Filmkérő topik - OLVASD el az első hozzászólást!

(vissza a topikok listájához)

• ...
2015-07-20 16:39:12 glarion #44

A következő filemt szeretném kérni.
Cím: Who is Dayani Cristal?
Év: 2013

Rendező: David F. Sandberg
Év: 2013
svéd, horror, thriller.
YouTube link

A főszereplő nő is ugyanaz, azt hiszem, ebben nem vagyok biztos.

És talán össze is lehetne kötni a két filmet. Ezt és a Lights Out-ot.

Köszönöm.

2015-06-05 08:56:27 Nemes Ágnes #42

A Trianon szindróma

2015-05-30 18:09:28 Frank Tyrell #41

Hiányzik ez is, ha filmnek számít:

2015-05-25 00:17:54 Oscee #40

Joban'ni no Shima
Giovanni's Island
Giovanni szigete

imdb
wiki
tavaly az Anilogue-on moziban is volt itthon

thx!

2015-05-23 13:59:09 guybrush #39

Elvileg csak hat része lesz, szóval gondolom ez még belefér.

Köszi előre is!

hiányzik:
Ködben

2015-05-09 03:08:28 dikalosz #36

Hali.
Quentin Dupieux legujjab filmje hianyzik!
Most majusban lesz Amerikaban bemutatva.
Realité

2015-04-09 14:17:44 pertwillaby #35

2015-03-22 22:52:14 zetor #34

[link] Így jó, de majd csak nyáron mutatják be.

előzmény: BalaKovesi (#33)

2015-03-22 22:34:08 BalaKovesi #33

Ezt kéném
Bár nemtudom jogy jó e a link (sharknado 3)

2015-03-21 16:41:38 zetor #32

kérném [link]

2015-03-18 18:40:12 St4nt0N #31

Úgy nyomnék már erre egy jó kövér 4-est…

2015-03-13 15:43:48 Csillagok a gyermekek #30

Sziasztok!
Errol tudtok valamit?Szerintem zsenialis!

2015-03-11 19:36:44 Ubul #29

elég sok "minisorozatnak" indult sorozat van fent (pl Luther, Wallander), viszont igen, ez már 6 évad, elég sok :D

előzmény: napola (#28)

2015-03-11 18:44:44 napola #28

ma véletlenül rábukkantam a lassan 6. évadába forduló remek sorozatra itt nálatok, minisorozatként megjelölve.
Downton Abbey (2010– )

még olyat nem javasoltam, hogy töröljetek valamit, de amennyiben tartjátok magatokat, hogy a kritikus tömegen sorozatnak helye nincs, akkor sajnos ez erre is érvényes.

2015-03-11 09:58:21 St4nt0N #27

A várakozó Cathedrals of Culture egyik rendezője nem a színész Michael Madsen, hanem Michael Madsen (II) [IMDb].

2015-03-11 00:49:52 zetor #26

Ezt is kérném: [link]

2015-03-05 16:45:58 caulfield #25

A Whiplash c. rövidfilm 2013-ból.

2015-03-02 18:32:51 Ubul #24

Szeretném kérni: Viy

nem tudom mennyire remake, de lehet össze lehet kapcsolni ezzel

Meg ezt is kérném: Welp

2015-03-01 15:35:23 zetor #23

Szeretném kérni a Absztinens lázadó vagy Absztinens lázadás - straight edge című magyar dokumentumfilmet.
port.hu-s link itt: [link]

Leírás:

A hardcore zenei szubkultúrán belül a 80-as években az USA-ban kialakult absztinens mozgalom bemutatása magyarországi követőin keresztül.

2015-02-27 14:08:58 Dió #22

Ezt kértem egy hete, de eltűnt a várakozók menüből és végül nem került fel sem. Mivel tudomásom szerint dvd-n megjelent koncertfilmeket lehet kérni, itt szeretném kérni ha lehet. Köszönöm.

Itt a leírás:
A norvég Ulver 2010. július 31-én, a Norvég Nemzeti Operaházban rögzített, rendhagyó koncertje. Pszichedelikus rock hangulatokat és provokatív, kendőzetlen képsorokat összemosó, apokaliptikus, experimentális noise rock opera, egyben hipnotikus képi és zenei utazás, amely fájdalmasan éles képeinek köszönhetően 18-as besorolást kapott, és hatalmas sikert aratott.

