Tévésorozatok 👁

(vissza a topikok listájához)

2007-09-06 19:48:21 Kovacsadam889 #290

hányadik évad megy a tv-ben(harmadik műszak)?

2007-09-06 19:47:04 Kovacsadam889 #289

kösz a tippeket amúgy.....

2007-09-06 19:46:44 Ivan/ #288

Pedig szerintem annyira nem nehéz követni. Ráadásul a vicc az egészben, hogy az utolsó (hatodik) évad lett a legerősebb.

2007-09-06 19:44:18 Kovacsadam889 #287

a sliders is nagyon jó volt.10-12 éves koromva volt pár álmatlan éjszakám a kromagok miatt.vááá.sztem stílusteremtő.twin peaks-t most kezdtem el nézni,de elég érdekes h az első évadba 8 a másodikba 22 rész van.remélem ez nem ment a színvonal rovására.

2007-09-06 19:43:32 bengeeno #286

"ánturázs" :D

2007-09-06 19:39:46 Kovacsadam889 #285

A harmadik műszak eleje jó volt.mostmá asse tom ki kicsoda,meg sztem elég eröltetett.
a house se rossz,csak ez a kulka idegesít.
béváccst má mind láttam.
a miccs bjukenen meg a szíj párker páros alap.
4400 első részét láttam nemfogott meg.
apropó.hunnajd lehet megszerezni a külföldi soarozatokat,akár eredeti nyelven,magyarországról.pl:alap,hogy a szökést kiadták dvd-n.magyarországról meglehet rendelni?

2007-09-06 19:27:27 limupei #284

Jaj, tényleg az "ánturázs". Manapság a kedvenc vígjátékom:-)

2007-09-06 19:23:32 bengeeno #283

+ még akár az Entourage-al (Törtetők) is próbálkozhatsz, abból is a 2. & 3. évadok amik nagyon tetszettek. Ez egy kicsit lightosabb, mint a The West Wing (Az elnök emberei) & a The Sopranos (Maffiózók).:)

2007-09-06 19:19:36 bengeeno #282

A The Sopranos-t (Maffiózók) én is ajánlom, főleg a 2. évadot és a 6. szezonból az The Final 9-t. Nagyon megéri..

2007-09-06 19:19:35 Olórin #281

25, fuhh, szívleállás:P
Amúgy én is az Elnök embereit javaslom, meg a Sírhant műveket. Utóbbi évek legjobbjai közt vannak.

Ivan/: ami engem illet, felsoroltad a három legellenszevesebb sorozatot:P Bár röhögni jókat lehet rajtuk:)

2007-09-06 19:19:29 Ivan/ #280

Ja és, hogy kevésbbé régebbiek is mondjak:)

- Harmadik műszak (utobbi évek legjobb sorozata volt)
- Bűbájos boszorkák (ha mások nem a 3 csaj tuti a képernyő elé szegez:)
- Largo Winch (elég rövid életű sorozat volt, de végig izgalmas és rengeteg akció van benne)

2007-09-06 19:17:40 limupei #279

Jaj, kimaradt a nagy kedvencem: DRÓT

2007-09-06 19:17:33 bengeeno #278

Az elnök emberei. Én ezt javaslom, bár ez nem annyira régi...

2007-09-06 19:16:11 Ivan/ #277

Baywatch

több hölgy miatt is érdemes nézni:) főleg a N. Eggert, C. Electra, Y. Bleeth hármasért:)

T.J. Hooker (a világ legjobb zsarusorozata)

Cobra (szar kis sorozat, de legalább a legkiválóbb amerikai nindzsa játsza főszerepet bene)

2007-09-06 19:15:01 limupei #276

25:Đ

4400, Battlestar Galctica, ha szereted a sci-fit
Ha nem, akkor Maffiózók, House, Boston Legal és nekem most nagyon bejön a Mad Men. Ez nem egy feel good sorozat, de roppant érdekes képet fest a '60-as évek reklámszakembereiről és persze rajtuk keresztül az akkor világról.

2007-09-06 19:10:41 Kovacsadam889 #275

Amúgy nemértek sokat a sorozatokhoz,de mondjon vki olyan sorozatot amit érdemes nézni a mostaniakon kívül (szökés,jericho,hősök,szf,25,lost).Régebbieket ha lehet.

2007-09-06 19:02:53 Kovacsadam889 #274

Született feleségek harmadik évadja egyszerűen zseniális!Külön kiemelendő a Nora-t alakító Kiersten Warren.
Kyle Mclachan-t (a meggyespite,és a fánk szakértőjét)pedig jó újra látni.
Csak így tovább.

2007-08-12 16:58:21 Jereváni Rádió #273

Cadillac Drive 9–12. rész

…és végül a hosszú viszontagságos út után hazaérkeztek. A CD 9-12. része mutatja be a maradék 10.000 km-t. Hogy mi a probléma ezekkel a részekkel? Alapvetően semmi, csupán az, hogy nagyon meg lett vágva. Ekkora túrából szerintem még legalább 3-4 részt ki lehetett volna hozni, sajnos nagyon nagyok az ugrások (pl.: Szibériából Moszkvába, Moszkvából egyből az ukrán határra stb.). Ami viszont nagyon jó, hogy Fábry itt elemében érezheti magát, többször tart rögtönzött Dizájn Centert (elnöki lakosztály! Ázsia és Európa találkozása a wc-n!!), emiatt humorban jobban el van eresztve ez a négy rész. Az elnagyolás miatt nálam ez csak:

2007-08-09 22:27:46 Jereváni Rádió #272

Cadillac Drive 5–8. rész

Hőseink (+ Véredény, igen ez a kocsi neve) folytatják utukat Kanadán keresztül Szibéria felé. Minden nagy utazáskor eljön az a pillanat, amikor mindenkinek elege lesz a másikból, mindent rossznak, bágyadt, fáradt, készen van. Én úgy érzem, hogy Wahornékat Kanadában érhette el a mélypont, a 5. és a 6. részen ugyanis ez igencsak érződik. Fáradtak, ingerszegény környezet, készen vannak, emiatt sajnos ez a két rész elég laposra sikerült. Ellentétben amikor megérkeznek Magadanba, valahogy felvillanyozódnak szereplőink, és nem is csodálkozom rajta: irgalmatlan helyeken, mizerábilis körülményeken keresztül mendegélnek tovább Jakutföld felé a kocsiban, illetve egy nyergesvontatón (amilyen „utak” vannak ott ugyanis csak a ruszki gyártmányú teherautó, illetve tank lehet életképes). Ez a két rész már felettébb jobban sikerült, kicsit helyre teszi a sorozat renoméját.

2007-08-06 23:55:03 Jereváni Rádió #271

Cadillac Drive 1-4. rész

Ha lehetne ilyen semmitmondó jelzővel élni azt tudnám mondani, hogy a C.D. igazi alternatív útifilm. Fábry és Wahorn, a két fura fazon elképesztő ruhákban és fejfedőkben bejárják az USA nyugati partját és egy kicsit Kanadát is. A legjobb az egészben, hogy teljesen ismeretlen vagy alig ismert helyeken is járnak, az ismert helyeket (mint pl. L.A. és S.F.) finoman szólva másként mutatják be, mint azt általában elvárnánk (lásd a Goldengate-híd bemutatását). Fanyar humor, bölcselkedés, kritika, ismeretterjesztés, sztorizások és közben reality is. Marhajó, hogy nincs teljesen lezsírozva, hogy a Wahorn meg a Fábry mennyire oltári nagy barátok, bizony ők is egymás agyára mennek néha, van üvöltözés, beájulás, beleszarás is. Hál Istennek nem ez van kihangsúlyozva, hanem hogy két, a ’60-as évek nagy generációjához tartozó egykori pesti srác, ötvenesen megöregedve hogy látja az egykor vágyott nagy amerikai álmot beteljesedni. „A Mikulásra nem lehet ötven évig várni.” – mondja Fábry, és az a jó az egészben, hogy kritikusan, kicsit cinikusan de azért mégis jószándékkal járják be az észak-amerikai kontinens nyugati partját. Azért vigyázat, ez nem az Esti Showder, óriási szövegládázásra azért ne számítsunk (bár amikor néha beindul a Fábry, mint pl.: a Madonna Innél, az valami irgalmatlan smirgli). Inkább melankolikus tévésorozat ez (ez is rossz jelző rá), mint humoros, de éppen ettől kap valami egyéni ízt is. Plusz pont a jó betétdalokért (Madonna, R.E.M., Mamas & the Papas, Steppenwolf, Morricone, stb.)

