Tévésorozatok

(vissza a topikok listájához)

2017-05-23 20:40:51 banana #2981

Szerintem még a Halálos iramban filmeknél sincs értelme átpörgetni az előzményeket. Az olyan mint elmenni egy osztálytalálkozóra ahova az ember nem is járt, de azért gyors még belekukkantasz a gimis képeikbe :)

2017-05-23 19:15:57 Olórin #2980

Ó, nem. Ezen a "van egy gyilkosság" koncepción messze túllép a sorozat.

2017-05-23 19:03:25 Mizi #2979

Egyébként ez már kicsit sem szappanoperás. Inkább a mozifilmhez hasonlítanám

Lynch azt is nyilatkozta, ha jól emlékszem, hogy ez az új évad tulajdonképpen egy 18 órás mozifilm lesz. :)

2017-05-23 18:32:29 Ubul #2978

ez ok, csak úgy értelmeztem új bűntény lesz. Vannak azért olyan sorozatok is, ahol évados bűntények vannak, és nem feltétlen kell az előző szezon hozzá...vagy antológia sorozatok :)

2017-05-23 18:27:01 Tenebra #2977

Na igen, elég jól lemérhető a különbség a két alkotó között. Lnychnek legfeljebb a Kék bársony című filmje hasonlít a Twin Peaks 1-2 évadjának vicceskedő, direkt gejl részeire, hiszen Lynch a Kék bársonyban is használta az andalító zenét és a szándékoltan idióta szereplőket, jeleneteket (pl. a tűzoltók integetése lassított felvételben). Viszont Lynchnél inkább az a jellemző, amit a Tűz jöjj velemben, a Lost Highwayban vagy a Mulholland Drive-ban látunk. Semmi melodráma, iszonyat nyomasztó az egész, de ettől még be-betör a humor. Persze ez inkább groteszk humor, semmint kedves, ironikus. (Pl. Lost Highway - mikor a gengszterfőnök elviszi a főhőst egy körre, és agyonver valakit, mert meg merte előzni - na, az egyszerre vicces és rémisztő jelenet.)

Meg érdemes megnézni a régi sorozat fináléját is. Amellett, hogy elég nagy trollodás, az inkább Lynches, mint Mark Frostos. A Twin Peaks nagy részén én úgy éreztem, ez inkább Mark Frost. Ezen az új évadon viszont eddig úgy érzem, szinte teljes mértékben Lynches. :D

előzmény: caulfield (#2973)

2017-05-23 18:21:31 Tenebra #2976

Szerintem ennél mindegy, hogy valaki Lynch-rajongó-e vagy sem olyan szempontból, hogy kell-e hozzá az 1-2 évad. :D Ez olyan, mintha bármelyik összefüggő sorozatnál bekapcsolódnál a 3-4. évadban. Egy kukkot nem értenél belőle, és egy csomó történetszál kimaradna. Én ezért nem is nézek meg már olyan sorozatot, amiből kimaradtam, de 6-7 évados, mert egyszerűen nincs már időm arra, hogy az elejétől a végéig végiglessem, hogy be tudjak kapcsolódni. A Twin Peaks mondjuk összesen vagy 30-35 rész, tehát nem egy nagy ügy ledarálni.

És ez azért nem az a kategória, mint a Halálos iramban XY, hogy simán végig lehet pörgetni a filmeket akár 4-8x sebességen is, mert úgysincs semmi értelme se a sztorinak, se semminek, ami azokban a filmekben van (bocsánat a rajongóktól - én irtó buta és erőltetett filmszériának tartom a Halálos iramban-filmeket :D). Itt ha nem tudja az ember, mi az a vörös szoba vagy mit jelent egy bagoly feltűnése a Twin Peaks-sorozatban, az lemarad a sorozat lényegéről.

2017-05-23 17:36:48 ChrisAdam #2975

Köszi srácok! Úgy látszik, valahogy rá kell vennem, hogy megnézze az eredeti szériákat. :)

2017-05-23 16:53:35 banana #2974

Nekem mindig fura, amikor valaki valamiből úgymond megakarja úszni a korábbi részeket. Legyen az Halálos iramban, Star Wars, Marvel vagy épp Twin Peaks. :)
Ha valakit érdekel egy adott sorozat, akkor minél többet láthat belőle, annál többet "szórakozik" nem?
Haver 2 éve átpörgette a Halálos iramban 1-6-ot, mert a 7-et moziban akarta látni. :)

2017-05-23 16:42:07 caulfield #2973

Kell szerintem hozzá az első két évad akkor is. Bár ez már 21. századi Twin Peaks. A főcímet leszámítva az emblematikus téma fel sem csendül: végig zörejek, ambient effektek hallatszódnak (sound design by David Lynch). Látszik, hogy teljesen szabad kezet adtak neki, ami sokak szerint nem túl jó - az első két évadban nem minden részt Lynch rendezett, talán ezért volt annyira erős az a szappanoperás báj, ez inkább a Tűz jőjj velem! vonalon van. Bár az a Dűne után szerintem Lynch egyik legrosszabb filmje, mert érezni rajta, hogy nyomasztja a sorozat terhe. Itt viszont szó sincs ilyesmiről, teljesen elborult az egész. Megérte várni. Persze kell hozzá gyomor.

2017-05-23 16:22:38 Ubul #2972

és aki David Lynch-en nevelkedett, de a Twin Peaks-et nem látta? :D

2017-05-23 15:27:34 Tenebra #2971

Ez a kérdés magában foglalja a választ: egyértelműen NE nézze. :D A 3. évad még radikálisabb, mint az 1-2 volt, és egyáltalán semmit nem értesz belőle, ha nem láttad a többi Twin Peakst. Ami a Vörös szobában történik, az egy Twin Peaks-szűz nézőt úgy kiborít már az első ilyen jelenetnél, hogy kikapcsolja a részt, és törli a gépéről örökre. :D

Egyébként ez már kicsit sem szappanoperás. Inkább a mozifilmhez hasonlítanám, annak a nagyon komor, nagyon nyomasztó hangulatát viszi tovább. Itt nincsenek negédes szerelmi, vagy sírós-rívós részek. Nagyon sötét és pesszimista az egész eddig, ráadásul szürreális jelenetekkel teli van.

Én azt mondom, ez kizárólag Twin Peaks-rajongóknak készült, és ezzel semmi baj nincs. De ha a haverod csak azért akarja nézni, mert most ez felkapott, és mindenki ezt nézi, akkor semmiképp ne kezdjen bele, mert csak szenvedés lesz számára. Nézze végig inkább az 1-2 évadot, döntse el, hogy hajlandó-e ilyet nézni, és akkor majd utána kezdheti a 3-mal. Különben is, a 2. évad fináléja nélkül már eleve azt nem lehet érteni, hogy mi történt Cooper ügynökkel. :D

2017-05-23 15:27:20 Olórin #2970

A régi szériákkal EGYÜTT is alig érthető:D De hát Lynch már csak ilyen:)
Mindenképpen kell hozzá a korábbi két évad, meg a Tűz jöjj velem is. De érdemes. Azt hiszem, ez az első felmelegített klasszik sorozat, ami nem okoz csalódást (bár eléggé más, mint a régiek, de ez így is van rendjén).

2017-05-23 15:22:47 ChrisAdam #2969

Aki látta már az új Twin Peaks részeket - mennyire nézhető/érthető a régi szériák nélkül?
Nem, nem, nyugi, én már végignézem az előző két évadot, viszont haveromat érdekelné, de mivel már leírtam neki a régiek szappanopera-szerűségét, ezért azokhoz nincs kedve. Érthető/élvezhető lenne számára?

2017-05-23 02:16:21 kajaktej #2968

Én most néztem meg az első részt az új Twin Peaks-ből az HBO Go-n. Amire csak ezért fizettem elő, szóval szerintem érződik, hogy mennyire vártam a folytatást :D

Egyelőre nekem túl sötétnek tűnik, a régi sorozatnak szerintem az egyik pozitívuma az, hogy az ijesztő részek mellett van egy olyan bája, amit az első részből kicsit hiányoltam most. Az viszont tetszik, hogy nem a nosztalgiából próbál megélni, ez egy teljesen új történetnek tűnik, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.

2017-05-23 00:25:40 miraculum #2967

Na most ment le az első két rész a friss Twin Peaks-ből és nagyon elégedett vagyok. Lynchet nem nyomasztotta ez a dolog, és úgy csinálja, ahogy jólesik neki, semmi erőltetettséget nem érzek, csak kapom bele az arcomba a szürrealizmust. Egyelőre sötétebb, komorabb és kilátástalanabbnak tűnik mint a régi évadok, a második rész végén a kocsmajelenet meg nagyon felültetett a nosztalgiavonatra. Egyelőre nagyon várom a továbbiakat, a két óra elsuhant, mint kevés film alatt.

