Tévésorozatok 👁

(vissza a topikok listájához)

2021-07-01 20:19:46 Ubul #3970

Inside no. 9
Sikerült kb. 3 hét alatt a 6x6 részt bepótolni (-2 rész a 6. évadból, mert nincs magyar felirat).
A sorozatról annyit, aki nem ismerné: angol, antológia, minden rész másról szól, mint egy Black Mirror rész pl. A szerzők a szereplők is egyben többé-kevésbé, és mellettük megfordul anglia színészeinek sava-borsa is vendégszereplőként.
Minden rész különböző, stílusilag is, de átlagosan a fekete humor körbeöleli az egészet (ettől függetlenül rengeteg drámai rész van benne, ami cseppet se vicces).
Mivel sikerült ilyen gyors bepótolnom (első évadot még 14-ben láttam, cska utána elfogyott a lendület :) ) , ezért friss nagyon az élmény. Sorozatjunkie is regélt róla elég sokat, de legalább az évadnyitókra szentelt figyelmet, szóval ott is lehet olvasni róla kritikát. A sorozatban ugye az a jó, hogy bármelyik részt megnézheted, nem kell előtudás semelyikhez se, nem épül egymásra, nincs átívelés, ellenben átlagosan a legtöbb rész mindig a rész végi csattanóra épít, hogy elborzasszon, meglepjen, stb, és többnyire ez mindig működik is. Csak sajnos az utóbbi időben ezek a csattanók inkább csak arra voltak, hogy legyen benne, és nem úgy szerepeltek benne, hogy ha nincsenek, akkor nincs értelme a sztorinak se.

Szóval, akinek kevés ideje van, akkor átlag 30 percesek a részek, simán belefér egy hosszú nap után. Viszont ahogy teltek az évek, és jöttek az újabb részek, egyre kevesebb 10/10-es rész volt, a 6. évad - sorozatjunkie-san kísérletező részek voltak, nálam konkrétan az unalomba fulladtak.
Viszont ami 10/10-es nálam, ha nem is sorrendben,de :

s05x04 - Misdirection
s05x05 - Thinking Out Loud
s05x06 - The Stakeout
s06x03 - Lip Service

imdb-n ahogy néztem, amúgy is ezek kaptak többnyire több pontot, szóval nagyon én se tévedek, max a sorrendben. Az biztos, hogy a drámai, elgondolkodtatóbb történetek jöttek be főleg, de azért volt néhány feelgood is

berendelve a 7. évad is, de érzésem szerint kicsit ráférne a pihenés. Hiába 6 rész per év és hiába kreatívak (tényleg nincs ismétlődés), de lehet hogy most kis szünet nem ártana, és nem kisérletezőbb részeket szállítanának, hanem mély, elgondolkodtató történeteket. Ugye a Black Mirrorra is ráfér már egy ideje a vérfrissítés, mert mióta netflixnél van, csökkent a minőség is

2021-06-30 01:10:34 Ugor #3969

Annyit mondhatok, hogy a kérdés már többször felmerült, de megoldás nem született.

előzmény: THE (#3968)

2021-06-30 00:49:18 THE #3968

Tervezi a KT a sorozatok beépülését a rendszerbe?

2021-06-17 21:32:02 Ubul #3967

éééééés, 11.-én elindult a Home Before Dark 2. évada, szokásos heti egy résszel.
Előző bejegyzésemnél írtam, hogy mennyire bejött az első évad, és így még friss is az élmény...annyira, hogy a 2. évad kezdése kicsit lelombozzon. Persze lehet elmúlt a varázs is, de ennél lagymatagabb kezdést nem is írhattak volna. A vége mondjuk kárpótol, főleg ahogy megjelent az original score is az első évad kihallgatós jelenetéből.
A rajzolt jelenetek viszont megint pöpecre sikerültek - több is volt most. nagyon remélem hogy a végén lévő madár eső nem megy át misztikumba, bár nem lenne jellemző a sorozatra

2021-05-28 21:49:58 wim #3966

A 15 million merits is gondolatébresztő, bár talán kevésbé szórakoztató.

2021-05-28 20:16:31 Ubul #3965

le is csúszott a Home Before Dark 1. évada. Az Apple Tv egész minőségi sorozatokat szállít, kezdve a Servanttal, For All Mankinddal, folytatva a See-vel és ezzel többek között. A sorozat hozza azt amit az első két részben lefektetett. Egy korrekt nyomozós sztori, valós alapokon (létezik a kiscsaj, Hilde, csak a vezetéknevén változtattak pöppet).
Kb egy Stranger Things és Killing minimal, 12+ -os verzióban. Hála a jó égnek, hogy nem volt semelyik korosztály se túl erőltetetve, nem billent a mérleg át túlzottan semelyik irányba se.
viszont nagyobb összeesküvésre számítottam a seriff részéről. Ha minden igaz - bár a 2. évadban folytatódik az ő szála is - csak asszisztált az egészhez, hogy mentse a menthetőt, de dunsztja se volt arról hogy ki a valódi tettes - aki végül nem is gyilkos volt.
Az első 10 rész alapból lezárt, de nyitva hagyták egy esetleges folytatáshoz, ami már ez év június 11.-én jön is, trailer pedig itt
ahogy nézem, kicsit darkosabb lesz, remélhetőleg azért megmarad az egyensúly, és Hilde két segítője is több képernyőidőt kap. Talán ők azok, akiket elhanyagoltnak érzem jobbára.

Nade karakterek: Jim Sturgess olykor érzésre túltolta a lelkizős részt, bár ki tudja, egy 30 évvel ezelőtti gyerekelrablást/gyilkosságot lehet így is feldolgozni, de amúgy itt egy tök jó karaktert hozott, a megjelenésével együtt, jó volt nézni, nem volt idegesítő, de talán az utolsó két részre talált csak magára (de ugye érvényes lehet a spoilerben leírtak, ami akár érthető is rá nézve, vagyis a karakterére)

Brooklynn Prince nálam elsőre a Florida Project-nél tünt fel, és hozta az arrogáns de amúgy cuki jellemzőit ide is. Ok, tudom, így kívánta meg a sztori is, de azért le a kalappal, durva, hogy egy 9 évestől ilyen szereplést egyáltalán látni a képernyőkön, nemhogy elvárni. Ilyenkor sokszor elgondolkodok, hogy azért a szinészkedés is egy pálya, tanulják is az emberek, de ő még "csak" 9 éves (a Florida Projectnél meg kb 6 volt), és hogy mit letol a képernyőn, úgy, hogy ne legyen idegesítő. Le a kalappal.

Michael Westont főleg a House-ból ismertem, igazából ott is mellékszereplőként, itt is kb annyit nyújtott, hozta a kötelezőt. A karaktere mentes a fordulatoktól, és mondjuk ez alapból szerencse is, hogy nincs igazán nagy megváltás tőle, megmaradt a szürkezónában.

Hilde két tesója is nagy forma, bár Izzy karaktere kicsit a levegőben maradt, plusz eléggé párhuzamosan ment a főszállal, nem igazán becsatlakozva hozzá, statisztaként azért jobbára Hilde védőjeként ott volt, ugyanúgy, mint Ginny a beszólalásaival (ő meg még fiatalabb, hát mit is várjon egy 5-6 évestől, de olykor hangosan nevetős jelenetek jutottak neki)

és ha már Hilde segítői, nálam mai napig talány Deric McCabe és az általa hozott karakter. Nem tudom hova tenni a lányosabb öltözékét 9-10 évesen. Nem vagyok a másság ellen, csak kicsit fura volt látni a képernyőn lányos ruhákba öltöztetve őt (először azt hittem lány)

Többiek is hozták a minimált mellékszereplőként, a seriffet alakító Louis Herthum-tól többet vártam, mármint a karakterétől, de okozhat meglepetéseket a 2. évadra még.

Szóval ha Apple+, szerintem minőségi sorozatokat hoz, elnézve a For All Mankind 2. évadát, még akár a Home Before Dark is szerepelhet a top10-ben az év végén. Egyben amúgy szomorú, hogy ennyire nélkülözött sorozatokról van szó, mindkettő megérdemelné a nagyobb nézettséget.

2021-05-28 06:44:32 Umberto #3964

Köszönöm, a White Christmas tényleg esélyes. A Hang the DJ miért lenne kínos? Mert érinti őket ez a téma? Pont ezért gondoltam rá. Érdekli ez a téma ezt a korosztályt, akárcsak a kaamir által említett San Junipero.

előzmény: asztalilámpa (#3963)

2021-05-27 23:20:12 asztalilámpa #3963

A USS Callister unalmas, a Hang the DJ meg hát khm, egy kicsit kínos lenne, de a Nosedive az tökéletes szerintem. Nekem még a White Christmas jutott eszembe, az elég elgondolkodtató, és még annyira talán nem is morbid, hogy kiakadjanak rajta a gyengébbek. :)

2021-05-27 16:01:57 Ubul #3962

két rész Home Before Dark után azt tudom mondani, hogy nagyon eltalálták a mércéket a sorozatnál, nem túlságosan gyerekes és azért a felnőttek is épp elég szerepet kapnak. Brooklynn Prince itt is zseniális eddig, remélem a maradék 8 részben nem fog a minőség esni. Opening jópofa, nem tekertem el eddig, rész végi cliffhangerek meg épp annyira jók, hogy az ember indítson egy új részt...meg mégegyet...meg mégegyet :D

egy dolog viszont fura volt. Deric McCabe fiú, mégis lányos cuccokban volt, meg cicás fejpánttal, stb. Nem vagyok a másság ellen, de na, ~9 évesen?

