A filmtörténelem legjobb színészi alakításai 👁

(vissza a topikok listájához)

• ...
2010-04-07 23:08:27 mchn #54

Spaceyvel szemben egyetlen dolgot tudok felhozni: szerepet vallalt a Kikotoi hirek cimu rettenetben.

2010-04-07 23:03:28 kulcsar03 #53

Spaceyt egyértelműen a legjobbak közé sorolnám. k-pax, amerikai szépség, hetedik, közönséges bűnözők. Ebben a 4 filmben olyan elképesztőt alakít, hogy azt sosem fogom elfelejteni.
Pitt-tel kapcsolatban nekem is előítéleteim voltak, de aztán szépen lassan megszerettem és hihetetlenül jó színésznek tartom. Itt is nagy hatással volt rám a hetedik, a benjamin button, a 12 majom, a blöff, az égető bizonyíték, a harcosok klubja és a brigantykban nyújtott alakítás. Szóval le a kalappal előtte és remélem még benne van jó pár nagyszerű alakítás.

előzmény: MicaHiro (#50)

2010-04-07 23:00:30 Hannibal Lecter #52

Clooney-nak egyféle karaktere van? Ha csak az utóbbi két, nálunk bemutatott filmjét vesszük alapul, már megcáfolhatjuk ezt az állítást. :)

Brad Pitt tényleg nem színészzseni, nem is lesz soha. Viszont tény, hogy nem nagyon okoz csalódást, bár ez jobbára annak is köszönhető, hogy mindig a legjobb szerepeket választja/kapja, amiket nem nehéz szimpatikussá tenni. :)

Kevin Spacey-t sokan hatalmas művésznek tartják, nálam a Közönséges bűnözőkben nyújtott alakítása örök, felejthetetlen csúcskedvenc. Viszont a legnagyobbak közé azért nem helyezném.

2010-04-07 22:56:20 limupei #51

Julia Roberts, Sandra Bullock, Mel Gibson, Richard Gere és a többiek: ők azok, akik a 100 milliós közönségkedvenc filmjeik nélkül senkik lennének, konkrétan a kutya sem ismerné őket.

Johnny Deppnek és Julianne Moore-nak erre nincs szüksége. Sem Nicholsonnak, sem Pacinónak.

A legtöbbet legfeleslegesebben foglalkoztatott színésznőnek pedig én is Knightley-t tartom. Az ügyes menedzsere megszerzi neki a jobbnál jobb szerepeket, én meg fogom a fejem, hogy mennyivel jobban eljátszotta volna azokat valaki más.

2010-04-07 22:43:37 MicaHiro #50

Al Pacino szerintem is nagyon nagy színész, számomra az egyik legnagyobb. A legjobb alakítását amit láttam az Asszony illatában nyújtja, valami elképesztő.

Brad Pitt-et régen nem szerettem, de mostanában rájöttem, hogy bár kiemelkedőnek nem kiemelkedő, nem zseniális, de teljesen jó színész, például a Hetedikben nagyot alakít. Amúgy itt merül fel bennem, hogy ha egy színész karaktere bejön a közönségnek, az vajon mennyiben köszönhető a forgatókönyvnek?

Clooney-nak szerintem kb egyféle karaktere van, de azt legalább jól csinálja.

És ha már jó színészekről van szó, kíváncsi lennék a véleményetekre Kevin Spacey-ről, kezdem úgy gondolni (így a K-Pax megtekintése után), hogy az ő helye is a legnagyobbak közt van.

2010-04-07 22:40:15 Brumi #49

Johnny Depp: Nagyszerű színész, akit az utóbbi időben sajnos igen keveset lehetett látni a vásznon smink nélkül. Többek között ezért is volt felüdülés a Public Enemies, jó volt végre Deppet komolyabb szerepben látni. Ő is azok közé tartozik, aki 60 fölött kap majd egy életműdíjat és kész.
Keanu Reeves: Ő sem a változatos arcjátékáról híres, mégsem tudok rá haragudni. A túlértékelt színészek között nincs sok keresnivalója, ugyanis kevesen tartják őt jó színésznek. :)
Julia Roberts: Sosem értettem, hogy mitől lett ő ekkora sztár. 1-2 korrekt alakítás kivételével a betonközepes és a veszettül irritáló között ingadozik, több tucat nála jobb és szebb színésznő van manapság.
George Clooney: Clooney ahogy öregszik, egyre jobb lesz. Van olyan jó színész, mint amekkora sztár, minden elismerést megérdemel.
Sandra Bullock: A legnagyobb jóindulattal is középszerű színésznő, de annyira pozitív jelenség, hogy nem lehet nem szeretni. Bájos és marha jó fej, díjak közelébe viszont soha nem engedném.
Brad Pitt: Korosztályának egyik legnagyszerűbb, mégis méltatlanul alulértékelt színésze. Iszonyatosan jól választ szerepeket és mindig képes meglepetéseket okozni (a Burn After Reading is csak miatta nem nézhetetlen), egyik nagy kedvencem.