2007-08-04 12:05:02 wayage #270

Hősök

Pár hónapja a Szökés sorozat rabja voltam. Nem hittem volna, hogy ilyen gyorsan jön egy újabb sorozat, amely ennyire magával ragad. Én Tv-ből kísértem figyelemmel hétről hétre.
Maximálisan megérte. Már a kezdés is megfogott. Rengeteg emlékezetes szereplőt mutatott be. A kedvencem nekem is Hiro és Ando párosa lett. Tetszett, hogy a legtöbb szereplő nem ismeri egymást. Így a kedvenc jeleneteim azok lettek, amikor egy-egy szereplő keresztezte egymás útját. Szép lassan felvezették a fő történetet is: Mentsd meg a pompomlányt, ments meg a világot. Konkrétan megkell akadályozni New York felrobbanását. Majd szerepet kapott egy olyan zseniális gonosz karakter, amely ritkaság: Sylar. A vége pedig a finálé rövid lett, de nagyon tetszett, hogy az összes szereplő egy helyre ért. Engem meglepett, hogy Nathan elrepült Peterrel. Az átfutott a fejemen, hogy esetleg Peter a robbanás előtt felrepülne (egyedül). Nem is értem miért nem tette meg, hisz tud repülni…Mindenesetre a robbanást megoldották. Örülök, hogy ezt nem húzták tovább. Az, hogy pár szereplő sorsa a levegőben lóg, jó megoldás. Mivel ez egy sorozat és lesz folytatás Mindent összevetve ez lett az egyik kedvenc sorozatom, remélem a folytatások is egy darabig ilyenek lesznek. Ha bekellene sorolnom a szuperhősös filmek közé, akkor a Batman-Kezdődik! és Tim Burton Batmanje után tenném, közvetlenül az X-men elé. Az X-mennel simán összelehet vetni, mivel rengeteget merített belőle és ott is sok szereplő van. Csak Farkast kivéve, a Hősök szereplői sokkal jobbak (az X-men filmekre gondoltam nem a képregényre). Tehát:

2007-08-04 00:11:25 Leslie #269

Az elnök emberei, 3. évad

Ez a szezon már nem fogott meg annyira, mint a korábbiak. A 2. évad végén nagyon izgalmassá tették a dolgokat, és itt vhogy nem sikerült végigvinni. Túl könnyen megoldódott az elnök és az elnökasszony ügye is. És vhogy szétszabdaltnak éreztem az évadot, túlságosan különváltak az egyes epizódok.
Persze még mindig nagyon jó a sorozat. Az elnökről például itt tudhattuk meg a legtöbbet, hogy milyen ember is, és hogyan lett ilyen. És jók a flashbackek is, arról hogyan lett elnök. Érdekes volt látni Leo-t is flashbackben, ahogy nem tud ellenállni a piának. Persze már régóta tudható róla a dolog, de egészen más látni is.
Rob Lowe-t már érezhetően háttérbe szorítják, pedig kezdetben vezető szerepet szántak neki a sorozatban.
Az évad vége felé szerencsére felpörögtek az események a Qumar-i konfliktussal, és megint egy nagyon jó finálét sikerült alkotni. Mindig a szezonzárók a legjobbak. :)
Külön kiemelendő a 2001. szeptemberi különkiadás a 9/11 apropóján. Visszafogott, intelligens, békítő epizód.

2007-07-31 22:15:08 Oscee #268

Érdekes olvasni negatív kritikát is, de jó, hogy csak ritkán van szerencsém ilyenhez :P

Ha esetleg egyszer sok-sok időd lesz (tudom, olyan sosincs :), azért még próbálkozhatsz vele, 3. évad pl. sokkal akciódúsabb, mostaniban meg hatalmas jó volt a kormányzati szál (meg előzöben is szerintem).
De ha az első évad ennyire nem tetszett, nem hinném, hogy a többinek fanja leszel...

Más:
közben megnéztem a Spaced 2. évadját is, kb. ugyanaz, mint az 1., talán egy hajszállal jobb/viccesebb is volt annál.
Aki szereti az angol komédiákat, annak meleg szívvel ajánlom.
(és még nyaralás előtt nekikeztem ugyanezen társaság scetch-showjának, a Big Train-nek, hamarosan befejezem, két rész után tetszik)

Új pilotokat még sajna nem láttam, Eureka s2-vel, The 4400 s4-el is el vagyok maradva, rá kellett jönnöm, hogy az utazgatás meg a sorozatok nem kompatibilisek :D

előzmény: Ivan/ (#267)

2007-07-31 21:19:15 Ivan/ #267

"...ennyire ellene vagy, akkor lehet, hogy később sem tetszene meg"

Én is így gondoltam. Mondjuk a kaput az tette be, hogy az egyik állat jó kereskedelmi adó igen nagy spoilereket (1-2 évadot tekintve) tartalmazva hirdete, hogy elkezdi adni a harmadik évvadot. Innentől kezdve már annyira se érdekelt a dolog mint addig.

2007-07-31 21:13:42 Leslie #266

A 24-nél (meg a legtöbb sorozatnál) kell legalább 3-5 rész, lehetőleg egyben, hogy az ember rákapjon. Bár a 24-nél én már 1 rész után sejtettem, hogy igen, ez lesz az. És azóta is a kedvencem. Furcsa a legaddiktívabb sorozatról ilyen negatív véleményt olvasni, de 1,5 rész elég kevés a megítéléséhez, és a függés kialakulásához. Bár, ha ennyire ellene vagy, akkor lehet, hogy később sem tetszene meg. Már egyes filmek kapcsán láttam mondjuk, hogy sokszor mennyire más az ízlésünk.

előzmény: Ivan/ (#263)

2007-07-31 20:48:12 Ivan/ #265

Az is megvolt, bár tény az valóban jobban tetszett. Sajnos azonban erős közepesnél azt se taksáltam többre, bár ott valahogy végig éreztem, hogy baromira igényes produkció csak engem nem köt le annyira mint kellene (24-él sajnos még csak hasonló érzésem se volt).

Mostanában valahogy a Nash Bridges - Trükkös hekusra hangolodtam rá nagyon, bár tény az is több mint 10 éves sorozat már:)

előzmény: deviant (#264)

2007-07-31 20:41:51 deviant #264

próbálkozz te is az elnök embereivel, abban nem lehet csalódni. ráadásul biztos vagyok benne, hogy neked tetszene.

előzmény: Ivan/ (#263)

2007-07-31 19:06:42 Ivan/ #263

24 – Első évad

Ezeknek a mai sorozatoknak nem én vagyok a célközönsége, ugyanis a Bűbájos boszorkákat leszámítva rendre egyikkel se tudok mit kezdeni. Gondoltam ne maradjon ki a sorból a 24 se, amit mindenki úgy istenit. Hátha tud valamit amit más nem alapon. A második rész feléig jutottam csak. Számomra rémesen unalmasnak tűntek a karakterek, az osztott képernyős megoldás halálra idegesített és úgy valahogy az egészben nem láttam fantáziát. Inkább maradok a régi Miami Vice vagy T.J. Hookernél amiket mindig is szeretem.

2007-07-30 10:12:05 deviant #262

félő, hogy sorkin túl jó lenne a mozi világához. furcsa is volt, hogy miután otthagyta az elnök embereit, évekig nem csinált semmit. a studio 60 on the sunset strip mindőssze egy évadok élt meg, pedig mindenki szerette, csak éppen senki sem nézte. :( annak azért örülök, hogy nem haraggal váltak el a készítők, mert az utolsó epizódban feltűnik sorkin, sőt még rob lowe is szerepet kapott. remélem ez azért nem volt spoiler. :)

előzmény: Leslie (#259)

2007-07-30 10:06:56 deviant #261

elvileg az ősszel megjelenik az is dvd-n.

