Tévésorozatok

(vissza a topikok listájához)

2018-09-20 09:18:11 kaamir #3338

Rákaptam esténként a Vészhelyzet nézésre az utóbbi időben, talán az 5. évad megy most az M3-on. Azt kell mondanom, hogy ez a sorozat mai szemmel is megállja a helyét. Tele van energiával, nagyon koherensek a karakterek, technikailag pedig kimagasló, főleg a kamerakezelés és a vágás.

Viszont ez még a régi iskola, 20+ részes évadokkal, ami azért sok üresjárathoz, fiiler részhez vezet. Emiatt az évadon átívelő történetszálak sem elég feszesek.

Érdekes azt is nézni, hogy mennyi, később befutott sorozatszínész bukkan fel egy-egy részben, jó fiatalon :)

2018-09-18 13:04:52 ArmaGedeon #3337

Köszi, rárepülök.

Más: a Mr. Robotról kinek mi a véleménye?

előzmény: PG (#3336)

2018-09-17 21:27:46 PG #3336

Elvileg itt van minden resze lengyelul, de lehet, hogy csak kamu, hogy reklamokat vetithessenek:

előzmény: ArmaGedeon (#3335)

2018-09-15 13:22:11 ArmaGedeon #3335

Ezer éve láttam - talán a jobb létre szenderült M2-n vagy a Dunán - a lengyel Kiadatás krimisorozatot, akkor is csak egy-két epizódot, az alapján viszont egy komor bűnügyi drámára emlékszem valahol a Polip/Drót/36 modorában. Azóta keresem égen-földön, de sehol nem találom szerte e netkerekségen, pedig kell lennie egy magyar feliratos kópiának (legalábbis mintha anno nem szinkronnal ment volna). A lengyel Michele Placido, azaz Marek Kondrat a főszereplő, őt amúgy is csípem. Tud erről a sorozatról valaki valamit?

2018-09-14 23:04:57 Olórin #3334

Nekem azért lóg ki, mert rengeteg benne a többnyire érdektelen töltelékepizód (a klasszikus egy rész/egy eset), és azért, mert szinte végig kriminálisan van megrendezve. De jó rendezőkkel, fele ennyi epizódban, töltelékek nélkül nekem is kedvencek közt lenne:)

Én hozzátenném a THE AMERICANSt a többiek által már említett címekhez - nekem az szökött fel szinte a Breaking Bad és a Drót magasságába.

(De amúgy egyre háklisabb vagyok a sorozatok hosszára. Nekem az amúgy tényleg tök jó Sharp Objects is bőven elég lett volna négy részben nyolc helyett - vagy akár egyetlen feszes egész estés filmben.)

előzmény: kwzatz (#3329)

2018-09-14 13:23:45 Dió #3333

Castle rock - SE01

Teljes időpocsékolás. Igaza volt mindenkinek, aki az Abrams istállót bullshittel vádolta, mert ez megint nem hoz újat e téren. Rácsap az asztalra egy rakás misztikumot meg szálat, tekeri velük a nézőt 10 részen át, majd bebassza az egészet a sarokba, és széttárja a karját, mintha soha nem is akarta volna normálisan elvarrni azokat. Megy a Westworld és a Dark mellé.

2018-09-14 10:27:00 ArmaGedeon #3332

Neked is ajánlom a BBC 2011-es The Fades c. miniszériáját. Sok sorozatot láttam már, de olyat még nem, ahol ilyen gyönyörűen fonódnak össze különböző műfaji elemek, úgymint a fantasy, a dráma, a tini-vígjáték, a horror, a szatíra, a thriller - és a geek-gegek.

előzmény: paksiendre (#3325)

2018-09-14 10:12:29 VVega #3331

Szerintem is, igazi mestermű minden pillanata.

előzmény: ArmaGedeon (#3330)

Évek.
Egyik.
Legkiválóbb.
Sorozata.

Nem akarok komoly fejtegetésekbe fogni, csak annyi, hogy ez bizony tényleg a bőrödbe vésődik, beleférkőzik és a csontokig hatol... Hogy stílszerű legyek.

2018-09-13 22:29:04 kwzatz #3329

Nekem az összes apró bugyutaságával, hibájával együtt is a kedvencem. Tény, hogy ez a legkönnyedebb az 5 közül, de nem érzem úgy, hogy ettől minőségileg kilógna. Nekem olyan volt, mintha egy okos sci-fibe oltott Die Hardot néznék drámával, humorral, tökéletesen kiválasztott zenékkel és több igazán emlékezetes jelenettel/epizóddal 100 részen keresztül. Emellett személy szerint ennek a témáját tartom a legérdekesebbnek (a Black Mirror mellett, bár ott részenként változó azért), szóval nálam ez is nagy plusz.

2018-09-13 20:59:58 ChrisAdam #3328

A Bron/Broent neked is ajánlom. Meg mindenkinek.

előzmény: paksiendre (#3325)

2018-09-13 20:43:26 Olórin #3327

Szerintem azért ebből a négyesből a Person of Interest elég durván kilóg minőségileg - lefelé (azzal együtt, hogy én is szerettem).

előzmény: kwzatz (#3326)

2018-09-13 16:39:49 kwzatz #3326

"ezért nagyon szívesen fogadnék valakitől ajánlásokat olyan sorozatokra, amikre tényleg érdemes időt áldozni és megmaradnak az emberben évek után is"

The Wire, Person of Interest, Justified, Band of Brothers, Black Mirror. Szerintem ezekkel nem nagyon lehet mellélőni. Az első 4 szép kerek egész, véleményem szerint nagyszerű lezárással, a Black Mirror pedig epizodikus, és még valószínűleg jön belőle néhány évad.

2018-09-13 13:23:30 paksiendre #3325

Kíváncsi lettem az elmúlt időben pár nagy(obb), híres(ebb) sorozatra, amik kimaradtak az elmúlt kb egy évtizedben. Nem nagyon nézek sok sorozatot, kb. Twin Peaks,Lost, Szökés, Heroes, Jericho (:DDD), Stranger Things amikre így kapásból emlékszem, hogy megvoltak, ezért nagyon szívesen fogadnék valakitől ajánlásokat olyan sorozatokra, amikre tényleg érdemes időt áldozni és megmaradnak az emberben évek után is.

A közelmúltban néztem egy ilyet ami a Breaking Bad volt.
Na hát szégyen nem szégyen, ez is full kimaradt eddig az életemből, de úgy érzem ez nagyrészt olyan sorozat volt, ami megmarad az emberben a fent említett módon.
Remek karakterív van írva a Walternek, bár ezt tuti már elmondták előttem több millióan. Jessevel emlékezetes, maradandó párost alkotnak végig jóban-rosszban, beleivódva az ember emlékezetébe.
Kiemelnék pár részt amikor a hűlve néztem a képernyőt, hogy most mi lesz mint pl. a vonat megcsapolós rész, lakókocsiban kuksolva Hanket felhívás, hogy a felesége kórházban van, Hank rájövése, hogy az egész mögött Walter áll, a fiatal gyerek kinyírja Jesse spanját miközben árul, stb. stb.
Viszont vannak számomra gyengeségei is a sorozatnak. Ilyen volt Walter felesége Skyler teljes mértékben. Konkrétan idegesített mikor a képernyőn volt, bár szerintem a színésznő se volt a legjobb választás. Valószínűleg sajnos direkt egy ilyen karakter kellett Walter mellé. Továbbá voltak olyan mellékszálak a sorozatban amiket teljesen feleslegesnek éreztem. Ilyen volt mikor Skyler lefeküdt a volt főnökével és a következményeket kicsit elnyújtották érzésem szerint, és úgy éreztem, hogy azon kívül, hogy elment a pénzük rá sehova nem futott ki az egész szál évadokon keresztül.
Összességében jó szívvel gondolok vissza a sorozatra, vártam, hogy leüljek elé esténként és maradandó élmény maradt. Ilyet akarok még nézni.

True Detective
Ez már nem mondható el teljes mértékben az HBO saját készítésű elvileg nagyon nagy sikerű nyomozós sorozatáról. Csak az első évadot néztem végig, bár ha több része lett volna lehet ott hagytam volna. Nagyon nehezen bontakozik ki, ami nem gond, de néha itt ott majdnem bealudtam rajta, bár lehet hogy fáradtan néztem az első részeket. Az első 3-4 részben úgy vélem nagyrészt egy helyben toporog a cselekmény. Amit egy filmben kihoznak mondjuk egy fél-háromnegyed óra alatt, az itt volt 4. Mivel el vagyok a szokva a sorozatoktól ezt soknak éreztem egy kicsit. Utána beindulnak a dolgok, izgalmas, jó tempójú, nyomozós thrilleré/krimivé növi ki magát, de sajnos az eredetiséget sok ponton nélkülözi. A végén kicsit többre számítottam, a sebhelyes arcú gyerekrabló, áldozó gyilkosról, egyből a Spawn képregényekből ismert Billy Kincaid jutott eszembe, illetve több motívumban visszaköszönt számomra az eredeti Wicker Man és néhány északi krimi.
A párbeszédek tényleg nagyon jól meg vannak írva, sok nagy okosság, élet igazság, érdekes világnézet hangzik el benne. A színészek kíválóak voltak, és még külön kiemelném a maszkmesterek ill. sminkesek munkáját, hogy a cirka 20 éves időintervallum alatt ide-oda öregítették/fiatalították a szereplőket.