Keira Knightley és Scarlett Johansson borzasztóan túlértékeltek, legkorrektebb alakításaik is alig ütik meg a tisztességes mércét. A gépész óta Christian Bale sem tudott meggyőzni zsenialitásáról, az utóbbi időben rendre alulmarad színésztársaival szemben (Colin Farrell, Hugh Jackman, Russell Crowe, Ben Foster, Morgan Freeman, Michael Caine, Heath Ledger, Sam Worthington, Johnny Depp), neki is itt a helye.

2010-04-07 22:35:05 budaik #48

Nekem speciel tetszett a Carlito (bár ez gengszter szerep :) ) Asszony illata, Krumplirózsa, Fedőneve (ami szintén gengszter, de azért mégis más :) )

előzmény: puttancsospeti (#29)

2010-04-07 21:32:34 puttancsospeti #47

A Gyomok között-et tudom ajánlani neked is. Óriásit alakít benne.

előzmény: mchn (#45)

2010-04-07 21:30:43 Ivan/ #46

Az Egy kapcsolat véget nézzd meg tőle! Szerintem utána nem lesz kérdéses számodra se, hogy hatalmas színésznő!

előzmény: Jereváni Rádió (#42)

2010-04-07 21:27:00 mchn #45

Meryl Streeppel vagyok ugy, hogy ertem en, hogy jo szineszno meg minden, de ettol meg a falra maszom tole es konkretan utalom (A szarvasvadaszban meg elviselheto volt).

2010-04-07 21:22:58 Surfandór Roland #44

Nők közül szerintem akik még túlértékeltek, az Keira Knightley és A Jolie.
Őket sokkal jobban sztárolják, mint Moore-t vagy Rydert, de kb ugyanannyira tehetségesek (vagy tehetségtelenek).

Depp-re visszatérve, nem úgy értettem, hogy tehetségtelen - szerintem is jó színész. Csak sokan generációja legjobbjának tartják - ez az ami miatt túlértékeltnek tekintem. Brad Pitt-el is így vagyok... Annak mindenesetre örülök (és jogosnak tartom), hogy díjakkal nem halmozzák el őket.

2010-04-07 20:45:17 puttancsospeti #43

Winona Ryder is túlajnározott szerintem.

2010-04-07 20:43:24 Jereváni Rádió #42

Én Julianne Moore-t tartom túlértékeltnek, egyszer sem láttam tőle azt az oltári nagy alakítást. Mindig olyan abszolút szürke közepest nyújt a filmjeiben.

2010-04-07 19:35:00 JeszKar #41

Pacino-t és Nicholson-t rossz látni John Wayne társaságában:) Bár azért neki is voltak tűrhető játékai, ha megfelelő közegbe került.
Robert és Bullock nem jó színésznők, de ellenben roppant szimpatikusak.
Johnny Deppnek rengeteg nagyszerű játéka volt, nemcsak Sparrow.
Clooney is egyre nő a szememben, az Egek Urában nagyszerű volt.
Brad Pitt-nek is rengeteg jó szerepe volt (Harcosok Klubja, 12 Majom)
Keanu Reeves, nem jó színész, általában csak néz. és nem is csinál semmi más, de hol túlértékelt? Ki értékeli túl? Mondjuk meglepően jó volt szerintem a Kamera által homályosan-ban.

2010-04-07 19:05:08 Hannibal Lecter #40

Roberts és Bullock esetében egyetértek. Clooney-t egyre inkább kezdem megkedvelni, nem egy színészgéniusz, de kétségtelenül van tehetsége, és ez néhol igen erősen megmutatkozik. Johnny Depp szerintem generációjának egyik legnagyobbja, temérdek emlékezetes alakítást tud már a háta mögött, van mire büszkének lennie. Az, hogy még nincs Oscarja, már más lapra tartozik, nyilván bőven kiérdemelte volna már. Keanu Reeves... hát igen, őt nem a virtuóz színészi adottságai miatt zabálja a nagyérdemű, de hozzá hasonló kaliberek mindig is voltak, lesznek, sőt, talán kellenek is.