2007-07-29 23:17:34 Olórin #260

Valóban az ötödik a leggyengébb, az volt az első évad Sorkin nélkül. Látszik is rajta, az írók kibillentek a humor, a dráma, a politika és a báj egyensúlyából, azzal próbálják lekötni a néző figyelmét, hogy minden második epizódban valami marahanagy válságot akasztanak a szereplők nyakába, mint háború, terrorizmus stb. A hatodikra helyreállt a rend, az utolsót még sajnos nem láttam.

előzmény: deviant (#258)

2007-07-29 23:15:43 Leslie #259

Azt hiszem, már én is a rabja lettem. :) Ennél igényesebb sorozatot nem ismerek. Sorkinnak fimeket is kéne csinálnia szerintem. Hamar Oscar-díjas lenne. :)
Jó, hogy az amerikaiak ilyet is tudnak. Nagyon érdekesen és felelősségteljesen veszi át a sorozat az olyan fontos témákat, mint a halálbüntetés, másság, abortusz, vallás, drogok, öngyilkosság, terrorizmus stb. És olyan betekintést nyújt a politikába az átlagember számára, amit még talán egy film vagy sorozat sem. Csak kicsit jobban otthon kéne lennem az amerikai alkotmányi rendszerben, hogy mindent értsek a sorozatból. :)

előzmény: deviant (#258)

2007-07-29 23:04:59 deviant #258

az első három évad szerintem hibátlan. talán még a negyedik évad is, de az ötödik kíméletlenül közepes lett. a hatodik és a hetedik évad már mérföldekkel jobban sikerült, de a sorkini magaslatokat már csak ritkán sikerült elérniük. mindezzel együtt imádtam az utolsó két évadot, sőt az ötödik is messze túlnőtt egy átlagos modern sorozaton (pl. egy lost évadon). idén januárban kezdtem el nézni, de rögtön a rabja lettem. az egyik kedven sorim lett. :)

előzmény: Leslie (#252)

2007-07-29 22:47:17 Leslie #257

Amúgy amit mond, az sem igazán spoiler. Mivel a sorozat 7 évados, ezért eléggé kitalálható. Talán 2001-ben még spoiler lett volna. :)

2007-07-29 22:43:57 Leslie #256

Igen, tényleg az utolsó pillanat volt a legkatartikusabb. Ahogy Bartlet zsebre tette a kezét (úgy mint a flashbackben), és Leo mondta a többieknek, hogy ezt figyeljétek. Aztán végefőcím, és az a bizonyos mondat csak a 3. évad elején hangzik el.

2007-07-29 22:27:19 Olórin #255

én meg arra, hogy abszolút semmit nem árultam el, amit spoilerezni kéne:)

2007-07-29 22:24:50 limupei #254

Felhívnám az urak figyelmét arra a gombocskára odafent, amire az van írva, hogy "SPOILER!":-)

2007-07-29 21:51:42 Olórin #253

számomra ennek az évadnak a zárójelenete az egyik leghatásosabb és legemlékezetesebb, amit tv-ben eddig láttam. Ahogy Bartlet meghozza döntését, ahogy kiáll az emberek elé, és készül elmondani, ahogy közben jönnek azok a bizonyos gesztusai, és ahogy ezt a kameramozgás és a zene érzékelteti, az valami elképesztően briliáns, igazi katartikus élmény volt.

előzmény: Leslie (#252)

2007-07-29 21:36:13 Leslie #252

Az elnök emberei, 2. évad

Ehhez az évadhoz 4 nap kellett. Olvastam, hogy sokan ezt tartják a legjobb szezonnak. Tényleg nagyon jó, de nekem összemosódik az elsővel, mert egyben néztem. Az biztos, hogy tartja a szintet.
Az évad első fele nagyjából a merénylet utóhatásaival foglalkozik, a második (nekem jobban tetsző) fele pedig az elnök betegségének kiderülésével.
A szereplők közül kiírták a sorozatból a legkevésbé szimpatikusat, Mandy-t (Moira Kelly). Donna-t (Janel Moloney) előléptették főszereplővé. Viszonylag állandó szereplőként behozták a CSI: Miami-s Emily Procter-t. Még fontosabb szereplővé vált az Oscar-díjas Marlee Matlin, aki természetesen itt is süketet játszik. És a legjobb, hogy bekerült a sorozatba Oliver Platt, mint az elnök ügyvédje. Őt a Huff óta nagyon bírom. Az utolsó részben pedig egy halálesettel kiírták az elnök titkárnőjét, Mrs. Landigham-et (a Desperate-ben is játszó Kathryn Joosten-t).
Az évad vége felé egyre jobban felpörögtek az események, és igen izgalmassá vált. Érdekes, hogy úgy is nagyon érdekessé, feszültté tudnak tenni eseményeket, hogy azokból semmit sem látunk, csak a Válság-teremben beszélnek róluk. Pl. a kolumbiai túszdráma, a haiti kormány megdöntése.

2007-07-25 00:06:23 Leslie #251

Az elnök emberei, 1. évad

Az aktuális sorozatok szintre hozása után mindenképp el akartam kezdeni egy nagy "klasszikus" bepótolását. A West Wing-re esett a választás, aminek 1. évadát 3 nap alatt sikerült ledarálni.
Az első néhány rész után még úgy gondoltam, hogy jó-jó, de nem értem, mire ez a nagy felhajtás. Szerencsére nem adtam fel, és kb 5 rész után engem is megfogott a varázsa. Ennyi idő kellett, hogy megismerjem a szereplőket, és szinte már "barátként" tekintsek rájuk. Ritka az olyan sorozat, amelynek szinte minden szereplője ennyire kedvelhető lenne. A színészekről nem kell ódákat zengeni, úgyis tudható, hogy szinte mindegyik főszereplő kapott legalább 1 Emmy-t a játékáért. (Kivéve sajnos Martin Sheent)
Az is kiderült végre számomra, hogy miért tartják Sorkint annak, aki. Pörgős, szellemes és nagyon emberi párbeszédek, amik a sorozat fő összetevői. (Ezek után a Studio 60 is kötelező)
A kedvenc karakterem, mint gondolom sokaknak, nagyon hamar Josh (Bradley Whitford) lett. És a kedvenc párbeszédeim is a Josh és Donna között zajló eszmecserék. :) További kedvencem még Sam (Rob Lowe), de minden főszereplőt kedvelek, kivéve talán Mandy-t (Moira Kelly), de ő úgyis csak az 1. évadban főszereplő.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy a sorozatnak mennyi köze van a valósághoz. Nyilván túl van dramatizálva, de általában elég hitelesnek tűnik a Fehér Ház életének bemutatása.
Na mivel erős volt a cliffhanger, rögtön folytatom is a 2. évaddal. :)

Még annyit, hogy itt egy videó, arról hogy nézne ki a Bush-adminisztráció a sorozat főcímében:

2007-07-21 15:06:16 Hannibal Lecter #250

A Polip, 5. évad

Hát igen, érdemes megfontolni, mi lett volna, ha a 25. rész egyúttal az egész szériát is lezárja. Az 5. évad ugyanis Cattani rapszodikus és markáns jelleme nélkül csupán egy nézhető, helyenként izgalmas szezon, amit sajnos a túlontúl sok főszereplő, a százezernyi felesleges mellékszál csapongóvá, "vizezetté" tesz. A Corrado Cattanit "felváltó" Davide Licata - akit Vittorio Mezzogiorno alakít - kevésbé karakteres főhős, ráadásul nem is bír olyan relevanciával, mint azelőtt Cattani, feltűnően keveset van a sztori homlokterében. Viszont feltűnnek a régi ismerősök, és legalább értesülhetünk Antonio De Pisis, Tano, Espinosa, és főként Silvia Conti bírónő életének további alakulásáról. Sőt, néha egészen profi akciójelenetek tarkítják az egyébként átlagos mozimenetet, de összességében az évad elnyújtott, néhol ötletszegény és kevésbé hangulatos, mint a Cattani-epizódok. Persze a hangulatért elvileg felel(ne) Ennio Morricone felejthetetlen zenéje, csak az a baj, hogy a régi melódiák egy részét lecserélték, de ha halljuk is őket, néha a leglehetetlenebb pillanatban csendülnek fel, gondolok itt elsősorban a Silenzi dopo silenzi, és a Mille echi c. számokra.
Nem hiába él A Polip úgy a köztudatban, mint a '80-as évek sikersorozata.