2017-05-22 23:12:08 Mizi #2966

Nem vagyok nagy sorozatfogyasztó, de szerintem nincs a Twin Peaks-nél különlegesebb és összetettebb sorozat. Én akkor láttam, mikor pár éve a köztévé leismételte, és egyszerűen hihetetlen élmény volt.

2017-05-22 23:01:52 Mizi #2965

Az új Twin Peaks-ről vélemények? Senki?
Az első rész szerintem baromi jó lett. A szereplők hogy megöregedtek...

2017-05-22 21:34:56 The man who laughs #2964

Bates Motel

A Pyscho egy önmagában vett kerek egész film, amelynek nincs szüksége sem előzményre, sem folytatásra. Azonban, ha ettől sikerül elvonatkoztatnunk, akkor a Bates Motel személyében megtalálhatjuk az elmúlt évek legszórakoztatóbb ponyva-crime sorozatát. A markáns hangulatának és a két szenzációs főszereplőjének (Freddie Highmore és Vera Farmiga) köszönhetően a sorozat önállóan is teljes értékű alkotás. Ahelyett, hogy szárazan felvezetné a Hitchcock film eseményeit, inkább megteremti a maga - Twin Peaks jelegű - világát. Jól lehet, hogy a sok szál miatt az első évadok kissé fókuszálatlanok (főleg, ha valaki csak a Bates családra kíváncsi), ám a sorozat előrehaladtával (és Norman remekül felépített megörülésével) egyre izgalmasabbá válik.  Az 5. évad második felére pedig szépen bele is futunk a Psycho eseményeibe, ám az alkotók tökéletesen tisztában voltak vele, hogy nincs értelme szó szerint újrázni a klasszikust, és remek érzékkel épp annyit változtattak rajta, hogy a Bates Motel úgy váljon önálló lábakon álló sorozattá, hogy közben érezhetően kellő tisztelettel viselkedik az eredeti előtt. A film lezárása talán nem is illett volna a sorozathoz, hiszen - ellenben a vérfagyasztó Anthony Perkinssel - Norman  itt egy sokkal emberibb, esendőbb, tragikusabb figura. Bár a sorozat - leszámítva, hogy néha tán túl sok szálal zsonglörködik, amelyek azért többnyire szépen összeérnek - nincsen rosszul megírva, azért mégis csak egy - a szór nemesebbik értelmében vett - ponyva, amelyet főleg a kiváló színészek (főleg a két főszereplő, de mindenki más is) és a magával ragadó atmoszférája emel egy magasabb szintre. Nyilván az önmaga jogán nem válna a Hitchcock műhöz hasonló klasszikussá, ám  nem is "erőszakolja meg azt", egy tiszteletteljes, de kicsit más jelegű feldolgozás ez, ami talán egyben az egyik legjobb film alapján készült sorozat. (A végére ahhoz is megjött a kedvem, hogy valamikor újrázzam majd.)

2017-05-21 15:01:27 dézi #2963

pontosan, instant kultsorozat szerintem is. nekem még a Felicity jutott róla eszembe, a Teenage Dirtbag, ill. a Six Feet Under bizonyos vonatkozása (Claire és az ő története), ezek is egytől-egyig nagyon jó és hiteles tini / diákkori drámák. szerintem a 13RW egyáltalán nincs túltolva, Sixx meg az ő tapasztalatai / véleménye pedig kicsit sem mérvadóak. eleve itt lányokról van szó, ami a 13RW-ban különösen fontos, ahogy te is írtad. még azt is mondanám, hogy feminista kultsorozat lett, úgyhogy abszolút örülök neki.

2017-05-21 01:54:16 Adam Taylor #2962

13 reasos why

Na, végeztem én is a sorozattal - na nem azért húzódott idáig, mert nehéz lett volna letolni a részeket. Bár de, voltak kimondottan megterhelő pillanatok is. Mégis, amikor csak volt rá időm, alig vártam hogy folytassam - bár egy idő után már kevésbé a rejtélyek, inkább a sorozat aurája vonzott.
Barátaimmal beszélgettem erről, kérdezték hogy érdemes-e megnézni, jót-rosszat hallottak róla a nagy hype közepette. Nekik valami ilyesmit mondtam: mindenkinek van valamiféle takkja filmek terén - van akinek a westernek jönnek be, másnak az oldschool akciófilmes klisék. Nekem ez az egész gimis-coming-of-age-es-teen dramak. Kevés jó készül, de én már magáért a közegért meg a témáért is rajongok, és szerencsére van példa rá hogy baromi sok mindent ki is tudnak hozni belőle. Viszont egy idő után szinte kivétel nélkül az összes sorozat elkezd beállni a sorba, túltolni a drámát, túlcsavarni az érzelmeket és szépen klisésen elfolyni: Narancsvidék, Gossip Girl, még a Skins is.
És valami ilyesmi a baj a 13 reasons why-jal is - vagy legalábbis az írásokat és kommenteket olvasva nekem ez jött le. Ezt részben értem, mert voltak pillanatok amik engem is zavartak, részben viszont elfogadom, mert a célközönség, a szereplők, a közeg, szóval hogy ez egyszerűen ilyen játék. Sixx jelezte az indexes kritikájában, hogy neki baromira nem ilyen volt a gimis élete - van akinek viszont pont ilyen: minden nap érzelmi csúcs- és mélypontok, minden probléma a világ végét, minden öröm a világ tetejét jelenti.
Szóval ez ízlés kérdése, de vannak persze még idegesítő dolgok - abszolút nem reális, ahogy a szalagokat perceként leállítva szaladgál a főhős az érintettekhez, akik persze soha sem spoilerezik el a folytatást; néhány szereplő meg esemény elsikkad, másokat meg nagyon túltoltak. Mégis, a 13 reasos why egy jó sorozat - vagy legalábbis baromi jól sáfárkodik az értékeivel, mert a hihetetlen hullámzó színvonalú részek után összességében mégis azt kell mondjam, hogy nekem nagyon bejött. Amit pár kommenttel ezelőtt írtam - hogy mennyire szépen bemutatja a tinédzserkor érzelmekkel zsúfolt káoszát, ahol világvégeként éli meg az ember ha nem kapja meg a figyelmet a kívánt társaktól ésatöbbi - szóval ez kissé módosult, a történet pedig eléggé be is durvul, de a mondanivaló szerintem nem veszett el. Akiket nem kapott el a sorozat, persze egy tök sablonos sztorit látnak arról, hogy mindenkinek vaj van a fején, mindenki leszarja a másikat, és ebben a giminek meg életnek nevezett versenyfutásban akik nem bírják lelkileg, azokkal csúnya dolgok történhetnek. Viszont annyi remekül bemutatott apróság, jól elkapott pillanat van benne, amelyek mozaikszerűen egy nem hibátlan, de szerintem nagyon jó tablót adnak a sorozat által bemutatott világról, na meg arról, miért is ölte meg magát Hannnah Baker. És akkor még nem beszéltem jónéhány apróságról (a remek zenék, a szerepben tökéletes Katherine Langford) és nem is olyan apróságról (crying for help-jelenség, a szexuális zaklatást elszenvedő nők hogyan próbálnak megküzdeni a történtekkel és hogyan bánik velük a társadalom), ami miatt bőven megérdemli a sorozat az instant kult jelzőt.

2017-05-20 09:45:28 dézi #2961

most, hogy végignéztem, azt gondolom, hogy az utóbbi évek legbátrabb és legfontosabb sorozata a 13 Reasons Why. remélem, sok fiatal, szülő és tanár megnézi, és lehetőleg beszélnek is róla, minél alaposabban. sok mindent ki lehetne emelni, úgyhogy csak két dolog: az egyik a tökéletesen válogatott (és önmagában is értékes) zene, a másik, hogy mindezt egyetlen sztárszínész nélkül sikerült összehozni, ez szinte bravúros. ott a helye a Thirteen, a We need to talk about Kevin, a Speak és a Trust mellett a sorban.

előzmény: dézi (#2948)

2017-05-19 15:19:13 Ragemarci #2960

Ash Vs. Evil Dead S2: Csodálatosan beteg :-D

2017-05-19 09:22:30 ChrisAdam #2959

Továbbnézem, igen. Most vagyok épp az első (pontosabban első a pilot után) rész közepén, de már visítok. :D Vattával a függönyt csendesítő nő meg a farönköt csecsemőként pátyolgató hölgy, WTF. :D Ahhoz képest, hogy azt hittem, ki fog ütni tömény feszkóval, olyan, mintha Family Guyt néznék.

