Foci VB 2010 👁

(vissza a topikok listájához)

• ...
2010-08-11 22:34:51 carmine #546

Azért legyünk őszinték, a magyar gól(?) is elég talált gól volt. :) De tény, hogy semmi jel nem utalt arra, hogy ilyen gyorsan fordítanak.

előzmény: Ivan/ (#545)

2010-08-11 22:32:40 Ivan/ #545

Picit OFF már...

Végre vezettünk 1-0-ra és az angolok pillanatok alatt találnak két gólt:(

2010-07-13 10:47:57 acidphase #544

epic:D

2010-07-13 09:28:24 carmine #543

A kaput eltaláló lövésekben holtversenyben álltak Hollandiával és Uruguay-jal az első helyen 46 darabbal. Ez a spanyoloknál 38%-ot jelent. (ha jól számoltam,sosem voltam jó matekos:)) Nem túl jó, de az sose volt vitatéma, hogy gyengén használták ki a helyzeteiket.

2010-07-12 23:41:51 Rorschach #542

Erre céloztam, kösz, hogy kifejtetted.

carmine: legtöbbször rúgtak kapura, igaz. És hányszor találták el? Megkockáztatom, az esetek kb. 20%-ában.

előzmény: Oscee (#541)

2010-07-12 22:38:47 Oscee #541

Szerintem sem defenzív teljesen a spanyol futball, nem úgy értettem. DE ugyanolyan látványtalan, unalmas, eseménytelen, mint egy defenzív foci. Hátul-középen passzolgatnak és néha valahogy begyűrik kapu elé, Villa meg 10-ből 1-2-szer kapura talál.
Egyfajta passzosított-bunker, vagy aktív védekezés, teljesen mindegy minek nevezzük, a végeredmény kb. ugyanolyan ronda.

2010-07-12 22:28:43 carmine #540

Abszolút igazad van. És mivel hasonló szív dobog nálam is többek között (a Real és az Inter mellett), így én is többet játszattam volna Cesc-et. :) De mondjuk nem Pedro helyén, mert azért Fabregas nem kifejezetten csatár, inkább irányító. Szakmailag viszont érthető volt, hogy az évek óta összeszokottan játszó Xavi-Iniesta párost preferálta a mester. Én sokkal inkább Busquets helyett állítottam volna be gyakrabban valahol Iniesta mellé és kettejük mögött lett volna Xavi. De ez is csak privát vélemény, én sem vagyok edző. :) A Vb-cím bizonyítja, hogy azért jól döntött a mester.

előzmény: VVega (#539)

2010-07-12 22:22:54 VVega #539

Ha a csapatodról van szó, akkor természetesen így van, ahogy írod, de én majdnem semlegesen kezdtem el nézni őket. Csak azért hoztam fel a helyzetkihasználást, mert a hollandoktól nem ez volt a megszokott, míg a spanyolok az egész vébén ezt mutatták :)
Nyilván nem értek hozzá, meg az ágyús szívem is ezt mondatja velem, de mondjuk Pedro helyett Fabregast játszatva szerintem kevésbé körülményesen, több gólt lőve játszottak volna.

előzmény: carmine (#538)

2010-07-12 22:11:12 carmine #538

Nem játszottak szépen ezen a VB-n a spanyolok. Ezt sosem vitattam. Mindig a védekező, meg a bunkerfoci jelzőkkel volt bajom. A meccseiket is nyögvenyelősen hozták. De ha te valakinek évek óta szurkolsz, neked is csak az számítana, hogy nyerjenek. A helyzetkihasználásuk tényleg botrányos volt, de ezt én is említettem.

Ezek szerint nem csak a spanyoloknak volt rossz a helyzetkihasználásuk. :) Így az is igaz, hogy ha a spanyolok, csak a helyzeteik felét berúgták volna, mindenkit 4-5 góllal vernek. :)

előzmény: VVega (#535)

2010-07-12 22:08:09 MicaHiro #537

Én személy szerint igen, élveztem a spanyolok meccseit. Ennek egy része, nem is kis része nyilván fanatizmus, de szerintem amúgy se a gólok számán múlik egy meccs élvezhetősége, simán lehet izgalmas egy 1-0-s mérkőzés is. Amikor tudtak, akkor szépen is játszottak, helyzetük és kapura lövésük volt rengeteg (ahogy lentebb írták is), az hogy nem sok ment be, részben szerintem szerencse is. Amikor nem érte meg nekik, akkor meg nem játszottak szépen, de e miatt szerintem nem kell neheztelni rájuk, nekik ezt kellett csinálni.

