Tévésorozatok

(vissza a topikok listájához)

2017-10-22 01:18:31 St4nt0N #3159

A Babilon Berlin a kezdő dupla epizód után nem tűnik rossznak.

2017-10-01 03:26:22 Ninety-Four #3158

A 2005-től futó sorozat egyszerre reboot és folytatás is, nincs szükség az előzményekre. Elvileg az ötödik évad első részétől is bele tudsz vágni, mert a doktorváltásnál rengeteg dolgot lezártak (...ha jól tudom, én csak addig láttam még egyelőre). Az első évada még kicsit nyers volt, viszont David Tennant utána instant favorittá tette a showt.

előzmény: ZoLeEe (#3152)

2017-09-30 22:46:17 dézi #3157

valakinek megvan esetleg a Raised by Wolves 2. évada / tudja honnan lehet letölteni? (főleg az 1. rész kellene csak igazából.) köszi.

2017-09-30 21:21:01 MicaHiro #3156

Ezt én is javaslom, 2-3 rész esélyt megérdemel a sorozat :)

előzmény: flake (#3155)

2017-09-30 14:11:02 flake #3155

Az újból szerintem nézz meg kettőt, mert az első az konnyen elijeszthet a próbababáival :)

előzmény: ZoLeEe (#3154)

2017-09-30 12:52:25 ZoLeEe #3154

Oké, akkor lehet megnézem az első részt az öregből és az újból is és majd választok :D

előzmény: MicaHiro (#3153)

2017-09-29 23:37:57 MicaHiro #3153

A sorozat 2005-ben "újrakezdődött" (gondolom ez reboot, de elképzelhető hogy rossz terminológiát használok). A lényeg, hogy onnantól kezdve új világ van, teljesen érthető a történet az előző 26 évad ismerete nélkül.

Szerintem egyébként érdemes is elkezdeni. Elképzelhető, hogy nem jön be, mert van egy egyéni hangulata amire rá kell hangolódni; de ha bejön akkor hatalmas telitalálat is lehet :)

előzmény: ZoLeEe (#3152)

2017-09-29 22:40:24 ZoLeEe #3152

Valaki esetleg néz itt Doctor who-t? Valahogy soknak tűnik nekem ez a 26+10 évad, hogy csak úgy elkezdjem nézni :D Érdemes belekezdeni a legelejétől vagy "elég" csak valahogy felvenni a fonalat az új részeknél? Nem nagyon világos a sorozat szerkezete..

2017-09-17 13:50:35 lizardking #3151

Twin Peaks-finálé; itt egy nagyon jó és viszonylag koherens elmélet (angol tudás szükségeltetik):

2017-09-15 22:37:32 dikalosz #3150

Illetve szerintem szándékosan tette ezt Lynch, gyakorlatilag leszámolt minden pozitívummal.

előzmény: Edwest12 (#3148)

2017-09-15 22:36:37 dikalosz #3149

Abban a csoportban zömében elmebetegek vannak, aláírom :D
Ennek ellenére akad ott rengeteg értelmes diskurzus.

előzmény: Edwest12 (#3148)

2017-09-15 19:14:56 Edwest12 #3148

Igazad van, a teljes hozzászólásod elvesz a dolog éléből, de azért így is sértő volt, csak konkrétan Diónak címezve. De mindegy, ki vagyok én, hogy másokat leckéztessek? :) Csak fel akartam hívni a figyelmet arra, hogy nem szerencsés a megfogalmazás. Amúgy én fb-on benne vagyok a Twin Peaks csoportban, és kicsit annak az egésznek szólt a kritikám, amit ott tapasztalok. Lynch amolyan szent tehénként van kezelve, aki bármit csinál, az csak jó lehet. De mindegy is, kicsit már meguntam a témát.
Még annyit tennék hozzá, hogy jelenleg úgy érzem, Lynch kinyírta a Twin Peaks-et, és minden - általam sem vitatott - értéke ellenére inkább próbálok nem gondolni erre az évadra. Amúgy valamit tényleg tud, ha ekkora vitákat váltott ki a művével, és ilyen indulatokat volt képes gerjeszteni. :)

előzmény: dikalosz (#3147)

2017-09-15 17:06:38 dikalosz #3147

Nos, nekem ki lett ragadva egy mondatom, ami önmagában valóban megkérdőjelezhető, azt viszont senki nem nézte, mire is reflektáltam vele. Lynch azt hiszi magáról, hogy ő egy szétrobbanthatatlan brand vagy hogy el lehet adni űrben sétáló, majd piros szobában, beszélő fák társaságában fémgolyóvá zsugorodó szereplőket, ősrobbanás után tojásokat rakó földönkívülieket.

Diónak: Én nem tudom. Számomra ebből a kijelentésből abszolút az látszik, hogy az benned fel sem merül, hogy ezek a dolgok képviselhetnek valamit. Nem azt írod, hogy nem érted, hanem hogy ebben nem lehet semmi rendszer (gondolom azért írtad ilyen stílusban ezt), és egyenesen vérlázítónak tartod (legalábbis a hangnemből ítélve), hogy ilyen dolgokra van kereslet, és mennyi embert "megvezet" Lynch.
Nos, ha egy ilyen, ennyire egyértelműen nehéz és sok szimbólumból álló műnél sem merül fel az, hogy a dolgok között lehet összefüggés és nem csupa összevisszaság az egész, akkor mi lehet a helyzet olyan filmeknél, ahol ez az egész nem ennyire nyilvánvaló?

Lehet, leírva a következtetésem erős volt, de alapvetően én Dió stílusára reagáltam. Nem azt írtam, hogy akinek nem jön be a Twin Peaks, az nálunk kevesebb. Ez rossz irány szerintem. Az egy dolog, ha valakinek nem tetszik, számos oka lehet, miért lenne ettől kevesebb. Én ezt arra írtam, amit Dió írt. Hiszen így, ebben a formában, hogy "Lynch azt hiszi, el lehet adni" kvázi maga alá rakja azokat, akik ezt "megvették". A többit a neki szánt reagálásomban kifejtettem fentébb.

2017-09-15 16:38:14 kwzatz #3146

"Leftovers: szintén, bár azt hozzá kell tennem, hogy három részig bírtam, onnantól pedig marhára nem érdekelt, épp az imént említett probléma miatt (bár az utána következő részekbe is bele-belenéztem, és sokkal jobb nem lett)"
Oh, hát akkor nem is teljesen tudod, miből maradtál ki és miért is írtam azt, amit. Az első 3 rész kifejezetten földhözragadt. :D Az agyf*száradat csak a 2-3. évadban csúcsosodik ki igazán. (bár nekem összességében jobban tetszett ettől függetlenül is a 2-3. évad, az 1. évad kicsit unalmas volt szerintem)

2017-09-15 15:17:31 Dió #3145

Köszi, ez így érthetőbb. Most már akkor csak az érdekelne azon részhez kapcsolódóan, mi szükség volt az űrsétára.

Ubul, én úgy emlékeztem, 60 perc... mindenesetre tuti hosszabb, mint a Carptenter film. :)

előzmény: agymosott09 (#3143)

2017-09-15 14:20:54 Ubul #3144

nem csak 5 órás a stranger things? :D (40 perc / rész)

2017-09-15 13:54:05 agymosott09 #3143

Alapvetően egyetértek veled, meg dikalosz kolléga engem is kioktatott már, mert kritizálni mertem a Művész urat, viszont speciel pont a fémgolyó szerintem teljesen érthető, utánajárás nélkül is. Már így Lynch-szinten. A golyó az a lélek-esszencia, ami alapján ebben a másik dimenzióban a tulpák elkészülnek. Nem alakítják golyóvá Dougiet, Dougie eleve egy Cooper-tulpa volt, ami a másik dimenzióban visszaalakul egy golyóvá. Valószínűleg Bob hozta létre, méghozzá azért, hogy amikor Cooper számára eljön az idő, hogy visszatérhessen, akkor ne a Bob által használt Coopernek kelljen visszatérnie a másik dimenzióba az igazi Cooper helyett, hanem a másik tulpának, Dougienak.

2017-09-15 13:25:22 Dió #3142

Azért nem szerencsés összehasonlítani ebben a tekintetben egy Stranger thinget és egy The thinget, mert az egyik nyolc órás, a másik pedig kettő:) És az elvárásaimat amúgy nem csak a rászánt idő alakítja, hanem az is, hogy azért a Stranger thingben ennél fontosabb és több dolog maradt nyitva. De ebbe már ne menjünk bele, mert nem ma láttam (ha gondolod, elolvashatod a korábbi kommentemet).

Az nagyon könnyen lehet, hogy én is szerencsétlenül választottam. Persze ehhez azért nagyon pechesnek kell lennem, tekintve hogy korábban soha sem futottam bele ilyen sorozatokba (pláne, hogy én Lost előtti sorozatokról is beszéltem), most meg egyfolytában. Úgyhogy térjünk vissza erre 5 év múlva, de ne legyen majd igazam:) Mindenesetre mostanra az ilyen Westworld-féleségektől már elment a kedvem, de ha valaki tud adni Silicon valleyhez hasonló tippeket, azt megköszönném. A Suitson gondolkozok még, illetve a Scrubst kezdtem még el, és az is jópofa.

előzmény: MicaHiro (#3140)

2017-09-15 12:39:19 St4nt0N #3141

A hétvégén startol egy új SF-antológia:
Philip K. Dick's Electric Dreams
A szereplők közt Steve Buscemi, Bryan Cranston, Sidse Babett Knudsen, Timothy Spall, Anna Paquin…

(Ja, és a sokak által a tavalyi év egyik kiemelkedő sorozataként emlegetett Fleabag-et a KT-n tényleg ilyen kevesen látták?)