2021-05-26 16:27:25 kaamir #3961

Szerintem ezek jó választások. Én még kettőt javasolnék:

- White Bear: nagyon jól rímel a közösségi oldalakon kialakuló lincshangulatra és bosszúszomjra
- San Junipero: ezt egyrészt mindenkinek látnia kell, másrészt sztem ezt a korosztályt érdekli az örök élet, alternatív élet téma

2021-05-26 16:20:40 Umberto #3960

Sziasztok!

Szerintetek melyik Black Mirror-epizódot érdemes leginkább levetíteni 11.-es diákoknak? Én a Nosedive-ra gondoltam, illetve a USS Callisterre, valamint a Hang the DJ-re. Esetleg más?

2021-05-26 15:47:55 kaamir #3959

Love, Death & Robots 2. évad

Az első évad leginkább a nagy számok törvénye alapján működött. 18 részbe belefért sokféle stílus, műfaj, világkép, koncepció. A 2. etap már csak 8 rész, így jobban kidomborodik egy-egy rosszabb epizód. Amúgy is zuhant a színvonal, valahogy nem elég bátor és fantáziadús ez a 8 kisfilm, raádásul tematikusan is elég egysíkú. Vannak köztük jobban sikerültek (Snow in the Desert, All Through the House és a legjobb, a The Drowned Giant), de a többire már alig-alig emlékszem. A Pop Squad pedig egyenesen dühítő: egy ilyen karakterfordulatot és egy ekkora erkölcsi/társadalmi dilemmát nem lehet 10 percben kifejteni.

6/10 összességében

2021-05-19 20:13:25 Joeker81 #3958

És akkor még egy kis Jóbarátok ízelítő itt.

előzmény: Joeker81 (#3951)

2021-05-19 15:55:24 MicaHiro #3957

Persze, ez teljesen korrekt hozzáállás, egyet is értek vele. Nálam ennek a mércének sem tudtak megfelelni, de ez már ízlés kérdése ;)

előzmény: Joeker81 (#3956)

2021-05-19 09:58:13 Joeker81 #3956

Nem aggódom :P A helyén kell kezelni ezeket a filmeket. Itt nem várom el, hogy a filmművészet magas fokát tegyék le elém, arra ott van más. Csak és kizárólag a minőségi szórakoztatás mércéjét érje el megfelelő kikapcsolódást nyújtva nekem ezzel.

előzmény: MicaHiro (#3955)

2021-05-19 09:48:21 MicaHiro #3955

Ne aggódj, azokat nem lesz nehéz megközelíteni!

:P

előzmény: Joeker81 (#3954)

2021-05-19 01:44:14 Joeker81 #3954

Robert Langdon szimbólumkutató visszatér, ezúttal a Peacockon, az NBC csatorna streaming szolgáltatásán. A magyarul is olvasható Az elveszett jelkép sorozatverziójában viszont nem Tom Hanks játssza a karaktert. - Port.hu Előzetes itt.

Az előzetes alapján nekem tetszeni fog, remélem megközelíti a korábbi 3 mozifilm - A Da Vinci-kód (2006), Angyalok és démonok (2009), Inferno (2016) - szintjét.

2021-05-18 18:13:38 Joeker81 #3953

Igen, így pontosabb a megfogalmazás:D Megint Torrente fog győzedelmeskedni világszerte :)

Sajnos ez megint elsősorban a pénzről szól, ezzel akarja az HBO a prémium szolgáltatásukat, a Max-ot drasztikusan előtérbe helyezni. Amerika örül, mindenki más meg pukkadjon meg, és nyál csorgatva várja csak, hogy mikor jelenik meg kis hazájában is a Max. Pedig szerintem az is jól működne, ha a GO-ban is lenne Pay-per-view, és ugyanakkor jelenne meg ott például ez a tartalom világszerte, mint a MAX-on. De hát az HBO inkább a kiéheztetésre játszik, hátha 2021 második felében (?) a magyarok is ráugranak a Max-ra, mint tyúk a takonyra!

előzmény: Xuja (#3952)

2021-05-18 17:46:14 Xuja #3952

"Az HBO GO előfizetői egyelőre nem láthatják az új Jóbarátokat az HBO go felületén"

Szerintem így pontosabb ;) De elég szomorú, hogy még a streaming sem képes mindig lehozni a legfrissebb tartalmakat, ellentétben a tékával.

előzmény: Joeker81 (#3951)

2021-05-18 17:38:38 Joeker81 #3951

Az HBO GO előfizetői egyelőre nem láthatják az új Jóbarátokat. Május 27-én érkezik a sokak által várt új Jóbarátok-epizód, de az HBO magyar illetékesei szerint kezdetben csak a szolgáltató Max nevű felületén lesz elérhető, az itthon is működő GO-n még nem. - HVG, Teaser itt.

2021-05-14 20:13:37 The Cortez #3950

A légikísérő

Hiába a kiváló krimi alapötlet, az egész sorozat fárasztó, érdektelen és erőltetetten humoros. A főszereplő (az Agymenőkből ismert csaj) egy alkoholista, ribanckodó stewardess, aki egy szétcsúszott éjszakát követően, holtan találja az ágyban aktuális farkalóját. A nő az elejétől a végéig szerencsétlenkedik, hatalmas nagy baromságokat csinál, valamint nagyon vicces próbál lenni, de még így is 1000-szer szórakoztatóbb, mint a klisés mellékkarakterek a felesleges, halál unalmas sztoriszálaikkal. A szerencsére csak 8 epizódos évadban kizárólag pár beszóláson lehet felröhögni, a közepe tájékán a gyerekkori flasback-ek segítségével valamivel érdekesebbé teszik a főhőst, a finálé pedig semekkorát sem üt.

2021-05-14 00:19:58 Joeker81 #3949

Újabb Stephen King adaptáció, a Lisey története érkezik sorozat formájában. Az első évad 8 résszel indul 2021. június 4-én az Apple TV+-on. Az alkotógárda parádés (Stephen King, J.J. Abrams, Julianne Moore, Dane DeHaan, Clive Owen, Jennifer Jason Leigh, Joan Allen), szóval remélem, hogy egy remek szórakozás elé nézünk. Előzetese itt.

Nektek melyik a kedvenc King-adaptációtok legyen az sorozat, nagyfilm vagy rövidfilm?

2021-05-06 23:24:21 Joeker81 #3948

Stranger Things rajongóknak érkezett egy kis csemege a 4. évadból, itt. Jöhetne már...

2021-05-03 16:31:24 ender1112 #3947

Egyetértek, plusz megragadom az alkalmat, hogy reklámozzam a Harley Quinn mind a két évadát. Legalább olyan jó, mint az Invincible, bár stílusra egy kicsit más; viccesebb, és tömve van DC referenciával.

előzmény: VVega (#3946)

2021-05-03 15:21:40 VVega #3946

Az Invincible animációs sorozat valami elképesztően jó lett. Nagyon régóta nem rántott be ennyire sorozat, ledaráltam két nap alatt. Gyönyörű, ultrabrutális akciók, zseniális sztori és igazi sztárparádé, akik a szereplők hangját adják. Robert Kirkmanék megint tökéleteset alkotottak.

2021-05-03 15:07:18 Dió #3945

"Mekkora szégyen, hogy egyetlen komolyabb díjra sem jelölték érte".
Igen, ezen én is teljesen kiakadtam. Pláne, hogy a Game of thrones szereplőgárdáját (stb.) ezzel egyidőben megszórták, míg Rhea még egy tetves jelölést sem kapott.

2021-05-03 13:30:57 kaamir #3944

Nagyon egyetértek mindennel, amit írtál, különösen a Rhea Seehornra vonatkozó résszel. Sztem is egészen káprázatos az alakítása, és mekkora szégyen, hogy egyetlen komolyabb díjra sem jelölték érte.