2010-04-07 18:37:41 Surfandór Roland #39

Ami az elhangzott színészeket illeti, John Wayne és Brad Pitt - egyetértek, szerintem is túlértékeltek.
Al Pacino-val kapcsolatban részben egyetértek. 1-2 Oscart azért én is adtam volna neki (Kánikulai délután, Serpico).
Nicholson-t cáfolnám, ezt Hannibal már kifejtette.

És az én "listám":

Johnny Depp - díjakat nézve ő sincs túlértékelve, viszont óriási a hírneve és rengetegen istenítik... Szerintem sehol sincs mondjuk egy Daniel Lewis vagy Kevin Spacey-hez képest. A Las Vegas-ban mondjuk jó volt, de a Jack Sparrow féle alakításait egyáltalán nem tartom sokra, ezek a karakterek nem igényelnek nagy színészi kvalitást.
Keanu Reeves - nem értem, hogy a srácnak hogy a fenébe van még mindig munkája. Nem is túlértékelt, inkább csak rossz színész. A hangját pedig nem tudja használni.
Julia Roberts - még csak színésznőnek se nevezném, inkább csak egy befutott sztárocska.
George Clooney - alakításait felszínesnek találom, látszik, hogy nem válik a karakterévé, csak eljátssza azt.
Sandra Bullock - lásd J Roberts.

2010-04-07 17:46:08 acidphase #38

sztem sok szinész összetenné a 2 kezét ha mondjuk 5 olyan kaliberü filmben szerepelhetne egymas utan mint amikben neki lehetösége volt.. (ugye a 2 keresztapa, maganbeszelgetes, kanikulai delutan, szarvasvadasz)

előzmény: puttancsospeti (#35)

2010-04-07 17:42:11 Hannibal Lecter #37

Cazale szerintem egész más kategória, mint Pacino. Az előbbi egy kiváló karakterszínész, az utóbbi azért jóval sokoldalúbb, különlegesebb figura.

előzmény: Ivan/ (#33)

2010-04-07 17:39:48 Hannibal Lecter #36

Fantasztikusat produkált kisebb, ismeretlen független produkciókban is (Glengarry Glenn Ross, Egy nap a mozi), kár, hogy ezeket kevéssé ismerik/emlegetik. Na és persze ott vannak a színházi alakítások, amiket sajnos nem ismerhetünk.

előzmény: carmine (#31)

2010-04-07 17:39:43 puttancsospeti #35

John Cazale tényleg kiváló színész volt. A Magánbeszélgetésben is remekelt.

előzmény: Ivan/ (#33)

2010-04-07 17:39:04 puttancsospeti #34

Számomra egyforma arcú színész.
Vannak szerepek, amik eltalálják de sok van, ami nem.

2010-04-07 17:38:43 Ivan/ #33

Na és a Keresztapa? Óriási volt mind a három részben.

Ott tényleg nagyszerű volt, bár ha Keresztapa szerintem John Cazale (hiába csak mellékszereplő volt Fredo) ott szinte mindenkinél jobb volt. Tudom ezzel úgy se fog senki egyetérteni, de simán a filmtörténet legalulértékeltebb zsenijének tartom aki ha nem hal meg olyan tragikusan fiatalon, lehet Wayne kaliberű legenda lenne mára!

2010-04-07 17:37:15 acidphase #32

meglepodve nézem h a sebhelyesarcut EGYALTALAN nem jelölték semmilyen oscarra.. azér ez kemény..

előzmény: carmine (#27)

2010-04-07 17:36:06 carmine #31

Az evidens, azért maradt ki. :) Amúgy így sem soroltam fel mindet amiben nagyon tetszett a játéka. Kár, hogy mostanában nem kap nagy szerepeket. De összességében zseni a pali.

2010-04-07 17:35:45 Hannibal Lecter #30

Volt egy csomó "nemgengszter szerep", amiben brillírozott, Carmine már felsorolta a nagyrészét.

előzmény: puttancsospeti (#29)

2010-04-07 17:33:22 puttancsospeti #29

A gengszter szerepek jól állnak neki kétségkívül-szerintem is.