2017-05-17 17:36:06 miraculum #2958

És igen, a második évad közepétől csak a karakterek szeretete tart csak a képernyő előtt. Viszont a zárás a legnagyobb mindfuck amit valaha láttam, az egész rész egészen elképesztően merészre lett megcsinálva, már azért megérte az egész sorozatot végigülni.

2017-05-17 17:31:01 miraculum #2957

Én az abszurd dolgokat is szerettem a Twin Peaksben. Tulajdonképpen az egész sorozat abszurd, hol nagyon, hol kevésbé. De nekem valamiért bejöttek az olyan elképesztő jelenetek is amikor James, Donna és Laura unokahúga leülnek szépen törökülésbe és előadnak elektromos gitáron egy mélabús nyálnótát. Pont azért, mert nem hiszel a szemednek. És tele van ilyen direkt abszurditásokkal mintha egy másik dimenzió határán lebegne az egész világ. Ray Wise mint Leland Palmer meg szerintem hihetetlen nagyot alakít az első évadban. A nyuszik és az őzikék is várják a majálist... :D

2017-05-17 17:27:18 Olórin #2956

Én mindenképpen biztatnálak, hogy nézd tovább - nem lesz más/jobb a sorozat (az első rész kb. a legjobbak közé tartozik), viszont hozzá fogsz szokni, mert úgy látom, most az elvárásaid okozzák a gondot. Ezt tapasztalatból mondom: én is az elmúlt pár hónapban néztem végig a sorozatot (korábban csak gyerekként láthattam max a felét/harmadát), és eleinte nekem is nagyon fura volt a szappanoperás hangvétele, nem igazán erre számítottam. Azt tudni kell hozzá, hogy ez nem valami időhúzás, lustaság, elbaszás stb. Lynchéknek egész konkrétan ez, vagyis egy tömény szappanoperába és fura karakterekbe csomagolt krimi volt a koncepciója. Ha ráérzel az ízére, jó eséllyel tetszeni fog:)
(Fair warning: a 2. évadban van egy hat-hét részes durva színvonalzuhanás, egy iszonyatos mélypont, plusz egy borzalmasan rossz antagonista - Windom Earle -, de ahogy írták, a vége kurva jó, meg az első nyolc rész is remek.)

2017-05-17 17:10:28 BonnyJohnny #2955

Csatlakozom Tenebrához. A második évad gyengébb. Nagyobb szerepet kap benne a szappanopera és a "felesleges" városi furcsaságok (pl. a nő, akinek nem tudnak ellenállni). Azért teszem idézőjelbe, mert egyesek szerint pont ezek adják a sorozat erejét. Számomra az már nem olyan jó. De, ha számodra már az első évadnál sem tetszik, akkor tényleg ne nézd tovább. És, ha nem lettél Federal Bureau of Investigation Special Agent Dale Cooper rajongója az első rész után, akkor pláne ne. Mert csak még olyanabb lesz. :) Bár pont ezért kapnak jelentőséget azok a jelenetek a második évadban, mikor kizökken.

2017-05-17 15:49:52 Tenebra #2954

A Twin Peaks jelentőségét szerintem csak akkor lehet megérteni, ha a '90-es évek sorozatai között szétnézünk. :D Mondjuk én nem hiszem, hogy a mai sorozatok mellett is elvérezne, elvégre annyi misztikum és feszültség van benne az ironikus hangvétel miatti humor és a nyálas melodráma mellett, hogy szerintem simán felér egy Hídhoz vagy True Detective-hez. Meg ott a The Killing, melyet ugye a Twin Peaks szellemi örökösének is szoktak tartani.

Csak hát ez David Lynch (és Mark Frost persze). A 2. évad zárórészén (azaz a sorozatzárón) érződik a leginkább Lynch hatása. Az a finálé egy akkora trollkodás, hogy azt kell mondjam, ha már a pilotot sem bírtad, Chris, akkor szerintem ne nézd tovább, felesleges. :D Főleg, ha nem tetszik ez a hangnemkeverés, mert a 2. évadban lesznek olyan epizódok, melyek egy ideig parkolópályára is küldik a thrillerszálat, és a városi életképekkel foglalkoznak. Annál én is küzdöttem a sorozattal, mert ott a vége felé tényleg elég sok a vígjátéki rész, és szinte minimális a misztikus thriller. Persze az utolsó két rész olyan ütős és kegyetlen lett, amilyen a True Detective 1. évadjának erőltetett happy endje annak idején nem tudott lenni.

Mondanám, ha kőkemény horrorra vágysz, akkor nézd meg az előzményfilmet, a Tűz, jöjj velem!-et, de az meg a sorozat ismerete nélkül totálisan érthetetlen. (Még a sorozat ismeretében is megdolgoztat) Viszont nincs benne humor. Vagy legalábbis nagyon kevés.

S amúgy igen, ehhez kell szeretni David Lynch-t, akiről el kell ismerni, hogy néha túlságosan is titkolózó. Ugye sokan az Inland Empire-re szoktak kiakadni, hogy az már totálisan befogadhatatlan és zavaros. Nos, Lynchről érdemes tudni, hogy vele csupa szürreális dolog történt életében (a Lost Highway alapszituációja például tényleg megtörtént - mármint, hogy valaki egy reggel becsöngetett hozzá, és azt mondta a kaputelefonba, hogy "Dick Laurant halott", majd mikor Lynch kiment, már nem volt ott senki), és azt a nemrég róla készült dokuban is elmondja, hogy már gyerekkorában sok megmagyarázhatatlan, groteszk sztoriban volt része. Pl. az óriást a Twin Peaksben valószínűleg egy gyerekkori élménye ihlette, mikor látott egy hatalmas embert a ködben. Szóval filmjei és a Twin Peaks is azért olyan néhol, mert ő a valóságot is pont ilyennek élte meg.

És hát ha végigtekintünk Lynch karakterein, akkor bizony csak ilyen elmeháborodott, szórakozott, félelmetes figurákkal találkozunk: a Radírfej főhőse, Frank (Kék bársony), Bobby Peru (Veszett a világ) vagy a Mystery Man a Lost Highwayből.

Nekem egyedül a melodrámai szálak nem tetszettek a Twin Peaksben. Ezek nagyon szappanoperásak. Pl. Leland Palmer az első évadban valami elképesztő módon idegesítő volt, persze ennek is meg van a funkciója, mint később kiderül. :D De a fiatalok szerelmi szálainál az andalító zene + az elég fos színészi játék (vagy csak a karakterek voltak elég bárgyúk) már nagyon necces volt néha, és nem jó értelemben. A Twin Peaks így akkor jó, ha Cooper van a vásznon vagy Bob. :D (Direkt nem írom le, ki ő - ha esetleg mégis tovább nézné ChrisAdam).

2017-05-17 12:37:46 necksprain #2953

én végignéztem a miheztartás végett az egészet, és én sem értem, mitől ekkora kult.

2017-05-17 09:57:57 MicaHiro #2952

Nem vagy egyedül az értetlenséggel. Én is régebben bele akartam nézni az első részbe, de 15-20 percnél tovább nem jutottam. Pedig Lynch sok filmjét szeretem. Egyszer akarok még újra esélyt adni a Twin Peaks-nek is.

2017-05-17 09:40:17 ChrisAdam #2951

JA, az eredetit néztem, az új asszem még ki se jött. Amúgy nem mondom, hogy rosszul áll a humor benne, mert működik, elszórakáztam azon, hogy az egyik pillanatban még a Douglas fenyőkről ábrándozik az FBI ügynök, aztán komolyan kérdezi a következő mondatban, hogy hol láthatja a halottkém jelentését. (Néhol azért erőltetett.)

Szóval kicsit fura volt inkább, meglepett, azt hittem tömény feszkót kapok, de folytatni fogom, megnézem a sorozatot, felkeltette az érdeklődésemet.

2017-05-17 06:17:14 BonnyJohnny #2950

A humor és a furcsa karaktetek az eredetinek is szerves része. Akár a paródiába illő határig, ha Lynch nagyothalló FBI főnökére és Duchovny transzvesztita DEA ügynökére gondolunk. Bár örökös nyugalmával és derűsségével a főszereplő is az... De mivel ez utóbbi ügyesen egyensúlyban volt tartva, zseniális karakter lett. De azt el tudom képzelni, hogy egy ilyen negyed évszázad után összerántott nosztalgiatrippben ez nem sikerült.

