Tévésorozatok 👁

(vissza a topikok listájához)

2020-09-18 09:54:04 ryood #3857

szept 30-án érkezik a South park egyórás covid-epizódja! :)

2020-09-15 22:25:34 tomasso #3856

A kalifátus

Érdekes, izgalmas, életszerű, aktuális, drámai, elgondolkodtató.

Intenzív svéd sorozat, üresjárat nélkül. Tökéletesen felépített hatásmechanizmussal robog végig a 8 rész, a befejező epizód ráadásul akkora gyomrost mért rám, hogy végül kiütéssel győzött.
Fókuszban az Iszlám Állam, és egy tervezett svédországi merényletsorozat, amit minden erővel igyekeznek megakasztani a rendvédelmi szervek, egy Szíriában ragadt svéd nő, Perin segítségével.

Nem túlzás, de számomra az elmúlt évek legjobb sorozata ez. A Netflixnek pedig jár a pirospont, a sok hulladék film között igazi kincsek is meglapulnak.

2020-09-14 08:22:52 agymosott09 #3855

Az elmúlt másfél évben összesen 1 db sorozatot néztem, mivel totál tele volt a hócipőm az egész műfajjal. A Raised by Wolves-ra egyrészt afféle katasztrófaturistaként voltam kíváncsi, másrészt Ridley Scott vizuális fantáziája vonzott, de abszolút kellemes meglepetésként értek az eddigi részek. Minden szempontból megállja a helyét, a színészi játék frenetikusan jó, a sztori ügyesen kikerüli a szokásos szappanopera-csapdákat, a vizualitás pedig bámulatos. (Több helyen visszautal a Metropolisra egyébként). Ez eddig közel hibátlan. Kíváncsi vagyok, mikor rontják el. Ha az évad végéig kitartana a szufla, az már csoda lenne.

előzmény: VVega (#3852)

2020-09-06 14:12:23 VVega #3854

Rendben van.

előzmény: BalaKovesi (#3853)

2020-09-06 08:10:50 BalaKovesi #3853

Nekem az előzetesben kicsit gyengének tűnt a CGI, a kész sorozatban milyen?

előzmény: VVega (#3852)

2020-09-05 23:54:08 VVega #3852

Raised by Wolves

Szenzációs. Az első két rész alapján nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti a sci-fit.

2020-08-30 20:16:06 Ubul #3851

hopp, ez nem az amire gondoltam ,sry :) (kár, hogy nem lehet hsz-t törölni)

előzmény: kaamir (#3850)

2020-08-27 08:37:12 kaamir #3850

The End of the F***ing World S01

Jól indul, az első pár rész hatalmas élvezet, miközben még tartalmasnak is mondható. Aztán sajnos egyre több a sablonmegoldás, ellaposodik a sorozat, hogy az utolsó részre összekapja magát. Írói szempontból felemás: néha brutál jó mondatokat adnak a szereplők szájában, néha viszont csak úgy tudnak kimászni egy helyzetből, hogy túltolják a két főszereplő kommunikáció-képtelenségét. Ellenben mindvégig maximális empátiával állnak az outsider hőseikhez, és ez igazán szimpatikussá teszi a sorozatot.

Az már nem annyira, hogy csak nehezen tudták megtölteni a nyolc részt. Gondolom ezért is kellett, mintegy időhúzásként a két nyomozóhölgy, akik viszont sokat nem tesznek hozzá. Nem úgy a két főszereplő - miattuk bőven megéri végignézni.

Még nem tudom, hogy kap-e egy esélyt a második évad, én ezt így kereknek érzem. Nem hiszem, hogy bármi értelmeset hozzá tudnának még tenni.

2020-08-15 10:57:41 Kempesbaba #3849

Ez tipikusan az a sorozat (ide sorolom még pl az Agymenőket is),aminek az alap sztorijában nincs több 3-4 évadnál. De a pénz nagy úr,nehéz neki ellenàllni.

előzmény: kaamir (#3848)

2020-08-15 10:23:37 kaamir #3848

Modern Family

Az első 3-4 évadot imádtam anno: friss volt, vicces és még szerethető is. Aztán, ahogy lenni szokott, átment az egész rutinba, kiszámíthatóságba. El is kaszáltam valahol a 7-8. évad között, de most megnéztem az utolsó két évadot (igen, néhány évad így kimaradt, de igazából nem maradtam le semmiről :D).

Nagy meglepetések nem értek, mindenki (színész, rendező, forgatókönyvíró) csuklóból hozza a kötelezőt, és persze csak semmi újítás, kockázatvállalás. Kár, mert sok helyen lehetett volna borítani a status quo-t, és új irányba vinni a dolgokat. Mivel ez nem történt meg, megmaradt kellemes, semmi extra néznivalónak.

Nem bántam meg, hogy végül végignéztem, de megkönnyebbültem, amikor végre vége lett.

2020-08-15 10:03:36 Ragemarci #3847

Nem akarom alapjaiban aláásni, az amúgy gyenge lábakon álló kijelentéseket a sorozatról, viszont emlékeim szerint nem volt feminista propaganda a kampányban, de ha volt is valamelyest(ami azért nyilván nem lenne meglepő a mostani médiahangulatban) a sorozatra ne fogjuk már rá megint, hogy feminista, mert női kulcsszereplők is voltak benne gazdagon. Voltak, de kapták az erőszakos jeleneteket (ide írnám a példákat, de aki látta a sorozatot annak kapásból eszébe jut fél tucat epic jelenet), valamint a női praktikák és negatív jellenvonások ugyanannyira és kendőzetlenül lettek bemutatva. Persze, a sorozat színvonalcsökkenésével egyenes arányban a szappanbuborékok felbüfögése lett inkább mérvadó.

előzmény: agymosott09 (#3846)

2020-08-14 22:45:44 agymosott09 #3846

Jó, hát ha azt vesszük feministának, hogy valaki elfogadja, hogy a nők is lehetnek árnyalt karakterek, nem pedig együgyű háziállatok, akkor igen. De nálam a feminista azt jelenti, hogy a napjainkban népszerű neo-marxista konteót népszerűsíti a patriarchális elnyomásról. Ilyesmiről meg szó sincs a Twin Peaksben. A női karakterek nem áldozatai a nemi szerepeknek, hanem élnek és visszaélnek a nemiségük adta lehetőségekkel, még a gyengeségüket is fegyverként használják a játszmákban, amelyekről általában jóval többet tudnak, mint az egyszerűbb és könnyebben kiismerhető férfi-karakterek. Erre jó példa Truman sheriff és Josie viszonya, valamint Audrey egész karaktere. Érdekes módon amúgy a feminista kritikáknak nem ezzel van baja, hanem azzal hogy "esztétizálja", sőt, "fetisizálja" a nők elleni erőszakot.

Ami a Trónok Harcát illeti, az például egyértelműen feminista propagandaalkotás lett, a könyvekben is van ugyan érezhetően szándékos female empowerment (ezzel nincs is baj egyébként), de a sorozat minden finomkodás nélkül a mainstream médiából egyébként is ömlő ideológiát közvetíti, eléggé vulgáris formában, erőszakot téve a könyv mélyebb és igazabb megközelítésén. Vicces módon itt is az volt a feminista kritika tárgya, hogy a nők elleni erőszakot a szórakoztatás tárgyává teszi, holott a sorozat jó 90%-a a férfiakkal szembeni erőszakot teszi a szórakoztatás tárgyává.

előzmény: dézi (#3839)

2020-08-14 17:52:00 dézi #3845

ezekről a filmekről még nem tudok nyilatkozni, de 1-2 tervben van közülük.
az On Becoming... is érdekel, még nem ismertem, köszi! a GLOW-t elkezdtem, nem tűnt rossznak, de nem folytattam még, lehet, arra is rászánok még egy kis időt, a Mildred Pierce viszont nem fogott meg, de azzal is lehet, hogy még próbálkozok, mert sokan ajánlják. az Euphoria szintén nem fogott meg egy rész alapján.

előzmény: guybrush (#3844)

2020-08-14 14:19:28 guybrush #3844

Annyi észrevételem lenne, hogyha valamiről a marketingje azt állítja, hogy feminista, akkor egy valami egészen biztosan kijelenthető vele kapcsolatban: nem feminista. Ilyen a Black Christmas (2019), Mary Queen of Scotts (2018), The Nightingale (2018), a The Other Lamb (2020) + a woke Disney úgy általában.

Komplex, többdimenziós női karakterekre viszont a Westworld nagyon jó példa (az első két évad, a harmadikat elcseszték) + Ezeket is ajánlom: On Becoming a God in Central Florida (nekem most ez a kedvencem), Mildred Pierce (2011), GLOW (az első két évad, később szerintem egy kicsit túltolták a népnevelést), Fleabag, Euphoria.