2010-04-07 17:32:22 Hannibal Lecter #28

Na és a Keresztapa? Óriási volt mind a három részben.

előzmény: carmine (#27)

2010-04-07 17:30:19 carmine #27

Abszolút egyetértek. Nálam ezekért simán megérdemelt volna egyet: Minden héten háború, A sebhelyesarcú; Kánikulai délután, Az ördög ügyvédje, Serpico. Sőt szerintem a Dick Tracy-ben is nagyon jó.

előzmény: acidphase (#25)

2010-04-07 17:29:44 puttancsospeti #26

De gustibus non est disputandum.

2010-04-07 17:25:01 acidphase #25

en a serpico-ér kapásbol adtam volna neki már egyet... csakhát nem ö nyerte..

2010-04-07 17:20:29 acidphase #24

'A színjátszás szerintem Wayne-nel kezdődik és Wayne-nel végződik. A filmtörténelem legsokoldalúbb és legkarizmatikusabb figurája.'

en is csipem wayne-t es a filmjeit de azer ez igencsak tulzas.. a karizmatika az még csakcsak, na de h legsokoldalubb? Ott van pl Jimmy Stewart akit a Liberty Valance-al kapcsolatban felhoztál.. hát azzal rögtön vitatkoznék is h Wayne lemosná öt a filmben, de nemis ez a lényeg hanem h Stewart-ra pl már rálehet akasztani ezt a jelzöt h sokoldalu.. legyen az western figura, szenátor, vagy mondjuk egy lökött kisember.

amit sugallni akartam h ha megkérdeznék tölem h mi jut eszembe J.W-röl akkor kb annyit tudnék csak mondani h jo kis amcsi westernszereplo. ezzel be is kategorizaltam öt. Ezt a karaktert jól hozta, de kb ennyi. nála még Clint Eastwood-ot is sokoldalubbnak mondanám:P

2010-04-07 17:19:45 Hannibal Lecter #23

Ha a szakmai oldalról nézzük, bizonyos értelemben Al Pacinót alulértékelték. Ő is minimum 2 Oscar-díjat megérdemelt volna már karrierje során, ha nem többet.

2010-04-07 17:13:00 budaik #22

Al Pacino túlértékelt? Ki értékelte túl. A nézők... Max... Ők meg had szeressék, a jót:)

előzmény: puttancsospeti (#16)

2010-04-07 16:32:08 Hannibal Lecter #21

Jack Nicholson nem alakított nagyot "normális" szerepekben? Karrierjének egyik, ha nem a legnagyobb alakítását a Schmidt történetében nyújtotta, és a karakter hétköznapiságát felesleges is lenne most magyarázgatni. Manírtalan, letisztult játékkal lepett meg mindenkit az Állj, határ!-ban, egy puritán, becsületes figurát játszott - akárcsak Az ígéret megszállottjában. Igenis képes előállítani a kevésbé deviáns, földhözragadt hősöket is, más kérdés, hogy erre pályája során csak ritkán adódott lehetőség. De ez a tétel, hogy "azért nem jó színész, mert mindig csak különcöket játszik", azért nem állja meg a helyét, mert valamilyen szinten minden nagy színészt azonosítani lehet egy markáns karakter- és embertípussal, amit karrierje során - tudatosan vagy önkéntelenül - kiérlelt.
Bogart védjegye a cinikus kalandor, Brandóé vagy Deané a sebzett lelkű lázadó, és így tovább. A néző amúgy is szeret kategorizálni, ez ezért jó, az abban volt tehetséges, amaz azt a szereptípust fejlesztette tökélyre stb. Attól még egyetlen színész sem lesz kevesebb, hogy egyvalamiben nagyon jó. Főként úgy, hogy Nicholson igenis bebizonyította, hogy kiválóan érzi a hétköznapi, esendő kisember-figurákat is.

2010-04-07 15:59:05 puttancsospeti #20

Nekem Wayne A mesterlövészben tetszett. Meg is lepődtem. Teljesen okés volt számomra.

előzmény: Ivan/ (#19)

2010-04-07 15:57:25 Ivan/ #19

Szinte bárhol bármelyik filmben képes volt maradandót alkotni!

Számomra ezen filmekben nyújtott igazán feledhetetlent:

- Cowboyok (1972)
- A félszemű seriff (1969)
- Zöldsapkások (1968) /propagandafilm ami igaz az igaz, de maximálisan összinte és az utolsó jelenet Waynel isszonyatosan felemelő és megható/
- Szemben az árral (1965)
- Az Elder banda (1965) /az egyik legismeretlenebb western itt, pedig Wayne egyik legjobb alakítását itt láthatjuk/
- Aki megölte Liberty Valance-t (1962) /az igen tehetséges Jimmy Stewartot szerintem lemossa, bár ezzel nem mindenki értene egyet itt velem.../
- Állatfogó kommandó (1962) /nagyon jó kis "szafari kalandfilm" és Wayne rendkivül humoros benne/
- Az üldözők (1956)

előzmény: tamas.1 (#17)

2010-04-07 15:53:00 puttancsospeti #18

Ajánlom figyelmedbe Nicholsonnal a Gyomok között c. filmet.

