Tévésorozatok 👁

(vissza a topikok listájához)

2019-11-18 12:17:35 Ubul #3709

bepróbáltam hétvégén a Legion-t, olyannyira mindfuck az egész, hogy az első évad lement egy este alatt. Majd tegnap újrakezdtük, immár feleségemmel, meglepően még érti is :D (majd a 2. évadtól lehet nem fogjuk :D )

zseniális a sorozat amúgy

2019-11-17 22:40:58 agymosott09 #3708

Hát, ez a The Haunting of the Hill House minden, csak nem zseniális. Érezhetően nagy pénzt raktak a produkcióba, a sztori maga azonban egyáltalán nem úgy tépi az idegeket, ahogy azt egy jó horrortól elvárható. A vége meg végképp lenullázza azt is, ami középtájékon lassan felépülni látszott.

előzmény: HejjaX (#3692)

2019-11-16 10:50:12 Kempesbaba #3707

Nem nagy kockázat fogadni rá,hiszen a net tele van Gina Carano sorozatbeli karakterének képeivel.
Minden esetre ha lesz digi-dugi,akkor Mando-t ez a csaj lenyeli keresztbe,felböfögi,aztán kiköpi :DD

előzmény: Interracial Facial Creampie (#3706)

2019-11-16 01:49:39 Interracial Facial Creampie #3706

Mandalorian = SW jelmezekkel eljátszott, echte Disney-mese. A főhős egy vajszívű aranypofa, kész rejtély, hogyan lett belőle könyörtelen fejvadász. Bébi Yoda lebegő babakocsiban? Kiég a cuki meter!!! Várom, mikor bukkan fel a manapság kötelező harcos csaj (intergalaktik láv intereszt). :)

2019-11-14 17:38:56 Kempesbaba #3705

A zenét azért kérdeztem,mert nekem nagyon nem tetszett. olyan rossz értelemben ,,tévéfimes",mintha nem is nagyzenekar játszaná

előzmény: HejjaX (#3704)

2019-11-14 17:06:55 HejjaX #3704

Persze, majd elválik, de bizakodó vagyok. Az űr-western hangulata tényleg pompás. Bár az első, kocsmai jelenet nekem kicsit műmájer volt, de a második felére azért odatette magát.
A zenéje meg kurva jó, illik hozzá.

2019-11-14 10:18:33 Kempesbaba #3703

Amennyire keserű vagyok a jelenlegi trilógia miatt,úgy Mando története épp ellenkező hatást vált ki belőlem. Zseniális ez a western hangulat (láttam véleményt,ahol Sergio Leone stílusához meg Kuroszava-hoz hasonlítják). Mikor hősünk a puskáról leszerelt távcsővel hesszelte az ellent,tisztára mintha Clint Eastwood lett volna a sisak alatt! :))
Viszont a zenével kapcsolatban nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre...

2019-11-14 06:59:53 Ubul #3702

ellenben egy sorozatot véleményem szerint úgy kell nézni, ahogy egy filmet is szoktunk, teljes egészében (legyen mondjuk most az első évad)...egy 40 percbe mondjuk mindenki várakozását nehéz belesűríteni, másik oldalról nézve meg szerencsére sorozat, van mivé kifejlődnie magát :)

előzmény: HejjaX (#3701)

2019-11-14 00:53:19 HejjaX #3701

Roppant ígéretes, noha a várakozásokhoz nem ér fel (azt hiszem, ahhoz nem is lehet).

2019-11-14 00:26:02 ChrisAdam #3700

Ki nézte a The Mandalorian első részét? Vélemények?

2019-11-12 17:57:44 ArmaGedeon #3699

Köszönöm az ajánlásokat, ezeknek kb. a felét láttam/belenéztem, és tényleg a nagyrészük jó. A Harper Island mondjuk roppant gyenge tini-limonádé szerintem, és annak idején a Dead Set-tel sem tudtam mit kezdeni, e lehet, ennek adok még egy esélyt.

2019-11-12 17:54:37 ArmaGedeon #3698

Anno már láttam a Broadchurch-öt, most újranéztem - egyelőre - az első évadot; semmit nem veszített az erejéből, még mindig zseniális nyomasztás - 9,5/10. (Az S02-S03-hoz még nem volt szerencsém, azokról megosztóbb véleményeket olvastam, leginkább a 2.-ról.)

A Barry-t és a Mr. Inbetweent kivégeztem, merthogy egészen hasonszőrű sorozatok, egynek elmennek, de szerintem jövőre már nem fogok emlékezni rájuk, számomra csupán ujjgyakorlatok, semmi extra: 6/10-esek.

A Jordskott és a Zone Blanche 1. évadokat pedig párhuzamosan tolom, mindkettőnek a felénél járok, és nagyon meggyőzőek, főleg az utóbbi azzal az erős Twin Peaks-jellegű misztikumával. A Channel Zero S01 kínszenvedése után felüdülés ez a kettő. Jordskott: 7/10; Z. B.: 8/10 Ezek után felkészül a When They See - miután nagyon jó véleményeket hallottam róla.

(A Marianne-t meg ideiglenesen félretettem, irritált a sok erőltetett, idióta jump scare, ennek ellenére nem vészes, hátha egyszer újra kedvet kapok hozzá.)

2019-11-04 20:03:10 Ubul #3697

nekem az Ördögűző mondjuk bejött, bár azt is kaszálták két évad után
Tavaly ugye ott volt a The Haunting of Hill House
Chambers is tűrhető
The Terror 2. évada is jó lett
Tell me a story rossz kezdésből szintén jó lett
A Black Summer meg Zs lett végül, de nekem jobban tetszett mint az egész TWD

Meg amik eszembe jutottak most az elmúlt pár évből és korrekt vagy jobb horror sorozatok:

the river
origin
Harper's Island
helix
braindead

Persze ott van még a The Purge, vagy amit írrtál Marianne, vagy most a Chilling Adventures of Sabrina, a 2 évad után kaszált Outcast. Lehet válogatni, csak hát sokrétű a horror is, kinek ez, kinek az jön be a kategórián belül is

előzmény: ArmaGedeon (#3696)

2019-11-04 19:47:39 ArmaGedeon #3696

Channel Zero: valami komoly horror-nyomasztásra fájt a fogam, erre megnéztem az első évadot. Kb. a 3-4. rész környékén kezdett egyre jobban fárasztani, untatni mind a történet/forgatókönyv üressége, sehova-sem-tartása, mind a főszereplő semmitmondó karaktere, és az őt megszemélyesítő Paul Schneider irritálóan jellegtelen, egydimenziós, Steven Seagal-mélységű "játéka". A finálé pedig olyan szinten nem hatott rám, hogy nem is igazán emlékszem, mi az isten a lényeg az egészben. Pedig jól indult, és lehet, csak az történt, hogy nem én vagyok a célközönsége, szóval senkit nem beszélnék le róla, mert egyébként profin kivitelezett sorozat némi adrenalinfokozó jelenettel, ám számomra ennyi, nem több. "Hallmark-Twin Peaks". 5/10

Ui.: remélem, a többi évad jobb ennél.
Ui. 2.: míg alig győzzük a jobbnál jobb dráma-, krimi- vagy vígjátéksorozatok dömpingjét, addig horrorból eleve sokkal kevesebbet készítenek, ennek törvényszerűsége pedig az, hogy e zsánerben igazán minőségi szériákra csak elvétve bukkan az ember - nagy sajnálatomra.
Ui. 3.: a francia Marianne jobbnak tűnik az első 2 rész után, hátha...

2019-11-03 21:56:27 ZoLeEe #3695

Buffy the vampire slayer-t is okvetlen nézd meg, annál jobb nincs

2019-11-03 21:24:44 Mikeee #3694

Köszönöm a tippeket.