2018-08-29 20:23:14 Ubul #3324

na, Mr. Robot 4. évad lesz az utolsó, viszont kihúzták a 8 részt 12 -re :) legalább kaphat rendes lezárást

2018-08-28 17:48:32 KicsiPeti #3323

Köszi az infot,trailer is tetszetős,téli idöszakban pont jó is lesz a meleg paplan alatt:)))
Trónok harcát nagyon szeretem,de az utolsó 2 évad sajnos,már nem annyira erösek.

Én a Fülledt utcákat 2 évadád,a Taboo 2 évadát,meg a Hatalmas kis hazugságok 2 évadát,meg jó lenne egy Ifjú pápa 2 évad is:))))) hbo sorozatokat kedvelem.

előzmény: BalaKovesi (#3322)

2018-08-27 21:19:34 BalaKovesi #3322

ArmaGedeon, KicsiPeti, köszönöm, valamikor mindenképp nekirugaszkodom, és teszek vele mégegy próbát, csak most épp a Castle Rock pörög, aztán folytatni akarom a Game of Thrones-t, mert félbemaradt, de a Fargo is eléggé érdekel, és filmekben is óriási lemaradásom van, szóval nem tudom mikor lesz rá időm, de majd szorítok neki! :)

KicsiPeti: "Apropó 3 évad...amit én is várok:)) szereplők személyéről tud valaki valamit??"

Ez a Puliwoodos cikk szolgáltat pár hasznos infót.

2018-08-27 18:11:21 KicsiPeti #3321

Valóban,nincs köze az elsö évadhoz,és minöségben sincsenek egy szinten,de ha jól emlékszem cirka egy évük volt összehozni,ezért nem is volt úgy kidolgozva mint az első évad,ami szinte briliáns. Bár a 2 évad,sem lett annyira rossz,egyszer meglehet nézni,a szereplők nagyon jók,bár Rachel Mcadams,ki kiemelkedik az összes közül,Vince Vaughn,meg sosem volt a kedvencem,meg nem is lesz,de azért itt szinészkedett is valamelyest.
Szóval,kapsz egy közepes krimi történetet.

Apropó 3 évad...amit én is várok:)) szereplők személyéről tud valaki valamit??

előzmény: BalaKovesi (#3319)

2018-08-27 15:59:20 ArmaGedeon #3320

Köze nincs az első évadhoz, sajnos az emlékezetes pillanatok tekintetében sem. Viszont ha úgy állsz hozzá, hogy törlöd a fejedből azt az aprócska infót, hogy ez a TDS02, akkor egy több mint korrekt bűnügyi történetfolyamot fogsz kapni. Az első évad dialógusaiban rejlő sziporkákat, a szereplők közti kémiát és a misztikus nyomozósdit azonban itt ne is keresd, ha van is olykor, egészen másmilyen.

előzmény: BalaKovesi (#3319)

2018-08-27 10:04:45 BalaKovesi #3319

True Detective Season 3!!!

Jobban várom, mint gyerek a karácsonyt. :D Reméljük lesz olyan jó, mint a McConaughey-Harrelsonos első évad. (Kérdés: A második évadból egy résznél tovább nem jutottam. Nem tűnt rossznak, Farellt is bírom, de valahogy hidegen hagyott. Érdemes végignézni?)

2018-08-26 22:54:52 kajaktej #3318

Valaki nézte a The Durrells című sorozatot? A neten túlnyomóan pozitívak a vélemények róla, én két évadot végigszenvedtem. Csak én nem értem, hogy mit lehet ezen ennyire szeretni? Teljesen más, mint a könyvek, ráadásul ha önálló alkotásként nézem, csak még rosszabb véleménnyel vagyok róla. Bennem van a hiba?

2018-08-26 19:08:29 magichorze #3317

igen és tetszett, bár erősen a Breaking Bad-re hajazott. Várom a második évadot.

előzmény: ArmaGedeon (#3316)

2018-08-26 18:54:07 ArmaGedeon #3316

Láttátok az Ozarkot? Most nézem, a felénél járok, eddig engem meggyőzött a lassúsága ellenére - vagy épp azért. A Mindhunter is ezért tetszett. (Pontosabban: ezért is, nyilván nemcsak a tempója okán.)

2018-08-21 10:34:18 kaamir #3315

The Affair S04

Ugyanazt tudom csak írni, mint korábban: céltalan, érdektelen, fantáziátlan. Hihetetlen, hogy a remek első két évad után hogy tudott ilyen vakvágányra tévedni az a sorozat. Korábban a letisztultsága a és a világos koncepciója miatt öröm volt nézni, most már itt is megjelenik a parasztvakítás: Allison halála hatásos, de muszáj volt ködösíteni, hogy mi is történt pontosan. Miért nem volt elég önmagában a dráma, hogy ez a fiatal nő öngyilkos lett?

A sznobizmusa is egyre jobban idegesít, az Anton-szál pedig annyira didaktikus, hogy az már fáj (és kb. ez is tök felesleges). A színészek (főleg Joshua Jackson) miatt megnézem majd az utolsó évadot, de fáj belegondolni, hogy milyen jó is lehetne az Affair.

2018-08-16 10:29:58 kaamir #3314

Better Call Saul S04

Csak két rész ment le, de már ebből is látszik, hogy jottányit sem engedtek a színvonalból, ez még mindig a jelenleg futó legjobb sorozat (a Fargo mellett).

Mind a két epizódban volt legalább egy-egy olyan rész, amit tanítani kéne. Az elsőben Mike remekül szerkesztett, pompásan vágott korzózása a Madrigal raktárában, a másodikban pedig Jimmy fergeteges állásinterjúja.

A színészek, a hangulat, a tempó mind-mind csillagos ötös, az első rész fekete-fehér flash-forwardja pedig minden képzeletet felülmúl (a tökéletes dráma ismérve, hogy egy recepciósnő a kórházban végveszélyt jelenthet az életedre)

2018-08-16 08:37:34 Ubul #3313

"bár ma már egyébként is más a helyzet, sokkal több a jó sorozat, mint akkoriban, eleve muszáj keményebben válogatni"
meg végre nem 22/24 részbe próbálnak belesűríteni egy - egy évadot, hanem 10-13 max. Persze még így is sikerül olykor unalmassá varázsolni egy-egy sorozatot :D

2018-08-15 11:54:10 Olórin #3312

Én akkor kezdtem bele a Lostba, amikor még csak kb. az első 10 rész ment le. Itthon még alig ismerték, én sem tudtam még csak azt se, hogy létezik (nem is nagyon néztem sorozatokat akkoriban), egy haverom adta oda írott DVD-n, hogy ezt nézzem meg, mert fasza - és tényleg nagyon berántott. DE már a második évad végére kezdtem úgy érezni, hogy csak nyújtják-húzzák, engem meg lassan inkább frusztrál, mint szórakoztat. Csak hát mindig volt valami ütős fordulat/cliffhanger, ami rávett, hogy folytassam. A harmadik évad fináléját már úgy néztem "végig", hogy bele-beletekertem, annyira untam, és megérett bennem a döntés, hogy ennyi volt, kiszállok... de akkor húzták elő a kalapból a "we have to go back"-et... én meg gyenge voltam:D Végül valahol az ötödik évad 5-6. része környékén adtam fel (azóta se tudom, mi történt, mi hogy volt, mi az a sziget stb, annyira se érdekel(t) a dolog, hogy akár wikipédián elolvassam a befejezést). Szóval bő két évaddal néztem tovább, mint kellett volna. Iszonyat sok feleslegesen kidobott idő, ez jut eszembe a Lostról. De ezzel tényleg belém verte azt, hogy szigorúbbnak, kegyetlenebbnek kell lenni a sorozatokkal (bár ma már egyébként is más a helyzet, sokkal több a jó sorozat, mint akkoriban, eleve muszáj keményebben válogatni).

előzmény: kwzatz (#3311)

2018-08-15 10:21:22 kwzatz #3311

"az tanított meg rá, hogy kíméletlenül kaszálni kell egy sorozatot, ha bullshitnek meg időhúzásnak érzem"
Ezért jó előre tudni, hogy milyen hosszú egy sorozat és kb. mire számíthat az ember mások véleménye alapján. Én az Utopia óta 90%-ban a már befejezetteket választom (szerencsére nagyon sok jó, lezárt cucc van). Az még a jobbik eset, amikor tiéd a döntés, hogy elkaszálod, mert nem vagy vevő rá. Az viszont rohadtul bosszantó, mikor idő előtt fejezi be a csatorna. Ha a Losttal ez történt volna, mikor több éven át néztem... hát, nem örültem volna neki, az biztos. És téged amúgy mikor tanított meg erre a sorozat? Az évadok közben valahol, vagy az utolsó rész után? :)

"és nem szabad engedni a cliffhangerek meg a "de tudni akarom, mi történik legközelebb" csábításának"
Igen, ebben nagyon erős volt, ha minden igaz a Lost miatt kezdték el sorozatjunkie-n is az MLMCS-zést (mikor lesz már csütörtök), nem véletlenül.
Egyébként pl. a Lostnak is jót tesz, ha valaki most utólag egyben darálja be, a 17 éves öcsém tavaly nyáron valami 3-4 hét alatt végzett vele és nagyon szerette.