2010-07-12 22:02:11 VVega #536

Azt akartam írni, hogy az elődöntőkbe jutott gárdák _meccseit_ találtam élvezetesebbnek, izgalmasabbnak.

előzmény: VVega (#535)

2010-07-12 22:00:17 VVega #535

Arra, hogy ugyan természetesen közel sem a görög bunkert láttuk, de támadásban, főleg a befejezéseknél látványosan határozatlan, majdhogynem impotens volt ez a spanyol csapat. Na meg az ellenfeleknek esélyt sem adás, hát persze. Tegnap még ezzel a mészárszék undormánnyal is nyert volna Hollandia, ha csak eddigi helyzetkihasználásának a felét hozza. Na meg ti komolyan élveztétek a spanyolok meccseit, a tesze-tosza sok passzos szenvelgést, aztán valahogy egy szerencsés gólt bekotrást? Mert én személy szerint náluk sokkal szórakoztatóbbnak és izgalmasabbnak találtam mindegyik elődöntőbe jutott gárdát. Lényeg a lényeg, nekem nem szimpatikus a stílusuk :)

előzmény: carmine (#534)

2010-07-12 21:49:40 carmine #534

Kifejtenéd mire célzol?! :)

előzmény: VVega (#533)

2010-07-12 21:43:55 VVega #533

7 meccs 8 gól...

2010-07-12 21:08:24 k3pl3r #532

:) Spanyolok és a defenzív bunkerfoci...

2010-07-12 20:51:51 carmine #531

Az a csapat, aki a legtöbb kapura rúgással rendelkezett a VB-n, mitől rohadt defenzív?

2010-07-12 20:50:30 MicaHiro #530

Egyszerűen arról van szó, hogy a spanyolok nyerni mentek fel a pályára, amit meglehetősen magabiztosan meg is tettek. Valamelyik játékosuk, talán Xavi nyilatkozta is, hogy a szép játéknak megvan a maga helye, a VB-n eredményes játékra van szükség. És egyébként amúgy is nehéz lett volna szépen játszani úgy, hogy az ellenfél sokszor csak durvasággal tudja megállítani őket.

2010-07-12 20:40:34 Rorschach #529

Így igaz. A spanyolok szinte képtelenek kihasználni a helyzeteiket (már Paraguay ellen is rezgett a léc párszor). Alapjáraton sem szeretem őket, de ezzel a rohadt defenzív, mindenféle látványelemet nélkülöző, nyomolunk-de-csak-azért-hogy-nálunk-legyen-a-labda-hozzáállással szépen sikerült megutáltatniuk magukat. Minden gyűlöletem ellenére a taktika bejött, és még a németek (a legszebben és legeredményesebben focizó csapat) sem tudták játszani mellettük a saját játékukat. Müller nagyon jó befejezőember volt, megérdemelten nyert aranycipőt.

Uruguayt sosem kedveltem. Most sem. Szurkoltam Dél-Afrikának, Tschabalaláék csak miattuk nem jutottak tovább, plusz Suarez leírhatatlanul gusztustalan, mocsok húzásával kerültek be a négy közé, ez nekem elég volt. DE Forlán tényleg zseniális játékos, aki képes volt a negyedik helyig hátán vinni a csapatát, és ezért igenis megérdemli az Aranylabdát.

http://www.atom.com/funny_videos/mascots_district_eleven/ -még az akcentus is stimmel.

előzmény: Oscee (#518)

2010-07-12 16:13:51 carmine #527

Láttad a Német-Spanyol elődöntőt. :) Na az tényleg szar volt. Ez csak simán gyenge.

előzmény: yuriko (#526)

2010-07-12 16:08:17 yuriko #526

a tegnapinal szarabb focimeccset alig lattam eddig. a torna legjobb csapata a nemet valogatott volt, a legszimpatikusabb pedig uruguay.