2020-08-14 11:06:40 dézi #3843

a Westworld is olyan, hogy sok feminista szereti (nekem nem tetszett annyira az első rész), de egyébként a Trónok harcáról is nagy viták mentek korábban, hogy feminista-e vagy sem... szóval feministák közt sincs éppen egyetértés, hogy mit is nevezünk feminista sorozatnak / filmnek. de igen, nálam kb ez, amiket leírtál már elég (+ ha tetszik is).

előzmény: caulfield (#3842)

2020-08-14 10:52:48 caulfield #3842

Ha jól értem itt azok a sorozatok játszanak, amelyek rendelkeznek komplex női karakterekkel, akik fontosságukban felnőnek a férfiakhoz. Plusz gondolom az sem árt, ha ezek a nők beszélgetnek egymással női dolgokról. Így szinte valamennyi sorozat megfelelhet - az összetettség és a fontosság eleve emancipatórikusságot tükröz. Inkább úgy tűnik, hogy csak az ízlésen múlik az egész.
(Simán beférhet olyan “fiús műfajú” cucc is, mint például a Westworld.)

előzmény: ender1112 (#3841)

2020-08-14 00:59:38 ender1112 #3841

A Fleabag marhajó, szvsz nem feminista (mer ugyi attól nem lesz feminista egy film, mert nő a főszereplő).
Éppen ezért nem feminista sem a Twin Peaks, sem a Gilmore Girls.

előzmény: caulfield (#3836)

2020-08-13 23:35:28 Ragemarci #3840

Ugyan ilyen spam kommentet lejtett a Revengere is: (fogjuk rá). Szóval ez az újabb bullshit is pont ennyit ér. Valamint, minden izmus lsd. feminizmus szintúgy

2020-08-13 23:10:49 dézi #3839

miért "szegény"? hát úgy, hogy pl. az alapsztori igencsak feminista téma (a régi sorozatra gondolok), azon kívül pedig komplexek a női karakterek, ugyanolyan fontosak, mint a férfiak stb. számomra inkább feminista, mint nem az, de persze bele lehet kötni (de kb minden sorozatba, ha már itt tartunk).

előzmény: agymosott09 (#3837)

2020-08-13 23:05:18 dézi #3838

abból szintén csak 1 részt láttam, nekem nem jött be, de tudom, hogy sokan (feministák is) szeretik.

előzmény: caulfield (#3836)

2020-08-13 22:40:51 agymosott09 #3837

Szegény Twin Peaksből hogyan lett feminista(barát) sorozat? Az angolszász feministák Lynch fejét követelik már évek óta.

előzmény: dézi (#3833)

2020-08-13 22:35:53 caulfield #3836

A Fleabag is kimaradt, vagy nívótlan?

előzmény: dézi (#3835)

2020-08-13 21:05:52 dézi #3835

azt nem láttam, 1-2 részt láttam belőle talán, de ide lehet érteni valóban (bár nekem az a pár rész nem annyira jött be). ja, amúgy nyilván nem teljes lista, csomó mindent nem láttam még, csak tervben vannak, ami később felkerülhet (pl. Killing Eve, Bancroft, Good Girls, Good Girls Revolt stb.)

2020-08-13 20:45:16 BonnyJohnny #3834

Jól láttam, hogy hiányzik a Gilmore Girls? :O

előzmény: dézi (#3833)

2020-08-13 19:18:08 dézi #3833

itt van pár listám, ha valakit érdekel:
feminista(barát) sorozatok + minisorozatok; legjobb vígjáték sorozatok

2020-08-06 00:21:10 Rorschach #3832

Black Earth Rising

Nagyon erős a Black Earth Rising felütése: a ruandai népirtás felelőseinek perbe fogásáról szóló, főként európai-afrikai sztori, egy leheletnyi John Goodmannel, hogy azért egy kellemesen ismerős amerikai vonal is legyen.

Ami még jobb, hogy nem csak a markolás volt nagy, de hellyel-közzel rá is fog a sorozat a témáira, már egy nyolc részes minihez képest. Ezer százalékig biztos vagyok abban, hogy mélyebben, húsba vágóbban is bele lehetett volna menni Ruanda/DRC helyzetébe, de nagyon tetszett az is, amit ehelyett végül kihoztak a sztoriból az oldalakon túlmutató korrupcióval. Plusz tetszett az is, ahogy a sorozat a végére levetkőzi a fekete-fehér jellegét, bár a sárga boríték tartalma valami elképesztően kiszámítható volt az ötödik perctől kezdve, és az utolsó előtti rész végéig húzni a nagy felfedést, hát, finoman szólva nem volt egy okos ötlet.

De ezzel együtt sem bántam meg a darát - az első két rész fantasztikusan jó és bár a sztori kisebb-nagyobb mértékben megbicsaklik később, a színészek pont olyan piszok jó munkát végeznek a maradék részek alatt is, mint a történet elején. Kis túlzással már ezért is megéri megnézni a Black Earth Risingot, a főszereplővel az élen szinte minden színésznek alkalma nyílt nagyon nagyot játszani, és éltek is vele, e fronton baromi erős a sorozat.

Akinek bejött Az elszánt diplomata (vagy bejött volna, ha a párkapcsolati szálat nem erőltetik annyira a politika ellenében), az bátran tehet ezzel is egy próbát.

2020-07-16 08:39:42 kaamir #3831

After Life

Nem annyira ismertem korábban Ricky Gervais munkásságát, csak pár stand-up láttam tőle. Volt, ami vicces volt, akadt, amelyik nem. De hogy ekkora szíve van a csávónak, azt nem gondoltam volna. Mert az After Life nem egy különösebben vicces sorozat, sőt igazából akkor a leggyengébb, amikor Gervais-ből előtör a stand-upos. És akkor a legjobb, amikor nem történik a világon semmi, csak nézzük ezeknek az imádnivaló figuráknak az életét, mindennapjait. Mindenki olyan angolosan hóbortos, különc, emberi.

Jobbnál jobb jelenetek, pazar színészgárda, életszagú melankólia, szívmelengető pillanatok - megéri tenni vele egy próbát.

2020-07-13 11:26:53 Xuja #3830

Pár sori amihez mostanában szerencsém volt:

Handmaid's Tale S03

Érezhetően gyengült a színvonal, de azért még nézős, ráadásul az utsó 2-3 részre azért sikerült felpörgetni a dolgokat.

I'm Dying Up Here S01-S02

Ez egy elég kellemes meglepetés volt, kár hogy csak két évadot élt meg. A 70-es évek stand-up palettáját mutatja be pár feltörekvő humorista (és egy klubtulajdonos) szemszögéből, és az egész nemcsak baromi hangulatos, hanem kiváló humorú is (nagyszerűen egyensúlyozva a tahóviccek és a kifinomultabb popkulturális utalások között), mindezt abszolút szerethető karakterekkel. Elég hangsúlyosak a drámai szálak is, itt már azért kicsit bele-beletörik az alkotók bicskája, de nagy gond nincs vele. És az a befejezés.. Nem egy remekmű összességében, de bátran ajánlom (HBO GO-n már csak a második évad van fent sajnos).

Twilight Zone S01 (1959)

Ez egy igazi klasszikus, ennek ellenére nem "szerettem" azonnal bele, de pár rész után sikerült ráhangolódnom. Nagyon dióhéjban: arról szól hogy hétköznapi emberek kerülnek cseppet sem hétköznapi helyzetekbe, és erős a sci-fi (de sokszor ink fantasy) vonal, emellett az alkotók kiválóan adagolják a drámát és a plot twisteket is. Sok esetben a csavar előre látható (de a csavarhoz vezető út attól még szórakoztató) és a részek színvonala is erősen hullámzó, de az élmény összességében így is erős, továbbra sem tervezek részeket kihagyni :)

2020-07-09 09:48:28 Ubul #3829

és akkor ott a Better Call Saul...sokak szerint "tökéletesebb" :) :) :)

előzmény: BalaKovesi (#3828)

2020-07-09 04:22:53 BalaKovesi #3828

Röpke másfél hónap alatt megnéztem a Breaking Badet, nagyjából 10 perce végeztem vele, szóval friss az élmény. Sokk. Egy szinte tökéletes sorozat tökéletes lezárással.

2020-06-14 15:44:29 Rorschach #3827

Jeffrey Epstein: Filthy Rich: Kis utánaolvasás után fel voltam rá készülve, hogy ez halovány lesz, de még így is meglepett a végeredmény. Nemcsak, hogy erőtlen ez a mini, és lenyűgözően lavírozik a történet fonalán anélkül, hogy a kényelmetlen kérdéseknek akár csak egy pillanatra is a közelébe kerülne, viszont kifejezetten káros is - az egyetlen dolog, amit nálam elért, az volt, hogy teljesen más szemmel nézzek a sorozat által bemutatott "áldozatokra."

Simán kihagyható, akit érdekel a téma és rászán négy órát, az inkább olvasgasson a neten, többre megy vele. Nem tudom, az egyébként doksikban tök erős Netflixen mit kereshet ez a sorozat olyanok mellett, mint pl. a Dirty Money.

2020-06-03 10:07:52 Xuja #3826

Liar

Összességében pozitív a véleményem, jó kis sori kerekedett ebből ki, központba helyezve a hazugságok szerepét, jelentőségét és okait a karakterek interakciói között. A sztori fordulatos, végig tartogat meglepetéseket. Ellenben a kivitelezés inkább csak tisztességes iparosmunka, ráadásul mindkét (amúgy mindössze 6 részes) évadban a közepén kissé leül a cselekmény.