2007-07-20 15:04:34 Leslie #249

Nálam a Lost 1. évadnál a 2. is jobban tetszett, de a 3. abszolút kedvenc. Alább írtam róla részletesebben.

előzmény: Oscee (#248)

2007-07-20 14:56:24 Oscee #248

Elmúlt évad Lostját én nem tenném fel a toplistámra :P (nem azt mondom, hogy szar volt, csak az első néhány rész volt nagyon gyenge, de az első évadnak így se ér közelébe). Meg a 24-nek is elég lapos volt a közepe szerintem (ettől még No.1 a futó szériák között :).
Jó volt még a Vanished meg a Justice, szintén a FOX-tól. Meg a Dexter és a Jericho of course :P

limupei: ja, tényleg, azaz :)

előzmény: Leslie (#247)

2007-07-20 14:51:14 Leslie #247

Az én toplistám természetesen az elmúlt, 2006/07-es évadra vonatkozik. Nem all-time toplista. Azon nyilván rajta lenne a Jóbarátok meg a Rém rendes.

2007-07-20 14:42:44 Olórin #246

A Pick Me Up sztem szenzációs volt, azon szórakoztam a legjobban:) Mint vérbeli horror, viszont a Cigarette Burns a csúcs. Carpenter évek, évtizedek óta nem csinált ilyen baromi jó filmet.
A második évadból sztem mindenképp próbálkozz meg a Familyvel, az zseniális. A többi, ami még (többé-kevésbé) jó: The Screwfly Solution, Pelts, Sounds Like, The Washingtonians, esetleg The Black Cat.

Akkor kedvencezek én is:)
Dráma: 24 (naná), Az elnök emberei, Sírhant művek
Vígjáték: Jóbarátok (naná:), Boston Legal (ezt az Emmy számomra érdekes módon a drámák közé sorolta), Rém rendes család

előzmény: Oscee (#244)

2007-07-20 14:36:32 limupei #245

Segítek: Papás-mamás:Đ

előzmény: Oscee (#244)

2007-07-20 14:34:32 Oscee #244

Pick Me Up is jó lett volna, de szerintem sok volt az üresjárat, a közepe nagyon unalmas volt, de az alapötlet az frankó (meg már 4400-ban se bírtam az öreget, aki itt a kamionost játszotta). Imprintben csak a kínzós részek voltak jók (azok nemkicsit), de mikor vigyorogva kibújt a fejéből a kéz, akkor jót röhögtem, az elég szánalmas volt szerintem...
Dance of the Dead volt a legjobb rész szerintem.

ja, és hogy a Leslie kedvenceire reflektáljak :)
kedvenc dráma (minik is játszanak): Band of Brothers, Firefly, 24, ReGenesis, Twin Peaks, Slings and Arrows, Prison Break, Vészhelyzet, Heroes. Ez mondjuk a top10, kb. ilyen sorrendben.
Vígjáték: Jóbarátok, Joey, How I Met Your Mother, Spaced, Rém rendes család, According to Jim (nem jut eszembe a magyar címe, pedig magyarul néztem :) (+Eureka, ha befér ebbe a kategóriába :), de mint említettem, nem nézek sitcomokat, csak ritkán.

2007-07-20 14:07:53 Olórin #243

Masters of Horror: az első évadból 4nél azért szerintem több jó rész van (bár igazán jó tényleg kevés: a Pick Me Up mellett Carpenteré a legfrankóbb, és üt még a Dance of the Dead, az Imprint, és ennyi, de azért még van néhány élvezetes darab), de a második már tényleg szánalmas. Emlékeim szerint talán három vagy négy rész tetszett összesen (Landis Familyje a legjobb), a többi szar, és a legvacakabb ezúttal pont Carpenter epizódja...

előzmény: Oscee (#242)

2007-07-20 10:47:26 Oscee #242

Shame on me, tudom, de én se láttam még a Sopranost... Régóta tervezem, csak túl hosszú, hogy be tudjam időzíteni :S

Emmy-ről én is hiányolom Dextert, meg Ghost Whisperer is kaphatott volna 1-2 jelölést, de legalább egy van :)

De hogy arról is írjak, amit néztem mostanában:
Bones (Dr. Csont) 2. évad
Szerintem még homurosabb lett, mint az első évad. 9-es rész (Grave Digger) tökéletes volt, nagyszerű feelinggel, de még legalább 4 olyan rész volt, amire azt mondanám, hogy nagyszerű, a többi csak simán jó volt.
Nem is hiányzik a fő sztoriszál, talán nem is bírná el a sorozat, épp elég ez a laza kapcsolat a részek között. És többet nevetek rajt, mint egy sitcomon, ami mégyegy pont.
7 vagy 8 / 10, még mindig nem döntöttem :)

Masters of Horror 1. évad
Kb 4 jó rész volt (pilot, John Carpenter része, a 3., posztapokaliptikus rész meg a gyerekfeltámasztós-lovestory), a többi az unalmas, szánalmas, és jajdeszar szintek között mozog.
Egyelőre nem tudom, hogy benevezzek-e a második évadra, nem hinném, hogy érdemes lenne-e még 13 részen átrágni magam azért a pár jó részért. Pedig látatlanban jól hangzott, nagy nevek csatlakoztak hozzá, mégis legtöbb helyen nagyon amatőrnek tűnik…
4/10, és ezt is az a pár rész termelte...

Spaced 1. évad
Nemigazán nézek sitcomokat, briteket mégugyse, de ezt a készítők miatt kötelező érvényűnek tekintettem magamra nézve (Shaun of... és Hot Fuzz alkotógárda).
Karakterek hasonlóak (még mindig nagyszerű), ez Nick Frost első szereplése a kamera előtt (pincér volt), de már itt is zseniálisan hozza az idióta Mike karakterét :) Kicsit fura a kameramozgás, de ha nem szédül el tőle az ember, akkor hamar meg lehet szokni.
Egyelőre nem pontoznám, majd a 2. évad után.

Slings and Arrows 2. évad
Így kell folytatni egy egyébként is nagyszerű szériát. Két főbb karakter elment, jött egy csomó új (köztük az elrabolt szenátorné a Vanished-ből), a többiek meg még őrültebbek, mint eddig voltak. Egytől-egyig nagyszerű alakítást nyújtanak - be is zsebelték kb. az összes színész Gemini díjat (a kanadai Emmy).
Ezúttal két színdarab készülődik (MacBeth és Romeó és Júlia), két őrült rendezővel, egy hasonlóképp elmeroggyant új szponzorral, és egy ellentéteket szító új főszereplővel. Jó recept!
Érdekesség, hogy feltűnt David Sandström (ReGenesis) főnöke és apja is…
Ha lehet, még több poén volt ebben az évadban, utolsó rész mégis nagyon szomorú volt összességében. Nem tudom, hogy Oliver visszatér-e a következő évadra, nagyon búcsú-hangja volt a befejezésnek :(

10/10. A kettő együtt megüti a mércét. Ezzel 6-ra bővült a nálam 10/10-es sorozatok listája.

Hú, lehet, hogy kicsit hosszú lett :)

2007-07-19 19:00:39 Leslie #241

A Kés/alatt nálam tavaly nyári menü volt. :) 5 nap alatt lezavartam a 3 évadot. :) Ősszel meg a 4.-et. Nálam összességében 10/10.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#239)

2007-07-19 18:58:39 Leslie #240

Amúgy az én toplistáim ezek lennének:

drámasorozat: Lost, 24, Dexter, Kés/alatt, A szökés

vígjátéksorozat: Törtetők, Nancy ül a fűben, My Name Is Earl, Született feleségek, Házi háború

2007-07-19 18:54:02 [: Azuroo andrew :] #239

Én most a legtöbbet a "Kés/alatt"-ot nézem

10/6-7

2007-07-19 18:50:53 limupei #238

Nézzed is meg a Sopranost. A sorozatok Keresztapája, minden értelemben:)

Én meg a 30 Rock-ból nem láttam, csupán egy részt, de lehet, hogy még belepislantok.

előzmény: Leslie (#237)

2007-07-19 18:46:22 Leslie #237

A 30 Rock mondjuk jó kis sorozat, de én nem érzem annyira kiemelkedőnek. Bár ez szép tőlük, hogy gyakorlatilag bukás létére jelölték, és persze az NBC-től is, hogy meghosszabbította a 2. évadra.

Maffiózókat nem nézem, azt hiszem ez az egyik legnagyobb hiányosságom sorozatok terén. Erre a nyárra be is van tervezve.

Ugly Betty: azon kevesek közé tartozom Mo-n, akik rendszeresen nézik, és még jól is szórakozom rajta, de a 11 jelölés több, mint sok.

Azért összességében a 24-nek és a Lost-nak is van 6-6 jelölése. De a technikai kategóriák itt az Emmy-n szerintem alig számítanak. Azokat úgyis külön díjkiosztón adják át egy héttel korábban, és aki azt is nézi, az tényleg fanatikus. Én is csak a Primetime Emmy-t szoktam nézni.