2019-11-03 18:32:11 Ragemarci #3693

Ha fantasy, Karácsonyra (12.20) majd lepd meg magad a Witcher sorozattal. Addig meg Ash vs Evil Dead, ha a viccesek is bejönnek

2019-11-03 18:18:59 HejjaX #3692

ezeket bepróbálhatod, az első zseniális, a másik aránylag jó:
The Haunting of Hill House
Marianne

2019-11-03 18:01:55 Mikeee #3691

Sziasztok, korábban írtam ide és ajánlottatok pár jó sorozatot. Most ismét kérném azt, hogy ajánljatok pár újat. A listámban az utolsó hármat itteni fórumozók ajánlották, mindegyik tetszett.

Elsősorban a fantasy, természetfeletti témájú sorozatok érdekelnek. Amiket eddig néztem:
Supernatural, Shadowhunters, Teen Wolf, The Vampire Diaries, The Originals, Legacies, Shannara Chronicles, Discovery of Witches, The Fades, Witches of East End

Ezekhez hasonló lényes(vámpír, démon, szellem, vérfarkas, boszi, angyal, stb) sorozatokat keresek. Tudtok ajánlani néhányat? Köszi.

ui: a Stranger Things első évadát végignéztem, de nem fogott meg, bár lehet adok neki még egy esélyt...

2019-11-03 00:15:55 Rituska #3690

A "legjobb netflixes sorozat" aranyérmese nálam A nagy pénzrablás. Már csak egy rész van hátra az első évadból, le a kalappal, régen tapasztaltam magamon ilyen intenzíven a függőség tüneteit.

2019-10-23 19:18:31 Ragemarci #3689

Szuper Off:

Hát jó. Nekem meg, ami sekélyes, az nem lehet hatalmas élmény, sem zseniális, függetlenül attól, hogy mások annak gondolják. Meg mondom, nálam van egy negatív felhangja ennek a szónak, amiről nem te tehetsz, gyerekkori trauma állhat a háttérben. xD

2019-10-23 19:10:00 pietro #3688

Akkor pláne kíváncsi lennék, te mit szólsz majd a sorozathoz, ha megnézed. Snyder féle akcióorgiákra nem szabad számítani.

"Viszont, ha a GoT sekélyes neked, akkor jó eséllyel a Watchmen film is az volt. Nekem meg mindkettő hatalmas élmény. Ez van"

Ezzel most mit akarsz mondani? Élménynek attól még lehet hatalmas élmény (ahogy a Trónok harca első évada is az volt nekem, sekélyesség ide vagy oda), és egy ultramély Bergman vagy Fellini film is lehet gyenge élmény, attól még, hogy nem sekély. A film ugyan tényleg nem volt nagy élmény amúgy ettől független, de már olvastam a képregényt és utána egy adaptáció amúgy is hátrányból indul. Ellenben a képregény hatalmas élmény volt, egyik kedvencem.

előzmény: Ragemarci (#3687)

2019-10-23 17:48:14 Ragemarci #3687

A Watchmen sorozatot nem láttam, csak a GoT részét szerettem volna kicsit tisztába tenni. Vannak benne persze kommersz elemek, de nem ez, ami dominál. Na ebben úgy látom nem értünk egyet. Nem baj az.
A Watchmen film a képregényhez képest az utolsó csavarnál tér el lényegesen, de ezt a sorozat figyelmen kívül hagyja. Ennyit tudok csak róla.

2019-10-23 17:30:11 pietro #3686

Nem arról van szó, hogy untatna, csak én meg ezt a részét látom másképp. A Watchmen előnyből indul, mivel a komoly kérdés(ek) vannak a középpontjában (eddig), ami köré kerekedik egy történet, míg a GoT-ban ez szerintem abszolút fordítva van. Ott ezek a dolgok, kérdések csupán eszközök, amik a történet köré kerekednek, hogy még szórakoztatóbb, fordulatosabb és élménydúsabb legyen, de valódi mélységeiben nincsenek kibontva, szerintem nem eléggé, azaz felületesen és ezért gondolom azt, hogy sekélyes. Szerintem nem is volt Martin célja ezeket fókuszba állítani, a történet tovább vitelén, az emiatt kissé (és néha nagyon) öncélú hatások kiváltásán és a szórakoztatáson túl, de soha nem is állította magáról, hogy szépirodalmi babérokra törne. A középmezőnyt természetesen még így is agyonveri. Lehet az én elvárásaim kifejezetten a GoT felé nagyobbak voltak, és csalódásom miatt látom ezt így és haragszom rá jobban (és nem a rajongóira, vagy kedvelőire) - számomra is ígéretesen indult, viszont azokat nem váltotta be - nem feltétlen többet, de mást vártam tőle.

Szerintem a Watchmen - legalábbis az eddigi reakciókat olvasva - sokkal inkább rétegsorozat lesz (a további részek függvényében persze változhat a véleményem), míg a GoT elég kommersz. És szerintem ennek ez a különbség az egyik legfőbb oka a sok közül, amiket fentebb írtam, tehát hogy elég felületes, ahhoz, hogy sokan befogadják, plusz persze a látvány, az explicit tartalom, stb... Persze ez nem jelenti azt sem, hogy aki a Trónok harcát szerette az a Watchment nem fogja és fordítva! A GoT-os hasonlattal valóban kicsit felültem az index hype-s hasonlatára, igaz, de nem üres vagdalkozás volt a részemről. Viszont ha offenzívnek érezted, akkor leírom: semmi bajom azokkal akik a GoT-ot a komolyabb kérdések megjelenítése miatt szeretnék - csak nem értek velük egyet (és a többség biztos, hogy nem ezért szereti, de velük sincs bajom, legalábbis emiatt biztos, hogy nem). Amiért egyébként eredendően és alapvetően kommenteltem, az az hogy kíváncsi vagyok mások, hogy látják a Watchment. Amit én erősen vitatok, hogy minden erénye mellett forradalmi lenne (eddig), viszont igazi ínyencfalatnak tűnik.

2019-10-23 14:40:43 Ragemarci #3685

Itt (is) a problémánk, hogy sztem a GoT nem felületesen, hanem(mondjuk amíg a könyvek is tartanak) mélyrehatóan elemez morális kérdéseket. A mai politika irányvonalára is reflektál stb. van még rengeteg érvem, miért zseniális a sorozat, de nem akarlak untatni

előzmény: pietro (#3684)

2019-10-23 14:29:04 pietro #3684

"2. (átvitt értelemben, rosszalló) Felületes, mélyre nem hatoló "

Én ebben az értelemben használom. Ha te másmilyen értelemben, azt ne rajtam verd le. Köszönöm.

előzmény: Ragemarci (#3683)

2019-10-23 14:21:17 Ragemarci #3683

Nem akarom offba vinni. Mindenki döntse el, hogy mi a sekélyes és mi a mögöttes tartalma a szónak

előzmény: pietro (#3682)

2019-10-23 14:14:26 pietro #3682

Elvileg ez a topic címe: tévésorozatok. Azokról írtam le a saját véleményem. Elvileg erről, ezekről lehet ebben a topikban itt beszélgetni. Konkrétan és általánosságban is, a sorozatokról. Saját véleményeket lehet ütköztetni. Lehet(ne) vitatkozni. Senkit nem bíráltam semmiért. Senkit nem neveztem sekélyesnek azért mert sekélyes dolgokat néz - én is szoktam, legfeljebb én nem vagyok rá büszke. Tehát olyanokat adsz a számba, amiket nem írtam. Ellenben te nem a sorozatról vagy sorozatokról írtál, hanem rólam és a rólam alkotott prekoncepcióidról. Ez megtisztelő(unalmas), de így teljesen ellentmondásos a kommented, hiszen most te velem ellentétben tényleg bíráskodsz felettem, és mellesleg offba viszed a topikot.

előzmény: Ragemarci (#3681)

2019-10-23 13:50:00 Ragemarci #3681

Hypekeltésnek gondolod, de te is leírod ide. Miért? A következő mondatodból kiderül: hogy közzé tudd tenni, a te ízlésed nem sekélyes ellentétben azokkal akik szerint szó nincs sekélyes szórakoztatásról. Mert, hát ez azért elég erős jelző és nem csak a sorozatot minősíti sztem

Jó lenne úgy véleményt formálni, hogy közben nem másokat birálunk, hanem csak a filmet vagy sorozatot amiről beszélünk. Hamár ezt így ideraktad a fórumra, hogy mindenki lássa Szerintem meg ez lenne a jó irány

előzmény: pietro (#3680)

