Tévésorozatok 👁

(vissza a topikok listájához)

2020-12-20 21:00:34 Kempesbaba #3910

Végre valaki! :)

2020-12-20 20:45:40 Rorschach #3909

Teljes mértékben egyetértek minden szavaddal.

előzmény: Kempesbaba (#3908)

2020-12-20 12:22:20 Kempesbaba #3908

Még egy gondolat Mando témában.
Végre egy sorozat (nem mintha az ilyen témájú filmek tobzódnának), amiben úgy tolják a girl power-t, hogy az egyszeri férfiembörnek nem akar kinyílni a bicska a zsebében.

2020-12-20 12:18:28 Kempesbaba #3907

Bármi féle válasz helyett ide teszem a sorozatjunkie az évadról szóló topikját. Érdemes átböngészni a hozzászólásokat, ha van türelmed kiválogatni az ocsú tengerből az érett búzaszemeket, igen érdekes hozzászólásokat olvashatsz a témában pro és kontra:
Illetve még ide szúrom neked Viking komám yotube videóját, ahol kibeszélik az évadzárót:
Zárszónak még annyit, hogy a disney-nél beindult egy tanulási folyamat, egy gondolkodásmód váltás, aminek a vége remélhetőleg az lesz, hogy a legújabb kori trilógia végre oda kerül, ahová valójában való...
Ja és nálam a hét szava a rekanonizáció :)

előzmény: caulfield (#3906)

2020-12-19 23:37:24 caulfield #3906

A történetet végül a fináléban feloldó valakire gondolok, akinek a sorsát Johnson filmje meséli el. Szerintem érdemes onnan is nézni azt a végső érzelmi dúsulást, valamelyest más megvilágításba is helyezi a befejezést. (Bár emellett azért elszakadhatnának már ettől a száltól.)

2020-12-19 18:22:39 Kempesbaba #3905

Ezt fejtsd már ki nekem pár szóban kérlek.

előzmény: caulfield (#3904)

2020-12-19 18:14:31 caulfield #3904

Ennek a sorozatnak, mert eléggé kapcsolódik Johnson filmjéhez.

előzmény: Kempesbaba (#3903)

2020-12-19 18:09:07 Kempesbaba #3903

Minek az utolsó részét?

előzmény: caulfield (#3902)

2020-12-19 17:43:59 caulfield #3902

Nem láttad az utolsó részt?

előzmény: Kempesbaba (#3901)

2020-12-19 12:53:13 Kempesbaba #3901

A Johnson nevezetűt nagyon nem kéne ide citálni. Egyrészt a műve felettébb megosztó, másrészt-hála az égnek- (még?) nem kapcsolódik a tárgyalt szériához.

előzmény: caulfield (#3899)

2020-12-19 12:49:25 Kempesbaba #3900

Huhh, még egy nappal a záró epizód megtekintése után is a hatása alatt vagyok. Tökéletesen elvarrták a fő szálat. Meglepetést okozott, de ha végig gondoljuk, csak ez az egy ésszerű lépés létezett az ügy megoldására. Kíváncsi vagyok rá, innen hogyan folytatják majd a sztorit. Nekem az első szériával sem volt bajom, de a második talán egy szinttel még jobb volt. (Bár a második epizódot még mindig nem tudom megbocsájtani, de sokan vigasztalnak azzal, hogy ha majd darálva újra nézem, akkor majd könnyebben át siklók rajta, mint amikor hetiben néztem és volt rá egy egész hetem, hogy rágódjak rajta.)
A stáblista utáni jelenet pedig komoly meglepetés volt. Különösen az, hogy Bib Fortuna hogy megtokásodott. Úgy látszik a hatalom hizlal :D
Tűkön ülve várom 2021 decemberét. (és persze kíváncsian várom hogy a többi bejelentett tonnányi tartalomból végül mi és milyen minőségben fog majd realizálódni )

2020-12-19 11:28:35 caulfield #3899

Nálam is kiállta az erőpróbát. Az első néminemű satnyaságai után a második évadra nagyon eltalálták az egyensúlyt. Ilyen nívót látvány téren még nem képviselt szerintem egy sorozat se. De végre a Disney Favreau személyében hozott valakit (Johnson után ismét), aki tartalomban is tudott újat hozzáadni ehhez a világhoz, nem elégedtek meg azzal, hogy csak megcsapolás céljából hozzávarrjanak az egészhez valami szépet.

2020-12-19 07:46:24 VVega #3898

Én ugyanazt gondolom, amit eddig is: tökéletesen elszórakoztam rajta ezekben a heti bő fél órákban, kicsit tágult is az élőszereplős Star Wars univerzum, az akciójelenetek pedig szenzációsak. Habkönnyed matiné volt, ami nekem hiányozni fog.

2020-12-18 23:44:12 ChrisAdam #3897

Na, mit gondoltok a Mandalorianről, látva az egész sztorit? :)

(Láttátok a stáblista utáni jelenetet?)

2020-12-04 13:22:37 kaamir #3896

Alien Worlds

Annyira tukmálta a Netflix, hogy csak belenéztem, de egy rész elég is volt. Látszik, hogy sok pénzt költöttek rá, igényesek az effektek és a mai trendeknek megfelelően beutazták a fél világot vágóképekért és interjúalanyokért (helló, környezetvédelem).

Viszont nekem ez nagyon tudománytalan. Igazából azt se lehet megjósolni, hogy milyen lesz az élővilág itt a Földön mondjuk egymillió év múlva, nem ám azt, hogy más bolygókon (esetleg) mi a helyzet. Sajnos az Alien Worlds nem is igyekszik tudományos alaposságra, inkább megmarad a látványtervezők tech-demójának.

2020-11-29 21:20:30 critixx #3895

Röviden:

Saruból egész jó kapitány lett, tetszik az ív, amit az első évad óta bejárt. Burnham viszont kicsit irritáló, oké, hogy rebellis, nem tud a seggén megülni, satöbbi, de azért van egy minimum hierarchia egy csillaghajón, amit be kéne tartani. A 32. századi világ tetszik, végre egy olyan éra, amit eddig még nem ismertünk - érdekes felfedezni a Föderáció bukása utáni világot, sorban ellátogatni a korábbról jól ismert bolygókra, megnézni, mi lett velük - Föld, Trill, most legutóbb a Vulkán. Összességében a hibái ellenére tartja a színvonalat a sorozat, de Pike hiánya nagyon érződik, a második évadban ő volt, aki összefogta a szériát és most ez nincs...

Ja, bocsi, ez nem az...

2020-11-29 20:06:41 Kempesbaba #3894

Dehogy,arra vagyok fóbiás,ha visszaélnek a rajongásommal és a türelmemmel

előzmény: Xuja (#3893)

2020-11-29 19:53:10 Xuja #3893

Arachnofobia? :D

előzmény: Kempesbaba (#3892)

2020-11-29 19:46:26 Kempesbaba #3892

Alakul ez :)
Kezdik velem végre elfeledtetni az s2e2 pokos baromságát. Csak így tovább!

2020-11-29 19:02:56 ChrisAdam #3891

Mandalorian: mit gondoltok a legutóbbi részekről?

2020-11-14 21:43:19 ChrisAdam #3890

Lehet, hogy nem a Mandalorian lesz az, aki a legmélyebb karaktereket, legmeglepőbb fordulatokat, legnagyobb igazságokat szállítja a képernyőre, de basszus, úgy érzem, kezd összeforrni az a mély és gyógyíthatatlannak hitt seb, amit a kilencedik epizód okozott. A Skywalker kora óta nem nagyon néztem a Star Wars háza tájékára, pedig nagyon jól tudjátok, milyen volt mindig is a viszonyom ehhez a franchise-hoz.
Most pedig a Mandalorian minden hibája ellenére tökre hozza azt, amit annak idején a könyvek hoztak, ahogy az kell. Idegen világok, lények, akciók, sztorik, amik nem köthetők a fősztorihoz, mégis ott van ízig-vérig a Star Wars-hangulat. És most először érzem azt, hogy meg tudnám újra nézni a filmeket is.
Terápiás, na.