2020-05-23 15:58:06 Rorschach #3825

Hát én most önszántamból biztos nem nézek semmit tőle egy darabig :) Nem bírnám idegekkel, ha három évadon át a csillagot is lehozná nekem az égről, hogy aztán húzzon egy Watchment és az utolsó részekre meggyalázzon mindent, amit odáig aprólékos műgonddal felépített.

Viszont, megnéztem a The Haunting of Hill House-t, ami nagyon tetszett, és bátran ajánlom mindenkinek.

Igaz, hogy nehéz volt az elején komolyan vennem és odafigyelnem rá, elképzelni nem tudtam ugyanis, mit lehet egy szellemházas horroron ennyi órán át húzni, két idősík ide vagy oda.

Aztán szép lassan kiderült, hogy egy elég vaskos történetet akar elmesélni a sorozat, ami 80%-ban inkább dráma, mint horror - szerencsére, amíg ugyanis a horror nagyrészt elment mellettem, a drámával meglepően egymásra találtunk. Fantasztikusan megírt párbeszédeket szállít a sorozat. Átérezhető, teljesen humán problémákat, gyarló karaktered ad, ráadásul technikailag kurvára ott van a Hill House, már elnézést a megfogalmazásért. Aki látta, tudja, melyik rész melyik húsz perces one shotján esett le az állam, de azon túl is jól néz ki a cucc, ráadásul marha jól van vágva.

Két negatívumot tudnék felhozni, egyrészt a színészek szerintem alig-alig tudtak felérni a feladatukhoz, ami értelemszerűen rombolja az összképet, másrészt pedig a sorozat utolsó húsz perce tartogat két-három olyan logikai erőlködést, ami szerintem nem hiányzott volna senkinek.

2020-05-22 16:56:43 Xuja #3824

Handmaid's Tale S01-02

Faszányos disztópikus dráma / thriller. Nem emlékezetes, de azért elismerésre méltóan hoz egy tartós jó színvonalat (és igaz ritkán, de valamikor meg zseniális). Ráadásul ha jól tudom, az első évad követi csak a könyvet, ez a második már saját kútfőből ment, és nem csökkent igazából a színvonal. A harmadikról mondjuk rosszakat hallani..

2020-05-13 10:58:45 Ubul #3823

és a Leftovers tőle? még nem kezdtem bele, de backlogban ott van, ideje lenne már.

2020-05-13 02:00:23 Rorschach #3822

Watchmen

Erre nehéz volt rávennem magam. Mind az eredeti képregényt, mind a Zack Snyder-filmet falom, két pofára, bármikor. Pontosan ezért mondom, hogy szerintem ne csináljanak folytatást a Watchmennek. Mert minek? Főleg ne Damon Lindelof csinálja. Finoman szólva nem vagyok a faszi legnagyobb rajongója, a Lost és a Prometheus után tudatosan igyekszem elkerülni mindent, amihez köze van, hát még ha egyenesen ő az egész sorozat ötletgazdája.

És akkor ebben a vidám, előítéletektől mentes hangulatban leültem az első rész elé, és tetszett. No be is raktam a következőt, és mit ad isten, az még jobban tetszett - a Watchmen egy kurva jó sorozat, és ódákat tudok zengeni róla.

Imádom, ahogy süt az egészből az átgondoltság. Mérnöki pontossággal van megszerkesztve és prezentálva a történet, az pedig egészen fenomenális, ahogy a visszautalásokkal és a fan service-szel bánik a sorozat mind a hét órájában. 98%-ban kerüli a néző arcába mászást, úgy tol eléd ezer meg egy áthallást, hogy szinte észre se veszed. Zseniálisan ki van találva.

Emellett nem tudom kellő hangerővel beleordítani a nagyvilágba, mennyire tetszett, hogy folytatás címszóval nem ugyanazt a sztorit írták meg még egyszer, csak nagyobb, látványosabb, menőbb köntösben. Ez a Watchmen nem az a Watchmen, és mégis. Megvolt a '85-ös sztori, de már más világot élünk, más problémákkal. A tónus és a témák hasonlóak, de a kulcspontok és a karakterek már messze nem ugyanazok. Hihetetlen gazdag a világ, amit Moore-ék megteremtettek, Lindelofék pedig harminc évvel később tovább bővítik azt. Teljesen organikus az egész, szinte semmi nem lóg ki a hozzátoldások közül. Követendő példa minden folytatás számára, pláne ha klasszikushoz nyúlnak hozzá - nem lelketlen múltidézés, hanem érdemi továbbgondolása a réginek, fantasztikus.

Összesen kettő dolog van, amibe bele tudok kötni. Egyrészt a képregény befejezését vitték tovább, ami egy hardcore fanból biztos elismerő hümmögést vált ki, de nekem a film megoldása jobban tetszett (ne verjetek meg plíz). Másrészt pedig az eredeti sztori végén nyitva hagyott Rorschach naplója szálról kicsit talán túl elegánsan hallgat a sorozat a teljes hosszán át. Ezt leszámítva nagyon-nagyon jól szórakoztam a sorozat mind a hét része alatt. Kegyetlenül meg van írva a Watchmen, méltó folytatás.

Csakhogy.

Csakhogy a sorozat itt nem ért véget, mert a Watchmen kilenc részes. És boy, Dr. Manhattan színre lépésétől a maradék két rész egész végig azon dolgozik, hogy páros lábbal megtiporja mindazt, amit a sorozat addig felépített. Damon Lindelof kimutatja a foga fehérjét és nyilvánvalóvá válik, hogy 1: pocsék a Dr. Manhattanje, nem tudja megírni ezt a karaktert, és 2: szálakat előkészíteni, labdákat feldobni, bonyodalomban ezerrel szart kavarni azt tud, de történetet lezárni azt kurvára nem. Bántóan bugyuta kétdimenziós hányat a Watchmen vége önmagában is, de ha az első hét óra közel tökéletes építkezésének fényében nézem, akkor ez bizony felér egy arcon köpéssel. Botrányosan rossz, két rész alatt a mennyből a pokolba by Damon Lindelof.

2020-05-06 13:05:47 Ubul #3821

Undone S01

És végül sikerült leadálni így kb. 3/4 év után...szomorú, mert egybe jött ki, és eltűnik gyorsan a süllyesztőbe, szomorú, mert alig 22 perc egy rész, szomorú, mert 8 rész az egész évad...és szomorú, mert jön a 2. évad
Mert b**us, ezt nem lenne szabad folytatni. Tudom, van benne kraft, de azzal nagyon egyoldalúvá tennék az egész keretes részt, és ok, hogy cliffhanger a vége, de legalább olyan, amin az ember elgondolkodik, mint anno az Eredet végén.
Nagyon jó volt látni egy ilyen sorozatot, a feldobott témáit a gyászról, a traumafeldolgozásról, a boldogság görcsös vagy épp "try-not to try" keresésével és teli volt érzelmi csúcspontokkal. És akkor ott van mellette a mentális betegségek, a skizofrénia.

Sok ilyen sorozat kéne.

2020-05-05 21:46:29 Xuja #3820

The Office (UK)

Hát, egy élmény volt.. az a jelenet a fináléban amikor Dawn visszajön, felejthetetlen. Kicsit féltem, mert a remake eléggé bejött és Steve Carrell-en kivül nem tudtam mást elképzelni erre a szerepre, de Gervais minden várakozásomat felülmúlta. Iszonyat kinos volt nézni (jó értelemben!)

Viszont ami nem tetszett, hogy ilyen kis rövidke volt, és a mellékkarakterek igencsak elsikkadtak (kivéve Keith, de neki is adhattak volna több jelenetet). Illetve kicsit ez a doku stilus is erőltetett (sok) volt néhol, de mindenképp érdemes megnézni! (Főleg hogy cirka 7-8 óra az egész).

2020-05-05 14:27:01 BalaKovesi #3819

Gondolom a mostani helyzetek miatt egyelőre nem szinkronizálnak, de nem biztos.

előzmény: NikoO95 (#3818)

2020-05-05 14:19:55 NikoO95 #3818

Sziasztok, engem az érdekelne, hogy miért nem szinkronizálták a harmadik évadtól a sorozatot?!
Valaki tud erről valamit? A válaszokat előre is köszönöm!