2007-07-19 18:04:54 limupei #236

Gyorsan végigpásztáztam a hirtelen sajtóreakciók között. Hát igen, a többség a Dextert és a Battlestar Galacticát hiányolja és odáig vannak a Maffiózók vezető pozíciójától, meg oda-vissza imádják a 30 Rockot, a Törtetőket meg a Broken Trailt.

előzmény: Leslie (#235)

2007-07-19 17:31:48 Leslie #235

"Ahhoz képest az HBO-nak van a legtöbb jelölése:)"
Azt is írtam, hogy a Maffiózók kivétel, és az HBO jelölései közül 15 a Maffiózóké. Meg a 7-et kapott a Róma, de úgynézem mind csak technikai. Ja meg a 7 jelöléses Törtetők is HBO. Ez így már a HBO jelöléseinek harmada.
És a többi kábelcsatorna mind 20 jelölés alatt van.

2007-07-19 16:45:57 limupei #234

Juj, tényleg a Dexter, pedig benne volt a végső 10-ben:(

"Kábeles sorozatokat le se szarják"
Ahhoz képest az HBO-nak van a legtöbb jelölése:)

A kritikusok pofonja után (lásd alább) ez nagyonis várható volt.

Ugly Betty és Grace
Ezt a nagy üdvrivalgást én sem értem. Egész jó, de azért annyira nem. A Grace-t pedig a színészei viszik, na meg az a pár tízmillió néző.

2007-07-19 16:28:54 Leslie #233

Ja és hol a Dexter meg Michael C. Hall??? Ezek hülyék! És hol a Kés/alatt?
A kábeles sorozatokat le se szarják az Emmyn, kivéve a Maffiózók! Persze tudom, hogy akkor nem lenne jó nézettsége a gálának, ha a 2 milliós nézőtáború Dexter lenne versenyben a 20 milliós Grace klinika helyett. Kb erről szól az egész.

2007-07-19 16:20:10 Leslie #232

Szerintem ezeket a jelöléseket igen benézték, főleg a főkategóriákban. Tudom, hogy csak egy-egy epizódot látnak a szavazók, de akkor is.
Ok a 24-nek nem volt ez volt a legjobb évadja, de hol a Lost? Az unalmas Grace klinikát bezzeg berakták. Vígjátékoknál legalább a Törtetők szerepel, de hol a Weeds? A Betty bezzeg ott van, lehet meg is nyeri, mint a Globe-ot. Egyébként a Grace-t meg a Betty-t is nézem, de azért a Lost és a Weeds ezerszer jobb. Akkor már hajrá Törtetők!
A színészi jelölések már azért jobbak. Legalább Kief-et jelölték a 24-ből, ez is vmi. Meg ott van Locke (Terry O'Quinn) a Lostból, akinek végre kéne már nyerni vmit. A Törtetőkből meg végre Piven mellett Kevin Dillon is jelölt.
Na a rendezői jelölések okék. :) Lost finálé is ott van, meg a Törtetők 3x02. Mindkettő szuper epizód. Jó, kicsit (nagyon) elfogult vagyok. :) De én legalább ezeknek a sorozatoknak a jó részét nézem, nem úgy, mint azok, akik szavaznak az Emmyn.

2007-07-19 15:56:02 limupei #231

Klimpírozás után kicsit nyugodtabban végignéztem:)
Nehéz lenne tippelni, de szerintem idén (nem először) Maffiózók szórás lesz (tök jogosan), a vígjátékok közül pedig talán a Two and a Half Man vagy a 30 Rock nyer.

Színészek: Gandolfini vagy Laurie / Alec Baldwin

Longford
The Ron Clark Story
Why I Wore Lipstick To My Mastectomy

Legjobb férfi főszereplő (dráma):

James Spader (Boston Legal)
Hugh Laurie (Doktor House)
Denis Leary (Ments meg)
James Gandolfini (Maffiózók)
Kiefer Sutherland (24)

Legjobb férfi főszereplő (vígjáték):

Ricky Gervais (Extras)
Tony Shalhoub (Monk)
Steve Carell (The Office-USA)
Alec Baldwin (30 Rock)
Charlie Sheen (Two and a Half Man)

Legjobb férfi főszereplő (tévéfilm vagy mini):

Robert Duvall (Broken Trail)
Tom Selleck (Jesse Stone-Sea Change)
Jim Broadbent (Longford)
William H. Macy (Nightmares & Dreamscapes: From The Stories Of Stephen King • Umney’s Last Case)
Matthew Perry (The Ron Clark Story)

Legjobb női főszereplő (dráma):

Sally Field (Brothers & Sisters)
Kyra Sedgwick (A főnök)
Mariska Hargitay (Law and Order: Special Victims Unit)
Patricia Arquette (A médium)
Minnie Driver (The Riches)
Edie Falco (Maffiózók)

Legjobb női főszereplő (vígjáték):

Felicity Huffman (Született feleségek)
Julia Louis-Dreyfus (The New Adventures Of Old Christine)
Tina Fey (30 Rock)
America Ferrara (Címlapsztori)
Mary-Louise Parker (Nancy ül a fűben)

Legjobb női főszereplő (tévéfilm vagy mini):

Queen Latifah (Life Support)
Helen Mirren (Prime Suspect: The Final Act)
Mary Louise Parker (The Robber Bride)
Debra Messing (The Starter Wife)
Gena Rowlands (What If God Were The Sun)

Legjobb férfi melléksz. (dráma):

William Shatner (Boston Legal)
T.R. Knight (Grace klinika)
Masi Oka (Hősök)
Michael Emerson (Lost)
Terry O'Quinn (Lost)
Michael Imperioli (Maffiózók)

Legjobb férfi melléksz. (vígjáték):

Kevin Dillon (Törtetők)
Jeremy Piven (Törtetők)
Neil Patrick Harris (How I Met Your Mother)
Rainn Wilson (The Office-USA)
Jon Cryer (Two and a Half Man)

Legjobb férfi melléksz. (tévéfilm vagy mini):

Thomas Haden Church (Broken Trail)
August Schellenberg (Bury My Heart At Wounded Knee )
Aidan Quinn (Bury My Heart At Wounded Knee)
Edward Asner (The Christmas Card)
Joe Mantegna (The Starter Wife)

Legjobb női melléksz. (dráma):

Rachel Griffiths (Brothers and Sisters)
Katherine Heigl (Grace klinika)
Chandra Wilson (Grace klinika)
Sandra Oh (Grace klinika)
Aida Turturro (Maffiózók)
Lorraine Bracco (Maffiózók)

Legjobb női melléksz. (vígjáték):

Jaime Pressley (My Name Is Earl)
Jenna Fischer (The Office-USA)
Holland Taylor (Two and A Half Man)
Conchata Ferrell (Two And A Half Man)
Vanessa Williams (Címlapsztori)
Elizabeth Perkins (Nancy ül a fűben)

Legjobb Női melléksz. (tévéfilm vagy mini):

Greta Scacchi (Broken Trail)
Anna Paquin (Bury My Heart At Wounded Knee)
Samantha Morton (Longford)
Judy Davis (The Starter Wife)
Toni Collette (Tsunami, The Aftermath)

Legjobb forgatókönyv (mini vagy tévéfilm):

Broken Trail
Bury My Heart At Wounded Knee
Jane Eyre (Masterpiece Theatre)
Prime Suspect: The Final Act
The Starter Wife

Legjobb forgatókönyv (dráma):

Battlestar Galactica (Occupation/Recipe)
Lost (Through The Looking Glass)
Maffiózók (Kennedy and Heidi)
Maffiózók (Second Coming)
Maffiózók (Made in America)

Legjobb forgatókönyv (vígjáték):

Extras (Daniel Radcliffe)
The Office-USA (Gay Witch Hunt)
The Office-USA (The Negotiation)
30 Rock (Tracy Does Conan)
30 Rock (Jack-Tor)

Legjobb rendező (dráma):

Felix Alcala (Battlestar Galactica-Exodus2)
Bill D’Elia (Boston Legal-Son of the Defender)
Peter Berg (Friday Night Lights-Pilot)
David Semel (Hősök-Genesis)
Jack Bender (Lost - Through the Looking Glass)
Alan Taylor (Maffiózók-Kennedy and Heidi)
Thomas Schlamme (Színfalak mögött - Pilot)

Legjobb rendező (vígjáték):

Julian Farino (Törtetők-One Day in the Valley)
Ricky Gervais és Stephen Merchant (Extras-Orlando Bloom)
Ken Kwapis (The Office-Gay Witch Hunt)
Scott Ellis (30 Rock-The Breakup)
Richard Shepard (Címlapsztori-Pilot)
Will Mackenzie (Scrubs-My Musical)

2007-07-12 02:02:58 Leslie #229

Én az utóbbi hónapokban Rém rendest nyomattam. Most abban jobban benne vagyok. De pár rész és elfogy. Aztán lehet előszedem a Jóbarátokat sokadszorra. Az a baj, hogy mostanában nincs egy jó szitkom, ezért erre a kettőre kell hagyatkoznom, ha röhögni akarok.