2020-11-08 13:30:47 Olórin #3889

Most nem azért, de akiben a teljes első évad után még mindig nem tudatosult, hogy ez nem egy modern, fullösszefüggő narratíva, hanem legalább annyira dolgozik a klasszikus egy rész-egy eset struktúrával is, az valahol megérdemli, hogy még mindig értetlenül és duzzogva pislogjon.

előzmény: Kempesbaba (#3888)

2020-11-08 12:48:23 Kempesbaba #3888

The Mandalorian s2e2:
Nem szoktam ilyet, de most más tollával fogok ékeskedni.
Egy másik oldal komment szekciójában tökéletesen megfogalmazták azt, ami gondolat péntek óta bujkál bennem.
Köszönet érte Hurvinek-nek:
,,Én nagyon türelmes, sőt lelkes voltam a legutóbbi időkig, de itt a második évad második részénél eltört bennem valami. Amikor lefutott a stáblista is-imádom azokat a rajzokat-egy szó tört ki belőlem: alibizés.
Írnak erre mindent, hogy töltelék, meg filler epizód, de ez szerintem nem más mint a nézők (rajongók) megvezetése. Most hogy két rész lement már az új évadból is, vissza néztem az első évadra is futtában és ha egybe vesszük, az elérhető tíz epizódból 3-4 ilyesmi volt. Ennyi egy 24 részes évadnál talán még belefér, itt nagyon nem.
De ha vissza gondolok az első szezon utolsó része után milyen gondolatok motoszkáltak bennem, merre felé folytatják a sorozatot, ahhoz képest abból itt semmi nincs. Hangulat teremtés, fan service (de utálom ezt a szót), és ennyi. Ezt a tíz epizódot egy ügyes vágó össze tudná hozni egy 70 perces filmé és annyi.
Amikor tavaly elindult a széria, azt hittem hogy ez ad majd új lendületet a franchise-nak és főnixmadárként fog feltámadni hamvaiból, de egyre inkább azt érzem hogy a star wars halott és a The Mandalorian a gép ami mesterségesen ideig-óráig még életben tartja… "

2020-11-04 13:34:30 VVega #3887

Nagyon tetszett a Mandalorian új évadának első része. Elkezdtem nézni a Suburrát is, zseniális sorozat, imádom minden percét.

2020-11-04 11:25:35 Ubul #3886

most kezdtem pótolni a Dark utolsó szezonját, hát számomra csalódás, amit itt már összekavarnak. 1 rész van hátra, de amit eddig 2 évadon keresztül felépítettek univerzumot, nálam a 3. évaddal félrement, egyben untatott is az első 4 rész pl (ritka az mikor teljes képernyőn nézem pl monitoron az adott filmet/sorozatot, de a Dark 1-2. évadja ilyen volt, nem tudtam mást csinálni mellette)

2020-11-04 09:00:38 BalaKovesi #3885

Dylan Grazert én is nagyon kedvelem az Az és a Shazam miatt, ügyes a srác, van benne potenciál, viszont itt egyszerűen nem értem a kapcsolatát az anyjával, nem értem hogy miért van mindenki oda a Scorsese lányért, én legalábbis semmi kisugárzást nem érzek a részéről, valamint itt is érzem, hogy amolyan Guadagninosan akarnak valamit mondani a képek, érzékeltetni, csak hozzám nem jut ez el. Valamint ami még nagyon hiányzik a We Are Who We Are-ból, az a megkapó zene. Két olyan filmje után, ahol olyan tehetséges előadók (Sufjan, Yorke) hoztak olyan zenéket, mint a Mystery of Love, a Visions of Gideon, vagy a Suspirium, egyszerűen ennek eddig fájóan semmitmondó zenéje van. Mindezek ellenére mégis van benne valami, amitől újra meg újra folytatom, de nem tudnám megmondani mi az.

előzmény: elzablues (#3883)

2020-11-04 08:55:23 BalaKovesi #3884

Igen-igen, ezért is írtam, hogy nem kifejezetten a környezetvédelemre van kihegyezve. Viszont végiggondoltam az összes részt, és egyszerűen nem jutott eszembe egy sem, amiben ez lenne a központi téma, a mesterséges méhek viszont lehetnek kapcsolódási pontok. De a klímaválság témáját talán már koncepció szintjén ki is zárja a Black Mirror, mivel nagyjából minden rész arról szól, hogy technológiailag megoldottuk a problémáinkat, csak magát az emberi természetet nem tudtuk megoldani.

2020-11-04 07:37:26 elzablues #3883

Így tudnám megfogalmazni én is. Az első rész utáni pozitív visszajelzések miatt nekikezdtem, 4 részletben néztem végig az évadnyitót... A Scorsese lány kifejezetten irritált. De Jack Dylan Grazer-ben van valami, ill. ugye Guadagnino, szóval nézem azóta is, a 2. résztől fog.

előzmény: BalaKovesi (#3878)

2020-11-04 07:17:13 Ubul #3882

igen, mesterséges méhek vannak benne, mert kihaltak az élők.
Viszont inkább a megfigyelésre és hackre megy a téma, mint környezetvédelemre/szennyezésre

előzmény: BalaKovesi (#3880)

2020-11-03 23:20:51 Umberto #3881

Köszönöm szépen, lecsekkolom! ;-)

előzmény: BalaKovesi (#3880)

2020-11-03 23:05:15 BalaKovesi #3880

A Hated in the Nationben megjelenik a méhek létfontossága. Nem kifejezetten a környezetvédelemre van kihegyezve, de azért a méheken keresztül meg van pedzegetve a téma azt hiszem, bár nem kristálytiszták az emlékeim. Remélem tudtam segíteni!

előzmény: Umberto (#3879)

2020-11-03 22:52:08 Umberto #3879

Sziasztok!

Van-e olyan Black Mirror-epizód, amiben a környezetszennyezésről vagy bármilyen ökológiai problémáról van szó?

Köszönöm a segítséget!

2020-11-03 21:54:43 BalaKovesi #3878

Nekem nem, mégis nézeti magát. Már az első rész sem tetszett, megfogni viszont annyira megfogott, hogy azóta is nézem. :D Guadagninot egyébként bírom alapvetően, mégha a Suspiriát nem is teljesen értem.

előzmény: elzablues (#3877)

2020-11-03 13:09:17 elzablues #3877

Nekem bejön Luca Guadagnino-tól a We are who we are.

előzmény: Xuja (#3875)

2020-11-03 13:07:51 elzablues #3876

A háttérnek és annak, mennyiben vesz részt az egészben, nem néztem után, csak egy másik kommentszekcióból fordultam ide. Majd legközelebbre tanulok hibáimból, a megjegyzések pedig jogosak, köszönöm.

2020-11-03 13:02:15 Xuja #3875

Kicsit OFF: Eleve szerintem majdnem minden sorozatra igaz, hogy ott elsősorban bérrendezés történik, nem véletlenül általános az, hogy az epizódokat különböző személyek rendezik rotációban.

De ha tudtok kivételeket, akkor ne tartsátok magatokban. :) Nekem így kapásból csak a Twin Peaks meg a Riget ugrik be, de ugye ezek eleve két emblematikus rendező munkái.

2020-11-03 12:46:16 ChrisAdam #3874

Szerintem hiba ennyire Favreau-t összekapcsolni a Mandalorian-nal. Egy ekkora produkció nem csak rajta múlik, hanem több tucat más emberen. Ő csak "elviszi a balhét", meg persze ámeneket mond, max. Szóval igen, ne ez alapján ítéld meg (főleg ne rendezőként, hiszen több rendező is közreműködik az évadok során). Egyébként én bírom a csávót, jó dolgokat csinált, de csak egy jófajta kisiparos.