2010-07-12 11:07:24 Cesare Gonzago #525

Bár nem néztem a vébét, mert nem rajongom a fociért, hozzáértő barátaim is veletek együtt úgy vélik, méltán lett a legjobb játékos az "isteni Diego". (És ők sem a drogos dagira gondolnak.)

2010-07-12 10:55:05 critixx #524

Miután a németeket kigolyózták, sejthető volt, hogy nyernek. Gratulálok, Spanyolország! Egyébként a bronzmeccs klasszisokkal jobb volt mint a döntő.

2010-07-12 10:46:38 carmine #523

A vb számokban

Érdekes dolgok vannak benne. Többek között bebizonyosodik, hogy Spanyolország egyáltalán nem bunkerfocit játszott és hogy egyetlen veretlen csapat volt csak: Új-Zéland. :)

2010-07-12 09:39:50 gaben #522

Úgy látszik, nem csak saját vélemény volt, hivatalosan is Forlán lett a legjobb játékos!

előzmény: gaben (#510)

2010-07-12 09:25:17 wayage #521

Mindent összevetve ideáig ez volt a legjobb VB, melyet láttam s emlékszem is rá:) (98,02,06) Főleg a bronzmeccs, a nyolcad, negyed és elődöntők tetszettek. A döntő ugyan hozta a döntő formáját, nem volt gól gazdag, de izgalmas volt, s szerencsére a spanyolok nyertek. Egy hibájuk volt csak, a helyzetkihasználás. Az elején, meg a hosszabbításban fociztak igazán jól, vagyis akkor voltak nagy helyzeteik. Féltem, hogy 0:0 lesz s tizenegyesek, de amikor az Del Bosque lecserélte a két alap tizenegyesrúgót (Villa, Alonso), reménykedni kezdtem, hogy lehet tényleg gólt akarnak rúgni:) Főleg mivel a Hollandok nem érdemelték volna meg, a kannibál Boulahrouzt már rég ki kellett volna állítani.
Ja és Diego Forlán lett VB játékosa:)

2010-07-12 08:17:32 k3pl3r #520

Én amondó vagyok, hogy egy EB siker után, egy VB győzelemmel a hátuk mögött, nincs mit magyarázni. A legjobb csapat nyert! Egy olyan csapatba, ahova Fabregas nem kerül a kezdőbe... , rossz nem lehet.

2010-07-12 03:14:28 Kalti #519

Ugyan már, ez butaság... a spanyolok a meccseket végigtámadva, az ellenfélnek szinte sanszot nem adva nyertek 1-0-ra, ezt összehasonlítani a totális defenzív felállásra alapozó görög focival, ehhez vagy hatalmas elfogultság kell vagy hozzá nem értés... ettől függetlenül lehetett volna szebb döntőnk is az való igaz, pl egy kevésbé brutális holland csapattal...

előzmény: Oscee (#518)

2010-07-12 00:05:39 Oscee #518

Borzalmasan szar döntő, gusztustalan hollandokkal, akiket szépen meg is utáltam. Egyik csapat sem érdemelte meg az érmet, amit kapott.
A spanyolok jó úton haladnak a görög bunkerfoci reinventálása felé (az első félidőben meg a németek ellen mindenképp).

Egyszerűen felfoghatatlan a kontraszt a tegnapi és a mai meccs között. 4 év múlva legyen egy jobb VB-nk!

2010-07-11 23:58:43 carmine #517

Sikerült!!!! Lehet mondani bármit erre a válogatottra, de megérdemelten nyertek. Nem mondom, hogy ők voltak az egyetlenek, akik megérdemelték volna, de nekik sikerült szerencsére. Sajnos a döntő nem volt túl szép, "hála" a hollandoknak. Három piros lapot kaphattak volna összesen. De játékban is egy fokkal többet mutattak ma este a spanyolok. Mivel biztos érkezik olyan vélemény, hogy nem érdemelték meg, mert csak egy gólos győzelmeket arattak. De azért ha láttuk a meccseket, tudjuk, hogy ez nem olyan volt, mint anno a görögéknél. A spanyolok nem bekkelték végig a meccseket és csak pontrúgásokból vagy egy-egy kontrából lőttek gólt. Támadó focit játszottak és sok helyzetet alakítottak ki. Pont ez volt a legnagyobb és egyetlen hibájuk idén, hogy nagyon gyenge volt a helyzetkihasználásuk.
Gyengén indult a Vb, de ha lassan is, de beindult. Sok bírói hibával, szép gólokkal, meglepetésekkel (kellemes és kellemetlen egyaránt) és remek meccsekkel (különösen a bronz-meccs). Sajnos gyorsan eltelt ez az egy hónap. De hamarosan kezdőnek a bajnokságok és jövő nyáron Copa America.