2017-09-15 12:34:31 MicaHiro #3140

Még azért reagálok, ha végképp nincs már kedved ehhez, ne olvasd el :)

Westworld: jól látod, nekem sem tetszett. És valóban rengeteg felesleges kavarás volt benne. De nem érzem, hogy csak utánaolvasással lehetne megérteni, vagy hogy ez elvárás lenne. Szerintem azt utánaolvasással SEM lehetett sokáig megérteni, és nem azért mert valami elvont művészi koncepcióval dolgozik a sorozat (mint a Twin Peaks), hanem mert a készítőik úgy érezték, ettől lesz izgalmas a dolog. Nem is akarták, hogy értsék az emberek a végéig. Ott viszont nagyrészt megértették.

Stranger things: én is imádom, és egyáltalán nem értek egyet abban, hogy szándékosan hagyna nyitva kérdéseket. Illetve de, csak ebben az esetben ez (szerintem) így stílusos és kerek. Kb. olyan ez, mint hogy a Dolog c. filmben szinte semmi információnk nincs a szörny eredetéről. Tényleg nincs, de nem is kell.

Cliffhanger-ek persze vannak, de ez egyáltalán nem most indult el, ott volt régebbről a Lost, a Heroes, a Prison break amik masszívan erre épültek, és elég népszerűek voltak. (: lásd még ) Szóval ez egyáltalán nem egy tipikus mai jelenség.

"Tehát a hatból ez négy."
Nem bántásból, de itt egy nagyon jellemző hibát követsz el. Saját tapasztalataidból kiindulva próbálsz meg levonni egy általánosabb következtetést, ami egy nagy tendenciáról szólna. Csak nagyon kicsi a merítésed, ami alapján következtetni akarsz, és ezért helytelen következtetésre jutsz.

Az első lista a 20 legnézettebb sorozatról, amit találtam:

Ebből a 20-ból szerintem egyikről sem lehet azt mondani, hogy nagy utánajárást igényelne nézőjétől. (Igaz az egyiket nem ismerem).

Szóval továbbra is azt mondom, hogy nincs olyan tendencia, amiről beszélsz.

2017-09-15 11:05:38 Dió #3139

Jó, úgy látom, ebből nem engedsz. :)

Akkor tessék:
"Elsősorban azt, hogy ez még mindig csak kettő"

A kedvedért most leültem megnézni, milyen sorozatokat láttam az elmúlt pár hónapban.
1) Twin Peaks: leírtam, amit gondolok
2) Leftovers: szintén, bár azt hozzá kell tennem, hogy három részig bírtam, onnantól pedig marhára nem érdekelt, épp az imént említett probléma miatt (bár az utána következő részekbe is bele-belenéztem, és sokkal jobb nem lett)
3) Stranger things: na, ezt IMÁDOM, de ez nem változtat semmit a tényen, hogy az utolsó részét ennek is telenyomták Cliffhangerekkel (kvázi mintegy biztosítás, hogy a következő évadot is elegen nézzék majd? elég olcsó húzás). Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy amikor befejeztem, beírtam pár kérdést ebbe a fórumba, hogy WTF, és senki sem volt képes épkézláb válaszokat adni rá. Illetve e kapcsán is tele volt az internet a "10 questions you might have after Stranger things" cikkezésekkel. x = Cliffhanger.
4) Westworld: szintén leírtam. Az, hogy "Nem értettem ami történik, de nem is érzem hogy utánaolvasásra késztetne, pláne hogy segített volna az utánaolvasás. Ott minden akkor vált világossá, amikor az írók akarták - szerintem későn", számomra pont a lentebbit támasztja alá (tehát ha jól értem, ez neked sem a kedvenced).
5) Narc. Ez átmegy a teszten, bár egyelőre ezt sem fejeztem be, de ezt más okokból.
6) Silicon valley. Az egyetlen most futó sorozat, amiért őszintén rajongok, és nagy ívben elkerüli a fentebbi sorozatok rákfenéjét.

Tehát a hatból ez négy.

Abban is Edwest12 mellé állnék, hogy ezt a lentebbi mondatot leírni (amit a #3138-ban idézett), szerintem is bántó, és konkrétan degradáló. Mindemellett igazatok van, hogy kicsit túltekertem az első hozzászólásomat: nem állt szándékomban "leegoistázni" Lynchet, csupán arra irányult a kommentem, hogy szerintem igenis létezik ilyen tendencia (lásd: hatból négy - vagy lehet csak nekem volt pechem?), és Lynch ezt durván meglovagolta. Én meg szépen belenyúltam, elpazarolva rá nem kevés időt, és ebből lett a kicsit felpaprikázott első komment.

Az egyetlen hozzátennivalóm ehhez már csak annyi, hogy ebből a vitából nekem az jön le, teljesen más szemmel nézzük a sorozatokat. :) Nekem a Silicon valley féle cuccok jönnek be. A Westword féle agymenésekkel az a bajom, hogy nem restek az írók száz perceken keresztül tekerni az ember agyát, mire végre értelmet engednek nyerni a látottaknak (ha egyáltalán engednek). Ilyen pedig szerintem régen NEM volt, legalábbis nem ilyen mértékben. Ennyi idő alatt én 5-6 játékfilmet meg tudnék nézni... Úgyhogy inkább azokra fogok szorítkozni. :)

előzmény: MicaHiro (#3137)

2017-09-15 10:40:22 Edwest12 #3138

"annak nemhogy az új Twin Peaks, de megkockáztatom, nagyjából semmilyen elvontabb, bonyolultabb, utánajárást igénylő mű nem való"
Erre én is reagálnék. Ilyet szerintem nem valami szerencsés leírni, mivel - bármilyen szándékkal is írtad - degradáló azokra nézve, akiknek például az új Twin Peaks nem jött be. Azzal én sem értek egyet, hogy Lynch túl sokat gondolna magáról; ő egy művész, kivételes, és szerintem is páratlan művész, aki egyre kevésbé hajlandó bármiféle elvárásnak megfelelni, ha az a saját szája íze ellen való. Épp a TP harmadik évada okán ezt én is kritizáltam itt benne, hadd ne fejtsem ki újra, hogy miért. Az új évad nem volt rossz. Attól veri ki a biztosítékot sokaknál, hogy csak nagyon nyomokban volt Twin Peaks-es. A Twin Peaks korábbi évadait nem ugyanazon okból szokták szeretni, mint pl. a Mulholland Drive-ot.
Lényeg a lényeg: szerintem ízlésbeli kérdések miatt hülyeség egymást sértegetni. Attól, hogy valakinek nem jön be egy művészfilm, még nem lesz kevéssé intelligens, és ez fordítva is működik szerintem.

2017-09-15 10:36:45 MicaHiro #3137

Elsősorban azt, hogy ez még mindig csak kettő :) Szóval, hogy le is írjam amit gondolok, szerintem nincs olyan tendencia amiről írsz.

A Leftoverst nem ismerem (amennyiben tényleg ilyen köszönöm a tippet, én szeretem az ilyesmit) a Westworld viszont szerintem nem. Nem értettem ami történik, de nem is érzem hogy utánaolvasásra késztetne, pláne hogy segített volna az utánaolvasás. Ott minden akkor vált világossá, amikor az írók akarták - szerintem későn. De nagyjából világossá vált.

2017-09-15 10:28:11 Dió #3136

Mit szólsz pl a Leftovershez, amit pont alattunk írtak? Westworld? Csak hogy pont a legutoljára látottakat írjam.

előzmény: MicaHiro (#3135)

2017-09-15 09:41:35 MicaHiro #3135

" Mert én az elsőt még szeretem, az viszont nem tetszik, hogy manapság az ilyen sorozatok egy egyre jelentősebb része elé már csak akkor ülhetek le, ha egyben az utóbbi tábort is gazdagítom."
Kérlek mondj már nekem 3 ma futó sorozatot a Twin Peaks-en kívül, ami csak utánaolvasással lesz érthető!

2017-09-15 07:43:42 Dió #3134

Az a különbség köztünk, hogy szerinted ezek a magyarázatok "biztos lábakon állnak", míg én egy nagy rakás totál zavarodott nézőt látok. Persze, én nem vagyok magyar facebook csoportokban, ahol nyomozói oklevél kell ahhoz, hogy egyáltalán leüljek egy film elé - én a barátaimmal beszéltem, akik ezek szerint hozzátok képest "átlag nézőnek" számítanak. Elfogadom, hogy ha valaki jó ebben az utánaolvasósdiban, akkor biztos ki lehet silabizálni ezt-azt, mert előbb-utóbb valaki biztos gyárt egy olyan magyarázatot erre meg arra, amit a rajongók logikát kántálva továbbvisznek majd. Ugyanakkor ez nem változtat azon, hogy ha Lynchet magát felébreszteném álmából, akkor szerintem ő sem tudná nekem egyértelműen elmagyarázni, hogy milyen írói szándék vezérelte, amikor Dougie-t fémgolyóvá zsugorította.

Szóval, ezzel az utolsó mondatodra is reflektálva, az a különbség a két tábor között, hogy nem mindegy, hogy gondolkoznom kell egy film után, vagy órákat utánaolvasnom. Mert én az elsőt még szeretem, az viszont nem tetszik, hogy manapság az ilyen sorozatok egy egyre jelentősebb része elé már csak akkor ülhetek le, ha egyben az utóbbi tábort is gazdagítom.

előzmény: dikalosz (#3132)

2017-09-14 18:39:19 kwzatz #3133

Azért ez szerintem nem így működik. Úgy gondolom, hogy mindenkinek máshol van a tűréshatára, mindenki más ponton érzi, hogy valaminek van-e még mondanivalója a számára, vagy az adott dolgot már csak művészieskedő, céltalan f*szságnak érzékeli az adott pillanatban. Ez változhat az ember életének egy későbbi pontján ezer dolog hatására. Én nem ítélkeznék egyáltalán, ha valaki egy elvontabb cuccal kapcsolatban ilyen érzéseket táplál.