Mandalorianról: az utolsó snittnél felment a pulzus, igen. Főleg, hogy az egész rész elég magas fordulatszámon pörgött, baromi jó felütése volt így a második évadnak.

Egyébként pedig érdekesség azoknak, akik szeretnek a színfalak mögé látni: a Star Wars megint úttörő, és ezt baromira bírom.

2020-11-03 11:20:44 Kempesbaba #3873

Favreau egy bérmunkás a mikiegéréknél. Az így befolyt bevételeiből tudja finanszírozni az olyan projektjeit mint a Séf.
Aki pedig a Mando alapján ítéli meg ennek az embernek a képességeit, arra a helyedben nem is igen hallgatnék...

előzmény: elzablues (#3872)

2020-11-03 11:11:19 elzablues #3872

Hidegen hagy a SW úgy istenigazából, majd egyszer, talán megérik bennem, h megnézzem, más esetben is volt már így. Favreau-t stabil közepes rendezőnek tartom, de erre többen kb. esküdtek, h magasabb szintet képvisel, mint amit átlagosan produkál. De így akkor nem erőltetem, A séfre viszont ránézek majd, köszi.

előzmény: Kempesbaba (#3871)

2020-11-03 10:52:41 Kempesbaba #3871

Röviden válaszolva, nem.
Hosszabban kifejtve, ne ezzel a sorozattal kezd az ismerkedést a star wars univerzumával. Egy könyvet sem a közepén kezdesz el olvasni.
Ha meg Jon Favreau érdekel, inkább nézd meg a A séf című filmjét.

előzmény: elzablues (#3869)

2020-11-03 10:46:55 Kempesbaba #3870

Szívemből szóltál.
És az utolsó pár képkockától minden hardcore rajongónak megugrott a pulzus száma :))

2020-11-03 10:41:50 elzablues #3869

Jon F. kapcsán ajánlották más fórumon. Értelmezhető/élvezhető úgy, h az ember egyetlen SW filmet látott, és nem is tervez többet?

2020-11-03 09:49:27 manuva #3868

Az a Mandalorian?

2020-11-03 09:45:49 ChrisAdam #3867

A Mando új fejezete igencsak zseniális lett.

2020-10-28 14:58:02 dézi #3866

valakinek megvan esetleg a Rita 5. évada, vagy tudja, honnan lehet beszerezni? köszi.

2020-10-14 19:02:38 ryood #3865

említettétek már itt a Kalifat című svéd sorozatot. köszönöm, mert utánanéztem, és meg is néztem. és hát hú! nagyon beütött, mondhatni...és alig várom, hogy folytatódjon (a befejezés alapján ez erősen lehetséges). lehet ennél jobbat írni gy sorozattal kapcsolatban?
ja. valami nagyon mai, nagyon aktuális a témája, és azt hiszem objektív amennyire lehetséges.
persze a vallási fanatizmust, fundamentalista politikai iszlámot egyértelműen elítéli, nagyon helyesen, közben sikerül árnyalt képet mutatni a helyzetről, mindkét fél problémáját ábrázolván. valahogy így kellene ezt.
és iszonyúan feszült, érzelmileg is rettentő intenzív, az atmoszférája teljesen magával ragad, rátelepszik az emberre, nézőjére.
én mindenkinek csak ajánlani tudom.

2020-10-12 22:35:17 Rorschach #3864

A szétszórt nagyon jó szó rá. Ha lenyesnék a felesleget és ráfeküdnének az erősségekre, fantasztikusan jó sorozat lehetne belőle.

előzmény: ender1112 (#3863)

2020-10-12 13:05:16 ender1112 #3863

Ja, a The Boys második évad tényleg rosszabb lett: unalmasabb, logikátlanabb, szétszórtabb. Kár, mert az első évad szvsz jobb is lett, mint a képregény, ami azért elég ritka eset.

2020-10-12 00:58:29 Rorschach #3862

Raised by Wolves: Nagyon hamar berántott a sorozat, mert imádni valóan high concept és ekkora ambíciókat muszáj elismerni... aztán már rögtön a pilot végén kaptam is egy-két józanító pofont, nehogy túlságosan nekiálljak lelkendezni.

Nagyon nagy úr a kettősség. Beférnek olyan marhaságok két világbajnok ötlet közé, hogy nem is értem, hogy lehetett ezt így kitalálni. Viszont az érem másik oldalán elképesztően jól néz ki a sorozat, látszik rajta a production value rendesen - meg Ridley Scott rendezése is az első két részben, szinte már vártam, mikor találják meg az alien tojást. Plusz imádtam, hogy végre valami "eredetit" kapunk, még a marhaságok ellenére is vitt előre a roppant érdekes világ, amit teremtettek. Még akkor is, ha sok minden innen-onnan van kölcsönözve. Ja és az intrója mesés, nem is tudom, mikor láttam hozzá foghatót, fantasztikusan jó hangulatteremtő, egyszer sem tekertem át.

Aztán a hatodik résszel megtörténik, ami felé addig haladt a sorozat, és pont akkor esik szét az egész, amikor a leginkább a toppon lehetne. Iszonyatosan kisiklik az évad második fele, az utolsó négy rész közül egyik rosszabb, mint a másik. Egy helyben rostokol az egész, legszívesebben elordítottam volna magam, hogy "haladjunk már!" Ami pedig mégis történik, fúha...

Fogalmazzunk úgy, hogy egy ilyen utolsó rész után a második évadból már nem fogok kérni.

The Boys S2: Sajnos ezt se lehet kitenni az ablakba, arányérzék nélküli, jobbára elcseszett folytatás. Butácska, veszedelmesen túltolt évadot sikerült kiizzadni, nagyon kevés tényleg jó pillanattal. A legnagyobb baj, hogy olyan az egész, mintha egy ötéves írta volna; a szó legrosszabb, legegybitesebb értelmében amerikai a második évad. Tetszett tavaly az erőszak? Kaptok még dögivel, minden részbe rakunk legalább egy öncélú csonkolós jelenetet, jó közelről fogja majd venni a kamera. Tetszett Homelander beteg karaktere? Na majd most lesz csak igazán perverz. Tetszett a szatirikus humor? Tartjuk a görbe tükröt most is, de azért lényegesen leegyszerűsítve, hogy mindenki megértse az üzenetet.

Közben a karakterek elvesztek, a sztori meg tiszta röhej - mintha elfelejtették volna a fiúk, hogy mintegy mellékesen mi is volt az eredeti céljuk, és szuperhős-gyilkolás helyett egy drogkartellnél bámulják a tévét meg mellékküldetésre mennek emberrablósat játszani, már amikor nem ugranak egymás torkának.

Plusz le kell írnom, mekkora faszság volt úgy kiadni a sorozatot, ahogy: három részt egyben, a maradék ötöt meg hétről hétre, jesszuska. Annyira vánszorgós, ezerötszáz mellékszálon araszoló a történet amúgy, hogy nem bírtam nem darálva nézni, az első hármas után úgy döntöttem, ezt inkább megvárom és lenyomom egyben, mert különben beleőszülnék.

Nem tudom, visszatérek-e a következő évadra. A szereplőktől elidegenítettek, a cliffhanger hidegen hagyott, a számtalan mellékszál közül pedig szinte egyik sem érdekel. Sokkal több van ebben a témában, mint amennyit ezúttal kihoztak belőle.