2021-05-02 18:13:29 Ubul #3943

hát, annyira nem követem az itteni sorozatos topicot, néha ismeretlen gyöngyszemeket megnézek, és arról posztolok :) nálam itthoni filmes oldal az ez, sorozatos meg a sokszor említett sorozatjunkie. Bár nem lenne rossz egy olyan magyar oldal, ahol sorozatokat is lehetne jelölgetni/pontozgatni, kt alapján, csak ugye nehezebb, a részek miatt, bár akkor mint imdb-nél is, részenként is meg all-in is lehetne pontozni. Na majd egyszer :D

2021-05-02 17:46:05 Dió #3942

Nem nagyon olvasok külföldi sorozatokoldalakat, főleg a KT-ról beszéltem. Ha tizedannyit beszéltetek volna róla itt, mint a szaros Game of thronesról és társairól, már évek óta megnéztem volna. :) Így kevésbé félreérthető, amit mondani akartam? ;)

2021-05-02 17:37:56 Ubul #3941

"de valahogy annyira kevés róla a vélemény"
ezt mondjuk nem tudom, honnét veszed :) ha ide, itteni vélemények, akkor érthető, de sorozatjunkie is mindig foglalkozik vele, elég jól pörög a kibeszélő is. Külföldi oldalakról meg nem is beszélve

2021-05-02 12:22:30 Dió #3940

Better caul saul SE01-05

Mint gondolom a sorozatnézők 90%-a esetében, a one and only Breaking bad ledarálása után nekem is felkerült a listámra a Better caul saul, de valahogy annyira kevés róla a vélemény, hogy mindezidáig halogattam. Nagy hiba volt. Ha nem nézem az a facepalm momentumokkal teleszemetelt utolsó évadot, akkor számomra a BCS - és itt jöhetnek a kövek, ha valaki meg akar dobálni:) - bizony totál ugyanott van minőségben, mint a Breaking bad. Két ok miatt:

1. Először is valami, amire egyáltalán nem számítottam, és alapból kiemeli a sorozatot: mivel egy mexikói drogkartelekkel, verőemberekkel, gyilkosokkal, drogháborúkkal teli közegben játszódik az egész, főleg a mai filmgyártás stílusát tekintve adná magát, hogy megint mindent erőszakkal szórjanak tele. De nem. Egyszerűen úgy sikerül falat repesztő suspense-t építenie, hogy pár szükséges és stílusosan bemutatott kivételtől eltekintve egy csepp vér és végtag sem hullik benne (ezalól az egyetlen kivétel talán a Salamanca ikerpáros, ami már a BB-nek is mélypontja volt, de hál'istennek itt sincs sok szerepük). Szavak sohasem voltak még talán egyetlen ilyen témájú sorozatban sem ennyivel hangsúlyosabbak és adtak ennyivel nagyobb pofonokat, mint a fegyverropogás (vagy csak én nem láttam még a megfelelő sorozatot). És ez akkora piros pont, hogy a fal adja a másikat.

2. Az első pontból fakadóan ez azt is jelenti, hogy by definition átlagon felüli karakterekre és sztorifonásra kell támaszkodnia a BCS-nak. És itt sem vall kudarcot. Annyira kifinomultak, érettek és átgondoltak a karakterközpontú fordulatai, hogy ennél jobban már talán csak magukat a karaktereket és az őket játszó színészeket tudom dicsérni. Nem nagyon emlékszek a BB mellett olyan sorozatra ugyanis, ahol szinte mindegyik szerep ennyire jól van megírva, ennyire finom ecsettel van tökélyre csiszolva, nem utolsó sorban pedig így van eljátszva. A sorozat befejezése óta azon gondolkozok, hogy melyik volt a kedvencem... és annyira szoros a verseny, hogy szerintem választani sem fair. Na jó, megpróbálom: Rhea Seehorn. Az egyik legjobb női karakter, amit/akit eddig tv képernyőn láttam, és annyira markáns az alakítása, hogy a sorozat egyik alapból legfontosabb szerepét és annak felemelkedését/hanyatlását titánként cipeli a vállán. Az pedig, ahogy a sorozat a többi köré szerveződő titán (Jimmy, Chuck és Howard) négyszögét kifuttatja arra a bizonyos drámai csúcspontra (Chuck halála), de ezzel a jelenettel még azt a bizonyos utolsó ütést is beviszi és ezzel lezárja, arra sarkallt, amire nagyon kevés sorozat: egyszerűen szünetre volt szükségem, hogy átgondoljam és letüdőzzem azt a pofont, amit a sorozat adott, mielőtt folytatom. Tényleg wow. És emiatt is rettegek tőle, hogy szegény nő kálváriája mivel fog végződni az utolsó szezonban, ami jövőre jön. De hál'istennek mellette is annyira sok a minőségi szerep és játék, hogy az tényleg kiemeli a végeredményt az átlagból.

Biztos vannak a BCS-ban is negatívumok, de egyelőre a már fentebb említett sorozatlezárást leszámítva én nem nagyon látom őket. Úgyhogy ez a sorozat nálam egyelőre megkapja azt a maximális osztályzatot, amit eddig életemben talán 3-4 négy másiknak adtam, és ha van még BB rajongó, aki hozzám hasonlóan attól való félelmében halogatta a BCS-t, hogy ekkora lécet nem lehet megugrani, annak csupán azt üzenem, hogy plíz ne tegye. :)

2021-04-25 17:40:48 DevilTakeU #3939

Hunters

5.5/10

Soha nem gondoltam volna hogy valaha is leírom ezt a mondatot,de a Hunters az a sorozat,aminek minden egyes percét megbántam hogy megnéztem. Komplemán vagyok (és ráadásul roppant kiváncsi), életemben talán 2 sorozatot ha kaszáltam,és sajnos ezt sem volt szívem,elsősorban a kor (70-es évek,pajesz,bőrjakók,afro hajak,disco zene),a karakterek,valamint az igen erős alapkoncepció miatt.

A II. világháború után Amerika számtalan náci tudóst bemenekít az országba,úgymond "elhappolva" őket az oroszok elől,hogy aztán inkognitóban,immáron békés családi életet élve a tudásukkal szolgálják új hazájukat - harminc évvel később azonban egy renegát csoport pár véletlen összejátszása következtében megtudja a titkot,és vadászni kezd rájuk.

Jogosan merülhet fel a kérdés hogy egy ilyen premissza után vajon mégis mi mehetett félre - nos,gyakorlatilag minden. A Hunters ugyanis nem történelmi dráma,nem leszámolásos akció,nem krimi,nem kémthriller,nem politikai szatíra,nem burleszk,nem fantasy,nem horror,nem romantikus,és nem is kalandtörténet,hanem - mindez egyben. Jól hangzik,ugye? Hát még ha elárulom hogy rajzilmbetét is van? Igen,sajnos az alkotók nem tudták eldönteni,hogy Tarantino,Guy Ritchie,Scorsese,vagy mondjuk Werner Herzog,esetleg Leni Riefenstahl stílusát vegyék alapul,így biztos ami tuti-alapon mindenből van benne egy kicsi. A történet mintegy harmada flashback,gondolom nem kell mondanom,a kőkemény koncentrációs táboros jeleneteknél a karfát téptem dühömben,tehetetlenségemben - hogy aztán miért kellett az ilyen és ehhez hasonló pörölycsapásokat pld. a nézőkhöz kibeszélő "Ön miért utálja a zsidókat?" tévés kvízshow-val feloldani,a jóég tudja.

Sajnos a 10 epizód alatt nagyon sok az üresjárat,ugyanakkor az erőszak a maximumnál is feljebb van tolva,ez nem a The Boys-féle komolyanvehetetlen képregényerőszak-esztétika,döbbenetes jelenetek peregnek a szemünk előtt,legyen az kínzás,haláleset,fenyegetés,megtorlás,éppen ezért szégyenkezve írom le,hogy a nagyjából 7. résztől már csupán egy fáradt ásítást váltott ki belőlem mindez,ha tudni is lehetett egy főszereplővel kapcsolatban hogy pár perc múlva mi történik vele,aggódás és izgalom helyett a telefonomat babráltam,és nem hinném hogy bennem van a hiba,maga az alkotói szándék valahol félúton nagyon félrement. A szereplőkről érdemben nem tudok semmi extrát írni,Al Pacino a szokásos Al Pacino,a fő főszereplő Jonah (Logan Lehrman) bántóan semmilyen,a HIMYM-es comic relief Josh Radnor pedig egy milliméterrel nem lett szimpatikusabb. A magyar szinkronért 1000 hála az Amazonnak,de speciel hozzá Fesztbaum Béla már a vígjátéksorozatban is rettenetesen semmilyen volt,Vándor Éva affektálása rémes - értem én hogy sokat szinkronizál,és egy 60-as nőt magyarítva próbál kis pluszt beletenni,de nem jó,ahogyan Pálos Zsuzsa is 30 évnyi Simpson-család után próbál mindig "dörmögni" -,Al Pacino meg az egyik kedvenc magyar hangom,Fodor Tamás lett,ééés - ouch.

Na és akkor jöjjön a feketeleves: az utolsó részben van minden idők - nem vicc,tényleg - legérthetetlenebb, legmegosztóbb, leírom: legrosszabb titokleleplezése. Félreértés ne essék,a legérthetetlenebb nem azt jelenti,hogy nem lehet megérteni - azt nem lehet megérteni,hogy MIÉRT?? Akkora facepalm,amire nincsenek szavak,ugyanakkor gyanítom hogy Pacino viszont pont emiatt vállalta el a szerepet,de minden más spoiler lenne. (Ha valaki nagyon kiváncsi,leírhatom a lényeget.) Az egy dolog hogy a szó szerinti semmiből jött a megfejtés,de akkora képtelenség,amire én személy szerint a filmes univerzumból perpillanat nem is tudnék példát írni. Ehhez képest a sorozat utolsó egy perce,az úgynevezett cliffhanger szimplán a "na elmentek ti a p*csába!" kategória,de addigra már úgysem érdekel senkit az egész.