2020-05-04 17:20:14 BalaKovesi #3817

Westworld III

Valaki nézi még innen ezt a sorozatot rajtam kívül? Szerintem érdemes, bár én a második évadot is eléggé szerettem, az internetes vélemények alapján a legtöbben pedig pont aközben/-után hagyták abba. Majd lehet írok róla valami terjedelmeset is hamarosan, csak most az érettségi elveszi az időm jó részét, ezért rövidre fogom. Azért meg lehet dícsérni a készítőket, hogy igyekeztek hallgatni a nézőkre, és próbálták kijavítani az eddigi évadokban sokat szidott elemeket, így egyszerűbb lett a történet, viszont vannak benne hülyeségek is. Olvastam panaszokat arról is az előző évad(okkal?) kapcsolatban, hogy túlságosan el van nyújtva a sztori. Ez eljutott gondolom Nolanékig, így 10 helyett csupán 8 részes a Westworld III, viszont még így is sokszor érzi azt az ember, hogy kb nem történik semmi, csak toporzékolunk egy helyben, a vége viszont kicsit összecsapott. Valamint az is elmondható, hogy ez már nem az a Westworld, mint ami még az első évad idején volt. Persze nem gond a helyszínváltás, hogyha közben olyan filmek jutnak eszünkbe, mint a Szárnyas fejvadász, a Harcosok klubja vagy a Terminator, csak így közben valahogy a saját hangját nem találja az évad. Remélem a következőre sikerül, és a játékidőt is sikerül arányosan elosztania a szereplői között. Az viszont még mindig elmondható, hogy a Westworld egyik legnagyobb erőssége Ramin Djawadi és az ő zenéje. Bár ebben is gyengébben teljesít szerintem az évad, mint elődei (erős túlzással sajnos kb alig maradt Radiohead zene, amit nem használtak már fel korábban). Lehetett volna sokkal jobb is az új évad, de én jól szórakoztam, meg is tudott lepni párszor, ez a heti egy rész dolog ez esetben nem zavart, és a hülyeségek mellett vannak értékei is.

Azoknak is, akik nem nézik:

Pink Floyd | Bowie

2020-05-02 08:08:12 kaamir #3816

Better Call Saul S05

Ebből az évadból is simán tudnék mondani 4-5 zseniális pillanatot, összességében mégis a leggyengébb etapnak gondolom.

Jó és meglepő fordulat, hogy ezúttal Kim bukására koncentráltak, én erre egyáltalán nem számítottam. Csak ezen kívül minden más lapos: Saul/Jimmy nem igazán változik, Mike pedig már-már unalmas. A legnagyobb baj pedig az, hogy a mellékszereplők rengeteg időt rabolnak, de nem tudnak semmit hozzátenni az egészhez. Nacho, Lalo, Fring tök feleslegesen kap ekkora teret, Hank felbukkanása pedig sima fan service.

2020-04-25 18:46:28 Xuja #3815

Wire S04-S05

Az utolsó két évad talán még az eddigiekre is rátett egy lapáttal. Hatalmas élmény volt a sorozat, a befejezés sem okozott csalódást, miszerint megy minden tovább, ahogy eddig is, nem nyeli el a rossz a méltó büntetését, marad ugyanaz a szar, korrupció, kilátástalanság stb Tud valaki ennél is jobb sorit? :)

Daredevil S02

Azokhoz csatlakoznék akik szerint itt a több kevesebb végeredményt eredményezett. A Megtorló szála remekül indul és kötődik hozzá számos zseniális jelenet (az egyik az egész eddigi sorozat legdrámaibb és legmeginditóbb monológja) de aztán a végére elfogy a kraft: dicstelenül semmilyen lesz. Elektra is hasonlóan remek karakter, talán még ambivalensebb és érdekesebb, de sajnos az ő szála számomra sokkal érdektelenebb és súlytalanabb volt, B kategóriás megoldásokkal és logikátlanságokkal fűszerezve.

2020-04-25 18:32:51 ryood #3814

és megvolt a Broadchurch is. nagyon tetszett. összetett, sok szálon futó, szövevényes, azért, de követhető, fordulatos, őszinte, árnyalt. talán a színészi alakítások teszik teljesen felejthetetlenné a mélyen szomorú és tragikus, felkavaró, nagyon emberi történetet. zene: Olafur Arnalds, mit mondjak, nem is találhattak volna jobbat ehhez a komor hangulathoz.

2020-04-17 10:41:32 ryood #3813

terveztem már egy ideje (pár éve) de valamiért csak most jutottam el az Umbre (Az árnyak) című román sorozathoz, melyet az HBO gyártott. még friss az élmény, nem tudok rá "távolságból" tekinteni, mélyrehatóbban értékelni, de az biztos, hogy csak szuperlatívuszokban írhatok róla bármit is. román (kelet-európai) Gomorra. méltó párja az olasz mesterműnek. lassan, és "kicsiből" indul el, építkezik tovább egy egészen szövevényes drámai, tragikus korképhez melynek fókuszában természetesen a szervezett bűnözés áll, amit realista eszközökkel, kegyetlen feszültséggel, kíméletlen naturálisan ábrázol. elképesztő karakterekhez döbbenetes arcok társulnak. ezek nem is színészek, gondolhatja az ember, hanem magukat játsszák. annyira igazi, önazonos mindenki. a határ a törvény képviselői, és megszegői között elmosódik. a második évadban kapcsolódik be a rendőrség. nem kellett sok résznek lemennie, hogy felismerjem: a nyomozó, aki próbálja leleplezi az alvilág bűnös tevékenységét semennyivel sem szimpatikusabb (mind eszközeit, stílusát, megjelenését, karakterét tekintve) mint, akiket üldöz. sőt! azon kaptam magam, hogy ne járjon sikerrel, persze kialakul azonosulás, rokonszenv (?) a történet k9zponti karakterével, Relu Oncesuval, és még ha alapvetően bűnöző is ő, tud az ember neki drukkolni. valahol érthetőek cselekedetei, motivációi, a jónak egy alternaív változatát igyekszik képviselni, adott esetben egész emberien viselkedik. szóval szerethető figura (mint a Gomorrában a nem kicsit kegyetlen Ciro Di Mario és Gennaro Savastano) .
még szót kell ejtsek a sorozat egészen fura, pimasz, legtöbbször sötét humoráról. ami folyton jelen van, még a legkíméletlenebb akciók idején is.
technikailag pedig hibátlan az egéaz. csodás (főleg) kézikamerás felvételek, brutális színészi alakítások, intenzív baljós, komor hangulatú zene, és magabiztos vágás, meglepő húzásoktól nem riadó forgatókönyv, lebilincselő történetvezetés. a végén, csak anynit kívánhatok: legyen negyedik évad!

2020-04-14 15:09:23 Xuja #3812

Wire S01-03

Ez tényleg a legnagyobbak között van, egyszerre grandiózus és aprólékos mestermű, amely komplex és részletgazdag látleletet ad a szervezett bűnözésről, korrupcióról, bürokráciáról, a modern emberi kapcsolatokról és még lehetne folytatni a sort. A karakterdinamika is lenyűgöző: egyaránt találhatunk szimpatikus és kevésbé szimpatikus szereplőket a törvény mindkét oldalán, ez adja igazából a hitelességét. Mindamellett, hogy az atmoszféra sokszor meglehetősen nyomasztó, a sorozatnak elég jelentős humor és szórakoztatás faktora is van, szóval abszolút nem a száraz drámák közé tartozik.

Witcher S01

Nagyon felemás, néha mintha egy gagyi TV fantasyt látnék a Film+ kora esti kínálatából, de vannak egészen erős részei is. Alapvetően az évad koncepciójával is voltak nekem problémáim, de összességében szórakoztató kis GoT pótlék lett belőle. A második évadra javulást várok (ehhez szerintem azért sok minden adott) és akkor nézős maradhat.

2020-04-09 11:24:44 Kempesbaba #3811

Így van,egy ilyen befejezés jó ötlet lenne. Szegény Richard Armitage-et külön sajnálom,mert csak olyan sorozatban láttam ahol kinyírják :D

2020-04-09 11:16:08 ryood #3810

mondjuk egy záró évadban lehetne Frost a középpontban. és akkor ott akár le is lepleződhet.

előzmény: Kempesbaba (#3809)

2020-04-09 11:09:27 Kempesbaba #3809

Nekem nagyon az volt az érzésem hogy ott a fiókban a negyedik évad,de valamiért idő elött elkaszálták a sorozatot (nem tudom milyen nézettséget produkált).
Szóval bennem igen is maradt hiányérzet,valahogy csonkának tűnik,befejezetlennek.talán tényleg Frost leleplezésehiányzik

2020-04-09 10:57:42 ryood #3808

először vártam (és szerettem is volna) hogy Frost is megbűnhődjön, vagyis a búvár aztán végül is arra jutottam, ez a befejezés rendben volt így teljesen. igen, életszerűbb és ahogy megjelent végül Hector a beszéde közben, az sejtetni engedett pár dolgot egy esetleges folytatással kapcsolatban. persze így is kerek az egész, nem kell ezt minden áron tovább vinni.

előzmény: Kempesbaba (#3807)

2020-04-09 10:47:44 Kempesbaba #3807

Mi a véleményed a sorozat lezárásáról?

