Mik szerintetek a filmműfajok legjobb filmei?

(vissza a topikok listájához)

2013-09-01 11:58:31 Glasseye #31

Western : Nincs bocsánat (The Unforgiven)

Háborús : a piszkos tizenkettő

Történelem : Quo Vadis és Attila isten ostora holtversenyben

Harcművészeti : A sárkány visszatér (Bruce Lee és Jack Norris kiváló alakításaival)

Akció : Die Hard 2 és Rambo III.

Krimi : Sherlock holmes krimik (Jeremy Brett-es összes epizód) és a nagyfilmek is

Kaland : Indiana Jones I. és A samaragd románc

Romantikus : Keith és még a Kedves John. De nagyon szeretem még az összes Nicholas Sparks adaptációt (Charlie St. Cloud, Séta a múltba stb..)

Karácsonyi: Reszkessetek betörők összes

Vígjáték: nagyfiúk 2, Apa ég

Fantasy: Jack az óriásölő, Gyűrűk ura két torony, OZ (2013) , Hófehér és a vadász, Narnia összes,

Dráma : A nővérem húga (My sister Keeper's), A diadal, Egy kosaras naplója, Szerelem (Amoúre) ,
Öngyilkos szüzek, sorsvonat

Thriller : A fülke és mondjuk a hetedik

Horror : Rémálom Elm utcában, a kör (japán verzió), Péntek 13 (legújabb mozi) és Freddy vs. Jason. +

Sikoly tetralógia

Sci-fi : Star Trek filmek

Sport : Brian éneke

2010-10-02 18:25:10 Mourinho #30

Western : Volt egyszer egy vadnyugat,A jó ,a Rossz és a csúf,
Aki megölte Libety Valancet , Délidő,Vad banda, A hét mesterlövész , Nincs bocsánat,Wyatt Earlp
Háborús : Acéllövedék,Kelly hősei,A tengeralattjáró,A szakasz,Híd
a Kwai folyón,Apokalipszis most,A leghosszabb nap,,A dicsőség ösvényei,Piszkos tizenkettő,A híd túl messze van,A halál 50 órája,A zongorista,Vaskereszt,
Történelem : Ben Hur ,Kleopátra 1963 ,Spartacus,A názáreti Jézus,
Krizacy,El CLid,A kis lovag,Excalibur,A rettenhetetlen,Mennyei királyság,Gladiátor,Jeanne D Arc,Qui Vadis,Gandhi
Harcművészeti : Tomboló ököl ,Tigris és sárkány ,Hős ,Kill Bill
Akció : Drágán add az életed,Első vér,Úszó erőd,Tango és Cash,
Piszkos Harry,A profi,Halálos fegyver,Oldboy,A nap könnyei,A sötét lovag,Ál /Arc
Krimi : Keresztapa,A sebhelyesarcú , Kínai negyed , Ponyvaregény ,Nagymenők,Casino
Kaland : Arábiai Lawrence,Indiana Jones kalandjai,Robin Hodd,a tolvajok fejedelme,Hét év Tibetben,Monte Cristo grófja,Vatel, A misszió,Aquirre ,Isten haragja, Amadeus
Romantikus :Igazából szerelem,Szerelmünk lapjai,Ghost,Párizs szeretlek,Mielőtt felkel a nap,Ollókezű Edward,A szív hídjai, Love Story,francia csók,Római vakáció
Karácsonyi:Fegyverszünet karácsonyra,Karácsonyi vakáció,Kelekótya karácsony,Tapló télapó,Reszkessetek betörök
Vígjáték:Gyalop galopp,Brian élete,Az élet értelme,Annie Hall,Amélie csodálatos élete,Álom luxuskivitelben,A szomszéd nője mindig zöldebb,Van aki forrón szereti,A nagy Lebowski,Mechanikus narancs,
Dráma : A remény rabjai,Forrest Gump,Esőember,Holt költők társasága,Az angol beteg,A felolvasó,A kis hercegnő,Bolond Pierrot,Az utolsó tangó Párizsban,Pillangó,napfivér Holdnővér,Jelenetek egy házasságból,Cinema paradiso,
Thriller : A bárányok hallgatnak,Psycho,Madarak,A cápa,
Hatodik érzék,A gépész,Memento, Harcosok klubja,Szédülés,
Horror : Az ördögüző,Ragyogás,Gonosz halott,Péntek 13,Az élőhalottak éjszakája,Rémálom az Elm utcában,A texasi láncfürészes mészárlás,Engedj be,
Sci-fi : Szárnyas fejvadász, 2001 űrodüsszeia , Egy új reménx,A birodalom visszavág,A nyolcadik utasa halál,Mátrix,Vissza a jővőbe,A halálosztó,Mad Max,Gattaca ,12 majom ,Avatar,
Sport : Dühöngő bika,Millió dolláros bébi,Rocky,Tűzszekerek,
A remény bajnoka,A szív bajnoka,
Dokumentum : Mikrokozmosz,Sivatagi Show,Genezis,Kizökkent világ,Maradona,Ember a magasban
" Művész " (ábrázoló-szerzői ) :Szindbád ,Csontváry

2010-04-11 23:32:40 oscarmániás #29

Vagy pedig Jozefine Mutzenbacher élete esetleg Mély torok :)
És azért Russ Meyer művészete se semmi,a maga műfajában első osztályú ;)

előzmény: mchn (#27)

2010-04-11 22:06:39 simijohnny #28

Bizony bizony.

előzmény: mchn (#27)

2010-04-11 22:04:20 mchn #27

Ha mar romantikus akkor: 2 Girls 1 Cup. Verhetetlen romantika, en majdnem elsirtam magam.

előzmény: oscarmániás (#26)