2019-10-23 13:05:36 pietro #3680

Watchmen S01E01

Eddig érdekes és jó. Nem kicsit Leftovers utánérzés is, de jó értelemben és persze nem véletlenül (Lindelof). Azt nem értem, hogy miért hangsúlyozzák egyes portálok, hogy milyen forradalmi meg bátor, hogy a rasszizmus témáját fókuszba emeli. Ez már közhelyes téma, 20 éve talán forradalmi tett lett volna, ma már szinte alap. Az ahogy hozzányúl, már más kérdés, de még nem tudjuk mit akar a sorozat ebből kihozni. Már kikiáltani a Drót és a Trónok harca örökösének (index, 24, stb), meg tényleg csak clickbait hypekeltés, komolytalan. Egy fantasy szappanoperát nem nehéz überelni, ha komoly témákat is beemelünk a történetbe és így még mélységet is kaphat a sekélyes szórakoztatáson túl. (Mondjuk ez a jó irány, nem az öncélú intrika- és látványpornó.) Aki szerette a Leftoverst és a Watchment is, és nem tartja blaszfémiának annak tovább gondolását az szerintem biztosan jól fog szórakozni.

2019-10-17 08:54:01 kaamir #3679

Orange is the new Black S07

Korántsem ez volt a legjobb évad, de azért a végére összeszedte magát, és végül méltó lezárást kapott az Orange. Sokáig az volt az érzésem, hogy most aztán megmutatják az írók, hogy "These violent delights have violent ends", mert a legtöbb karakter sorsa a lehető legrosszabbra fordult. És bár sok esetben ez valóban így is lett, az utolsó részre azért - a sorozathoz méltón - szép pillanatokat is kaptunk. Nekem főleg Red, Taystee és Caputo szála tetszett, ellenben Luschek és főleg Pennsatucky lezárása nagyon légből kapottnak tűnt. Külön tetszett, ahogy beemelték a bevándorlás témát az utolsó évadra, és megmutatták ennek is az emberi oldalát, a sokszor csak adatként kezelt tömegek mögött rejlő sorsokat.

Ha pedig összességében nézem az Orange-ot, biztos, hogy ott a helye az elmúlt tíz év legjobb sorozatai között. Hihetetlenül kreatív dolgokat tudtak összehozni az írók, a jóformán teljesen noname színészgárda pedig szívét-lelkét beletette a karakterekbe (nagyon meg is érdemelték, hogy a stáblista alatt mindenki meghajolhasson)

2019-10-17 08:14:15 Edwest12 #3678

Pár nap alatt ledaráltam a Gomorrah 4. évadát. Ahhoz képest, hogy a 3. évad végén mire lehetett számítani, nem pörögtek annyira az események, inkább csak folydogáltak, hogy aztán a végére mégis olyan befejezést kapjunk, amire elégedetten bólinthatunk. Ez az évad sokkal drámaibb, inkább a mélyben fortyognak az indulatok. Bevallom, engem nem is kötött le minden percben. Nekem Christiana Dell'Anna (Patrizia) játéka kicsit egysíkú, érzelemmentes. Még úgy is ezt érzem, hogy persze, az olasz maffiában valószínűleg nem árt, ha az ember mindent pókerarccal tud fogadni. Csak sajnos olyan helyzetekben sem árul el semmilyen érzelmet, amikor az indokolt lenne. Mindenképpen kiemelném viszont a Don Gerlando-t játszó színészt, ahogy a Genny feleségét játszó színésznő is kifejezetten jól játszik.
Megkapjuk a régi szereplőket, illetve azok maradékát, illetve jó pár új karaktert is, és hogy ki marad életben a végére, az itt is kétséges.
Nem tudom magamban tartani, leírom hát spoilerben: ahogy az évad végződik, ahogy Genny helyet foglal a kis szűk búvóhelyén, az igazi ínyencség számomra. Egyszerre idézi meg a Polip sorozat "Bábos"-át, vagy magát Bernardo Provenzanot, aki a szicíliai maffia utolsó igazán nagy hatalmú feje volt. Minden elismerésem a készítőké, akik az első évad töketlen, mackónadrágos hülyegyerekéből igazi vezetőt teremtettek így a negyedik évad végére, s mindezt úgy, hogy szépen végigvezették a személyiségfejlődését, zavaró ugrások és logikátlanságok nélkül. Izgatottan várom a folytatást, ami igen véresnek ígérkezik.

2019-10-17 00:20:13 terika #3677

ST Discovery S02. VÉge. Megnéztem. Pipa. Kb.ezt éreztem az utolsó rész végén. Nagyon örülök, hogy latvanyilag jól teljesített a sorozat, szerette a szemem. Sajnos nekem az ömlengés es a folyamatos dramazas nagyon leviszi a sorozat értéket. Azonban örülök, hogy van. A tudományos része és a filozófiája sajnos kimerül az önismetelgetesben. Olyan ízig-vérig Star Trek sorozat, se több, se kevesebb. Gyerekként annyira nem láttam, nem vettem észre a régi sorozatok dramazasat, és nem vettem észre sokszor, hogy nem szól nagyon semmiről akár egy egész évad, mert imádtam, mert űrhajós, mert a többek igénye, mert tele volt onfelaldozassal es világegyetem megmentéssel. Es cool volt. :D Most is erről szól az egész. Furcsa érzés, hogy mennyire könnyen lehetne a mai ST világ valami ennél sokkal, de sokkal komolyabb is.... Dehat a többek igénye számít a rendezésnél is valószínű. Azért várom a 3.evadot.^^

2019-10-07 16:35:42 Ragemarci #3676

Dark Crystal age of resistance. Hatalmas fantasy rajongó vagyok és az alapfilm is tetszett, de ez most nem adta. Nem kötött le, nem kedveltem meg a karaktereket és infantilis. 10-16 éves korosztálynak ajánlott

2019-09-22 00:55:43 terika #3675

Megnéztem a The Boys-t, 2 ebédszünetem és 2 estém ment rá csütörtök óta. :D Várom a 2.évadot. Úgy érzem ez csak a mézesmadzag volt és ezt simán lehet fokozni, pedig itt is azonnal a pöcegödörben kezdtünk. Nagyon tetszik a szereplőgárda, és olyan marha jól vannak válogatva a zenék. Annyira jó volt, nem is merem dicsérni, mert ennél azt hiszem jobb lesz a folytatás, még csak most kezdtünk el merülni.

2019-09-21 07:41:32 ender1112 #3674

Ez sajnos igaz... A Swamp Thinget elcseszték. Nem lett rossz, de egyértelműen gyengébb a másik két DC-és sorozathoz ill a képregényhez képest. Pedig milyen jó kis horror híróskodás lehetett volna.

előzmény: safranyn (#3659)

2019-09-08 00:21:11 caulfield #3673

Nagy bűvészkedés a német Dark. Kész írói önkény, ahogy a cselekmény többszörös szaltó mortáléival és elszánt paradoxonokkal betárazva esik neki a… hát, hogy minek is az talán, majd az utolsó, kegyelemdöféssel felérő 3. évadban konkretizálódik. Annyira sok a dráma, hogy szép lassan el is tűnnek az esős jelenetek, mert még az ég is belátja, hogy a szereplők könnyzacskóival nem tud konkurálni. Legalább fél tucat szenvedéstörténet gabalyodik pedánsan megszerkesztve, germán aprólékossággal megalkotva és szószerinti óraműpontosságra ütemezve. De a sorozat műfaj nagy veszélye üti fel a fejét a milliónyi karakterben és történetszálban való felszívódással. Futószalagon követik egymást az epizodikus randevúk, hogy aztán a szereplők szokásos párás szemű, kétségbeesett kitekintéseikkel záruljanak. Lassan már nem a sötét barlangból jön ki a főhős, hanem a néző könyökén. Jellemző, hogy a magasröptű ontológiai-drámát az utolsó 3-4 részben, az epizódok klimaxa előtt kivétel nélkül egy-egy szépen andalgó melankolikus számmal oldják. Amennyire idegen húrokat pengetnek a németek és egyúttal törekednek az eredetiségre, úgy esik ki a makulátlanra font hurkukból a szív. Az amatörizmus szorítójában vonaglik a show, mert dacára a vérprofi technikai (a képek letaglózóak) és színészi jelenlétnek metronóm-szerű ütemessége nem egyenlő az élet ritmusával.