2020-04-09 10:29:56 ryood #3806

Elég hamar befejezte a három évadot. nagyon "nézette" magát, így nem volt nehéz lenyomni a 29 részt 8 nap leforgása alatt. szavaimból kiderül, a Berlin station egy rendkívül izgalmas, feszültség teli és szórakoztató, valamint tartalmas sorozat. igen, mond valamit a mai korról, világról. egy CIA csoport európai tevékénységén keresztül tesz mindezt. nos, az a helyzet, hogy politikailag elér markánsan állást foglal, de én számomra ez egyáltalán nem negatívum, sőt...nagyon hitelesen és meggyőzően teszi mindezt. az amerikai, "nyugati" álláspontot képviseli, de úgy, hogy nem kicsit kritikus is vele! roppant aktuális problémákra hívja fel a figyelmet tulajdonképpen mindhárom évadjában. elviszi a nézőt számos országba, térésgbe. több nyelv is hallható, több kultúra is megjelenik. és úgy zárja le mind a három történetet évadonként, hogy azért közel sem teljes a "happy end" ha lehet egyáltalán itt ilyesmiről szó. azonosulható karakterek, remek színészek által megformálva, és még kis humor is belefért szerencsére néhol. mindenkinek ajánlom így a karantén idején, aki egy nem szokványos "kémes" sorozatot szeretne látni. nekem abszolút kedvencemmé vált rövid idő alatt.

2020-04-06 09:51:08 Xuja #3805

Néhány soriról amit mostanában nézek / néztem:

Banshee S01-04

Rendkívül szórakoztató ponyva sok vérrel és szexszel, a főhős titokzatossága és a kisvárosi milliő miatt ezt tulajdonképpen egy képregényfilmes eszközökkel operáló westernnek mondanám. Emellett elég hangsúlyos a drámai szál is, szerencsére a karakterek sem a levegőben lógnak hanem elég komplexek (persze a műfajhoz képest) a közöttük levő kapcsolatok. Az utolsó évadra kicsit elfárad, de még azzal sincs igazából gond, csak másra kellett volna helyezni a hangsúlyt (a két főszereplő kapcsolatára, nem pedig egy mellékszálra).

HYMYM S01-S06

Barátnőm egyik kedvence, eleinte nekem is jobban bejövős volt, de az ötödik évadtól már eléggé megcsappant a szórakoztatófaktor. A karakterek egyre uncsibbak, miért húzták ezt majd 10 évadosra?

Parks And Recreation S01-S04

Egyedi hangulatú, "kikacsintgatós" komédia a'la Office és Modern Family, szerethető karakterekkel és abszurd humorral. Kedvenc nem lesz (azért az Office minden tekintetben megeszi reggelire) de kellemes emlék lesz, főleg ha az utolsó évadig tudják tartani a színvonalat.

2020-04-04 17:57:01 ryood #3804

"Ezzel nálam beelőzte a Terápia az Aranyéletet"

köröket ver rá...az első évad rendben volt nekem az aranyéletnél nagyon, de utána sajnos...

2020-04-04 16:32:37 Dió #3803

Terápia, SE03

Nem emlékszem, melyik kedves fórumtárs volt az, aki anno ebben a fórumban azt mondta, hogy a magyar Terápia harmadik évadát mindenképpen meg kell nézni, mert az a legjobb, de ezúton is köszönöm neki. Az első évad baromi erős volt, a második nekem csalódás, ugyanakkor a harmadik valóban megint falnak vágott. Ebben is voltak erőtlen szálak (a börtönben játszódó srác története jó, de nem esszenciális, az Udvaros Dorottyás szálat pedig én szerintem kihagytam volna). Ugyanakkor... Schell Judit karakterének története és drámája (főleg, ahogy végződik) sok tanulságot rejt, az erdélyi szál ilyen sorozattól totál váratlan fordulatokat és színészi alakításokat rejt, Balsai Móni szálának sztoriba kapcsolása pedig olyan drámaivá tette a harmadik évadot, és olyan durván elegánsan kötötte azt be oda, ahol az első évad végződött, hogy attól a szavam elállt. Ezzel lett egy érzékeny, becsületes és nagyon jó ember megnyomorító kálváriája és tragédiája a záró évad, aminek éppen ebben rejlik az erőssége, hogy nem csináltak belőle happy endet, mint sok más országbeli társában (pl. a lengyel verzióban). Ezzel nálam beelőzte a Terápia az Aranyéletet, és jelen pillanatban ennél jobb magyar sorozatot nem ismerek (persze ezt úgy mondom, hogy nem láttam sokat, mindazonáltal ez a színvonal tényleg egyedi).

2020-04-04 12:34:28 lizardking #3802

Marvel's The Punisher S01

Minden hibája és infantilis volta ellenére, többnyire kedvelem a Marvel filmes univerzumát, de annyira azért nem, hogy a sorozatainak is nekiálltam volna. Annyi időm és türelmem azért már nincs. Valamiért mindig bírtam a Megtorló karakterét is, pedig a filmes adaptációkon kívül talán két darab képregény volt a birtokomban, azok is akkoriban, amkor még csak térdig értem magamnak, de amikor az új Punisher a látóterembe került, kíváncsiságból csak megnéztem a trailerét, és mint tetszetős portékát, elraktároztam elmém azon hatalmas részlegébe, ahol a mozgóképes infók alatt roskadoznak a polcok. Miután - jó pár hónappal később - azt is hallottam, hogy két évad után elkaszálták a sorozatot, eldöntöttem, hogy egyszer teszek vele egy próbát - mert amúgy elrettentően tud rám hatni, amikor egy szériának ötnél több évada is van. Aztán eljött a COVID-19, na meg az édes-savanyú karantén, és velük együtt Frank Castle ideje is.

Érdekes állatfaj a Megtorló legfrissebb mozgóképes inkarnációja. A Daredevil-széria nekem kimaradt, mint már említettem, úgyhogy én egy konyhakész, a bosszúját már beteljesítő, visszavonult, élőhalott Castle-t kaptam, aki ennek ellenére, már ránézésre is egy ketyegő bomba. A cselekmény piszok lassan csordogál, jó sok az érdektelen mellékszereplő, akikkel meglepően sokat foglalkoznak, akciót csak elvétve látni, azok is rövidek, de én vártam. És vártam, vártam, még mindig csak vártam, és úgy a negyedik rész környékén azt fontolgattam, hogy hagyom a fenébe az egészet. Aztán valami mégiscsak elkezdett kibontakozni, a szálak lassan kezdtek összefonódni, és azon kaptam magam, hogy a komótos felvezetés után a karakterek elkezdenek működni, mélységet kapnak, szerethetővé és érdekessé válnak, és elfogadtam, hogy akciófilm helyett, egy átélhető drámával rendesen nyakon öntött krimit nézek, ami lényegében a háború okozta poszttraumás stressz-szindróma témája köré épül. És mire mindezt lerendeztem magamban, megbarátkoztam vele, és átprogramoztam az agyamat, elérkezett a 11. rész. Ebben az epizódban megkaptam azt, amiért tulajdonképpen az egész sorozatot elkezdtem nézni, nevezetesen, hogy egy mellkasán fehér koponyát viselő félőrült, sziklából faragott, elvetemült arccal, hörögve szaggatja cafatokra az ellent. Erre rájött még az utolsó két rész vériszamós fináléja, és máris elfelejtettem, hogy én megkedveltem azt a másik, lassan építkező sorozatot, és kéjes élvezettel asszisztáltam a mészárláshoz.

Jon Bernthal valójában Frank Castle, ő MAGA a Megtorló, egy fékezhetetlen vadállat. Amúgy is jó színésznek tartom, és nagyon jól hozza a szenvedő veteránt is, de amikor beindul, az elképesztő. Nem tudom, hogy a lassú és alapos felvezetés nélkül is ilyen hatásos lett volna-e az utolsó három rész vérfürdője, de abban biztos vagyok, hogy működőképes lett volna ez, mondjuk tíz epizódban is. Összességében jó a (már nem is annyira) új Punisher, de az arányokkal jobban is játszhattak volna, egy kis feszesség jót tett volna, tuti hogy sok nézőt vesztett a vontatottsága miatt. Ennek ellenére jól megírt sztori, érdekes és/vagy szerethető karakterekkel, és egy bitang jó Frank Castle-lel. Jöhet a második évad.

Ó, és még valami. Ha valaki tud olyan vérgőzös, kompromisszummentes akciófilmeket mondani, amilyen a Punisher utolsó három része volt, akkor kérem, hogy ossza meg velem, ne tartsa magában!

2020-04-03 22:29:06 ryood #3801

Berlin station
igazából csak miután végignéztem, akartam írni róla. most kezdtem a második évadot, és egyszerűen muszáj pár szót ejtenem róla, annyira magába szippantott. az utóbbi időben valamiért nagyon izgatnak az ilyen-olyan kémes, ügynökös hírszerzős, elhárítós történetek. regények és filmek voltak eddig soron, most meg ez a sorozat. igaz gyöngyszem eddig. komplex, sok szálon futó izgalmas történet. és bizony igen csak kritikus a amerikai tevékenységgel, de megmutatja közben azt is, hogy valójában ez az egész rendszer itt ami most van a 21. században az sokkal, de sokkal árnyaltabb, mint hogy felosztható lenne jókra és rosszakra. érzékenyen nyúl a problémához, és merészen foglalkozik a jelenkor aktuális történéseivel. színészileg, rendezésileg, zeneileg, képileg, vágásilag, hangilag, hangulatilag, tempóilag, na meg suspense... mindenhogyan pazar. remélem, ilyen lesz a folytatás is! és majd én is jelentkezek még...

