonyítsák az "igazukat". Ha az elmúlt két napban nem néztek meg legalább 7 órányi anyagot, erről, akkor egyet se. És ennyi anyag nem lehet mind pusztán véletlen.
Az igazi kérdés, hogy Bioware hajlandó ebbe az irányba továbbmenni. Vagy még inkább, az EA belátja-e, hogy az üzleti érdekeik ezt diktálják. Mert, ha most maradunk a szar befejezéseknél, majd kiadunk egy újabb epizódot, amelynek semmi köze ennek a sztorihoz, az szerintem üzleti öngyilkosság lenne. Majdhogynem mindenkit sikerült felhúzniuk a befejezéseknél. És a számok azt is mondják, hogy a játékosok többsége az IT-ben hisz. A leglogikusabb az lenne, hogy kiadnának még egy részt, amely párhuzamosan játszódik a harmadik résszel (mondjuk Coat-tal a főszerepben), és utána tovább lehetne mozogni más történetek felé.

Egyébként a Citadela DLC humora zseniális volt. Az egyik kedvenc jelentem (nálam is pont ők ketten voltak velem.)

2013-08-15 16:21:56 Simpleton Larry #669

Én is jobbnak gondoltam az IT-t, de sajnos a Leviathan DLC keresztbe tesz neki (plusz megint csak az az eset állt fent vele, hogy többet tudtál meg az ellenségről, ezáltal vesztettek a misztikusságukból és félelmességükből).
Hanem a Citadel DLC-t nem szabad kihagyni, (azon a ponton érdemes játszani, ahonnan már nincs visszafordulás... mármint előtte, akkor a legteljesebb) sőt. Számomra jobb befejezés, mint a "rendes", én ott abbahagyom mostmár, ha újrajátszom néha.
Az Omega DLC meg csak egy plusz küldetés, kihagyható.

előzmény: JeszKar (#668)

2013-08-14 12:52:27 JeszKar #668

Már Extended Cut-tal játszottam végig, de az se tette jóvá. Bár, ahogy nézem, az eredetihez képest előre lépés, de ettől még nem lesz jó. Kijavított néhány logikai hibát, de ez minden, amit csinált. Az apró logikai hibákat még meg is tudnám bocsátani, de van két dolog amit nem.
1. Az A, B, C választás. Egy olyan játék sorozat, amely talán több mint 60 óra játékidőt ölel fel, nem lehet ennyivel lezárni, hogy választhatunk 3 szar befejezés közül.
2. A gyerek téved, a 3. rész folyamán bizonyítottam. Miért nem tudjuk ez megmondani, erre rámutatni?

Pedig, ami addig van az maga a tömör zsenialitás. Az akciók, a humor, az epikusság, a karakterek, a dráma
Shepard és Liara utolsó jelenete
Ilyesmit én még játékban nem láttam. És nem tudom, hogy létezik-e még egy olyan játék, ahol ilyen az érzelmi kötődés a karakterekhez (film nyilván, de játékba nem vagyok biztos.)

És általában nem vagyok oda a különböző fan teóriák iránt, de jelen esetben az Indoctrination teória kidolgozottabb, és kevesebb logikai hibát enged a történetben. Igaz arról lehetne vitatkozni, hogy a Extended Cut erősíti vagy gyengíti ezt a teóriát

2013-08-14 11:27:54 Rorschach #667

Dühöt és reménytelenséget a harmadik vége miatt? :D

előzmény: JeszKar (#666)

2013-08-13 22:02:40 JeszKar #666

A kezdetek után 5 évvel befejeztem a Mass Effect trilógiát...

Aki játszott a játékkal, tudhatja, hogy most mit gondolok, mit érzek...

2013-08-07 15:03:02 Tenebra #665

Nekem is volt egy ilyen évfolyamtársam, igaz, ő azért nagy társaság előtt szerette leplezni, hogy van Xboxa, Playstationje és Wii-je is. :D És ő sem éppen a sztereotíp, dagadt, pattanásos nő, hanem elég szemrevaló.
De meg kell hagyni, ritka az ilyen azért, a legtöbb nő, akit ismerek, max. olvasott játékokról. :D

előzmény: nejmed (#664)

2013-08-07 14:47:09 nejmed #664

Pedig vannak. Egyetemen egy cuki építészlányka évfolyamtársnőm volt nagy WOWos, majd hozzáment az egyik brazil klántársához. :D

előzmény: JeszKar (#662)

2013-08-07 14:45:21 flake #663

Pedig létezik nagyon is, ahogy a haragja is, miszerint nem vagyok képes megoldani ezt a problémát :)

előzmény: JeszKar (#662)

• ...