2020-10-09 11:18:22 critixx #3861

Star Trek: Lower Decks

Sokan szkeptikusak voltak, mikor bejelentették, hogy a Rick és Morty egyik alkotója egy felnőtteknek szóló animációs vígjáték-sorozatot készít, ami a Star Trek világában játszódik. Az én szkepticizmusom hamar elillant, mikor rájöttem, hogy ez a sorozat nem más, mint egy hatalmas szerelmeslevél a Star Trek franchise-nak. Szinte minden képkockáján érződik, hogy a készítők vérbeli rajongók, akik százszor látták az összes epizódot és vaskos iróniával szeretnének tisztelegni a "Roddenberry univerzum" előtt. Természetesen szinte minden pillanatra jut egy apró kis geg, "easter egg", ami megidézi a korábbi sorozatok / filmek világát, de többségük nem tűnik üres fan service-nek, hanem okos, kreatív módon vannak elhelyezve. A készítők felteszik azokat a kérdéseket, amiket a rajongók fejében már régóta megfordultak, de sohasem merték őket megkérdezni (pl. tényleg mindenki szexelni jár a holofedélzetre? mi történik, miután az Enterprise felvette a kapcsolatot egy új fajjal, segített nekik, aztán továbbállt?). Gyakran humorizálnak a Star Trek mindenki által ismert kliséivel. Mikor a doktor véletlenül rossz hajóra száll és azt hiszi, egy alternatív univerzumba került... stb...

A sorozat legnagyobb érdeme, hogy nem paródia és nem is mindenestül vígjáték. Egy teljesen korrekt, a kánonba simán beleillő Star Trek széria, hajóval, legénységgel, akcióval, felfedezéssel - az új sorozatok közül ez az első, ami a korábbi, különálló epizódokra épülő "Star Trek formulát" használja -, egy kicsit viccesebben és főként ironikusabban tálalva. A hangulat nagyon "Star Trek-es", főként Az új nemzedék világát idézi meg (Riker, Troi és Q fel is tűnnek egy-egy epizódban). Aki a Discovery-ből és a Picard-ból a "Trekességet" hiányolja, az itt bőven megkaphatja.

A karakterek is jól eltaláltak, a főszereplő négy zászlós négyféle munkahelyi attitűdöt testesít meg. Mariner, aki a kapitány lánya, de titkolja a szabályokra fittyet hányó, "én vagyok az ász" típusú munkaerő, aki unortodox módon, de mindig megoldja a helyzetet. Boimler a lelkes törtető, akinek álma az előléptetés és szívesen nyalja a felettesek fenekét, de tapasztalatlanságával és önbizalomhiányával saját magának tesz keresztbe. Tendi a naiv újonc, aki számára minden feladat egy új kihívás, minden pillanat egy apró csoda. És Rutherford, akinek a legjobb barátja a térhajtómű és még szabadidejében is a munkára gondol, de tényleg szerelemből és nem önérdekből csinálja. A főtisztek kevésbé kidolgozottak, ők inkább egy-egy klasszikus Star Trek sztereotípiát személyesítenek meg (Ransom, a Kirk/Riker típusú macsó, T'Ana, a McCoy/Pulaski-féle zsörtölődős doktor, Shanxs, a mindent felrobbantani akaró biztonsági főnök), de jól eltaláltak és számos derűs pillanatot szereznek a nézőnek.

A legnagyobb gyengesége a sorozatnak, hogy olykor túlságosan is önismétlő - például szinte mindegyik részben ugyanaz a felállás (Mariner+Boimler, Tendi+Rutherford) -, és olykor nem bontja ki eléggé a karakterekben, illetve a köztük rejlő lehetőségeket. De ez egy tízrészes, epizódonként félórás rajzfilmsorozatban persze nehéz. Összességében egy vicces, szórakoztató és ízig-vérig "Star Trekes" produkciót kapunk Mike McMahan-ék műhelyéből.

2020-10-06 21:43:01 Rituska #3860

Északi krimi filmek kedvelőinek különösen ajánlom figyelmébe a Holtszél (Deadwind) című netflixen elérhető sorozatot. Az első évad igazán remek volt, most kezdem a másodikat :)

2020-10-03 11:38:34 elzablues #3859

Az AHS Apocalypse és a Cobra Kai kapcsán kérdezném, érdemes-e belekezdeni bármelyikbe is.

2020-10-03 10:34:10 caulfield #3858

Míg a Raised by Wolves tekintélyt parancsoló módon rajtolt az első részekkel, addig a későbbiekben mintha saját nimbuszának rabjává vált volna. Talán az emberi dráma színpadiassága jelzi ezt a legjobban, és így a merészsége is öncélúbbnak hat. A felmerülő talányok kapcsán is erősen öntömjénezőnek tűnik a sorozat. Bár kétségtelenül a maga nemében egy figyelemre méltó ego trip, vonzó képekkel, terebélyes (de némileg dagályos) jelképrendszerrel megspékelve.
Legalább a végére az kiderül a bolygóról, hogy egy kukacos alma.
Azok az ateisták viszont inkább antiteisták, bár nyilván nincs más választásuk minthogy fegyvert ragadjanak a hitükért, ha túl akarnak élni.

2020-09-18 09:54:04 ryood #3857

szept 30-án érkezik a South park egyórás covid-epizódja! :)

2020-09-15 22:25:34 tomasso #3856

A kalifátus

Érdekes, izgalmas, életszerű, aktuális, drámai, elgondolkodtató.

Intenzív svéd sorozat, üresjárat nélkül. Tökéletesen felépített hatásmechanizmussal robog végig a 8 rész, a befejező epizód ráadásul akkora gyomrost mért rám, hogy végül kiütéssel győzött.
Fókuszban az Iszlám Állam, és egy tervezett svédországi merényletsorozat, amit minden erővel igyekeznek megakasztani a rendvédelmi szervek, egy Szíriában ragadt svéd nő, Perin segítségével.

Nem túlzás, de számomra az elmúlt évek legjobb sorozata ez. A Netflixnek pedig jár a pirospont, a sok hulladék film között igazi kincsek is meglapulnak.

2020-09-14 08:22:52 agymosott09 #3855

Az elmúlt másfél évben összesen 1 db sorozatot néztem, mivel totál tele volt a hócipőm az egész műfajjal. A Raised by Wolves-ra egyrészt afféle katasztrófaturistaként voltam kíváncsi, másrészt Ridley Scott vizuális fantáziája vonzott, de abszolút kellemes meglepetésként értek az eddigi részek. Minden szempontból megállja a helyét, a színészi játék frenetikusan jó, a sztori ügyesen kikerüli a szokásos szappanopera-csapdákat, a vizualitás pedig bámulatos. (Több helyen visszautal a Metropolisra egyébként). Ez eddig közel hibátlan. Kíváncsi vagyok, mikor rontják el. Ha az évad végéig kitartana a szufla, az már csoda lenne.

előzmény: VVega (#3852)

2020-09-06 14:12:23 VVega #3854

Rendben van.

előzmény: BalaKovesi (#3853)

2020-09-06 08:10:50 BalaKovesi #3853

Nekem az előzetesben kicsit gyengének tűnt a CGI, a kész sorozatban milyen?

előzmény: VVega (#3852)

2020-09-05 23:54:08 VVega #3852

Raised by Wolves

Szenzációs. Az első két rész alapján nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti a sci-fit.

2020-08-30 20:16:06 Ubul #3851

hopp, ez nem az amire gondoltam ,sry :) (kár, hogy nem lehet hsz-t törölni)

előzmény: kaamir (#3850)

2020-08-27 08:37:12 kaamir #3850

The End of the F***ing World S01

Jól indul, az első pár rész hatalmas élvezet, miközben még tartalmasnak is mondható. Aztán sajnos egyre több a sablonmegoldás, ellaposodik a sorozat, hogy az utolsó részre összekapja magát. Írói szempontból felemás: néha brutál jó mondatokat adnak a szereplők szájában, néha viszont csak úgy tudnak kimászni egy helyzetből, hogy túltolják a két főszereplő kommunikáció-képtelenségét. Ellenben mindvégig maximális empátiával állnak az outsider hőseikhez, és ez igazán szimpatikussá teszi a sorozatot.