2020-03-30 18:53:40 Kempesbaba #3800

Viszont a hardcore trekkerek közül sokan dicsérik

előzmény: Ninety-Four (#3799)

2020-03-30 18:32:05 Ninety-Four #3799

Amennyire ismerem MacFarlane munkáit, illetve az előzeteseket látva én is elborultabb humorra, és kevesebb komolykodásra számítottam.

Szerintem teljesen érthető, hogy ha valaki bírja a munkásságát, csalódásként élheti meg a sorozatot.

előzmény: Kempesbaba (#3798)

2020-03-30 16:32:01 Kempesbaba #3798

Bocs hogy bele szólok (kiváltképp hogy az ,,ellenséges" szekértáborhoz tartozom), de a The Orville kapcsán pont az volt a csalódás Seth MacFarlane munkásságából kiindulva számomra hogy a ,,lökött humor" túl kevés benne. Magyarán túlontúl is komolyan veszi magát,hovatovább discovery-bb akar lenni a discovery-nél.
De ez szigorúan az én laikus magánvéleményem.

előzmény: Ninety-Four (#3797)

2020-03-30 16:01:42 Ninety-Four #3797

Olyan cuki pár, mint Steven Seagal és a gitárja :D

Az eredeti tervem az volt a Picard után, hogy folytatom a Discovery félbehagyott első évadát. Viszont inkább a The Orville-nek kezdtem neki és őszintén le vagyok döbbenve, hogy "paródia" létére mennyivel jobb Star Trek, mint a mai Star Trek. Plusz eddig a lökött humor is bejön.

2020-03-29 19:21:58 critixx #3796

Sejtettem, hogy ez utóbbi is Trónok harca-hatás. Ezt már a Discovery-ben is kicsit túltolták, főleg az első évadban. Klingon brutál nemi erőszak, tüköruniverzumbeli mészárlások, stb. Illetve, ott ugye Culber torkát metszették el a sokkhatás kedvéért. (Aztán feltámasztották őt a második évadban, ami külön megérne egy "misét"...)

Nesze! :DD

előzmény: Ninety-Four (#3795)

2020-03-29 18:53:04 Ninety-Four #3795

Ráadásul szó szerint ott volt a kezükben a szónikus csavarhúzó, amivel valószínűleg simán meg is tehették volna.

Közben gondolkodtam, Peyton List azokban a pillanatokban, amikor merev katonát játszik, vagy törődést mutat, teljesen rendben volt, szóval igazad lehet. Én sem néztem a Trónok harcát, de a testvér iránti vonzalom biztosan onnan jött. Ezen túl a szemkitépés-jelenet erőszakábrázolásában és a karakterek bedarálásában is rokonságot mutat a két sorozat.

2020-03-29 18:41:28 critixx #3794

Igen, Narissa eléggé eltúlzott, papírmasé gonosztevő volt. A színésznő erre még pluszban rájátszott, bár nyilván ezt a rendezői utasítást kapta. Engem jobban zavart a Narissa és az öccse közötti látens(?) vonzalom. Nem láttam A trónok harcát, de sejtésem szerint azt próbálták kicsit majmolni a készítők.

Még egy dolog, ami elég hülyeség volt a záróepizódban: Mikor Soong Junior rájött, hogy az aranybőrű android csaj miben mesterkedik, egyszerűen kikapcsolta őt. Ennyi erővel ugyanilyen egyszerűen deaktiválhatták volna az összes androidot és egyszerűen megsemmisítik a jeladót. De ez nem jutott eszükbe.

előzmény: Ninety-Four (#3793)

2020-03-29 18:29:03 Ninety-Four #3793

Agnesnél úgy jött le nekem, hogy bűntudatom van, amiért megöltem az exemet (?), de igazából agymostak, úgyhogy aztán mégse. Meg egyszerűen túl gyorsan változott - cuki nerd, idegösszeroppanás szélén, kiderül, hogy már eleve az idegösszeroppanás szélén volt, bűntudat, magabiztos, erős karakter, a záróképben meg teljes kiegyensúlyozottság sugárzott belőle. És erre még jön az, amit említettél.

Bár legalább Alison Pill alakítását korrektnek éreztem.

Viszont hogy még valamit szidjak: Narissa minden jeleneténél a falat kapartam. És valószínűleg ő is vissza fog térni, mert bár lezuhant a mélybe, korábban volt vészteleportere.

2020-03-29 17:46:40 critixx #3792

Pont Rikerék lányát akartam még én is megemlíteni a jól sikerült karakterek között. Elnor nekem annyira erőltetettnek tűnt - kb. félig szamuráj, félig tünde, kardozgat a mexikói házak között a romulán kolónián...

Szerintem Riker és a "felmentősereg" érkezése nem volt rossz. Persze, ez is a fanservice netovábbja volt. Engem inkább az zavart, hogy a romulánok ilyen könnyen feladták a dolgot. Az egész életüket arra tették fel, hogy kiirtsák a mesterséges intelligencia minden formáját, galaktikus összeesküvéseket szőttek, most pedig ott a lehetőség, hogy pár torpedóval végezzenek az egész falucskájukkal, erre hirtelen meggondolják magukat és visszavonulót fújnak mikor Riker befenyíti őket, illetve miután bezárul az a portál. Riker pedig hagyja, hogy csak úgy eloldalogjanak. Nyilván, azt akarták a készítők, hogy Oh a következő évadban is ellenség lehessen, de Rikernek minimum meg kellett volna próbálnia letartóztatni őt árulásért, stb. Ugyanez Agnes: gyilkosságért bíróság elé kéne állnia, ehelyett vígan mosolyog Picardékkal a zárójelenetben.

előzmény: Ninety-Four (#3791)

2020-03-29 15:44:24 Ninety-Four #3791

Sok dologban egyetértek veled, főleg a karakterek terén. A jelenet Rios hologramjaival és Raffival nagyon tetszett, remélem, hogy a következő évadban több hasonló lesz.

Elnornál még a kard dolgot is kiemelném :D Jaj, azt a plot armoros mindenit.

Rikeréknél szerintem a lányukat játszó Lulu Wilson volt a nagy plusz. Azt a fajta ártatlan, naiv, de eltökélt mentalitást hozta, ami a TNG-re emlékeztetett. Így hárman nagyon jól működtek..

A sötétebb hangulattal amúgy kibékültem volna, viszont ahogy mondod, a kidolgozatlanság miatt nehéz megemészteni. Szerintem jobb lett volna, ha dobják ezt az MI sztorit és a mellékszereplők látványos bedarálását és inkább a pár percben elintézett romulán mentőakcióra koncentrálnak. Abba is belefért volna napjaink összes problémája, megúsztuk volna a klisés űrcsápokat és talán egy Star Trek-közelibb sztorit kaphattunk volna.

A finálé végülis mentette nálam a sorozatot, viszont abban is sok logikátlanságot éreztem. Data halála tényleg szép volt, viszont kicsit furcsának találtam, hogy az MI-knek megvolt Data tudata és tudtak gólemet készíteni, viszont nem élesztették fel, hogy legyen egy tapasztalt vezetőjük a személyében. A halálvágyát is idegennek éreztem egy kicsit, mert logikusnak éreztem volna azt is, ha emberként a túlélési ösztöne nyer és később tér vissza egy másik gólemben.

Az MI - gyerek párhuzam is tetszett.

Azt viszont furcsálltam, hogy a kvázi békésnek beállított lezárás keretében a Starfleet megjelenik egy óriási flottával és a túlerejével ijeszti el a romulánokat.

2020-03-29 15:07:22 kajaktej #3790

Mondjuk annyiból challenging így nézni :D, hogy előfordul, hogy meg kell állítanom, mert nem értek valamit. Épp most kezdtem el nézni a negyedik évadot, egyből volt egy ilyen szóvicc, hogy "campaign will begin in earnest", amire rá kellett gugliznom, hogy értsem mit jelent :D Persze Mr. Peanutbutter félreérti, és azt hiszi, hogy Earnest egy város... Earnest, California :D

Hát ötletem sincs, hogy az ilyeneket hogy lehetne lefordítani. Szerintem max úgy, hogy teljesen átírják, és kitalálnak helyette egy másik szójátékot, esetleg egy magyar helységnévvel.

2020-03-29 14:29:09 Rorschach #3789

Ja, hogy... van hozzá szinkron? Legyen bármilyen jó is, azokat a szóvirágokat és nyelvtörőket, amiket az írók kitaláltak, esélytelen másik nyelven visszaadni.

Ettől függetlenül persze lehet simán élvezhető szinkronnal is, a helyzet viszont, hogy kajaktejhez hasonlóan én is az angol+angol kombóval néztem végig.

előzmény: ArmaGedeon (#3786)

2020-03-29 13:16:29 critixx #3788

Vegyes érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban. Veled ellentétben én egyáltalán nem bánom, hogy a készítők messze elrugaszkodtak a TNG cukormázas világától, és egy sokkal valószerűbb, a világ mai helyzetével jobban rezonáló környezetet hoztak létre. Amúgy Patrick Stewart többek közt azzal a feltétellel vállalta a visszatérést, hogy az új sorozat nem a TNG klónja lesz.