2010-07-11 23:51:19 Jereváni Rádió #516

Viva Espana! :)

2010-07-11 23:22:53 Ágó #515

Még mindig nem térek magamhoz!! Örömmámor mindenütt! Az armada egyetlen tökéletes lövéssel kilőtte az összes narancsot! Viva Espana!! Gratula Hollandiának is, de úgy érzem, megérdemelten nyert Spanyolország!

2010-07-11 14:53:33 Ivan/ #514

Elégé OFF!

Rohadna meg az egész FIA, hogy megint tönkreteszik Alonso versenyéjt. Nevetséges ez a bűntetés…

2010-07-11 14:04:47 HejjaX #513

igen, ezzel én is így voltam. se forlant, se uruguayt nem szerettem soha, de ezen a vb-n megmutatták, hogy focizni is tudnak és nem csak szétrúgni az ellenfelet. szimpatikus csapat voltak, remek, szórakoztató focival. kár azért a ghana elleni kezezés-ügyért, mert amúgy suarez is szimpatikus volt. forlán zseniálisan focizott és a vb előtt ezt elképzelni sem tudtam róla.
voltaképpen ha hollandia ellen kicsit bátrabban, nagyobb hittel játszanak (és nem csak az utolsó 10 percben), akkor döntőbe is juthattak volna.de így is szép, amit elértek.
bár mi is eljutnánk eddig.

előzmény: wayage (#512)

2010-07-11 10:00:10 wayage #512

A VB előtt Forlán az egyik legunszimpatikusabb játékos volt számomra, igazából nem is tudom miért, de a mostanra nagy kedvenc lett:) Főleg mivel láttam az egész VB teljesítményét, ahogy végig hajtott (mint ahogy az egész évben), sérülten is. A bronzmeccsen mindkét csapat szimpatikus volt számomra, de Uruguaynak szorítottam igazán. Ez a kis ország futball történetileg kicsit hasonlít Magyarországhoz. Nekik is a 30-as, és 50-se években volt igazán nagy csapatuk (akik nyertek is), azóta a múltban élnek, de most végre sikerült a jelenben is egy újabb nagy eredményt elérniük. Ma meg hajrá Spanyolok!!!

előzmény: Jereváni Rádió (#511)

2010-07-11 09:11:35 Jereváni Rádió #511

Egyetértek, Forlán a VB legjobb játékosa. Ráadásul, ha az a szabadrugás is bement volna a 92. percben...

előzmény: gaben (#510)

2010-07-11 06:50:10 gaben #510

Saját vélemény: a vébé legjobb játékosa: Diego Forlan. A hátán vitte a csapatát, végig alázatosan és nagyon eredményesen játszott. Ha kellett, egymás után jobbról-balról szögletet, szabadrúgást rúgott, irányított, gólokat lőtt. Nagy tisztelet annak a focistának, aki ilyen vezéregyénisége tud lenni egy kis országnak egy világversenyen!

2010-07-10 19:58:08 robynballantyne #509

Már az első mondat kiakasztott:
"José María García-Aranda szerint az esetek 96 százalékában jó ítéletet hoztak a játékvezetők a vb során..."