2010-04-11 21:18:07 oscarmániás #26

sci-fi:Turkish Star Wars
zenfilm:Return of the Roller blade seven
kezdeti film:A vonat érkezése
animációs sorozat:Bigacsiga és Baktamanó
western:A nagy vonatrablás Edwin S. Portertől
romantikus:The kiss William Heise-tól
környezetvédelmi/3d-s :Avatar
hirtelen ennyi :D

2010-04-11 20:29:39 gerbence #25

western: Volt egyszer egy vadnyugat
gengszterfilm: A Keresztapa / Nagymenők / A Sebhelyesarcú (De Palma)
háborús: Nyugaton a helyzet változatlan (1930)
sci-fi: Szárnyas fejvadász / 2001: Űrodisszeia / Solaris
képregényfilm: Sin city
romantikus: nem tudom
anime: Ghost in the shell / Akira / Szentjánosbogarak sírja

2010-04-11 19:38:50 simijohnny #24

Én sem, csak vicc volt... szintén Bandi felé. De én is visszavonom.

előzmény: HejjaX (#23)

2010-04-11 19:36:45 HejjaX #23

köszi, oda is szavaztam :)

simijohnny-nak: ez a "kirekesztő idegengyűlölők" vicc volt vagy intoleráns agresszív butaság?
(ha félreértettem, akkor sorry - én csak humorizálni próbáltam a 16. hsz-emben el bandi felé, de inkább visszavonom, mert nem akarok ilyesfajta vitát gerjeszteni.)

2010-04-11 19:32:29 simijohnny #22

Ezt már sosem tudjuk meg. :) Mivel kellően szét lett offolva ez is, akár törölni is lehet.

előzmény: mchn (#21)

2010-04-11 19:29:26 mchn #21

Amennyiben az idegengyulolo a frissen regisztralt El Bandinak beszolokra vonatkozott, akkor meg elfogadhatoan finom politikai utalas volt csak szerintem :D

2010-04-11 19:26:23 jesi #20

és lesz játék 20-tól:)

2010-04-11 19:21:57 limupei #19

Öhömmm, itt januárban volt választás. Ma nincs. Köszi!

illetve mégis

2010-04-11 19:21:06 Hannibal Lecter #18
2010-04-11 19:18:41 simijohnny #17

Kéretik, a kirekesztő idegengyűlölők fáradjanak a kukac.info-ra.

előzmény: HejjaX (#16)

2010-04-11 19:17:25 HejjaX #16

én kérem szavaztam!
de úgy tűnik, a komcsik megint trükköztek...

2010-04-11 19:12:40 El Bandi #15

Kritikusok..............

2010-04-11 19:10:51 mchn #14

Te voltal, csak terelni probalsz :(

előzmény: acidphase (#13)

2010-04-11 19:08:07 acidphase #13

mi az Bandi téged meg ki bántott?

2010-04-11 18:28:15 El Bandi #12

Ez egy példa ,hogy milyen emberek vannak.....

2010-04-11 18:26:55 Ivan/ #11

Azért a politikát most ne hozzuk ide, mert

1. kampánycsend van még
2. nem erre az oldalra való

előzmény: El Bandi (#10)

2010-04-11 18:23:40 El Bandi #10

Sok okos,nagyképű,irigy embertől nem lehet semmit várni,ezért tart itt az ország is közönyösség és nagyképűség..............ne csodálkozzatok semmin,hogy csak 2 millióan mennek el szavazni és tartják fontosnak az ország sorsát.

2010-04-11 16:15:23 Il Matto #9

Most már biztos, hogy troll.

2010-04-11 15:49:55 Hannibal Lecter #8

Az a teljesen abszurd, hogy sorra nyitogatod a felesleges, értelmetlen topikjaidat, amikben önismétlő, inkompetens hozzászólásokkal járatod le magad, és még hülyének is nézed azokat, akik átlátnak a szitán, és rögtön rájönnek, hogy felhasználónevet váltva gátlástalanul "szaporodsz" is a "kibertérben." Tanulmányozd át az oldal szabályzatát, mielőtt akár egy billentyűt is lenyomnál!

előzmény: El Bandi (#7)

2010-04-11 14:54:12 El Bandi #7

Nem csak egy embert foglalkoztathat ugyanaz a téma és ezek a feltételezések,hogy én nyítottam volna
már más néven topicot teljesen abszurd.

2010-04-11 14:45:06 HejjaX #6

hát Belaggio, ezért kár volt usernevet váltani.
amúgy szerintem a legjobb western a jó, a rossz és a csúf. a legjobb eastern pedig a hét szamuráj. a legjobb southernről és northenről nem tudok nyilatkozni.

előzmény: El Bandi (#1)

2010-04-11 14:38:08 limupei #5

Ez a topik megint marhára kellett ám. SZABÁLYZAT #1

2010-04-11 14:34:46 El Bandi #4

Ott úgy vettem észre filmtörténetileg foglalkoztak a témával.Itt pedig a műfajokkal foglalkozhatnánk.

2010-04-11 14:30:36 carmine #3

Ez sem lesz egy hosszú életű topic. :) Amúgy a korosztály témában volt egy felmérés nyáron. ITT

2010-04-11 14:20:44 tamas.1 #2

Tudtommal a "Filmtörténelem legjobbjai" topic is hasonló kérdést boncolgat. :-)

2010-04-11 14:06:01 El Bandi #1

Érdekelne engem,hogy melyik filmeket tartjátok a legjobbaknak műfajok szerint ?Olvastam a ranglistákat és a többi topicot is meglátogattam.Nagyon jó oldal ez,végre egy igényes magyar filmes honlap.Úgy vettem észre talán ide főleg korombeliek 40- es korosztály vagy még idősebbek vannak többségben.