2015-01-24 18:50:26 Csillagok a gyermekek #21

Azt hiszem,hogy ez sincs:[link]

2015-01-20 02:56:26 HejjaX #20

Kérném Lars von Trier munkái közé feltenni a Laid Back - Bakerman című, eléggé ismert videó klipjét, melynek végén kiírják, hogy ő rendezte. A wikipedia is említi, hogy ő a rendező.

2015-01-14 18:37:41 napola #19

ez egy gyakorlatilag 100 perces film, amit két részben minisorozatként adott le a BBC Four 2012-ben. szerintem az imdb tévesen jegyzi sorozatként. maga a BBC Four se sorozatként határozza meg. egyébként a Room at the Top minisorozatként 2013-ban BAFTA-díjat nyert.

szerettem volna, ha nemcsak az 1959-est, hanem ez a 2012-es kiváló feldolgozást is felveszitek, ezért javasoltam. mindkét film megérdemli.

2015-01-06 17:39:45 Csillagok a gyermekek #18

Teréz Koncz-Nők

2015-01-06 08:43:50 napola #17
2014-12-21 23:31:26 Hawersracz #16

Helló!
Se imdb, se Port.hu, de ez egy 2013-as magyar testépítő film, ami megjelent dvd-n.
Előre is köszönöm!

2014-11-12 18:19:42 nihil Velvet #15

Ezt szeretném kérni:

www.imdb.com/title/tt0152183/

(Bocs, linket nem tudok beszúrni.)

Köszönöm!

Luc on Jean-Luc, 8 min, 2006
Rendező: Luc Lagier

2014-10-26 14:25:23 PG #12

Ezt kernem, ha lehet, az imdb-n nincs fent:
The dinosaur and the baby, 60 min, 1964 (vagy 1955-59?)
Rendező: André S. Labarthe
(Jean-Luc Godard és Fritz Lang beszélgetése)

2014-10-08 19:07:22 Lil Martin #11

[link] illetve a Tanyák népe, szintúgy 3 részes minisorozatot is. ehhez nem találtam imdb linket.

2014-08-29 12:51:22 Mwokar #10

... és még egyet szeretnék látni, szintén japo minisorozat:

2014-08-29 12:46:27 Mwokar #9

... és a DEath Note anime is hiányzik nekem:

szemben a mozi filmmel, ami súrolta a nézhetetlen kategóriát,
az anime egyenesen zseniális!

2014-08-29 12:41:14 Mwokar #8

láttam van fenn japó minisorozat is, ezesetben ha kérhetném őket,
egyik sem több 30 résznél, és szerintem nagyon alapművek:

2014-06-25 21:53:53 HejjaX #7

Kérném a Kozmosz: Történetek a világegyetemről dokumentum minisorozatot. Tudom, hogy tv sorozatként van feltüntetve az Imdb-n, de ez nem más, mint a Carl Sagan-féle Kozmosz minisorozat újragondolása és így aligha lesz folytatása.

2014-05-19 11:43:00 mikithekid #6

HIányzik: [link]

2014-04-10 08:31:31 bodr #5

Sziasztok!
Ez a film is hiányzik:
Big Bucks, Big Pharma: Marketing Disease & Pushing Drugs
dokumentumfilm, 2006

2014-01-15 20:18:40 mikithekid #4

Ez nagyon hiányzik nekem:-)

2013-08-09 19:05:59 nejmed #3

Hellyel-közzel haladunk a TV műsorok feldolgozásával. De továbbra is várom az önkénteseket! Itt látható, hogy kb hogy állunk >>KATT<< Egyébként elég gyorsan lehet végezni egy nappal, a legtöbb film tokkal vonóval fent van már az adatbázisban.

A feladat annyi, hogy
-adott napon, adott csatornán sugárzott filmekre rá kell keresni a kritikus tömegen.
-Ha fent van egy film, de hiányzik a magyar cím/port.hu link, be kell küldeni Észrevételek, kérések és kérdések topicba, vagy üzenetben nekem.
-Ha nincs fent, akkor a #1-es komment szerint be kellene küldeni.
-Lejobb rész: ha kész egy nap, színezni!!! XD (dobd át az email címed, és adok jogot hozzá)
-Opcionális, de ha már úgy is TV programot bújod, és akad valami film, amit szívesen ajánlanál, akkor a tévés ajánlóba is beküldheted.

Köszönöm eddig carmine, Ugor és pirosalma segítségét!