Nos,azóta berendelték a 2. évadot,sőt tudtommal Jennifer Jason Leigh már alá is írt a produkcióhoz. Nem mondom hogy nem fogom megnézni - írtam már: kiváncsi vagyok -,de az elvárásaim jelenleg a nullához konvergálnak. Na innen szép nyerni.

2021-04-25 14:55:40 DevilTakeU #3938

Én ezért darálok mindent. :)

Jó tudom,nem a legjobb érv,sokan nem tehetik meg hogy csak úgy lehuppannak komplett sorozatok elé,egy junkie meg eleve minimum ötöt-hatot néz naponta,én viszont ritka türelmetlen ember vagyok ezen a téren (is,khm),nincs az az Isten hogy egy-egy új részre egy hetet várjak,de továbbmegyek,már nem csak évadokkal vagyok így,hanem sokszor egész produkciókkal is. Két komolyabb fiaskó (24,illetve Dexter cliffhangerek,majd több havi várakozás a folytatásra) után képes vagyok kivárni sorozatbefejezéseket is inkább. Persze ez azzal jár,hogy sok dologról lemaradok,a legjobb példa rá a Trónok harca. Valahogy sosem vonzott,egyetlen részt sem láttam belőle,aztán amikor vége lett,egy hét alatt lenyomtam az egészet - és utána döbbentem rá,hogy mennyi mindenből kimaradtam az évek során (kommentek, fórumok,közös agyalások). Viszont darálva a "varázs" nem tud elillanni,vagy ha mégis,akkor azonnali kasza. :)

A The Boys 1-2-t nem bánom,ha kijön az új évad,úgyis letolom majd mindet egyben,de egyébként annyi nézni való akad,hogy mindig van valami ami éppen befejeződött,vagy az eszembe jut. Most a Banshee 1-4 van soron,aztán vagy Narcos,vagy Daredevil,vagy Scream,vagy a The Stand mini,még meglátom. (A Legion-nal várnom kell,megígértem hogy az közös nézés lesz,egyedül nem vágok bele.)

2021-04-25 08:25:14 Ubul #3937

Legiont is első évadban imádtam, 2. évad so-so, de voltak ütős pillanatok. 3. évadban az első rész epic volt, többször újranéztem, de valahogy már elveszett a varázsa nálam.
Itt amúgy - részemről - nem arról van szó, hogy most rossz a sorozat és azért nem folytattam, csak egyszerűen elmúlt a varázs, amit az első évad ideig-óráig fent tartott. Sokszor a rákfenéje egy-egy sorozatnak ez, mikor várakozik az ember, aztán jön más helyette, és azt nézi, de attól még a sorozat nem feltétlenül lesz rossz, csak az ember addig pótolja mással a kiesett időt, előfordulhat, hogy akár jobb sorozattal is, és aztán meg az lesz a mérce.
Ettől függetlenül csak lekéne ülni elé, de pont ahogy írtam fentebb, bejött más sorozat(ok) :)

előzmény: DevilTakeU (#3935)

2021-04-24 15:01:19 DevilTakeU #3936

La casa de papel/Money Heist/A nagy pénzrablás

1. évad: 7.5
2. évad: 7

3. évad: 6
4. évad: 5

Meggyőződésem hogy a Netflix mindenkori egyik legnagyobb európai dobása,a spanyol La casa de papel nem a címében felvázolt történés(ek),valamint az ebből remélhető krimis-akciós irány,hanem az igen erőteljesen jelenlévő szappan-vonal miatt lett az az agyonhájpolt valami,ami. Megmosolyogtató, mert míg a hispánok nagyfilmek terén kimagasló darabokkal állnak elő,gyakorlatilag felesleges drámázások nélkül - lásd Halálos tézis,A fantomlakó,Nyisd ki a szemed!,Amíg alszol,A hulla,Júlia szemei... -,addig a sorozataikban ezt egyszerűen nem tudják megugrani. De nagyon nem.

Anélkül hogy bármit is elspoilereznék,az első két évad ad ki egy kerek történetet,tehát mindenképpen érdemes a darára,a 3. és 4. évad már egy teljesen új sztori,pár régi és néhány kiegészítő karakterrel,aminek vélhetően majd az 5. évadban lesz lezárása. Ha már szóba került: a valóságtól nem kicsit elrugaszkodott történet,és bizonyos fejfogós,de azért még szórakoztató interakciók mellett sokat nyom a latba a karakterek sokszínűsége,az egész társaság szerethető,de az is biztos hogy mindenki talál magának közülük kedvenc kedvencet - legyen az a forrófejű,ösztönlány Tokió,a sokat megélt,mindig az utolsó nagy dobásra váró Moszkva,vagy akár a vezetőjük,a közönségkedvenc Berlin a maga eleganciájával, elveivel,na meg barokkos körmondataival. Sajnos azért akad bosszankodni való is gazdagon,az inkompetens rendőrség illetve a szokásos izgága kommandós "bemegyünk-nem megyünk be" szegmens mellett kifejezetten kevés a tényleges akció,néhány - fiatalabb ismerőseim által éltetett - megoldás pedig konkrét nyúlás vagy innen,vagy onnan,de már a címek leírása is spoiler lenne. :)

A 3. és 4. évad már egy polccal lentebbi kategóriák,"sajnos" az alkotók a hatalmas siker miatt egyszerűen nem tehették meg hogy ne folytassák a sztorit - pontosabban ne vágjanak bele egy vadonatúj kalandba,ami nagyon sok szempontból sántít. Na,nem a történet,aki eddig eljut,az már úgyis a sodródási szakaszban van,tehát bőven elengedte az észszerűséget és a logikát,én inkább az alkotói (kényszer) megoldásokra gondolok,nem egy területen masszívan kilóg az a bizonyos lóláb - na jó,virágnyelven ennél jobban nem tudom körülírni,szóval már az egy hatalmas facepalm hogy kiderül,a bombabiztos,hatalmas nagy terv előtt már volt egy korábbi bombabiztos,hatalmas nagy terv (lol),egy bizonyos karakter pedig nem hogy kiíródott,de visszaemlékezések formájában több játékideje lett,mint némelyik főszereplőnek - "hála" a rajongói nyomásnak. Hiába a szimpátia,roppant feleslegesnek és erőltetettnek tartom az új szituációt,talán érezhették ezt az illetékesek is,mert a már berendelt 5. és 6 évad közül végül csak előbbi fog elkészülni, utána remélhetően végleg megpihen a terveket kiötlő Professzor és csapata.

Bár a spanyolok pergő nyelvét lehetetlenség lenne visszaadni,azért nincs oka a szégyenkezésre a magyar változatnak sem,a szinkron a szokásos,kiváló Netflix-minőség lett,pár veterán (Csuja Imre,Kálid Artúr,Gyabronka József) segítségével,zömmmel azonban inkább új,friss,izgalmas hangokat hallhatunk (a teljesség igénye nélkül: Dobó Enikő,Lovas Rozi,Szilágyi Csenge,Ember Márk). Le a kalappal előttük,én roppant mód élveztem.

2021-04-23 22:03:26 DevilTakeU #3935

@Kempesbaba & Ubul:

remélem nem az elfogultság beszél belőlem,mivel én mindig mindent darálva nézek,így ez a 2x8 epizód is egy nap alatt ment le,de Kripke sorozatában talán az a legérdekesebb,hogy a bőr alá mászik,elkezd foglalkoztatni - több síkon is - mindaz amit láttunk,tapasztaltunk a részek alatt,szóval nem egy hatalmas gyomros,sokkal inkább millió kis ütés az,ami végül lepadlóz. (Persze az első 5 percet leszámítva,ott kiesett a távirányító a kezemből.) Én az első évad után még mondtam is egy barátomnak,hogy hát oké,nem rossz,nem rossz,de nem vágott földhöz - aztán valahogy mégis,egyszrűen nem enged,most fogom elkezdeni harmadjára, ezúttal angolul. (A magyar szinkron örvendetes,hála érte az Amazonnak,de Karl Urban angol akcentusa a sok amerikai között valami elképesztően király.)

A második évad eleje kicsit lassabb,de a 3. rész végétől felpörög,és a kifutása... hááát,szóval nem gondoltam rá,pedig - spoiler nélkül - Homelander fizimiskája adta volna a dolgot.

Hasonló antihősös - bár nem ennyire durva - jóság a témában még a Legends of Tomorrow (a második évadtól közel hibátlan),illetve a Doom Patrol,és a Légió.

2021-04-23 16:28:50 Ubul #3934

én az első évadot végig követtem mikor kijött tavaly, feleségem nem szereti a véres, brutális cuccokat, de még ő is megnézte :D vártam a második évadot, de valahogy mai napig nem sikerült elé ülni, junkien is olvastam hogy amúgy az első 3 részre kicsit leült a tempó is (bár az első évad se kapkodott). Na de majd talán most hétvégén.

előzmény: Kempesbaba (#3933)

2021-04-23 16:12:14 Kempesbaba #3933

Rég óta ajánlják nekem ezt a sorozatot de alapjáraton lusta ember lévén megvártam a szinkront.