Úgy tűnik, ő egészen más meccseket nézett...pff.

előzmény: JeszKar (#508)

2010-07-10 19:32:44 JeszKar #508
2010-07-09 01:23:34 gaben #507

Ezek a következtetések valahogy mindig az aktuális meccs után jönnek...

előzmény: Kalti (#506)

2010-07-08 15:35:36 Kalti #506

Az lehet, hogy a vb leglátványosabb futballját egészen az elődöntőig a németek játszották, a spanyolok pedig önmagukhoz képest szenvedtek, de ahhoz kétség nem férhet, különösen az elődöntő után , hogy ez a spanyol csapat klasszisokkal jobb, mint a nationalelf (nevetgéltem is az olyan komolytalan véleményeken, miszerint a németek majd az előző meccsekhez hasonló módon mossák le a pályáról a hispánokat). Egyszerűen nem jött ki nekik a lépés, több ultradefenzív gárdával is meggyűlt a bajuk (Svájc, Paraguay, de akár Portugáliát is említhetném...), olyan 60%-ot játszottak ki magukból, a németek teljesítménye az angolok és argentinok ellen ezzel szemben 110% körül mozgott, várható volt, hogy az egységesebb és sokkal masszívabb spanyolok ellen ezt nem tudják megismételni, eddig is önmagukon felül teljesítettek.
Mindig azok a legjobb csapatatok, amelyek a döntőbe jutnak, néha megtévesztő tud lenni az adott meccs előtt mutatott forma, de nem csak ebből kell kiindulni. Nem szoktam játszani, de a meccs előtt bármibe fogadtam volna a spanyol győzelemre, kevesen hittek nekem. Na nem mintha ekkora jós vagy szakértő lennék :), de aki több oldalról vizsgálta a két csapat stílusát, potenciálját, az simán levonhatta ezt a következtetést.

2010-07-08 14:53:23 robynballantyne #505

Nem hiába mondják azt, hogy a futball igazságtalan játék. Bár ez inkább nézőpont kérdése.

2010-07-08 14:47:15 bruce #504

A hollandok lehet hogy most nem érdemelték meg, hogy döntőt játszanak de számtalan olyan világesemény volt(2008eb,2006vb)ahol szép játékkal jó focival vették az akadályokat és a végén még csak az érmek közelébe se kerültek.Ez leginkább 2008-as Eb-re igaz ahol a halálcsoportból játszi könnyedséggel továbbjutottak utána meg kikaptak az oroszoktól.Én mondjuk nem sajnálom hogy ők játszák a döntőt inkább ők mint mondjuk a németek.

2010-07-08 14:42:18 -senki- #503

hú ez ismerős, kell!! :DD

előzmény: puttancsospeti (#495)

2010-07-08 14:30:31 robynballantyne #502

Critixx, remélem volt pezsgőbontás :)))

Bár a spanyoloknak szurkoltam erősen, meglepett a németek játéka - még gólt sem rúgtak... a bronz viszont simán meglesz nekik.

2010-07-08 08:35:56 jesi #501

és nem az elődöntőről beszélek, hanem az előtte lévő gyenge teljesítményről.

2010-07-08 08:35:29 jesi #500

vannak akik utálnak csapatok, emiatt. Viszont két olyan csapat játssza a döntőt, akik nem érdemelték meg, főleg a hollandok.

előzmény: JeszKar (#491)

2010-07-08 07:20:42 banana #499

Ez a VB bebizonyította, hogy nem mindig a legjobb csapat jut tovább. S ezt leginkább a németekre értem. Hiába nyernek a végén a spanyolok vagy a hollandok, amire biztosan emlékezni fogok erről a vb-ről, az a 3x4 gól, amivel megszórták az ausztrálokat, angolokat és argentinokat.

2010-07-07 22:53:26 Bruce94 #498

Minden szavaddal egyet értek. :)
A bronz azért remélem meglesz.
Amúgy 1978 óta ez lesz az első Vb ahol a döntőbe két olyan csapat jutott akinek nincs vb címe.
Akkor is a hollandok játszották a döntőt, de kikaptak Argentínától.

előzmény: Oscee (#496)

2010-07-07 22:51:11 JeszKar #497

Én azért, annak ellenére, hogy a spanyolok verték meg a németeket nekik drukkolok, sokkal szebb a játékuk, mint a hollandoknak (akiknek szintén szép lenne, ha nem azt játszanák, amit most). Kár, hogy a németek ilyen impotensen játszottak. Pedig az igazi német foci az igazi spanyol foci ellen, hatalmas meccs lehetett volna. Itt majdnem bealudtam.

2010-07-07 22:43:30 Oscee #496

Elszomorított, hogy a németek, úgy játszottak, mintha kiherélték volna őket, de hát ezek ellen az idegölő spanyolok ellen úgy néz ki, hogy csak így megy a dolog.