Az már nem annyira, hogy csak nehezen tudták megtölteni a nyolc részt. Gondolom ezért is kellett, mintegy időhúzásként a két nyomozóhölgy, akik viszont sokat nem tesznek hozzá. Nem úgy a két főszereplő - miattuk bőven megéri végignézni.

Még nem tudom, hogy kap-e egy esélyt a második évad, én ezt így kereknek érzem. Nem hiszem, hogy bármi értelmeset hozzá tudnának még tenni.

2020-08-15 10:57:41 Kempesbaba #3849

Ez tipikusan az a sorozat (ide sorolom még pl az Agymenőket is),aminek az alap sztorijában nincs több 3-4 évadnál. De a pénz nagy úr,nehéz neki ellenàllni.

előzmény: kaamir (#3848)

2020-08-15 10:23:37 kaamir #3848

Modern Family

Az első 3-4 évadot imádtam anno: friss volt, vicces és még szerethető is. Aztán, ahogy lenni szokott, átment az egész rutinba, kiszámíthatóságba. El is kaszáltam valahol a 7-8. évad között, de most megnéztem az utolsó két évadot (igen, néhány évad így kimaradt, de igazából nem maradtam le semmiről :D).

Nagy meglepetések nem értek, mindenki (színész, rendező, forgatókönyvíró) csuklóból hozza a kötelezőt, és persze csak semmi újítás, kockázatvállalás. Kár, mert sok helyen lehetett volna borítani a status quo-t, és új irányba vinni a dolgokat. Mivel ez nem történt meg, megmaradt kellemes, semmi extra néznivalónak.

Nem bántam meg, hogy végül végignéztem, de megkönnyebbültem, amikor végre vége lett.

2020-08-15 10:03:36 kilépett felhasználó #3847

Nem akarom alapjaiban aláásni, az amúgy gyenge lábakon álló kijelentéseket a sorozatról, viszont emlékeim szerint nem volt feminista propaganda a kampányban, de ha volt is valamelyest(ami azért nyilván nem lenne meglepő a mostani médiahangulatban) a sorozatra ne fogjuk már rá megint, hogy feminista, mert női kulcsszereplők is voltak benne gazdagon. Voltak, de kapták az erőszakos jeleneteket (ide írnám a példákat, de aki látta a sorozatot annak kapásból eszébe jut fél tucat epic jelenet), valamint a női praktikák és negatív jellenvonások ugyanannyira és kendőzetlenül lettek bemutatva. Persze, a sorozat színvonalcsökkenésével egyenes arányban a szappanbuborékok felbüfögése lett inkább mérvadó.

előzmény: agymosott09 (#3846)

2020-08-14 22:45:44 agymosott09 #3846

Jó, hát ha azt vesszük feministának, hogy valaki elfogadja, hogy a nők is lehetnek árnyalt karakterek, nem pedig együgyű háziállatok, akkor igen. De nálam a feminista azt jelenti, hogy a napjainkban népszerű neo-marxista konteót népszerűsíti a patriarchális elnyomásról. Ilyesmiről meg szó sincs a Twin Peaksben. A női karakterek nem áldozatai a nemi szerepeknek, hanem élnek és visszaélnek a nemiségük adta lehetőségekkel, még a gyengeségüket is fegyverként használják a játszmákban, amelyekről általában jóval többet tudnak, mint az egyszerűbb és könnyebben kiismerhető férfi-karakterek. Erre jó példa Truman sheriff és Josie viszonya, valamint Audrey egész karaktere. Érdekes módon amúgy a feminista kritikáknak nem ezzel van baja, hanem azzal hogy "esztétizálja", sőt, "fetisizálja" a nők elleni erőszakot.

Ami a Trónok Harcát illeti, az például egyértelműen feminista propagandaalkotás lett, a könyvekben is van ugyan érezhetően szándékos female empowerment (ezzel nincs is baj egyébként), de a sorozat minden finomkodás nélkül a mainstream médiából egyébként is ömlő ideológiát közvetíti, eléggé vulgáris formában, erőszakot téve a könyv mélyebb és igazabb megközelítésén. Vicces módon itt is az volt a feminista kritika tárgya, hogy a nők elleni erőszakot a szórakoztatás tárgyává teszi, holott a sorozat jó 90%-a a férfiakkal szembeni erőszakot teszi a szórakoztatás tárgyává.

előzmény: dézi (#3839)

2020-08-14 17:52:00 dézi #3845

ezekről a filmekről még nem tudok nyilatkozni, de 1-2 tervben van közülük.
az On Becoming... is érdekel, még nem ismertem, köszi! a GLOW-t elkezdtem, nem tűnt rossznak, de nem folytattam még, lehet, arra is rászánok még egy kis időt, a Mildred Pierce viszont nem fogott meg, de azzal is lehet, hogy még próbálkozok, mert sokan ajánlják. az Euphoria szintén nem fogott meg egy rész alapján.

előzmény: guybrush (#3844)

2020-08-14 14:19:28 guybrush #3844

Annyi észrevételem lenne, hogyha valamiről a marketingje azt állítja, hogy feminista, akkor egy valami egészen biztosan kijelenthető vele kapcsolatban: nem feminista. Ilyen a Black Christmas (2019), Mary Queen of Scotts (2018), The Nightingale (2018), a The Other Lamb (2020) + a woke Disney úgy általában.

Komplex, többdimenziós női karakterekre viszont a Westworld nagyon jó példa (az első két évad, a harmadikat elcseszték) + Ezeket is ajánlom: On Becoming a God in Central Florida (nekem most ez a kedvencem), Mildred Pierce (2011), GLOW (az első két évad, később szerintem egy kicsit túltolták a népnevelést), Fleabag, Euphoria.

2020-08-14 11:06:40 dézi #3843

a Westworld is olyan, hogy sok feminista szereti (nekem nem tetszett annyira az első rész), de egyébként a Trónok harcáról is nagy viták mentek korábban, hogy feminista-e vagy sem... szóval feministák közt sincs éppen egyetértés, hogy mit is nevezünk feminista sorozatnak / filmnek. de igen, nálam kb ez, amiket leírtál már elég (+ ha tetszik is).

előzmény: caulfield (#3842)

2020-08-14 10:52:48 caulfield #3842

Ha jól értem itt azok a sorozatok játszanak, amelyek rendelkeznek komplex női karakterekkel, akik fontosságukban felnőnek a férfiakhoz. Plusz gondolom az sem árt, ha ezek a nők beszélgetnek egymással női dolgokról. Így szinte valamennyi sorozat megfelelhet - az összetettség és a fontosság eleve emancipatórikusságot tükröz. Inkább úgy tűnik, hogy csak az ízlésen múlik az egész.
(Simán beférhet olyan “fiús műfajú” cucc is, mint például a Westworld.)

előzmény: ender1112 (#3841)

2020-08-14 00:59:38 ender1112 #3841

A Fleabag marhajó, szvsz nem feminista (mer ugyi attól nem lesz feminista egy film, mert nő a főszereplő).
Éppen ezért nem feminista sem a Twin Peaks, sem a Gilmore Girls.

előzmény: caulfield (#3836)

2020-08-13 23:35:28 kilépett felhasználó #3840

Ugyan ilyen spam kommentet lejtett a Revengere is: (fogjuk rá). Szóval ez az újabb bullshit is pont ennyit ér. Valamint, minden izmus lsd. feminizmus szintúgy

2020-08-13 23:10:49 dézi #3839

miért "szegény"? hát úgy, hogy pl. az alapsztori igencsak feminista téma (a régi sorozatra gondolok), azon kívül pedig komplexek a női karakterek, ugyanolyan fontosak, mint a férfiak stb. számomra inkább feminista, mint nem az, de persze bele lehet kötni (de kb minden sorozatba, ha már itt tartunk).

előzmény: agymosott09 (#3837)

2020-08-13 23:05:18 dézi #3838

abból szintén csak 1 részt láttam, nekem nem jött be, de tudom, hogy sokan (feministák is) szeretik.

előzmény: caulfield (#3836)

2020-08-13 22:40:51 agymosott09 #3837

Szegény Twin Peaksből hogyan lett feminista(barát) sorozat? Az angolszász feministák Lynch fejét követelik már évek óta.

előzmény: dézi (#3833)

2020-08-13 22:35:53 caulfield #3836

A Fleabag is kimaradt, vagy nívótlan?

előzmény: dézi (#3835)

2020-08-13 21:05:52 dézi #3835

azt nem láttam, 1-2 részt láttam belőle talán, de ide lehet érteni valóban (bár nekem az a pár rész nem annyira jött be). ja, amúgy nyilván nem teljes lista, csomó mindent nem láttam még, csak tervben vannak, ami később felkerülhet (pl. Killing Eve, Bancroft, Good Girls, Good Girls Revolt stb.)