"melyik filmek azok, amikben John Wayne filmtörténeti jelentőségű alakítást nyújtott? Eddig 6 filmjét láttam, de ami a színészi játékot illeti még egyszer sem nyűgözött le. :-)"

Ezzel meg én értek egyet.

előzmény: tamas.1 (#17)

2010-04-07 15:37:21 tamas.1 #17

Al Pacino-val egyetértek.

Jack Nicholson-t úgy értettem, hogy zseniálisan volt pl a Ragyogás, Száll a kakukk-ban, de amikor hétköznapi karaktereket játszik szerintem nem valami kiemelkedő.

Ivan: melyik filmek azok, amikben John Wayne filmtörténeti jelentőségű alakítást nyújtott? Eddig 6 filmjét láttam, de ami a színészi játékot illeti még egyszer sem nyűgözött le. :-)

2010-04-07 15:18:02 puttancsospeti #16

"Jack Nicholson: noha van néhány zseniális alakítása, azért szerintem túlzás az a 3 Oscar díj. Fura karaktereket nála jobban nem sokan játszanak, de normális szerepekben még nem láttam nagyot alakítani."

Mit értesz ún. "normális" szerep alatt. Hol a vízválasztó "normális" és "nem normális" szerep között?

Számomra pl. Al Pacino rettenetesen túlértékelt. De hát ez ízlés kérdése...

előzmény: tamas.1 (#14)

2010-04-07 15:12:08 Ivan/ #15

Mélyen egyetértek, ha rajtam mulna tuti az első helyen lenne (talán Gregory Peck tudná csak igazán megszorongatni). A színjátszás szerintem Wayne-nel kezdődik és Wayne-nel végződik. A filmtörténelem legsokoldalúbb és legkarizmatikusabb figurája.

előzmény: tamas.1 (#14)

2010-04-07 15:06:14 tamas.1 #14

És szerintetek kik a legtúlértékeltebb színészek?
Szerintem:

John Wayne: szerintem egyáltalán nem tehetséges színész. Western karakterek jól álltak neki, de az , hogy az AFI listáján minden idők 13. legjobb színészeként szerepel eléggé nevetséges.

James Dean: tehetséges volt az tény, de a halála miatt szerintem eléggé túlértékelték az emberek.

Brad Pitt: az tény, hogy túlnőtt a "szépfiú" besoroláson, de véleményem szerint vannak nála sokkal tehetségesebb hasonló korosztályú színészek...

2010-04-01 14:46:12 Surfandór Roland #13

7. Marcello Mastroianni - Édes élet
8. Jack Nicholson - Száll a kakukk a fészkére
9. Richard Burton - Nem félünk a farkastól
10. Gérard Depardieu - Cyrano de Bergerac

A legjobb női alakítás: Bette Davis - Beszéljünk Éváról!

2010-02-18 10:30:07 hopdinZ #12

Eszembe jutott még néhány.

Alec Guinnes: Híd a Kwai folyón

Jodie Foster: Bárányok hallgatnak
Kathy Bates: Tortúra; Dolores
Meryl Streep: Sophie választása; Deer Hunter

2010-02-17 22:48:22 limupei #11

Hihetetlenül szimpatikus lista. Nem az az "ahogy elvárják", sokkal inkább az "ahogy érzed". Szép.

2010-02-17 22:44:38 Il Matto #10

Humphrey Bogartnál én megemlíteném az African Queenben nyújtott alakítását, roppant emlékezetes, azáltal hatalmasat ugrott a népszerűségi mutatója nálam.

2010-02-17 22:14:38 Cesare Gonzago #9

Én a Szédülésben nyújtott alakítását is felvenném a listára.

2010-02-17 21:37:03 critixx #8

Én az Egy gyilkosság anatómiáját és a Becsületből elégtelent is megemlíteném Stewart legjobb alakításai közt. :-))

előzmény: hopdinZ (#6)

2010-02-17 21:25:08 Jereváni Rádió #7

Nem, sajnos nem láttam még. Meg kéne szereznem valahogy, Stewart egy félisten. :)

előzmény: hopdinZ (#6)

2010-02-17 21:14:16 hopdinZ #6

Szép hosszú lista! :-) Egyébként az It's wonderful life című filmet nem láttad? Csak azért kérdem, mert szerintem az Stewart legjobb alakítása, és pont azt a filmjét nem említetted.