Sejtettem hogy beteg lesz, de erre nem számítottam ( nem árt egy lavórt a képernyő alá készíteni, mert annyi vér és minden más fröcsög). Az elmúlt bő tíz év alatt telítődtem a sok szuperhősös filmmel , sorozattal, sőt kimondhatom hogy megutáltam ezt a műfajt. Épp ezért úgy hatott rám ez a sorozat, mint egy hűs szellő. Mit  szellő, mint egy tornádó. Végre valaki ezeket a szupermajmokat aprítja! Mert ezek-hiába is hangoztatják-nem istenek, hanem beteg, perverz, nárcisztikus szociopaták. De Butcher és bandája kezelésbe veszi őket :D

Ami még meglepő és egy ilyen sorozattól nem számítottam rá, az az erős társadalomkritika. Megkapja itt sok minden és mindenki, a vallástól kezdve-nem nehéz beazonosítani a szcientológiai egyházat-,a fogyasztói társadalmon át egészen a politikai hatalomra törő mamutcégekig.

Még csak a második évad közepén járok, de bátran kijelenthetem hogy ez a sorozat ott van az utóbbi tíz év top háromában nálam.

előzmény: DevilTakeU (#3932)

2021-04-23 15:18:00 DevilTakeU #3932

The Boys

1. évad: 8.5
2. évad: 7.5

Az "anti Superman" Homelander minden idők egyik legzseniálisabban megírt,egyben eljátszott (Antony Starr 4prez!) antagonistája,nem hogy kisképernyőn,még mozifilmen is nagyítóval kell keresni a hozzá hasonlót. Ellenpárja,Billy Butcher (Karl Urban zseniális) maga a két lábon járó természeti csapás,egy Martin Riggs-be oltott Marv,a világ pedig amiben járunk,ezerszer mocskosabb még Sin City bűzlő sikátorainál is,itt ugyanis nem kőkemény gengszterek és magukból kivetkőzött örömlányok diktálják a tempót,sokkal rosszabb: marketingesek.

Magáról a történetről nehéz,egyben vétek lenne bármit is mondani,egy biztos: akit beránt a valaha volt leg- (-meglepőbb,-sokkolóbb,-betegebb,-zavarbaejtőbb...) első 5 perc,az egy olyan vonatra fog felülni,ami ha lassít is néha menet közben,leállni csak a végállomáson fog. Az meg még odébb van,lévén készül a harmadik évad,és egy spin-off is.

2021-04-23 12:01:59 Ubul #3931

1 év után sikerült végre leülni az Into The Night belga sorozat 1. évada elé. Tegnap este rögtön beszippantott, le is csúszott 3 rész, ma még a maradék is. Nagyon eltalálták a formátumot ezzel a fél órás részekkel és az első szezon rövidségével, mert tényleg pörgött 120%-on, a nemzetköziség meg kimondottan jót tett neki. Nem hibátlan, nagyon furán kezelték a vége fele az időt benne, junkie-n ezt ki is vesézték több kommentben, szóval a logikai bakik itt is jócskán megvannak benne, meg hát nem feltétlen jöhet be mindenkinek az alapötlet a gyilkos nappal kapcsolatban, bár nem egy ilyen film készült akár a nappal - pl a 2011-es hell - vagy akár Stephen Kingtől is lehetne a mobilt is, kategóriailag hasonló stílus

ettől függetlenül én bátran ajánlom bárkinek kis kikapcsolódásra, és ha szereti azt a formátumot, hogy rész végén mindig jön egy cliffhanger, amit a következő részben fel kell oldani. Nálam itt ez vitte a hátán a dolgot, mert nem volt benne azért az az érzés, hogy hát mindig kellett valami indok a következő rész nézéséhez, és a feszültség felesleges fenntartásához

2021-04-19 20:17:04 Joeker81 #3930

Megérkezett a Love, Death & Robots 2. évadának előzetese: itt. Első látásra ismét egy nagyon izgalmas, látványos és változatos évadnak nézünk elébe...

2021-04-17 09:31:15 jackbau33 #3929

Alkonyzóna 1959-1964

Egy igazi retro klasszikusról van szó,Rod Serling(a Majmok Bolygója megálmodójának) Alkonyzóna című sorozata a tudományos fantasztikus sorozatok ősatyja,ami olyan későbbi nagynevű sci-fi sorozatokra volt hatással mint az X-Akták és a Black-Mirror.Minden epizód egy-egy különálló sztori más-más szereplőkkel, leginkább sci-fi de horror és fantasy elemekkel tarkított (olykor szürreális köntösbe bújtatott) tanmesék,melyekben maga az ember volt középpontban.Kultikus volta pont ennek köszönhető,hogy a témaválasztásoknál a társadalmi problémákat (emberi gyarlóság,rasszizmus,túlzott technikai fejlődés veszélye,híúság,magány,elidegenedés,kapzsiság,
hírnév) illetve sokszor az emberi lét kérdéseit(Egyedül vagyunk-e az univerzumban,mi jön a halál után) boncolgatta.Egyik részben pl Japán-amerikai háború zajlik amiben egy rasszista amerikai katona tudata egy ellenséges vonalak mögötti japán katona testébe kerül.Ilyen kis szösszeneteket kell elképzelni. Az epizódok elején van egy felkonferálás az adott rész témakörét illetően,majd a végén egy(epilógus/tanulságlevonás) mindez Rod Serling előadásában.A sorozat technikai adottságai a korhoz mérve megfelelőek.Nincs csilivili látványtechnika de semmi szükség nem is volna rá.Sokszor az ijesztő szörny/űrlénymaszkok bőven elérik a hatást,a hangsúly egyébként is a mondanivalón van aminek az aktualitása mindig örökérvényű volt és lesz is.Nekem 10/10

2021-03-30 19:17:43 agymosott09 #3928

"Hűen a Drót szellemiségéhez" - hát, valójában azért szerintem inkább pont eltérően a Wire szellemiségétől. A Wire-ban általában még az utolsó legalja dílerek is értelmes, tartalmas, szórakoztató, értelmiségi fejjel befogadható beszélgetéseket folytatnak egymással, és ilyen szempontból fake a film, hamis szórakoztatóipari termék. A Wire olyan szempontból realisztikus, ahogy a társadalmi alrendszerek működését bemutatja. De ahhoz, hogy ezt megtehesse, hogy ez nézhető legyen, csalnia kell. Marlo viszont valóban eltér az idealizálttól, ő egy igazi féreg, de szinte az egyetlen a sorozatban, akivel még egy gramm együttérzésre sem képes a néző. A valóságban a 90% az lenne.

2021-03-22 11:06:24 Olórin #3927

Hosszú évek után újra elővettem a Drótot (tegnap fejeztem be a negyedik évadot), és már komolyan nem emlékeztem rá, hogy Marlo ennyire jó karakter... az egész film- és sorozattörténet egyik legvisszataszítóbb és így legjobb pszichopatája. Az ilyen figurákat általában felvértezik humorral, eleganciával, karizmával, vagány egysorosokkal vagy valami extravagáns dologgal, ami fogyaszthatóbbá/menőbbé/emlékezetesebbé teszi őket, Marlo viszont - hűen a Drót szellemiségéhez - egy humortalan, stílustalan, pragmatikus, érzelemmentes, slampos, szűkszavú emberhulladék, akivel minimális kapcsolódási pontot se lehet találni, és így valami félelmetesen hiteles. Tökéletes leképezése a sorozatban ábrázolt rideg, embertelen, bürokratikus drog-rendszernek (ami alatt nem csak a dílerek és drogbárók világát értem, hanem a törvényhozási és igazságszolgáltatási ágat is).

2021-03-17 14:34:04 Kempesbaba #3926

Tartok tőle hogy az a ,,felesleges mellékszál" lesz a második évad alapja. Ugyanis már berendelték a második évadot.

előzmény: Hanoi (#3925)

2021-03-17 13:07:00 Hanoi #3925

Láttam én is.
Az eleje tetszett, jó a felütés, de hamar kimerül, és egy idő után unalmassá válik. Ha a felesleges mellékszálakat mellőzik és a fő cselekményt feszesebbé, sőt érdekesebbé teszik - azaz ha kb 2-3 résszel kevesebb lett volna :) - akár még lehet, hogy tetszik is.

előzmény: Kempesbaba (#3922)

2021-03-17 08:52:38 Kempesbaba #3924

Én már három napja befejeztem,de nem vagyok képes eldönteni hogy tetszett-e. Kiváló alapötlet, nagy véres katyvaszban tálalva. Tényleg nem tudom hova tenni...

előzmény: Rituska (#3923)

2021-03-17 08:25:11 Rituska #3923

Én elkezdtem, de abbahagytam. Jó az alapötlet, de ellaposodik egy idő után, és engem nem sikerült lekötnie.

előzmény: Kempesbaba (#3922)

2021-03-16 20:57:23 Kempesbaba #3922

Valaki látta már A légikísérő című minisorozatot?