Most fejeztem be a Leftoverst, és nekem ennél is rezgett néhol a léc erősen, de találtam benne értéket, és összességében azért nem bántam meg, hogy megnéztem, a befejezés pedig kifejezetten tetszett. (valamint a színészi játék, a zenék és a fényképezés; ezek egyértelműen felfelé húzták)

Csak azért reagáltam most erre, mert most a Twin Peaksnek (az elejétől, mert még nem láttuk) fogunk nekiülni, többek között az itteni lelkes hozzászólások és az aktuális 3. évad bemutatásának a hatására. Aztán nem garantálom, hogy nem jelentkezek az elkövetkezendő 1 hónapban hasonló hozzászólással, mint Dió. :D

előzmény: dikalosz (#3132)

2017-09-14 08:54:53 dikalosz #3132

Egyáltalán nem kifejezetten cliffhangerekről van itt szó. Nem is értem, mire írod ezt. Csak magamat tudom idézni korábbról: az, hogy valamit nem sikerül megérteni, nem biztos hogy az alkotó/mű hibája. Rengeteg szál van benne, iszonyat erős forgatókönyvvel, facebookon a twin peaks hungary csoportban megkönnyítvén a dolgom kb. minden nap más írja le, mit gondol a legutolsó évadról, mi mit jelentett, és mindegyik biztos lábakon álló dolgokat ír le. Ahogyan az egész internetet böngészve csak ilyen értelmezésekre bukkantam.
Olyan szimbólumrendszert lehet itt felépíteni, amilyenre eddig még nem nagyon volt példa (ez nem azt jelenti, hogy most el kezdek válaszolgatni a kérdésekre, az utánajárást nem lehet megspórolni).

Egyébként pedig úgy gondolom, ha valaki leírja azt, hogy Lynch azt hiszi magáról, hogy ő egy szétrobbanthatatlan brand vagy hogy el lehet adni űrben sétáló, majd piros szobában, beszélő fák társaságában fémgolyóvá zsugorodó szereplőket, ősrobbanás után tojásokat rakó földönkívülieket (mivan?) annak nemhogy az új Twin Peaks, de megkockáztatom, nagyjából semmilyen elvontabb, bonyolultabb, utánajárást igénylő mű nem való.

2017-09-13 21:37:03 Dió #3131

Köszönettel tartozok nektek, mert a lentebbi kommenteiteket olvasva berekesztem az új Twin peakset ott, ahol tartok (azaz az évad felénél), és hagyom a búsba.

A dolog ott kezdődik, hogy egyszerűen felháborítónak tartom, hogy manapság nem lehet anélkül sorozatot csinálni, hogy ne basznák tele az egészet cliffhangerekkel, kérdőjelekkel, megválaszolatlan szarságokkal, se-eleje-se-vége majomságokkal, stb. Nem értem, ez miért van... akkora a verseny a sorozatok között, hogy már csak ezzel lehet fenntartani a nézők figyelmét?

De a Twin peaks még itt sem áll meg. Nekem kezd úgy tűnni, hogy Lynch azt hiszi magáról, hogy ő egy szétrobbanthatatlan brand. És most függetlenül attól, hogy az -e, nekem ne feltételezze azt, hogy csak ezzel a branddel el lehet adni űrben sétáló, majd piros szobában, beszélő fák társaságában fémgolyóvá zsugorodó szereplőket, ősrobbanás után tojásokat rakó földönkívülieket, stb. Azt hittem, az évad előrehaladtával ezekre lesz magyarázat, de a kommentjeiteket látva nem éri meg tovább nézni. És nem arról van szó, hogy ne készültem volna fel ezekre, elvégre Twin peaksről van szó. Egy ideig nagyon tetszett a Dougie-s szál, baromi jók voltak a piros szoba visszafele beszélő "zombijai" (stb), és nem akartam mindenre magyarázatot. Ugyanakkor Lynch kezdi úgy túltolni benne ezt a cliffhangerekkel operáló egotripet, hogy nekem ez már sok.

2017-09-13 17:07:03 Ubul #3130

Mr Robot 2. évad

A (számomra) zseniális 1. évad után elég nagy várakozásnak volt kitéve a 2. évad, viszont a lehangoló kritikák miatt csak most sikerült pótolnom a 2. évadot (dara két nap alatt).
Már az fura volt, hogy 10 rész helyett 12-t kapott, de ez még haggyám, az első 7 rész valami hihetetlen lassú, eseménytelen volt, bár jobbára teli puzzle-lel, amit azért ki lehetett rakni a 7. rész végi csavarra, ha az ember figyel. A 7. résztől beindultak az események, de még így az évadzáróra is kb közel egy helyben toporogtunk, az volt az érzésem.
Viszont a kaszálókkal ellentétben, én kitartottam, mert bíztam abban, hogy lehet jobb is, és tényleg így lett (ellentétben a Preacher 2. évadával). Az biztos, hogy ez nem az a sorozat, amit 2 nap alatt darálni kell, mert teli van olyan helyzetekkel, jelenetekkel, amik elsőre le se esnek, és akár újranézést követel. Bár ez nem fog megtörténni, de egyszeri élménynek azért jó volt így az évad végére. Remélem a rendező a 3. évadra kikalapálja a hibákat, és egy feszesebb évaddal fog minket - rajongókat - kiszolgálni.

2017-09-13 15:26:00 kaamir #3129

Orange is the new black s05

Szinte hihetetlen, hogy 5 év után sem engednek jottányit a színvonalból. Ugyanolyan ütős, élvezetes és kreatív.

A Toy Story 3-at idéző utolsó jelenet különösen parádés

2017-09-12 11:12:01 Ubul #3128

Egy résztől eltekintve (ami ma jött ki, évadzáró) befejeztem a Preacher 2. évadát. Hát, hogy is mondjam, ez nekem valahogy nem jött be (nem tudom, miért néztem végig, a szereplők max)...az első évadot imádtam, dara volt, bejött az isten háta mögötti badass prédikátor, meg az egész helyszín, ahol játszódott...viszont a 2. évad (értem én hogy az már követi a képregényt is) számomra ott bukott el, hogy alig, vagy semmit se hozott vissza az első évadból, kivéve az 1. évad végén felvázolt cselekményt + a 3 főszereplőt. Az évad 13 részes lett, szerintem már ez is túlzás volt. Ezen kívül laposabbnál laposabb részek váltogatták egymást, egy-két emlékezetes beszólásokkal, heti idézetekkel.
Évadzáróra már nem hiszem, hogy össze kaparja magát, kár érte.

2017-09-11 21:34:37 ryood #3127

belekezdtem a szolgálólány meséjébe. az első két rész után azt mondhatom kifejezetten ígéretes széria.
le se tagadhatná, hogy a trampli érában jött napvilágra..

2017-09-10 09:42:23 BonnyJohnny #3126

Szokásomhoz híven csak utólag néztem meg az aktuális Game of Thrones évadot, de akkor egyben. Így lemaradtam a fő diskurzusokról, és csak ömlesztve:
Szerintem a sorozat leggyengébb évada, ráadásul egy (számomra) emelkedő negyedik-ötödik-hatodik évad után. Bár lehet, hogy pont az emelkedő, és a hatodik évaddal csúcsra érő minőség miatt érzem ezt a talán nem leggyengébb évadot a leggyengébbnek. (Hét éve húzódó, 67 részes sorozatnál nehezebb ezt megállapítani, mint pl. egy hat részes Star Wars hetedik részéről nyilatkozni). És minden hibája a kapkodásra vezethető vissza. Ami magyarázható azzal, hogy az egyre fogyatkozó karakterek (én mindig is soknak tartottam, annak ellenére, hogy tudom, hogy ez adja az erejét) szálainak összeérésével (én mindig is túl széttartónak gondoltam, annak ellenére, hogy tudom, hogy ez adja az erejét), valamint a megérkezett tél is egyre jobban sürgeti az írókat (szerintem eddig is túlhúzták). Furcsa mód ez az évad szembe megy mindazzal, amit eddig nem kedveltem, és mintha nekem akarna kedvezni, de egyszerűen átesett a ló túlsó oldalára. A nekem tetsző egyensúlyt legjobban a hatodik évad kapta el. Ez az évad ugyanis kapkod.
Ahogy írtam, nekem tetszik, hogy végre összeérnek a szálak, de találkozásaik rendre súlytalanok (vagy legalábbis kevésbé súlyosak, mint várnám). Túl hamar lerendeznek minden évadokon keresztül gyülemlő konfliktust. Aztán túl hamar hoznak meg döntéseket, amiket aztán a sorozat túl hamar meg is mutat. Nem akarok kontinenseken átívelő (vagy azt hajóval megkerülő) hadmozdulatok idejéről elmélkedni egy Westeros hegy-és vízrajz térkép felett, de ez konkrétan kapkodó. A második rész végén és harmadik rész elején lezavart három(!) csata meg konkrétan WTF volt. Az oké, hogy kettő érthető okból sikerült gyorsan, de a harmadik miért ment olyan könnyen? És ha már előkerültek a távolságok, az emberek túl gyorsan szelik át oda vissza a kontinenst. Elfogadom, hogy nem mutatja az időt, mert nincs mit mutatni. Régebben két évadon keresztül utaztak ennyit, mert akkor világ- és karakterbemutatás, meg karakterfejlődés volt a lényeg, most már erről nincs szó ellenben az idő sürget. De akkor viszont a nem utazó karakterek malmozással töltik az idejüket? Mert az ő száluk sem halad semmit, miközben a másik utazik. És végül a hatodik rész koronázza meg az egészet, mikor a futár a holló és a sárkány lerendezi a kontinensnyi távolságot oda és vissza, míg befagy a jég. A deus ex Benjenről meg ne is beszéljünk... Ki írta azt a részt Orci és Kurtzman? Pláne, hogy a "7 westwrosi"történetszála elé nagy elvárásaim voltak, erre olyan "meh" érzést váltott ki.
Az évadzáró nagy találkozása sem volt túl erős, Euron és Tyrion mentették a dolgot. Aztán a rész (és az évad) végére beindultak a dolgok, de aztán vége lett... :P