2018-08-14 22:08:28 Olórin #3310

Jó, a Célszemélyt én is bírtam (annak ellenére, hogy végig botrányos szarul volt megrendezve - a koncepciót, a karaktereket és az átívelő sztorit jól kitalálták). A többiről tartom, amit írtam, a Losttal konkrétan a világból ki lehetne kergetni. Ugyanakkor hálás is vagyok neki, mert az tanított meg rá, hogy kíméletlenül kaszálni kell egy sorozatot, ha bullshitnek meg időhúzásnak érzem, és nem szabad engedni a cliffhangerek meg a "de tudni akarom, mi történik legközelebb" csábításának.

előzmény: kwzatz (#3309)

2018-08-14 18:37:13 kwzatz #3309

Kinek mi. Nálam ott vannak a kedvencek között, A célszemély és a Lost kiemelten. Rengeteg olyan "középszerű bullshitet" szeretnék látni még, mint az If-Then-Else, a Return 0, The Constant, Through the Looking Glass vagy a Peter című epizódok. :) (persze azért ezek nem kifejezetten Abrams érdemei)
Castle Rockot még nem láttam, de javarészt a befejezett sorozatokra utazok, szóval még ráér.

2018-08-14 16:20:24 Olórin #3308

Szerintem inkább középszerű bullshiteket:)
A Castle Rockot is feladtam két rész után. Bazi lassú, zéró atmoszféra.

előzmény: kwzatz (#3307)

2018-08-14 12:37:49 kwzatz #3307

A célszemély, Lost, Fringe, 11.22.63, Westworld... Azért elég jó "bullshiteket" szállít szerintem. :)

2018-08-14 12:35:09 flake #3306

Ráadásul iszonyatosan jól áll Jean-Marc Vallée stílusa ehhez a történethez. Egyre jobban tetszik. A legutóbbi rész szó szerint lenyűgözött.

előzmény: magichorze (#3292)

2018-08-14 12:22:20 BalaKovesi #3305

Az első részt láttam, eddig jónak tűnik. Elég kemény hangulata van, Newman zenéit öröm hallgatni, meg eddig úgy minden rendben van vele. Kár, hogy az utalásokat nem annyira értem, mert nem olvastam Kinget, és a filmadaptációkból is csak párat láttam. :/ (A Ragyogást, a Remény rabjait, a Halálsoront, az Állj mellém!-et, a Tortúrát, a Titkos ablakot meg az új Azt.) Azért remélem hogy ki fog belőle kerekedni valami, és nem hagynak minket faképnél. Csak én fostam majdnem magam alá, amikor megtalálták, Skarsgardot?! :D

előzmény: VVega (#3301)

2018-08-14 09:44:55 VVega #3304

Köszi! Elkezdtem közben én is, két rész alapján tetszik, a többit hamarosan meglátjuk.

2018-08-14 09:34:31 limupei #3303

Akkor készülj fel :) Az Abrams-istálló a legnagyobb bullshit beszállítók egyike :/

2018-08-14 07:33:57 Dió #3302

Hasonlít a Darkra, aminél nekem jobban tetszik. Hangulat, képek és zene itt is 10/10 (Thomas Newman atmoszférában igen izmos scoret szerzett alá), a szereplők is el vannak találva. A sztorit megint irtó lassan fonják, nagyon rá kell itt is menniük a misztikumra - de ha az egészről megint kiderül a végén, hogy a Dark féle bullshit faktorral készült, pipa leszek.

előzmény: VVega (#3301)

2018-08-13 21:10:12 VVega #3301

A Castle Rockot nézi már valaki, milyen eddig?

2018-08-02 09:17:22 Olórin #3300

Igaz, most utánanéztem, és tényleg én voltam a bamba:)

előzmény: dukyka (#3299)

2018-08-01 14:03:35 dukyka #3299

Ezt is olyan minisorozatnak tervezték, ami ha bejön, akkor kap 2. évadot. Maga az írónő is beszélt a lehetséges folytatásról, még mielőtt kaszálták. Aminek egyébként Amy Adams az oka. Lelkileg annyira megterhelő volt számára a forgatás, hogy nem akart újra a karakter bőrébe bújni.

2018-08-01 13:14:53 Ubul #3298

valójában a letöbb sorozatot 1 évadra tervezik , és csak évad közben/végén derül ki úgy is, hogy mi lesz. (van persze kivétel, Better Call Saul 2. és 3. évadát már akkor berendelték, mikor még az első évadot se adták le, gondolom a script annyira eladta az egészet).
Jobbik esetben nem lesz cliffhanger egy sorozat végén és lezárnak mindent :D ott van ugye a Big Little Lies, elfogyott a könyv, feldolgozták az első évaddal, befejezhették volna, minisorozatként volt az is hirdetve, majd most elkezdték bővíteni azt az univerzumot (gondolom főleg a nézettség, de valószínűleg a pénz is közrejátszott). Vagy a 13 Reasons Why. Jóideig minisorozatként futott, majd bejelentették a 2. évadot, ami sok ember szerint tök felesleges volt (de valószínűleg volt az a pénz és nézettség...)
Nálam anno a The Knick verte ki a biztosítékot a 2. évad utáni kasza, aztán Soderbergh mondta is hogy ő alapból nem tervezett több évaddal. Pedig pont, hogy azt meg lehetne folytatni.

Szóval véleményem szerint az, hogy kaszálnak egy sorozatot, az inkább a nézettségre/pénzre/színész elfoglaltságára megy, mint arra, hogy most 1 évadosra tervezik, hisz mindig ott a lehetőség egy folytatásra (pl. akár antológia)

Persze ez csak egy szubjektív vélemény.

2018-07-30 10:12:26 kaamir #3297

The Terror S01

Általában szeretem külön kezelni a könyvet az adaptációtól, de Simmons regénye olyan nagy hatással volt rám, hogy képtelen voltam elvonatkoztatni (talán hiba is volt egyből nekiülni a sorozatnak, de a kíváncsiság nagy úr).

Így mindenesetre nagy csalódás volt a feldolgozás. Én valami sokkal nyersebbet, mocskosabbat vártam volna. Talán a The Knick vagy a Visszatérő stílusa állt volna jól a történetnek, nem ez a minden ízében kommersz megközelítés. Meg se próbálták filmnyelvi eszközökkel visszaadni a reménytelenséget, az embertelen küzdelmet, helyette minden szereplő szépen elmondja, hogy éppen mi nyomja a lelkét, és mi történik a sztoriban. Lusta, lusta megoldás. Kis túlzással itt 10 perc alatt többet beszélnek, mint a regény 700 oldalán összesen. A lapos dialógusokat az amúgy remek színészek sem tudják feldobni. Sokkal több hangulati elem, kreativitás kellett volna, hogy felérjenek a regény hatásához.

Mert így Simmons vérfagyasztó terrorjához képest ez csak egy szarul sikerült osztálykirándulás.

(Az egész igénytelenségét amúgy jól mutatja a cgi medvedisznóember megvalósítása. Magára valamit is adó filmes ilyen fércmunkát nem ad ki a kezéből.)

2018-07-29 12:21:46 Olórin #3296

Hát az az ő hülyeségük:)

2018-07-29 11:50:21 Ubul #3295

ok, csak sorozatjunkie-n konkrétan így írták ki :) (a lehetőség ott lett volna a folytatásra, hisz sok minisorozatot berendeltek több évadra)

2018-07-29 10:00:11 Olórin #3294

Nem kaszálták, hanem eleve egy nyolcrészes minisorozatnak készült.
Engem az első rész nagyon durván magával ragadott, utána a 2-3 kicsit szenvedősnek-elnyújtottnak tűnt, de majd meglátjuk.

2018-07-29 09:02:41 Ubul #3293

viszont tudtommal kaszálták, szóval ez az 1 évad lesz belőle :) (ami jó, mert a könyvet lefedi, nem húzzák mint a rétestésztát)

előzmény: magichorze (#3292)

2018-07-28 20:45:34 magichorze #3292

Sharp Objects: valójában kliséhalmaz (sötét titkok, kisváros tele fura alakokkal, mindenki ismer mindenkit, stb..), de baromi stílusos és a színészek is remekelnek. Akár egy következő True Detective-szerűség is lehet belőle.

2018-07-28 14:38:52 Olórin #3291

Yellowstone: Kedvenc sorozatom jelenleg. Taylor Sheridan írja-rendezi, hangvételében és témáiban elég hasonló a Hell or High Waterhez, úgyhogy akinek az tetszett, az ezzel is tegyen próbát. Costner óriási a főszerepben, nem tudom, láttam-e valaha ennyire jól játszani. (A másfél órás pilot még kicsit lassú, de a második részben már beindulnak a sztori- és karakterszálak, és onnantól zseniális. Jelenleg az 5. részénél tart, és már berendelték a második évadot is.)

2018-07-24 13:24:44 kaamir #3290

The Affair S04

Eddig határozottan jobb, mint a borzalmas harmadik évad, de nem vagyok meggyőzve egyelőre, hogy szükség volt még egy etapra. Sajnos a szereplők között már alig van bármi kapcsolat, pedig a mesteri első két évadot az ő interakcióik emelték az átlag fölé. Így önmagában nem elég érdekes egyik figura sem ahhoz, hogy elvigyen a hátán heti egy órát (a mellékszereplők saját félórája pedig továbbra is tévút, de nagyon).

2018-07-13 08:51:25 kaamir #3289

Handmaid's Tale S02

Lényegében az egész évad elé kiírhatták volna, hogy "Previously on the Handmaid's Tale", mert ez semmi más nem volt, csak az első évad ihlet nélküli olcsó klónja. Az irodalmi alap nélkül teljesen kicsúszott az írók lába alól a talaj, ide-oda csapongva, rosszabbnál rosszabb döntéseket hozva topogtak egy helyben 13 kínkeservesen hosszú részen át. A finálé utolsó jelenete pedig bebizonyította, hogy nincs is kedvük ennél többre. Ennél gyávább megoldást már nagyon régen láttam. "Úristen, ha törik, ha szakad fenn kell tartani a status quo-t, nehogy még véletlenül ismeretlen vizekre kelljen evezni". Jim Carrey-t nem akarták ennyire kényszeresen Seaheavenben tartani, mint a sorozat írói June-t.
Fogalmam sincs, hogyan szeretnék innen tovább vinni a sztorit, de már csak kényszermegoldások tucatjai jöhetnek szóba. Viszont azt hiszem, engem ez már nem érint.