2021-02-22 10:09:43 kaamir #3921

Fargo S04

Kapott ez az évad hideget-meleget, és bár tény, hogy nem olyan mestermű, mint az előzők, azért így is kiemelkedő.

Ha a Coen-életműben kell elhelyezni, akkor viszont ez már a nem a Fargo, sokkal inkább a Halál keresztútján. Nagy ívű, epikus gengszterdráma, természetesen alaposan kiforgatva és parodizálva.

Ahogy a műfaj klasszikusaitól megszokhattuk, a szereplők rengeteget moralizálnak, nagy beszédeket mondanak, próbálnak a másik értelmére, érzelmére hatni. Csakhogy itt ennek a világon semmi hatása nincs. Talán ez az évad legfontosabb gondolata: nincs olyan, hogy gengszterromantika és gengszteretika. Hiába a nagy szavak, a végén úgyis csak az erőszak számít. Lehetsz akármilyen fennkölt, agyafúrt, elismert, nem ez oldja meg a dolgokat. Hanem az, hogy ki meri meghúzni a ravaszt, elővenni a kést stb.

Ahogy már Hawley-től megszokhattuk, a képi világ elképesztő, a történetmesélés játékos és a dramaturgia csapongó (jó értelemben). Külön érdekes a 9. rész, ami igazi szürreális coenes agymenés, szépen megidézve a
Barton Finket. (vizuálisan is az évad egyik legjobbja: egy fekete és fehér karakter menekülnek közösen, fekete-fehérben filmezve. Aztán amikor a fehér karakter meghal, a kép is színessé válik. Nagyon kreatív.)

Ami a negatívumokat illetti, itt sajnos visszaüt a műfaj. Lerágott csont a maffiafilm, amiben olyan igazán újat nem sikerült mondani. És hát rengeteg, de tényleg rengeteg a szereplő. A fele is elég lett volna, és akkor talán jobban el lehetett volna mélyedni.

A legnagyobb hiba azonban a két főszereplő kiválasztása. Jason Schwartzman még csak-csak elmegy olasz főnöknek, de Chris Rock epic fail. Köze nincs a drámához, annyira rossz, hogy az hihetetlen. Kettejük béna alakítását szerencsére remek mellékszereplők kompenzálják. Külön kiemelést érdemel Jessie Buckley az őrül nővér szerepében, és főleg Salvatore Esposito agresszív testvérként.

Értékelendő, hogy az alkotók három évad után most valami mással próbálkoztak, és természetesen az igényességre való törekvés a 4 etapban is tetten érhető. Csak talán jobban át kellett volna ezt gondolni, kicsit nyirbálni a sztorin (Ethelrida pl. narrátorként, kvázi főszereplőként is hót felesleges, ahogy a két szökött fegyencnő is, és a hébe-hóba megjelenő feltámadó halottak is inkább a wtf-kategóriába tartoznak).

A legnagyobb erénye viszont az, hogy két szinten is élvezhető: vérbeli gengszterfilmként és annak paródiájaként is.

2021-02-14 19:56:05 Joeker81 #3920

Telex kritika a Hannibal Lecter-univerzumban játszódó Clarice c. új CBS sorozatról:
Ezért nyugodtan hallgathattak volna tovább a bárányok

"Újabb sorozatot szült a Hannibal Lecter-univerzum, a középpontban viszont az elmúlt 30 évben először nem a kannibál sorozatgyilkos, hanem a sikerfilm FBI-nyomozója, Clarice Starling áll. Hannibal nélkül elég vérszegény a CBS-en induló Clarice kezdete, de egyáltalán nem menthetetlen a kényszerű csavarral készült sorozat."

2021-02-13 11:44:55 Kempesbaba #3919

Ami viszont ebben az ügyben nagyon csípi a szememet, az az időzítés.
Ez a dolog nem egy szexuális zaklatási ügy, ami évekig rejtve maradt és most derült ki. Ez a hölgy sosem rejtette véka alá a véleményét, tudni lehetett miket gondol bizonyos dolgokról. Nem hiszem el, hogy a mikiegér gyárban nincs egy ,,HR-es” vagy valaki, akinek az lenne a dolga, hogy a szerződtetni kívánt művésznek közösségi média felületeire ránézzen és ott tisztába kerüljön a politikai és egyéb vélemény nyilvánításaival.
A disney valószínűleg mindennel képben volt, de úgy döntött, hogy félre néz. És ez a félre nézés nem volt más, mint egy gazdasági döntés. Viszont most jött el az a pont, hogy a sorozat szempontjából holt idő van (lement a második, de még nem forgatják a harmadik szezont), és így a legkisebb presztízs és anyagi veszteség árán szabadultak meg egy számukra kínossá vált problémától.
Ezzel nem is lenne gond, de hogy ezt a gazdasági döntést morális inkompatibilitásként kommunikáljak, az számomra undort keltő…

előzmény: franci (#3918)

2021-02-13 08:04:05 franci #3918

Máshol fejtettem ki, hogy én igyekszem külön kezelni a színészt, mint alkotót, és a színészt, mint embert. Ezért is néztem volna meg ugyanúgy Spacey-vel is az All the money in the World-öt, ahogyan Plummerrel tettem. Bírom Carano-t a vásznon, és ugyan a maszkellenességével nem értek egyet, még azt is csíptem valahol, hogy nem kért emiatt bocsánatot, és nem térdelt be, ahogy sokan, miután kritizálják az álláspontját. De az elmúlt napokban tett megszólalásai és IG story-jai után nem tehette meg a Disney, hogy nem rúgja ki. Ha megtart egy ilyen elvekkel rendelkező és a haláltáborokból viccet űző embert, azzal kiáll az értékrendje mellett. És van az a határ, ahol ezt nem teheti meg. Nyilván bánom, hogy Dune karaktere nélkül folytatódik a Mandalorian, de Carano nyilatkozatai után ez volt a helyes döntés. Azt nem tudom, mennyiben volt direkt provokáció, és mennyiben szimplán hülye...

2021-02-12 23:04:06 VVega #3917

Gina Carano egy elképesztően ostoba ember. Már a nyilvános megszólalásai alapján. Amivel nem lenne nagy baj, ha megtartaná magának, és nem hangosan kiabálná bele a világba.

előzmény: franci (#3915)

2021-02-12 14:56:08 Kempesbaba #3916

Rendkívül ambivalens érzéseim vannak az üggyel kapcsolatban. Egyrészt nagyon bírom az ilyen karakterű nőket-akár a magánéletben is-,jól is hozta a kemény csaj szerepét a Mandoban, érdekes ellenpontja volt a főhősnek, és ahogy lentebb is írtam nagyon szimpatikus hogy úgy hozza a girl power-t-nem csak a sorozatban, hanem más filmjeiben is- hogy attól nem tör rám a rosszullét.
Ugyanakkor jó ideje követem már a közösségi oldalain és az ottani megnyilvánulásai nagyon távol állnak az én értékrendemtől. Ezek szerint a disney-ékétől is.
Egyébként itt egy elég korrekt cikk a témában a telextől:

előzmény: franci (#3915)

2021-02-12 12:51:48 franci #3915

Mit szólsz Gina Carano kirúgásához?

előzmény: Kempesbaba (#3908)

2021-02-11 12:38:18 franci #3914

A hasonlóságot már elengedtem egy ideje, Fassbender is jobb Jobs volt, mint Kutcher. Ha színészileg nézem, Pascallal mindenképp elégedett vagyok, Ramsey-t szerettem a GoT-ban, az esélyt megkapja. A játékadaptáció mivolttól félek igazából...

2021-02-11 10:59:26 Ubul #3913

én úgy vagyok vele, hogy ez egy feldolgozás, plusz színészet...ha utóbbit visszaadják a képernyőn, már előny

előzmény: BalaKovesi (#3912)

2021-02-11 09:21:13 BalaKovesi #3912

Meg is van a The Last of Us sorozat két főszereplője. Hát nem tudom... Nem akarom előre leírni, lehet csak azért vált ki belőlem felemás érzéseket a hír, mert nagyobb hasonlóságra számítottam. Remélem meglepnek.