2020-08-13 20:45:16 BonnyJohnny #3834

Jól láttam, hogy hiányzik a Gilmore Girls? :O

előzmény: dézi (#3833)

2020-08-13 19:18:08 dézi #3833

itt van pár listám, ha valakit érdekel:
feminista(barát) sorozatok + minisorozatok; legjobb vígjáték sorozatok

2020-08-06 00:21:10 Rorschach #3832

Black Earth Rising

Nagyon erős a Black Earth Rising felütése: a ruandai népirtás felelőseinek perbe fogásáról szóló, főként európai-afrikai sztori, egy leheletnyi John Goodmannel, hogy azért egy kellemesen ismerős amerikai vonal is legyen.

Ami még jobb, hogy nem csak a markolás volt nagy, de hellyel-közzel rá is fog a sorozat a témáira, már egy nyolc részes minihez képest. Ezer százalékig biztos vagyok abban, hogy mélyebben, húsba vágóbban is bele lehetett volna menni Ruanda/DRC helyzetébe, de nagyon tetszett az is, amit ehelyett végül kihoztak a sztoriból az oldalakon túlmutató korrupcióval. Plusz tetszett az is, ahogy a sorozat a végére levetkőzi a fekete-fehér jellegét, bár a sárga boríték tartalma valami elképesztően kiszámítható volt az ötödik perctől kezdve, és az utolsó előtti rész végéig húzni a nagy felfedést, hát, finoman szólva nem volt egy okos ötlet.

De ezzel együtt sem bántam meg a darát - az első két rész fantasztikusan jó és bár a sztori kisebb-nagyobb mértékben megbicsaklik később, a színészek pont olyan piszok jó munkát végeznek a maradék részek alatt is, mint a történet elején. Kis túlzással már ezért is megéri megnézni a Black Earth Risingot, a főszereplővel az élen szinte minden színésznek alkalma nyílt nagyon nagyot játszani, és éltek is vele, e fronton baromi erős a sorozat.

Akinek bejött Az elszánt diplomata (vagy bejött volna, ha a párkapcsolati szálat nem erőltetik annyira a politika ellenében), az bátran tehet ezzel is egy próbát.

2020-07-16 08:39:42 kaamir #3831

After Life

Nem annyira ismertem korábban Ricky Gervais munkásságát, csak pár stand-up láttam tőle. Volt, ami vicces volt, akadt, amelyik nem. De hogy ekkora szíve van a csávónak, azt nem gondoltam volna. Mert az After Life nem egy különösebben vicces sorozat, sőt igazából akkor a leggyengébb, amikor Gervais-ből előtör a stand-upos. És akkor a legjobb, amikor nem történik a világon semmi, csak nézzük ezeknek az imádnivaló figuráknak az életét, mindennapjait. Mindenki olyan angolosan hóbortos, különc, emberi.

Jobbnál jobb jelenetek, pazar színészgárda, életszagú melankólia, szívmelengető pillanatok - megéri tenni vele egy próbát.

2020-07-13 11:26:53 Xuja #3830

Pár sori amihez mostanában szerencsém volt:

Handmaid's Tale S03

Érezhetően gyengült a színvonal, de azért még nézős, ráadásul az utsó 2-3 részre azért sikerült felpörgetni a dolgokat.

I'm Dying Up Here S01-S02

Ez egy elég kellemes meglepetés volt, kár hogy csak két évadot élt meg. A 70-es évek stand-up palettáját mutatja be pár feltörekvő humorista (és egy klubtulajdonos) szemszögéből, és az egész nemcsak baromi hangulatos, hanem kiváló humorú is (nagyszerűen egyensúlyozva a tahóviccek és a kifinomultabb popkulturális utalások között), mindezt abszolút szerethető karakterekkel. Elég hangsúlyosak a drámai szálak is, itt már azért kicsit bele-beletörik az alkotók bicskája, de nagy gond nincs vele. És az a befejezés.. Nem egy remekmű összességében, de bátran ajánlom (HBO GO-n már csak a második évad van fent sajnos).

Twilight Zone S01 (1959)

Ez egy igazi klasszikus, ennek ellenére nem "szerettem" azonnal bele, de pár rész után sikerült ráhangolódnom. Nagyon dióhéjban: arról szól hogy hétköznapi emberek kerülnek cseppet sem hétköznapi helyzetekbe, és erős a sci-fi (de sokszor ink fantasy) vonal, emellett az alkotók kiválóan adagolják a drámát és a plot twisteket is. Sok esetben a csavar előre látható (de a csavarhoz vezető út attól még szórakoztató) és a részek színvonala is erősen hullámzó, de az élmény összességében így is erős, továbbra sem tervezek részeket kihagyni :)

2020-07-09 09:48:28 Ubul #3829

és akkor ott a Better Call Saul...sokak szerint "tökéletesebb" :) :) :)

előzmény: BalaKovesi (#3828)

2020-07-09 04:22:53 BalaKovesi #3828

Röpke másfél hónap alatt megnéztem a Breaking Badet, nagyjából 10 perce végeztem vele, szóval friss az élmény. Sokk. Egy szinte tökéletes sorozat tökéletes lezárással.

2020-06-14 15:44:29 Rorschach #3827

Jeffrey Epstein: Filthy Rich: Kis utánaolvasás után fel voltam rá készülve, hogy ez halovány lesz, de még így is meglepett a végeredmény. Nemcsak, hogy erőtlen ez a mini, és lenyűgözően lavírozik a történet fonalán anélkül, hogy a kényelmetlen kérdéseknek akár csak egy pillanatra is a közelébe kerülne, viszont kifejezetten káros is - az egyetlen dolog, amit nálam elért, az volt, hogy teljesen más szemmel nézzek a sorozat által bemutatott "áldozatokra."

Simán kihagyható, akit érdekel a téma és rászán négy órát, az inkább olvasgasson a neten, többre megy vele. Nem tudom, az egyébként doksikban tök erős Netflixen mit kereshet ez a sorozat olyanok mellett, mint pl. a Dirty Money.

2020-06-03 10:07:52 Xuja #3826

Liar

Összességében pozitív a véleményem, jó kis sori kerekedett ebből ki, központba helyezve a hazugságok szerepét, jelentőségét és okait a karakterek interakciói között. A sztori fordulatos, végig tartogat meglepetéseket. Ellenben a kivitelezés inkább csak tisztességes iparosmunka, ráadásul mindkét (amúgy mindössze 6 részes) évadban a közepén kissé leül a cselekmény.

2020-05-23 15:58:06 Rorschach #3825

Hát én most önszántamból biztos nem nézek semmit tőle egy darabig :) Nem bírnám idegekkel, ha három évadon át a csillagot is lehozná nekem az égről, hogy aztán húzzon egy Watchment és az utolsó részekre meggyalázzon mindent, amit odáig aprólékos műgonddal felépített.

Viszont, megnéztem a The Haunting of Hill House-t, ami nagyon tetszett, és bátran ajánlom mindenkinek.

Igaz, hogy nehéz volt az elején komolyan vennem és odafigyelnem rá, elképzelni nem tudtam ugyanis, mit lehet egy szellemházas horroron ennyi órán át húzni, két idősík ide vagy oda.