Maga a sztori szerintem pont arról szól, hogy Picard visszavonult, magába zárkózott, mert csalódott a világban, a Föderációban, stb. Aztán szépen lassan ráébred, hogy nem elzárkózni kell, hanem cselekedni, tenni azért, hogy bizonyítsa, azok az eszmények, melyekben egész életében hitt, nem haltak meg. Összességében nekem tetszett az alapötlet és a világépítés. Az is tetszett, hogy megpróbálták lezárni az elvarratlan szálakat, különösen Data halálát, ami a Nemezisben nem lett éppen kielégítően tálalva. A karakterek egy része is jól ki lett találva, Rios nagy kedvencem lett, Raffi-t is bírtam, Picard két romulán házvezetője pedig egészen klasszis figurák (kár, hogy csak az első három részben szerepeltek).

Sok tekintetben viszont kielégítetlenül hagyott a sorozat. Egy csomó mindent elnagyoltak, elmismásoltak, kidolgozatlanul hagytak. Nyilván, nehéz tíz epizódba belesűríteni mindent, de akkor meg felesleges ennyi szálat elindítani. Elnor-t például teljesen felesleges karakternek éreztem, hiába pazaroltak el egy teljes epizódot az ő történetének elindítására, szinte semmit nem tudtunk meg róla mélyebben és nem is zavart túl sok vizet. Sok volt a felesleges nosztalgia és nyilvánvaló fan service, bár Rikerék visszatérése szerintem eléggé ott volt a szeren. Ellenben teljesen feleslegesnek éreztem Brent Spiner-t behozni egy újabb Soong-rokon szerepében, aki (minő véletlen) pont ugyanúgy néz ki, mint az apja meg a dédapja, stb. Teljesen elnagyolt volt ez az "ősi szintetikusok" dolog is, az meg főleg röhejes volt, mikor megjelent az a hatalmas polipszerű valami, aztán bezárták a transztér-átjárót és szépen kint rekedt. Data (végleges??) "halála" megható volt, a Picard android dolog viszont iszonyú kiszámítható "fordulat", amit már abban a pillanatban ki lehetett találni, hogy először mutatták a "gólemet". Sokkal jobb, szebb lezárás lett volna, ha Picard tényleg meghal, vagy akár az is, ha a tudata fennmarad a gépbe zárva. De persze, mivel már előre meg van rendelve a második évad, erről szó sem lehetett.

előzmény: Ninety-Four (#3775)

2020-03-29 12:07:13 kajaktej #3787

Én most kezdtem el nézni, angol nyelven nézem angol felirattal (külföldi netflixben csak ez van), szóval a szinkron nem tudom milyen, de vannak benne szójátékok, ötletem sincs, hogy ezt hogy lehet visszaadni magyarul, gondolom sehogy. :(

Viszont valaki írta, hogy csak a második évadra találja meg a hangját a sorozat. Én nem tudom végül mire fut majd ki az egész, mert eddig még csak az első 3 évadot daráltam le, de a 3. évad szerintem már hangulatában is sokkal komolyabb, kevesebb a random idétlenkedés, és ebben az évadban volt olyan rész, ami tényleg megérintett (a 3. évad 4. része egy kis csoda). Az első (vagy talán az első két) évad alapján ezt nem gondoltam volna.

előzmény: ArmaGedeon (#3786)

2020-03-29 10:54:28 ArmaGedeon #3786

Ezzel én is "tartoztam" magamnak, rögvest meg is néztem az S01E1-et angolul, magyar felirattal, viszont félig olvasva nem az igazi az élmény, úgy érzem. A hazai szinkron amúgy mennyire adja vissza a fanyar szójátékokat, csípős humort? Abba csak belepörgettem, ezért nem tudok róla nyilatkozni. Szinte soha semmit nem nézek szinkronnal, e téren ordas nagy sznob vagyok, de itt talán nem vesz el belőle a magyar hang. ;)

Egy epizód után még nem mondanék sommás véleményt, mert ugyan tetszetős a humora, a görbe tükör és miegymás, egyelőre azonban nem rántott be annyira, ahogy korábban más is megjegyezte. Lehet, sokan ezért nem adnak neki esélyt...

2020-03-26 16:03:29 kaamir #3785

Én egész biztosan kaszáltam.

előzmény: Kempesbaba (#3784)

2020-03-26 15:52:48 Kempesbaba #3784

Kivételesen minden szavad aranyat ér! :)
Villanelle karakterét nem lehet nem imádni (bármennyire is egy beteg pszichopata),de a második évad utolsó részének utolsó jelenetétől konkrétan falra másztam és komolyan elgondolkodtam rajta hogy a harmadik évadba majd már bele sem kezdek...

előzmény: kaamir (#3783)

2020-03-26 15:45:53 kaamir #3783

Killing Eve S01-02

Ami az elején még izgalmasnak és ígéretesnek tűnt, az a második évad végére már kibírhatatlanul idegesítővé vált. Mert igen, az alapötlet jó, női pszichopata és bérgyilkos viszonylag kevés van a filmtörténelemben, és az is izgalmasnak tűnt, hogy az üldöző és az üldözött valójában egy tőről fakad. Aztán a sorozat szinte semmit nem kezd ezzel, egyáltalán nem tud/nem akar elmélyedni a szereplők lelkében. Megmarad az egész habkönnyű szórakozásnak - egy ideig. Mert a végére már annyira idegesítővé válik ez a két hisztis tyúk, hogy azt élvezni nem lehet.

A színészek jók, Jodie Comer a szemnek sem utolsó, és a humor is a helyén van - csakis az utóbbi miatt néztem egyáltalán végig.

2020-03-22 19:52:37 Kempesbaba #3782

Mindig a saját szemednek higgy :)

előzmény: ArmaGedeon (#3780)

2020-03-22 19:12:45 ArmaGedeon #3781

Egyetértek, remek darab! Az Aranyélet teljes stábjával végignézetném, hogy bizony így is lehet! ;)

2020-03-22 19:11:14 ArmaGedeon #3780

Köszi, erről még csak nem is hallottam, de rögvest bepakoltam a megnézendők közé.

Mondjuk az alacsony IMDb-értékelés kicsit aggasztó: jelenleg 5,4-es osztályzaton áll, ami egy filmnél még nem vészes, de sorozatnál édeskevés. A Rottenen viszont jobban szeretik...

előzmény: Kempesbaba (#3777)

2020-03-18 22:11:48 ryood #3779

Pustina
készültem egy ideje megnézni ezt a cseh minisorozatot (hbo). még tavaly volt szerencsém a főrendező Ivan Zachariás eszmélet című kis-sorozatához, ami nálunk is ment a hbo-n magyar szinkronnal. valójában az hozta meg az érdeklődésemet. lehet, hogy kéne aludnom párat rá, és összeszedettebben tudnék írni, de valahogy jött a késztetés, hogy most muszáj írnom pár sort. mert egy igazi "kis" remekmű ez.
skandináv krimi jellegű, de minden ízében közép-kelet európai alkotás a pusztaság. kezdve a helyszíntől (lepukkant vidéki bányásztelepülés) a kor, a díszletek, az életkörülmények, az arcok, a nyelv, a problémák, és minden. adott egy négytagú család. nehéz helyzetben lévő polgármesterasszony, bipoláris férje, aki az erdei nyaralóba költözött, miután kirúgták tanári állásából, és a két lányuk. vagyis az egyik, a kisebbik már csak holtan. az ő eltűnése, meggyilkolása körül forog minden. és minden lehetséges szál kapcsolódik ide: a javítóintézet, a cigányok, a rendőrségi nyomozás minden idők egyik legemlékezetesebb nyomozójával (még ha annyira nem is derül ki róla sok minden), a stricik, a kurvák, a nagyvállalat, és legyilkolt állatok...
apró részletekig pontos helyzetjelentés, korrajz ez, családi drámával, nyomozás, zavart elméjű beteg emberrel, problémás kamaszokkal, drogdealerekkel...stb...
ha valami más ízre vyágtok, mint a "tökéletes amerikai szupersorozartok", akkor nézzétek a Pustinat, ez mennyivel közelebb van hozzánk, magyarokhoz itt közép-európában!
minden emlékezetes, a képektől, a kiváló színészi teljesítményeken át (már maga a casting is tökéletes) a vágások, a történetvezetés, a hangulat és a ZENE.

2020-03-08 01:51:39 mrfaktor #3778

Successiont bátran ajánlom mindenkinek, szerintem újabb kulttá váló HBO sorozattal van dolgunk. Egész egyszerűen pazar a szereplőgárda, a párbeszédek, a történet. Talán az első sorozat, amelynek minden alkalommal végig nézem a főcímét a zene miatt. Méltánytalanul kevesen ismerik.