2021-01-24 21:22:01 Edwest12 #3911

Úgy látom, nem írt még itt senki a Végítélet (The Stand) című Stephen King sorozatról. Mi a véleményetek róla?
Bevallom, számomra egy kicsit lassan és szétesősen indult. A könyvet nem olvastam, a klasszikus minisorozatot meg nagyon szeretem, így nálam eleve hátrányból indult, és a mi napig nem volt képes igazán megszerettetni magát velem. Pedig vannak nagyon jó dolgok benne, ez tagadhatatlan. A betegség például állati jól (állati gusztustalanul) van ábrázolva, és van pár, a klasszikus castingnál jobban eltalált karakter is. Ilyen például Tom Cullen (Brad William Henke), aki valószínűleg nem csak nekem vált egyik kedvencemmé. Az Owen Teague által játszott Harold Lauder kedvenc nyilván nem lesz, de szintén jól el van találva. És még sorolhatnám a színészeket sokáig, de igazából alapvetően mindenki rendben van, így nem hiszem, hogy túl sok szót volna érdemes erre a dologra pazarolni. Azt gondolom, egy kicsit több horrorisztikus elem bőven beleférne a sztoriba. Még van persze három rész, remélhetőleg Randal Flagg barátunk leveti végre konszolidált külsejét, mert egyelőre maximum szutykos volt, az meg nem elég hozzá, hogy sátáninak tartsuk. Nézem a sorozatot, nem túl lelkesen. Kitartásom sokkal inkább szól a klasszikus verzió által megszeretett történetnek, mint e feldolgozás érdemeinek. Sajnos minden igyekezete ellenére ez a sorozat unalmas. Egyszerűen hiányzik belőle valami, ami miatt az ember igazán várni tudná az új részt.

2020-12-20 21:00:34 Kempesbaba #3910

Végre valaki! :)

2020-12-20 20:45:40 Rorschach #3909

Teljes mértékben egyetértek minden szavaddal.

előzmény: Kempesbaba (#3908)

2020-12-20 12:22:20 Kempesbaba #3908

Még egy gondolat Mando témában.
Végre egy sorozat (nem mintha az ilyen témájú filmek tobzódnának), amiben úgy tolják a girl power-t, hogy az egyszeri férfiembörnek nem akar kinyílni a bicska a zsebében.

2020-12-20 12:18:28 Kempesbaba #3907

Bármi féle válasz helyett ide teszem a sorozatjunkie az évadról szóló topikját. Érdemes átböngészni a hozzászólásokat, ha van türelmed kiválogatni az ocsú tengerből az érett búzaszemeket, igen érdekes hozzászólásokat olvashatsz a témában pro és kontra:
Illetve még ide szúrom neked Viking komám yotube videóját, ahol kibeszélik az évadzárót:
Zárszónak még annyit, hogy a disney-nél beindult egy tanulási folyamat, egy gondolkodásmód váltás, aminek a vége remélhetőleg az lesz, hogy a legújabb kori trilógia végre oda kerül, ahová valójában való...
Ja és nálam a hét szava a rekanonizáció :)

előzmény: caulfield (#3906)

2020-12-19 23:37:24 caulfield #3906

A történetet végül a fináléban feloldó valakire gondolok, akinek a sorsát Johnson filmje meséli el. Szerintem érdemes onnan is nézni azt a végső érzelmi dúsulást, valamelyest más megvilágításba is helyezi a befejezést. (Bár emellett azért elszakadhatnának már ettől a száltól.)

2020-12-19 18:22:39 Kempesbaba #3905

Ezt fejtsd már ki nekem pár szóban kérlek.

előzmény: caulfield (#3904)

2020-12-19 18:14:31 caulfield #3904

Ennek a sorozatnak, mert eléggé kapcsolódik Johnson filmjéhez.

előzmény: Kempesbaba (#3903)

2020-12-19 18:09:07 Kempesbaba #3903

Minek az utolsó részét?

előzmény: caulfield (#3902)

2020-12-19 17:43:59 caulfield #3902

Nem láttad az utolsó részt?

előzmény: Kempesbaba (#3901)

2020-12-19 12:53:13 Kempesbaba #3901

A Johnson nevezetűt nagyon nem kéne ide citálni. Egyrészt a műve felettébb megosztó, másrészt-hála az égnek- (még?) nem kapcsolódik a tárgyalt szériához.

előzmény: caulfield (#3899)

2020-12-19 12:49:25 Kempesbaba #3900

Huhh, még egy nappal a záró epizód megtekintése után is a hatása alatt vagyok. Tökéletesen elvarrták a fő szálat. Meglepetést okozott, de ha végig gondoljuk, csak ez az egy ésszerű lépés létezett az ügy megoldására. Kíváncsi vagyok rá, innen hogyan folytatják majd a sztorit. Nekem az első szériával sem volt bajom, de a második talán egy szinttel még jobb volt. (Bár a második epizódot még mindig nem tudom megbocsájtani, de sokan vigasztalnak azzal, hogy ha majd darálva újra nézem, akkor majd könnyebben át siklók rajta, mint amikor hetiben néztem és volt rá egy egész hetem, hogy rágódjak rajta.)
A stáblista utáni jelenet pedig komoly meglepetés volt. Különösen az, hogy Bib Fortuna hogy megtokásodott. Úgy látszik a hatalom hizlal :D
Tűkön ülve várom 2021 decemberét. (és persze kíváncsian várom hogy a többi bejelentett tonnányi tartalomból végül mi és milyen minőségben fog majd realizálódni )

2020-12-19 11:28:35 caulfield #3899

Nálam is kiállta az erőpróbát. Az első néminemű satnyaságai után a második évadra nagyon eltalálták az egyensúlyt. Ilyen nívót látvány téren még nem képviselt szerintem egy sorozat se. De végre a Disney Favreau személyében hozott valakit (Johnson után ismét), aki tartalomban is tudott újat hozzáadni ehhez a világhoz, nem elégedtek meg azzal, hogy csak megcsapolás céljából hozzávarrjanak az egészhez valami szépet.

2020-12-19 07:46:24 VVega #3898

Én ugyanazt gondolom, amit eddig is: tökéletesen elszórakoztam rajta ezekben a heti bő fél órákban, kicsit tágult is az élőszereplős Star Wars univerzum, az akciójelenetek pedig szenzációsak. Habkönnyed matiné volt, ami nekem hiányozni fog.

2020-12-18 23:44:12 ChrisAdam #3897

Na, mit gondoltok a Mandalorianről, látva az egész sztorit? :)

(Láttátok a stáblista utáni jelenetet?)

2020-12-04 13:22:37 kaamir #3896

Alien Worlds

Annyira tukmálta a Netflix, hogy csak belenéztem, de egy rész elég is volt. Látszik, hogy sok pénzt költöttek rá, igényesek az effektek és a mai trendeknek megfelelően beutazták a fél világot vágóképekért és interjúalanyokért (helló, környezetvédelem).

Viszont nekem ez nagyon tudománytalan. Igazából azt se lehet megjósolni, hogy milyen lesz az élővilág itt a Földön mondjuk egymillió év múlva, nem ám azt, hogy más bolygókon (esetleg) mi a helyzet. Sajnos az Alien Worlds nem is igyekszik tudományos alaposságra, inkább megmarad a látványtervezők tech-demójának.

2020-11-29 21:20:30 critixx #3895

Röviden:

Saruból egész jó kapitány lett, tetszik az ív, amit az első évad óta bejárt. Burnham viszont kicsit irritáló, oké, hogy rebellis, nem tud a seggén megülni, satöbbi, de azért van egy minimum hierarchia egy csillaghajón, amit be kéne tartani. A 32. századi világ tetszik, végre egy olyan éra, amit eddig még nem ismertünk - érdekes felfedezni a Föderáció bukása utáni világot, sorban ellátogatni a korábbról jól ismert bolygókra, megnézni, mi lett velük - Föld, Trill, most legutóbb a Vulkán. Összességében a hibái ellenére tartja a színvonalat a sorozat, de Pike hiánya nagyon érződik, a második évadban ő volt, aki összefogta a szériát és most ez nincs...

Ja, bocsi, ez nem az...

2020-11-29 20:06:41 Kempesbaba #3894

Dehogy,arra vagyok fóbiás,ha visszaélnek a rajongásommal és a türelmemmel

előzmény: Xuja (#3893)

2020-11-29 19:53:10 Xuja #3893

Arachnofobia? :D

előzmény: Kempesbaba (#3892)

2020-11-29 19:46:26 Kempesbaba #3892

Alakul ez :)
Kezdik velem végre elfeledtetni az s2e2 pokos baromságát. Csak így tovább!

2020-11-29 19:02:56 ChrisAdam #3891

Mandalorian: mit gondoltok a legutóbbi részekről?

2020-11-14 21:43:19 ChrisAdam #3890

Lehet, hogy nem a Mandalorian lesz az, aki a legmélyebb karaktereket, legmeglepőbb fordulatokat, legnagyobb igazságokat szállítja a képernyőre, de basszus, úgy érzem, kezd összeforrni az a mély és gyógyíthatatlannak hitt seb, amit a kilencedik epizód okozott. A Skywalker kora óta nem nagyon néztem a Star Wars háza tájékára, pedig nagyon jól tudjátok, milyen volt mindig is a viszonyom ehhez a franchise-hoz.
Most pedig a Mandalorian minden hibája ellenére tökre hozza azt, amit annak idején a könyvek hoztak, ahogy az kell. Idegen világok, lények, akciók, sztorik, amik nem köthetők a fősztorihoz, mégis ott van ízig-vérig a Star Wars-hangulat. És most először érzem azt, hogy meg tudnám újra nézni a filmeket is.
Terápiás, na.