2017-05-17 03:37:31 ChrisAdam #2949

Twin Peaks Pilot részét megnéztem, kérdezném, hogy ez csak nekem hihetetlenül gagyi és nevetséges, vagy tényleg az és csak az idő emelte kultstátuszba. Persze gondolom összejön valami jó kis sztori (bár nem valami nagy szám egyelőre), de olyan döcögős a rendezés, életszerűtlen a forgatókönyv néha paródiába illő jelenetekkel, borzalmas színészekkel, hogy egy pillanatig elgondolkodtam, vajon nem csak úgy kult ez a sorozat, ahogy itthon a Szomszédok? :)

Adam Taylor: Nem hagyom figyelmen kívül a kommentedet, válaszolni fogok még rá!

2017-05-16 23:49:29 dézi #2948

eddig (4 rész után) nekem kifejezetten tetszik a 13 Reasons Why, a témája meg különösen fontos és aktuális.

2017-05-15 14:11:10 Adam Taylor #2947

"a tényleg szép, derűs, jó családi háttérből jövő Hannah Bakernek, akinek tényleg megvan minden feltétele maga körül, hogy az életet élvezze, nincsen olyan durván hiteles, nyomós oka arra, hogy megölje magát" - épp ez bizonyítja, hogy szükség van az ilyen sorozatokra. Ez annyira durván leegyszerűsítő, az emberi működés - nem beszélve a tinédzserkor súlyosbító tényezőjéről - sokkal de sokkal bonyolultabb ennél. Ha igaz lenne amit írsz, akkor Afrikában lenne a legtöbb depressziós ember, nyugaton pedig a legnagyobb életkedv és életszeretet. Mint tudjuk ez pont fordítva van.
Szerintem távol áll a tanmesétől, de épp így éri el a hatását, hogy komplexen - igaz kicsit túlbonyolítva, szappanozva - mutatja be a dolgot. Ha Hannah-t az anyja elhagyta volna, nem lenne mit ennie vagy fiatalkorában szexuálisan zaklatták volna, az egy sajnálatos, de nagyon is gyakori magyarázatot nyújtott volna, amivel az egyszeri amerikai tinik kevésbé tudtak volna azonosulni. Óriási viták is vannak egyébként a sorozat körül, a felnőttek többsége hibáztatja a sorozatot, mert az kézenfekvő megoldásként mutatja be az öngyilkosságot, aminek bármilyen ábrázolása mindig nagyon problémás etikailag. Erre pedig a tinik azt válaszolják, hogy pont a lényeg fölött siklanak el a felnőttek: a közegábrázolás, annak bemutatása, hogy attól, hogy minden adott egy szép élethez, ez nem feltétlen valósul meg, illetve hogy egyetlen apróbb csíny, szekálás, titok vagy hazugság hogy képes dominóként leborítani valakinek az önbecsülését meg a szociális kapcsolatait.
Még csak a 4. résznél tartok, de ha rohamosan romlani kezd a minőség akkor is kitartok a fentiek, illetve limupei véleménye mellett.

2017-05-15 10:14:49 ChrisAdam #2946

Igen, az tény, hogy ennek a témának ilyen széleskörű fóruma ezzel a sorozattal lett a fiatalok körében (is). De ugyanakkor meg ez mégis bonyolultabb képlet, azzal, hogy maga a történet igencsak hiteltelen - a tanárok, szülők, osztálytársak reakciója, viszonya, nem így működik a suli, nem így működik egy közösség és az, hogy tulajdonképpen a tényleg szép, derűs, jó családi háttérből jövő Hannah Bakernek, akinek tényleg megvan minden feltétele maga körül, hogy az életet élvezze, nincsen olyan durván hiteles, nyomós oka arra, hogy megölje magát, ami történetével 'tanmese' lehetne. Egy képtelen közeget állít fel a sorozat, amiből inkább a negatívum árad és alig van feloldás. Kíváncsi lennék, hogyan reagál a megtekintésére egy szuicid alkatú, depressziós fiatal. De erről még majd írok bővebben.

Adam Taylor: Nem tudom, hányadik résznél tartasz, de az első kettő epizódnál még nekem is működött úgy, ahogy. Bár talán inkább azért, mert vártam, hogy történjen valami és még kíváncsian tekintettem előre. Az elején van még egy nyomasztó érzésed azzal szemben, hogy Hannah Baker megölte magát és ez tényleg rátelepszik az első két részre, sőt még kicsit szurkolsz is, hogy ez a szép lány, aki az egyik legkedveltebb sorozatkarakter lehetne, ne haljon meg, de utána sajnos annyira elveszti ezt, annyira túl van magyarázva minden, hogy ezáltal veszik ki a dráma és amikor látod, mit tett magával Hannah, már csak ciccegsz egyet, ásítasz és köszörülöd a torkod. Nem hat meg. De nézd tovább, kíváncsi leszek a véleményedre!

Ubul: Igen, elkerülhetetlen. Úgy végződik, hogy legyen. Sajnos/nemsajnos. Szerencsére azért ez az a sorozat, ami nem sok vizet kavar és nem olyan szinten rossz, hogy bosszankodjon emiatt az ember, vagy bármi. Csak simán sótlan, unalmas, feleslegesen dramatikus és hatásvadász, de úgy elnézi az ember Jabbaként kifeküdve az ágyon esténként.

2017-05-15 08:46:56 Ubul #2945

és jön a 2. évad :D

2017-05-15 08:31:31 Adam Taylor #2944

Pont tegnap kezdtem bele, kicsit túl is húztam, ami az alvás rovására ment :)
Szerintem baromi jó, hangulatos, engem sikerült behúznia - igaz, már néhány rész alapján látszik hogy valószerűtlenül túl fogják húzni és pörgetni a rejtélyt meg a ki-kivel-mit-dolgokat, de egyelőre baromi jó, nincs nagyobb dramatizálás meg nyál, mint amit a megcélzott közeg és a téma indokolna.
Hirtelen a Pretty Little Liars jut eszembe, amiből azt hiszem másfél részt láttam, mire feladatam - arra viszont szerintem is abszolút illett a leírásod.

2017-05-15 08:21:22 limupei #2943

Én nem néztem végig, mert nos, na... Egy dolog viszont tagadhatatlan, ez a sorozat "trending", és jelen esetben szerintem ez a lényeg. A tizenévesek nézik, beszélnek róla (és tetszik nekik, lásd imdb), az indulása óta ott van a sajtóban. Szóval hiába a százszor jobb filmek és dokumentumfilmek, ezt a témát most sikerült először úgy a célközönség elé tárni, hogy tömegével odafigyeljenek rá.

2017-05-15 00:14:04 ChrisAdam #2942

13 Reasons Why 1. évad

Sok elnyújtott sztorit láttam, hallottam, olvastam, de Hannah Baker és kisvárosi "barátainak" története mindet lekörözi. Tizenhárom ok, amiért egy csodaszép, derűs, arcpírban gazdag és pattanásban szegény tinédzser a kádban végezte. A halála után a sorozattörténelem legesetlenebb és ebből fakadóan legkevésbé azonosulható főhőse próbál utánajárni a dolgoknak, s miközben körülötte már mindenki tud mindent, ő 13 részen keresztül tapogatózik a sötétben, miután aztán több héttel később rájön az igazságra, s általa mi is megtudjuk, miért ölte meg magát Hannah Baker.
A melodramatikus monológok sora váltja egymást, világmegváltónak hitt mélységekből merítik ki az igazságot, a főszerepló Hannah Baker pedig drámakirálynőként azt próbálja elhitetni velünk 11 részen keresztül, hogy azért küldte magát a gyehennára, mert volt egy lány, aki nem akart vele barátkozni, a másik csávó meg nem jött össze vele, meg aztán ráírták a sulis listára, hogy neki van a legjobb feneke és hát ugye emiatt azt gondolják, hogy könnyelmű... Mígnem az igazi okot a fináléban tudjuk meg, amire már lehet azt mondani, hogy oké, ebből már lehet valamit kezdeni.