2013-07-29 15:24:02 nejmed #2

Szolgálati közlemény! :)

Tévénéző KT tagok segítségét szeretném kérni a nyári időszakban. Eddig carmine volt az a jótündér, aki a filmek szempontjából fontosabb tv csatornáknak a kínálatát figyelte, hogy még az adás előtt felkerüljenek azok a filmek a rendszerbe, amik hiányoznak az adatbázisból. Ez azt jelenti, hogy 10 napos etapokban előre tekintve voltak foltozva a hiányaink, ami duplajó, mivel nektek nem kellett kérnetek (és így nekem is kevesebb dolgom volt), illetve tapasztalat, hogy többen le is osztályozzák így a filmeket, mintha a sugárzás után kéri valaki, és x nap múlva kerül fel. És így is előfordul, hogy a filmkérő maga sem keresi vissza a friss filmek közül a teljesült kérését.

Carmine elmondása szerint nem kell sok filmet pótolni, ez napi 4-5 filmkérést jelent az összes számításba vehető csatornára vetítve, viszont nekem szabad kapacitásom nincs ilyen szinten átnyálazni a tévéműsort. Szóval az uborkaszezonban unatkozóknak feldobnám a pöttyös labdát: társadalmi munkában lehetne vizsgálni ezeket az adókat! :3

HBO, Cinemax, film+, film+ 2, Film Mánia, Universal Channel, MGM, Filmbox (FB extra, FB extra 1, FB family, FB plus, FB HD), TCM - nem magyar

m1, Duna tv, Duna World, Rtl Klub, Tv2, Rtl II, Super Tv2, Viasat 3, Viasat 6, FEM 3, PRO 4

Az első sorban azok filmcsatornák vannak, ahol gyakori az ismeretlen film, ami nincs az adatbázisban. Vannak köztük prémium csatornák, amik alapcsomagokban nincsenek benne, de 1-2 ezer forintért elérhetőek és biztos vannak, akiknél foghatóak.

A másik blokk a közszolgálati és kereskedelmi csatornák, ahol gyakran vannak filmek is, de igazából KT szempontból ismeretlenek csak ritkán fordulnak elő, de megesik néha.

Nem egyszerre kell bevállalni mindet, sőt, akkor sincs tragédia, ha nincs meg ez a fajta előredolgozás. Ez egy kényelmi funkció, ami mellett módszeresen fejlődne az adatbázis is. (Van port.hu link és szinopszis is a filmekhez!) Itt ebben a topicban le lehet stoppolni egyes adókat, és válaszolok a felmerülő kérdésekre is. Igazából ha pár ember összejönne a feladatra, nem is lenne olyan őrületesen nagy meló. Másrészt ha egyszer sikerülne átrágnom magam Tenebra borzasztó japán filmjein, ami a nevek átírása miatt vérszopás (keresgéni/fordítani/duplikációszűrni/nemet társítani hozzá), a függőben lévő kérésekkel is gyorsabban fogok tudni haladni. Úgyhogy rajtam nem múlik a dolog! :)

Köszi mindenkinek előre is!

2013-05-10 00:21:11 nejmed #1

TUDNIVALÓK FILMKÉRÉSSEL KAPCSOLATBAN

I. Hogyan kérj?
I/A Törzstagok
1. Keress rá mindenféle módon, hogy biztosan hiányzik-e a film.
2. "Böngészés" menüben sikertelen keresés után a kereső fel fog dobni egy űrlapot (formot), amit tölts ki rendesen. Itt külön mezőkben megadhatod a film eredeti címét, magyar és egyéb címeit, rendezőjét, évjáratát, satöbbi.
3. Kattints a végén a gombra.
4. Balra a menüben van egy "várakozó" menüpont, itt láthatod a kéréseket. A szerkesztők pedig itt tudják elbírálni.
5. Ha mindent szépen megadtál, akkor felkerül a film, a "jófejek" menüpontban pedig nálad íródik jóvá a feltöltés.

I/B Nem törzstagok
1. Ebben a topicban hozzászólás útján, ami legalább egy imdb vagy port.hu-ra mutató linket tartalmaz, vagy legalább egy olyan oldal elérhetőségét, amin a főbb adatai a elérhetőek. (eredeti cím, rendező, évjárat, gyártó ország, műfaj)

II. Kéréseink/szokások
1. Elsősorban olyan filmet kérj, amit láttál és le szeretnéd osztályozni. Ezen kérések prioritást élveznek, ezeket vesszük előre. Ha nem ilyen filmet/filmeket kérsz, akkor jelezd! Olyan filmet viszont semmiképpen ne kérj, amit még nem mutattak be, vagy ami még csak kamerás kalózverzióban érhető el hazánkban. (Lehet trükközni, de úgyis rájövünk).