2019-09-03 21:37:04 Rituska #3672

Remek sorozat a Wisting, északi krímikrajongóknak különösen ajánlom.

2019-09-03 18:47:12 Ubul #3671

anno Broadchurch-el volt egy sávban, BC százszorta jobb

2019-09-03 18:38:54 ryood #3670

megnéztem a Shetland (korábban valaki itt ajánlotta) című skót sorozat első évadját, ami két rész összesen. érdekes, életszagú, szép táj, egyedi hangulat, kultúra stb... de nem rántott be egyszerűen...nem volt meg az a izonyo "egybőlbelemerülés" mint mondjuk a Hídnál vagy a Gomorránál, és most nem érzek késztetést, hogy nézzem tovább...olvastam pár kommentet az imdb.n de nagyon általános, semmitmondóak voltak. ha tenát valaki tud, valami meggyőzőt írni nekem, hogy miért érdemes folytatni a második évaddal ezt a sorozatot, ne habozzon megírni itt!

2019-08-27 14:10:01 Leo_Stotch #3669

Eddig mindegyik évad jó volt, nem fullad unalomba, mindig más, friss.. Csak sajnos most pár alap szereplő kimaradt :(

előzmény: oscarmániás (#3668)

2019-08-27 13:18:33 oscarmániás #3668

Ez még akár jó is lehet, a nosztalgia érzés kipipálva :
American Horror Story Season 9 Trailer (HD) AHS 1984

2019-08-25 15:44:37 Edwest12 #3667

Szerintem nyugodtan tehetsz vele egy próbát, mert mi jól szórakoztunk rajta. Ha nem szippant be az első rész, még mindig abbahagyhatod. :)

előzmény: saatonda (#3666)

2019-08-25 15:09:56 saatonda #3666

Pár éve készült egy egész estés film is, ami nem hagyott bennem mély nyomokat; akkor közepesre értékeltem."

miatta nem néztem még bele a sorozatba, mert olyan erőltetett, humortalan, bárgyú, ellenszenves szereplőkkel teli, a legsilányabb tévéfilmeket idéző képi világú alkotás volt, hogy elképesztő.
de lehet, remélhetőleg, a sorozat jobb.

előzmény: Edwest12 (#3665)

2019-08-25 12:45:40 Edwest12 #3665

Ledaráltam a hétvégén a Veronica Mars 4. évadát. Idővel talán letisztul bennem a dolog, most nagyon vegyesek az érzéseim.
Hatalmas öröm, hogy egyáltalán elkészült az évad. A rajongók jól tudják, milyen felhördülést váltott ki a nézőkből, mikor három évad után kaszát kapott a sorozat. Pár éve készült egy egész estés film is, ami nem hagyott bennem mély nyomokat; akkor közepesre értékeltem.
Nagy öröm, hogy sok régi szereplő visszatér az évadban, és megismerünk persze néhány újat is, szimpatikusakat és kevésbé szimpatikusakat egyaránt. A párbeszédek frappánsak és humorosak, ahogy ezt a korábbi évadokban megszokhattuk. A szereplők továbbra sem papírmasé figurák, hanem árnyaltak, lehet őket egyszerre szeretni is vagy utálni, és nem egyértelmű ki számít jónak, és ki rossznak, még akkor sem mikor elsötétül a kép az utolsó epizód végén.
Emelték a tétet is, alkalmazkodva a mai ember magasabb ingerküszöbéhez. Van sok halál, néhány véresebb jelenet is akad.
Teljesen pozitív lenne az értékelés, csak ne lenne az a fránya utolsó epizód. Hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az évad összes epizódja 8,4 - 8,6-os átlagon áll, kivéve az utolsót, ami kereken 6 pontos. Az okokat spoiler alatt kifejteném, ott is inkább light-osan:
Amikor egy népszerű sorozat hosszú idő után folytatást kap, a készítőknek tisztában kell lenniük azzal, hogy azt elsősorban a rajongók fogják megnézni, akik az elmúlt évek (jelen esetben 15 évről beszélünk) során megszerették a főszereplőket, a szívükön viselik a sorsukat. Ezért aztán finoman szólva kockázatos volt meglépni azt, amit megléptek a végén. Nem biztos, hogy kifizetődő ennyire szembemenni a nézők elvárásaival. Egy ilyen fordulatnak akkor lehet létjogosultsága, ha már tervezik a folytatást. Ugyanakkor félő, hogy épp ezzel ölték meg a folytatást lehetőségét, hiszen sokan lesznek, akik ezek után már nem akarnak majd leülni egy 5. évad elé.
Nem kevés hiányérzetet is hagyott maga után a befejezés. Látszólag elvarrták a szálakat, valójában mégis a befejezetlenség érzetét kelti a nézőben. A központi konfliktus szinte unalmassá kezd válni a végére, és mégis olyan elsietettnek érezzük a lezárást.

2019-08-24 11:53:07 caulfield #3664

A Mindhunter a kettes évadra borul igazán virágba. Bár Fincher és csapata az elejétől kezdve lubickol a kutyaszorítóban, vagyis hogy a bűntény teljes elhagyásával csak az interjúkra és az utózöngékre építenek. De a folyamatban lévő nyomozásoknál is szinte teljesen elmarad a hagyományos thrillerkedés, mert itt minden a közegábrázolás és a miliőteremtés. Képtelenség lenne ezt nagyvásznon összehozni, még egy olyan névnek is, mint Fincher. (A Zodiákus talán a maximum, amit a mozi elbír.) Mármint nem azért nem menne, mert nem tudná ténylegesen megcsinálni, hanem mert nem találna forrásokat egy ilyen vállalkozáshoz. Mindemellett egy 2 és fél órás filmmel sokat is veszítene a néző, ez a történet megköveteli a sorozat formátumot.
Ami viszont kicsit fájó pont, hogy Ford háttérvilága totál feláldozásra kerül az új szezonban Carr és Tench privát szférájának taglalásával. Mondjuk érthető a kompromisszum, de Holden kiaknázatlan pánikbetegsége és szinte kétdimenziós karakterré szürkülése finoman szólva is alibiszagú írói húzás. Persze ez a hagyományos buddy-movie toposzok sutba dobásának is az eredménye. A főszereplők, hiába élnek már-már együtt, mélyen el vannak választva egymástól. Ez a távolságtartás, mely érthető módon kívánt a gyilkosok felé, áttételeződik nemcsak közéjük kollégák közé, de akut bizalmatlanság formájában felüti fejét a saját otthonukban is.
A szociopata fiókák pedig így vagy úgy, de bebocsátást nyernek a nyomozók/ kutatók fészkeibe és lelkes hangtalansággal csiripelnek saját hajlékuk falai között is. S amely otthonok idővel így meg is rogynak, lassan tartásukat vesztik és saját alaktalanná lett fonnyadtságukból fakadó rémületük fel is számolja őket. Ezen magándrámákkal a show képes a Manson-érabeli amerikai néplélekben zajló folyamatokat lefegyverző intenzitással lepárolni. Egy levegőtlen, túlérett, berozsdált modern világ fékevesztett - és napjaink tömegmészárlásaival karöltve - szűnni nem akaró tombolása ez. Egy olyan nép valósága, mely korábban mindig büszke volt saját jelenlétére - legyen szó egy működő és gazdag nemzet építéséről, vagy a világnak való útmutatásról - most hirtelen folyamatos késésben, elemi erejű eszköztelenség és kapkodás örvényszerű pokoli csapdájában találja magát.
Őrlődés a méreg és a tények között, állandó spekulálás a másik gondolatairól és ennek a tébolynak a konzumizálása az a megállíthatatlan mechanizmus, ami rút virágként, vagyis a legkevésbé kívánt, de elkerülhetetlen melléktermékként dobja ki magából az olyan önjelölt prófétákat, jokereket, mint Charles Manson.