A sorozat hibája nem is igazából azt, hogy melodramatikus nyáladzás (mert az), hanem hogy rendkívül gondolatébresztő és hatékony anyag lehetne. Az iskolai bántalmazások a mai tindédzsertársadalmunknak egyik legveszélyesebb eleme, a szociális média és az, hogy a szexualitás és élvezeti cikkek rendkívül erősen jelen vannak ebben a korosztályban igen alapos táptalajt adnak ennek. Az öngyilkosság pedig valóban nem ritka sajnos, különösen Amerikában, de itthon is számtalan esetről hallottunk már.
A sorozat topikja, amit szépen ki próbál bontani, rendkívül hasznos és céltudatos. Lehetne. Sajnos annak ellenére, hogy a sorozat kapcsán rendkívül sokat lehet beszélni erről, mégis olyan bután és esetlenül bontja ki azt, hogy szörnyű nézni. A túlzott drámaisággal elúszik a mondanivaló, az utolsó két részben is - melyek talán az egyetlenek, amikre azt lehet mondani, hogy helytállnak - a potenciális dráma elveszik a hatásvadász jelenetek sorozatában és azon túl már inkább a nézőn múlik, hogy mennyire érinti meg a dolog.
Rettenetesen életszerűtlenek a karakterek, ahogy alább írták, a közeg mindegyike ápolt és tiszta, példamutató családi élettel, mintha ez az igazságot takarná, az öngyilkos Hannah Baker pedig - akinek szintén szerfelett szerető családja van - olyan melodramatikus picsogást tol le olykor a narrációban, hogy egy-két pillanatig azt hiszed, egy energiaáramlós nyugdíjas, kelet-pakisztáni buddhista jézus követők Facebook csoportjának bejegyzéseibe fulladtál, ám mégis megjelenésében és cselekvéseiben bizony meg lehet kedvelni - ez az egyik vézna előnye a sorozatnak.

Miért is lehet akkor haragudni erre a 13 szófosásra? Van egy rettenetesen nagy hibája, mégpedig az, amit másképp nem lehetett volna csinálni... De hogy micsoda, azt majd a következő napokban megírt kisebb cikkemben fogom elmondani. Mert igen, a sorozat téma megér annyit, hogy beszéljen róla az ember akár több ezer karakteren keresztül is.

De hogy mennyit ér? Hát jó szívvel 40%.
De hogy miért néztem meg? Lóf*asz tudja.

2017-05-09 10:28:16 St4nt0N #2941

(°×°)

2017-05-07 21:36:51 ChrisAdam #2940

Lehetséges, de nem önszántamból kezdtem el: rosszkor voltam rossz helyen, amikor az első két epizódot láttam, aztán akkor jött az ötlet, hogy ebből igen kreatív kis kritikát lehetne írni, a téma, amit fel próbál dolgozni a sorozat (sikertelenül), amúgy is érdekes és lehet róla beszélni. Úgyhogy így folytattam, lépésről lépésre. :)

előzmény: Rituska (#2939)

2017-05-07 20:19:53 Rituska #2939

"serkenő szakmunkás-bajusz" - nagyon tetszik ez a jelzős szerkezet
valóban kifejezetten ocsmány sorozat,
legalábbis az első részből én is erre következtetek
tovább nem is jutottam vele
ChrisAdam kissé mazochista vagy :) már alig várom az elemzést

előzmény: kaamir (#2937)

2017-05-07 13:42:22 ChrisAdam #2938

Hetedik résznél tartok és alig várom, hogy vége legyen és jól lehúzzam egy bő kritikában a vécén. Pedig meg lehetett volna benne a potenciál a témája és a története miatt. Engem nem is az zavar, hogy túl "szép" amerikai közeget mutat be, hanem az, hogy pofátlanul hatásvadász, életszerűtlen és nevetséges. Dráma nulla, melodramatikus nyáladzás tíz, történetvezetés kusza, szóval igen... enyhén szólva gyenge.

előzmény: kaamir (#2937)

2017-05-07 12:47:17 kaamir #2937

13 REASONS WHY

Azt hiszem, nekem ebből egy rész elég is volt. Tipikus amerikai középiskolás mű-világ: sehol egy pattanás, egy serkenő szakmunkás-bajusz, egy nyakigláb kamasz, egy túlsúlyos/túl vékony gyerek. Ellenben mindenki vadiúj verdával közlekedik, és úgy néz ki, mintha egy divatmagazin címlapjáról szalajtották volna. Ebben a miliőben minden hiteltelen lenne, ez a melodramatikus nyáladzás pedig különösen.

2017-04-23 11:44:32 Ragemarci #2936

The Expanse: Mindenki nézze, mert nem mostanában volt ilyen igényes tu-fa a porondon. Az alapanyag könyv és a látvány is pöpec, egyedül a semmilyen színészek akik rontják az élvezési facktort.

2017-04-21 22:09:49 Ragemarci #2935

Jó ez a Vikings csak kimegyek sörért és eltelt tíz év. Olyan ez mint most, a húsvét után egyből tél lett.

2017-03-31 18:23:50 manuva #2934

Ki fenyegette meg?

2017-03-31 06:57:37 Ubul #2933

hát már kb két éve volt, de emlékeim szerint meg lett fenyegetve a bíró

előzmény: manuva (#2932)

2017-03-31 05:10:42 manuva #2932

Aki nezte A sebeszt, arulja mar el, a biro miert mentette fel Harry novert?

2017-03-30 20:20:57 ChrisAdam #2931

Az új GoT teaser:
Annyira, de annyira túltolják már a hatásvadász-faktort, hogy képtelen vagyok lenyűgöződni. Összességében ez persze nem csak a GoT-ra jellemző, a filmek és sorozatok többsége manapság ezt tolja az előzetes esetében. Semmi lényeges, csak az, hogy jól nézzen ki, legyen epikus, csorgassa a nyálat. Sajnos a hatodik évad több jelenete erre is ment rá. Kár, hogy ilyen sok rajongója van a sorozatnak, az elvárt lenyűgözés és a hype miatt nem tudnak egy valamirevaló, sima, csupán mezei előzetest kidobni. Elérték azt is, hogy ne legyek izgatott miatta.

2017-03-19 18:27:50 Simpleton Larry #2930

Iron Fist
Az eddigi leggyengébb Marvel-Netflix sorozat - ami nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz, hanem inkább, hogy már háromszor látott formula kibontakozását látjuk újra. Tudjuk, hogy hol jönnek a fordulatok, tudjuk, hogy a hetedik epizódba lesz valami erősebb, váratlanabb, etc. És Danny Rand, a nagyranőtt gyerek találkozása a nagyvilággal bár Finn Jones által hihetően van előadva, mégsem olyan érdekes, mint egy vak árva a szerethető barátaival, vagy egy erőszak miatt PTSD-ben szenvedő nő, vagy egy golyóálló fekete fickó. Ami leginkább leköti ezúttal a nézőt, az a Daredevil-ből már megismert, titokzatos Hand, ez az amiről mégtöbbet szeretnénk tudni. De ismétlem, nem egy rossz sorozatot látunk, csak az eddigieknél kicsit kevésbé érdekes karaktert látunk egy már ismert formulán végighaladni. Talán újítani kellett volna ezúttal Marveléknek.

2017-03-02 18:22:00 redsovi #2929

Nem tudom miért és hogyan, de még mindig nézem a Walking Dead-nek csúfolt borzalmat. Biztos, hogy Lennie James a fő oka a bűnténynek, ugyanis a sokak által egekig magasztalt Negan (alias Jeffrey 'Zac Snyder cimborája' Dean Morgan) iszonyú ripacskodásokat dobálgat a néző felé. Ja és folytatódott a sorozatgyártás egyik leggyengébb és legminősíthetetlenebb évada. Ha valaki esetleg ki akar(t) szállni pár évad után, megkímélné magát a borzalmaktól és az AMC szégyenfoltjától. Máskülönben nem éri meg belekezdeni a 7. évadba, a 2 rommá vert delikvens nevét úgyis kívülről fújja már még a piramisok alatt tevékenykedő zsidó gyíkemberek polgári társadalma is. Az írókat sem ártana Lucille gondjaira bízni. Ez a 9.,10. és 11. rész mintha nem lett volna olyan gyatra, mint az ezelőttiek, de így is bőven messze állnak az ajánlottól. Osztályozni pedig nem is érdemes. Aki még nézi, annak sok erőt és kitartást. Aki meg bele se kezdett, vagy időben kaszálta, az talán élete egyik leggyümölcsözőbb döntését hozta meg. "It’s because you got no guts."