2. Mielőtt filmet kérsz, győződj meg róla, hogy biztos hiányzik-e az oldalról. Keress rá a rendezőre vagy az eredeti címre is! Ha IMDb-n megtaláltad a filmet, másold be bal fent a keresőmezőbe az url-jét (http-vel együtt), nyomd meg az Entert, és ha fent van a KT-n, akkor egyből a filmre ugrik. Ha cifra nevű a rendező, akkor csak a vezetéknevével is próbáld meg (ázsiaiak, oroszok, franciák) Ha nincs fent a film, akkor kérheted.

3. A kért filmhez add meg a rendelkezésre álló alapvető információkat (eredeti cím/magyar cím/rendező/gyártási év/gyártó ország/műfaj) vagy egy linket, ami elvezet ezekhez. IMDB és port.hu a legjobb, de ha egyik sincs, akkor jöhet más angol vagy magyar nyelvű oldal, ami közvetlenül tartalmazza ezeket (szóval ne legyen japán, cseh stb., ne kelljen órákig böngészni vagy végignézni az egész filmet. A nyelvtudásunk és az időnk sajnos korlátozott.)

4. Ha megadod egy film hivatalos magyar címét is, akkor kérünk, mellékelj egy hivatkozást is! (Tehát ahogy megjelent VHS-sn,DVD-n,tévében,moziban. Bloggerek, feliratkészítők és torrentek sufni-névadásai nem minősülnek magyar címnek! Hivatkozásnál mondjuk a port.hu jó, de filmkatalogus.hu nem mindig, ezért utóbbi nem forrásértékű!).

5. Ha szeretnéd, hogy összefűzzük más filmekkel a kérésed, akkor add meg a kapcsolat milyenségét is. (mi minek a remakeje/folytatása, milyen műnek az adaptációja)

6. Ázsiai neveket eredeti sorrendben (vezetéknév-keresztnév) kérjük megadni! (Tehát pont fordítva, mint ahogy az imdb-n szerepel) Orosz neveknél magyar átírást használunk.

III. Mit kérj, mit ne kérj
1. Ne kérj sorozatot, sorozat egyes epizódját/epizódjait! Nézd meg az imdb-t! Ha a cím alatt ott áll, hogy "TV series", akkor ne kérd. Továbbá színházi felvételt, videoklipet, tévés beszélgetős műsort, stand up comedyt, pornót, DVD extrán lévő kimaradt jeleneteket, újraszinkronizált fanvideot, még akkor sem, ha van imdb link mögötte!

2. A minisorozat nem sorozat, szóval lehet kérni. Az idő előtt beszüntetett, csak pár részt megért sorozatok viszont nem minősülnek minisorozatnak!

3. Csak olyan koncertfilmet kérj, ami megjelent DVD-n!!! Kérjük, mellékelj egy linket a DVD adatlapjához. Ne kérj olyan zenei DVD-t, ami videoklipek gyűjteménye vagy egy tévé számára összevágott koncertfilm! Ezeket nem tesszük fel.

4. Ha nem vagy biztos valamiben, kérdezz bátran! Ha valaminek a szabályok ellenére úgy érzed, hogy itt a helye, akkor is kérdezz bátran! Ne trükközz, tiszteld annyira a szerkesztőket, hogy nem futtatsz velük fölösleges köröket. A turpisság úgy is kiderül...

5. Ha ebben a topicban kérsz, és van mód rá, egyszerre ne kérj három filmnél többet! Nagyobb kedvvel állunk neki egy rövidebb listának, és hamarabb is teljesítjük.

6. Formon keresztül egyszerre maximum 10 filmet kérj, és törekedj a teljeskörű információ megadására. Ezzel iszonyú sokat tudsz segíteni a szerkesztőségnek. Gondolj bele, ha egy filmhez összeszedni a szükséges infókat a megfelelő formában mondjuk 5 perc, és kérsz egy filmet, akkor neked 5 perced megy el vele. Viszont rajtad kívül még van 10 ember, aki szintén egy-egy filmet kér, az a szerkesztőnek már majdnem egy óra összesen! Előre is köszi mindenkinek a segítséget!

7. Külön hálásak vagyunk, ha az imdb és a port.hu linket is megadod. Főleg, ha csak egy-egy filmet kérsz, fordíts rá figyelmet, hogy mindkét adatbázisban rákeresel a filmre.

8. Türelem, tornaterem! Amint tudjuk, teljesítjük a kéréseket. Nem kell háromszor kérni és nem kell privát üzenetet írni.

Köszönjük, hogy végigolvastad!

• ...