Aztán szép lassan kiderült, hogy egy elég vaskos történetet akar elmesélni a sorozat, ami 80%-ban inkább dráma, mint horror - szerencsére, amíg ugyanis a horror nagyrészt elment mellettem, a drámával meglepően egymásra találtunk. Fantasztikusan megírt párbeszédeket szállít a sorozat. Átérezhető, teljesen humán problémákat, gyarló karaktered ad, ráadásul technikailag kurvára ott van a Hill House, már elnézést a megfogalmazásért. Aki látta, tudja, melyik rész melyik húsz perces one shotján esett le az állam, de azon túl is jól néz ki a cucc, ráadásul marha jól van vágva.

Két negatívumot tudnék felhozni, egyrészt a színészek szerintem alig-alig tudtak felérni a feladatukhoz, ami értelemszerűen rombolja az összképet, másrészt pedig a sorozat utolsó húsz perce tartogat két-három olyan logikai erőlködést, ami szerintem nem hiányzott volna senkinek.

2020-05-22 16:56:43 Xuja #3824

Handmaid's Tale S01-02

Faszányos disztópikus dráma / thriller. Nem emlékezetes, de azért elismerésre méltóan hoz egy tartós jó színvonalat (és igaz ritkán, de valamikor meg zseniális). Ráadásul ha jól tudom, az első évad követi csak a könyvet, ez a második már saját kútfőből ment, és nem csökkent igazából a színvonal. A harmadikról mondjuk rosszakat hallani..

2020-05-13 10:58:45 Ubul #3823

és a Leftovers tőle? még nem kezdtem bele, de backlogban ott van, ideje lenne már.

2020-05-13 02:00:23 Rorschach #3822

Watchmen

Erre nehéz volt rávennem magam. Mind az eredeti képregényt, mind a Zack Snyder-filmet falom, két pofára, bármikor. Pontosan ezért mondom, hogy szerintem ne csináljanak folytatást a Watchmennek. Mert minek? Főleg ne Damon Lindelof csinálja. Finoman szólva nem vagyok a faszi legnagyobb rajongója, a Lost és a Prometheus után tudatosan igyekszem elkerülni mindent, amihez köze van, hát még ha egyenesen ő az egész sorozat ötletgazdája.

És akkor ebben a vidám, előítéletektől mentes hangulatban leültem az első rész elé, és tetszett. No be is raktam a következőt, és mit ad isten, az még jobban tetszett - a Watchmen egy kurva jó sorozat, és ódákat tudok zengeni róla.

Imádom, ahogy süt az egészből az átgondoltság. Mérnöki pontossággal van megszerkesztve és prezentálva a történet, az pedig egészen fenomenális, ahogy a visszautalásokkal és a fan service-szel bánik a sorozat mind a hét órájában. 98%-ban kerüli a néző arcába mászást, úgy tol eléd ezer meg egy áthallást, hogy szinte észre se veszed. Zseniálisan ki van találva.

Emellett nem tudom kellő hangerővel beleordítani a nagyvilágba, mennyire tetszett, hogy folytatás címszóval nem ugyanazt a sztorit írták meg még egyszer, csak nagyobb, látványosabb, menőbb köntösben. Ez a Watchmen nem az a Watchmen, és mégis. Megvolt a '85-ös sztori, de már más világot élünk, más problémákkal. A tónus és a témák hasonlóak, de a kulcspontok és a karakterek már messze nem ugyanazok. Hihetetlen gazdag a világ, amit Moore-ék megteremtettek, Lindelofék pedig harminc évvel később tovább bővítik azt. Teljesen organikus az egész, szinte semmi nem lóg ki a hozzátoldások közül. Követendő példa minden folytatás számára, pláne ha klasszikushoz nyúlnak hozzá - nem lelketlen múltidézés, hanem érdemi továbbgondolása a réginek, fantasztikus.

Összesen kettő dolog van, amibe bele tudok kötni. Egyrészt a képregény befejezését vitték tovább, ami egy hardcore fanból biztos elismerő hümmögést vált ki, de nekem a film megoldása jobban tetszett (ne verjetek meg plíz). Másrészt pedig az eredeti sztori végén nyitva hagyott Rorschach naplója szálról kicsit talán túl elegánsan hallgat a sorozat a teljes hosszán át. Ezt leszámítva nagyon-nagyon jól szórakoztam a sorozat mind a hét része alatt. Kegyetlenül meg van írva a Watchmen, méltó folytatás.

Csakhogy.

Csakhogy a sorozat itt nem ért véget, mert a Watchmen kilenc részes. És boy, Dr. Manhattan színre lépésétől a maradék két rész egész végig azon dolgozik, hogy páros lábbal megtiporja mindazt, amit a sorozat addig felépített. Damon Lindelof kimutatja a foga fehérjét és nyilvánvalóvá válik, hogy 1: pocsék a Dr. Manhattanje, nem tudja megírni ezt a karaktert, és 2: szálakat előkészíteni, labdákat feldobni, bonyodalomban ezerrel szart kavarni azt tud, de történetet lezárni azt kurvára nem. Bántóan bugyuta kétdimenziós hányat a Watchmen vége önmagában is, de ha az első hét óra közel tökéletes építkezésének fényében nézem, akkor ez bizony felér egy arcon köpéssel. Botrányosan rossz, két rész alatt a mennyből a pokolba by Damon Lindelof.

2020-05-06 13:05:47 Ubul #3821

Undone S01

És végül sikerült leadálni így kb. 3/4 év után...szomorú, mert egybe jött ki, és eltűnik gyorsan a süllyesztőbe, szomorú, mert alig 22 perc egy rész, szomorú, mert 8 rész az egész évad...és szomorú, mert jön a 2. évad
Mert b**us, ezt nem lenne szabad folytatni. Tudom, van benne kraft, de azzal nagyon egyoldalúvá tennék az egész keretes részt, és ok, hogy cliffhanger a vége, de legalább olyan, amin az ember elgondolkodik, mint anno az Eredet végén.
Nagyon jó volt látni egy ilyen sorozatot, a feldobott témáit a gyászról, a traumafeldolgozásról, a boldogság görcsös vagy épp "try-not to try" keresésével és teli volt érzelmi csúcspontokkal. És akkor ott van mellette a mentális betegségek, a skizofrénia.

Sok ilyen sorozat kéne.

2020-05-05 21:46:29 Xuja #3820

The Office (UK)

Hát, egy élmény volt.. az a jelenet a fináléban amikor Dawn visszajön, felejthetetlen. Kicsit féltem, mert a remake eléggé bejött és Steve Carrell-en kivül nem tudtam mást elképzelni erre a szerepre, de Gervais minden várakozásomat felülmúlta. Iszonyat kinos volt nézni (jó értelemben!)

Viszont ami nem tetszett, hogy ilyen kis rövidke volt, és a mellékkarakterek igencsak elsikkadtak (kivéve Keith, de neki is adhattak volna több jelenetet). Illetve kicsit ez a doku stilus is erőltetett (sok) volt néhol, de mindenképp érdemes megnézni! (Főleg hogy cirka 7-8 óra az egész).

2020-05-05 14:27:01 BalaKovesi #3819

Gondolom a mostani helyzetek miatt egyelőre nem szinkronizálnak, de nem biztos.

előzmény: NikoO95 (#3818)

2020-05-05 14:19:55 NikoO95 #3818

Sziasztok, engem az érdekelne, hogy miért nem szinkronizálták a harmadik évadtól a sorozatot?!
Valaki tud erről valamit? A válaszokat előre is köszönöm!