2017-03-01 21:05:56 dézi #2928

a Flashpointot hogyhogy nem ajánlotta senki? hát pedig úristen de zseniális! pont ilyet kerestem.

előzmény: dézi (#2910)

2017-02-26 00:35:12 redsovi #2927

Aztamocskos tyűha! Még épp fel kell dolgoznom az utóbbi évek egyik legerősebb és legcontentdúsabb pilotját. A Legion kétségkívül a szürrealista és szuperhőssorozatok mekkája. Az audiovizuális ingerek meg nem csak az agyat tornásztatják nonstop, még a lelket is terhelik. Nyomokban David Lynch, Wes Anderson, Kubrick, no meg Noah Hawley (Fargo S1-2-3), lévén, hogy ő felelős a sorozatért. Nem tudom utoljára mikor kellett ennyire kapkodnom a fejem a folyamatos mindfuckok és plottwistek után, de amit ezalatt az egy rész alatt nyújtani tudott, azt tanítani kéne. Más átlagseries ennek a talapzatát sem képes verdesni 4-5 évad során. Még pár nap biztos, mire teljesen képes leszek megemészteni, ezáltal egyáltalán nem tartom darasorozatnak. Ugye 8 rész, egy rész 1 chapter, így azért elég nagy teret és időt kaphat az (eddig sem hétköznapi és nem könnyen értelmezhető) eseményhalmaz. Vagy pár perc alatt megimádod, vagy kinyomod 2 perc után. Az FX az új Netflix? Méjbi. 10/9,5

2017-02-20 21:19:21 Dió #2926

Én most a The Leftoversről beszéltem :-) Arra pl. emlékszek, hogy három epizód után még mindig nem volt fogalmam sem, hogy kik pl. a fehérköpenyesek, amire a film valamennyi konfliktusát(!) felfűzték ugye, és mivel itt már 180 percnél jártunk, nekem annyi elég volt a stop gombhoz. Lehet később beindult és ezek meg lettek válaszolva, de én ennyi idő alatt megnézhettem volna két teljes játékidejű rendes filmet - és erre mondtam, hogy az ilyen sorozatokat nem nekem találták ki :)
A Westworld ugye meg már más kategória, ott ez a cseszett cliffhanger-mánia háromszorosan jelentkezett... szóval ahhoz képest a Leftovers még elviselhető :)

előzmény: kwzatz (#2925)

2017-02-20 13:11:52 kwzatz #2925

"miért akarnak ilyen sokan minden kérdésre választ kapni"
minden kérdésre???... :)

Ahogy írtam, nem láttam a Westworldöt, valószínűleg jövő hónapban nézem majd meg. Így nem tudom, hogy milyen mennyiségben vannak benne a megválaszolatlan kérdések - szavaidból ítélve nincs híján :D -, csak én úgy vagyok vele, hogy 1 évad után még nem zavar ez, ha messze a vége.

2017-02-20 00:31:38 Dió #2924

Lehet hogy korábban indult, én bevallom csak mostanában kezdek sorozatokat nézni, úgyhogy lehet ezért kezdi az egész csak most kiverni nálam a biztosítékot :)

"miért akarnak ilyen sokan minden kérdésre választ kapni"
minden kérdésre???... :)

előzmény: kwzatz (#2923)

2017-02-19 23:06:23 kwzatz #2923

"a Westworld által kijelölt újkori sorozatos csapásvonalba, ahol is attól lesz jó egy sorozat, hogy minden részt cliffhangerekkel szórunk tele" A Westworldöt még nem láttam, de ezt a cliffhangeres dolgot "kicsit" régebbre datálnám. :) Bár megmondom őszintén, azt sem értem, miért akarnak ilyen sokan minden kérdésre választ kapni egy olyan sorozat első évadában, amit már elvileg előre elterveztek 5 évadra.

2017-02-19 22:09:16 redsovi #2922

Elég szubjektív a dolog, én speciel a Westworld-öt utólag lepontoztam. A Leftovers International Assassin epizódja, a Hannibal évadfináléi, és a Lost cliffhangerei szerintem le is festik a televíziós élmény teljes kihasználását. Persze rengeteg a közepes és vérszegény színvonalú modern sorozat, de azért akad pár átlagon felüli is.

2017-02-19 21:10:11 Dió #2921

The Leftovers, mint legjobb? Örülök, hogy van, akinek ez tetszett, de én inkább az ellenkező pólust megcélzó jelzőkkel tudnám illetni (és akkor itt meg is állok:) És emiatt bele is "simul" a Westworld által kijelölt újkori sorozatos csapásvonalba, ahol is attól lesz jó egy sorozat, hogy minden részt cliffhangerekkel szórunk tele, anélkül, hogy kicsit is érdekelné a készítőket, hogy a kérdésekre válaszokat is keressenek... legalább a vér/cici vonalat nem tolták túl benne, ahogy ezt szintén szokás, és szintén pozitívum, hogy egyébként technikailag színvonalasan volt megcsinálva. Ill. maga a kezdés még konkrétan történetileg is tetszett... hogy utána 200 percet elb...tam rá, annak már kevésbé örülök :)

előzmény: redsovi (#2909)

2017-02-19 18:07:46 kwzatz #2920

Nyilván. :)

előzmény: flake (#2917)

2017-02-19 16:12:07 dézi #2919

köszi, a Glue-t még nem láttam, de tervben van, a másik kettőt igen, tényleg kiválóak. angol sorozatok közül már nagyon sokat láttam, azért nem is említettem. egyébként a Line of Duty még kiemelkedő (és méltatlanul ismeretlen) szerintem a műfajban.

2017-02-19 15:15:30 limupei #2918

Ajánlanám neked a Broadchurch, a Happy Valley és a Glue című angolokat, kiváló mind.

előzmény: dézi (#2915)

2017-02-19 14:07:32 flake #2917

Root? :)

előzmény: kwzatz (#2914)

2017-02-19 12:52:06 dézi #2916

még amiket példának mondanék, a Southland, Animal Kingdom, The Divide. na ezekhez hasonló (színvonalú) is lehet.

2017-02-19 12:41:06 dézi #2915

azt még nem próbáltam, leírás alapján nem jönne be annyira, de lehet, hogy adok neki egy esélyt. (a Bechdel-teszt konkrétan nem kritérium, de tény, hogy jobban érdekelnek / jobban is tetszenek azok a sorozatok, ahol a nők nem csak biodíszletként funkcionálnak.)

előzmény: kwzatz (#2914)

2017-02-19 12:30:32 kwzatz #2914

A Drót esetén kell egy kis idő, mire belerázódik az ember, de idővel maximálisan megtérül. A feltételeidnek az új személyes kedvencem, a Person of Interest is eleget tesz. (és mivel a fórumos tevékenységből, hsz-ekből emlékszem, hogy fontos számodra, ezért kiemelném, hogy a PoI könnyedén átmegy a Bechdel-teszten is, a legkevésbé sincs híján erős női karaktereknek, olyannyira, hogy az egyikük számomra abszolút kedvenccé is vált)

előzmény: dézi (#2913)

2017-02-19 12:20:33 dézi #2913

köszi, azt egyszer elkezdtem nézni, tényleg jó, de annyira nem kattantam rá, mint ezekre. de közben találtam is egy megfelelőt, úgy tűnik.

előzmény: St4nt0N (#2911)

2017-02-19 11:56:30 Kalevala #2912

Látta már valaki a Medici: Masters of Florence-t?
Milyen? Érdemes várni a dvd-re?

2017-02-18 19:44:32 St4nt0N #2911

Egyiket sem láttam, de a Drót megfelel a kritériumoknak.

előzmény: dézi (#2910)

2017-02-18 18:53:32 dézi #2910

tud valaki a Gracelandhez vagy Rubiconhoz hasonló sorozatot? arra gondolok, hogy krimi-dráma keverék, mindkettőben erős, nagyon jó karakterek, egyedi hangulat, és izgalmas, fordulatos.

2017-02-17 20:05:14 redsovi #2909

Hibátlan promo érkezett az utóbbi évek egyik legzseniálisabb (a 2. évad pure mestermű) sorozata, a The Leftovers harmadik és egyben utolsó évadához. Egyértelmű, hogy idén ezt várom a legjobban. Lindelof áprilisban megint kiszakítja a mellkasokból a lelkeket... https://www.youtube.com/watch?v=nRPiBfwqHno

2017-02-17 19:52:40 St4nt0N #2908

Jónak ígérkezik: Feudhttp://www.imdb.com/title/tt1984119 (Davis vs Crawford w/ Sarandon & Lange + Judy Davis, Alfred Molina, Stanley Tucci, Kathy Bates etc!) Őrület. Avagy itt egy sorozat, amit talán még csabaga is nézni fog.
Az általam korábban méltatott Fleabag-hez pedig már készülget a magyar felirat (3/6).

2017-02-11 15:57:55 manson84 #2907

Hibátlan! Az ördögűző sorozat olyan szinten kenterbe veri az összes mai horror sorozatot, hogy azt öröm volt nézni. Ez így nem teljesen igaz, nincs itt semmi öröm, borzasztó sötét atmoszférájú csodálatosan fényképezett rémálommal van dolgunk. W. Friedkin klasszikusa végre megkapta azt a folytatást, amit megérdemel. Kb. olyan zseniálisan gondolták tovább az alap művet a készítők, mint James Cameron tette anno az Aliens esetében. Külön ki kell emeljem Gina Davis fantasztikus alakítását, karrierjenek egyik legjobbja, de senki masra nem panaszkodhatok tényleg minden és mindenki a helyèn. Szégyen és gyalázat, hogy még csak egy Golden Globe jelölést sem érdemelt sem ő, sem maga a sorozat (pedig fényévekkel jobb a túlértékelt Westworldnel). Folytatás lehetséges, bár a Fox-nal lényegtelen a minőség, imádnak kaszálni, de esetünkben édes mindegy mivel a készítők gyönyörűen lezártak az évadot. Majd meglátjuk, engem tutira megvettek.