2020-03-03 16:37:03 Kempesbaba #3777

Queen Sono
Egy hat részes sorozatot ajánlok a figyelmetekbe a netflix-től.
A Pearl Thusi főszereplésével készített széria egy dél-afrikai ügynökség magasan képzet kéméről szól, annak veszélyes küldetésiről, és persze magánéletének kihívásairól.
Amellett hogy akció dús,jól bemutatja hogy mi miért történik napjaink Dél-Afrikájában és környékén.
Várom a következő évadot.
P.S.: A főszereplő csaj valami iszonyat dögös :))

2020-02-29 21:58:17 allegra #3776

Ha tetszett nektek a Black Mirror, szívből ajánlom az Inside No. 9 című sorozatot, nagyon jó.

2020-02-27 23:51:06 Ninety-Four #3775

Félve teszem fel a kérdést: Ti mit gondoltok eddig a Picard kapcsán?

A TNG hatalmas kedvencem, az akkori és a mozifilmes Picard igazi role model számomra, de ezt a sorozatot egyszerűen nem tudom szeretni. A külsőségek, utalások, cameok megvannak, de ezen a ponton nem érzem azt, hogy ez igazi Star Trek lenne.

2020-02-14 07:03:17 Dangar #3774

Pan Am:
Cseppet sem csodálkozom, hogy egyetlen évad után kényszerleszállásra ítélték ezt a hiteltelen, cukormázas fércművet. Christina Ricci egész karrierje során nem volt még ennyire irritáló.

2020-02-14 03:16:18 ender1112 #3773

Locke & Key:
Nagy reményeim voltak a sorival szemben, mert olvastam és szerettem a képregényt; de sajnos nagyot kellett csalódnom. A történetet értelmetlenül átalakították, a korhatárt értelmetlenül levitték, a szereplőket értelmetlenül ostobának ábrázolták. Talán aki aki nem olvasta a képregényt, képes lehet élvezni a sorozatot.

2020-02-13 19:22:03 terika #3772

Nem mostani tétel, de tegnapelőtt befejeztem a Bleach című animét. A maga 366 részével egészen hosszú. Akkor kezdtem el nézni, mikor még futott, de hamar elfogyott a lelkesedés a sok, millió, özön tölteléktől, semmiről nem szóló részek miatt. Nagyon régóta húzodott ez nálam, annyira boldog vagyok, hogy letudtam. :D A shounen fight animék közül nem mondanám kiemelkedőnek, vannak benne nagyon szuper, badass részek, de nem éri meg a 366 részt...én sem néztem meg az összes fillert, bevallom, eltekergettem, átugrottam őket. A főszál natúran szerintem elég jó, biztosan lehetett volna belőle valami szuperizgalmas, akciódús shounen anime (ha nem a mangára vártak volna mindig). Ha csak ezt nézem, akkor mindenképpen érdemes egy próbát tenni vele, elég akciódús, jó kis háttérsztorikkal és frankó csatákkal, a filler részek kihagyásával nem sok mindent veszt az ember.
A háttérinformációim hiányosak, a manga is véget ért már, talán csúnya befejezést is kapott. Az anime kb. olyan 200 fejezetnyi mangával tartozik még, mivel ennyi rész ellenére mégsem lett befejezve egyébként a történet. Számos hibája van, a főgonoszok rendre ki vannak herélve, ezt nagyon utáltam benne. Sokáig szépen építkezett pedig gonoszok tekintetében is. Rengeteg a drámázás, rühelltem mindet. A filler etapok közül, amit ajánlok mégis megnézésre, az Amagis részek szerintem egész jók lettek, továbbá azok a részek tetszettek nagyon, amelyek a Zanpakutok megtestesüléséről szól - ezek a részek felértek szerintem a főszálhoz is, külön animeként is néztem volna, nagyon érdekes volt.

2020-02-03 14:23:22 Rorschach #3771

Tudtommal ez elég gyakori, főleg, hogy az első évadban sokáig keresi a hangját a sorozat, és inkább csak az utolsó két-három részre találja meg. Nem kifejezetten látszik addig, micsoda sorozat lesz a BoJack Horseman a második évadtól (és bár nem kenyerem egyik nagy filmértékelő oldal sem, a Rotten számai ezt most az egyszer nagyon szépen visszaadják).

A türelem viszont nagy erény, és itt megéri végigülni a kezdeti szárnypróbálgatást.

előzmény: kaamir (#3770)

2020-02-03 13:34:46 kaamir #3770

Illetve még egy gondolat: Én sokáig azért nem kezdtem el, mert az hittem, hogy ez is egy újabb South Park, Family Guy féle kreténség. Lehet, h mások is így vannak vele, vagy éppen azért csalódnak a BoJack-ben, mert azt várják tőle, mint az említett sorozatoktól. Talán emiatt nem annyira népszerű, mint megérdemelné.

2020-02-03 08:57:03 kaamir #3769

Nálam az első helyre nem fér be, de a Top 10-be mindenképp. És volt pár olyan epizód, amik örökre nyomot hagytak bennem. Különösen a Time's Arrow, ami annyira sírnivalóan fájdalmas/gyönyörű, amire csak a legnagyobb művészet képes. Alig várom, h megnézzem a maradék pár részt.

2020-02-02 20:40:30 captain_b #3768

Abszolút így gondolom én is. Remélem felér hozzá az alkotók új sorozata, az Undone (szintén elég jókat írnak róla egyébként), én amint kicsit kijebb kerültem érzelmileg az utolsó BoJack részek hatása alól, ezzel folytatom. :)

2020-02-02 20:26:33 VVega #3767

Nálam is átvette az első helyet a Breaking Badtől. Egyszerűen tökéletes az egész, hamarosan kezdem az utolsó részeket is.

2020-02-02 18:56:58 Rorschach #3766

Ezek szerint mégiscsak nézte valaki azt a sorozatot! :)

Örülök, hogy nem voltam egyedül.

előzmény: elzablues (#3765)

2020-02-02 18:10:42 elzablues #3765

Sokkal boldogabb némber lennék, ha tudnék így fogalmazni, idő és tehetség híján marad egy nagyon mélyen és kövéren idevésett +1.

2020-02-02 17:43:07 Rorschach #3764

Van egy hatalmas tartozásom.

Évek óta tartozom a BoJack Horsemannek azzal, hogy leírjam, ez a valaha készített legjobb, legkülönlegesebb sorozat, és ezt a lehető leghatározottabban állítom, arrogancia-e vagy sem.

Nem tudom, pontosan mit szeretett volna elmesélni még Raphael Bob-Waksberg, és meddig szerette volna még azt mesélni, de a hatodik évad a lehető legtökéletesebb lezárás, amit el lehetett képzelni.

Minden egyes embernek, aki ezt olvassa, meleg szívvel ajánlom a sorozatot, mert bűn, hogy ennyire kevesen ismerik, hiszen történetmesélési mesterkurzus a sorozat. Képtelen vagyok szuperlatívuszok nélkül beszélni róla, sírás nélkül meg úgy általában.

Nézzétek meg a BoJack Horsemant.

2020-01-14 10:20:39 Kempesbaba #3763

Én úgy éreztem hogy a ,,star wars klisé" keverése a ,,western klisé"-vel jó ötlet volt. Az már más kérdés hogy a történeten nem sokat agyaltak,mintha az ötletek csak úgy egymásra lettek volna dobálva.Remélem a második évad ebből a szempontból kidolgozottabb lesz. Minden esetre inkább nézek a következő tíz évben mandaloriant,mint olyan mozifilmeket mint amilyen a mostani trilogia.
Csak az a zene lenne jobb...

előzmény: terika (#3762)

2020-01-14 09:50:47 terika #3762

Az érzett belőle, hogy nem igazán tudtak mit kezdeni a rendezők a >>star wars logóval<<. Olyan muszáj volt beletenni, mert star wars....kb. Kicsit erőltetett volt így a végén az ellenség megjelenése is. Inkább próbálkozás arra, hogyan lehet kibújni az SW klisék alól és behelyezni más kliséket, erőltetve XD, na. Nekem ilyen. De ettől még lehet jó lesz. Én érdeklődve várom azért, majd a második évadnél eldöntöm, hogy kaszálom-e.

előzmény: Kempesbaba (#3760)

2020-01-13 07:10:02 JB007 #3761

Nem mondom, hogy rossz volt a zene, csak nekem nagyon távol állt attól, amit egy Star Wars sorozattól vártam, volna. Olyan volt nézni a Mandaloriant, mintha egy Star Warst néztem volna és egy másik sorozatot hallgattam volna.

2020-01-12 22:26:36 Kempesbaba #3760

A zene tényleg megosztó. Mondjuk az én környezetemben egy embert se találtam,akinek bejött volna

előzmény: VVega (#3759)

2020-01-12 21:06:50 VVega #3759

Szerintem a zene az egyik legjobb benne.

előzmény: terika (#3758)

2020-01-12 21:01:44 terika #3758

Ezen a legjobb dolgon mondjuk én is kiakadtam...mert lássuk be atombéna volt. :D A szellemiség az, ami közelít egy kicsit... A zene nekem sem tetszett egyébként. Remélem a következő évad jobb lesz.

előzmény: JB007 (#3757)