Azért remélem, hogy a hollandok szarrá verik őket.

2010-07-07 22:39:31 puttancsospeti #495

Itt az ideje, hogy beszerezz egy ilyen pólót! :-)

2010-07-07 22:25:57 Ágó #494

Igazad van, de most hirtelen beugrott a 2002-es koreai "menetelés". Ott szabályosan ujjongtam, amikor végre kikaptak. Ha valakinek nagyon nem szimpatikus egy csapat játéka, érthető reakció. Nem sportszerű, de érthető.

előzmény: JeszKar (#491)

2010-07-07 22:25:22 k3pl3r #493

Ennyit számít ki az ellenfél. Nem voltak rosszak a Németek, a Spanyolok ennyivel jobbak.

2010-07-07 22:24:37 JeszKar #492

16-oson kívül volt, úgyhogy nem lett volna tizenegyes, a másikoldalon esetleg lehetett volna adni, de az se biztos.

előzmény: Ágó (#490)

2010-07-07 22:23:20 JeszKar #491

Sosem fogok megérteni, hogy egyes emberek miért nem annak örülnek, hogy a csapatuk tovább jutott, hanem hogy a másik kiesett.

2010-07-07 22:22:50 Ágó #490

Ilyen impotens német játékot. Hihetetlen... Nem hittem el, hogy őket látom. Szép volt Spanyolország!!!!!!! Hajrá a döntőben is!!!!! És bocsánat, de ha valaki a "meg nem adott" német tizenegyesekkel jön, azt mondom, nincs igaza. Puyol a nap hőse!

2010-07-07 22:21:54 critixx #489

És igen! Megtörtént! Kiestek a németek!!! IGEEEN!!! KIESTEK!!! VIVA ESPANA! Mégis szép ez a nap! :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

2010-07-07 22:19:51 JeszKar #488

Ritka szarul játszotak a németek. Ez nem német foci, nem jutottak tovább, a hollandok nem holland focivval tovább jutottak, hát ez van.

2010-07-07 11:21:28 jesi #487

én is így vagyok vele, de a spanyoloknál van a D Villa akit nagyon nem bírok. Hajrá németek:)

előzmény: wayage (#486)

2010-07-07 11:01:16 wayage #486

Uruguay számomra is szimpatikus csapat volt. Amikor már 3:1-re ki voltak kapva, akkor sem adták fel, nem kezdtek el lelketlenül focizni mint pl. az angolok, argentinok. Az uruk "harcoltak", de kár, hogy nem kezdtek el korábban focizni. Mai meccsen meg aki nyer, annak szurkolok majd a döntőben.

2010-07-07 09:01:24 jesi #485

Sajnos egy olyan csapat jutott döntőbe amely nem focizik, sőt talán az egyik leggyengébb teljesítményt nyújtotta. Van Bommel-t meg ki lehetett volna állítani, kész idegbeteg egy csávó.

2010-07-06 23:06:57 critixx #484

Uruguay rendkívül szimpatikus csapat volt, mindent beleadtak, megérdemelten nyerhettek volna. De a hollandok sem voltak rosszabbak, és őket is kedvelem. Holnap nálam is Hajrá Spanyolország!

2010-07-06 22:38:16 Ágó #483

Ez a hozzászólás olyannyira szívemből való, hogy semmit nem tudok hozzátenni. Így van!

előzmény: Jereváni Rádió (#482)

2010-07-06 22:33:52 Jereváni Rádió #482

Sajnálom az urugay-iakat, jó kis csapat ez, akár ők is nyerhették volna a meccset. Akárki is lesz Hollandia ellenfele, remélem megállítják őket a döntőben, mert lehet, hogy eredményes, de annyira stílustalan és rakkolós focit játszanak, hogy ennél még a németek is szebben fociznak.

P.S.: Holnap hajrá Spanyolország!

2010-07-06 22:30:44 simijohnny #481

Nem szól semmit, szív egy kis kokaint. :)

előzmény: JeszKar (#480)

2010-07-06 22:29:29 JeszKar #480

Kíváncsi vagyok, most mit szól a Maradona, hogy Európa-Európa döntő lesz.