2007-07-12 00:54:11 limupei #228

Jaj, már előlem is eldughatná valaki. Most már tényleg kívülről tudom, mind a 10 évadot:Đ

előzmény: Leslie (#227)

2007-07-12 00:04:31 Leslie #227

Igaz. :) Rég láttam már utoljára.

2007-07-11 23:33:40 limupei #226

Klasszikusokat pontosan:-)

...őt is szeretem, csak másképp.

előzmény: Leslie (#225)

2007-07-11 23:20:40 Leslie #225

Chandler (a csibének):Látod, ő itt Yasmine Bleeth! Ő egy egészen másfajta csibe, mint te. Mindkettőtöket szeretlek.

2007-07-11 23:12:21 limupei #224

Eddie: Egy csomó csini csaj rohangál belasstíva...
Chandler Bing: Ebben rejlik a sorozat zsenialitása. Fussatok, fussatok, mint a szélvész:Đ

2007-07-11 22:59:30 Jereváni Rádió #223

Zsír! :) Első két évad még Erika Eleniakkal? ... hmm, ahogy egy klasszikust idézzek: "Az finom lesz!"

előzmény: Ivan/ (#221)

2007-07-11 14:44:51 Leslie #222

Azta! Remélem minden évadot kiadnak. A 9. meg a 11. évad még nem volt magyar tévében.

előzmény: Ivan/ (#221)

2007-07-11 13:21:07 Ivan/ #221

A nap híre:)

Jön a Baywatch DVD-n:))

2007-07-10 22:28:56 Olórin #220

Számomra nem annyira az új helyszín ígéretes, hanem hogy az alkotók állítása szerint személyesebb jellegű történetet láthatunk, kicsit visszaviszik a sorozatot az első évad hangulatához, amiben Jacknek még nem kellett a fél világot megmentenie. A hatodik évad (szerintem remek) lezárása is már mintha ebbe az irányba mutatna.

előzmény: Leslie (#218)

2007-07-10 21:51:33 Leslie #219

Lost, 3. évad

És akkor itt van az az 1%, aminél a 24 nem volt jobb idén, vagyis a 2006/07-es idény legjobb tévésorozata.
Sokakkal ellentétben nekem a 2. szezon is bejött. Főleg azért, mert egy-egy epizódjában több esemény történt, mint a komplett 1. évadban. A 3. szezon azonban mindent visz. Már az első epizódjának első néhány perce akkorát üt, hogy a fal adja a másikat. És szinte végig tartják a szintet. Talán 1 vagy 2 epizód volt az egész évadban, ami nem volt brutál odacsapós. Még a filler epizód (Nikki és Paulo) is odabaszott. Nehéz bármit írni anélkül, hogy a sztoriról ne írjak, és szinte minden spoiler lenne.
Locke mostanra egyértelműen kedvenc lett. Amit a szezon második felében rendezett a szigeten, az nem semmi. Az ő karaktere egyre jobban kiemelkedik a többiek közül. Mondjuk a nagy átlaggal ellentétben én Jack-et is kedvelem.
Az évadfinálé az "újgenerációs" sorozatok közül a legjobb, amit láttam. Átvette nálam az első helyet a Kés/alatt 3. évadzárójától. Nem is tudom innen hogyan lehet tovább folytatni a Lostot.
Nagyon messze még a február és a 4. évad!
A Lost újra a sorozatok királya!

2007-07-10 21:32:46 Leslie #218

24, 6. évad

Az első 6-7 rész után még nagyon bíztam az évadban. Reméltem, hogy lesz olyan szuper, mint az 5. volt. De nagy mélyrepülés következett. Voltak részek, mikor Jack alig szerepelt, és a legnagyobb problémák a CTU-s dolgozók (Milo, Chloe, Morris, Nadia) magánéleti gondjai voltak. Komolyan volt epizód, ahol Milo többet szerepelt, mint Jack. Aztán az alkotók is rájöttek, hogy baj van, és a Fayed-féle főszálat a 16-17. részre lezárták. Ezek végre újra izgalmas részek voltak. Aztán az Audrey-, Cheng-, és Philip Bauer-féle történetszál már kitartott a végéig többé-kevésbé izgalmasan. De közel nem volt olyan egységes évad, mint az ötödik. Nálam a 4. évad után ez számít a leggyengébbnek. Ugyanazokat a fordulatokat adják el már sokadszor, és nem tudtak újítani.
Ennek ellenére az, hogy a legrosszabb sorozatok listájára tették idén, az egy nagy baromság. Az idei mezőny 99%-át így is üti.
A 7. szezonra nagy újításokat ígérnek. Új helyszín lesz. New York, Washington és London az esélyesek. Állítólag női elnök lesz. A főbb szereplők közül pedig csak Jack és Chloe tér vissza. Bár ez a 4. évadnál is így volt, aztán majdnem mindenki visszatért. Bár most mondjuk elég sok karakter történetét lezárták így vagy úgy. :) De pl Doyle ügynök visszatérésében azért reménykedem. Vele sikerült egy igazi pozitív és negatív tulajdonságokkal is rendelkező hús-vér karaktert alkotni, aki Jack utóda is lehetne majd valamikor.

2007-07-10 20:49:00 limupei #217

Ezek mindigis beelőzték a Született feleségeket a kritikusoknál.

Az meg mi, hogy "már megint terroristák"? Mégis minek kéne lennie egy terrorelhárítós sorozatban:-) Én egészen más problémákról hallottam. De hagyjuk, úgysem jutunk dűlőre.

2007-07-10 20:36:04 Olórin #216

nem, a bsg-ben csak gyorsabban gyógyulnak a lelki sérülések, mint a 24-ben a lőtt sebek - pedig az már nem semmi:P részemről a második évad óta szánalmas az egész.
a 24 ötötik évadját pedig igencsak dicsérték, a hatodik mondjuk a rajongók sem komálták már, az igaz, de a kritikák többsége csak azt tudta felhozni, hogy "már megint terroristák". Nabumm.. (mellesleg sztem pont a végére lesz igazán jó:P)
A House, a Hősök és a Boston Legal helyezésének azért örülök, annak meg főleg, hogy mindegyik beelőzte a Született feleségeket.

2007-07-10 20:28:26 limupei #215

Ja, amúgy a sorozatos fórumokon is többségben vannak a negatív visszajelzések a 5-6 évaddal kapcsolatban. Jó, persze nem ennyire, de azért mégiscsak.

Mindegy, a lényeg, hogy az az ótvar October Road nyert:-)

2007-07-10 20:25:30 limupei #214

És a BSG nem fulladt ki, legalább nem ugyanazt nyomatják századszorra:Đ

2007-07-10 20:24:31 limupei #213

Hmm, Robert Bianco tényleg 100%-ot adott rá.
Bár sztem a kritikát még az elején írták (nem volna értelme utólag), szóval a végére biztos belefáradt:-)

2007-07-10 20:19:21 Olórin #212

Így van, ugyanaz a bravúr hatodszor is:) Bezzeg a totálisan kifulladt BSG az jó... amúgy tényleg nem értem, hogy ha a kritikákban dicsérik, akkor miért válogatják be a legrosszabbak közé? skizofrének, vagy mi? Vagy a terroristák már az újságírók közé is beférkőztek?:P

2007-07-10 20:17:23 limupei #211

Hát ne tőlem kérdezd, írjál levelet Michael Ausiellónak, Robert Biancónak, Diane Werts-nek, Ken Tuckernek meg a többinek:-)

Amúgy várható volt, hogy előbb utóbb betelik a pohár a 24-nel. Ugyanaz hatodszor, ráadásul egyre nagyobb képtelenségekkel (bár én még csak az ötödiknél tartok, de már az tele volt hajmeresztő marhaságokkal)

2007-07-10 20:11:52 Olórin #210

Aha, hát a 24 helyezésével elmehetnek a *****ba. Amúgy a metacricen az utsó évad 79 pontot kapott, és az említett újságok pont dicsérték.... hogy is van ez?