Olórin az éved elején azt írta, hogy nehéz szívvel száll ki. Én most nagyon könnyű szívvel engedem el a Szolgálólányokat.

2018-07-02 13:10:54 ChrisAdam #3288

Végignyammogtam az Egynyári kaland harmadik évadát is, az első kettő aranyos és felüdítő epizódjaihoz képest azonban ez mélyrepülés. Mint azt az első két évadnál elmondtam, az Egynyári kaland azért üdítő színfolt idehaza, mert egy nagyszerű közeget fogott meg jó kis karakterekkel és nem túl nagyvonalú, hatásvadász sztoriban. Azaz kicsiben gondolkodott és elérte a célját: egy nagyszerű kis ifjúsági sorozat volt, amiben ráadásul fel tudták idézni a 70-80-as évek MTV ifjúsági filmjeit, ha modernizálva is.

A harmadik évad azonban - Zomborácz Virág szárnyai alatt - egy klisés, hatásvadász valami, amiben habár a korábbi szereplők hiányát be tudják tölteni és a karakterek által érdekessé tenni az amúgy igencsak szappanopera stílusú történetet, de már messze nem az az ártatlan ifjúsági filmecske, amit annó megszerettünk. A Balaton helyett a nagy Budapestre költözik át a stáb, hiszen mindenki már a fővárosban keres munkát. Azon túl, hogy az alapvető filmes kliséket csokor rózsával tálalják, hogy a történet konkrétan hülyének nézi nézőjét, hogy a dialógusok és a rendezés sok helyen kifejezetten dilettáns, hogy a történet már zavarbaejtően szexuális túltengéstől szenved - a balatoni atmoszférával megszteroidozott első két évad után a harmadik olyan szinten sótlan, hogy azt elképzelni sem lehet. Nem is értem, hiszen Budapest nyáron csodás, gyönyörű és legalább annyira hangulatos Normafán barangolni, a Lánchídon alkonykor keresztülsazzézni, a Margiton hesszelni és a többi, mint a Balaton vizében naplementekor csobbanni. De az alkotók a budapesti hangulatot még csak feléleszteni sem akarják, egyetlen konkrét budapesti helyszín se jelenik meg a filmben, így a második-harmadik epizódra kicsit az az érzésünk, hogy egy képzeletbeli város ismeretlen helyein járunk. És persze ilyenkor hasít azért belénk az is, hogy az első két évadban is mekkorát adott hozzá a füredi atmoszféra, a lángos és az igazi balatoni nyár hangulata, de hiába: a nem túl acélos történethez igenis sokat tett hozzá és valahol pont ezért néztük az Egynyári kalandot.

A harmadik évad tehát sótlan szappanopera, ahol az örökké ugyanolyan helyszínek váltakoznak, a történet pedig igazából krétai labirintust megtéve jut előre csak hangyányit a hat részben. Meglepetés nincs, talán egyedül Waters Lili az, akit olykor igazán elkap a tehetség. Na és Schmidt Sára... hát ez a lány egyre gyönyörűbb lesz, eláll a szavam olykor!

Összességében, összegyúrva, tálcára dobva nem máglyára való ez a harmadik évad, viszont hatalmas potenciált hagytak ki... ami valószínű azért történt, mert nem volt elég pénz. Vannak jó pillanatai és jó motívumai, de már nem az, amiért szerettük annak idején az első két évadot. Vecsei Miki, hiányzol, Dobos Eszti, hiányzol... :(

10/4,5

2018-06-24 19:19:40 magichorze #3287

Stranger Things
Sajnos a túl nagy hájp miatt csalódás. Persze nem volt rossz, de engem egyáltalán nem kapott el a hangulat. A történet ugyan érdekesnek tűnt elsőre, de ahogy közeledtünk a végkifejlethez, úgy vesztettem el az érdeklődésemet. Egyszerűen nem volt kiért izgulni, hiszen egyik eltűnt szereplő sem volt különösebben felvezetve. A színészi játék a gyerekeknél többnyire kimerült az elkerekedett szemekben. A felnőtteknél pedig Winona Rider karaktere volt csupa klisé. Pont olyan, ahogy a rendezők a filmek 99%-ában elképzelik a megkattanás szélén ténfergő 40-es nőt. Engem kifejezetten irritált. De hogy pozitívumot is mondjak: a seriff karaktere tetszett, bár az írók ott sem bírták ki a fájdalmas háttértörténet nélkül.

Dark

Na ez viszont nagyon fasza volt. Ugyan a történet nem alkot egy koherens egészet, a kivitelezés és a színészek a tökéletesség szintjét súrolják. Tudom, hogy sok a közös az ST-vel, de ez SOKKAL jobban tetszett. Még úgy is, hogy a vége felé ez is elkezdett lejtőbe fordulni. De mégis, itt valahogy sokkal jobban érdekelt a történet alakulása.

10/8.5

2018-06-21 18:29:50 tomside #3286

Semmilyen képesítésem nincs, ami a színészetre bármilyen szakmai rálátást adna, így csak annyit tudok megállapítani, hogy én nem szeretem a játékát. Na, most, hogy ez mit jelent, azt nem tudom.

előzmény: kaamir (#3285)

2018-06-21 17:57:50 kaamir #3285

Szerintem megállja a helyét a hasonlat, Cumberbatch Hardy mellett a legnagyobb tehetség napjainkban.

2018-06-21 17:27:14 Hannibal Lecter #3284

"Benedict Cumberbatch? Számomra a kis sir Anthony Hopkins"

Úú, ez azért most fájt! :D

előzmény: zsandar filip (#3283)

2018-06-21 10:59:17 zsandar filip #3283

Patrick Melrose 7/10
Önéletrajz ihletésű történeteket mindig izgalmasabbnak érzem, az élet írta események sokkal megdöbbentőbbek, mint az az írói fantázia. A regényről sajnos nem tudok nyilatkozni, a miniszéria közepesen sikerült, szaggatott, időnként zavaros, amely nem magyarázható a főhős lelkiállapotával, egyszerűen rendezési és vágási probléma. Ez mind azonban nem is érdekes, mert a főszereplő gyógyítja a rendezői sebeket kiválóságával.
A téma kapcsán is nézésre, megbeszélésre érdemes, hiteles betekintést nyújt a drog/szenvedélybetegség problémával megküzdő harcaiba, eszeveszett hullámvasút tünetben, érzésben, képekben... Különösen az 1. rész sikerült jól, behúz az élményvilág, hiteles és tragikus.

Benedict Cumberbatch? Számomra a kis sir Anthony Hopkins, hamarosan a világ legjobb színészei között...

2018-06-20 04:42:09 ChrisAdam #3282

Nos, azok után, hogy tavaly javarészt végigszenvedtem a 13 Reasons Why első évadát, most a második is lecsúszott - húgom nagyon győzködött, hogy micsoda magasfeszültség uralkodik benne, így hát...
Tavaly kifejtettem, hogy miért nem tetszett az első évad - a melodramatikus picsogás és az unalomba fulladó történetmesélés nem különösen ad sok újat, de aztán sokadik vélemény és beszélgetés után elismertem: sok közrejátszik, ha a néző nem tudja magát beleképzelni egy ilyen sulis környezetbe, vagy "bullied" személy szerepébe. Én nem igazán tudtam és ezért sem ültem tűkön végig mind a 13 részt.
Így aztán elismertem, hogy a sorozat nem csak fontos lehet jelenkorunkban: ekkora nyilvánosságot és népszerűséget ritkán kap a téma, bár ezt az őszi szexuális zaklatás után már nem mondhatjuk el. Viszont azt is elismerem, hogy az alkotók mertek annyira bátrak lenni, hogy Hannah Baker tragédiáját egy életszerű történetbe ágyazták bele. Azaz az első évad nincs tele szappanoperás fordulatokkal, hihetetlen történetekkel, hanem az apró kis (vagy egy-két nagyobb) részletekben találja meg a 13 okot. Ez pedig segíti a nézőt és inkább a bajban levőket, hogy még inkább magukénak érezzék a sztorit. Így összességében bármilyen patetikus ömlengés a sorozat Hannah Baker narrációban tolt Coelho-boldogmondásaival, a sorozat fontos és jó, hogy elkészült. Az már más kérdés, hogy mennyivel lehetett volna ezt jobban.

És itt a második évad, ami az első évadban a feszültség tetőfokán elhelyezett cliffhanger után több hónappal folytatja a sztorit és igazából ugyanazt járjuk újra és újra körbe, miközben újabb elképesztően izgalmas részleteket tudunk meg Hannah életéről.
A sorozat pedig végérvényesen itt bukik el, nem is csak elbukik, hasal és fetreng, vérzik és haldokol... merthogy az utolsó erényét is elveszti a második etapra: az első évad életszerű elemeit, karaktereit és drámáit totálisan túltolja, a giccs és ömlengés szerintem még sosem volt ilyen magas frekvencián mozgóképen. Olyan szintű nyáladzás ömlik a képernyőre, egyenesen szembe a nézővel, hogy kénytelenek vagyunk a szemünk helyett a monitort törölgetni. Persze Hannah Baker és barátai drámája nagyon részletesen be van mutatva, annyira, hogy tökéletesen elég lenne mindez a sok információáradat, hogy a monitor helyett mégis a szemünket törölgessük, a drámáskodás olyannyira tolakodó, mint a hasisárus a kispesti piacon. Az utolsó rész kifejezetten díjazott ebben, Hannah temetése egyszerűen undorító és gátlástalanul érzelgős. Egyszerűen szégyentelen, hogyan bír valaki ilyet rendezni... na meg persze nézni. Az amerikaiak nagyon értemek ehhez...