2017-02-05 15:54:16 kwzatz #2906

Kicsit megkésve nézem, és tudom, hogy elcsépelt az alulértékelt kifejezés, de ez a Person of Interest a maga imdb-s 246. helyezésével szerintem nagyon nincs a helyén kezelve. Eleve érdekes a 8.5-ös értékelése, miközben összesen 2, azaz 2 rész van a 103-ból, ami 8,5 alatt van, egy csomó 9,5 vagy felettivel, 9,9-es záróepizóddal, de végül is mindegy. Még nem néztem végig, csak a tegnapi 4x11-es If-Then-Else című rész akkorát ütött, hogy itt is ajánlanom kell. :D Szerintem nem fog csalódni, aki belekezd és úgy kezeljétek, hogy az 1. évad lényegében csak ízelítő (bár nekem már az is tetszett).

2017-02-05 11:27:12 kaamir #2905

The Affair S03

Két tökéletes évad után értetlenül állok ez előtt a céltalan, unalomba fulladó 10 rész után. Mintha az alkotóknak fogalmuk sem lett volna, mit akarnak még ezekkel a karakterekkel és ezzel a történettel. Szinte az egész évad Noah őrült kálváriájával foglalkozik, nagyon olcsó és kiszámítható (most komolyan, volt aki nem tudta, hogy önmagát késelte meg, és minden egyéb csak képzelgés?) konyhapszichológiával és Brendan Fraser értelmezhetetlen játékával. A többi szereplőre alig jut érdemi idő, és nem is történik velük semmi különösebben érdekes. A mélypont viszont egyértelműen a francia nő - hogy neki miért kellett vajon saját félórákat kapnia?! Még az a baljós, mély és átélhető hangulat is hiányzott, amik a korábbi évadokat olyan zseniálissá tették.

2017-02-01 23:11:14 ChrisAdam #2904
2017-01-29 09:40:27 Dió #2903

Azt a rohadt. Black mirror, S03E5 Men against fire.
Azt. A. Rohadt.

2017-01-28 11:53:25 kaamir #2902

This Is Us

Két rész után nagyon tetszik, igazán szerethető, remek hangulattal és pont annyi giccsel, ami bájossá teszi. Ráadásul két olyan színész is van benne, akiket korábbról nagyon szeretek (Sterling K. Brown felejthetetlen volt az OJ-ben, Chris Sullivan pedig az évtized egyik legkomolyabb karakterszínészi munkáját nyújtotta a Knick-ben)

2017-01-27 19:13:50 The Cortez #2901

Jessica Jones

A Marvel a Daredevilel behozta az univerzumába a vérengzést és az alvilágot, a Jessica Jones-al meg a szexet. Ezeket idáig nem nagyon láthattuk Marvel produkciókban. A sorozat a Daredevilhez képest jóval visszafogottabb, kevesebbet durvul és az akciókkal is spórol, inkább a nyomozásra megy rá a sztori. A casting ezúttal is jól sikerült: Krysten Ritternek jól áll a züllött, de vagány csaj karakter. Ebben a filmes világban az ellenfelek közül eddig Fisk a legösszetettebb, Kilgrave pedig a legcoolabb.
Az évad vége felé itt is leül a történet, ám a semmittevés most egészen a fináléig tart. A végső harc is ötlettelen és gyenge lett. Az unalmasabb részeket feldobhatták volna egy kis szexszel (mint más filmesek), ha már az elején annyit nyomatták.
Jessica Jones kalandjaiból sem sorozatot kellett volna csinálni, de nem lett rossz. Sőt, köröket ver a Zöld Íjász-Flash párosra.

2017-01-24 00:27:34 Kalti #2900

Így van, a San Junipero epizód nem kis meglepetést fog okozni ezek után, számomra a 3. évad fénypontja, újra is néztem azóta vagy kétszer, pedig ritkán teszek ilyet. Emellett a picit szintén rendhagyó 6. epizód is igen kiválóra sikeredett.

2017-01-24 00:20:32 Dió #2899

OK köszi így teszek, ill. akkor ezt úgy értelmezem, hogy ilyen gyomorszájon vágás még egy már nem lesz az ötödik-hatodik részben sem.

2017-01-24 00:16:59 Olórin #2898

Öööö... nem akarok lelőni semmit, de nehogy pont a negyedik részt ne nézd meg (igen, emészthetőbb).

2017-01-24 00:10:43 Dió #2897

A Black mirror SE03/03 (Shut up and dance) epizódja után lehet, hogy eljött az idő, hogy leálljak a sorozattal... ha osztályoznom kéne, természetesen ötös, de a nézőre való hatás szempontjából ez már káros... ha lehet egy ilyen kérdésem a harmadik évadot már befejezett fórumozókhoz, az utolsó három epizód is ilyen leírhatatlan szintű pszichés támadás a néző ellen, vagy azok legalább egy picit emészthetőbbek?

2017-01-18 20:34:10 dora87 #2896

The young pope valaki? Az első négy rész után vagyok és nagyon tetszik, ajánlom mindenkinek, akit nem riaszt el a lassú történetvezetés, a szimbolizmus vagy a hatalom mechanizmusába való betekintés az egyházi miliőben.

2017-01-15 19:10:12 necksprain #2895

pont ezért kerestem fel a topikot, most végeztem a második résszel, erre ez fogad. :) nekem az első rész nagyon adta, a második nem volt egy nagy szám. amúgy nem szeretek elkezdeni sorozatot, amíg egy egész évad ki nem jön belőle. szerintem ezt is jegelem, mert ha becsusszan egy-egy unalmasabb epizód, ne az legyen hogy jövő héten már nem érdekel, hanem nyomjam tovább a következő részre. a westworld-öt is így hagytam abba, hetedikig megvolt egyhuzamban, de addig már bőven jött a lejtmenet, így mikor kijöttek a következők, már nem érdekelt.

előzmény: McCl@ne (#2894)

2017-01-08 23:09:18 McCl@ne #2894

Taboo pilotot nézte valaki?
XIX. századi Angliában játszódó, talán misztikus (még nem egyértelmű) drámasorozat Tom Hardy-val, és az őt amúgy a Locke-ban rendező Steven Knighttal. Erős hangulata van, még nyilván nem tudni, hogy hova tart, de beteg lesz nagyon, és gyönyörűen van fényképezve, rengeteg (Trónok harcából ismert) kiváló mellékszereplővel.

2017-01-08 19:24:54 lukivaker ekekapája #2893

Én még meg akarom várni a szinkront, de őszintén szólva, azután a menyasszonyos rész után nem sok esélyt adok a sorozatnak, az számomra több mint kiakasztó volt.

előzmény: Simpleton Larry (#2892)

2017-01-08 14:32:08 Simpleton Larry #2892

Sherlock s04e01 jaj. Csak szimplán jaj.
A harmadik évad után már eleve nem terveztem esélyt adni a dolognak, de mégis megtettem, és bánhatom is.

2017-01-08 14:12:27 flake #2891

Én még csak az ötödik résznél tartok, de úgy tűnik a mai napom már csak erről fog szólni. Ahogy írod, Travolta eszméletlen, az arcát nézve szinte lehetetlen számomra felidézni mint Vincent Vegát :) Akit még mindenképpen muszáj megemlíteni az Cuba Gooding Jr. Valami elképesztően irritáló módon jeleníti O.J-t. Eddig ötös.

előzmény: kaamir (#2812)

2016-12-29 14:14:33 Tenebra #2890

Aranyélet 2

A Walking Dead és a Vikings totál érdektelenné váltak számomra (a Vikingsbe bele sem kezdtem, a WD-t meg egyelőre hagytam pihenni a 7x05 után), s az Aranyéletről is azt írtam, hogy vicc kategória. De mivel magyar, meg azért nem olyan hosszú, ezért ennek még adtam esélyt.