Amivel nekem nem akadt gondom (míg sokaknak igen): A szerelmi szál gyorsaságát nem a kapkodás, hanem egyszerűen a sorsszerűség számlájára írtam. Kisujj esete is szépen fel lett vezetve, és bár az írók nagyon próbáltak terelni Sansa-Arya ellentétre, de én valahogy végig átláttam, hogy Arya nem ellenségként tekint Sansára (fordított esetben már nem voltam annyira biztos). Így én azt sem éreztem elkapkodottnak. Azzal, hogy Bran mindent látóságával a közelébe ért, véget ért mindenki kedvenc intrikusának a karrierje.

2017-09-09 03:27:42 caulfield #3125

A Twin Peaks fináléját értelmező elméletekből már Dunát lehet rekeszteni. De az a teória, mely a 17. és 18. részeket egymás mellé helyezve, mintegy felülütve a hagyományos kronológikus nézőpontot, párhuzamosan létező valóságokat tételez - Iker Csúcsokat, ugye - nos, talán az áll a legközelebb a sorozat lényegéhez, szerintem.

Ez alapján, röviden: Cooper, Diane, Briggs és A Tűzoltó együttműködésének következtében végül az a bizonyos abszolút negatív erő, név szerint Judy lelepleződik, elbukik. A félelmetes ereje kipukkad, lehullik a függöny és ezzel meg is szűnik létezni. Akárcsak Óz, a nagy varázsló. Laura végső sikolya, a felsejlő emlékezete, mintegy az anyja hívó szavára feltépődő seb jelenti a megváltást és a megszabadulást Judytól. Ordítása a teljesértékű reagálás mindarra, amit Sarah magában hordozott. A 8. részben bemutatott aluszékonyság, az atomvillanás következtében fellépő krónikus vakság által táplált lény/ antilény a Palmer házba fészkeli be magát. Ezt a helyet keresi Cooper sötét hasonmása mindvégig.

2017-09-06 23:18:40 miraculum #3124

Szerintem nem lesz negyedik évad, maximum egy film. És nem feltétlenül cliffhanger a vége, ha Jeffries teáskannaként küldött végtelen jelére gondolunk, akkor ennek a sztorinak nincs vége soha, nem lehet sem megnyerni, sem elveszteni, csak küzdeni és küzdeni. BOB halott, de BOB csak egy szakadt entitás,
amit Judy vagy Jawdee kreált, és bármikor kreál másikat. Engem az érdekel, hogy ki volt a fejbe lőtt tag Laura lakásában, a többire valami szedett-vedett választ képes vagyok kreálni magamnak.

Szerintem zseniális volt az évad, hamarosan újra is nézem.

2017-09-06 21:10:13 caulfield #3123

De lehet a végét korrekt lezárásnak is tekinteni és nem pedig egy újabb cliffhangernek. Már millióféle elmélet született és Lynch mindig is ezt akarta, hogy beszéljenek róla az emberek.
Szerintem jobb, ha minél egyszerűbb magyarázatot próbálunk találni, mert könnyen el lehet veszni a részletekben, ami valóban dűhítő.

előzmény: terika (#3122)

2017-09-06 20:03:01 terika #3122

Én elég mérges voltam. Szitkozódtam magamban rendesen a vége miatt.
Lehet majd lesz megint egy film, nem bánnám, lezárással!!!

Különleges, magas színvonalú sorozatnak tartom a Twin Peakset, de annyira idegölő és túlfeszít minden húrt, hogy amúgy le is tudok mondani róla.

2017-09-06 11:52:08 Mizi #3121

Igen, a záróepizód utolsó pár perce erős, én is visszanéztem már, az a bizonyos sikoly pedig beleégett az agyamba.

2017-09-06 02:48:53 kajaktej #3120

Most az utolsó rész megnézése után most már biztos vagyok benne: nekem hatalmas csalódás a Twin Peaks 3. évada. Szerintem ez már messze van a zseniálistól sajnos.

2017-09-05 23:28:32 Tenebra #3119

Nekem is vegyes érzéseim vannak az utolsó két Twin Peaks-rész után, azonban összességében ez egy kiváló széria volt, mely számos, nemcsak tévés szempontból nagyon merész és forradalmi húzást foglalt magában.

A 18. résszel kapcsolatban vagyok a leginkább ambivalens. Mert az egyszerre kicseszettül zseniális és rohadtul felháborító is. Felháborító, mert David Lynch arcátlanul szinte semmit nem varr el, amit elkezdett a rossz Cooper persze halott, ahogy valószínűleg Bob is, bár az ő haláluk idegesítően szar és összecsapott volt, egy csomó karakter sorsáról semmit nem tudunk, és valószínűleg nem is fogunk soha semmit megtudni, mert ezt a szériát senki nem fogja folytatni. Legalábbis eddig úgy áll a dolog, hogy nem lesz 4. évad. De ki tudja persze.

Ami miatt zseniális az egész, az igazából az utolsó kb. negyedóra. Ami ott történik, az annyira félelmetes és misztikus, hogy eloszlott minden haragom, amit a 18. rész 45 percnyi pöcsverése halmozott fel bennem (mert hát ez kifejezetten pofátlanság, hogy új sztorit kezd Lynch). Már 2-3 alkalommal újranéztem az utolsó negyedórát, és valószínűleg még legalább tucatszor meg fogom, a 3. és a 8. résszel együtt. Nekem már korábban is az volt a tippem, hogy itt egy alternatív valóság kezd kibontakozni, minthogy a Vörös Szoba tér és idő felett áll, így a múlt és a jövő - mint Mike is állítja - teljesen összemosódnak, ezért manipulálhatók is. Bob meggyilkolásával pedig a léten kívül álló Bob a múltban is megszűnhetett létezni, ezért lehetséges, hogy Laura Palmer itt Carrie néven létezik. És iszonyatosan félelmetes, ahogy a másik valóságban a házukra tekint, konkrétan az üres, sötét szobájára, és hallja Sarah Palmer hangját a fejében, majd sikítani kezd. Így kell igazán kegyetlenül lezárni egy sztorit.

És a vége kapcsán bennem az is felmerült, hogy Cooper valójából már rég halott,
és az egészet igazából ő a Vörös Szobában "álmodja".

Ez az igazán idegesítő, hogy ezekre a dolgokra tényleg soha nem kapunk magyarázatot. Oké, könyveket lehet írni róla, meg minden, de ha Lynch csinálna is 4. évadot, biztosan ugyanaz lenne, mint a 2. évad után ebben a 3-ban: a válaszok helyett csak újabb és újabb kérdések keletkeznének.

2017-09-05 07:16:42 agymosott09 #3118

Egyáltalán nem volt tökéletes a Twin Peaks, sajnos az utolsó epizódban megint előjöttek a sorozat első pár epizódjára kiemelten jellemző Inland Empire-ízek, ezzel együtt összességében zseniális volt, egy egészen másfajta élmény, mint az átlag sorozat. A GoT idei totális összeomlása idején pedig különösen nagy szükség volt valami igazira. És ez minden hibájával együtt kétségtelenül az volt.

2017-09-05 05:51:58 Mizi #3117

Twin Peaks... (innentől kezdve a hozzászólás nyomokban tartalmazhat spoilert) Vegyes érzéseim vannak a 3. évaddal kapcsolatban. Egyrészt egy nagy csalódás a vége, komolyan hittem, hogy ha nem is kapunk mindenre választ, azért a legtöbb szálat le fogják zárni Lynchék. Ehelyett kaptunk egy olyan befejezést, amire még maga Cooper is csak pislogott, hogy most mivan??? Másrészt ez a zárás sehol sincs a második évad zseniális feketebarlangos záróepizódjához képest, egy nagy nulla ahhoz. Egy túlnyújtott bizarr szexjelenet meg egy csöndes autókázás a sötét országúton, most komolyan?
Viszont...
Ahogy dikalosz is írja, hatalmas élmény volt az évad, bár voltak olyan részei, amitől majdnem agyfaszt kaptam, de alapvetően nagyon jó szórakozás volt, és összehasonlíthatatlan sorozatélmény. Én még mindig azt mondom, hogy nagyon bátor dolog volt ez, és emiatt tiszteletet érdemelnek az alkotók, még ha egy részem kicsit azt is érzi, hogy be lettem csapva, csúnyán át lettem verve.
Persze lesz újranézés, az biztos.

2017-09-05 01:25:35 dikalosz #3116

Véget ért a Twin Peaks. A fene egye meg.. Annyi szent, hogy hetekig bújni fogom a fórumokat, hogy a lehető legtöbb kérdésemre megkapjam a választ.
Egyébként ha itt KT-n lennének fent sorozatok, akkor a mostani toplistámba bőven beférne a TP 3. évadja.
Óriási élmény volt, és lesz is egyben végignézni mind a 18 részt.