A baj viszont igazából az, hogy eközben a második évad még érdekesebb drámával hozakodik elő. Mert a 13 Reasons Why problémája nem az, hogy a történet rossz vagy benne a karakterek, hanem a mód, ahogy elmeséli és bemutatja azt. Hannah Baker meghalt és mögötte dominóban dőlnek ki az emberek, megvannak az újabb célpontok és depressziós diákok, és ez nagyon is jó, lenne benne spiritusz, hisz láthatjuk, milyen károkat tud okozni egy közösségben egy ilyen horderejű ügy. Viszont mindig egy lépéssel, vagy egy méterrel előrébb húzza meg a határt és mindig éppen annyira lesz "túlzás" a sorozat, hogy képtelenek legyünk igazán elérzékenyülni. Az első évadnál érdekesebb dráma pedig éppen azért lehetséges, mert Hannah Baker tulajdonképpen szerethető, de nem kifejezetten izgalmas karakter. Tulajdonképpen az egész sorozatban csak szellemként jár-kel, flashbackek állandó szereplője, így közel sem kap akkora dimenziót, mint mondjuk Jessica, Justin Foley vagy Alex Standall... vagy esetleg Clay Jensen Clay barátnője, kár, hogy őt csak felületesen érintjük.
És éppen a második évad róluk szól: az ő drámájuk és kálváriájuk és habár Clay még mindig clumsy és örökké csak drámakirálynő lesz, karaktere íves változásokat jár be. Az igazi és átérezhető, valódi dráma viszont Jessica és Justin drámája. Az ő ügyük igazán valódi, Jessica félelmei és szégyenkezése a történtek miatt, Justin családi háttere és mély bűntudata, Alex "halál utáni" élete és saját maga elfogadása... Ezek mind jól vannak bemutatva, de mégis olyannyira elvesznek és nem domborodnak ki Hannah Baker agyonrágott drámája miatt, hogy mégsem hagynak maradandó nyomot. Főleg, hogy a második évad - talán a 13 rész kitöltése végett - tele van felesleges és irreális sztoriszálakkal Tony és barátja szála, aminek semmi, de semmi értelme és haszna nincsen, csak a kötelező homoszexuális karakteréhséget elégítik ki, amikkel nem is tud igazán a sorozat életszerűsége megharcolni, papírszagú csavarok és fordulatok, kiszámítható fejlemények várnak ránk. A finálé pedig egyenesen szörnyű, úgy, ahogy van, borzalmas Tyler Terminátorosdija nevetséges, de talán még inkább Jessica és Justin szexjelenete, amivel éppen a "gondosan" felépített pozitív karakterüket ásták el a nézők előtt, Alexszal mi lett?? Persze a kötelező cliffhanger ott van - aminél szerintem nevetségesebbet nem nagyon láttam - és ezáltal tényleg átlépett egy olyan határt a sorozat, ahonnan már nincs visszaút: ebből vagy tömény thriller lesz, ömlengős, gyenge kivitelezésben, vagy pedig egy újabb kör bíráskodás és nyavalygás, siránkozás. De ez a vég nem sok jót sejt a harmadik évadra.

Kár érte, pedig ha fókuszáltabb lenne és szikárabb, nagyon is jó sorozat lenne, főleg, hogy a legtöbb színész nagyon is jó, a történet is remek, csak rengeteg felesleges mellékutat jár be, ráadásul jó tocsogósan... Kíváncsi vagyok, akinek az első évad tetszett, hogyan jön ki ezzel.
Mindenesetre tőlem kap egy 10/4. Annak a pár jelenetnek, amiben azért van erő és valódi dráma. De azért ez még kevés.

2018-06-07 19:59:35 The Cortez #3281

Runaways

Ezúttal helyesen döntött a Marvel: végre 1 olyan képregényből csinált sorozatot, amihez illik is a formátum. A pszichedelikus intróval megspékelt széria jól indul, ügyesen bemutatja a főszereplőit, de mint rengeteg másik, úgy ez is unalomba fullad az évad előrehaladtával.
A Runaways a Spider-Man: Homecoming hagyományait viszi tovább, legalábbis abból a szempontból, hogy egy píszískedő tinicucc készült belőle. A színészgárda szó szerint színesre sikeredett: van itt okos néger srác, fehér alfa csávó, ázsiai gothos csaj, fehér leszbikus lány + 2 latin nővér, akik közül az egyik lila hajkoronával felvértezve, erőltetett SJW- és feminista propagandát folytat. Bár szerencsére az utóbbi karakter politikai irányultsága cikinek van beállítva, így egy idő után abba is hagyja a hülyeségek szajkózását.
Az alapsztori érdekes és egyedi: néhány újgazdag tinédzser rájön, hogy a szüleik valami nagyon rosszban sántikálnak, ezért nyomozni kezdenek utánuk. Ezt a történetet akár állati izgalmasan is képernyőre lehetett volna vinni, de ehelyett az alkotók inkább többször dögunalomba fullasztották a cselekményt. A színészi alakítások kifejezetten bárgyúra sikeredtek: a fiatalok még úgy-ahogy elboldogulnak a szerepükkel, de a felnőttek valami hihetetlenül unottan játszanak. A főellenséget megformáló Julian McMahon sem valami túl karizmatikus villain, de legalább a Marvel Studios ismét emlékeztetett minket arra, hogy mennyire kedveli az eddigi Fantastic Four feldolgozások szereplőit. Akcióból nem láthatunk sokat, viszont az effektek színesek és igényesek lettek.
Összességében egy erősen középszerű alkotás készült belőle. Az Inhumansnél jobb, de a The Defendersnél fényévekkel gyengébb.

2018-06-06 19:29:18 The Cortez #3280

The Punisher

Véres, brutális, darkos, drámai és rohadtul igényes. Ez a Marvel eddigi legföldhözragadtabb agymenése, mivel ebben aztán tényleg semmiféle természetfeletti dolog nincsen, sőt még csak utalgatásokat sem lehet hallani a "szuperhősösebb" produkciókra. Erőszakban köröket ver a korábbi, jóval gyengébb Megtorló próbálkozásokra (főleg a thomas jane-esre), stúdión belül pedig még az idáig megjelent két Daredevil évadra is.
Jon Bernthal a tökéletes Punisher (ez mondjuk már 2016-ban kiderült), egyben ő a Marvel egyik legeltaláltabb, leghitelesebb castingja. Egyszerre van meg benne minden, ami a karakterhez kell, illetve ami a régebbi verziókból hiányzott, vagy csak részben volt jelen: megfelelő testalkat, kondíció, kisugárzás, hang, attitűd stb. Eljátszotta már a szerepet Dolph Lundgeren, egy 80-as években készült B-kategóriás akciófilmben, valamint Ray Stevenson is nyújtott 1 teljesen semmilyen alakítást 2008-ban, de a valódi büntetés Thomas Jane szerencsétlenkedése volt egy kegyetlenül minősíthetetlen moziban, szóval épp ideje volt már 1 minőségi színésznek és alkotásnak. Bernthal mellett a többi előadó is remekel, mivel meglepően erős stábot sikerült összehozniuk az alkotóknak.
A sztori lassan építkezik, ráadásul ez a sorozat is az évad közepe tájékán indul be igazán, de szerencsére kellően érdekes, izgalmas, csavaros, részletes és átgondolt bosszúhadjáratot tudtak a főszereplő köré írni. A szériában hatalmas súlya van a drámának, néhol akad 1-2 poén is, de ezek nem teszik komolyan vehetetlenné az történetet. A cselekményben politikai + egyéb érettebb témákra is fontos hangsúlyt fektetnek: van itt fegyvertartás kérdés, háborús bűnösség, háborút követő, társadalomba való visszailleszkedés stb.
A nagy egészet tekintve, a The Punisher 1 komor, sötét, nyers, valamint nagyon igényes bosszúfilm...... lehetne, ha a Marvel moziba küldte volna.

Negatívumok: gyenge CGI (bár ezek száma minimális) és hogy nem film készült belőle.