Amennyire irreális volt az 1-5. rész, nem gondoltam, hogy lehet ezt még fokozni. De lehet. A 6-7-8 záró epizódok kész dramaturgiai katasztrófáknak bizonyultak. Tele vannak hatásvadász, megalapozatlan, hirtelen fordulatokkal, és a karakterek fejlődése is sokszor rendkívül összecsapott, pálfordulásaik nagyon, de nagyon hirtelenek.
A legszarabb egyértelműen Mira maradt, akit szerintem jobb lett volna kiküldeni külföldre, azaz kiírni a sorozatból még az 1. rész végén, és akkor nem kellett volna a tök fölösleges Farkas Franciskás öngyilkosságos szál. Totál felesleges gügyögés volt az ő kálváriája, és a 7. rész közepén hirtelen ugrik egy nagyot azáltal, hogy lefekszik az ügyésszel. Kurvára nem értem tényleg, hogy az alkotók most ezt komolyan gondolták tényleg? Mert akkor nagyon-nagyon nagy bajok vannak itt a fejekben. A kis kétségbeesett Mirából, aki nem mellesleg hót leszbikusnak lett beállítva hirtelenjében csináltak egy heteroszexuális femme fatale csábítót, aki az anyját idézően ravaszkodik. És még a legfelsőbb körökbe beférkőzve megnyeri magának az ügyészt, aki ki akarja dobni a lakásáról, miután kétszer-háromszor megdugta. MI EZ???!!! És ezt tényleg ennyien bekajálják, és istenítik a szériát?

Amit Janka is kavart össze-vissza, az is totál szánalom kategória. Vannak ilyen nők, persze, akik egyszer ide, máskor meg amoda húznak. De Janka szerintem egy elmegyógyintézetbe való klinikai eset, akinek itteni jelleme alapján már rég egy zárt osztályon kéne feküdnie begyógyszerezve. Egész egyszerűen azért, mert olyan dolgokat tesz, melyek annyira ellentmondanak egymásnak, hogy egy ilyen ember még WC-re sem tudna kimenni, mert arccal "ülne" a WC kagylóra. Nagyon motiválatlan volt minden, amit csinált az utolsó három részben.

Az Endre-Attila-Feri sztori viszont még egész jó is lehetett volna, ha nincs az az erőltetett, Tarantino-filmekbe illő jelenet a 7. rész végén, mikor a három exbarát, akik ki akarják nyírni egymást, hirtelen megint jóbarátok lesznek, és a közös jövőt tervezgetik. Hogy mi?! Feri örökre nyomorék lett, ezért jogosan állt bosszút Attilán és Endrén, Endre kurvára ki van Attilára, amiért hátba támadta, Attilának meg mindkét fickóból elege van, ráadásul éppen másodszor is kikosarazta Endrét Jankával... :D :D :D Tehát az lenne a legkevesebb, hogy ezek szarrá lőjék-verjék egymást. Erre barátkoznak... És nekem senki ne jöjjön azzal, hogy de hát Márk. Nem hinném, hogy Endrét meghatná a keresztfia nyavalygása.

Ja, és Endre halála is remek módon gagyi. Janka végülis nem állt ki mellette 7 részen keresztül lúzer férjével szemben, és pont ott jut eszébe, hogy bűnözőt csinált a fiából, a célban, miközben ő maga is bűnözővé vált... :D Mindenesetre Endre volt itt Attila mellett a legjobb karakter, sajnálom, hogy a 3. évadban már nem fog szerepet játszani.

Márk is egyébként egész tűrhető kezdett lenni, érződött, hogy Endre és Attila mellett a készítők őt szerették legjobban, és vele tudtak bánni is. Mert egy kis amorális suttyóból a bűn igazi világát megérezve hirtelen elkezd nemcsak bűnöző lenni, de az erkölcsi érzéke is elkezd kialakulni. Szóval nála tényleg egy karaktert, egy embert láttam, aki nem volt szimpatikus, nem volt jó, hanem egy törtető kis fing volt, de pont ezért emberi. És a színész is kezdett belejönni így a végére, kicsit alább hagyott a ripacskodással Olasz Renátó, s mikor meggyilkolt "barátjának" halálával szembesült, egészen hiteles emberi érzelmeket sikerült magából kipréselnie.

A Gál Feri-karakter viszont igencsak szánalmasan el lett cseszve. Pont nem így képzelek el egy nagykutyát, aki markában tartja a rendőrséget és a politikusokat is...

Ami még ment a sorozatnak, az az elképesztő mocsok bemutatása, ez hitelesre sikeredett. Ez az, amivel mindannyian egyre nyilvánvalóbban szembesülünk a mai Magyarországon: az urambátyám rendszer, az ügyeskedés, a legfelsőbb köröket érintő korrupció, a törvények formalitása és a magánbíráskodás hatalma. Hogy ilyen szintű szervezett bűnözés létezik-e Magyarországon, azt nem tudom, ez engem inkább az amcsi sorozatok világára emlékeztetett. De a politikai-társadalmi korrupciót és a magyar autokráciát, a demokrácia lassú megsemmisülését rendkívüli direktséggel ábrázolta az Aranyélet. S különösen tetszett a regnáló hatalom "maradj itthon fiatal" propagandája ellen intézett ironikus kiszólás az utolsó rész utolsó jelenetében. Mikor a bedrótozott Mira megkapja a sikeres felvételiről szóló papírt, mellyel kiutazhatnak Oxfordba és eltűnhetne ebből a pöcegödörből, a lány elutasítja azzal, hogy "nekem itt van dolgom". Ez még bele is illene a jobbos retorikába, azonban tudjuk, hogy Mira pont azért akar maradni, hogy segítkezzen a korrupt hatalom megdöntésében. Így kellene eljárnunk nekünk is.

Összességében tehát a 2. évad egy elég nagy lejtmenet volt, és beigazolódott, hogy a flashback-szerkezetnek sem volt más funkciója, csak hatásvadászat, a dialógokban is elmondott múltbeli történések illusztrálása. Úgyhogy a 8/10-es 1. évad után ez nagy visszalépés, sajnálom, de nálam ez maximum 6/10-et érne meg, de mivel annyira felháborítóan elszartak bizonyos részeket, így tőlem egy 5/10-et érdemel csak.

2016-12-28 13:08:24 dora87 #2889

The killing tényleg király :-), a Rectify első évadát láttam régebben, és nagyon tetszett, picit merengősebb, kevésbé pörgős, de izgalmas. :-)

előzmény: Rituska (#2887)

2016-12-28 13:04:26 ryood #2888

a forbrydelsené. remek sorozat az is, főleg az első évadja.

előzmény: Rituska (#2887)

2016-12-28 12:26:21 Rituska #2887

Köszönöm Mindenkinek :) Szuper, lesz miből válogatni. Rectify-t valaki esetleg látta már?
Alfred H.P, The Killing, Black M, Akta M., ezeket nem láttam még, rákerültek a listámra.
A Borgennel kezdek, úgyanis szerepel benne nagy kedvencem Pilou Asbaek.
Egyébként lehet hogy hülyeséget kérdezek, de a The Kiling nem a Borgen amerikai változata?

2016-12-28 11:49:23 ChrisAdam #2886

Black Mirror megvolt már? :)

Amúgy jó kis lista, a Twin Peakset most kezdem el nézni, csak előbb befejezem a Narcost, meg a Bron/Broen újrát. :)

2016-12-28 11:30:16 dora87 #2885

Nálam a TD első évad a második, a Broen a harmadik, The killing a negyedik, de a LOST az első, még mindig, hosszú ideje már. :-)
A Borgent viszont nem láttam még, de kíváncsi vagyok.

2016-12-28 11:10:19 ryood #2884

nálam mondjuk a broen az első, de ajánlom figyemedbe a a szintén dán borgen-t, a svéd akta manniskor-t, esetleg az izlandi trapped-et. (mondanám még a gomorra-t is, de az azért nagyon más...mondjuk igen erős...)
a borgen egy tökéletes politikai dráma, ami nagyon őszintén mesél (nem csak) politikusok magánéletéről, hogy hogyan változik meg minden egy csapásra, ha miniszterelnök lesz egy nőből..
az akta manniskor humanoid robotok és emberek társadalmát, együttélését viszgálja, nagyon izgalmas.
a trapped egy nagyon hangulatos kis izlandi bűnügyi dráma sok fordulattal..
a gomorra pedig dokurealista stílusban mesél nápolyi bűnőzőkről...

2016-12-28 11:10:13 Raul #2883

Az Alfred Hitchcock Presents vagy a Rém rendes család... szerintem :)

2016-12-28 10:40:45 Rituska #2882

Jelen pillanatban nálam ez a sorrend a "minden idők legjobb sorozatai" listámon.
Még van pár hasznosnak ígérkező nap az idei évből, szívesen lelökném a frissen felkerült első helyezetett. Valami ötlet esetleg, mi az ami ezt az ötöst übereli?
5. Twin Peaks
4. Breaking Bad