2017-09-04 15:31:51 Locke(d) #3115

Ha Lynch rajongó vagy, akkor a korábbi epizódok, ÉS a Tűz jöjj velem mellett érdemes a teljes életművet ismételni/pótolni, mert az eddig megnézett 7 részben sok "belső körnek címzett" utalást vettem észre.

előzmény: Korben (#3114)

2017-09-04 14:52:08 Korben #3114

Twin Peaks (2017)
Még nem kezdtem el nézni az új részeket, de előtte.. érdemes-e újranézni az előző részeket a megértés szempontjából?

2017-09-04 04:50:27 caulfield #3113

Twin Peaks: Fuck you, David
Nemhogy tálcán szervírozta volna a válaszokat (mint a szendvicseket), hanem négyzetre emelte a kérdések számát.
Viszont talán még senki sem tudta így megjeleníteni a totális kétséget. A legutolsó kép fakó bánata, megfejelve azzal a zenével, valósággal belerágja magát az elmébe.
Lynch nem hazudtolta meg magát az Odüsszeiájával, tényleg nem volt szó Judyról. De illik azért beinteni a mesternek.

2017-09-01 16:57:19 Mizi #3112

Tényleg!

előzmény: miraculum (#3111)

2017-09-01 16:14:50 miraculum #3111

De épp most gyártja le neki újra a félkarú fószer.

előzmény: Mizi (#3110)

2017-09-01 14:26:46 Mizi #3110

A Dougie-tulpának annyi, nem?

előzmény: miraculum (#3109)

2017-09-01 08:32:37 miraculum #3109

Én már annak is örülnék ha a tízmillió kérdés közül jópárat érdemben le tudna zárni Lynch, mondjuk ezeket már elkezdte az elmúlt részekben. Jó lenne ha Laura megváltást nyerne, és bizonyos szempontból ugyanez igaz Audreyra is. Mondjuk Coop beköltözik Twin Peaksbe sheriffhelyettesnek és elveszi Audreyt, az elmúlt 25 évhez kábé ugyanannyit értenek. :) Janey-E és Sonny Jim megkapja a Dougie-tulpát. Valaki ad tüzet végre a woodsmannek. Sarah Palmernek feltöltik az italosszekrényét. A Briggs család összejön újra, Bobbynak kijár szintén a boldogság, ha már a fater ezt látta anno a White Lodgeban. James az utolsó öt percben felsöpri a Roadhouset, majd David Bowie egy archív jelenetben elnyomja a színpadon az Under Pressure-t. Ilyesmik.

előzmény: miraculum (#3106)

2017-08-31 11:34:03 Locke(d) #3108

Audrey ébredését, Cooper zuhanyzásával kiegészítve (szigorúan cselekmény-technikai szempontból). :)

előzmény: kajaktej (#3107)

2017-08-31 11:29:21 kajaktej #3107

Ki mit vár a Twin Peaks utolsó részétől?

2017-08-30 11:10:31 miraculum #3106

Szerintem a szokásos indokok miatt, a szereplőknek kúszik fel a gázsija, meg a CGI is egyre többe kerül, úgyhogy a büdzséből nem telt többre mint 7 részre. A történet szempontjából teljesen indokolatlan volt ilyen hamar végigrohanni mindenen. Bár én szívesen visszadtam volna a marha drága két sárkányos jelenetet ha inkább Kisujjnak írnak egy rendes szálat és nem pedig kinyírják. És azért is fájó ez a bénázás mert annyi de annyi lehetőség lett volna váratlanul belenyúlni a szálakba, de véletlenül se, sehol. Vagy ha már tényleg túl sok a központi karakter, szerintem már van vagy 20, akkor nem lett volna kézenfekvőbb kinyírni néhányat közülük, ahelyett hogy libasorban, mint az óvodások sétálgatnak fel-alá? Ha már a központi cselekmény ennyire lineáris és kiszámítható lett, ráadásul egyre kevesebb helyszínen, akkor jobban örültem volna még plusz három résznek több dialóggal, karakterábrázolással.

előzmény: Mizi (#3105)

2017-08-30 10:58:05 Mizi #3105

Én tulajdonképpen még mindig nem értem, miért kellett így megcsonkítani a játékidőt az utolsó évadoknál. Ez a kapkodás és felületesség sajnos nagy mértékben csorbította a minőséget. A szerelmi szál szerintem rosszabb, mint az Ani-Padmé románc, rohadtul hanyagul van megírva, a színészeknek pedig nincs idejük, hogy kibontakozzanak. De sajnos sietni kell, nincs mese. Csak tudnám, miért...

De mindegy, nem bosszankodok, mert itt van nekünk a Twin Peaks, ami talán jobb, mint valaha. :)

előzmény: miraculum (#3104)

2017-08-30 08:32:44 miraculum #3104

Nagyot csalódtam a Trónok harcában, ez a szezon messze a leggyengébb lett, valószínűleg az utolsó ennél lejjebb már nem fog tudni menni. Nem is mennék bele a részletekbe, mert azt már rengeteg helyen összefoglalták, de annyit le kell írnom, hogy ilyen gyáva módon megírt történetre nem számítottam. Mintha egy 16 éves rajongó tollából származott volna az egész szezon sztorija. Nem mondom hogy nézhetetlen lett volna, mert egy langyos jó szintet így is hozott összességében, de önmagához és a lehetőségeihez képest katasztrófába torkollt. Semmi váratlant nem bírtak beleírni és a legjobb karakterek béna zombiként (hehe) csoszogtak kötelességtudóan A-ból B-be, hol vannak már a korai szezonok Királyvárbéli intrikái...

Viszont a Twin Peaks a végére újra beleerősít, a 9.-13. rész közötti szakasz baromi unalmasnak tűnt de azóta egyenesen jön felfelé újra, nagyon várom már az utolsó két részt. Illetve tuti újranézős is lesz majd a full évad ha véget ér.

2017-08-26 20:52:08 Killjoy #3103

Számomra az év egyik meglepetése: Lethal Weapon 1. évad. Amikor belekezdtem, azt gondoltam, hogy lehet belőle egy guilty pleasure sorozat, amit csak a nosztalgiafaktor miatt fogok majd végigpörgetni. Ehhez képest az első két-három résszel úgy megvettek kilóra, hogy három nap alatt be is fejeztem az évadot. Pörgős, vicces, de ahol kell, kellően komoly. A két főszereplő teljesen el tudta velem feledtetni, hogy ezek a nevek két másik archoz kötődtek eddig. Nem hittem, hogy a buddycop "műfaj" működhet hosszútávon is, de be kell valljam férfiasan: tévedtem.

2017-08-23 19:54:45 dikalosz #3102

2017-08-23 19:23:45 Mizi #3100

Fel. :)

előzmény: kajaktej (#3099)

2017-08-23 18:40:41 kajaktej #3099

Tényleg szép rész volt. Vajon Dougie felébred végre? :)

előzmény: dikalosz (#3091)

2017-08-23 16:24:46 Mizi #3098

A kedvedért én is telespoilereztem a kommentem. :)
Akkor rendben vagyunk.

2017-08-23 16:21:09 ChrisAdam #3097

Nem hisztiztem, csak igen furcsa volt, hogy a Spoilermentesség Védőszentje, dikalosz éppen spoilerezik. :) Túlléptem rajta.

előzmény: Mizi (#3096)

2017-08-23 16:18:43 Mizi #3096

Nem kell hisztizni, mivel dikalosz nem árult el semmilyen titkot. Már az első részben is látszik, hogy a színésznő halálán van, ráadásul a stáblistája végén az emlékére ajánlják az epizódot (szinte mindegyik epizódot felajánlják valaki emlékére). Egyébként is egy statikus szereplőről van szó, akinek a halála nem igazán osztott, viszont szép búcsú volt ez a készítők részéről.

2017-08-23 15:28:37 ChrisAdam #3095

Hát de honnét tudjam, hogy elhunyt. :) Nem egy Marilyn Monroe. Sebaj, úgyis lesz október, mire időm lesz elkezdeni, addig próbálom elfelejteni.

előzmény: dikalosz (#3093)

2017-08-23 15:10:57 Mizi #3094

Én meg valahogy kegyetlenségnek éreztem ezt.... A színésznőnek persze respekt!

előzmény: dikalosz (#3093)

2017-08-23 15:06:36 dikalosz #3093

Valahol igaz, es nem is ertem mit gondoltam..... Elnezest!
Viszont az meg, hogy a szineszno meghalt 2015-ben nyilt titok. Igazabol nem arultam el semmit, csak hogy melto bucsuzas ez tole es hogy respekt neki azert, amit alakitott.
De meg egyszer bocsanat, teljesen jogos!

2017-08-23 11:26:38 ChrisAdam #3092

Már bocsi, de mindig te jössz a spoilerekkel, hogy szedjem ki itt meg ott, és most meg idespoilerezel egy hatalmasat. Most nem értem ezt........ Javítva.

előzmény: dikalosz (#3091)

2017-08-23 11:23:58 dikalosz #3091

Legyen szó róla, hogy a mostani Twin Peaks epizód embertelenül gyönyörű volt. Egy nagyon erős búcsúzással a Log Lady-től, akinek respekt, hogy a halála előtt képes volt ezt eljátszani :)

2017-08-20 09:39:38 Killjoy #3090

Teljesen egyetértek. Nagyon jól felépített, feszült és kőkemény sorozat volt, én is nemrég fejeztem be.