és Lost a második legjobb??? meg kéne már nézni a harmadik évadot lassan....

2007-07-10 20:05:21 limupei #209

Húha basszus, érdekes.
Sok amerikai kritikus által összeállított lista a legjobb és a legrosszabb sorozatokról (mindegyik sorozat a legutóbbi évedával szerepel természetesen)

LEGJOBBAK:

7. Nancy Grace
8. Sons of Hollywood
9. On the Lot
10. Wedding Belles

A kritikusok között olyanok vannak, mint az USA Today, az Emmy Magazine, a TV Guide, az Entertainment Weekly, a Newsday és hasonló kisebb nagyobb újságok kritikusai.

2007-07-07 19:07:32 Olórin #208

House, 3. évad

Az első 10-12 rész után még azt írtam volna, hogy ennek a sorozatnak is minden évada jobb a korábbinál. Nagy kár azonban, hogy az írók nagyon ragaszkodnak az egy rész-egy eset módszeréhez, és csak néha csempésznek ezek mögé érdekes háttértörténeteket, amik több epizódon is átívelnek (ilyen pl. a nagyszerű David Morse-féle sztori a szezon első felében). Ez annál is inkább kezd gonddá válni, mert az egyes esetek megoldásai ugyanazokra a sablonokra épülnek, és amikor House egy évadban huszadszor jön rá a megoldsára ugyanúgy, ugyanazzal a körítéssel, az már kicsit unalmas. De végülis ezt a sorit mindig is a rohadt jó karakterek (és a hozzájuk kapcsolódó dialógusok), és a fantasztikus színészi játékok adták el, ezek pedig továbbra is maradéktalanul működnek, úgyhogy a harmadik szezon is éppolyan nagyszerű, mint az eddigiek. De egy kis írói merészség és szabadosság lassan már elkelne bele történet szintjén is...

2007-06-26 20:07:49 Hannibal Lecter #207

A Polip 2. évad

Ha az első évad pergő fegyvertűzzel és barbár gyilkosságokkal átitatott szicíliai miliője meggyőzte az embert, a második gyorsan elfelejteti vele mindezt. Cattani Rómában folytatja tovább harcát, hogy tönkretegye azt a bűnszövetkezetet, amelybe Terrasini ügyvéd, Laudeo professzor, sőt még egykori tanára és barátja, Cannito tanácsos is beletartozik, s amely most az olasz-amerikai Carrisi tőkéjét hívja segítségül. A második évad Florestano Vancini rendezésében a fondorlatok, a cselszövések és a hazugságok jobbára fegyverdördülés és emberáldozat nélküli, ravasz szezonja. Persze a maffia itt is szemérmetlenül gyilkol, de legalább csöndben teszi. Cattani személyes tragédiái ellenére is hideg fejjel, ügyesen taktikázva küzd, felhasználva Olga Camastra grófné szerelmét is. Ennek a 6 résznek ugyan néhol vontatottá válik a sztorija, a végkifejlet, Cattani mesteri nyomozásának beérő gyümölcse, és a mindent átható magányhangulat azonban magasan az első évad fölé emeli. Cattani záró vádbeszéde pedig, amit az eddigi áldozatok nevében mond el, azt hiszem, örökre beleégeti magát a néző emlékezetébe.

A Polip 3. évad

Miután Corrado Cattani sikeresen kézre kerítette régi ellenségeit, rövid ideig egy kolostorban talál megnyugvást, majd Bert, az amerikai FBI-ügynök hívására ismét ringbe száll, hogy Milánóban az Antinari bank ügyletei után nyomozva megint szembetalálkozzon a maffiával. Luigi Perelli, aki a széria összes további részét jegyzi, összességében egy kevésbé izgalmas, csigalassúsággal bontakozó évadot készített. A színészi játék továbbra is nagyszerű, ezen a ponton lép be Tano Carridi (Remo Girone nagyszerű alakításában), és Nicola Antinarin keresztül a néző ismét "kapcsolatba lép" Terrasinivel. Hamarosan a Cosa Nostra is megmutatja igazi arcát. Summa summarum: az évad a nagy, vihar előtti csend, néhány megkapó jelenettel (mint például Berték önfeláldozása, Greta megmentése, a professzor sarokba szorítása).

A Polip 4. évad

Perelli végre egy minden ízében lefegyverző, intelligens és sokszálú történetet kapott, nem is csalódunk a rendezésében. Michele Placido mindig zseniális, de ezúttal különösen. Tano élete főművére készül, meg akarja szerezni a Nemzeti Biztosítót, ennek érdekében egyességet köt a maffia főnökével, a Bábossal. Corrado felfedezi a maffia régi ellenségét és adósát, Salvatore Frolót, és az ő segítségével próbálja felgöngyölíteni az ügyet. Végre egyetlen évadban olvad össze minden vonzó komponens: szemkápráztató akciójelenetek, ismét bravúros nyomozás, maffiás bosszúakciók, nyomasztó hangulat, acélerős drámaiság. Corrado Cattani távozása ("Itt vagyok") pedig szerintem megpecsételi a sorozat sorsát - de azért még bizakodva várom a folytatást.

2007-06-24 00:59:38 Olórin #206

mindegyiket így írták:)

előzmény: Oscee (#205)

2007-06-24 00:45:42 Oscee #205

Egyébként történetelig nálam talán az 5. évad a legösszeszedettebb...

Pedig épp az 5. évadnak nem volt fix forgatókönyve, hanem menetközben írták pár részre előre nézői véleményekre alapozva :D

2007-06-24 00:30:21 Olórin #204

Itzin szerintem is az évad nagy telitalálata, jó volt látni, hogy nem egy újabb "tökösvagyokkihaénnem", sziklakemény, határozott elnöke lett a sorozatnak. Egyébként történetelig nálam talán az 5. évad a legösszeszedettebb...

előzmény: Oscee (#203)

2007-06-23 23:47:04 Oscee #203

Én nagyon csípem a Joey-t is, már 3-4-szer megnéztem mindegyik évadot, és mindig szétröhögöm magam rajt. Bár nekem Jóbarátokból is Joey volt a kedvencem, és az új karakterek közül is szinte mindegyiket imádom (főleg Alex és Jimmy).
Ja, és szinkronnal szeretem, szerintem jobb, mint az eredeti :)

limupei:
érdekes, hogy nincs benn Logan a kedvenc szereplőid között, általános vélekedés, hogy az s5 egyik legjobbja (szerintem is).
Érdemes elolvasni a verset, amit Itzin (Logan) írt, nagyon jó lett (vigyázat, 100% spoiler, és egész hosszú): Link

előzmény: -senki- (#200)

2007-06-23 23:35:59 limupei #202

24 - 5. évad

A 24-nek sosem okozott gondot alaposan áthágni a fizika/kémia/biológia/józan ész törvényeit, de most nagyon túlzásba vitték. Legalább 15-20 olyan hihetetlen nagy baromság van benne, hogy az már fájt...de persze mindent a pörgésért. Mert pörögni azt pörög, ahogy szokott, csak most sztem túl nagy árat fizettek érte.

Az új, vagy mostanra fontossá vált szereplők közül nekem kettő nyerte el a tetszésemet (a CTU időszakos igazgatónője és a First Lady), és amikor már örültem, hogy kiiktatták az összes idegesítő szereplőt, akkor persze hoznak helyettük legalább ugyanannyi még idegesítőbbet (meg azt a rémes Kimet vissza).

Mindegy, így is érdekes volt, izgalmas volt (bár csak a hülye nem találja ki a végét), csak ne lett volna tele oltári nagy baromságokkal.