2018-06-05 15:28:06 agymosott09 #3279

az utóbbi időben a következőket néztem meg:

The Dark S01

Német sorozat, sokat nem vártam tőle, de abszolút kellemes meglepetés. Elsőre egy pofátlan Stranger Things-nyúlásnak tűnt, a divatos retrózás részeként a '80-as évek popkultúrájával teletömve, némi True Detective-es filozófiai maszlaggal, de aztán kiderült, hogy simán veri mindkettőt, és az utolsó pillanatig hangulatos és izgalmas marad. A folytatásnál félő, hogy összeomlik a folyamatosan emelt tét miatt, á' la Lost, de egyelőre 9/10

Terror

Ettől annyit vártam, hogy nem lesz benne SJW-propaganda, mivel a fedélzeten sem nők, sem négerek nem voltak, ez teljesíthetőnek tűnt. :D Mondjuk persze származásuk miatt elnyomott írek így is előkerültek, de szerencsére ez nem lett része a fő szálnak. Nem mindig egységes színvonal, a vége lehetett volna sokkal erőteljesebb is, de végig rettenetes hideg, nyomasztó hangulat lepi be az egészet, hiteles színészi játékkal és jól megírt karakterekkel, úgyhogy az összkép itt is pozitív. 8/10

Handmaid's Tale S01

Itt pont, hogy SJW propagandára számítottam, ezért nem is néztem meg idáig de megbízható és hozzám közel álló személyek is tagadták ezt. És igazuk volt, az első évad korrekt szenvedéspornó ideológiai túlkapások nélkül, ha valamit mond a sorozat ilyen szempontból, akkor az pont az, hogy EZ a patriarchális elnyomás, nem az, ami most van, hogy "fúj, előreengednek az ajtóban", meg "ha nem verem az asztalt úgy, mint a férfiak, kevesebb fizut kapok". Margaret Atwoodnak a '80-as években még nem kellett a korszellem elvárásaihoz igazodnia.
Logikai hibák azért akadnak, az egész disztópia-szál nem elég erős, ellentmondásos. Elizabeth Mosst, bár emberileg nem szimpatikus, szintén csak dicsérni lehet az alakítása miatt, most is.7/10

Handmaid's Tale S02

Ez már nem Atwood műve alapján készült, és pont olyan, amilyenre az elsőt tippeltem, mielőtt megnéztem volna. Itt már jön az sjw-agymosás direktben, plusz a kiszámítható csavar a nyilvánvalóan kudarccal végződő menekülési kísérlettel, gyorsan ki is szálltam belőle. 4/10

Waco

Mivel nem olvasok sorozatos oldalakat, meglepett, hogy pont akkor készült egy sorozat a popkultúrában és az amerikai közéletben időről-időre előrekerülő '90-es évek eleji texasi eseménysorozatról, amikor mélyebben kezdtem érdeklődni a téma iránt. Ez tehát egy megtörtént eset feldolgozása dokumentarista igénnyel, bár a záróeseményekkel kapcsolatosan elég sok vitát kavart a film álláspontja. Amennyit olvastam a témáról, talán tényleg megérdemelt volna ez a zárás is egy óvatosabb/nyitottabb feldolgozást. A feladatát ezzel együtt is pontosan betölti a sorozat, hitelesen bemutatja, hogy egy karizmatikus szektavezér nyílt erőszak alkalmazása nélkül, pusztán a hitre alapozva is képes a akár még értelmes emberekből álló híveit is szinte bármire rávenni. 9/10

Gomorrah S02, S03

Ezeket egyben nyomtam le, úgyhogy nem szívesen értékelném külön. Csomó mindent nagyon jól csinál ez a sorozat, ami miatt elfogadható, hogy más szempontból tök irreális és szimpla hatásvadászat az egész. Gyönyörűen van fényképezve, a színészi játék zseniális, és a zene is mesteri. Persze azt remélem senki nem veszi be, hogy ezek a férgek majd mind ilyen milánói divatbemutatóról szalajtott poszterarcok. Dehát éjsötét melegítős suttyókat ki akar nézni évadokon keresztül? Senki.
Nem mondanám valami hitelesnek a cselekményt sem, egy görög dráma akar ez lenni, a Camorra tagjai pedig még így idealizáltan sem méltóak erre, a karakterek objektíven nézve nem hitelesek. Emiatt pedig elég nehéz átérezni úgy, mint mondjuk egy Keresztapát, ahol tényleg FÁJ a dráma az embernek. Itt csak értékelni lehet az ügyes próbálkozást. 7.5/10

2018-06-02 01:40:38 The Cortez #3278

The Defenders

Az "utcai Bosszúállók" első kalandja helyenként unalmasra és erőltetettre, de mindenképpen stílusosra sikeredett. A fényképezés igényes, a képi világ darkos, az akciók pedig vagányak. A sztorivezetés ugyan lassú, de az évad elején jól, mindenkire elég időt hagyva mutatják be, később még ügyesebben hozzák össze a karaktereket a történetszálaikkal együtt. Az alkotók még arra is odafigyeltek, hogy a szereplők egyes jeleneteiben, a szólósorozataikban domináló színek jelenjenek meg.
A csapatdinamika jó, bár közel nem annyira, mint az Avengersben. Az Iron Fist után itt is hatalmas teret kap a The Hand, és visszatér Gao nagyi is. Feltűnik indokolatlanul sok, a korábbi szériákból ismerős arc, de jelenlétük gyakran felesleges, igazából csak időhúzás miatt rakták be őket. Viszont színre lép Sigourney Weaver, aki kiváló választás volt főellenségnek még akkor is, ha viszonylag hamar kiírják.
A sztori lassan építkezik, ráadásul több üresjáratot tartalmaz. Néhol gyenge a CGI, a lezárás pedig kiszámítható. Mindezek ellenére, egyáltalán nem rossz sorozat a The Defenders, bár a teaser meg a trailerek sokkal menőbbek voltak.

2018-06-01 23:03:20 The Cortez #3277

Iron Fist

Érthetetlen miért húzzák le annyian ezt a sorozatot (az kínosan gyenge érv, hogy hasonlít az Arrow-ra, meg a Batman Beginsre). Az Iron Fistben visszatér a sötétség, a vérengzés, a jól megkoreografált, látványos akció, illetve a Daredevilből ismert The Hand és Gao nagyi is. A szuperhős zsáner mellé bejön a mágia, valamint a keleti harcművész feeling. Utóbbi olyannyira hangsúlyos, hogy néhány jelenet keményen hajaz a Kill Billre, ráadásul 1 epizódot RZA, A vasöklű férfi rendezője forgatott le. Tehát megint csak cseszheti a Marvel, hogy nem inkább 1 filmet csinált a történetből.
Finn Jones jól hozza a karaktert, mint ahogy az egész stáb kiválóan végzi a munkáját. A főellenség nem egysíkú, a The Hand pedig ezúttal jóval erősebben jelen van, gyakorlatilag 1 fekete mágiában utazó Hydraként funkcionál.
A sztori csavaros, a képi világ meg színvonalas. A sorozatban van karakterfejlődés + egy tipikusan tarantinós jelenet, és végre valahára nincs üresjárat. Egyetlen negatívum: a lezárás kissé zavaros.

2018-06-01 08:58:09 kaamir #3276

Handmaid's Tale S02

Ez eddig gyáva pávatánc, unalom, erőlködés és ötlettelenség.

2018-06-01 02:32:04 The Cortez #3275

Luke Cage

Ez volt a Marvel 1. négeres produkciója. A Luke Cage egy színvonalas képi világgal megspékelt, gettós gengszterdráma, melynek a flashback epizódjában még börtöndráma is látható. Tehát igencsak baszhatja a Marvel, hogy nem inkább egy ugyanilyen filmet csinált a képregényből.
Az évad közepéig szinte semmi nem történik, halál unalmas az egész, de a 6. rész tájékán szerencsére beindul a sorozat, 1000-el felpörög a cselekmény, és folyamatosan változnak a sztoriban az erőviszonyok. Mike Colter tökéletes választás, Mahershala Ali (Cottonmouth) pedig remekül eltalált, egyben menő főgonosz, ráadásul karakteréhez még 1 jókora csavar is kötődik. A Black Mariah-t játszó színésznő (Alfre Woodard), aki a Civil Warban is feltűnt 1 teljesen más szerepben (WTF?), irritáló mint mint mindig. A sorozat alatt, az évad első felében még a szintén idegesítő, jelentéktelennek tűnő Shades (Theo Rossi) mutat komolyabb fejlődést.
A végső harc tipikus szuperhősös, nem is illik annyira a széria földhözragadtabb jellegéhez, de az utalások kiválóak, és a rap + soul zenék is kiválóan passzolnak a harlemi atmoszférához.

2018-05-28 00:50:06 kwzatz #3274

És most, hogy öcsémmel a végére értünk a hatásvadász, erőltetett, elcseszett, öntömjénező, sznob f***ságnak, ami Hannibal néven futott, ideje, hogy egy jó sorozatot nézzünk végre (Firefly lesz).

Nem indult rosszul, az első évad még tűrhető és érdekes is volt. A 2. évadban már kicsit sok volt a mesterkélt, álintelligens párbeszéd, művészinek szánt beállítás, de az évadzáró tényleg igazán jó volt (kiemelném a zenét).

Aztán jött a 3. évad, amihez több, mint egy teljes hónap kellett, hogy a végére érjünk. Rendkívüli elszántságot, maximális lelki felkészülést igényelt, hogy odaüljünk egy-egy rész elé. Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, ahogy egy bokszolót beküld a ringbe az edzője a mérkőzés kezdetén, egy-két apró pofon kíséretében, hogy "igen, meg tudod csinálni". Igen, ma készen állunk arra, hogy megnézzük az aktuális 43 percet. Valószínűleg ennyire még soha nem szenvedtünk sorozattal, de már nem akartuk az utolsó évadnál feladni. Az első két évad minden erényét jócskán túlértékelve, és átlagolva a 3 évadot, megér ez egy 4/10-et is.