Az utóbbi időben még ezeket néztem végig, amik nagyon tetszettek:
13 Reasons Why - Egy lány az öngyilkossága után 13 kazettaoldalnyi üzenetet hagy azoknak, akik miatt odáig jutott, hogy megölje magát. Nagyon sok fontos dolgot feszeget, amikkel a mai tizenévesek naponta szembesülhetnek nálunk is a suliban.
Flesh and Bones - Egy vidéki lány prima balerina szeretne lenni egy balett társulatban. Az elsőre színes-habosnak tűnő világ részről részre visz bennünket egyre mélyebbre az egyre sötétebb mocsárba és egy pillanatig sem finomkodik, akár a kihasznált szexrabszolgák világáról, akár egy öngyilkosságról, vagy épp a homoszexualitásról van szó. Ráül az ember vállára és részről részre egyre mélyebbre nyom a sz@rba.
Orphan Black - Elsőre csak egy high-concept klónozós, nyomozós sorozatnak tűnik, de ahogy haladunk előre, egyre sötétebb és kidolgozottabb lesz az egész, Tatiana Maslany pedig zseniálisan hoz részenként 5-6 különböző figurát is. (Nem véletlenül halmozták el mindenféle drámai díjakkal az öt évad során.)

előzmény: kaamir (#3089)

2017-08-19 09:43:55 kaamir #3089

The Fall

Talán még soha a filmtörtenelemben nem láthattunk bele ennyire mélyen és realistán egy pszichopata elméjébe. Három csontig ható évad, zseniális minden pillanata.

2017-08-19 00:16:53 Mizi #3088

Nekem ez volt az első reakcióm a Trónok harca 6. része után:

Végre az Éjkirálynak is van egy sárkánya! >:)

2017-08-18 00:52:01 ChrisAdam #3087

Valamilyen érthetetlen mazoista okokból végignéztem másfél évadnyi Csak színház és más semmit. Na jó, a magyarázat, hogy számítógépen szöszmötölős melóm volt ma, ami mellett a második képernyőn bőven elfért a sorozat háttérzajnak. A kérdés persze, hogy hogyan találtam rá, már nem emlékszem. Ugyanazok a készítők, mint az Egynyári kalandnak, tulajdonképpen ugyanaz a séma, csak felnőtteknek szól. A nagy különbség inkább a minőség persze, míg az Egynyári kaland egy kellemes meglepetés volt, egy jóvágású nyári ifjúsági sorozat, igazán kedvelhető karakterekkel és környezettel, addig ez a sorozat inkább már egy Szomszédok-Életképek crossover, amely kapott egy jelentős restaurálást, normális színészeket és épkézláb sztorit, de még nem tud újat mutatni, amit nem láthattunk volna. Persze a sztori szappanoperás, de legalább nem nélkülözi a humort és tudja, hogy nem tud nagy drámát csinálni. Persze az egésznek inkább az a titka, hogy a helyszín a színház. Így aztán lehetne akár kamaradarabnak is besorolni, de lehetne akár egy színházi produkció is - megszokott, ugyanazon a helyszínen játszódik, sokszor egy épületen belül, s ez ad is egy jó hangulatot az egésznek - mint ahogy a Birdman is, csak itt nem olyan komolyak a dolgok. ;)
Persze az is fontos, ki hogy nézi. Lehet, annyira nem releváns a véleményem, mert sokszor csak hallottam és nem tudtam teljes egészében a "gyors", "kiszámíthatatlan" sztorira figyelni, de így pont jó volt. Ahogy tudtam, szórakoztam. Inkább ezt, mint a sok amatőr szart a kertévéken. De azért az is elmond valamit, hogy amint befejeztem a melót - a 2. évad 3. részénél, nem nagyon vettem rá magam, hogy tovább nézzem. (Na tessék, a Breaking Bad meg még mindig vár rám, ugye. És egyébként is, mi lesz a következő, a Holnap tali?! :D)

2017-08-17 19:05:03 Rorschach #3086

Én inkább örülök, hogy nem kell fél évadokat várni, amíg egy esemény révbe ér, lásd Tyrion hajókázása Danyhez. Most ha valaki csatába indul, legkésőbb a következő részben odaér.

Lehetne ezt a háborút három évadosra nyújtani, de mivel már a sorozat végét tapossák, természetes, hogy felpörgették a tempót és nem vacakolnak mindennel.

előzmény: necksprain (#3084)

2017-08-17 18:40:44 tomside #3085

Ahogy fogy az idő, szűkül a tér. És a karakterekre, az egyes döntések megindoklására jutó játékidő. Korábban akár egész részek szóltak egy karakter valamelyik döntéséről, itt már 10 másodpercek jutnak rá. Jogos az aggodalom. Bízom benne, hogy a készítők felismerték és szem előtt tartották a különbséget a sűrű és az összecsapott között. Ebben az epizódban voltak aggasztó jelek..., de bizakodjunk!

2017-08-17 17:46:00 necksprain #3084

ez a teleportálósdi engem is felbasz. és nem ez az első ilyen az évadban. meg a többi gazyizás is igaz, amit írtál. full meglátszik, hogy az írónak már nem sok köze van az egészhez. teszem hozzá, mindig jobbnak tartottam a sorozatot az elképesztő mód unalmas könyveknél, na de azért na.

2017-08-17 17:39:40 Rorschach #3083

A Benjen-dologban egyetértek, de a többi szerintem simán belefért, Gendry maratonja is, meg a hollózás is. Elvégre lehet, hogy az sokáig tartott, de a sárkányok köbö secperc alatt megjárják a távot.
Az effektek szerintem kibaszott jók lennének egy filmben is, nemhogy tévében, és amúgy sem ez volt a nagy sárkányok vs. mások harc, ez csak egy oda-vissza erőfitogtatás volt, nem kis katarzissal.

Abban egyetértek, hogy pöppet hollywoodi volt, főleg az utolsó pillanatban betoppanó sárkányokkal, de mivel nálam elérte a kívánt hatást, nem nézek a függöny mögé.
Nálam ott van Hardhome mellett (motherfuckig ice dragon!), de hát kinek mi :)

2017-08-17 11:09:04 ChrisAdam #3082

A jelenet, mikor Dany sárkányai megjelennek Északon, s legyakják a Mások seregét. Nekem ez nagyon gyenge volt, plusz az előtte való jelenet annyira filmes: Jonéknak már csak pár méter van hátra, aztán kampec, de hát persze, hogy hirtelen odaér a sárkány. Kérdésem, tud-e egy holló keresztül repülni egy egész földrészt egy délután alatt, hogy aztán Danyék megint fél nap alatt ott teremjenek. Szóval megint ott van ez az időzavar, aztán a legutóbbi sárkányos összecsapást mélységesen alulmúlva előteremtenek egy hihetetlen bénácska effektekkel teli (persze, mert itt nem tudtak megvalósítani semmit díszletekkel) sárkánypusztítást.
Meg egyébként tele volt ilyenekkel, ami már nagyon is filmes eszköz: Gendry eltanyál a hóban, láthatólag ott hal meg, erre kinyílik mellette a kapu, ez annyira... de annyira... Béna. És megint valaki vízbe kerül, aztán persze kijön - mondjuk ez poén volt talán -, de utána megint ott a kampec-pillanat Jonnak, erre felbukkan Benjen bácsi. What??! :D Épp arra lovagolt, vagy mi van? Szóval ezek a dolgok olyanná teszik az egészet, amikor már nem félsz semmitől, mert tudod, hogy éppen valaki be fog toppanni, aki megmenti a helyzetet. Pont ez nem volt jellemző a sorozatra régebben.

Na, de nem fanyalgok, volt itt azért katarzis rendesen, meg ami úgy kicseszett zseniális volt - Jon és Dany jelenete, de harcok meg minden egyéb ide-oda, az epizód csúcspontja Arya és Sansa jelenete volt (végre!).

2017-08-17 07:14:24 terika #3081

Én úgy érzem, ahogy halad előre a történet úgy válik egyre inkább egésszé a sztori. Van egy csomó kitekintés meg minden, de alapvetően azért, mert itt mindenki részese ennek az egész - nem is tudom minek. Mindenkinél van valami info és mi nézők részesülünk abban a kegyben, hogy tudjunk mindenről, a szereplők nem. :D
Nekem nem tetszett az első rész, mert egy nagy halom vérengzés volt. Egyszerűen sokkoló volt szerintem. Az ember képébe tolja azt a hullát, aztán meg leönt vérrel. Hatásos, de enyhén szólva is viszolyogtató.
Tehát ha valaki itt fogott hozzá a sorozathoz, annak szerintem esélye sem volt. :D

Amúgy én az olyan húzásain vagyok kiakadva, mint a mostani 14. részben is csinált. Elérik végre a 2:53-at, megtalálják a szemtelen csajt a 2.részből, aztán jön az örvény és kit visz magával? Na kit? Azt az idióta Andyt. Komolyan téptem a hajam. Elmondani sem képes majd, mit mondott neki az óriás. Aztán következő jelent, hogy Lucyvel szerelmesen néznek egymásra. A szemtelen csajt meg eldugják és kész. Az ilyenek a halálom. De persze biztosan van ennek is jelentősége, hogy miért pont őt vitte el az óriás.

előzmény: Mizi (#3077)

2017-08-17 06:02:14 dikalosz #3080

Szerintem az új évad az eddigi legjobb a háromból, mondom ezt úgy, hogy az első kettő is ámulatbaejtő.

előzmény: Mizi (#3077)

2017-08-17 02:51:19 Rorschach #3079

"kár, hogy a hét évada hőn várt jelenetet elbaszarintották"

Beg your pardon? Nem tudom, mit értesz ez alatt, én átéltem a teljes extázist, miközben néztem, többször is, mint azt be merném vallani.