2010-07-06 22:25:50 Ágó #479

Áll néma csend...

2010-07-06 22:23:53 simijohnny #478

Gyász. :(

2010-07-06 14:24:12 Ágó #477

Én is reménykedem benne titkon, de egyelőre igen erősen úgy tűnik számomra, hogy a következő végeredmény várható:
1. Németország
2. Hollandia
3. Spanyolország
4. Uruguay

Más kérdés, hogy én a következő végeredménynek örülnék leginkább:
1. Spanyolország 2. Uruguay 3. Németország 4. Hollandia

2010-07-06 13:57:22 critixx #476

Remélem a polipnak igaza lesz. :D

előzmény: w.e.g.a. (#475)

2010-07-06 13:54:53 w.e.g.a. #475

Paul, a polip a spanyolokra fogadott, szóval a németek kezdhetnek készülni a bronzmeccsre :D

2010-07-06 11:04:48 jesi #474

Remélem német-uruguay döntő lesz

2010-07-06 10:21:26 banana #473

Az idei VB legjobb csapata egyértelműen a német válogatott. Akár megnyeri a tornát, akár nem. Nem mindig a legjobb nyer.

A Ghána vitához pedig. A meccset nem uruguay nyerte meg, hanem ghana veszítette el. Persze ez gyakorlati szempontból ugyanaz. Hogy Suárez hős lenne? A szememben semmiképp sem az. A "cél szentesíti eszköz" elvét használta. Ha ez dicsérendő, akkor ez nem csak őt, hanem minket is minősít.
S ahol létezik a "fair play" fogalma, ott nyugodtan megférhet a moralizálás is szerintem.

2010-07-04 14:50:07 carmine #472

Persze, tudom. Csak mondtam, hogy a forma alapján ők az esélyesebbek. De azt is hozzátettem, hogy bízom a spanyolokban. :)
Ami biztos, hogy vagy a spanyoloknak kell a vb-t nyernie, mert ők a kedvencek. Vagy a hollandoknak, mert akkor nyerek hét rongyot. :)

előzmény: robynballantyne (#471)

2010-07-04 14:27:40 robynballantyne #471

Nem kell ebből kiindulni, hogy a németek jobbak, 4 éve az olasz-német elődöntőnél én simán rávágtam, hogy a németek jutnak tovább, aztán tessék...

előzmény: carmine (#467)

2010-07-04 12:07:36 jesi #470

szerinted az nem csalás, hogy egy ghánai játékos a vb előtt direkt úgy lerúgta a Ballack-ot, hogy ne tudjon ellenük játszani. 4 éve szintén egy ghánai rúgta le a vb előtt a Gerard-ot. "Biztos véletélen volt" azóta nagyon nem bírom ezt a ghánai csapatot.

előzmény: JeszKar (#425)

2010-07-03 22:55:24 Jereváni Rádió #469

Egy érdekesség, amit a mai meccsen tudtam meg: a paraguay himnusz (és az urugay-i) zenéjét egy magyar, Debál Ferenc József szerezte a XIX. század első felében, aki később a Francisco José Debali névre spanyolosított.

2010-07-03 22:39:51 Ágó #468

Spanyol-párti voltam, de most nincs kétségem. A németek az esélyesebbek.

előzmény: simijohnny (#464)

2010-07-03 22:33:36 carmine #467

Én Spanyolországnak drukkolok már évek óta, így bízom benne, hogy megnyerik a VB-t. De az eddig lejátszott meccsek alapján (németek és a spanyolok meccseit nézve egyaránt) sajnos a németek jobb formában vannak. De két ilyen erősségű csapat összecsapásánál nem lehet biztosra menni. Azt mondom, hogy most egy hajszállal esélyesebbek a németek, de remélem Spanyolország bejut a döntőbe.

2010-07-03 22:30:57 critixx #466

A próféta szóljon belőled!

előzmény: k3pl3r (#465)

2010-07-03 22:30:29 k3pl3r #465

Spanyolország szerintem siman lemossa a Németeket és a döntőt is megnyeri.

2010-07-03 22:27:08 simijohnny #464

Ezeket az urakat a németek lemossák a pályáról. Az eddig látottak alapján biztosan.