2020-11-08 13:30:47 Olórin #3889

Most nem azért, de akiben a teljes első évad után még mindig nem tudatosult, hogy ez nem egy modern, fullösszefüggő narratíva, hanem legalább annyira dolgozik a klasszikus egy rész-egy eset struktúrával is, az valahol megérdemli, hogy még mindig értetlenül és duzzogva pislogjon.

előzmény: Kempesbaba (#3888)

2020-11-08 12:48:23 Kempesbaba #3888

The Mandalorian s2e2:
Nem szoktam ilyet, de most más tollával fogok ékeskedni.
Egy másik oldal komment szekciójában tökéletesen megfogalmazták azt, ami gondolat péntek óta bujkál bennem.
Köszönet érte Hurvinek-nek:
,,Én nagyon türelmes, sőt lelkes voltam a legutóbbi időkig, de itt a második évad második részénél eltört bennem valami. Amikor lefutott a stáblista is-imádom azokat a rajzokat-egy szó tört ki belőlem: alibizés.
Írnak erre mindent, hogy töltelék, meg filler epizód, de ez szerintem nem más mint a nézők (rajongók) megvezetése. Most hogy két rész lement már az új évadból is, vissza néztem az első évadra is futtában és ha egybe vesszük, az elérhető tíz epizódból 3-4 ilyesmi volt. Ennyi egy 24 részes évadnál talán még belefér, itt nagyon nem.
De ha vissza gondolok az első szezon utolsó része után milyen gondolatok motoszkáltak bennem, merre felé folytatják a sorozatot, ahhoz képest abból itt semmi nincs. Hangulat teremtés, fan service (de utálom ezt a szót), és ennyi. Ezt a tíz epizódot egy ügyes vágó össze tudná hozni egy 70 perces filmé és annyi.
Amikor tavaly elindult a széria, azt hittem hogy ez ad majd új lendületet a franchise-nak és főnixmadárként fog feltámadni hamvaiból, de egyre inkább azt érzem hogy a star wars halott és a The Mandalorian a gép ami mesterségesen ideig-óráig még életben tartja… "

2020-11-04 13:34:30 VVega #3887

Nagyon tetszett a Mandalorian új évadának első része. Elkezdtem nézni a Suburrát is, zseniális sorozat, imádom minden percét.

2020-11-04 11:25:35 Ubul #3886

most kezdtem pótolni a Dark utolsó szezonját, hát számomra csalódás, amit itt már összekavarnak. 1 rész van hátra, de amit eddig 2 évadon keresztül felépítettek univerzumot, nálam a 3. évaddal félrement, egyben untatott is az első 4 rész pl (ritka az mikor teljes képernyőn nézem pl monitoron az adott filmet/sorozatot, de a Dark 1-2. évadja ilyen volt, nem tudtam mást csinálni mellette)

2020-11-04 09:00:38 BalaKovesi #3885

Dylan Grazert én is nagyon kedvelem az Az és a Shazam miatt, ügyes a srác, van benne potenciál, viszont itt egyszerűen nem értem a kapcsolatát az anyjával, nem értem hogy miért van mindenki oda a Scorsese lányért, én legalábbis semmi kisugárzást nem érzek a részéről, valamint itt is érzem, hogy amolyan Guadagninosan akarnak valamit mondani a képek, érzékeltetni, csak hozzám nem jut ez el. Valamint ami még nagyon hiányzik a We Are Who We Are-ból, az a megkapó zene. Két olyan filmje után, ahol olyan tehetséges előadók (Sufjan, Yorke) hoztak olyan zenéket, mint a Mystery of Love, a Visions of Gideon, vagy a Suspirium, egyszerűen ennek eddig fájóan semmitmondó zenéje van. Mindezek ellenére mégis van benne valami, amitől újra meg újra folytatom, de nem tudnám megmondani mi az.

előzmény: elzablues (#3883)

2020-11-04 08:55:23 BalaKovesi #3884

Igen-igen, ezért is írtam, hogy nem kifejezetten a környezetvédelemre van kihegyezve. Viszont végiggondoltam az összes részt, és egyszerűen nem jutott eszembe egy sem, amiben ez lenne a központi téma, a mesterséges méhek viszont lehetnek kapcsolódási pontok. De a klímaválság témáját talán már koncepció szintjén ki is zárja a Black Mirror, mivel nagyjából minden rész arról szól, hogy technológiailag megoldottuk a problémáinkat, csak magát az emberi természetet nem tudtuk megoldani.

2020-11-04 07:37:26 elzablues #3883

Így tudnám megfogalmazni én is. Az első rész utáni pozitív visszajelzések miatt nekikezdtem, 4 részletben néztem végig az évadnyitót... A Scorsese lány kifejezetten irritált. De Jack Dylan Grazer-ben van valami, ill. ugye Guadagnino, szóval nézem azóta is, a 2. résztől fog.

előzmény: BalaKovesi (#3878)

2020-11-04 07:17:13 Ubul #3882

igen, mesterséges méhek vannak benne, mert kihaltak az élők.
Viszont inkább a megfigyelésre és hackre megy a téma, mint környezetvédelemre/szennyezésre

előzmény: BalaKovesi (#3880)

2020-11-03 23:20:51 Umberto #3881

Köszönöm szépen, lecsekkolom! ;-)

előzmény: BalaKovesi (#3880)

2020-11-03 23:05:15 BalaKovesi #3880

A Hated in the Nationben megjelenik a méhek létfontossága. Nem kifejezetten a környezetvédelemre van kihegyezve, de azért a méheken keresztül meg van pedzegetve a téma azt hiszem, bár nem kristálytiszták az emlékeim. Remélem tudtam segíteni!

előzmény: Umberto (#3879)

2020-11-03 22:52:08 Umberto #3879

Sziasztok!

Van-e olyan Black Mirror-epizód, amiben a környezetszennyezésről vagy bármilyen ökológiai problémáról van szó?

Köszönöm a segítséget!

2020-11-03 21:54:43 BalaKovesi #3878

Nekem nem, mégis nézeti magát. Már az első rész sem tetszett, megfogni viszont annyira megfogott, hogy azóta is nézem. :D Guadagninot egyébként bírom alapvetően, mégha a Suspiriát nem is teljesen értem.

előzmény: elzablues (#3877)

2020-11-03 13:09:17 elzablues #3877

Nekem bejön Luca Guadagnino-tól a We are who we are.

előzmény: Xuja (#3875)

2020-11-03 13:07:51 elzablues #3876

A háttérnek és annak, mennyiben vesz részt az egészben, nem néztem után, csak egy másik kommentszekcióból fordultam ide. Majd legközelebbre tanulok hibáimból, a megjegyzések pedig jogosak, köszönöm.

2020-11-03 13:02:15 Xuja #3875

Kicsit OFF: Eleve szerintem majdnem minden sorozatra igaz, hogy ott elsősorban bérrendezés történik, nem véletlenül általános az, hogy az epizódokat különböző személyek rendezik rotációban.

De ha tudtok kivételeket, akkor ne tartsátok magatokban. :) Nekem így kapásból csak a Twin Peaks meg a Riget ugrik be, de ugye ezek eleve két emblematikus rendező munkái.

2020-11-03 12:46:16 ChrisAdam #3874

Szerintem hiba ennyire Favreau-t összekapcsolni a Mandalorian-nal. Egy ekkora produkció nem csak rajta múlik, hanem több tucat más emberen. Ő csak "elviszi a balhét", meg persze ámeneket mond, max. Szóval igen, ne ez alapján ítéld meg (főleg ne rendezőként, hiszen több rendező is közreműködik az évadok során). Egyébként én bírom a csávót, jó dolgokat csinált, de csak egy jófajta kisiparos.

Mandalorianról: az utolsó snittnél felment a pulzus, igen. Főleg, hogy az egész rész elég magas fordulatszámon pörgött, baromi jó felütése volt így a második évadnak.

Egyébként pedig érdekesség azoknak, akik szeretnek a színfalak mögé látni: a Star Wars megint úttörő, és ezt baromira bírom.

2020-11-03 11:20:44 Kempesbaba #3873

Favreau egy bérmunkás a mikiegéréknél. Az így befolyt bevételeiből tudja finanszírozni az olyan projektjeit mint a Séf.
Aki pedig a Mando alapján ítéli meg ennek az embernek a képességeit, arra a helyedben nem is igen hallgatnék...

előzmény: elzablues (#3872)

2020-11-03 11:11:19 elzablues #3872

Hidegen hagy a SW úgy istenigazából, majd egyszer, talán megérik bennem, h megnézzem, más esetben is volt már így. Favreau-t stabil közepes rendezőnek tartom, de erre többen kb. esküdtek, h magasabb szintet képvisel, mint amit átlagosan produkál. De így akkor nem erőltetem, A séfre viszont ránézek majd, köszi.

előzmény: Kempesbaba (#3871)

2020-11-03 10:52:41 Kempesbaba #3871

Röviden válaszolva, nem.
Hosszabban kifejtve, ne ezzel a sorozattal kezd az ismerkedést a star wars univerzumával. Egy könyvet sem a közepén kezdesz el olvasni.
Ha meg Jon Favreau érdekel, inkább nézd meg a A séf című filmjét.

előzmény: elzablues (#3869)