2019-08-21 10:03:36 Ubul #3663

Antony Starr már a Banshee-ben remek volt, vele együtt a sorozat is. Fura így más frizurával, és beállítottsággal, de csak jót tett neki ez a karakter megvalósítása is és a karakternek is az ő tapasztalata :D

2019-08-19 17:12:40 Rorschach #3662

The Boys S01: ez a sorozat egy falat kenyér. Ugyan nem tökéletes ez a maroknyi rész, meg paradox módon egyszerre túl sok és túl kevés is, de már vagy egy hete láttam, és csak a pozitívumai maradtak velem, ami elég ritka. Az éle, a humora, Karl Urban akcentusa (amiért eleve 9/10-ről indul bármi), illetve Anthony Starr Homelanderje, aki a legjobb dolog, ami a szuperhősbiznisszel 2019-ben történt. Melegen ajánlom.

Ugyanitt Too Old To Die Young S01: egy szép kerek nulla, inkább a The Boys-t néztem volna meg kétszer.

2019-08-14 18:45:49 HejjaX #3661

Köszi az ajánlásokat. Bepróbálom őket, (The Boys-zal együtt), aztán kiderül :)

2019-08-14 13:34:11 Ubul #3660

nézzél The Boys-t :P alap szuperhősös sorozattá növi ki magát itt lassan

2019-08-13 14:19:20 safranyn #3659

A Swamp Thing elhanyagolható, a Doom Patrol viszont kötelező darab :)

2019-08-13 13:14:48 ifj. Ó. Posszum #3658

Én megtudtam, mert ez a 2. évadban kiderült, hogy itt bizony ez a lényeg.
Beismétlődéseket használ és mintákat, pont azokat, amiket ennek a korszaknak a filmjei használnak. Minden évad egy bizonyos alzsánert spézic ki, és annak a struktúráját követi. Rá is mutat, hogy mennyire pofonegyszerű dologról van szó. Valakinek el kell tűnnie, meg kell halni, sérülnie kell. Pl. 3. évad, a Dolog és a Testrablók volt a legerősebb minta, tehát elkerülhetetlen, hogy a férfi hős életbe maradjon. De jön a 4. évad, akár vissza is lehet hozni, egy újabb zsáner kliséjével. Ahogy nőnek az évadszámok, úgy tárul fel egy 70-80-as évek műfaji filmjeinek a vizuális kézikönyve.
De annyira gondos a karaktereivel, annyira szereti őket, hogy én ezt teljesen elfogadom, mert szívvel csinálja.

2019-08-13 08:43:32 Ubul #3657

no igen, ez mondjuk tetszett nekem is, de ezek valószínűleg csak azoknak mond valamit, akik abban a korban "nőttek" fel.
33 éves korom miatt volt pótlásom kb a 60-as évekig visszamenőleg horror filmekig, szóval az utalások leestek.
Feleségemnek nem, mert ő kis fiatalka, és amúgy se szereti a horrort :D

Ebből kifolyólag rétegsorozatnak lehetne kikiáltani az ST-t, pedig nem annak megy.

Az önismétlést viszont már nem tudom megbocsájtani

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#3656)

2019-08-13 08:37:23 ifj. Ó. Posszum #3656

Írhattam volna Bambit is :D Teljesen levitt tiniszintre. És ez benne a csodálatos. Sokaknak az Infinity War és az Endgame volt a nagy katarzis, nekem ez :D A főszörny rendíthetetlenül jön, haladunk szépen a nosztalgia vasúton, Dolog, Testrablók, Terminátor, ugyanott körözünk még mindig. Viszont ezt olyan szívvel teszik a Duffer tesók, hogy teljesen levesz a lábamról. Hajlamos vagy a széthájpolt dolgoktól elfordulni, de itt nem megy.

2019-08-13 07:26:12 Ubul #3655

aztán miért bőgtél? :D

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#3654)

2019-08-13 00:55:07 ifj. Ó. Posszum #3654

Úristen, most csavartam le a Stranger Things 2. és 3. évadot és...

2. évad
Valami elképesztő fasza. Jobb, mint az első rész. És majdnem elfelejtettem, hogy a Stranger Things miatt kezdtem el úgy általánosságban sorozatokat nézni. De, semmi, nyomába se... ez valami istencsászárság.

3. évad
Bőgtem, mint egy szaros gyerek, mint amikor meghalt Sirius Black.

2019-08-08 08:37:17 Ubul #3653

mondjuk a kasza azért olykor jó is tud lenni, bár első évad után szomorú, de ha rossz a sorozat -> a kasza nem gond..ha jó a sorozat, akkor meg reménykedik az ember hogy kap egyfajta lezárást :D

én most a The Boys-t fejeztem be, rég volt olyan hogy együltő helyemben megnézzek 8 részt egymás után :D nagyon adta.

2019-08-06 20:47:59 Edwest12 #3652

Most gyorsan utánaolvastam újra. A cikk szerint már az első évad utolsó három részének forgatását is leállították anyagi okok miatt (konkrétan félreértették, mennyi adókedvezményre lesznek jogosultak a forgatás helyszínéül szolgáló államban, így már azelőtt veszteséges volt a dolog, hogy egyetlen képkockát levetítettek volna). Ha ennek ellenére belevágsz, feltétlenül írj majd ide pár jó szót, miután befejezted, hátha kedvet kapok hozzá mégis!

előzmény: HejjaX (#3651)

2019-08-06 19:13:33 HejjaX #3651

Köszi.
Majd belenézek az első részbe és elválik. Csak hát kevés sorozatot nézek és pár túlértékelt szériába belefutottam már imdb pontok alapján (pl. Westworld, Dark), nem árt szelektálni.

előzmény: Edwest12 (#3650)

2019-08-05 18:56:18 Edwest12 #3650

Én egy részt láttam belőle, már készültem a második epizódra, mikor jött a hír, hogy elkaszálták. Hagytam a fenébe, így is van egy-két olyan befejezetlen sorozat a listámon, ami miatt a mai napig szívom a fogam. Amúgy jól indult, és a szörny megvalósítása is nagyon igényes.

2019-08-05 17:49:26 HejjaX #3649

Swamp Thing-et nézte valaki, érdemes nekifutni?

Ugyanez a kérdésem a Doom Patrol-lal kapcsolatban.

Ha bárkinek van véleménye, előre is köszi.

2019-08-05 13:51:28 Ubul #3648

még jó hogy max 5 évadban gondolkodtak a készítők is.

ettől persze igazad lehet hogy van az a pénz, de a másik oldalt is láttuk már, hogy megmondták, ennyi évad lesz,és ha kitart, akkor tényleg annyi lesz.

Persze a reményt már elvesztettem én is hogy nem lesz önismétlő a már berendelt 4. évad is

2019-08-05 11:52:01 Edwest12 #3647

Ettől féltem. :( Sajnos azt kell, hogy mondjam, nem is vagyok meglepve.

2019-08-05 11:01:36 Olórin #3646

Kaszálták, aztán alkotók próbálták elvinni más csatornához/streaminghez, de senkinek sem kellett. 100%, hogy nem lesz második évad.

előzmény: Edwest12 (#3645)

2019-08-05 09:41:46 Edwest12 #3645

Orgyilkos osztály (Deadly Class)

Úgy nézem, erről még nem írt senki (vagy csak nem görgettem eléggé vissza).