2020-05-04 17:20:14 BalaKovesi #3817

Westworld III

Valaki nézi még innen ezt a sorozatot rajtam kívül? Szerintem érdemes, bár én a második évadot is eléggé szerettem, az internetes vélemények alapján a legtöbben pedig pont aközben/-után hagyták abba. Majd lehet írok róla valami terjedelmeset is hamarosan, csak most az érettségi elveszi az időm jó részét, ezért rövidre fogom. Azért meg lehet dícsérni a készítőket, hogy igyekeztek hallgatni a nézőkre, és próbálták kijavítani az eddigi évadokban sokat szidott elemeket, így egyszerűbb lett a történet, viszont vannak benne hülyeségek is. Olvastam panaszokat arról is az előző évad(okkal?) kapcsolatban, hogy túlságosan el van nyújtva a sztori. Ez eljutott gondolom Nolanékig, így 10 helyett csupán 8 részes a Westworld III, viszont még így is sokszor érzi azt az ember, hogy kb nem történik semmi, csak toporzékolunk egy helyben, a vége viszont kicsit összecsapott. Valamint az is elmondható, hogy ez már nem az a Westworld, mint ami még az első évad idején volt. Persze nem gond a helyszínváltás, hogyha közben olyan filmek jutnak eszünkbe, mint a Szárnyas fejvadász, a Harcosok klubja vagy a Terminator, csak így közben valahogy a saját hangját nem találja az évad. Remélem a következőre sikerül, és a játékidőt is sikerül arányosan elosztania a szereplői között. Az viszont még mindig elmondható, hogy a Westworld egyik legnagyobb erőssége Ramin Djawadi és az ő zenéje. Bár ebben is gyengébben teljesít szerintem az évad, mint elődei (erős túlzással sajnos kb alig maradt Radiohead zene, amit nem használtak már fel korábban). Lehetett volna sokkal jobb is az új évad, de én jól szórakoztam, meg is tudott lepni párszor, ez a heti egy rész dolog ez esetben nem zavart, és a hülyeségek mellett vannak értékei is.

Azoknak is, akik nem nézik:

Pink Floyd | Bowie

2020-05-02 08:08:12 kaamir #3816

Better Call Saul S05

Ebből az évadból is simán tudnék mondani 4-5 zseniális pillanatot, összességében mégis a leggyengébb etapnak gondolom.

Jó és meglepő fordulat, hogy ezúttal Kim bukására koncentráltak, én erre egyáltalán nem számítottam. Csak ezen kívül minden más lapos: Saul/Jimmy nem igazán változik, Mike pedig már-már unalmas. A legnagyobb baj pedig az, hogy a mellékszereplők rengeteg időt rabolnak, de nem tudnak semmit hozzátenni az egészhez. Nacho, Lalo, Fring tök feleslegesen kap ekkora teret, Hank felbukkanása pedig sima fan service.

2020-04-25 18:46:28 Xuja #3815

Wire S04-S05

Az utolsó két évad talán még az eddigiekre is rátett egy lapáttal. Hatalmas élmény volt a sorozat, a befejezés sem okozott csalódást, miszerint megy minden tovább, ahogy eddig is, nem nyeli el a rossz a méltó büntetését, marad ugyanaz a szar, korrupció, kilátástalanság stb Tud valaki ennél is jobb sorit? :)

Daredevil S02

Azokhoz csatlakoznék akik szerint itt a több kevesebb végeredményt eredményezett. A Megtorló szála remekül indul és kötődik hozzá számos zseniális jelenet (az egyik az egész eddigi sorozat legdrámaibb és legmeginditóbb monológja) de aztán a végére elfogy a kraft: dicstelenül semmilyen lesz. Elektra is hasonlóan remek karakter, talán még ambivalensebb és érdekesebb, de sajnos az ő szála számomra sokkal érdektelenebb és súlytalanabb volt, B kategóriás megoldásokkal és logikátlanságokkal fűszerezve.

2020-04-25 18:32:51 ryood #3814

és megvolt a Broadchurch is. nagyon tetszett. összetett, sok szálon futó, szövevényes, azért, de követhető, fordulatos, őszinte, árnyalt. talán a színészi alakítások teszik teljesen felejthetetlenné a mélyen szomorú és tragikus, felkavaró, nagyon emberi történetet. zene: Olafur Arnalds, mit mondjak, nem is találhattak volna jobbat ehhez a komor hangulathoz.

2020-04-17 10:41:32 ryood #3813

terveztem már egy ideje (pár éve) de valamiért csak most jutottam el az Umbre (Az árnyak) című román sorozathoz, melyet az HBO gyártott. még friss az élmény, nem tudok rá "távolságból" tekinteni, mélyrehatóbban értékelni, de az biztos, hogy csak szuperlatívuszokban írhatok róla bármit is. román (kelet-európai) Gomorra. méltó párja az olasz mesterműnek. lassan, és "kicsiből" indul el, építkezik tovább egy egészen szövevényes drámai, tragikus korképhez melynek fókuszában természetesen a szervezett bűnözés áll, amit realista eszközökkel, kegyetlen feszültséggel, kíméletlen naturálisan ábrázol. elképesztő karakterekhez döbbenetes arcok társulnak. ezek nem is színészek, gondolhatja az ember, hanem magukat játsszák. annyira igazi, önazonos mindenki. a határ a törvény képviselői, és megszegői között elmosódik. a második évadban kapcsolódik be a rendőrség. nem kellett sok résznek lemennie, hogy felismerjem: a nyomozó, aki próbálja leleplezi az alvilág bűnös tevékenységét semennyivel sem szimpatikusabb (mind eszközeit, stílusát, megjelenését, karakterét tekintve) mint, akiket üldöz. sőt! azon kaptam magam, hogy ne járjon sikerrel, persze kialakul azonosulás, rokonszenv (?) a történet k9zponti karakterével, Relu Oncesuval, és még ha alapvetően bűnöző is ő, tud az ember neki drukkolni. valahol érthetőek cselekedetei, motivációi, a jónak egy alternaív változatát igyekszik képviselni, adott esetben egész emberien viselkedik. szóval szerethető figura (mint a Gomorrában a nem kicsit kegyetlen Ciro Di Mario és Gennaro Savastano) .
még szót kell ejtsek a sorozat egészen fura, pimasz, legtöbbször sötét humoráról. ami folyton jelen van, még a legkíméletlenebb akciók idején is.
technikailag pedig hibátlan az egéaz. csodás (főleg) kézikamerás felvételek, brutális színészi alakítások, intenzív baljós, komor hangulatú zene, és magabiztos vágás, meglepő húzásoktól nem riadó forgatókönyv, lebilincselő történetvezetés. a végén, csak anynit kívánhatok: legyen negyedik évad!

2020-04-14 15:09:23 Xuja #3812

Wire S01-03

Ez tényleg a legnagyobbak között van, egyszerre grandiózus és aprólékos mestermű, amely komplex és részletgazdag látleletet ad a szervezett bűnözésről, korrupcióról, bürokráciáról, a modern emberi kapcsolatokról és még lehetne folytatni a sort. A karakterdinamika is lenyűgöző: egyaránt találhatunk szimpatikus és kevésbé szimpatikus szereplőket a törvény mindkét oldalán, ez adja igazából a hitelességét. Mindamellett, hogy az atmoszféra sokszor meglehetősen nyomasztó, a sorozatnak elég jelentős humor és szórakoztatás faktora is van, szóval abszolút nem a száraz drámák közé tartozik.

Witcher S01

Nagyon felemás, néha mintha egy gagyi TV fantasyt látnék a Film+ kora esti kínálatából, de vannak egészen erős részei is. Alapvetően az évad koncepciójával is voltak nekem problémáim, de összességében szórakoztató kis GoT pótlék lett belőle. A második évadra javulást várok (ehhez szerintem azért sok minden adott) és akkor nézős maradhat.

2020-04-09 11:24:44 Kempesbaba #3811

Így van,egy ilyen befejezés jó ötlet lenne. Szegény Richard Armitage-et külön sajnálom,mert csak olyan sorozatban láttam ahol kinyírják :D