6,5/10

2007-06-23 23:23:57 Hannibal Lecter #201

A Polip 1. évad

Végre időt szenteltem a '80-as évek sikersorozatára, és egyáltalán nem bántam meg. Az első évadot másfél nap alatt, szinte együltében néztem végig. Corrado Cattani-t Szicíliába helyezik, mivel az ottani kisváros nyomozócsoportjának vezetőjét rejtélyes körülmények között meggyilkolják. Az éleslátásáról és rugalmasságáról ismert felügyelő munkába kezd, és hamar nagyhatalmú ellenfeleket talál a város vezetőségének soraiban, ám a szálak egész Rómáig vezetnek. Az alaphelyzetből egy olyan, sokszálú, napfényes tengerparti sétányok makulátlan hangulatát és korrupt, velejéig mocskos üzletemberek machinációt elegyítő történet alakul ki, amely minden egyes rezdülésében reménytelenséggel, enerváltsággal kecsegtet. Az 1. évad, Damiano Damiani 6 rendezése a szicíliai nyomozómunkát mutatja be, amely Cattani lányának, Paolának elrablásával kerül veszélybe. Az egyik legsikerültebb szezonnal van dolgunk: fordulatos, kiszámíthatatlan, intelligens, akciógazdag, Placido alakítása kiváló. Kevésbé vontatott, mint pl. a 2. évad megtévesztő kettős játéka, viszont kevesebb neurotikus őrület, önmarcangolás leselkedik ekkor még a nézőre - nem úgy mint később, ahogy Cattani fokozatosan veszít el mindent. Kihagyhatatlan, nemcsak a gengszterfilmek szerelmeseinek!

2007-06-23 03:10:53 -senki- #200

Joey? Én nagyon szerettem a Jóbarátokat, de ez szörnyen gyenge ahhoz képest.

2007-06-23 01:38:53 Oscee #199

Bones s1

Egész jó volt! Nem mintha eddig kellett volna FOX-ban csalódni sorozat ügyben ;)
Frankón van eltalálva a kis csapatnyi zseni geek, és az FBI ügynök közti különbségek, kommunikációs zavarok bemutatása, és ez számtalan poén forrása, és egyik jobban beüt, mint a másik. Elég gyakran voltak bensőségesebb pillanatok (ja, meg belsőséges is volt pár :D), ezek kellően drámaiak voltak, szerintem szükség is volt rájuk helyenként.
Maguk a bűntények és a hullák helyenként gusztusalanok, de elég sablonossá válnak a második felére a sorozatnak. Ha fogékonyabb lenék a dologra, lehet, hogy így 22 rész után már én is csimó mindent megállapítanék egy ilyen maradványról - elég sokszor ismételte önmagát.
Uccsó részre összehoztak egy kellemes cliffhangert, de ahogy nézem, a következő részben hozzá se nyúlnak ehhez a szálhoz, szal eléggé felesleges volt.
Akit nem zavar, hogy zéró a masterplot (karakterfejlődés azért megfigyelhető néha), és komálja a crime-drama-kat, annak csak ajánlani tudom, kellemes darab, kellemes karakterekkel, és jó poénokkal.

2007-06-20 23:49:35 Olórin #198

Sleeper Cell, 2. évad

Hihetetlen, mire képesek ennek a sorozatnak az írói. Képesek rávenni a nézőt, hogy együttérezzen mocsok terroristákkal, akik undorító tömeggyilkosságra készülnek. Ezúttal talán még jobban a mélyére ásnak a karaktereknek (jó- és rosszfiúknak egyaránt), és a lehető legmesszebb elkerülik a terroristákkal szembeni filmes (és minden egyéb) sztereotípiákat. És mintha bátrabbak is lennének az alkotók, mint az első évadban, meglépnek pár olyan dolgot, amire bizony nem számít a néző, és végre a befejezés sem tűnik kicsit elkapkodottnak. Kár, hogy ezzel vége, és nem lesz haramdik évad...

2007-06-16 10:15:41 Olórin #197

Nana, azért bőven nem varrtak el minden szálat... Igaz, a robbanásos főszálat befejezik, de közben a karakterek felének a sorsa lóg a levegőben. Mi történt Peterrel, mi lesz Hiróval, túléli-e Parkman, és persze meglógott megint Sylar is. Szóval korántsincs ez lezárva.

előzmény: k3pl3r (#196)

2007-06-16 01:41:44 k3pl3r #196

Az utolsó résznek már tényleg nem volt olyan feszes a tempója, de én nem is erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy húzzák, hanem a sorozatok be nem fejezésére. Általában elég sok nyitott kérdés marad a sorozatok záró epizódja után is.
Én meg pont más befejezést vártam, nekem nem volt ilyen problémám (bár nekem is bevillant egyszer, hogy talán ö lesz a megmentő :) ), de ha valaki rájön a végére, elhiszem, hogy csalódik benne…

2007-06-15 23:48:05 Olórin #195

Nem csavargatni kellett volna, húzni viszont húzták, az utsó három részt szerintem max kettőbe kellett volna tömöríteni, hogy megőrizze a feszes tempóját - pont ott lett a leglassabb és leguncsibb, ahol a legnagyobbat kellett volna szólnia. és maga a finálé is ügyetlenül volt megcsinálva, pár perc alatt letudták, és nem történt semmi különös. az meg sztem kínosan kiszámítható volt, hogy a (jelenetbe marhára szarul belépő) báty fogja megmenteni a várost azzal, hogy felrepül a tesójával - végig abban reménykedtem, hogy találnak egy kevésbé nyilvánvaló megoldást

előzmény: k3pl3r (#194)

2007-06-15 22:21:16 k3pl3r #194

Nekem a vége is nagyon tetszett, mert nem akarták húzni, csavarni, mint manapság az amerikai sorozatok 90%-a, inkább csináltak egy korrekt, drámai befejezést. Igaz, hogy voltak benne logikai bakik (amik egyébként végig jelenvoltak a sorozatban), de szerintem nemez a lényeg, szórakozásnak tökéletes!
Egyébként neked mi nem tetszett az utolsó pár részben? ;)

2007-06-15 20:50:29 Oscee #193

Csak nekem tetszett a Heroes finálé? :)
(nem azt mondom, hogy húdefrankó, de szerintem kellemes befejezés volt)

Én most sorozat újranéző napjaimat élem:

Joey 1-2 évad: negyedszerre is szakadtam a röhögéstől, még mindig imádom.

The 4400 1. évad: másodszorra még inkább tetszett. Kellemes sorozat, jó ötletekkel. Jöhet a második évad (ezért is néztem újra)

X-Akták 1. évad: ebből csak 10 részt láttam, többit majd később. Harmadszorra is zseniális, továbbra se lehet kirugdalni a top10-emből.

2007-06-15 18:52:56 Olórin #192

Hősök

Kicsit féltem tőle, hogy az egész egy kevésbé képregényes X-Men lesz, és valahol az is (rengeteg elemet emel át belőle), de ettől függetlenül baromi jó (amúgy persze tele van utalásokkal a képregényekre...). Izgalmas, fordulatos, eseménydús, és a karakterek is nagyszerűek, változatosak, Hiro pl. igazi telitalálat, de a többiekre sem lehet panasz. További pozitívum, hogy nincsenek felesleges, csöpögős szerelmi szálak, sulykolt mondanivalók, fontoskodó áldrámák és üres töltelékepizódok, a Hősök pontosan az, ami lenni akar: pokoli jó szórakozás. Kár, hogy itt is le kell írnom: DE! A 20. résszel a sorozat elérkezik a baromi nagy csúcsponthoz, ahonnan sajnos lefelé vezet az út, a finálé pedig kifejezetten nagy csalódást okoz. Pedig már csak egy kicsit kellett volna kitartaniuk az íróknak, a fenébe is... De azért így is élmény volt.

2007-06-09 12:49:38 Brumi #191

Shaun the Sheep 1. évad fele

Nick Park a zseniális Wallace & Gromit mozifilm után előszedte a Close Shave című W&G rövidfilm egyik szereplőjét Shaunt és épített köré egy sorozatot. Shaun és bárány cimboráinak mindennapjait követhetjük végig temérdek humorral, rengeteg filmes utalással és ügyes műfaji játszadozásokkal körítve. Van itt bárányos horrortól kezdve kutyás love story-ig minden, Nick Park egyszerűen sosem fogy ki az ötletekből. A 7 perces kis részek csak nézetik magukat, ha rákkatansz, egyszerűen nem lehet abbahagyni. A Cartoon Network minden nap megörvendeztet egy résszel és remélem minél hamarabb kijön DVD-n is, mert ez a gyurmamese aranyat ér. Tartalmas szórakozás kicsiknek és nagyoknak egyaránt, az idősebbek szerintem még jobban is fognak rajta szórakozni. Akinek tetszett Nick Park eddigi munkássága és értékelni tudja a stop-motion gyurmamesét, az feltétlenül nézze meg, a szórakozás garantált.

Értékelésem: 10/10