A hétvégén sikerült végigpörgetnem az első évadot, eléggé felemás érzésekkel. Nagyon ígéretesen kezdődött, aztán valahogy nem sikerült hozni azt a színvonalat, amit reméltem tőle. Kezdjük mindjárt a főszereplővel, aki biztos nagyon ügyes volt a válogatáson, de itt sehogy sem tud szimpatikus lenni. Egy kritikában úgy fogalmaztak, hogy nincs a színésznek karizmája, biztos úgy van. A többiekkel talán nincs akkora probléma, főleg, mert akik még kellően központban vannak, azok azért jobban teljesítenek.
Meglátszik a sorozaton, hogy egy képregény adta az alapanyagot, ami mindig rizikó, hiszen két külön műfaj, ami az egyikben működik, az a másikban nem feltétlenül. Számomra idétlen volt pl. a pompomnak álcázott fegyver, de talán még a legyező is. Ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy a képregényolvasók hiányolnák ezeket a dolgokat, akárcsak Maria arcfestését.
A sokak által favorizált 5. epizódot én kis híján átugrottam egy idő után, mert annyira idegesített. Persze jó volt a megvalósítás, operatőri munka, stb., tehát a technikai dolgok valóban működtek, ugyanakkor dacára, hogy van benne igen fontos esemény, végig úgy éreztem, hogy egy filler epizódot nézek.
Érdekes és ötletes megoldás, ahogy egy-egy animációs betétben apránként megismerjük a főhősök előéletét, viszont ezek mindössze információk a nézők számára, magukhoz a karakterekhez nem tesznek hozzá, nem oldják fel azt az érzetet, hogy papírmasé figurákat nézünk. És itt jön be a képbe az, amit feljebb már írtam: egy képregény megengedheti magának, hogy szereplői egy-egy sztereotípiát testesítsenek meg, hiszen a köréjük épített stilizált világból nem lógnak ki. Ugyanez egy filmben már nem feltétlenül tud működni; muszáj lenne, hogy a szereplők egyénisége ne legyen két mondatban összefoglalható.

Mindezek miatt én féltem ezt a sorozatot. Jómagam inkább látom a megfogalmazott kritikák ellenére pozitívnak az összképet, hiszen a történet van olyan érdekes, hogy ellensúlyozni tudja a hibákat. Én kíváncsi lennék a folytatásra.

Esetleg tud valaki arról, hogy várható-e a második évad?

2019-08-03 11:34:24 SentryD #3644

Őszinte tiszteletem, én három rész után feladtam a második évadot.

előzmény: kaamir (#3642)

2019-08-03 08:54:25 caulfield #3643

Emberi párbeszéd, emberek nélkül?

előzmény: kaamir (#3642)

2019-08-02 15:42:06 kaamir #3642

Westworld 2. évad

Valami mazochista késztetéstől vezérelve megnéztem a 2. évadot, és azt kell mondjam, le a kalappal az írók előtt. Tényleg, hatalmas feladat lehetett megírni 10 órányi filmet úgy, hogy abban - írd és mond - egyetlen normális, emberi, életszerű párbeszéd nincsen. Ha itt valaki éhes, nem azt mondja, hogy Adjatok enni, lécci. Nem, nem, hanem valami ilyesmit:

- Felfedeztem magamban egy új érzést. Eddig nem is tudtam, hogy létezik, de most már érzem, ahogy kitölti a lényemet. Tudom, hogy ott vár rám a Nagy Ígéretek Völgyének Konyhájában.
- Gyere velem, mutatok valamit.
- Ez most történik?
- Szilaj gyönyörnek a vége is szilaj.

Elköltheti az HBO a világ összes pénzét látványra, az se fogja elfedni ezeket a szánalmas írói megoldásokat (deus ex machinaként a semmiből felbukkanó felmentősereg, a lényeges információra a világért rá nem kérdező szereplők, teljesen önkényes szabályok, tét nélküli, bármikor visszacsinálható halálok, önkényesen ide-oda ráncigált szereplők stb, stb.)

Nem is tudom pontozni, ez egyszerűen annyira értékelhetetlen.

2019-07-20 23:31:27 caulfield #3641

Le a kalappal az HBO, mint park tulaj előtt. “Nem spóroltam semmin!”
Westworld III
(A valenciai akvárium futúrja régóta kínálja díszletként magát.)

2019-07-20 12:43:53 caulfield #3640

A második volumen mintha Hannah Arendt azon mondását akarná kiaknázni, miszerint maga a történetmesélés úgy képes hiba nélkül megragadni a dolgok értelmét, hogy elkerüli annak meghatározását. Amikor Refn a forró latin világ erezetét egy hüllő testnedvével tölti fel, akkor ezzel a nála olyannyira erőteljes kék szín szerepét fedi fel: valójában a kék palástolja a méregzöldet.
Nehéz és nyers, mentes mindennemű fegyelemtől, csupa ösztön és vegetáció. A cél az, hogy teljesen kiürüljön. Refn nem áll szemben a vérvörös szenvedéllyel, a kék látszólagos balansza itt csalás, a természet barbarizmusa dohog szüntelenül. Nincs szó józanságról, sokkal inkább őrületről. Ez nem hipnózis, hanem narkózis. (Szöges ellentéte Tarr Béla hagyományos fekete-fehérjének.) A piros sem piros, viszont ellégiesült lila, ködbe vesző, személytelen káprázat.
Végeredményben egy szándékosan nézhetetlenné lőtt trip az egész.

előzmény: caulfield (#3637)

2019-07-13 14:06:22 Rorschach #3639

Stranger Things 3: annyira nem amatőr, mint a második eresztés (itt csak az első két rész minősíthetetlen, a többi szimplán meh), és hála istennek nem is egy az egyben ugyanaz, mint a legelső, de ennél az évadnál nagyobb érv nem kell amellett, hogy abba kellett volna hagyniuk az egészet egy évad után.

Semmi elképzelés, semmi ötlet, itt mindenki csak a pénzért haknizik. Amíg pedig az van, simán lesz még újabb, még gonoszabb, még nagyobb szörny, és még titkosabb, még rejtélyesebb dimenziókapu dögivel, akár negyven évadon át.

2019-07-10 17:29:14 BalaKovesi #3638

Meglepődve látom, hogy még senki nem írt a Stranger Things új részéről. A napokban újranéztem az első kettőt, illetve ledaráltam a harmadikat, és mivel még egyikről sem írtam, írok pár sort mind a háromról.

Stranger Things

Kiváló karakterek, baromi erős atmoszféra. Hamar beszippantja az embert, ami nem csoda, hisz sokak által kedvelt mozikból lett összemosva. Sok helyről lop, de nem rossz szándékból teszi, és nagyon jól csinálja, így mi sem haragszunk rá. Az egyetlen ami zavart az az, amikor Hopper betör a laborba, utána pedig simán hazaviszik és csak annyit tesznek hogy bepoloskázzák a házát. Nekem ez kicsit zavaró volt, simán el tudtam volna képzelni valami nagyobb óvintézkedést.

9,5/10

Stranger Things 2

Folytatásokhoz hűen nagyobb, látványosabb, és sajnos picit gyengébb is elődjénél. Remekül folytatja az elsőt, sok szálon fut, viszont ezt jól kezeli. Sajnos Nancyék szála picit unalmas, nem is igazán tesz hozzá a fő cselekményhez, Eleven szála pedig szükséges, csak az is helyenként unalmasabb, kizökkent, a hetedik fejezet-beli kiruccanását pedig totál feleslegesnek éreztem, a szereplőit pedig idegesítőnek, meg lehetett volna másképp is oldani az ő útját. Bob halála pedig akár mennyire is szomorú, de abban a formában ahogy megtörténik iszonyú erőltetett (megáll az ajtótól 2 méterre...). Steve és Dustin barátsága viszont az évad legmeglepőbb és az egyik (ha nem a) legjobb szála a Stranger Things 2-nek.