2017-08-17 01:33:09 ChrisAdam #3078

Ez a kiszivárgott GoT epizód igencsak elkezdte varrni a szálakat, kár, hogy a hét évada hőn várt jelenetet elbaszarintották, de szerencsére akad olyan része, ami a sorozat abszolút legjobbjai közt van. Viszont összességében kiszámítható és sok meglepetést nem tartogat. Na jó, ezt a kiéhezett nézőtömeget se könnyű már meglepni, aláírom. Mindenesetre végleges konklúziót mondjunk egy hét múlva.

2017-08-16 13:08:55 Mizi #3077

Nehéz róla írni. :) Én annak örülök, hogy úgy néz ki a 12. rész csak egyszeri botlás volt (Lynch annál az epizódnál kicsit elszabta az arányokat), a legutóbbi például Dougie nélkül is zseniális volt.
Egyébként én is szívesen olvasgatnék véleményeket, okfejtéseket, de sajnos a legtöbb nem szól másról csak fanyalgásról. Furcsák az emberek, most az a baj, hogy ez már nem az a Twin Peaks, de ha meg Lynch leforgatott volna egy ugyanolyan évadot, mint a régiek, akkor meg azért fikáznák, mert unalmas nosztalgiavonat, meg nincs benne semmi új.
Én nagyra értékelem Lynch bátorságát. Ez nem Trónok harca, itt nem lesz fanservice, és ez így van jól!

előzmény: terika (#3076)

2017-08-16 10:03:11 terika #3076

Mindig nézegetem, hogy ír-e itt valaki a Twin Peaksről, de sose látok különösebben sok kommentet erről a sorozatról. És arra jutottam, hogy én is inkább olvasgatni szeretem erről a véleményeket és okfejtéseket, mert van egy csomó WTF momentuma a sorozatnak. Van még 4 rész, hát várom nagyon, nagyon kíváncsi leszek mindenre. Mostanra olyan igazi TP feelingje van már a sorozatnak szerintem. Valószínű, újra is nézem, ha egyben lesz már a széria. Tetszik, hogy ilyen sokoldalú, kifinomult (érzik rajta, hogy tudatos minden rész, kicsit olyan, mintha visszafelé készítették volna el az egész filmet), de ki is idegel rendesen.

2017-08-15 20:51:58 ChrisAdam #3075

Spoilerveszély még fennáll.

A kevesebb néha több, szokták mondani, de ez most azt érzem visszafelé sült el. Éppen az volt a sorozat "bája" eddig, hogy nem volt összecsapva, hanem gondosan minden szálat bemutattak, minden haladt a maga tempójában, míg ki nem fröccsent a vér.

Igen, pontosan. És simán mutathatták volna 3 részen keresztül a keskeny-tengeri utakat, mert biztos vagyok benne, hogy Martin azt se hagyta volna csak turistamódiban, hanem lett volna pár kaland, miegymás, de a sorozat annyira a főszálra van már kihegyezve, hogy úgy érzi, mindig arról kell beszélnie és csak közvetlen az azzal kapcsolatos dolgokat kell mutatnia. Pedig aztán emlékszem időkre, mikor még nagyon sok minden kérdés volt és nagyon ritkán kaptunk válaszokat, épp ezért füleltünk és figyeltünk, most pedig épp átestek a ló túloldalára, minden sarkon ott egy olyan dolog, ami már előremutat a végkifejletre, így aztán már egy idő után semmin se esik le az állunk. Persze valamilyen szinten ez elkerülhetetlen, hiszen a végét járja a sorozat... akkor lenne ez másképp, ha lenne idő.

előzmény: Lacika83 (#3074)

2017-08-15 18:48:15 Lacika83 #3074

Jó fiú leszek: SPOILER! :)

Mint a Trónok harca nagy rajongója (könyvnek és filmnek egyaránt), engedd meg, hogy becsatlakozzam. Jómagam is azon a véleményen vagyok, hogy kissé összecsapták a készítők ezt az évadot, s félő, hogy az utolsóval is ez lesz a helyzet. Azt tudjuk már, hogy G.R.R. Martin felvázolta a történéseket a készítőknek, ám leírva az könyv formájában még nem vagyon, így gondolom sok minden kimarad majd a mellékszálakból a sorozatban.
A gyors tér-idő ugrások igencsak zavaróak, rengeteg fórumon olvasom ezt, és nekem a Vikingek c. sorozat negyedik évada jutott eszembe, ahol a készítők nem voltak restek dupla évadot készíteni, és 20 részbe foglalni a történéseket. Mert az a Vikingekben is van, bőven. Szóval jobbnak láttam volna, ha nem 7 részben, hanem minimum 15-20 epizódban adták volna ki a GoT 7. évadát. Ám azt sem feledem, hogy igencsak unalmas lenne azt figyelni 3 részen keresztül, hogy Havas Jon csónakázik a Keskeny-tengeren, Deres és Sárkánykő között. Ugyanígy a Hagymalovag és Gendry útja is eltarthatott volna 2 epizódig.

Ami Cerseit és Jaime-t illeti, szerintem a királynő nem terhes, csak szeretne az lenni. Ám ismeri az átkot, így vélhetően be van egy kicsit rezelve. Tudja, hogy Jaime ezzel könnyedén sakkban tartható.
Amit baromira sajnálok, mert mint olvasót, nagyon megfogott Jaime jellemfejlődése, és nem rémlik,
hogy ennyire balfék lenne a könyvekben. Ha jól emlékszem éppenséggel kezd úm. öntudatra ébredni, függetlenedni a testvérétől, ám ennek jelét nem sokat mutatta a vásznon. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem. Az említett gyilkosságot pedig én is várom már! (ebből is kitűnhet, hogy Jaime nem marad sötétben mint a gomba).

A női vonal úgy érzem egyébként, hogy kódolva volt a könyvekben, mintha a történések kezdetétől fogva valahol a sorok között ez kidomborodott volna. Emlékszem, miközben faltam a sorokat, arra gondoltam micsoda összecsapás lesz majd ha Dany, Cersei, és Catelyn Stark találkoznak végre, férjeik híján ugyebár csak ők maradtak, hogy megvívják háborújukat. Illetve van aki már nincs...

Ami számomra érdekes még, az a szereplőkkel való szimpátia. A könyv/film elején megtanultuk utálni a rosszakat, s mára mintha kifordult volna a sarkaiból Westeros, inkább szimpatizálunk velük, feledve mindazt amit eddig tettek. De ezért is egy übermadafaka sorozat a GoT!!!

2017-08-15 17:41:01 ChrisAdam #3073

A legújabb Trónok harca epizód kapcsán eszembe jutott pár dolog. spoilerveszély!

Az első, hogy rettenetesen feminista lett a sorozat. :D Ami nem annyira zavar, de mégis érdekes, hogy egy középkori időket idéző sorozatban, ahol a női egyenjogúság fogalma nem létezik még (feltehetőleg), minden trónon egy nő ül. Persze Daeny karaktere már régóta uralkodik, meg ott volt korábban Catelyn, Cersei se ma kezdte, de mégis ez évad közepére vált a sorozat világa totális nőuralommá. A két legnagyobb hatalom Cersei és Daenerys. Cersei a híres és nevezetes, jogosan rettegett hadvezért, magát a Királyölőt tartja a markában úgy, hogy az nyikkanni se mer (ezért egy kicsit mérges is vagyok, Jaime szegény nagyon félre lett téve, az utóbbi részekben eléggé kétdimenziós báb lett). A gyermek Sansa érett nő lett, s nagyon anyjára hajaz, kezdi komfortosan érezni magát Észak "királynőjeként". Ott volt még Yara, a Vas-szigetek úrnője, aki szintén határozottságáról híres, no meg kegyetlenségéről. Nem beszélve a Tyrell-ház bölcs úrnőjét, Olennát, béke poraira. S végül említést érdemel Arya is, aki hiába talált haza, s hiába újra Stark, ő még mindig "Senki", egy teljesen független "lány", aki önmaga ura. Szóval Jon Snow ide, Tyrion, Jaime oda, ez a háború a nők háborúja. Ami azért elég érdekesen veszi ki magát abban a sorozatban, ami a vérről, erőszakról és szexről híres.
A másik kérdés, amit felétek felteszek: Szerintetek Cersei terhes, vagy csak Jaime-t akarja sakkban tartani/magához láncolni? Annyira fogok örülni, ha Jaime öli meg Cerseit. Jajj, de örülni fogok.
A harmadik meg az idő múlása. Az előző részekben mindig szépen volt vezetve a sztori, az idő múlt, az utazások, habár voltak itt-ott kérdések, hogy meddig tartanak, kábé volt egy tendencia, ami szerint dolgoztak. Most viszont nagyon össze lett csapva szerintem ezekben az elmúlt részekben az idő múlása. Pl. a legújabban: egyik jelenetben Jon mondja, hogy a Falon túlra mennek, aztán következőben meg már rábeszélik a brigádot, a harmadik jelenetben pedig már szembenéznek a Falon túli hideggel, miközben lefogadom, hogy minimum 2-3 hét eltelt e jelenetek közt. Sárkánykőről a Falig utazni még az Orient Expresszel sem két perc. Régen ezt sokkal jobban tudták érzékeltetni. Azt is lefogadom, hogy az évad elejétől eltelt körülbelül 6-8 hónap, de ezt se érzékeli az ember. A válasz persze majdnemhogy egyértelmű: a hét részbe nem férnek bele a töltelékjelenetek, illetve már nincsenek mellékszálak, mindenki rohamosan halad a főszál irányába. De talán közrejátszik az is, hogy nincs egy alapanyag könyv, ami vonalán haladnak, amiből le lehet hámozni sztorit.
De ez persze elkerülhetetlen volt, hiszen közeleg a vég, nincs idő szarakodni, viszont nem vagyok teljesen biztos abban, hogy érdemes volt hét részre redukálni a mennyiséget, maradhattak volna simán a 10 résznél, így meg néha kapkodós, összecsapottnak hat.