2010-07-03 21:57:24 Ágó #463

Bármelyik csapat jut tovább, Németország lesz az esélyesebb ellene az elődöntőben...

2010-07-03 21:52:37 critixx #462

Ezért újrarúgatni egy tizenegyest??? Most mutatták, hogy ennyi erővel a másikat is újrarúgathatták volna. Nevetséges.

2010-07-03 21:51:07 Ágó #461

Emberek! Mi történt itt két perc alatt??

2010-07-03 20:29:16 Ágó #460

Én is így látom a dolgot!

előzmény: simijohnny (#447)

2010-07-03 18:31:53 robynballantyne #459

Na igen, tény, hogy nagyon szép játékot produkálnak, bármennyire is nem szeretem őket:) 4 éve úgy voltam velük, hogy inkább ők jussanak a döntőbe a tetszetősebb focijukkal, mint az olaszok...

2010-07-03 18:29:43 puttancsospeti #458

Maradona pucér rohanása is elmarad.

2010-07-03 18:27:33 wayage #457

Régebben nem kedveltem Németországot, de az utóbbi években, ezen csapat miatt le a kalappal. Fantasztikusan fociznak és a német mentalistás mellett, a különböző nemzetiségű játékosok együttműködését is képviselik. Este hajrá Spanyolok!

2010-07-03 18:22:20 robynballantyne #456

Az ünneplés elmaradt :(((( pedig bíztam Maradonáékban, na mindegy. Németo. (sajnos) tényleg jobb volt, Messi meg én is sajnálom, és kicsit csodálkozom, hogy sikerült gólt szereznie (pedig - nem tudom melyik - csoportmérkőzésen támadta az ellenfél kapuját piszkosul). Ezek után csak a spanyolokban bízok, hogy ők küldik haza ezt a "világválogatott" Nationalelfet.

2010-07-03 18:13:43 puttancsospeti #455

Ez szép volt Németország! Nincs mese.

2010-07-03 18:09:05 simijohnny #454

Miért? Ez itthon, a kis társaságunkban is tendencia. Mindenki utálja a németeket, van egy fanatikus német drukker, és vagyok én egyedül, aki szereti őket, de semmi extra.

Hogy ne csak off legyek, Messi-t sajnálom, hogy gólt sem rúgott. Ő az egyik legszimpatikusabb játékos manapság (és persze az egyik legjobb).

2010-07-03 18:06:14 critixx #453

Maradona nekem is rendkívül unszimpatikus figura, mindig is az volt. Amit a héten az egyik edzésen művelt, az is jellemző rá. Abszolút. Argentínában régóta már csak egy bohóc - lásd a talk showját - és csak a fakuló legendája miatt lett szövetségi kapitány.

A németek megérdemelten nyertek, ettől még utálom őket. :DD

előzmény: JeszKar (#451)

2010-07-03 18:05:42 w.e.g.a. #452

Én nem sajnálom az Argentínokat, főleg nem Maradonát. Ha bejutottak volna a döntőbe, még képes lett volna azt hinni az a barom, hogy ő miatta van. Pedig ez a csapat sokkal többre lett volna hivatott ha nem ő az edző.

2010-07-03 18:02:54 JeszKar #451

Én csak egy kicsit az argentinokat sajnálom, de Maradonát egyáltalán nem, elégé egy gusztustalan ember a nyilatkozataival megy úgy mindennel együtt. Egyébként német-holland döntőt akarok, de megelégszek a spanyol-hollanddal is.

2010-07-03 18:02:26 Bruce94 #450

Gyönyörű volt. Gyönyörű. Maradona labdaszedőnek titulálta Müllert, most meg tudta ki is ez az ifjú titán valójában.
A németek megérdemelten jutottak tovább. Azt azért sajnálom, hogy Müller nem játszik a következő meccsen.

2010-07-03 17:59:18 critixx #449

Igen, én is tartok ettől sajnos. :((( Ha megnyerik, elmegyek és levizelem a német nagykövetség falát.... Csak vicceltem! :DDD De szomorú leszek, az biztos. :((

előzmény: budaik (#448)

2010-07-03 17:58:34 budaik #448

Dehogynem :D

2010-07-03 17:56:22 simijohnny #447

A világbajnokot láthattuk az imént. :)

• ...