2018-05-27 11:04:35 Dió #3273

Silicon valley - SEASON 5

A sorozatot egy fokkal érettebb szintre emelve az ötödik évad immáron nem (csak) a technológiára, hanem a nagy céggé válás árnyoldalaira fókuszál, és ez jól áll neki. Sajnos ugyanakkor megint ugyanaz van, mint a harmadik és negyedik évad esetében: az első fele (egészen az ötödik részig) tele van túljáratott, egymással felcserélhető, és a sztori kifutása szempontjából gyakorlatilag teljességgel kikukázható konfliktusokkal, illetve még a szatirikus hangvételből is kilógó túlzásokkal. Ugyanakkor, amit az ötödik rész után kap a néző, azt nem rakja könnyen zsebre. Engem az utolsó rész konkrétan a székemről is ledöntött: a sorozat mikrovilágán belül Seven méretű csavaroknak számító pofánvágások váltják egymást két percenként, a finálé pedig VÉGRE happy end! Azaz a jó elnyeri jutalmát, a rossz pedig a büntetését. Erre a befejezésre vártam már mióta! Nagyon kár az első feléért, mindazonáltal ezzel a zárlattal nekem megint visszalopta magát a show a kedvencek közé.

2018-05-22 10:10:23 flake #3272

Eközben a Patrick Melrose még mindig iszonyatosan jó, sőt a második rész után még inkább berántott.

2018-05-16 22:32:36 Olórin #3271

Mindenképpen. (Vannak rövidebb, fél-egy-két évados sztoriszálak, de már csak a karakterek egymáshoz való viszonya miatt is kell az egész.)

előzmény: ArmaGedeon (#3270)

2018-05-16 22:26:27 ArmaGedeon #3270

Gondoltam, miután annyian hozsannázták a The Americans-t, hogy akkor most(anában) belefogok. Évadokon átívelő történetet kapunk? Ergo vélhetően érdemes az elsővel kezdeni?

2018-05-14 23:50:53 flake #3269

Egyébként a Patrick Melrose pilotot láttátok? Ha nem, tegyetek vele egy próbát. Megéri :)

2018-05-14 10:54:17 flake #3268

Én éppen a hétvégén kezdtem el. Nálam pont a Childish Gambino - This is America volt, ami kiváltotta az érdeklődést, mert bár elég messze van tőlem zeneileg, de abban a klipben sokkal több van, mint elsőnek tűnik. Ennek ellenére kicsit túlzásnak éreztem ezt a hype-ot, ami mostanában a Donald Glover körül kialakult, de tévedtem, mert ez a figura baromi tehetséges. Az Atlanta pedig friss, vicces és elég érzékeny cucc is.

előzmény: Corey (#3267)

2018-05-13 09:25:37 Corey #3267

Atlanta című sorozatot nézi valaki ? Az s02e06 abszolút csúcspontja az évadnak.
Donald Glover-el pedig a "This is America" miatt amúgy is aktuális foglalkozni, de a sorozat alkotójaként, írójaként és színészeként - Teddy Perkinst félelmetes furcsasággal kelti életre - is dicséret illeti.

2018-05-05 08:34:59 BonnyJohnny #3266

Hasonlóan érzek, mint az előttem szóló. Dancsó korai munkái a rossz mozifilmekről vállalhatóak voltak (bár freddyd szintjét nem érte el, de ő főleg játékokban mozgott), de aztán youtube celeb lett. Szerintem két és fél éve nem tett fel értékelhető dolgot a YouTube csatornájára (Jurassic City), de már akkor is ritkábbak voltak a rossz film videók.
Szirmainak én sokáig törzsnézője voltam, de úgy egy éve nála is eltekertem a keresőt.

2018-05-04 21:40:55 critixx #3265

Dancsó csoporttársam volt főiskolán. Már akkor is iszonyúan nagy arca volt, sokkal többet gondolt magáról mint amennyit valójában ért. Kifinomult és széles filmes ízlése sosem volt, akkoriban a Transformers és a Valami Amerika voltak a kedvenc filmjei, ő akart lenni a magyar Michael Bay vagy a második Herendi Gábor. (Azt már nem is mondom, hogy életében egy könyvet nem olvasott el.) Tehetséges videós maximum akkor, ha ezt arra érted, hogy "szép" képeket tud lőni a kamerájával, pont olyannyira művi és élettelen "szép" képeket mint egy műanyag karácsonyi képeslap vagy egy Ikea-reklám. Valóban tehetségesnek akkor gondolnám, ha lenne egy tényleges és saját látásmódja, illetve képes lenne tartalommal és valódi élettel megtölteni a csili-vili képeit.

A youtube-os munkásságát illetően: a korai videói még nem voltak annyira rosszak, volt bennük egyfajta - rossz, de vállalható - humor, amivel a pocsék magyar filmeket ekézte. Egy idő után azonban olyan pöcegödörbe süllyedt, ahová már nem volt kedvem követni őt. Teljességgel vállalhatatlan, nívótlan szemét, amit a videómegosztóra kiokád magából. Szirmait is rühellem, de Dancsónál még őt is színvonalasabbnak tartom.

2018-05-04 19:43:35 Olórin #3264

Neki van az a "szakszerűen" sorozata, nem? Szerintem abból egy perc sokkal színvonaltalanabb, mint bármi, amit Szirmai valaha csinált.

2018-05-04 19:21:39 ChrisAdam #3263

Engem megburítanak ezek a videjók te$$a. :)

Amúgy viccen kívül, Dancsón keresztül sok-sok filmet néztem meg, szerintem eléggé kifinomult és széles filmes ízlése van (toplistái alapján), és igen tehetséges videós (csak nem használja ki annyira, amennyire lehetne). Az más kérdés, hogy milyen közönséget szolgál ki, ez a Dikh TV-s vagy a Luxusfeleséges agymenés nagyon bejött neki: erre van kereslet, hatalmas nézettséget hoznak neki (már nagyobbat is mint a csatorna eredeti tematikája, a filmek). És mindenesetre még mindig jobb Dancsó, mint Szirmai vagy a témában hasonlatos vloggerek... Mondjuk ez talán a piac minőségét határozza meg.

2018-05-04 10:39:15 Olórin #3262

Dancsót néztek -> megérdemlitek :D

2018-05-04 10:18:32 lizardking #3261

Én is Dancsó miatt láttam, nem mintha őt különösebben kedvelném, de a youtube feldobta és olyan megkapó címe volt a videónak... Na, igen, amikor az ember azt hinne, hogy a Barátok köztnél és a dél-amerikai szappanoperáknál már nincs lejjebb, akkor az emberiség egy része feláll és öklét rázva, dühösen kiáltja, hogy "De van, de van!" 1200-an követik a fb-on, ami ugyan nem sok, viszont tekintve, hogy micsoda gyökértelen, kulturálatlan, alja hulladékról van szó, ez azért egyfajta szegénységi bizonyítvány az országtól.

2018-05-04 09:19:51 ChrisAdam #3260

Jelen, hála Dancsónak. Felfoghatatlanul hulladék, de annyira, hogy azt megfogalmazni nem lehet. Egy ócska századmásodperc nincs benne, ami jó lenne. Nem tudom, kik azok a csövesbánat fárajók, akik ezt élvezik és jónak tartják, de ilyenkor kicsit megértem, hogy az ország bizonyos értelemben miért olyan, amilyen.

előzmény: lizardking (#3259)

2018-05-04 09:10:48 lizardking #3259

Belefutott már valaki valamilyen katasztrofális véletlen során a Dikh Tv zseniális produktumába, a Minden álmod c. websorozatba? Ha rituális öngyilkosságot szeretnétek elkövetni, akkor nézzétek meg belőle csak egy részt! Szegény Tommy Wiseau forog a sírjában, pedig a fószer még meg sem halt...

2018-04-05 09:51:54 kaamir #3258

This Is Us S02

Az első évad még jól csúszott, mert friss volt, vicces és pont jól egyensúlyozott a giccs határán. Na, a második évad már nem. Ez már tömény melodráma, atomtámadás a könnyzacskók ellen. Az egész évad kínkeserves szenvelgés, hogy minél több meghatónak szánt jelenetet pakoljanak egymás mögé. Ennek érdekében heti 45 percben állítanak szobrot Jack apukának, akiről rossz szó el nem hangozhat. Még a Darwin-díjas halála kapcsán sem.

Az évad közepén volt egy rész, ahol úgy tűnt, mintha a sorozat végre kilépne a komfortzónájából egy nagy veszekedés kapcsán, de aztán 10 perc alatt gyorsan visszacsinálnak mindent. Csak nehogy igazi mélysége legyen a dolgoknak, véletlenül se. Pedig napnál világosabb, hogy ezek az emberek súlyosan sérültek, olyan apakomplexustól szenvednek, hogy a fal adja a másikat, de a sorozat ezt még ünnepli is! Hibáztasd magad mindenért, nehogy apuci emlékén folt essen.

Amúgy persze nézhető, a színészek még mindig jók (bár Milo Ventimiglia játéka Stallone paródiának is beillene), és alkalmanként azért működik a dráma, és a humor is meg-megcsillan. Csak a jó ízlés határát nem sikerült ezúttal tartani.

2018-03-31 12:08:19 ifj. Ó. Posszum #3257

Csak most jutottam el a Darkhoz! Tényleg nem sok köze van a Stranger Thingshez hálisten, max annyi, hogy ez is Netflixes, van benne vuvuvu zene, rejtély és pár gyerek. De ettől függetlenül, baszottul állat. Zseniális a feszültségkeltés, a német nyelv keménysége pedig csak hozzápakol az amúgy is fojtogató atmoszférához. A retronak pedig szerepe, helye van, nem csak trendi csapjunkbelegiccs.
Rácsavarodtam rendesen.

2018-03-27 23:30:30 Olórin #3256

Nézzétek a Trustot! Danny Boyle sorozata a Getty-elrablásról, pár napja ment le az első rész, és már az első pár perce cakk-pakk megeszi az egész All the Money in the Worldöt reggelire.