Stranger Things 3

Amíg az első klasszikusokból idéz, addig ez a rész már saját magából, az alapszerkezete hasonló az eddigiekhez. Itt már nem is ez az érdekes, hanem a szereplők felnövése, a gyerekkor elhagyása. A sorozat idomul hozzájuk, háttérbe szorul a misztikum, előtérbe kerül a humor, a kamaszproblémák, a felnőtté válás, ami sok megmosolyogtató és remek jelenetet eredményez. Viszont a sorozat elengedhetné pár szereplő kezét. Nancyék például már egyáltalán nem érdekesek szerintem, túl sok a szereplő, az előző évadhoz hasonlóan sok szálon fut, viszont itt már kezd sok lenni. Erica karaktere iszonyú idegesítő, Hopper néha elég furán viselkedett önmagához képest, és van a cselekményben pár elég fura rész (Joycenak leesnek a mágnesei, ezért elolvas 6 könyvet a mágnesességről és nyomozásba kezd, a plazaban és a raktárában pedig nincsenek kamerák). A végére viszont újra elemében lesz a sorozat, Billy karakterét nagyon jól kiaknázzák, érthetővé teszik, az utolsó 20 perc pedig a Stranger Things eddigi egyik legjobbja, meg is könnyeztem. A vége azért nem kicsit rendezik át a készítők a sakktáblát, remélem hogy a stáblistás jelenetben említett Amerikai nem Hopper, hiszen az ő szála teljesen kerek, nagyon szép lezárást kapott. Kicsit még összeszedetlen a véleményem, túl friss az elmény, de a Harmadik részről fogok írni majd valami hosszabbat is, ha a lustaság nem szól közbe, és meg tudom találni a legmegfelelőbb szavakat.

7,5/10

Azt egyébként mennyire lehet hibaként felróni, hogy szinte az összes fejezet valami nagy cliffhangerrel végződik? :D

2019-07-09 22:09:40 caulfield #3637

A Too Old to Die Young viszont már teljesen más kaliber a bűnös élvezet kategóriájában. Durva, hogy valaki képes volt ehhez Refn számára fegyvert és paripát szolgáltatni, és hogy engedték szabadon garázdálkodni, mert láthatóan saját öncélú művészvénájának tartozott egyedül megfeleléssel.
Fény- és türelemjáték, pofátlan mértékben. Hangulatpornó. Agyonstilizált antitörténet, belassult, már-már megfagyó csapongás, olyan mint egy a halálos nyugalmából hangyányit kizökkentett szoborpark, amelyben minden alak azon vajúdik, hogy dermedhetne vissza szuperpozícióba, mintha az anyaméhbe akarnának visszaosonni ebből a pokolból. Az első rész alapján mégis valami azt sugallja, hogy bűn ezt elkaszálni, de az embernek még valahogy rá kell jönnie arra, hogy hogyan nézze ezt az egész bizarrmányt, már ha ez lehetséges egyáltalán.

2019-07-07 17:41:40 caulfield #3636

A Westworld második évadában a kísérleti jelleg még erősebb, ami valószínűleg ki is zárja, hogy nagy közönség kedvenc legyen, de aki szereti a puzzle-játékot érdekes filozófiai elmélkedéssel megfejelve annak csemege így is. Továbbra is a Memento töredezett elbeszélésmódjával dolgozik, és nyíltan játszik a nézővel, vagyis visszatart információt, de ezért a teljes kép kibontása nélkül elítélni nem is sportszerű talán. Azonkívül, hogy kegyetlenül megcsinált részeket is felvonultat, mint például a negyedik, Kurosawa zuhéját megidéző, vagy az indián szívszorító kóborlását bemutató epizód, sok a cselekmény szempontjából mindenképpen kérdőjeles mozzanat. Szerintem az öncélúság távol áll a sorozattól, viszont a néző figyelmére kétségkívül számot tart, lévén nem kevés közölni valója akad. (Legalábbis eddig a pontig így tűnik.)
Ambiciózus, bátor anyag, egy hatalmas audiovizuális freskó körvonalazódik az androidok és emberek lidérces birokra keléséből.

A Stranger Things harmadik szezonja is hozza a szokásos bűnös élvezet élményt, igényesen megcsinált akcióival és látványos effektjeivel, a nem túl tolakodó nosztalgia-faktorral - sőt a humor itt a legerősebb. Még ha klisészerűek és mondvacsináltak is a karakterek problémái, és ezt valamelyest a finálé szívszaggatásával igyekeznek is elfedni, de saját berkein belül, vagyis önmagához képest, azaz mint egynyári hullámvasút nem vall szégyent az új évad.

2019-06-30 14:01:43 ryood #3635

Ófærð Se 02 - Ismét egy kegyetlen, nyers családi dráma/tragédia a krimi köjntösébe bújtatva Izalndról. Fajdalmasan szép és brutális, közben megjelennek napjaink jelentős globális problémái (környezetszennyezés, migráció, rasszizmus) is, de nem ezen van a hangsúly.
Bűnügyi témában pedig jó ideje verhetetlenek a skandinávok.

2019-06-26 17:53:11 Ubul #3634

nem véletlen, átlagosan mellékszereplő, közepes színész, de van egy-két jó filmje (Felon pl nekem tetszett)

előzmény: kaamir (#3633)

2019-06-26 13:30:00 kaamir #3633

True Detective S03

Az idők végezetéig elnéztem volna ezeket a karaktereket, még úgy is, hogy a történet azért elég laposka. De amit Ali, McNairy és főleg Stephen Dorff leraknak az asztalra, az minden pénzt megér. Nekem főleg az utóbbi volt nagy meglepetés, mert eddig még a nevét sem hallottam, most meg mintha a fiatal (és öreg) Jack Nicholsont láttam volna.

Tényleg kár, hogy Pizzolatto nem tudott felnőni a feladathoz, mert egy fókuszáltabb sztorival akár az első évadot is kenterbe verhette volna.

2019-06-25 14:26:24 caulfield #3632

A szerethetetlenség nagy ül rá. Igazi roncsderbi az egész. Emberi és gépi nyomorultak viadala. Az első évadról is elmondható, hogy hiányzik belőle a lélek, csak direkt ilyen, ettől olyan furamód egyedi. Az ábra, ami után végig koslat Ed Harris jelenti az életet végeredményben. Persze kiderül, hogy az is csak valami máshoz, egy további ajtóhoz vezet. Tűnhet is úgy, mintha vég nélkül, öncélúan húznák a néző agyát.

De lényegében egy állatkertet mutatnak be makacs következetességgel, mely miatt a néző mindig kívül marad. A kérdés, hogy ki szkriptelt, ki nem teljesen kitölti azt a teret, ahova a szemlélő bevonódhatna.

előzmény: kwzatz (#3631)

2019-06-25 14:01:49 kwzatz #3631

Az én meglátásaim röviden (egy része kicsit az 1. évadra is igaz, de itt sokkal fokozottabban van jelen):
-feleslegesen túltekert, érdektelen, öncélú plot twistek;
-a történéseknek nincs súlya;
-szerethető karakter továbbra sincs, valahogy lelketlen az egész;
-ZS-kategóriás akciófilmekben elkövetett, klisés baromságok.
Voltak jó pillanatai is, a Kiksuya meg egész jó rész, de összességében szerintem sokkal gyengébb az 1. évadnál.

előzmény: BalaKovesi (#3630)

2019-06-25 13:05:47 BalaKovesi #3630

Én szerettem a második évadot is, bár azt én is elismerem, hogy gyengébb volt, mint az első szezon. A legfőbb kritika ami az ismerőseimtől érte, hogy unalmas, én sem a "legfészkelődésmentesebben" néztem végig, de nem bántam meg, hogy kivártam a végét, jó volt látni ahogy összeérnek egyes szálak. Csak hát így egy év távlatából szinte semmire nem emlékszem belőle, pár jelenet és a zenék megvannak, de elég nehezen tudnám felidézni hogy tulajdonképpen miről is szól az évad. :D

előzmény: kwzatz (#3628)

2019-06-25 12:43:18 caulfield #3629

Az első részt látva, ami felmerül bennem, hogy vagy valami nagyívűt hoztak össze, vagy csak blöffölgetnek unalmukban.

előzmény: kwzatz (#3628)

2019-06-22 15:36:11 kwzatz #3628

Kár, hogy a második évadról már nem lehet ilyen szépeket írni.

előzmény: caulfield (#3627)

2019-06-22 11:14:46 caulfield #3627

A Westworld első évada egy elmés továbbgondolása a 2000-es klasszikusnak, a Memento-nak (a Teddy nevű kelletlen bűntárssal az oldalán, az örökös révület, illetve az égszínkék felejtés elnyomottsággal és kizsákmányolással bélelt kárhozatába bugyolált főhőssel az élen) és egyben találó kaleidoszkóp a modernen túli, nosztalgiától megrészegedett létállapotról. A két világ közé szorult, sehol nem levő egyént megcélzó, s annak kálváriájáról és felemelkedéséről szóló episztola tíz órásra nyúlt felvolvasása. Izgalmas eszmélésre tett kísérlet az emberség határai, a szabad akarat bilincsbe verő fogalma és az idő kérlelhetetlenségének drámája felett.