2010-02-17 21:03:09 Jereváni Rádió #5

Al Pacino: Simone, Kánikulai délután, Carlito útja, Sebhelyesarcú, Keresztapa-trilógia, Egy asszony illata
Anatol Constantin: Veri az ördög a feleségét
Joseph Cotten: A gyanú árnyékában
Jude Law: A tehetséges Mr. Ripley
Judith Anderson: A Manderlay-ház asszonya
Kállai Ferenc: A tanú
Latinovits Zoltán: Utazás a koponyám körül, Szindbád, Pacsirta, Isten hozta, Őrnagy úr
Laurence Olivier: A Manderlay-ház asszonya
Pásztor Erzsi: Veri az ördög a feleségét
Penelope Cruz: Volver
Phillip Seymour Hoffmann: A tehetséges Mr. Ripley, Mielőtt az ördög rád talál
Reese Witherspoon: A nyughatatlan
Robert De Niro: Casino, Nagymenők, New York New York, Aljas utcák, Taxisofőr, Jackie Brown, Angyalszív
Robert Duvall: A Keresztapa, Apokalipszis most
Sinkovits Imre: A tizedes meg a többiek, Isten hozta, Őrnagy úr
Soós Imre: Körhinta
Szirtes Ági: Portugál
Tim Roth: Rosenratz és Guilderstern halott, Négy szoba, Kutyaszorítóban
Tommy Lee Jones: Született gyilkosok, Nem vénnek való vidék, Melquiades Estrada három temetése
Tony Leung Chiou Wai: Csungking expressz, Szerelemre hangolva, 2046, Szigorúan piszkos ügyek
Ulrich Matthes: A bukás - Hitler utolsó napjai
Ulrich Mühe: A mások élete
Ulrich Thomsen: Ádám almái
Vittorio Gassman: Előzés
Vivien Leigh: A vágy villamosa, Elfújta a szél
Yves Montand: A félelem bére
Zbigniew Cybulski: Hamu és gyémánt

2010-02-17 17:32:07 critixx #4

Most nagyjából ennyi jutott eszembe, majd még folytatom:

Giulietta Masina - Országúton
Takashi Shimura - Élni
Gloria Swanson - Alkony sugárút
Marlon Brando - A vágy villamosa, A rakparton, Az utolsó tangó Párizsban
Liv Ullmann - Persona és az összes Bergman-film
Jack Nicholson - Száll a kakukk fészkére, na meg még jó pár film...
Charles Chaplin - Modern idők, A diktátor, M. Verdoux, Rivaldafény
Peter Falk - Egy hatás alatt álló nő
Marcello Mastroianni - Az édes élet, 8 1/2
Gene Hackman - Magánbeszélgetés

2010-02-17 17:10:42 hopdinZ #3

Al Pacino: Dog day afternoon; Godfather (II)
Anthony Hopkins: Bárányok hallgatnak
Cary Grant: Észak-északnyugat
Deniel Day-Lewis: My left foot; Vérző olaj; Apám nevében
Denzel Washington: Malcolm X
Gene Hackman: Conversation, Francia kapcsolat
Humphrey Bogart: Sierra Madre kincse; Afrika királynője; Casablanca; Máltai sólyom
Jack Nicholson: Cuckoo's Nest; Ragyogás

2.Al Pacino Egy azzony illatában és a Sebhelyesarcúban
4.Jack Nicholson a Lesz ez még így sében
4.Robert De Niro Taxisofőr és Dühöngő bika
5.Joe Pesci Casino és Nagymenők

A sort még lehetne folytatni.

2010-02-17 10:38:54 tamas.1 #1

Ha már van olyan topic, hogy A filmtörténelem legjobb jelenetsorai, gondoltam a legjobb alakításokról is csinálhatnánk egyet.

Számomra a legjobbak:
Robert De Niro a Szarvasvadászban.
Marlon Brando Vito Corleone szerepében.
Anthony Hopkins mint Hannibal Lecter (Bárányok hallgatnak).
Al Pacino a Keresztapa 2. részében.
Jack Nicholson a Ragyogásban.
Forest Whitaker Idi Amin szerepében (Az utolsó skót király)
És végül Gregory Peck a Ne bántsátok a feketerigót! című filmben.

• ...