2018-03-09 18:59:57 St4nt0N #3255

Tíz éve ért véget a világ legjobb tévésorozata (24.hu)
A sorozat, ami megtanította, hogy minden részlet számít (444.hu)

„Később a Blu-ray kiadás kedvéért (a nem túl boldog alkotók bevonásával) muszáj volt szélesvásznúsítani, vagyis alul-felül megkurtítani a képet” – ebben tévedtem, nem így készült a Drót HD változata. Alternatív képkivágást alkalmaztak, ami a sorozat készítője, David Simon szerint egyes (ritka) esetekben jót tett a kompozíciónak, máskor viszont elvett az adott jelenet intenzitásából. Bővebben itt.

At the last, I’m satisfied what while this new version of The Wire is not, in some specific ways, the film we first made, it has sufficient merit to exist as an alternate version. There are scenes that clearly improve in HD and in the widescreen format. But there are things that are not improved. And even with our best resizing, touchups and maneuver, there are some things that are simply not as good. That’s the inevitability: This new version, after all, exists in an aspect ratio that simply wasn’t intended or serviced by the filmmakers when the camera was rolling and the shot was framed.

2018-03-09 14:37:37 kwzatz #3254

"A Drótot nekem jó pár éve úgy ajánlották, hogy mivel sokszereplős, összetett történet („olyan, mintha egy jó könyvet olvasnál” – szól a népszerű hasonlat), ne rögtön az első epizód után döntsem el, hogy tetszik-e, ahhoz nézzek meg legalább kettőt-hármat."
Igen, ez valóban így van, bár én inkább 5-6-ot mondanék. Lassabb sorozat, mint amit az ember mostanában megszokhatott, de megtérül az ember türelme.

2018-03-09 14:14:56 St4nt0N #3253

A Drótot nekem jó pár éve úgy ajánlották, hogy mivel sokszereplős, összetett történet („olyan, mintha egy jó könyvet olvasnál” – szól a népszerű hasonlat), ne rögtön az első epizód után döntsem el, hogy tetszik-e, ahhoz nézzek meg legalább kettőt-hármat. Ezt utólag hasznos tanácsnak gondolom. Azóta kétszer láttam az öt évadot, és valószínűleg ismét újranézem majd.
Érdemes tudni, hogy a sorozat indulásakor az emberek többségének még régi típusú, 4:3 képarányú tévéje volt, ezért a Drót képi világa is hagyományos képernyőre lett komponálva. S bár időközben egyre népszerűbbé váltak a modern, szélesvásznú készülékek, az alkotók az egységességet szem előtt tartva végig kitartottak a formátum mellett. Később a Blu-ray kiadás kedvéért (a nem túl boldog alkotók bevonásával) muszáj volt szélesvásznúsítani, vagyis alul-felül megkurtítani a képet, az HBO GO-n is így található meg. Ha feltétlenül az „eredeti” Drótot akarod, azt csak DVD-n vagy DVDRipen tudod megnézni.

2018-03-09 13:30:39 ChrisAdam #3252

A Wire lesz a következő!

előzmény: kwzatz (#3249)

2018-03-09 11:59:17 kwzatz #3251

Úgy, hogy az a kedvencem. Tudom, hogy egy tökéletlen sorozat, tisztában vagyok a hibáival, de valahogy a PoI-ban elmondott történet, a karakterek, a humor stb. sokkal jobban megfogott, mint bármelyik másik sorozat esetében. Olyan téren is előnye van nálam, hogy a témája szerintem százszor érdekesebb, mint a drogkereskedelem. Természetesen ez az én szubjektív véleményem, ha valaki azt mondja, hogy a BB vagy a Wire jobb, tökéletesen érthető.

2018-03-09 11:39:19 Olórin #3250

Én bírtam a Person of Interestet, de hogy hogyan kerül akár csak egy mondatba a Wire-rel meg a BB-vel... :o

előzmény: kwzatz (#3249)

2018-03-09 11:30:16 kwzatz #3249

Én is így voltam ezzel, míg nem láttam a Wire-t. Aztán a Person of Interestet. De még mindig erős 3. a BB. :)

2018-03-09 09:31:19 Pisti1987 #3248

Egyetértek. Az utolsó évad a legjobb. ;)

2018-03-09 01:35:56 ChrisAdam #3247

A Breaking Bad a legjobb sorozat, amit valaha eddig láttam. Ez már biztos, pedig még egy évad hátravan.

2018-03-02 02:23:44 ChrisAdam #3246

A nő nagy úr a férfinak, ha fontos. Így aztán a Korhatáros szerelem is lehet boldog szívesség. Az amerikai álomba csomagolt, színes-szagos Magyarországon pedig hamis krétával rajzolják az életeket, a hazug jólét a felületes locsogások tárháza, akár egy profi kormánypropaganda. Itt mindenki szép, a legsúlyosabb probléma pedig az, ha valaki szingli. Limonádé a köbön és mesebelien idillikus. Tipegés, fecsegés, közhelyvölgyek, sablonhegyek, de valahogy az egész mégsem volt annyira szörnyű, hogy az ember instant agyérgörcsöt kapjon.

2018-02-28 21:11:27 ChrisAdam #3245
2018-02-26 10:32:30 kaamir #3244

American Crime Story S02

A zseniális első évad után ez eddig hatalmas csalódás. Dögunalmas szenvedés, céltalan vergődés. Mintha a készítőknek fogalmuk se lenne, mire helyezzék a fókuszt, hogy miért érdekes egyáltalán ez az eset. Az első évad mesteri castingja után itt még a színészek is harmatosak.

2018-02-24 12:17:38 ryood #3243

és mennyivel több, mint "krimi"..

előzmény: TheDriver (#3242)

2018-02-24 12:01:17 TheDriver #3242

Egyetértek, tökéletes lezárás! Ez a sorozat maga volt a csoda, minden krimi rajongónak kötelező megnézni mind a 4 évadot!

2018-02-23 23:15:32 TomPowell #3241

When We Rise

Kissé darabos, az amerikai melegjogi mozgalom történetét bemutató miniszéria a 60-as évektől a 2015-ös házassági egyenlőség elfogadásáig a Milk alkotóitól (Gus Van Sant, Dustin Lance Black). Mivel 8 részben dolgozza fel ezt a tekintélyes mértékű időintervallumot, így kissé távolságtartó marad végig, pláne, hogy a felénél a fiatalabb főszereplőket le is cseréli (persze érthető okokból). Ugyanakkor ha száraz is, mégis fontos sorozatnak tartom, már csak a témája miatt is. Az ugyanis valahol elképesztő ebben a sorozatban, hogy a razziáktól, késelésektől, rendőri agressziótól az USA kevesebb, mint 5 évtized alatt hogyan jutott el a (viszonylagos) egyenjogúságig és igyekszik társadalmilag éppúgy körbejárni a témát, mint a jog és a közgondolkodás hozzáállását, annak változását, beleértve azt az illúziót, hogy mennyire nincs vége egy ilyen harcnak, amikor az új generáció számára már meleg közszereplők integetnek vissza a TV-ből, de közben jogilag továbbra is szankciók vannak érvényben. Harvey Milk karakterét az alkotók majdhogynem teljesen ki is hagyják és csupán jelzésértékűen bukkan fel, helyette elsősorban a 2008-as filmben is felbukkanó Cleve Jones-ra koncentrálnak, akit ott Emile Hirsch játszott parádésan, itt pedig fiatalon a még friss arcnak számító, de tehetséges Austin P. McKenzie, idősen pedig kissé már manírosan Guy Pearce. Alapvetően a castingosoknak jár annyiban a piros pont, hogy vagy nyíltan meleg arcokat, ikonokat kerestek a fontosabb szerepekre (a fent említett McKenzie, T.R. Knight, Charlie Carver, David Hyde Pierce, Rosie O'Donnell), vagy a közéleti kérdésekben aktívan szerepvállalókat (Pearce, Whoopi Goldberg, Mary-Louise Parker), sőt egy ízben a Clinton-adminisztráció meleg lobbistájának a szerepét az öccse játszotta el. Viszont hiába markol sokat, kevesebbet fog annál, mivel lényegében érzelmileg távolságtartó marad, hiába tesznek meg mindent a színészek. A nagy időugrások miatt nem lehet az adott problémát igazán átérezni (pl. a leszbikus pár párkapcsolati és gyereknevelési drámáit), ellenben a kisebb, emberibb pillanatokat - mint amikor a néhai párja családja az utcára dobja az egyik szereplőt, amikor a pszichológus apa a coming out után a sokkterápiát javasolja gyógyírként, vagy egy barát szembesülését az AIDS-szel - azok mind-mind betalálnak. Már csak ezek miatt is bőven megér egy megnézést.

2018-02-23 20:58:50 paksiendre #3240

Aki csalódott a SW 8ban, és már unja a "hülye akinek nem tetszik a 8, mert eddig is ilyen volt a sw" tematikájú fantasztikus blogbejegyzéseket, a fantasztikus képességű blogbejegyzőktől, az nézze meg a Rebels 2 új részét.
Misztikum, dráma, egészséges mennyiségű (!!!) humor, remek karakterek és izgalmas történet. Várom a folytatást.
Kár, hogy nem ezt a színvonalat szállította mind a 4 évad.

2018-02-21 21:53:27 dikalosz #3239

Igen. Habar onmagaban az utolso resz egy kisse talan zsufolt volt, az egesz univerzum vegere feltette a pontot. Hasonlokat tudok mondani en is, orokre a szivembe zartam a sorozatot. :)