2019-06-17 22:42:37 Rorschach #3626

Fuhh, a pilot után csak annyit mondhatok, hogy a türelem nagy erény... Ez lehet, hogy nekem sok lesz.

előzmény: dikalosz (#3625)

2019-06-17 22:04:31 dikalosz #3625

Csak szólok, Refn Too Old to Die Young című sorozata végre elérhető. Az első rész alapján mondom, hasonlóan a Twin Peaks 3. évadjához ez sem lesz egyszerű... :)

2019-06-09 00:38:05 HejjaX #3624

Itt próbálkozz.

előzmény: Szabó Dániel (#3623)

2019-06-08 23:29:19 Szabó Dániel #3623

Úgy jöttem ide hogy oldalakat fogok olvasni a Csernobilról, erre 1 kommentet látok róla aki hasonlóan meglepett. Eszméletlen sorozat volt. Nem hibáztatom nézőket hogy felértékelték imdb-n első helyre.

2019-06-04 18:25:40 caulfield #3622

Az, hogy a sorozatoknak is legyen külön adatlapjuk az erőforráshiány miatt kizárt dolog. Ez azért inkább egy hobbi oldal, semmint egy IMDb, és még így is elképesztő az itteni filmes adatbázis mérete, igényessége.
Ezzel a topikkal viszont tényleg lehetne valamit kezdeni.

előzmény: ArmaGedeon (#3621)

2019-06-04 17:40:11 ArmaGedeon #3621

Tényleg nem kötekedés, de pl. a Polipnak (La piovra) fenn van az összes évada külön topikban, és ott az évadok ráadásul nagyon is összefüggnek, még ha az IMDb szerint is miniszéria...

Azért sem ártana saját hely a sorozatoknak (nem a fórumon, hanem mint a filmek vagy a minik estében külön oldal), mert úgyis évek óta azt szajkózzák többen (egyre többen), hogy a sorozatok minőségben már rég túlmutatnak a (javarészt hollywoodi) filmeken - tisztelet persze a nem kisszámú kivételnek.

Vegyünk egy példát: olvasgatni akarok véleményeket a 24-ről (amiről rengeteget írtatok 125 éve, onnan tudom, mert anno elkezdtem átböngészni a teljes sorozatos fórumot a legrégebbi kommenttől visszafelé), ha azonban beírom a keresőbe az adott széria címét, azzal semmire nem megyek, ám nem is szívesen nyálaznék át több ezer hozzászólást. Ráadásul sokszor egyszerre több szálon megy a diskurzus több műről. Amúgy meg ha volna a 24-nek saját oldala, ott megtalálnék minden fontosat, és nem kéne átugranom - teszem azt - a Grace klinikával meg a Losttal kapcsolatos kommenttengert. :)

előzmény: kaamir (#3618)

2019-06-04 15:49:17 kaamir #3620

Bár én továbbra is amellett vagyok, h a sorozatok is jelenjenek meg teljes valójukban a KT-n, ez egy jó ötlet. Kérdés, h mit szólnak az oldal üzemeltetői, h keletkezik több száz(?) fórum.

előzmény: caulfield (#3619)

2019-06-04 15:28:28 caulfield #3619

Tévésorozatok kaphatnának viszont “fórumlapot”. Hogy ne ömlesztve legyenek a kommentek. Ha egy sorozat egy adott szezonjáról akarsz beszélni, akkor létrehozol hozzá egy alfórumot ezen fórumon belül, adatok nélkül, csak címmel. Így szép takaros rend lehetne itt.

előzmény: kaamir (#3618)

2019-06-04 14:53:10 kaamir #3618

Tévésorozatok nem kapnak adatlapot, csak minisorozatok, amik egyetlen évadból állnak. (Hogy ebben mi a logika, annak megválaszolásában mások az illetések)

előzmény: ArmaGedeon (#3617)

2019-06-04 14:00:38 ArmaGedeon #3617

Most láttam, hogy a Sharp Objectsnek lett külön topikja. Ezek szerint lassan a sorozatok is kapnak saját helyet? Pl. azért is lenne jó, mert az elmúlt hetekben ez a fórum semmi másról nem szólt, mint a GOT-ról, ami rohadtul nem érdekel, de úgy kellett mazsolázgatnom a kommentcunami között, mi az, ami hozzám szól.

2019-06-03 20:14:57 Olórin #3616

Nana, bizony, mert csak a karaktereket illetően helyeztem a Drót fölé:) Igazából az említett sorozatok mindegyike jobban tetszik valamivel összességében, de karakterekben a Deadwood verhetetlen.
(Talán lesz, mindig vannak ilyesmi ötletelések.)

előzmény: ArmaGedeon (#3615)

2019-06-03 18:23:05 ArmaGedeon #3615

Régóta tervezem a Deadwoodot, de folyton tologattam, mindig volt valami, amit fontosabbnak/izgalmasabbnak ítéltem. Meghoztad a kedvem, bár az, hogy a Drót fölé helyezed, nana... Jóóó, látatlanban nem "fikázom". :)

(Apropó, nem akartok véletlenül a Geekznél egy Minden Idők Legfaszább Sorozatai listás cikket összeállítani? Amolyan szerkesztőség kedvenceire gondolok, hasonlóan az éves mustrához.)

2019-05-23 21:20:21 Olórin #3614

A Deadwood-film közeledtével újranéztem a sorozatot - és ha lehet, még jobban tetszett, mint annak idején. A karakterei egyedülállóan zseniálisak és komplexek, e téren egész biztos nincs párja, Breaking Bad, Drót, Sírhant művek, The Americans (csak hogy néhány személyes kedvencemet említsem) ide vagy oda. Bámulatosan, árnyaltan, felkavaróan viszi végig a vezérmotívumát - a civilizáció megteremtése szükségszerűen mocskos módszerekkel - az akkori határvidék hiteles(nek tűnő) ábrázolása közben, és tele van feszültséggel, sötét humorral, a kegyetlenség meg az emberség elképesztően erős kontrasztjával és szenzációs szimbólumokkal (pl. Swearengen, aki mindig saját kezűleg takarítja fel az ölései után maradt vérfoltokat).
Nagyon sajnálom, hogy az HBO anno elkaszálta a harmadik évad után (itt van erről egy friss, baromi jó interjú Timothy Olyphanttal) - és minden örömteli várakozásom ellenére kicsit aggódom a film miatt, mert az utolsó rész után olyan konfliktusok maradtak a levegőben lógva, amiket fogalmam sincs, hogy lehet kezelni egy tízéves time jumppal.

2019-05-22 12:14:10 tomside #3613

De jó, hogy végre nem csak arról a Gyűrűk Uráról írnak, ami most ért véget.

2019-05-22 09:50:02 Leo_Stotch #3612

Igen.. hogy
van az a pár ember aki tudja, hogy ez mi komoly dolog, a többiek, a párt, az “eszek” pedig elmismásolják.. közben meg 20.000 évre szennyezett minden..

Pokoli.

2019-05-22 09:21:46 Ubul #3611

na igen, ahogy mutogatták a sugárfertőzötteket, tiszta horror volt. Látványilag. Az már nagyobb horror, hogy mit művelt a kormány és a politika, hogy ki ne derüljenek a dolgok, meg a "minden rendben van, nincs itt semmi látnivaló" hozzáállás eleinte

előzmény: Leo_Stotch (#3610)

2019-05-22 08:56:30 Leo_Stotch #3610

A harmadik rész is elképesztő volt. Letisztult, kegyetlen. Izgalmas nagyon.. Ahogy kézzelfogható a sugárfertőzés. Mert nem látod. A szereplők se látják. Ezért nem is érzik, hogy mekkora katasztrófa kellős közepén vannak.