Na, de remélem a következő két epizód aztán olyat mutat, amitől keresztülhugyozzuk magunkat, ami azt illeti apró kis baromságokat leszámítva (az időzavar, "vigyünk egy halottat a Királyvárba" was?, stb.) tartja a színvonalat.

2017-08-09 15:40:42 Mizi #3072

Igen, köszi a korrekciót!

előzmény: kajaktej (#3071)

2017-08-09 15:38:14 kajaktej #3071

Margaret Lanterman/Log Lady a szerep neve volt, a színésznőt Catherine E. Coulson-nak hívták.

előzmény: Mizi (#3068)

2017-08-09 15:31:27 Olórin #3070

De tudni - annyit, hogy pár éve visszavonult a színészettől, ezért nem vállalta ezt a szerepet sem.

előzmény: Mizi (#3068)

2017-08-09 15:11:49 tomside #3069

Ez valahol kényszerű.
Eddig évek álltak rendelkezésre, hogy megismerjük őket külön-külön, de itt már együtt vannak. Nincs idő és hely árnyaltabb karaktereknek, a játékidő nem engedi. Emlékezni rájuk, milyenek voltak az eddigi években, ez a néző feladata, mert bizony ők most is olyanok. :)

előzmény: Mizi (#3067)

2017-08-09 15:08:59 Mizi #3068

A TP fanok közül egyébként van, aki tudja, miért mellőzik az új évadból Michael Ontkeant? Fura, mert igazából rajta kívül minden fontosabb, még éppen életben lévő szereplőt mozgósítottak. Miguel Ferrer, Warren Frost, Margaret Lanterman is betegségük ellenére is részt vettek a forgatáson, legalább egy rövid jelenés erejéig. Ontkeanről meg nem tudni semmit...

2017-08-09 14:50:50 Mizi #3067

A legjobb volt ebből az évadból. Amúgy elég bosszantó, hogy épp Daenerys mellé hordta össze a szél a jófiúkat, akik természetesen lebeszélik arról, hogy bármit is cselekedjen, inkább csak üljön a popsiján és ne csináljon semmit. De végre csinált valamit! Izgalmas volt a csata, és nagyon jól megcsinálták technikailag.

Viszont azt észrevette más is, hogy míg egy "jobb" film esetében általában egy egysíkú karakterből lesz többrétegű - ugyebár ezt hívják karakterfejlődésnek - addig a GoT esetében épp az ellenkezője történt meg nagyon sok főkarakternél?

2017-08-09 10:31:58 BonnyJohnny #3066

Halálcsillagon? ... na de kérem... Starkiller Base. :) Semmi hasonlósága nincsen a Halálcsillag(ok)kal... :P

2017-08-09 10:23:13 Olórin #3065

Amúgy szerintem látszik is a tüzeken, hogy igaziak - a lángok és robbanások animálásánál sokszor még ma is kilóg a lóláb. Főleg, ha egy filmben használnak igazi és CGI tüzet is, akkor nagyon kijön a különbség (pl. Force Awakens: iszonyúan látni, hol robbantottak fel tényleg valamit - mint amikor a TIE-ok támadják a falut -, és hol nem - mint a CGI-detonációk a Halálcsillagon).

2017-08-09 01:49:32 ChrisAdam #3064

Game of Thrones új része megint feltette a pontot az i-re, zseniális, ahogy tartja a színvonalat. Nem makulátlan, de pl. látványügyileg ez az új évad olyan mesteri, profi és nem csak a csaták, harcok, hanem úgy általában. Külön öröm, hogy ennyire ügyelnek arra, hogy ne minden CGI-jal legyen megoldva, hanem a lehető legtöbbet díszletekkel vigyék véghez. Tök meglepő volt ez a videó, amiben kiderül, hogy még a robbanásokat, a sárkány tüzét, az égő embereket se számítógéppel generált animációval oldották meg. Szóval well done. A sztori is izgalmas, bár vannak még kifogásolható dolgok, de szép, ahogy lehet érzékelni azt, ahogy összeérnek a szálak, közeleg a vég.
Izgalom pedig a köbön, adrenalin az égben. A himnusznak vége.

2017-08-08 13:04:28 kajaktej #3063

Szerintem nem azért lett Audrey karaktere ilyen, mert a femme fatale-lal szeretne leszámolni Lynch. A femme fatale több női szereplőre is ráhúzható, inkább ideiglenes póz volt a Twin Peaksben. Pl. Audrey mikor elkezd táncolni a Double R-ben, akkor eléggé zakkant femme fatale-nak tűnik, máskor meg védelemre szoruló kislányként viselkedik, Donna néha rózsaszín ködben élő szerelmes lány, néha meg úgy megy be a börtönbe James-hez mint egy romlott nőszemély. Josie is sokszor veszélyes, de amikor nem áll jól a szénája, akkor a sheriffet óvja magától, szóval valószínűleg szerette is.

Audrey-ra visszatérve, Lynch célja szerintem a bálványdöntögetés. Cooper minden idők egyik legszimpatikusabb főhőse, erre fogyatékost csinált belőle. Audrey vonzó, dögös csajszi volt, 25 évvel ezelőtt az utolsó részben eljátszották, hogy felrobbant, nemrég kiderült, hogy mégsem, de egy idegroncs feleség lett, aki már azt se tudja, hol van a bár? Vagy pedig nem is feleség, hanem pszichiátriai gondozott és csak az ő szemén keresztül látjuk a világot. Akárhogy is, Lynch "ráment" a régi kedvenc szereplőkre és mindnek egy kicsit nyomorba döntötte a karakterét. :D Kivéve talán Lucy és Andy, akik viszont még debilebbek lettek, mint voltak.

előzmény: agymosott09 (#3058)

2017-08-08 12:41:36 kajaktej #3062

Szerintem Leo motivációival nincs gond.
Shelley-t akkor is meg akarta ölni, amikor felgyújtotta a malmot, utána pedig megsérült az agya, és igaz hogy kómában volt, de valószínűleg éber volt, és látta, hogy a felesége az orra előtt hancúrozott a szeretőjével, stb. Szerintem ebbe a helyzetbe bele volt kódolva, hogy egyszer csak valamennyire magához tér, bekattan nála valami és utolsó erejével elkezd bosszút állni. Csak aztán az elmebeteg Windom Earle-lel töltött idő után valószínűleg felértékelődött benne a szadizmus fogalma és nem akarta, hogy a felesége ennek a pszichopatának a kezére jusson. Én ezt úgy értelmezem, hogy akkor még volt benne valami emberi érzés, ami kicsit komplexebbé is tette az egyébként elég egyszerű karakterét.

A Packardok hozzáállása viszont tényleg amatőr. :D

De érdekes, hogy mennyire lehúzzák a 2. évadot. Leland haláláig szerintem van ugyanolyan jó, mint az 1., utána pedig tényleg több a szappanoperás szál meg az egész kicsit erőltetett, de még így is nagyon színvonalas szerintem. Én is nemrég néztem újra, de azt hiszem 4-5 rész volt csak, ami kicsit leült, az utolsó két rész megint nagyon izgalmas, művészi és sokkoló. :)

Az új évad viszont nekem egyre inkább kezd leereszteni. Eleinte még lelkes voltam, aztán inkább kivártam, most a vége felé már inkább szomorú vagyok. A történet sajnos nem halad sehova. Hova lett az a feszes cselekményvezetés, ami a korábbi évadokra jellemző volt? Most olyan, mintha ezzel az új évaddal nem is egy történetet akarnának elmesélni, mintha a cselekmény csak valami szükséges rossz lenne, amivel el lehet adni a percekig történő kávézgatást, vagy azt, ahogy a szereplők egy fotelben ülnek, néha kimennek, majd visszajönnek, néznek maguk elé. Esetleg a sepregetést a bárban...

előzmény: desmond (#3061)

2017-08-08 08:26:51 desmond #3061

Le vagyok maradva, mert csak most néztem újra a Twin Peaks első két évadját, és úgy látom, hogy abban a pillanatban, ahogy Leland meghalt, az egész sorozat valami irtózatosan beleállt a földbe. Onnantól kezdve csak kétségbeesett kapálódzás volt a forgatókönyvírók részéről, hogy valahogy fenntartsák az érdeklődést. Ráadásul óriási dramaturgiai bakikat is elkövettek. Mint például Leo figurájának motívációi, aki mikor magához tér a kómából, ugye az első dolga, hogy egy baltával fegyelmezze Shelley-t. Pár résszel később akkor miért próbálja megmenteni Windom Earle-től? A másik a Packardok hozzáállása Thomas Eckhardt dobozához. Egy pillanatra sem jut eszükbe, hogy a halálos ellenségüktől kapták, tehát valami csapda is állhat a háttérben? Egyszóval, nagyon hiányzott Lynch...

2017-08-08 00:33:45 Mizi #3060

No, a 13. TP epizód végre megint nagyszerű volt! :) Most egyedül csak a James-féle nyekergést nem tudtam igazán élvezni. :D